Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundobasket 2010 - Γ' ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
boumtze-boumtze
Oχι,στα σπλιτ στηριζομασταν...
Marciulionis
Δυστυχώς χωρίς προπονητή δεν πας πουθενά... Στο πάγκο μας υπάρχει ένας τύπος που το μόνο που κάνει είναι να αποφασίζει πιοί 5 παίζουν ανά πάσα στιγμή...

Οι οδηγίες που μας μεταφέραν μετά το το τελευταίο time out ήταν ενδεικτικές... Βάλτε εύκολα καλάθια, παίξτε μπάλα και κάτι τέτοια ηρωικά... Πεθυμήσαμε το Γιαννάκη ήδη...

Ζότς στην εθνική από αύριο κιόλας να σώσουμε ότι μπορούμε! Προπονητή φαντάζομαι μπορούμε να αλλάξουμε στη μέση της διοργάνωσης εν αντιθέσει με παίκτες,ε?
Razorblade Fish
QUOTE(boumtze-boumtze @ Aug 31 2010, 23:39 ) *
Oχι,στα σπλιτ στηριζομασταν...

Επειδη λογω εμπειριας θα κερδισεις,οκ εχεις δικιο.
xristos_metal
Αν βγουμε τριτοι ομως παιζουμε με λιθουανους ή γαλλους. Ενα ειναι σιγουρο οτι για να κανει κατι η Ελλαδα και η Ισπανια θα πρεπει να νικησει τους αμερικανους.
122001
Αν δεν χάσουμε από τους Ρώσους μεθαύριο 39.gif και βγούμε δεύτεροι στον όμιλο πέφτουμε διαδοχικά με Ισπανία (νομίζω μετά τη σημερινή ήττα δεν έχει ρεαλιστικές ελπίδες για παραπάνω από την τρίτη θέση) στους 16 και ΗΠΑ στους 8...

Με πρόλαβαν... tongue.gif
vastravoud
Προσωπικά είμαι καθέτως και οριζοντίως αντίθετος με τις επιλογές αντιπάλων.
122001
QUOTE(vastravoud @ Aug 31 2010, 23:44 ) *
Προσωπικά είμαι καθέτως και οριζοντίως αντίθετος με τις επιλογές αντιπάλων.


Στην περίπτωσή μας διαλέγουμε δύο αντιπάλους...
Play73
QUOTE(vastravoud @ Aug 31 2010, 23:44 ) *
Προσωπικά είμαι καθέτως και οριζοντίως αντίθετος με τις επιλογές αντιπάλων.


Ωραίο αυτό το θέμα για γκάλοπ.
ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ και ΠΟΡΕΙΑΣ στο MUNDOBASKET 2010.
sir-elric
QUOTE(vastravoud @ Aug 31 2010, 23:44 ) *
Προσωπικά είμαι καθέτως και οριζοντίως αντίθετος με τις επιλογές αντιπάλων.

οπως και εγω! πας και παιζεις και τους νικας ολους.
KingCrimson
Nα παιζουν οι παικτες στις θεσεις τους και να κανουν αυτα που λεει η θεση τους, ειναι δυνατο τωρα με 6, 4-5αρια, να μπενει η μπαλα στο ζωγραφιστο 4-5 φορες σε ενα σαραντα λεπτο και αυτες μονο οταν παιζει ο Σοφοκλης? και ποσα σπλιτ αουτ ποια θα κανουν ακομα?? ο διαμαντιδης και ο Ζησης δε μπορουν πλεον να πανε σε drive? ή ο Σπανουλης σταθεσα στον ασσο?? ΕΛΕΟΣ!
Razorblade Fish
Προσωπικα ετσι οπως τη βλεπω την ομαδα θα χασει στους 16 με οποιον και να πεσει,διαλεξει η οχι αντιπαλο.
a.car
QUOTE(vastravoud @ Aug 31 2010, 23:44 ) *
Προσωπικά είμαι καθέτως και οριζοντίως αντίθετος με τις επιλογές αντιπάλων.

kαι προτιμας να χασουμε απο τους 16 αν και ηΙσπανια δεν δειχνει να ειναι σε καλη κατασταση αλλα σιγουρα καλυτερη απο τα δικα μας χαλια
120
Εγω θελω να μην διαλεξουμε αντιπαλο και ας χασουμε και στους 16.

boumtze-boumtze
QUOTE(Razorblade Fish @ Aug 31 2010, 23:40 ) *
Επειδη λογω εμπειριας θα κερδισεις,οκ εχεις δικιο.

Δεν σε καταλαβαινω....
Διαφωνεις οτι ενα ψηλος πρεπει να ξερει να παιζει πλατη?
Διαφωνεις στο οτι ενας παιχτης που κερδιζει 10 φαουλ στον αγωνα,πρεπει να ξερει να βαζει τις βολες,και ενας πλευ μεικερ οταν ειναι ελευθερος,πρεπει να βαζει τα τριποντα?
Περα απ'αυτα αν η Τουρκια παιξει με μια πιο σκληρη ομαδα τυπου Αργεντινη,Ισπανια,Βραζιλια,ακομα και Γαλλια που εχει αθλητικους παιχτες δεν εχει καμμια τυχη...
Δυστυχως εμεις ημασταν πολυ soft...
Anaz
Eίναι που μας λειπανε οι Σοφο, Φωτσης και ζοριζομασταν τοσο στη ζωνη..
Αυτο το πραγμα με τα τριποντα εχει καταντησει αηδια.
QUOTE
Προσωπικά είμαι καθέτως και οριζοντίως αντίθετος με τις επιλογές αντιπάλων.
Εγω ξεκαθαρα υπερ!! biggrin.gif
Αυριο με τους Ρωσους θα εχουμε επαναληψη του περσινου Ελλαδα-Γαλλια..
priest
εγω θελω απλα να επισημανω κατι!ο καλαθης ειχε 6 ποντους,σπανουλης ειχε 5,διαμαντιδης 8 και ζησης 3!!ε αμα ο mr ''ριχνω τουβλα'' ειναι ο δευτερος σκορερ σ στην περιφερεια ε αντε γεια...
Manu7
Ρε παιδιά αν χάσουμε από Ρώσους παίζει να βγούμε 4οι?

Ο 4ος βρίσκει Αμερικανό ή Ισπανό στον ημιτελικό.

Ο 3ος δεν βρίσκει κανένα.

ΥΓ:Φυσικά όπως και να'χει έτσι όπως παίζουμε δεν μπορούμε να κερδίσουμε τη Ρωσία και να το θέλουμε αλλά ούτε και το χιαστί στους 16 με Γάλλους ή Λιθουανούς...

cryptic
Θεωρούσα ότι υπήρχε θέμα ψυχολογίας και απώλειας βασικών στελεχών μέχρι τώρα. Απο ότι φαίνεται είναι πιο σοβαρά τα πράγματα. Δυστυχώς το ταβάνι της ομάδας φέτος φαίνεται πολύ χαμηλό. Πραγματικά καμία σχέση η εικόνα κυριαρχίας των φιλικών με αυτή την τραγωδία.
pain of salvation
Έναν Βασιλειάδη τον θέλαμε πάντως σήμερα tongue.gif

- 5 ασσιστ όλη η ομάδα?
- Άσε ρε Τουρκογλου...δεν υπάρχεις
122001
QUOTE(Manu7 @ Aug 31 2010, 23:55 ) *
Ρε παιδιά αν χάσουμε από Ρώσους παίζει να βγούμε 4οι?


Όχι, αφού έχουμε κερδίσει Κίνα και Πουέρτο Ρίκο, έχουμε 3 νίκες με την αυριανή, και 3 νίκες είναι το μέγιστο για Κίνα ή Πουέρτο Ρίκο, οπότε τους έχουμε στην ισοβαθμία...
a.car
QUOTE(Manu7 @ Aug 31 2010, 23:55 ) *
Ρε παιδιά αν χάσουμε από Ρώσους παίζει να βγούμε 4οι?

Ο 4ος βρίσκει Αμερικανό ή Ισπανό στον ημιτελικό.

Ο 3ος δεν βρίσκει κανένα.

ΥΓ:Φυσικά όπως και να'χει έτσι όπως παίζουμε δεν μπορούμε να κερδίσουμε τη Ρωσία και να το θέλουμε αλλά ούτε και το χιαστί στους 16 με Γάλλους ή Λιθουανούς...

αν δεν μπορουμε να κερδισουμε την ελλειπεστατη Λιθουανια δεν υπαρχει λογος να συζηταμε για συνεχεια
kseplenhs
το κακό του καζλάουσκας είναι οτι εμπιστέυεται ελάχιστους παίχτες και αυτούς τους ξεζουμίζει συστηματικά.πέρσι είχαμε την εικόνα του σπανούλη να ζητά αλλαγή μόνος του και φέτος μαζί με τον σπανούλη προστέθηκε και ο διαμαντίδης σε αυτή την κατάσταση.

φοβάται να ρισκάρει σε αυτό το θέμα και κάνει κακό στις ανάσες της ομάδας.γιατί αν είναι κουρασμένοι αυτοί οι 2,όλη ομάδα αποσυντονίζεται.

λαμβάνοντας υπόψη τα δεδομένα μειονεκτήματα των ψηλών μας (ο ένας δεν πατάει ζωγραφιστό και ο άλλος δεν ξέρει να πασάρει) νομίζω πως σήμερα έλειψε περισσότερο ο φώτσης απο το παιχνίδι(ουσιαστικά ήταν απών).4-5 σουτ να είχε εκεί που το παιχνίδι ήταν ρευστό,νομίζω πως δεν θα ξέφευγε το ματς.

ο σοφοκλής πρέπει να πάρει παράδειγμα απο τον διαμαντίδη πως το παιχνίδι δεν παίζεται σε μια πλευρά αλλά σε 2.σήμερα ο διαμαντίδης δεν παταγε καλά στην επίθεση αλλά στην άμυνα έκανε ότι μπορούσε.ο σοφοκλής στην επίθεση έβγαλε όλα του τα μειονεκτήματα και στην άμυνα στα πικ ν ρολ ήταν για κλάματα.του έπαιρνε τα βήματα ο ασικ και μέτραγε πόστερ μετά.
χώρια του ότι δεν προσπαθεί καθόλου στα ριμπάουντ.
αλλά αυτές οι "λεπτομέρειες" είναι που θα κάνουν τον σοφοκλή να μην φτάσει ποτέ στο επίπεδο του διαμαντίδη.

il postino
η ομαδα δεν ειναι σε καλη κατασταση και ευθυνεται 100% ο κοουτς!!! τα παιδια εχουν τα δυνατα τους και τα αδυνατα τους σημεια αλλα δυστυχως ο κοουτς δεν εχει καταφερει να κανει τους παικτες να πιασουν τα στανταρ της αποδοσης τους στις ομαδες τους!!!

πηρε 4 γκαρντ και ξεζουμιζει τους 2!!! σημερα εκτεθηκε ανεπανορθωτα! τους εβγαλε στο δ δεκαλεπτο πετωντας λευκη πετσετα και πηγε να γυρισει το ματς ο καλαθης!

πηρε πριντεζη-βουγιουκα χωρις στην ουσια να τοςυ υπολογιζει. οταν σε ενα ζορικο ματς δε βαζεις ουτε για ενα 3λεπτο εναν παικτη σου σημαινει οτι δεν τον υπολογιζεις!!! αρα κατεβασε ομαδα στη διοργανωση με 10 παικτες!

η αμυνα μας πλεον ειναι χαλαρη και δε θυμιζει σε τιποτα την αμυνα-γρανιτη που ειχαμε επι γιαννακη. κακες αλλαγες στην αμυνα , ιχνος μπλοκ αουτ , χαμενα ριμπαουντ , ιχνος αποτελεσματικου πρες και παγιδων.

επιθετικα , καμια συνεργασια , ακροβολισμοι και ρολοϊ τριποντων.κανενα p&r , καμια βοηθεια των ψηλων στη μεταφορα της μπαλας , κανενα ντραιβ.


δεν κανω λογο για τα ατομικα χαρακτηριστικα των παικτων μας. αυτα ειναι γνωστα και αυτα ειχε να διαχειριστει και να αντιμετωπισει ο κοουτς!! το θεμα ειναι τι εκανε ο κοουτς για αυτα , μαλλον τιποτα!!!


λογικα δε θα παμε μακρυα στη διοργανωση , τουλαχιστον ο,τι κανουμε πλεον να το κανουμε αντρικεια και οχι σα γυναικουλες που τρεχουν να κρυφτουν!!!


υ.γ προσωπικα ειμαι πολυ περηφανος για αυτα τα παιδια για να μπω στη διαδικασια κριτικης!!! μπραβο τους και ας χασαμε , δεν πειραζει.

120
Ο πριντεζης μπας και ηταν τραυματιας;Δεν τον δοκιμασε καθολου παροτι δεν ειχε να χασει και κατι.
Manu7
QUOTE(kseplenhs @ Sep 1 2010, 00:02 ) *
αλλά αυτές οι "λεπτομέρειες" είναι που θα κάνουν τον σοφοκλή να μην φτάσει ποτέ στο επίπεδο του διαμαντίδη.

Μα υπήρχε καμιά περίπτωση να φτάσει στο επίπεδο του Διαμαντίδη???
Ούτε στο απειροελάχιστον δεν μπορεί...
Οι αδυναμίες είναι περισσότερες από τα καλά του...
120
QUOTE(il postino @ Sep 1 2010, 00:03 ) *
η ομαδα δεν ειναι σε καλη κατασταση και ευθυνεται 100% ο κοουτς!!! τα παιδια εχουν τα δυνατα τους και τα αδυνατα τους σημεια αλλα δυστυχως ο κοουτς δεν εχει καταφερει να κανει τους παικτες να πιασουν τα στανταρ της αποδοσης τους στις ομαδες τους!!!

πηρε 4 γκαρντ και ξεζουμιζει τους 2!!! σημερα εκτεθηκε ανεπανορθωτα! τους εβγαλε στο δ δεκαλεπτο πετωντας λευκη πετσετα και πηγε να γυρισει το ματς ο καλαθης!

πηρε πριντεζη-βουγιουκα χωρις στην ουσια να τοςυ υπολογιζει. οταν σε ενα ζορικο ματς δε βαζεις ουτε για ενα 3λεπτο εναν παικτη σου σημαινει οτι δεν τον υπολογιζεις!!! αρα κατεβασε ομαδα στη διοργανωση με 10 παικτες!

η αμυνα μας πλεον ειναι χαλαρη και δε θυμιζει σε τιποτα την αμυνα-γρανιτη που ειχαμε επι γιαννακη. κακες αλλαγες στην αμυνα , ιχνος μπλοκ αουτ , χαμενα ριμπαουντ , ιχνος αποτελεσματικου πρες και παγιδων.

επιθετικα , καμια συνεργασια , ακροβολισμοι και ρολοϊ τριποντων.κανενα p&r , καμια βοηθεια των ψηλων στη μεταφορα της μπαλας , κανενα ντραιβ.


δεν κανω λογο για τα ατομικα χαρακτηριστικα των παικτων μας. αυτα ειναι γνωστα και αυτα ειχε να διαχειριστει και να αντιμετωπισει ο κοουτς!! το θεμα ειναι τι εκανε ο κοουτς για αυτα , μαλλον τιποτα!!!


λογικα δε θα παμε μακρυα στη διοργανωση , τουλαχιστον ο,τι κανουμε πλεον να το κανουμε αντρικεια και οχι σα γυναικουλες που τρεχουν να κρυφτουν!!!


υ.γ προσωπικα ειμαι πολυ περηφανος για αυτα τα παιδια για να μπω στη διαδικασια κριτικης!!! μπραβο τους και ας χασαμε , δεν πειραζει.

Συμφωνω για το τελευταιο παμε να κερδισουμε τη ρωσια και ας χασουμε μετα δεν εγινε κατι.
Θα ειναι πολυ χειροτερο να χασουμε απο ρωσια για να πεσουμε σε λιθουανια-γαλλια και να χασουμε(δεν ειναι απιθανο σεναριο).
joi
Εγώ τον Σπανούλη σε time-out να παίρνει τον λόγο και να εξηγεί πράγματα στον (όποιο) προπονητή δεν τον έχω ξαναδεί. Και μετά κάθησε απηδησμένος πίσω στην καρέκλα...

Για το παιχνίδι τι να πω? Καλά τα πήγαμε στην αρχή, αλλά πέσαμε πάνω σε μεγάλη μέρα ενός μεγάλου παίκτη. Δεν καταφέραμε να πάρουμε κεφάλι και βγήκαν όλα τα προβλήματα (τα γράψατε όλοι). Κάπου εκεί θες προπονητή μάγκα να αλλάξει τα δεδομένα. Και εμείς δεν τον είχαμε...

Εκνευρίστηκα απίστευτα με τον Μπουρούση σήμερα. 3 πράγματα να είχε μάθει να κάνει σωστά μέσα στην ρακέτα θα ήταν μεγάλος παίκτης. Αλλά τώρα είναι τελείως ασσύμετρος (παικτικά) και πρέπει μια ομάδα να είναι χτισμένη πάνω του, αλλιώς βολοδέρνει... Κρίμα το κορμί του...



spursforthe5
αν τερματισουμε 2 και οι ισπανοι 3 τοτε παιζουμε στους 16 με την ισπανια και αν... στους 8 με τους αμερικανους.καλα θα κανουνε να χασουνε απο τους ρωσους blove.gif
HLR CENATION
Σπαω το κεφαλι μου κ δεν μπορω να θυμηθω ποτε ηταν τελευταια φορα που ειχαμε εγκλωβιστει οπως στο β ημιχρονο.

Μιλαμε για 5 καρεκλες που γυρναγαν την μπαλα γυρω γυρω,χωρις κινηση κ σουταραμε τριποντο.Ακριβως αυτο που ηθελαν οι τουρκοι.Ουτε μπουκες τιποτα.

Οσο ειχε ενεργεια ο Σοφο κ τον ταιζες τους δημιουργουσε καποια προβληματα,ανοιγαν διαδρομοι,αλλα χωρις Σοφο σκετο ναυαγιο.

Ο Μπουρουσης ολο με κατι σουτακια απ εξω,μεσα στο βαμμενο 0.

Στην αμυνα απλα τραγικη,ειχαν βαλει σημαδι τους ψηλους μας τους τραβαγαν εξω κ αντιο ζωη...
kobe81points
Παιδια δεν εχουμε ουτε εναν ΝΒΑer, τυχαιο δεν νομιζω!!!
Play73
ΣΥΓΝΩΜΗ για αυτό που θα ρωτήσω άλλα μήπως ξέρει κάποιος σίγουρα εάν υπάρχουν κάποιο είδος διαχωρισμοί/κλίκες(ομάδες παικτών) στην εθνική ώστε αυτό να επηρεάζει την απόδοση όλης της ομάδας;
Επειδή βλέπω κάτι πανηγυρισμούς και συμπεριφορές κατά την διάρκεια των παιχνιδιών ύποπτες. Μάλλον όμως με έχει παρασύρει και εμένα η κακή εικόνα.

Για έμενα το προπονητικό team φέρει μεγάλη ευθύνη για την εικόνα αυτή.
benchwarmer
Π**τανιεβιτς...
spysta
Σ'ΑΥΤΗΝ την Εθνικη του γυρω γυρω ολοι και τριποντο .. ΔΕΝ χωρουσε ο Βασιλειαδης ???????????????? blink.gif

Nick_Man
Απο την αρχή φαινόταν η δουλειά.
Οταν δήλωνε το κάθε παικτάκι πως πάμε για μετάλιο και θα σκίσουμε κλπ.
Που πάς ρε καραμήτρο, ξεβράκοτος στα αγγούρια με τα μυαλά στο αέρα;
Τη φάγαν στον κ..λο οι πριμαντόνες τώρα και να δούμε τώρα τι θα πούν.
Νομίσαν πως γίναν παιχταράδες και θα κερδίσουνε με τα χέρια κάτω!!
Αντί να πάνε σεμνά και ταπεινά, οπως το 2005 και 2006 και να μας εκπλήξουν ευχαριστά αρχίσαν τα σταριλίκια και γίνανε βεντέτες. Τα ελατώματα της φυλής σε όλο τους το μεγαλείο.
Αλλα και ο προπονητής να αφήσει έξω τον μονο κλασικο σουτερ που εχουμε (έθαψε στα φιλικα τον Βασιλειάδη) και μας πνίγουνε ολοι με ζώνες. Επίσης σήμερα φάνηκε πολύ λίγος στο στήσιμο της ομάδας.
Α ρε μούτζες που θα φάτε ρε στην επιστροφή που προβλέπετε πολύ σύντομα...

colonel gomelsky
O Καζλάουσκας είναι ο Γιαννάκης του Ολυμπιακού. Τι άλλο να πούμε...

Δηλαδή για να καταλάβω, είμαστε με βάση ρόστερ μία κλάσση πάνω και πήγαμε ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ για να κλέψουμε το ματς; Ε όχι. Εκεί δεν θα το κλέψεις. Για να κερδίσεις πρέπει να κυριαρχήσεις.

Κύριε Καζλάουσκας:

1) Ο Βασίλης Σπανούλης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ PLAYMAKER. Είναι κατά συνθήκη πλέι μέικερ.

2) Ο Δημήτρης Διαμαντίδης ΕΙΝΑΙ PLAYMAKER.

3) Δεν έχω υπόψιν μου κανέναν κανονισμό, νόμο, διάταγμα, χρυσόβουλο, παπική νότα, κονκορδάτο που να λέει ΟΤΙ ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΘΕ ΣΧΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΖΗΣΗ.

4) Τους λέτε να παίξουν άμυνα και δεν παίζουν; Να βγείτε να το πείτε. Αλλιώς είστε ο μόνος υπεύθυνος.

5) Η ΖΩΝΗ δεν αντιμετωπίζεται μόνο με τρίποντα. Αλήθεια σας λεω. Ψάξτε το. Θα σας στείλω και λινκς.

6) Είναι δικιά σας εντολή να σουτάρει ακατάπαυστα ο Γιάννης ΝΤΙΡΚ Μπουρούσης και μάλιστα ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟΝ ή οφείλεται στο επιθετικό τουρλουμπούκι; (για το οποίο πάλι έχετε ευθύνη)

7) Γιατί η εθνική Ελλάδος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΙΚ ΕΝ ΡΟΛ;

8) Ο ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ υπολογίζεται;

Αγαπητοί παίκτες:

@Διαμαντίδη: Δεν παίζεις στον ΠΑΟ. Παίζεις στην εθνική. Κανένας δεν θα εκτιμήσει τον "αλτρουισμό σου" αν η μπάλα δεν καταλήξει στο καλάθι. Αν εκτιμήθηκε στον ΠΑΟ είναι επειδή η ομάδα κέρδιζε. ΒΑΛΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ. Μπορείς. Η υπόλοιπη συνεισφορά σου είναι μεγάλη.

@Σπανούλη: Είσαι πολύ καλός. Δεν φταις εσύ που πρέπει να κάνεις 100 δουλειές στο γήπεδο και να παίζεις και άμυνα. Ο μυρωδιάς φταίει που νομίζει ότι είσαι ο Τζόρνταν. Συνέχισε.

@Φώτση: Ήσουν καλός, πάλεψες, βοήθησες. Περίεργο για σένα αλλά είχες και πάθος.

@Μπουρούση: Αν δεν το έχεις πληροφορηθεί το συμβόλαιο του Κόμπε είναι για 3 χρόνια ακόμα και του Λεμπρόν για 5. Μέχρι τότε λοιπόν δεν θα χρειαστεί να τους αντικαταστήσεις. Παίξε λοιπόν σαν ψηλός και μετά δείχνεις τις αρετές σου.

@Ζήση: Εσύ είναι που δε φταις καθόλου. Ό,τι μπορείς κάνεις. Σεμνός, ταπεινός και ...μέτριος. Άλλοι φταίνε.

@Σόφο: Τίμιος, κάνεις ό,τι μπορείς

@Περπέρογλου: Όπως ο Σόφο.

@Τσαρτσαρή: Δεν φταις εσύ που δε σε χρησιμοποίησε αρκετά ενώ ήησουν από τους καλύτερους. Μαχητής.

@Καλάθη: Ωραίος μικρέ. Θα πας μπροστά. Μάθε να σουτάρεις.

@ΚαΪμακόγλου: Συνέχισε να τους δαγκώνεις και πάρε πρωτοβουλίες. Έτσι κι αλλιώς προπονητής δεν υπάρχει για να σου την πει.

ΥΓ. Και άντε ο μεγάλος κοιμάται. Εσύ ρε Σφαιρό τι κάνεις?


ΔΗΛΑΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΧΑΣΑΜΕ (έστω για μερικούς) ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ??????????????????
joi
QUOTE(spysta @ Aug 31 2010, 23:15 ) *
Σ'ΑΥΤΗΝ την Εθνικη του γυρω γυρω ολοι και τριποντο .. ΔΕΝ χωρουσε ο Βασιλειαδης ???????????????? blink.gif


Πες τα και ας μας λένε γραφικούς. Αποφάσισε ο άλλος να χτίσει ομάδα που θα παίρνει 30++ τρίποντα το παιχνίδι και άφησε έξω τον... Τι να πεις????
επαθα λαστιχο
QUOTE(kobe81points @ Sep 1 2010, 00:11 ) *
Παιδια δεν εχουμε ουτε εναν ΝΒΑer, τυχαιο δεν νομιζω!!!

καλα αυτο απο μονο του δεν λεει τιποτα.εχουν υπαρξει ΝΒΑers κατα καιρους κατι απιθανοι γεωργιανοι,ουκρανοι και οτι αλλο θες.
kobe81points
QUOTE (Play73 @ Sep 1 2010, 00:13 ) *
ΣΥΓΝΩΜΗ για αυτό που θα ρωτήσω άλλα μήπως ξέρει κάποιος σίγουρα εάν υπάρχουν κάποιο είδος διαχωρισμοί/κλίκες(ομάδες παικτών) στην εθνική ώστε αυτό να επηρεάζει την απόδοση όλης της ομάδας;
Επειδή βλέπω κάτι πανηγυρισμούς και συμπεριφορές κατά την διάρκεια των παιχνιδιών ύποπτες. Μάλλον όμως με έχει παρασύρει και εμένα η κακή εικόνα.

Για έμενα το προπονητικό team φέρει μεγάλη ευθύνη για την εικόνα αυτή.

Τι να σου κανει φιλε μου και ο προπονητης οταν επαγγελματιες παιχτες οπως π.χ ο Καλαθης & ο Περπερογλου δεν ξερουν τι παει να πει σπασιμο καρπου στο σουτ και ο Μπουρουσης την εχει δει οτι ειναι ο Κουκοτς.


il postino
QUOTE(Nick_Man @ Sep 1 2010, 00:16 ) *
Απο την αρχή φαινόταν η δουλειά.
Οταν δήλωνε το κάθε παικτάκι πως πάμε για μετάλιο και θα σκίσουμε κλπ.
Που πάς ρε καραμήτρο, ξεβράκοτος στα αγγούρια με τα μυαλά στο αέρα;
Τη φάγαν στον κ..λο οι πριμαντόνες τώρα και να δούμε τώρα τι θα πούν.
Νομίσαν πως γίναν παιχταράδες και θα κερδίσουνε με τα χέρια κάτω!!
Αντί να πάνε σεμνά και ταπεινά, οπως το 2005 και 2006 και να μας εκπλήξουν ευχαριστά αρχίσαν τα σταριλίκια και γίνανε βεντέτες. Τα ελατώματα της φυλής σε όλο τους το μεγαλείο.
Αλλα και ο προπονητής να αφήσει έξω τον μονο κλασικο σουτερ που εχουμε (έθαψε στα φιλικα τον Βασιλειάδη) και μας πνίγουνε ολοι με ζώνες. Επίσης σήμερα φάνηκε πολύ λίγος στο στήσιμο της ομάδας.
Α ρε μούτζες που θα φάτε ρε στην επιστροφή που προβλέπετε πολύ σύντομα...

ρε φιλε τι ειναι αυτα που λες?

ποιος ειναι παικτακι?

νομισαν οτι εγιναν παικταραδες? δεν ειναι?

ποιος πηγε σεμνα και ταπεινα το 2005? επειδη μαλλον εισαι μικρουλης και δε θα θυμασαι , τοτε ο κακιουζης ειχε πει και μαγκια του οτι πηγαιναν για το χρυσο!!!

γιατι να φανε μουτζες τα παιδια? που αφιερωνουν τις διακοπες τους για να τους κανουμε ολοι εμεις κριτικη?

πες της αποψη σου αλλα αυτο το υφος ειναι τουλαχιστον ισοπεδωτικο.
lightday
δυστηχώς έχουμε μόνο ένα ετοιμοπόλεμο play maker και τον σπαταλάνε στο τρία.
Επιγόντως φέρτε παπαλουκά έστω και έτσι που είναι, έλεος πλέον με την χρήση του Σπάν στον άσσο, το παιδί κάνει καλύτερα άλλες δουλειές.
Επιτέλους ένα pnr ρε παιδιά.
Ο καλάθης κάτι πήγε να κάνει στο τέλος.
Πρίντεζης που είναι ?
Ο πάγκος τα έχει κάνει αχταρμά στην διαχείρηση.

Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΔ ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ,ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΣΙΧΤΙΡΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ split out.
Με το που ξεκινά drive 9 παίχτες ,2 πάγκοι και όλοι οι θεατές από κερκίδες και τηλεοραση ξέρουν οτι πάει για πάσα .ΕΛΕΟΣ
120
QUOTE(kobe81points @ Sep 1 2010, 00:20 ) *
Τι να σου κανει φιλε μου και ο προπονητης οταν επαγγελματιες παιχτες οπως π.χ ο Καλαθης & ο Περπερογλου δεν ξερουν τι παει να πει σπασιμο καρπου στο σουτ και ο Μπουρουσης την εχει δει οτι ειναι ο Κουκοτς.

Παρε ενα ταιμ αουτ και σχεδιασε ενα συστημα με που να βασιζεται σε low post game.Προφανως τωρα μας φταινε ολοι οι παιχτες αλλα δεν υπαρχει σωστη αξιοποιηση πιστευω.
joi
QUOTE(kobe81points @ Aug 31 2010, 23:20 ) *
Τι να σου κανει φιλε μου και ο προπονητης οταν επαγγελματιες παιχτες οπως π.χ ο Καλαθης & ο Περπερογλου δεν ξερουν τι παει να πει σπασιμο καρπου στο σουτ και ο Μπουρουσης την εχει δει οτι ειναι ο Κουκοτς.


Από την άλλη όμως, ίσως θα έπρεπε να έχουμε και κάποιο άλλο σύστημα εκτός από το να βαράμε 3ποντα. Ίσως (λέω εγώ τώρα) να χωράνε σε μία ομάδα 2 παίκτες (εκ τον οποίων ο ένας είναι 21 χρονών με πάρα πολλά άλλα καλά στοιχεία στο παιχνίδι του) με μέτριο 3ποντο αν υπάρχει πλάνο.

ΥΓ. Τα είπε και ο αποπάνος
EIMAI ARIANOS
Αυτό που κάνει ο μπουρούσης για μένα είναι απαράδεκτο , δεν πιστεύω ότι έχει δοθεί οδηγία να βγαίνει να σουτάρει τρίποντο, σε κάθε τρίτο - δεύτερη επίθεση. Του κεφαλιού του κάνει. Πιστεύω ότι ayto χαλάει την επιθετική λειτουργία της ομάδας μιας και κάθεται στην κορυφή της ρακέτας για τρίποντο και περιμένει εκεί.Πως να "λευτουργησουν" μετά τα συστήματα (τα οποια) και τι μπάσκετ να παιχτεί.

Από κει και πέρα ημαρών πια με τις επιλογές αντιπαλου από φαβορί και μεγάλη ομάδα θα παίζουμε κρυφτούλι?

Δεν είναι πράγματα αυτά και επιτέλους πας και παίζει στα ισα την ισπανία kai an xaseis exases giati den eisoun toso kalos .
white chocolate
ας μου πει καποιος ρε παιδια τι παραπανω εχει ο καλαθης απο τον Παππα????κ ας ηταν σχετικα υποφερτος σημερα.οταν σουταρει φοβασαι μην σου ρθει η μπαλα στο κεφαλι
vonzuchter
QUOTE(pain of salvation @ Sep 1 2010, 00:00 ) *
Έναν Βασιλειάδη τον θέλαμε πάντως σήμερα tongue.gif

- 5 ασσιστ όλη η ομάδα?
- Άσε ρε Τουρκογλου...δεν υπάρχεις


Η ομάδα ειναι για γέλια παιδιά. Αν δεν συνέλθουν βλεπω ταβάνι 8αδα.. ολοι οι σέντερ μας ειναι φλωροι. Θέλει δύναμη η ρακέτα και ο 'Μπουρούσαρος' ειναι τραγικος όπως πάντα. Κλάψα στους διαιτητές και τριποντο. Πάλεψε ρε φλωρε. Καρφωσε... Σε καθε ματσ μαζευει 5 ταπες. ελεος. και ειναι 2μιση μέτρα. Τι έγινε το θρυλικο πικ εν ρολ που παιζαμε επι Γιαννάκη? οι ψηλοί μας ειναι για γελια. μεχρι τωρα οι ψηλοι ολων των ομαδων παιζουν ξυλο και οι δικοι μας βαρανε τριποντα. Και κατι πρέπει να γινει με τα τρίποντα. Είναι καθαρα θέμα ψυχολογίας. Θέλω δύναμη. Θέλω διεισδεισεις θέλω καρφωματα θέλω αγκωνιες νευρα τεχνικες ποινες θελω τα αντιπαλα γκαρντ να μπαινουν για λεη απ κα να εκσφενδονιζονται μετρα μακρυα. θελω να μιλανε οι αγκωνες. άμυνα στο δευτερο ημιχρονο σημερα επαιξε μονο ο αχωνευτος ο διαμαντιδης... οι αλλοι με τα ματια. Σοφο αγορι μου αφου σε παιζουν τριπλ και τετραπλ τημ πριν σε κλεισουν κανε τη πασα. ολοι ελευθεροι ειναι αφου πεφτουν πανω σου 3 παικτες... Λες θαυμαζεις τον σακιλ... Με σακιλ εκαναν καριερα τοσοι και τοσοι αταλαντοι (βλεπε ντενις σκοτ) που βαραγαν ελευθερα τριποντα αφου ολοι επεφταν στον σακ. ουτε στον υπνο σου να τον πλησιασεις. Δεν εχει χαθει τιποτα ακομα. Ελπιζω στα νοκ αουτ να συνελθει η ομάδα
nikefalin
QUOTE(Marciulionis @ Aug 31 2010, 23:40 ) *
Δυστυχώς χωρίς προπονητή δεν πας πουθενά... Στο πάγκο μας υπάρχει ένας τύπος που το μόνο που κάνει είναι να αποφασίζει πιοί 5 παίζουν ανά πάσα στιγμή...

Οι οδηγίες που μας μεταφέραν μετά το το τελευταίο time out ήταν ενδεικτικές... Βάλτε εύκολα καλάθια, παίξτε μπάλα και κάτι τέτοια ηρωικά... Πεθυμήσαμε το Γιαννάκη ήδη...

Ζότς στην εθνική από αύριο κιόλας να σώσουμε ότι μπορούμε! Προπονητή φαντάζομαι μπορούμε να αλλάξουμε στη μέση της διοργάνωσης εν αντιθέσει με παίκτες,ε?


όσοι το έβλεπαν από το woop.gr είχε ήχο σε κάθε τάιμ.... θυμάστε τον φοβερό Λέτσιτς του Αρη ?

Κι εντάξει ο Ιλιάσοβα ήταν στη μέρα του όπως πέρυσι ο Σπανούλης και ότι σούταρε εμπαινε. Δεν τον εμποδίσαμε κιόλας όμως.
Πόσα πικενρολ φάγαμε ΑΛΕΚΟ ? Καμμιά περιστροφή της προκοπής ? Καμμιά βοήθεια ?

Και μπροστά τι ?Πρώτη φορά μας παίζουν ζώνη στη ζωή μας ?

Γιόνας σε ευχαριστούμε πολύ για το περυσινό μετάλλιο! Δεν χρειάζεται να αγιοποιηθεί ένα χάλκινο όμως σαν τον Ρεχάγκελ!
επαθα λαστιχο
QUOTE(il postino @ Sep 1 2010, 00:21 ) *
γιατι να φανε μουτζες τα παιδια? που αφιερωνουν τις διακοπες τους για να τους κανουμε ολοι εμεις κριτικη?

πες της αποψη σου αλλα αυτο το υφος ειναι τουλαχιστον ισοπεδωτικο.


διαφωνω αδερφε.δουλευουν 3-4 ωρες την ημερα,δεν κανουν την στρατιωτικη τους θητεια,βγαζουν τετοια λεφτα (για να κανουν απλα το παθος τους)που ολα τα μελη αυτου του φορουμ δεν τα βγαζουν μαζι,εχουν οποια γκομενα θελουν,ο κοσμος τους αποθεωνει,και αλλα πολλα που το τελευταιο που με κανουν ειναι να τους λυπηθω που......ΚΑΤΑΔΕΧΤΗΚΑΝ να κατεβουν να παιξουν σε μια διοργανωση που αλλοι για να ειναι απλα παροντες ως θεατες δινουν οτι εχουν και δεν εχουν.φυσικα και θα τους κανουμε κριτικη!γιατι τετοια δουλικοτητα ρε μαγκες?
vonzuchter
QUOTE(120 @ Sep 1 2010, 00:23 ) *
Παρε ενα ταιμ αουτ και σχεδιασε ενα συστημα με που να βασιζεται σε low post game.Προφανως τωρα μας φταινε ολοι οι παιχτες αλλα δεν υπαρχει σωστη αξιοποιηση πιστευω.



Με τι σεντερ να παιξουμε στο λοου ποστ... εχουμε τον baby shaq και οχι τον αυθεντικο. οι ψηλοι μας την εχουν δει ολοι ρασιντ γουαλας και βαρανε τριποντα αντι να πανε να ριξουν καμια αγκωνια
joi
QUOTE(white chocolate @ Aug 31 2010, 23:28 ) *
ας μου πει καποιος ρε παιδια τι παραπανω εχει ο καλαθης απο τον Παππα????κ ας ηταν σχετικα υποφερτος σημερα.οταν σουταρει φοβασαι μην σου ρθει η μπαλα στο κεφαλι


Την πάσα για το κάρφωμα του Φώτση την είδες? Την ενεργητική άμυνα/πίεση με τα κλεψίματα? Τον τρόπο που φεύγει αιφνιδιασμό (για κάνε μια σύγκριση με τον Ζήση στον αιφνιδιασμό στο τέλος και ας του κάνανε φάουλ)?

QUOTE
Με τι σεντερ να παιξουμε στο λοου ποστ... εχουμε τον baby shaq και οχι τον αυθεντικο. οι ψηλοι μας την εχουν δει ολοι ρασιντ γουαλας και βαρανε τριποντα αντι να πανε να ριξουν καμια αγκωνια


Οκ κάποιοι σέντερ μας πάσχουν (ένας)... Ο Πρίντεζης δεν έχει κίνηση στην baseline? ο Φώτσης (τα γράφω πάνω για το κάρφωμα, γιατί αυτό το πράγμα δεν μπορεί να επαναληφθεί 3-4 φορές σε κάθε αγώνα)? Ο Τσάρτσαρος δεν μπορεί να παίξει από κάτω? Ο Καιμακόγλου τίποτα? Μόνο τρίποντα υπάρχουν?
a.car
QUOTE(vonzuchter @ Sep 1 2010, 00:30 ) *
Με τι σεντερ να παιξουμε στο λοου ποστ... εχουμε τον baby shaq και οχι τον αυθεντικο. οι ψηλοι μας την εχουν δει ολοι ρασιντ γουαλας και βαρανε τριποντα αντι να πανε να ριξουν καμια αγκωνια

μαλλον η αγαπημενη σου ομαδα ειναι το Πορτο Ρικο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.