Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις..
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Pierce
QUOTE(leelo15 @ Mar 29 2008, 18:14 ) *
Μια ιδεα για το Subforum του Nba.
Πως θα σας φαινοταν εαν η καθε ομαδα ειχε την εικονα με το σημα της και μια συγκεκριμενη θεση?
Δηλαδη οπως στην Α1.
Νομιζω πως ετσι και αισθητικα πιο ωραιο θα ηταν και πιο οργανωμενο.



QUOTE(Air Kef @ Mar 30 2008, 03:06 ) *
Εννοεις δικο της σαμπφορουμ καθε ομαδα του ΝΒΑ;;;;
Περσι ειχαμε σαμπφορουμ για καθε division και το εγχειρημα δν απέδωσε τα αναμενόμενα και γιαυτο άλλαξε προς την σημερινη του μορφή.


Ετσι οπως τα λεει ο Κεφ ειναι. Αν αυτο με τα divisions ηταν δυχρηστο και ειχαμε περιπτωσεις που σε καποιες περριφερειες ψαχναμε τα ποστ με μικροσκοπιο , φαντασου τι εχει να γινει αν καθε ομαδα εχει το δικο της σαμπφορουμ. Απατοι θα πανε κατι blazers και κατι bobcats tongue.gif . Oπτικα ισως θα ηταν ωραιο,αλλα...
sarounas
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 27 2008, 10:56 ) *
Πριν 1 ποστ θα συμφωνούσα με τον hip-hop.
Τώρα, συνειδητοποιώ πόσο αχανές έχει γίνει το off topic που δε θυμάμαι καν τα τόπικ που έχουν χαθεί εκεί μέσα.

Σημειώνεται ως must αλλαγή για το καλοκαίρι. smile.gif

πρόσθεσε και άλλο ένα αφού έχει και Ολυμπιακούς το καλοκαίρι wink.gif

QUOTE(big dirk @ Mar 30 2008, 02:56 ) *
sarunas στα αθληματα ξεχασες το wwe..αθλημα ειναι και αυτο 19.gif

καλά ρε συ βλέπεις αυτό το πράγμα;
εγώ μετά από συνειδητή επιλογή icon_drunk.gif σταμάτησα να το βλέπω από 10 ετών....

πέστε μου λίγο, σας κάνει τίποτα εντύπωση όταν πατάτε αυτό;
Today's active topics
Pierce
οτι στην πρωτη σελιδα το 80% των θρεντ ειναι κυριως για το γυναικειο και κατα δευτερον για τις υπολοιπες κατηγοριες του αντρικου
NBAer
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 27 2008, 10:56 ) *
Πριν 1 ποστ θα συμφωνούσα με τον hip-hop.
Τώρα, συνειδητοποιώ πόσο αχανές έχει γίνει το off topic που δε θυμάμαι καν τα τόπικ που έχουν χαθεί εκεί μέσα.

Σημειώνεται ως must αλλαγή για το καλοκαίρι. smile.gif

Ναι το off topic εχει γινει πραγματι τραγωδια. Πολυ ανοργανωτο και χαωδες.
Κατι θα σκεφτεις ειμαι σιγουρος..... biggrin.gif
sarounas
QUOTE(pierce21 @ Mar 31 2008, 15:01 ) *
οτι στην πρωτη σελιδα το 80% των θρεντ ειναι κυριως για το γυναικειο και κατα δευτερον για τις υπολοιπες κατηγοριες του αντρικου

έτσι ακριβώς
καλά πάμε icon_drunk.gif


λέω να κάνουμε μία αντεπίθεση με ΝΒΑ για ένα μήνα (να το κάνουμε τσατ wink.gif )
captain charisma
QUOTE(sarounas @ Mar 31 2008, 14:52 ) *
καλά ρε συ βλέπεις αυτό το πράγμα;
εγώ μετά από συνειδητή επιλογή icon_drunk.gif σταμάτησα να το βλέπω από 10 ετών....

σιγα εδω το βλεπουν ακομα και ατομα που πατησαν τα 30...και κανουν και meetings καθε πεμπτη στην αθηνα στο καβατζα αν θες αποδειξεις... wink.gif
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Apr 1 2008, 19:38 ) *
σιγα εδω το βλεπουν ακομα και ατομα που πατησαν τα 30...και κανουν και meetings καθε πεμπτη στην αθηνα στο καβατζα αν θες αποδειξεις... wink.gif


Και αυτο δηλωνει πως εχουν σωας τα φρενας? tongue.gif
sarounas
QUOTE(big dirk @ Apr 1 2008, 22:38 ) *
σιγα εδω το βλεπουν ακομα και ατομα που πατησαν τα 30...και κανουν και meetings καθε πεμπτη στην αθηνα στο καβατζα αν θες αποδειξεις... wink.gif

πότε άνοιξε καινούρια πτέρυγα το Δαφνί;
nikolas12
Εμενα μου αρεσε παλιοτερα στο off topic υπηρχαν καποια topic pinned.Τωρα αυτα πρεπει να ψαξουμε πολυ για να τα βρουμε.
NBAholic
Εγώ να αναφέρω το πρόβλημα που υπάρχει πλέον, λόγω του μεγέθους του σάιτ και των τόπικς, στην εξεύρεση συγκεκριμένων λέξεων. Το ότι βλέπω, πχ, ότι κάτι που ψάχνω βρίσκεται στο "Off Topic σκέψεις" δε μου προσφέρει καμιά βοήθεια, μιας και δεν πρόκειται να ανατρέξω στα χιλιάδες ποστς εκεί μέσα για να το βρω.
dizzy_fingers
Υπάρχει ειδικό κουτάκι στο ψάξιμο όπου επιλέγεις να σου εμφανίζει τα αποτελέσματα σε ποστ κι όχι σε τόπικ.
NBAholic
Α, ναι, αυτό το search το ξέχασα. Συνηθίζω να χρησιμοποιώ εκείνο το πρόχειρο πάνω δεξιά στην αρχική οθόνη...
nikolas12
Λοιπον κατι που ηθελα να σας πω ειναι οτι οταν ειχα πρωτοεπισκεφθει το φορουμ ειχε στο nba forum τις ανατολικοτερες ομαδες αυτες που ηταν πιο κοντα στον Ατλαντικο κτλ.Αυτα γιατι δεν υπαρχουν πια;

Και κατι αλλο.Τα τοπικς τυπου ποιος θα παρει αυτο το δαχτυλιδι μολις τελειωνει το πρωταθλημα ειναι καλυτερο να κλειδωνονται.
lagiator
Σπύρο το logo και οι εικόνες των μενού είναι σε low quality (ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω)
dizzy_fingers
No I don't smile.gif.
dizzy_fingers
Wait, αυτό λες ε?


Για λόγους optimization διάλεξα κάποια ποιότητα μικρότερη του απόλυτου, ωστόσο αν τη φέρεις δίπλα στο psd θα πρέπει να κοιτάξεις πολύ για να βρεις διαφορές.
lagiator
Στο κάτω μέρος της σελίδας στα "forum links" το "Mail" παραπέμπει στο hackbox και όχι στο hrnoc wink.gif
dizzy_fingers
Σωστός.
Θα το φτιάξω μόλις πάω σπίτι.
lagiator
αα επίσης ξέχασα να πω ότι στα "Game Links" τα "Quiz" δεν δουλεύουν..
dizzy_fingers
Ναι, όλα αυτά έχουν ξεμείνει από τη μεταφορά του server 39.gif...

Μάζεψε ότι βρεις σχετικά, και πόσταρέ τα ή στείλε τα με ένα πμ να τα αναλάβω.
nikolas12
QUOTE(hip-hop @ Apr 18 2008, 22:50 ) *
Λοιπον κατι που ηθελα να σας πω ειναι οτι οταν ειχα πρωτοεπισκεφθει το φορουμ ειχε στο nba forum τις ανατολικοτερες ομαδες αυτες που ηταν πιο κοντα στον Ατλαντικο κτλ.Αυτα γιατι δεν υπαρχουν πια;

Και κατι αλλο.Τα τοπικς τυπου ποιος θα παρει αυτο το δαχτυλιδι μολις τελειωνει το πρωταθλημα ειναι καλυτερο να κλειδωνονται.


Σπυρο ξεχασες αυτο το ποστ μου.Μπορεις να απαντησεις;
dizzy_fingers
Σόρρυ Νικ, δεν το είχα δει smile.gif.

Για το πρώτο, αφού το είχες προλάβει θα είχες δει κιόλας ότι η κίνηση ήταν υπερβολικά απλωμένη για να υπάρχουν τόσα υποφόρουμ.
Με την τωρινή δομή, τα ενεργά τόπικ είναι πιο μαζεμένα.
Όταν ή αν αυξηθεί η κίνηση, το ξανασκεφτόμαστε να επαναφέρουμε τη δομή.


Για το δεύτερο, δεν υπάρχει λόγος να κλειδώνονται.
Ακόμα και μετά από ένα χρόνο, κάποιος μπορεί να έχει κάτι να γράψει ή να ρωτήσει (πχ αν έχει βρει κανείς torrent με τον αγώνα).

smile.gif
nikolas12
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 28 2008, 11:06 ) *
Σόρρυ Νικ, δεν το είχα δει smile.gif.

Για το πρώτο, αφού το είχες προλάβει θα είχες δει κιόλας ότι η κίνηση ήταν υπερβολικά απλωμένη για να υπάρχουν τόσα υποφόρουμ.
Με την τωρινή δομή, τα ενεργά τόπικ είναι πιο μαζεμένα.
Όταν ή αν αυξηθεί η κίνηση, το ξανασκεφτόμαστε να επαναφέρουμε τη δομή.
Για το δεύτερο, δεν υπάρχει λόγος να κλειδώνονται.
Ακόμα και μετά από ένα χρόνο, κάποιος μπορεί να έχει κάτι να γράψει ή να ρωτήσει (πχ αν έχει βρει κανείς torrent με τον αγώνα).

smile.gif


Ναι οντως γιατι το πρωτο το ειχα δει ηταν καλη ιδεα αλλα πολυ μικρη κινηση.
Το δευτερο παλι αν εισαι αυτης της επιλογης δε με πειραζει απλα ρωτησα.
morfi
(έψαξα για το τόπικ που αναφέρουμε προβλήματα και δεν το βρήκα. Είμαι σίγουρος ότι υπήρχε ένα...)

dizzy έχω ένα προβληματάκι. Μου επανέφερε από μόνο του το παλιό άβαταρ και δεν μπορώ να το αλλάξω. Οι διαστάσεις του καινούργιου είναι ναι μεν μεγαλύτερες (όπως και του παλιού) από αυτές που ζητάει αλλά αυτό δεν ήταν πρόβλημα πιο πριν αφού ανέβαζα ότι εικόνα ήθελα όπως και να 'χει.

edit: Τώρα δεν μου εμφανίζει τίποτα!
B for Basketball
QUOTE(morfi @ May 14 2008, 16:52 ) *
(έψαξα για το τόπικ που αναφέρουμε προβλήματα και δεν το βρήκα. Είμαι σίγουρος ότι υπήρχε ένα...)

dizzy έχω ένα προβληματάκι. Μου επανέφερε από μόνο του το παλιό avatar και δεν μπορώ να το αλλάξω. Οι διαστάσεις του καινούργιου είναι ναι μεν μεγαλύτερες (όπως και του παλιού) από αυτές που ζητάει αλλά αυτό δεν ήταν πρόβλημα πιο πριν αφού το ανέβαζα όπως και να χει.

edit: Τώρα δεν μου εμφανίζει τίποτα!

Nομιζω οτι μ το ειχε κανε κ εμενα παλιοτερα...
Δοκιμασε να βαλεις μια εικονα...
Κανε log out k ξαναμπες....
(Καπως ετσι το διορθωσα εγω)
morfi
QUOTE(B for Basketball @ May 14 2008, 19:57 ) *
Nομιζω οτι μ το ειχε κανε κ εμενα παλιοτερα...
Δοκιμασε να βαλεις μια εικονα...
Κανε log out k ξαναμπες....
(Καπως ετσι το διορθωσα εγω)

Απορώ που καταλήγει κάποιος όταν ακολουθεί τις συμβουλές σου...


Πλάκα κάνω 69.gif. Το έκανα και δεν έπιασε.
rchos
εχω μια προταση.
ετσι για αλλαγη να λειτουργησει το φορουμ κανα 5ημερακι.μετα ξανασυζηταμε! tongue.gif
Flash
QUOTE(rchos7 @ May 14 2008, 21:15 ) *
εχω μια προταση.
ετσι για αλλαγη να λειτουργησει το φορουμ κανα 5ημερακι.μετα ξανασυζηταμε! tongue.gif


Είσαι κακός αλλά σε σέβομαι.
NBAholic
QUOTE
dizzy έχω ένα προβληματάκι. Μου επανέφερε από μόνο του το παλιό avatar και δεν μπορώ να το αλλάξω. Οι διαστάσεις του καινούργιου είναι ναι μεν μεγαλύτερες (όπως και του παλιού) από αυτές που ζητάει αλλά αυτό δεν ήταν πρόβλημα πιο πριν αφού το ανέβαζα όπως και να χει.


Kαι σε μένα το ίδιο συμβαίνει. Αδυνατώ να αλλάξω avatar, ανεξαρτήτως μεγέθους-που δε νομίζω βέβαια ότι παίζει ρόλο.

ΥΓ. Τώρα εξαφανίστηκε και το δικό μου. Λογικά θα επανέλθουμε όμως.
rchos
QUOTE
ΥΓ. Τώρα εξαφανίστηκε και το δικό μου. Λογικά θα επανέλθουμε όμως.


εκει που τελειωνει η λογικη αρχιζει το basketforum. tongue.gif
dizzy_fingers
Αγνοήστε τα κακεντρεχή σχόλια των ηλικιωμένων φίλων μας tongue.gif και ξαναδοκιμάστε.
Τώρα θα μπορείτε να αλλάξετε άβαταρ.
NBAholic
Mόλις δοκίμασα. Το ίδιο μήνυμα λάθους εμφανίζεται ακόμη.
dizzy_fingers
Τί λέει?
NBAholic
Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.

The error returned was:
The upload failed. Please contact a member of staff to help rectify the problem



Not even the admin has now an avatar, θα πρόσθετα εγώ. tongue.gif

ΕΝΤΙΤ: Τώρα είναι εντάξει.
dizzy_fingers
Δοκίμασε πάλι.

Το path για το upload folder ήταν διαφορετικό στον προηγούμενο σέρβερ.

Τώρα είναι οκ, το δοκίμασε και ο admin tongue.gif.
captain charisma
το edit στα ποστ μονο για 15 λεπτα ισχυει?
leonkalf
Ναι
benchwarmer
Λιγο ασχετο (και πιθανοτατα εγω κανω κατι λαθος) αλλα δεν μου εμφανιζονται στον πινακα ελεγχου τα sent PMs... huh.gif huh.gif
Pierce
για να αποθηκευονται τα pms σου, οταν τα στελνεις πρεπει να κανεις τικ στο κουτακι απο κατω απο τον χωρο που γραφεις το κειμενο στο '' Add a copy of this message to my sent items folder ''
αλλιως δεν κρατιουνται smile.gif
benchwarmer
Α οκ! Thanks Pierce21!! biggrin.gif biggrin.gif
nikolas12
Στο προφιλ μας γραφει οτι ειμαστε καπου most active και ενα ποσοστο απο διπλα.Σε μενα λεει οτι ειμαι 24% most active στο γενικα και αοριστα.Το υπολοιπο 76% που μπορω να το δω;
apkat
Φανταζομαι οτι δεν μπορεις..Αλλωστε το υπολοιπο 76% ειναι διασκορπισμενο σε ολο το φορουμ οποτε θα ηταν μια ολοκληρη λιστα..
Xaroumenos loukoumas
Έχω να κάνω μία πρόταση.
Δε γνωρίζω κατά πόσο είναι εύκολη ή εφικτη κτλ, αλλα θα την κάνω.

Κατά καιρούς όλοι μας έχουμε χρησιμοποιήσει τα δικά μας custom tags για να περιγράψουμε κάτι πχ [offtopic_mode], [spazoklampanias_mode], [geek_mode] κτλ.
Ορισμένα από αυτά μάλιστα είναι αδιαμφισβήτητης αξίας (πχ το offtopic) και χρησιμοποιούνται κατά κόρον από πολλούς από εμάς.
Η πρότασή μου εκτός από την υλοποίηση του offtopic tag (που ειναι το βασικότερο), είναι η υλοποίηση ενός μηχανισμού custom tag, όπου ο χρήστης θα εισάγει το όνομα του tag και τα γραφόμενα θα βγαίνουν σε πλαισιάκι κτλ, περίπου όπως τώρα γινεται με το quote (αν και θα ήταν καλύτερο για λόγους κατανόησης σε περίπτωση γρήγορου post overview να ήταν διαφορετικό το πλαισιάκι - πχ να μην άλλαζε το χρώμα του background).

Δεν ξέρω Dizzy τι δουλειά προϋποθέτει εκ μέρους σου, αλλά το θεωρώ όμορφη και χρήσιμη προσθήκη στο forum, καθώς κάθε χρήστης που γράφει πχ κάτι offtopic, θα βάζει τα offtopic tags για να το γραψει, διευκολύνοντας έτσι την ανάγνωση των post από τους υπόλοιπους χρήστες..

Αν μου έρθει και τπτ άλλο θα το γράψω smile.gif
nikolas12
Κατι αλλο.Αυτο που λεει τα νεα μελη ποσα ποστ και τοπικ συνταχτηκαν σημερα το πινακακι που ειναι;Λουκουμα απο ενα σημειο και μετα δεν το καταλαβα.
Xaroumenos loukoumas
Απο ποιο σημειο και μετα; smile.gif
nikolas12
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 14 2008, 19:04 ) *
είναι η υλοποίηση ενός μηχανισμού custom tag, όπου ο χρήστης θα εισάγει το όνομα του tag και τα γραφόμενα θα βγαίνουν σε πλαισιάκι κτλ, περίπου όπως τώρα γινεται με το quote (αν και θα ήταν καλύτερο για λόγους κατανόησης σε περίπτωση γρήγορου post overview να ήταν διαφορετικό το πλαισιάκι - πχ να μην άλλαζε το χρώμα του background).


Απο αυτο.
Xaroumenos loukoumas
Μα ειναι σαφές! blink.gif
Δε μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικα!
NBAer
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 14 2008, 23:57 ) *
Μα ειναι σαφές! blink.gif
Δε μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικα!

Και γιατι δεν μπορεις να το κανεις τωρα αυτο? Μπορεις. biggrin.gif Πχ:


[Mark Jackson mode]
Kobe is the best in the universe. Yesterday's top performance with 17 points with 6/19 has matched and even surpassed MJ's 55 points against Phoenix.
[/Mark Jackson mode]

ή αμα θελεις:

HTML
[Mark Jackson mode]
Kobe is the best in the universe. Yesterday's top performance with 17 points with 6/19 has matched and even surpassed MJ's 55 points against Phoenix.



Mark Jackson sucks BTW. He needs immediate treatment. tongue.gif
dizzy_fingers
Λουκουμά, σημειώθηκε η πρότασή σου.

Hip-hop, το πινακάκι θα επανέλθει σύντομα.

Μόλις τελειώσω την εξεταστική στη 1η ιουλίου θα ξεκινήσω σιγά σιγά τα μερεμέτια στο φόρουμ....
Flash
Υπερψηφίζω την πρόταση Χ.Λ. (η οποία τον αναβαθμίζει σε είδωλο^3 και φτάνει ένα βήμα πριν τη θέωση κατα χάρη). Προφανώς εφόσον δεν ξέρει αυτός αν είναι εφικτό εγώ δεν μπορώ καν να το διανοηθώ laugh.gif αλλά όντως θα ήταν εξαιρετική προσθήκη [slurp mode] ω θεσπέσιε ανμτιν [/slurp mode] biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.