Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Air Kef
Απο τα 5/7 2π του Τσακαλιδη ηταν τα 4 καρφωματα ενα απο τα 4 φαουλ που κερδισε τα 2 ηταν καλαθι και φάουλ.

Πραγματικα απιστευτο ματς για φανταζι μεσα σε λιγοτερο απο 17 λεπτα,σκορ 21.


Πηγα στο ματς σημερα ΑΕΛ-ΟΣΦΠ και ειχα 2 παικτες σε καθε ομάδα.
Πραγματικα βλεπεις το ματς με άλλο ματι!
Anaz
Προφανως δεν θα τους αλλαζα αν: α) Ειχα μπει χτες κ εβλεπα οτι εχω τραυματιες που πρεπει να αλλαχτουν και β) δεν τους αφηνε 40 λεπτα στον παγκο στο προηγουμενο ματς ο Γκερσον.. 68.gif
grigoris
wav.gif wav.gif wav.gif Επιτέλους πρωτια!!!!!!!!!!!!!!!!!!Παρ'όλο που έκανα μικρότερο σκορ από την προηγούμενη αγωνιστική (και ήμουν και ψιλοαπογοητευμένος με την επίδοση) icon_drunk.gif

Αυτό λέγεται εκμετάλλευση της ατυχίας των άλλων...

Και εις ανώτερά μου!!!!!!!
Air Kef
Ο 1ος απο τον 5ο μολις 7 βαθμούς διαφορά δειγμα της οριακής επικράτησης σου. tongue.gif

Συγχαρητήρια!

(Α ρε ΑργυροΔιαμαντοπουλε angry_red.gif )


Εκ του αποτελέσματος:

QUOTE(Αναζ)
Πατερσον αντι Τσακαλιδη και Σαρας αντι Τεοντοσιτς..


Αλλαγές πρωτιάς. 19.gif tongue.gif tongue.gif
Gravedigger
Μάλλον έχει γίνει κάποιο λάθος με την βαθμολογία του Jimar!Εμένα με βολέυει όπως είναι απλά το αναφέρω! tongue.gif
tsitum
Εχω επιμεινει στο Ζιζιτς παρα μα παρα πολυ. Τον εχω απο την αρχη κ δε με εχει δικαιωσει ο Αντριγια. Τα ιδια κ ο Τζεφερσον. Λιγες αναλαμπες κ καλα σκορ καθε 1 στις 5 αγωνιστικες, αλλα γενικα σαλατα. Εφυγε κ ο Καιμακογλου σε κρεντιτς κ δε τον βρισκω πια. sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
Air Kef
Πριντεζης κ Βασιλοπουλος επιστρέφουν απο οτι φαινεται,Βασιλειαδης ερωτηματικο,Ματσε κ Τσακαλιδης αποχώρησαν βεβαια.

Το ιδιο και ο Διαμαντοπουλος για τον οποιο ακουγεται οτι θα απουσιασει για το πολυ 2 μηνες.

Οι καθυστερημένες προσθήκες κάποιων παικτών θα γίνουν αύριο.

Αμφιβολος και ο Μπελσερ της Ολυμπια,ενω ο Τζεφερσον της Ολυμπιαδας ειχε να φανει 2 μερες σε προπονηση.

Ξερει κανενας τι εχει γινει γιατι δν βλεπω ενημέρωση..

Επ΄ ευκαιρια,αν εκει που κανετε τις αλλαγες σας,διαπιστωνεται οτι καποιος παικτης φαινεται διαθεσιμος,ενω εχετε δει αρθρο που λεει οτι δν θα ειναι,ή το αντιθετο, παρακαλούμε να το γράφετε σε αυτο το τοπικ ωστε να βοηθάτε εμας,αλλα και την καλή λειτουργία του παιχνιδιού. smile.gif
harris
Ξενέρωσα πολύ άσχημα... Δεν θα έχω άλλη συμμετοχή στο φετινό φάνταζι. Κρίμα...
sarounas
βάλτε μέσα τον Μιλισάβλιεβιτς (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) να πάρουμε κανένα περιφερειακό της προκοπής 19.gif
Air Kef
Δεν έχει μπει ακομα;;;

Ρε ΝΟΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!

Im sorry Harris...sad.gif
thrylos7
Παιδιά εδώ και δυο βδομάδες προσπαθώ να βάλω κάποιους παίκτες, αλλά τίποτα... laugh.gif

Θα μπουν το συντομότερο δυνατό.

Για τα ρεπορτάζ... Ο Ριβέρα μάλλον θα παίξει αντί του Έιβερι και πάλι. Ο Τσέσκοβιτς αποτελεί παρελθόν, όπως και ο Μπράουν. Για τον Άρη αναμένεται να παίξει το δίδυμο Μπόισα-Καστλ. Μπατίστ και Χόχλερ είναι αμφίβολοι, όπως και οι Στεφανίδης, Μπράιαντ, Μπέλσερ. Διαμαντόπουλος, Τσαμάτος και ο μισός Ολυμπιακός εκτός. Ο Τζέφερσον που συμφώνησε με την Νταρουσάφακα, αναμένεται να είναι στην αποστολή!
thrylos7
Ξεπεράσαμε τις πολλές αντιξοότητες και τελικά οι παίκτες είναι έτοιμοι, έστω και την τελευταία στιγμή. smile.gif
Pierce
στις 5 το μαγαζι κλεινει , να εχετε κανει τις αλλαγες σας smile.gif
jjc
Ε οχι ρε Τζεφερσον, ε οχι 68.gif 68.gif

Εξι αγωνιστηκες ενα 10 δεν αξιωθηκες να κανεις, τωρα βρηκες sad.gif
Air Kef
Ε όχι ρε Ντιαρρα...

0;;;;

ΜΑ 0;;;;
tsitum
QUOTE
Ε οχι ρε Τζεφερσον, ε οχι

Εξι αγωνιστηκες ενα 10 δεν αξιωθηκες να κανεις, τωρα βρηκες
QUOTE
Ε όχι ρε Ντιαρρα...

0;;;;

ΜΑ 0;;;;
Ε οχι κ στους 2. Τον ενα τον πουλησα μετα απο καμμια 10αρια αγωνιστικες, τον ειχα σχεδον απο την αρχη, και απο τον αλλο ειχα υψηλες προσδοκιες μετα το τελευταιο του σκορ. Ισα βαρκα ισα νερα εκανε με το καλο παιχνιδι στο Πανελληνιο.

Ειναι τρελο ο Τζεφερσον να εχει κλεισει αλλου οπως διαβασα, να μη γυριζει στη Πατρα, να ερχεται τελευταια στιγμη κ να ριχνει 25π.

Βαλε κ Φριμαν κ τζιφος το σκορακι παλι σημερα...
thrylos7
Χαχαχα... Α ρε tsitum, δε σε θέλει φέτος! tongue.gif smile.gif

Κι εγώ πήρα ελάχιστο σκορ από τους περιφερειακούς. Ευτυχώς, φαίνεται πως έπραξα καλά στους ψηλούς και μαζεύεται το τριψήφιο.
apkat
Δεν ειχα κανει ουτε αλλαγες απο την προηγουμενη εβδομαδα αλλα μαζεψα παικταραδες..Ειχα:
Μπαρλος 1
Νικολαιδης -5
Καλαμποκης -3
Γλυνιαδακης -1
Ντιαρρα 0

Ευτυχως ειχα και 2 που καναν μεγαλο παιχνιδι.Περιμενω και Μουμου αυριο και παιζει να φτασω και γω στο τριψηφιο..
Pierce
taylor να σου καει το dvd. οπως επισης στον κυριτση και στον τοπιτς
grigoris
Για τον Τέιλορ και τον Τόπιτς είμαι 1000% μαζί σου πιρς!Και όχι μόνο το dvd αλλά και όλος ο ηλεκτρικός εξοπλισμός λέω εγώ...

Όσο για τον Ντιαρά μάλλον αναμενόμενη η πτώση του τώρα που ήρθε ο Ίμπο.Κι εμένα μου έκανε τη δουλειά στην Κυψέλη αλλά από εδώ και πέρα θα τον αποφύγω
KobeBryant
Ρε παιδια δεν γινεται καθε φορα τετοια γκαντεμια ugly1.gif οποιον παιχτη σκεφτομαι να παρω και τελικα το μετανιωνω κανει το παιχνιδι της ζωης του angry_red.gif angry_red.gif
Ημουνα αναμεσα στον Diara και τον Τσαλδαρη επιλεγω στην αρχη το Τσαλδαρη και μετα ειχα την φοβερη ιδεα να κανω reset και να παρω τον Diara shot.gif shot.gif shot.gif
Air Kef
Μάλλον εισαι νέος στο παιχνίδι γιαυτό.. tongue.gif


Ειχα αλλαξει 3 φορές την 10αδα μου μεχρι χθες,και 16:40 μπήκα και την ξαναάλλαξα. biggrin.gif
Ειχε περασει και ο Ταπουτος απο αυτήν,και ο Τσαλδάρης,οι οποιοι ομως δν κάθησαν στην τελική..

Υπομονή.

Άντε να δούμε σήμερα..
eu.champions07
Ερχομαι από τον πάτο της βαθμολογίας αλλά το 191,4 με τον Σάρας να μην παίζει καθόλου μου φαίνεται πολύ καλό. 41.gif
Pierce
ποσο;;;;;;;;;;;;;; blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif


καταστροφη τα γκαρντς μου αυτη τη βδομαδα, αλλα ευτυχως εχω δυνατη front line biggrin.gif
λιγο πιο κατω απο 140 με υπολογιζω
eu.champions07
QUOTE(pierce21 @ Jan 13 2008, 23:58 ) *
ποσο;;;;;;;;;;;;;; blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
καταστροφη τα γκαρντς μου αυτη τη βδομαδα, αλλα ευτυχως εχω δυνατη front line biggrin.gif
λιγο πιο κατω απο 140 με υπολογιζω

Και αν σου πω ότι έκανα reset και αντι της αλλαγης Σάρας-Μιλισάβλιεβιτς έκανα Τζέφερσον-Τέιλορ!!!
Δεν θέλω να δώ πόσο 200+ θα έκανα w00t.gif
dizzy_fingers
O Nash συνεχίζει να είναι πρώτος και πάει τρένο για το πρώτο βραβείο της χρονιάς....
Την πρώτη μπάλα, δηλαδή. Ή θα τον προλάβει ο pierce?
Pierce
stay tuned .... tongue.gif


να βγαλω 70π παραπανω σε μια αγωνιστικη απλα δεν παιζει 68.gif
Anaz
EΛΕΟΣ!!! angry_red.gif
Με εκνευρισε τοσο η ομαδα που θελω να την αλλαξω ΟΛΗ.. shot.gif
grigoris
Dizzy μην ξεχνάς το μεγάλο αουτσάιντερ που θα έρθει από την τρίτη θέση για να κάνει καμιά 300ρια πόντους την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου και πανηγυρικά να πάρει την πρώτη μπάλα της χρονιάς...................(σοβαρά τώρα,nash καλά παιχνίδια με την καινούργια μπάλα 41.gif )
thrylos7
Από του χρόνου πρέπει ν' αλλάξουμε τους κανονισμούς, ώστε ένας χρήστης να μην μπορεί να πάρει παραπάνω από 1-2 δώρα... Nash, θέλουν να παίξουν και οι άλλοι!

Κι εμένα με' σφάξαν οι περιφερειακοί... όλοι τους! Αντί να δώσουν 20 και 30 μου δίνουν 4 και 5... Ειδικά οι πλέι μέικερ το' χουν παρακάνει. Να' ναι καλά ο Ίαν που μου επέτρεψε να έχω αξιοπρεπές σκορ.
thrylos7
DC, Γιανγκ και Ντέιβισον μπήκαν στο παιχνίδι... Εσύ θα μπεις;

bball.gif bball.gif bball.gif A1 BasketForum Fantasy League! bball.gif bball.gif bball.gif

Φτιάξε την ομάδα των ονείρων σου, ζήσε την αγωνία του προπονητή και κέρδισε πλούσια δώρα!

Α1 BasketForum Fantasy League! Το παιχνίδι είναι εδώ!






biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
sarounas
τί θα λέγατε για αλλαγές κανονισμών τώρα που τελειώνει ο πρώτος γύρος;
προτείνω να ανεβάσουμε το περιθώριο αλλαγών σε 4 από 3
νομίζω ότι υπάρχει γενικά πρόβλημα

με τον Πίνοκ ξέρετε τί γίνεται; πάει για επέμβαση σκωληκοειδίτη ή όχι;
thrylos7
Υπάρχει σημαντικό ενδεχόμενο το παιχνίδι να έχει κλείσει μέχρι τις 15:30!

Για τις αλλαγές διαφωνώ, ειδικά σ' αυτή την περίοδο όπου οι ομάδες έχουν λίγο πολύ φτιάξει. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν το συζητώ βέβαια... smile.gif

Για τον Πίνοκ και για τους λοιπούς τραυματίες θα υπάρξει ενημέρωση στα επόμενα λεπτά.
thrylos7
Ο Πίνοκ παίζει, απλά είναι λογικό να έχει μείνει πίσω, αφού έχασε προπονήσεις. Ο Τζικάνοβιτς παίζει επίσης, παρά την ίωση.
Διαμαντόπουλος, Τσαμάτος, Κουπίδης εκτός για τον Κολοσσό.

Σιμς, Σακκελαρίου και Πέτρουλας εκτός για τον Πανελλήνιο.
Ο Μπατίστ λογικά θα μείνει εκτός.
Μπράιαντ και Στεφανίδης είναι στη διάθεση του Μαρκόπουλου, ωστόσο το ερώτημα είναι κατά πόσο μπορούν να χρησιμοποιηθούν.
Ο Έιβερι στη θέση του Ριβέρα...
Anaz
Φυσικα δεν προλαβα να κανω αλλαγες.Εδω δεν προλαβαινω αλλες κι αλλες φορες,σημερα θα προλαβαινα..? tongue.gif
Ο Θεος βοηθος.. rolleyes.gif
Air Kef
Ρε Αναζ καθε μερα στο φορουμ εισαι,γιατι δν κανεις τις αλλαγες σου Πεμπτη-Παρασκευη;;; tongue.gif
dizzy_fingers
It's official.

Το πρώτο βραβείο πάει στον Nash, ως δικαίωση θα έλεγε κανείς, για τα περσινά χαμένα δώρα. (σύντομα ο νικητής θα ενημερωθεί με πμ)

Congrats man! Αλλά και όσοι άλλοι προσπαθήσατε.
41.gif


Να ξέρετε πάντως, πως δεν τελειώνει τίποτα εδώ.

Όπως έχουμε γράψει αρκετές φορές, θα δωθεί και βραβείο και 2ου γύρου, οπότε ακόμα και οι καινούριοι μπορείτε να ξεκινάτε από τώρα.
Pierce
congrats nash! biggrin.gif 41.gif
nash
Ευχαριστω παιδια! smile.gif

Ομολογώ οτι το φετινό παιχνίδι είναι σιγουρα πιο ανταγωνιστικό από το περσινό
tasos12
Νομίζω ότι το παιχνίδι θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον αν η βαθμολογία μετρούσε με βάση το μέσο όρο και όχι το σύνολο των βαθμών.Εγω μπήκα στο παιχνίδι αφού έχασα 6 αγωνιστικές οπότε βαθμολογικά δεν έχω καμια τύχη.Πάντως έχει πολύ ενδιαφέρον
για αυτή την αγωνιστική πιστεύω ότι ο Παπαιωακειμ θα πάει καλά και είναι πολύ φτηνός για όσους θέλουν να εξοικονομήσουν μπάτζετ για να πάρουν κανά πιο ακριβό.
Pierce
με αυτο τον τροπο ομως καποιος που θα μπει την τελευταια αγωνιστικη και του κατσουν 2-3 λαβρακια μπορει να χτυπησει κανα 190 και οι υπολοιποι να ψαχνονται! ειναι καλυτερο αυτο;

Για αυτο το λογο (οσοι αργησαν να μπουν δηλαδη )υπαρχει και νικητης δευτερου γυρου smile.gif
nash
Μια παρατηρηση:
Δεν εχει περαστει η βαθμολογια της προηγουμενης αγωνιστικης στον B.Davison του Ρεθύμνου.
Επίσης δεν ειναι περιφερειακος αλλα παιζει στο 4-5!
Pierce
πηρα μεγαλο ρισκο με τις αλλαγες που εκανα και ή θα χτυπησω ταβανι ή θα χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο που χαλασα τετοια front line για εναν τρελο-αμερικανο...
tsitum
QUOTE(pierce21 @ Jan 25 2008, 23:47 ) *
πηρα μεγαλο ρισκο με τις αλλαγες που εκανα και ή θα χτυπησω ταβανι ή θα χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο που χαλασα τετοια front line για εναν τρελο-αμερικανο...

Καποιος πηρε Τζααμπερ ή Μασει ή μηπως Τζακσον??


QUOTE
Νομίζω ότι το παιχνίδι θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον αν η βαθμολογία μετρούσε με βάση το μέσο όρο και όχι το σύνολο των βαθμών.Εγω μπήκα στο παιχνίδι αφού έχασα 6 αγωνιστικές οπότε βαθμολογικά δεν έχω καμια τύχη.Πάντως έχει πολύ ενδιαφέρον
Κ γω περυσι ξεκινησα 4-5 αγωνιστικες πριν το τελος. Αν παιζαμε με μεσους ορους θα εκανα μια ομαδα τελευταια αγωνιστικη κ θα χα πολλες πιθανοτητες να πλασαριστω το λιγοτερο σε υψηλες θεσεις.
Αν θες να συναγωνιζεσαι κ να χεις ενδιαφερον να βλεπεις τη βαθμολογια της καθε αγωνιστικης ξεχωριστα, που κ αυτη εχει πολυ ενδιαφερον.
Με μεσους ορους θα ηταν εντελως αδικο να βγαινει ο νικητης.
Pierce
καποιος πηρε τζαμπερ αλλα το μετανιωσε! 24.gif

προτιμησα κατι πιο λογικο και κρατησα αρκετα κρεντιτς για την αλλη εβδομαδα..
(τετοιες κινησεις , ειναι μαλλον απελπισιας και θα εφαρμοστουν μονο αν ο νας αρχισει να ξεμακραινει παρα πολυ...)
Anaz
Με τον Σιμς τι γινεται???
Air Kef
Που να ξερουμε ρε,ρεπορτερ του Πανελληνιου ειμαστε;;;; tongue.gif
Στο μπετσμαρτ που υπαρχουν συνηθως οι απουσιες ο Σιμς δν αναφέρθηκε πουθενα σε αντιθεση με το νοσοκομειο του Αμαρουσιου.

Καλη ερώτηση παντως.Αν μαθεις ενημερωσε μας γιατι πηρα Παντελή Παπαιωακειμ. biggrin.gif
Anaz
Ρωταω γιατι χρειαζομαι 4 αλλαγες αν δεν παιζει..
Βλεπω στο τελος ομως να το αφηνω τελικα γι'αυριο,οποτε να βγω κ απο τον προβληματισμο, αφου ετσι δεν θα προλαβω να κανω καμμια τελικα... tongue.gif
thrylos7
O Σιμς δεν αποτελεί παρελθόν; Άλλαξαν τα πράγματα;

QUOTE
Δεν εχει περαστει η βαθμολογια της προηγουμενης αγωνιστικης στον B.Davison του Ρεθύμνου.
Επίσης δεν ειναι περιφερειακος αλλα παιζει στο 4-5!


4άρι είναι; Πόσα ποια θα έχει ο ΑΓΟΡ; Ως φόργουορντ γενικά παρουσιαζόταν στα ρεπορτάζ και φαντάστηκα ότι θα πάει στο 3, με τον Γιανγκ στο 2...

Αν είναι να πάει ο Τόπιτς στο 3 (μπα ε; ) και δεν τον έχει αγοράσει κανείς, μια χαρά...

Το παιχνίδι ενδεχομένως να κλείσει και πάλι πιο νωρίς από την έναρξη του πρώτου αγώνα.
thrylos7
Μα ναι, αφού πήρε Όστοϊτς στη θέση του Σιμς ο Πανελλήνιος...

Επίσης, έχει να προσθεθεί άλλος ένα διεθνής με την Εθνική Σερβίας, ο Τζόροβιτς για την Ολυμπιάδα... Αν και δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να διαβάσω ότι έχει φύγει...

Trivia: ο τελευταίος έχει την ίδια καταγωγή με τον Ζοτς, το Τσάτσακ...

Ιατρικό ρεπορτάζ εν εξελίξει αυτή τη στιγμή...

Δυστυχώς, δε μπορούσα να κάνω κάτι νωρίτερα... sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.