Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιώργος Μπαρτζώκας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
erwi grey
Ελπιζω να μη το παρει στραβα ο assistant πλακα κανω να σπασει και λιγο η μαυριλα με αυτα που βλεπουμε απο την ομαδα.
spysta
QUOTE(erwi grey @ Jun 2 2014, 17:16 ) *
Φιλε μου μια ερωτηση: Το βιντεακι της υπογραφης σου που μπορω να το βρω;

δεν γνωριζω φιλος , νομιζα οτι ηξερα απο που ηταν αλλα εν τελλει ατυχησα (γιατι μου το ζητησε κι ενας αλλος φιλος αυτο)
απο ενα αλλο φορουμ το ειχα βρει τυχαια .. ειχα πεθανει στα γελια και το εκανα cλopy paste smiley.gif
basketo_vios
Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο ο Μπαρτζώκας έχει κάνει καλά κοουτσαρίσματα σε ιδιαίτερης βαρύτητας παιχνίδια και του πιστώνεται αυτό.

Όμως την Τετάρτη χωρίς ηρεμία δε θα έχει ούτε καθαρό μυαλό ούτε θα μπορεί να καθοδηγήσει την ομάδα του σωστά. Γιαυτό πρέπει να βγάλει τον Ολυμπιακό από μέσα του... έχει φτάσει σε ένα σημείο που μετά από καλάθι του Πάο ο καμεραμάν του κάνει συνέχεια κοντινά !! smiley.gif
mpam
QUOTE (assistant @ Jun 2 2014, 21:32 ) *
Λοιπον coach(επειδη εισαι πιο Ολυμπιακος απο πολλους απο μας εδω μεσα και δε θα εκπλαγω αν διαβαζεις αυτο εδω το φορουμ) θα σου απευθυνθω σε 2ο ενικο προσωπο....

Η θεση σου στην ομαδα δεν κινδυνευει οτι κι αν γινει την Τεταρτη......ο πιο πολυς κοσμος του Ολυμπιακου αλλα ευτυχως και αυτοι που παιρνουν τις αποφασεις για την ομαδα αναγνωριζουν τη δουλεια σου αλλα και τα αποτελεσματα αυτης.....η ομαδα παιζει ωραιο,συγχρονο και στοχευμενο μπασκετ και ολα αυτα σου πιστωνονται σαφως.....ολη η Ευρωπη μας σεβεται πλεον την τελευταια διετια μαζι σου και δε μας θεωρει απλα εναν κομητη του ''σοφου'',που περασε,ακουμπησε και εξαφανιστηκε αμεσως μετα....μπραβο σου για ολα αυτα..........

...αλλα εχω ενα παραπονο απο σενα.......δε γινεται ρε φιλε(ειμαστε κοντα σε ηλικια οποτε ελπιζω να μου επιτρεπεις) οταν παιζεις με αντιπαλο τον Παο να κανεις στον παγκο σαν τον Τσουκαλα.......δηλαδη εδω που τα λεμε κι ο Τσουκαλας πιο ηρεμος απο σενα ειναι......καταλαβαινω οτι δεν μπορεις να χανεις απ αυτη την ομαδα αλλα δε βοηθας ετσι την ομαδα ρε φιλε........πιες ενα κονιακακι-ουισκακι αν δεν μπορεις να ηρεμησεις αλλιως πριν τον αγωνα(πλακα κανω......)πρεπει να εισαι συγκεντρωμενος και ηρεμος κατα τη διαρκεια του αγωνα,ωστε να μπορουν οι παιχτες να στηριζονται πανω σου κατα τη διαρκεια του αγωνα.....μη βγαινεις τοσο πολυ απ τα ρουχα σου με τους διαιτητες,κι αλλοι μαμ#$%^αν τα τελευταια 15 χρονια απο δαυτους αλλα δεν κανανε κι ετσι(δηλαδη αν ησουν εσυ προπονητης στο non-call του Σκουνι Πεν τι θα εκανες;;;;;;;;;;περιστροφο θα εβγαζες;;;;;;;;;............ηρεμησε κι απολαυσε το.

Φιλικα,απο εναν απ τους τελευταιους υποστηρικτες σου εδω μεσα.............

xaxaxaaxaxxaxaxaxaxaaxaxaaaaaaaaaaaaaaa. Eισαι θεος ρε φιλε
stoust
QUOTE (spysta @ Jun 2 2014, 21:48 ) *
δεν γνωριζω φιλος , νομιζα οτι ηξερα απο που ηταν αλλα εν τελλει ατυχησα (γιατι μου το ζητησε κι ενας αλλος φιλος αυτο)
απο ενα αλλο φορουμ το ειχα βρει τυχαια .. ειχα πεθανει στα γελια και το εκανα cλopy paste smiley.gif

The Bro code
http://imgur.com/r7cq0g5
louie
QUOTE (stoust @ Jun 2 2014, 23:03 ) *


και σε βιντεο
North_gato
QUOTE (akratacity @ Jun 2 2014, 22:33 ) *
το καλο ειναι οτι και αν χασουμε την τεταρτη δεν βλεπω να φευγει ο μπαρτζωκας οποτε τι στο καλο καποια στιγμη θα βαρεθειτε να τον κραζετε smiley.gif


Τωρα γιατι μας το χαλας... Το λες καλο? Τσαμπα θα χασουμε δηλαδη? Και χαμενοι και θα μας κατσει στο σβερκο?

QUOTE (akratacity @ Jun 2 2014, 22:33 ) *
οποτε τι στο καλο καποια στιγμη θα βαρεθειτε να τον κραζετε smiley.gif



Το καλο ουδεις σωφρων το βαριεται?

QUOTE (akratacity @ Jun 2 2014, 22:33 ) *
παντως γενικα εμενα μου εχει δειξει πολυ καλα δειγματα σαν προπονητης και η συμπεριφορα του στα παιχνιδια με τον παο δημιουργει μια εικονα που τον αδικει παρα πολυ


Μηπως καποιος του βαζει υπερφορτισμενες μπαταριες και του προκαλει σπασμους?
Αυτη ειναι τελικα η εξηγηση και εμεις τον ειχαμε παρεξηγησει.


QUOTE (akratacity @ Jun 2 2014, 22:33 ) *
και χθες το παλεψε το παιχνιδι απο τον παγκο


Και εγω καθε βραδυ το παλευω με το μαξιλαρι, το πρωι ομως το μαξιλαρι ειναι αθικτο και εγω ειμαι σαν σιγμα καλλιγραφικο.

QUOTE (akratacity @ Jun 2 2014, 22:33 ) *
τωρα το να διωξουμε τον μπαρτζωκα για να φερουμε κανενα μαρκοπουλο η κανενα σφαιροπουλο δεν μου πολυαρεσει σαν ιδεα



Παντα υπαρχει κατι χειροτερο.
Παντα ομως υπαρχει και κατι καλυτερο.
assistant
QUOTE(erwi grey @ Jun 2 2014, 22:44 ) *
Ελπιζω να μη το παρει στραβα ο assistant πλακα κανω να σπασει και λιγο η μαυριλα με αυτα που βλεπουμε απο την ομαδα.

οχι ρε φιλε,τι στραβα να το παρω.......γραφε ο,τι γουσταρεις.
spysta
ΛΟΙΠΟΝ
για να τελειωνουμε

ο Μπαρτζωκας ΠΡΕΠΕΙ να μεινει και ΘΑ μεινει
(φανηκε εξαλλου απο την συμπνοια αποψεων μεταξυ αυτου και των προεδρων)
οχι τωρα θα καθοματε να ψαχνουμε καθε ΠιανιτζοΦελμινγκδες ενω εχουμε εδω εναν ανθρωπο ΝΕΟ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ , που εχει κατακτησει την Ευρωλιγκα με ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ.

ο coach ξερει την ομαδα ,εξελισεται (κι ας κανει λαθη), θα κανει 2-3 ΚΑΛΕΣ προσθηκες σε θεσεις που ποναει ή χρειαζεται κατι διαφορετικο η ομαδα .. και του χρονου παμε ξανα για τον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ στοχο που ειναι η Ευρωλιγκα.
(εκει που υπαρχει σεβασμος και επιπεδο)


σεβαστες ΟΛΕΣ οι αποψεις αλλα that's all.
απο εμενα φινιτο οι περαιτερω συζητησεις επι του θεματος
akratacity
QUOTE (North_gato @ Jun 2 2014, 23:28 ) *
Τωρα γιατι μας το χαλας... Το λες καλο? Τσαμπα θα χασουμε δηλαδη? Και χαμενοι και θα μας κατσει στο σβερκο?




Το καλο ουδεις σωφρων το βαριεται?



Μηπως καποιος του βαζει υπερφορτισμενες μπαταριες και του προκαλει σπασμους?
Αυτη ειναι τελικα η εξηγηση και εμεις τον ειχαμε παρεξηγησει.




Και εγω καθε βραδυ το παλευω με το μαξιλαρι, το πρωι ομως το μαξιλαρι ειναι αθικτο και εγω ειμαι σαν σιγμα καλλιγραφικο.




Παντα υπαρχει κατι χειροτερο.
Παντα ομως υπαρχει και κατι καλυτερο.

καλυτερο λεγοντας???

τι διαφορετικο θα εκανες χθες στο παιχνιδι (αναφερομαι στο αγωνιστικο κομματι παντα)???αφου τον κρινεις πες μου ενα πραγμα που δεν εκανε και θεωρεις οτι με αυτο θα μπορουσε να αλλαξει το παιχνιδι???
να μην κανουμε μονο τους προπονητες της εξεδρας...αφου γραφεις σε μπασκετικο φορουμ ανελυσε λιγο τις σκεψεις

παντως για οσους υποστηριζουν οτι δεν εχει βαλει νεα στοιχεια στο παιχνιδι του ολυμπιακου

η καλη κυκλοφορια της μπαλας και οι στοχευμενες επιθεσεις απο την αδυνατη πλευρα (χτυπωντας την close out αμυνα) ειναι δυο στοιχεια που δεν τα ειχαμε επι ιβκοβιτς (με τον οποιο παιζαμε αποκλειστικα pnr)
giorgos14
Να φυγει ο κοουτς επειδη χανει αυτους τους τελικους;Επειδη δεν μπορει να σταματησει οτι ειδαμε στο τελευταιο παιχνιδι;Ανακοινωστε αυριο το πρωι ρε Αγγελοπουλοι την ανανεωση μαζι του για τα επομενα 10 χρονια.Και ας χανω καθε χρονο στο συγκεκριμενο πρωταθλημα που αγωνιζομαστε(αν θελετε να αλλαξετε κατι σημαντικο πηγαιντε την ομαδα να παιζει απεναντι στις διαφορες Σασορι και Βαρεζε και οχι απεναντι στους Πανελευσινιακους και Ηλυσιακους)μου αρκει να ευχαριστιεμαι το μπασκετ που παιζει η ομαδα ολη την υπολοιπη χρονια...
erwi grey
QUOTE(akratacity @ Jun 3 2014, 06:10 ) *
η καλη κυκλοφορια της μπαλας και οι στοχευμενες επιθεσεις απο την αδυνατη πλευρα (χτυπωντας την close out αμυνα) ειναι δυο στοιχεια που δεν τα ειχαμε επι ιβκοβιτς (με τον οποιο παιζαμε αποκλειστικα pnr)

Πλακα κανεις.
akratacity
QUOTE (erwi grey @ Jun 3 2014, 00:19 ) *
Πλακα κανεις.

δεν κανω καθολου πλακα

το οτι δεν γουσταρεις τον μπαρτζωκα δεν σημαινει οτι δεν προσεφερε τπτ
erwi grey
QUOTE(akratacity @ Jun 3 2014, 06:29 ) *
δεν κανω καθολου πλακα

το οτι δεν γουσταρεις τον μπαρτζωκα δεν σημαινει οτι δεν προσεφερε τπτ

O Mπαρτζωκας περισυ ηταν αλλος προπονητης σε σχεση με φετος.
Δε λεω πως δεν προσφερε τα εχω κυριως με τις μεταγραφες του και με τον τροπο που κοουτσαρει οταν το παιχνιδι στραβωνει.
assistant
θα ηταν παρα πολυ ωραιο για οποιον το επιθυμει να γυρισει σ αυτα που γραφονταν εδω μεσα για τον Ντουντα ολη τη χρονια του πρωτου ευρωπαικου μεχρι και τη σειρα με τη Σιενα........γιατι μαλλον ξεχναμε ευκολα τι του σουρναμε και για ποσα παιχνιδια του χρεωναμε αποκλειστικα την ηττα.....απλα τωρα μες στη ληθη των χρονων μενουν μονο οι καλες αναμνησεις απ αυτον,ενω εχουμε και ευκαιρο το μυρωδια το Μπαρτζωκα να τον περναμε απο πριονοκορδελα καθε λιγο και λιγακι.....

υγ παρεπιπτοντως και μιας και το θυμηθηκα μηπως πηρε κανεις ειδηση πως εκτροχιαστηκε το τουρκικο τρενο;;;;;;;;;;;
erwi grey
QUOTE(assistant @ Jun 3 2014, 06:41 ) *
θα ηταν παρα πολυ ωραιο για οποιον το επιθυμει να γυρισει σ αυτα που γραφονταν εδω μεσα για τον Ντουντα ολη τη χρονια του πρωτου ευρωπαικου μεχρι και τη σειρα με τη Σιενα........γιατι μαλλον ξεχναμε ευκολα τι του σουρναμε και για ποσα παιχνιδια του χρεωναμε αποκλειστικα την ηττα.....απλα τωρα μες στη ληθη των χρονων μενουν μονο οι καλες αναμνησεις απ αυτον,ενω εχουμε και ευκαιρο το μυρωδια το Μπαρτζωκα να τον περναμε απο πριονοκορδελα καθε λιγο και λιγακι.....

υγ παρεπιπτοντως και μιας και το θυμηθηκα μηπως πηρε κανεις ειδηση πως εκτροχιαστηκε το τουρκικο τρενο;;;;;;;;;;;

Δεν εχεις αδικο αλλα ειναι πρωτη φορα που ο Παναθηναικος εχει τοσο κακη ομαδα και δε μπορουμε και τωρα;
Aκομα και τον Γιαννακη που βριζαμε ειχε να αντιμετωπισει τρομερους παικτες που ειχε τοτε ο Παναθηναικος.
Συν του οτι ειχε προπονητη και οχι τον Αλβερτη.
natouralistis
QUOTE (spysta @ Jun 3 2014, 00:03 ) *
ΛΟΙΠΟΝ
για να τελειωνουμε

ο Μπαρτζωκας ΠΡΕΠΕΙ να μεινει και ΘΑ μεινει
(φανηκε εξαλλου απο την συμπνοια αποψεων μεταξυ αυτου και των προεδρων)
οχι τωρα θα καθοματε να ψαχνουμε καθε ΠιανιτζοΦελμινγκδες ενω εχουμε εδω εναν ανθρωπο ΝΕΟ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ , που εχει κατακτησει την Ευρωλιγκα με ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ.

ο coach ξερει την ομαδα ,εξελισεται (κι ας κανει λαθη), θα κανει 2-3 ΚΑΛΕΣ προσθηκες σε θεσεις που ποναει ή χρειαζεται κατι διαφορετικο η ομαδα .. και του χρονου παμε ξανα για τον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ στοχο που ειναι η Ευρωλιγκα.
(εκει που υπαρχει σεβασμος και επιπεδο)


σεβαστες ΟΛΕΣ οι αποψεις αλλα that's all.
απο εμενα φινιτο οι περαιτερω συζητησεις επι του θεματος


Δεν ξέρω αν θα μείνει, δεν ξέρω στη τελική αν είναι καλό να μείνει αλλά αυτό κριτήριο δεν είναι "εχουμε εδω εναν ανθρωπο ΝΕΟ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ". Μιλάμε για μπάσκετ και μιλάμε για μια ομάδα από τις καλύτερες στην Ευρώπη, αν το κριτήριο είναι αυτό τότε να πάρουμε τον Τάκη το Τσουκαλά που είναι και αυτός νέος ωραίος και πιο Ολυμπιακός.
yorgos
Είναι λίγο καραμέλα αυτό με τον Αλβέρτη. Ο Παναθηναϊκός έχει ένα συγκεκριμένο στλ που παίζει, πολύ δυσκατάβλητο και δεν είναι μόνος του ο Αλβέρτης στον πάγκο, έχει Πρίφτη και το βοηθό του Πεδουλάκη. Μπασκετικά τέρατα δεν είναι, αλλά μια συνέχεια της -επιτυχημένης- συνταγής απέναντι στον Ολυμπιακό είναι. Δεν είναι ότι έφυγε ο Πεδουλάκης και παίζει απέναντι στον Φούφουτο ο Μπαρτζώκας. Πολλά μπορεί να του χρεώσει κανείς (ειδικά σε θέματα μεταγραφών και ψυχραιμιας/ψυχολογικής διαχείρισης) αλλά αμπαλοσύνη δεν νομίζω. Καλός ήταν ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη φέτος, έπαιξε τη Ρεάλ στα ίσια έχοντας χάσει το πλεονέκτημα έδρας από ματς στα οποία δεν έπαιζε ο ηγέτης του. Ε, στην Ελλάδα έχει μεγάλο θέμα και αυτός και οι παίκτες του, αλλά άμπαλος δε γίνεται να είναι.
redleg7
QUOTE (yorgos @ Jun 3 2014, 08:35 ) *
Είναι λίγο καραμέλα αυτό με τον Αλβέρτη. Ο Παναθηναϊκός έχει ένα συγκεκριμένο στλ που παίζει, πολύ δυσκατάβλητο και δεν είναι μόνος του ο Αλβέρτης στον πάγκο, έχει Πρίφτη και το βοηθό του Πεδουλάκη. Μπασκετικά τέρατα δεν είναι, αλλά μια συνέχεια της -επιτυχημένης- συνταγής απέναντι στον Ολυμπιακό είναι. Δεν είναι ότι έφυγε ο Πεδουλάκης και παίζει απέναντι στον Φούφουτο ο Μπαρτζώκας. Πολλά μπορεί να του χρεώσει κανείς (ειδικά σε θέματα μεταγραφών και ψυχραιμιας/ψυχολογικής διαχείρισης) αλλά αμπαλοσύνη δεν νομίζω. Καλός ήταν ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη φέτος, έπαιξε τη Ρεάλ στα ίσια έχοντας χάσει το πλεονέκτημα έδρας από ματς στα οποία δεν έπαιζε ο ηγέτης του. Ε, στην Ελλάδα έχει μεγάλο θέμα και αυτός και οι παίκτες του, αλλά άμπαλος δε γίνεται να είναι.

+++
roko
QUOTE (natouralistis @ Jun 3 2014, 05:41 ) *
Δεν ξέρω αν θα μείνει, δεν ξέρω στη τελική αν είναι καλό να μείνει αλλά αυτό κριτήριο δεν είναι "εχουμε εδω εναν ανθρωπο ΝΕΟ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ". Μιλάμε για μπάσκετ και μιλάμε για μια ομάδα από τις καλύτερες στην Ευρώπη, αν το κριτήριο είναι αυτό τότε να πάρουμε τον Τάκη το Τσουκαλά που είναι και αυτός νέος ωραίος και πιο Ολυμπιακός.


Νεος και ωραιος ο Τακης? blink.gif
spysta
QUOTE(natouralistis @ Jun 3 2014, 03:41 ) *
Δεν ξέρω αν θα μείνει, δεν ξέρω στη τελική αν είναι καλό να μείνει αλλά αυτό κριτήριο δεν είναι "εχουμε εδω εναν ανθρωπο ΝΕΟ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ". Μιλάμε για μπάσκετ και μιλάμε για μια ομάδα από τις καλύτερες στην Ευρώπη, αν το κριτήριο είναι αυτό τότε να πάρουμε τον Τάκη το Τσουκαλά που είναι και αυτός νέος ωραίος και πιο Ολυμπιακός.

εεεχμ
1)ΕΧΕΙ παρει ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ (το εγραψα)
2)ΕΧΕΙ παιξει ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ (το εγραψα)
3)ειναι ΝΕΟΣ και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (το εγαψα .. θελοντας να τονισω το γεγονος οτι εχουμε βρει εναν ανθρωπο που αγαπαει την ομαδα και ΞΕΡΕΙ μπασκετ ΚΑΙ εχει καταφερει κατι που κανενας αλλος Ελληνας δεν το ειχε καταφερει πριν)
4)εχει κανει μερικες ΣΟΥΠΕΡ value4money επιλογες (Λοτζεσκι,Ντανστον,Πετουει,Παπαπετρου,Περπ
ρογλου .. ακομα και ο Σιμμονς , αναλογικα παντα με τα χρηματα που δαπανηθηκαν γι αυτους)

αυτα τα 4 .. τα προτιμω 10000 φορες απο το να ξεκινησουμε απο το μηδεν με καποιον Φλεμινγκ καποιον Πιανιτζιανι κτλ

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι εχει και κανει και παρα πολλα λαθη (ειδικα στην στελεχωση ,μεσουσης της περιοδου,στην ψυχολογικη διαχειριση και στις ακραιες αντιδρασεις του ωρες ωρες) ... οπως ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι φετος την δευτερη του χρονια στον παγκο .. οι τραυματισμοι και οι απωλειες παικτων , τον πληγωσαν παααρα πολυ.(οπως και συνολικα ολοκληρη την ομαδα προφανως)

οταν η Μπαρτσελονα επιμενει τοσα χρονια στον Πασκουαλ .. γιατι εμεις ν αλλαξουμε ενα προπονητη που ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΣΤΙΓΜΑ ΚΑΙ εχει την διαθεση να μεινει για καιρο στην ομαδα??
no way.
roko
QUOTE (spysta @ Jun 3 2014, 09:58 ) *
εεεχμ
1)ΕΧΕΙ παρει ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ (το εγραψα)
2)ΕΧΕΙ παιξει ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ (το εγραψα)
3)ειναι ΝΕΟΣ και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (το εγαψα .. θελοντας να τονισω το γεγονος οτι εχουμε βρει εναν ανθρωπο που αγαπαει την ομαδα και ΞΕΡΕΙ μπασκετ ΚΑΙ εχει καταφερει κατι που κανενας αλλος Ελληνας δεν το ειχε καταφερει πριν)
4)εχει κανει μερικες ΣΟΥΠΕΡ value4money επιλογες (Λοτζεσκι,Ντανστον,Πετουει,Παπαπετρου,Περπ

��
��
��
�ρογλου .. ακομα και ο Σιμμονς , αναλογικα παντα με τα χρηματα που δαπανηθηκαν γι αυτους)

αυτα τα 4 .. τα προτιμω 10000 φορες απο το να ξεκινησουμε απο το μηδεν με καποιον Φλεμινγκ καποιον Πιανιτζιανι κτλ

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι εχει και κανει και παρα πολλα λαθη (ειδικα στην στελεχωση ,μεσουσης της περιοδου,στην ψυχολογικη διαχειριση και στις ακραιες αντιδρασεις του ωρες ωρες) ... οπως ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι φετος την δευτερη του χρονια στον παγκο .. οι τραυματισμοι και οι απωλειες παικτων , τον πληγωσαν παααρα πολυ.(οπως και συνολικα ολοκληρη την ομαδα προφανως)

οταν η Μπαρτσελονα επιμενει τοσα χρονια στον Πασκουαλ .. γιατι εμεις ν αλλαξουμε ενα προπονητη που ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΣΤΙΓΜΑ ΚΑΙ εχει την διαθεση να μεινει για καιρο στην ομαδα??
no way.


Καλα εδω εβγαλες νεο και ωραιο τον Τακη δεν λεει τιποτα αυτο smiley.gif
Την συγκομιδη που εχει η Μπαρτσελονα σε τιτλους με τον Πασκουαλ θα την ηθελες?

*** Βεβαια να διορθωσω οτι ο Πασκουαλ εχει παρει και 3/6 πρωταθληματα Ισπανιας αποτι ειδα στο wiki που ειναι και το καλυτερο πρωταθλημα στην ευρωπη και μακραν δυσκολοτερο του ελληνικου των 2 ομαδων.Ο δικος μας ετσι οπως το παει αν μεινει 7 χρονια τον βλεπω στο ενα και αν...Αλλα θα μου πεις ολοκληρο Πριφτη ειχε απεναντι του φετος biggrin.gif
louie
QUOTE (roko @ Jun 3 2014, 10:05 ) *
Καλα εδω εβγαλες νεο και ωραιο τον Τακη δεν λεει τιποτα αυτο smiley.gif
Την συγκομιδη που εχει η Μπαρτσελονα σε τιτλους με τον Πασκουαλ θα την ηθελες?

*** Βεβαια να διορθωσω οτι ο Πασκουαλ εχει παρει και 3/6 πρωταθληματα Ισπανιας αποτι ειδα στο wiki που ειναι και το καλυτερο πρωταθλημα στην ευρωπη και μακραν δυσκολοτερο του ελληνικου των 2 ομαδων.Ο δικος μας ετσι οπως το παει αν μεινει 7 χρονια τον βλεπω στο ενα και αν...Αλλα θα μου πεις ολοκληρο Πριφτη ειχε απεναντι του φετος biggrin.gif



παιδια το φετινο πρωταθλημα ειναι στο 50-50. γιατι κανετε σαν να εχει τελειωσει; αλλο να μην σας εχει πεισει γενικα ο μπαρτζωκας και να μην τον θελετε αλλα μην του χρεωνεται ηττα ακομα.
assistant
QUOTE(spysta @ Jun 3 2014, 09:58 ) *
εεεχμ
1)ΕΧΕΙ παρει ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ (το εγραψα)
2)ΕΧΕΙ παιξει ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ (το εγραψα)
3)ειναι ΝΕΟΣ και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (το εγαψα .. θελοντας να τονισω το γεγονος οτι εχουμε βρει εναν ανθρωπο που αγαπαει την ομαδα και ΞΕΡΕΙ μπασκετ ΚΑΙ εχει καταφερει κατι που κανενας αλλος Ελληνας δεν το ειχε καταφερει πριν)
4)εχει κανει μερικες ΣΟΥΠΕΡ value4money επιλογες (Λοτζεσκι,Ντανστον,Πετουει,Παπαπετρου,Περπ

�ρογλου .. ακομα και ο Σιμμονς , αναλογικα παντα με τα χρηματα που δαπανηθηκαν γι αυτους)

αυτα τα 4 .. τα προτιμω 10000 φορες απο το να ξεκινησουμε απο το μηδεν με καποιον Φλεμινγκ καποιον Πιανιτζιανι κτλ

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι εχει και κανει και παρα πολλα λαθη (ειδικα στην στελεχωση ,μεσουσης της περιοδου,στην ψυχολογικη διαχειριση και στις ακραιες αντιδρασεις του ωρες ωρες) ... οπως ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι φετος την δευτερη του χρονια στον παγκο .. οι τραυματισμοι και οι απωλειες παικτων , τον πληγωσαν παααρα πολυ.(οπως και συνολικα ολοκληρη την ομαδα προφανως)

οταν η Μπαρτσελονα επιμενει τοσα χρονια στον Πασκουαλ .. γιατι εμεις ν αλλαξουμε ενα προπονητη που ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΣΤΙΓΜΑ ΚΑΙ εχει την διαθεση να μεινει για καιρο στην ομαδα??
no way.

Για να μην ξαναφραφω τα ιδια και κουραζω το φορουμ........δε θα αλλαζα ουτε λεξη απ το κειμενο σου.

υγ ο Πασκουαλ θεωρειται εφικτος στοχος ωστε να τον πιανουμε στην κουβεντα μας;;;;;;;;αληθεια τι μπατζετ διαχειριζεται τα τελευταια χρονια και ποσες EL εχει σηκωσει;;;;;δεν τον μηδενιζω,τον θεωρω top-class προπονητη αλλα δεν υφισταται περιπτωση αποκτησης του........
Zoys
Δεν νομίζω ότι όσον αφορά τους Αγγελόπουλους και ανεξαρτήτου αποτελέσματος αύριο υπάρχει περίπτωση αποδέσμευσης του Coach-B.
redleg7
Κατα 95% (για να μην πω παραπανω)συμφωνα με τους δημοσιογραφους που κανουν χρονια ρεπορταζ Ολυμπιακου η αποφαση ειναι οριστικη.
Ο Μπαρτζωκας θα ειναι και του χρονου στον παγκο οτι και να συμβει.
Και 90 ποντους να φαει αυριο με τον Χαραλαμποπουλο να βαζει 30 και να κατεβαζει 40 ριμπαουντ.
D-Wade
Πολλά λάθη έχει κάνει και θα συνεχίσει να κάνει ο Μπαρτζώκας.Τη δεδομένη στιγμή δε βλέπω κάποιον φανερά καλυτερό του που να μπορούμε να τον υπογράψουμε. Οι Φλέμινγκ και οι Τρινκιεριδες αυτού του κόσμου είναι χειρότεροι από τον Μπαρτζώκα
Joda
QUOTE (spysta @ Jun 3 2014, 09:58 ) *
εεεχμ
1)ΕΧΕΙ παρει ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ (το εγραψα)
2)ΕΧΕΙ παιξει ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ (το εγραψα)
3)ειναι ΝΕΟΣ και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (το εγαψα .. θελοντας να τονισω το γεγονος οτι εχουμε βρει εναν ανθρωπο που αγαπαει την ομαδα και ΞΕΡΕΙ μπασκετ ΚΑΙ εχει καταφερει κατι που κανενας αλλος Ελληνας δεν το ειχε καταφερει πριν)
4)εχει κανει μερικες ΣΟΥΠΕΡ value4money επιλογες (Λοτζεσκι,Ντανστον,Πετουει,Παπαπετρου,Περπ

�ρογλου .. ακομα και ο Σιμμονς , αναλογικα παντα με τα χρηματα που δαπανηθηκαν γι αυτους)

αυτα τα 4 .. τα προτιμω 10000 φορες απο το να ξεκινησουμε απο το μηδεν με καποιον Φλεμινγκ καποιον Πιανιτζιανι κτλ

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι εχει και κανει και παρα πολλα λαθη (ειδικα στην στελεχωση ,μεσουσης της περιοδου,στην ψυχολογικη διαχειριση και στις ακραιες αντιδρασεις του ωρες ωρες) ... οπως ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι φετος την δευτερη του χρονια στον παγκο .. οι τραυματισμοι και οι απωλειες παικτων , τον πληγωσαν παααρα πολυ.(οπως και συνολικα ολοκληρη την ομαδα προφανως)

οταν η Μπαρτσελονα επιμενει τοσα χρονια στον Πασκουαλ .. γιατι εμεις ν αλλαξουμε ενα προπονητη που ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΣΤΙΓΜΑ ΚΑΙ εχει την διαθεση να μεινει για καιρο στην ομαδα??
no way.


Εσυ το βλεπεις ετσι αλλα θα σου πω και εγω πως το βλεπω:

1)Μπασκεταρα δεν παιζει.Δεν εμφανιζει καινουριες τακτικες στο παιχνιδι,χανει την ψυχραιμια του και στο τελος στο σεφ δεν ηξερε τι να κανει και ρωταγε τον μαρμαρινο.Αν εισαι προπνητης στον ολυμπιακο και δεν ξερεις τι να κανεις και ειδικα σε καταστασεις που καινε καλυτερα να το παρατησει το επαγγελμα.
2)1 στους 5 τιτλους και το παει 1 στα 6
3)Ποσες ηττες ειχα απο τον παναθηναικο και ειδικα μεσα στην εδρα μας?εχουμε χασει το λογαριασμο μου φαινεται αλλα αυτο οι ολυμπιακοι το κανουμε γαργαρα
4)Γιατι δεν πηρε τους σωστους παιχτες και ειδικα τον ιανουαριο γιατι δεν οργανωθηκε να παρει ενα γκαρντ.Γενικα με τις επιλογες παιχτων δεν το εχει πολυ.
5)Αν ερθει καινουριος προπονητης μπορει να δεσει καλυτερα με την ομαδα.
D-Wade
QUOTE(Joda @ Jun 3 2014, 13:58 ) *
5)Αν ερθει καινουριος προπονητης μπορει να δεσει καλυτερα με την ομαδα.

Ποιος όμως? Αν πχ μπορεί να έρθει ο Μπλατ και εγώ τον προτιμώ από τον Μπαρτζώκα . . .Αλλά δεν ξέρω αν είναι οι Αγγελόπουλοι σε θέση να χτυπήσουν κορυφαίο προπονητή(αν βγει κάποιος στην αγορά)
redleg7
Επειδη το θεμα εχει παραπλατιασει οποιος πιστευει οτι υπαρχει εστω και ενα διαθεσιμο ονομα τεχνικου που θα ειναι πιο ταλαντουχος του κοουτς το παραθετει(εξαιρω απο την συζητηση ΖοτσοΝτουντοΜπλατηδες).
Γιατι καποιοι διαφωνουν(δικαωμα τους παντα) αλλα η ερωτηση αυτη δεν μπορει να απαντηθει ποτε.
Joda
QUOTE (D-Wade @ Jun 3 2014, 14:11 ) *
Ποιος όμως? Αν πχ μπορεί να έρθει ο Μπλατ και εγώ τον προτιμώ από τον Μπαρτζώκα . . .Αλλά δεν ξέρω αν είναι οι Αγγελόπουλοι σε θέση να χτυπήσουν κορυφαίο προπονητή(αν βγει κάποιος στην αγορά)


Το θεωρω προτεραιοτητα τον προπονητη.Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι οταν τους μιλαει ο μπαρτζωκας οι παιχτες κοιτανε αλλου λες και δεν τους ενδιαφερει αυτα που λεει.
Πρεπει να το ψαξουν.δηλαδη ποιος παιζει καλο μπασκετ,ποιος εχει την ψυχραιμια του παιχνιδιου και την ικανοτητα να αντιδρα ,ποιος εχει πετυχει στοχους ανωτερους απο αυτους που εχει δυνατοτητα η ομαδα.Δηλαδη για τους παιχτες πως κοιταμε αν ειναι καλος χαρακτηρας και τα αλλα στοιχεια του και για τον προπονητη δεν το κανουμε.
akratacity
QUOTE (Joda @ Jun 3 2014, 13:58 ) *
Εσυ το βλεπεις ετσι αλλα θα σου πω και εγω πως το βλεπω:

1)Μπασκεταρα δεν παιζει.Δεν εμφανιζει καινουριες τακτικες στο παιχνιδι,χανει την ψυχραιμια του και στο τελος στο σεφ δεν ηξερε τι να κανει και ρωταγε τον μαρμαρινο.Αν εισαι προπνητης στον ολυμπιακο και δεν ξερεις τι να κανεις και ειδικα σε καταστασεις που καινε καλυτερα να το παρατησει το επαγγελμα.
2)1 στους 5 τιτλους και το παει 1 στα 6
3)Ποσες ηττες ειχα απο τον παναθηναικο και ειδικα μεσα στην εδρα μας?εχουμε χασει το λογαριασμο μου φαινεται αλλα αυτο οι ολυμπιακοι το κανουμε γαργαρα
4)Γιατι δεν πηρε τους σωστους παιχτες και ειδικα τον ιανουαριο γιατι δεν οργανωθηκε να παρει ενα γκαρντ.Γενικα με τις επιλογες παιχτων δεν το εχει πολυ.
5)Αν ερθει καινουριος προπονητης μπορει να δεσει καλυτερα με την ομαδα.

ησουνα στον παγκο και τον ακουσες να τον ρωταει???
απο ενα στιγμιοτυπο στην τηλεοραση εβγαλες κατευθειαν το συμπερασμα που σε βολευει
οταν καθε προπονητης εχει 3 και 4 βοηθους δεν τους εχει διακοσμητικους για τον παγκο...ολοι λιγο πολυ συνεισφερουν στο κοουτσαρισμα...δεν ξερω αν θυμασαι το παραδειγμα ομπραντοβιτς-ιτουδη

στα υπολοιπα δεν μπορω να πω κατι γτ εχουν λογικη τα οσα του καταλογιζεις αλλα σε αυτο το σημειο εισαι λαθος

επισης και φετος και περυσι εχουμε παιξει πολυ ωραιο μπασκετ εκτος και αν λες μονο για τα παιχνιδια με τον παο οποτε εχεις δικιο
redleg7
Εδω ο Ομπραντοβιτς ρωτησε καποτε στο ματς με την Μαλαγα τους παιχτες του αν πιστευουν οτι ειναι καλη ιδεα να κανουν φαουλ και αποφασισαν οχι και τελικα κερδισε ο Παο μεσα στην Ισπανια.
Τετοια σκηνικα γινονται κατα την διαρκεια ενος αγωνα ποσο μαλλον να συζηταει ο τεχνικος με το υπολοιπο τεχνικο τιμ.Γι αυτο πληρωνονται αλλωστε και δεν αποτελουν διακοσμητικα στοιχεια.
imperial
ωραια ρωτησε τον μαρμαρινο αρα είναι αχρηστος....οκ
smiley.gif

το επιτελειο το προπονητικο πληρωνεται για να συμπληρωνει τον προπονητη....στην διακοσμηση δεν συμμετεχουν

Joda
QUOTE (akratacity @ Jun 3 2014, 14:23 ) *
ησουνα στον παγκο και τον ακουσες να τον ρωταει???
απο ενα στιγμιοτυπο στην τηλεοραση εβγαλες κατευθειαν το συμπερασμα που σε βολευει
οταν καθε προπονητης εχει 3 και 4 βοηθους δεν τους εχει διακοσμητικους για τον παγκο...ολοι λιγο πολυ συνεισφερουν στο κοουτσαρισμα...δεν ξερω αν θυμασαι το παραδειγμα ομπραντοβιτς-ιτουδη

στα υπολοιπα δεν μπορω να πω κατι γτ εχουν λογικη τα οσα του καταλογιζεις αλλα σε αυτο το σημειο εισαι λαθος

επισης και φετος και περυσι εχουμε παιξει πολυ ωραιο μπασκετ εκτος και αν λες μονο για τα παιχνιδια με τον παο οποτε εχεις δικιο


Τι να με βολευει?Εχω κανα κερδος? στα @%$ μου το τι κανουνε εκει.Δεν χρειαζεται να ακουσω τπτ.οταν τελειωνει την συζητηση μαζι του παει στον παγκο και κανει την αλλαγη.Αν στο πιο κρισιμο σημειο δεν ξερει τι να κανει αστο καλυτερα.υποτιθεται οτι σαν προπονητης ειναι ο πιο γνωστης απ ολους και σε τετοιες στιγμες ξερεις τι να κανεις γτ δεν εχεις πολυ χρονο.
Φιλε αν αυτο που βλεπεις ειναι ωραιο μπασκετ ξεχωρα απο τα παιχνιδια του παναθηναικου που λες εσυ δεν ξερω τι να σου πω.ειναι στα ματια του καθενος.

Α κσι τη προταση προπονητη που ειπε ο redleg...Εγω θελω τον περασοβιτς της βαλενθια.
D-Wade
QUOTE(imperial @ Jun 3 2014, 14:43 ) *
ωραια ρωτησε τον μαρμαρινο αρα είναι αχρηστος....οκ
smiley.gif

το επιτελειο το προπονητικο πληρωνεται για να συμπληρωνει τον προπονητη....στην διακοσμηση δεν συμμετεχουν

Δυστυχώς στον Ολυμπιακό αυτό δεν ισχύει . . .Το προπονητικό επιτελείο είναι . . .άστα να πάνε
roko
Σε λιγο θα τα ριχνουμε στο προπονητικο επιτελειο και στους βοηθους και οχι στον προπονητη ο,τι κακο συμβαινει smiley.gif Μηπως τελικα ο Μαρμαρινος και ο Τομιτς να ζητησουν καμια αυξηση? blink.gif
bbplayer
QUOTE (Joda @ Jun 3 2014, 14:46 ) *
Α κσι τη προταση προπονητη που ειπε ο redleg...Εγω θελω τον περασοβιτς της βαλενθια.


έχει ανανεώσει με Βαλένθια
imperial
QUOTE (D-Wade @ Jun 3 2014, 14:47 ) *
Δυστυχώς στον Ολυμπιακό αυτό δεν ισχύει . . .Το προπονητικό επιτελείο είναι . . .άστα να πάνε


εχεις πληροφορηση απο μεσα? η αποτελεί δική σου κριση? απο οσα μπορω να γνωριζω για την ομαδα , δουλευουν και αυτοι...
μπορω να σου πω και αστεια περιστατικα με προπονητη να περιγραφει πως κερδισε τον Ολυμπιακο χρησιμοποιωντας ποτηρια απο mainstream μαγαζι και τον βοηθο του να τον διορθωνει.....

μην κανουμε αφορισμους, σε κανεναν δεν αρεσει να χανει η ομαδα ποσο μαλιστα να βλεπει τοσο τραγικες επιλογες σε αμυνα και επιθεση....
redleg7
QUOTE (bbplayer @ Jun 3 2014, 14:53 ) *
έχει ανανεώσει με Βαλένθια

Και θα ανανεωσει και του χρονου μιας και του το ανανεωνουν καθε χρονο γιατι γενικα στην Ισπανια εκτιμουν περισσοτερο την δουλεια του καθε τεχνικου.
akratacity
QUOTE (Joda @ Jun 3 2014, 14:46 ) *
Τι να με βολευει?Εχω κανα κερδος? στα @%$ μου το τι κανουνε εκει.Δεν χρειαζεται να ακουσω τπτ.οταν τελειωνει την συζητηση μαζι του παει στον παγκο και κανει την αλλαγη.Αν στο πιο κρισιμο σημειο δεν ξερει τι να κανει αστο καλυτερα.υποτιθεται οτι σαν προπονητης ειναι ο πιο γνωστης απ ολους και σε τετοιες στιγμες ξερεις τι να κανεις γτ δεν εχεις πολυ χρονο.
Φιλε αν αυτο που βλεπεις ειναι ωραιο μπασκετ ξεχωρα απο τα παιχνιδια του παναθηναικου που λες εσυ δεν ξερω τι να σου πω.ειναι στα ματια του καθενος.

Α κσι τη προταση προπονητη που ειπε ο redleg...Εγω θελω τον περασοβιτς της βαλενθια.

οταν λεω σε βολευει εννοω οτι βρισκεις πατημα απο το πουθενα για να συνεχισεις το κραξιμο δεν ανεφερα πουθενα οτι βγαζεις κερδος απο αυτο...

συμφωνω ειναι στα ματια του καθενος το ωραιο μπασκετ αλλα προφανως τα δικα σου ματια θελουν κατι πιο...εξεζητημενο για να πειστουν

ωραιος ο περασοβιτς αλλα 1. ειναι πολλα χρονια στη βαλενθια, 2. στην αρχη ειχε και αυτος καποιες τρανταχτες αποτυχιες

οποτε δεν θεωρω οτι θα ερθει και με την θα μεταμορφωσει την ομαδα ασε που θεωρω οτι με εναν ξενο προπονητη στον παγκο κινδυνευει να αλλοιωθει το στυλ της ομαδας
D-Wade
QUOTE(imperial @ Jun 3 2014, 14:54 ) *
εχεις πληροφορηση απο μεσα? η αποτελεί δική σου κριση? απο οσα μπορω να γνωριζω για την ομαδα , δουλευουν και αυτοι...
μπορω να σου πω και αστεια περιστατικα με προπονητη να περιγραφει πως κερδισε τον Ολυμπιακο χρησιμοποιωντας ποτηρια απο mainstream μαγαζι και τον βοηθο του να τον διορθωνει.....

μην κανουμε αφορισμους, σε κανεναν δεν αρεσει να χανει η ομαδα ποσο μαλιστα να βλεπει τοσο τραγικες επιλογες σε αμυνα και επιθεση....

Όχι πληροφόρηση από μέσα δεν έχω .Δική μου κρίση είναι. Προφανώς και δουλεύουν οι άνθρωποι. Δε λέω το αντίθετο.Δεν ξέρω αν φτάνει η δουλειά τους . . .
Joda
QUOTE (akratacity @ Jun 3 2014, 15:02 ) *
οταν λεω σε βολευει εννοω οτι βρισκεις πατημα απο το πουθενα για να συνεχισεις το κραξιμο δεν ανεφερα πουθενα οτι βγαζεις κερδος απο αυτο...

συμφωνω ειναι στα ματια του καθενος το ωραιο μπασκετ αλλα προφανως τα δικα σου ματια θελουν κατι πιο...εξεζητημενο για να πειστουν

ωραιος ο περασοβιτς αλλα 1. ειναι πολλα χρονια στη βαλενθια, 2. στην αρχη ειχε και αυτος καποιες τρανταχτες αποτυχιες

οποτε δεν θεωρω οτι θα ερθει και με την θα μεταμορφωσει την ομαδα ασε που θεωρω οτι με εναν ξενο προπονητη στον παγκο κινδυνευει να αλλοιωθει το στυλ της ομαδας


Οχι δεν ειπα οτι αν ερθει θα πετυχει.Απλα δοκιμαζεις για να δεις αμα βαλει καινουρια πραγματα και αν θα εχει χημεια στην ομαδα.Το υλικο που εχει ο ολυμπιακος ολα αυτα τα χρονια σε σχεση με την βαλενθια ειναι πολυ καλυτερο.
Ολοι οι προπονητες εχουν αποτυχιες δεν αντιλεγω σ αυτο.Και ο ομπραντοβιτς δεν περασε καν το τοπ 16 φετος.
Εμενα το κολλημα μου ειναι στον τροπο παιχνιδιου.Και στο νικητηριο ματς στο οακα ειχα πει οτι τακτικα ο μπαρτζωκας διελυσε την εικονα της ομαδας μεσα σε 1 δεκαλεπτο ενω στα προηγουμενα 3 ειχαμε πολυ καλη αποδοση.Δεν κοιταω μονο τις ηττες η τις νικες αλλα και τον τροπο παιχνιδιου.
Τωρα για το θεμα προπονητη φυσικα και θελω κατι πιο εξεζητημενο γιατι καθε χρονο εχουμε 3 στοχους.Αν ειναι και καθομαστε και να λεμε ενταξει καλος ο μπαρτζωκας αλλα δεν μπορουμε να βρουμε κατι καλυτερο ουτε να παρουμε καλυτερους παιχτες ειναι σαν να αποδεχομαι οτι ειμαι λουζερ και οτι οι ικανοτητες του να κανω το μεγιστο δεν υπαρχουν αρα και να ειμαι ευχαριστημενος μ αυτα που εχω.Οποια κριτικη γινεται ειναι επειδη θελω κατι καλυτερο απο την ομαδα και οχι κατι χειροτερο.

roko
QUOTE (Joda @ Jun 3 2014, 15:58 ) *
Οχι δεν ειπα οτι αν ερθει θα πετυχει.Απλα δοκιμαζεις για να δεις αμα βαλει καινουρια πραγματα και αν θα εχει χημεια στην ομαδα.Το υλικο που εχει ο ολυμπιακος ολα αυτα τα χρονια σε σχεση με την βαλενθια ειναι πολυ καλυτερο.
Ολοι οι προπονητες εχουν αποτυχιες δεν αντιλεγω σ αυτο.Και ο ομπραντοβιτς δεν περασε καν το τοπ 16 φετος.
Εμενα το κολλημα μου ειναι στον τροπο παιχνιδιου.Και στο νικητηριο ματς στο οακα ειχα πει οτι τακτικα ο μπαρτζωκας διελυσε την εικονα της ομαδας μεσα σε 1 δεκαλεπτο ενω στα προηγουμενα 3 ειχαμε πολυ καλη αποδοση.Δεν κοιταω μονο τις ηττες η τις νικες αλλα και τον τροπο παιχνιδιου.
Τωρα για το θεμα προπονητη φυσικα και θελω κατι πιο εξεζητημενο γιατι καθε χρονο εχουμε 3 στοχους.Αν ειναι και καθομαστε και να λεμε ενταξει καλος ο μπαρτζωκας αλλα δεν μπορουμε να βρουμε κατι καλυτερο ουτε να παρουμε καλυτερους παιχτες ειναι σαν να αποδεχομαι οτι ειμαι λουζερ και οτι οι ικανοτητες του να κανω το μεγιστο δεν υπαρχουν αρα και να ειμαι ευχαριστημενος μ αυτα που εχω.Οποια κριτικη γινεται ειναι επειδη θελω κατι καλυτερο απο την ομαδα και οχι κατι χειροτερο.


Ωραιος ο φιλος συμφωνω.Και νομιζω ο Περασοβιτς ειναι μια πολυ καλη περιπτωση.Απο την στιγμη που δεν κοιταμε βαρια βιογραφικα γιατι κοστιζουν,αυτος που λες φαινεται αρκετα εξελιξιμος ιδιαιτερα για μια ομαδα που κανει πρωταθλητισμο σαν τον Ολυμπιακοbball.gif
erwi grey
Ο Ολυμπιακος παιζει ωραιο μπασκετ με τον Μπαρτζωκα το θεμα ειναι οτι δεν παιζει αμυνα που η αμυνα σου εδωσε τα 2 Ευρωπαικα. Ειδαμε φετος τις περιπτωσεις της Ρεαλ ακομα και της Μιλανο με το ελευθερο μπασκετ που παιξανε που καταληξανε ασχετα αν η Ρεαλ εφτασε τελικο. Καποιος προπονητης θα βρεθει οπως ο Μπλατ η οπως περισυ ο Μπαρτζωκας να σου κοψουν τον ρυθμο και να μη φτασεις την 100 αρα.
Το προβλημα του Μπαρτζωκα ειναι καθαρα ο αμυντικος προσανατολισμος της ομαδας οπου με Πετγουει και Λοτζεσκι εχασε σε αυτον τον τομεα.
Eπισης δε θα επρεπε οι νεοι παικτες οπως ο Σλουκας η ο Μαντζαρης ο οποιος ειναι βεβαια ειδικη περιπτωση, ακομα και ο Κατσιβελης να βελτιωθουν οπως συνεβη επι Ιβκοβιτς οπου δεν τους ευνουχισε αλλα αντιθετως τους εδειξε εμπιστοσυνη και γιναν και αυτοι καλυτεροι; Δεν ειναι δουλεια του επιτελειου να βελτιωνει τους παικτες;
Γιατι πηρε τον Σερμαντινι; Mπορει να απαντησει καποιος σε αυτο;
Γιατι προχθες αφησε τον Κολινς τοσην ωρα και πηρε την διαφορα ο Παναθηναικος; Oπου μεθοδευμενα του εδινε χωρο κλεινοντας τον Σπανουλη.
Toν oποιo Κολινς τον ενεργοποιησε στα ματς με την Ρεαλ και δεν το λες και γρηγορη αφομοιωση αυτο .
Στον Σλουκα κανει καψωνια δεν εξηγειται αλλιως, με το που χανει ενα σουτ τον βγαζει κατ'ευθειαν.Πως να βρει ρυθμο ετσι;
O Σπανουλης παιρνει συνεχεια τραβηγμενες προσπαθειες και δεν εχω δει ποτε σε καποιο στιγμιοτυπο να του φωναζει, ουτε καν να τον αποσυρει και αναφερομαι κυριως στα ματς με τον Παναθηναικο.
Γενικο σχολιο ειναι οτι πλεον δεν μπορει να διαχειριστει την πιεση και γι αυτο πιστευω οτι πρεπει να φυγει. Περισυ τα καλυτερα κοουτσαρισματα τα εκανε εκτος Ελλαδας στο φαιναλ 4 οπου πραγματικα φαινοταν ηρεμος και με την αβαντα του αουτσαιντερ.
Και το ξαναλεω αυτος ο Παναθηναικος ειναι οτι χειροτερο εχω δει, με δεδομενο οτι εχεις καλυτερο ροστερ τι μπορει να φταιει και δεν μπορεις να τους κερδισεις;
redleg7
Για την αμυντικη αποδοση της ομαδας ο Ολυμπιακος ειχε την 2η καλυτερη αμυνα στο τοπ 16 και στα ματς της 8δας με την κατα πολλους κορυφαια ομαδα στην Ευρωπη η ομαδα επαιξε εξαιρετικα στο κομματι αυτο και αν ελεγε καποιος οτι θα την ριχναμε στους 60 κατι και 70 θα τον αποκαλουσαμε τρελο και μαλιστα χωρις το μονο γκαρντ που θα μπορουσε να κυνηγησει Γιουλ,Σερχι και Ρουντι.

O Μαντζαρης σε σχεση με τον παιχτη της σεζον 2011/2012 ειναι πολυ καλυτερος και πιστωνεται σε καποιον αυτο.
Ο δε Σλουκας ειχε δωθει δανεικος οταν ο Ιβκοβιτς ειχε μπατζετ στα 35 εκ ευρω(την σεζον που απετυχε).Τον εμπιστευτηκε οταν ειδε οτι το μπατζετ περιοριστηκε.


North_gato
QUOTE (redleg7 @ Jun 3 2014, 14:14 ) *
Επειδη το θεμα εχει παραπλατιασει οποιος πιστευει οτι υπαρχει εστω και ενα διαθεσιμο ονομα τεχνικου που θα ειναι πιο ταλαντουχος του κοουτς το παραθετει(εξαιρω απο την συζητηση ΖοτσοΝτουντοΜπλατηδες).
Γιατι καποιοι διαφωνουν(δικαωμα τους παντα) αλλα η ερωτηση αυτη δεν μπορει να απαντηθει ποτε.



Εγω τουλαχιστον θα ποσταρω μετα τον αυριανο τελικο μολονοτι δεν ειμαι αισιοδοξος ως προς το αποτελεσμα.
Θα μπορουσαμε την συζητηση να την κατευθυνουμε ως προς το αν ο Μπαρτζωκας ειναι επιτυχημενος η οχι, συμφωνα με το υλικο που ειχε , η αναλογα με τον προυπολογισμο που ειχε διαλεξε, και οχι με το βρες καλυτερο αυτην την εποχη, το οποιο ειναι ενα επιχειρημα που αποπροσανατολιζει.
Joda
QUOTE (erwi grey @ Jun 3 2014, 16:23 ) *
Ο Ολυμπιακος παιζει ωραιο μπασκετ με τον Μπαρτζωκα το θεμα ειναι οτι δεν παιζει αμυνα που η αμυνα σου εδωσε τα 2 Ευρωπαικα. Ειδαμε φετος τις περιπτωσεις της Ρεαλ ακομα και της Μιλανο με το ελευθερο μπασκετ που παιξανε που καταληξανε ασχετα αν η Ρεαλ εφτασε τελικο. Καποιος προπονητης θα βρεθει οπως ο Μπλατ η οπως περισυ ο Μπαρτζωκας να σου κοψουν τον ρυθμο και να μη φτασεις την 100 αρα.
Το προβλημα του Μπαρτζωκα ειναι καθαρα ο αμυντικος προσανατολισμος της ομαδας οπου με Πετγουει και Λοτζεσκι εχασε σε αυτον τον τομεα.
Eπισης δε θα επρεπε οι νεοι παικτες οπως ο Σλουκας η ο Μαντζαρης ο οποιος ειναι βεβαια ειδικη περιπτωση, ακομα και ο Κατσιβελης να βελτιωθουν οπως συνεβη επι Ιβκοβιτς οπου δεν τους ευνουχισε αλλα αντιθετως τους εδειξε εμπιστοσυνη και γιναν και αυτοι καλυτεροι; Δεν ειναι δουλεια του επιτελειου να βελτιωνει τους παικτες;
Γιατι πηρε τον Σερμαντινι; Mπορει να απαντησει καποιος σε αυτο;
Γιατι προχθες αφησε τον Κολινς τοσην ωρα και πηρε την διαφορα ο Παναθηναικος; Oπου μεθοδευμενα του εδινε χωρο κλεινοντας τον Σπανουλη.
Toν oποιo Κολινς τον ενεργοποιησε στα ματς με την Ρεαλ και δεν το λες και γρηγορη αφομοιωση αυτο .
Στον Σλουκα κανει καψωνια δεν εξηγειται αλλιως, με το που χανει ενα σουτ τον βγαζει κατ'ευθειαν.Πως να βρει ρυθμο ετσι;
O Σπανουλης παιρνει συνεχεια τραβηγμενες προσπαθειες και δεν εχω δει ποτε σε καποιο στιγμιοτυπο να του φωναζει, ουτε καν να τον αποσυρει και αναφερομαι κυριως στα ματς με τον Παναθηναικο.
Γενικο σχολιο ειναι οτι πλεον δεν μπορει να διαχειριστει την πιεση και γι αυτο πιστευω οτι πρεπει να φυγει. Περισυ τα καλυτερα κοουτσαρισματα τα εκανε εκτος Ελλαδας στο φαιναλ 4 οπου πραγματικα φαινοταν ηρεμος και με την αβαντα του αουτσαιντερ.
Και το ξαναλεω αυτος ο Παναθηναικος ειναι οτι χειροτερο εχω δει, με δεδομενο οτι εχεις καλυτερο ροστερ τι μπορει να φταιει και δεν μπορεις να τους κερδισεις;


+1.εχω καποιες ενστασεις στο επιθετικο κομματι μονο.φαινεται ξεκαθαρα οτι αν δεν τραβηξει ο σπανουλης η ομαδα δεν τα παει καλα.για μενα δεν εχει εκμεταλλευτει και την ικανοτητα του περπερογλου στο ποσταρισμα.εχουμε δει και στα παιχνιδια με τον παναθηναικο να παιζουν οι ραιτ και καρι και δεν τους εχουμε ποσταρει μια φορα και αυτοι μας το εχουν κανει ποσες φορες.οταν φαινονται ξεκαθαρες αδυναμιες δεν δειχνει να τις εκμεταλλευται ο ολυμπιακος.

Υ.Γ. Μεχρι και στη θεση του βοηθου προπονητη σε μια τοσο μεγαλη ομαδα οπως ο ολυμπιακος πρεπει να βρισκεται ενας κανονικος προπονητης που να εχει και μια εμπειρια απο τους παγκους οπως για παραδειγμα ο σφαιροπουλος.
roko
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ei-oi-synthikes

Εναν ψυχολογο ρε παιδια στον ανθρωπο.Πιο looser πεθαινεις 68.gif
reignman
αλλη μια φορα να δω το looser θα σπασω το κεφαλι μου στον τοιχο

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=looser
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.