Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
ashton
QUOTE (sacarame @ Jan 23 2018, 00:24 ) *
Αυτά τα περί μηδενισμού των φάουλ στο τέλος της αγωνιστικής περιόδου δεν ισχύουν εδώ και πολλά χρόνια...


Να το βγάλετε από τον κανονισμό τότενες ..
Aκόμα υπάρχει αυτό :
QUOTE
Στις διακοπές του πρωταθλήματος (χριστούγεννα - καλοκαίρι) θα επανεξετάζονται αυτές οι περιπτώσεις ώστε να κριθεί αν είναι απαραίτητη η μείωση των ποινών τους ή η τήρησή τους.


Mέχρι τοτε εγώ απλα βλέπω πως 13+ χρόνια δεν έχω δει να μηδενιστεί τίποτα. Αν έχει μηδενιστεί αλλού τότε υπάρχει σίγουρα μονομέρεια. Αν δεν έχει τότε απλά δεν τηρείται ο κανονισμός .
sacarame
QUOTE(ashton @ May 19 2018, 23:49 ) *
τοπικ των 700
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=5241

ή 3300 σελίδων
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=183

μήπως ειναι λίιιιγο δυσλειτουργικά ;



Δεν θα το έλεγα. Για όποιον θέλει να ψάξει κάτι υπάρχει το κουμπί της αναζήτησης όπου με κατάλληλες λέξεις μπορείς να πας στις σχετικές σελίδες που συζητιέται το οτιδήποτε. Θεωρώ ότι το να άνοιγε ξεχωριστό τόπικ για τις μεταγραφές ανά έτος δεν θα πρόσφερε κάτι παραπάνω. Άσε που ειδικά η μεταγραφολογία του Ολυμπιακού είναι διαρκής καθ΄όλη τη χρονιά..

QUOTE(ashton @ May 19 2018, 23:57 ) *
Να το βγάλετε από τον κανονισμό τότενες ..
Aκόμα υπάρχει αυτό :


Mέχρι τοτε εγώ απλα βλέπω πως 13+ χρόνια δεν έχω δει να μηδενιστεί τίποτα. Αν έχει μηδενιστεί αλλού τότε υπάρχει σίγουρα μονομέρεια. Αν δεν έχει τότε απλά δεν τηρείται ο κανονισμός .


Η αναθεώρηση του Κανονισμού είναι σε εξέλιξη, Ηδη προστέθηκε νέος κανονισμός ενώ σύντομα θα ανακοινωθεί και διασκευή που αφορά το συγκεκριμένο κομμάτι...

Σε κάθε περίπτωση έχεις ξαναγράψει το ίδιο και σου απάντησα 1 σελίδα πίσω....

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=871565


Τα ίδια ακριβώς θα έλεγα και τώρα... Διατηρώ λοιπόν κοινή γραμμή με όσα είπα πριν λίγο χρονικό διάστημα. Μη θεωρηθεί πως δείχνω και αλα καρτ αντιμετώπιση..
ashton
τοτε απαντήσατε πως αυτο με την επανεξέταση των φαουλ δεν ισχύει.
εγώ απλά σημειωσα πως παραμένει στον κανονισμό του φορουμ.

Σε σχεση με τα γκοτζιλοτοπικ των εκατονταδων/χιλιαδων σελίδων.. Είναι κατά την ταπεινή μου γνώμη αντιλειτουργικό να ψάξει κανεις σε ενα κυκεώνα για να βρει κατι .
Redoctor
Ο νέος κανονισμός για την διαιτησία πράγματι είναι αρκετά αυστηρός. Αλλά εχει βάση γιατι ειδικα φετος ξεφυγε το πραγμα λογω των dvd, instagram κλπ..

Aλλά νομίζω οτι θα μπορούσε να γινει μια προσαρμογή και να αφορά τα τοπικ ελληνικων ομάδων/πρωταθλήματος γιατί εκει ειναι που μπορει να ξεφυγει η κατασταση.
Το αν αδικηθηκε ή Κιμκι, η Λιθουανια ή το Σακραμεντο πχ σπανιοτατα μπορει να πυροδοτησει καποια σοβαρη αντιπαραθεση.
Γιατι κανεις δεν φανατιζεται με τις ομάδες του εξωτειρκού.. οποτε θα ηταν εκει υπερβολικο να μην μπορουμε να πουμε οτι "δεν αφησαν την κιμκι να διεκδικησει επι ισοις οροις την προκριση"

Συμφωνω με ashton για gozilla topics. Παλια θυμαμαι πχ στα μεταγραφικα του ΠΑΟ καθε 1000 σελιδες εβγαινε νεο τοπικ.
yorgos
QUOTE
Aλλά νομίζω οτι θα μπορούσε να γινει μια προσαρμογή και να αφορά τα τοπικ ελληνικων ομάδων/πρωταθλήματος γιατί εκει ειναι που μπορει να ξεφυγει η κατασταση.
Το αν αδικηθηκε ή Κιμκι, η Λιθουανια ή το Σακραμεντο πχ σπανιοτατα μπορει να πυροδοτησει καποια σοβαρη αντιπαραθεση.
Γιατι κανεις δεν φανατιζεται με τις ομάδες του εξωτειρκού.. οποτε θα ηταν εκει υπερβολικο να μην μπορουμε να πουμε οτι "δεν αφησαν την κιμκι να διεκδικησει επι ισοις οροις την προκριση"

Συμφωνώ.

Επίσης δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος, αλλά ειδικά στα του Παναθηναϊκού υπάρχει μια ατέρμονη λίστα από ποστς με πιθανές και απίθανες δυνητικές πεντάδες και ρόστερ, η οποία μάλιστα εμπλουτίζεται και κατά τη διάρκεια της σαιζόν, που εμένα μου φαντάζει άλλη κατηγορία από ένα απλό τόπικ μεταγραφών. Για να μην πω ότι πολλές φορές έχουμε περισσότερα ποσταρίσματα για φανταστικά ρόστερ, αντί για τα ματς που γίνονται με το υπάρχον ρόστερ.

Εγώ θα ήθελα το τόπικ των μεταγραφών να είναι αυτό: ειδήσεις για μεταγραφές που έχουν κάποιες πιθανότητες να γίνουν ή κάτι προέκυψε, συζήτηση για τις μεταγραφές που έγιναν και κάποιες ειδήσεις που αφορούν μεταγραφικά. Να υπάρχει ένα άλλο τόπικ για όποιον θέλει να κάνει ροστερικές φαντασιώσεις. Είμαι ο μόνος;
pan24
QUOTE (Redoctor @ May 20 2018, 03:22 ) *
Ο νέος κανονισμός για την διαιτησία πράγματι είναι αρκετά αυστηρός. Αλλά εχει βάση γιατι ειδικα φετος ξεφυγε το πραγμα λογω των dvd, instagram κλπ..

Aλλά νομίζω οτι θα μπορούσε να γινει μια προσαρμογή και να αφορά τα τοπικ ελληνικων ομάδων/πρωταθλήματος γιατί εκει ειναι που μπορει να ξεφυγει η κατασταση.
Το αν αδικηθηκε ή Κιμκι, η Λιθουανια ή το Σακραμεντο πχ σπανιοτατα μπορει να πυροδοτησει καποια σοβαρη αντιπαραθεση.
Γιατι κανεις δεν φανατιζεται με τις ομάδες του εξωτειρκού.. οποτε θα ηταν εκει υπερβολικο να μην μπορουμε να πουμε οτι "δεν αφησαν την κιμκι να διεκδικησει επι ισοις οροις την προκριση"

Συμφωνω με ashton για gozilla topics. Παλια θυμαμαι πχ στα μεταγραφικα του ΠΑΟ καθε 1000 σελιδες εβγαινε νεο τοπικ.

Να δεχτω οτι εκει δεν θα υπαρξει αντιδραση και ισως να μην δημιουργηθει και ποτε ενταση γιατι δεν υπαρχει φιλαθλος της τσσκα στο φοορυμ για να ανταπαντησει ομως υπαρχουν δυο θεματα

α)Κινδυνευουμε να χαθει η ουσια του πραγματος εχοντας ενα τοπικ οπου τα ποστ για την διαιτησια θα ειναι περισσοτερα απο τα ποστ για τα παιχνιδια
β)Θα δημιουργουσε συγχυση.Ο καθενας θα επρεπε να λειτουργει με διαφορετικους κανονες αναλογα το που ποσταρει
Ειδικα με το διαιτητικο οπου ετσι κι αλλιως ειναι ευκολο να σου ξεφυγει κατι,σε ολους εχει γινει θα δημιουργουσε χειροτερο μπλεξιμο αν αυτα που επιτρεπονται στο μισο φορουμ δεν επιτρεπονται στο αλλο μισο

QUOTE (yorgos @ May 20 2018, 11:28 ) *
Συμφωνώ.

Επίσης δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος, αλλά ειδικά στα του Παναθηναϊκού υπάρχει μια ατέρμονη λίστα από ποστς με πιθανές και απίθανες δυνητικές πεντάδες και ρόστερ, η οποία μάλιστα εμπλουτίζεται και κατά τη διάρκεια της σαιζόν, που εμένα μου φαντάζει άλλη κατηγορία από ένα απλό τόπικ μεταγραφών. Για να μην πω ότι πολλές φορές έχουμε περισσότερα ποσταρίσματα για φανταστικά ρόστερ, αντί για τα ματς που γίνονται με το υπάρχον ρόστερ.

Εγώ θα ήθελα το τόπικ των μεταγραφών να είναι αυτό: ειδήσεις για μεταγραφές που έχουν κάποιες πιθανότητες να γίνουν ή κάτι προέκυψε, συζήτηση για τις μεταγραφές που έγιναν και κάποιες ειδήσεις που αφορούν μεταγραφικά. Να υπάρχει ένα άλλο τόπικ για όποιον θέλει να κάνει ροστερικές φαντασιώσεις. Είμαι ο μόνος;

Μερικες φορες ξεφευγει συμφωνω αλλα δεν θεωρω οτι υπαρχει αναγκη αλλου τοπικ
Μεσα στην σεζον η συζητηση γινεται στον αερα με τον καθενα να εκφραζει την επιθυμια του
Το καλοκαιρι η συζητηση γινεται πανω σε φημες και τις επισημες ανακοινωσεις

Ενας τετοιος κατακερματισμος δεν πιστευω οτι θα βοηθαγε σε κατι.Δεν ειναι οτι μπαινουμε στο φοορυμ για να δουμε τις επισημες ανακοινωσεις
Οταν υπαρχει επισημη ανακοινωση η συζητηση γινεται πανω σε αυτην
Αν το σπαγαμε στα 2 ειδικα το καλοκαιρι θα υπηρχαν αλληλοεπικαλυπτομενες συζητησεις

Για παραδειγμα αν πω οτι αντι για τον χ που πηραμε ταιριαζε καλυτερα ο ψ και εξηγω πως θα ηταν το ροστερ με τον ψ το ποστ θα ανηκε στο τοπικ με τα φανταστικα ροστερ η στο τοπικ με τις επισημες κινησεις;
aegeansheed
QUOTE(pan24 @ May 20 2018, 20:53 ) *
Να δεχτω οτι εκει δεν θα υπαρξει αντιδραση και ισως να μην δημιουργηθει και ποτε ενταση γιατι δεν υπαρχει φιλαθλος της τσσκα στο φοορυμ για να ανταπαντησει ομως υπαρχουν δυο θεματα

Έχω τελείως αντίθετη γνώμη με αυτό και έχει να κάνει μάλλον με την νοοτροπία.
Πρώτα απ' όλα αυτό που αναφέρεις είναι ένα απόλυτο σενάριο που αγνοεί τις πιθανότητες να υπάρχει οπαδός ή κάποιος με φιλικά αισθήματα προς μία από τις δύο ομάδες. Δεν καταλαβαίνω με ποια πληροφορία αποκλείεται αυτό το σενάριο. Είναι μια νοοτροπία αλαζονική και αγνοεί πολλεεεεεεεεές πιθανότητες. Εκτός αν υπάρχει κάποιος μηχανισμός ανίχνευσης οπαδικών αισθημάτων και δεν έχει φτάσει στη γνώση μου ακόμα...

Το δεύτερο είναι η ιδέα της ύπαρξης μιας άλλης πλευράς, από την άποψη του σεβασμού προς αυτήν. Ακόμα κι αν γνωρίζαμε ότι δεν υπάρχει κάποιος από την αντίθετη πλευρά, κατά τη γνώμη μου είναι καθαρά θέμα σεβασμού να κρατάμε ίσες αποστάσεις. Επίσης βοηθά ως νοοτροπία στην καλλιέργεια απόψεων που δεν χαρακτηρίζονται από μισαλλοδοξία και τη λογική του όχλου. Είναι να σημαντικό να προασπίζουμε πάντα το δικαίωμα να υπάρχει η διαφορετικότητα, ακόμα και αν φαίνεται ότι όλα είναι όμοια ή με τα ίδια "χρώματα".

(Άλλο) ακραίο σενάριο: Γιατί να μην υπάρχει η πιθανότητα σε έναν αγώνα που μέχρι τώρα δεν υπάρχει οπαδός μιας ομάδας στο υποσύνολο (θεωρητικό και αυτό), κατά τη διάρκεια του αγώνα αυτού να δημιουργηθεί (ακραίο σενάριο, αλλά μαθηματικό υπαρκτό κι ας φαίνεται μία τεράστια υπερβολή). Αυτός ο θεωρητικός οπαδός δε δικαιούται να έχει τα ίδια δικαιώματα με όλους και ίση μεταχείριση;
shtarkws
QUOTE(yorgos @ May 20 2018, 11:28 ) *
Συμφωνώ.

Επίσης δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος, αλλά ειδικά στα του Παναθηναϊκού υπάρχει μια ατέρμονη λίστα από ποστς με πιθανές και απίθανες δυνητικές πεντάδες και ρόστερ, η οποία μάλιστα εμπλουτίζεται και κατά τη διάρκεια της σαιζόν, που εμένα μου φαντάζει άλλη κατηγορία από ένα απλό τόπικ μεταγραφών. Για να μην πω ότι πολλές φορές έχουμε περισσότερα ποσταρίσματα για φανταστικά ρόστερ, αντί για τα ματς που γίνονται με το υπάρχον ρόστερ.

Εγώ θα ήθελα το τόπικ των μεταγραφών να είναι αυτό: ειδήσεις για μεταγραφές που έχουν κάποιες πιθανότητες να γίνουν ή κάτι προέκυψε, συζήτηση για τις μεταγραφές που έγιναν και κάποιες ειδήσεις που αφορούν μεταγραφικά. Να υπάρχει ένα άλλο τόπικ για όποιον θέλει να κάνει ροστερικές φαντασιώσεις. Είμαι ο μόνος;


Υπαρχει τοπικ για τα αγωνιστικα θεματα του Παναθηναικου και τοπικ για τις μεταγραφες. Θεωρητικα ετσι πρεπει να ειναι
ashton
και θεωρητικά ο οπαδός της κάθε Κύμης, θα πρέπει να ψάχνει μέσα σε ένα γκοτζιλοτοπικ εκατοντάδων σελίδων να δει κάτι για το Παναθηναϊκός-Κύμη ..
aegeansheed
QUOTE(ashton @ May 19 2018, 23:49 ) *
τοπικ των 700
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=5241

ή 3300 σελίδων
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=183

μήπως ειναι λίιιιγο δυσλειτουργικά ;



QUOTE(sacarame @ May 20 2018, 00:37 ) *
Δεν θα το έλεγα. Για όποιον θέλει να ψάξει κάτι υπάρχει το κουμπί της αναζήτησης όπου με κατάλληλες λέξεις μπορείς να πας στις σχετικές σελίδες που συζητιέται το οτιδήποτε. Θεωρώ ότι το να άνοιγε ξεχωριστό τόπικ για τις μεταγραφές ανά έτος δεν θα πρόσφερε κάτι παραπάνω. Άσε που ειδικά η μεταγραφολογία του Ολυμπιακού είναι διαρκής καθ΄όλη τη χρονιά..



Η αναθεώρηση του Κανονισμού είναι σε εξέλιξη, Ηδη προστέθηκε νέος κανονισμός ενώ σύντομα θα ανακοινωθεί και διασκευή που αφορά το συγκεκριμένο κομμάτι...

Σε κάθε περίπτωση έχεις ξαναγράψει το ίδιο και σου απάντησα 1 σελίδα πίσω....

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=871565


Τα ίδια ακριβώς θα έλεγα και τώρα... Διατηρώ λοιπόν κοινή γραμμή με όσα είπα πριν λίγο χρονικό διάστημα. Μη θεωρηθεί πως δείχνω και αλα καρτ αντιμετώπιση..



QUOTE(ashton @ May 20 2018, 03:13 ) *
Σε σχεση με τα γκοτζιλοτοπικ των εκατονταδων/χιλιαδων σελίδων.. Είναι κατά την ταπεινή μου γνώμη αντιλειτουργικό να ψάξει κανεις σε ενα κυκεώνα για να βρει κατι .



QUOTE(ashton @ May 22 2018, 20:57 ) *
και θεωρητικά ο οπαδός της κάθε Κύμης, θα πρέπει να ψάχνει μέσα σε ένα γκοτζιλοτοπικ εκατοντάδων σελίδων να δει κάτι για το Παναθηναϊκός-Κύμη ..


Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου...

Να πω ότι δεν απαντάει κανείς και επανέρχεσαι... άντε να το δεχθώ. Παίρνεις απάντηση, ξανασχολιάζεις το ίδιο πράγμα άλλη μία φορά, δεν καταλαβαίνω αν η τρίτη είναι reminder της πρώτης, της δεύτερης ή έχεις κάνεις ignore τον Admin και δε γίνεται να το το διαβάσεις...

Hard as a rock 56.gif Λες να έχω asperger κι εγώ, τί έχω πάθει και τα σχολιάζω όλα έτσι; sad.gif


* P.s. Για όποιον δεν το γνωρίζει ήδη η αναζήτηση είναι πάρα πολύ απλή με τη χρήση του αστερίσκου (*). Ειδικά τώρα που ξεφυλλίζω κάτι γκοτζιροτόπικ οκτακοσίω σελίδω ψάχνοντας για απαγορευμένα keywords διατησίας για να μοιράσω φάουλ αριστερά και δεξιά για πλάκα (ναι, το ακούσαμε και αυτό για μένα που ψηφίστηκα ο πιο ελαστικός mod...) μου έχει φανεί πολύ χρήσιμο.
Για παράδειγμα πατάμε αναζήτηση στην κεντρική σελίδα του Φόρουμ, επιλέγουμε το υποφόρουμ στο οποίο αναζητάμε κάτι (για κάτι πιο συγκεκριμένο) και ας πούμε ότι ψάχνουμε για τη λέξεη "διαιτητικές", θα γράψουμε μόνο "διαιτ*" και θα κλικάρουμε Έντερ (τιμή στη Σελεσάο). Μπορεί να βγάλει βέβαια και τίποτα άκυρα thread για δίαιτες, που ανοίγει πού και που κανένας wannabe fit τυπάς, που μόλις βρει γκόμενα όμως καταλήγει με Ι-μπάκα (το κακό σενάριο) και κόβει το φόρουμ μαχαίρι... Εεεε δεν είναι έτσι παιδιά... Ή είμαστε φορούμια ή δεν είμαστε... Πω πω τί έχω παθει σήμερα, τι κακίες...
minas gr
εκτός από το φόρουμ δε θα μπορούσε να υπάρχει και ένα παράθυρο CHAT
για να είναι μέσα ο κόσμος και να συζητούν ελεύθερα όλη την ημέρα;
το πιο απλό chat που υπάρχει όπως έχουν πολλά blogs..
Ξεφεύγει βέβαια λίγο μετά το πράμα, αλλά γιατί όχιsmile.gif
RipCity
QUOTE
Error Upload failed. The file was larger than the available space


To παραπάνω εμφανίζεται εδώ και κανά μήνα όταν πάω να ανεβάσω κάποιο αρχείο, ακόμη κι όταν είναι πολύ μικρότερο από το available space.
aegeansheed
QUOTE(minas gr @ May 23 2018, 01:13 ) *
εκτός από το φόρουμ δε θα μπορούσε να υπάρχει και ένα παράθυρο CHAT
για να είναι μέσα ο κόσμος και να συζητούν ελεύθερα όλη την ημέρα;
το πιο απλό chat που υπάρχει όπως έχουν πολλά blogs..
Ξεφεύγει βέβαια λίγο μετά το πράμα, αλλά γιατί όχιsmile.gif

Έχει συζητηθεί πολλάκις, έχει ξαναζητηθεί γι' αυτό. Υπάρχουν 21 σελίδες του παρόντος φόρουμ για να ψάξεις. Αν βαριέσαι το page back n forth, υπάρχει το φανταστικό εργαλείο της αναζήτησης που ακριβώς ένα ποστ πίσω (και πολλά παραπάνω αν δεν λέγεσαι Ashton peace.gif ) εξηγούμε αρκετά αναλυτικά πιστεύουμε.
Γενικά, αν μπεις στο κλίμα του φόρουμ θα καταλάβεις σταδιακά ότι προσπαθούμε να είμαστε ένας χώρος για ανταλλαγή απόψεων και αναλύσεων, παρά ένα chat/ direct interaction μέσο επικοινωνίας. Δεν είναι τυχαίο ότι υπάρχει ακόμα στον Κανονισμό και ισχύει ότι διάλογοι τύπου "chat" αποδοκιμάζονται γενικά και είναι λόγος ενδεχόμενης διαγραφής ποστ. Θέλουμε η συζήτηση να είναι όσο ουσιαστική γίνεται και όσο λιγότερο επιφανειακή.

QUOTE(RipCity @ May 23 2018, 10:23 ) *
To παραπάνω εμφανίζεται εδώ και κανά μήνα όταν πάω να ανεβάσω κάποιο αρχείο, ακόμη κι όταν είναι πολύ μικρότερο από το available space.

Μάλλον είναι χαζό και διαβάζει λάθος. Υπάρχει και η επιλογή να ανεβάσεις σε κάνα image uploading site (για εικόνα) και να κάνεις paste την ουρουλού. Αν είναι για αρχείο υπάρχει περιορισμός mbs ναι.
RipCity
QUOTE (aegeansheed @ May 23 2018, 11:29 ) *
Μάλλον είναι χαζό και διαβάζει λάθος. Υπάρχει και η επιλογή να ανεβάσεις σε κάνα image uploading site (για εικόνα) και να κάνεις paste την ουρουλού. Αν είναι για αρχείο υπάρχει περιορισμός mbs ναι.


ναι το ξέρω για το uploading site, απλά το άλλο είναι σαφώς ταχύτερο. κάτι έχει χαλάσει στη λειτουργία.
aegeansheed
QUOTE(RipCity @ May 23 2018, 12:42 ) *
ναι το ξέρω για το uploading site, απλά το άλλο είναι σαφώς ταχύτερο. κάτι έχει χαλάσει στη λειτουργία.

Είναι και παλιά πλατφόρμα. Να τα λέμε όλα. #olschool
benchwarmer
QUOTE(RipCity @ May 23 2018, 10:23 ) *
To παραπάνω εμφανίζεται εδώ και κανά μήνα όταν πάω να ανεβάσω κάποιο αρχείο, ακόμη κι όταν είναι πολύ μικρότερο από το available space.


Αν δεν κάνω κάποιο λάθος, υπάρχει και συνολικό available space για κάθε χρήστη.
Μάλλον πρέπει να σβήσεις κάποια από τις παλιές σου επισυνάψεις(?)
Πίνακας ελέγχου -> διαχείρηση επισυνάψεων
yorgos
Έχουμε τόπικ για αθλήτριες μανούλια; Γιατί δεν έχουμε πρέπει να δημιουργηθεί ειδική κατηγορία κι έχω ήδη την πρώτη υποψήφια...
ashton
QUOTE (aegeansheed @ May 23 2018, 12:29 ) *
Αν βαριέσαι το page back n forth, υπάρχει το φανταστικό εργαλείο της αναζήτησης που ακριβώς ένα ποστ πίσω (και πολλά παραπάνω αν δεν λέγεσαι Ashton peace.gif ) εξηγούμε αρκετά αναλυτικά πιστεύουμε.


Aυτό δεν εμπίπτει στους κανόνες του φορουμ φαντάζομαι..
Αν το είχα γράψει εγώ για κάποιον πχ για σένα σε πόσα nanosecond θα είχα φάει foul ;

Αν θεωρείτε σωστό την ύπαρξη γκοτζιλοτοπικ γιατί δεν την εφαρμόζετε παντού ; Στο υποφορουμ του Αρη πχ υπάρχει (και πολύ σωστά για μένα) χωριστο τοπικ για καθε ματς ή κάθε σημαντικό ματς. Αν τα γκοτζιλοτοπικ είναι το καλυτερο που θα μπορούσε ποτέ να γίνει γιατί δεν το εφαρμόζετε και εκεί ;
RipCity
QUOTE (benchwarmer @ May 23 2018, 16:01 ) *
Αν δεν κάνω κάποιο λάθος, υπάρχει και συνολικό available space για κάθε χρήστη.
Μάλλον πρέπει να σβήσεις κάποια από τις παλιές σου επισυνάψεις(?)
Πίνακας ελέγχου -> διαχείρηση επισυνάψεων


lol ούτε το χα φανταστεί ότι μπορεί να υπάρχει κάτι τέτοιο. Αυτό ήταν τελικά. Δε μπορείτε να το αλλάξετε? Εννοώ πως δε βλέπω νόημα, εκτός αν σας εξυπηρετεί στο να μη "βαρύνει" το σαίτ.
benchwarmer
QUOTE(RipCity @ May 23 2018, 21:50 ) *
lol ούτε το χα φανταστεί ότι μπορεί να υπάρχει κάτι τέτοιο. Αυτό ήταν τελικά. Δε μπορείτε να το αλλάξετε? Εννοώ πως δε βλέπω νόημα, εκτός αν σας εξυπηρετεί στο να μη "βαρύνει" το σαίτ.


Σίγουρα για αυτό είναι.
Στα γρήγορα δεν βρήκα κάτι (ενώ βρήκα μία λίστα με άλλες παραμέτρους όσον αφορά τα attachments) οπότε ίσως δεν αλλάζει το όριο του κάθε χρήστη. Αν το βρω θα το αλλάξω (λίγο tongue.gif ), γιατί και εγώ ο ίδιος είχα φτάσει πριν κάποιους μήνες στο όριο, πάντως καλό θα είναι να σβήσεις μερικά παλιά που δεν πολυέχουν νόημα ίσως πλέον...
yorgos
QUOTE(yorgos @ May 23 2018, 16:02 ) *
Έχουμε τόπικ για αθλήτριες μανούλια; Γιατί δεν έχουμε πρέπει να δημιουργηθεί ειδική κατηγορία κι έχω ήδη την πρώτη υποψήφια...

Δεν πήρα απάντηση στην πρότασήμου και την ξαναθέτω...

Επίσης δεν ξέρω ποιος μοντ τρολάρει και αποφάσισε να κοτσάρει τον Πεδουλάκη στην υπογραφή μου κάτω από τους... Ίνκας, αλλά να ναι καλά ο άνθρωπος, γέλασα με την πάρτη του στο βροχερό Κάλι.

jhantzop
QUOTE(yorgos @ May 23 2018, 17:02 ) *
Έχουμε τόπικ για αθλήτριες μανούλια; Γιατί δεν έχουμε πρέπει να δημιουργηθεί ειδική κατηγορία κι έχω ήδη την πρώτη υποψήφια...
QUOTE(yorgos @ Jun 12 2018, 07:29 ) *

Δεν πήρα απάντηση στην πρότασήμου και την ξαναθέτω...


Συμφωνώ! Ποια είναι η πρώτη;

icon_drunk.gif
natouralistis
Οι φωτογραφίες στην υπογραφή των μελών, κάνει τις σελίδες του φόρουμ δυσανάγνωστες.
aegeansheed
QUOTE(natouralistis @ Sep 21 2018, 13:30 ) *
Οι φωτογραφίες στην υπογραφή των μελών, κάνει τις σελίδες του φόρουμ δυσανάγνωστες.


Υπάρχει λύση.
Πίνακας Ελέγχου -> Επιλογές -> Ρυθμίσεις Φόρουμ -> Δε θέλουμε να βλέπουμε υπογραφές

Ψεκάζεις, σκουπίζεις, τελείωσες.

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη υπογραφή που οι διαστάσεις της να δικαιολογούν παρέμβαση; Pm please.
john wick
Δεν ξερω αν το εχετε ξανασυζητησει , υπαρχει τεχνικα η δυνατοτητα το φορουμ να γινει tapatalk friendly;
john wick
QUOTE (john wick @ Jan 22 2019, 19:19 ) *
Δεν ξερω αν το εχετε ξανασυζητησει , υπαρχει τεχνικα η δυνατοτητα το φορουμ να γινει tapatalk friendly;




Up
smile.gif
aegeansheed
biggrin.gif Νομίζω είναι προτεραιότητα να ξεφορτωθείς το ψαροντούφεκο και στη συνέχεια να γράψεις το παιδί κολύμβηση. Συνήθως οι υδάτινοι δάσκαλοι (κατά το "ουράνιε παράκλητε") δίνουν την επιλογή για δοκιμή στο πόλο όταν έρθει η κατάλληλη ηλικία/ικανότητα στο παιδί. Πιστεύω είναι κάτι που θα έρθει φυσικά.
john wick
QUOTE (aegeansheed @ Jan 27 2019, 19:29 ) *
biggrin.gif Νομίζω είναι προτεραιότητα να ξεφορτωθείς το ψαροντούφεκο και στη συνέχεια να γράψεις το παιδί κολύμβηση. Συνήθως οι υδάτινοι δάσκαλοι (κατά το "ουράνιε παράκλητε") δίνουν την επιλογή για δοκιμή στο πόλο όταν έρθει η κατάλληλη ηλικία/ικανότητα στο παιδί. Πιστεύω είναι κάτι που θα έρθει φυσικά.



tongue.gif
Ο μικρος (8 ετων) παει 3 χρονια σε ανοικτη πισινα ,ενω σε παραδιπλα διαδρομη κολυμπαει κ ο μπαμπας... smile.gif
IstorikoArxeioAttikouBaske
Θα ηθελα να προετεινω την δημιουργια ενος app basketforum για το κινητο..
Conan1982
Θα ήθελα να προτείνω μια αλλαγή στους κανονισμούς, δεν ξέρω πόσοι θα συμφωνήσουν.
Μου είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό να βλέπω δημοσιεύσεις που περιέχουν απλώς ένα λινκ και πρέπει να μπω για να δω τι είναι έτσι χωρίς σχολιασμό.
Προτείνω στο ίδιο ποστ με λινκ που παραθέτει κάποιος να πρέπει να υπάρχει περιγραφή του τι περιέχει και σχολιασμός του περιεχομένου του.
aegeansheed
QUOTE(Conan1982 @ Feb 16 2019, 11:07 ) *
Θα ήθελα να προτείνω μια αλλαγή στους κανονισμούς, δεν ξέρω πόσοι θα συμφωνήσουν. Μου είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό να βλέπω δημοσιεύσεις που περιέχουν απλώς ένα λινκ και πρέπει να μπω για να δω τι είναι έτσι χωρίς σχολιασμό. Προτείνω στο ίδιο ποστ με λινκ που παραθέτει κάποιος να πρέπει να υπάρχει περιγραφή του τι περιέχει και σχολιασμός του περιεχομένου του.


Υπάρχει ο σχετικός κανονισμός, αλλά δεν εφαρμόζεται από όλους. Ο ενδεδειγμένος τρόπος παρουσίασης είναι η εμφάνιση του κειμένου της πηγής σε εισαγωγικά και μετά/πριν η εμφάνιση του συνδέσμου.
Εννοείται ότι δεν ευνοεί τη φορουμική συζήτηση η εκτόξευση link πέρα του ότι όντως είναι κουραστικό και άλλες φορές σε επίπεδα σπαμ. Υπάρχουν συγκεκριμένοι που κάνουν μόνο αυτό. Οι διαχειριστές έχουν το δικαίωμα να διαγράψουν τέτοιες δημοσιεύσεις και αν κριθεί απαραίτητο να προειδοποιήσουν τους χρήστες. Τώρα που μου το θύμησες υπάρχει μία περίπτωση που ενώ μπαίνει στον κόπο να γράψει κάτι, γράφει ΠΗΓΗ πάντα σε όλα τα links, που είναι ακόμα χειρότερο, αφού ούτε το main website δε μαθαίνεις.
Conan1982
QUOTE (aegeansheed @ Feb 16 2019, 12:04 ) *
Τώρα που μου το θύμησες υπάρχει μία περίπτωση που ενώ μπαίνει στον κόπο να γράψει κάτι, γράφει ΠΗΓΗ πάντα σε όλα τα links, που είναι ακόμα χειρότερο, αφού ούτε το main website δε μαθαίνεις.


Όντως ακόμα χειρότερο αυτό.
yorgos
QUOTE
Υπάρχει ο σχετικός κανονισμός, αλλά δεν εφαρμόζεται από όλους. Ο ενδεδειγμένος τρόπος παρουσίασης είναι η εμφάνιση του κειμένου της πηγής σε εισαγωγικά και μετά/πριν η εμφάνιση του συνδέσμου.

Ε τι δερβέναγες είστε; Να εφαρμόζεται.

Εμένα θα μου άρεσε να έχουμε like ή "συμφωνώ". Δε με νοιάζει να προσμετράται πόσα likes έχει ο καθένας, μην το κάνουμε και γκομενοφόρουμ, αλλά πρώτον θα μας γλίτωνε από τα "+1" και "+άπειρα" και δεύτερον θα είχαμε και μαι ένδειξη για το ποια άποψη είναι δημοφιλής γενικώς για κάποιο θέμα.

Επίσης, με δεδομένο πως δε βλέπω ΟΥΤΕ ΜΙΑ γυναικεία παρουσία στο φόρουμ πλην μιας σκούπας/σφουγγαρίστρας ή κάτι τέτοιο που μου στοίχισε και το 4ο φάουλ, προτείνω να έχουμε ενότητα "αθλήτρια/κορμάρα" του μήνα, να ανοίγει το ματάκι μας κάθε πρωτομηνιά. Κι αν όντως υπάρχουν και κοπέλες χρήστες, κανένα πρόβλημα να υπάρχει και αθλητής/κόμματος του μήνα, δεν είμεθα φαλλοκράτες.

Τέλος και στα πιο σοβαρά, στο κινητό μου δεν μπορώ να κάνω login από chrome, παρά μόνο από άλλα προγράμματα, δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους.

Ενότητα στοιχήματος γιατί δεν έχουμε; Απαγορεύεται ή δεν υπάρχει ενδιαφέρον; Δε μου αρέσει να μπερδεύεται με τα γενικά ποστ της Ευρωλίγκας πχ.

Να πω και πολλά ευχαριστώ στον ήρωα που διαχώρισε την ενότητα των μεταγραφών από τα ρόστερ μπασκετικών ονειρώξεων και τις Πύλες του Ανεξήγητου, ΑΜΗΝ.
aegeansheed
QUOTE(yorgos @ Feb 16 2019, 18:18 ) *
Ε τι δερβέναγες είστε; Να εφαρμόζεται.

Οι πρόεδροι των κορυφαίων ομάδων μας, μας έχουν κάνει επιλεκτικούς στις προτεραιότητες προειδοποίησης. Έχεις δίκιο, και αυτός ο κανονισμός δηλαδή, που είναι αδικημένος ο φουκαράς, αλλά τί να κάνουμε...

QUOTE(yorgos @ Feb 16 2019, 18:18 ) *
Εμένα θα μου άρεσε να έχουμε like ή "συμφωνώ". Δε με νοιάζει να προσμετράται πόσα likes έχει ο καθένας, μην το κάνουμε και γκομενοφόρουμ, αλλά πρώτον θα μας γλίτωνε από τα "+1" και "+άπειρα" και δεύτερον θα είχαμε και μαι ένδειξη για το ποια άποψη είναι δημοφιλής γενικώς για κάποιο θέμα.

Έχει συζητηθεί ξανά. Το φόρουμ είναι τόσο αρχαίο όσο και η τελευταία σου επίσκεψη στο Peru (να ξαναπάς να δούμε πιο πολλά τοπία), η πλατφόρμα του υποστηρίζει μόνο επέκταση atari, πιτσιποπάκια, μπουγελόφατσες, άντε και τις πρώτες εκδόσεις του Pokemon στο GameBoy.
Πιο εύκολο είναι να πείσουμε τα μέλη του φόρουμ να πάνε ομαδικά σε κάποια εφαρμογή που στηρίζει like/love και εκεί να αγαπούν/μισούν posts του Φορουμ, παρά να γίνει μέσα από αυτήν την πλατφόρμα-παντόφλα.

QUOTE(yorgos @ Feb 16 2019, 18:18 ) *
Επίσης, με δεδομένο πως δε βλέπω ΟΥΤΕ ΜΙΑ γυναικεία παρουσία στο φόρουμ πλην μιας σκούπας/σφουγγαρίστρας ή κάτι τέτοιο που μου στοίχισε και το 4ο φάουλ, προτείνω να έχουμε ενότητα "αθλήτρια/κορμάρα" του μήνα, να ανοίγει το ματάκι μας κάθε πρωτομηνιά. Κι αν όντως υπάρχουν και κοπέλες χρήστες, κανένα πρόβλημα να υπάρχει και αθλητής/κόμματος του μήνα, δεν είμεθα φαλλοκράτες.

Την Παρκετέζα θα λες. Υπήρχε και η Έμμα που μου τα έχωσε επειδή ρίξαμε φάουλ σε σένα για αυτό που λες. Μάλλον δεν ήταν αρκετό και απογοητεύτηκε, έχω καιρό να τη δω, τρου. Με το μέτρημα των φάουλ, πιστεύω... πρέπει να το ξαναδείς!

Πολύ φοβάμαι ότι δύσκολα θα περάσει η πρόταση. Προτείνω πάντως να το ξεκινήσει κάποιος που δεν είναι στα 4 φάουλ.

QUOTE(yorgos @ Feb 16 2019, 18:18 ) *
Τέλος και στα πιο σοβαρά, στο κινητό μου δεν μπορώ να κάνω login από chrome, παρά μόνο από άλλα προγράμματα, δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους.

Με mozilla δεν έχω θέμα.

QUOTE(yorgos @ Feb 16 2019, 18:18 ) *
Ενότητα στοιχήματος γιατί δεν έχουμε; Απαγορεύεται ή δεν υπάρχει ενδιαφέρον; Δε μου αρέσει να μπερδεύεται με τα γενικά ποστ της Ευρωλίγκας πχ.

Υπάρχει κάπου χαμηλά ένα που λέγεται Ιστορίες από την Κούβα, οπότε θα δέσετε αμέσως, αρκεί όμως να μη δούμε πραγματικές ιστορίες σου από την Κούβα. Ξέρεις εσύ.

QUOTE(yorgos @ Feb 16 2019, 18:18 ) *
Να πω και πολλά ευχαριστώ στον ήρωα που διαχώρισε την ενότητα των μεταγραφών από τα ρόστερ μπασκετικών ονειρώξεων και τις Πύλες του Ανεξήγητου, ΑΜΗΝ.

Εξελίσεται το Φόρουμ... Βρισκόμαστε σε συζητήσεις για το νέο θέμα μη-συζήτησης που θα απαγορεύσουμε, αφού πάει τόσο τέλεια η λογοκρισία περί διαιτησίας icon_drunk.gif
yorgos

QUOTE
Έχει συζητηθεί ξανά. Το φόρουμ είναι τόσο αρχαίο όσο και η τελευταία σου επίσκεψη στο Peru

Πέρσι πήγα! Άντε πρόπερσι, μιας που μπήκε το σωτήριο 2019.
QUOTE
(να ξαναπάς να δούμε πιο πολλά τοπία)

Για όποιον δε βαριέται, φρέσκο πράγμα στο Τουρκμενιστάν, το οποίο ξεκινάει από αυτή τη σελίδα (σας προειδοποιώ είναι καλτ η χώρα, από τη Βόρειο Κορέα είχα να δω τέτοια καλτίλα) :

https://www.travelstories.gr/community/thre...B1.60048/page-9

QUOTE
Πιο εύκολο είναι να πείσουμε τα μέλη του φόρουμ να πάνε ομαδικά σε κάποια εφαρμογή που στηρίζει like/love και εκεί να αγαπούν/μισούν posts του Φορουμ, παρά να γίνει μέσα από αυτήν την πλατφόρμα-παντόφλα.

Tρελή χιλόπιτα.

QUOTE
. Υπήρχε και η Έμμα που μου τα έχωσε επειδή ρίξαμε φάουλ σε σένα για αυτό που λες. Μάλλον δεν ήταν αρκετό και απογοητεύτηκε, έχω καιρό να τη δω, τρου.

Έμμα είμαι ελύθερος, νέος και απαντώ σε πμ.

QUOTE
Πολύ φοβάμαι ότι δύσκολα θα περάσει η πρόταση. Προτείνω πάντως να το ξεκινήσει κάποιος που δεν είναι στα 4 φάουλ.

Ζητείται εθελοντής. Και για να μη γίνει ρόιδο, μπορούμε να βάζουμε μόνο φωτό από αθλητικές εκδηλώσεις, όχι εσώρουχα και άλλα τέτοια του Σατανά.

QUOTE
Υπάρχει κάπου χαμηλά ένα που λέγεται Ιστορίες από την Κούβα, οπότε θα δέσετε αμέσως, αρκεί όμως να μη δούμε πραγματικές ιστορίες σου από την Κούβα. Ξέρεις εσύ.

Ε νόμιζα ότι αυτό είναι μόνο ιστορίες αποτυχίας (που εγώ δεν έχω καμία, μπουχαχα). OK θα το πάρω από εκεί.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.