Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundobasket 2010 - Γ' ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
KingCrimson
μπραβο σε Ζηση, Καϊμακογλου παρα το κραξιμο που εχουν φαει, οι Κινεζοι βαλαν καποια καλαθια που απλα δε προκειται να τα ξαναβαλουν ουτε με την Ακτη Ελεφαντοστου, αλλα και παλι συνολικα η εμφανιση μας δε δικαιολογειται...παντως παραδοσιακα δυσκολευομαστε με ομαδες που παιζουν ανορθοδοξα
Flash
QUOTE(Manu7 @ Aug 28 2010, 16:34 ) *
Τελικά οι απουσίες είναι πολύ σημαντικές και ας παίζουμε με πολύ μικρότερες ομάδες.
Ο Σόφο και ο Φώτσης είναι με βάση τα φιλικά 20-24 πόντοι στάνταρντ.
Και σήμερα είδατε ποιοι έκαναν μεγάλο παιχνίδι.Μόνο οι βασικοί μας.
Πάντως μπράβο στον Καϊμακόγλου που μπήκε μέσα και σε κρίσιμο σημείο και ήταν θετικός.
Με το Πουέρτο Ρίκο δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.Ήταν και πρεμιέρα κιόλας.


Σωστά όλα αυτά αλλά εξίσου σημαντικό αν όχι περισσότερο ήταν και η άμυνα ζώνης των Κινέζων. 40 λεπτά ζώνη δε μπορώ να θυμηθώ από πότε έχω να δω. ΟΚ, υπάρχει μια δεδομένη διαφορά ποιότητας στις ομάδες, κάνεις ότι χρειάζεται για να διεκδικήσεις τη νίκη, αλλά αυτό το πράγμα δεν βλεπότανε.

Έπρεπε να έχουμε πάει στη λογική των διεισδύσεων και του παιχνιδιού με τους ψηλούς από πιο νωρίς πάντως αφού από ένα σημείο και μετά τα σπάσαμε όλα.

Ο Μήτσος δεν ξέρω αν παίρνει ακόμα και σε 3 on 3 παιχνίδια 13 προσπάθειες από το τρίποντο.

Ο Ζήσης το πήρε μάγκικα πάνω του στα δύσκολα και ο Σπανούλης ήταν ο πιο ώριμος Σπανούλης που έχω δει από τα χιαστί με τη Σιένα το 2009.
il postino
τελος καλο ολα καλα!

δεν κραταμε

-υποτιμησαμε τους αμπαλους τους κινεζους!

-μεγαλη ασυνεννοησια στην αμυνα!

-την παρα φυσιν αστοχια του μητσου!

-την κακη αμυνα και τα νευρα του μπουρουση οταν δεν παιρνει τη μπαλα (σιγα ρε μεγαλε ο κομπε εισαι?).

-οτι υποπεσαμε στα Mind games του "κινεζου" φλεβαρακη!


κραταμε

-την καλη εμφανιση του ζηση. ελπιζω να το παρει πανω του και να συνεχισει αναλογα.

-το πολυ καλο ροτεισον! ολοι οι παικτες ειχαν ουσιαστικο ρολο (πλην βουγιουκα).

-το οτι δεν πεσαμε θυματα της πρεμιερας , κατι που ειναι αρκετα συνηθες!!!



παμε γερα ελλαδαρα!

Manu7
Πάντως ρε παιδιά...Λέμε ότι θα έπρεπε να βρούμε και άλλους τρόπους για το καλάθι και όχι μόνο τρίποντα.
Μα η ζώνη τους ήταν τόσο προκλητική και επίσης το μόνο που κάνανε ήταν να κάθονται 3 κάτω από τη ρακέτα και 2 μπροστά τους οπότε και να έμπαινες μέσα τοίχο θα έβρισκες.

O άλλος τρόπος για να ανταπεξέλθουμε στη ζώνη είναι μέσα από την άμυνα ώστε να τρέξουμε και να βγάλουμε αιφνιδιασμούς.Αλλά χωρίς άμυνα που πας?

Καλά ότι θα μας παίξουν όλες οι άλλες ομάδες ζώνη είναι δεδομένο.Κορόιδα είναι?Ειδικά οι Τούρκοι.Αλλά δεν θα είναι τόσο παθητική.Οπότε θα βρούμε και άλλους χώρους για να μπει η μπάλα στο δυχτάκι.Ελπίζω ο Μήτσος πάντως να τ βάλει στη συνέχεια.Και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνει.(η σιγουριά θα με φάει...tongue.gif)
colonel gomelsky
Ρε παιδια, συγνώμη δηλαδή: Κατηγορείτε τους Κινέζους επειδή έπαιξαν 40 λεπτά ζώνη; Δεν κατάλαβα δηλαδή, απαγορεύεται από κάποιον κανονισμό; Τι έπρεπε να κάνουν, να κάτσουν να φάνε 40 πόντους στο κεφάλι για να παίξουμε εμείς θεαματικά και ισσοροπημένα (περιφέρεια - λοου ποστ).;

Ό,τι μπορούσαν κάνανε οι άνθρωποι...
Manu7
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 28 2010, 18:45 ) *
Ρε παιδια, συγνώμη δηλαδή: Κατηγορείτε τους Κινέζους επειδή έπαιξαν 40 λεπτά ζώνη; Δεν κατάλαβα δηλαδή, απαγορεύεται από κάποιον κανονισμό; Τι έπρεπε να κάνουν, να κάτσουν να φάνε 40 πόντους στο κεφάλι για να παίξουμε εμείς θεαματικά και ισσοροπημένα (περιφέρεια - λοου ποστ).;

Ό,τι μπορούσαν κάνανε οι άνθρωποι...

Σωστό.Και καλά κάνανε.Και θα είναι έγκλημα για τους αντιπάλους μας να μην μας παίξουν ζώνη.
KingCrimson
QUOTE(il postino @ Aug 28 2010, 18:44 ) *
-οτι υποπεσαμε στα Mind games του "κινεζου" φλεβαρακη!


Αυτο ηταν το highlight του αγωνα!!! Η φατσα του κατα τη διαρκεια του αγωνα, οτι πεσαμε στη παγιδα του...
Manu7
QUOTE(GMlls @ Aug 28 2010, 18:40 ) *
δεν βλέπω πουθενά τη λεξη .....βασιλειάδης...και ανησυχώ

Βασιλειάδης! laugh.gif
CrossoverOnE
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 28 2010, 18:45 ) *
Ρε παιδια, συγνώμη δηλαδή: Κατηγορείτε τους Κινέζους επειδή έπαιξαν 40 λεπτά ζώνη; Δεν κατάλαβα δηλαδή, απαγορεύεται από κάποιον κανονισμό; Τι έπρεπε να κάνουν, να κάτσουν να φάνε 40 πόντους στο κεφάλι για να παίξουμε εμείς θεαματικά και ισσοροπημένα (περιφέρεια - λοου ποστ).;

Ό,τι μπορούσαν κάνανε οι άνθρωποι...

Φιλε Colonel καποια πραγματα δεν ειναι πουθενα γραμμενα αλλα εχουν καθιερωθει.Κανενας νομος δεν απαγορευει εναν προπονητη να παρει timeout στο τελευταιο δευτερολεπτο και ενω νικαει 20 ποντους.Αν το κανει το γνωριζεις οτι θα αντιμετωπισει "συμπαθιες"...Κατι αναλογο εχει να κανει και η φουλ ζωνη σε ολοκληρο παιχνιδι.Δε φτανει τοσο τα ορια του μη fair play..αλλα οπως και να το κανεις ειναι καπως.Τελος καλο ολα καλα παντως.Αν δεν ηταν παιχνιδι πρεμιερας ισως τωρα να μη τον ειχε "σωσει" ουτε η ζωνη.Συνεχιζουμε αυριο rolleyes.gif
Andre_Iguodala
Για μενα βασικα ο Καζλαουσκας εχει το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης...Πιασε ρε ανθρωπε τον Διαμαντιδη πες του Μητσο εχεις χασει 10 τριποντα ποσα ακομα θες να χασεις πριν σε καθησω στον παγκο?Πιασε τους γκαρντ πες τους να κανουν διησδυσεις(δεν εχω ιδεα πως γραφεται) και να παιρνουν φαουλ...Πες τους να παιξουν καλυτερη αμυνα...


Πρωταγωνιστες ο Ζησης οπως εχουν πει ολοι και ο Μπουρουσης(αν και επρεπε να παιξει λιγο καλυτερη αμυνα...παρ ολα αυτα μεγαλο παιχνιδι και ο Γιαννης)...

Καιμακογλου θετικοτατος πηρε καποια πολυ μεγαλα ριμπαουντ και γενικα συνεισφερε ο Καλαθης μου φανηκε λιγο τρακαρισμενος σαν να εβλεπε πρωτη φορα τετοια αμυνα σαν των Κινεζων(παιζει βασικα) και να μην ηξερε τι να κανει αλλα εκανε και μεγαλη μαγκια οταν μειναμε πισω με το καλαθι και φαουλ που πηρε


Οι Κινεζοι βγαλανε πολυ καλη αποδοση αλλα βαζανε καποια σουτ που δεν ξερω αν θα τα βαλουν σε αλλο παιχνιδι.Με Σοφο και Φωτση θα το ειχαμε τελειωσει πιο νωρις αλλα δεν ειναι δικαιολογια αυτο.η εμφανιση μας ηταν επιεικως μετρια και παιξαμε καλα μονο σε καποια διαστηματα
colonel gomelsky
QUOTE(CrossoverOnE @ Aug 28 2010, 18:51 ) *
Φιλε Colonel καποια πραγματα δεν ειναι πουθενα γραμμενα αλλα εχουν καθιερωθει.Κανενας νομος δεν απαγορευει εναν προπονητη να παρει timeout στο τελευταιο δευτερολεπτο και ενω νικαει 20 ποντους.Αν το κανει το γνωριζεις οτι θα αντιμετωπισει "συμπαθιες"...Κατι αναλογο εχει να κανει και η φουλ ζωνη σε ολοκληρο παιχνιδι.Δε φτανει τοσο τα ορια του μη fair play..αλλα οπως και να το κανεις ειναι καπως.Τελος καλο ολα καλα παντως.Αν δεν ηταν παιχνιδι πρεμιερας ισως τωρα να μη τον ειχε "σωσει" ουτε η ζωνη.Συνεχιζουμε αυριο rolleyes.gif


Κατ εμέ καμία σχέση. Αυτό που λες με το φάουλ είναι καταδικαστέο όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά για το ότι δεν εξυπηρετεί τίποτα. Αντίθετα, η ζώνη μια χαρά μπορεί να εξυπηρετήσει.

Θα μου πεις, πάλι δεν έχασε; Ναι, έχασε, αλλά αξιοπρεπέστατα. Άλλο το σημερινό, άλλο να έτρωγε καμιά 30αρα.

Όταν είσαι κατώτερη ποιοτικά ομάδα, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να χαλάσεις το παιχνίδι του αντιπάλου σου. Όπως πήγε να κάνει η Κίνα σήμερα, όπως έκανε η Παρτιζάν και πήγε Φ4, όπως έκανε η Μπανταλόνα και το πήρε το 94 κτλ κτλ.
T.W.Is.M.
Ενταξει, τα 40' ζωνη δεν ειναι εναντια στους κανονισμους, ουτε ομως και το να κλειδωσεις τα αποδυτηρια του αντιπαλου στο ημιχρονο! Σπανια θα δει κανεις τοσο καταστροφικο τροπο παιχνιδιου. Ολοι οι προπονητες βλεποντας τον αντιπαλο να ξεκινα με 5/8 τριποντα θα αλλαζαν τη ζωνη. Οι Κινεζοι επεμειναν και τελικα δικαιωθηκαν, το μονο που κερδισαν ομως ηταν οι εντυπωσεις.
colonel gomelsky
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 28 2010, 18:58 ) *
Ενταξει, τα 40' ζωνη δεν ειναι εναντια στους κανονισμους, ουτε ομως και το να κλειδωσεις τα αποδυτηρια του αντιπαλου στο ημιχρονο! Σπανια θα δει κανεις τοσο καταστροφικο τροπο παιχνιδιου. Ολοι οι προπονητες βλεποντας τον αντιπαλο να ξεκινα με 5/8 τριποντα θα αλλαζαν τη ζωνη. Οι Κινεζοι επεμειναν και τελικα δικαιωθηκαν, το μονο που κερδισαν ομως ηταν οι εντυπωσεις.


Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι κάθε ομάδα πρέπει να κάνει -και κάνει- ό,τι μπορεί για να κερδίσει (στα πλαίσια των κανονισμών βέβαια). Δεν πήγαν εκεί να προσφέρουν θέαμα ούτε να φάνε ιμαμ μπαιλντί και μπακλαβά. Για να προκριθούν πήγανε. Όλα τα άλλα ανήκουν στη σφαίρα της regular season του ΝΒΑ.
CrossoverOnE
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 28 2010, 18:57 ) *
Κατ εμέ καμία σχέση. Αυτό που λες με το φάουλ είναι καταδικαστέο όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά για το ότι δεν εξυπηρετεί τίποτα. Αντίθετα, η ζώνη μια χαρά μπορεί να εξυπηρετήσει.

Θα μου πεις, πάλι δεν έχασε; Ναι, έχασε, αλλά αξιοπρεπέστατα. Άλλο το σημερινό, άλλο να έτρωγε καμιά 30αρα.

Όταν είσαι κατώτερη ποιοτικά ομάδα, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να χαλάσεις το παιχνίδι του αντιπάλου σου. Όπως πήγε να κάνει η Κίνα σήμερα, όπως έκανε η Παρτιζάν και πήγε Φ4, όπως έκανε η Μπανταλόνα και το πήρε το 94 κτλ κτλ.

Εγω σου λεω οτι ο προπονητης μπορει να εχει βιτσιο να αυξανει τη διαφορα οσο περισσοτερο μπορει.Δεν του το απαγορευει κανενας.Οσο γι αυτο που λες παρακατω..συμφωνω εν μερη.Ας λαβουμε υποψην ομως οτι η Ελλαδα ειναι εδω και χρονια στις 3-4-5 καλυτερες ομαδες παγκοσμιως...αρα οι περισσοτεροι αντιπαλοι κατωτεροι...αυτο το πραγμα δε το εχουμε δει απο πολυ χειροτερους αντιπαλους...Για μενα ειναι αυτονοητο οτι η ζωνη πρεπει να χρησιμοποιειται με συνεση.Γενικως ειμαι κατα του ανταρτοπολεμου ισως γι αυτο...
Marciulionis
Ο Χαριστέας του μπάσκετ, έδωσε απαντήσεις σήμερα! Αν και δε θα μπορούσα να σκεφτώ πιο ατυχή παραλληλισμό για ένα παίκτη με τις τεχνικές αρετές του Ζήση.

Αυτό που παραλίγο να μας στοιχίσει ήταν τα πολλά άστοχα τρίποντα του Διαμαντίδη, που και στα φιλικά ήταν εξαιρετικά άστοχος ακόμα και στις βολές! Που θα πάει, θα ξαναβρεί τον εαυτό του, άλλα μου φαίνεται πως κάτι εξωαγωνιστικό έχει στο μυαλό του και φαίνεται ιδιαίτερα εκνευρισμένος και σαν να είναι αλλού. Δε ξέρω αν όντως υπάρχει κάτι ή τι θα μπορούσε να είναι αυτό, άλλα αυτή την εντύπωση μου δίνει.

Επίσης πολύ κακή η άμυνα σήμερα που υποτίθεται είναι το βασικό μας όπλο! Πολλοί ανοιχτοί διαδρόμοι για διεισδύσεις, κακές αλληλοκαλύψεις στη ρακέτα και κακή προσωπική άμυνα σε πολλές φάσεις. Έλειψε πολύ η άμυνα και το ριμπάουντ του Φώτση.

Τέλος με εξέπληξε η αδυναμία του πάγκου μας στο σκοράρισμα! Ουσιαστικά 4 παίκτες τραβήξανε όλο το σκορ! Έτσι δεν γίνεται να πορευτούμε και πρέπει Καλάθης, Περπέρογλου και Πρίντεζης να βηθήσουν περισσότερο στο τομέα αυτό. Αν και με την επιστροφή Σόφο και Φώτση θα κατανεμηθεί καλύτερα, πιστεύ ότι οι παραπάνω 3 πρέπει όταν παίζουν και να γίνει προσπάθεια να αξιοποιηθούν περισσότερο και να πάρουν κάποια παραπάνω πρωτοβουλία!
Manu7
QUOTE(Marciulionis @ Aug 28 2010, 19:04 ) *
Ο Χαριστέας του μπάσκετ, έδωσε απαντήσεις σήμερα! Αν και δε θα μπορούσα να σκεφτώ πιο ατυχή παραλληλισμό για ένα παίκτη με τις τεχνικές αρετές του Ζήση.

Mε την Κίνα όμως έδωσε ρε Marciulionis απαντήσεις...Ήταν το πρώτο του καλό παιχνίδι που ήταν πρωταγωνιστής μετά το ματς με τους Λιθουανούς στον μικρό τελικό του 2007.

Ας τον δω με την Τουρκία να μην κολώνει και να σουτάρει έτσι στην ψύχρα όπως σήμερα και να τα βάζει και θα είμαι ο πρώτος που θα τον χειροκροτήσω!
joi
Ρε παιδιά μιλάτε λες και αυτή η ζώνη των κινέζων για 40 λεπτά ήταν καμιά τρομερή ανακάλυψη.
Ζώνη για παιδιά ήταν.

Τελείως λάθος άμυνα προπονητικά.

Εδώ τα κατάφερε ο άλλος (ο Βλεβαράκη-σαν) να χάσει από ομάδα (εμάς) που είχε 33% σε 39(!!!!!!!) προσπάθειες 3ών πόντων. Μόλις μπήκαν 2-3 τρίποντα κοντά-κοντά, πάει το παιχνίδι. Τόσα πολλά συνεχόμενα τρίποντα-πέναλντι δεν δίνεις σε αυτό το επίπεδο (άσχετα που ο Διαμαντίδης την έχτισε την Άγκυρα σήμερα).

Ενώ αν είχε ανακατέψει λίγο την άμυνα και είχε κρατήσει την ζώνη για εκεί που πρέπει (και μιλάω για κανά 50/50 ζώνη/man-to-man), κάποια ελπίδα μπορεί να είχε.

ΥΓ. Το παιχνίδι δεν το εξετάζω από την δικιά μας πλευρά. Πραγματικά δεν αξίζει να κάθόμαστε να αναλύουμε παιχνίδι εναντίον τόσο χαζο-ομάδας...
Marciulionis
QUOTE(Andre_Iguodala @ Aug 28 2010, 18:53 ) *
Για μενα βασικα ο Καζλαουσκας εχει το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης...Πιασε ρε ανθρωπε τον Διαμαντιδη πες του Μητσο εχεις χασει 10 τριποντα ποσα ακομα θες να χασεις πριν σε καθησω στον παγκο?Πιασε τους γκαρντ πες τους να κανουν διησδυσεις(δεν εχω ιδεα πως γραφεται) και να παιρνουν φαουλ...Πες τους να παιξουν καλυτερη αμυνα...


Εγώ πάντως στο καλύτερο κατά τεκμήριο σουτέρ της ομάδας, θα έλεγα όσο σε αφήνουν σούταρε! Οι ευθύνες του αφορούν περισσότερο στην αδυναμία αντιμετώπισης του ψηλού κινέζου στην άμυνα και στις κακές αλληλοκαλύψεις απότους ψηλούς κυρίως! Επιθετικά ήμαστε πολύ καλοί. Στην άμυνα είχαμε πρόβλημα!

Αν αφαιρέσει δε κανείς και τα 10 χαμένα 3ποντα του Διαμαντίδη, ήμαστε εξαιρετικοί και στα 3ποντα!


QUOTE(Manu7 @ Aug 28 2010, 19:11 ) *
Mε την Κίνα όμως έδωσε ρε Marciulionis απαντήσεις...Ήταν το πρώτο του καλό παιχνίδι που ήταν πρωταγωνιστής μετά το ματς με τους Λιθουανούς στον μικρό τελικό του 2007.

Ας τον δω με την Τουρκία να μην κολώνει και να σουτάρει έτσι στην ψύχρα όπως σήμερα και να τα βάζει και θα είμαι ο πρώτος που θα τον χειροκροτήσω!


Έτσι όπως εξελίχτηκε το παιχνίδι καμία σημασία δεν έχει αν η αντίπαλος λεγόταν κίνα ή Ανγκόλα. Εκεί που χρειάστηκε πήρε την ομάδα από το χεράκι και την οδήγησε στη νίκη. Επίσης είναι εμφανέστατο ότι έχει εξαιρετικό ball-handling, πολύ καλή αντίληψη του παιχνιδιού, καλό σουτ κι ας μην είναι εξαιρετικό, ενώ είναι ταυτόχρονα και καλός αμυντικός. Αξίζει από σήμερα ένα χειροκρότημα και λιγότερη μουρμούρα. Από την μεγάλη σου λατρεία το Βασιλειάδη δε, είναι πολλές κλάσεις πάνω σα παίκτης!
ViC
Ας το δούμε ψύχραιμα.
1) Κατ' αρχάς είναι προφανές ότι οι Κινέζοι κατέβηκαν για να παίξουν ζώνη και μόνο ζώνη. Ξεκινήσαμε με 5/8 τρίποντα και εξακολούθησαν να παίζουν έτσι πιστεύοντας -πολύ σωστά- ότι θα σταματήσουμε να τα βάζουμε κάποια στιγμή. Δεν απαγορεύεται καθόλου να παίζεις 40 λεπτά στατική ζώνη 2-3. Είναι απόλυτο δικαίωμά σου, δεν είναι ΝΒΑ εδώ.

2) Κάναμε πολύ κακό παιχνίδι αμυντικά. Καθόλου από τη συνηθισμένη ενέργεια που συνήθως βγάζουμε, με πολλές τρύπες στη ρακέτα. Παράλληλα προσπαθήσαμε να την κάνουμε επιθετική άμυνα και να κλέψουμε την μπάλα ψηλά με αποτέλεσμα να εκτεταλλευτούν τις τρύπες στη ρακέτα και να φάμε πολλά εύκολα καλάθια από μέσα και αρκετά γκολ φάουλ.

3) Επιθετικά πέσαμε στην παγίδα των τριπόντων αλλά ήταν πραγματικά προκλητικά ελεύθερα σουτ. Ο ΔΔ πήρε 13 προσπάθειες και αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι ήταν άστοχος (κάτι που μπορεί να συμβεί στον καθένα) σχεδόν κανένα δεν ήταν τραβηγμένο. Πως να τον κατηγορήσεις;

4) Ο Ζήσης έχει τελικά cojones!; Ελπίζω να τα δείξει και σε ένα πιο σημαντικό ματς. Σήμερα ήταν τεράστιος.

5) Ο Σπανούλης έκανε ένα πολύ ώριμο παιχνίδι. Ειδικά στο τέταρτο δεκάλεπτο έκανε μερικά πολύ σημαντικά plays, διάβασε πολύ σωστά την άμυνα των Κινέζων και έκανε τις διεισδύσεις που μας έλλειπαν καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα (έβαλε ένα ανάποδο λέι απ και έδωσε δύο ασίστ σε Τσαρτσαρή και Μπουρούση φτάνοντας μέχρι μέσα). Την αρχή την είχε κάνει ο Καλάθης με το γκολ φάουλ όταν μείναμε πίσω στο σκορ. Όταν έχεις δύο παίκτες που μπορούν αυτό να το κάνουν πολύ καλά είναι κρίμα να μην το εκμεταλλεύεσαι.

6) Πολύ καλή η αντίδρασή μας όταν προσπέρασαν οι Κινέζοι. Εαν το ματς έμενε για ακόμα 2 λεπτά με το σκορ στα ίσα θα είχαμε πρόβλημα.

7) Εξαφανισμένος ο Πρίντεζης. Δεν ξέρω αν είναι το δικό του ντεφορμάρισμα ή ο τρόπος με τον οποίο τον χρησιμοποιεί ο Καζλάουσκας, αλλά τον θεωρώ αρκετά σημαντικό παίκτη για να είναι εξαφανισμένος. Αντίθετα, πολύ καλός όσο έπαιξε ο Καϊμακόγλου. Τεράστια όρεξη αυτό το παιδί. Στο πεντάλεπτο που παίζει τα δίνει όλα και μόνο και μόνο γι' αυτό του αξίζει να είναι στην εθνική.
vassn
Η ζώνη είναι ένα σύστημα που επιτρέπει στον επιτιθέμενο να χρησιμοποιήσει ένα δυνατό πάουερ φόργουορντ με πλάτη και να ανοίξει την άμυνα, όμως σήμερα εμείς αυτό δεν το επιχειρήσαμε καθόλου. Μόνο με drive ανοίγαμε την άμυνά τους για να βγάλουμε τις περισσότερες φορές σουτ στο τρίποντο. Έλειπε ο Σόφος και ο Μπουρούσης φαινόταν ξεκάθαρα ότι δεν έβαζε το χέρι του στη φωτιά και έπαιζε περισσότερο περιφερειακά. Έτσι πως να αντιμετωπίσεις τη ζώνη? Πάντως τηρουμένων των αναλογιών καλά τα πήγανε ο Ζήσης με τον Σπανούλη περιφερειακά..ο Μήτσος σε περίεργη ημέρα...αμφιβάλω αν έχει ξανασουτάρει πάνω από 10 τρίποντα σε έναν αγώνα..
Στην άμυνα είχαμε πρόβλημα...81 πόντοι από την Κίνα ρε παιδιά??...αιφνιδιασμοί μηδέν, το παιχνίδι δεν είχε το ρυθμό που θα θέλαμε να επιβάλλουμε και μας έβαλαν και κάτι απίθανα σε κρίσιμα σημεία του ματς...
Andre_Iguodala
Ακυρο αλλα τι ΓΟΜΑΡΙ ειναι αυτο που εχουν οι Πορτορικανοι στη ρακετα?Κανει τον Καουν να φαινεται μικρος...
Manu7
QUOTE(Andre_Iguodala @ Aug 28 2010, 19:18 ) *
Ακυρο αλλα τι ΓΟΜΑΡΙ ειναι αυτο που εχουν οι Πορτορικανοι στη ρακετα?Κανει τον Καουν να φαινεται μικρος...

Ράμος.Πολύ κριάρι όμως.Μόνο να καρφώνει ξέρει.Αλήθεια που παίζει αυτός?
SG3ptshooter
Σταματήστε να μιλάτε για την Ελλάδα όταν παίζουν οι λατρεμένοι συμμορίτες... tongue.gif
Peter John Ramos ftw!

Εμένα μου φανήκαμε για τα δεδομένα του παιχνιδιού αδικαιολόγητα στατικοί και άτολμοι στο να προσπαθήσουμε να διεισδύσουμε πραγματικά.. ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΣΠΛΙΤ ΑΟΥΤ w00t.gif
Σήμερα μου έλειψε ακόμα και ο Μάκης Νικολαίδης (πάλι ξέχασα πως βάζεις τόνο και διαλυτικά μαζί cool.gif )

εντιτ: ο Ράμος παίζει στο Πουέρτο Ρίκο ενώ τον έχουν ζητήσει σε καλύτερες λίγκες. Απλά δε γουστάρει να αφήσει τον παράδεισο για ψωροευρουλάκια... (Άσε που αν ασχολείται με εισαγωγές - εξαγωγές ντόπιων προϊόντων μια χαρά θα τα κονομάει. cool.gif ). Όποιος τον ξαναπεί κριάρι του συνιστώ να προσέχει...

πάλι έντιτ: Ποτέ δεν είπα να κοπεί ο Ζήσης προσωπικά.. Απλά ήθελα να έχει περισσότερη παρέα. peace.gif
vassn
Ρε αδέλφια πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το κόλλημα με την δειλία του Ζήση στα κρίσιμα παιχνίδια...Όχι μόνο είναι από τους πιο μυαλωμένους και ώριμους παίκτες της ομάδας, φαίνεται ότι ο ρόλος του είναι να ισορροπεί το παιχνίδι της ομάδας όταν τα επιθετικά μας συστήματα δεν βγαίνουν. Μπορώ να θυμηθώ πολλά παιχνίδια που ο Νικόλας έδωσε με την ωριμότητά του ρυθμό στην ομάδα και την ξελάσπωσε από πολύ δύσκολες καταστάσεις...με το Ισραήλ το 2005 που έσταξε 22 ποντάκια στο ματς για την πρόκριση στους 8 όταν οι υπόλοιποι ήταν εκνευριστικά ανύπαρκτοι...μπορώ να θυμηθώ τουλάχιστον 10 παιχνίδια που ήταν καταλυτική η παρουσία του και όχι διακοσμητική.
ΟΚ δεν έχει την εκρηκτικότητα και τη φαντασία του Παπαλουκά, του Σπανούλη και του Μήτσου αλλά είναι αναντικατάστατος...
petrovic
-Μπράβο στους παίκτες που πήραν ένα αρκετά δύσκολο παιχνίδι
-Εάν είχε πάρει ο Καζλαόυσκας το Βασιλειάδη, το παιχνίδι θα είχε λήξει από το πρώτο δεκάλεπτο. Είναι σχεδόν ΔΙΑΣΤΡΟΦΙΚΟ να λείπει αυτός ο παίκτης από τη δωδεκάδα μας (αγαπάμε-στηρίζουμε Manu)
- Η σκληρή αμυνα ήταν πάντα το σήμα κατατεθέν μας. Γιατί σήμερα είμαστε τόσο αρνητικοί;Πρέπει να βελτθιωθούμε σαφέστατα
-Ο Σπανουλης ήταν σήμερα πολύ πιο ουσιαστικός και πιο ήρεμος από τα παιχνίδια του Ακρόπολις. Η νοσηρή ελληνική ατμόσφαιρα, με τα πολλά σχόλια, με τους πανύβλακες να ανεμίζουν εικοσάευρα και τις οπαδικές φυλλάδες να σπέρνουν χυδαιότητα τον επηρρέασε (πιστεύω). Ο Σπανούλης είναι κατά τη γνώμη μου ο πιο σημαντικός/καλύτερος Έλληνας παίκτης. Το γράφω εδώ στο φόρουμ από το 2008. Μπορεί να πάει στη συνέχεια του τουρνουά ακόμα καλύτερα, έχει τα περιθώρια. Είναι τεράστια ηλιθιότητα να "λιντσάρονται" τέτοιοι παίκτες. Είναι σα να βγάζουμε μόνοι μας τα μάτια μας
- (Σχετικό με τα προηγούμενα): Η χυδαιότητα και η ηλιθιότητα κερδίζουν έδαφος μέσα στα γήπεδα, οι οπαδικές φυλλάδες ασκούν καταστροφικό έργο(και δυστυχώς βρίσκουν αγοραστες), τα σημάδια δεν είναι καλά (ξύλο στο Μπάγεβιτς, καταστροφές στη Νέα Σμύρνη, οπαδική εκμετάλλευση της πυγμαχίας στο Ελλάδα-Σερβία). Μόνο ευχές πλέον μπορούμε να κάνουμε για να γλιτώσει το αγαπημένο μας άθλημα από καμιά μεγάλη στραβή.
Razorblade Fish
Πολυ μαχητικοι οι Ρωσοι,πιστευω θα δυσκολεψουν αυριο την Τουρκια.Ο Κριαπα μεχρι ποτε θα λειπει;
Germany96
Το σημαντικοτερο προβλημα σημερα ηταν το επιπεδο της αμυντικης εντασης, αλλες εποχες ομαδες του επιπεδου της Κινας τις στραγγαλιζαμε με την περιφερειακη μας αμυνα, τωρα καταφερναμε να το πετυχουμε αυτο μονο σε πολυ μικρα χρονικα διαστηματα.

Φυσικα ειναι ολα αυτα με -2 παικτες στο rotation (που σε συνδυασμο με την ζωνη των Κινεζων προκαλεσε και την πληρη επιθετικη ανισορροπια της εθνικης που ζητημα ειναι να εστησε επιτυχως 2-3 pick&roll σε ολο το ματς) αλλα το κυριοτερο ειναι οτι η εποχη Γιαννακη εχει περασει ανεπιστρεπτι. Πλεον αντι Παπαλουκα και Χατζηβρεττα στους κοντους υπαρχει ο Καλαθης (που οσο ταλεντο κι αν εχει ο μικρος στο επιθετικο κομματι, αμυντικα δεν δειχνει να μπορει να σταθει -ακομα τουλαχιστον- σε υψηλο επιπεδο).

Ελπιζω η ελλειψη αμυντικων εργαλειων στην περιφερεια (μιλωντας σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια) να καλυφθει ως ενα σημειο απο την διαθεση των υπολοιπων διεθνων αλλα ειναι προφανες οτι με 4 παικτες μονο στα guards (και με τον ενα απο αυτους να ειναι ο Νικ) τα full court press και οι παγιδες θα επιστρατευονται σε πολυ περιορισμενα σημεια των αγωνων.

Manu7
QUOTE(Razorblade Fish @ Aug 28 2010, 19:32 ) *
Πολυ μαχητικοι οι Ρωσοι,πιστευω θα δυσκολεψουν αυριο την Τουρκια.Ο Κριαπα μεχρι ποτε θα λειπει;

Mε τις ζώνες του Μπλατ είναι που θα τα δούμε όλα.
Έχουνε και τα σκιάχτρα στη ρακέτα τους(Καούν,Μοζγκόφ) και θα ρυθμίζουν την κυκλοφορία.
Καλά με τους Τούρκους θα πέσει ξύλο.
Ερντέν-Ασίκ-Σαβάς και Καούν-Μοζγκόφ από την άλλη.
Τους βολεύει τους Ρωσους αυτό.
HLR CENATION
Ωραιος ο Μπλατ...Ταμπουρι πισω,βγαζει μακρια τους πορτορικανους ψηλους που τους εχουνγλεντησει στο πικ εν ρολ κ μια χαρα...Τουρλουμπουκι οι πορορικανοι ειναι μεσα στο ματς απο τα ξεσπασματα του Μπαρεα.


Πολυ ωραιοι απο τους Ρωσους οι Μονια-Μπικοφ...
Sleeper
Ο Πονγκρασοφ πάντα τόσο καλός δημιουργός ήταν? Ή το Πόρτο Ρίκο έχει τόσο κακή άμυνα?
theref
Παιδια εχει κανενας καποιο λινκ για το ματς με τη Κινα? Να δουμε και μεις τι εγινε... (μεταμορφωση Ζηση κτλ)
xristos_metal
Η Ομαδα δεν ειναι συγκεντρωμενη. Δε ξερω για ποιο λογο. Σημερα κοντεψαμε να χασουμε.

Δε ξερω ποσο διαφορετικοι μπορουμε να εμφανιστουμε απεναντι στο Πουερτο Ρικο.

Οι Κινεζοι εχουν δουλεμενη ομαδα και οχι οπως μας την παρουσιασαν. Μπορει να επαιξαν ζωνη αλλα εβγαλαν πολυ μαχητικοτητα.
Timemaster
Μια μετριότατη Ρωσία με βαριά φανέλα και με κάποια μέθοδο νίκησε στα σημεία ένα Πορτο Ρίκο που βασίζεται στις ατομικές ενέργειες 2-3 παιχτών και δεν έχει ομαδική οντότητα...
Άμα κλείσεις αυτούς τους παίχτες τότε πελαγώνουν στην επίθεση και χάνουν τον ρυθμό στην άμυνα.

Όσο για την Ελλάδα επιθετικά τα πήγαμε καλά αν και θα μπορούσαμε να τα πάμε καλύτερα...

Όπως έχει υποθεί και ποιο πάνω με τεσσάρια που θα παίξουν με πλάτη (που δεν έχουμε ούτε σέντερ να παιζει με πλάτη)
με συνεργασίες ψηλών...
αλλά κυρίως με κάτι άλλο που έγινε μόνο ελάχιστα προς το τέλος του παιχνιδιού με κόψιμο κάποιου ψηλού για να πάρει τη μπάλα κοντά στο καλάθι μετά από διύσδηση κοντού... αντίθετος οι ψηλοί μας ήταν σχεδόν πάντα σταματημένοι στη γραμμή του τρίποντου να περιμένουν εκεί την πάσα.
Και φυσικά δε νοήτε να χάνεις τόσα πολλά ελεύθερα σουτ!!!
Τέλος 39 τρίποντα ακόμα και αμαρκάριστα να είναι είναι υπερβολικός αριθμός.

Όμως το πρόβλημα ήταν στην άμυνα!!! 2 κλεψίματα μόλις και αν δε κάνω λάθος 0 αιφνιδιασμούς!!!
Συν κακή περιφερειακή άμυνα χωρίς πίεση καθόλου και έλλειψη συγκέντρωσης από τους ψηλούς που και τη θέση τους χάνατε και τους αντιπάλους τους !

Στα θετικά κρατάω την επιθετική εμφάνιση του Ζήση και τον Καιμακόγλου που μπορεί τα στατιστικά του να μη λένε πολλά αλλά έδωσε ενέργεια και έκανε πολύ βρώμικη δουλειά όσο έπαιξε!

Αρνητικός για εμένα αρνητικοί ήταν οι δύο σέντερ μας ( Τσαρτσαρής και Μπουρούσης) αν και ο δεύτερος έβαλε 21 πόντους έφαγε πολλούς περισσότερους στην άμυνα και σαφώς περίμενα πολλά περισσότερα εναντίον υποδεέστερων ομάδων.

Παρόλα ταύτα υπάρχουν 3 μεγάλα άλλοθι-δικαιολογίες
α. Ο τραυματισμός του Μπουρούση
β. Η έλλειψη του Σχορτσιανήτη σε άμυνα και επίθεση
γ. Η κριάδα που πάντα υπάρχει σε πρεμιέρες....

Τέλος καλό όμως όλα καλά και τώρα έχω περιέργεια να δω την Τουρκία μιας και η πρώτη θέση μάλλον με αυτή θα παιχτεί!
rolleyes.gif
Anaz
O Zησης ξερει πολυ μπασκετ απλα ειναι..χασογκολης!! Το ειπα και προχτες, κανει τα παντα καλα, μεχρι που ερχεται η ωρα να βαλει τη μπαλα μεσα στη στεφανη.. Εχει πεσει παρα πολυ εκτελεστικα τα τελευταια χρονια κ δεν μπορω να καταλαβω γιατι. Σημερα απλα του βγηκαν τα σουτ! Μακαρι να συνεχισει ετσι, αν και δεν ειμαι κ πολυ αισιοδοξος! Τα μισα να βαλει...
Παντως εχει "μιλησει" αρκετες φορες στα κρισιμα για την Εθνικη μας!Δεν κολώνει.

3/13 τριποντα δεν επιτρεπεται! Ακομα κι αν ειναι ολα ελευθερα!! Δεν πρεπει να εχει ξαναβαρεσει ποτε στην καριερα του τοσα τριποντα σε εναν αγωνα ο ΔΔ. Στο κατω κατω καλος σουτερ, αλλα δεν ειναι και..Λανγκτον!! Το πηρε προσωπικα (μαλλον γιατι "προκληθηκε απο τον προπονητη των Κινεζων) και δεν ειχε καθαρο μυαλο.
Timemaster
QUOTE(Anaz @ Aug 28 2010, 21:49 ) *
Το πηρε προσωπικα (μαλλον γιατι "προκληθηκε απο τον προπονητη των Κινεζων) και δεν ειχε καθαρο μυαλο.



Ίσως και να ήταν εντολή από τον πάγκο μιας και 2-3 ακόμα να έμπαιναν θα είχαμε διαφορά ασφαλείας και θα τους τιμωρούσαμε για την αυθάδεια τους!!!
smiley.gif
captain charisma
40 τριποντα που ριξαμε σημερα ηταν παρα πολλα...ουτε σιενα να ειμασταν...αλλα παλι καλα που κερδισαμε...παρολο που ελειπαν σοφο-φωτσης..στα θετικα η καλη εμφανιση του ζηση και του μπουρουση..στα αρνητικα τα 13 τριποντα του μητσου...πρωτη φορα πρεπει να βαρεσε τοσα πολλα σε ματς...
greeneyes13
http://sport24.gr/Basket/Mundobasket/Mundo...-81.491843.html

αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι στο τρίτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν αρκετά χαμηλό γύρω στο 43 για μας και μέχρι το τέλος βάλαμε σχεδόν 50 πόντους όσουσ δεν έιχαμε βάλει σε25 λεπτά
vastravoud
Νομίζω ότι τα 13 τρίποντα του Μήτσου(ναι! και τα 13) ήταν όλα ελεύθερα. Και στον Παναθηναϊκό να το έκανε αυτό, πάλι μπράβο θα του έλεγε ο Ζοτς.

Απλώς δεν ήταν συγκεντρωμένος και δεν μπήκαν. Αν απλά ήταν "επίδειξη εγωισμού" δε θα τέλειωνε το παιχνίδι με 6 ασιστ.

Άλλωστε, αν υπό τέτοιες συνθήκες δε σούταρε, τότε καλύτερα να τον παρκάραμε στον πάγκο.
Anaz
QUOTE(vastravoud @ Aug 28 2010, 23:40 ) *
Νομίζω ότι τα 13 τρίποντα του Μήτσου(ναι! και τα 13) ήταν όλα ελεύθερα. Και στον Παναθηναϊκό να το έκανε αυτό, πάλι μπράβο θα του έλεγε ο Ζοτς.

Απλώς δεν ήταν συγκεντρωμένος και δεν μπήκαν.

Αν απλά ήταν "επίδειξη εγωισμού" δε θα τέλειωνε το παιχνίδι με 6 ασιστ.
Οπως ειπα για μενα δεν ειναι δικαιολογια οτι ηταν ολα ελευθερα. Ηταν ολοφανερο οτι είχε χασει την συγκεντρωση του, και κατ'εμε επρεπε να σταματησει να σουταρει συνεχεια. Φυσικα και δεν λεω οτι ειναι κ για κρεμασμα..! Εξαλλου βοηθησε πολυ και αμυντικα και οργανωτικα.
PAKMAN
Επειδή μιλάτε για τα 13 τριποντα του ΔΔ θα σας πω πως τον έχω παρακολουθήσει σε προπόνηση να βάζει ουκ ολίγες φορες από 13 έως και 18 στα 20 τρίποντα. Απλώς το παιδί δεν περίμενε τέτοια απαξίωση από τους Κινέζους και κομπλάρησε και λόγω πρεμιέρας. Εγώ θα χαρακτήριζα την άμυνα των Κινέζων ΖΩΝΗ-ΣΤΑΥΡΟ. wub.gif Παίζουμε ζώνη και κάνουμε τον σταυρό μας να μην μπεί το σουτ. Στην περίπτωση των Κινέζων μάλλον ζώνη-ΒΟΥΔΑΣ καλύτερα. Πάντως από τα 40 τρίποντα τα 38 ήταν ξεμαρκάριστα και κυρίως προπονητικά πολύ σωστά σουτ. rolleyes.gif
kseplenhs
QUOTE(Anaz @ Aug 28 2010, 21:49 ) *
3/13 τριποντα δεν επιτρεπεται! Ακομα κι αν ειναι ολα ελευθερα!! Δεν πρεπει να εχει ξαναβαρεσει ποτε στην καριερα του τοσα τριποντα σε εναν αγωνα ο ΔΔ. Στο κατω κατω καλος σουτερ, αλλα δεν ειναι και..Λανγκτον!! Το πηρε προσωπικα (μαλλον γιατι "προκληθηκε απο τον προπονητη των Κινεζων) και δεν ειχε καθαρο μυαλο.


κι ομως τον θυμάμαι σε ένα τελικό στο σεφ το 2008 (στον τεταρτο αν δεν κάνω λάθος) που πρέπει να είχε ακριβώς το ίδιο ποσοστό

εντάξει δεν τον φοβάσαι τον διαμαντίδη αν και δεν νομίζω να του κάτσουν τόσες πολλές ευκαιρίες για ελευθερα σουτ όσο ζορίζουν τα παιχνίδια και οι αντίπαλοι είναι πιο δυσκολοι.
vastravoud
Αν όμως είσαι ΤΟΣΟ ελεύθερος και δε σουτάρεις, τότε τι διάολο κάνεις μέσα στο παιχνίδι;

Θέλω να πω, ίσως ο Καζλάουσκας να έπρεπε να τον διαχειριστεί λίγο καλύτερα, βγάζοντας τον στην 3η περίοδο πιο νωρίς.
joi
QUOTE(PAKMAN @ Aug 28 2010, 22:53 ) *
Επειδή μιλάτε για τα 13 τριποντα του ΔΔ θα σας πω πως τον έχω παρακολουθήσει σε προπόνηση να βάζει ουκ ολίγες φορες από 13 έως και 18 στα 20 τρίποντα. Απλώς το παιδί δεν περίμενε τέτοια απαξίωση από τους Κινέζους και κομπλάρησε και λόγω πρεμιέρας. Εγώ θα χαρακτήριζα την άμυνα των Κινέζων ΖΩΝΗ-ΣΤΑΥΡΟ. wub.gif Παίζουμε ζώνη και κάνουμε τον σταυρό μας να μην μπεί το σουτ. Στην περίπτωση των Κινέζων μάλλον ζώνη-ΒΟΥΔΑΣ καλύτερα. Πάντως από τα 40 τρίποντα τα 38 ήταν ξεμαρκάριστα και κυρίως προπονητικά πολύ σωστά σουτ. rolleyes.gif


Στο μυαλό μου είσαι. Η έκφραση "ζώνη-προσεύχομαι-να-μην-μπει" μου τριβελίζει το μυαλό από το μεσημέρι.
duncan21
QUOTE(Anaz @ Aug 28 2010, 21:49 ) *
O Zησης ξερει πολυ μπασκετ απλα ειναι..χασογκολης!!

Xαρακτηριστικοτερη φαση αυτη που περνα τον αντιπαλο μετα απο εξτρα πασα ή μετα απο τριπλα και χανει πανευκολο σουτακι απο τα 4-5 μετρα.Το κανει 3-4 φορες σε καθε παιχνιδι.Ενθαρρυντικα παντως τα σημερινα σημαδια ανακαμψης...
Manu7
QUOTE(PAKMAN @ Aug 28 2010, 23:53 ) *
Επειδή μιλάτε για τα 13 τριποντα του ΔΔ θα σας πω πως τον έχω παρακολουθήσει σε προπόνηση να βάζει ουκ ολίγες φορες από 13 έως και 18 στα 20 τρίποντα.

Είμαι 100% σίγουρος ότι ακόμη και ο Παναγιωτάκης ο Βασιλόπουλος στην προπόνηση θα βάλε τουλάχιστον 15-17/20 τρίποντα.Δεν λέει κάτι αυτό...

Κορυφαίο το σχόλιο του Λιμνιάτη:"είναι τόσο προκλητικοί που το σουτ αυτό το τελείως ελεύθερο είναι πιο δύσκολο από το να σε πιέζει κάποιος επειδή πρέπει να το βάλεις όπως και να'χει!"

Δεν έχει κι άδικο...
vastravoud
QUOTE(kseplenhs @ Aug 28 2010, 22:53 ) *
κι ομως τον θυμάμαι σε ένα τελικό στο σεφ το 2008 (στον τεταρτο αν δεν κάνω λάθος) που πρέπει να είχε ακριβώς το ίδιο ποσοστό


Τον θυμάμαι αυτόν τον τελικό, αλλά σε εκείνον είχαν σπάσει τα στεφάνια και οι δύο ομάδες αν θυμάμαι καλά.

Εντάξει, δεν έγινε ξαφνικά άχρηστος σουτέρ ο Μήτσος, μια "off day" την έχει ακόμα και ο Ρέι Άλλεν. Παίκτης που σουτάρει σταθερά 45%(εν στάσει και από ντριμπλα) σε Ελλάδα / Ευρωλίγκα τόσα χρόνια τώρα δε μπορεί να σταμάτησε να "το έχει".

Νομίζω ήταν συνδυασμός κακής μέρας, το ότι ήταν προκλητικά μόνος αλλά και το ότι μάλλον ο κύριος Μπομπ κατάφερε να τον "σπάσει".
il postino
μια χαρα επραξε ο μητσος και σουταρε!

αν δε σουταρε θα λεγαν "γιατι δε σουταρει?γιατι ειναι διστακτικος?". σε ολα μα ολα ηταν ελευθερος και ελπιζω και οι επομενες ομαδες να ακολουθησουν το παραδειγμα της κινας και να τον αφηνουν μιας και σημερα επιασε!

προσωπικα περιμενω πολλα σουτ απο τον δδ , ειναι ο καλυτερος σουτερ της ομαδας και ας μην ειναι ο λαγκντον ή ο νικολας.

ισως το πηρε προσωπικα καποια στιγμη αλλα ποσο μεγαλο λαθος ειναι κατι τετοιο για να γινεται τοσος ντορος οταν μαλιστα ξεπερασαμε το σκοπελο της πρεμιερας?

ξεκινησαμε θετικα , μπραηο στα παιδια και προχωραμε!
vastravoud
Προσωπικά αυτό για το οποίο αν ήμουν Καζλάουσκας θα εγκαλούσα πολύ χοντρά τον ΔΔ(και ο ο Ζοτς θα έπραττε χωρίς δεύτερη σκέψη) ήταν ακριβώς ότι ενεπλάκη στο mind game του Μπομπ.
Manu7
Είδα δηλώσεις Μπουρούση τώρα στη ΝΕΤ και είπε "αύριο παίζουμε με το Πουέρτο Ρίκο.Μια ομάδα που παίζει σκληρά και όχι σαν τους Κινέζους και ελπίζω να μην παίζουν ζώνη!"

Ε τώρα είναι που θα σου παίξουν 40 λεπτά ζώνη Γιαννάκη!
GMlls
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.