Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
ashton
Aπό την εφημερίδα που γράφω (Δικέφαλος) άντε να έρθει η ... Κορίνα (αν έχει σχέση με την πορτοκαλιά μπάλα πέρα από το ότι γράφει για μπάσκετ) :-)
hagi
Είμαι και γω μέσα αρκεί να μπορέσω...
harris
Εγω θα είμαι με τον ΦΙΛΑΘΛΟ.... biggrin.gif peace.gif

Δυο γήπεδα μπορούμε... Εύκολα κλείνουμε του Χαιδαρίου, δυσκολότερα του Περιστερίου... Λίγο μακριά είναι , αλλά με 2 αυτοκίνητα γίνεται η δουλειά....
dizzy_fingers
Χαϊδάρι ε? 39.gif

Καλά, μπορεί να φέρω το dizzy_wagon, αλλά θα χρειαστούμε κι άλλο ένα αμάξι.

Εσένα πάντως Χάρη, δε θα σε πάρω μαζί μου....στο αμάξι μου θα μπούνε μόνο μέλη της ομάδας basketforum 33.gif.
tongue.gif

Διάλεξες την κατάλληλη ομάδα 30.gif 30.gif 30.gif 19.gif!!!
(να αρχίσει το trash talk σιγά σιγά)
Green_Fan
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 16 2005, 12:35 PM)
Καλά, μπορεί να φέρω το dizzy_wagon


dizzy_wagon αχαχαχαχχχαχαχαχαχαχαχαχα biggrin.gif 77.gif
Garnett13
Λοιπόν μια πρόταση που έχω είναι να κάνουμε άλλο ένα link το οποίο θα αναφέρεται αποκλειστικά στο μπασκετικό κουπόνι του στοιχήματος και θα μπορεί όποιος νομίζει ότι ξέρει καλά κάποιες ομάδες,είτε ελληνικές είτε ευρωπαικές, να γράφει τα προγνωστικά του για συγκεκριμένα παιχνίδια.Επίσης μπορεί να γράφει και για παιχνίδια του NBA. Έτσι μπορούμε και να ενημερωνόμαστε και για την πορεία των ομάδων που μας ενδιαφέρουν και αν είναι σωστές οι προβλέψεις μπορούμε αν είμαστε και τυχεροί να τα πάρουμε απ'τον Κόκκαλη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Green_Fan
1)Και γιατί να παίξουμε στον ΟΠΑΠ;
2)Όσα και να κερδίσουμε εμείς ο Κόκκαλης δεν έχει καμία ανάγκη..Αυτοί που πάνε κουβά είναι πολλοί παραπάνω από οτι όσοι κερδίζουν.. tongue.gif

Υ.Γ:Πάντως με την σύμφωνη γνώμη(αν μου τη δώσει δηλαδή) και του adminstrator ανοίγω αυτό το post! wink.gif
dizzy_fingers
Νέο τόπικ εννοείς, έτσι?

Καλή ιδέα!
Άντε, βοηθάτε παιδιά να μαζέψουμε κανά φράγκοοοο!!!!
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
sarounas
QUOTE(Garnett13 @ Dec 10 2005, 02:11 AM)
Λοιπόν μια πρόταση που έχω είναι να κάνουμε άλλο ένα link το οποίο θα αναφέρεται αποκλειστικά στο μπασκετικό κουπόνι του στοιχήματος και θα μπορεί όποιος νομίζει ότι ξέρει καλά κάποιες ομάδες,είτε ελληνικές είτε ευρωπαικές, να γράφει τα προγνωστικά του για συγκεκριμένα παιχνίδια.Επίσης μπορεί να γράφει και για παιχνίδια του NBA. Έτσι μπορούμε και να ενημερωνόμαστε και για την πορεία των ομάδων που μας ενδιαφέρουν και αν είναι σωστές οι προβλέψεις μπορούμε αν είμαστε και τυχεροί να τα πάρουμε απ'τον Κόκκαλη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*
Ντροπή σας είστε ανεκδιήγητοι, το μπάσκετ είναι πράγμα ιερό και εμείς είμαστε υπήκοοί του, μακριά από μας τέτοια πράγματα.
dizzy_fingers
Ελπίζω να αστειεύεσαι, έτσι?
Garnett13
Γιατί να μην το χρησιμοποιήσουμε και για κέρδος εκτός από την διασκέδασή μας βλέποντάς το;
sarounas
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 10 2005, 07:43 PM)
Ελπίζω να αστειεύεσαι, έτσι?
*
Τί να κάνω; αφού στο NBA στην regular season από την δεκαετία του 80 ακόμη, μέσω μάνατζερς και παικτών ένα μεγάλο μέρος των παιχνιδιών στήνονται ως προς τις διαφορές, οι άνθρωποι είναι επιστήμονες, ένα ματς από αυτά που παίζω σχεδόν πάντα το χάνω στο NBA, μια φορά στην κανονική περίοδο δεν έχω πιάσει. Αμα έχει κανείς πληροφορίες ας ρίξει καμμιά σανίδα σωτηρίας, με την ευρωλίγκα μόνο δεν γίνεται τίποτα.
morfi
Ο νικος σημερα ηταν αρρωστος και δεν πηγε σχολειο!
Η μαρια ειναι παρθενα!
Τον βασιλη τον κοροιδευουν ολα τα παιδια!

Ειπατε να κανουμε προτασεις.... 69.gif
dizzy_fingers
40.gif

hammer.gif
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 31 2006, 02:38 AM)
40.gif

hammer.gif
*



εντελώς................. πάρε και από εμένα μερικά:

hammer.gif help.gif kill.gif stypid.gif ugly_tocktock.gif ugly8.gif banana.gif icon_tomato.gif hippy.gif.jpeg gdi.gif
teneatis
Χαίρετε! το 1ο μου μήνυμα
στο τέλος της σελίδας να υπάρχει link με επιστροφή στο sub-forum και στο forum γενικά. Είναι λίγο σπαστικό να χρειάζεται κάθε φορά να πατας ctrl+home.
thrylos7
Καλώς τον!

Μπορείς να πατάς 3 φορές πίσω με κλικ...
Για το forum υπάρχει link πάνω δεξιά στο βελάκι δίπλα από τις εικόνες που αλλάζουν...

Περισσότερα.. από τους πιο ειδικούς...
dizzy_fingers
Μάλιστα, πάνω πάνω έχει link για τα προηγούμενα, δηλαδή:
"BasketForum - We got game... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις"

Υπάρχει και η "κρυφή" μπάρα στα αριστερά που έχει λινκ για την κεντρική σελίδα του φόρουμ.

Επίσης, κάτω, έχει κουμπί για να πας κατευθείαν στο πάνω μέρος της σελίδας:


Τέλος, υπάρχει και το dropdown box με το οποίο μπορείτε να πάτε όπου θέλετε....

Damn....πόσα άλλα κουμπιά να βάλουμε.... rolleyes.gif
thrylos7
Όλα αυτά που λες dizzy μόλις τώρα τα διαπίστωσα... icon_drunk.gif
teneatis
Το ζήτημα είναι για να βλέπεις που υπάρχουν νέα post. Οπότε δεν χρησιμοποιώ το back. Για το πάνω κουμπί το είπαμε, δεν θέλω να πατάω ctrl + Home. Βλέπετε, δεν ξέρω εσείς, αλλά εγώ χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο μόνο για να κάνω post. Συνήθως όταν διαβάζω μια ιστοσελίδα, από το σημείο που τελειώνω θέλω να έχω δυνατότητες πλοήγησης (επι το ελληνικότερο τα link).
Α, και με τον firefox java κρυφές μπάρες κλπ τα έχω εξ ορισμού απενεργοποιημένα.
Προτείνω λοιπόν κάτι σαν το forum του FMGreece

π.χ.

http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=8969
dizzy_fingers
Με την κρυφή μπάρα δε νομίζω να κατάλαβες τί εννοώ...
Λέω την αριστερή με τα blocks (Τυχαίες Παραθέσεις - Κεντρικό Μενού κλπ...).

Για το fmgreece εννοείς να βάλω τα λινκ και κάτω αντί μόνο για πάνω?

Αυτό δηλαδή? :
Click to view attachment

Αν ναι, τότε δεν είναι δύσκολο να το κάνω και ίσα ίσα καλή ιδέα είναι...


Να ξέρεις όμως, πως αν έχεις συνηθίσει σε φόρμα phpBB, η μετάβαση στην invision δεν είναι πάντα εύκολη.... biggrin.gif
(πόσο μάλλον στη VBulletin ohmy.gif )

Καλώς ήρθες btw και καλά ποστ.
teneatis
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 5 2006, 06:54 PM)
Με την κρυφή μπάρα δε νομίζω να κατάλαβες τί εννοώ...
Λέω την αριστερή με τα blocks (Τυχαίες Παραθέσεις - Κεντρικό Μενού κλπ...).

Για το fmgreece εννοείς να βάλω τα λινκ και κάτω αντί μόνο για πάνω?

Αυτό δηλαδή? :
Click to view attachment

Αν ναι, τότε δεν είναι δύσκολο να το κάνω και ίσα ίσα καλή ιδέα είναι...
Να ξέρεις όμως, πως αν έχεις συνηθίσει σε φόρμα phpBB, η μετάβαση στην invision δεν είναι πάντα εύκολη.... biggrin.gif
(πόσο μάλλον στη VBulletin ohmy.gif )

Καλώς ήρθες btw και καλά ποστ.
*


ακριβώς.
dizzy_fingers
Set smile.gif.
morfi
dizzy εχω παρατηρησει οτι οταν παταω το κουμπι "πισω" και γυρναω σε μια σελιδα μου την εμφανιζει ετσι οπως ητανε την τελευταια φορα που την ειδα και πρεπει να κανω ανανεωση για να την δειξει σωστα.Το ιδιο και οταν κανω log out.Μου δειχνει οτι στο φορουμ ημουνα και εγω αλλα οταν κανω ανανεωση μου την εμφανιζει κανονικα.

Καταλαβες τιποτα? Εγω μπερδευτηκα και οσο το διαβαζω τοσο πιο πολυ μπερδευομαι... blink.gif
dizzy_fingers
Δε συμβαίνει κάτι λάθος.
Η λειτουργία του back είναι έτσι...θα το προσέξεις σε όποιο forum-site μπείς και το κάνεις.
Γυρνάει πίσω, χωρίς να φορτώσει τη σελίδα.
Δηλαδή, ακόμη κι αν αποσυνδεθείς από το ίντερνετ, αν πατήσεις back, θα πας στην προηγούμενη σελίδα χωρίς όμως να την κατεβάσει (γι'αυτό και γίνεται γρήγορα η μετάβαση), με αποτέλεσμα όλα να είναι όπως τα είδες την τελευταία φορά που μπήκες στη σελίδα...

Ελπίζω τώρα, να κατάλαβες εσύ τίποτα από αυτά που έγραψα wacko.gif biggrin.gif
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ May 1 2006, 03:34 AM)
Δε συμβαίνει κάτι λάθος.
Η λειτουργία του back είναι έτσι...θα το προσέξεις σε όποιο forum-site μπείς και το κάνεις.
Γυρνάει πίσω, χωρίς να φορτώσει τη σελίδα.
Δηλαδή, ακόμη κι αν αποσυνδεθείς από το ίντερνετ, αν πατήσεις back, θα πας στην προηγούμενη σελίδα χωρίς όμως να την κατεβάσει (γι'αυτό και γίνεται γρήγορα η μετάβαση), με αποτέλεσμα όλα να είναι όπως τα είδες την τελευταία φορά που μπήκες στη σελίδα...

Ελπίζω τώρα, να κατάλαβες εσύ τίποτα από αυτά που έγραψα wacko.gif biggrin.gif
*

οκ εχεις δικιο..Αλλα και οταν παταω το log out με πεταει σε προηγουμενες σελιδες του basketforum που ειχα μπει και οταν π.χ ειμαι στο ΝΒΑ και παταω στο basketforum - we got game θα με παει στην κεντρικη σελιδα ακριβως οπως ηταν την προηγουμενη φορα που ειμουνα εκει και οταν κανω ανανεωση θα την εμφανιση σωστα.
dizzy_fingers
QUOTE
οταν π.χ ειμαι στο ΝΒΑ και παταω στο basketforum - we got game θα με παει στην κεντρικη σελιδα...


Όταν πατάς log out, είναι το default να σε πάει στην κεντρική σελίδα...σαν να επισκέπτεσαι ως guest το b-forum wink.gif.


QUOTE
...ακριβως οπως ηταν την προηγουμενη φορα που ειμουνα εκει και οταν κανω ανανεωση θα την εμφανιση σωστα.


Εδώ πρέπει να κάνεις λάθος.
Αν σε κάνει log out, λογικά κατεβάζει τα δεδομένα, συνεπώς ανανεώνει τη σελίδα.
Αν δεν στο κάνει αυτόματα, τότε θα παίζουν ρυθμίσεις στον browser σου.
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ May 1 2006, 03:55 PM)
Όταν πατάς log out, είναι το default να σε πάει στην κεντρική σελίδα...σαν να επισκέπτεσαι ως guest το b-forum wink.gif.
Εδώ πρέπει να κάνεις λάθος.
Αν σε κάνει log out, λογικά κατεβάζει τα δεδομένα, συνεπώς ανανεώνει τη σελίδα.
Αν δεν στο κάνει αυτόματα, τότε θα παίζουν ρυθμίσεις στον browser σου.
*

Ναι αλλα μου την βγαζει ετσι ακριβως οπως ηταν την τελευταια φορα που την εβλεπα.Ασε που μερικες φορες με πεταει σε ενα edit που εκανα πιο πριν!!!Αυτα μου γινονται μονο με αυτο το site.
Αυτο με τον browser που λες, εχεις καμμια ιδεα τι πρεπει να κανω?
dizzy_fingers
QUOTE
Αυτα μου γινονται μονο με αυτο το site.


Είμαστε μοναδικοί, όπως και να το κάνουμε cool.gif.
Έχεις σκεφτεί ότι αυτό είναι το μόνο φόρουμ με invision, κι όχι phpbb, όπου συχνάζεις?
Κι αυτό μπορεί να παίζει ρόλο.

Για τον browser σου, δεν ξέρω τί να ρυθμίσεις.

Ακόμα προσπαθώ, πάντως, να καταλάβω τί σε ενοχλεί σε αυτό 39.gif...
fotis
ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΒΑΛΤΕ ΟΣΑ ΠΙΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!! ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΕΝΑ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΓΚΑΛΗ ΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΡΗ.Η ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΤΣ
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ May 4 2006, 04:48 PM)
Είμαστε μοναδικοί, όπως και να το κάνουμε cool.gif.
Έχεις σκεφτεί ότι αυτό είναι το μόνο φόρουμ με invision, κι όχι phpbb, όπου συχνάζεις?
Κι αυτό μπορεί να παίζει ρόλο.
*

Πεσ'το πιο απλα...

QUOTE(dizzy_fingers @ May 4 2006, 04:48 PM)
Ακόμα προσπαθώ, πάντως, να καταλάβω τί σε ενοχλεί σε αυτό 39.gif...
*

Μου την σπαει π.χ. που καθε φορα που θελω να παω στο controlpanel μου για να δω ενα καινουργιο pm που μου στειλανε μου το εμφανιζει ετσι οπως ακριβως ηταν την προηγουμενη φορα που πηγα με ολα τα pm ετσι οπως ηταν και να πρεπει να κανω ανανεωση! angry_red.gif
Ασε που κανω log out και με πεταει σε ενα ξεκαρφωτο edit που εκανα πιο πριν. (Μεσα στο κεφαλι του morfi... "Το εχω ξαναγραψει αυτο?")
Εχω αρχισει και το συνηθιζω τωρα... tongue.gif
dizzy_fingers
QUOTE(fotis @ May 8 2006, 12:02 PM)
ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΒΑΛΤΕ ΟΣΑ ΠΙΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!! ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΕΝΑ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΓΚΑΛΗ ΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΡΗ.Η ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΤΣ
*


Καλώς ήρθες στην παρέα μας κατ'αρχάς.
Ότι βρίσκουμε το ανεβάζουμε, πίστεψέ μας. Εσύ τα έχεις κατεβάσει όλα δηλαδή και ζητάς κι άλλα? blink.gif biggrin.gif

Όσον αφορά το αφιέρωμα στον Γκάλη, αν βρεις κανένα βίντεο, πες το μας να το ανεβάσουμε.
Για ματς, δεν παίζει. Είναι πολύ μεγάλα για να τα ανεβάσουμε.

Morfi, αυτά που λες δεν ξέρω γιατί σου συμβαίνουν 39.gif...


QUOTE
Πεσ'το πιο απλα...


Είναι η φόρμα, το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί το κάθε φόρουμ.
Το 80% των μεγάλων ελληνικών φόρουμ χρησιμοποιεί διαφορετικό πρόγραμμα από που έχουμε εδώ.
Οπότε μερικά πράγματα που τα είχες συνηθίσει κάπως σε άλλα φόρα, να είναι διαφορετικά εδώ.
morfi
Προτεινω να αναβαθμισουμε την σελιδα του ΝΒΑ και να την κανουμε οπως του ελληνικου μπασκετ.
Δηλαδη να φτιαξουμε υποκατηγοριες με γενικες συζητησεις που θα αφορουν την πρισιζον, το ντραφτ, την κανονικη περιοδο, το all-star game και τα πλειοφς της χρονιας εκεινης καθως και μια αλλη κατηγορια με οτιδηποτε αλλο αφορα το ΝΒΑ.
Επισης να φτιαχτουν και τοπικ για καθε ομαδα ξεχωριστα οπως ακριβως δηλαδη γινεται για στο "ελληνικο μπασκετ".

Επισης για το καλο ολων μας και πανω απ'ολα του μπασκετ προτεινω να γινω Administrator του basketforum. blech.gif banana.gif 24.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Προτεινω να αναβαθμισουμε την σελιδα του ΝΒΑ και να την κανουμε οπως του ελληνικου μπασκετ.
Δηλαδη να φτιαξουμε υποκατηγοριες με γενικες συζητησεις που θα αφορουν την πρισιζον, το ντραφτ, την κανονικη περιοδο, το all-star game και τα πλειοφς της χρονιας εκεινης καθως και μια αλλη κατηγορια με οτιδηποτε αλλο αφορα το ΝΒΑ.
Επισης να φτιαχτουν και τοπικ για καθε ομαδα ξεχωριστα οπως ακριβως δηλαδη γινεται για στο "ελληνικο μπασκετ".


Αν το πρότεινες αυτό πριν 2 μήνες όπου στο φόρουμ του ΝΒΑ γράφαμε μόνο ο Holic, o Holic, o Holic και εγώ...θα σκάγαμε στα γέλια, τουλάχιστον.
Τελευταία όμως, που η κίνηση έχει ανέβει, ένας διαχωρισμός μπορεί να γίνει και θα κάνει καλό πιστεύω.

Αν με "τόπικ για κάθε ομάδα", εννοείς όντως τόπικ για κάθε ομάδα και όχι φόρουμ, όπως είναι στο ελληνικό μπάσκετ, τότε συμφωνώ.
Είναι μία καλή ιδέα, κι ας μείνουν αποστάριστα μερικά τόπικ ομάδων. Ακόμη κι έτσι, όμως, δεδομένου ότι δεν έχουμε αλλαγές ομάδων στο ΝΒΑ (υποβιβασμούς-προβιβασμούς), αυτά δεν πρόκειται να παραμείνουν άδεια για πολύ καιρό.
Το να κάνουμε ολόκληρα φόρουμ για κάθε ομάδα, πιστεύω είναι ακόμη πολύ νωρίς.

Για το διαχωρισμό του φόρουμ του ΝΒΑ, μου έρχονται πολλές ιδέες στο μυαλό 39.gif...
Non-NBA (για κολλεγιακό, NBDL κλπ...), Γενικές συζητήσεις....θα τα σκεφτούμε.
Αν γίνει κάτι, πάντως, να ξέρεις ότι θα γίνει από το καλοκαίρι για την επόμενη σεζόν.
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ May 9 2006, 12:24 AM)
Αν το πρότεινες αυτό πριν 2 μήνες όπου στο φόρουμ του ΝΒΑ γράφαμε μόνο ο Holic, o Holic, o Holic και εγώ...θα σκάγαμε στα γέλια, τουλάχιστον.
*

Περιμενα αυτο να κανετε και τωρα. tongue.gif

QUOTE(dizzy_fingers @ May 9 2006, 12:24 AM)
Αν με "τόπικ για κάθε ομάδα", εννοείς όντως τόπικ για κάθε ομάδα και όχι φόρουμ, όπως είναι στο ελληνικό μπάσκετ, τότε συμφωνώ.
Είναι μία καλή ιδέα.........................
Το να κάνουμε ολόκληρα φόρουμ για κάθε ομάδα, πιστεύω είναι ακόμη πολύ νωρίς.
*

Εννοουσα φορουμ οχι τοπικ.Μεσα στο καθε φορουμ θα υπαρχει και ενα τοπικ με τη ιστορια της καθε ομαδας.Θελει δουλεια αυτο ε? rolleyes.gif
Μην ξεχνας οτι εχω το sports almanac του espn που βγαινει καθε χρονο και θα βοηθησει πολυ.

QUOTE(dizzy_fingers @ May 9 2006, 12:24 AM)
Για το διαχωρισμό του φόρουμ του ΝΒΑ, μου έρχονται πολλές ιδέες στο μυαλό 39.gif...
Non-NBA (για κολλεγιακό, NBDL κλπ...), Γενικές συζητήσεις....θα τα σκεφτούμε.
*

Η προταση μου ειναι να φτιαχτουνε δυο φορουμ με "γενικες συζητησεις".Το ενα να εχει την χρονολογια της σεζον που θα ειναι σε εξελιξη μαζι με τοπικ για ρεγκιουλαρ σιζον, πλειοφ κτλ και το αλλο οτιδηποτε πανω στο ΝΒΑ.


Επισης για το καλο ολων μας και πανω απ'ολα του μπασκετ προτεινω να γινω Administrator του basketforum.

blech.gif banana.gif 24.gif
dizzy_fingers
QUOTE(morfi)
Εννοουσα φορουμ οχι τοπικ.Μεσα στο καθε φορουμ θα υπαρχει και ενα τοπικ με τη ιστορια της καθε ομαδας.Θελει δουλεια αυτο ε?

QUOTE(morfi)
Περιμενα αυτο να κανετε και τωρα.


Ε, πάρε ένα rofl τότε, εδώ που ταιριάζει: 24.gif
biggrin.gif

Θα πλατιάσει πολύ αν κάνουμε φόρουμ ξεχωριστά για κάθε ομάδα. Διαχωρισμός θα γίνει...απλά δε θα είναι τόσο μεγάλος wink.gif.
lexx
Εμένα με κουράζουν ακόμα και στο ελληνικό φόρουμ που έχει τόσες κατηγορίες. Φαντάσου τι θα γίνει στο NBA. Εϊμαι της άποψης πως όσο πιο απλό είναι τόσο το καλύτερο. Θα έβρισκα λογικό να έχει ξεχωριστά φόρουμε σε 2-3 ελληνικές ομάδες και όλα χύμα μετά. Οι όλα χύμα ανεξαιρέτος. Βέβαια δεν ξέρω πόσοι έχουν την ίδια άποψη...
dizzy_fingers
Ποιές θα ήταν οι 2-3 ελληνικές ομάδες που θα είχαν ξεχωριστό φόρουμ, όμως? wink.gif
Πως θα το κρίναμε?
Βάσει απόδοσης στο πρωτάθλημα? Οπότε θα είχαμε κι ένα ξεχωριστό φόρουμ για το Μαρούσι που μέχρι πρόσφατα δεν είχαμε μέλη και το φόρουμ της ΑΕΚ θα έπρεπε να φύγει προ πολλού...
Βάσει ιστορίας της ομάδας? Θα έπρεπε να έχουμε ένα φόρουμ για τον Ηρακλή που έπεσε φέτος...
Βάσει οπαδικής ταυτότητας των μελών? Έχουμε 4 ροδίτες στο φόρουμ, 3 απολλωνιστές (μπορεί να έχουμε και περισσότερους), οπότε οι Απ.Πατρών και Κολ.Ρόδου θα έπρεπε να έχουν ξεχωριστό φόρουμ.
Με το ένα και το άλλο, φτάνουμε να έχουμε ξεχωριστά φόρουμ για 8-9 ομάδες... wink.gif
Τί 9, τί 14.

Επίσης, υπάρχουν κι άλλοι λόγοι για τους οποίους υπάρχει αυτή η δόμηση, τους οποίους δε θέλω να αναλύσω τώρα...

Αν κρίνεις, πάντως, από την κίνηση και τις συζητήσεις στα φόρουμ των ελληνικών ομάδων, τα μέλη έχουν δεχτεί αυτό το στυλ...
Άλλωστε, το φόρουμ του ελληνικού μπάσκετ είναι πρώτο σε post και topic views.
Fireball
βασικά πιστεύω ότι η αρχική σελίδα πρέπει να έχει ένα box με links από τις επίσημες ιστοσελίδες των ομάδων. Έτσι για άμεση ενημέρωση. Και δεν είναι δύσκολο...
thrylos7
Στο subforum του ανδρικού μπάσκετ υπάρχουν οι επίσημες σελίδες όλων των ομάδων της A1, στο αντίστοιχο subforum αυτών(πλην του Αιγάλεω που δε διαθέτει...) smile.gif
Alexmei
Tι λέτε κάθε φορά που ένα νέο μέλος, φτάνει τα π.χ. 10 ποστ να στέλνετε ένα PM από τον Dizzy με μια περηγραφή/ξενάγηση (π.χ. Link) του φόρουμ και να του πει να διαβάσει τους κανονισμούς του φόρουμ...


SP. Είπα 10 ποστ γιατί αν στέλνουμε σε κάθε νέο μέλος είναι άδικος κόπος γιατί μπορεί να μην το δει ποτέ, γι αυτό στα 10 (ή παραπάνω) να στέλνουμε γιατί έχει ασχοληθεί με το φόρουμ και λογικά θα ποστάρει...


μια ΠΡΟΤΑΣΗ είναι δν χρειάζετε να γίνει κι όλας! αν θέλετε!
dizzy_fingers
Δε θέλουμε tongue.gif.

Σοβαρά τώρα, δε βλέπω το λόγο να κάνουμε κάτι τέτοιο, αλλά και να θέλαμε υπάρχει αυτοματοποιημένος τρόπος wink.gif.
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 4 2006, 11:28 PM) *
Δε θέλουμε tongue.gif.

Σοβαρά τώρα, δε βλέπω το λόγο να κάνουμε κάτι τέτοιο, αλλά και να θέλαμε υπάρχει αυτοματοποιημένος τρόπος wink.gif.



ok ιδέα ήταν απλός..... bball.gif bball.gif bball.gif και δν λέω να μην το κάναμε και με αυτοματοποιημένο τρόπο!
liolias
dIzzy αν μπορεις βαλε και αλλα παιχνιδια tongue.gif
morfi
Οπως π.χ. ταβλι... banana.gif 24.gif
Achilleas13
Kαι αν γίνεται να παίζουμε τάβλι μεταξύ μας
liolias
Γιατι οχι??Θα ηταν καλη ιδεα αν γινεται να παιζουμε μεταξυ μας.Θα μπορουσαμε να κανουμε κατι σαν τουρνουα πχ σε διαφορα παιχνιδια.
dizzy_fingers
Υπάρχει η δυνανότητα διοργάνωσης τουρνουά στο arcade.
Κάναμε και παλιότερα μερικά.

Πως δουλεύει?
Μέχρι 8 παίχτες μπορούν να συμμετάσχουν.
Διαλέγουμε ένα παιχνίδι και ανταγωνιζόμαστε σε αυτό.

Αυτός που θα πετύχει το μεγαλύτερο σκορ, προχωράει στον επόμενο γύρο.

Αν θέλετε να διοργανώσω ένα, ανοίξτε τόπικ στο φόρουμ των παιχνιδιών.
liolias
Ανοιξα τοπικ οσοι θελουν ας δηλωσουν συμμετοχη και παιχνιδι εκει.
Bonzo
Θα ήθελα να κάνω μια πρόταση αν και λίγο τολμηρή..
Σκέφτομαι ότι θα ήτασν ωράιο στα ανανεωμένα παιχνίδια να υπάρχει κάποιο έπαθλο για τον πρώτο(από του χρόνου τουλάχιστον καθώς φέτος είναι πιο πολυ σε πειραματικό σταδιο..αν και το πείραμα μάλλον φαίνεται ότι θα πετύχει wink.gif wink.gif )
Προφανώς δεν εννοώ να μας δίανει ο ντίζυ δώρα αλλά ισως θα μπορούσαμενα βρόυμε κάποιον χορηγό..Π.χ μια μπάλα ή ένα ζευγάρι παπουτσια..
Το λεω αυτό γιατι μου φαίνεται ότι το fantasy game έφερε αρκετο κόσμο στο forum και πιστεύω ότι αν υλοποιηθει η πρόταση μου θα ανεβει ακομα περισσότερο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.