Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
dizzy_fingers
QUOTE(giopride @ Nov 4 2008, 01:29 ) *
κατά την άποψή μου είναι και λίγο άχρηστα αυτά τα posts [αν δεν περιέχουν κάποιο σχόλιο]

+1
Οι συντονιστές συμφωνούμε μαζί σου σε αυτό wink.gif.


@pmam,
γενικά το translation της πλατφόρμας που χρησιμοποιούμε είναι για κλάματα....λέξεις λείπουν, άλλες είναι ανορθόγραφες...θα κοιτάξω να βρω κάποιο άλλο (κατά το σκ λογικά όταν θα έχω χρόνο).
Pierce
το εκανα εγω για 2 χρονια. http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=124513

Πλεον δεν εχω τον χρονο-κουραγιο για να το κανω καθε μερα. Οποιος πιστευει οτι μπορει να το αναλαβει, ας το κανει.
Για το γενικο σου ποιντ 100% μαζι σου και εγω gio...
Mamuwalde
ακόμα κι αν δεν έιναι καθημερινή η ενημέρωση απλά μπορούμε να φτιάξουμε ένα thread και να ποστάρει ο καθένας τα αποτελέσματα που θα πόσταρε στο αντίστοιχο της ομάδας , έστω και με τον απλό τρόπο που έχουν γραφεί μέχρι τώρα

άλλωστε δεν είναι ειδησεογραφικό σάιτ

sacarame
Συμφωνώ κι εγώ με την άποψη του gio.Καλό θα είναι να έχουμε ένα θέμα αποκλειστικά με τα αποτελέσματα.Ετσι και δεν θα γεμίζουν τα τόπικ των ομάδων με σκορ,αλλά θα μπορούμε να έχουμε συγκεντρωτικά και όλα τα αποτελέσματα σε ένα σημείο.
Εγώ είμαι πρόθυμος να βοηθήσω σε ένα τέτοιο τόπικ στο στυλ που το είχε ο pierce21.Αν υπάρξει και κάποιος να βοηθάει σε κάποιες (λίγες μέρες πιστεύω)μέρες που δεν θα μπορώ,τότε να το ανοίξω το θέμα.Με την άδεια τον mods βέβαια
thrylos7
Είστε ελεύθεροι (a priori) ν' ανοίξετε το θέμα ...το πολύ πολύ γίνεται η οργάνωση και συνεχίζεται η συζήτηση εκεί. wink.gif
SlobodaN
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αλλά προτείνω να προσπαθήσουμε να βρούμε ένα τρόπο να βάλουμε ειδικό topic με classic αγώνες NBA ή Euroleague για direct download.Προσωπικά θα βοηθήσω κι εγώ με το υλικό που έχω.
dizzy_fingers
Μπορεί να βρούμε το μπελά μας με τα πνευματικά δικαιώματα, οπότε το αφήνουμε.
kostasvc15
Οταν κανω ποστ και βαζω βιντεο απο youtube και μετα κανω εντιτ αλλαζει απο μονο του τα ταγκς του βιντεο και δε παιζει..
Επισης γιατι δε κανεις τη μπαλα του bf πανω home;
Mamuwalde
προτείνω να αλλάξετε το icon wav.gif , γιατί φαίνεται να λένε κάτι σαν "ανταντα¨και όχι "όλε"

24.gif
Pierce
QUOTE (kostasvc15 @ Nov 15 2008, 02:33 ) *
Οταν κανω ποστ και βαζω βιντεο απο youtube και μετα κανω εντιτ αλλαζει απο μονο του τα ταγκς του βιντεο και δε παιζει..
Επισης γιατι δε κανεις τη μπαλα του bf πανω home;

ο κωδικας σου ειναι
CODE
[video][/video]
; (και ολο το λινκ απο το τιουμπ; )

QUOTE (giopride @ Nov 15 2008, 02:58 ) *
προτείνω να αλλάξετε το icon wav.gif , γιατί φαίνεται να λένε κάτι σαν "ανταντα¨και όχι "όλε"

24.gif


τα υψη καψιματος σου ειναι δυσθεωρητα
kotzito
Υπαρχει καποιο προβλημα με τα ποστς;Γιατι εγω εχω γυρω στα 500 αλλα με δειχνει Α1 Greece.Αυτο το εχω παρατηρησει και σε αλλα μελη οπως π.χ. ο giopride και ο slobodan.
Gravedigger
QUOTE (kojito @ Nov 26 2008, 20:18 ) *
Υπαρχει καποιο προβλημα με τα ποστς;Γιατι εγω εχω γυρω στα 500 αλλα με δειχνει Α1 Greece.Αυτο το εχω παρατηρησει και σε αλλα μελη οπως π.χ. ο giopride και ο slobodan.

Άλλαξε το rank.500<Euroleague
1000<NBA
2000<All Star
3000<Champ
Κάπως έτσι νομίζω smile.gif
nikolas12
Παιδια μια ερωτηση:Μετα το νεο design του φορουμ δε μπορω να βρω πουθενα τα παιχνιδια που παιζαμε,ουτε το Fantasy League.Το δευτερο ελπιζω να ειναι υπο κατασκευη.Το πρωτο ομως;Και πανω πανω στο game links τι ειναι αυτο το <<συντομα κοντα σας!>>;
kotzito
QUOTE(hip-hop @ Dec 26 2008, 13:25 ) *
Παιδια μια ερωτηση:Μετα το νεο design του φορουμ δε μπορω να βρω πουθενα τα παιχνιδια που παιζαμε,ουτε το Fantasy League.Το δευτερο ελπιζω να ειναι υπο κατασκευη.Το πρωτο ομως;Και πανω πανω στο game links τι ειναι αυτο το <<συντομα κοντα σας!>>;

Το fantasy league δεν υπαρχει φετος.Για τα αλλα παιχνιδια δεν ξερω τι γινεται.
benchwarmer
Δεν θα ηταν καλο να γινει ξεχωριστο τοπικ για το στοιχημα (το οποιο και θα μπορει να ειναι λιγο πιο "λαιτ") απο αυτο του ποδοσφαιρου? Και για να "μικρυνει" καπως το ποδοσφαιρικο τοπικ, αλλα και για να αποφευγονται παρεξηγησεις οπως η σημερινη...
kotzito
Χμμ...Καλη προταση.Νομιζω υπαρχει ηδη ενα αντιστοιχο τοπικ για το μπασκετικο στοιχημα στην κατηγορια ''οτιδηποτε για το μπασκετ''.Αλλα αν ανοιχτει το τοπικ το φορουμ θα γινει πολυ ποδοσφαιρικο.Εκτος αν κανουμε ενα τοπικ με την ονομασια π.χ. ''Τυχερα παιχνιδια'' και να βαζουμε εκει μεσα τις προβλεψεις για ποδοσφαιρο,μπασκετ,τεννις κτλ,καθως και για αλλα παιχνιδια οπως τζοκερ,προπο,λαχεια. tongue.gif
a.n.r00u *n-e*
Το FORUM με λίγα λόγια είναι "ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ"!!!!!!!! και δεν νομίζω πως θέλει κάποια αλλαγή! blove.gif
a bullet for your head
QUOTE(a.n.r00u *n-e* @ Mar 28 2009, 23:47 ) *
Το FORUM με λίγα λόγια είναι "ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ"!!!!!!!! και δεν νομίζω πως θέλει κάποια αλλαγή! blove.gif

Ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο.
Και του καλυτερου το τελειο. blove.gif
nikolas12
Μια ερωτηση:Απο που μπορω να αλλαξω αβαταρ,υπογραφη και τα στοιχεια μου.Μετα το νεο design δε μπορω να τα βρω με τιποτα. rolleyes.gif
captain charisma
επανω δεξια λεει πινακας ελεγχου.μπαινεις εχει και αριστερα εχει μια στηλη που λεει αβαταρ υπογραφη και τα αλλαζεις
Flash
QUOTE(hip-hop @ Apr 19 2009, 14:31 ) *
Μια ερωτηση:Απο που μπορω να αλλαξω αβαταρ,υπογραφη και τα στοιχεια μου.Μετα το νεο design δε μπορω να τα βρω με τιποτα. rolleyes.gif


Πήγαινε στο πάνω μέρος της σελίδας και κάνε κλικ στον Πίνακα Ελέγχου. Στην αριστερή πλευρά της νέας οθόνης υπάρχει ένα πλαίσιο που λέγεται Προσωπικό Προφίλ. Από εκεί μπορείς να τροποποιήσεις άβαταρ, υπογραφή κλπ
nikolas12
Ευχαριστω πολυ.
giannis23
Θα μπορούσε να φτιαχτεί ενότητα Downloads.Και θα μπορούσαμε να ποστάρουμε λινκ για κατέβασμα ή τορρεντ για αγώνες μπάσκετ.Και μπορούν να μπουν υποκατηγορίες NBA/A1/Υπόλοιπα Πρωταθλήματα.
nikolas12
Το εχει ξαναπει καποιος αλλα ειναι παρανομο.Επισης τι υποκατηγοριες;
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Εγω πως μπορω να βγαλω το 10 Γ.Σ.Κ και να μεινει μονο το Λυκος??
captain charisma
νομιζω ο αντμιν μπορει να στο αλλαξει το ονομα.σε καποια αλλα φορουμ γινεται αυτο.εδω δεν ξερω αν γινεται
HLR CENATION
κ εγω θελω να διορθωσω το clippers πανω στη βιασυνη μου το χω γραψει λαθος κ εχει μεινει τωρα
Air Kef
Λίγη υπομονή για το θέμα αλλαγή του display name σας. smile.gif
kotzito
Κι εγω θα ηθελα να κανω μια μικρη διορθωση στο name,αν ειναι εφικτο.
giannis23


Πως σας φαίνεται για logo ??
pivot
προς τους admin

θα ήθελα να δημιουργηθεί ένα υπο-φόρουμ στην Α1 για το Περιστέρι, για να ξεκινήσουμε να γράφουμε τα νέα της ομάδας, διοικητικά - μεταγραφικά κ.ά.

ευχαριστώ
nikolas12
Στο Περιστερι επαιζε και ο πατερας μου!Αφου το Περιστερι καταφερε και ανεβηκε στην Α1 τοτε don't worry τα τοπικ της ΑΕΛ και του Αιγαλεω θα φυγουν και θα δημιουργηθουν υποφορουμ των ομαδων που ανεβηκαν.Αλλα ολα αυτα θα μπουν περιπου Αυγουστο με Σεπτεμβριο.Τα τοπικ θα ανοιχτουν απο μελη με κυριοτερα την επικαιροτητα,τις μεταγραφες και τους αγωνες.
Pierce
ρε χιπ χοπ, συγνωμη κιολας που ρωταω, αλλα πως ξερεις οτι θα γινουν τον Σεπτεμβρη αυτα;
SlobodaN
Ηιp Hop ζούμε admin να σε δούμε 77.gif 77.gif 77.gif
nikolas12
Τι κοροιδευετε ρε'σεις ph34r.gif Εγω αυτα θυμαμαι απο περυσι.(αν και περυσι αργησαν να ανοιξουν τα υποφορουμ λογω Καβαλας)Μπορει να εγιναν και Ιουλιο.Και ετσι και αλλιως αυτο ξερω εγω.Αν εχω κανει καποιο λαθος απλα διορθωστε με.
SlobodaN

Επειδή πριν 2-3 μέρες έγραψα στο ποδοσφαιρικό topic "κάτσε μην σπασει το πόδι του Σισέ απο μόνο του" διαγράφηκε. Εδώ έχουν γραφτεί τόσες και τόσες αντιπαραθέσεις-χαρακτηρισμοί μεταξύ άλλων μελών αλλά έχω την εντύπωση ότι "επειδή τους ξέρουμε και ενδεχομένως να κάνουμε και παρέα μαζί τους δεν τα διαγράφουμε αλλά τα κρατάμε." Και δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό.

Προτείνω λοιπόν πρώτοι απ όλους οι διαχειριστές εδώ να διαβάζουν τον κανόνισμό -που οι ίδιοι έφτιαξαν- και έπειτα να αξιολογούν με ισότητα και διαφανεια το κάθε post.


Αν έχω κάπου άδικο σε αυτά που λέω εδώ είμαι, για παρατηρήσεις και τυχόν διορθώσεις.Απλά αυτό που πιστεύω λέω.
dizzy_fingers
Για αρχή, να σου προτείνω να διαβάσεις κι εσύ τον κανονισμό καθώς το ποστ σου παραβιάζει τον κανονισμό 9 .

Η ειρωνεία είναι πως κι εσένα "σε ξέρουμε" (είσαι καιρό στο φόρουμ, έχουμε συζητήσει πολλές φορές) και δεν καταλαβαίνω το λόγο του ποστ.
Για το συγκεκριμένο ποστ σου στο ποδοσφαιρικό θα απαντήσει ο συντονιστής που έκανε τη διαγραφή καθώς δε μπαίνω σε εκείνο το τόπικ να γνωρίζω τί παίζει αλλά πραγματικά με εκπλήσσει η κίνησή σου να διαχειριστείς με αυτόν τον τρόπο οτιδήποτε σε πείραξε στο φόρουμ κι όχι ιδιαιτέρως με το συντονιστή που θεωρείς ότι σε αδίκησε.

Θα περιμένω τον moderator που έσβησε το μήνυμα να γράψει εδώ γιατί έκανε αυτήν την ενέργεια και μετά θα συνεχίσετε(ουμε) τον οποιδήποτε διάλογο με πμ, όπως πρέπει.
Pierce
QUOTE (SlobodaN @ Jul 20 2009, 16:47 ) *
Επειδή πριν 2-3 μέρες έγραψα στο ποδοσφαιρικό topic "κάτσε μην σπασει το πόδι του Σισέ απο μόνο του" διαγράφηκε. Εδώ έχουν γραφτεί τόσες και τόσες αντιπαραθέσεις-χαρακτηρισμοί μεταξύ άλλων μελών αλλά έχω την εντύπωση ότι "επειδή τους ξέρουμε και ενδεχομένως να κάνουμε και παρέα μαζί τους δεν τα διαγράφουμε αλλά τα κρατάμε." Και δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό.

Προτείνω λοιπόν πρώτοι απ όλους οι διαχειριστές εδώ να διαβάζουν τον κανόνισμό -που οι ίδιοι έφτιαξαν- και έπειτα να αξιολογούν με ισότητα και διαφανεια το κάθε post.


Αν έχω κάπου άδικο σε αυτά που λέω εδώ είμαι, για παρατηρήσεις και τυχόν διορθώσεις.Απλά αυτό που πιστεύω λέω.

την διαγραφη του ποστ την εκανα εγω
η στιχομυθια ειχε ως εξης
QUOTE
QUOTE (Ray Allen...! @ Jul 17 2009, 12:25 ) *

Εγώ ένα θα πω: Προκλητικέ κύριε μελμπεργκ. μην ξανανοίγεσαι και μην προκαλείς γιατί μάλλον εσύ και ο αβραάμ θα προσπαθείτε για να σταματήσετε το σισέ να του σπάσετε κανένα πόδι...Αντε λοιπόν...Το παραμύθι εδώ τελειώνει...



QUOTE (SlobodaN @ Jul 17 2009, 12:59 ) *
QUOTE (Ray Allen...! @ Jul 17 2009, 12:25 ) *

Εγώ ένα θα πω: Προκλητικέ κύριε μελμπεργκ. μην ξανανοίγεσαι και μην προκαλείς γιατί μάλλον εσύ και ο αβραάμ θα προσπαθείτε για να σταματήσετε το σισέ να του σπάσετε κανένα πόδι...Αντε λοιπόν...Το παραμύθι εδώ τελειώνει...


Κάτσε μην σπάσει και απο μόνο του το πόδι κι έχουμε άλλα.. tongue.gif


αναφεροσουν σε ενα ποστ, που επρεπε κατα την αποψη μου να διαγραφει, και για να μην μεινει ξεκρεμαστο το δικο σου, το πηρε,αναγκαστικα η μπαλα.
1)πιστευω να καταλαβαινεις οτι εχεις αδικο ,ειδικα, στη συγκεκριμενη περιπτωση

QUOTE
"επειδή τους ξέρουμε και ενδεχομένως να κάνουμε και παρέα μαζί τους δεν τα διαγράφουμε αλλά τα κρατάμε."


2) προσπαθω να μην λειτουργω με τον συγκεκριμενο τροπο. Αν θες να ξερεις με εχει προλαβει στο τσακ ''συναδελφος'' και εχει ριξει αυτος warn στον κολλητο μου(αντι για μενα,δεν εχει σημασια ποιος ειναι ποιος) που γραφει στο φορουμ και ειχε ξεπερασει τους κανονισμους. Το ποσα ποστ του δε ,εχουν φυγει για καδο, δεν το συζητω

3) Ο,τι αλλο θες ,το εχουμε ξανσυζητησει οι δυο μας αλλωστε, ευχαριστως smile.gif
il postino
ρε παιδια , τι πρεπει να κανω για να μου εμφανιζεται η φωτογραφια που εχω βαλει προφιλ?
Pierce
Mycontrols>edit avatar settings (στα αριστερα)
τωρα το εχεις βαλει να φαινεται στο προφιλ σου, οχι σαν avatar
il postino
QUOTE(pierce21 @ Aug 4 2009, 20:08 ) *
Mycontrols>edit avatar settings (στα αριστερα)
τωρα το εχεις βαλει να φαινεται στο προφιλ σου, οχι σαν avatar

ευχαριστω φιλε μου.
Omar Little
Απ' ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει η δυνατότητα να γίνει κάποιος "κρυφός" χρήστης έτσι? Εννοώ να μην εμφανίζεται το όνομά μου στους συνδεδεμένους, να μην φαίνεται τι παρακολουθώ, κλπ.
Απλά έχω συνηθίσει από άλλα forum και εδώ νιώθω "γυμνός"... blush.gif
dizzy_fingers
Όταν κάνεις login (όχι από την κεντρική σελίδα του φόρουμ, από την ξεχωριστή) τίκαρε στα δεξιά το "σύνδεση ως άγνωστος" ή όπως αλλιώς λέγεται και πλέον δε θα είσαι γυμνός smile.gif.
Air Kef
Το τσάι σου εσύ.
Omar Little
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 17 2009, 12:21 ) *
Όταν κάνεις login (όχι από την κεντρική σελίδα του φόρουμ, από την ξεχωριστή) τίκαρε στα δεξιά το "σύνδεση ως άγνωστος" ή όπως αλλιώς λέγεται και πλέον δε θα είσαι γυμνός smile.gif.



Thanks boss. cool.gif
aegeansheed
Ψάχνω ένα παλαιότερο post μου για να βρω μια πηγή, αλλά δυστυχώς δε μπορώ να θυμηθώ σε ποιο thread το έγραψα. Δοκίμασα το search με keyword, αλλα δε βοήθησε.

Γνωρίζει κάποιο μέλος αν υάρχει κάποιος τρόπος να δω προηγούμενα posts μου????
Omar Little
QUOTE(aegeansheed @ Aug 29 2009, 23:14 ) *
Ψάχνω ένα παλαιότερο post μου για να βρω μια πηγή, αλλά δυστυχώς δε μπορώ να θυμηθώ σε ποιο thread το έγραψα. Δοκίμασα το search με keyword, αλλα δε βοήθησε.

Γνωρίζει κάποιο μέλος αν υάρχει κάποιος τρόπος να δω προηγούμενα posts μου????



Όταν πατήσεις στο βελάκι δίπλα από το όνομά σου, θα εμφανιστεί ένα νέο υπομενού που σου δίνει τη δυνατότητα να δεις όλες τις δημοσιεύσεις σου.




wink.gif
aegeansheed
QUOTE(Omar Little @ Aug 29 2009, 20:24 ) *
Όταν πατήσεις στο βελάκι δίπλα από το όνομά σου, θα εμφανιστεί ένα νέο υπομενού που σου δίνει τη δυνατότητα να δεις όλες τις δημοσιεύσεις σου.



Appreciate!!!
wink.gif
Omar Little
Πιστεύω ότι πρέπει να βρεθεί ένα template για τους moderator για να ρίχνουν τα ban με την ίδια χάρη και πυγμή που τα ρίχνει και ο Air Kef. Χαρακτηριστικό σημερινό παράδειγμα:

QUOTE(Air Kef @ Sep 16 2009, 04:18 ) *
Ο ******** θα μας ξαναπεί την γνώμη του μετά τον προημιτελικό. smile.gif

2 μέρες.


Nasty και graceful ταυτόχρονα. Respect!!!
Air Kef
Δάκρυσα ρε. huh.gif


guns.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.