Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundobasket 2010 - Γ' ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
Flash
QUOTE(GMlls @ Sep 2 2010, 17:28 ) *
έχω προτείνει ξανά να μπει live shoutbox στο φόρουμ. γιατί δεν το κάνετε;


Στο topic των προτάσεων έχω εξηγήσει τους λόγους.
AGORi
QUOTE(120 @ Sep 2 2010, 19:57 ) *
Οσον αφορα τον μπλατ πιστευω δεν τον νοιαζει και τοσο αν πεσει πανω σε ισπανια ΗΠΑ μιας και αποχωρει απο την εθνικη ρωσιας οποτε μαλλον το βλεπω για την δευτερη ηττα μας.


'Ετσι έλεγα και γω στην αρχή αλλα μέτα παραέπεσε η αποδοσή τους και μάλλον θα δουμε τον αγώνα τραβάτε με κιας κλαίω. Οϋτε αυτοί μου φαίνετε οτι πολυ-θέλουν τη νικη
sarounas
έχει την ματσάρα Αργεντινή- Σερβία και ασχολείστε με την παρωδία? Αυτό έχει ενδιαφέρον να το δει κανείς μόνο στο τελευταίο λεπτό…
duncan21
Tα ματια μου ΓΙΑΝΝΑΡΕΕΕΕΕΕΕ... shot.gif
Manu7
Να'τος και ο Ντανκαν Τσαρτσαρής...

Το'βαλε όμως... angry_red.gif

QUOTE
έχει την ματσάρα Αργεντινή- Σερβία και ασχολείστε με την παρωδία? Αυτό έχει ενδιαφέρον να το δει κανείς μόνο στο τελευταίο λεπτό


Φυσικά και βλέπουμε και την άλλη ματσάρα.
il postino
ο μπουρουσης εχει φθασει στα ορια της γελιοποιησης!

συνεχισε ετσι γιαννακη και θα στο κοψει το μπασκετ για παντα ο γερος φετος!!!
nikefalin
QUOTE(Manu7 @ Sep 2 2010, 20:06 ) *
Ναι ρε Κόμπι-Μπουρούση έτσι σε θέλουμε!

Ναι ξανά ρε μεγάλε!!!

το φιλικό στην Κύπρο είχε 50 % περισσότερη ένταση ..εγώ όμως θα βγάλω φράγκα, πρόλαβα και το παιξα Χ ημίχρονο Χ τελικό
Manu7
Tι κάνεις ρε Γιαννάκη αγόρι μου...Θέλουμε fade away λέμε...
il postino
παιξτε μπασκετ γαμ^$%^%^&*^&(&*)_)+)_*&^%$%^&

α ρε καζλαουσκας εχεις κανει loosers παικτες νικητες!!!!


διαμαντιδη μονο η ταμπελα στο κουτελο σου λειπει που να λεει "παιζω μονο για ξεκαρφωμα"!!!
vastravoud
Ντροπή......

Ντροπή να βλέπεις τον Διαμαντίδη να αμύνεται με τα μάτια sad.gif sad.gif sad.gif

Δεν τον κατηγορησα για τα 3/13 3π, προσπαθππουσε και καλά εκανε. Αυτό όμως ειναι.......
Air Kef
Νταξει, δεν την παλεύουν στο High Speed, είμαι στο καράβι με δρομολόγιο Αθηνα - Παρο - Ναξο και μόλις έκοψαν τον αγώνα για να βάλουν 2η φορά το dvd για το πλοίο μόλις φύγαμε από την Πάρο!

Το γαμάτο;;;

Δεν μπήκε κανείς στην Παρο για Ναξο!! banana.gif
t0ny3
οιπον εχω να γραψω πολυ καιρο στο forum αλλα το παρακολουθω καθημερινα.Δεν αντεχεται αυτο που βλεπω.Δεν ειναι ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ αυτη.Απλα πολυ απογοητευμενος, δεν με νοιαζει τι θα κανουμε και ποια θεση θα παρουμε.Το θεμα ειναι οτι βαριεμαι να βλεπω αυτη την Εθνικη.

Παντως ο Παναθηναικος επειδη εχει υποτειθεμενο προβλημα στα guard, νομιζω πρεπει να κινηθει για την αποκτηση του Μπουρουση.Ελεος πως την εχει δει ο Γιαννης ολο ζηταει την μπαλα στο τριποντο.Αηδια εχει καταντησει.Και γενικα ποσο περισσοτερο αστοχη μπορει να ειναι μια ομαδα απο εμας?
Play73
Παρωδία το ματς από τους έλληνες με καλύτερους πρωταγωνιστές τους παίκτες της αρχικής μας πεντάδας.

Έλα ρε ΜΠΟΥΡΟΥΣΑΓΚΑ, πονανε τα μάτια μας από εσένα. Θέλω σουτ με διπλό πάτημα και μετά σε προσκυνώ.
nikefalin
QUOTE(Air Kef @ Sep 2 2010, 20:13 ) *
Νταξει, δεν την παλεύουν στο High Speed, είμαι στο καράβι με δρομολόγιο Αθηνα - Παρο - Ναξο και μόλις έκοψαν τον αγώνα για να βάλουν 2η φορά το dvd για το πλοίο μόλις φύγαμε από την Πάρο!

Το γαμάτο;;;

Δεν μπήκε κανείς στην Παρο για Ναξο!! banana.gif

εισαι οφ τόπικ ρε...τι μας νοιάζει για τα καράβια όταν έχει τέτοια παιχνιδάρα ?
Flash
Βλέπω τον αγώνα σε αγγλική περιγραφή.

"Look at the Greek faces. There's no emotion. There's no pride".

Συγχαρητήρια σε όσους χαίρονται με το αποψινό θέαμα.
giorgos14
Ιδεα μου ειναι η' ο Ιωαννου πανυγηριζει περισσοτερο τα καλαθια των Ρωσων?
gallistis
QUOTE(vastravoud @ Sep 2 2010, 20:13 ) *
Ντροπή......

Ντροπή να βλέπεις τον Διαμαντίδη να αμύνεται με τα μάτια sad.gif sad.gif sad.gif

Δεν τον κατηγορησα για τα 3/13 3π, προσπαθππουσε και καλά εκανε. Αυτό όμως ειναι.......


ντροπη δε λες τιποτα...βαλε τουλαχιστο τη δευτερη πενταδα...μονο ενα τραγουδι θα ταιριαζε εδω...

Play73
Του ξέφυγε του ΙΩΑΝΝΟΥ στα τρίποντα των ΡΩΣΩΝ πανηγυρίζοντας !!!!

ΝΑΙ!!!!
AGORi
QUOTE(sarounas @ Sep 2 2010, 20:08 ) *
έχει την ματσάρα Αργεντινή- Σερβία και ασχολείστε με την παρωδία? Αυτό έχει ενδιαφέρον να το δει κανείς μόνο στο τελευταίο λεπτό…


που το δείχνει ρε φίλε να το δούμε και μεις
vonzuchter
τελικα τι αποφαση παρθηκε? θα κατσουμε να χασουμε? πως ανέβηκε η διαφορα σε 13 ποντους? σε 2 λεπτα πριν παω τουαλετα για πιπι ηταν 34 ολα. προλαβα και ειδα μερικες 'Ντιρκ' κινησεις του μπουρουσαρου ομως
sarounas
QUOTE(AGORi @ Sep 2 2010, 20:22 ) *
που το δείχνει ρε φίλε να το δούμε και μεις

http://atdhe.net/23424/watch-argentina-vs-serbia
il postino
περιμενα το μουντομπασκετ με μεγαλη ανυπομονησια! πιστευω και παντα πιστευα σε αυτη την ομαδα και σημερα ειναι η πρωτη φορα στα 31 μου που σιχαινομαι το μπασκετ!

ηρθε αυτος ο αλητης ο καζλαουσκας και μας διελυσε. τετοια εικονα δεν ειχαμε ουτε με παικτες που δεν επαιζαν καν στις ομαδες τους στην Α1!

τουλαχιστον ας εχει καποιος την ευθιξια να βγει και να πει "στηθηκαμε να μας γα...γιατι φοβομαστε να παιξουμε με αυτους τους ισπανους και με τα πιτσιρικια των αμερικανων". ο κος διαμαντιδης και ο κος σπανουλης , που ειναι και οι καλυτεροι μας παικτες , θα βγουν να το πουν?


αποχωρω απο το τοπικ μεχρι την επομενη διοργανωση!
cydonian
QUOTE(AGORi @ Sep 2 2010, 20:22 ) *
που το δείχνει ρε φίλε να το δούμε και μεις

http://www.woop.gr/live/5796/argedine-servia
vonzuchter
QUOTE(vonzuchter @ Sep 2 2010, 20:22 ) *
τελικα τι αποφαση παρθηκε? θα κατσουμε να χασουμε? πως ανέβηκε η διαφορα σε 13 ποντους? σε 2 λεπτα πριν παω τουαλετα για πιπι ηταν 34 ολα. προλαβα και ειδα μερικες 'Ντιρκ' κινησεις του μπουρουσαρου ομως


συγνωμη 20 ποντους... το ιδιο σκηνικο πηγα να φερω πανες στο μωρο και πηγε η διαφορα στους 20... ενταξει μαγκες ξεφτιλιζετε το εθνοσημο αν το κανουν επιτηδες.
nikefalin
QUOTE(Flash @ Sep 2 2010, 20:21 ) *
Βλέπω τον αγώνα σε αγγλική περιγραφή.

"Look at the Greek faces. There's no emotion. There's no pride".

Συγχαρητήρια σε όσους χαίρονται με το αποψινό θέαμα.

μην ψαρώνεις Γιάννη, αν μεθαύριο προχωρήσουν θα λένε για οικονομία δυνάμεων κλπ.
το μπάσκετ που παίζουν ούτως ή αλλως είναι άθλιο και αυτο είναι έργο προπονητων .

τα χουμε πει,οτι και να διαλεγαν τα παιδιά είναι σεβαστό για μένα
Air Kef
Εγω παντως αδυνατώ να πιστέψω ότι μετά το δράμα με την Τουρκία, το χθεσινό ματς (; ) με την Ακτή και την σημερινή παρωδία θα μπορούν να μπουν μεθαύριο και να τρώνε σίδερα.
vonzuchter
QUOTE(il postino @ Sep 2 2010, 20:23 ) *
τουλαχιστον ας εχει καποιος την ευθιξια να βγει και να πει "στηθηκαμε να μας γα...γιατι φοβομαστε να παιξουμε με αυτους τους ισπανους και με τα πιτσιρικια των αμερικανων". ο κος διαμαντιδης και ο κος σπανουλης , που ειναι και οι καλυτεροι μας παικτες , θα βγουν να το πουν?


ξεφτιλιζουν ολη την ιστορια του ελληνικου μπασκετ που γραφτηκε με αιμα και ιδρωτα...
βεβαια αν τελικα βγουν καλα τα σταυρωματα στα νοκ αουτ και παμε τρενο μεχρι τους 4 θα κανουμε κωλοτουμπα και θα πανηγυριζουμε αλλα δεν εχει σημασια. Η ξεφτιλα παραμενει ξεφτιλα
Manu7
QUOTE(il postino @ Sep 2 2010, 20:23 ) *
τουλαχιστον ας εχει καποιος την ευθιξια να βγει και να πει "στηθηκαμε να μας γα...γιατι φοβομαστε να παιξουμε με αυτους τους ισπανους και με τα πιτσιρικια των αμερικανων". ο κος διαμαντιδης και ο κος σπανουλης , που ειναι και οι καλυτεροι μας παικτες , θα βγουν να το πουν?

Πας με τη λογική του δυνατόν πιο εύκολου δρόμου προς τη διάκριση.Και αυτός δεν είναι η Αμερική και η Ισπανία.Είναι καλύτερες ομάδες όπως και να΄χει.

QUOTE
Εγω παντως αδυνατώ να πιστέψω ότι μετά το δράμα με την Τουρκία, το χθεσινό ματς (; ) με την Ακτή και την σημερινή παρωδία θα μπορούν να μπουν μεθαύριο και να τρώνε σίδερα.


Συμφωνώ.Και γω δεν περιμένω πολλά πράγματα στους 16.Έτσι και αλλιώς τραγικοί είμαστε.
Απλά έχω μια ελπίδα ότι θα ξυπνήσουν.Και θεωρώ πιο πιθανό να ξυπνήσουν με την Γαλλία παρά
με την Ισπανία που και αυτή πληγωμένο θηρίο είναι.
cydonian
Χωρίς να έχω δει τον αγώνα με την Ακτή, έχω να πω ότι το επίπεδο πόνου ματιών από το θέαμα της εθνικής στο μουντομπάσκετ είναι αντίστοιχο με αυτό της εθνικής ποδοσφαίρου... 68.gif
AGORi
ευχαριστώ για τις απαντησεις τους cydonian και sarunas. ΡΕ παιδια έχετε σκεφτεί το ενδεχόμενο να χασει η Γαλια το βράδυ. Ποιός θα πάρει τη δευτερη θέση τότε?
redman86
είναι δυνατόν να σηκώνεται για τρίποντα ο μπουρούσης?είναι δυνατόν να βάζει στην ίδια πεντάδα περπέρογλου κ πρίντεζη?από που κ ως που αυτοί οι δύο μαζί?
duncan21
Eλα τα παιδια να φτιαξουν και λιγο τα στατιστικα τους,μην ειναι τελειως χαλια... cool.gif

Edit:Kαι time out?Γουσταρω λεμεεεεεε...
KingCrimson
να το πανυγιρισουμε 2 λεπτα πριν το τελος ή λετε να γινει καμοια ανατροπη?
kolokotronis
ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ

Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά είναι που κάποια ομάδα κάθεται να χάσει.
Δεν φταίνε οι ομάδες.
Το σύστημα της διοργάνωσης φταίει.
Όταν από τους 6 περνάνε οι 4, δεν είναι λογικό να υπάρξουν μαγειρέματα?

Αν τελικά με αυτή την ήττα, ''αν'' λέω, φτάσουμε στην τετράδα, θα είστε ακόμα τσαντισμένοι γιατί κάτσαμε και χάσαμε σήμερα??
Αμφιβάλλω.




Manu7
QUOTE(AGORi @ Sep 2 2010, 20:34 ) *
ευχαριστώ για τις απαντησεις τους cydonian και sarunas. ΡΕ παιδια έχετε σκεφτεί το ενδεχόμενο να χασει η Γαλια το βράδυ. Ποιός θα πάρει τη δευτερη θέση τότε?

"Η Λιθουανία είναι σίγουρα πρώτη, ενώ οι Λίβανος και Καναδάς έχουν "αποχαιρετήσει". Η Νέα Ζηλανδία για να σκαρφαλώσει στην 3η θέση θα πρέπει να κερδίσει τη Γαλλία και να περιμένει ήττα της Ισπανίας. Η ομάδα του Σκαριόλο από την άλλη υστερεί σε κάθε ισοβαθμία με Λιθουανία και Γαλλία και εκτός της τρίτης θέσης μπορεί να καταλήξει μόνο 4η. Όσο για τους Γάλλους; Έχουν "κλειδώσει" τη 2η θέση."

από sport24.gr

http://sport24.gr/Basket/Mundobasket/Mundo...nes.503886.html

Μπατούμ: "Θα χάσουν οι Έλληνες"

Προφήτης.wink.gif
AGORi
QUOTE(KingCrimson @ Sep 2 2010, 20:38 ) *
να το πανυγιρισουμε 2 λεπτα πριν το τελος ή λετε να γινει καμοια ανατροπη?


ελεγχουμε την ηττα smiley.gif
122001
QUOTE(Manu7 @ Sep 2 2010, 20:39 ) *
"Η Λιθουανία είναι σίγουρα πρώτη, ενώ οι Λίβανος και Καναδάς έχουν "αποχαιρετήσει". Η Νέα Ζηλανδία για να σκαρφαλώσει στην 3η θέση θα πρέπει να κερδίσει τη Γαλλία και να περιμένει ήττα της Ισπανίας. Η ομάδα του Σκαριόλο από την άλλη υστερεί σε κάθε ισοβαθμία με Λιθουανία και Γαλλία και εκτός της τρίτης θέσης μπορεί να καταλήξει μόνο 4η. Όσο για τους Γάλλους; Έχουν "κλειδώσει" τη 2η θέση."

από sport24.gr

http://sport24.gr/Basket/Mundobasket/Mundo...nes.503886.html

Μπατούμ: "Θα χάσουν οι Έλληνες"

Προφήτης.wink.gif


Αν χάσουν οι Γάλλοι το βράδυ είναι τρίτοι και οι Ισπανοί δεύτεροι. Εκτός αν χάσουν με 12 και άνω, οπότε πέφτουν τέταρτοι και τρίτοι είναι οι Haka dancers...
Manu7
Το θέμα είναι ότι ο εγκληματίας ο Καζλαουσκας την έβγαλε με τους βασικούς για ξεκάρφωμα...
Προβλέπω να παίζουν 39 λεπτα στο νοκ αουτ.

Και κάτι άλλο

"Παράλληλα, ο άσος των Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς, θυμήθηκε τι συνέβη πέρσι στο Ευρωμπάσκετ της Πολωνίας με το "λάθος καλάθι" του Ντε Κολό: "Ήταν μεγάλο σφάλμα αυτό που κάναμε πέρσι. Να υπολογίζουμε τι θέλουμε πριν από το ματς. Ειλικρινά, δεν θέλω να το σκέφτομαι. Εγώ θέλω να κερδίζω!" "
gallistis
καντε φαουλ ρε,να το γυρισουμε smiley.gif
Gidovoskos
θα καταφερουμε να χασουμε να χασουμε στον καλαθη?
Εβγε
cydonian
Πόσο θεός ο Ρώσος που πέταξε τη μπάλα στα 6 δευτερόλεπτα... Δε μας την έδεινε χέρι χέρι καλύτερα; tongue.gif
benchwarmer
Click to view attachment


Το μονο που μπορει να συναγωνιστει σε γελοιοτητα το συγκεκριμενο ματς, ειναι αυτα που εγιναν μετα το τελος του προηγουμενου:
http://www.superbasket.gr/?c=464&a=129732
http://www.superbasket.gr/?c=464&a=129731
GMlls
κρίμα. 4 πόντους διαφορά ρε γαμώτο
KingCrimson
QUOTE(Manu7 @ Sep 2 2010, 20:42 ) *
Το θέμα είναι ότι ο εγκληματίας ο Καζλαουσκας την έβγαλε με τους βασικούς για ξεκάρφωμα...
Προβλέπω να παίζουν 39 λεπτα στο νοκ αουτ.


και που παιξανε τους ειδες να ιδρωσανε πολυ?
Manu7
QUOTE(122001 @ Sep 2 2010, 20:42 ) *
Αν χάσουν οι Γάλλοι το βράδυ είναι τρίτοι και οι Ισπανοί δεύτεροι. Εκτός αν χάσουν με 12 και άνω, οπότε πέφτουν τέταρτοι και τρίτοι είναι οι Haka dancers...

Ε τι τώρα?Είναι λάθος το δημοσίευμα?
redman86
QUOTE(benchwarmer @ Sep 2 2010, 20:46 ) *
Click to view attachment


Το μονο που μπορει να συναγωνιστει σε γελοιοτητα το συγκεκριμενο ματς, ειναι αυτα που εγιναν μετα το τελος του προηγουμενου:
http://www.superbasket.gr/?c=464&a=129732
http://www.superbasket.gr/?c=464&a=129731



77.gif 77.gif

απίστευτοι οι τύποι..........ούτε στην Α'ΕΣΚΑΝΑ δε γίνονται αυτά!!!

smiley.gif smiley.gif
Leon_cp3
Είχα πει ότι προτιμούσα να χάσουμε,αλλά η αλήθεια είναι πως δε περίμενα να γίνει τόσο "άκομψα". Θα μου πει κάποιος και πολύ λογικά δηλαδή τι περίμενες και να χάσεις και να δείξεις ότι προσπαθείς; Αν κάνεις το ένα αυτομάτως αναιρείς το άλλο.Απλά δε ξέρω,ήταν τόσο αστεία τα όσα συνέβαιναν που έχω ξενερώσει τη ζωή μου πλέον...
Manu7
QUOTE(Manu7 @ Sep 2 2010, 20:48 ) *
Ε τι τώρα?Είναι λάθος το δημοσίευμα?

Απαντάω εγώ ο ίδιος.

Ναι είναι λαθος το δημοσίευμα.
Αν νικήσουν οι Νεοζηλανδοί με 12 πόντους οι Ισπανοί πάνε 2ροι.

Καθόλου απίθανο να κάτσουν να χάσουν.
Αλλά γιατί να το κάνουν?Επειδή φοβούνται την Ελλάδα?
Μα το θέμα δεν είμαστε εμείς.Το θέμα είναι ότι αν βγουν 3οι αυτοί
πέφτουν μετά στους Αμερικανούς στους 8.

Το πρόβλημα δεν ήταν η Ισπανία.Το πρόβλημα ήταν οι Αμερικάνοι.
HLR CENATION
Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα...


Στην κατασταση που ειναι η εθνικη δεν μπορει να παιξει στα ισια ουτε Αμερικη ουτε Ισπανια...

Αλλα κ να μπορουσε να τις κοντραρει παλι θα επρεπε να εκατσε να χανε σημερα γιατι πολυ απλα ο δρομος για την 4αδα ειναι ποιο βατος με Γαλλια-Λιθουανια απο οτι με Ισπανια-Αμερικη...
122001
QUOTE(Manu7 @ Sep 2 2010, 20:55 ) *
Απαντάω εγώ ο ίδιος.

Ναι είναι λαθος το δημοσίευμα.
Αν νικήσουν οι Νεοζηλανδοί με 12 πόντους οι Ισπανοί πάνε 2ροι.

Καθόλου απίθανο να κάτσουν να χάσουν.
Αλλά γιατί να το κάνουν?Επειδή φοβούνται την Ελλάδα?
Μα το θέμα δεν είμαστε εμείς.Το θέμα είναι ότι αν βγουν 3οι αυτοί
πέφτουν μετά στους Αμερικανούς στους 8.

Το πρόβλημα δεν ήταν η Ισπανία.Το πρόβλημα ήταν οι Αμερικάνοι.


Αρκεί να χάσουν για να πέσουν τρίτοι οι Γάλλοι, αν χάσουν με 12 είναι τέταρτοι...
Φυσικά θα επιδιώξουν τη νίκη γιατί στους 8 διασταυρώνονται με τις ΗΠΑ αν χάσουν σήμερα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.