Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
j-kidd13
QUOTE(SG3ptshooter @ May 20 2015, 21:54 ) *
Μα εξόρμηση στο τριήμερο του final4 ρε συ kiddουρα, πόσο πιο κακό timing... Ο Teodosic είσαι; rolleyes.gif

Σκύλος είσαι, μη μασάς, δε φταις για το ΣΚ. Αγριεύουμε πολύ αλλά έχεις βρει τα κουμπιά μας. tongue.gif

Πηγα να δω τον ημιτελικο με την παρεα στο χωριο...και μπασκετικοι...δεν γινοταν να το χασω...
RipCity


Πως και δεν υπαρχει σε tapatalk?
Θα βοηθουσε αρκετα κι υπαρχει μεγαλος αριθμος ενεργων χρηστων να το υποστηριξουν.
Pierce
Θέλει upgrade η version της πλατφόρμας του forum.
more stars
Να βάλω και εγώ μια πρόταση για τους πεμπτοφαουλίτες?

Η αλήθεια είναι ότι προέκυψε απο ιδιοτέλεια μιaς και μου λείπουν ο ΜanJ και ο ΒΒ....
αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα συμβαίνει και με άλλους...

Λοιπόν...
Αν κάποιο μέλος το αξίζει, σίγουρα θα υπάρχουν (ας πούμε) άλλα 5 μέλη που να το αναγνωρίζουν.
Εφόσον λοιπόν (ας πούμε) 5 μέλη τον θέλουν στη παρέα, ας επωμίζονται αυτά κάθε φάουλ μετά το 5ο...
πχ Εγώ και άλλοι (ας πούμε 4) παίρνουμε υπο την κηδεμονία μας έως (ας πούμε) 3 μέλη και χρεωνόμαστε όλοι απο ένα φάουλ σε παρατυπία του "προσττευόμενου" μέλους...
Εννοείται ότι οι "κηδεμόνες" δεν είμαστε μ@λ@κες και αν το μέλος συνεχίσει να παρατυπεί, ακυρώνουμε την "κηδεμονία"...

Μπορεί επίσης να τεθεί και περιορισμός στον αριθμό "κηδεμόνων" ανα μέλος, ώστε να μην ανακυκλώνονται τα φάουλ.

Με αυτό το τρόπο θα δώσετε την ευκαιρία σε κάθε "άτακτο" να κρίνεται όχι μόνο απο τους συντονιστές αλλά και απο τα μέλη και φαντάζομαι πριν παρατυπήσει θα σκέφτεται λίγο παραπάνω, αφού θα εκθέτει και άλλους που τον βοήθησαν.

Τα τεχνικά ζητήματα μπορούμε να τα ξεπεράσουμε (πόσοι κηδεμόνες ανα κηδευονόμενο, πόσοι κηδεμονευόμενοι ανά κηδεμόνα, νήμα με λίστα κηδεμόνων/κηδευομένων και ότι άλλο προκύψει...)

Θα μπορούσε επίσης να απαγορευτεί σε μέλη η συμμετοχή στα νήματα της αντίπαλης ομάδας, εφόσον κατα κανόνα εκεί δημιουργούνται τα προβλήματα. Δεν είναι δύσκολο.

Τι λέτε? Άντε ρε παιδιά...
Πρόσωπα και πράγματα δεν ξέρω, αλλα είναι κρίμα να αποκλειονται μέλη που συμμετέχουν σε παρέες.
Δεν είναι ωραίο και για μας που συμμετέχουμε.

pleeeeeeeeeeeease...
j-kidd13
QUOTE(more stars @ Jul 30 2015, 15:39 ) *
Να βάλω και εγώ μια πρόταση για τους πεμπτοφαουλίτες?

Η αλήθεια είναι ότι προέκυψε απο ιδιοτέλεια μιaς και μου λείπουν ο ΜanJ και ο ΒΒ....
αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα συμβαίνει και με άλλους...

Λοιπόν...
Αν κάποιο μέλος το αξίζει, σίγουρα θα υπάρχουν (ας πούμε) άλλα 5 μέλη που να το αναγνωρίζουν.
Εφόσον λοιπόν (ας πούμε) 5 μέλη τον θέλουν στη παρέα, ας επωμίζονται αυτά κάθε φάουλ μετά το 5ο...
πχ Εγώ και άλλοι (ας πούμε 4) παίρνουμε υπο την κηδεμονία μας έως (ας πούμε) 3 μέλη και χρεωνόμαστε όλοι απο ένα φάουλ σε παρατυπία του "προσττευόμενου" μέλους...
Εννοείται ότι οι "κηδεμόνες" δεν είμαστε μ@λ@κες και αν το μέλος συνεχίσει να παρατυπεί, ακυρώνουμε την "κηδεμονία"...

Μπορεί επίσης να τεθεί και περιορισμός στον αριθμό "κηδεμόνων" ανα μέλος, ώστε να μην ανακυκλώνονται τα φάουλ.

Με αυτό το τρόπο θα δώσετε την ευκαιρία σε κάθε "άτακτο" να κρίνεται όχι μόνο απο τους συντονιστές αλλά και απο τα μέλη και φαντάζομαι πριν παρατυπήσει θα σκέφτεται λίγο παραπάνω, αφού θα εκθέτει και άλλους που τον βοήθησαν.

Τα τεχνικά ζητήματα μπορούμε να τα ξεπεράσουμε (πόσοι κηδεμόνες ανα κηδευονόμενο, πόσοι κηδεμονευόμενοι ανά κηδεμόνα, νήμα με λίστα κηδεμόνων/κηδευομένων και ότι άλλο προκύψει...)

Θα μπορούσε επίσης να απαγορευτεί σε μέλη η συμμετοχή στα νήματα της αντίπαλης ομάδας, εφόσον κατα κανόνα εκεί δημιουργούνται τα προβλήματα. Δεν είναι δύσκολο.

Τι λέτε? Άντε ρε παιδιά...
Πρόσωπα και πράγματα δεν ξέρω, αλλα είναι κρίμα να αποκλειονται μέλη που συμμετέχουν σε παρέες.
Δεν είναι ωραίο και για μας που συμμετέχουμε.

pleeeeeeeeeeeease...


Aγαπητε more stars...
Κατ αρχην σε συγχαιρω για τον αλτρουισμο που επιδεικνυεις προσφερομενος να χρεωθεις φαουλ για να επανελθει καποιο αλλο μελος...
Τωρα για να περασουμε στο θεμα.
Αυτο που λες προσωπικα δεν το βρισκω εφαρμοσιμο.Καθε μελος ειναι υπευθυνο για τον εαυτο του και μονο.Οσοι καταλαβαινουν τον χωρο στον οποιο βρισκονται,και εχουν διαθεση μονο για να ανταλλαξουν αποψεις και να ενημερωθουν,οχι απλα βρισκονται χρονια εδω,αλλα το ποινολογιο τους κοσμει ενα ωραιοτατο 0%(σαν τα light τροφιμα ενα πραγμα laugh.gif ).Οσοι παλι νομιζουν πως βρισκονται σε οπαδικο σαιτ,ειτε εχουν φορτωμενο ποινολογιο ειτε εχουν αποβληθει απο το φορουμ.
Τονιζω κατι σημαντικο,για το επομενο πραγμα που θα πω...Κανεις μοντ δεν εχει προσωπικα με κανενα μελος.Δεν σας ξερουμε,δεν μας ξερετε.Ακομα και σε περιπτωσεις που καποιος μοντ εχει διαφωνιες με καποιον χρηστη,ακομα και αν αυτος ο χρηστης ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι του μοντ με τις αποψεις του(και οι μοντ χρηστες ειμαστε,φιλαθλοι μιας ομαδας κλπ,προσωπικα εχω υπερασπιστει πολλακις μελος του οποιου τα 11 απο τα 10 ποστ με εκαναν τουρκο),καθε μοντ εδω συμπεριφερεται με τον τροπο που πρεπει,θα υπερασπιστει τον χρηστη οπου χρειαστει και αναλογα αν παρεβει καποιον κανονα,θα τον τιμωρησει.Δεν υπαρχει κανενα θεμα συμπαθειας ή αντιπαθειας απο τη διαχειριστικη ομαδα προς τους χρηστες,ουτε φυσικα και θεμα οπαδικων προτιμησεων,οπως εχετε πλεον χειροτερα και απο καραμελα καποιοι.
Ειναι ενα μελος σωστο και τυπικο,συμβαδιζοντας με τους κανονες λειτουργιας και-ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ-δειχνει σεβασμο στους συνομιλητες του?Δεν προκειται να φορτωθει με φαουλ.Απλο και κατανοητο νομιζω.

Παμε τωρα στους 2 χρηστες που καποιοι ζητατε την επαναφορα τους,ακομα και μεσω υπογραφων.
Οι χρηστες bbplayer και Manj λειτουργουσαν σαν ορολογιακες βομβες κατα καποιο τροπο.Ειχαν σταθερη παρουσια,προσεφεραν και συνεβαλαν στο να υπαρχει κινηση στα τοπικ του Παναθηναικου,με καθημερινη παρουσια.Αλλο τοσο ομως ηταν εριστικοι,ειρωνικοι,προκλητικοι και επιθετικοι απεναντι σε αλλα μελη(χωρις να εξεταζω το ποιος φταιει,εξ αλλου εχει μαλλιασει η γλωσσα μας να λεμε πως οταν καποιος σας απευθυνει επιθετικο ποστ να ενημερωσετε τους μοντ μεσω του ριπορτ για να αναλαβουν αυτοι,και οχι να απαντησετε οι ιδιοι και να αρχισει μια διαμαχη γεματη ειρωνιες κλπ),με αποτελεσμα να συμμετεχουν ουκ ολιγες φορες σε διαμαχες με ακομψο περιεχομενο.Προσωπικα,επειδη σαν διαχειριστης των θεματων του Παναθηναικου,τους διαβαζα καθε μερα σε ολα σχεδον τα ποστ,και εκρινα οτι ειναι ευκολα "εφλεκτα υλικα",τους παρακαλεσα πολλες φορες σε κατ'ιδιαν συζητησεις,να ριξουν τους τονους,να αφησουν ειρωνιες και επιθετικα ποστ στην ακρη,γιατι ειναι κριμα να φυγουν με 5 φαουλ,καθως εχουν να προσφερουν στο φορουμ,αρκει να ειναι ηρεμοι.Το ιδιο πραγμα το εκανα 2η και 3η φορα και στους 2,αλλα δεν ειδα να με προσεχουν ιδιαιτερα.Ετσι τα 5 φαουλ ηρθαν αναμενομενα.

Παρ ολα αυτα επειδη εξακολουθουσα να πιστευω πως μπορουν να προσφερουν,και κυριως για τον bb επειδη το 5ο του φαουλ προηλθε απο προκληση που δεχθηκε απο αλλο μελος την οποια δεν αντιληφθηκε καποιος μοντ εγκαιρως (αν και ξαναλεω ειναι 100% σφαλμα του bb που δεν επρεπε να αντιδρασει) προσπαθησα να τους επαναφερω μετα απο καποιο χρονικο διαστημα,κανοντας πολλες συζητησεις κυριως με τον admin,και καταφερα να τους επαναφερω,μετα απο 4-5 μηνες,υποσχομενος οτι θα κανω τα παντα ωστε να ειναι κυριοι με τη δευτερη ευκαιρια που τους δινεται.Να ξερετε οτι σε αντιστοιχη περιπτωση,και με ατομο που γνωριζαμε μεσω των bf meetings,οπως ο ginobili,οταν συμπληρωσε 5 φαουλ,εκατσε εκτος φορουμ για 1 χρονο οπως προβλεπει ο κανονισμος.Ενημερωνω και τους 2 οτι μετα απο αγωνα καταφερα να τους επαναφερω,και ζητησα να μη με κρεμασουν,διοτι με δικη μου πρωτοβουλια επανερχονται,και πως με την παραμικρη αφορμη που θα δωσουν,εχουν φυγει οριστικα.Αμφοτεροι υποσχεθηκαν να προσεχουν,αλλα οταν ξαμοληθηκαν στην αρενα,μετα απο λιγο διαστημα,αρχισαν παλι τα ιδια,παρα το οτι συνεχισα παλι να τους προειδοποιω...ειρωνικα ποστ κλπ.Ε,συγγνωμη αλλα δεν φταιει κανεις περαν απο τους ιδιους για το οχι χρεωθηκαν ξανα με 5 φαουλ,παρα τις τοσες προειδοποιησεις.Ναι ειναι κριμα να φευγουν ενεργα μελη απο το φορουμ,αλλα αυτο πρεπει πρωτα να το σκεφτονται οι ιδιοι,οταν πανε να ποσταρουν.Συν οτι θεωρω τραγικο να αποκλεισουμε καποιο μελος απο αντιπαλα τοπικ...Εδω δεν ειμαστε οπαδικο φορουμ,ειμαστε μπασκετικο,για ατομα που αγαπανε το αθλημα και θα κατσουν να δουν και αγωνες του Ολυμπιακου παροτι Παναθηναικοι,και το αναποδο.Η υπαρξη του φορουμ ειναι για να μπαινει καθε μελος να γραφει τις αποψεις του σε οσα τοπικ επιθυμει.Οποιος δεν μπορει να ελεγξει τον ευατο του,δεν εχει θεση εδω...


Κλεινοντας,δεν μπορω να αποκλεισω πιθανοτητα επιστροφης των 2 μελων,καποια στιγμη στο μελλον.Παντα καθε χρονο εξεταζονται περιπτωσεις μελων που εχουν μπαναριστει.Αλλα σιγουρα δεν θα γινει αμεσα αυτο.Γιατι την ευκαιρια που ζητατε καποιοι,την πηραν και την κλοτσησαν.
more stars
Έχεις δίκιο σε πολλά, αλλά έχω και μερικές διαφωνίες.
Γενικά το παιγνίδι δεν είναι μόνο θεωρία και φιλοσοφία, αλλά και πάθος και αγάπη για την ομάδα και πολλά ακόμα.
Όπως επίσης οι κανόνες συμπεριφοράς πολλές φορές παραβιάζονται απ'όλους μας... λόγω της στιγμής, λόγω μιας κακώς εννοούμενης πρόκλησης ή οτιδήποτε αλλο.

Θα μπορούσα να σου πω πολλά ακόμα, αλλά θεωρώ ψιλομ@λ@κία να σε κρατάω στο πληκτρολόγιο καλοκαιριάτικα και δεν θα το κάνω, όμως επειδή έχω μια μικρή πείρα απο φόρουμ, θα σας παρακαλέσω για άλλη μια φορά, να δείτε τις προκλήσεις (τουλάχιστον) αυτών των δύο σαν χαβαλέ. Ίσως να γίνουν πιο καταναοητά όλα έτσι. Καμιά φορά οι ιδιαιτερότητές μας παρερμηνεύονται, ενώ άλλες ο καθωσπρεπισμός αφαιρεί τη χαρά του διαλόγου (γιατί δεν θυμάμαι τον ευατό μου ποτέ να συμμετέχω σε διάλογο, χωρίς να το χαίρομαι έστω με κάποιο τρόπο)... πολλές φορές δε αλλοιώνει και το νόημά του όταν δεν εκφραζόμαστε όπως έχουμε συνηθίσει.

ΥΓ Η πρότασή μου δεν περιέχει αλτρουσιμό, αλλά σιγουριά ότι και οι δύο δεν πρόκειται να ξαναγράψουν σε αντίπαλο νήμα ούτε να προκαλέσουν πρόβλημα πέραν του χαβαλέ. Για να καταλάβεις, αν ίσχυε, θα αφαιρούσα με τη μία τη "κηδεμονία" αν παραβιάζαν κάποια συμφωνηθέντα. Πρακτικά οι "κηδεμόνες" θα λειτουργούσαν ως άτυποι συντονιστές αφαιρόντας ένα βάρος και απο εσάς... anyway is not my business...
j-kidd13
QUOTE(more stars @ Jul 30 2015, 17:08 ) *
ΥΓ Η πρότασή μου δεν περιέχει αλτρουσιμό, αλλά σιγουριά ότι και οι δύο δεν πρόκειται να ξαναγράψουν σε αντίπαλο νήμα ούτε να προκαλέσουν πρόβλημα πέραν του χαβαλέ. Για να καταλάβεις, αν ίσχυε, θα αφαιρούσα με τη μία τη "κηδεμονία" αν παραβιάζαν κάποια συμφωνηθέντα.


Κι εγω σιγουρος ημουν οτι θα προσεχουν,γιατι μου το χαν πει και οι ιδιοι... wink.gif
επαθα λαστιχο
Το foul tanking το πρότεινα και εγώ αλλά Άγγελε δεν μου έδωσες συγχαρητήρια για τον αλτρουϊσμό μου.
Άρα υπάρχουν παιδιά και αποπαίδια 71.gif
j-kidd13
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Jul 31 2015, 16:17 ) *
Το foul tanking το πρότεινα και εγώ αλλά Άγγελε δεν μου έδωσες συγχαρητήρια για τον αλτρουϊσμό μου.
Άρα υπάρχουν παιδιά και αποπαίδια 71.gif


Ε δεν το θυμαμαι...Στα παραχωρω εγκαρδιως τα συχαρηκια!
Eν τω μεταξυ παντα ειχα απορια πως εμαθες το ονομα μου... ohmy.gif biggrin.gif
επαθα λαστιχο
Τα λινκς για streaming είναι οκ για το φόρουμ αν δίνονται ανοιχτά μεν,αλλά με το μαύρο του spoiler δε?
Zoys
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Sep 15 2015, 22:37 ) *
Τα λινκς για streaming είναι οκ για το φόρουμ αν δίνονται ανοιχτά μεν,αλλά με το μαύρο του spoiler δε?

wink.gif Μόνο μέσω pm.
επαθα λαστιχο
Τα βέρσους του ΝΒΑ(αλλά και άλλα πολς και βέρσους) επειδή έχουν περάσει αρκετά χρόνια από το άνοιγμά τους,γίνεται να μηδενιστούν ώστε να μπορούμε να ξαναψηφίσουν τα μέλη έχοντας πιο καθαρή εικόνα?Και για αρχειακούς λόγους να διατηρηθεί κάπου η παλιά καταμέτρηση.
επαθα λαστιχο
Προσθήκη εμότικον.
Χατζηγεωργίου όταν θέλουμε να πούμε πολύ,πολύ με τον δικό του τρόπο,και ένα της Μάλαγα για να δηλώσουμε βαρεμάρα,προβλεψιμότητα,επαναληψιμότητα,μ
τριότητα.Ε τώρα δεν μπορεί,θα γίνει πράξη επιτέλους μια πρότασή μου,καημό το έχω δηλαδή
επαθα λαστιχο
Μήπως να ξανανοίξει το ποδοσφαιρικό τόπικ έχοντας έστω τον περιορισμό να μην γράφουμε για το ελληνικό πρωτάθλημα και τα γύρω-γύρω(Κοντονής-ΕΠΟ-Grexit,δίκες κτλ)?Έρχονται ημιτελικοί τσουλού,μετά Euro,Copa America με όλους για πρώτη φορά και κρίμα είναι λέω.
benchwarmer
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Apr 14 2016, 16:03 ) *
Μήπως να ξανανοίξει το ποδοσφαιρικό τόπικ έχοντας έστω τον περιορισμό να μην γράφουμε για το ελληνικό πρωτάθλημα και τα γύρω-γύρω(Κοντονής-ΕΠΟ-Grexit,δίκες κτλ)?Έρχονται ημιτελικοί τσουλού,μετά Euro,Copa America με όλους για πρώτη φορά και κρίμα είναι λέω.


Είναι προς συζήτηση το θέμα, αναμένουμε συνεδρίαση του κονκλάβιου και πολύ πιθανό να έχουμε λευκό καπνό smile.gif
Το ότι θα ισχύει ο συγκεκριμένος περιορισμός είναι προφανώς εκ των ουκ άνευ.
Coach Periklis
Θα ήταν εφικτό να ενταχθεί το φόρουμ στο tapatalk;;

Πιστεύω θα είναι πιο εύχρηστο όταν θε έχουμε πρόσβαση μόνο από κινητό....
Das Kapital
QUOTE (Coach Periklis @ Apr 14 2016, 16:27 ) *
Θα ήταν εφικτό να ενταχθεί το φόρουμ στο tapatalk;;

Πιστεύω θα είναι πιο εύχρηστο όταν θε έχουμε πρόσβαση μόνο από κινητό....


+1.

Το forum δε διαβάζεται από smartphones, πόσω μάλλον να κάνει κάποιος δημοσίευση.

Edit: Υποθέτω ότι είναι μια διαδικασία που αρχίζει από εδώ.
shtarkws
εγω απο κινητο μπαινω κανονικοτατα, τι προβλημα αντιμετωπιζετε?
Das Kapital
Εννοούμε ότι δεν είναι καθόλου χρηστικό, όχι ότι το κινητό δεν μπαίνει στο forum, έχω 5'' οθόνη και παρόλ'αυτά είναι πολύ κουραστική η πλοήγηση στο forum. Αν είναι δωρεάν η προσθήκη του forum στο tapatalk, θα ήταν καλό να γίνει.
benchwarmer
Λίγα ποστ παραπάνω:

QUOTE(RipCity @ Jun 24 2015, 11:13 ) *
Πως και δεν υπαρχει σε tapatalk?
Θα βοηθουσε αρκετα κι υπαρχει μεγαλος αριθμος ενεργων χρηστων να το υποστηριξουν.


QUOTE(Pierce @ Jun 24 2015, 12:46 ) *
Θέλει upgrade η version της πλατφόρμας του forum.


Το οποίο αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν τα κατάλληλα άτομα να το κάνουν, ούτε φυσικά τα χρήματα ώστε να το κάνουν άλλοι.
SteveNashidis
ΠΡΟΤΑΣΗ

Να αδειάσει η ταχυδρομική θυρίδα του Sacarame γιατί δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί του μέσω PM. Βγάζει συνεχώς πρόβλημα.

(δεν ήξερα άλλο τρόπο να ενημερώσω μιας και ο Jasonick κάνει τα μπάνια του σε παραλία της Γαλλίας βλέποντας με stream την ΑΕΚ ) laugh.gif laugh.gif
sacarame
QUOTE(Voyager @ Jul 28 2016, 22:28 ) *
ΠΡΟΤΑΣΗ

Να αδειάσει η ταχυδρομική θυρίδα του Sacarame γιατί δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί του μέσω PM. Βγάζει συνεχώς πρόβλημα.

(δεν ήξερα άλλο τρόπο να ενημερώσω μιας και ο Jasonick κάνει τα μπάνια του σε παραλία της Γαλλίας βλέποντας με stream την ΑΕΚ ) laugh.gif laugh.gif



Η προταση ικανοποιηθηκε... Χεχε
ssoulliss
QUOTE (Voyager @ Jul 28 2016, 22:28 ) *
ΠΡΟΤΑΣΗ

Να αδειάσει η ταχυδρομική θυρίδα του Sacarame γιατί δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί του μέσω PM. Βγάζει συνεχώς πρόβλημα.

(δεν ήξερα άλλο τρόπο να ενημερώσω μιας και ο Jasonick κάνει τα μπάνια του σε παραλία της Γαλλίας βλέποντας με stream την ΑΕΚ ) laugh.gif laugh.gif

24.gif 24.gif
SteveNashidis
QUOTE(sacarame @ Jul 29 2016, 00:20 ) *
Η προταση ικανοποιηθηκε... Χεχε



Aκόμα το ίδιο πρόβλημα με βγάζει να ξες.
patrickdrd
QUOTE(Das Kapital @ Apr 15 2016, 17:10 ) *
+1.

Το forum δε διαβάζεται από smartphones, πόσω μάλλον να κάνει κάποιος δημοσίευση.

Edit: Υποθέτω ότι είναι μια διαδικασία που αρχίζει από εδώ.


+1000
Crash95
δεν ηξερα που να εκφρασω τα παραπονα μου και ειπα να τα βαλω εδω.

Λόιπον τη παρασκευη ενας φιλος μου γραφτηκε στο φορουμ και περιμενε οπως του ειπαν το μηνυμα για να επικυρωθει η εγγραφη του.

Στο email του δεν σταλθηκε ποτέ τιποτα, και οταν πηγε να μπει στο φορουμ ειδε πως τον ειχαν διαγραψει κιολας . Ξαναεκανε με την ιδια διαδικασια και με τα ιδια στοιχεια λογαριασμο και περιμενε παλι email, δεν του στειλαν παλι τιποτα.

Του ειπα εχθες να στειλει μηνυμα στη σελιδα στο fb για να του λυσουν το θεμα. Εστειλε χθες στις 17:30 μηνυμα και ενω αυτο διαβαστηκε αμεσως, ουτε απαντηση πηρε ουτε φυσικα επικυρωθηκε ο λογαριασμος του.
aegeansheed
QUOTE(Apostolis Air Baba @ May 2 2017, 20:14 ) *
δεν ηξερα που να εκφρασω τα παραπονα μου και ειπα να τα βαλω εδω.

Λόιπον τη παρασκευη ενας φιλος μου γραφτηκε στο φορουμ και περιμενε οπως του ειπαν το μηνυμα για να επικυρωθει η εγγραφη του.

Στο email του δεν σταλθηκε ποτέ τιποτα, και οταν πηγε να μπει στο φορουμ ειδε πως τον ειχαν διαγραψει κιολας . Ξαναεκανε με την ιδια διαδικασια και με τα ιδια στοιχεια λογαριασμο και περιμενε παλι email, δεν του στειλαν παλι τιποτα.

Του ειπα εχθες να στειλει μηνυμα στη σελιδα στο fb για να του λυσουν το θεμα. Εστειλε χθες στις 17:30 μηνυμα και ενω αυτο διαβαστηκε αμεσως, ουτε απαντηση πηρε ουτε φυσικα επικυρωθηκε ο λογαριασμος του.

Το ξέρω ότι κανονικά τώρα θα έπρεπε να αλλάζω nicknames με βάσει τον αύξοντα αριθμό αίτησης και να εγκρίνω νέους λογαριασμούς από το να απαντάω εδώ. Ζητάω λοιπόν προκαταβολικά συγγνώμη, αλλά...

...H πρόταση ποιά ακριβώς είναι? Το topic γράφει προτάσεις, διαβάζω σωστά???
sacarame
QUOTE(Apostolis Air Baba @ May 2 2017, 20:14 ) *
δεν ηξερα που να εκφρασω τα παραπονα μου και ειπα να τα βαλω εδω.

Λόιπον τη παρασκευη ενας φιλος μου γραφτηκε στο φορουμ και περιμενε οπως του ειπαν το μηνυμα για να επικυρωθει η εγγραφη του.

Στο email του δεν σταλθηκε ποτέ τιποτα, και οταν πηγε να μπει στο φορουμ ειδε πως τον ειχαν διαγραψει κιολας . Ξαναεκανε με την ιδια διαδικασια και με τα ιδια στοιχεια λογαριασμο και περιμενε παλι email, δεν του στειλαν παλι τιποτα.

Του ειπα εχθες να στειλει μηνυμα στη σελιδα στο fb για να του λυσουν το θεμα. Εστειλε χθες στις 17:30 μηνυμα και ενω αυτο διαβαστηκε αμεσως, ουτε απαντηση πηρε ουτε φυσικα επικυρωθηκε ο λογαριασμος του.



Το πρόβλημα λύθηκε...
Crash95
Σας ευχαριστω πολυ που το λυσατε ο φιλος μπηκε κανονικα

Δεν ηξερα που να πω το προβλημα μου δεν εβρισκα καποιο τοπικ για κατι τετοιο και ετσι το εγραψε εδω. Συγγνωμη.
yorgos
Πιστεύω ότι εκείνη η παλιά πρόταση με τα καλλιστεία μελών είναι εξαιρετική και την επικροτώ.
sacarame
QUOTE(yorgos @ May 5 2017, 18:30 ) *
Πιστεύω ότι εκείνη η παλιά πρόταση με τα καλλιστεία μελών είναι εξαιρετική και την επικροτώ.


Εχεις κανει τη γυμναστική σου, εισαι ανανεωμενος και θες να τσιμπησεις το βραβειο ε;;

tongue.gif
MaJesty23
Ειμαι υπερ των καλλιστείων αλλα νομιζω οτι θα βγουμε πολλοι γνωστοι! smiley.gif
ashton
Kαλό να είναι γραπτός ο κανονισμός, αλλά καλύτερα να τηρείται.

QUOTE
Η συμπλήρωση των 5 φάουλ οδηγεί σε αποκλεισμό του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
Στις διακοπές του πρωταθλήματος (χριστούγεννα - καλοκαίρι) θα επανεξετάζονται αυτές οι περιπτώσεις ώστε να κριθεί αν είναι απαραίτητη η μείωση των ποινών τους ή η τήρησή τους.
Ελαστικότητα στην εφαρμογή των κανονισμών παρουσιάζεται σε περιπτώσεις πρότερου έντιμου βίου - σε αντίθεση με περιπτώσεις πρόκλησης από τα πρώτα κιόλας ποστ, ενός μέλους, στο φόρουμ.


Δε θυμάμαι να γλύτωσα το suspend το 2015 λόγω πρότερου 10ετούς έντιμου βίου, ούτε επανεξετάστηκε τιποτα τη διετία που μεσολάβησε .
ashton
Αφού δεν το κοιτάτε ποτέ ποιος ο λόγος ύπαρξής του ;

(επειδή έπεσε τσεκούρι, το ποστ είχε και τίτλο με πρόταση για το κλείσιμο του παρόντος section αφού κανένας mod-admin δεν ασχολείται να απαντήσει σε προτάσεις επί μήνες).
sacarame
QUOTE(ashton @ Jan 15 2018, 20:30 ) *
Αφού δεν το κοιτάτε ποτέ ποιος ο λόγος ύπαρξής του ;

(επειδή έπεσε τσεκούρι, το ποστ είχε και τίτλο με πρόταση για το κλείσιμο του παρόντος section αφού κανένας mod-admin δεν ασχολείται να απαντήσει σε προτάσεις επί μήνες).



Κανένα τσεκούρι δεν έπεσε. Άνοιξες ένα τόπικ που πρότεινες το κλείσιμο ενός section ενώ το section αυτό τιτλοφορείται "Προτάσεις" . Άρα από το να είναι ξέμπαρκο ένα τοπικ , τα ένωσα με το υπάρχον..

Όσο για το ποστ που αναφέρεις ότι δεν σου έχουμε απαντήσει εδώ και μήνες...

QUOTE
Kαλό να είναι γραπτός ο κανονισμός, αλλά καλύτερα να τηρείται.



Η συμπλήρωση των 5 φάουλ οδηγεί σε αποκλεισμό του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
Στις διακοπές του πρωταθλήματος (χριστούγεννα - καλοκαίρι) θα επανεξετάζονται αυτές οι περιπτώσεις ώστε να κριθεί αν είναι απαραίτητη η μείωση των ποινών τους ή η τήρησή τους.
Ελαστικότητα στην εφαρμογή των κανονισμών παρουσιάζεται σε περιπτώσεις πρότερου έντιμου βίου - σε αντίθεση με περιπτώσεις πρόκλησης από τα πρώτα κιόλας ποστ, ενός μέλους, στο φόρουμ.


Δε θυμάμαι να γλύτωσα το suspend το 2015 λόγω πρότερου 10ετούς έντιμου βίου, ούτε επανεξετάστηκε τιποτα τη διετία που μεσολάβησε .



Τι ακριβώς πρέπει να απαντήσουμε εδώ;

Αρχικά στα δικά μου μάτια δεν διαφαίνεται κάποια πρόταση, άρα αν πάμε αυστήρα με το γράμμα του νόμου, το ποστ είναι οφφ τόπικ. Εκφράζεις κάποιο παράπονο ότι ο κανονισμός λέει αυτά και ότι δεν λάβαμε υπόψιν μας τον πρότερο "έντιμο βιο" σου στο φόρουμ για να είμαστε πιο ελαστικοί στην τιμωρία. Σεβαστό το παράπονο.
Όμως δεν νομίζω ότι είσαι σε θέση 100% να ξέρεις αν εμείς έχουμε όντως επανεξετάσει τις περιπτώσεις των φάουλ ανά χρονιά. Μπορεί κάλλιστα να το έχουμε κάνει και να έχουμε συναποφασίσει ότι η ποινή σε κάποια μέλη καλό είναι να μείνει ως έχει για να μην "κυλήσουν" ξανά σε κακές συμπεριφορές. Δεν λέω ότι αφορά εσένα αυτό, αλλά το φέρω ως αντι-παράδειγμα.
Αλλά ακόμα και να είναι θέμα αμέλειας, είναι τόσο πια τραγικό το να έχεις φάουλ σε ένα φόρουμ που μιλάει για μπάσκετ; Σιγά το πράγμα.

Σε κάθε περίπτωση, θα πω πως συζητάμε το θέμα των διαιτητικών με τη διαχειριστική ομάδα και μόλις υπάρξει κάποια απόφαση, θα την ανακοινώσουμε...
ashton
το ότι χρειαστήκαν 3 μήνες για να πάρω απάντηση είναι νομίζω ενδεικτικό για το πόσο ασχολείστε ως mods/admins με το section. Αν δεν πόσταρα για το τσεκούρωμα, μάλλον θα περίμενα άλλο ένα τρίμηνο ακόμα και αν.

Σε σχέση με τον πρότερο έντιμο βίο - έφαγα δυο φάουλ το 2015 που δεν εξετάστηκε ποτε ο πρότερος έντιμος βιος των 10 χρόνων, ούτε μηδένισαν στο τέλος της αγωνιστικής σεζόν, ούτε της επόμενης και τσίμπησα άλλο ένα φέτος χωρις να εξετάζεται ο πρότερος έντιμος βίος των 2,5 χρόνων. Οπότε τα περί επανεξέτασης δεν τα είδα σόρρυ.
Όπως δεν βλέπω και ίδια μέτρα και ίδια σταθμά σε αντίστοιχα φαινόμενα.



και παρά το τρίμηνο, εδώ
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=20102
δεν πήρα ακόμα απάντηση.
sacarame
QUOTE(ashton @ Jan 22 2018, 23:11 ) *
το ότι χρειαστήκαν 3 μήνες για να πάρω απάντηση είναι νομίζω ενδεικτικό για το πόσο ασχολείστε ως mods/admins με το section. Αν δεν πόσταρα για το τσεκούρωμα, μάλλον θα περίμενα άλλο ένα τρίμηνο ακόμα και αν.



Ξαναλέω και πάλι ότι θεωρώ πως δεν έχρηζε κάποιας απάντησης το προηγούμενο ποστ σου.Μπορεί και να λανθάνω όμως.

Μάλιστα,ο μόνος λόγος που σου απάντησα δεν ήταν γιατί έγραψες για τσεκούρωμα, αλλά γιατί γκρίνιαζες σε κάποιο άλλο ποστ ότι μένεις αναπάντητος για 3 μήνες...



QUOTE(ashton @ Jan 22 2018, 23:11 ) *
Σε σχέση με τον πρότερο έντιμο βίο - έφαγα δυο φάουλ το 2015 που δεν εξετάστηκε ποτε ο πρότερος έντιμος βιος των 10 χρόνων, ούτε μηδένισαν στο τέλος της αγωνιστικής σεζόν, ούτε της επόμενης και τσίμπησα άλλο ένα φέτος χωρις να εξετάζεται ο πρότερος έντιμος βίος των 2,5 χρόνων. Οπότε τα περί επανεξέτασης δεν τα είδα σόρρυ.
Όπως δεν βλέπω και ίδια μέτρα και ίδια σταθμά σε αντίστοιχα φαινόμενα.

και παρά το τρίμηνο, εδώ
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=20102
δεν πήρα ακόμα απάντηση.


Ο πρότερος έντιμος βίος δεν σημαίνει αυτόματα ότι θα σε γλιτώσει από κάποιο φάουλ.. Τα περί επανεξέτασης δικαίωμα σου είναι να λες ότι δεν τα είδες, δεν μπορώ και δεν θέλω να σε πείσω για το αντίθετο..
Αυτά τα περί μηδενισμού των φάουλ στο τέλος της αγωνιστικής περιόδου δεν ισχύουν εδώ και πολλά χρόνια...


Τώρα για το ποστ που λίνκαρες, κάνεις μια τοποθέτηση σχετικά με την παρουσίαση των φάουλ. Παρένθεση, πάλι ποσταρες σε άλλο τοπικ και όχι στις προτάσεις.

Το να δεις τα φάουλ σου θεωρώ ότι είναι εύκολο πατώντας απλά πάνω στο ποσοστό σου, οπότε το να έρχεται μήνυμα για τα φάουλ το θεωρώ υπερβολικό.
Συνήθως τα φάουλ ανακοινώνονται με κάποιο ποστ, εκτός από περιπτώσεις όπου υπάρχει μεγάλος αριθμός ποστ και η ανάγκη για moderating είναι έντονη.

Τώρα το να γίνει σύσταση πριν το φάουλ δεν βρίσκω το λόγο να γίνεται. Ο καθένας που περνάει χρόνο εδώ οφείλει να ξέρει τους κανόνες και δεν χρειάζεται κάποιον φύλακα κάθε φορά από πάνω του να του το υπενθυμίζει.

Τέλος, για το αν είναι άδικο το μέτρο των 5 φαουλ, μπορεί και να είναι. Αλλά αυτός είναι ο κανόνας μας. Εσύ που έχεις βρεθεί και στην " από δω πλευρά " νομίζω ξέρεις τη δυσκολία του moderating ..


Αν λοιπόν θεωρείς ότι κακώς δεν έχει κάποιος απαντήσει στις τοποθετήσεις σου όλον αυτό τον καιρό γράφοντας περίπου αυτά που έγραψα τώρα, απολογούμαι για αυτό..
ashton
Σαφέστατα και θεωρώ ότι κακώς δεν πήρα μια απάντηση 3 μηνες τώρα.
Και δεν νομίζω ότι πρέπει ΟΛΑ να μπαίνουν σε ενιαία τόπικ, οπότε κακώς έβαλα την πρόταση για παρουσιαση των φαουλ σε χωριστο τοπικ - Αλλά ακομα κι ετσι να είναι γιατί δεν έγινε merge όπως το άλλο για το κλείσιμο του section ?
Coach Periklis
διάβασα ξανά τους κανονισμούς και δεν παρατήρησα να αναφέρεται κάπου ότι οι mods οφείλουν και οι ίδιοι να ακολουθούν τους κανόνες . Αν θέλετε διευκρινίστε το γιατί πριν λίγο συνέβη αυτό

QUOTE (shtarkws @ Feb 7 2018, 23:16 ) *
Είχα την εντύπωση ότι η συντριπτική πλειοψηφία του φόρουμ αποτελείτε από άτομα με νοημοσύνη άνω του μέσου όρου.

Θλιβομαι που παίρνετε αυτή την κατάσταση στα σοβαρά και μάλιστα κάποιοι εκτιθεστε. Δεν εννοώ οπαδικα. Δεν θα συμμετάσχω σε αυτόν τον κατήφορο.
Θα παρακολουθώ και θα είμαι πολύ αυστηρος όμως με όποιον προσπαθήσει να εκμεταλλευτει την συγκυρία και να κάνει μπάχαλο το τοπικ. Να θυμίσω ότι το φόρουμ λέγεται BASKET forum, αλλά δαύτο το έρμο τελικά δεν το υπολογίζουμε και τόσο πολύ. Μας αρέσει η ίντριγκα, οι θεωρίες συνωμοσίες και τα κουτσομπολιά

ΥΓ. Να θυμισω τον κανονισμο 3

Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.


και τον κανονισμο 4

Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.

Μιλημενα ξηγημενα


Συνεχίζουμε


το οποίο δεν μπορώ ακόμα να κατανοήσω γιατί δεν εμπίπτει εδώ

QUOTE
Κανονισμός 4:
Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.


Θέλω να πιστεύω ότι θα θεωρηθεί καλοπροαίρετη κριτική γιατί τέτοια είναι από μέρους μου
sacarame
QUOTE(Coach Periklis @ Feb 7 2018, 23:40 ) *
διάβασα ξανά τους κανονισμούς και δεν παρατήρησα να αναφέρεται κάπου ότι οι mods οφείλουν και οι ίδιοι να ακολουθούν τους κανόνες . Αν θέλετε διευκρινίστε το γιατί πριν λίγο συνέβη αυτό



το οποίο δεν μπορώ ακόμα να κατανοήσω γιατί δεν εμπίπτει εδώ


Θέλω να πιστεύω ότι θα θεωρηθεί καλοπροαίρετη κριτική γιατί τέτοια είναι από μέρους μου



Σαφώς και οι mods οφείλουν να ακολουθούν τους κανονισμούς του φόρουμ...

Προφανώς και σε αυτήν την περίπτωση, όπως και σε περασμένες, θα υπάρξει η ανάλογη τιμωρία που προβλέπεται από τον εσωτερικό κανονισμό της συντονιστικής ομάδας....
Coach Periklis
Δεν το έγραψα γι αυτό αλλά για διευκρίνιση και ευχαριστώ που την κάνατε άμεσα
yorgos
QUOTE(sacarame @ May 5 2017, 20:42 ) *
Εχεις κανει τη γυμναστική σου, εισαι ανανεωμενος και θες να τσιμπησεις το βραβειο ε;;

tongue.gif

Δυο χρόνια χτυπιέμαι στα γυμναστήρια, τρώω μόνο στρατιωτικές γαλέτες, βάζω αγγούρια στα μάτια μου και πίνω μουρουνόλαδο στα μπαρ αντί για τεκίλες κι εσείς ούτε ένα "Μίστερ Φόρουμ" δεν έχετε αξιωθεί να κάνετε. Ε θα το ρίξω στις σουβλακερί.
shtarkws
QUOTE(yorgos @ Feb 7 2018, 23:51 ) *
Δυο χρόνια χτυπιέμαι στα γυμναστήρια, τρώω μόνο στρατιωτικές γαλέτες, βάζω αγγούρια στα μάτια μου και πίνω μουρουνόλαδο στα μπαρ αντί για τεκίλες κι εσείς ούτε ένα "Μίστερ Φόρουμ" δεν έχετε αξιωθεί να κάνετε. Ε θα το ρίξω στις σουβλακερί.


Θα το χάσεις. Είμαι στην καλύτερη φόρμα της ζωής μου tongue.gif
sacarame
QUOTE(yorgos @ Feb 7 2018, 23:51 ) *
Δυο χρόνια χτυπιέμαι στα γυμναστήρια, τρώω μόνο στρατιωτικές γαλέτες, βάζω αγγούρια στα μάτια μου και πίνω μουρουνόλαδο στα μπαρ αντί για τεκίλες κι εσείς ούτε ένα "Μίστερ Φόρουμ" δεν έχετε αξιωθεί να κάνετε. Ε θα το ρίξω στις σουβλακερί.



Αφού είδα ότι ψάχνεσαι για συναντήσεις, μπασκετικές ή γηπεδικές, τι να βάλουμε βραβείο smiley.gif .... Θα φέρουμε κριτική επιτροπή και θα απονείμουμε βάση βαθμολογίας το βραβείο απευθείας στα χέρια σου
Redoctor
Για τα 3 παρακατω ποστ
QUOTE
#1
Αλλα ειναι σαφες το ερωτημα.
Αν δεν μου δώσετε καλύτερο μνημόνιο(μικροτερη τιμωρια) θα καλέσω δημοψήφισμα. Αν ο λαος θελει να παραμεινουμε εγω αποχωρω. Πιο ξεκαθαρη θεση απο αυτή του 2015 μια φορα.

#2
Για να ψηφισεις λογικα πιστευω θα πρεπει να χεις διαρκειας φετος ή έστω πρόσφατα. Γίνεται να βγαλουμε ακόμα;

#3
Aνάμικτες αντιδράσεις προκάλεσαι η απόφαση του Προέδρου για δημοψήφισμα
Η πτέρυγα που πρόσκειται στον Παναγιώτη Κολλημένο τάχθηκε φανατικά υπέρ του Eurolexit και μετάβασης στο CL
Από την άλλη ο Δημ. Χατζηγεωργίου αν και μετριοπαθής φιλοευρωπαίος σκέφτεται ότι σε πιθανή έξοδο θα ξαναέχει την ευκαιρία να μεταδόσει τελικό του ΠΑΟ σε ευρωπαϊκη διοργάνωση απέναντι στην παλιά ομάδα του Άκη Ζήκου, όπου ο ΠΑΟ θα πάρει την θέση της Πόρτο φυσικά.
Ήδη το σύνθημα Παο με χ..ο σε βλέπω σαν την Πόρτο αρχίζει και γίνεται όλο και πιο γνωστό.
(James Gist likes this)


συν αλλο ενα που χωρις να αντιληφθω διαγραφηκε απο τοπικ του ολυμπιακου: "σχετικα με το να κανει και ο οσφπ δημοψηφισμα"

πηρα το 2ο μου φαουλ με βαση το οτι τα παραπανω ποστ θα προκαλουσαν εντονες αντιδράσεις και φανατισμό και οτι τρόλαρα.

Θεωρώ πλήρως λανθασμένη και κυρίως καταχρηστική την απόφαση αυτή καθώς:

1) Δεν ήρθα σε κανενα ποστ απο τα παραπανω σε αντιπαραθεση με τον οποιοδηποτε συμφορουμιτη και ουτε το χω κανει και ποτε στο παρελθον
2) Δεν ειδα σε κανεναν αλλο σχολιαστη την οποιαδηποτε ενοχληση απο τα παραπανω σχολια που ηταν προφανως προσπαθειες χαβαλε-αστεϊσμου. Οι μονοι που φαίνεται οτι ενόχληθηκαν ήταν οι 2 Μοderator
3) Δεν δεχτηκα καμια προειδοποίηση ότι το να αστειεύεσαι με τον παραπανω τρόπο είναι λόγος να δεχτώ φάουλ (οχι οτι πιστευω οτι υπηρχε λογος να υπαρξει προειδοποιηση αλλα εστω)
4) Θεωρω ότι αν αντι για Ολυμπιακός έγραφε Παναθηναικος στην ομάδα μου δεν θα είχα χρεωθεί φάουλ. (όχι επειδη υπαρχει ευνοικη αντιμετωπιση στους Παναθηναικους αλλα γιατί εγραφα σε φόρουμ "αντιπαλης" ομάδας)
5) Αν θεωρήσουμε το forum ενα μπασκετικο καφενείο με την προϋπόθεση να γίνονται σεβαστοί οι θεσπισμένοι κανόνες, μου φαινεται πραγματικα ακραίο να τιμωρούνται με φαουλ τα παραπανω ποστ. Αν σε μια παρεα με παναθηναϊκούς έλεγα τα αντίστοιχα σχόλια δε νομίζω ότι θα προκαλούσα σε κανέναν αντίδραση φανατικού. Και αν καποιος αντιδρουσε φανατισμενα προφανως δεν θα ηταν το προβλημα στην πλευρα μου
aegeansheed
QUOTE(Redoctor @ Feb 8 2018, 00:45 ) *
Για τα 3 παρακατω ποστ


συν αλλο ενα που χωρις να αντιληφθω διαγραφηκε απο τοπικ του ολυμπιακου: "σχετικα με το να κανει και ο οσφπ δημοψηφισμα"

πηρα το 2ο μου φαουλ με βαση το οτι τα παραπανω ποστ θα προκαλουσαν εντονες αντιδράσεις και φανατισμό και οτι τρόλαρα.

Θεωρώ πλήρως λανθασμένη και κυρίως καταχρηστική την απόφαση αυτή καθώς:

1) Δεν ήρθα σε κανενα ποστ απο τα παραπανω σε αντιπαραθεση με τον οποιοδηποτε συμφορουμιτη και ουτε το χω κανει και ποτε στο παρελθον
2) Δεν ειδα σε κανεναν αλλο σχολιαστη την οποιαδηποτε ενοχληση απο τα παραπανω σχολια που ηταν προφανως προσπαθειες χαβαλε-αστεϊσμου. Οι μονοι που φαίνεται οτι ενόχληθηκαν ήταν οι 2 Μοderator
3) Δεν δεχτηκα καμια προειδοποίηση ότι το να αστειεύεσαι με τον παραπανω τρόπο είναι λόγος να δεχτώ φάουλ (οχι οτι πιστευω οτι υπηρχε λογος να υπαρξει προειδοποιηση αλλα εστω)
4) Θεωρω ότι αν αντι για Ολυμπιακός έγραφε Παναθηναικος στην ομάδα μου δεν θα είχα χρεωθεί φάουλ. (όχι επειδη υπαρχει ευνοικη αντιμετωπιση στους Παναθηναικους αλλα γιατί εγραφα σε φόρουμ "αντιπαλης" ομάδας)
5) Αν θεωρήσουμε το forum ενα μπασκετικο καφενείο με την προϋπόθεση να γίνονται σεβαστοί οι θεσπισμένοι κανόνες, μου φαινεται πραγματικα ακραίο να τιμωρούνται με φαουλ τα παραπανω ποστ. Αν σε μια παρεα με παναθηναϊκούς έλεγα τα αντίστοιχα σχόλια δε νομίζω ότι θα προκαλούσα σε κανέναν αντίδραση φανατικού. Και αν καποιος αντιδρουσε φανατισμενα προφανως δεν θα ηταν το προβλημα στην πλευρα μου

Δέχομαι και δεχόμαστε τον προβληματισμό σου και τη συζήτηση που κάνεις πάνω σε πραγματικό θέμα που έχεις να μιλήσεις, αλλά δημόσια δε μπορεί να γίνει κάποια τέτοια συζήτηση. Αν έχεις αντίστοιχα θέματα ή ερωτήσεις σχετικά με το moderating μπορείς να απευθυνθείς σε ένα μέλος της διαχειριστικής ομάδας και θα σου δωθεί ο τρόπος να πάρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις. Αλλά, όχι δημόσια smile.gif Είναι κάτι που αναφέρεται και στον κανονισμό εξ' άλλου. Θα προσπαθήσω να ξεκινήσω αυτήν την κουβέντα μαζί σου μιας και προθυμοποιήθηκα για διευκρινίσεις.
irving
θελω να κανω μια προταση. τι θα λεγατε σε καθε ποστ να υπηρχε ενα like και ενα dislike. οπως στο disqus. με αυτον τον τροπο θα καταλαβαιναμε ποσοι συμφωνουν με το εκαστοτε ποστ και θα αποφευγαμε απαντησεις τυπου "+1". δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο να γινει.
benchwarmer
QUOTE(irving @ Mar 18 2018, 00:09 ) *
θελω να κανω μια προταση. τι θα λεγατε σε καθε ποστ να υπηρχε ενα like και ενα dislike. οπως στο disqus. με αυτον τον τροπο θα καταλαβαιναμε ποσοι συμφωνουν με το εκαστοτε ποστ και θα αποφευγαμε απαντησεις τυπου "+1". δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο να γινει.


Δεν είναι... Αν υπάρχει βέβαια κάποιο (σοβαρό) μέλος με (σοβαρές) γνώσεις προγραμματισμού κλπ θα μπορούσαμε να συζητήσουμε κάποια πράγματα για διάφορα τέτοια θεματάκια (εθελοντικά πάντα 69.gif ).
Εξάλλου πίστεψε με βλέποντας και άλλα φόρουμ, τα ποστ τύπου "+1" (που κάπου λέει και στους κανονισμούς ότι απαγορεύονται αλλά δε βαριέσαι) δεν θα τα γλιτώναμε νομίζω ούτως ή άλλως tongue.gif
Mr_Cadwell
QUOTE (benchwarmer @ Mar 18 2018, 00:27 ) *
Δεν είναι... Αν υπάρχει βέβαια κάποιο (σοβαρό) μέλος με (σοβαρές) γνώσεις προγραμματισμού κλπ θα μπορούσαμε να συζητήσουμε κάποια πράγματα για διάφορα τέτοια θεματάκια (εθελοντικά πάντα 69.gif ).
Εξάλλου πίστεψε με βλέποντας και άλλα φόρουμ, τα ποστ τύπου "+1" (που κάπου λέει και στους κανονισμούς ότι απαγορεύονται αλλά δε βαριέσαι) δεν θα τα γλιτώναμε νομίζω ούτως ή άλλως tongue.gif


Yπάρχει η δυνατότητα αυτή αν κάνεις renew το ΙP.Βoard στην τελευταία του έκδοση(χρειάζονται money) .
Φαντάσου αυτή τη στιγμή το forum ειναι Powered By IP.Board 2.3.6 και υπάρχει δυνατότητα να φτάσει και Powered By IP.Board 4.1.x. Εκεί υπάρχουν πάρα πολλά πραγματάκια.

Βέβαια τα γνωρίζω επιγραμματικά,ούτε τιμές ξέρω ούτε τίποτα.

ΥΓ: Καλά θα ήταν να μπεί και ένα shoutbox,να μιλάμε λίγο πιο γρήγορα τα μέλη χωρίς να χρειάζεται να ψάχνουμε thread και να postάρουμε για να ανταλλάσσουμε απόψεις.
ashton
τοπικ των 700
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=5241

ή 3300 σελίδων
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=183

μήπως ειναι λίιιιγο δυσλειτουργικά ;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.