Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
kostakis19
Ειναι προταση αλλα και παραλληλα απορια...Γινεται να αλλαξεις το ονομα της Fantasy Team;;;Αν οχι δεν ξερω ποσο εφικτο θα ηταν να γινεται τουλαχιστον μια φορα στην αρχη της καθε αγωνιστικης περιοδου.
thrylos7
Με τη νέα σεζόν, οι προηγούμενες εγγραφές διαγράφονται και κάθε χρήστης που θέλει να συμμετάσχει δημιουργεί μια καινούρια (γίνεται δηλαδή η διαδικασία από την αρχή), οπότε αυτό γίνεται... νομίζω! biggrin.gif
kostakis19
QUOTE(thrylos7 @ Jun 22 2008, 22:51 ) *
Με τη νέα σεζόν, οι προηγούμενες εγγραφές διαγράφονται και κάθε χρήστης που θέλει να συμμετάσχει δημιουργεί μια καινούρια (γίνεται δηλαδή η διαδικασία από την αρχή), οπότε αυτό γίνεται... νομίζω! biggrin.gif

ΟΚ.Απλα επειδη δεν εχω κλεισει χρονο στο φορουμ δεν ηξερα τι γινεται.Thanks παντως... icon_wave.gif
NBAer
Με την τεραστια ανθηση(sic) και απηχηση που εχει πλεον το basketforum και τους χρηστες να αυξανονται σαν τα κυανοβακτηριδια σε πλουσια φωτεινα νερα, και με το πληθος των συζητησεων τυπου chat να αυξανονται επισης ραρδαια, πολυ γρηγορα ολοι οι χρηστες θα εχουν γινει All Star με 1000-2000 ποστ, ή Champ! με 2000+ post.

Θα πρεπει λοιπον να προστεθουν νεες κατηγοριες για 2000-3000 ποστ ξερω γω να λεγονται Legend Champ!, 3000-4000 Are you fkidding me Champ! και 4000+ 60s Celtics ετσι ωστε να μην εξισωνονται τα αλλα κατωτερα οντα-μελη με εμας τους ανωτερους και μπαρουτοκαπνισμενους στο basketforum.... icon_wave.gif
NBAer
QUOTE(NBAer @ Jun 25 2008, 01:37 ) *
Με την τεραστια ανθηση(sic) και απηχηση που εχει πλεον το basketforum και τους χρηστες να αυξανονται σαν τα κυανοβακτηριδια σε πλουσια φωτεινα νερα, και με το πληθος των συζητησεων τυπου chat να αυξανονται επισης ραρδαια, πολυ γρηγορα ολοι οι χρηστες θα εχουν γινει All Star με 1000-2000 ποστ, ή Champ! με 2000+ post.

Κυανοβακτηριδια? Crap! Sorry.....
Κυανοβακτηρια εννοουσα....
Flash
Ε καλά ρε ΝΒΑερ αυτά είναι για να έχουμε να λέμε. Όλοι οι περισσότερο και λιγότερο παλιοί ξέρουν ότι αυτά τα "γαλόνια" δε λένε και τίποτε. Πρόσφατα συνειδητοποίησα ότι ο Sarounas που είναι από τα παλιότερα μέλη και εξαιρετικός πόστερ έχει rank μόλις ΝΒΑ. Αναιρεί σε τίποτα αυτό τη συνεισφορά του στο φόρουμ; Φυσικά όχι. Θα έλεγα και αντιπαράδειγμα αλλά αφενός είναι άκομψο, αφετέρου υπάρχουν πλέον πολλά μεταξύ των οποίων μπορεί να επιλέξει κανείς rolleyes.gif .
sihainas
Αυτό που θα ήταν καλό να γίνει και έχει γίνει και σε αρκετά μεγάλα φόρουμ είναι να μπει ένα point system στα πόστς όπως περίπου αυτό που έχει το youtube για τα σχόλια... ώστε αν κάποιο ποστ μαζέψει αρκετούς αρνητικούς πόντους τότε να κλείνει... wink.gif
Keyser_Soze
Ναι αλλά έτσι ο καθένας θα ψηφίζει όπως να 'ναι. Σίγουρα θα υπάρχουν κάποιοι που θα ψηφίζουν μόνο θετικά ή μόνο αρνητικά. Δεν νομίζω δηλαδή ότι αυτό το σύστημα θα το διακρίνει η αξιοπιστία και έτσι θα σβήνονται ποστ που δεν πρέπει ή δεν θα σβήνονται ποστ που πρέπει.
sihainas
Γι'αυτό η μοναδική λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι (αρχικά τουλάχιστον) να δωθεί αυτή η δυνατότητα στα μέλη "All Star" και πάνω... Ξέρω ότι δεν αποτελεί ενδεικτικό της προσφοράς του κάθε μέλους ο "βαθμός" αυτός αλλά είναι προς το παρών ο μοναδικός "δείκτης αξιολόγησης"... που υπάρχει...

Δεν ξέρω πως θα μπορούσε να δουλέψει σωστά ένα τέτοιο σύστημα αλλά δεν μπορεί κάποιος τρόπος θα υπάρχει...

Άλλη μια λύση που σκέφτηκα είναι να μπει και ένας δείκτης "κάρμα" σε κάθε μέλος που θα μπορεί να μεταβάλεται μόνο από τους mods και να μπορούν να ψηφίζουν στα ποστ μόνο όσοι έχουν θετικό wink.gif
dizzy_fingers
Όλα αυτά τα έχει σκεφτεί ήδη ο αγαπημένος σας admin tongue.gif.
Αν ο χρόνος μου το επιτρέψει θα πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο.
Air Kef
Οι αγαπημένοι τους μοντς δλδ δεν εχουν συνεισφέρει σε αυτες τις σκέψεις; tongue.gif


QUOTE
Άλλη μια λύση που σκέφτηκα είναι να μπει και ένας δείκτης "κάρμα" σε κάθε μέλος που θα μπορεί να μεταβάλεται μόνο από τους mods και να μπορούν να ψηφίζουν στα ποστ μόνο όσοι έχουν θετικό



Μας άναψες. 19.gif
morfi
Όλα αυτά μπορεί να ακούγονται ωραία, αλλά θα χάσουν το δρόμο τους αφού για τους περισσότερους θα μετρήσουν περισσότερο οι συμπάθειες και αντιπάθειες που θα έχει ο καθένας. Πάντα αυτό γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις, πόσο μάλλον σε ένα φόρουμ όπως αυτό, που οι ισορροπίες πολλές φορές είναι λεπτές. Είμαι εναντίον αυτής της πρότασης.
nikolas12
Να ρε παιδια οντως.Π.χ στα τοπικ των τελικων αν καποιος απο τη μια ομαδα πει οτι η ομαδα του επαιξε και κανει προκλητικα σχολια,οι υποστηρικτες των αντιπαλων θα πανε και θα πατησουν αρνητικο.Θα λειτουργησουν οπως ειπε ο μορφι και οι συμπαθειες.ΝΒΑερ κατσε να φτασουμε ολοι οσοι λες Champions και μετα το σκεφτομαστε.
nikolas12
Κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτησω.Στην Α2 υποβιβαστηκε ο ΑΓΟΡ και η Ολυμπιαδα ενω στην Α1 ανεβηκαν Πανοραμα και Τρικαλα 2000.Ποτε θα βγουν τα φορουμ των ομαδων που υποβιβαστηκαν για να μπουν αυτων που ανεβηκαν; smiley.gif


Και κατι αλλο σχολια για τους αγωνες της Εθνικης στο Ολυμπιακο Τουρνουα σε ποιο τοπικ θα γινονται;
rchos
QUOTE
Κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτησω.Στην Α2 υποβιβαστηκε ο ΑΓΟΡ και η Ολυμπιαδα ενω στην Α1 ανεβηκαν Πανοραμα και Τρικαλα 2000.Ποτε θα βγουν τα φορουμ των ομαδων που υποβιβαστηκαν για να μπουν αυτων που ανεβηκαν;



περιμενουμε βασικα να οριστικοποιηθει ποια θα ειναι η δευτερη ομαδα που θα ανεβει.η καβαλα θα ειναι μαλλον και οχι το πανοραμα.
captain charisma
ειναι ασχετο αυτο που θα ρωτησω αλλα δν ηξερα που αλλου να το ρωτησω.μεχρι το απογευμα τα ποστ σε καθε υποφορουμ τα διαβαζα κανονικα το ενα κατω απ το αλλο.τωρα που μπηκα δειχνει μονο το πρωτο ποστ και τα υπολοιπα ποστ τα εχει οπως φαινεται στη φοτο.τι να κανω?

http://img512.imageshack.us/my.php?image=46589137oy2.png
dizzy_fingers
Όπως βλέπεις το τόπικ, πάνω δεξιά στο "options" πατάς το "switch to standard".

Τρώνε κάτι φλασιές τα cookies και το μπερδεύουν αυτό.
captain charisma
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια
jois21
Πολυ κουλ το νεο ντιζαιν, απο τις λιγες φορες που εχω τοσο θετικη εικονα για φορουμ μετα απο αναβαθμιση.

Μειον:
-τα 3 κουμπια κατω δεξια ειναι πολυ "τρεντικα"
-το κενο της υπογραφης τεραστιο
-το BF σχεδιο με τη μπαλα ειναι μετριο, εχει μικρα γραμματα και λεπτες γραμμες
-το βελακι διπλα στο νικνειμ δε λειτουργει
stefan
QUOTE(jois21 @ Oct 13 2008, 03:09 ) *
Πολυ κουλ το νεο ντιζαιν, απο τις λιγες φορες που εχω τοσο θετικη εικονα για φορουμ μετα απο αναβαθμιση.

Μειον:
-τα 3 κουμπια κατω δεξια ειναι πολυ "τρεντικα"
-το κενο της υπογραφης τεραστιο
-το BF σχεδιο με τη μπαλα ειναι μετριο, εχει μικρα γραμματα και λεπτες γραμμες
-το βελακι διπλα στο νικνειμ δε λειτουργει


Πραγματι πολυ ωραιο design.
Θα μας παρει λιγο καιρο να το συνηθισουμε βεβαια..
Αλλα σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ωραιο!! 41.gif 41.gif
jois21
Τα βελακια παιζουν.
Το BF παραμενει ασχημο... biggrin.gif

Επιτελους πραγματικος αριθμος ποστ και οχι οι βλακειες με τις κατηγοριες. (ή φαινονταν και πριν; )
sihainas
Πολύ πιο όμορφο από πριν...αλλά θα κάνω κι εγώ μια μικρή παρατήρηση... όλος αυτός ο χώρος δίπλα στο logo...πάει χαμένος... νόμιζω ότι θα μπορούσε εκεί να πάει η αναζήτηση και η γραμμή που μας καλωσορίζει και έτσι θα ανέβαινε το φόρουμ πιο ψηλά + θα υπήρχε και η αναζήτηση σε κάθε σελίδα... right?

Κατά τ'άλλα... πάρα πολύ καλή δουλειά...
jois21
Συνηθως στα σαιτ αυτο ειτε μενει κενο ειτε μπαινουν διαφημισεις. Καλα ειναι ετσι.
Το σερτς επρεπε να ειναι στα οψιονς καθε σελιδας αλλα δεν...

εντιτ: η αναζητηηση ειναι κατω αριστερα
PanosIlio
Το καινούργιο design είναι πολύ καλό αλλά το menu κάνει νερά tongue.gif



Η εικόνα είναι από ΙΕ 7, και στον FF 3 το ίδιο κάνει.
Xaroumenos loukoumas
Dizzy 77.gif 77.gif
Πολυ ομορφο το νεο design!!
Μιλάμε φοβερό, μινιμαλιστικο wink.gif


Edit: Τα βελακια στα ονοματα οντως δεν παιζουν, ενω και τα youtube tags δεν κανουν πλεον preview wink.gif
thrylos7
Τα βελάκια με explorer είναι ΟΚ, με mozilla (όχι τον πιο πρόσφατο) είχα κι εγώ πρόβλημα.
Xaroumenos loukoumas
Έφτιαξε τώρα.. χμμμ
leonkalf
Mε Mozilla (3.0.3) έχω κι εγώ πρόβλημα.
Δεν "παίζουν" οι λειτουργίες του προφίλ.
dizzy_fingers
Δοκιμάστε να κάνετε refresh όσοι έχετε firefox.

Κι εγώ 3.0.3 έχω, αλλά απ'ότι βλέπω σε αρκετούς που εμφανίζονται τα προβλήματα, αυτά εξαφανίζονται μετά από λίγο.

Μπορεί να υπάρχει ένα θέμα με την cache μνήμη του firefox.
benchwarmer
Καλορίζικο καλορίζικο thumbsup.gif thumbsup.gif

Μοναδική παρατήρηση το BF πάνω στη μπάλα.... Κατά τα άλλα πολύ καλό. Μ' αρέσει γενικά και το πορτοκαλί σαν χρώμα...
Και γενικά οι επιλογές (αυτά που πρόσεξα μεχρι στιγμης τουλαχιστον) ειναι αρκετα καλυτερα τωρα..
ashton
Με γειές !
Alexmei
απλά γαμάτο.&-

απλά αν γίνεται να φτιαχτεί λίγο πάνω πάνω στην σελίδα οι "κατάλογοι" ειδικά το τελευταίος (ext links) βγαίνει από τα περιθώρια της οθώνης smile.gif
dizzy_fingers
Λοιπόν, ας τα πιάσω ένα ένα τώρα που έγιναν αρκετές αλλαγές (όχι όλες όμως).

- Για το γεγονός ότι τα μενού και τα βελάκια δε λειτουργούν, έχει να κάνει πιθανότατα η cache μνήμη του εκάστοτε browser. Δοκιμάστε να πατήσετε ctrl+f5, να κάνετε restart (αν δε φτάνει το προηγούμενο) ή να καθαρίσετε τα temp αρχεία του browser σας.

- Όλος αυτός ο χώρος δεξιά από το logo δεν έχει μείνει άδειος χωρίς λόγο. Θα μπεί κάποιο marquee με latest news, rss feeds σχετικά με τα αθλητικά τεκταινόμενα ή το φόρουμ.

- Τα παλιά youtube βίντεο διορθώθηκαν και δουλεύουν πια. Ωστόσο, πλέον καλό θα είναι να χρησιμοποιείτε το [ video ] tag αντί του [ youtube ], ή απλά να κλικάρετε στο κουμπί και να εισάγετε το πλήρες url.
Η λίστα με τα site από τα οποία μπορείτε να βάλετε βίντεο είναι τα εξής:
YouTube (www.youtube.com)
GoogleVideo (video.google.com)
LiveLeak (www.liveleak.com)
Veoh (www.veoh.com)
GameTrailers (www.gametrailers.com)
iFilm (www.ifilm.com)
Revver (www.revver.com)
BrightCove (www.brightcove.com)
MySpaceVideo (vids.myspace.com)
CollegeHumor (www.collegehumor.com)
vSocial (www.vsocial.com)
Guba (www.guba.com)
Glumbert (www.glumbert.com)
Αν θέλετε να μπει κι άλλο, πείτε μου.

- Πολλοί θα παρατηρήσατε ήδη, λογικά, και τη νέα λειτουργικότητα στο προφίλ του κάθε χρήστη. Πλέον έχουν μπει στοιχεία social networking στο φόρουμ με τη νέα πλατφόρμα, κι ενδέχεται να αυξηθούν στο μέλλον (χωρίς, βεβαίως, να χαθεί ο κυρίαρχος χαρακτήρας του φόρουμ), όπως να ανεβάζετε μία προσωπική φωτογραφία, να κάνετε φίλους, σχόλια σε προφίλ άλλων χρηστών κλπ.

- Στην εισαγωγή ποστ, πλέον έχετε τη δυνατότητα να αλλάζετε από απλό editor σε rich text editor, πατώντας το κουμπί . Αυτό σημαίνει πως όλες οι συντομεύσεις που χρησιμοποιείτε στο word, πχ ctrl+b για bold, ctrl+u για υπογράμμιση κοκ, θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν και στο φόρουμ. Χρήσιμο για μεγάλα κείμενα.

- Επίσης, θα είδατε πως επέστρεψαν και τα post count. Μην κάνετε party, ακόμα biggrin.gif. Θα κρατήσουν τον χαρακτήρα τους, ωστόσο θα αλλάξουν μορφή, στο κοντινό μέλλον.
jois21
QUOTE
- Πολλοί θα παρατηρήσατε ήδη, λογικά, και τη νέα λειτουργικότητα στο προφίλ του κάθε χρήστη. Πλέον έχουν μπει στοιχεία social networking στο φόρουμ με τη νέα πλατφόρμα, κι ενδέχεται να αυξηθούν στο μέλλον (χωρίς, βεβαίως, να χαθεί ο κυρίαρχος χαρακτήρας του φόρουμ), όπως να ανεβάζετε μία προσωπική φωτογραφία, να κάνετε φίλους, σχόλια σε προφίλ άλλων χρηστών κλπ.


ΑΚΑ φακελωμα 68.gif 68.gif
ντροπη
kostasvc15
Κατω απο τη φωτο τι ειναι αυτα τα αστερακια;
Στο προφιλ λεει βαθμολογια..αλλα σε τι;
captain charisma
βαθμολογει αυτος που επισκεπτεται το προφιλ σου την εικονα που εχεις βαλει ως προσωπικη φοτο σου.για να βαθμολογησει κανει κλικ πανω σε οποιοδηποτε αστερακι και μπαινει η βαθμολογια
dizzy_fingers
Βασικά δε βαθμολογεί τη φωτογραφία, αλλά το ίδιο το μέλος και είναι κάτι που εκ παραδρομής ξεχάστηκε να απενεργοποιηθεί.

Το έβγαλα, γιατί βάσει αυτού θα ήταν πιθανό να είχαμε παρατράγουδα (ναι, έχω εμπιστοσύνη στην ανθρώπινη χαζομάρα biggrin.gif).

Απλά κάντε πως δεν το είδατε ποτέ.... 65.gif
dizzy_fingers
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Oct 13 2008, 10:04 ) *
Το καινούργιο design είναι πολύ καλό αλλά το menu κάνει νερά tongue.gif



Η εικόνα είναι από ΙΕ 7, και στον FF 3 το ίδιο κάνει.

Επειδή εμένα δε μου το έβγαζε λάθος, οπότε δε μπορώ να τεστάρω μπορείς να μου πεις εσύ αν σου φαίνονται οκ τα μενού τώρα?

Το πιο αστείο πράγμα είναι πως ενώ σε σπίτι+δουλειά έχω ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια έκδοση firefox...εδώ μου τα δείχνει κανονικά, κι εκεί λάθος.
Τί ctrl+f5, τί έσβησα cookies, τί έσβησα τα temp internet files....εκεί, να επιμένει.... 40.gif
kostasvc15
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 14 2008, 19:49 ) *
Βασικά δε βαθμολογεί τη φωτογραφία, αλλά το ίδιο το μέλος και είναι κάτι που εκ παραδρομής ξεχάστηκε να απενεργοποιηθεί.

Το έβγαλα, γιατί βάσει αυτού θα ήταν πιθανό να είχαμε παρατράγουδα (ναι, έχω εμπιστοσύνη στην ανθρώπινη χαζομάρα biggrin.gif).

Απλά κάντε πως δεν το είδατε ποτέ.... 65.gif

Κριμα και θα σου εβαζα 5 tongue.gif
Καλη δουλεια παντως...το μονο που με χαλαει ειναι η μπαλα με το bf.gr που δεν σε βγαζει στην αρχικη...
Xaroumenos loukoumas
Σπυρο, μια ακόμη παρατήρηση:

Όταν σε ένα subforum έχω topics με αδιάβαστα μηνύματα, η διαφορά στη γραμματοσειρά τίτλου των topic που είναι ημιτελώς διαβασμένα με αυτή των πλήρως διαβασμένων topic, είναι αν όχι ανύπαρκτη, τότε πολύ μικρή. Πχ, στο subforum του Ολυμπιακού:



Κάτι τέτοιο έχω την αίσθηση ότι μειώνει την ταχύτητα του browsing, καθως πρέπει να κοιτάμε διαρκώς τις (εξαιρετικά καλοσχεδιασμένες είναι γεγονός ) μπαλίτσες στα αριστερα! Θα ήταν εύκολο να υπήρχε κάποια διαφοροποίηση; smile.gif

Και πάλι thumbsup.gif για το νέο σχεδιασμό!
leonkalf
Αυτό ήθελα να το πω κι εγώ.
Ότι θα ήταν καλύτερο να ήταν κάπως μεγαλύτερο ή εντονότερο το σημάδι που δείχνει ότι έχεις αδιάβαστα μηνύματα.
dizzy_fingers
Αν λέτε για τη γραμματοσειρά του τίτλου του τόπικ, ποτέ δεν ήταν διαφορετική στα διαβασμένα και τα μή διαβασμένα.

Απλά η μπάλα στα αριστερά είναι πιο φωτεινή και εμφανίζεται το μικρό πορτοκαλί τετραγωνάκι στα αριστερά του τίλου.
Αν θέλετε μπορώ να αντικαταστήσω αυτό το κουτάκι με κάτι πιο διακριτό.
sarounas
απόκριες έχουμε; blink.gif
γιατί έγινε σαν καρνάβαλος το forum; 68.gif

















































πλάκα κάνω peace.gif
απλά φοβερό το νέο λουκ
εδώ που τα λέμε μία αλλαγή στην εμφάνιση μετά από τόσα χρόνια χρειαζόταν 77.gif

dizzy_fingers
Μα τί λες? Κάθε χρόνο άλλαζα το skin laugh.gif ! tongue.gif
PanosIlio
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 14 2008, 22:58 ) *
Επειδή εμένα δε μου το έβγαζε λάθος, οπότε δε μπορώ να τεστάρω μπορείς να μου πεις εσύ αν σου φαίνονται οκ τα μενού τώρα?

Το πιο αστείο πράγμα είναι πως ενώ σε σπίτι+δουλειά έχω ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια έκδοση firefox...εδώ μου τα δείχνει κανονικά, κι εκεί λάθος.
Τί ctrl+f5, τί έσβησα cookies, τί έσβησα τα temp internet files....εκεί, να επιμένει.... 40.gif


Τώρα το είδα sorry.

Τώρα είναι ΟΚ smile.gif
dizzy_fingers
Τέλεια, σε ευχαριστώ smile.gif.
leonkalf
QUOTE (dizzy_fingers @ Oct 15 2008, 15:25 ) *
Αν λέτε για τη γραμματοσειρά του τίτλου του τόπικ, ποτέ δεν ήταν διαφορετική στα διαβασμένα και τα μή διαβασμένα.

Απλά η μπάλα στα αριστερά είναι πιο φωτεινή και εμφανίζεται το μικρό πορτοκαλί τετραγωνάκι στα αριστερά του τίλου.
Αν θέλετε μπορώ να αντικαταστήσω αυτό το κουτάκι με κάτι πιο διακριτό.

Αν υπάρχει κάτι πιο διακριτό (από το μικρό τετραγωνάκι), βάλτο. Στο ίδιο χρώμα πάντως... Ταιριάζει!!! wink.gif
pmam
Πράγματι, ωραίο το νέο look thumbsup.gif αλλά έχω μια παρατήρηση να κάνω.
Στην μετάφραση, το μήνυμα "Αυτή η δημοσίευση επεξεργάστηκε απο τον/την pmam: 5 λεπτά πριν" πιστεύω πως είναι λάθος. Δηλαδή δεν αποδίδει το "This post has been edited...." αλλά πιο πολύ το "This post edited...". Δεν έχω να προτείνω κάτι πιο σωστό αυτή τη στιγμή απλά δεν με κάθεται καλά όταν το βλέπω.

Βρήκα κάτι: "Ο/Η Χ επεξεργάστηκε αυτή τη δημοσίευση: Υ λεπτά πριν"

Επί τη ευκαιρία δείτε το πάλι πως είναι:
Mamuwalde
δεν είμαι σίγουρος που να το ποστάρω , οπότε είναι στην κρίση των mods

παρατηρούσα τα forums των ομάδων του ΝΒΑ . ποστάρονται τα σκορ των αγώνων [και κατά τη γνώμη μου με αντιλειτουργικό τρόπο] . αν ανοίξεις ένα ποστ μετά από κάποιες μέρες κατά πάσα πιθανότητα θα βρεις ένα καρο ποστ με νούμερα και ονόματα . ξερά σκορ και 1-2 ονόματα με τους πόντους πχ .

εννοώ ότι δεν υπάρχει άποψη , δεν υπάρχει γνώμη , μόνο στατιστικά και νούμερα . δε λέω ότι είναι τίποτα φοβερό πρόβλημα αλλά νομίζω θα ήταν πιο λειτουργικό να υπάρχει κάποιο sticky thread για να ποστάρουμε μόνο σκορ και παρόμοια στατιστικά , ούτως ώστε στα threads των ομάδων να βρίσκει κανείς απόψεις και σχόλια να διαβάζει .

κατά την άποψή μου είναι και λίγο άχρηστα αυτά τα posts [αν δεν περιέχουν κάποιο σχόλιο], χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν . ίσως για κάποιους να έιναι πιο βολικός αυτός ο τρόπος για να μαθαίνουν τα αποτελέσματα τς ομάδας τους .

επαναλαμβάνω ότι έιναι απλά μια παρατήρηση , προφανώς δεν είναι κάποιο "πρόβλημα" , αλλά δεν ήξερα που να το ποστάρω .
thrylos7
Nαι, τις προηγούμενες δύο χρονιές υπήρχε ένα κατάλληλο τόπικ, λογικά θα υπάρξει και φέτος, έστω και καθυστερημένα, θα δούμε πως ακριβώς θα γίνει.

Κι εγώ είμαι της άποψης γενικότερα ότι τέτοια ποστ δεν είναι ότι καλύτερο και παραπέμπουν ίσως περισσότερο σε spam. Κάθε ποστ βέβαια που έχει να μας πει κάτι, είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτο, οπουδήποτε.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.