Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιώργος Μπαρτζώκας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
frenchman7
QUOTE(roko @ Jun 3 2014, 23:26 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ei-oi-synthikes

Εναν ψυχολογο ρε παιδια στον ανθρωπο.Πιο looser πεθαινεις 68.gif


Ας ελπίσουμε πως είναι ψυχολογικό τρικ του στυλ είμαστε το outsider (που αποδεδειγμένα μας ταιριάζει)
roko
QUOTE (reignman @ Jun 4 2014, 01:33 ) *
αλλη μια φορα να δω το looser θα σπασω το κεφαλι μου στον τοιχο

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=looser


XAXAXA Eγραψες!! Ομολογω οτι δεν το ηξερα πως γραφεται smiley.gif Εδω εχουμε ξεχασει τα ελληνικα μας με τα greeklish στο loser θα κολλησουμε? Για ρωτα τον κοουτς ειμαι σιγουρος οτι ξερει πως γραφεται bball.gif
redleg7
Μια αντε 2 με 3 το πολυ μερες ακομα.

https://www.youtube.com/watch?v=PG4TmkErlu4
reignman
σοβαρα ρε παιδια , ειμαστε στους τελικους και το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να σκιζετε τον κοουτς και 1-2-3 παιχτες? δηλαδη ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ειμαστε.
akratacity
QUOTE (frenchman7 @ Jun 4 2014, 07:33 ) *
Ας ελπίσουμε πως είναι ψυχολογικό τρικ του στυλ είμαστε το outsider (που αποδεδειγμένα μας ταιριάζει)

γτ να ειναι τρικ???

δεν καταλαβα που ειναι το περιεργο στις δηλωσεις του

στην ουσια λεει οτι την ψυχολογια την εχει πλεον ο παο μετα το διπλο στο ΣΕΦ

frenchman7
QUOTE(akratacity @ Jun 4 2014, 12:46 ) *
γτ να ειναι τρικ???

δεν καταλαβα που ειναι το περιεργο στις δηλωσεις του

στην ουσια λεει οτι την ψυχολογια την εχει πλεον ο παο μετα το διπλο στο ΣΕΦ


"είμαστε έτοιμοι αύριο παρά το γεγονός πως ότι ψυχολογικά έχουν αντιστραφεί οι συνθήκες"

Αν τις εννοεί ουσιαστικά περιγράφει την καταρρακωμένη ψυχολογία των παιχτών μας, και την "βγάζει" προς τα έξω σαν
έτοιμο άλλοθι για ενδεχόμενη ήττα.

Για μένα πιο πιθανό είναι να επιδιώκει να βγει μια τέτοια εικόνα προς τα έξω για να ενισχύσει την εικόνα του αουτσαιντερ
roko
Χαλκομανια στην πατουσα του Αλβερτη και του Πριφτη ρε Γιωργαρα..Ντροπη ρε

41.gif 41.gif 41.gif
Joda
QUOTE (roko @ Jun 4 2014, 21:09 ) *
Χαλκομανια στην πατουσα του Αλβερτη και του Πριφτη ρε Γιωργαρα..Ντροπη ρε

41.gif 41.gif 41.gif


Αυτο ειναι το πιο τραγικο πιστευω για ενα προπονητη.Να του παιρνει την ταυτοτητα ο αλβερτης που δεν ειναι καν προπονητης.
Reggie Miller #31
QUOTE(frenchman7 @ Jun 4 2014, 13:23 ) *
"είμαστε έτοιμοι αύριο παρά το γεγονός πως ότι ψυχολογικά έχουν αντιστραφεί οι συνθήκες"

Αν τις εννοεί ουσιαστικά περιγράφει την καταρρακωμένη ψυχολογία των παιχτών μας, και την "βγάζει" προς τα έξω σαν
έτοιμο άλλοθι για ενδεχόμενη ήττα.

Για μένα πιο πιθανό είναι να επιδιώκει να βγει μια τέτοια εικόνα προς τα έξω για να ενισχύσει την εικόνα του αουτσαιντερ



Για μένα αυτό που βλέπω είναι ότι μεταδίδει εκνευρισμό στην ομάδα με τις αντιδράσεις του και πιστεύω ότι δεν μπορεί να της δώσει κίνητρο και πάθος.Σήμερα ειδικά και την Κυριακή θα έπρεπε να μπουν στο γήπεδο σαν Τσετσένοι αυτονομιστές.
Και πραγματικά ένας καλός προπονητής είναι αυτός που αναθεωρεί κάποια από τα σχέδια του και από αυτά που ζητάει μέσα στο παιχνίδι(αλλαγές στα σκριν κτλ).
Δεν ξέρω αν θα μείνει ή θα φύγει,αλλά δε νομίζω ότι είναι αυτός το μοναδικό πρόβλημα της ομάδας.
erwi grey
Πραγματικα πρωτη φορα λυπηθηκα την ομαδα ακομα και απο εποχες Γκουλιας.
Καταφεραμε να κανουμε τον Παναθηναικο να βαλει πανω απο 80 ποντους.
roko
Με την εθνικη Σερβιας ο αλλος 100 χρονων και απεναντι στην Ισπανια και στην Τουρκια μεσα στην Κωνσταντινουπολη τους κοντραρε με αμυνα που μασουσε σιδερα.Ο δικος μας την λεξη αμυνα την εχει ακουσει ποτε του?..Σημερα τι εκανε παλι? Ξεκιναει τον Σιμονς να του παρει το σκαλπ ο Λασμε,και μετα τον εστελενε βοηθεια στην περιφερεια και εμενε ο Σπανουλης κατω απο το καλαθι με τον ψηλο...Δηλαδη προσπαθουσε να μιμηθει το μαρκαρισμα του Γκιστ στον Σπανουλη με αυτον τον τροπο.. blink.gif Για να μην πω για την ψυχολογικη προετοιαμσια και τις αντιδρασεςι του αυτα τα βλεπουμε ολοι..Αν μεινει και του χρονου τα ιδια θα εχουμε οτι παικτη και να παρουμε.Ειτε εχεουμε πλεονεκτημα εδρας στους τελικους ειτε μειονεκτημα.
North_gato
QUOTE (erwi grey @ Jun 4 2014, 21:21 ) *
Πραγματικα πρωτη φορα λυπηθηκα την ομαδα ακομα και απο εποχες Γκουλιας.
Καταφεραμε να κανουμε τον Παναθηναικο να βαλει πανω απο 80 ποντους.



Το βασικο που εκανε αυτη τη χρονια ο Ολυμπιακος του Μπαρτζωκα ηταν να αναστησει πεθαμενους.... Ριχνοντας μια ματια στα απροηγουμενα αποτελεσματα ομαδων που μας ξεφτελισαν, θα επιβεβαιβεωθουν τα λεγομενα μου.
Joda
Μ αυτον του χρονου πολυ φοβαμαι οτι τα πραγματα θα ειναι ακομα χειροτερα.Δεν ειπαμε να παιρνεις καθε χρονο την ευρωλιγκα.Αλλα παρε μου το πρωταθλημα.Αν παιρναμε το πρωταθλημα φετος θα ειχες μετα απο πολλα χρονια κοντινα πρωταθληματα δηλαδη το '12 και το '14 και θα πηγαινες με αλλη ψυχολογια του χρονου για να κανεις ενα μικρο σερι πρωταθληματων.Ηταν η ευκαιρια μας φετος και δυστυχως χαθηκε.
Δεν ξερω ακριβως το σκεπτικο των προεδρων αλλα θεωρω οτι θα ειναι το μεγαλυτερο τους λαθος να μην αλλαξουν τον προπονητη.
shtarkws
Στην σειρά των τελικών ο Μπαρτζωκας μου θύμισε Ιωαννιδη και οχι με την καλή έννοια
North_gato
QUOTE (Joda @ Jun 4 2014, 21:41 ) *
Μ αυτον του χρονου πολυ φοβαμαι οτι τα πραγματα θα ειναι ακομα χειροτερα.Δεν ειπαμε να παιρνεις καθε χρονο την ευρωλιγκα.Αλλα παρε μου το πρωταθλημα.Αν παιρναμε το πρωταθλημα φετος θα ειχες μετα απο πολλα χρονια κοντινα πρωταθληματα δηλαδη το '12 και το '14 και θα πηγαινες με αλλη ψυχολογια του χρονου για να κανεις ενα μικρο σερι πρωταθληματων.Ηταν η ευκαιρια μας φετος και δυστυχως χαθηκε.
Δεν ξερω ακριβως το σκεπτικο των προεδρων αλλα θεωρω οτι θα ειναι το μεγαλυτερο τους λαθος να μην αλλαξουν τον προπονητη.



Εγω σου λεω, να χασεις και το πρωταθλημα... Αλλα χασε το απο ομαδα που ειναι καλυτερη σου..., οποια και αν ειναι αυτη...
απλα πραγματα.....
roko
Περυσι που αντιμετωπισε κανονικο προπονητη εχασε το κυπελο και το πρωταθλημα το εχασε με sweep.Φετος με εναν παλαιμαχο καλαθοσφαιριστη εχασε παλι το κυπελο και το πρωταθλημα το εχασε με break στο break αυτη τη φορα..

Σκεψου να αντιμετωπιζε καναν Ομπραντοβιτς τι ειχε να παθει..Και αυτη η καραμελα για την Ευρωλιγκα ναι ηταν θριαμβος και δικος του,αλλα αλλο ειναι ενα φαιναλ 4 των 2 αγωνων που ολα γινονται,και αλλο μια ολοκληρη σειρα τελικων με εναν αντιπαλο που τον χιλιοξερεις και ειναι ο πιο αποδυναμωμενος των τελευταιων ετων. Νομιζω απεδειξε μεχρι που φτανει προπονητικα μετα απο 2 γεματες χρονιες και 1/6 τιτλους.

frenchman7
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 4 2014, 21:17 ) *
Για μένα αυτό που βλέπω είναι ότι μεταδίδει εκνευρισμό στην ομάδα με τις αντιδράσεις του και πιστεύω ότι δεν μπορεί να της δώσει κίνητρο και πάθος.Σήμερα ειδικά και την Κυριακή θα έπρεπε να μπουν στο γήπεδο σαν Τσετσένοι αυτονομιστές.
Και πραγματικά ένας καλός προπονητής είναι αυτός που αναθεωρεί κάποια από τα σχέδια του και από αυτά που ζητάει μέσα στο παιχνίδι(αλλαγές στα σκριν κτλ).
Δεν ξέρω αν θα μείνει ή θα φύγει,αλλά δε νομίζω ότι είναι αυτός το μοναδικό πρόβλημα της ομάδας.


Συμφωνώ φίλε Reggie...

Τεχνικά τον θεωρώ πολύ καλό προπονητή, αλλά στο θέμα ψυχολογία είναι τραγικός...
Το έχουμε γράψει άπειρες φορές, ο προπονητής πρέπει να προετοιμάζει ΚΑΙ ψυχολογικά τους παίχτες πριν το παιχνίδι.
North_gato
QUOTE (frenchman7 @ Jun 4 2014, 22:00 ) *
Συμφωνώ φίλε Reggie...

Τεχνικά τον θεωρώ πολύ καλό προπονητή, αλλά στο θέμα ψυχολογία είναι τραγικός...
Το έχουμε γράψει άπειρες φορές, ο προπονητής πρέπει να προετοιμάζει ΚΑΙ ψυχολογικά τους παίχτες πριν το παιχνίδι.



Αν δεν θελουν να απολυσουν τον Μπαρτζυ (αν δεν παραιτηθει βεβαια) μηπως να προσλαβουμε τον Αρτζυ, εστω μονο για τα παιγχνιδια με τον Παναθηναικο?
D-Wade
QUOTE(North_gato @ Jun 4 2014, 22:09 ) *
Αν δεν θελουν να απολυσουν τον Μπαρτζυ (αν δεν παραιτηθει βεβαια) μηπως να προσλαβουμε τον Αρτζυ, εστω μονο για τα παιγχνιδια με τον Παναθηναικο?

Γιατί να τον απολύσουν? Για τους Αγγελόπουλους φταίει ο Γιαννακόπουλος, η διαιτησία και ο άρρωστος ο Βασιλακόπουλος. Τα λάθη που έχουν κάνει οι ίδιοι, ο Μπαρτζώκας και οι παίχτες περνάνε σε δεύτερη μοίρα
frenchman7
QUOTE(North_gato @ Jun 4 2014, 22:09 ) *
Αν δεν θελουν να απολυσουν τον Μπαρτζυ (αν δεν παραιτηθει βεβαια) μηπως να προσλαβουμε τον Αρτζυ, εστω μονο για τα παιγχνιδια με τον Παναθηναικο?


Όχι, στο Αρτζυ με χαλάει αυτή η κίνηση σήμα κατατεθέν που σφίγγει την γραβάτα από την μία και στραβώνει το σαγόνι
από την άλλη σαν τον Σεφερλή - Ντοκτορ ζιβαγκο
North_gato
QUOTE (frenchman7 @ Jun 4 2014, 22:16 ) *
Όχι, στο Αρτζυ με χαλάει αυτή η κίνηση σήμα κατατεθέν που σφίγγει την γραβάτα από την μία και στραβώνει το σαγόνι
από την άλλη σαν τον Σεφερλή - Ντοκτορ ζιβαγκο


Δηλαδη ο δικος μας που εχει παρκινσον σε ανεβαζει?
frenchman7
QUOTE(North_gato @ Jun 4 2014, 22:20 ) *
Δηλαδη ο δικος μας που εχει παρκινσον σε ανεβαζει?


Ο δικός μας επειδή έχει δημιουργήσει σε εμένα πάρκινσον προς το παρόν, δεν θα απαντήσω εν θερμώ
rankin
Με βάση τη λογική το βλέπω δύσκολο να μείνει...
και πάλι ομως με βάση τη λογική, αναρωτιέμαι για τις εναλλακτικές μας.

Ίσως να τον σώσει το γεγονός οτι αν φύγει αυτός, ο καλύτερος υποψήφιος αντικαταστάτης του ειναι ο ... Πεδουλάκης
roko
QUOTE (D-Wade @ Jun 4 2014, 22:15 ) *
Γιατί να τον απολύσουν? Για τους Αγγελόπουλους φταίει ο Γιαννακόπουλος, η διαιτησία και ο άρρωστος ο Βασιλακόπουλος. Τα λάθη που έχουν κάνει οι ίδιοι, ο Μπαρτζώκας και οι παίχτες περνάνε σε δεύτερη μοίρα


Ακριβως αυτο.Και ειναι και φτηνος μην το ξεχναμε..
Magnus92
QUOTE(roko @ Jun 4 2014, 22:57 ) *
Ακριβως αυτο.Και ειναι και φτηνος μην το ξεχναμε..



και Έλληνας
tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 4 2014, 21:52 ) *
Περυσι που αντιμετωπισε κανονικο προπονητη εχασε το κυπελο και το πρωταθλημα το εχασε με sweep.Φετος με εναν παλαιμαχο καλαθοσφαιριστη εχασε παλι το κυπελο και το πρωταθλημα το εχασε με break στο break αυτη τη φορα..

Σκεψου να αντιμετωπιζε καναν Ομπραντοβιτς τι ειχε να παθει..Και αυτη η καραμελα για την Ευρωλιγκα ναι ηταν θριαμβος και δικος του,αλλα αλλο ειναι ενα φαιναλ 4 των 2 αγωνων που ολα γινονται,και αλλο μια ολοκληρη σειρα τελικων με εναν αντιπαλο που τον χιλιοξερεις και ειναι ο πιο αποδυναμωμενος των τελευταιων ετων. Νομιζω απεδειξε μεχρι που φτανει προπονητικα μετα απο 2 γεματες χρονιες και 1/6 τιτλους.


Δε θα με πειραξει αν φυγει ο Μπαρτζωκας, αν και τον θεωρω καλο προπονητη. Λογικες και νοοτροπιες σαν αυτη που διαβαζω στα ποστ σου γι αυτον ομως κανουν κακο σε οποιαδηποτε ομαδα οταν μεταφερονται στο γηπεδο. Σκεψου το ξανα πριν γραψεις...
roko
QUOTE (Magnus92 @ Jun 4 2014, 22:58 ) *
και Έλληνας
tongue.gif



Πανω απ'ολα icon_drunk.gif Γιατι ειπαμε το φτηνο και ελληνικο χαριν εχει! tongue.gif

QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 22:59 ) *
Δε θα με πειραξει αν φυγει ο Μπαρτζωκας, αν και τον θεωρω καλο προπονητη. Λογικες και νοοτροπιες σαν αυτη που διαβαζω στα ποστ σου γι αυτον ομως κανουν κακο σε οποιαδηποτε ομαδα οταν μεταφερονται στο γηπεδο. Σκεψου το ξανα πριν γραψεις...



Ενταξει μην με κατηγορησεις και για το χαμενο πρωταθλημα και την τυχον φυγη Σπανουλη γιατι δεν θα το αντεξω sad.gif
Στα σοβαρα τωρα πιστευεις οτι ο Μπαρτζωκας η ο Σπανουλης μπορει να διαβαζουν τι γραφω εγω η' ο καθενας και να ψυχοπλακωνονται?
Γιατι εγω νομιζω οτι την ωρα που εμεις μιλαμε αυτοι ειναι σε σαουνες με 10 γκομενες να κανουν Ρωμαικο και δεν πολυσκοτιζονται.
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 4 2014, 23:02 ) *
Ενταξει μην με κατηγορησεις και για το χαμενο πρωταθλημα και την τυχον φυγη Σπανουλη γιατι δεν θα το αντεξω sad.gif
Στα σοβαρα τωρα πιστευεις οτι ο Μπαρτζωκας η ο Σπανουλης μπορει να διαβαζουν τι γραφω εγω η' ο καθενας και να ψυχοπλακωνονται?
Γιατι εγω νομιζω οτι την ωρα που εμεις μιλαμε αυτοι ειναι σε σαουνες με 10 γκομενες να κανουν Ρωμαικο και δεν πολυσκοτιζονται.


Στο εγραψα και παραπανω, οτι απο αυτα μεταφερεται στο γηπεδο κανει κακο, γιατι γινεται μουρμουρα της εξεδρας. Αυτη τη μουρμουρα την εισπραττει ο Σπανουλης κι ο καθε Σπανουλης που παιζει μεσα στο γηπεδο. Διαφωνεις σε αυτο?
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 23:50 ) *
Στο εγραψα και παραπανω, οτι απο αυτα μεταφερεται στο γηπεδο κανει κακο, γιατι γινεται μουρμουρα της εξεδρας. Αυτη τη μουρμουρα την εισπραττει ο Σπανουλης κι ο καθε Σπανουλης που παιζει μεσα στο γηπεδο. Διαφωνεις σε αυτο?


Δεν συμφωνω με αυτο...
Ο οποιος ειναι υπαιτιος η πρωτεργατης μιας αποτυχιας, απο εμας η απο την γκρινια στο γηπεδο που θα ακουσει επηρρεαζεται? Η ασχημη αποδοση δημιουργει τη γκρινια, εστω και αν το παραπανω ανακυκλωνεται. Και για να διευκρινησω την γκρινια δεν τη δημιουργει η η ασχημη αποδοση και το ατυχες αποτελεσμα, αλλα η συνεχιζομενη ασχημη αποδοση και τα συνεχη ατυχη αποτελεσματα.

ΥΓ. Στο ειχα πει...Μαιευτηριο επρεπε να πας μετα τον πεμπτο τελικο... Το κλιμα ειχε αρχισει να στραβωνει με το που το σκεφτηκες και μονο για πριν. biggrin.gif
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 23:50 ) *
Στο εγραψα και παραπανω, οτι απο αυτα μεταφερεται στο γηπεδο κανει κακο, γιατι γινεται μουρμουρα της εξεδρας. Αυτη τη μουρμουρα την εισπραττει ο Σπανουλης κι ο καθε Σπανουλης που παιζει μεσα στο γηπεδο. Διαφωνεις σε αυτο?


Απολυτα.Δεν μιλαμε για το επιπεδο μιας εφημεριδας μιλαμε για το επιπεδο που μπορει να επηρεασει ενα μπασκετικο φορουμ.Αλλα και να δεχομουν οτι υπαρχει η πιθανοτητα να επηρεασει,γιατι να επηρεασει αρνητικα? Θα μπορουσε να σκεφτει κανεις οτι πεισμωνει να αποδειξει οτι δεν παιζει για τον εαυτο του αλλα για την ομαδα και ετσι να βουλωσει στοματα.Οπως και να χει οταν βλεπω εναν ανθρωπο που παιρνει τοσα εκατομμυρια και σπαει τα καλαθια να σου πω την αληθεια μου δεν ειναι πρωτη μου σκεψη η ψυχοσυνθεση του σε ενα σχολιο μου αλλα η κακη του αποδοση..

North_gato
QUOTE (roko @ Jun 5 2014, 00:01 ) *
Απολυτα.Δεν μιλαμε για το επιπεδο μιας εφημεριδας μιλαμε για το επιπεδο που μπορει να επηρεασει ενα μπασκετικο φορουμ.Αλλα και να δεχομουν οτι υπαρχει η πιθανοτητα να επηρεασει,γιατι να επηρεασει αρνητικα? Θα μπορουσε να σκεφτει κανεις οτι πεισμωνει να αποδειξει οτι δεν παιζει για τον εαυτο του αλλα για την ομαδα και ετσι να βουλωσει στοματα.Οπως και να χει οταν βλεπω εναν ανθρωπο που παιρνει τοσα εκατομμυρια και σπαει τα καλαθια να σου πω την αληθεια μου δεν ειναι πρωτη μου σκεψη η ψυχοσυνθεση του σε ενα σχολιο μου αλλα η κακη του αποδοση..



Και επι πλεον, εστω οτι εμεις κανουμε την παπια.....
Οι εφημεριδες τι γραφουν? Συνταγες μαγειρικης?
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 5 2014, 00:01 ) *
Απολυτα.Δεν μιλαμε για το επιπεδο μιας εφημεριδας μιλαμε για το επιπεδο που μπορει να επηρεασει ενα μπασκετικο φορουμ.Αλλα και να δεχομουν οτι υπαρχει η πιθανοτητα να επηρεασει,γιατι να επηρεασει αρνητικα? Θα μπορουσε να σκεφτει κανεις οτι πεισμωνει να αποδειξει οτι δεν παιζει για τον εαυτο του αλλα για την ομαδα και ετσι να βουλωσει στοματα.Οπως και να χει οταν βλεπω εναν ανθρωπο που παιρνει τοσα εκατομμυρια και σπαει τα καλαθια να σου πω την αληθεια μου δεν ειναι πρωτη μου σκεψη η ψυχοσυνθεση του σε ενα σχολιο μου αλλα η κακη του αποδοση..


Αρα οταν πηγαινεις στο γηπεδο πας για να δεις την ομαδα σου να κερδιζει με καθε τροπο, αν αυτο γινει, ολα ειναι καλα, αν δε γινει, οι παιχτες και ο προπονητης ειναι για αποχωρηση. Και ολο αυτο μπορει να αλλαξει απο ενα σουτ που μπαινει και βγαινει(ή δε βγαινει).
Εγω δε μιλαω για φορουμ, μιλαω για εξεδρα. Αληθεια, ποσο εχει μεγαλοποιηθει η κοντρα Ολυμπιακου-Παναθηναικου??? Λες και το νοημα υπαρξης του ενος συλλογου ειναι η καταστροφη του αλλου...
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 5 2014, 00:16 ) *
Αρα οταν πηγαινεις στο γηπεδο πας για να δεις την ομαδα σου να κερδιζει με καθε τροπο, αν αυτο γινει, ολα ειναι καλα, αν δε γινει, οι παιχτες και ο προπονητης ειναι για αποχωρηση. Και ολο αυτο μπορει να αλλαξει απο ενα σουτ που μπαινει και βγαινει(ή δε βγαινει).
Εγω δε μιλαω για φορουμ, μιλαω για εξεδρα. Αληθεια, ποσο εχει μεγαλοποιηθει η κοντρα Ολυμπιακου-Παναθηναικου??? Λες και το νοημα υπαρξης του ενος συλλογου ειναι η καταστροφη του αλλου...



Mα εγω δεν μιλησα για την νικη η' την ηττα ποσο μαλλον για 1 σουτ που λες εσυ.Μιλαω για την συνολικη εικονα που δειχνει ο καθε παικτης.Ακριβως επειδη δεν παω μονο για την νικη (τοτε που πηγαινα που υπηρχε λιγο μαρουλι στις τσεπες) δεν φοβαμαι να πω και τα στραβα της ομαδας που υποστηριζω και προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος.Αλλα οταν βλεπω τον αλλον να εχει σπασει τα καλαθια στην κυριολεξια και το καλαθι του εχει γινει ψυχωση και ο αλλος να μην τολμαει να τον βγαλει αλλαγη,ε τοτε εγω προσωπικα δεν μπορω να μην το σχολιασω καν μηπως και επηρεαστει η ψυχοσυνθεση τους..

Τωρα για τις αποχωρησεις.Καποιοι κατ'εμε ασφαλως ναι ειναι για ποδι και καποιοι οχι.Αν ειναι να μεινουν ολοι μετα απο μια τετοια χρονια τι να πω..Ας μεινουν εγω το κεφι μου κανω δεν σπαω το κεφαλι μου σε τοιχους για εκτονωση.
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 5 2014, 00:24 ) *
Mα εγω δεν μιλησα για την νικη η' την ηττα ποσο μαλλον για 1 σουτ που λες εσυ.Μιλαω για την συνολικη εικονα που δειχνει ο καθε παικτης.Ακριβως επειδη δεν παω μονο για την νικη (τοτε που πηγαινα που υπηρχε λιγο μαρουλι στις τσεπες) δεν φοβαμαι να πω και τα στραβα της ομαδας που υποστηριζω και προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος.Αλλα οταν βλεπω τον αλλον να εχει σπασει τα καλαθια στην κυριολεξια και το καλαθι του εχει γινει ψυχωση και ο αλλος να μην τολμαει να τον βγαλει αλλαγη,ε τοτε εγω προσωπικα δεν μπορω να μην το σχολιασω καν μηπως και επηρεαστει η ψυχοσυνθεση τους..

Τωρα για τις αποχωρησεις.Καποιοι κατ'εμε ασφαλως ναι ειναι για ποδι και καποιοι οχι.Αν ειναι να μεινουν ολοι μετα απο μια τετοια χρονια τι να πω..Ας μεινουν εγω το κεφι μου κανω δεν σπαω το κεφαλι μου σε τοιχους για εκτονωση.


Ειναι αργα, ειμαι αρκετα κουρασμενος και ελειπα απο το σπιτι μου απο τις 8 το πρωι ως τις 10:30 το βραδυ(ας προσεχα να μην επινα τσιπουρα το μεσημερι αναμεσα στα επισκεπτηρια του μαιευτηριου... tongue.gif ) και η μνημη μου δε με βοηθαει, αλλα δυσκολευομαι να θυμηθω ποτε ηταν η τελευταια φορα που δεν ειπες για κατι στραβο.
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 5 2014, 00:29 ) *
Ειναι αργα, ειμαι αρκετα κουρασμενος και ελειπα απο το σπιτι μου απο τις 8 το πρωι ως τις 10:30 το βραδυ(ας προσεχα να μην επινα τσιπουρα το μεσημερι αναμεσα στα επισκεπτηρια του μαιευτηριου... tongue.gif ) και η μνημη μου δε με βοηθαει, αλλα δυσκολευομαι να θυμηθω ποτε ηταν η τελευταια φορα που δεν ειπες για κατι στραβο.


χαχαχα Εγραψες!!! smiley.gif
Dancing Madly Backwards
Διάφορα αντέχονται. Το να μην πει "φταίω", έστω "φταίω και εγώ" ή κάτι σχετικό, δεν αντέχεται. Έχεις θέμα coach.
airg
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 4 2014, 22:59 ) *
Δε θα με πειραξει αν φυγει ο Μπαρτζωκας, αν και τον θεωρω καλο προπονητη. Λογικες και νοοτροπιες σαν αυτη που διαβαζω στα ποστ σου γι αυτον ομως κανουν κακο σε οποιαδηποτε ομαδα οταν μεταφερονται στο γηπεδο. Σκεψου το ξανα πριν γραψεις...

Δεν καταλαβαινω αυτη τη λογικη.

Φυσικα και δεν συμφωνω με το κραξιμο στον Κολινς, αλλα απεδειξε ποσο μαγκας ειναι και απεδειξε στον εαυτο του πρωτα απ ολα, οτι αξιζει το χειροκροτημα.
Στους τελικους ηταν καλυτερος απο το Σπανουλη.

Δεν μπορει να δουλευουμε ολη μερα για την επιβιωση μας και να σκεφτομαστε, αν αποχτησουν ψυχολογικα τα αστερια μας.
Στο κατω κατω, ας πανε σε ψυχολογο. Λεφτα εχουν αρκετα.
Αν αξιζουν να τα παιρνουν, ας αφησουμε το περι δικαιου αισθημα της κερκιδας να το κρινει.

Οταν φιλε μου, αυτο-φιμωνουμε την κριτικη, νομιζω κανουμε λαθος.
roko
Δηλωσεις κοουτς εχουμε?
T.W.Is.M.
QUOTE(airg @ Jun 5 2014, 07:14 ) *
Δεν καταλαβαινω αυτη τη λογικη.

Φυσικα και δεν συμφωνω με το κραξιμο στον Κολινς, αλλα απεδειξε ποσο μαγκας ειναι και απεδειξε στον εαυτο του πρωτα απ ολα, οτι αξιζει το χειροκροτημα.
Στους τελικους ηταν καλυτερος απο το Σπανουλη.

Δεν μπορει να δουλευουμε ολη μερα για την επιβιωση μας και να σκεφτομαστε, αν αποχτησουν ψυχολογικα τα αστερια μας.
Στο κατω κατω, ας πανε σε ψυχολογο. Λεφτα εχουν αρκετα.
Αν αξιζουν να τα παιρνουν, ας αφησουμε το περι δικαιου αισθημα της κερκιδας να το κρινει.

Οταν φιλε μου, αυτο-φιμωνουμε την κριτικη, νομιζω κανουμε λαθος.



Δε φιμωνουμε καμία κριτική. Όταν ΚΆΠΟΙΟΣ δεν παίζει καλά ή κάνει λάθη απ τον πάγκο να ΤΟ πούμε. Αλλά συμπερασματα βγαίνουν στο τελοσ τησ σεζόν. ΤΟ αν κάνει ή όχι ΚΆΠΟΙΟΣ πιστεύω πωσ δεν κρίνεται τόσο επιπόλαια εκτοσ αν είναι κραυγαλέα περίπτωση. Αλλά μέχρι κι ο Κολινς πήγε να ΜΑΣ βγάλει λαθοσ. Οι γρήγορεσ αντιδρασεισ ΣΥΝΉΘΩΣ είναι λαθοσ και προκαλούν ενίοτε αντιδρασεισ τύπου δεν ακούω...
erwi grey
Νομιζω παντως οτι πρεπει να αποχωρησει δε μπορουσε να διαχειριστει την ομαδα φετος με την πιεση να ειναι στο ελαχιστο σε σχεση με αυτο που ερχεται του χρονου.
Ενα πραγμα που μου εκανε αρνητικη εντυπωση χθες οσο και αν δεν παω τον Μπαρτζωκα, ηταν οταν ο Τομιτς σηκωθηκε και μπηκε ενα μετρο μες στο γηπεδο μετα απο ενα φαουλ της ομαδας και μιλουσε στον Ντανστον αν καταλαβα καλα πως να βαζει το κορμι του λες και ηταν πρωτος προπονητης.
Νομιζω οτι το εχει στο μυαλο του αυτο ο Τομιτς αλλα δεν χρειαζεται να το δειχνει.
Joda
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 5 2014, 11:29 ) *
Δε φιμωνουμε καμία κριτική. Όταν ΚΆΠΟΙΟΣ δεν παίζει καλά ή κάνει λάθη απ τον πάγκο να ΤΟ πούμε. Αλλά συμπερασματα βγαίνουν στο τελοσ τησ σεζόν. ΤΟ αν κάνει ή όχι ΚΆΠΟΙΟΣ πιστεύω πωσ δεν κρίνεται τόσο επιπόλαια εκτοσ αν είναι κραυγαλέα περίπτωση. Αλλά μέχρι κι ο Κολινς πήγε να ΜΑΣ βγάλει λαθοσ. Οι γρήγορεσ αντιδρασεισ ΣΥΝΉΘΩΣ είναι λαθοσ και προκαλούν ενίοτε αντιδρασεισ τύπου δεν ακούω...


Ακομα χειροτερο απο ολα αυτα που λες ειναι η τυφλη υποστηριξη.Ο μπαρτζωκας εκτος ολων των αλλων πηγε να κανει στο τελος του τελικου κατι που δεν εχει δουλευτει κατι το οποιο εκανε για πρωτη φορα.Ειναι αδιαβαστος και φαινεται αυτο.τοσο καιρο του κανει το ιδιο πραγμα ο παο και αυτος δεν εχει βρει την λυση.τι αλλο να περιμενουμε.Εχει παιξει 15 παιχνιδια με τον παο και μεχρι και χτες δοκιμαζε.

QUOTE (erwi grey @ Jun 5 2014, 14:27 ) *
Νομιζω παντως οτι πρεπει να αποχωρησει δε μπορουσε να διαχειστει την ομαδα φετος με την πιεση να ειναι στο ελαχιστο σε σχεση με αυτο που ερχεται του χρονου.
Ενα πραγμα που μου εκανε αρνητικη εντυπωση χθες οσο και αν δεν παω τον Μπαρτζωκα, ηταν οταν ο Τομιτς σηκωθηκε και μπηκε ενα μετρο μες στο γηπεδο μετα απο ενα φαουλ της ομαδας και μιλουσε στον Ντανστον αν καταλαβα καλα πως να βαζει το κορμι του λες και ηταν πρωτος προπονητης.
Νομιζω οτι το εχει στο μυαλο του αυτο ο Τομιτς αλλα δεν χρειαζεται να το δειχνει.


Αυτο στο τελος που εκανε για πρωτη φορα..που εβαλε τον πριντεζη πανω στον διαμαντιδη τι εχεις να πεις γι αυτο.Γερο φαουλ ο μπαρτζωκας και εδειξε οτι ειναι αδιαβαστος μετα απο τοσα παιχνιδια με τον παο.
erwi grey
QUOTE(Joda @ Jun 5 2014, 19:33 ) *
Αυτο στο τελος που εκανε για πρωτη φορα..που εβαλε τον πριντεζη πανω στον διαμαντιδη τι εχεις να πεις γι αυτο.Γερο φαουλ ο μπαρτζωκας και εδειξε οτι ειναι αδιαβαστος μετα απο τοσα παιχνιδια με τον παο.

Αυτο δε προλαβα να το δω γιατι εκλεισα την τηλεοραση, σε καποιο σημειο. smiley.gif
Joda
QUOTE (erwi grey @ Jun 5 2014, 14:41 ) *
Αυτο δε προλαβα να το δω γιατι εκλεισα την τηλεοραση, σε καποιο σημειο. smiley.gif


Εσυ εχασες το αποκορυφωμα smiley.gif
Παει και μου βαζει τον πριντεζη πανω στον διαμαντιδη και αφηνει τον σπανουλη με τον φωτση.αυτο γενικα ειναι κατι που μπορει να γινει αλλα θελει δουλεια στην προπονηση κατι το οποιο δοκιμαστηκε για πρωτη φορα με τον παο.ο σπανουλης δεν αφηνε την μπαλα να περασει απο μπροστα αλλα μονο πισω.για να το κανεις ομως αυτο θες γρηγορη βοηθεια για να τον κλεισει απο πισω ο παιχτης, ειτε για να αποφυγεις ευκολο καλαθι ειτε μια γρηγορη πασα ετσι ωστε να προλαβουν και οι υπολοιποι αμυνομενοι,κατι το οποιο δεν εγινε.σ αυτο ολο δεν ξερω κατα ποσο κολλαει ο πριντεζης να το κανει γιατι και ο πριντεζης δεν εχει τα αμυντικα προσοντα που εχει πχ ο γκιστ αλλα και ο διαμαντιδης δεν ειναι ο παιχτης ο οποιος κατα κυριο λογο κανει ντραιβ οπως ο σπανουλης.δες το παιχνιδι στο τελος και θα καταλαβεις τι λεω.
roko
QUOTE (Joda @ Jun 5 2014, 15:08 ) *
Εσυ εχασες το αποκορυφωμα smiley.gif
Παει και μου βαζει τον πριντεζη πανω στον διαμαντιδη και αφηνει τον σπανουλη με τον φωτση.αυτο γενικα ειναι κατι που μπορει να γινει αλλα θελει δουλεια στην προπονηση κατι το οποιο δοκιμαστηκε για πρωτη φορα με τον παο.ο σπανουλης δεν αφηνε την μπαλα να περασει απο μπροστα αλλα μονο πισω.για να το κανεις ομως αυτο θες γρηγορη βοηθεια για να τον κλεισει απο πισω ο παιχτης, ειτε για να αποφυγεις ευκολο καλαθι ειτε μια γρηγορη πασα ετσι ωστε να προλαβουν και οι υπολοιποι αμυνομενοι,κατι το οποιο δεν εγινε.σ αυτο ολο δεν ξερω κατα ποσο κολλαει ο πριντεζης να το κανει γιατι και ο πριντεζης δεν εχει τα αμυντικα προσοντα που εχει πχ ο γκιστ αλλα και ο διαμαντιδης δεν ειναι ο παιχτης ο οποιος κατα κυριο λογο κανει ντραιβ οπως ο σπανουλης.δες το παιχνιδι στο τελος και θα καταλαβεις τι λεω.



Θυμαμαι καμια 7-8 φασεις επισης και τον Σπανουλη μονο του με τον Λασμε μεσα στη ρακετα...Απο τα τρικς του Μπαρτζωκα και αυτο..Αμα εχει εμπνευση ο ανθρωπος κανει θαυματα 77.gif
gspara
http://www.basketworld.gr/2014/06/blog-post_387.html
Εχουν ηδη προεξοφλησει το τελος του κοουτς Β.........και προσεχως Σφαιρο????
mixalisgate7
QUOTE(gspara @ Jun 5 2014, 18:02 ) *
http://www.basketworld.gr/2014/06/blog-post_387.html
Εχουν ηδη προεξοφλησει το τελος του κοουτς Β.........και προσεχως Σφαιρο????


Αν και εκτιμώ τον Σφαιρόπουλο,θεωρώ πως είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπαρτζώκα,όποτε σε περίπτωση που αποδεσμευτεί ο προπονητής πρέπει να πάρουμε κάποιον καλύτερο και πιο έμπειρο στο επίπεδο της ομάδας.
redleg7
QUOTE (gspara @ Jun 5 2014, 18:02 ) *
http://www.basketworld.gr/2014/06/blog-post_387.html
Εχουν ηδη προεξοφλησει το τελος του κοουτς Β.........και προσεχως Σφαιρο????

Το ιδιο σαιτ παραμονες ματς με την Καχα ειχε υπογραψει τον Κατσικαρη στον Ολυμπιακο.
Joda
QUOTE (mixalisgate7 @ Jun 5 2014, 18:08 ) *
Αν και εκτιμώ τον Σφαιρόπουλο,θεωρώ πως είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπαρτζώκα,όποτε σε περίπτωση που αποδεσμευτεί ο προπονητής πρέπει να πάρουμε κάποιον καλύτερο και πιο έμπειρο στο επίπεδο της ομάδας.


Εγω πιστευω οτι δεν θα φυγει ο μπαρτζωκας γιατι αν φυγει θα ειναι σαν οι προεδροι να αναιρουν αυτα που λεγανε περι διαιτησιας κτλ
reignman
σε ποιο ιδιο επιπεδο με μπαρτζωκα ειναι ο σφαιροπουλος πλακα κανουμε? ο σφαιροπουλος ποιον παιχτη του πανιωνιου (που δεν εχει ουτε βαρος πρωταθλητισμου/αποτελεσματων ουτε τπτ) εξελιξε? τι παρουσιασε σαν ομαδα? την μπαλα στον μακολουμ και παμε να δουμε τι θα βγει στην επομενη επιθεση?

ο μπαρτζωκας σε οσες μικρες ομαδες ηταν παρουσιασε εργο και ανεβασε/εξελιξε παιχτες. δεν εχουν καμια σχεση ΙΜΟ.
bbplayer
Θα διώξεις Μπαρτζώκα για να πάρεις Σφαιρόπουλο? Από πού και ως πού? Ειδικά μετά τη φετινή πορεία στην Ευρώπη που μόνο απτυχημένη δεν την λες.

Ότι και να γίνει πάντως, για να καθίσεις σε πάγκο ομάδας τέτοιας εμβέλειας πρέπει πέρα από την αξία σου πρέπει να έχεις και το κατάλληλο "ειδικό βάρος", και δε νομίζω ότι λύσεις τύπου Σφαιρόπουλου , Μαρκόπουλου κοκ προκρίνονται για κάτι τέτοιο.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.