Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
giannis_mg
Για το παραπανω μου ποστ που ρωταγα για τους 2 λογαριασμους που εκανε ο Στοικο,την απαντηση την πηρα απο μονος μου.
Φανερα εκανε τον λογαριασμο olympiakara7 για να πικαρει ή για να την πει στον thrylo7 αν καταλαβα καλα βεβαια με τον οποιο ειχαν μια μεγαλη διαφωνια καποιες μερες πριν σε ενα τοπικ του ΠΑΟ.
Α ρε Στοικο δεν μπορουσες να το αφησεις να περασει και να συνεχισεις να γραφεις για μπασκετ και μονο!!!
Μακαρι παντως καποια στιγμη να επανελθει καθως μπασκετ ηξερε και παρα πολυ καλα ποστ εκανε,ασε που ηταν και απ'τους λιγους συμμαχους που ειχαμε μαζευτει ως προς τον ΠΑΟ tongue.gif ,αλλα και οι κανονισμοι απ'την αλλη τα λεγανε ειδικα για αυτο το σεναριο......
Anaz
QUOTE(lefkadian @ Apr 2 2011, 18:17 ) *
Ας πουμε οτι εχεις δικιο. Εχεις να σχολιασεις κατι για τα ποστ που ακολουθησαν (μετα το 1ο μου ποστ) απο εμενα, καποια μελη και τους mods?
Εγραψα την αποψη μου (μαλλον τον προβληματισμο μου) χωρις υβρεις, χωρις ειρωνειες, χωρις κατηγοριες. Διαβασες φανταζομαι τι ακολουθησε. Εχεις κατι να πεις για αυτο ή δεν σε απασχολει? Το θεμα ειναι η κριτικη που εκανα και το φαουλ που χρεωθηκα ή οτι ακολουθησε?

Ακομα και οταν εκανα συγκεκριμενη προταση χαρακτηριστικα προπαγανδιστης και "Γκεμπελς"!

Η δημοσια κριτικη για τις αποφασεις των mods απαγορευεται!
Η δημοσια κριτικη για οσα ποσταρουν οι mods επιτρεπεται!
Εκανες ενα ποστ επαναφεροντας ξαφνικα την συζητηση σε αυτο το τοπικ την ιδια μερα που banαριστηκε ο Vrankovic κι αφου πρωτα ειχες μιλησει μαζι του με PΜ. Επομενως λογικο ειναι να υποθεσει κανεις οτι δεν ειναι και τοσο...γενικο το σχολιο σου.
Και σε αυτο γραφεις οτι διαγραφονται μελη χωρις λογο ή γιατι δεν αρεσουν αυτα που γραφονται, ενω γνωριζες απ'οτι φαινεται τον -πολυ συγκεκριμενο και υπερανω πασας αμφισβητησης- λογο που διαγραφτηκε ο χρήστης.
Επομενως το ποστ σου ή ηταν εντελως ακαιρο και αστοχο, η προπαγανδιστικο.
kseplenhs
QUOTE
Nέο μέλος απο σήμερα στην ομάδα των μοντς ο vastravoud!


όλως τυχαίως μετά την λήξη της ψηφοφορίας που ο αλδεύδης βγήκε πρώτος στην αντίστοιχη κατηγορία,μπήκε μοντ ο βαστραβουντ.

Μέγα σκάνδαλο!!
Τι φοβόσουν μιστερ αντμιν και δεν τον έκανες κατα τη διάρκεια?


Προτείνω να περάσει το φόρουμ στα χέρια του λαού και κατόπιν με πραξικόπημα να αναλάβει ο σακαράμε
Pierce
Εμεις ειμαστε ο λαος Ξεπλενη. Ψαξε για την πολυθρυλητη ΜΕΚ...RTFM
sacarame
QUOTE(kseplenhs @ Apr 2 2011, 20:58 ) *
όλως τυχαίως μετά την λήξη της ψηφοφορίας που ο αλδεύδης βγήκε πρώτος στην αντίστοιχη κατηγορία,μπήκε μοντ ο βαστραβουντ.

Μέγα σκάνδαλο!!
Τι φοβόσουν μιστερ αντμιν και δεν τον έκανες κατα τη διάρκεια?


Προτείνω να περάσει το φόρουμ στα χέρια του λαού και κατόπιν με πραξικόπημα να αναλάβει ο σακαράμε





Ξεπλένη αγόραρε,έλα μαζί μας...
vastravoud
Ρε σεις μα την Παναγία, δεν καταλαβαίνω τίποτα tongue.gif
colonel gomelsky
QUOTE(pierce21 @ Apr 1 2011, 23:37 ) *
Θεωρεις οτι εσυ και ο κολονελ, ενδιαφερεστε περισσοτερο για το ''καλο'' του φορουμ, απο οτι εμεις;


unfair.

Ότι θέλω να γράψω, το γράφω. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να με τσουβαλιάζεις.

Pierce
Δεν τσουβαλιαζω. Εκανε quote το παρακατω post σου αυτολεξει ,χωρις καποιο αλλο σχολιο

QUOTE
ΥΓ.: ....... Δυστυχώς η πολιτική των φάουλ στέρησε από το φόρουμ έναν πολύ καλό πόστερ με επιχειρήματα αλλά και χιούμορ.
Κοίτα, αν δεν υπήρχαν μέλη, δεν θα υπήρχε το φόρουμ όπως υπάρχει, πόσο μάλλον team. Πραγματικά, δεν το λέω προσωπικά για σένα, αλλά από όλους σχεδόν τους moderators που έχουν ασχοληθεί με το θέμα βγαίνει μια τάση απαξίωσης του ρόλου των μελών σε ένα φόρουμ



Στο boldαρισμενο , με αλλα λογια λες οτι σε νοιαζει ιδιαιτερα που το forum εχασε αυτον τον ποστερ και ειναι κακο για αυτο ( δυστυχως κλπ....) και αφου o lefkadian υποστηριζει το ιδιο πραγμα , ειναι ευλογη η ερωτηση μου αν τον νοιαζει περισσοτερο η ποιοτητα και το πως παει το φορουμ , απο αυτους που το διοικουν. (οποτε μπαινεις και εσυ στο θεμα, αφου χρησιμοποιησε τα δικα σου λογια)


Πιστευα οτι το λυσαμε το συγκεκριμενο θεμα rolleyes.gif


ΥΓ: Τυχον απαντηση μου , θα αργησει γιατι φευγω smile.gif
AirNick
Εγώ θα ήθελα να γράψω κάτι άλλο.

Μήπως μπορεί να γίνει ένα φρεσκάρισμα, μια ανανέωση στο blog-forum σε γραφικά, χρώματα κ.τ.λ.

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο;

... ασφαλώς και υπάρχει λόγος που ρωτάω...
επαθα λαστιχο
εγω να ρωτησω κατι θελω.αν οι μοντς εχουν προσβαση στα π.μ μας,και αν κατα ποσο ειναι φεαρ να χρησιμοποιειται το περιεχομενο των π.μ ως προσπαθεια επηρεασμου των μοντς εναντι καποιου ατομου.
thrylos7
QUOTE
Μήπως μπορεί να γίνει ένα φρεσκάρισμα, μια ανανέωση στο blog-forum σε γραφικά, χρώματα κ.τ.λ.


Θα το κάναμε όλο ερυθρόλευκο, αλλά τώρα με τον vastravoud ζορίζει η φάση και θα 'χουμε εκ νέου διαδικασίες επιλογής... 69.gif tongue.gif (οκ, προσπέρνα το, δεν είχα να πω κάτι σοβαρό σ' αυτό. biggrin.gif )

QUOTE
εγω να ρωτησω κατι θελω.αν οι μοντς εχουν προσβαση στα π.μ μας,και αν κατα ποσο ειναι φεαρ να χρησιμοποιειται το περιεχομενο των π.μ ως προσπαθεια επηρεασμου των μοντς εναντι καποιου ατομου.


Ως επηρεασμό και λειτουργικά να το δεις, δε νομίζω πως έχει νόημα. Τα pm απαγορεύονται να δημοσιοποιούνται. Τώρα αν σ' αυτά υπάρχουν απειλές, ή κάποια πιο βαριά πράγματα, προφανώς και μπορούν ν' αναλάβουν οι moderators το θέμα και να λυθεί με τον κατάλληλο τρόπο.
επαθα λαστιχο
QUOTE(thrylos7 @ Apr 2 2011, 22:42 ) *
Ως επηρεασμό και λειτουργικά να το δεις, δε νομίζω πως έχει νόημα. Τα pm απαγορεύονται να δημοσιοποιούνται. Τώρα αν σ' αυτά υπάρχουν απειλές, ή κάποια πιο βαριά πράγματα, προφανώς και μπορούν ν' αναλάβουν οι moderators το θέμα και να λυθεί με τον κατάλληλο τρόπο.

οκ,ευχαριστω!
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(AirNick @ Apr 2 2011, 22:17 ) *
Εγώ θα ήθελα να γράψω κάτι άλλο.

Μήπως μπορεί να γίνει ένα φρεσκάρισμα, μια ανανέωση στο blog-forum σε γραφικά, χρώματα κ.τ.λ.

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο;

... ασφαλώς και υπάρχει λόγος που ρωτάω...


Η απάντηση είναι καταφατική, αλλά έχω πήξει και δεν προλαβαίνω smile.gif
Γενικά θα έρθουν πολλές αλλαγές στο forum, αρκεί να βρω χρόνο smile.gif
lefkadian
QUOTE(Anaz @ Apr 2 2011, 20:56 ) *
Εκανες ενα ποστ επαναφεροντας ξαφνικα την συζητηση σε αυτο το τοπικ την ιδια μερα που banαριστηκε ο Vrankovic κι αφου πρωτα ειχες μιλησει μαζι του με PΜ. Επομενως λογικο ειναι να υποθεσει κανεις οτι δεν ειναι και τοσο...γενικο το σχολιο σου.
Και σε αυτο γραφεις οτι διαγραφονται μελη χωρις λογο ή γιατι δεν αρεσουν αυτα που γραφονται, ενω γνωριζες απ'οτι φαινεται τον -πολυ συγκεκριμενο και υπερανω πασας αμφισβητησης- λογο που διαγραφτηκε ο χρήστης.
Επομενως το ποστ σου ή ηταν εντελως ακαιρο και αστοχο, η προπαγανδιστικο.

...Με αφορμη τον αποκλεισμο του Βρανκοβιτς εκανα καποιο ποστ. Αυτο ειναι προφανες (πιστευω). Αλλα εκτος απο τον Βρανκοβιτς οριστικο μπαν εχει φαει π.χ και ο traveller που εκανε επισης πολυ καλα ποσταρισματα. Μπαν για μεγαλο διαστημα ειχε φαει και ο colonel (επισης με πολυ καλα ποσταρισματα). Τον Βρανκοβιτς δεν τον γνωριζω προσωπικα. Μου αρεσαν πολυ τα ποσταρισματα του γιατι ηταν ακρως μπασκετικα, εβγαζαν κουβεντα, ηταν τεκμηριωμενα και ηταν πολυ "ζωντανα". Και εμενα το υφος τους στην αρχη με παραξενεψε αλλα μετα απλως καταλαβα οτι βγαζει τα συναισθηματα του. Αποψη μου πως πολλα "φαουλ" που χρεωθηκε και αυτος αλλα και αλλοι ηταν "τραβηγμενα απο τα μαλλια". Αυτο θεωρηθηκε κριτικη στους mods και τιμωρηθηκα και εγω. Το να κρινεις οτι το ποστ μου ηταν εντελως ακαιρο, αστοχο, ή προπαγανδιστικο ειναι δικαιωμα σου. Τα υπολοιπα ποσταρισματα τι χρειαζοταν? Δυο mod αρχισαν τις ειρωνειες, τις υβρεις (που δυστυχως συνεχιζονται), τις αστηρικτες κατηγοριες. Ολως τυχαιως στο χορο μπηκαν καποια μελη για "υποστηριξη" των δυο αυτων mod. Προς τι ολα αυτα? Τι θελετε να αποδειξετε?
Εχει μπει κανεις στον κοπο να διαβασει το ποσταρισμα του mod Flash? Eχει δει κανεις με ποσο ωραιο-καθαρο-ευγενικο και απλο τροπο εβαλε τα πραγματα στη θεση τους? Ουτε υβρεις, ουτε χαρακτηρισμοι, ουτε κατηγοριες.
Βλεπω ομως οτι σχολιαζεις μονο τα δικα μου ποσταρισματα. Για τα υπολοιπα τιποτα??? Ειναι αναξια σχολιασμου???
Δεν σου προκαλουν καμια εντυπωση? Συμφωνεις, διαφωνεις, σε αφηνουν αδιαφορο?
QUOTE(rchos @ Apr 2 2011, 19:32 ) *
η προσπαθεια σου να εξαγνιστεις και να εμφανιστεις σαν λευκο αγνο περιστερι ειναι πραγματικα συγκλονιστικη.
εγω για αυτο σε συγχαιρω.
απο εκει και περα ειναι προφανες οτι ειναι ανουσιο να γραψω το οτιδηποτε αλλο.
η μοναδικη τελικη μου παρατηρηση ειναι οτι συμφωνω απολυτα με την υπογραφη σου!

Το μονο που εχω να πω ειναι οτι λυπαμαι ειλικρινα για αυτα που γραφεις. Αν θελεις παντως να με βρισεις (και αλλο) καντο καθαρα και χωρις υπονοουμενα. Αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα no problem...
QUOTE(Giannis_23 @ Apr 2 2011, 20:13 ) *
Παντως ο rchos ρε συ lefkadian δεν εχει προκαλεσει ποτε και παντα απ'οσο θυμαμαι σεβεται 100% τους συνομιλητες του,

Αν νομιζεις οτι τα προηγουμενα ποσταρισματα του admin δεν προκαλουν και οτι δειχνουν 100% σεβασμο στον συνομιλητη του απλα εχουμε εντελως διαφορετικη αντιληψη...
Δεν μου αρεσει να με βριζουν και να με ειρωνευονται. Απο την αλλη οταν σε βριζει και σε ειρωνευεται καποιος σημαινει οτι δεν εχει πραγματικα επιχειρηματα και δεν εχει τι να γραψει. Οποτε...
Anaz
QUOTE
Ολως τυχαιως στο χορο μπηκαν καποια μελη για "υποστηριξη" των δυο αυτων mod. Προς τι ολα αυτα? Τι θελετε να αποδειξετε?
Εγω παντως να γλείψω τους mod προσπαθω.
rchos
QUOTE
ο μονο που εχω να πω ειναι οτι λυπαμαι ειλικρινα για αυτα που γραφεις. Αν θελεις παντως να με βρισεις (και αλλο) καντο καθαρα και χωρις υπονοουμενα. Αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα no problem..

δεν σε καταλαβαινω.εγω ενα μπραβο σου ειπα και μετα εγραψα οτι συμφωνω με την υπογραφη σου γενικα μιλωντας!πουθενα σε αυτο το ποστ δεν σε εβρισα ουτε ηθελα.
(ελπιζω να αντιλαμβανεσαι οτι μπορουμε και αλλοι να το γυρισουμε στην τρελιτσα γραφοντας πραγματα με πολλες εννοιες.)


τελευταιο μου ποστ για το θεμα γιατι τραβηξε πολυ.
ζηταω συγνωμη εκ μερους μου απο ολους τους χρηστες του φορουμ για τα οσα εχουν γραφτει στα τελευταια ποστ.σε ολους εκτος απο τον λεφκαδιαν ο οποιος συνεχιζει να διαστρευλωνει πραγματα και καταστασεις.
δεν πειραζει ομως ας συνεχισει να εκτιθεται αν θελει.

ειναι και αυτος οπως και ολλοι οι υπολοιποι ευπροσδεκτοι να μιλησετε για μπασκετ σε αυτο το φορουμ.
αρκει ξαναλεω να μην ξεφευγεται απο τους πολυ απλους και ξεκαθαρους κανονισμους οπου εσεις οι ιδιοι εχετε αποδεχτοι με την εγγραφη σας εδω.
αν ο καθενας απο σας προσωπικα δυσκολευεται με αυτους πρεπει πολυ απλα να καταλαβει οτι το φορουμ δεν θα προσαρμοστει σε αυτον αλλα αυτος στο φορουμ.

σας ζηταω και παλι συγνωμη.
colonel gomelsky
Ας πω δυο λόγια για το πώς τα βλέπω εγώ τα πράγματα.

Καταρχήν να πω ότι πολλές φορές έχω αδικήσει ορισμένους mods. Θεωρούσα ότι πολλές συμπεριφορές τους ήταν κακοπροαίρετες και ξεκινούσαν είτε από "προσωπική" εμπάθεια είτε από άλλα δυσνόητα κίνητρα. Πλέον το βλέπω αλλιώς:

Οι άνθρωποι αυτοί, από το μεράκι τους, ξεκίνησαν ένα φόρουμ το οποίο, αντικειμενικά, πέτυχε. Και από δω ξεκινάν τα προβλήματα και οι διενέξεις. Δεν είναι θέμα ορισμένων μελών. Είναι ότι δημιουργείται μια μόνιμη (μερικές φορές και τεχνητή) αντίθεση μεταξύ μελών και μοντς η οποία μεγαλώνει με την αύξηση του αριθμού των μελών. Κοινώς, όταν κάτι που φτιάχνεις με κάποιες βασικές αρχές, ως παρέα, διογκώνεται και αγκαλιάζει όλο και περισσότερους, είναι λογικό αυτοί οι περισσότεροι να επηρεάζουν (και αυτό γίνεται αντικειμενικά, έξω από προθέσεις) τη λειτουργία του.

Μπροστά σ αυτή τη διαδραστικότητα πολλοί πελαγώνουν και απαντάνε με "διοικητικά μέτρα" (ποινές, φάουλ κτλ). Η λογική που διαπνέει ΟΛΟΥΣ τους μοντς, δεν είναι τυχαία: Αυτοί είμαστε και άμα σας αρέσει. Δεν ξεκινά από κανένα κόμπλεξ η εμπάθεια. Ξεκινάει από την ανικανότητα αντίληψης της ίδιας της ουσίας του κάθε μαζικού φόρουμ και του ρόλου των ενεργών μελών μέσα σ αυτό.

Πολλοί δεν μπορούν να καταλάβουν ότι δεν είναι λιγότερο σημαντική η συμμετοχή, μερικών έστω, μελών από την ίδια την ίδρυση και την συντήρηση του φορουμ. Επίσης η μόνιμη επωδός "ας μείνουμε και 10 άτομα" δεν είναι ούτε σωστή ούτε λάθος γιατί δεν αναφέρεται σ αυτό το φόρουμ. Αν μείνετε, μείνουμε 10 άτομα δεν θα είναι αυτό το φόρουμ αλλά κάτι άλλο. Ο τίτλος δεν λέει κάτι από μόνος του. Άρα αυτή η αντίληψη θυσιάζει το συγκεκριμένο φόρουμ προς χάριν μιας αγκύλωσης.

Το πρόβλημα λοιπόν δεν είναι ούτε ο ΠΑΟ, ούτε ο ΟΣΦΠ ούτε οι χουλιγκάνοι αμφοτέρων ούτε το γατάκι ο Τέπιτς. Το πρόβλημα είναι ότι η διαχειριστική νοοτροπία δεν μπορεί να ακολουθήσει αυτό που η ίδια δημιούργησε και έβαλε σε ράγες. Εδώ πατάει και η παραπάνω προκρούστεια λογική. Ωστόσο υπάρχουν λύσεις προτάσεις, εύκολες, πρακτικές, απλές. Δεν έχει νόημα να τις παραθέσω καθώς όπως είπε και ο Κεφ "θα κουραστείς να γράφεις, δεν αλλάζουμε τίποτα".

Σε πολλούς μπορεί εύλογα -ορισμένες φορές- η διαχειριστική συμπεριφορά να φαίνεται από απότομη έως αλαζονική. Για μένα δεν είναι θέμα ατόμων αλλά απότοκο της κατάστασης να προσπαθείς να κρατήσεις κάτι μικρό και προσωπικό, ενώ πλέον δεν είναι τέτοιο εκ των πραγματων. Σε κάθε περίπτωση μπορούν να γίνουν αναθεωρήσεις χωρίς να πληγούν στο ελάχιστο οι βασικές αρχές ίδρυσης και λειτουργίας. Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία τέτοια πρόθεση. Σε άλλη περίπτωση θα έλεγα ότι το φόρουμ είναι καταδικασμένο σε μαρασμό. Ωστόσο είναι τέτοια η ζωτικότητα που δίνουν ορισμένοι που σίγουρα θα το κρατήσει πολύ καιρό ακόμα πρώτο στις προτιμήσεις των μπασκετόφιλων.

Σε κάθε περίπτωση ο υποκειμενισμός που διέπει τον κανονισμό (στο μεγαλύτερο μέρος του) λειτουργίας υποσκάπτει την ίδια την καλή πρόθεση των μοντς καθώς κάθε συμπεριφορά δημιουργεί καχυποψίες. Χιλιοειπωμένα πράγματα θα πείτε, σωστά. Απλά ήθελα να τα γράψω κάπως συγκεντρωμένα.

ΥΓ. Ελπίζω -αν υπάρξει απάντηση- να έχει να κάνει με αυτά που γράφω. Την αναίρεση ή επιβεβαίωσή τους. Το "αν σ αρέσει καλώς, αλλιώς σπίτι σου" το ξέρω, δεν χρειάζομαι υπενθύμιση.
ΥΓ. 2 Σε περίπτωση που δεχτώ φάουλ γι αυτό το ποστ (δεν θεωρώ ότι υπάρχει λόγος, αλλά άλλο αυτό) θα παρακαλούσα να συνεχίσω να έχω τη δυνατότητα αποστολής και λήψης πμ για ένα εύλογο χρονικό διάστημα προκειμένου να μην χαθώ με ορισμένα μέλη.
Air Kef
Μόλις βρω χρόνο θα τοποθετηθώ, κάποιοι μάλλον δεν καταλαβαίνετε με ευγενικές απαντήσεις.
Μπορεί βέβαια και να έχω κουραστεί υπερβολικά για να δίνω σημασία σε όποιον δεν εχει τι να κάνει ή αντιμετωπίζει ψυχολογικά/διανοητικά/επικοινωνιακά προβλήματα.
giannis_mg
QUOTE(lefkadian @ Apr 3 2011, 03:16 ) *
Αν νομιζεις οτι τα προηγουμενα ποσταρισματα του admin δεν προκαλουν και οτι δειχνουν 100% σεβασμο στον συνομιλητη του απλα εχουμε εντελως διαφορετικη αντιληψη...
Δεν μου αρεσει να με βριζουν και να με ειρωνευονται. Απο την αλλη οταν σε βριζει και σε ειρωνευεται καποιος σημαινει οτι δεν εχει πραγματικα επιχειρηματα και δεν εχει τι να γραψει. Οποτε...

Δεν πηρα θεση βρε lefkadian,απλως ενταξει προσπαθησα να σε καλμαρω λιγακι,ειναι κριμα να φας κανενα ban απ'το forum ρε φιλε.
Δεν λεω ναι μπορει τα ποστ του rchos προς εσενα να σε πειραξαν,μπορει ο rchos να μην το συμμεριζεται αυτο,αυτη ειναι δικια σας ''μπιζνα'',δεν παιρνω εγω θεση πανω στο θεμα γιατι δεν εχω δουλεια,απλως εγραψα οτι μπορει να ετυχε να εγραψε ετσι ο rchos σε καποια στιγμη ευεξαπτη για εκεινον να την πω.Απλως εγραψα οτι ποτε μου δεν θυμαμαι να εχει προκαλεσει συνομιλητη ειδικα ο συγκεκριμενος mod,και εγω εχω προσβαλλει ορισμενες φορες αθελα μου καποιο μελος,επειδη ετυχε εκεινη τη μερα να ειμαι μεσα στα νευρα και λαθος μου μετεφερα τον εκνευρισμο στο φορουμ.
Δεν παιρνω κανενος το μερος απλως λεω οτι μπορει να συνεβει αυτο.That's all guys.

ΥΓ.Rchos δεν γραφω οτι προσβαλλες τον φιλο lefkadian,απλως γραφω απ'την οπτικη γωνια που το βλεπει εκεινος...

QUOTE(Air Kef @ Apr 3 2011, 19:13 ) *
Μόλις βρω χρόνο θα τοποθετηθώ, κάποιοι μάλλον δεν καταλαβαίνετε με ευγενικές απαντήσεις.
Μπορεί βέβαια και να έχω κουραστεί υπερβολικά για να δίνω σημασία σε όποιον δεν εχει τι να κάνει ή αντιμετωπίζει ψυχολογικά/διανοητικά/επικοινωνιακά προβλήματα.

Κεφ δεν πιστευω να τα πηρες με εμενα για το παραδειγμα που εφερα σε σχεση με ενα φαουλ που μου εριξες,που το αναφερω στην προηγουμενη σελιδα.Το τονισα ενα παραδειγμα αναφερα μπας και ριξω λιγο τους τονους στην κοντρα lefkadian-rchos και τι κατ'εμε θα πρεπει να πρατουμε σε τετοιες καταστασεις peace.gif

Αντε ποτε θα αλλαξουμε colors στο forum,μου αρεσε προσωπικα παρα πολυ αυτη η προταση ενος φιλου παραπανω.
Λιγη ανανεωση βρε αδερφε.... cool.gif
rchos
QUOTE(Giannis_23 @ Apr 3 2011, 19:27 ) *
Αντε ποτε θα αλλαξουμε colors στο forum,μου αρεσε προσωπικα παρα πολυ αυτη η προταση ενος φιλου παραπανω.
Λιγη ανανεωση βρε αδερφε.... cool.gif


αυτα δεν γινονται απο την μια μερα στην αλλη.
αλλαγες θα γινουν παντως.
οπως θα ελεγε και ο κοουτς γιαννακης υπομονη χρειαζεται! tongue.gif
kseplenhs
QUOTE(rchos @ Apr 4 2011, 00:13 ) *
αυτα δεν γινονται απο την μια μερα στην αλλη.
αλλαγες θα γινουν παντως.
οπως θα ελεγε και ο κοουτς γιαννακης υπομονη χρειαζεται! tongue.gif


περί υπομονής...

πείτε την αλήθεια επιτέλους.Το να αλλάξεις το nickname κάποιου όταν το ζητάει είναι ενάμιση δευτερόλεπτο δουλειά (εκτός αν το νεο που ζητάει έχει μέσα ολοκληρώματα,οργανικές ενώσεις 25 ανθράκων και επίλυση διαφορικών εξισώσεων).

Γιατί βασανίζετε τον κόσμο με την αναμονή? ( http://www.youtube.com/watch?v=H_tH8cTioUo )

νομίζετε πως το αίτημα θα ξεχαστεί?
a bullet for your head
QUOTE(kseplenhs @ Apr 4 2011, 08:07 ) *
περί υπομονής...

πείτε την αλήθεια επιτέλους.Το να αλλάξεις το nickname κάποιου όταν το ζητάει είναι ενάμιση δευτερόλεπτο δουλειά (εκτός αν το νεο που ζητάει έχει μέσα ολοκληρώματα,οργανικές ενώσεις 25 ανθράκων και επίλυση διαφορικών εξισώσεων).

Γιατί βασανίζετε τον κόσμο με την αναμονή? ( http://www.youtube.com/watch?v=H_tH8cTioUo )

νομίζετε πως το αίτημα θα ξεχαστεί?

Εντωμεταξυ πριν απο λιγα λεπτα,εγιναν μερικες αλλαγες ονοματων... biggrin.gif
Ενας απ τους καλυτερους διαλογους που εχω παρακολουθησει & αφορουσε το συγκεκριμμενο θεμα,ειναι ο παρακατω(απο 53 εως 59 ποστ)... rolleyes.gif
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...=8689&st=45

ΥΓ:Συνταγματαρχη...σαν κομμαντο αυτοκτονιας μου φανηκες στο τελευταιο σου ποστ... thumbsup.gif

Νομιζω οτι τα παιδια εδω,παντα ευγενικα & προπαντος ξεκαθαρα,εχουν δωσει τις απαντησεις τους στο θεμα.

QUOTE(Air Kef @ Apr 3 2011, 19:13 ) *
Μόλις βρω χρόνο θα τοποθετηθώ, κάποιοι μάλλον δεν καταλαβαίνετε με ευγενικές απαντήσεις.
Μπορεί βέβαια και να έχω κουραστεί υπερβολικά για να δίνω σημασία σε όποιον δεν εχει τι να κάνει ή αντιμετωπίζει ψυχολογικά/διανοητικά/επικοινωνιακά προβλήματα.

Η κουραση ειναι ενας κακος συμμαχος.
Και πολλες φορες μας κανει να λεμε,να γραφουμε,η' να κανουμε πραγματα που δεν πρεπει,η' & να προβαινουμε ακομη & σε ''διαγνωσεις''.

QUOTE(Anaz @ Apr 3 2011, 06:12 ) *
Εγω παντως να γλείψω τους mod προσπαθω.

Επειδη δεν βλεπω καποιο emoticon...να το χαρακτηρισω ως αφοπλιστικη ειλικρινεια?... smiley.gif
Flash
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 4 2011, 09:46 ) *
Επειδη δεν βλεπω καποιο emoticon...να το χαρακτηρισω ως αφοπλιστικη ειλικρινεια?... smiley.gif


Επίσης, επειδή δεν έχει βάλει εισαγωγικά στην λέξη "γλέιψω" μήπως πρέπει να βάλουμε πιο kinky προθέσεις κατα νου;

ohmy.gif blink.gif torture.gif

Παναγία μου!
giannis_mg
QUOTE(Flash @ Apr 4 2011, 13:32 ) *
Επίσης, επειδή δεν έχει βάλει εισαγωγικά στην λέξη "γλέιψω" μήπως πρέπει να βάλουμε πιο kinky προθέσεις κατα νου;

ohmy.gif blink.gif torture.gif

Παναγία μου!

blink.gif w00t.gif ohmy.gif
Ω Χριστος και η Παναγια!!!

QUOTE(rchos @ Apr 4 2011, 00:13 ) *
αυτα δεν γινονται απο την μια μερα στην αλλη.
αλλαγες θα γινουν παντως.
οπως θα ελεγε και ο κοουτς γιαννακης υπομονη χρειαζεται! tongue.gif

To πολυ 20 μερες σας δινω,αλλιως μετα εχει ban w00t.gif tongue.gif
Ενταξει περα απ'τη πλακα,πολυ ωραιο θα ηταν να γινει ετσι καμια χρωματικη αλλαγη,οσο χρονο χρειαστει ας παρει κανενα προβλημα βεβαια δεν υπαρχει.You are the bosse's 69.gif

Κατι σε λευκο και πρασινακι,δεν θα'ταν ασχημο,ε? icon_drunk.gif

Υπαρχει rule αν γινει καποιος mod,εφοσον δεν εχει καποιο avatar να βαλει?
O vastravoud finally εχει πια ενα avatar μετα απο καμποσα χρονια παρουσιας στο forum. icon_headbang.gif laugh.gif
rchos
QUOTE(Giannis_23 @ Apr 4 2011, 14:25 ) *
blink.gif w00t.gif ohmy.gif
Ω Χριστος και η Παναγια!!!


To πολυ 20 μερες σας δινω,αλλιως μετα εχει ban w00t.gif tongue.gif
Ενταξει περα απ'τη πλακα,πολυ ωραιο θα ηταν να γινει ετσι καμια χρωματικη αλλαγη,οσο χρονο χρειαστει ας παρει κανενα προβλημα βεβαια δεν υπαρχει.You are the bosse's 69.gif

Κατι σε λευκο και πρασινακι,δεν θα'ταν ασχημο,ε? icon_drunk.gif

Υπαρχει rule αν γινει καποιος mod,εφοσον δεν εχει καποιο avatar να βαλει?
O vastravoud finally εχει πια ενα avatar μετα απο καμποσα χρονια παρουσιας στο forum. icon_headbang.gif laugh.gif


ευχαριστουμε για την πιστωση χρονου! tongue.gif
τα νεα χρωματα θα ειναι κοκκινο και λευκο και μαλιστα σε ριγες.για να δικαιωσουμε τις προσδοκιες καποιων! tongue.gif

οσο για τους μοντς η μοναδικη προυποθεση ειναι να γινουν ολυμπιακοι.
το αβαταρ το εβαλε για να εστιασεται εκει και οχι στην αλλαγη ομαδας! tongue.gif
giannis_mg
QUOTE(rchos @ Apr 4 2011, 14:37 ) *
ευχαριστουμε για την πιστωση χρονου! tongue.gif
τα νεα χρωματα θα ειναι κοκκινο και λευκο και μαλιστα σε ριγες.για να δικαιωσουμε τις προσδοκιες καποιων! tongue.gif

οσο για τους μοντς η μοναδικη προυποθεση ειναι να γινουν ολυμπιακοι.
το αβαταρ το εβαλε για να εστιασεται εκει και οχι στην αλλαγη ομαδας! tongue.gif

Δηλαδη οι οποιες ελπιδες να γινω mod στο πολυ μακρινο μελλον εξανεμιστηκαν w00t.gif tongue.gif
Πλακα-πλακα μονο ο Flash παιζει να ειναι Παναθηναικος icon_drunk.gif
Ωχ Παναγια μου οποτε τα χρωματα αν μπουν......
Τωρα που το ξανασκεφτομαι μια χαρα ειναι οπως ειναι το forum,δεν βαριεσαι tongue.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(Giannis_23 @ Apr 4 2011, 14:43 ) *
Τωρα που το ξανασκεφτομαι μια χαρα ειναι οπως ειναι το forum,δεν βαριεσαι tongue.gif


Τώρα μιλάς σωστά smiley.gif
AirNick
Αγαπητοί καλαθοσυζητητές θα είναι πολύ ωραίο να υπάρξει κάποια αλλαγή στο forum σε χρώμα κ.τ.λ...

Κόκκινο; Δεν θα έλεγα όχι. Τι λένε ειδικοί για το κόκκινο και την διάθεση του ανθρώπου;

ΚΟΚΚΙΝΟ

Χρώμα της δράσης, θερμό (καυτό) που πυρπολεί και αναζωογονεί. Συνδέεται με την ενεργητικότητα, τη ζωτικότητα, τη σεξουαλικότητα, το ενδιαφέρον για την ζωή, την ευτυχία, τον αυθορμητισμό, την διέγερση, τον κίνδυνο, την επιθετικότητα, την φιλοδοξία, την επαναστατικότητα αλλά ... και την αγάπη. Προκαλεί ζωηρότητα και θεωρείται χρώμα της φωτιάς, του πολέμου, του αίματος και της θυσίας. Φέρνει έξαψη, σαρκικό πόθο, έρωτα και διεγείρει τις αισθήσεις.

Θα γίνει της Λιβύης... ugly8.gif

Air Kef
Βασικά δεν θα χαλάσω την ζαχαρένια μου, μέρες που ναι.

Giannis23, σόρι που δεν απάντησα, γενικώς το θεώρησα μια κακιά στιγμή δικιά σου και όχι ότι γενικώς είσαι μέλος που δημιουρτγεί προβλήματα για να σε συνετίσω.

Το ποστ του κόλονελ όσο και να μας τα χώνει στους μοντ βγάζει ότι όντως έχει κάτι να πει και να προτείνει, όχι να κάνει μακελειο.
By the way, colonel είσαι από τα λίγα μέλη που είσαι στο 80% χωρίς να αλλάζεις συμπεριφορά, δεν ξέρω τι επιδιώκεις γενικά.


Ο Αναζ γλύφει εδώ και 5 χρόνια, σάλιο δεν του χει μεινει. 24.gif
kolokotronis
QUOTE(AirNick @ Apr 4 2011, 15:20 ) *
Αγαπητοί καλαθοσυζητητές θα είναι πολύ ωραίο να υπάρξει κάποια αλλαγή στο forum σε χρώμα κ.τ.λ...

Κόκκινο; Δεν θα έλεγα όχι. Τι λένε ειδικοί για το κόκκινο και την διάθεση του ανθρώπου;

ΚΟΚΚΙΝΟ

Χρώμα της δράσης, θερμό (καυτό) που πυρπολεί και αναζωογονεί. Συνδέεται με την ενεργητικότητα, τη ζωτικότητα, τη σεξουαλικότητα, το ενδιαφέρον για την ζωή, την ευτυχία, τον αυθορμητισμό, την διέγερση, τον κίνδυνο, την επιθετικότητα, την φιλοδοξία, την επαναστατικότητα αλλά ... και την αγάπη. Προκαλεί ζωηρότητα και θεωρείται χρώμα της φωτιάς, του πολέμου, του αίματος και της θυσίας. Φέρνει έξαψη, σαρκικό πόθο, έρωτα και διεγείρει τις αισθήσεις.

Θα γίνει της Λιβύης... ugly8.gif

ΠΡΑΣΙΝΟ

Ξεκουράζει τα μάτια, οπότε θα μπορούμε να παρακολουθούμε το φόρουμ περισσότερη ώρα, χωρίς να κουράζονται τα μάτια.
Γι'αυτό τα τραπέζια του πινγκ-πονγκ, οι τσόχες στα χαρτιά και οι πίνακες στα σχολία είναι όλα πράσινα. tongue.gif
lefkadian
QUOTE(kolokotronis @ Apr 4 2011, 19:00 ) *
ΠΡΑΣΙΝΟ

...και λιγο λευκο, με ενα τριφυλλι για να απομακρυνονται και οι "ενοχλητικοι" rolleyes.gif
rchos
QUOTE(lefkadian @ Apr 4 2011, 20:27 ) *
...και λιγο λευκο, με ενα τριφυλλι για να απομακρυνονται και οι "ενοχλητικοι" rolleyes.gif


αν γινει ασπροκοκκινο με εφηβο η ασπροπρασινο με τρυφιλλι θα σημαινει οτι εμειναν μονο οι "ενοχλητικοι"...
Air Kef
http://www.pao-13.com/forums/index.php?act=idx

http://www.panathagrforum.net/phpbb2/index.php

και θα υπάρχουν και άλλα φαντάζομαι.

Γιατι δεν πας σε ενα τέτοιο ρε παιδί μου, δεν εχει ενοχλητικούς εκει.
thrylos7
Μπράβο πληροφόρηση kef! Έλα πες την αλήθεια, είχες γραφτεί και στα δύο και σ' έδιωξαν...
SG3ptshooter
QUOTE(thrylos7 @ Apr 5 2011, 02:48 ) *
Έλα πες την αλήθεια, είχες γραφτεί και στα δύο και σ' έδιωξαν...

Μου τη δίνει όταν αποτυγχάνω σε κάτι. Ε 2 φορές έχω προσπαθήσει παλιότερα να γίνω μέλος σε πράσινο οπαδικό φόρουμ και τις 2 φορές έχω ο ίδιος σβήσει το account μου.. sleep.gif
kseplenhs
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 5 2011, 03:10 ) *
Μου τη δίνει όταν αποτυγχάνω σε κάτι. Ε 2 φορές έχω προσπαθήσει παλιότερα να γίνω μέλος σε πράσινο οπαδικό φόρουμ και τις 2 φορές έχω ο ίδιος σβήσει το account μου.. sleep.gif


αυτό ξεπερνιέται κάνοντας την πρώτη σου εκπομπή οργανωμένων οπαδών στην τηλεόραση


(αρκεί να μην αρχίζεις να βάζεις βιντεάκια και εκεί για τους τζάκσον και για τους ράφα μαρτίνεθ και μας κάνεις ρεζίλι-εμάς τους οργανωμένους οπαδούς- )
colonel gomelsky
mods: Δεν θα ήταν καλό να ενοποιήσετε τα άπειρα τοπικς για τα εισιτηρια του Φ4 σε ένα στην κατηγορία ευρωπαϊκό μπάσκετ, ώστε να μην ξεφυτρώνουν παντου σαν μανιτάρια? Σε λίγο παίζει να ανοίξει και στο τοπικ του Ηλυσιακού. tongue.gif
leonkalf
Ήδη σε αυτό έχω κάνει συγχωνεύσεις (merge) τέτοιων topics στο forum του ΠΑΟ.
oti-nane
Μα να λήξει το domain
τσ τσ τσ tongue.gif
Xaroumenos loukoumas
Ήθελα να 'ξερα ποιος ασχολείται με τα τεχνικά του φόρουμ!
Άχρηστος τελείως!
Flash
Λίγα τα λόγια σου για το είδωλο...
Zoys
Θα ήταν καλή ιδέα να εμπλουτιστούν λίγο τα emoticons.
Xaroumenos loukoumas
Θα ήταν όντως καλή tongue.gif
SG3ptshooter
Υπάρχει περίπτωση κάπου στα βάθη του σέρβερ να βρίσκονται αβαταρς και εικόνες από το παρελθόν;

Ή να αρχίσω να κρατάω αρχείο για best of;
Xaroumenos loukoumas
Κράτα αρχείο smile.gif
LFO
QUOTE(SG3ptshooter @ May 5 2011, 02:52 ) *
Υπάρχει περίπτωση κάπου στα βάθη του σέρβερ να βρίσκονται αβαταρς και εικόνες από το παρελθόν;

Ή να αρχίσω να κρατάω αρχείο για best of;


τι ζητησες τωρα...

Κρατα, κρατα....εγω εφτιαξα φολντερακι για να εχω αρχειο
nikolas12
Εγω εχω κρατησει πολυ παλια avatars στον υπολογιστη. Βεβαια καποια δεν τα εχω αποθηκευσει (τα παλια του Air Kef και του Keyser Soze), αλλα αυτα που εχω κρατησει ηταν θρυλικα και μακροχρονια για καποιους (morfi, NBAer, Dizzy Fingers και καποια αλλα).
Εγω εχω να κανω μια ερωτηση. Εδω και 2-3 χρονια φωναζαν καποιοι για shoutbox. Γιατι δεν το βαζετε επιτελους;
natouralistis
Μεσω της οποιας επιρροης μπορειτε να εχετε στα μπασκετικα δρωμενα, προτεινω την προσπαθεια οργανωσης ενος απο απο τα μεγαλυτερα event που θα εχουν πραγματοποιηθει ποτε στο χωρο του Ευρωπαϊκου μπασκετ, για αμιγως φιλανθρωπικο σκοπο φυσικα.

Ταυτοχρονη ψηφοφορια σε Ελλαδα και Ισπανια για 1 μηνα ,για την αναδειξη των καλυτερων μπασκετμπολιστων ολων των εποχων για καθε χωρα ξεχωριστα.

Μεσω του Basketforum αλλα και ολων των μπασκετικων σαϊτ γενικοτερα ,μπορει να τρεξει η ψηφοφορια στην Ελλαδα, με τα αντιστοιχα μεσα στην Ισπανια.

Συγκεντρωση αποτελεσματων, δημιουργια ομαδων και 2 φιλικα παιχνιδια σε Ελλαδα και Ισπανια..

Ποιος δε θα ηθελε να δει εναν αγωνα με
Διαμαντιδη-Γκαλη-Φανη-Φωτση-Φασουλα απεναντι στην αντιστοιχη Ισπανικη για παραδειγμα?

Βεβαια και ειναι θεμα ομοσπονδιων και πολλων λειτουργικων ζητηματων, αλλα σαν basketforum.gr ,δηλαδη Ελληνες φιλαθλοι που αγαπουν το μπασκετ, θα μπορουσατε να παρετε πρωτοβουλια να αιτηθειτε αυτο το γεγονος.

Ξεχασα να σημειωσω οτι ο μοχλος πιεσης ,προκειμενου και οι παιχτες να δεχτουν να συμμετασχουν σε ενα τετοιο γεγονος ,δεν ειναι αλλος απο τα κοινα χαρακτηριστικα που εχουν οι 2χωρες αυτη τη περιοδο μεταξυ τους. Μαστιζονται απο φτωχεια και ανεργια και τα 2 φιλικα θα ηταν μια εμπρακτη συμπαρασταση για το ταμειο της φτωχειας για καθε μια απο τις 2 χωρες.
morfi
QUOTE(natouralistis @ Jun 8 2011, 02:18 ) *
Μεσω της οποιας επιρροης μπορειτε να εχετε στα μπασκετικα δρωμενα, προτεινω την προσπαθεια οργανωσης ενος απο απο τα μεγαλυτερα event που θα εχουν πραγματοποιηθει ποτε στο χωρο του Ευρωπαϊκου μπασκετ, για αμιγως φιλανθρωπικο σκοπο φυσικα.

Ταυτοχρονη ψηφοφορια σε Ελλαδα και Ισπανια για 1 μηνα ,για την αναδειξη των καλυτερων μπασκετμπολιστων ολων των εποχων για καθε χωρα ξεχωριστα.

Μεσω του Basketforum αλλα και ολων των μπασκετικων σαϊτ γενικοτερα ,μπορει να τρεξει η ψηφοφορια στην Ελλαδα, με τα αντιστοιχα μεσα στην Ισπανια.

Συγκεντρωση αποτελεσματων, δημιουργια ομαδων και 2 φιλικα παιχνιδια σε Ελλαδα και Ισπανια..

Ποιος δε θα ηθελε να δει εναν αγωνα με
Διαμαντιδη-Γκαλη-Φανη-Φωτση-Φασουλα απεναντι στην αντιστοιχη Ισπανικη για παραδειγμα?

Βεβαια και ειναι θεμα ομοσπονδιων και πολλων λειτουργικων ζητηματων, αλλα σαν basketforum.gr ,δηλαδη Ελληνες φιλαθλοι που αγαπουν το μπασκετ, θα μπορουσατε να παρετε πρωτοβουλια να αιτηθειτε αυτο το γεγονος.

Ξεχασα να σημειωσω οτι ο μοχλος πιεσης ,προκειμενου και οι παιχτες να δεχτουν να συμμετασχουν σε ενα τετοιο γεγονος ,δεν ειναι αλλος απο τα κοινα χαρακτηριστικα που εχουν οι 2χωρες αυτη τη περιοδο μεταξυ τους. Μαστιζονται απο φτωχεια και ανεργια και τα 2 φιλικα θα ηταν μια εμπρακτη συμπαρασταση για το ταμειο της φτωχειας για καθε μια απο τις 2 χωρες.

Πολύ καλό αλλά και πολύ φιλόδοξο δεν νομίζεις;
natouralistis
QUOTE (morfi @ Jun 8 2011, 11:53 ) *
Πολύ καλό αλλά και πολύ φιλόδοξο δεν νομίζεις;


Στο κομματι της υλοποιησης σιγουρα υπαρχουν δυσκολιες, οχι ανυπερβλητες παντως.

Το να τεθει σαν ιδεα στο τραπεζι των καρεκλοκενταυρων του ελληνικου μπασκετ ,μεσω του basketforum, δεν ειναι κατι δυσκολο!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.