Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Pierce
Παιδια μην ανοιγουμε παλι τετοιες συζητησεις , γυρω απο διαφορα προσωπα που εχουν περασει κατα καιρους απο το φορουμ. Αν ειναι να επανελθουν, θα επανελθουν, θεμα του team ειναι αυτο, οχι των μελων smile.gif
colonel gomelsky
Κάποιες διευκρινίσεις.

1) Δεν έχω καμία διάθεση να γίνω μοντ.
2) Το ότι το φόρουμ ολυμπιακοκρατείται (αν τέλος πάντων ισχύει αυτό) δεν έχει να κάνει μόνο με τους μοντς. Όταν οι περισσότεροι (ενεργοί) χρήστες που γράφουν είναι ολυμπιακοί, είναι λογικό να κυριαρχήσει αυτή η τάση. Μάλιστα είναι τόσοι πολλοί οι φίλοι του ΟΣΦΠ που μερικές φορές αναρωτιέμαι αν ο αριθμός των λογαριασμών αντιστοιχεί σε ισάριθμους χρήστες.
3) Το ποιός δημιούργησε το φόρουμ δεν έχει να κάνει. Η τάση δίνεται από αυτούς που το τρέχουν. Πεστε το εισοδισμό αν θέλετε.
4) Επειδή μερικοί τα βάζουν με το κριτήριο των ποστ. Όντως χωλαίνει. Αλλά είναι το ΜΟΝΟ αντικειμενικό. Ανέφερα συγκεκριμένα πώς μπορεί πιθανώς να λειτουργήσει. Από κει και πέρα και με αφορμή αυτό που λέει ο Κεφ: Ο μέσος κοινός νους που μπαίνει και γράφει καθημερινά 2,3,4 χρόνια στο φόρουμ δεν μπορείς να πεις ότι δεν αντιλαμβάνεται τους σκοπούς του.

ΥΓ. Ο τράβελερ δεν μπαίνει καν πλέον στο φόρουμ. Δυστυχώς η πολιτική των φάουλ στέρησε από το φόρουμ έναν πολύ καλό πόστερ με επιχειρήματα αλλά και χιούμορ.


QUOTE(pierce21 @ Feb 25 2011, 18:45 ) *
Παιδια μην ανοιγουμε παλι τετοιες συζητησεις , γυρω απο διαφορα προσωπα που εχουν περασει κατα καιρους απο το φορουμ. Αν ειναι να επανελθουν, θα επανελθουν, θεμα του team ειναι αυτο, οχι των μελων smile.gif


Κοίτα, αν δεν υπήρχαν μέλη, δεν θα υπήρχε το φόρουμ όπως υπάρχει, πόσο μάλλον team. Πραγματικά, δεν το λέω προσωπικά για σένα, αλλά από όλους σχεδόν τους moderators που έχουν ασχοληθεί με το θέμα βγαίνει μια τάση απαξίωσης του ρόλου των μελών σε ένα φόρουμ.

ΥΓ2. Τελείως άσχετο, το είχα αναφέρει και παλιότερα: Προς τους φίλους που έχουν κινούμενες υπογραφές (κυρίως) και αβατάρ. Πραγματικά ρε παιδιά! Δεν σας νοιάζει αν άλλα μέλη σας αποκλείουν μόνο και μόνο επειδή δεν αντέχουν τα μάτια τους και κουράζονται? Αν όχι, οκ. Εμένα πάντως δεν θα μου άρεζε. Π.χ. απέκλεισα τον captain charisma και τον duncan21 μόνο και μόνο επειδή κουράζομαι, ενώ κατά τα άλλα έβρισκα πολύ ενδιαφέρουσες τις απόψεις τους.
Pierce
Βρες μου ΕΝΑ φορουμ, που τα μελη εχουν αποψη για ποια μελη θα επρεπε να ειναι banned ή ποια θα πρεπει να γυρνανε απο την τιμωρια τους, οποτε κρινουν αυτοι. ΟΧΙ πολλα, ΕΝΑ. Να δεχομαστε αποψεις γενικα για το αν κανουμε κατι στραβα ή να βελτιωσουμε το φορουμ, οκ. Αλλα για το ποιος πρεπει να γραφει ή οχι , με τιποτα.

Οσον αφορα την πολιτκη των φαουλ, την οποια αναμασατε συνεχως συγκεκριμενα ατομα, το φορουμ ειναι αυτο που ειναι .Με δεδομενο τροπο λειτουργιας που συμφωνα με καποια κριτηρια που εχουν τεθει , αποδιδει. Αν δεν σας κανει/κανουμε , εχει ενα κουμπακι log out. Δεν υπαρχει λογος να χαλιομαστε για αυτα τα πραγματα.


Τα παραπανω χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης, να εξηγουμαι smile.gif
colonel gomelsky
QUOTE(pierce21 @ Feb 25 2011, 19:02 ) *
Βρες μου ΕΝΑ φορουμ, που τα μελη εχουν αποψη για ποια μελη θα επρεπε να ειναι banned ή ποια θα πρεπει να γυρνανε απο την τιμωρια τους, οποτε κρινουν αυτοι. ΟΧΙ πολλα, ΕΝΑ. Να δεχομαστε αποψεις γενικα για το αν κανουμε κατι στραβα ή να βελτιωσουμε το φορουμ, οκ. Αλλα για το ποιος πρεπει να γραφει ή οχι , με τιποτα.

Οσον αφορα την πολιτκη των φαουλ, την οποια αναμασατε συνεχως συγκεκριμενα ατομα, το φορουμ ειναι αυτο που ειναι .Με δεδομενο τροπο λειτουργιας που συμφωνα με καποια κριτηρια που εχουν τεθει , αποδιδει. Αν δεν σας κανει/κανουμε , εχει ενα κουμπακι log out. Δεν υπαρχει λογος να χαλιομαστε για αυτα τα πραγματα.


Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί απαντάς σε αυτό το ύφος. Επίσης η δεύτερη παράγραφος επιβεβαιώνει πλήρως αυτό που έγραψα.
Pierce
Συμπληρωσα κατι που σου διεφυγε. Anyway.

Απαντηση δεν πηρα παντως, σε αυτο που ρωτησα
colonel gomelsky
QUOTE(pierce21 @ Feb 25 2011, 19:06 ) *
Συμπληρωσα κατι που σου διεφυγε. Anyway.

Απαντηση δεν πηρα παντως, σε αυτο που ρωτησα


Οκ. Όσο για το άλλο που λες προφανώς και έχεις δίκιο. Δεν είπα εγώ να κάνουμε συνέχεια διάλογο για το αν πρέπει να δεχτεί φάουλ το κάθε ποστ. Αυτό εννοείται. Ωστόσο είναι ξεκάθαρο ότι πρέπει να αναθεωρηθεί ο κανονισμός. Θα γράψω κάποια στιγμή συγκεκριμένα.
kolokotronis
Συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά με το σύμπάθειο pierce, κάνει ο κομέλσκυ μερικές παρατηρήσεις (όχι υποδείξεις) για το τι θεωρεί ότι μπορεί να βελτίωνε το φόρουμ και του απαντάς ότι άμα δεν σου αρέσει μπορείς να φύγεις....

Και εμένα μου κακοφάνηκε.

Δεν θέλω να γίνω δικηγόρος κανενός.

Λέω πως μου φάνηκε ο διάλογος.
a bullet for your head
QUOTE(nikefalin @ Feb 25 2011, 14:28 ) *
Εδω και 4 μήνες δεν είμαι. το honorary δεν το έκανα εγώ , ούτε το ζήτησα. Μάλλον σημαίνει κάτι σαν ex-mod

Γιατι ετσι?Μια χαρα ''Πριονιζες''.... smiley.gif
Μονο οι ex-mod γινονται Honorary Members?
Εμενα παντως θα με ενδιεφερε μια ''Φορουμικη Ανελιξη''....Τι?Μια ζωη Champ θα την βγαλω?... rolleyes.gif
Με +8000 δημοσιευσεις(3ος poster στην ιστορια του φορουμ),με + 150 δημοσιευσεις καινουργιων θεματων & με 6 φαουλ στην 3ετη σχεδον παρουσια μου?
Μιας & ειναι επικαιρο & το ζητημα του ''Ανοιγματος των Κλειστων Επαγγελματων''... biggrin.gif ....δεν θα ηταν & ασχημη η ιδεα,το να προστεθει στην ''Ατζεντα'' των συζητησεων του mod-team,μια πιθανη διευρυνση των Honorary Members.
Pierce
Ρε παιδια θα με κανετε να φαω το βιβλιο του μαρκετινγκ που εχω μπροστα μου και ειναι και 900 σελιδες με σκληρο εξωφυλλο και θα μου κατσει βαρυ tongue.gif

Ποια ειναι η παρατηρηση/προταση; Ενα δυστυχως λογω της πολιτικης των φαουλ ειδα, και ενα οτι απαξιωνεται η αποψη των μελων γενικως και αοριστως . Ο καπετανιος ζητησε την επαναφορα του Λυκου και του απαντησα οτι δεν πρεπει να συζητιουνται τετοια πραγματα, γιατι δεν ειναι στο χερι των μελων, καθως και οτι η συγκεκριμενη στρατηγικη για τα φαουλ , αποδιδει κρατωντας σε μια Αλφα ηρεμια το φορουμ. Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο. Δωστε κατι πιο χειροπιαστο και με καλυτερη υλοποιηση απο αυτο που εχουμε τωρα και το συζηταμε.
a bullet for your head
QUOTE(captain charisma @ Feb 25 2011, 18:42 ) *
παιζει να επαναφερετε κ τον λυκο?σημαντικοτατη η απουσια του

Προφανως στο mod-team υπαρχει ενα σκεπτικο-φιλοσοφια γυρω απ τις επανενταξεις μπαναρισμενων μελων.
Προχειρα πηρε το ματι μου τις επανενταξεις των Colonel & Panos75...
Ισως να υπαρξουν & αλλες..
Θα συμφωνησω παντως οτι η απουσια του Λυκου ειναι σημαντικοτατη..
Τελος,δεν κρυβω οτι χαρηκα που τα ειπαμε με τον Don,σε εναν αλλο διαδικτυακο τοπο... rolleyes.gif
Pierce
Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα
rchos
QUOTE(kolokotronis @ Feb 25 2011, 19:14 ) *
Συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά με το σύμπάθειο pierce, κάνει ο κομέλσκυ μερικές παρατηρήσεις (όχι υποδείξεις) για το τι θεωρεί ότι μπορεί να βελτίωνε το φόρουμ και του απαντάς ότι άμα δεν σου αρέσει μπορείς να φύγεις....

Και εμένα μου κακοφάνηκε.

Δεν θέλω να γίνω δικηγόρος κανενός.

Λέω πως μου φάνηκε ο διάλογος.


ενας διαλογος καποιας συγκεκριμενης στιγμης δεν μπορει ποτε να ειναι αποστηρωμενος απο αλλες φορες.

οταν ενα πραγματα σερνεται απο πολυ συγκεκριμενα ατομα για πολυ καιρο κουραζει παρα πολυ.


ενα πραγμα παιδια που δεν μπορειτε να καταλαβετε ειναι οτι τα φορουμ(ολα και οχι μονο το δικο μας) δεν ειναι δημοκρατικες κοινοτητες.ειναι δημιουργηματα ανθρωπων οι οποιοι αποτελοντας το μοντερειτινγκ τιμ τρεχουν το φορουμ με τον τροπο τον οποιο αυτοι νομιζουν οτι πρεπει να το τρεξουν κατι το οποιο απορεει απο την φιλοσοφια τους και τον τροπο σκεψης τους.
προτασεις ειναι καλο να γινονται απο τα μελη δεν ειναι ομως απαραιτητο οτι αυτες θα γινονται δεκτες.το οτι μπορει να μην γινουν δεκτες δεν σημαινει οτι οι μοντς δεν σεβονται τα μελη του φορουμ.πολυ απλα ομως η φιλοσοφια με την οποια δημιουργησαν το φορουμ δεν επιδεχεται τις αλλαγες που μπορει το οποιο μελος να προτεινει.
το να επανερχετε οποιο μελος συνεχεια στα ιδια το μονο που μπορει να κανει ειναι να κουρασει.
εμεις σεβομαστε απολυτως οποιον γραφει μεσα σε αυτο το φορουμ.ακουμε τις προτασεις μα οποια προταση διαφερει απο τα πιστευω μας για τη λειτουργια του φορουμ δεν μπορουμε να την κανουμε δεκτη.
πολυ απλα λοιπον οταν μια αποψη σας δεν γινεται δεκτη απο μας δεν γινεται να το γυρνατε στο οτι απαξιωνουμε τα μελη.
το φορουμ συνεχιζει την λειτουργια του πανω στις κατευθυνσεις που ο ιδρυτης του εχει δωσει.οσοι ειμαστε μοντ γιναμε απο αυτον γιατι ειδε σε μας αυτα που ηθελε να ειναι το φορουμ.
με τον ιδιο τροπο συνεχιζουμε και εμεις να τρεχουμε το φορουμ.αν κανουμε καποιον μοντ δεν θα γινει με κριτιρια αντικειμενικα.ουτε με σκεψη να κρατησουμε ισοροπιες αναμεσα σε ομαδες.πολυ περισσοτερο δε ποτε δεν προκειτε να γινει καποιος μοντ λογο του πληθος των ποστ του.
αν καποιος πληρη τις προυποθεσεις που θελουμε στην φιλοσοφια του για το μπασκετ και τον αθλητισμο και μπορει και να σταθει σαν μοντ τοτε τον κανουμε.


Υ.Γ. μπουλετ αυτο που λες εχει ηδη απαντηθει απο τον κεφ.μην το επαναφερεις σε παρακαλω.
nikefalin
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 25 2011, 19:18 ) *
Γιατι ετσι?Μια χαρα ''Πριονιζες''.... smiley.gif
Μονο οι ex-mod γινονται Honorary Members?


μαλλον, αλλα μια χαρά τον "χαρίζω" τον τίτλο σε όποιον τον θέλει.

επαθα λαστιχο
επειδη εχω την αισθηση οτι βγηκα ο κακος της υποθεσης,απλα να θυμισω το τι εγινε μετα τον περυσινο τριτο τελικο,οπου οι φιλοι του οσφπ απηλαυσαν σχετικη ασυλια στα ποστς τους,συνεπικουρουμενοι απο τους μοντς ερυθρολευκων αισθηματων.ανθρωποι ειμαστε,και πρωτος εγω λεω οτι δεν ειναι δυνατον να ειμαι αντικειμενικος απο τη στιγμη που υποστηριζω μια ομαδα.και απο τη στιγμη που δεν εχουμε ενεργα μελη που να ειναι πολλες ωρες στο φορουμ και να ειναι απολλωνας η παναχαικη,ε καλο ειναι να υπαρχει και ενας παναθηναικος στους μοντς(σουπερ μοντ εννοω).και φυσικα διαφωνω με την λογικη του πηρς,οτι "αν δεν σου αρεσει,βγες εξω".το οποιοδηποτε φορουμ χρωστα την λειτουργια του στα μελη του,τα οποια για μενα πρεπει να εχουν τον πρωτο λογο για οτι λαμβανει χωρα εντος του φορουμ.
Air Kef
QUOTE
Ωστόσο είναι ξεκάθαρο ότι πρέπει να αναθεωρηθεί ο κανονισμός. Θα γράψω κάποια στιγμή συγκεκριμένα.


Απλώς χρόνο θα χάσεις.

Δεν μας νοιάζει να γίνουμε περισσότεροι από όσοι είμαστε, και δεν μας νοιάζει να γίνουμε αρεστοί σε κανέναν.
Έχουμε μια συγκεκριμένη φιλοσοφία και ψάχνουμε αποκλειστικα για άτομα που έχουν το ίδιο σκεπτικό με εμάς.

Οι υπόλοιποι μας είναι συγκλονιστικά, και για πολλούς (προφανώς) αδιανόητα, ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ, ενδεχομένως και μη επιθυμητοί.

Λεφτά δεν βγάζουμε ούτε πρόκειται ποτέ, την κ@ύλ@ μας κάνουμε.
Και προκειμένουμε να τρώμε κάποιους στην μάπα και να έχουμε τον νου μας να τρέχουμε απο πίσω τους όπου ποστάρουν γιατί συνηθίζουν να προκαλούν και να κάνουν τα τόπικ πλατεία Συντάγματος σε μέρα απεργίας, απλώς τους διώχνουμε.

Λογική στο σκεπτικό μας μην ψάχνεται. Ενδεχομένως να μην την καταλάβαιτε ποτέ.

----

Επαθα λάστιχο
, κακός δεν βγήκες, εσύ την πρότασή σου έκανες, άλλοι το πάνε αλλού, και μάλιστα σε θέματα λυμένα που ανακυκλώνονται κάθε τόσο.

ο λόγος που οι μοντς είναι περισσότεροι του Ολυμπιακού είναι ότι ανέκαθεν μας είναι δύσκολο να βρούμε φίλους του ΠΑΟ που μπορούν να γίνουν μοντς, όσο κι αν σου φαίνεται παράδοξο, και επαναλαμβάνω ότι ο πρώην αντμιν και για χρόνια σχεδόν αποκλειστικός υπεύθυνος στις επιλογές μοντ ήταν φίλος του ΠΑΟ, ενώ σχεδόν όλοι ( όλοι πλην Flash biggrin.gif ) έχουν αρνηθεί την συγκεκριμένη πρόταση.

Ο λόγος που τα μέλη του ΟΣΦΠ είναι ενδεχομένως περισσότερα δεν ειναι γνωστός ούτε και σε μας.
Ο λόγος που δεν ιδρώνει το αυτί μας είναι ότι και αποκλεισμένοι φίλοι του ΟΣΦΠ μας χαρακτηρίζουν Παναθηναικοκρατούμενο φόρουμ. wink.gif
nikefalin
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Feb 26 2011, 19:41 ) *
το οποιοδηποτε φορουμ χρωστα την λειτουργια του στα μελη του,τα οποια για μενα πρεπει να εχουν τον πρωτο λογο για οτι λαμβανει χωρα εντος του φορουμ.



είσαι σε λάθος μήκος κύματος, εντελώς διαφορετικό.
το φόρουμ χρωστά τη λειτουργία του σε αυτούς που το εμπνεύστηκαν, το δημιούργησαν, το συντηρούν και το συνεχίζουν με βάση τους κάνονες λειτουργίας που έχουν θέσει. Δεν έχει ζητηθεί σε κανέναν αλλον η συνδρομή απόσο ξέρω. Και το μόνο που "ζητά" το ίδιο είναι καλή συμπεριφορά σε σχέση πάντα με τους κανόνες λειτουργίας.

Για να έχεις ένα δικαίωμα αδερφέ πρέπει κάποιος να στο δώσει, δεν το παίρνεις από μόνος σου ή από τη σημαία. Το όποιο φόρουμ δεν είναι "δημόσιο αγαθό εν αφθονία παρεχόμενο". Συμμετέχεις επειδή θέλεις εσύ κι εγώ κι οποιοσδήποτε άλλος, δεν συμμετέχεις για να "συνδιοικείς" ντεφάκτο επειδή συμμετέχεις.

QUOTE(Air Kef @ Feb 26 2011, 20:33 ) *
[b]

Ο λόγος που τα μέλη του ΟΣΦΠ είναι ενδεχομένως περισσότερα δεν ειναι γνωστός ούτε και σε μας.
Ο λόγος που δεν ιδρώνει το αυτί μας είναι ότι και αποκλεισμένοι φίλοι του ΟΣΦΠ μας χαρακτηρίζουν Παναθηναικοκρατούμενο φόρουμ. wink.gif


ακριβώς αυτό. Δεν υπάρχει κριτήριο "οπαδικής προτίμησης". Αυτό , συγνώμμη και για την παρέμβαση , είναι μια εντελώς άρρωστη σκέψη ( το να υπάρχει τέτοιο κριτήριο), πιθανώς σημείο των καιρών και της καφρίλας που επικρατεί.
colonel gomelsky
QUOTE(Air Kef @ Feb 26 2011, 20:33 ) *
Απλώς χρόνο θα χάσεις.

Δεν μας νοιάζει να γίνουμε περισσότεροι από όσοι είμαστε, και δεν μας νοιάζει να γίνουμε αρεστοί σε κανέναν.
Έχουμε μια συγκεκριμένη φιλοσοφία και ψάχνουμε αποκλειστικα για άτομα που έχουν το ίδιο σκεπτικό με εμάς.

Οι υπόλοιποι μας είναι συγκλονιστικά, και για πολλούς (προφανώς) αδιανόητα, ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ, ενδεχομένως και μη επιθυμητοί.

Λεφτά δεν βγάζουμε ούτε πρόκειται ποτέ, την κ@ύλ@ μας κάνουμε.
Και προκειμένουμε να τρώμε κάποιους στην μάπα και να έχουμε τον νου μας να τρέχουμε απο πίσω τους όπου ποστάρουν γιατί συνηθίζουν να προκαλούν και να κάνουν τα τόπικ πλατεία Συντάγματος σε μέρα απεργίας, απλώς τους διώχνουμε.

Λογική στο σκεπτικό μας μην ψάχνεται. Ενδεχομένως να μην την καταλάβαιτε ποτέ.


Δηλαδή αν προτείνω κάποιες αλλαγές και σας κάνουν, τι θα πεις? Δεν τις σκεφτήκαμε μόνοι μας άρα απορρίπτονται? Όσο για τα άλλα που λες αν μη τι άλλο είναι σαφή. Εννοείται ότι διαφωνώ όπως και κάθε μέλος με τον στοιχειώδη αυτοσεβασμό. Ωστόσο θα συνεχίσω να προσπαθώ να τηρώ τους κανόνες του φόρουμ μιας και υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που γράφουν ενδιαφέροντα πράγματα εδώ μέσα.

ΥΓ. Και επειδή με λύπη μου διαπιστώνω ομοφωνία στους mods για το ρόλο που παίζουν τα μέλη σε ένα φόρουμ, έχω να κάνω μια πρόταση στα σοβαρά: Γιατί δεν το κάνετε κλειστό -με προσκλήσεις από τους mods- και διατηρείται το free registration? Θα απαλλαγείτε και σεις από πολλούς ενοχλητικούς, θα απαλλαγούν και οι "ενοχλητικοί" από τις αυταπάτες τους.
rchos
QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 26 2011, 20:54 ) *
Δηλαδή αν προτείνω κάποιες αλλαγές και σας κάνουν, τι θα πεις? Δεν τις σκεφτήκαμε μόνοι μας άρα απορρίπτονται? Όσο για τα άλλα που λες αν μη τι άλλο είναι σαφή. Εννοείται ότι διαφωνώ όπως και κάθε μέλος με τον στοιχειώδη αυτοσεβασμό. Ωστόσο θα συνεχίσω να προσπαθώ να τηρώ τους κανόνες του φόρουμ μιας και υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που γράφουν ενδιαφέροντα πράγματα εδώ μέσα.

ΥΓ. Και επειδή με λύπη μου διαπιστώνω ομοφωνία στους mods για το ρόλο που παίζουν τα μέλη σε ένα φόρουμ, έχω να κάνω μια πρόταση στα σοβαρά: Γιατί δεν το κάνετε κλειστό -με προσκλήσεις από τους mods- και διατηρείται το free registration? Θα απαλλαγείτε και σεις από πολλούς ενοχλητικούς, θα απαλλαγούν και οι "ενοχλητικοί" από τις αυταπάτες τους.


αν μπορεις εξηγησε μου το μπολταρισμενο.

στο φορουμ αυτο η απολυτη ελευθερια που δινουμε στα μελη μας αποδυκνυει το ποσο σεβομαστε τα μελη μας.
την διοικηση ομως και την λειτουργια του φορουμ την εχει αποκλειστικα υπ'ευθυνη της η ομαδα των μοντ.
επειδη εκτος απο τον χρονο μας την κ@βλ@ μας και την τρελα μας βαζουμε και τα λεφτα μας εμεις αποφασιζουμε πραγματα που αφορουν την λειτουργια του.
ξαναλεω τον απεριοριστο σεβασμο μας προς τα μελη τον δειχνουμε καθημερινα με την ελευθερια που δινουμε σε ολους να πουν την οποια αποψη τους χωρις να παρεμβαινουμε εκτος και αν εχουν παραβει τους στοιχειωδες κανονες συμπεριφορας που εχουμε θεσει.
ολες οι αποψεις ειναι καλοδεχουμενες!οχι απαραιτητα υλοποιησιμες ομως.

θα σε παρακαλεσω να σταματησεις τις πολλες γενικευσεις που κανεις γιατι δεν αντιπροσωπευεις κανεναν περα απο τον εαυτο σου.
εδω και καποιο καιρο πολυ συγκεκριμενα ατομα επιμενουν να επαναφερουν τα ιδια και τα ιδια αναμασημενα πραγματα.αυτο εχει κουρασει.δεν κερδιζεται τιποτα περα απο το να χαλατε το κλιμα στο φορουμ με αυτο που κανετε.


Υ.Γ. το ειπε και ο κεφ.προτασεις σε παιδια που ειναι παναθηναικοι για να γινουν μοντ εχουν γινει.οχι γιατι ηταν παναθηναικοι αλλα γιατι ταιριαζαν με το προφιλ που θελουμε να εχουν οι μοντερειτορ μας.οι περισσοτεροι για δικους τους λογους(κυριως λογο χρονου) δεν δεχτηκαν οπως και ολυμπιακοι που τους εχει γινει προταση δε δεχτηκαν.για να τηρησουμε χαζες ισοροπιες δεν θα κανουμε κανεναν μοντ.γιατι πολυ απλα εμεις δεν σκεφτομαστε ετσι.αν εσεις σκεφτεσται ετσι ειναι δικο σας θεμα.ο παναθηναικος ιδρυτης του φορουμ ετσι σκεφτοταν γιαυτο και ποτε δεν τον ενιαξε τι ομαδα ημασταν οι μοντς.το ιδιο ακριβως σκεφτομαστε και εμεις.
thrylos7
QUOTE
κ@βλ@


banana.gif
colonel gomelsky
QUOTE(rchos @ Feb 26 2011, 22:34 ) *
θα σε παρακαλεσω να σταματησεις τις πολλες γενικευσεις που κανεις γιατι δεν αντιπροσωπευεις κανεναν περα απο τον εαυτο σου.


Δεκτό, κατανοητό, σεβαστό. Για το μπολνταρισμένο θα σου πω με πμ.
nikolas12
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 25 2011, 19:18 ) *
Γιατι ετσι?Μια χαρα ''Πριονιζες''.... smiley.gif
Μονο οι ex-mod γινονται Honorary Members?
Εμενα παντως θα με ενδιεφερε μια ''Φορουμικη Ανελιξη''....Τι?Μια ζωη Champ θα την βγαλω?... rolleyes.gif
Με +8000 δημοσιευσεις(3ος poster στην ιστορια του φορουμ),με + 150 δημοσιευσεις καινουργιων θεματων & με 6 φαουλ στην 3ετη σχεδον παρουσια μου?
Μιας & ειναι επικαιρο & το ζητημα του ''Ανοιγματος των Κλειστων Επαγγελματων''... biggrin.gif ....δεν θα ηταν & ασχημη η ιδεα,το να προστεθει στην ''Ατζεντα'' των συζητησεων του mod-team,μια πιθανη διευρυνση των Honorary Members.


Ποτε εμεινες εκτος φορουμ εσυ ρε με 6 foul; Ο panos75 και ο colonel ποτε εφυγαν για να επιστρεψουν; Αααααααααα σαν πολλα να εχασα οταν εμπαινα ελαχιστα.

Αυτο που εχω να προτεινω ειναι η εισαγωγη των παιχνιδιων που ειχαμε στο φορουμ παλια. Μας ελειψαν οσο να 'ναι. Και η ανανεωση των external links δεν θα ηταν κακη.
επαθα λαστιχο
να καθιερωθει διαγωνισμος,οπου ο νικητης θα ειναι μια εβδομαδα αντμιν του φορουμ.χεχε...
sacarame
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Mar 8 2011, 11:02 ) *
να καθιερωθει διαγωνισμος,οπου ο νικητης θα ειναι μια εβδομαδα αντμιν του φορουμ.χεχε...



Ωπ μ αρεσει αυτό...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ smiley.gif
rchos
QUOTE(sacarame @ Mar 8 2011, 13:50 ) *
Ωπ μ αρεσει αυτό...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ smiley.gif

εσυ συνεχισε να ονειρευεσαι!
balomazoxtra
QUOTE(kseplenhs @ Jan 22 2011, 01:29 ) *
παλιά υπήρχε ένα φορουμ που ήταν μόνο για μπινελίκωμα.Απο το να δίνει κάποιος φόρα παρτίδα το κινητό μιας γκόμενας που τον έφτυσε μέχρι το να βρίζονται για ποδοσφαιρομπασκετικά.Βασικά ξέδινε κόσμος με κάθε τρόπο σε κάθε ζητημα.

ομολογώ πως το γέλιο που έχω ρίξει εκει πέρα συγκρίνεται μόνο με την κλινική κατάσταση στην οποία περιήλθα την πρώτη φορά που είδα το "party" με τον πιτερ σελερς.

αν είναι να γίνει κάτι επομένως να γίνει ολοκληρωμένα.Τι πρώτες παρασκευες και για 10 λεπτά.Αν δλδ έχει κάποιος εμπνευση πρέπει να περιμένει την πρώτη παρασκευη του μήνα? tongue.gif

μεγάλε παιχταρά λες για το antegamisou.com 77.gif
ωπα,σόρρυ,αναφέρθηκε
lefkadian
QUOTE(balomazoxtra @ Mar 25 2011, 18:36 ) *
μεγάλε παιχταρά λες για το antegamisou.com 77.gif
ωπα,σόρρυ,αναφέρθηκε


...Στο τελος θα γραφουν στο φορουμ καμια δεκαρια ατομα (οι γνωστοι "συγγενεις" και φιλοι). Τι μου λες τωρα για μπινελικι? Οταν καποιος γραφει κατι που δεν "αρεσει" τρωει φαουλ. Ηδη καποιοι που εκαναν καταπληκτικα ποσταρισματα τρωνε απανωτα μπαν χωρις λογο. Καποιοι αλλοι δεν σκεφτομαστε τι θα γραψουμε αλλα πως θα το γραψουμε μη τυχον και παρεξηγηθουμε. Και καποιοι αλλοι... Ασε, τι να λεμε τωρα 68.gif
thrylos7
Τώρα όμως το καταλαβαίνεις ότι παίρνεις φάουλ γιατί παραβιάζεις τους κανονισμούς, έτσι;
SG3ptshooter
Απάνταγα και απάνταγα κι έκανα ένα delete το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου.. Ένα επίπεδο ιντερνετικά ωριμότερος, ένα βήμα πιο κοντά στην πόρτα της εξόδου..

Ίδρωσα για να βρω την αρχική φράση, τότε δεν ήμουν παρά ένας τακτικός επισκέπτης κι ο συγγραφέας τελείωνε το νικ του σε αριθμό..

"Εκεί που τελειώνει η λογική, αρχίζει το basketforum" λόγια του πιο Σοφού ανδρός μετά το Ντούντα. cool.gif

Υ.Γ.Αχ βρε vastravoud..

(Ελπίζω να μην κατάλαβατε. Γιατί αν δεν καταλάβατε έχετε μέλλον μπροστά σας..)
duncan21
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 1 2011, 22:35 ) *
Απάνταγα και απάνταγα κι έκανα ένα delete το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου.. Ένα επίπεδο ιντερνετικά ωριμότερος, ένα βήμα πιο κοντά στην πόρτα της εξόδου..

Ίδρωσα για να βρω την αρχική φράση, τότε δεν ήμουν παρά ένας τακτικός επισκέπτης κι ο συγγραφέας τελείωνε το νικ του σε αριθμό..

"Εκεί που τελειώνει η λογική, αρχίζει το basketforum" λόγια του πιο Σοφού ανδρός μετά το Ντούντα. cool.gif

Υ.Γ.Αχ βρε vastravoud..

(Ελπίζω να μην κατάλαβατε. Γιατί αν δεν καταλάβατε έχετε μέλλον μπροστά σας..)

Διαολε,να καταλαβω μια φορα τι γραφεις με τη πρωτη... 18.gif

(δεν ειναι απαραιτητα κακο ή εγω ειμαι πολυ χαζος ή εσυ εισαι πολυ μπροστα,κατι ενδιαμεσο δε παιζει 39.gif )
kseplenhs
ποιός έφαγε ban πάλι?

(αν και για να παραλληρεί ο θριπόιντερσουτινγκγκαρντ,μάλλον σε κανένα βράνκοβιτς πάει ο νους.Δεν πειράζει,την επόμενη φορά μπορεί να φτιάξει account σαν αεκτζής )
Pierce
Επανάληψη Νούμερο 1504
QUOTE (Air Kef @ Feb 26 2011, 21:33 ) *
Απλώς χρόνο θα χάσεις.

Δεν μας νοιάζει να γίνουμε περισσότεροι από όσοι είμαστε, και δεν μας νοιάζει να γίνουμε αρεστοί σε κανέναν.
Έχουμε μια συγκεκριμένη φιλοσοφία και ψάχνουμε αποκλειστικα για άτομα που έχουν το ίδιο σκεπτικό με εμάς.

Οι υπόλοιποι μας είναι συγκλονιστικά, και για πολλούς (προφανώς) αδιανόητα, ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ, ενδεχομένως και μη επιθυμητοί.

Λεφτά δεν βγάζουμε ούτε πρόκειται ποτέ, την κ@ύλ@ μας κάνουμε.
Και προκειμένουμε να τρώμε κάποιους στην μάπα και να έχουμε τον νου μας να τρέχουμε απο πίσω τους όπου ποστάρουν γιατί συνηθίζουν να προκαλούν και να κάνουν τα τόπικ πλατεία Συντάγματος σε μέρα απεργίας, απλώς τους διώχνουμε.

Λογική στο σκεπτικό μας μην ψάχνεται. Ενδεχομένως να μην την καταλάβαιτε ποτέ.

QUOTE (pierce21 @ Feb 25 2011, 20:02 ) *
Οσον αφορα την πολιτκη των φαουλ, την οποια αναμασατε συνεχως συγκεκριμενα ατομα, το φορουμ ειναι αυτο που ειναι .Με δεδομενο τροπο λειτουργιας που συμφωνα με καποια κριτηρια που εχουν τεθει , αποδιδει. Αν δεν σας κανει/κανουμε , εχει ενα κουμπακι log out. Δεν υπαρχει λογος να χαλιομαστε για αυτα τα πραγματα.

lefkadian
Επαναληψη Νουμερο 2
QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 25 2011, 19:51 ) *
ΥΓ.: ....... Δυστυχώς η πολιτική των φάουλ στέρησε από το φόρουμ έναν πολύ καλό πόστερ με επιχειρήματα αλλά και χιούμορ.
Κοίτα, αν δεν υπήρχαν μέλη, δεν θα υπήρχε το φόρουμ όπως υπάρχει, πόσο μάλλον team. Πραγματικά, δεν το λέω προσωπικά για σένα, αλλά από όλους σχεδόν τους moderators που έχουν ασχοληθεί με το θέμα βγαίνει μια τάση απαξίωσης του ρόλου των μελών σε ένα φόρουμ.


Ευχαριστω...
Pierce
Θεωρεις οτι εσυ και ο κολονελ, ενδιαφερεστε περισσοτερο για το ''καλο'' του φορουμ, απο οτι εμεις;
rchos
QUOTE(lefkadian @ Apr 1 2011, 21:15 ) *
...Στο τελος θα γραφουν στο φορουμ καμια δεκαρια ατομα (οι γνωστοι "συγγενεις" και φιλοι). Τι μου λες τωρα για μπινελικι? Οταν καποιος γραφει κατι που δεν "αρεσει" τρωει φαουλ. Ηδη καποιοι που εκαναν καταπληκτικα ποσταρισματα τρωνε απανωτα μπαν χωρις λογο. Καποιοι αλλοι δεν σκεφτομαστε τι θα γραψουμε αλλα πως θα το γραψουμε μη τυχον και παρεξηγηθουμε. Και καποιοι αλλοι... Ασε, τι να λεμε τωρα 68.gif



για να μην απορουν οσοι δεν καταλαβαινουν.ας εξηγησουμε τι ακριβως εχει συμβει γιατι γεμισαμε ριτσους στο τοπικ των προτασεων.

σημερα ο χρηστης VRANKOVIC S. αποκλειστηκε απο την δυνατοτητα να γραφει στο φορουμ επ'αοριστον.
το ιδιο ακριβως συνεβει και με τον χρηστη olympiakara7.
ο λογος προφανως οπως ολοι καταλαβαμε ειναι οτι οι δυο αυτοι χρηστες ειναι το ιδιο προσωπο.
ο κανονισμος τον οποιο ολοι εχετε αποδεχτει με την εγγραφη σας στο φορουμ αυτο δεν θα μπορουσε να ειναι πιο σαφης σε αυτο το θεμα.
QUOTE
Κανονισμός 2:
Απαγορεύεται να έχετε διπλούς (ή πολλαπλούς) λογαριασμούς στο φόρουμ.
Ποινή:
Άμεσος αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ - άρση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).


ειναι μαλιστα μαζι με τον κανονισμο 1 οι μοναδικοι τοσο απολυτοι στην ποινη στην οποια επιβαλετε αν παραβιαστους.ουτε ερμηνειες δηλαδη χωραει ουτε τιποτα.ειναι σαφεστατος!
ο χρηστης VRANKOVIC S.-olympiakara7 παρεβει αυτον τον κανονισμο.
παρ'ολα αυτα και ενω απο την πρωτη στιγμη γνωριζουμε οτι το προσωπο ειναι ενα και το αυτο πισω απο αυτους τους δυο λογαριασμους δεν τιμωρησαμε το μελος απλα αφηναμε σποντες οπουδηποτε γινοταν(μεχρι και ο κοκοβιος ξεπλενης αντιληφθηκε τι συμβαινει) μηπως εχουμε καποια ενοχληση με πμ απο εναν απο τους δυο λογαριασμους να παρουμε μιαν εξηγηση.
σημερα αποφασισαμε οτι ηρθε η ωρα να εφαρμοσουμε τον κανονισμο.τον οποιον μαλιστα για ακομη μια φορα ουσιαστικα παραβλεψαμε αφου δεν αποκλεισαμε τελειως την εισοδο στο φορουμ των δυο αυτων λογαριασμων μηπως φιλοτιμηθει και στειλει κανα πμ ενας εκ των δυο να μας πεισει για το λαθος μας(το ποιο?).
αντ'αυτου αντιλαμβανομαι μετα το ποστ του λεφκαδιαν οτι ανταλασει πμ με αλλους χρηστες μονο και μονο συκοφαντωντας μας.αλλο που δεν θελαν βεβαια και αυτοι οι αλλοι να αρχισουν με γκεμπελιστικες μεθοδους να μας κατηγορουν για οτι τους κατεβει αποκρυβοντας φυσικα το αληθινο γεγονος!ευγε!

στο φορουμ αυτο ξεκινησαν καμια δεκαρια ατομα!καποιοι απο αυτους ανηκουν σημερα στην ομαδα των μποντερειτορ.επειδη εδω ειμαστε για την αγαπη και την τρελα μας και επειδη εμεις δινουμε πραγματα στο φορουμ υλικα και μη που καποιοι απο εσας φαινετε να αγνοειτε και φυσικα ποτε δεν δωσατε και επειδη το φορουμ ειναι η τρελα μας και οχι καποια εταιρεια ξεκαθαριζω με τον πιο κατηγοριματικο τροπο οτι προτιμαμε 10 ατομα να γραφουμε και να μαστε φιλαρακια μοιραζομενοι την αγαπη μας για το σπορ αυτο παρα 10000 οι οποιοι αδυνατουν να συζητησουν χωρις να φορανε κοκκινα-πρασινα-κιτρινα η οτι αλλο χρωμα γυαλια!
το φορουμ ειναι ιδιο απο την πρωτη στιγμη της ιδρυσης του.οσοι γραφτηκατε χωρις να αντιλαμβανεστε που γραφτηκατε ξαναδειτε τι ακριβως παιζει εδω.αν δεν σας κανει πηγαιντε να γραφετε με ενα ονομα στο ολυμπιακρα.νετ η στο παναθηναικαρα.νετ.δεν μας απασχολει αυτο.
οσο ομως γραφεται εδω θα γραφεται με τους κανονες που εμεις εχουμε θεσπισει!

Υ.Γ. ποσο πιο σαφες να το κανω πια!τρωμε το αγχος μας καθε μερα για τα διαφορα που ξεπεταγονται!κλεβουμε χρονο απο τις δουλειες μας και εχουμε και τους γκεμπελ του πληκτρολογιου στο τελος!Πιο DEVOTION δεν γινεται!
lefkadian
QUOTE(pierce21 @ Apr 1 2011, 23:37 ) *
Θεωρεις οτι εσυ και ο κολονελ, ενδιαφερεστε περισσοτερο για το ''καλο'' του φορουμ, απο οτι εμεις;


Ενδιαφερομαι να λεει ο καθενας ελευθερα την αποψη του. Ειδικα οταν τα ποστ του ειναι ακρως μπασκετικα και ενδιαφεροντα. Αν θελετε μπορειτε να βρειτε "παραβασεις" σε ολους μας. Αλλα αυτη ειναι η ουσια? Για μενα η ουσια ειναι να εχουμε μπασκετικα ποσταρισματα που εχουν κατι να πουν...
lefkadian
QUOTE(rchos @ Apr 1 2011, 23:41 ) *
για να μην απορουν οσοι δεν καταλαβαινουν.ας εξηγησουμε τι ακριβως εχει συμβει γιατι γεμισαμε ριτσους στο τοπικ των προτασεων.

σημερα ο χρηστης VRANKOVIC S. αποκλειστηκε απο την δυνατοτητα να γραφει στο φορουμ επ'αοριστον.
το ιδιο ακριβως συνεβει και με τον χρηστη olympiakara7.
ο λογος προφανως οπως ολοι καταλαβαμε ειναι οτι οι δυο αυτοι χρηστες ειναι το ιδιο προσωπο.
ο κανονισμος τον οποιο ολοι εχετε αποδεχτει με την εγγραφη σας στο φορουμ αυτο δεν θα μπορουσε να ειναι πιο σαφης σε αυτο το θεμα.


ειναι μαλιστα μαζι με τον κανονισμο 1 οι μοναδικοι τοσο απολυτοι στην ποινη στην οποια επιβαλετε αν παραβιαστους.ουτε ερμηνειες δηλαδη χωραει ουτε τιποτα.ειναι σαφεστατος!
ο χρηστης VRANKOVIC S.-olympiakara7 παρεβει αυτον τον κανονισμο.
παρ'ολα αυτα και ενω απο την πρωτη στιγμη γνωριζουμε οτι το προσωπο ειναι ενα και το αυτο πισω απο αυτους τους δυο λογαριασμους δεν τιμωρησαμε το μελος απλα αφηναμε σποντες οπουδηποτε γινοταν(μεχρι και ο κοκοβιος ξεπλενης αντιληφθηκε τι συμβαινει) μηπως εχουμε καποια ενοχληση με πμ απο εναν απο τους δυο λογαριασμους να παρουμε μιαν εξηγηση.
σημερα αποφασισαμε οτι ηρθε η ωρα να εφαρμοσουμε τον κανονισμο.τον οποιον μαλιστα για ακομη μια φορα ουσιαστικα παραβλεψαμε αφου δεν αποκλεισαμε τελειως την εισοδο στο φορουμ των δυο αυτων λογαριασμων μηπως φιλοτιμηθει και στειλει κανα πμ ενας εκ των δυο να μας πεισει για το λαθος μας(το ποιο?).
αντ'αυτου αντιλαμβανομαι μετα το ποστ του λεφκαδιαν οτι ανταλασει πμ με αλλους χρηστες μονο και μονο συκοφαντωντας μας.αλλο που δεν θελαν βεβαια και αυτοι οι αλλοι να αρχισουν με γκεμπελιστικες μεθοδους να μας κατηγορουν για οτι τους κατεβει αποκρυβοντας φυσικα το αληθινο γεγονος!ευγε!

στο φορουμ αυτο ξεκινησαν καμια δεκαρια ατομα!καποιοι απο αυτους ανηκουν σημερα στην ομαδα των μποντερειτορ.επειδη εδω ειμαστε για την αγαπη και την τρελα μας και επειδη εμεις δινουμε πραγματα στο φορουμ υλικα και μη που καποιοι απο εσας φαινετε να αγνοειτε και φυσικα ποτε δεν δωσατε και επειδη το φορουμ ειναι η τρελα μας και οχι καποια εταιρεια ξεκαθαριζω με τον πιο κατηγοριματικο τροπο οτι προτιμαμε 10 ατομα να γραφουμε και να μαστε φιλαρακια μοιραζομενοι την αγαπη μας για το σπορ αυτο παρα 10000 οι οποιοι αδυνατουν να συζητησουν χωρις να φορανε κοκκινα-πρασινα-κιτρινα η οτι αλλο χρωμα γυαλια!
το φορουμ ειναι ιδιο απο την πρωτη στιγμη της ιδρυσης του.οσοι γραφτηκατε χωρις να αντιλαμβανεστε που γραφτηκατε ξαναδειτε τι ακριβως παιζει εδω.αν δεν σας κανει πηγαιντε να γραφετε με ενα ονομα στο ολυμπιακρα.νετ η στο παναθηναικαρα.νετ.δεν μας απασχολει αυτο.
οσο ομως γραφεται εδω θα γραφεται με τους κανονες που εμεις εχουμε θεσπισει!

Υ.Γ. ποσο πιο σαφες να το κανω πια!τρωμε το αγχος μας καθε μερα για τα διαφορα που ξεπεταγονται!κλεβουμε χρονο απο τις δουλειες μας και εχουμε και τους γκεμπελ του πληκτρολογιου στο τελος!Πιο DEVOTION δεν γινεται!


Κατ' αρχην στα π.μ. που ανταλλαξαμε με τον Βρανκοβιτς μπορουμε να γραφουμε οτι θελουμε... Αν ενδιαφερεσαι ομως μου ειπε πως ειναι μπαναρισμενος. Ουτε "τι" ουτε "πως". ΟΚ?

Η παραγραφος που γραφεις δημοσια:
"...αντ'αυτου αντιλαμβανομαι μετα το ποστ του λεφκαδιαν οτι ανταλασει πμ με αλλους χρηστες μονο και μονο συκοφαντωντας μας.αλλο που δεν θελαν βεβαια και αυτοι οι αλλοι να αρχισουν με γκεμπελιστικες μεθοδους να μας κατηγορουν για οτι τους κατεβει αποκρυβοντας φυσικα το αληθινο γεγονος!ευγε"
ειναι απαραδεκτη και προσβλητικη για μενα. Οπως φυσικα και η αρχικη σου προταση:"ας εξηγησουμε τι ακριβως εχει συμβει γιατι γεμισαμε ριτσους στο τοπικ των προτασεων." Ακρως προσβλητικη, υποτιμητικη και ειρωνικη...
Α, οσο για τους διπλους λογαριασμους μπορω να σου πω και εγω ενα τουλαχιστον ατομο που εχει διπλο λογαριασμο...

Επισης εγω μιλησα γενικα. Δεν ανεφερα πουθενα το ονομα Vrankovic. Υπαρχουν και αλλα παιδια με εκπληκτικα ποσταρισματα που εχουν αποκλειστει. Καποια απο αυτα τα ατομα ειναι μαλιστα "ευρυτερης αποδοχης"...
Που ή ποιον ακριβως συκοφαντησα ή χαρακτηρησα? Εναν προβληματισμο εξεφρασα για τους αποκλεισμους καποιων μελων.
Μετα απο αυτο δεχτηκα φαουλ, ειρωνιες και προσβλητικες εκφρασεις...

Ευγε και εις ανωτερα λοιπον...
rchos
QUOTE(lefkadian @ Apr 2 2011, 00:20 ) *
Κατ' αρχην στα π.μ. που ανταλλαξαμε με τον Βρανκοβιτς μπορουμε να γραφουμε οτι θελουμε... Αν ενδιαφερεσαι ομως μου ειπε πως ειναι μπαναρισμενος. Ουτε "τι" ουτε "πως". ΟΚ?

Η παραγραφος που γραφεις δημοσια:
"...αντ'αυτου αντιλαμβανομαι μετα το ποστ του λεφκαδιαν οτι ανταλασει πμ με αλλους χρηστες μονο και μονο συκοφαντωντας μας.αλλο που δεν θελαν βεβαια και αυτοι οι αλλοι να αρχισουν με γκεμπελιστικες μεθοδους να μας κατηγορουν για οτι τους κατεβει αποκρυβοντας φυσικα το αληθινο γεγονος!ευγε"
ειναι απαραδεκτη και προσβλητικη για μενα. Οπως φυσικα και η αρχικη σου προταση:"ας εξηγησουμε τι ακριβως εχει συμβει γιατι γεμισαμε ριτσους στο τοπικ των προτασεων." Ακρως προσβλητικη, υποτιμητικη και ειρωνικη...
Α, οσο για τους διπλους λογαριασμους μπορω να σου πω και εγω ενα τουλαχιστον ατομο που εχει διπλο λογαριασμο...

Επισης εγω μιλησα γενικα. Δεν ανεφερα πουθενα το ονομα Vrankovic. Υπαρχουν και αλλα παιδια με εκπληκτικα ποσταρισματα που εχουν αποκλειστει. Καποια απο αυτα τα ατομα ειναι μαλιστα "ευρυτερης αποδοχης"...
Που ή ποιον ακριβως συκοφαντησα ή χαρακτηρησα? Εναν προβληματισμο εξεφρασα για τους αποκλεισμους καποιων μελων.
Μετα απο αυτο δεχτηκα φαουλ, ειρωνιες και προσβλητικες εκφρασεις...

Ευγε και εις ανωτερα λοιπον...


βρε συ λεφκαδιαν γιατι εκτιθεσαι ετσι?
σε πενταχρονα μιλας?
οπως νομιζεις ομως.
Flash
QUOTE(lefkadian @ Apr 1 2011, 22:20 ) *
Α, οσο για τους διπλους λογαριασμους μπορω να σου πω και εγω ενα τουλαχιστον ατομο που εχει διπλο λογαριασμο...


Ο κανονισμός με τους διπλούς λογαριασμούς είναι επίτηδες ο πλέον αυστηρός και άμεσα εφαρμόσιμος. Αν ο ίδιος ο Ομπράντοβιτς γραφόταν με ένα nick "Zots" και ένα ακόμα "Mitsos4life" εγώ ο ίδιος που είμαι από τους πλέον μετριοπαθής mods (και θαυμαστής του έργου του φυσικά) θα του έριχνα ban ακόμα κι αν μας ανέλυε τις σκέψεις του για το πως κέρδισε τη Μπάρτσα.

Οι λόγοι νομίζω είναι απλούστατοι. Πρόκειται για την μεγαλύτερη υποκρισία και το μεγαλύτερο unfair που μπορεί να κάνει κανείς σε έναν δημόσιο πλην ανώνυμο χώρο ανταλλαγής απόψεων.

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις τα σκεφτόμαστε χρόνια τώρα και για αυτό έχουν επανέλθει κάποιοι χρήστες από το 100% των φάουλ και μάλιστα ακόμα και περισσότερες της μία φορές. Υπάρχουν άτομα που παίζει να συμπλήρωσαν και 9-10 φάουλ και αυτή τη στιγμή είναι ενεργοί.

Τόσο από τους Πράσινους όσο και από τους Βένετους.

Η απάντηση δεν είναι σε προσωπικό επίπεδο αλλά για το scripta manent.
lefkadian
Eκτιμω πολυ το ηθος και το υφος της απαντησης σου. Και συμφωνω και με την ουσια του ποστ σου...

Oμως τα προηγουμενα ποσταρισματα και μαλιστα του admin του forum ηταν ακρως προσβλητικα οχι μονο για μενα αλλα για ολο το forum. Χαρακτηρισμοι, ειρωνιες, αστηρικτες κατηγοριες και προσβλητικες εκφρασεις. Και δεν το προσωποποιω. Σημερα εγω, αυριο εσυ, μεθαυριο καποιος αλλος.

Εγραψα κατι, χωρις υβρεις, χωρις χαρακτηρισμους, χωρις να αναφερω κανενα ονομα. Σε τοπικ με τιτλο "Προτάσεις.., Τι στο καλό..όλα τέλεια είναι???" τιμωρηθηκα με φαουλ επειδη απλα εξεφρασα τον προβληματισμο μου. Στη συνεχεια δεχτηκα την ειρωνεια: "γεμισαμε ριτσους στο τοπικ των προτασεων" και υβρεις αναμεμιγμενες με αστηριχτες κατηγοριες: "αντ'αυτου αντιλαμβανομαι μετα το ποστ του λεφκαδιαν οτι ανταλασει πμ με αλλους χρηστες μονο και μονο συκοφαντωντας μας.αλλο που δεν θελαν βεβαια και αυτοι οι αλλοι να αρχισουν με γκεμπελιστικες μεθοδους να μας κατηγορουν για οτι τους κατεβει αποκρυβοντας φυσικα το αληθινο γεγονος!", "εχουμε και τους γκεμπελ του πληκτρολογιου στο τελος"

Η απάντηση μου δεν είναι σε προσωπικό επίπεδο αλλά για το scripta manent οπως πολυ σωστα λες και εσυ...

Υ.Γ.: Και με και το τοπικ να εχει τιτλο "Προτάσεις.., Τι στο καλό..όλα τέλεια είναι???", ας κανω και εγω μια προταση στηριζομενος στα γραπτα του admin. Αφου οπως λεει επι λεξη:
"ξεκαθαριζω με τον πιο κατηγοριματικο τροπο οτι προτιμαμε 10 ατομα να γραφουμε και να μαστε φιλαρακια μοιραζομενοι την αγαπη μας για το σπορ αυτο παρα 10000 οι οποιοι αδυνατουν να συζητησουν χωρις να φορανε κοκκινα-πρασινα-κιτρινα η οτι αλλο χρωμα γυαλια!"
προτεινω να επιλεγετε εσεις (οι mods) με οποιο τροπο θελετε τα μελη που θα εχουν δικαιωμα ποσταρισματος. Στα υπολοιπα μελη που δεν θα εχουν δικαιωμα ποσταρισματος αφηστε ολες τις αλλες εφαρμογες (βασικα π.μ)...

Υ.Γ.2: Σε αυτο το τοπικ απο την αρχη της χρονιας υπαρχουν πολλα ποσταρισματα φιλων που εχουν κανει "δημόσια κριτική στο moderating". Κανεις (και ορθως) δεν τιμωρηθηκε με φαουλ. Εκαναν καλοπροαιρετη κριτικη, με επιχειρηματα και χωρις υβρεις. Εχει αλλαξει κατι απο τοτε? Αν οχι γιατι τιμωρηθηκα? Αν κανω λαθος διορθωστε με.

Υ.Γ.3: Οι κανονες του forum ισχυουν μονο για τα απλα μελη ή και για τους mods?
Air Kef
QUOTE(lefkadian @ Apr 2 2011, 04:23 ) *
Υ.Γ.3: Οι κανονες του forum ισχυουν μονο για τα απλα μελη ή και για τους mods?


gia olous, vale mou faoul gia ta greeklish
kseplenhs
QUOTE(lefkadian @ Apr 2 2011, 05:23 ) *
Υ.Γ.3: Οι κανονες του forum ισχυουν μονο για τα απλα μελη ή και για τους mods?




πριν μια βδομάδα θυμάμαι να ρίχνει ο ένας μοντ μπαν στον άλλο πάντως.Συγκινητική στιγμή... 21.gif

QUOTE
gia olous, vale mou faoul gia ta greeklish


τσόσογλου σύρμα...τον έκανα ριπόρτ
rchos
εγω αντιθετα εκανα ενα ποστ σε απολυτως προσωπικο επιπεδο.
ο χρηστης λεφκαδιαν για ακομη μια φορα δημιουργει προβληματα στο φορουμ απο το πουθενα.
το μονο που κανει ειναι να συνεχιζει τα γκεμπελιστικα ποστ.
δεν αντιλαμβανομαι δε τον λογο που συνεχιζεις ενω οπως λες δεν ηξερες γιατι ο βρανκοβιτς αποκλειστηκε απο το φορουμ και τωρα πλεον ξερεις.
αν ξερεις ατομα με διπλους λογαριασμους να τους αναφερεις και θα εχουν την ιδια πορεια με αυτη του βρανκοβιτς.

QUOTE
Υ.Γ.: Και με και το τοπικ να εχει τιτλο "Προτάσεις.., Τι στο καλό..όλα τέλεια είναι???", ας κανω και εγω μια προταση στηριζομενος στα γραπτα του admin. Αφου οπως λεει επι λεξη:
"ξεκαθαριζω με τον πιο κατηγοριματικο τροπο οτι προτιμαμε 10 ατομα να γραφουμε και να μαστε φιλαρακια μοιραζομενοι την αγαπη μας για το σπορ αυτο παρα 10000 οι οποιοι αδυνατουν να συζητησουν χωρις να φορανε κοκκινα-πρασινα-κιτρινα η οτι αλλο χρωμα γυαλια!"
προτεινω να επιλεγετε εσεις (οι mods) με οποιο τροπο θελετε τα μελη που θα εχουν δικαιωμα ποσταρισματος. Στα υπολοιπα μελη που δεν θα εχουν δικαιωμα ποσταρισματος αφηστε ολες τις αλλες εφαρμογες (βασικα π.μ)...

η κορυφη του παγοβουνου της προπαγανδας σου ειναι αυτο.
λες και επενεβει κανεις στο τι πμ θα ανταλλαξεις με τον οποιονδηποτε χρηστη και ποιο θα ειναι το περιεχομενο του εκαστωτε πμ!ελεος πραγματικα.

οσο πιο γρηγορα αντιληφθεις τι συμβαινει μεσα στο φορουμ τοσο πιο ωραια θα ειναι τα πραγματα για ολους μας.
στην τελικη δεν εισαι σε θεση να προτεινεις τον τροπο που θα δρουν οι μοντς.αυτο το αποφασιζουν αυτοι και μονο αυτοι.
αν θες φυσικα συνεχισε το παραμυθακι για τα πενταχρονα.
pmam
QUOTE(Air Kef @ Apr 2 2011, 08:37 ) *
gia olous, vale mou faoul gia ta greeklish

Καλως ήλθες στην παρέα μας και χρόνια πολλά. Γράφε με ελληνικά όμως και όχι με greeklish.
Magnus92
QUOTE(pmam @ Apr 2 2011, 10:43 ) *
Καλως ήλθες στην παρέα μας και χρόνια πολλά. Γράφε με ελληνικά όμως και όχι με greeklish.


24.gif 24.gif 24.gif
lefkadian
Προσπερνω τις ειρωνειες και την επαναλαμβανομενη αποτυχημενη αποπειρα χιουμορ...
Προσπερνω την "προθυμια" καποιων να στηριξουν τους mod και δηθεν να γελασουν...
Αν αυτο τους εκφραζει τους χαρακτηριζει παραλληλα...

Θελω να κανω μονο καποιες επισημανσεις:

1) Οι δυο mod που εσπευσαν να με ειρωνευτουν αφου προηγουμενως (ο ενας) με εβρισε και εν τελει με κατηγορησε ας ριξουν μια ματια στο ποσταρισμα του ετερου mod "Flash". Xωρις υβρεις, χωρις ειρωνειες, χωρις κατηγοριες, εξεφρασε την αποψη του και τον προβληματισμο του. Και επειδη scripta manent ο καθενας μπορει να συγκρινει υφος και ηθος ποσταρισματων.

2) Εχω συζητησει και εχω διαφωνησει σφοδρα με πληθος μελων. lamar, razorblade, frenchman, apcat, ginobili, str, looser TWISM, salomon, petrovic, ατελειωτος ο καταλογος. Εχω διαφωνησει σφοδρα και με αλλους mod. Nikefalin και Jabar π.χ. Ποτε κανεις δεν με ειρωνευτηκε και δεν μου επιτεθηκε προσωπικα. Γιατι την ιδια σταση κραταγα και εγω. Διαφωνουσαμε σφοδρα αλλα ως εκει.

3) Το παρον τοπικ εχει τιτλο: "Προτάσεις.., Τι στο καλό..όλα τέλεια είναι???" Εκανα λοιπον ακριβως αυτη την προταση: "προτεινω να επιλεγετε εσεις (οι mods) με οποιο τροπο θελετε τα μελη που θα εχουν δικαιωμα ποσταρισματος. Στα υπολοιπα μελη που δεν θα εχουν δικαιωμα ποσταρισματος αφηστε ολες τις αλλες εφαρμογες (βασικα π.μ)..."
Που ακριβως κανω προπαγανδα? Που ακριβως συνεχιζω να κανω "γκεμπελιστικα ποστ"? Και η προταση μου ειναι παρεμφερης με μια προταση που ειχε κανει o colonel λιγο καιρο πριν...

4) Ποτε δεν ειπα οτι επενεβει κανεις σε π.μ. Δεν το εχω γραψει πουθενα!!!
lefkadian
QUOTE(rchos @ Apr 2 2011, 09:48 ) *
στην τελικη δεν εισαι σε θεση να προτεινεις τον τροπο που θα δρουν οι μοντς.αυτο το αποφασιζουν αυτοι και μονο αυτοι.

ολα αυτα σε ενα τοπικ με τιτλο "Προτάσεις.., Τι στο καλό..όλα τέλεια είναι??? - προτασεις καντε μας καλυτερους" blink.gif
Anaz
Προτασεις για την βελτιωση του forum, οχι για το πως θα ασκειται το moderating.
Ειδικα το πρωτο σου ποστ δεν ειναι προταση, αλλα ξεκαθαρα δημοσια αρνητικη ΚΡΙΤΙΚΗ για αποφασεις των mods, κατι που αν δεν κανω λαθος αποτελει και παραβαση, και υποθετω γι'αυτο τιμωρηθηκες.
lefkadian
QUOTE(Anaz @ Apr 2 2011, 17:27 ) *
Προτασεις για την βελτιωση του forum, οχι για το πως θα ασκειται το moderating.
Ειδικα το πρωτο σου ποστ δεν ειναι προταση, αλλα ξεκαθαρα δημοσια αρνητικη ΚΡΙΤΙΚΗ για αποφασεις των mods, κατι που αν δεν κανω λαθος αποτελει και παραβαση, και υποθετω γι'αυτο τιμωρηθηκες.

Ας πουμε οτι εχεις δικιο. Εχεις να σχολιασεις κατι για τα ποστ που ακολουθησαν (μετα το 1ο μου ποστ) απο εμενα, καποια μελη και τους mods?
Εγραψα την αποψη μου (μαλλον τον προβληματισμο μου) χωρις υβρεις, χωρις ειρωνειες, χωρις κατηγοριες. Διαβασες φανταζομαι τι ακολουθησε. Εχεις κατι να πεις για αυτο ή δεν σε απασχολει? Το θεμα ειναι η κριτικη που εκανα και το φαουλ που χρεωθηκα ή οτι ακολουθησε?

Ακομα και οταν εκανα συγκεκριμενη προταση χαρακτηριστικα προπαγανδιστης και "Γκεμπελς"!

Η δημοσια κριτικη για τις αποφασεις των mods απαγορευεται!
Η δημοσια κριτικη για οσα ποσταρουν οι mods επιτρεπεται!
rchos
η προσπαθεια σου να εξαγνιστεις και να εμφανιστεις σαν λευκο αγνο περιστερι ειναι πραγματικα συγκλονιστικη.
εγω για αυτο σε συγχαιρω.
απο εκει και περα ειναι προφανες οτι ειναι ανουσιο να γραψω το οτιδηποτε αλλο.
η μοναδικη τελικη μου παρατηρηση ειναι οτι συμφωνω απολυτα με την υπογραφη σου!
giannis_mg
Αν μπορω θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.
Ο VRANKOVIC S. και olympiakara7 ή οπως αλλιως λεγοταν εφαγε ban διοτι κατειχε ταυτοχρονα και τους 2 λογαριασμους και εμπαινε σαν olympiakara7 και δουλευε φιλους του ΟΣΦΠ μεσα στο φορουμ(καθως αν δεν κανω λαθος ΠΑΟ ητανε και οχι ΟΣΦΠ) ή ειχε κανει ενα λογαριασμο παλαιοτερα και απλως μετα απο αρκετο καιρο εφτιαξε εναν αλλο και τον προηγουμενο δεν τον ξαναχρησιμοποιησε.
Αν θελετε οι mods να μου απαντησετε θα το εκτιμουσα πολυ...

Οσο για τη κοντρα που εχει ανοιξει απο πανω,εγω δεν παιρνω θεση παντως.
Παντως ο rchos ρε συ lefkadian δεν εχει προκαλεσει ποτε και παντα απ'οσο θυμαμαι σεβεται 100% τους συνομιλητες του,μην το συνεχισουμε ρε παιδια,ειναι κριμα ρε συ lefkadian να φας κανενα ban,εγω επειδη δεν γουσταρω να φυγω με τιποτα με bαν ή με ολοκληρωση φαουλ απ'το φορουμ καθως το εχω λατρεψει,ειναι το μοναδικο σαιτ που μπορεις να μιλησεις για μπασκετ και μονο αυτο με ατομα ομοιδεατες σου,εχω τη λογικη τρωω φαουλ δεν διαμαρτυρομαι ή δημιουργω εντασεις και το αφηνω να περναει και σου το λεω σαν παραδειγμα αυτο(Air Kef μην το παρεις προσωπικα ετσι,απλως φερνω ενα παραδειγμα καμια διαθεση να σου τη ''πω''δεν εχω για να μην παρεξηγηθω)εφαγα ενα φαουλ επειδη εγραψα κατι σε ενα τοπικ του ΟΣΦΠ και διαφωνησα αρκετα με αυτο καθως δεν θεωρουσα με τιποτα οτι εκανα προσωπικη επιθεση σε αυτο το μελος αντιθετως θεωρουσα οτι του ειπα αυτο που ηθελα με εναν αρκετα ευγενικο τροπο,εστειλα ενα pm στον Kef(παρεπιπτοντως να σου πω και τα Χρονια Πολλα,να τα εκατοστησεις και οτι επιθυμεις)στο οποιο του ανεφερα το παραπονο μου(το ειδε,δεν το ειδε δεν ξερω και ουτα θα μαθω μαλλον)αλλα μετα that's all συνεχιζουμε,εφοσον το εφαγα το φαουλ καποιο λογο θα ειχε ο Κεφ και απο εκει και περα συνεχιζουμε κανονικα να γραφουμε για το αγαπημενο μας αθλημα.Μην καθομαστε και λεμε-λεμε και δημιουργουμαι εντασεις βρε παιδια.

Αυτα ηθελα να πω πανω στο θεμα και ξαναλεω ενα απλο παραδειγμα εφερα και δεν κρινω τιποτα....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.