Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundobasket 2010 - Γ' ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
Manu7
Χαχαχαχα! Και PG o Mπουρούσης!!!Λίγο τα φρένα όμως γιατί σφίξαμε...

Έχουμε και λέμε.Ο Γιάνναρος παίζει 1-2-3-4.
5 με τίποτα όμως!:D
frenchman7
Με τον που τον έβαλε τον Μπουρούση στο τέλος... έπαιζα το σπίτι μου ότι θα βάραγε 2 τρίποντα! tongue.gif

Μέχρι να ρθω να το γράψω είχε ήδη σουτάρει το πρώτο!
il postino
QUOTE(benchwarmer @ Sep 1 2010, 20:33 ) *
Και τώρα, εμπρός για ήττα!

με μπουρου να ποσταρει συνεχως και εσκεμμενα? wink.gif
GMlls
είχε άδικο τελικά ο γιαννάκης που του φώναζε να παίζει μέσα και να μην πηγαίνει για τρίποντο συνεχώς;
Pierce
QUOTE (colonel gomelsky @ Sep 1 2010, 20:45 ) *
ΥΓ. Εντάξει; Τους διαλύσαμε τους ταλαίπωρους; Πάμε ρε ομαδάρα 68.gif

+1
Το θεωρω τραγικο ως και ύβρη να εισαι στο +35-40 και να παιζεις 4/4 πιεση....
(το γεγονός ότι είχα παίξει Ακτή +26.5 δεν παίζει κανέναν ρόλο tongue.gif)
Flash
Άσχετο, αλλά με το παιχνίδι να είναι "η ώρα του παιδιού", ο Νικ έφτασε κοντά στο TD με 15-8-7.
vonzuchter
QUOTE(Flash @ Sep 1 2010, 21:17 ) *
Άσχετο, αλλά με το παιχνίδι να είναι "η ώρα του παιδιού", ο Νικ έφτασε κοντά στο TD με 15-8-7.


ενταξει δεν εχει καλο σουτ αλλα εμενα μου αρεσει σα παικτης παρα τη μουρμουρα που επικρατει εις βαρος του.
μου αρεσει επισης στους αιφνιδιασμους. κανει σχεδον παντα σωστη επιλογη
ελπιζω να εξελιχει γιατι μετα τον παπαλουκα ειναι το χαος στη θεση 1 και τον μελλον μοιαζει δυσοιωνο...
οπως και στη θεση 5 το ιδιο
Manu7
Εν τω μεταξύ πιστεύω βλέπετε όλοι πως το πουέρτο ρίκο έσπασε τη ζώνη των Τούρκων μέχρι στιγμής. wink.gif
mathaiosside
Αν χάσει η Τουρκία σήμερα και νικήσει στον τελευταίο αγώνα, ποίος παίρνει την πρώτη θέση του ομίλου;

Πάντως μακάρι να νικήσει το Πουέρτο Ρίκο σήμερα, τους παίζουν πολύ ωραία όσο και αν (ψιλο)σπρώχνει τους Τούρκους η διαιτησία.
Manu7
QUOTE(mathaiosside @ Sep 1 2010, 22:17 ) *
Αν χάσει η Τουρκία σήμερα και νικήσει στον τελευταίο αγώνα, ποίος παίρνει την πρώτη θέση του ομίλου;

Πάντως μακάρι να νικήσει το Πουέρτο Ρίκο σήμερα, τους παίζουν πολύ ωραία όσο και αν (ψιλο)σπρώχνει του Τούρκους η διαιτησία.

Η Τουρκία βγαίνει πρώτη.Εκτός αν χάσει κ από Κινέζους.
mathaiosside
QUOTE(Manu7 @ Sep 1 2010, 22:18 ) *
Η Τουρκία βγαίνει πρώτη.Εκτός αν χάσει κ από Κινέζους.


Μα γιατί, αν νικήσουμε και εμείς με τους Ρώσους και αυτοί με τους Κινέζους δεν είναι ισοβαθμία;

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Manu7
QUOTE(mathaiosside @ Sep 1 2010, 22:29 ) *
Μα γιατί, αν νικήσουμε και εμείς με τους Ρώσους και αυτοί με τους Κινέζους δεν είναι ισοβαθμία;

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ε στην διπλή ισοβαθμία περνάνε αυτοι γιατί μας κέρδισαν.
phoenix_93
Το γύρισε το παιχνίδι ο Γκόνλουμ ο πορθητής. Αν έχεις έδρα σου πάνε όλα τελικά.
vonzuchter
QUOTE(phoenix_93 @ Sep 1 2010, 22:55 ) *
Το γύρισε το παιχνίδι ο Γκόνλουμ ο πορθητής. Αν έχεις έδρα σου πάνε όλα τελικά.


βοηθανε και οι κορακες πολυ... εκει στη ληξη της τριτης περιοδου αυτο το φαουλ δε θα το εδιναν ουτε εις βαρος του ολυμπιακου σε τελικο στο οακα... 3 πετσινοι βαθμοι μάνι μάνι σε κρισιμο σημειο
Manu7
Αφασία ο Ιλιασόβα μιλάμε... 24.gif
SG3ptshooter
Έεετσι ρε συμορρίτες. Ωραίος ο Βασαλό..
mathaiosside
QUOTE(Manu7 @ Sep 1 2010, 23:17 ) *
Αφασία ο Ιλιασόβα μιλάμε... 24.gif


ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! ΘΕΟΣ!!!!
vonzuchter
QUOTE(Manu7 @ Sep 1 2010, 23:17 ) *
Αφασία ο Ιλιασόβα μιλάμε... 24.gif


για αυτο γυαλίζει τους παγκους στο ΝΒΑ.... εμας παντως μας γλεντησε smiley.gif

Ουτε ρηπλέη δεν έδωσαν τα λαμογια οι Τούρκοι να δούμε αν υπήρξε επαφη στο τελευταιο τρίποντο smiley.gif
GMlls
QUOTE(vonzuchter @ Sep 1 2010, 23:20 ) *
για αυτο γυαλίζει τους παγκους στο ΝΒΑ.... εμας παντως μας γλεντησε smiley.gif



τι κάνει; αν δεν ξέρεις μην γράφεις οτι να ναι. έλεος.
στατιστικά ιλασόβα
KingCrimson
Mεγαλο βλ...μα ο Ιλιασοβα, φαινεται και απο το τροπο που σουταρει, μονος του και γερνει και προς τα πισω να μη φαει ταπα
Flash
QUOTE(GMlls @ Sep 1 2010, 21:22 ) *
τι κάνει; αν δεν ξέρεις μην γράφεις οτι να ναι. έλεος.
στατιστικά ιλασόβα


Σωστός. Εν τω μεταξυ χθες είχε 6/6 τρίποντα ενώ σήμερα 2/8 και 3/15 σουτ συνολικά rolleyes.gif
Leon_cp3
Περίπτωση οι Τούρκοι πάντως,να κάνεις standing ovation 2 λεπτά πριν το φινάλε έχοντας κεφαλή 7-9 πόντους, ούτε στο πόλο δε συμβαίνει. Έπρεπε να το χάσουν για να συνέλθουν.
vonzuchter
QUOTE(GMlls @ Sep 1 2010, 23:22 ) *
τι κάνει; αν δεν ξέρεις μην γράφεις οτι να ναι. έλεος.
στατιστικά ιλασόβα

αντε ρε... 20 λεπτα παιζει? 2 αντε 3 ματς ειδα ολα και ολα φετος απο μπακς και δεν μου εκανε καμια εντυπωση διαφορετικα θα τον θυμομουν
il postino
http://www.sport-fm.gr/

http://www.superbasket.gr/kavalieratos/?p=608

http://www.gazzetta.gr/bloggers/papadogian...%84%CF%84%CE%B1

θα μπορουσα να βρω και αλλα για να καταληξω οτι εν πολλοις το θεμα δημιουργειται απο αμπαλους! η χαρα των αμπαλων λοιπον να ανακαλυπτουν συνομωσιες και ιντριγκες!! λες και περυσι με τους γαλλους παιξαμε ντε και καλα για να χασουμε!

Gidovoskos
Βρε τη πλάκα θα είχε να έχαναν σήμερα οι τούρκοι , θα χαρακτηριζόταν ήττα λόγο ΒΛΑΚΕΙΑΣ . shot.gif
Flash
QUOTE(il postino @ Sep 1 2010, 21:41 ) *
http://www.sport-fm.gr/

http://www.superbasket.gr/kavalieratos/?p=608

http://www.gazzetta.gr/bloggers/papadogian...%84%CF%84%CE%B1

θα μπορουσα να βρω και αλλα για να καταληξω οτι εν πολλοις το θεμα δημιουργειται απο αμπαλους! η χαρα των αμπαλων λοιπον να ανακαλυπτουν συνομωσιες και ιντριγκες!! λες και περυσι με τους γαλλους παιξαμε ντε και καλα για να χασουμε!


To ίδιο έγραψε και ο Φιλέρης. Άμπαλος και αυτός ;
nikefalin
QUOTE(Flash @ Sep 1 2010, 23:47 ) *
To ίδιο έγραψε και ο Φιλέρης. Άμπαλος και αυτός ;


αν βγούμε 3οι ΔΕΝ είναι οριστικό με τους Γάλλοι

Ειτε βγούμε 3οι είτε βγούμε 2οι , τοτε υπάρχει ένα σενάριο 3πλης ισοβαθμίας στον αλλο όμιλο ψιλοπαλαβό. Δηλαδή αν κερδίσει η Ν.Ζηλανδία τα Γαλλάκια θα εξαρτηθούν όλα από τις διαφορές. Οι Ισπανοί κέρδισαν με πολλά (17) τους Μαορί, οι Γαλλοι με 6 την Ισπανία , οπότε ας οι Ισπανοί σε 3πλη έρχονται πιθανά 2οι με το +11 που έχουν. Λογικά 3οι οι γαλλοι σε αυτό το σενάριο οπότε και πάλι δε μας αποφεύγουν....
il postino
QUOTE(Flash @ Sep 1 2010, 23:47 ) *
To ίδιο έγραψε και ο Φιλέρης. Άμπαλος και αυτός ;

βρες μου εναν που να ξερει πραγματικα μπασκετ , να ειναι στεγνα αντικειμενικος να μην κρεμεται απο τα ..... κανενος!

μπορει να ειμαι ισοπεδωτικος αλλα ειτε θα ειναι ασχετοι , ειτε θα ναι καφροι , ειτε θα εχουν συμφεροντα ,ειτε απλα θα θελουν να γεμισουν φυλλαδες γραφοντας χαζομαρες. υπαρχουν και συνδιασμοι των παραπανω!

δε διαβασα αυτο που εγραψε ο δικος σου αλλα γιατι να μην ειναι μια απο τα ιδια?
Flexo
Ότι και να βγούμε με τέτοιον Καζλάουσκας στον πάγκο δεν πάμε πουθενά.
Ο τύπος θέλει ηλεκτροσοκ μπας και ξυπνήσει. Ο καθένας κάνει μέσα στο γήπεδο ότι του γουστάρει σε άμυνα και επίθεση και αυτός παρακολουθεί.
Δεν αποκλείεται στα αποδυτήρια να του ρίχνουν "σύννεφο" οι παίκτες.
Flash
QUOTE(il postino @ Sep 1 2010, 22:05 ) *
βρες μου εναν που να ξερει πραγματικα μπασκετ , να ειναι στεγνα αντικειμενικος να μην κρεμεται απο τα ..... κανενος!

μπορει να ειμαι ισοπεδωτικος αλλα ειτε θα ειναι ασχετοι , ειτε θα ναι καφροι , ειτε θα εχουν συμφεροντα ,ειτε απλα θα θελουν να γεμισουν φυλλαδες γραφοντας χαζομαρες. υπαρχουν και συνδιασμοι των παραπανω!

δε διαβασα αυτο που εγραψε ο δικος σου αλλα γιατι να μην ειναι μια απο τα ιδια?


Γιατί δεν είναι τίποτε από όλα αυτά που λες όπως συμπεραίνω από όλα τα χρόνια που τον διαβάζω. Οπότε όντως κατά τη γνώμη μου είσαι ισοπεδωτικός.

Εμένα το μόνο που με κάνει να πιστεύω ότι όντως θα πάιξουμε για τη νίκη είναι αυτό που ανέφερε ο Nikefalin (και το παιχνίδι Γαλλία-ΝΖ γίνεται χρονικά μετά το δικό μας).
CrossoverOnE
Τι μπηχτες ηταν αυτες που αφησε ο Καζλαουσκας;
Manu7
QUOTE(il postino @ Sep 2 2010, 00:05 ) *
βρες μου εναν που να ξερει πραγματικα μπασκετ , να ειναι στεγνα αντικειμενικος να μην κρεμεται απο τα ..... κανενος!

μπορει να ειμαι ισοπεδωτικος αλλα ειτε θα ειναι ασχετοι , ειτε θα ναι καφροι , ειτε θα εχουν συμφεροντα ,ειτε απλα θα θελουν να γεμισουν φυλλαδες γραφοντας χαζομαρες. υπαρχουν και συνδιασμοι των παραπανω!

δε διαβασα αυτο που εγραψε ο δικος σου αλλα γιατι να μην ειναι μια απο τα ιδια?

φίλε il postino στη συγκεκριμένη περίπτωση επειδή κάποιοι δεν συμφωνούν με τη λογική σου δεν σημαίνει ότι είναι άμπαλοι ή είναι τσάτσοι κανενός.
Φιλικά στο λέω εννοείται.
vastravoud
Οι απολύτως σωστές μπηχτές.......

Έχει κάνει λάθη, σίγουρα, δέχομαι κι ότι τον παιρνει ο ύπνος, αλλά σε αυτό έχει 100% δίκιο. Οι οπαδικές εφημερίδες/ιστοσελίδες είναι ΑΘΛΙΕΣ και δεν κάνουν τίποτε άλλο εκτός από το να χύνουν δηλητήριο.

Ειδικά από τα επεισόδια με τους Σέρβους κι ύστερα το πράγμα ξέφυγε. Ντροπή τους! Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή σίγουρα, αλλά να γράφεις σε Πράσινες, Γαύρους, Λεωφόρους.γκρ, θέλει επίδομα ανθιυγιεινής εργασίας.
nikefalin
QUOTE(vastravoud @ Sep 2 2010, 00:13 ) *
Ειδικά από τα επεισόδια με τους Σέρβους κι ύστερα το πράγμα ξέφυγε. Ντροπή τους! Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή σίγουρα, αλλά να γράφεις σε Πράσινες, Γαύρους, Λεωφόρους.γκρ, θέλει επίδομα ανθιυγιεινής εργασίας.


μάλλον πάμε για επίδομα (πνευματικής) αναπηρίας
SG3ptshooter
Εγώ πάλι πιστεύω ότι το να δηλώνει κάτι τέτοιο ο προπονητής δίνει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις σε ένα θέμα που δεν άνοιξε χτες, αλλά το βλέπουμε πολλά χρόνια τώρα.

Στο κάτω κάτω ας κλείσουν τη Χ και την Ψ που όλοι ξέρουμε ότι γεννούν τυφλούς οπαδούς μπας κι αλλάξει κάτι..
il postino
QUOTE(Manu7 @ Sep 2 2010, 00:13 ) *
φίλε il postino στη συγκεκριμένη περίπτωση επειδή κάποιοι δεν συμφωνούν με τη λογική σου δεν σημαίνει ότι είναι άμπαλοι ή είναι τσάτσοι κανενός.
Φιλικά στο λέω εννοείται.


οπως δεν ειναι πανακεια αυτο που υποστηριζω εγω ετσι δεν ειναι και το καθετι που γραφεται απο τους δημοσιογραφους. σαφως και δεν ειναι αμπαλος αυτος που δε συμφωνει μαζι μου αλλα ειμαι σιγουρος οτι η πλειοψηφια αυτων που γραφονται στις εφημεριδες και στο δικτυο γραφονται σα να απευθυνονται σε αμπαλους.

σεβομαι περισσοτερο τη μπασκετικη γνωμη τη δικη σου και αρκετων εδω μεσα απο την αποψη του φιλ.συριγου π.χ που ασχολειται με το μπασκετ 30 χρονια σε θεωρητικο επιπεδο!

μην κουραζω αλλο ομως .
T.W.Is.M.
QUOTE(vastravoud @ Sep 1 2010, 19:16 ) *
ΑΠΟΛΥΤΟ lol ο Μπουρουσης με το ελληνικότατο χοντρό μπινελίκι στο διαιτητη! tongue.gif


Οταν το ειδα live αυτο μου φανηκε οτι του ελεγε "πιτσκουματερι, γ... το σπιτι σου μπ...ρδε"! Αν ειπε οντως πιτσκουματερι ειναι ενας μικρος θεουλης! Ανωτερος του Ντιρκ γιατι οχι μονο εχει το fade away τριποντο στο ρεπερτοριο, αλλα βριζει και στα Σερβικα τους διαιτητες.
vastravoud
Αυτό το μάτσου πίτσου που λες δεν το κατάλαβα να το λέει tongue.gif, αλλά τις ευχές για το σπίτι του διαιτητή καθώς και την εκτίμηση του για την πραγματική ταυτότητα του πατρός του τις καταλαβα μια χαρα!
kobe81points
QUOTE (vastravoud @ Sep 2 2010, 00:13 ) *
Οι απολύτως σωστές μπηχτές.......

Έχει κάνει λάθη, σίγουρα, δέχομαι κι ότι τον παιρνει ο ύπνος, αλλά σε αυτό έχει 100% δίκιο. Οι οπαδικές εφημερίδες/ιστοσελίδες είναι ΑΘΛΙΕΣ και δεν κάνουν τίποτε άλλο εκτός από το να χύνουν δηλητήριο.

Ειδικά από τα επεισόδια με τους Σέρβους κι ύστερα το πράγμα ξέφυγε. Ντροπή τους! Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή σίγουρα, αλλά να γράφεις σε Πράσινες, Γαύρους, Λεωφόρους.γκρ, θέλει επίδομα ανθιυγιεινής εργασίας.

+10000
vastravoud
Τα περί θορύβοου είναι γελοία, προφανώς!

Όταν η πεντάδα των Τούρκων ψήλωσε και εμείς έπρεπε να ΤΡΕΞΟΥΜΕ και να πιέσουμε, οι δύο καλύτεροι μας παίκτες ήταν λιώμα στην κούραση.
vonzuchter
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 2 2010, 00:53 ) *
Οταν το ειδα live αυτο μου φανηκε οτι του ελεγε "πιτσκουματερι, γ... το σπιτι σου μπ...ρδε"! Αν ειπε οντως πιτσκουματερι ειναι ενας μικρος θεουλης! Ανωτερος του Ντιρκ γιατι οχι μονο εχει το fade away τριποντο στο ρεπερτοριο, αλλα βριζει και στα Σερβικα τους διαιτητες.


τι σημαινει πιτσουκματερι? smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(vonzuchter @ Sep 2 2010, 01:29 ) *
τι σημαινει πιτσουκματερι? smiley.gif


Αν δεν κανω λαθος, το picka ειναι το...γυναικειο γεννητικο οργανο. Ματερι ειναι η μανα. cool.gif
Manu7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 2 2010, 01:33 ) *
Αν δεν κανω λαθος, το picka ειναι το...γυναικειο γεννητικο οργανο. Ματερι ειναι η μανα. cool.gif

Kρυφοσερβόφιλο σε κόβω τελικά? tongue.gif 21.gif
vonzuchter
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 2 2010, 01:33 ) *
Αν δεν κανω λαθος, το picka ειναι το...γυναικειο γεννητικο οργανο. Ματερι ειναι η μανα. cool.gif


οποτε μπορω να υποθεσω τι σημαινει το πιτσουκ 24.gif
traveller
Καλά τώρα...είναι αντίδραση αυτή διεθνή παίχτη που έχει φάει τα γήπεδα με το κουτάλι?? για μια φάση που έγινε όταν το σκορ ήταν 0-0 κόντρα στους πουθενάδες??? λες και κρινόταν τίποτα????

100% το έκανε για τον δείξουν οι κάμερες, έτσι νιώθει προφανώς ότι κερδίζει κάτι σε ¨"μαγκιά"

Ήμαρτον λέμε , ήμαρτον...
vonzuchter
QUOTE(traveller @ Sep 2 2010, 01:38 ) *
Καλά τώρα...είναι αντίδραση αυτή διεθνή παίχτη που έχει φάει τα γήπεδα με το κουτάλι?? για μια φάση που έγινε όταν το σκορ ήταν 0-0 κόντρα στους πουθενάδες??? λες και κρινόταν τίποτα????

100% το έκανε για τον δείξουν οι κάμερες, έτσι νιώθει προφανώς κερδίζει κάτι σε ¨"μαγκιά"

Ήμαρτον λέμε , ήμαρτον...

Γενικά εχει αρχίσει να ξεφεύγει λιγο ο 'Μπουρούσαρος'. και στις τάξεις φιλαθλων του Ολυμπιακού εχει αρχίσει να μην ειναι δημοφιλής. ειδικα μετα τα σκηνικά που έγιναν στο σέφ μεταξύ αυτού και φιλάφλων στον τελευταιο τελικο φετος. εκτος τοπικ για αυτο δεν αναφέρω αναλυτικά.
Johnaros
Στο τελευταίο τρίποντο που βαράει ο Μπουρούσης (ναι εκείνο από λίγο διαγώνια, από τα 7 μέτρα περίπου, το ελεύθερο, που χάνει) φωνάζω τα 2 δευτερόλεπτα που έχει τη μπάλα και σημαδεύει "ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΜΗ ΜΗ ΒΑΡΕΣΕΙ ΜΗ ΔΩΣ....." και σούταρε. Στη 2η πάσα. Έτσι.
Έχει ρίξει 27 τρίποντα. Ο Λάκοβιτς έχει ρίξει 25 και ο Μασάδο 22, οι πρώτοι δύο που σουτάρουν συνέχεια που μου ήρθαν στο μυαλό. Just sayin'.

Ο Καϊμακόγλου μέχρι στιγμής είναι ο σταθερότερος παίκτης όποτε μπαίνει.


Μεγάλη προσπάθεια το Πουέρτο Ρίκο, παραλίγο να πάρει και το ματς στο τέλος με την βλακεία του Ιλιασόβα (τι γέλιο θεέ μου).


Θέλω απεγνωσμένα τον Πίβι στον Άρη. Πολύ ωραίος παίκτης.
Ο Καρμέλο Λι είναι αδερφός του Νασίφ Μόρις;
ZEUS
^ Τζόναρε, τους έκλεψαν την νίκη οι διαιτητές... τελικά σικέ είναι τα παιχνίδια της Τουρκίας. Όταν τα βρίσκει σκούρα παρεμβαίνει η διαιτησία να αμβλύνει την ανικανότητα τους σαν ομάδα. Το σημερινό παιχνίδι σήμερα άξιζει να το χάσει η Τουρκία, και μάλιστα με διαφορά. Το είπε και ο Κουτλουάϊ «Η Τουρκία χρειάζεται την μεγάλη νίκη στο Μουντομπάσκετ γιά να ανέβει η δημοτικότητα του αθλήματος στην χώρα». Ε βέβαια, με τέτοιες αθλιότητες στην διαιτησία κάτι θα πετύχει. Ξέχασε κανείς το μαγειρέματα που κάνανε στο Ευρωμπάσκετ της Τουρκίας, με μιά ομάδα της πλάκας εντελώς που πήρε ένα αργυρό;;;;;

Τέτοιοι είναι οι Ανατολίτες...
Anaz
Nα κανω μια ερωτηση? Τη Γαλλια δηλαδη πιστευετε οτι την περνάμε??
joi
QUOTE(ZEUS @ Sep 2 2010, 03:27 ) *
^ Τζόναρε, τους έκλεψαν την νίκη οι διαιτητές... τελικά σικέ είναι τα παιχνίδια της Τουρκίας. Όταν τα βρίσκει σκούρα παρεμβαίνει η διαιτησία να αμβλύνει την ανικανότητα τους σαν ομάδα. Το σημερινό παιχνίδι σήμερα άξιζει να το χάσει η Τουρκία, και μάλιστα με διαφορά. Το είπε και ο Κουτλουάϊ «Η Τουρκία χρειάζεται την μεγάλη νίκη στο Μουντομπάσκετ γιά να ανέβει η δημοτικότητα του αθλήματος στην χώρα». Ε βέβαια, με τέτοιες αθλιότητες στην διαιτησία κάτι θα πετύχει. Ξέχασε κανείς το μαγειρέματα που κάνανε στο Ευρωμπάσκετ της Τουρκίας, με μιά ομάδα της πλάκας εντελώς που πήρε ένα αργυρό;;;;;

Τέτοιοι είναι οι Ανατολίτες...


Πάνω κάτω συμφωνώ με αυτά που λες, αλλά ελπίζω να βάζεις και εμάς μέσα στους ανατολίτες. Η νοοτροπία μας δεν διαφέρει πολύ. Τρανό παράδειγμα το πανηγύρι του Ακρόπολις, για να μην πάω και πιο μακρια με τα τραγελαφικά του στίβου στους Ολυμπιακούς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.