Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Gravedigger
Παιδιά έχω 1 πρόβλημα με την υπογραφή μου...Από όπου κ να βάλω εικόνα,ότι μέγεθος κ να έχει μου λέει το ίδιο πράγμα.That is not a valid URL for your photo.We do not allow dynamic pages in the IMG tags.Τι γίνεται???
dizzy_fingers
Βάζεις λάθος url.
Ή πιο σωστά βάζεις url με κατάληξη διαφορετική των επιτρεπόμενων (jpg, gif, bmp).

Σώσε την στον υπολογιστή σου, ανέβασέ την κάπου (photobucket πχ) και κάνε τη λινκ από εκεί.

Φρόντισε μόνο να μην είναι αρκετά μεγάλη...
Gravedigger
Thanx Dizzy!Θα το δοκιμάσω! smile.gif
Gravedigger
Βρήκα μια εικόνα σε αρχείο gif 8 Kb μέγεθος κ μου λέι πάλι το ίδιο... sad.gif
dizzy_fingers
Στην έφτιαξα εγώ.

Σημ: Κοιτάς καθόλου τις οδηγίες όπου πηγαίνεις? Εδώ σου δίνει ΟΛΟΚΛΗΡΗ γραμμή με τον κώδικα που πρέπει να ποστάρεις.

Στην έχει κι έτοιμη!
CODE
[IMG]http://i139.photobucket.com/albums/q281/krys_mrtnz/nba6.jpg[/IMG]
Gravedigger
Αυτό έβαλα κ πριν κ δν το πήρε!Κ τώρα την εμφάνισε χωρίς να την βάλω!(Βλακεία,μάλλον την έβαλες εσύ.Πάντως πριν έβαλα τον ίδιο κωδικό κ δν τον πήρε...)
dizzy_fingers
Δεν έβαλες τον ίδιο κωδικό.

Το είδα με τα μάτια μου τί έβαλες.
Έβαλες
CODE
[img][http............../img]

Κάτι που είναι λάθος γιατί πρέπει να βάλεις
CODE
[img]http..............[/img]
(πρόσεξε τη θέση της πρώτης αγκύλης στο "/img]") και γιατί έβαλες το url της σελίδας πάνω, ενώ χρειάζεται το url της εικόνας.
Gravedigger
Αυτό το έκανα κατά λάθος απλά έτυχε να έχει μείνει όταν το είδες εσύ.Ξέρω που πάνε οι αγκύλες.Κ από όσο ξέρω χρησιμοποιούμε αυτό που λέει Img code.Ε από χθες προσπαθώ κ δν το έπαιρνε.Copy-paste έκανα όπως το έχει.Δν ξέρω γιατί δν το έπαιρνε.Με τον KostaVC το ψάχναμε κ δν βγάλαμε άκρη.Tέσπα αφού λύθηκε το πρόβλημα δν πειράζει! tongue.gif
liolias
QUOTE(pierce21 @ May 26 2007, 05:27 PM) *
w00t.gif
δηλαδη θα γινει ακομα καλυτερο???? smile.gif nba-sm.gif


Αποκλειστικη ενοτητα για Τοροντο Ραπτορς! tongue.gif
P.Faliro13
τα subforum των ομάδων που ανέβηκαν Α1 πότε θα γίνουν; θα φτιαχτούν κάπου στο καλοκαίρι ή μολις ξεκινήσει η νέα σεζόν
dizzy_fingers
Συνήθως γίνονται στα μέσα στου καλοκαιριού προς το τέλος του.

Φέτος είπα να τα κάνω πιο γρήγορα...οπότε είναι έτοιμα από τώρα για να ποστάρετε.
Aristofanis
Σίγουρα έχει αναφερθεί κάπου αλλά δεν έχω καταλάβει τι έχει γίνει. Εννοώ για την μη εμφάνιση των total posts σε κάθε χρήστη του φόρουμ. Προέκυψε κάποιο πρόβλημα?
dizzy_fingers
Τελικά πρέπει να βγάλω ανακοίνωση μιας και πολλοί ρωτάνε biggrin.gif.

Είναι μία κίνηση που κάναμε στο πλαίσιο του περιορισμού του spamming που λάμβανε χώρα τον τελευταίο καιρό.
Βγάλαμε προσωρινά (ή μόνιμα, ανάλογα την πορεία) ένα feature του φόρουμ που δε χρειαζόταν να υπάρχει.

Δείχνει να αποδίδει προς το παρόν...
liolias
Καλο ειναι αυτο. Ετσι και αλλιως αχρηστη λειτουργεια ειναι.
Silver8
Για μερικούς από ότι φαινεται δεν είναι. Spammαρω τώρα αλλά δεν μπορώ να μην το ρίξω το φαρμάκι μου 19.gif
Έτσι kostasvc15?
kostasvc15
QUOTE(Silver8 @ Jun 9 2007, 11:31 AM) *
Για μερικούς από ότι φαινεται δεν είναι. Spammαρω τώρα αλλά δεν μπορώ να μην το ρίξω το φαρμάκι μου 19.gif
Έτσι kostasvc15?

Πας καλα...;
Γιατι με αναφερεις εμενα;Ημουν ο πρωτος που ειπα οτι δεν με ενδιαφερει αν θα σβηστουν τα ποστς η οχι!
Αλλα επειδη ξεχνας μαλλον, δες λιγο πιο κατω...

QUOTE(kostasvc15 @ May 30 2007, 12:39 PM) *
Εμενα σοβαρα δεν με πειραζει....αν θες σβηστα τα δικα μου.
Παρακαλω Σπυρο δεν εκανα τιποτα rolleyes.gif


Δε καταλαβαινω ποιο ειναι προβλημα σου με εμενα ρε...Εχεις ξακανει κατι παρομοιο με μενα σε αλλο τοπικ.
Ξεκολλα λιγο...
QUOTE(Silver8 @ May 30 2007, 01:46 PM) *
Καλά μούφες.....Ο άλλος έχει κάνει 32 μετά από πενταήμερη, η άλλη εχει κανει rekor 80 κ.ο.κ. Πραγματικά κανέναν δεν ενδιαφέρει ο αριθμός των ποστ του. Όντως.....ναι. Και εγώ ειμαι η Λουσι Μπολ. icon_drunk.gif



QUOTE(kostasvc15 @ May 30 2007, 02:08 PM) *
Πραγματικα δεν ξερω ποιο ειναι το προβλημα του φιλου!!! 68.gif
Παντως εκει που λεει todays posters εννοει οχι της ημερας αλλα τα ποστ των τελευταιων 24 ωρων.Δλδ χθες το βραδυ εκανα 10 και τωρα εχω κανει αλλα 10 (περιπου) οποτε 20 ποστ τις τελευταιες 24 ωρες,μεχρι το βραδυ θα εχει πεσει το νουμερο ομως...
dizzy_fingers
Ρε silver8, κάνε κράττει. biggrin.gif
Δε σου φταίει σε τίποτα ρε συ ο kostasvc που ΕΣΥ ήσουν ο αποκλειστικός υπεύθυνος του αποκλεισμού των Μπαραμπάκων. tongue.gif smiley.gif

kostavc, την επόμενη φορά που θα θελήσεις να ζητήσεις εξηγήσεις για κάποια προσωπική αναφορά σε εσένα, επειδή έχω δει ξανά παρόμοια ποστ στο παρελθόν (όχι απαραίτητα από εσένα), χρησιμοποίησε pm.

Ειλικρινά, εμάς τους τρίτους δε μας ενδιαφέρει ποιός θεωρεί ποιόν τι και αν κάποιου αμαυρώνεται το όνομα. Αν κάποιος κάνει ή δεν κάνει κάτι, αν είναι ή δεν είναι κάτι, το ξέρουμε οι ίδιοι.
Πμ λοιπόν wink.gif.
kostasvc15
Σορρυ Dizzy_Fingers!Απο δω και περα πμ...
Silver8
Καλά λήξαν το ζήτημα από τη μεριά μου. Δεν υπάρχει τίποτα προσωπικό, άπλά έτυχε να είσαι ο πρώτος που ανάφερε νούμερα και σε πήρε η μπάλα. Όταν αναφέρεις νούμερα σημαίνει ότι μετράς.....

Dizzy αγορίνα, άμα ερχόσουν να παίξεις λίγο άμυνα αντί να τσιλιμπουρδίζεις blove.gif δεν θα χάναμε. Κοινώς μας πούλησες smiley.gif
Silver8
Α επίσης όταν βαριέμαι ρίχνω καμιά μπηχτή σε κανένα για να γίνεται παιχνίδι. Χαλάρωσε δεν είμαι κομπλεξικός όπως πιθανόν νομίζεις.

Dizzy:το γλίτωσα το ban? smiley.gif
dizzy_fingers
Από το φόρουμ, ναι.
Από την ομάδα του χρόνου ΟΧΙ! 19.gif evilmonkey.gif tongue.gif

Και χαλαρά μωρέ, δεν παίζει θέμα παρεξήγησης smile.gif.
liolias
Ρε παιδια χαλαρωστε και μην μαλωνετε μεταξυ σας εξαλλου με τα ποστ δεν κερδιζετε λεφτα ουτε στην αγαπη. Αλλος ποσταρει περισσοτερα αλλως λιγοτερο peace.gif
dizzy_fingers
silv, μην πεις τίποτα smiley.gif.
Silver8
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 10 2007, 02:38 PM) *
Από το φόρουμ, ναι.
Από την ομάδα του χρόνου ΟΧΙ! 19.gif evilmonkey.gif tongue.gif

Και χαλαρά μωρέ, δεν παίζει θέμα παρεξήγησης smile.gif.



To "χαλάρωσε" πήγαινε στονKostasvc15, oxi σε εσένα Dizzy. Aπλά ξεχασα να κάνω quote icon_wave.gif
Igor
peace.gif Αρα τωρα που δεν φαινονται τα ποστς μπορουμε να spamaroyme ελευθερα ετσι Dizzy ????

peace.gif

smiley.gif
liolias
tsitum
Οντας ψιλοασχετος με τα των προγραμματων κ μη ξεροντας τί ειναι εφικτο κ τί οχι θα ηθελα να προτεινω τις ωρες των αγωνων να υπαρχει κατι σαν chat κ αν δε γινεται αυτο, ενα τοπικ δημιουργημενο απο μοντς στο οποιο να γινεται σχολιασμος των αγωνων.

Δηλαδη απο το να ειναι καποιοι σκορπιοι στο φορουμ ,να μαζευονται καπου κ να λενε "προηγειται ο Πανελληνιος","τί κανει ο Μουλας, εβαλε 3 τριποντα συνεχομενα" κτλ. Δηλαδη να σχολιαζουν τις διακυμανσεις,τις αποδοσεις των αγωνων.

Κ λεω να το κανουν οι μοντς κ για να εχει "λαικο αντικρισμα" αλλα κ για να κανουν τις απαραιτητες κινησεις για να το προωθησουν.


Υ.Γ. Ξερω οτι υπαρχει chat στο φορουμ,αλλα εννοω συντονισμενα να γινεται κατι απο πολλα μελη.


Δε ξερω πώς σας φαινεται η ιδεα...
thrylos7
Αρκετά ενδιαφέρουσα...

Δεν κατάλαβα τι εννοείς με αυτό:

QUOTE
αλλα κ για να κανουν τις απαραιτητες κινησεις για να το προωθησουν.


ΥΓ. chat αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει... biggrin.gif Σε λίγο καιρό όμως θα έχουμε πάλι, λογικά.
tsitum
Νομιζω πως ο live σχολιασμος θα ειναι ενδιαφερων.

QUOTE
Δεν κατάλαβα τι εννοείς με αυτό:
αλλα κ για να κανουν τις απαραιτητες κινησεις για να το προωθησουν.


Εννοω να δημιουργησουν/ετε καποια ξεχωριστη ενοτητα,οπως πχ ειχε γινει με το φαιναλ φορ, ή κ να το τοποθετησετε καπου στο φορουμ για να φαινεται σαν επιλογη.Κ επισης επειδη ειστε την περισσοτερη ωρα στο φορουμ κ συμμετεχετε στα περισσοτερα τοπικς.

Ετσι να εχουν καποιοι ανοιχτη τη τηλεοραση,να βλεπουν ισως τα στατιστικα στο Γαλανη,να εχουν κ μια σελιδα οπου θα βλεπουν σχολια για τους αγωνες.
sihainas
Άλλο ένα ωραίο και πιθανώς μη πραγματοποιήσιμο θα ήταν να υπάρχει ένα chat σαν αυτό που έχουν μερικά στοιχηματικά sites όπου για κάθε αγώνα υπάρχει και διαφορετικό chat... blink.gif

Πάντως κι εμένα μ'αρέσει σαν ιδέα...αν και πόσοι είναι αυτοί που κάθονται στο pc την ώρα που είναι ο αγώνας; wink.gif
thrylos7
Α, μάλιστα! Δεν ξέρω αν είναι κάτι που χρήζει τέτοιας προώθησης*, δηλαδή να δημιουργηθεί ξεχωριστό subforum.

Αυτό που εμένα έρχεται στο μυαλό τώρα είναι να δημιουργούνται ξεχωριστά τόπικ ("1η αγωνιστική, 18η αγωνιστική"), όπου θα γίνονται τα ποστ.. και θα γίνονται pinned στο subforum που θα βρίσκονται (Γενικές Συζητήσεις).

Βέβαια αυτό είναι καθαρά προσωπική άποψη.

* Αυτό γιατί, τουλάχιστον μέχρι στιγμής, δεν υπάρχουν πολλά ανάλογα σχόλια, ίσως λόγω και του γενικότερου επιπέδου του forum. Ασφαλώς αυτά δεν είναι αρνητικά, πόσο μάλλον όταν χρησιμοποιούνται έτσι...
tsitum
QUOTE
Αυτό που εμένα έρχεται στο μυαλό τώρα είναι να δημιουργούνται ξεχωριστά τόπικ ("1η αγωνιστική, 18η αγωνιστική"), όπου θα γίνονται τα ποστ.. και θα γίνονται pinned στο subforum που θα βρίσκονται (Γενικές Συζητήσεις).
Ή κ ενα τοπικ,μη γεμισει το γενικες συζητησεις με ολες της αγωνιστικες μιας χρονιας.Αν βρισκεται καποιος σ αυτο το τοπικ ενα σαββατο απογευμα σαφως κ θα σχολιαζει τους αγωνες που παιζονται εκεινη τη στιγμη.
Δηλαδη θα μπορουσε να λεγεται πχ κ "live σχολιασμος" κ να περικλειει ακομα ακομα κ το σχολιασμο των ευρωπαικων αγωνων.
thrylos7
Ναι! Υπάρχουν διάφοροι τρόποι... smile.gif

Είναι πολύ καλή ιδέα, αν και ίσως έρχεται σ' αντίθεση ως ένα βαθμό με την καταπολέμηση του spam (ίσως υπερβολικό αυτό).

QUOTE
Άλλο ένα ωραίο και πιθανώς μη πραγματοποιήσιμο θα ήταν να υπάρχει ένα chat σαν αυτό που έχουν μερικά στοιχηματικά sites όπου για κάθε αγώνα υπάρχει και διαφορετικό chat...

Όταν σε δυο χρόνια θα γίνουμε σαν το forum της ACB, αυτό θα υπάρχει σίγουρα... cool.gif
t0ny3
γιατι δεν δημιουργουμε ενα τοπικ με παλιους και προσφατους αγωνες μπασκετ??
dizzy_fingers
What? blink.gif
Wilkinson
Re Dizzy to chat giati to ekliss???
kostasvc15
Ντιζι θελω να αλλαξω την υπογραφη μου αλλα την εικονα που εχω θελω να την αφησω ομως οταν παταω update signature μου λεει πως δεν δεχεται dynamic pictures!Πως γινεται αυτο;Αφου την φωτο την εχω τοσο καιρο...
Wilkinson
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 23 2007, 00:29 ) *
Ντιζι θελω να αλλαξω την υπογραφη μου αλλα την εικονα που εχω θελω να την αφησω ομως οταν παταω update signature μου λεει πως δεν δεχεται dynamic pictures!Πως γινεται αυτο;Αφου την φωτο την εχω τοσο καιρο...

Kai ego ithela na valo mia ikona stin ipografi mou prin liges meres kai mou evgaze oti iparxi ena provlima paroti dokimasa na valo polles diaforetikes ikones..... blink.gif
captain charisma
θα ελεγα τα παλια τοπικ ας πουμε αυτα που εχουν ανοιχτει πριν 2 ή 3 χρονια να διαγραφουν απο ολες τις κατηγοριες για να ελαφρυνει λιγο το φορουμ..η μαλλον μονο απ το οφ τοπικ και καποια αχρηστα τοπικ απ τις υπολοιπες κατηγοριες....
dizzy_fingers
Καλή ιδέα αλλά προς το παρόν δεν έχουμε πρόβλημα χώρου.
Κι αν ποτέ αντιμετωπίσουμε τέτοιο, τα ποστ θα είναι τα τελευταία που θα πειράξουμε.

+ ότι ακόμα κι ένα άχρηστο για εμένα ποστ, μπορεί να είναι χρήσιμο για κάποιον άλλον που θα το έχει βρει μέσω google.
undertaker
γιατι δεν βαζουμε λινκς απο αγωνες νβα για να κανουμε downloading?
mad_about_basketball
Διοτι ειναι παρανομο ισως?? tongue.gif tongue.gif peace.gif
sarounas
προτείνω να ανοιχτεί ένα υποφόρουμ που θα περιέχει μσζί όλα τα άλλα αθλήματα και οτιδήποτε έχει σχέση με αθλητισμό που δεν χωράει στο μπάσκετ,νομίζω ότι εκείνα τα τόπικ είναι πολύ ενεργά και θα έπρεπε να φύγουν από το off topic
έτσι θα μπορούσαμε να τα βρίσκουμε πιο εύκολα και να γράφουμε πιο συχνά σε αυτά
nikolas12
QUOTE(sarounas @ Mar 24 2008, 22:04 ) *
προτείνω να ανοιχτεί ένα υποφόρουμ που θα περιέχει μσζί όλα τα άλλα αθλήματα και οτιδήποτε έχει σχέση με αθλητισμό που δεν χωράει στο μπάσκετ,νομίζω ότι εκείνα τα τόπικ είναι πολύ ενεργά και θα έπρεπε να φύγουν από το off topic
έτσι θα μπορούσαμε να τα βρίσκουμε πιο εύκολα και να γράφουμε πιο συχνά σε αυτά


Καλη ιδεα αλλα νομιζω πως στο off topic δεν ειναι παρα πολλα τα τοπικ αλλων αθληματων(εαν θυμαμαι καλα) smiley.gif
sarounas
QUOTE(hip-hop @ Mar 25 2008, 13:07 ) *
Καλη ιδεα αλλα νομιζω πως στο off topic δεν ειναι παρα πολλα τα τοπικ αλλων αθληματων(εαν θυμαμαι καλα) smiley.gif

αν υπάρχουν λέει;
διάβασε μόνο μερικά topic που υπάρχουν

ποδόσφαιρο
στίβος
τέννις
βόλει
formula1
boxing
American football
Ράγκμπι
snooker
για αγαπημένα αθλήματα
για αθλητικές εφημερίδες
για αθλητικά pc games
για τα καλύτερα ματς που έχουμε δει
για τον καλύτερο αθλητή στην ιστορία
την καλύτερη αθλητική στιγμή της χρονιάς
τους καλύτερους αθλητές της κάθε χρονιάς
για την βία στα γήπεδα
για το ντόπινγκ
για το στοίχημα

και άλλα,
είναι πραγματικά πολλά.....
dizzy_fingers
Πριν 1 ποστ θα συμφωνούσα με τον hip-hop.
Τώρα, συνειδητοποιώ πόσο αχανές έχει γίνει το off topic που δε θυμάμαι καν τα τόπικ που έχουν χαθεί εκεί μέσα.

Σημειώνεται ως must αλλαγή για το καλοκαίρι. smile.gif
nikolas12
QUOTE(sarounas @ Mar 27 2008, 00:12 ) *
αν υπάρχουν λέει;
διάβασε μόνο μερικά topic που υπάρχουν

ποδόσφαιρο
στίβος
τέννις
βόλει
formula1
boxing
American football
Ράγκμπι
snooker
για αγαπημένα αθλήματα
για αθλητικές εφημερίδες
για αθλητικά pc games
για τα καλύτερα ματς που έχουμε δει
για τον καλύτερο αθλητή στην ιστορία
την καλύτερη αθλητική στιγμή της χρονιάς
τους καλύτερους αθλητές της κάθε χρονιάς
για την βία στα γήπεδα
για το ντόπινγκ
για το στοίχημα

και άλλα,
είναι πραγματικά πολλά.....


Καλημερα παιδια! icon_wave.gif
Ειχα πει αν θυμαμαι καλα.Ναι τωρα που το βλεπω ο sarounas εχει δικιο οποτε θα ενταχτω κι εγω μαζι του!!! smiley.gif
leelo15
Μια ιδεα για το Subforum του Nba.
Πως θα σας φαινοταν εαν η καθε ομαδα ειχε την εικονα με το σημα της και μια συγκεκριμενη θεση?
Δηλαδη οπως στην Α1.
Νομιζω πως ετσι και αισθητικα πιο ωραιο θα ηταν και πιο οργανωμενο.
captain charisma
sarunas στα αθληματα ξεχασες το wwe..αθλημα ειναι και αυτο 19.gif
Air Kef
QUOTE
Πως θα σας φαινοταν εαν η καθε ομαδα ειχε την εικονα με το σημα της και μια συγκεκριμενη θεση?
Δηλαδη οπως στην Α1.



Εννοεις δικο της σαμπφορουμ καθε ομαδα του ΝΒΑ;;;;
Περσι ειχαμε σαμπφορουμ για καθε division και το εγχειρημα δν απέδωσε τα αναμενόμενα και γιαυτο άλλαξε προς την σημερινη του μορφή.
Δεν ξερω κατα πόσο θα βοηθήσει η πρόταση σου. Θα σου απαντήσουν οι πιο αρμόδιοι παντως. biggrin.gif


QUOTE
wwe..αθλημα ειναι και αυτο


Αυτό ανήκει στα θεάματα. Σιγουρα οχι στα αθληματα. tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.