Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundobasket 2010 - Γ' ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
nikefalin
QUOTE(CrossoverOnE @ Aug 29 2010, 21:06 ) *
Το 4ο 10λεπτο ειναι το καλυτερο διαστημα μας στα 2 παιχνιδια.Ας ελπισουμε οτι θα παρουμε τα πανω μας τωρα με την επιστροφη των 2.Και ευχομαι τον Βουγιουκα να τον ξαναδω στην απονομη....


Ο βουγιούκας πληρώνει την απουσία του από το ανταγωνιστικό μπάσκετ μετά το 2005 σε επίπεδο Νέων. Μόλις η περυσινή χρονιά ήταν καλή στον Πανελλήνιο και το παλικάρι έχει 2 ταχύτητες πίσω σε σκέψη από τους υπόλοιπους βασικούς.
Δεύτερο συνεχόμενο κακάσχημο παιχνίδι απο τον Πρίντεζη στο 4, αλλά θα ρθει και η σειρά του. Ο Καιμακόγλου είναι ο πιο συμπαθητικός μας παίκτης, μπαίνει και δίνει αυτά που ξέρει.

Ευτυχώς δεν πληρώσαμε το "Σχέδιο μάχης " των Κινέζων κι απόψε. Η ζωνή μας έφερε πίσω , κυρίως έκανε το Πόρτο Ρίκο να ορίζει τον ρυθμό του παιχνιδιού. Μόλις στο τελευταίο δεκάλεπτο βρήκαμε κι εμείς σχέδιο μάχης , χτυπώντας στα αδύνατα σημεία του Πόρτο Ρικο, στην κούραση τους, σφίξαμε λίγο τα γάλατα στην άμυνα, πήραμε και σφυρίγματα ( που όμως ήταν απόλυτα δικαιολογημένα όσο κι αν δεν άρεσαν στους τούρκους στην εξέδρα και στους Πορτορικάνους), δείξαμε οτί πνευματικά η ομάδα στέκει ακόμα και στην κακή της απόδοση. Το ίδιο έκανε και η Λιθουανία σήμερα με τον Καναδά να την στραγγαλίζει για 30 λεπτά αλλά φοβήθηκε να νικήσει. Aκόμα και οι Γερμανοίπου πάνε τώρα σε παράταση με τους Σερβους,κάνωντας τα ίδια όπως και χτες με τους Αργεντίνους...πλημμύρα στις τελευταίες 2-3 επιθέσεις.


τα υπόλοιπα αργότερα έχει ακόμα παιχνίδια απόψε smile.gif
Marciulionis
Και ΝΑΙ, ο Καζλάουσκας θα καταφέρει να νοσταλγήσουμε το Γιαννάκη! ohmy.gif ugly1.gif Προπονητής που φτιάχνει plays για να σουτάρουν αμαρκάριστοι 3ποντα ο Μπουρούσης με το Πρίντεζη... Να δω και συστήματα με ποσταρίσματα του Σπανούλη και τίποτα άλλο...

Έλεος ρε Μπουρουσάγκα, πάτα και λίγο το ζωγραφιστό! Δε δαγκώνει! Ξέρω τρομακτικός τύπος αυτός ο Ράμος, άλλα μέσα στο γήπεδο δε μπορεί να σου κάνει τίποτα...

Τι είναι αυτό το άγχος κι ο πανικός? Πόσες βολές χάσαμε σήμερα? Πόσες φορές είχαν ευκαιρεία να τελειώσουν φάση με lay-up και τη σπάσαν στο 3ποντο? Χαλαρώστε παιδιά! Σας τις βρέξανε λίγο τα Σερβάκια και σας σπάσαν το τσαμπουκά?
Razorblade Fish
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 29 2010, 21:19 ) *
- Σπανούλης φοβερός

- Διαμαντίδης ο 2ος καλύτερος. Έκανε τα πάντα. Άμυνες, ριμπάουντ, ασιστ, σκόραρε, τα πάντα όλα.

- Που είσαι ρε Τζινόμπιλι να πεις για τον πρώην παίκτη τον Τσαρτσαρή; Ε; Ο Κώστας αποδεικνύει ότι επανήλθε οριστικά. Από τους τελικούς του πρωταθλήματος. 2ος μαζί με Διαμαντίδη.

- Ο Μπουρούσης πρέπει να καταλάβει ότι δεν είναι ο ηγέτης αυτής της ομάδας. Ψυχολογικό είναι το θέμα του. Αν το καταλάβει θα βοηθήσει ακόμα περισσότερο

ΥΓ. Μάλλον και στο ευρωμπάσκετ όταν ποστάρει ο ΔΔ δίνονται αμυντικά φάουλ...
ΥΓ. 2 Υπερβολική και η τεχνική ποινή του Μήτσου, αλλά και του προπονητή του Πουέρτο Ρίκο στο τέλος.
ΥΓ.3 Βράνιες ή Ράμος; Εγώ λέω Ράμος.

Σσσσσ,ησυχια!Αν το καταλαβει θα εχει αποδοση αναλογη της φετινης χρονιας στον Ολυμπιακο.Ο Μπουρουσης δεν μπορει να μην ειναι το πρωτο βιολι της ομαδας.Με 3 Ευρωλιγκες και 5 πρωταθληματα συν 2 final 4 mvp δικαιολογειται.Θα μου πεις ποτε τα εκανε ο Μπουρουσης ολα αυτα;ΠΟΤΕ,αλλα ετσι νομιζει.
gallistis
οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια-μιας και ο,τι επαιξε επαιξε-ο βουγιουκας πρωτη φορα βλεπει μπαλα μπασκετ?
duncan21
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 29 2010, 21:19 ) *
ΥΓ.3 Βράνιες ή Ράμος; Εγώ λέω Ράμος.

Κι εγω μαζι σου tongue.gif .Αποντα Σοφοκλη ο Ραμος ειχε 16 ποντους,8 ριμπαουντ,3 ασιστ blink.gif ,3 κλεψιματα και 8/8 διποντα!Πρεπει να ειναι καλυτερη εμφανιση της καριερας του.
xristos_metal
Ενα θα πω... ΑΜΥΝΑ!!
colonel gomelsky
QUOTE(nikefalin @ Aug 29 2010, 21:25 ) *
τα υπόλοιπα αργότερα έχει ακόμα παιχνίδια απόψε smile.gif


Εκτός από το Τουρκία Ρωσία, τι άλλο καλό παίζει;

@gallistis.

Συμφωνώ ότι δεν έπρεπε να παίξει τόσο πολύ ο Βουγιούκας, αλλά δεν είναι και κάνας άμπαλος. Την τελευταία σεζόν ήταν εξαιρετικός.
Ilias7
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 29 2010, 21:29 ) *
Εκτός από το Τουρκία Ρωσία, τι άλλο καλό παίζει;


Αργεντινη-Αυστραλια...Τα υπολοιπα 2 δε λενε πολλα..
Manu7
Άσχετο αλλά γιατί δεν έχει ακόμα Χατζημέγιστο περιγραφή?sad.gif
Είχα διαβάσει ότι πήγε στην αποστολή για την Τουρκία.
kseplenhs
πάντως ο ράμος μου φάνηκε έξυπνος παίχτης.καμία σχέση με τον βράνιες που απλά κάθεται όρθιος και κάνει τάπες...

ο ράμος και την πασούλα του την έχει πολύ καλά,το σουτάκι του το δοκιμάζει συν οτι έχει καλές κινησεις στο καλάθι κοντά.

το κακό του είναι πως εχει το άχαρο και δυσκίνητο ενός τύπου πάνω απο τα 2.20.θα μπορούσε να ήταν και πιο γυμνασμένος αλλά σε γενικές γραμμές μου άρεσε
gallistis
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 29 2010, 21:29 ) *
@gallistis.

Συμφωνώ ότι δεν έπρεπε να παίξει τόσο πολύ ο Βουγιούκας, αλλά δεν είναι και κάνας άμπαλος. Την τελευταία σεζόν ήταν εξαιρετικός.


δε λεω οτι ειναι...τα εχει κανει πανω του ομως απο το παιχνιδι με τους αμερικανους...οχι οτι μου φταιει...εδω μπουρουσης-πριντεζης ειναι αρνητικοι σε αυτον θα τα φορτωσω...απλα φαινεται οτι δεν ειναι για πολλα
Razorblade Fish
QUOTE(kseplenhs @ Aug 29 2010, 21:36 ) *
πάντως ο ράμος μου φάνηκε έξυπνος παίχτης.καμία σχέση με τον βράνιες που απλά κάθεται όρθιος και κάνει τάπες...

ο ράμος και την πασούλα του την έχει πολύ καλά,το σουτάκι του το δοκιμάζει συν οτι έχει καλές κινησεις στο καλάθι κοντά.

το κακό του είναι πως εχει το άχαρο και δυσκίνητο ενός τύπου πάνω απο τα 2.20.θα μπορούσε να ήταν και πιο γυμνασμένος αλλά σε γενικές γραμμές μου άρεσε

Πραγματι,παροτι το βλεμμα του ξεγελαει,ειναι εξυπνος.Αλλα βαριεται πολυυυυ ο τυπος και ειναι πολυ χειροτερος του Βρανιες στην αμυνα.
Gidovoskos
QUOTE(Ilias7 @ Aug 29 2010, 20:30 ) *
Αργεντινη-Αυστραλια...Τα υπολοιπα 2 δε λενε πολλα..


Τωρα δευτερη παραταση
http://www.fromsport.com/v-0/4/54/v-45435.html

γερμανια - σερβια
με 6 ποντους μπροστα οι γερμανοι 2 μιση λεπτα πρην την τελος

82-81 τελικο η γερμανια κερδησε
pain of salvation
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 29 2010, 20:19 ) *
ΥΓ. Μάλλον και στο ευρωμπάσκετ όταν ποστάρει ο ΔΔ δίνονται αμυντικά φάουλ...


blink.gif 41.gif
Manu7
Ο Ιλιασόβα έφαγε τάπα στον αιφνιδιασμό από το καλάθι. 24.gif
Το είδαμε και αυτό. 69.gif
il postino
για μια ακομα φορα μαγκας ο σπαν!

οσο κακος ηταν στο α ματς και στο α ημιχρονο , τοσο καλος στο β ο δδ!

ο μπουρουσης εκνευριστικος με τη γκρινια , το σουτ και το ποσταρισμα , αλλα ειναι χρησιμος γιατι θα βγαλει καποιες μεγαλες φασεις και στην επιθεση αλλα και στην αμυνα καθαριζει κρισιμα ριμπαουντς , οπως σημερα.

φοβερος ο τσαρτσα , ειδικα στο πρωτο.

βουγιουκας τραγικος μπροστα αλλα στα ριμπαουντ πολυ καλος.'

χρησιμος ο περπε.

αναμενουμε περισσοτερα και απο τα αλλα παιδια και απο σοφο-φωτση!!

συγχαρητηρια στα παιδια για μια ακομα φορα!

οσο για το μπαρεα , και εγω , αν με παιζουν αμυνα με τα ματια , οργια θα κανω! οταν τον επαιξαν σοβαρα τον πατησαν σα κατσαριδα! και αν το υψος του ειναι κριτηριο για την αξια του και για το οτι επιβιωνει στο νβα προσωπικα δε μου λεει κατι. εγω ξερω οτι , εκτος απο πολυ καλους παικτες και καλους παικτες , στο νβα τρωνε ψωμι και πολλες μετριοτητες. ο μπαρεα ειναι ενας σχετικα καλος παικτης και σταματαω εκει. σε καμια περιπτωση δε μπορει ενας τετοιος παικτης να κανει ανω κατω την εθνικη ελλαδος και αν το κανει μονο συγκυριακα μπορει να γινει κατι τετοιο.
Andre_Iguodala
Για το δικο μας παιχνιδι 3 πραγματα εχω να πω

1)Δεν ειναι θεμα αμυνας ουτε θεμα επιθεσης...Ειναι θεμα συγκεντρωσης.Δεν ειχαμε συγκεντρωση και αυτο φανηκε και απο τα ευκολα καλαθια που δεχομασταν αλλα και απο τις χαμενες μας βολες και απο πολλα αλλα
2)ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟΝ ΒΟΥΓΙΟΥΚΑ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ!!!Στην παρουσα φαση τουλαχιστον το παιδι δεν το εχει...Σημερα σιχαθηκα να τον βλεπω πραγματικα και πηρε και 17 λεπτα...
3)Σημερα το παιχνιδι ουσιαστικα το πηρε μονος του ο Σπανουλης...Μεγαλη εμφανιση απο τον Βill μακαρι να συνεχισει ετσι και στα επομενα παιχνιδια...


Και επιτελους Σοφο και Φωτσης επιστρεφουν...Ειδικα για τον πρωτο πιστευω οτι θα κανει μεγαλο τουρνουα αν δεν τραυματιστει τουλαχιστον
phoenix_93
QUOTE(il postino @ Aug 29 2010, 22:04 ) *
οσο για το μπαρεα , και εγω , αν με παιζουν αμυνα με τα ματια , οργια θα κανω! οταν τον επαιξαν σοβαρα τον πατησαν σα κατσαριδα! και αν το υψος του ειναι κριτηριο για την αξια του και για το οτι επιβιωνει στο νβα προσωπικα δε μου λεει κατι. εγω ξερω οτι , εκτος απο πολυ καλους παικτες και καλους παικτες , στο νβα τρωνε ψωμι και πολλες μετριοτητες. ο μπαρεα ειναι ενας σχετικα καλος παικτης και σταματαω εκει. σε καμια περιπτωση δε μπορει ενας τετοιος παικτης να κανει ανω κατω την εθνικη ελλαδος και αν το κανει μονο συγκυριακα μπορει να γινει κατι τετοιο.


Με αυτή τη λογική και ο Διαμαντίδης που οι Κινέζοι τον άφηναν συνέχεια μόνο του στο τρίποντο θα έκανε όργια αλλά δεν έκανε. Ούτε τον έπαιζε τον Μπαρέα κανένας άμυνα με τα μάτια, δεν μπορούσαν να τον μαρκάρουν, υπάρχει διαφορά, όπως και με τον Γι χθες. Νομίζω δεν είναι κακό να αναγνωρίζουμε πως και οι άλλοι ξέρουν μπάσκετ όχι μόνο εμείς. Δεν είναι ο Τζόρνταν, αλλά ούτε και εμείς έχουμε κάποιον Τζόρνταν. Όλοι μέτριοι παίκτες είναι και όποιος βρίσκεται σε καλή μέρα κερδίζει.
colonel gomelsky
QUOTE(pain of salvation @ Aug 29 2010, 21:43 ) *
blink.gif 41.gif


Καλά ρε συ, μουντομπάσκετ ήθελα να πω.
GMlls
να υπενθυμίσω εν όψη του αγώνα με την τουρκία την τρίτη οτι αν δεν βγούμε πρώτοι στον όμιλο θα παίξουμε με τις ΗΠΑ στα προημιτελικά και με την λιθουανία (όπως πάει ως τώρα) για τους 16.
red pyramid88
Turkoglou αγόρι μου, είσαι και επίσημα ο πλέον υπερεκτιμημένος παίκτης. Αστέρι που η ομάδα του να παίζει καλύτερα χωρίς αυτόν και να είναι τόσο αρνητικό σε σχεδόν όλους τους αγώνες του δεν μπορώ να θυμηθώ.
traveller
εντελώς πονόματος το Ρωσία Τουρκία sad.gif
KingCrimson
Ο Μπουρουσης το χει παρει πανω του γιατι ξερει οτι δεν υπαρχει αλλος με τα προσοντα του, παντως οφειλουμε να του αναγνωρισουμε οτι τη μαλακια του θα γυρισει πισω στην αμυνα να τη διορθωσει και περα απο το στιλ του που ειναι σοφτ για τη θεση, εχει πολυ τσαγανο
Ο Βουγιουκας ειναι γενικα αργος αλλα και το ελληνικο πρωταθλημα που πηγε πολυ καλα φετος δε μπορουμε να πουμε οτι ειναι χαμηλου επιπεδου για να δικαιολογει αυτο το χαλι που παρουσιασε σημερα.
Ο Ζησης ξαναγυρισε στη συνηθη σταθεροτητα του
κατα τα αλλα ας ειναι καλα Μητσος και Σπαν, απο Τουρκια ξαναγυρνανε και τα αλλα 2 παλικαρια και πιστευω θα δουμε διαφορετικη ομαδα, μαζι και με την αγωνιστικη ανοδο του Τσαρτσα
captain charisma
τελος καλο ολα καλα..καναμε 2 νικες παρα τις 2 σημαντικες απουσιες των σοφο και φωτση και αυτο θα ανεβασει τη ψυχολογια των διεθνων ενωψει του σημαντικου αγωνα με τους τουρκους οπου θα ειμαστε πληρεις...

απ το σημερινο ματς ελειπε πολυ ο σοφο και αν επαιζε ηταν δικο του το παιχνιδι,και αυτο φανηκε απ το παρτυ που εκανε ο ραμος στις 2 ρακετες..οι ψηλοι μας δεν ειναι στα κυβικα του και δεν μπορουσαν να τον περιορισουν..
μεγαλη ζημια εκανε και ο μπαρεα..και δεν μιλαμε για κανα τυχαιο παικτη αλλα για ενα πολυ καλο παικτη που παιζει βασικος στους μαβερικς...τι θα λεγατε για μια συγκριση μπαρεα-σπανουλη?
πριντεζης-βουγιουκας-περπερογλου-καλαθης εκτος τοπου και χρονου σημερα...
επιτελους ας πει καποιος το μπουρουση να σταματησει τα τριποντα...την εχει δει νοβιτσκι ο τυπος...
αυτο το κακο με τις βολες να μην ειχαμε και θα ειμασταν καλα..
πολυ καλοι οι σπανουλης τσαρτσα και μητσος
T.W.Is.M.
QUOTE(red pyramid88 @ Aug 29 2010, 22:42 ) *
Turkoglou αγόρι μου, είσαι και επίσημα ο πλέον υπερεκτιμημένος παίκτης. Αστέρι που η ομάδα του να παίζει καλύτερα χωρίς αυτόν και να είναι τόσο αρνητικό σε σχεδόν όλους τους αγώνες του δεν μπορώ να θυμηθώ.


Περσι τον ειχα χαρακτηρισει συνωνυμο της αποτυχιας της εθνικης Τουρκιας. Αν με δικαιωσει και φετος, θα προτεινω να το φορτωθει σαν nickname! smiley.gif
GMlls
QUOTE(GMlls @ Aug 29 2010, 22:40 ) *
να υπενθυμίσω εν όψη του αγώνα με την τουρκία την τρίτη οτι αν δεν βγούμε πρώτοι στον όμιλο θα παίξουμε με τις ΗΠΑ στα προημιτελικά και με την λιθουανία (όπως πάει ως τώρα) για τους 16.



γιατι δεν μου δίνετε σημασία;
traveller
QUOTE(captain charisma @ Aug 29 2010, 20:01 ) *
.τι θα λεγατε για μια συγκριση μπαρεα-σπανουλη?


Kαλύτερος παίχτης ο Σπανούλης. Απλώς ο Μπαρέα έχει αυτήν την ντρίπλα στο ...πάτωμα που του δίνει αρκετό πλεονέκτημα
duncan21
QUOTE(captain charisma @ Aug 29 2010, 23:01 ) *
μεγαλη ζημια εκανε και ο μπαρεα..και δεν μιλαμε για κανα τυχαιο παικτη αλλα για ενα πολυ καλο παικτη που παιζει βασικος στους μαβερικς...τι θα λεγατε για μια συγκριση μπαρεα-σπανουλη?

Τι παιζει ο Μπαρεα??? blink.gif

Για σοβαρη ομαδα δεν κανει ο Μπαρεα.Στους Μαβερικς instant οffense προσφερει και ρυθμο στο παιχνιδι.Νειτ Ρομπινσον των φτωχων ειναι.Δεν μπορει να οργανωσει ο τυπος.

Υ.Γ Βιαστηκατε για Χεντο.Μαλλον μετα Χριστον προφητης αλλα οταν πρεπει ειναι παντα εκει wink.gif .
traveller
QUOTE(GMlls @ Aug 29 2010, 20:05 ) *
γιατι δεν μου δίνετε σημασία;


θα σε ρώταγα εγώ αλλά περιμένω να τελειώσει το παιχνίδι .Με σε παίρνει το παράπονο tongue.gif
Manu7
QUOTE(GMlls @ Aug 29 2010, 23:05 ) *
γιατι δεν μου δίνετε σημασία;

E δεν λες και κάτι περίεργο ή που δεν ξέρουμε για να σου δώσουμε σημασία tongue.gif.
Έτσι όπως τα λες είναι.Αν χάσουμε από τους Τούρκους γυρνάμε Ελλάδα στους 8 biggrin.gif
Andre_Iguodala
Δεν με εχουν εντυπωσιασει ουτε οι Τουρκοι ουτε οι Ρωσοι...Οι Ρωσοι εχουν μεγαλο προβλημα στην περιφερεια(περαν του Μονια αντε και ο Μπικοφ την ψιλοπαλευει...Πονκρασοφ,Φριτζον και Κβοστοφ δεν θα μας προκαλεσουν προβλημα) παρ ολα αυτα οι ψηλοι τους(Καουν,Μοζγκοφ και η προσωπικη μου συμπαθεια απο τους Ρωσους ο Βοροντσεβιτς) θα μας δυσκολεψουν αρκετα αλλα ειπαμε οι επιστροφες μας θα παιξουν μεγαλο ρολο

Οι Τουρκοι επισης δεν με εντυπωσιαζουν...Δεν νοιωθω οτι μπορουν να μας χτυπησουν αν παιξουμε σοβαρα και οχι αν παρουσιασουμε το χαλι των 2 τελευταιων αγωνων.Αμα κληθει ο Καντερ καποια στιγμη μπορει να μας εχουν αλλα μεχρι τοτε μας θεωρω καλυτερους...
Flash
QUOTE(Manu7 @ Aug 29 2010, 21:15 ) *
E δεν λες και κάτι περίεργο ή που δεν ξέρουμε για να σου δώσουμε σημασία tongue.gif.
Έτσι όπως τα λες είναι.Αν χάσουμε από τους Τούρκους γυρνάμε Ελλάδα στους 8 biggrin.gif


Θα χάσουμε από τους Ρώσους για να βγούμε τρίτοι tongue.gif

Ωχχχχ, άλλο περυσινό Ελλάδα-Γαλλία μας περιμένει...
Manu7
Ρε παιδιά αύριο δεν παίζει κανείς ή μόνο ο δικός μας όμιλος?Γιατί μπερδεύτηκα με τον Ιωάννου...
Flash
QUOTE(Manu7 @ Aug 29 2010, 21:28 ) *
Ρε παιδιά αύριο δεν παίζει κανείς ή μόνο ο δικός μας όμιλος?Γιατί μπερδεύτηκα με τον Ιωάννου...


Οι όμιλοι Α,Β παίζουν κανονικά. Οι C,D όχι.
nikefalin
QUOTE(Manu7 @ Aug 29 2010, 23:28 ) *
Ρε παιδιά αύριο δεν παίζει κανείς ή μόνο ο δικός μας όμιλος?Γιατί μπερδεύτηκα με τον Ιωάννου...

εμ ακούς και συ τον λάθος άνθρωπο...

αύριο έχει 2 ομίλους, τον αμερικάνικο και τον αργεντίνικο

edit : και κάτι που μόλις τώρα είδα

QUOTE
"Η συγκεκριμένη απόφαση προκάλεσε έκπληξη σε πολλούς ανθρώπους στην Ελλάδα, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι κριτικάρω τον κόουτς, διότι αυτός ξέρει καλύτερα και δουλεύει με τους παίκτες. Ο Κώστας πάντως ήταν ο μοναδικός καθαρός σουτέρ στην Εθνική". Τάδε έφη ο Φώτης Κατσικάρης, όταν ενημερώθηκε για τον αποκλεισμό του Κώστα Βασιλειάδη.


T.W.Is.M.


QUOTE(duncan21 @ Aug 29 2010, 23:09 ) *
Τι παιζει ο Μπαρεα??? blink.gif

Για σοβαρη ομαδα δεν κανει ο Μπαρεα.Στους Μαβερικς instant οffense προσφερει και ρυθμο στο παιχνιδι.Νειτ Ρομπινσον των φτωχων ειναι.Δεν μπορει να οργανωσει ο τυπος.

Υ.Γ Βιαστηκατε για Χεντο.Μαλλον μετα Χριστον προφητης αλλα οταν πρεπει ειναι παντα εκει wink.gif .


Συμφωνω για τον Μπαρεα. Για το Χεντο δε θεωρω οτι βιαστηκαμε, ακομα κι αν ανεβηκε στο δευτερο ημιχρονο. Περσι οταν επρεπε δεν ηταν αυτος εκει, αλλα ο Πριντεζης που τον επαιξε αρκετα καλα. Η καλυτερη παρουσια της Τουρκιας προσφατα ηταν το 2006, οταν ελειπαν Τουρκογλου, Οκουρ και ο Ιλιασοβα δεν ειχε παει ακομα στο ΝΒΑ. Τυχαιο? Δε νομιζω! smiley.gif

QUOTE(GMlls @ Aug 29 2010, 23:05 ) *
γιατι δεν μου δίνετε σημασία;


QUOTE(Flash @ Aug 29 2010, 23:23 ) *
Θα χάσουμε από τους Ρώσους για να βγούμε τρίτοι tongue.gif

Ωχχχχ, άλλο περυσινό Ελλάδα-Γαλλία μας περιμένει...


Ετσι ακριβως θα γινει. Και με οσα κανουμε ως τωρα εναντιον ζωνης, με τον Μπλατ να μας παιζει συνεχεια ζωνη, δε νομιζω να κινησουμε και πολλες υποψιες. Αλλωστε η Ελλαδα που βλεπεις ως τωρα δεν μπορει να χασει απ τη Ρωσια χωρις να το επιδιωκει?
Το θεμα ειναι να μην παει τρενο η Γαλλια μεχρι το τελος του ομιλου γιατι τοτε η τριτη θεση μας στελνει πανω στην Ισπανια στους 16 και τοτε δε θα μοιαζει καθολου με το Ελλαδα-Γαλλια το ματς με τους Ρωσους...
pain of salvation
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 29 2010, 21:26 ) *
Καλά ρε συ, μουντομπάσκετ ήθελα να πω.


σιγά το λάθος...
απλώς όλη την πρόταση έπρεπε να την γράψεις σε τόπικ του ΠΑΟ ή να μπει στο αυριανό εξώφυλλο της Πράσινης...
anyway,δε σπαμάρω άλλο
traveller
Δε χρειάζεται να κάτσουμε να χάσουμε από κανέναν.

Με τον ερχομό των Σόφο/Φώτση ισχυροποιούμαστε πολύ. Από την Τουρκία έχουμε σαφώς πολύ πιο ποιοτική ομάδα και αρκετούς παίχτες να "δώσουμε" στο μαρκάρισμα των Ιλιασόβα/Τουρκογλου.
Κάτι Ερντέν και κάτι Γκονλουμ είναι για να περνάει η ώρα.
Τα γκαρντ μας είναι από τα καλύτερα δίδυμα πανευρωπαϊκά , αν όχι το καλύτερο.
Δεν την είδα για τίποτα φοβερό τη ζώνη του Τάνιεβιτς.
Ενα σκασμό ελεύθερα σουτ έβγαλαν οι Ρώσοι, άσχετα εάν τα έχασαν όλα. Εμείς δεν θα τα χάσουμε.
Με 60 και 65 πόντους δεν πάνε πουθενά οι Τούρκοι , τουλάχιστο απέναντί μας. Και όπως τους είδα σήμερα , λίγο δύσκολο το κόβω να μας βάλουν 80 και 85.

Από εμάς εξαρτάται. Εάν κάνουμε τα αυτονόητα θα το πάρουμε.
Προσωπικά είμαι αισιόδοξος.

QUOTE(pain of salvation @ Aug 29 2010, 20:49 ) *
σιγά το λάθος...
απλώς όλη την πρόταση έπρεπε να την γράψεις σε τόπικ του ΠΑΟ ή να μπει στο αυριανό εξώφυλλο της Πράσινης...
anyway,δε σπαμάρω άλλο


και πολύ καλά κάνεις.
petrovic
-Ο Βουγιούκας είναι ο χειρότερος παίκτης σε δωδεκάδα Εθνικής που μπορώ να θυμηθώ από την εποχή του Χρήστου Τσέκου. Πολύ καλύτερα να είχε πάρει το Γλυνιαδάκη. Λάθος επιλογή
-Περίμενα περισσότερα από τον Καλάθη.Συν τοις άλλοις δεν τα πάει και καθόλου καλά στην άμυνα, δεν το προσπαθεί ιδιαίτερα.
-Ο Πρίντεζης πάλι αρνητικός. Καλύτερα να τα παίζει τα λεπτά του Πρίντεζη ο Καιμακόγλου που τα δίνει όλα
-Ο Μπουρούσης πήρε ένα σωρό προσπάθειες στο τέλος,λες και είναι ο Σκόλα. Κάποιος να τον συνεφέρει και να τον καλμάρει.
-Σπανούλης, Διαμαντίδης όλα τα λεφτά
-Τους Τούρκους τους έχουμε. Είναι και ψυχολογικό το θέμα
pain of salvation
QUOTE(traveller @ Aug 29 2010, 21:55 ) *
και πολύ καλά κάνεις.


Φχαριστώ,
αλλά γιατί ρε Τράβελερ,έχω άδικο?
Η Εθνική δε παίζει?
Εκτός αν είχε κανά emoticon ο Colonel και αστειευόταν και δε το κατάλαβα...

Αν είναι να σχολιάζουμε τα ματσάκια και να πετάμε όλοι κανα υστερόγραφο "εδώ οι κωλοτούμπες του Σπανούλη δε παιρνάνε",
"Τελικά σφυρίζουν φάουλ τα σκριν με κώλο"
...και τέτοια

traveller
QUOTE(pain of salvation @ Aug 29 2010, 21:05 ) *
Φχαριστώ,
αλλά γιατί ρε Τράβελερ,έχω άδικο?


μια χαρά δίκιο έχεις. για αυτό κι εγώ επικρότησα. το νόημα αυτού που έγραψα ήταν κάτι σαν "ας το αφήσουμε εδώ"
Flash
QUOTE(pain of salvation @ Aug 29 2010, 22:05 ) *
Φχαριστώ,
αλλά γιατί ρε Τράβελερ,έχω άδικο?
Η Εθνική δε παίζει?
Εκτός αν είχε κανά emoticon ο Colonel και αστειευόταν και δε το κατάλαβα...

Αν είναι να σχολιάζουμε τα ματσάκια και να πετάμε όλοι κανα υστερόγραφο "εδώ οι κωλοτούμπες του Σπανούλη δε παιρνάνε",
"Τελικά σφυρίζουν φάουλ τα σκριν με κώλο"
...και τέτοια


+όλο το χρέος της Ελλάδας σε απόλυτους αριθμούς

sir-elric
να σημειωθει οτι ο νικος ζησης εκανε πολυ καλο παιχνιδι με την εθνικη και ενα αξιοπρεπες σημερα.
πως τα φερνει η πορνη η ζωη να που ο βασιλειαδης μοιαζει απαραιτητος smiley.gif
οντως τον πριντεζη δεν το παιζει καθολου αν και μεθαυριο τον βλεπω παλι πανω στον χεντο.
δυστηχως ο βουγιουκας εκτειθετε και εκτειθει καθε φορα που παιζει. εχει τοσο κοντρολ στο σωμα του οσο εγω μπορω να χορεψω μπαλετο.

μαρεσουν αυτα τα 2 παιχνιδια μαρεσει οτι μπαρουτοκαπνισμενα και τα πηραμε σε ασχημη μερα.μαρεσει ο σπανουλης μαρεσει και ο χταποδιας.

οι τουρκοι τωρα: δεν μου φανταζουν καλητεροι απο περσυ και εαν σιγασουμε το κοινο απο νωρις και τους σπασουμε τον τσαμπουκα δεν εχουν ελπιζα. ο σοφο θα εχει θεμα με ολα τα γομαρια που εχουν να του ριξουν απανω του.


ειπα οτι ο νικος ζησης επαιξε πολυ καλα σε παιχνιδι με την εθνικη?

γουσταρω εθνικη μπασκετ στα ελληνικοτερα της.
KingCrimson
QUOTE(petrovic @ Aug 30 2010, 00:02 ) *
-Ο Βουγιούκας είναι ο χειρότερος παίκτης σε δωδεκάδα Εθνικής που μπορώ να θυμηθώ από την εποχή του Χρήστου Τσέκου. Πολύ καλύτερα να είχε πάρει το Γλυνιαδάκη. Λάθος επιλογή


Αυτο ειναι υπερβολη, δεν ειναι τοσο κακος..ο Τσεκος ηταν κατω απο τη βαση, που εισαι ρε Λαζο με τα χορευτικα σου??
αληθεια ο Λαζος εχει δηλωσει οτι κοβει την εθνικη ή του τι κοψανε? εχω ενα κενο στο ολο θεμα...
θα ταν σουπερ λυση
Flash
QUOTE(KingCrimson @ Aug 29 2010, 22:24 ) *
Αυτο ειναι υπερβολη, δεν ειναι τοσο κακος..ο Τσεκος ηταν κατω απο τη βαση, που εισαι ρε Λαζο με τα χορευτικα σου??
αληθεια ο Λαζος εχει δηλωσει οτι κοβει την εθνικη ή του τι κοψανε? εχω ενα κενο στο ολο θεμα...
θα ταν σουπερ λυση


Μόνο που με τον Λάζο πλέον δεν ισχύουν βασικοί φυσικοί νόμοι. Πρώτα βλέπουμε το replay και μετά χάνει το hook.
petrovic
QUOTE(KingCrimson @ Aug 29 2010, 21:24 ) *
Αυτο ειναι υπερβολη, δεν ειναι τοσο κακος..ο Τσεκος ηταν κατω απο τη βαση, που εισαι ρε Λαζο με τα χορευτικα σου??
αληθεια ο Λαζος εχει δηλωσει οτι κοβει την εθνικη ή του τι κοψανε? εχω ενα κενο στο ολο θεμα...
θα ταν σουπερ λυση



Ρε συ βασιλιά, ΟΠΟΤΕ την πήρε τη μπάλα σήμερα στην επίθεση τα έκανε θάλασσα.Τρία δευτερόλεπτα, τάπα έφαγε, επιθετικό φάουλ, λει απ δεν τέλειωσε.Τα πάντα όλα. Ο Γλυνιαδάκης έπρεπε να είναι στη θέση του. Και εγώ δεν ξέρω πως ακριβώς εγινε με το Λάζο. Δεν ε΄χει σημασία όμως. Λάζος και Βασιλακόπουλος έχουν αμοιβαία αντιπαθεια
kobe81points
QUOTE (Flash @ Aug 30 2010, 00:28 ) *
Μόνο που με τον Λάζο πλέον δεν ισχύουν βασικοί φυσικοί νόμοι. Πρώτα βλέπουμε το replay και μετά χάνει το hook.

24.gif
KingCrimson
QUOTE(Flash @ Aug 30 2010, 00:28 ) *
Μόνο που με τον Λάζο πλέον δεν ισχύουν βασικοί φυσικοί νόμοι. Πρώτα βλέπουμε το replay και μετά χάνει το hook.

biggrin.gif

Παντως στα καλα του ο Λαζος, το Ραμος σημερα θα τον χορευε
kseplenhs
QUOTE(Flash @ Aug 30 2010, 00:28 ) *
Μόνο που με τον Λάζο πλέον δεν ισχύουν βασικοί φυσικοί νόμοι. Πρώτα βλέπουμε το replay και μετά χάνει το hook.


λολ

πάντως αν είχαμε τον λάζο θα λέγαμε γιατί δεν πήρε τον βουγιούκα που έκανε και καλή χρονιά.στάνταρ tongue.gif

στην τελική δεν νομίζω να τον ξαναδούμε και πολύ τον βουγιούκα απο εδώ και μπρός που λήγουν οι τιμωρίες.μόνο σε ακραίες περιπτώσεις φορτώματος φάουλ σε όλη την ομάδα.

εμένα ο πρίντεζης έχει αρχίσει και μου τη δώνει.σίγουρα χρησιμοποιείται λάθος αλλά σε αυτό το ρόλο ο καιμακόγλου νομίζω ταιριάζει καλύτερα.δλδ άμυνες,ριμπάουντ και κανένα τρίποντο.πώς τα βρήκε όλα αυτά ο καζλάουσκας στο προσωπο του πρίντεζη είναι απορίας άξιο blink.gif

συν τοις άλλοις ο καιμακόγλου μου φαίνεται να "δενει" καλύτερα και με τους υπόλοιπους.ο πρίντεζης απο μικρό που τον θυμάμαι τα έχει κάποια κενά στην συγκέντρωσή του.ακόμα και σε μεγάλα ματς που έχει κάνει.
GMlls
QUOTE(petrovic @ Aug 30 2010, 00:31 ) *
Ο Γλυνιαδάκης έπρεπε να είναι στη θέση του


στον nbaer αναφέρεσαι;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.