Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundobasket 2010 - Γ' ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
Leon_cp3
Νομίζω ότι ξεφεύγουμε λέγοντας για κληρώσεις γενικά.Όλοι ξέρουμε ότι οι εκάστοτε διοργανωτές αλλά και οι Η.Π.Α ανέκαθεν είχαν,έχουν και θα έχουν ευνοϊκή μεταχείρηση και δε λέμε ότι έχει δίκιο ο Τάνιεβιτς,ο Μπλατ και ο καθένας απ'τα παπαγαλάκια που θα πεταχτούν να μας χώσουν τώρα 10 μέτρα κάτω από το έδαφος. Ξαναλέω πως κι εγώ ακόμα που τόση ώρα γελάω με τα χάλια,έλεγα λίγες ώρες πριν πάμε να χάσουμε.
Αλλά όχι να γελοιοποιούμε και τους εαυτούς μας που στην τελική μας έχουν χαρίσει και τόσες καλές στιγμές.Δηλαδή με τέτοιες δηλώσεις παιχτών και Κάζλα,τέτοια διαχείρηση που έγινε εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου,δε μπορούμε να είμαστε ευχαριστημένοι.Εκεί είναι το θέμα,όχι φυσικά το αν οι Τούρκοι είναι αλαζόνες.Και βέβαια είναι,αλλά βλέπω τη δικιά μου ομάδα,αυτή με ενδιαφέρει.Εγώ δεν είδα έναν να βγει να πει ναι κάναμε επιλογή,όλοι μου το παίζουν αθώοι.Οπότε επιτρέπουν στους άλλους να βγαίνουν κι από πάνω.
Αν το πάμε στη συνωμοσιολογία βέβαια και πούμε αφού το έκαναν αυτοί θα το κάνω κι εγώ εκεί ξεφεύγουν τα πράγματα.
Flash
QUOTE(Leon_cp3 @ Sep 2 2010, 20:18 ) *
Νομίζω ότι ξεφεύγουμε λέγοντας για κληρώσεις γενικά.Όλοι ξέρουμε ότι οι εκάστοτε διοργανωτές αλλά και οι Η.Π.Α ανέκαθεν είχαν,έχουν και θα έχουν ευνοϊκή μεταχείρηση και δε λέμε ότι έχει δίκιο ο Τάνιεβιτς,ο Μπλατ και ο καθένας απ'τα παπαγαλάκια που θα πεταχτούν να μας χώσουν τώρα 10 μέτρα κάτω από το έδαφος. Ξαναλέω πως κι εγώ ακόμα που τόση ώρα γελάω με τα χάλια,έλεγα λίγες ώρες πριν πάμε να χάσουμε.
Αλλά όχι να γελοιοποιούμε και τους εαυτούς μας που στην τελική μας έχουν χαρίσει και τόσες καλές στιγμές.Δηλαδή με τέτοιες δηλώσεις παιχτών και Κάζλα,τέτοια διαχείρηση που έγινε εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου,δε μπορούμε να είμαστε ευχαριστημένοι.Εκεί είναι το θέμα,όχι φυσικά το αν οι Τούρκοι είναι αλαζόνες.Και βέβαια είναι,αλλά βλέπω τη δικιά μου ομάδα,αυτή με ενδιαφέρει.Εγώ δεν είδα έναν να βγει να πει ναι κάναμε επιλογή,όλοι μου το παίζουν αθώοι.Οπότε επιτρέπουν στους άλλους να βγαίνουν κι από πάνω.
Αν το πάμε στη συνωμοσιολογία βέβαια και πούμε αφού το έκαναν αυτοί θα το κάνω κι εγώ εκεί ξεφεύγουν τα πράγματα.


+1 σε όλα. Απλά και όμορφα. Μου αρέσει πάντως η λογική όλων όσων υποστηρίζουν αυτά τα χάλια ότι όλα από το αποτέλεσμα κρίνονται. Δείχνει πόσο στυγνά αριβιστικό και φτηνιάρικα Μακιαβελικό έθνος είμαστε. Μέτα βέβαια μας φταίνε όλοι οι άλλοι...

ΥΓ: Νέα Ζηλανδία 10π μπροστά στο ημίχρονο. Έρχεται η Ισπανία...
nikefalin
Οσοι είναι πάνω ή κοντά στα 30 έχον δει πολλά περισσότερα από τα τελευταία 6-7 χρόνια.

Ξεφτίλα ήταν η Ντιζόν με με 3 ήττες σε 3 αγώνες , ξεφτίλα ήταν η Αττάλεια όταν είσαι μπροστά με +20 και χάνεις από τους μονόφθαλμους τότε Γερμανούς, η απουσία από τους Ολυμπιακούς του Σίδνευ και από του παγκόσμιο της Ιδιανάπολις.

Το να χάνεις από τη ρωσσία ( κατ'επιλογήν) με 4 πόντους ( ναι με άθλια εμφάνιση) και να παραπονιέται ο αντίπαλος κόουτς , που επειδή υπολόγιζε στην ανωτερότητα σου και απλά δεν έριξε τόσο πολύ ρυθμούς αγώνα όσο εσύ ( γιατί κι ο Μπλατ σήμερα έβαλε τον ανύπαρκτο ως τώρα Ζουκανιένκο κι έδωσε πολύ χρόνο σε όλους) του κατσε να κερδίσει , λέγεται ΤΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.

ο Τάνιεβιτς , τόσο τρελαμένος με το ότι αποφύγαμε την "παγίδα" της fiba και των αγαπητών διοργανωτών και δεν καταλήξαμε 2οι ( αλήθεια αφού μας κέρδισε και είναι 1ος τι τον νοιάζει τι κάνουμε εμείς??? για το welfare του αθλήματος ??? ) έτρεξε να την πει σε όποιον βρήκε μπροστά του ? Μάλλον μας φοβάται ακόμα κι έτσι στα χάλια μας...

Μήνες τώρα ήταν γνωστό οτί η 2η θέση μας έφερνε απέναντι στους Αμερικανούς στο παιχνίδι των 8. Καλώς ή κακώς έχει μπει ο στόχος της 4αδας και είναι λογικό να διαλέξουμε τον πιο "εύκολο" δρόμο. Αν πάλι διαλέγαμε τον δύσκολο εγώ παράπονο δεν θα είχα.

Εχω δει ένα κάρο διοργανώσεις είτε από κοντά είτε από το..σπίτι , ένα κάρο παιχνίδια σαν το σημερινό ( μόνο που δεν παίζαμε εμείς) σε όλα τα σπορ. όσο λοιπόν παράδοξο είναι αυτό που έκαναν τα παιδιά αλλο τόσο είναι να παραπονιέται ο νικητής. Αλήθεια σήμερα παίζαμε για κάνα μετάλλειο και το χαρίσαμε και κάνουν έτσι ??

εχετε δει στα περισσότερα πόστ που αφορούν το αγωνιστικά τρελένομαι κι εγώ με την κακή εικόνα, με το χάλια κλίμα μέσα στην ομάδα, με, με,με....όλα αυτά σωστά. Και γω τρελένομαι με τον Μπουρούση να κάνει τα τσαλίμια του στην περιφέρεια , με τον Σόφο να νομίζει πως είναι ο Γκοτζίλα, με την άμυνα να παραπαίει , με τον πάγκο απροετοίμαστο και ψιλοκοιμισμένο κλπ κλπ. Αλλά το να τα χώνουμε στα παιδιά για μια επιλογή ( που δεν αφορούσε τον αγώνα των 16 , καταλάβετε το αυτό, αλλά τον αγώνα που ακολουθεί αν περάσουμε) που είναι ορθολογική και αφορά το μέτρο των δυνατοτήτων τους , έ όχι.....είναι αδιανόητο.

Εύχομαι μάλιστα να σταυρώσουμε την Ισπανία στους 16 κι έτσι, να παρει περισσότερη λάμψη η προσπάθεια αν πετύχει. ...( που έτσι δείχνει να πηγαίνει τώρα το Ν.Ζηλανδία - Γαλλία)

υπόψιν : εαν βγεί κάποιος από την αποστολή και δηλώσει εμμέσως ή αμεσα οτί "είχαμε μειωμένο ενδιαφέρον" κλπ , εύκολα θα ρθει η καμπάνα για δυσφύμηση...και μιλάμε για πρωτοτυπία αφού έχει γίνει πολλάκις από πολλούς αλλά κανείς ποτέ δεν το λέει.
Ilias7
QUOTE(Flash @ Sep 2 2010, 22:21 ) *
+1 σε όλα. Απλά και όμορφα. Μου αρέσει πάντως η λογική όλων όσων υποστηρίζουν αυτά τα χάλια. Δείχνει πόσο στυγνά αριβιστικό και φτηνιάρικα Μακιαβελικό έθνος είμαστε. Μέτα βέβαια μας φταίνε όλοι οι άλλοι...


Παιχνιδι ειναι..τακτικη ειναι το πραγμα..κανεις δεν υποστηριζει αυτα τα χαλια και ολοι λενε οτι δεν εχουμε μελλον αν συνεχισουμε με τετοιες εμφανισεις..Αλλα ειπαμε,μη το κανουμε και εθνικο ζητημα το θεμα..
redman86
QUOTE(GMlls @ Sep 2 2010, 22:18 ) *
σε ποιά περίπτωση η γαλλία δεν παίρνει τη 2η θέση;


αν χάσει........
Nick_Man
Ρε τι ρόμπες ξεκούμπωτες είναι αυτοί ρέ gdi.gif
Δεν μπορούσαν να χάσουν λίγο ποιό διακριτικά; Επρεπε να το βροντοφωνάξουν οτι είμαστε λαμόγια; 68.gif
Ε ρε και να αποκλειστούμε απο τους Γάλλους, που θα κρυφτούνε μετά; 56.gif 56.gif
GMlls
ρε παιδιά αν χάσει η γαλλία είναι 2η η ισπανία ή χρειάζεται να χάσει με κάποια συγκεκριμένη διαφορά πόντων;
Giannis091
stous 8 me servia???? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Flash
QUOTE(GMlls @ Sep 2 2010, 20:25 ) *
ρε παιδιά αν χάσει η γαλλία είναι 2η η ισπανία ή χρειάζεται να χάσει με κάποια συγκεκριμένη διαφορά πόντων;


Είναι 2η η Ισπανία εκτός αν η ΝΖ ξεσκιστεί και κερδίσει με καμιά 30αρα.
redman86
QUOTE(GMlls @ Sep 2 2010, 22:25 ) *
ρε παιδιά αν χάσει η γαλλία είναι 2η η ισπανία ή χρειάζεται να χάσει με κάποια συγκεκριμένη διαφορά πόντων;


ρε συ σου απάντησα.......
αν χάσει η γαλλία,είναι δεύτερη η ισπανία........
KingCrimson
QUOTE(Leon_cp3 @ Sep 2 2010, 22:18 ) *
Εγώ δεν είδα έναν να βγει να πει ναι κάναμε επιλογή,όλοι μου το παίζουν αθώοι.Οπότε επιτρέπουν στους άλλους να βγαίνουν κι από πάνω.


Δε μπορουν να βγουν να το πουν, γιατι θα πεσει χοντρη καμπανα απο τη fiba για δυσφημιση του αθληματος, δεν ειναι και λαλακες. Απο την αλλη ας μας πει ο Μπλατ που το παιζει παρθενα, γιατι νικησε μονο με 4 ποντους, εμεις παιζαμε σε στιλ αλανας και αυτοι σκιστικανε αμυνα και επιθεση και μας νικησανε μονο 4 ποντους?? ολοι οι Ρωσοι παικτες απο φετος στην Α2 να μαθουν τα βασικα! Οποτε μαλλον τα πηρε γιατι αυτοι δεν ηταν ικανοι να χασουν και τα χωσε μετα και καλα σε μας! Βασικα μεσα στο παιχνιδι φανηκε οτι δε ξεραν τι ηθελαν μια περναν διαφορα μια τη χαναν, αρε Μπλατ διχασμενη προσωπικοτητα της σφαλιαρας!
nikefalin
QUOTE(Flash @ Sep 2 2010, 22:27 ) *
Είναι 2η η Ισπανία εκτός αν η ΝΖ ξεσκιστεί και κερδίσει με καμιά 30αρα.

με 28 για την ακρίβεια ...είναι ήδη στα μισα
theref
QUOTE(nikefalin @ Sep 2 2010, 21:23 ) *
Οσοι είναι πάνω ή κοντά στα 30 έχον δει πολλά περισσότερα από τα τελευταία 6-7 χρόνια.

Ξεφτίλα ήταν η Ντιζόν με με 3 ήττες σε 3 αγώνες , ξεφτίλα ήταν η Αττάλεια όταν είσαι μπροστά με +20 και χάνεις από τους μονόφθαλμους τότε Γερμανούς, η απουσία από τους Ολυμπιακούς του Σίδνευ και από του παγκόσμιο της Ιδιανάπολις.

Εύχομαι μάλιστα να σταυρώσουμε την Ισπανία στους 16 κι έτσι, να παρει περισσότερη λάμψη η προσπάθεια αν πετύχει. ...( που έτσι δείχνει να πηγαίνει τώρα το Ν.Ζηλανδία - Γαλλία)



+1 σωστα τα λες. Δεν ειχε ιδιαιτερη σημασια το παιχνιδι αυτο η η επιλογη μας. Δεν παιρνει κανεις μεταλλια με το να διαλεγει αντιπαλους και τα παιδια της εθνικης το ξερουν καλα αυτο. Τα υπολοιπα ειναι ηθικολογιες της πενταρας.
Manu7
QUOTE(phoenix_93 @ Sep 2 2010, 22:13 ) *
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι αξία θα έχει αν αυτοί οι παικτες πάρουν ένα μετάλλιο εκμεταλευόμενοι το σύστημα της
διοργάνωσης(το θεωρώ απίθανο καθώς παίζουν αισθητά χειρότερα από όλες τις ομάδες που συνεχίζουν) όταν έχουν χάσει με τα χέρια κάτω από ομάδες τρίτης διαλογής;τους αρέσει να βγαίνει και να τους κράζει ο κάθε τυχάρπαστος;αλλαγή παικτών μέχρι να βρεθούν κάποιοι που να σέβονται την ομάδα. Γιατί μπορώ να δεχτώ ότι ο Πρίντεζης ή ο Περπέρογλου τόσα μπορούν τόσα κάνουν αλλά ο Διαμαντίδης είναι εμφανές πως μπορεί πολύ παραπάνω αλλά απλά δεν θέλει.

Καλά ο παραλογισμός σε όλο το μεγαλείο...

Θυμάσαι φίλε με τι ομάδες παίξαμε το 2005 ?
Ναι ναι τότε που το σηκώσαμε ντε.
Με τη Γαλλία ημιτελικό και τη Γερμανία τελικό.Η πραγματικά δύσκολη ομάδα που νικήσαμε ήταν η Ρωσία στα προημιτελικά.
Αν ήταν η Ισπανία στον τελικό νομίζεις ότι θα κερδίζαμε?Θα ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα.Αν ήταν η Κροατία που σφάχτηκε από την Ισπανία στους 8 θα κερδίζαμε?Εξίσου δύσκολα.
Στο μεταξύ είχαμε χάσει από τη Σλοβενία.

Η ουσία ποια ήταν?Εμείς το σηκώσαμε και οι άλλοι είδαν την πλάτη μας σε συνδυασμό με τα καλά διασταυρώματα και τις καλές μας παρουσίες.

Με την λογική σου λοιπόν θα έπρεπε να παίζαμε με όλες τις ομάδες του τουρνουά και αν τις νικούσαμε να πάρουμε το χρυσό!Ένα τουρνουά είναι.Η ομάδα που είναι πιο τυχερή και πιο καλή εκεί που πρέπει κερδίζει.

Πέρυσι εσύ θυμάσαι τι έγινε?Το μεταλλιάκι δεν θα το έβλεπες ούτε στα πιο τρελά σου όνειρα αν δεν έβαζε το καλάθι ο Ντε Κολό τον οποίο στη Γαλλία ακόμα του τα χώνουν.

Το μπάσκετ είναι ένα παιχνίδι.Και για να το κερδίσεις κάνεις ό,τι μπορείς για να το καταφέρεις.Ούτε θα γίνουμε η πιο ανήθικη ομάδα ούτε η πιο αντιπαθέστατη.

Είμαι 100% σίγουρος ότι αν κερδίζαμε σήμερα οι μισοί θα λέγανε τι λακαμάς είναι ο Καζλάουσκας και τι λακαμάδες είναι οι παίχτες...Δεδομένα πράγματα...

Τώρα εσύ μπορείς να συνεχίσεις να μειώνεις όλα αυτά τα παιδιά που τα αποθέωνες μέχρι πέρυσι...

ΥΓ:Απ'ότι βλέπω οι Γάλλοι προτιμούν να παίξουν με τους αήττητους διοργανωτές.Αυτοί είναι απίστευτοι tongue.gif
Ισπανία πολύ πιθανή πλέον.Τώρα φτιαχτηκα ακόμη πιο πολύ.Και νομίζω αυτό θα κάνει και τους παίχτες πιο πεισμωμένους.
Leon_cp3
QUOTE(KingCrimson @ Sep 2 2010, 22:30 ) *
Δε μπορουν να βγουν να το πουν, γιατι θα πεσει χοντρη καμπανα απο τη fiba για δυσφημιση του αθληματος, δεν ειναι και λαλακες. Απο την αλλη ας μας πει ο Μπλατ που το παιζει παρθενα, γιατι νικησε μονο με 4 ποντους, εμεις παιζαμε σε στιλ αλανας και αυτοι σκιστικανε αμυνα και επιθεση και μας νικησανε μονο 4 ποντους?? ολοι οι Ρωσοι παικτες απο φετος στην Α2 να μαθουν τα βασικα! Οποτε μαλλον τα πηρε γιατι αυτοι δεν ηταν ικανοι να χασουν και τα χωσε μετα και καλα σε μας! Βασικα μεσα στο παιχνιδι φανηκε οτι δε ξεραν τι ηθελαν μια περναν διαφορα μια τη χαναν, αρε Μπλατ διχασμενη προσωπικοτητα της σφαλιαρας!


Καλά το γιατί τα πήρε ο Μπλατ το καταλάβαμε όλοι και το αναλύσαμε.Εννοείται.
Αλλά και να μη μπορούν να βγουν να το πουν στα ίσια λόγω φίμπα ας μη το παίζουν θιγμένοι.Βγήκε ο αγαπητός Κάζλα να μου πει όλα τα άλλα που ψάχνετε είναι αηδίες;
Μπα για τόσο λαλάκα με έχει δηλαδή εμένα αυτός;Με προσβάλλετε κύριε Κάζλα,συγνώμη κιόλας,σαν Έλληνα φίλαθλο.Ότι δε ξέρω τι είναι το μπασκετάκι που βλέπω;Είπαμε,να έχουμε ένα στυλ σε όλα ρε παιδιά.
Όπως μουσίτσες είναι οι Μπλατ,Τάνιεβιτς άλλο τόσο είναι ψευτοπαλικαριές είναι αυτές των παιχτών μας,και καλά θα μας το παίξει ο Μπουρουσαγκα (τον οποίο συμπαθώ κιόλας,από τους λίγους όπως βλέπω εδώ μέσα tongue.gif ) ότι θα πέσει και ξύλο για τα "ιδανικά" τα οποία πρώτοι αμελήσαμε; rolleyes.gif
phoenix_93
QUOTE(Manu7 @ Sep 2 2010, 22:30 ) *
Καλά ο παραλογισμός σε όλο το μεγαλείο...

Θυμάσαι φίλε με τι ομάδες παίξαμε το 2005 ?
Ναι ναι τότε που το σηκώσαμε ντε.
Με τη Γαλλία ημιτελικό και τη Γερμανία τελικό.Η πραγματικά δύσκολη ομάδα που νικήσαμε ήταν η Ρωσία στα προημιτελικά.
Αν ήταν η Ισπανία στον τελικό νομίζεις ότι θα κερδίζαμε?Θα ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα.Αν ήταν η Κροατία που σφάχτηκε από την Ισπανία στους 8 θα κερδίζαμε?Εξίσου δύσκολα.
Στο μεταξύ είχαμε χάσει από τη Σλοβενία.

Η ουσία ποια ήταν?Εμείς το σηκώσαμε και οι άλλοι είδαν την πλάτη μας σε συνδυασμό με τα καλά διασταυρώματα και τις καλές μας παρουσίες.

Με την λογική σου λοιπόν θα έπρεπε να παίζαμε με όλες τις ομάδες του τουρνουά και αν τις νικούσαμε να πάρουμε το χρυσό!Ένα τουρνουά είναι.Η ομάδα που είναι πιο τυχερή και πιο καλή εκεί που πρέπει κερδίζει.

Πέρυσι εσύ θυμάσαι τι έγινε?Το μεταλλιάκι δεν θα το έβλεπες ούτε στα πιο τρελά σου όνειρα αν δεν έβαζε το καλάθι ο Ντε Κολό τον οποίο στη Γαλλία ακόμα του τα χώνουν.

Το μπάσκετ είναι ένα παιχνίδι.Και για να το κερδίσεις κάνεις ό,τι μπορείς για να το καταφέρεις.Ούτε θα γίνουμε η πιο ανήθικη ομάδα ούτε η πιο αντιπαθέστατη.

Είμαι 100% σίγουρος ότι αν κερδίζαμε σήμερα οι μισοί θα λέγανε τι λακαμάς είναι ο Καζλάουσκας και τι λακαμάδες είναι οι παίχτες...Δεδομένα πράγματα...

Τώρα εσύ μπορείς να συνεχίσεις να μειώνεις όλα αυτά τα παιδιά που τα αποθέωνες μέχρι πέρυσι...


Εντάξει δεν είμαι ο τύπος του αποθεωτή γενικά, για αυτό δεν πηγαίνω και γήπεδο. Η συγκεκριμένη ομάδα έχασε την εκτίμηση μου στον τελικό στην Ιαπωνία, ναι ναι τότε που το σήκωσαν οι άλλοι ντε, όχι για το αποτέλεσμα αλλά για την εμφάνιση. Το περσινό δεν το πανηγύρισα γιατί ήταν έναν διεκπεραιωτικό μετάλλιο από μια ομάδα που έπαιζε κακό μπάσκετ και που δεν υπήρχε και κανείς να τους το πάρει. Θεωρώ ότι δεν μειώνω κανέναν, μόνοι τους μειώνονται όταν κάνουν τη Ρωσία και την Τουρκία να μοιάζουν με Ντριμ Τιμ.
spysta
Καντε κληρωση τους πρωτους με τους τεταρτους ..και τους δευτερους με τους τριτους.
ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ

Να ΜΗΝ ξαναδουμε αυτα που ειδαμε στο σημερινο ματς .. και εχουμε δει ξανα στο παρελθον.
KingCrimson
QUOTE(Leon_cp3 @ Sep 2 2010, 22:35 ) *
Καλά το γιατί τα πήρε ο Μπλατ το καταλάβαμε όλοι και το αναλύσαμε.Εννοείται.
Αλλά και να μη μπορούν να βγουν να το πουν στα ίσια λόγω φίμπα ας μη το παίζουν θιγμένοι.Βγήκε ο αγαπητός Κάζλα να μου πει όλα τα άλλα που ψάχνετε είναι αηδίες;
Μπα για τόσο λαλάκα με έχει δηλαδή εμένα αυτός;Με προσβάλλετε κύριε Κάζλα,συγνώμη κιόλας,σαν Έλληνα φίλαθλο.Ότι δε ξέρω τι είναι το μπασκετάκι που βλέπω;Είπαμε,να έχουμε ένα στυλ σε όλα ρε παιδιά.
Όπως μουσίτσες είναι οι Μπλατ,Τάνιεβιτς άλλο τόσο είναι ψευτοπαλικαριές είναι αυτές των παιχτών μας,και καλά θα μας το παίξει ο Μπουρουσαγκα (τον οποίο συμπαθώ κιόλας,από τους λίγους όπως βλέπω εδώ μέσα tongue.gif ) ότι θα πέσει και ξύλο για τα "ιδανικά" τα οποία πρώτοι αμελήσαμε; rolleyes.gif


ενταξει αμα σου ερχονταν τωρα ο Τανιεβιτς με υφος χιλιων καρδιναλιων να σου τι πει, εσυ τι θα του λεγες? συγνωμη μεσιε δε θα το ξανακανουμε? στο κατω κατω δε τους ρωτησαμε κιολας
sakissab
Σωστός ο Manu. Θα συμφωνήσω 100%. Δεν χρειάζεται επειδή ηττηθήκαμε σήμερα να βγάζουμε χολή. Ησυχία, ψυχραιμία και καθαρό μυαλό. Υπομονή.. 69.gif
Μάλλον με Ισπανία θα πάμε στους 16. Εκεί σας θέλω μετά το παιχνίδι, αν το κερδίσουμε. Αν χάσουμε ο πρώτος θα είμαι που θα γράψω. Εν τω μεταξύ φαίνεται καθαρά ότι η Γαλλία με το να κάτσει να χάσει "παίρνει το αίμα της πίσω" από τη λαλακία του Ντε Κολό. Μας λέει: "Έτσι είστε...Πάρτε τα"
επαθα λαστιχο
αδερφια,να ρωτησω κατι?πανηγυρισε κανεις σας τον ηρωικο αποκλεισμο απο την αργεντινη το 2004?για μενα ναι,πολυ καλα κανανε και χασανε
Leon_cp3
QUOTE(KingCrimson @ Sep 2 2010, 22:41 ) *
ενταξει αμα σου ερχονταν τωρα ο Τανιεβιτς με υφος χιλιων καρδιναλιων να σου τι πει, εσυ τι θα του λεγες? συγνωμη μεσιε δε θα το ξανακανουμε? στο κατω κατω δε τους ρωτησαμε κιολας


Πες του "γ**ώ το σπίτι σου μπά#####ε"...Και φύγε. Το έχεις ξανακάνει. w00t.gif
sakissab
Και να σημειώσω ότι είναι η πρώτη φορά που στη ζωή μου που έκλεισα τηλεόραση, πηγαίνοντας να κάνω εμετό στην τουαλέτα. Για τόσο αηδία μιλάμε...
nikefalin
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Sep 2 2010, 22:42 ) *
αδερφια,να ρωτησω κατι?πανηγυρισε κανεις σας τον ηρωικο αποκλεισμο απο την αργεντινη το 2004?για μενα ναι,πολυ καλα κανανε και χασανε


αμ πέστα...μέσα ήμουν , είπε κανείς τότε κακό λόγο στο Πόρτο Ρίκο που ...χάζευε τον Κακιούζη να καρφώνει και έχασαν με 20 πόντους για να μας στείλουν στην Αργεντινή ? Και για τους μικροτερους τότε το Πόρτο Ρικο είχε κάνει γιο γιο την Αμερικάνικη ομάδα του Αιβερσον και του Ντάνκαν
giorgos14
QUOTE(nikefalin @ Sep 2 2010, 19:30 ) *
με 28 για την ακρίβεια ...είναι ήδη στα μισα


Εχω την αισθηση οτι πρεπει να χασουν με πανω απο 12 για να βγει 2η η ισπανια και οχι με 28...
phoenix_93
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Sep 2 2010, 22:42 ) *
αδερφια,να ρωτησω κατι?πανηγυρισε κανεις σας τον ηρωικο αποκλεισμο απο την αργεντινη το 2004?για μενα ναι,πολυ καλα κανανε και χασανε


Εγώ σίγουρα όχι καθώς δεν χαίρομαι με τις ήττες. Έτσι όπως το θέτεις όμως πανηγύρισες εσύ σήμερα.
a.car
QUOTE(Nick_Man @ Sep 2 2010, 22:25 ) *
Ρε τι ρόμπες ξεκούμπωτες είναι αυτοί ρέ gdi.gif
Δεν μπορούσαν να χάσουν λίγο ποιό διακριτικά; Επρεπε να το βροντοφωνάξουν οτι είμαστε λαμόγια; 68.gif
Ε ρε και να αποκλειστούμε απο τους Γάλλους, που θα κρυφτούνε μετά; 56.gif 56.gif

Ρε παιδια τους Ρωσσους εχουμε να τους κερδισουμε απο το 2005 και περυσι χασαμε απο ομαδα χειροτερη και απο τη φετινη τους και εμενα δε μου αρεσε η ηττα αλλα μια καλη συνεχεια θα διασκεδασει τις εντυπωσεις βεβαια με την ως τωρα πορεια μαςτο μελλον ειναι ζοφερο η ομαδα φαινεται να εχει χασει τον χαρακτηρα της και ας μην ξεχναμε οτι πραγματικες υπερβασεις η ομαδα μας εχει κανει πολυ λιγες με την αμερικη σιγουρα και απο κει και περα με ομαδες που ειναι του βεληνεκους μας ας μην ξεχναμε πως κερδισαμε Γαλλους Σλοβενους Αυστραλους συνεπως ασ μην υπερτιμαμε τις δυναμεις μας ισως μια ευκαιρια ειναι η Ισπανια το Σαββατο (Γαλλιας θελουσης)
sarounas
QUOTE(nikefalin @ Sep 2 2010, 22:45 ) *
αμ πέστα...μέσα ήμουν , είπε κανείς τότε κακό λόγο στο Πόρτο Ρίκο που ...χάζευε τον Κακιούζη να καρφώνει και έχασαν με 20 πόντους για να μας στείλουν στην Αργεντινή ? Και για τους μικροτερους τότε το Πόρτο Ρικο είχε κάνει γιο γιο την Αμερικάνικη ομάδα του Αιβερσον και του Ντάνκαν

οι Πορτορικανοί το είχαν ξανακάνει αυτό σε μεταξύ μας αγώνα, στο Τορόντο το '94...
εγώ πάντως δεν κατηγορώ κανέναν. Αυτό είναι το σύστημα, αν δεν αρέσει ας κοιτάξει η Φίμπα να το αλλάξει wink.gif
vonzuchter
QUOTE(phoenix_93 @ Sep 2 2010, 22:13 ) *
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι αξία θα έχει αν αυτοί οι παικτες πάρουν ένα μετάλλιο εκμεταλευόμενοι το σύστημα της
διοργάνωσης(το θεωρώ απίθανο καθώς παίζουν αισθητά χειρότερα από όλες τις ομάδες που συνεχίζουν) όταν έχουν χάσει με τα χέρια κάτω από ομάδες τρίτης διαλογής;τους αρέσει να βγαίνει και να τους κράζει ο κάθε τυχάρπαστος;αλλαγή παικτών μέχρι να βρεθούν κάποιοι που να σέβονται την ομάδα. Γιατί μπορώ να δεχτώ ότι ο Πρίντεζης ή ο Περπέρογλου τόσα μπορούν τόσα κάνουν αλλά ο Διαμαντίδης είναι εμφανές πως μπορεί πολύ παραπάνω αλλά απλά δεν θέλει.
Για τον Μπουρούση ότι και να πω είναι λίγο. Μακάρι να είχαμε τον Τσακαλίδη σέντερ(νομίζω αυτή είναι η ύστατη προσβολή).
Αν ήμουν στην θέση των ομάδων NBA που πήραν Μοσγκόφ και Ασίκ θα έστελνα τα βίντεο με τους αγώνες με την εθνική ελλάδος στο Ορλάντο για ανταλλαγή με Χάουαρντ.


θα μας επιαναν κοτσο. βαλε μεσα νελσον με λασαρντ λουις και θα το σκεφτουμουν. μη ξεχνας οτι μιλαμε για τον Ελληνα Νοβιτσκι
Leon_cp3
Άσχετο λίγο με τα παραπάνω,αλλά σχετικό με τον Γ' όμιλο.
Έβαλα τώρα λίγο Τουρκία-Κίνα,τέλειωσε η τρίτη περίοδος και οι Κινέζοι είναι στους 25 πόντους.Παιδικό κατέβασαν; w00t.gif Εκεί να δεις αδιαφορία...Τους έκατσε τόσο καλά απόψε το Ακτή-Πουέρτο Ρίκο που δε κατέβηκαν καν -πνευματικά-.
nikefalin
Η πλάκα είναι πως αύριο ο Μπλατ θα ζητά συγνώμμες αφού έτσι όπως πανε οι Γαλλοι πάνε για 4η θέση στέλνωντας τους Μαορί αντιμέτωπους με τους Ρώσσους. Κι έκραζε οτι θα αγωνιστεί ενάντια στην ισπανία icon_drunk.gif icon_drunk.gif
traveller
Το μετάλλιο που πήραμε στο Βελιγράδι μαζί με την επιτυχία της Ιαπωνίας , τι "αντίκτυπο" είχε στο μπάσκετ μας?? Γίναμε πουθενά καλύτεροι?? έγινε καμία προσπάθεια προαγωγής του αθλήματος?? καλυτέρεψε μήπως το πρωτάθλημά μας??

Τι ακριβώς κοσμογονικό θα γίνει εάν πάρουμε φέτος ένα μετάλλιο? τι καταστροφή θα συντελεστεί εάν παίξουμε για τις παρακάτω θέσεις???

Πάμε, παίζουμε το μπάσκετ μας, φτάνουμε μέχρι εκεί που μπορούμε να φτάσουμε άλλοτε πάμε ψηλότερα άλλοτε όχι. Έτσι κι αλλιώς εδώ και κάμποσα χρόνια είμαστε παγιωμένοι ανάμεσα στις καλές ομάδες του αθλήματος.

Προσωπικά αυτή την "εθνικολαγνεία" στα όρια της υπερβολής που κυριαρχεί και συντηρείται κυρίως από τους δημοσιογράφους/"Ταλιμπάν" τύπου Παπαδογγιάνη ("πάμε να χάσουμε" έλεγε προχθές εν όψει του ματς με τη Ρωσία) δε μπορώ να την καταλάβω.

Εάν είμαστε λίγο πιο χαλαροί και το κλίμα πιο αποφορτισμένο , ο πρώτος που θα επωφελείτο θα ήταν η ΕΟ
a.car
QUOTE(sarounas @ Sep 2 2010, 22:52 ) *
οι Πορτορικανοί το είχαν ξανακάνει αυτό σε μεταξύ μας αγώνα, στο Τορόντο το '94...
εγώ πάντως δεν κατηγορώ κανέναν. Αυτό είναι το σύστημα, αν δεν αρέσει ας κοιτάξει η Φίμπα να το αλλάξει wink.gif

Οι Γαλλοι μας πληρωνουν με το ιδιο νομισμα!!!!!!
sakissab
QUOTE(a.car @ Sep 2 2010, 21:49 ) *
Ρε παιδια τους Ρωσσους εχουμε να τους κερδισουμε απο το 2005 και περυσι χασαμε απο ομαδα χειροτερη και απο τη φετινη τους και εμενα δε μου αρεσε η ηττα αλλα μια καλη συνεχεια θα διασκεδασει τις εντυπωσεις βεβαια με την ως τωρα πορεια μαςτο μελλον ειναι ζοφερο η ομαδα φαινεται να εχει χασει τον χαρακτηρα της και ας μην ξεχναμε οτι πραγματικες υπερβασεις η ομαδα μας εχει κανει πολυ λιγες με την αμερικη σιγουρα και απο κει και περα με ομαδες που ειναι του βεληνεκους μας ας μην ξεχναμε πως κερδισαμε Γαλλους Σλοβενους Αυστραλους συνεπως ασ μην υπερτιμαμε τις δυναμεις μας ισως μια ευκαιρια ειναι η Ισπανια το Σαββατο (Γαλλιας θελουσης)

Ρε φίλε σόρρυ κιόλας καμια τελεία δεν παίζει; Ναι ναι αυτό εδώ . . Σόρρυ για την πλάκα αλλά με έκανες να λυθώ. smiley.gif
kolokotronis
Ισπανία-->Σερβία-->Τουρκία απ'ότι φαίνεται.

Ε ρε και γίνει κανένα αστείο και πάμε τελικό βγάζοντας έξω αυτούς τους 3...

Ούτε ο πιο άρρωστος έλληνας δεν θα μπορούσε να το σκεφτεί.
nikefalin
QUOTE(sarounas @ Sep 2 2010, 22:52 ) *
οι Πορτορικανοί το είχαν ξανακάνει αυτό σε μεταξύ μας αγώνα, στο Τορόντο το '94...
εγώ πάντως δεν κατηγορώ κανέναν. Αυτό είναι το σύστημα, αν δεν αρέσει ας κοιτάξει η Φίμπα να το αλλάξει wink.gif

μπα μάλλον τότε κάθησε η κατά λάθος εύστοχη βολή του Σιγάλα , ακόμα ακούω τη φωνή του Βούδα "σίδερο Γιώργοοοοο"...ταμπλό και μέσα... smiley.gif

edit : 3o δεκάλεπτο 15 πίσω οι Γαλλοι!
Manu7
QUOTE(traveller @ Sep 2 2010, 22:56 ) *
Το μετάλλιο που πήραμε στο Βελιγράδι μαζί με την επιτυχία της Ιαπωνίας , τι "αντίκτυπο" είχε στο μπάσκετ μας?? Γίναμε πουθενά καλύτεροι?? έγινε καμία προσπάθεια προαγωγής του αθλήματος?? καλυτέρεψε μήπως το πρωτάθλημά μας??

Τι σχέση έχει η εθνική ομάδα με το πρωτάθλημα μας?
Από αυτήν εξαρτάται...

Αυτό που λες είναι όπως το ανέκδοτο τότε με το Euro 2004 που έλεγαν ότι όλα θα καλυτερέψουν στο ελληνικό πρωτάθλημα. icon_drunk.gif

Οι Ισπανοί που είχαν ανέκαθεν το καλύτερο πρωτάθλημα στην Ευρώπη είχαν πάρει κάνα τίτλο με την εθνική τους ομάδα για να το έχουν?Όχι φυσικά...
Σκοτίστηκαν οι ομάδες που χαροπαλεύουν με τα χρέη και προσπαθούν να εξασφαλίσουν τελευταία στιγμή την άδεια για τη συμμετοχή στο πρωτάθλημα μας,αν πάρουμε το παγκόσμιο...
nikefalin
QUOTE(kolokotronis @ Sep 2 2010, 22:58 ) *
Ισπανία-->Σερβία-->Τουρκία απ'ότι φαίνεται.

Ε ρε και γίνει κανένα αστείο και πάμε τελικό βγάζοντας έξω αυτούς τους 3...

Ούτε ο πιο άρρωστος έλληνας δεν θα μπορούσε να το σκεφτεί.



ε τότε μετά από αυτά μπορούμε να νικήσουμε και τους αμερικάνους μάλλον ε?
traveller
QUOTE(kolokotronis @ Sep 2 2010, 19:58 ) *
Ισπανία-->Σερβία-->Τουρκία απ'ότι φαίνεται.

Ε ρε και γίνει κανένα αστείο και πάμε τελικό βγάζοντας έξω αυτούς τους 3...

Ούτε ο πιο άρρωστος έλληνας δεν θα μπορούσε να το σκεφτεί.


αν παίξουμε κάνοντας τα αυτονόητα, μπορούμε να τους κερδίσουμε και τους τρεις. Δεν υστερούμε σε κάτι
GMlls
QUOTE(nikefalin @ Sep 2 2010, 22:45 ) *
αμ πέστα...μέσα ήμουν , είπε κανείς τότε κακό λόγο στο Πόρτο Ρίκο που ...χάζευε τον Κακιούζη να καρφώνει και έχασαν με 20 πόντους για να μας στείλουν στην Αργεντινή ? Και για τους μικροτερους τότε το Πόρτο Ρικο είχε κάνει γιο γιο την Αμερικάνικη ομάδα του Αιβερσον και του Ντάνκαν


και μάρμπουρι που ήταν και το πρώτο της τότε τιμ γιου ες ει
theref
QUOTE(traveller @ Sep 2 2010, 23:01 ) *
αν παίξουμε κάνοντας τα αυτονόητα, μπορούμε να τους κερδίσουμε και τους τρεις. Δεν υστερούμε σε κάτι



υστερουμε, υστερουμε
δεν εχεις δει πως παιζουμε; Δεν μπορουμε τα αυτονοητα
εκτος αν υπαρξει μεταμορφωση
και μαλιστα η μεταμορφωση πρεπει να γινει αμεσα γιατι η πρωτη που παιζουμε ειναι και η καλυτερη
aigio
Η πλακα ειναι οτι αν οι ΝεοΖηλανδοι νικησουν με πανο απο συν12, πεφτουν στους Ρωσους, οι οποιοι θα εχουν να λενε οτι τουλαχιστον για τη φαση των 16, υπαρχει Θεος... smiley.gif
GMlls
QUOTE(nikefalin @ Sep 2 2010, 23:00 ) *
ε τότε μετά από αυτά μπορούμε να νικήσουμε και τους αμερικάνους μάλλον ε?


αν γίνουν αυτά, τα οποία έχω γράψει απο προχθές είχες πει οτι θα γίνω μοντ
a.car
QUOTE(sakissab @ Sep 2 2010, 22:58 ) *
Ρε φίλε σόρρυ κιόλας καμια τελεία δεν παίζει; Ναι ναι αυτό εδώ . . Σόρρυ για την πλάκα αλλά με έκανες να λυθώ. smiley.gif

Φιλε συγνωμη. Πρωταρης γαρ .
traveller
QUOTE(Manu7 @ Sep 2 2010, 20:00 ) *
Τι σχέση έχει η εθνική ομάδα με το πρωτάθλημα μας?
Από αυτήν εξαρτάται...

Αυτό που λες είναι όπως το ανέκδοτο τότε με το Euro 2004 που έλεγαν ότι όλα θα καλυτερέψουν στο ελληνικό πρωτάθλημα. icon_drunk.gif

Οι Ισπανοί που είχαν ανέκαθεν το καλύτερο πρωτάθλημα στην Ευρώπη είχαν πάρει κάνα τίτλο με την εθνική τους ομάδα για να το έχουν?Όχι φυσικά...


Η επιτυχία του '87 δεν είχε αντίκτυπο στο πρωτάθλημά μας??


ALdaperan
QUOTE(a.car @ Sep 2 2010, 22:56 ) *
Οι Γαλλοι μας πληρωνουν με το ιδιο νομισμα!!!!!!


τα ειπες ολα 77.gif 77.gif
T.W.Is.M.
Γιατι μας πληρωνουν με το ιδιο νομισμα οι Γαλλοι? Αν χασουν με 12 πανε κατευθειαν πανω στη διοργανωτρια και αηττητη Τουρκια. Ολο εκει γυροφερνει η διαφορα. Λετε να βαλουν τον εαυτο τους σε τετοιο ρισκο για να τιμωρησουν εμας?
kolokotronis
@Τράβελερ, η επιτύχια του 87' είχε τεράστιο αντίκτυπο στο πρωτάθλημά μας. Η φετινή παρουσία δεν πρόκυται να αλλάξει τίποτα και το γνωρίζουμε όλοι.

Πλάκα πλάκα, μετά την ήττα με τουρκία, το φέραμε το τουρνουά εκεί που θέλαμε.
Το μόνο που μένει είναι να παίξουμε το μπάσκετ της ζωής, από εδώ και πέρα...
a.car
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 2 2010, 23:12 ) *
Γιατι μας πληρωνουν με το ιδιο νομισμα οι Γαλλοι? Αν χασουν με 12 πανε κατευθειαν πανω στη διοργανωτρια και αηττητη Τουρκια. Ολο εκει γυροφερνει η διαφορα. Λετε να βαλουν τον εαυτο τους σε τετοιο ρισκο για να τιμωρησουν εμας?

Ισως εχουν την ιδια ψυχωση με εμας οπως εμεις με τους Ισπανους .
KingCrimson
QUOTE(Leon_cp3 @ Sep 2 2010, 22:43 ) *
Πες του "γ**ώ το σπίτι σου μπά#####ε"...Και φύγε. Το έχεις ξανακάνει. w00t.gif


Eιμαι σιγουρος οτι το πε ο Μπουρουσαγκα αντι για μενα wos_sport5.gif
Manu7
QUOTE(traveller @ Sep 2 2010, 23:10 ) *
Η επιτυχία του '87 δεν είχε αντίκτυπο στο πρωτάθλημά μας??

Με την ίδια λογική τι αντίκτυπο είχε το 2005 και το 2006?

Εκείνη την εποχή πριν ακόμα την επιτυχία του 87 το μπάσκετ ήταν όπως και να'χει
σε πολύ καλύτερη μοίρα γιατί ασχολούνταν και ο κόσμος πιο πολύ.
Τώρα το μπάσκετ είναι το πλέον αδιάφορο άθλημα για τον Έλληνα βλέπεις...

ΥΓ:Η Γαλλία επειδή το βλέπω χάνει παιχτικώς από τη Νεα Ζηλανδία.
Ο Ντε Κολό κάνει ότι μπορεί για να την αποκλείσει από τους Τούρκους...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.