Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιώργος Μπαρτζώκας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Air Kef
Αν μιλάς για το ιατρικό τιμ του Ολυμπιακού, συμφωνώ αλλά είσαι σε λάθος τόπικ.

Κατα τα άλλα νομίζω ότι ήταν λανθασμένη η απομάκρυνση του Μουν και όχι του Κόλινς.
Ο Μουν ας κατέβαινε στο 3 και ο Λοτζέσκι στο 2. Θα μπορούσαμε να το δοκιμάσουμε.
Reggie Miller #31
QUOTE(Air Kef @ Mar 6 2014, 23:13 ) *
Αν μιλάς για το ιατρικό τιμ του Ολυμπιακού, συμφωνώ αλλά είσαι σε λάθος τόπικ.

Κατα τα άλλα νομίζω ότι ήταν λανθασμένη η απομάκρυνση του Μουν και όχι του Κόλινς.
Ο Μουν ας κατέβαινε στο 3 και ο Λοτζέσκι στο 2. Θα μπορούσαμε να το δοκιμάσουμε.


Θα συμφωνήσω και προσθέτω ότι σήμερα έπαιζες στα γκαρντ χωρίς Σπανούλη,με κακό Κόλινς και με Παπαπέτρου ο οποίος δε θα μπορούσε να βοηθήσει και με Κατσίβελη που δεν έχει κάνει καλές εμφανίσεις..
erwi grey
To εχω γραψει και αλλες φορες, ο ανθρωπος δε ξερει να κανει μεταγραφες και δεν το γραφω τωρα μετα απο τον αγωνα που στην ουσια τελειωσε η χρονια, εχει πολλες αστοχες επιλογες και το θεμα ειναι οτι στην ουσια διελυσε την ομαδα .

Το δυνατο σημειο ηταν η αμυνα και τα ριμπαουντ επιθετικα και αμυντικα που πλεον ειναι η μεγαλη αδυναμια της ομαδας. Σημερα καναμε τον Λαβαλ να μοιαζει Xαουαρντ, δεν υπαρχει πλεον για μενα δικαιολογια μεταδιδει πανικο, θα μου πεις κυκλοφορει κανενας καλυτερος;
Aυτο ειναι ενα θεμα.

QUOTE(Air Kef @ Mar 7 2014, 05:13 ) *
Κατα τα άλλα νομίζω ότι ήταν λανθασμένη η απομάκρυνση του Μουν και όχι του Κόλινς.
Ο Μουν ας κατέβαινε στο 3 και ο Λοτζέσκι στο 2. Θα μπορούσαμε να το δοκιμάσουμε.

Οσον αφορα τον Μουν κανενας δε μπορει να ειναι σιγουρος εγω φανταζομαι οτι κατι χοντρο θα εκανε στα αποδυτηρια, αφου φαινοταν και φυσιογνωμικα καπως αλητεια δε νομιζω οτι θα τον εδιωχναν μονο για το twitter.
SteveNashidis
Καιρός ήταν και φέτος να βγούνε τα γνωστά λουλούδια να κατηγορίσουν παικτες,προπονητες προέδρους επειδή η ομάδα είναι ντεφορμέ . Κάθε χρόνο τα ίδια έχουμε και όμως δεν έχουν μάθει να έχουν εμπιστοσύνη ή να το θέσω καλύτερα να έχουν πίστη σε αυτήν την ομάδα. 2 χρονιές μας έβαλαν τα γυαλιά .

Ο Μπαρτζώκας είναι ίδιος εδώ και καιρό και δεν θα άλλαξει , ούτε στους τρόπους αντίδρασης στα λανθασμένα σφυρίγματα ούτε στη φιλοσοφία της προπονητικής του (σημ. σε σημαντικό βαθμό). Τον αγαπάμε παρόλο που έχει αυτήν την γραφικότητα στα παράπονα αλλά δείχνει με κάθε αντίδραση του ότι γουστάρει που είναι προπονητής αυτής της ομάδας . Μια χαρά μας είναι ο coach B . smiley.gif

Για τις επιλογές του (μη επιτυχημένες μεταγραφές ) δεν νομίζω να έχετε και πολλά ορθά επιχειρήματα καθώς μέσα σε τόσο λίγο χρόνο,με τόσο μικρό μπάτζετ σε σχέση με άλλες ομάδες , σε ένα μη ελκυστικό πρωτάθλημα της Α1 που είναι όπως το έχουν ρημαγμένο ¨ οι Ντάστον, Λοτζέσκι, Πέτγουει , Σίμμονς(βάλε και Σερμαντίνι στη ζυγαρια) + τα νέα παιδιά Αγραβάνη , Παπαπέτρου , Χριστοδούλου είναι μια χαρά για μεταγραφικές επιλογές . Και οπωσδήποτε δεν θα αμαυρωθούν οι επιλογές αυτές από τυχαίους - αποτυχημένους ΝΒΑερ που δεν προσαρμόστηκαν και ήρθαν να καλύψουν κενά και όχι για να στηριχθεί η ομάδα σε αυτούς . Τη φράση "Όλοι κάνουν λάθη " την ξεχνάτε γρήγορα και ο Μπαρτζώκας δεν είναι αλάνθαστος . Μας έχει αποδείξει τι μπορεί και τι όχι .

Αυτά συνοπτικά ως σχόλιο απο μένα για τον αρνητισμό προς την ομάδα που βγήκε σε πολλά ποστ απο χθες και είχε στόχο τον κόουτς Β .
erwi grey
QUOTE(Voyager @ Mar 8 2014, 03:51 ) *
Για τις επιλογές του (μη επιτυχημένες μεταγραφές ) δεν νομίζω να έχετε και πολλά ορθά επιχειρήματα καθώς μέσα σε τόσο λίγο χρόνο, με τόσο μικρό μπάτζετ σε σχέση με άλλες ομάδες , σε ένα μη ελκυστικό πρωτάθλημα της Α1 που είναι όπως το έχουν ρημαγμένο ¨ οι Ντάστον, Λοτζέσκι, Πέτγουει , Σίμμονς(βάλε και Σερμαντίνι στη ζυγαρια) + τα νέα παιδιά Αγραβάνη , Παπαπέτρου , Χριστοδούλου είναι μια χαρά για μεταγραφικές επιλογές . Και οπωσδήποτε δεν θα αμαυρωθούν οι επιλογές αυτές από τυχαίους - αποτυχημένους ΝΒΑερ που δεν προσαρμόστηκαν και ήρθαν να καλύψουν κενά και όχι για να στηριχθεί η ομάδα σε αυτούς . Τη φράση "Όλοι κάνουν λάθη " την ξεχνάτε γρήγορα και ο Μπαρτζώκας δεν είναι αλάνθαστος . Μας έχει αποδείξει τι μπορεί και τι όχι .

Αυτά συνοπτικά ως σχόλιο απο μένα για τον αρνητισμό προς την ομάδα που βγήκε σε πολλά ποστ απο χθες και είχε στόχο τον κόουτς Β .

Μη ορθα επιχειρηματα:

1.Προφανως και ολοκληρο το καλοκαιρι δε φτανει για να κανεις μεταγραφες.
2.Το μπατζετ δεν ειναι μικρο.
3.Σε ενα μη ελκυστικο πρωταθλημα μεν, αλλα στον πρωταθλητη Ευρωπης ειναι ελκυστικο να παιζεις.
4.Ντανστον ναι, Λοτζεσκι οχι και τοσο γνωμη παντα τον θεωρω μετριο παικτη οχι κακο αλλα για τα λεφτα του καλη κινηση, ο Πετγουει; ο Σιμονς;
Ο Σερμαντινι εφυγε το καλοκαιρι και η ηρθε ο Μπεγκιτς ο Μπεγκιτς δε παιζει και ξαναηρθε ο Σερμαντινι, αυτο εχει λογικη συνεπεια...
5.Τις μεταγραφες των Αμερικανων αυτος τις κανει αν ξερει οτι ειναι γυρολογοι, μισθοφοροι κλπ και δε θα αποδωσουν γιατι τους παιρνει;
Oι πιτσιρικαδες ειναι απορροια της πολιτικης των προεδρων για αποκτηση νεαρων, δουλεια του ειναι να τους κανει καλυτερους.
giorgos14
Tη γλίτωσες τυχερούλη...Στη βραδινή προσευχή περιέλαβε και τον Τράκη μέσα.
Reggie Miller #31
Τον έφαγε τον Άρτζι! smiley.gif
Quincy
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Mar 8 2014, 14:10 ) *
Τον έφαγε τον Άρτζι! smiley.gif




Χαχαχα smiley.gif

Ήταν δυνατή μάχη. 4-5 παιχνίδια και θα τον είχε διώξει τον Μπαρτζώκα ο Άρτζυ

Αλλά ΔΓ είναι αυτός 77.gif
yorgos
Αν οι Αφοί είναι γκαζωμένοι κατά του Τράκη, διώχνουν το Μπαρτζώκα και παίρνουν δίδυμο Ιτούδη-Άρτζι και γίνεται της κολάσεως: ο Άρτζι λέει στις συνεντεύξεις τύπου ότι ο ΠΑΟ κερδίζει με τη διαιτησία, ο Μπαρτζώκας με τη στήριξη του Χιου αποκαλύπτει πως ο Ιτούδης χορηγεί αναβολικά στον Ολυμπιακό, η Πράσινη νουθετεί το Μπαρτζώκα να βρει επιθετικό πλάνο και οι Αφοί τρολάρουν παρκάροντας ένα μίνι Κούπερ πίσω από τον πάγκο του κόουτς B στο ΣΕΦ.
North_gato
QUOTE (yorgos @ Mar 8 2014, 18:40 ) *
Αν οι Αφοί είναι γκαζωμένοι κατά του Τράκη, διώχνουν το Μπαρτζώκα και παίρνουν δίδυμο Ιτούδη-Άρτζι και γίνεται της κολάσεως: ο Άρτζι λέει στις συνεντεύξεις τύπου ότι ο ΠΑΟ κερδίζει με τη διαιτησία, ο Μπαρτζώκας με τη στήριξη του Χιου αποκαλύπτει πως ο Ιτούδης χορηγεί αναβολικά στον Ολυμπιακό, η Πράσινη νουθετεί το Μπαρτζώκα να βρει επιθετικό πλάνο και οι Αφοί τρολάρουν παρκάροντας ένα μίνι Κούπερ πίσω από τον πάγκο του κόουτς B στο ΣΕΦ.



Χτες ομως στον αγωνα με την Καχα, στο τεταρτο δεκαλεπτο κατω απο το καλαθι του Παναθηναικου ειχαν παρκαρει οι cheer leaders.
w00t.gif tongue.gif
Καταπληκτικη εμπνευση... Φτανανε ως εκει οι παικτες της Καχα και που μυαλο να σηκωσουν ματια στο καλαθι. Στριφογυρναγανε μεχρι τη ληξη των 24 δευτερολεπτων και παλι καλα που γυρναγανε να παιξουνε αμυνα.
yorgos
QUOTE
Χτες ομως στον αγωνα με την Καχα, στο τεταρτο δεκαλεπτο κατω απο το καλαθι του Παναθηναικου ειχαν παρκαρει οι cheer leaders.

Και με τον Ολυμπιακό στο τοπ-16 το ίδιο έγινε. Μία μάλιστα έκανε και τη χαρακτηριστική χειρονομία στο σύνθημα "π... πάλι - π... πάλι οέ, οέ"
North_gato
QUOTE (yorgos @ Mar 8 2014, 21:30 ) *
Και με τον Ολυμπιακό στο τοπ-16 το ίδιο έγινε. Μία μάλιστα έκανε και τη χαρακτηριστική χειρονομία στο σύνθημα "π... πάλι - π... πάλι οέ, οέ"


Δεν το ειχα προσεξει...
Χτες ομως η καμερα επιασε ενα μανουλι!!! smiley.gif
Sence Of Defence
QUOTE (Air Kef @ Mar 6 2014, 23:13 ) *
Αν μιλάς για το ιατρικό τιμ του Ολυμπιακού, συμφωνώ αλλά είσαι σε λάθος τόπικ.

Κατα τα άλλα νομίζω ότι ήταν λανθασμένη η απομάκρυνση του Μουν και όχι του Κόλινς.
Ο Μουν ας κατέβαινε στο 3 και ο Λοτζέσκι στο 2. Θα μπορούσαμε να το δοκιμάσουμε.



ρε παιδιά το είπε ο Μπαρτζώκας, ο Μουν ήταν αδιάφορος. Δεν νομίζω να του την κάρφωσε στα ξαφνικά και να τον έδιωξε.
Δεν ήξερε λέει ότι πετούσαν για την πόλη, σε πια ομάδα νόμιζε ότι βρισκόταν. Εξάλλου είπε ο Μπαρτζώκας ότι άτομα
τα οποία έχουνε προβληματική συμπεριφορά πρέπει να απομακρύνονται.

Τι να δοκιμάσεις? τον χρόνο σου τρως.
louie
o μπαρτζωκας αναθσρρησε λιγο με τα νεα στον παναθηναικο και του ηρθαν πυρα απο την αμερικη αυτη τη φορα



απο αυτα που λεει ο αντιτς ο μπαρτζωκας ειχε υπογραψει στη φενερ ΠΡΙΝ τους τελικους και οι παιχτες το ηξεραν
louie
οπα τπ χοντρυνε κι αλλο ο αντιτς και ειπε αυτο που ακουγεται συχνα για τον μπαρτζωκα, ειδικα τελευταια

QUOTE
"Ο Ντούσαν Ίβκοβιτς άφησε την ομάδα στον αυτόματο πιλότο και κατακτήσαμε ξανά την Ευρωλίγκα. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ. Στηρίζω κάθε μου λέξη. Thrylos 4 ever".


http://www.sport24.gr/Basket/antits_phrame...to.2680287.html
Quincy
Πάντως σε συνέντευξη του Περο στο All Star Game είχε πει ότι δεν είχε κάτι με τον Μπαρτζώκα, κι ότι εκείνο το tweet με το κουπεράκι ήταν απλά ένα αστείο

Τώρα πάλι άλλα... άντε βγάλε άκρη.

Πάντως αν το ήξεραν οι παίκτες ότι είχε γίνει κάτι τέτοιο, σίγουρα θα το γνώριζε και η δοιήκηση. Το πιο πιθανό (λογικό) είναι να υπήρξαν απλά συζητήσεις κι όταν έψαχνε προπονητή να χτύπησε και την πόρτα του Μπαρτώκα να δει τι παίζει.

Να έπεσαν υπογραφές δεν ξέρω πως θα μπορούσε να έχει γίνει χωρίς μάλιστα να χει πάρει χαμπάρι κανένας. Έτσι κι αλλιώς είχε συμβόλαιο ο κοουτς το καλοκαίρι αν δεν κάνω λάθος
katharop
QUOTE (louie @ Mar 9 2014, 13:10 ) *
οπα τπ χοντρυνε κι αλλο ο αντιτς και ειπε αυτο που ακουγεται συχνα για τον μπαρτζωκα, ειδικα τελευταια



http://www.sport24.gr/Basket/antits_phrame...to.2680287.html

το γραψα και χθες ψέμα είναι?
louie
QUOTE (Quincy @ Mar 9 2014, 13:11 ) *
Πάντως σε συνέντευξη του Περο στο All Star Game είχε πει ότι δεν είχε κάτι με τον Μπαρτζώκα, κι ότι εκείνο το tweet με το κουπεράκι ήταν απλά ένα αστείο

Τώρα πάλι άλλα... άντε βγάλε άκρη.

Πάντως αν το ήξεραν οι παίκτες ότι είχε γίνει κάτι τέτοιο, σίγουρα θα το γνώριζε και η δοιήκηση. Το πιο πιθανό (λογικό) είναι να υπήρξαν απλά συζητήσεις κι όταν έψαχνε προπονητή να χτύπησε και την πόρτα του Μπαρτώκα να δει τι παίζει.

Να έπεσαν υπογραφές δεν ξέρω πως θα μπορούσε να έχει γίνει χωρίς μάλιστα να χει πάρει χαμπάρι κανένας. Έτσι κι αλλιώς είχε συμβόλαιο ο κοουτς το καλοκαίρι αν δεν κάνω λάθος


υπογραφες ειχαν πεσει σε προσυμφωνο, το ειχε βγαλει η πρασινη το προσυμφωνο και μετα το παραδεχτηκε και ο μπαρτζωκας. οχι κανονικο συμβολαιο ομως
Quincy
Α οκ. Thanks δεν το ήξερα.

Για το τελευταίο tweet εγώ δεν συμφωνώ και έχει γράψει και πολλές φορές το γιατί. Το ότι το λέει και ένας βασικός του repeat είναι φυσικά διαφορετικό

Γενικά πάντως οι σχέσεις των δύο δεν ήταν ποτέ καλές.
redleg7
Καραγκιοζιλικια απο τον Αντιτς.Και οι πετρες ξερουν για την προσωπικη του διαμαχη με τον κοουτς οταν περσι δεν γουσταρε να κανει εξτρα προπονησεις λογω του επιβ.ντικου προγραμματος..Δεν αναφερει φυσικα γιατι σερνοταν ο ιδιος στους τελικους που αποβληθηκε σ ολους και τον εκαναν αλογο.Προφανως για προπονησεις δεν ειχε χρονο.Για φραπεδακια στα ΒΠ ειχε και μπολικο.Ολα αυτα μια εποχη πυο η ομαδα κυνηγαει την προκριση στην 8δα αυτος πουλαει αγαπες και οπαδιλικια.Να χαρω εγω μια αγαπη για τον Θρυλο.
Quincy
QUOTE(redleg7 @ Mar 9 2014, 12:35 ) *
Ολα αυτα μια εποχη πυο η ομαδα κυνηγαει την προκριση στην 8δα αυτος πουλαει αγαπες και οπαδιλικια.Να χαρω εγω μια αγαπη για τον Θρυλο.



Αυτό το σκέφτηκα κι εγώ... Τι προσφέρει δηλαδή όλο αυτό; Να βγάλει μυρωδιά τον Μπαρτζώκα ο Άντιτς για να γινει μάγκας; Πολύ κακό timing τώρα που ρχεται κι η ήττα στη Βαρκελώνη και θα φουντώσει παλι η γκρίνια
redleg7
QUOTE (Quincy @ Mar 9 2014, 13:38 ) *
Αυτό το σκέφτηκα κι εγώ... Τι προσφέρει δηλαδή όλο αυτό; Να βγάλει μυρωδιά τον Μπαρτζώκα ο Άντιτς για να γινει μάγκας; Πολύ κακό timing τώρα που ρχεται κι η ήττα στη Βαρκελώνη και θα φουντώσει παλι η γκρίνια

Δεν φημιζεται ο Ανιτς για τον δεικτη νοημοσυνης του και δεν ειρωνευομαι στο κομματι αυτο.Τωρα γιατι το ποσταρε την δεδομενη στιγμη δεν γνωριζει κανεις.Μαλλον βρηκε πατημα απ τις 3 σερι ηττες και ξεδωσε.Πριν δεν μπορουσε να βρει πατημα.
bbplayer
αυτόματο, ξε-αυτόμαστο ο Αντιτς δεν ήταν μέρος του. σερνόταν όλη τη χρονιά, έκανε ένα καλό ΦΦ και μετά στα τελικά του πρωταθλήματος εξαφανίστηκε.
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ Mar 9 2014, 13:43 ) *
αυτόματο, ξε-αυτόμαστο ο Αντιτς δεν ήταν μέρος του. σερνόταν όλη τη χρονιά, έκανε ένα καλό ΦΦ και μετά στα τελικά του πρωταθλήματος εξαφανίστηκε.

Ήταν κακός σε μεγάλα διαστήματα πέρσι αλλά όταν ήταν μέσα η ομάδα μπορούσε να γίνει πιο σκληρή,να ''βαρέσει'' λίγο παραπάνω. Μας λείπει πολύ αυτό φέτος
louie
κατα την γνωμη μου ειναι προφανες οτι ολα αυτα τα γραφει γιατι εχει θεμα με τον μπαρτζωκα και τωρα ηταν η ευκαιρια να τα πει και ο κοσμος να συμφωνησει μαζι του.

απο εκει και περα το χτισιμο της ομαδας, το απολυτο κουμπωμα των παιχτων μεταξυ τους, την χημεια της, το mentality κτλ τα εφτιαξε ο ιβκοβιτς την προηγουμενη χρονια. σε αυτο το κομματι εχει δικιο ο αντιτς και οσοι υποστηριζουν αυτη την αποψη. απο την αλλη και ο μπαρτζωκας εκανε καποια εξαιρετικα κοουτσαρισματα οπως πχ με την τσσκα στον ημιτελικο και προσαρμογες στο παιχνιδι της ομαδας αφου εχασε ντορσευ και μαντζαρη. η αληθεια ειναι καπου στην μεση.
Quincy
Μα φυσικά το της θέμα χημείας και το δέσιμο της ομάδας έγιναν από το Ντούντα. Κανείς δεν θα το αρνηθεί αυτό.

Αλλά όχι ότι δεν βοήθησε ο Μπαρτζώκας, ούτε ότι θα το ξανάπαιρνε η ομάδα και με μένα προπονητή ξέρω γω.
katharop
QUOTE (Quincy @ Mar 9 2014, 13:59 ) *
Μα φυσικά το της θέμα χημείας και το δέσιμο της ομάδας έγιναν από το Ντούντα. Κανείς δεν θα το αρνηθεί αυτό.

Αλλά όχι ότι δεν βοήθησε ο Μπαρτζώκας, ούτε ότι θα το ξανάπαιρνε η ομάδα και με μένα προπονητή ξέρω γω.

τον παράγοντα οτι το επίπεδο της ελ πέρυσι ήταν πολύ χαμηλό,το χαμηλότερο που θυμάμαι απο το 06 και μετά τον έβαλες μέσα?
redleg7
Φαιναλ 4 με Τσσκα,Ρεαλ,Μπαρτσα το λες ενα απ τα καλυτερα φαιναλ φορ τα τελευταια χρονια με ομαδες ΠΛΗΡΟΤΑΤΕΣ και με μπατζετ πολυ πολυ υψηλα.Πεταξε 100 ρα στην Ρεαλ και διελυσε την Τσσκα περσι και οπως εχω ξαναπει επαιξε ενα απ τα θεαματικοτερα φαιναλ φορ τα τελευταια χρονια.
Las Plagas
δεν ειπε κατι που δεν ξερουμε ο αντιτς
North_gato
QUOTE (redleg7 @ Mar 9 2014, 13:35 ) *
Καραγκιοζιλικια απο τον Αντιτς.Και οι πετρες ξερουν για την προσωπικη του διαμαχη με τον κοουτς οταν περσι δεν γουσταρε να κανει εξτρα προπονησεις λογω του επιβ.ντικου προγραμματος..Δεν αναφερει φυσικα γιατι σερνοταν ο ιδιος στους τελικους που αποβληθηκε σ ολους και τον εκαναν αλογο.Προφανως για προπονησεις δεν ειχε χρονο.Για φραπεδακια στα ΒΠ ειχε και μπολικο.Ολα αυτα μια εποχη πυο η ομαδα κυνηγαει την προκριση στην 8δα αυτος πουλαει αγαπες και οπαδιλικια.Να χαρω εγω μια αγαπη για τον Θρυλο.



Βρισκω την ανμοχλευση του θεματος ασκοπη.
Εστω κσαι αν του αρεσε να πινει φραπε στα βορεια δυστυχως δεν ειναι ο μονος αθλητης, η επαγγελματιας που προτιμουσε το μαγαζι απο την προπονηση. Εδω παλιοτερα ποδοσφαιριστες πηγαιναν κατευθειαν για προπονηση απο τα νυχτομαγαζα . Αυτοι τα εχτισαν. Τελως παντων.
Εχει περασει ενας χρονος... Εστω και η απορριψη απο τον Μπαρτζωκα καλο του εκανε. Συμβολαιο στο ΝΒΑ δεν περιμενε κανεις μας.
yorgos
QUOTE
τον παράγοντα οτι το επίπεδο της ελ πέρυσι ήταν πολύ χαμηλό,το χαμηλότερο που θυμάμαι απο το 06 και μετά τον έβαλες μέσα?


ΚΓΤ επίπεδα είχε η Ευρωλίγκα πέρυσι, όπως έχει και φέτος.
QUOTE
αυτόματο, ξε-αυτόμαστο ο Αντιτς δεν ήταν μέρος του. σερνόταν όλη τη χρονιά, έκανε ένα καλό ΦΦ και μετά στα τελικά του πρωταθλήματος εξαφανίστηκε.
+1.
Reggie Miller #31
Ένας σταρ του NBA smiley.gif δεν έχει ανάγκη από οπαδιλίκια!

Ο Πέρο είπε την γνώμη του,και όσο για τους τελικούς,δε θυμάμαι και πολλούς παίκτες του Ολυμπιακού που δεν σέρνονταν ή που δεν ήταν αδιάφοροι.Και όταν έφευγε ο Πέρο είχε ανεβάσει φωτό που ήταν όλοι μαζεμένοι και έκανε λόγο για οικογένεια,όπως και την φωτό με το Mini που είχε πάνω τον Mr.Bean(αυτό ήταν πράγματι τραβηγμένο).Επομένως δεν το έκανε τώρα που τα πράγματα δεν πάνε καλά για τον κόουτς.

Επιπλέον,ο Πέρο ήταν μέρος της καλής άμυνας που έπαιξε τα τελευταία 2 χρόνια ο Ολυμπιακός,έδινε δύναμη στην ρακέτα,τα οποία δύο λείπουν πολύ φέτος,ειδικά όταν θες να γυρίσεις ένα παιχνίδι.όπως και ο λόγος που γίνεται για προδοσία,όλες οι πλευρές έχουν παραδεχτεί ότι υπήρξε προσύμφωνο με την Φενέρ.
yorgos
Μικρόψυςο δείχνει ο Άντιτς, τόσο κακό πια του έκανε ο Μπαρτζώκας, τη γκόμενα του έφαγε; Κατινιά και σε τάιμινγκ ύπουλο. Αν τα έλεγε το επόμενο ή προηγούμενο καλοκαίρι θα ήταν η άποψή του, τώρα είναι απλά χτύπημα κάτω από τη μέση, ακόμη κι αν είναι μερικώς αλήθεια.
rankin
Το πρόβλημα δεν ειναι μονο τα όσα γράφει ο Αντιτς στο twitter του, ειναι επίσης οτι και ο Κάιλ του κλείνει το μάτι αλλά και οτι αυτη τη στιγμή, φαίνεται να γίνεται κάτι που μοιάζει με συντονισμένη επίθεση απέναντι στον κοουτς.

Απο δημοσιογράφους, πρώην (και οχι μονο) παίχτες, απο τα κακά αποτελέσματα των τελευταίων εβδομάδων, και φυσικά απο σημαντική μερίδα του κόσμου.

Δε ξέρω πως σκέφτονται οι πρόεδροι.. Παραδοσιακά στηρίζουν τους προπονητές τους ως το τέλος και τουλάχιστον ηθικά, αυτό θα πρέπει να κάνουν και τώρα (κατα τη γνώμη μου) ..
Παρόλα αυτά, μοιάζει να σφίγγει επικίνδυνα ο κλοιός γύρω απο τον κοουτς..
Σαν πλέον να πήραν και κουράγιο κάποιοι απο την απομάκρυνση του Πεδουλάκη και να θέλουν να παιχτεί το ιδιο σενάριο και στον Ολυμπιακό..
Σαν να λένε "αφου το κάναν αυτοί, μπορούμε και εμείς"

Περιμένω δύσκολες βδομάδες για την ομάδα και τον κοουτς.
louie
καλα αυτος εχει παρει φορα και παραληρει. τωρα λεει οτι σαν οπαδος ανυσηχει οτι θα καταστραφει οτι εχτισαν τα 2 προηγουμενα χρονια....


redleg7
QUOTE (North_gato @ Mar 9 2014, 14:08 ) *
Βρισκω την ανμοχλευση του θεματος ασκοπη.
Εστω κσαι αν του αρεσε να πινει φραπε στα βορεια δυστυχως δεν ειναι ο μονος αθλητης, η επαγγελματιας που προτιμουσε το μαγαζι απο την προπονηση. Εδω παλιοτερα ποδοσφαιριστες πηγαιναν κατευθειαν για προπονηση απο τα νυχτομαγαζα . Αυτοι τα εχτισαν. Τελως παντων.
Εχει περασει ενας χρονος... Εστω και η απορριψη απο τον Μπαρτζωκα καλο του εκανε. Συμβολαιο στο ΝΒΑ δεν περιμενε κανεις μας.

Δεν ειναι ο μονος αλλα επειδη αφορα την ομαδα μας και φυσικα στερουμαστε αρκετα να αγορασουμε το ωραιο μας διαρκειας οταν θα κανει δηλωσεις αστοχες ορμομενος απ την προσωπικη του κοντρα με τον Μπαρτζωκα καλο θα ειναι να επιδεχεται και της ιδιας αυστηρης κριτικης.Και οταν λεω για καφεδακια δεν εννοω παραπτωματα σε φυσιολογικο πλαισιο.Μιλαμε για καταστασεις που ειχαν ξεφυγει.
Quincy
QUOTE(katharop @ Mar 9 2014, 13:01 ) *
τον παράγοντα οτι το επίπεδο της ελ πέρυσι ήταν πολύ χαμηλό,το χαμηλότερο που θυμάμαι απο το 06 και μετά τον έβαλες μέσα?



Με το νέο τοπ16 που ίσχυσε από τότε; Δεν νομίζω. Και ανταγωνιστηκότερο ήταν και με μεγάλα κι αρκετά φαβορί. Μάλλον εσύ πρέπει να τον βγάλεις έξω smiley.gif

@ louie αυτό το καταλαβαίνω. Όλοι ανυσηχούμε smiley.gif

Το ταιμινγκ ειναι που προβληματιζει
redleg7
QUOTE (louie @ Mar 9 2014, 14:16 ) *
καλα αυτος εχει παρει φορα και παραληρει. τωρα λεει οτι σαν οπαδος ανυσηχει οτι θα καταστραφει οτι εχτισαν τα 2 προηγουμενα χρονια....



Η Ατλαντα για τι φημιζεται?Ξερει κανεις?Μιλαμε για ¨ξαφνικο¨ παραληρημα.

QUOTE (Quincy @ Mar 9 2014, 14:18 ) *
Με το νέο τοπ16 που ίσχυσε από τότε; Δεν νομίζω. Και ανταγωνιστηκότερο ήταν και με μεγάλα κι αρκετά φαβορί. Μάλλον εσύ πρέπει να τον βγάλεις έξω smiley.gif

smiley.gif smiley.gif
louie
παιδια πρεπει να μπειτε λιγο στο τουιτερ του να δειτε, εχει ενδιαφερον. καθομουν να δω τα τουιτ του και βλεπω σε αυτο που λεει οτι ο ολυμπιακος ειναι πανω απο ολους και πεταει την σποντα για τον μπαρτζωκα που υπεγραψε αλλου να το εχει κανει favorite ο maric ο πρωην δικος μας... μετα σε αυτο που λεει οτι ο ιβκοβιτς αφησε την ομαδα στον αυτοματο πιλοτο να το εχει κανει favorite ο velickovic! οτι να ναι... τα εχει κανει ο σκοπιανος ολα σημερα...
Anaz
QUOTE
απο εκει και περα το χτισιμο της ομαδας, το απολυτο κουμπωμα των παιχτων μεταξυ τους, την χημεια της, το mentality κτλ τα εφτιαξε ο ιβκοβιτς την προηγουμενη χρονια. σε αυτο το κομματι εχει δικιο ο αντιτς και οσοι υποστηριζουν αυτη την αποψη. απο την αλλη και ο μπαρτζωκας εκανε καποια εξαιρετικα κοουτσαρισματα οπως πχ με την τσσκα στον ημιτελικο και προσαρμογες στο παιχνιδι της ομαδας αφου εχασε ντορσευ και μαντζαρη. η αληθεια ειναι καπου στην μεση.
ΚΑΙ θεμελιώδεις αλλαγες στην αμυνα, για τις οποιες μαλιστα ΟΙ ΙΔΙΟΙ που λενε φετος οτι η ομαδα πηγε στον αυτοματο, περσι γκρινιαζαν οτι εχει αλλαξει την ταυτότητά της. rolleyes.gif
redleg7
Μολις το τσεκαρα και εγω.Τα κανε ρδελομπου αποψε στο ¨ξαφνικο¨.

Μερικς απ τις απαντησεις που ελαβε..


@antic12pero pero you are drunk go home!

@antic12pero you are not helping and you are not respecting...

spysta
τον Περο τον γουσταρα ,τον ηθελα στην ομαδα .. αλλα αυτα που κανει (και εκανε , απο περυσι το καλοκαιρι) ειναι ΜΛΚΙΕΣ ΟΛΚΗΣ.
end of story

κριμα για τον ιδιο πανω απ ολα
mr 3Xdouble
Καλά τι πίνει αυτός ο Άντιτς??? Σαν παρατημένη γκόμενα κάνει και δεν έφυγε και κακήν κακώς. Στο ΝΒΑ πήγε για όνομα του θεού. Αυτά τα "η ομάδα πήγε σε αυτόματο πιλότο και πήρε το Ευρωπαικό ελέω ντούντα" είναι για καφενειακές συζητήσεις και πιστεύω δεν θα έπρεπε σε καμία περίπτωση να βγαίνουν τέτοιες κουβέντες από το στόμα σοβαρού (???) αθλητή. Τεράστιο disrespect στον Μπαρτζώκα.
roko
Tα οσα ειπε ο Αντιτς απλα δειχνουν αυτο που πιστευω ακραδαντα και εχω σαν αρχη στην ζωη μου. Μην εχεις απαιτησεις απο κανεναν ανθρωπο και οτι οποιοσδηποτε μπορει ανα πασα στιγμη να αποδειχτει οτι ηταν παντοτε η' οτι εγινε αργοτερα καποια στιγμη σκαρτος σκαρτος. Η ΜΙΚΡΟΨΥΧΙΑ σε ολο της το μεγαλειο. Προσωπικα συνεχιζω να υποστηριζω Μπαρτζωκα,ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΛΛΗΝΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΣΕΙ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ. Και αυτο που ειπε ενας φιλος οτι το πηραμε το 2ο ευρωπαικο απο τον αυτοματο πιλοτο του ντουντα ειναι πολυ λαθος. Το μπασκετ που παιξαμε με μπαρτζωκα ηταν πολυ διαφορειτκο και θεαματικοτερο απο αυτο με τον Ντουσαν. Χωρις αυτο να σημαινει ασφαλως οτι ο Μπαρτζωκας ειναι ανωτααερος του ντουσαν που ειναι μαζι με τον Ζοτς οι κορυφαιοι προπονητες στην ευρωπη.
rankin
Ο Πέρο ξεσπάθωσε ειδικά τώρα που ειδε οτι ο αντικαταστάτης του ειναι πολύ κατώτερος των προσδοκιών..
τρελάθηκε.
τρελάθηκε....

(που θα λεγε και ο Ponzi)
TakeshyKurosawa
Γιατί αποβλήθηκε ο Ξεπλένης τώρα?
redleg7
QUOTE (rankin @ Mar 9 2014, 14:38 ) *
Ο Πέρο ξεσπάθωσε ειδικά τώρα που ειδε οτι ο αντικαταστάτης του ειναι πολύ κατώτερος των προσδοκιών..
τρελάθηκε.
τρελάθηκε....

(που θα λεγε και ο Ponzi)

Βασικα κανει μπαμ οτι ειναι προσωπικο το θεμα επειδη τον απερριψε ο Μπαρτζωκας.Απλα η ομαδα δεν εχανε τοσο καιρο και βρηκε πατημα με τις 3 κολλητες ηττες να ξεδωσει.Ολη την σεζον περιμενε την στιγμη αυτη.Μου κανει εντυπωση πως βγηκε ομως σημερα και οχι πχ μετα το ματς με την Μιλανο.Δεν ξερω...
Quincy
Κρίμα να μειώνει μόνος του τον εαυτό του στα μάτια όλως τον φιλάθλων του Ολυμπιακού που τον είχαν σε εκτίμηση και τον σεβόντουσαν για όσα προσφερε. Ψυχάρα.

Αλλά πέρα από τους κλασσικούς πανηγυρτζίδες που νομίζουν ότι δικαιώνονται επειδή θεωρούν τον Μπαρτζώκα μυρωδιά, όλοι καταλαβαίνουν ότι μόνο κακό μπορεί να κάνουν στην ομάδα κάτι τέτοια.

Και φυσικά βγήκε τώρα να τα πει που ξέρει ότι κατα 95% δεν θα πάμε στο Φ4. Αν τα έλεγε νωρίτερα μπορεί να χε ήδη εκτεθεί τώρα. Κρίμα γιατί είναι μεγάλη συμπάθεια ο Περο

Υ.Γ. Λέτε να το κανε επειδή έμαθε ότι έφυγε ο Πεδουλάκης, και ψήθηκε να διώξει τον Μπαρτζώκα μέσω Ατλάντας; smiley.gif
erwi grey
Αυτα που γραφει, ασχετα αν συμφωνει κανεις μαζι του δειχνουν ποσο μικρος ανθρωπος ειναι.
TakeshyKurosawa
Μήπως λέω μήπως όλα αυτά περί Άντιτς και Χάινς που ήθελαν νέα πρόκληση και για ότι ο Χάινς δεν απαντούσε στα τηλέφωνα παίζοντας μπινια στην ομάδα είναι ένα κάλυμα για πράγματα που συνέβησαν και δεν έπρεπε να μαθευτούν?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.