Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιώργος Μπαρτζώκας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
roko
QUOTE (rankin @ Jun 5 2014, 19:35 ) *
Το θέμα δεν ειναι τι λέει το ρεπορτάζ, αλλά το τι λέει η λογική.
Το μοντέλο φέτος δεν δούλεψε καθόλου
και κακά τα ψέματα, η εικόνα πχ του τελευταίου τελικού, ηταν απαράδεκτη.
Όλοι γιουρούσι και 1 εναντίον 1...
Μέχρι και ο Αλβέρτης ξέθαψε απο το πουθενά αυτό το κοψιμο του γκαρντ στη πλάτη της άμυνας και πήρε ποντάκια απο εκεί

Θελω να πω, οχι φαντασία δεν είχαμε στο παιχνίδι μας, αλλά ουτε καν τα βασικά..
φίλε Γιώργο Μπαρτζώκα, σε αγαπώ, σε εκτιμώ, αλλά αυτό δεν ηταν ομάδα.. Ήταν ενα θλιβερό συνονθύλευμα που μετά απο 2 χρόνια στην ομάδα, ειναι τραγικό να παρουσιάζεις.
Ήταν λες και ανέλαβε την προηγούμενη βδομάδα και η ομάδα ήταν στον αυτόματο πιλότο και σε mode αυτοσυντήρησης, με μόνη επιθετική τακτική τις ατομικές προσπάθειες και τα καουμποιλίκια.

Για την δε άμυνα, δεν μπορώ να σχολιάσω τίποτα. Κανείς δεν μπορεί. Στο πρώτο μέρος ο Παναθηναικός έμοιαζε με τους Μαιαμι Χιτ.


Αφου τον φάγατε τον άνθρωπα ρε συ! smiley.gif


Αυτην την καταληξη με τον Σπανουλη κατω απο την ρακετα να ειναι αμυνα στον Λασμε ohmy.gif w00t.gif blink.gif μπορεις να μου εξηγησεις ποια λογικη ειχε και γιατι εγινε ισα με 7-8 φορες?..Τετοια ψυχολογια ουτε στην 1η μου χιλοπιτα μιλαμε.
BasketZilla
Η μια και μοναδική λύση για τον πάγκο του Ολυμπιακού !
Γιούγκος, φτηνός, έμπειρος και με τίτλους ! Τι Ιβκοβιτς και Μπαρτζώκας τωρα ...



Υ.Γ. Να είναι καλά ο γίγαντας γιατί είχε και κάτι θεματάκια υγείας.
Joda
Ο Πανιτζανι ξερει κανεις αν ειναι σε ομαδα?
Zoys
QUOTE(Joda @ Jun 5 2014, 19:52 ) *
Ο Πανιτζανι ξερει κανεις αν ειναι σε ομαδα?

Ξέρουμε ότι δεν θα είναι στην δική μας. tongue.gif
roko
Αντι να παει ο Σπανουλης στον Ιβκοβιτς μηπως να ερθει ο Ιβκοβιτς στον Σπανουλη? blink.gif Τους χαλαγε ομως τους Αφους ηταν ακριβος..Σκεφτομαι τι ομαδα θα ειχαμε φτιαξει αν εμενε ο κορμος οπως τον ειχε φτιαξει ο Ιβκοβιτς και γινονταν και μια δυο διορθωτικες κινησεις..
redleg7
QUOTE (Zoys @ Jun 5 2014, 19:53 ) *
Ξέρουμε ότι δεν θα είναι στην δική μας. tongue.gif

Θα εβαζα και απο την τσεπη μου για να μην δουμε τιποτα τετοιο στον παγκο 19.gif
erwi grey
Δε νομιζω οτι να πας παλι σε μοντελο νεου τεχνικου σαν τον Σφαιροπουλο χωρις εμπειρια απο Ευρωλιγκα ως πρωτος προπονητης θα βοηθησει την ομαδα.
Καλυτερα ξενος κοουτς που να μην εχει και καμια σχεση με την Ελληνικη νοοτροπια.
roko
To μεγαλυτερο λαθος του Μπαρτζωκα φετος παντως ηταν οτι αντι να φερει εναν καλο και γρηγορο γκαρντ που θα ειναι 2ος πολος στο σκοραρισμα μαζι με τον σπανουλη,αυτος εψαχνε για πυργο στα σεντερ και εφερε τον Σερμαντινι μετα τον Μπεγκιτς που ουτε αυτον τον χρησιμοποιησε...
T.W.Is.M.
QUOTE(Joda @ Jun 5 2014, 19:52 ) *
Ο Πανιτζανι ξερει κανεις αν ειναι σε ομαδα?


Οχι, αλλα μενει ελευθερος κι ο Σκαριολο... smiley.gif

QUOTE(roko @ Jun 5 2014, 19:57 ) *
Αντι να παει ο Σπανουλης στον Ιβκοβιτς μηπως να ερθει ο Ιβκοβιτς στον Σπανουλη? blink.gif Τους χαλαγε ομως τους Αφους ηταν ακριβος..Σκεφτομαι τι ομαδα θα ειχαμε φτιαξει αν εμενε ο κορμος οπως τον ειχε φτιαξει ο Ιβκοβιτς και γινονταν και μια δυο διορθωτικες κινησεις..


Καλυτερα οχι...
Το παρελθον του δε με κανει ιδιαιτερα αισιοδοξο. Καποιο τροπο θα εβρισκε να τη χαλασει την ομαδα, οπως εγινε και το 1997. Ο Ιβκοβιτς ειναι πρωτα απ ολα δασκαλος. Μονο που και τα παιδια οταν γινονται 12 χρονων σταματανε να εκπαιδευονται απο δασκαλους και πανε στους καθηγητες. Εμεις δε βρηκαμε καθηγητη βεβαια, αλλα φοβαμαι οτι το αποτελεσμα με Ιβκοβιτς δε θα ηταν αυτο που υποθετουν πολλοι. Ο Ντουντα εφυγε σε καλη στιγμη, αντε να επρεπε να μεινει ενα χρονο παραπανω.
Χωρια που εγω πιστευω οτι δεν πιστευε οτι μπορουσε να επαναλαβει το κατορθωμα του 2012. Ισως γιατι οι παιχτες που αλλαξαν την κατασταση δεν ηταν δικες του επιλογες.

QUOTE(erwi grey @ Jun 5 2014, 20:24 ) *
.
Καλυτερα ξενος κοουτς που να μην εχει και καμια σχεση με την Ελληνικη νοοτροπια.


Αυτο ειναι σωστο. Αλλα ποιος θα ηταν εκεινος που δε θα ειχε σχεση με την Ελληνικη νοοτροπια και ταυτοχρονα θα προσαρμοζε την ομαδα στη δικη του(χωρις δηλαδη να παρουσιαζει τη διαφορα φιλοσοφιας που ειχαμε επι Γκερσον)? Με αλλα λογια ποιος ξενος προπονητης ειναι τοσο καλυτερος απο τους καλους Ελληνες(ο Μπαρτζωκας ειναι μεσα σ αυτους, οπως ειναι πχ κι ο Κατσικαρης), ωστε να μπορει να περασει τη δικη του νοοτροπια στην ελληνικη προσεγγιση των πραγματων? Και ταυτοχρονα να ειναι εφικτος για τον Ολυμπιακο(=εξαιρειται ο Ομπραντοβιτς). Ο Μπλατ, ο Ντειβιντ κι ο προπονητης της πρωταθλητριας Ευρωπης? Το Μεσινα αφηστε τον, μοιαζει να εχει εφευρει τη μηχανη του χρονου και να ταξιδευει στο παρελθον(μην πω οτι κι ο Ομπραντοβιτς φετος εδειξε πισω απ τις εξελιξεις). Προπονητες απο το ιταλικο πρωταθλημα μοιαζουν πιο ακαταλληλοι κι απο τον Γκερσονα, ο Πεσιτς εκτος απο μεγαλος σε ηλικια επαιζε run n gun στη Γερμανια με μια ομαδα που εχει την αγοραστικη δυναμη ολων των ανταγωνιστων της μαζι, ο Ιβανοβιτς δεν ξερω αν θα επιανε περισσοτερο απο τον Πεδουλακη, ο Περασοβιτς που παρουσιαζεται σαν το νεο ονομα δεν ειναι τοσο νεος στο χωρο και δεν εκανε και κατι το ιδιαιτερο στη Λαμποραλ απ οτι θυμαμαι, αρα ποιος???
nickagian
QUOTE(roko @ Jun 5 2014, 19:29 ) *
To μεγαλυτερο λαθος του Μπαρτζωκα φετος παντως ηταν οτι αντι να φερει εναν καλο και γρηγορο γκαρντ που θα ειναι 2ος πολος στο σκοραρισμα μαζι με τον σπανουλη,αυτος εψαχνε για πυργο στα σεντερ και εφερε τον Σερμαντινι μετα τον Μπεγκιτς που ουτε αυτον τον χρησιμοποιησε...


+1000 Μεγάλη αλήθεια κι ένα από τα λίγα που συμφωνούμε στο θέμα "Μπαρτζώκας"!! smiley.gif smiley.gif

Κι εγώ ποτέ δεν κατάλαβα για ποιο λόγο το κάναμε αυτό τελικά. Στην αρχή πίστευα ότι είχε σχέδιο με τον Σερμαντίνι για τους τελικούς, αλλά αποδείχθηκε ότι κάτι τέτοιο δεν υπήρχε επ' ουδενί. Οπότε ήταν πραγματικά ακατανόητη επιλογή. Βέβαια το άλλο είναι ποιον να έφερνες και πότε να προλάβαινε να προσαρμοστεί.

Πάντα μιλάω για το διάστημα αφού αποκλειστήκαμε από τη Ρεάλ και μέχρι που άρχισαν τα play-off της Α1. Διότι πιο πριν να δεχθώ ότι ήθελε έναν ψηλό τύπου Μπέγκιτς και Σερμαντίνι για παν ενδεχόμενο για την Ευρωλίγκα. Στο κάτω κάτω φαίνεται ότι του αρέσει να έχει ένα 5αρι στην ομάδα. Το θεωρώ βέβαια απίστευτη πολυτέλεια και τεράστια σπατάλη χρημάτων. Να έχεις τέτοιον παίχτη μόνο και μόνο για 2-3 ματς το χρόνο απέναντι σε αντίστοιχους δεινόσαυρους, από τη στιγμή που στην πραγματικότητα δεν έχεις κάποιο ιδιαίτερο σχέδιο αξιοποίησης στα άλλα ματς.
SkyFall
QUOTE (Joda @ Jun 5 2014, 19:52 ) *
Ο Πανιτζανι ξερει κανεις αν ειναι σε ομαδα?


είναι στην εθνική Ιταλίας.
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 6 2014, 02:03 ) *
Οχι, αλλα μενει ελευθερος κι ο Σκαριολο... smiley.gif



Καλυτερα οχι...
Το παρελθον του δε με κανει ιδιαιτερα αισιοδοξο. Καποιο τροπο θα εβρισκε να τη χαλασει την ομαδα, οπως εγινε και το 1997. Ο Ιβκοβιτς ειναι πρωτα απ ολα δασκαλος. Μονο που και τα παιδια οταν γινονται 12 χρονων σταματανε να εκπαιδευονται απο δασκαλους και πανε στους καθηγητες. Εμεις δε βρηκαμε καθηγητη βεβαια, αλλα φοβαμαι οτι το αποτελεσμα με Ιβκοβιτς δε θα ηταν αυτο που υποθετουν πολλοι. Ο Ντουντα εφυγε σε καλη στιγμη, αντε να επρεπε να μεινει ενα χρονο παραπανω.
Χωρια που εγω πιστευω οτι δεν πιστευε οτι μπορουσε να επαναλαβει το κατορθωμα του 2012. Ισως γιατι οι παιχτες που αλλαξαν την κατασταση δεν ηταν δικες του επιλογες.



Αυτο ειναι σωστο. Αλλα ποιος θα ηταν εκεινος που δε θα ειχε σχεση με την Ελληνικη νοοτροπια και ταυτοχρονα θα προσαρμοζε την ομαδα στη δικη του(χωρις δηλαδη να παρουσιαζει τη διαφορα φιλοσοφιας που ειχαμε επι Γκερσον)? Με αλλα λογια ποιος ξενος προπονητης ειναι τοσο καλυτερος απο τους καλους Ελληνες(ο Μπαρτζωκας ειναι μεσα σ αυτους, οπως ειναι πχ κι ο Κατσικαρης), ωστε να μπορει να περασει τη δικη του νοοτροπια στην ελληνικη προσεγγιση των πραγματων? Και ταυτοχρονα να ειναι εφικτος για τον Ολυμπιακο(=εξαιρειται ο Ομπραντοβιτς). Ο Μπλατ, ο Ντειβιντ κι ο προπονητης της πρωταθλητριας Ευρωπης? Το Μεσινα αφηστε τον, μοιαζει να εχει εφευρει τη μηχανη του χρονου και να ταξιδευει στο παρελθον(μην πω οτι κι ο Ομπραντοβιτς φετος εδειξε πισω απ τις εξελιξεις). Προπονητες απο το ιταλικο πρωταθλημα μοιαζουν πιο ακαταλληλοι κι απο τον Γκερσονα, ο Πεσιτς εκτος απο μεγαλος σε ηλικια επαιζε run n gun στη Γερμανια με μια ομαδα που εχει την αγοραστικη δυναμη ολων των ανταγωνιστων της μαζι, ο Ιβανοβιτς δεν ξερω αν θα επιανε περισσοτερο απο τον Πεδουλακη, ο Περασοβιτς που παρουσιαζεται σαν το νεο ονομα δεν ειναι τοσο νεος στο χωρο και δεν εκανε και κατι το ιδιαιτερο στη Λαμποραλ απ οτι θυμαμαι, αρα ποιος???

O Περασοβιτς εφτιαξε πολυ καλη ομαδα φετος δεν ειναι κριτηριο το περασμα του απο την Λαμποραλ, με αυτη τη λογικη δεν πρεπει να προπονει κανεις μετα απο αποτυχημενες χρονιες που ολοι εχουν.
Ο Περασοβιτς ειναι η καλυτερη περιπτωση.
Ο προπονητης που πιστευω οτι θα ταιριαζε με την ομαδα για εμενα ειναι ο Μαχμουτι, φανταζομαι οτι πολλοι διαφωνουν αλλα ειναι καλος προπονητης και αν εβρισκε ομαδα με καλους παικτες οπως ο Ολυμπιακος νομιζω θα τα πηγαινε πολυ καλα.
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ Jun 5 2014, 22:15 ) *
O Περασοβιτς εφτιαξε πολυ καλη ομαδα φετος δεν ειναι κριτηριο το περασμα του απο την Λαμποραλ, με αυτη τη λογικη δεν πρεπει να προπονει κανεις μετα απο αποτυχημενες χρονιες που ολοι εχουν.
Ο Περασοβιτς ειναι η καλυτερη περιπτωση.
Ο προπονητης που πιστευω οτι θα ταιριαζε με την ομαδα για εμενα ειναι ο Μαχμουτι, φανταζομαι οτι πολλοι διαφωνουν αλλα ειναι καλος προπονητης και αν εβρισκε ομαδα με καλους παικτες οπως ο Ολυμπιακος νομιζω θα τα πηγαινε πολυ καλα.


Με ενα γρηγορο περασμα απο το βιογραφικο του βλεπω οτι δουλευει σαν προπονητης εδω και 11 χρονια. Μετα την τοτε Ταου, που για να μην ειμαι αδικος τωρα που το ξαναβλεπω δεν πηγε ασχημα, απλα δεν εκανε το βημα παραπανω, δεν προπονησε ομαδα πολυ υψηλου επιπεδου μεχρι τη φετινη Βαλενθια(με την ευκαιρια, για να τη δουμε και σημερα εναντιον της Μπαρτσελονα). Γιατι αραγε?
Επισης εχω την εντυπωση οτι ειχε αντιμετωπισει ενα προβλημα με την καρδια του. Ισως αυτος να ηταν κι ο λογος που εφυγε απο την Ταου(αν θυμαμαι καλα, στο φαιναλ φορ της Αθηνας ειχαν το Μαλκοβιτς στον παγκο). Το εχει ξεπερασει τελειως ή υπαρχει ακομα θεμα? Και μηπως αυτο ειναι ο λογος που δεν ανελαβε ομαδα με μεγαλο ονομα στην Ευρωπη?
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 5 2014, 22:38 ) *
Με ενα γρηγορο περασμα απο το βιογραφικο του βλεπω οτι δουλευει σαν προπονητης εδω και 11 χρονια. Μετα την τοτε Ταου, που για να μην ειμαι αδικος τωρα που το ξαναβλεπω δεν πηγε ασχημα, απλα δεν εκανε το βημα παραπανω, δεν προπονησε ομαδα πολυ υψηλου επιπεδου μεχρι τη φετινη Βαλενθια(με την ευκαιρια, για να τη δουμε και σημερα εναντιον της Μπαρτσελονα). Γιατι αραγε?
Επισης εχω την εντυπωση οτι ειχε αντιμετωπισει ενα προβλημα με την καρδια του. Ισως αυτος να ηταν κι ο λογος που εφυγε απο την Ταου(αν θυμαμαι καλα, στο φαιναλ φορ της Αθηνας ειχαν το Μαλκοβιτς στον παγκο). Το εχει ξεπερασει τελειως ή υπαρχει ακομα θεμα? Και μηπως αυτο ειναι ο λογος που δεν ανελαβε ομαδα με μεγαλο ονομα στην Ευρωπη?



Προτεινεις να μεινει ο Μπαρτζωκας εν ολιγοις δια της ατοπου απαγωγης λαου λαου ? blink.gif
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 6 2014, 03:38 ) *
Με ενα γρηγορο περασμα απο το βιογραφικο του βλεπω οτι δουλευει σαν προπονητης εδω και 11 χρονια. Μετα την τοτε Ταου, που για να μην ειμαι αδικος τωρα που το ξαναβλεπω δεν πηγε ασχημα, απλα δεν εκανε το βημα παραπανω, δεν προπονησε ομαδα πολυ υψηλου επιπεδου μεχρι τη φετινη Βαλενθια(με την ευκαιρια, για να τη δουμε και σημερα εναντιον της Μπαρτσελονα). Γιατι αραγε?
Επισης εχω την εντυπωση οτι ειχε αντιμετωπισει ενα προβλημα με την καρδια του. Ισως αυτος να ηταν κι ο λογος που εφυγε απο την Ταου(αν θυμαμαι καλα, στο φαιναλ φορ της Αθηνας ειχαν το Μαλκοβιτς στον παγκο). Το εχει ξεπερασει τελειως ή υπαρχει ακομα θεμα? Και μηπως αυτο ειναι ο λογος που δεν ανελαβε ομαδα με μεγαλο ονομα στην Ευρωπη?

Αυτο το πραγμα πρωτη φορα το διαβαζω, αλλα αν ισχυει ειδικα στην Ελλαδα, δεν πρεπει να προπονησει με την καμια.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 5 2014, 22:38 ) *
Το εχει ξεπερασει τελειως ή υπαρχει ακομα θεμα? Και μηπως αυτο ειναι ο λογος που δεν ανελαβε ομαδα με μεγαλο ονομα στην Ευρωπη?


Είχα διαβάσει οτι το είχε ξεπεράσει αλλά δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά.
roko
Αν ειχε προβλημα ο οποιοσδηποτε με την καρδια του καλυτερα για τον ιδιο να μην αναλαβει προπονητης στον Ολυμπιακο..Και κυριολεκτω δεν το λεω στην πλακα.
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 5 2014, 22:40 ) *
Προτεινεις να μεινει ο Μπαρτζωκας εν ολιγοις δια της ατοπου απαγωγης λαου λαου ? blink.gif


Εγω θα προτιμουσα τον Μπλατ. Αλλα δεν το βρισκω και τοσο εφικτο. Κι ο Κατσικαρης μαλλον μου κανει, αλλα δεν τον θεωρω πιο δοκιμασμενο απο τον Μπαρτζωκα σε τετοιο επιπεδο. Αυτο που λεω εδω και καιρο ειναι οτι δεν ειναι ευκολο να βρεθει αντικαταστατης που να ειναι ασφαλης επιλογη. Βλεπω το προφανες, οτι δεν κανει καλη διαχειριση στα ντερμπι με τον ΠΑΟ, αλλα εχω τις αμφιβολιες μου για οποιονδηποτε ερθει οτι θα κανει τοσο καλυτερη. Παραειναι ειδικων συνθηκων αυτο το ζευγαρι.
Για τον Περασοβιτς εννοειται οτι συμφωνω με αυτο που λετε, οτι αν εχει το παραμικρο προβλημα με την καρδια του, δεν πρεπει ποτε να περασει απο το ελληνικο πρωταθλημα.
yorgos
QUOTE
Θα διώξεις Μπαρτζώκα για να πάρεις Σφαιρόπουλο? Από πού και ως πού? Ειδικά μετά τη φετινή πορεία στην Ευρώπη που μόνο απτυχημένη δεν την λες.

+1. Ειδικά για το Σφαιρόπουλο που σιγά τη χρονιά που έκανε δηλαδή.
QUOTE
Ότι και να γίνει πάντως, για να καθίσεις σε πάγκο ομάδας τέτοιας εμβέλειας πρέπει πέρα από την αξία σου πρέπει να έχεις και το κατάλληλο "ειδικό βάρος", και δε νομίζω ότι λύσεις τύπου Σφαιρόπουλου , Μαρκόπουλου κοκ προκρίνονται για κάτι τέτοιο

Ναι, αλλά και το ειδικό βαρος αποκτάται. Ο Μπαρτζώκας το απέκτησε, δε γεννήθηκε με αυτό.
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 6 2014, 00:30 ) *
Εγω θα προτιμουσα τον Μπλατ. Αλλα δεν το βρισκω και τοσο εφικτο. Κι ο Κατσικαρης μαλλον μου κανει, αλλα δεν τον θεωρω πιο δοκιμασμενο απο τον Μπαρτζωκα σε τετοιο επιπεδο. Αυτο που λεω εδω και καιρο ειναι οτι δεν ειναι ευκολο να βρεθει αντικαταστατης που να ειναι ασφαλης επιλογη. Βλεπω το προφανες, οτι δεν κανει καλη διαχειριση στα ντερμπι με τον ΠΑΟ, αλλα εχω τις αμφιβολιες μου για οποιονδηποτε ερθει οτι θα κανει τοσο καλυτερη. Παραειναι ειδικων συνθηκων αυτο το ζευγαρι.
Για τον Περασοβιτς εννοειται οτι συμφωνω με αυτο που λετε, οτι αν εχει το παραμικρο προβλημα με την καρδια του, δεν πρεπει ποτε να περασει απο το ελληνικο πρωταθλημα.


Με μπερδεψες.. Δηλαδη μενει η' φευγει? 19.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 6 2014, 02:15 ) *
Με μπερδεψες.. Δηλαδη μενει η' φευγει? 19.gif


Δεν ξερω. Αν βρεθει κατι καλυτερο, να ερθει το καλυτερο. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι εφικτο.
redleg7
Πολυ καλες οι συζητησεις απ οτι βλεπω.
Παντως ο Μπαρτζωκας παραμενει και φετος. smile.gif
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 6 2014, 03:40 ) *
Δεν ξερω. Αν βρεθει κατι καλυτερο, να ερθει το καλυτερο. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι εφικτο.


Το καλυτερο ειναι και υποκειμενικο εξαρταται τι εννοεις καλυτερο.Προσωπικη μου αποψη ηταν να φυγει και να ερθει ενας ξενος εγνωσμενης αξιας αλλα οι Αφοι σαν Α και Ω εχουν να μην πεσει το μαρουλι και οποιος ερθει να ειναι στο στυλ του Πριντεζη βαζω και λεφτα απο την τσεπη μου αμα λαχει biggrin.gif Πλεον κατοπιν ωριμοτερου σκεψεως πιστευω καλο θα ηταν να φυγει ο Μπαρτζωκας και να ερθει ενας καλος ελληνας προπονητης ανεξαρτητου ονοματος αρκει να φυγει.Δεν νομιζω οτι θα μπορει να διαχειριστει ολο αυτο που εγινε φετος αναποσπαστος,γιατι το δικαιολογημενο πλεον κραξιμο στο γηπεδο θα ειναι γεγονος.

Νομιζω φετος θα καταλαβουμε τι εστι κραξιμο και απαξιωση.Γιατι μεχρι τωρα ακομη και τα σχολια θεωρουνταν φοβερα ενω και στο γηπεδο ακομη και οι ποδοσφαιρικοι που πηγαν Σεφ,δεν εκαναν λαθη του παρελθοντος με τους κορνεδες..Φετος ομως θαρρω πως το ποτηρι ξεχειλισε και ο κοσμος αγανακτησε μπασκετικος και μη.
mpam
QUOTE (roko @ Jun 6 2014, 10:13 ) *
Το καλυτερο ειναι και υποκειμενικο εξαρταται τι εννοεις καλυτερο.Προσωπικη μου αποψη ηταν να φυγει και να ερθει ενας ξενος εγνωσμενης αξιας αλλα οι Αφοι σαν Α και Ω εχουν να μην πεσει το μαρουλι και οποιος ερθει να ειναι στο στυλ του Πριντεζη βαζω και λεφτα απο την τσεπη μου αμα λαχει biggrin.gif Πλεον κατοπιν ωριμοτερου σκεψεως πιστευω καλο θα ηταν να φυγει ο Μπαρτζωκας και να ερθει ενας καλος ελληνας προπονητης ανεξαρτητου ονοματος αρκει να φυγει.Δεν νομιζω οτι θα μπορει να διαχειριστει ολο αυτο που εγινε φετος αναποσπαστος,γιατι το δικαιολογημενο πλεον κραξιμο στο γηπεδο θα ειναι γεγονος.

Νομιζω φετος θα καταλαβουμε τι εστι κραξιμο και απαξιωση.Γιατι μεχρι τωρα ακομη και τα σχολια θεωρουνταν φοβερα ενω και στο γηπεδο ακομη και οι ποδοσφαιρικοι που πηγαν Σεφ,δεν εκαναν λαθη του παρελθοντος με τους κορνεδες..Φετος ομως θαρρω πως το ποτηρι ξεχειλισε και ο κοσμος αγανακτησε μπασκετικος και μη.

Καλος Ελληνας προπονητης? Θες να πεις κανα ονομα? Πες 2 3...
roko
QUOTE (mpam @ Jun 6 2014, 10:48 ) *
Καλος Ελληνας προπονητης? Θες να πεις κανα ονομα? Πες 2 3...


Πεδουλακης smiley.gif

Ολοι οι ελληνες προπονητες για μενα στο ιδιο καζανι βραζουν.Μονο ξενος μπορει να αλλαξει πραγματα.Ακομη και ο Ιβανοβιτς που παιρνει ο παναθηναικος καλυτερος θα ηταν απο τον κοουτς b.
GreekNick
Η ομαδα θελει ετοιμο προπονητη και οχι φερελπις προπονητες . Ελληνας και ετοιμος για επιπεδο Ευρολιγκας κατα την αποψη μου ειναι ο ηδη υπαρχον Μπαρτζωκας ο Κατσικαρης (που αποκλειεται λογο Εθνικης) αντε και ο Γιαννακης.


redleg7
Μια χαρα τον γλεντησε ο Μπαρτζωκας τον Ιβανοβιτς περσι και η ηττα του απο τον Ολυμπιακο ηταν και η τελευταια αφορμη που ψαχνανε για να αποχωρησει απο την ομαδα.
GreekNick
Το θεμα ειναι ποιος θα ειναι στον παγκο του Ολυμπιακου απεναντι στον Ιβανοβιτς ??

Ή ενας προπονητης που θα κανει την ομαδα να παιξει μπασκετ γιατι αν εξαιρεσεις 5-6 ματς μεσα στη χρονια πονεσανε τα ματια μας φετος????
Ilias7
Σε περιπτωση που μεινει ο Μπαρτζωκας πρεπει πρωτα να διορθωσει καποια πραγματα ο ιδιος σαν προπονητης απο μονος του και μετα να κανει διορθωτικες κινησεις στην ομαδα..

Στο αγωνιστικο κομματι αυτα τα 2 χρονια τα πηγε καλα και η ομαδα κατα διαστηματα επαιξε ωραιο μπασκετ και ειδαμε νεα στοιχεια στο παιχνιδι της..

Εκει που τα χαλαει ειναι στο κομματι της διαχειρησης των παιχτων αλλα και στο ψυχολογικο κομματι της ομαδας..

Πρεπει να διαχειριζεται καλυτερα τη πιεση ειτε μετα απο μεγαλες επιτυχιες ειτε μετα απο αποτυχιες.Αυτο φανηκε οτι δε το εχει αυτο μας στοιχησε το περσινο Πρωταθλημα και το φετινο.

Τα τελευταια 2 χρονια ο Ολυμπιακος με το ΠΑΟ επαιξαν 16 φορες μεταξυ τους..Απο αυτα τα 16 παιχνιδια ζητημα ειναι αν ειναι 5 ή 6 τα παιχνιδια που ο Ολυμπιακος εδειξε ανωτερος του ΠΑΟ ειτε αγωνιστικα ειτε σε θεμα ετοιμοτητας και σε αυτο πιστευω οτι εχει μεγαλο μεριδιο ευθηνης ο coach..Ενω ο Ολυμπιακος και τα 2 χρονια φαινομενικα ειχε καλυτερη και πιο ετοιμη ομαδα ομαδα(2012-2013) απο το ΠΑΟ σε καμια περιπτωση δε καταφερε να το δειξει μεσα στο γηπεδο λυγιζοντας απο τη πιεση..

Επισης πιστευω πως ειναι και αρκετοι οι παιχτες οι οποιοι δεν εχουν και πολυ καλες σχεσεις μαζι του..Και εδω που τα λεμε καμια φορα χρειαζεται οι παιχτες να παιζουν και για το προπονητη τους,κατι το οποιο δε συμβαινει στον Ολυμπιακο.
frenchman7
Ο Μπαρτζώκας εμένα καθαρά προπονητικά μου κάνει. Τον θεωρώ έναν προπονητή με πολύ καλά στοιχεία που μπορεί να σταθεί
στην ομάδα, και που αν δεν υπήρχαν οι τραυματισμοί στο τοπ-16 θα μας είχε πάει πάλι στο Φ4..
ΑΛΛΑ..
Το μεγάλο πρόβλημα είναι η νοοτροπία του στην ελλάδα. Μία νοοτροπία που απ΄ότι φαίνεται επηρεάζει πολύ και τους παίχτες.
Φοβάμαι ότι αν πάμε 3η συνεχή χρονιά με γκρίνιες, κοκορομαχίες με τους απέναντι και κλάψα θα έχουμε τεράστιο πρόβλημα.
Το θέμα είναι αν μπορούν να κάτσουν Αγγελόπουλοι & Μπαρτζώκας να συζητήσουν και να συμφωνήσουν στο ότι θα αλλάξουν
γραμμή πλεύσης σε επικοινωνιακό επίπεδο. Μπορουν?
Αν μπορούν να μείνει.. Αν όχι....

Η ερώτηση: Αν φύγει ο Μπαρτζώκας μετά τι? (που με βασανίζει και εμένα) είναι λάθος όσο λάθος είναι να κάθεσαι με μια
γκόμενα που σε ζαλίζει με νεύρα και υστερίες μόνο και μόνο στην σκέψη: Ναι αλλά θα βρω καλύτερη??
NikBot
QUOTE (GreekNick @ Jun 6 2014, 13:34 ) *
Το θεμα ειναι ποιος θα ειναι στον παγκο του Ολυμπιακου απεναντι στον Ιβανοβιτς ??

Ή ενας προπονητης που θα κανει την ομαδα να παιξει μπασκετ γιατι αν εξαιρεσεις 5-6 ματς μεσα στη χρονια πονεσανε τα ματια μας φετος????


Νομίζω είσαι υπερβολικός.. Τα μάτια μας ίσως πονέσανε σε ελάχιστα ματς (Αρμάνι έξω, τα 50-κάτι πόντοι παιχνίδια στο ΟΑΚΑ) ενώ είδαμε καλό μπάσκετ στα πιο πολλά ευρωπαικά παιχνίδια, και εξαιρετικό σε μερικά (όχι λίγα κατά τη γνώμη μου).

Δεν ξέρω πως ορίζεις το "πονάνε τα μάτια μου" αλλά σίγουρα για μένα δεν ισούται με το "χάνω".

Παράδειγμα, το να παίζουμε εντός με την Μπαρτσελόνα και μετά από όχι φοβερά καλή απόδοση να χάνουμε στο τέλος με μερικές φοβερές ατομικές ενέργειες μεγάλων παικτών, απο μια ομάδα πληρέστερη σε εκείνη τη φάση και εν τέλει καλύτερη, δεν είναι "πονάνε τα μάτια μου". Εγώ έφυγα απο το γήπεδο με λίγη πίκρα αλλά έχοντας γενικά ικανοποιηθεί από το ΜΠΑΣΚΕΤ (σαν σπορ). Και να σου πω την αλήθεια μου προτιμώ αυτήν την εξέλιξη από το να έμπαινε η χαλκέντερη ομάδα μου να κατέστρεφε το ματς και να κέρδιζε 56-52 πχ.

Δεν μπορείς να πεις οτι δεν προσπαθήσαμε τουλάχιστον να παίξουμε μπάσκετ...
Ilias7
QUOTE(frenchman7 @ Jun 6 2014, 13:47 ) *
Ο Μπαρτζώκας εμένα καθαρά προπονητικά μου κάνει. Τον θεωρώ έναν προπονητή με πολύ καλά στοιχεία που μπορεί να σταθεί
στην ομάδα, και που αν δεν υπήρχαν οι τραυματισμοί στο τοπ-16 θα μας είχε πάει πάλι στο Φ4..
ΑΛΛΑ..
Το μεγάλο πρόβλημα είναι η νοοτροπία του στην ελλάδα. Μία νοοτροπία που απ΄ότι φαίνεται επηρεάζει πολύ και τους παίχτες.
Φοβάμαι ότι αν πάμε 3η συνεχή χρονιά με γκρίνιες, κοκορομαχίες με τους απέναντι και κλάψα θα έχουμε τεράστιο πρόβλημα.
Το θέμα είναι αν μπορούν να κάτσουν Αγγελόπουλοι & Μπαρτζώκας να συζητήσουν και να συμφωνήσουν στο ότι θα αλλάξουν
γραμμή πλεύσης σε επικοινωνιακό επίπεδο. Μπορουν?
Αν μπορούν να μείνει.. Αν όχι....


Συμφωνώ μαζί σου..Αγωνιστικά έχει δείξει πολύ καλά στοιχειά ειδικά αν σκεφτούμε ότι είναι μόνο 2 χρόνιες σε τόσο υψηλό επίπεδο και παίρνοντας μια ομάδα που ήταν πρωταθλήτρια Ευρώπης..

Στην Ελλάδα έχει τη νοοτροπία του αδικημένου από τη διαιτησία και αυτό το περνάει στην ομάδα..Μέγα λάθος κατ εμε!
nickagian
Μετά τον Μπαρτζώκα ποιος?

'Ισως ο Τόμιτς?? -> http://www.contra.gr/Columns/Comment/spyro...ns.2828373.html

...

Ελπίζω αυτά να είναι συζητήσεις και πληροφορίες καφενειακού επιπέδου (τα περί Τόμιτς εννοώ), αν και αν είναι να διώξεις τον Μπαρτζώκα δεν μπορείς πλέον να πας σε άλλη λύση Έλληνα κατ εμέ.

Οπότε είτε Μπαρτζώκας, είτε Τόμιτς, είτε ξένος...

Επίσης εδώ άρχισε να διαφαίνεται αυτό που είπαν κι άλλα παιδιά εδώ, ότι ίσως ο Σπανούλης να τα πήρε και με τον Coach και ότι μάλλον θα ήταν το δίλημμα ή αυτός ή ο Coach.
roko
Ποια ειναι τα νεα στοιχεια που εδειξε η ομαδα ειπαμε? α ναι ξεχασα το ρολοι,το καλο πασινγκ γκειμ θελω να πω.
frenchman7
QUOTE(roko @ Jun 6 2014, 14:05 ) *
Ποια ειναι τα νεα στοιχεια που εδειξε η ομαδα ειπαμε? α ναι ξεχασα το ρολοι,το καλο πασινγκ γκειμ θελω να πω.


Την διατήρηση του ελληνικού κορμού δεν είπαμε? tongue.gif
tzagasdog
και εγώ ψυχολογικά του καταλογίζω. Κάποιος που είναι προπονητής του Ολυμπιακού, Έλληνας πρέπει να έχει άλλη προσέγγιση σε μία σειρά θεμάτων.

Πρέπει να έχεις την εμπιστοσύνη και την πίστη των γηγενών και των παιχτών γενικά ότι και όλα να πάνε στραβά ΕΣΥ θα τους ξελασπώσεις.
Πρέπει επίσης να έχεις το κύρος απέναντι στα νεαρά παιδιά για να κάνουν το κάτι παραπάνω και να εξελίσσονται αλλά φαντάζομαι ότι μόνο ο Ιβκοβιτς είναι καλός σε αυτό.
roko
QUOTE (frenchman7 @ Jun 6 2014, 14:07 ) *
Την διατήρηση του ελληνικού κορμού δεν είπαμε? tongue.gif


Kαι οχι μονο αυτο αλλα και ο ιδιος ειναι ελληνας, αυτο που το βαζεις? biggrin.gif
Sence Of Defence
QUOTE (roko @ Jun 6 2014, 14:05 ) *
Ποια ειναι τα νεα στοιχεια που εδειξε η ομαδα ειπαμε? α ναι ξεχασα το ρολοι,το καλο πασινγκ γκειμ θελω να πω.


Δεν πιάνει θέση ξένου χαχαχααχ

πέρα από την πλάκα έχει τα υπέρ του αλλά και τα κατά του. Το θέμα είναι τι έχει δείξει ώστε να τον εμπιστευτείς τρίτη χρονιά..
και δεν μιλάμε για το ευρωπαϊκό... η ομάδα ήταν στον αυτόματο από τον Ίβκοβιτς, παρόλα αυτά γλεντήθηκες πέρσι σε κύπελο
πρωτάθλημα, γλεντήθηκες και φέτος σε κύπελο πρωτάθλημα.... Το θέμα είναι, μπορεί να δείξει πολυδιάστατα στοιχεία στο
παιχνίδι? Μην μπαίνουμε στο τρυπάκι το ότι έλλειπε ο Λο... γιατί και πέρσι κυνηγήσαμε το σκορ στο Φ4.

Δεν θα είναι κάθε χρόνο του Άι-Ολυμπιακού... οκ έκανε μερικά φοβερά coachaρίσματα αλλά μέχρι εκεί. Ναι συμφωνώ ότι
αν είμασταν υγιείς θα περνούσαμε με πλεονέκτημα έδρας και μετά Φ4. Ίσως και να το σηκώναμε. Ναι η ομάδα ταλαιπωρήθηκε
πολύ... ΟΜΩΣ όταν η ομάδα έδειχνε να βρίσκει ταυτότητα μόλις σε πίεσε στην άμυνα ο πάο ( και η ρεάλ ) κατέβασες διακόπτες
διότι δεν είχες τροφοδοσία... και ξανά πάλι η ίδια κασέτα... μονοδιάστατος, μονοδιάστατος, μονοδιάστατος. Μην μιλήσω για
χαμένες βολές... πρέπει να είναι τσακωμένοι στην προπόνηση με την γραμμή της φιλανθρωπίας...

Las Plagas
QUOTE (erwi grey @ Jun 5 2014, 22:15 ) *
O Περασοβιτς εφτιαξε πολυ καλη ομαδα φετος δεν ειναι κριτηριο το περασμα του απο την Λαμποραλ, με αυτη τη λογικη δεν πρεπει να προπονει κανεις μετα απο αποτυχημενες χρονιες που ολοι εχουν.
Ο Περασοβιτς ειναι η καλυτερη περιπτωση.
Ο προπονητης που πιστευω οτι θα ταιριαζε με την ομαδα για εμενα ειναι ο Μαχμουτι, φανταζομαι οτι πολλοι διαφωνουν αλλα ειναι καλος προπονητης και αν εβρισκε ομαδα με καλους παικτες οπως ο Ολυμπιακος νομιζω θα τα πηγαινε πολυ καλα.

εχει συμβολαιο με την βαλενθια ως το 2016 αν δεν κανω λαθος
airg
QUOTE(mpam @ Jun 6 2014, 10:48 ) *
Καλος Ελληνας προπονητης? Θες να πεις κανα ονομα? Πες 2 3...

Σουλης
roko
QUOTE (Sence Of Defence @ Jun 6 2014, 17:52 ) *
Δεν πιάνει θέση ξένου χαχαχααχ


Eλιωσα αδερφε χαχαχαχα smiley.gif smiley.gif Το μονο καλο που εχει ειναι smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(GreekNick @ Jun 6 2014, 11:38 ) *
Η ομαδα θελει ετοιμο προπονητη και οχι φερελπις προπονητες . Ελληνας και ετοιμος για επιπεδο Ευρολιγκας κατα την αποψη μου ειναι ο ηδη υπαρχον Μπαρτζωκας ο Κατσικαρης (που αποκλειεται λογο Εθνικης) αντε και ο Γιαννακης.



QUOTE(frenchman7 @ Jun 6 2014, 13:47 ) *
Ο Μπαρτζώκας εμένα καθαρά προπονητικά μου κάνει. Τον θεωρώ έναν προπονητή με πολύ καλά στοιχεία που μπορεί να σταθεί
στην ομάδα, και που αν δεν υπήρχαν οι τραυματισμοί στο τοπ-16 θα μας είχε πάει πάλι στο Φ4..
ΑΛΛΑ..
Το μεγάλο πρόβλημα είναι η νοοτροπία του στην ελλάδα. Μία νοοτροπία που απ΄ότι φαίνεται επηρεάζει πολύ και τους παίχτες.
Φοβάμαι ότι αν πάμε 3η συνεχή χρονιά με γκρίνιες, κοκορομαχίες με τους απέναντι και κλάψα θα έχουμε τεράστιο πρόβλημα.
Το θέμα είναι αν μπορούν να κάτσουν Αγγελόπουλοι & Μπαρτζώκας να συζητήσουν και να συμφωνήσουν στο ότι θα αλλάξουν
γραμμή πλεύσης σε επικοινωνιακό επίπεδο. Μπορουν?
Αν μπορούν να μείνει.. Αν όχι....

Η ερώτηση: Αν φύγει ο Μπαρτζώκας μετά τι? (που με βασανίζει και εμένα) είναι λάθος όσο λάθος είναι να κάθεσαι με μια
γκόμενα που σε ζαλίζει με νεύρα και υστερίες μόνο και μόνο στην σκέψη: Ναι αλλά θα βρω καλύτερη??


Συμφωνω και με τους δυο. Το προβλημα ειναι ποιος θα μπορουσε να ερθει. Ακομα και απο τους ξενους, εγω χτες ξεχωρισα μονο τον Μπλατ(που απ οτι διαβασα σημερα παει για ασισταντ στο Γκολντεν Στειτ).


QUOTE(roko @ Jun 6 2014, 14:05 ) *
Ποια ειναι τα νεα στοιχεια που εδειξε η ομαδα ειπαμε? α ναι ξεχασα το ρολοι,το καλο πασινγκ γκειμ θελω να πω.


Να σου πω εγω τα ασχημα? Κακο προσωπο εναντιον του Παναθηναικου.-
Αυτο ειναι ολο. Αν στο πρωταθλημα δεν ειχαμε τον Παναθηναικο, αλλα τη Μακαμπι, δε θα υπηρχε αμφισβητηση απο κανεναν.
Οι απεναντι δειχνουν πιο υγιη συμπεριφορα απο μας. Δεν τους φτανει οτι κερδιζουν τον Ολυμπιακο, γιατι δεν τους αρεσει το μπασκετ που παιζουν και ζητανε αλλαγες. Εμας μαλλον θα μας εφτανε...

QUOTE(airg @ Jun 6 2014, 20:26 ) *
Σουλης


Αυτος ειναι ο καλυτερος! Μιλαω πολυ σοβαρα. Σαν καθαρα προπονητικη αξια τον προτιμω κι απο τον Μπαρτζωκα κι απ τον Κατσικαρη, το Σφαιροπουλο, τον Ιτουδη, το Γιαννακη, τον Πεδουλακη, το Ζουρο και οποιονδηποτε Ελληνα προπονητη. Αλλα επικοινωνιακα θα εμοιαζε με πισωγυρισμα, γιατι θα ηθελε περισσοτερη προσπαθεια για να κερδισει τον κοσμο. Το αλλο αρνητικο ειναι οτι ειναι 65 χρονων και δεν ειναι κινηση με μελλον.
Dancing Madly Backwards
QUOTE (frenchman7 @ Jun 6 2014, 13:47 ) *
Ο Μπαρτζώκας εμένα καθαρά προπονητικά μου κάνει. Τον θεωρώ έναν προπονητή με πολύ καλά στοιχεία που μπορεί να σταθεί
στην ομάδα, και που αν δεν υπήρχαν οι τραυματισμοί στο τοπ-16 θα μας είχε πάει πάλι στο Φ4..
ΑΛΛΑ..
Το μεγάλο πρόβλημα είναι η νοοτροπία του στην ελλάδα. Μία νοοτροπία που απ΄ότι φαίνεται επηρεάζει πολύ και τους παίχτες.
Φοβάμαι ότι αν πάμε 3η συνεχή χρονιά με γκρίνιες, κοκορομαχίες με τους απέναντι και κλάψα θα έχουμε τεράστιο πρόβλημα.
Το θέμα είναι αν μπορούν να κάτσουν Αγγελόπουλοι & Μπαρτζώκας να συζητήσουν και να συμφωνήσουν στο ότι θα αλλάξουν
γραμμή πλεύσης σε επικοινωνιακό επίπεδο. Μπορουν?
Αν μπορούν να μείνει.. Αν όχι....

Η ερώτηση: Αν φύγει ο Μπαρτζώκας μετά τι? (που με βασανίζει και εμένα) είναι λάθος όσο λάθος είναι να κάθεσαι με μια
γκόμενα που σε ζαλίζει με νεύρα και υστερίες μόνο και μόνο στην σκέψη: Ναι αλλά θα βρω καλύτερη??


Τέλειο ποστ.
Joda
Για τον Μαρκοπουλο εχω ακουσει οτι καποιοι παιχτες εχουν πει οτι ειναι ο ελληνας προπονητης με τις περισσοτερες γνωσεις μπασκετ σε σχεση με τους αλλους ελληνες.Παντως στο πρωτο παιχνιδι που ειχα δει των πλει οφς του παοκ με τον παναθηναικο,τακτικα στημενα ο παοκ ηταν αριστα και σε αμυνα και σε επιθεση.
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 6 2014, 20:52 ) *
Συμφωνω και με τους δυο. Το προβλημα ειναι ποιος θα μπορουσε να ερθει. Ακομα και απο τους ξενους, εγω χτες ξεχωρισα μονο τον Μπλατ(που απ οτι διαβασα σημερα παει για ασισταντ στο Γκολντεν Στειτ).




Να σου πω εγω τα ασχημα? Κακο προσωπο εναντιον του Παναθηναικου.-
Αυτο ειναι ολο. Αν στο πρωταθλημα δεν ειχαμε τον Παναθηναικο, αλλα τη Μακαμπι, δε θα υπηρχε αμφισβητηση απο κανεναν.
Οι απεναντι δειχνουν πιο υγιη συμπεριφορα απο μας. Δεν τους φτανει οτι κερδιζουν τον Ολυμπιακο, γιατι δεν τους αρεσει το μπασκετ που παιζουν και ζητανε αλλαγες. Εμας μαλλον θα μας εφτανε...



Αυτος ειναι ο καλυτερος! Μιλαω πολυ σοβαρα. Σαν καθαρα προπονητικη αξια τον προτιμω κι απο τον Μπαρτζωκα κι απ τον Κατσικαρη, το Σφαιροπουλο, τον Ιτουδη, το Γιαννακη, τον Πεδουλακη, το Ζουρο και οποιονδηποτε Ελληνα προπονητη. Αλλα επικοινωνιακα θα εμοιαζε με πισωγυρισμα, γιατι θα ηθελε περισσοτερη προσπαθεια για να κερδισει τον κοσμο. Το αλλο αρνητικο ειναι οτι ειναι 65 χρονων και δεν ειναι κινηση με μελλον.


Καλως τον.Καταρχην να σου πω και γω οτι σε εχει φοβηθει το ματι μου μετα και την καταρα - προβλεψη στον Τζειμς που βγηκε και αυτη συνεπως δεν μπορω παρα να συμφωνω απο δω και στο εξης οτι και να πεις. biggrin.gif Τι να πω ρε φιλε εσυ πρεπει να εχεις κερδισει 2 τζοκερ 3 τζακποτ και να εχεις κλεισει και τον ΟΠΑΠ ohmy.gif

Απο μεσα μου τωρα και χωρις να βλεπεις η' ακους τι γραφω και λεω, σκεφτομαι οπως πολυ σωστα ειπε ενας φιλος,οτι η εικονα και τα κατεβασμενα χερια με τον Παναθηναικο,ηταν ΚΑΡΜΠΟΝ τα ματς με την Ρεαλ στην Ισπανια.

Για τους απεναντι τωρα,θα σου θυμισω τι γραφτηκε για τον Διαμαντιδη και τι εχει γραφτει για τον Σπανουλη.Συγκρινε αν θες ακομη και μεσα απο το φορουμ και πες μου με το χερι στην καρδια ποιος εχει δεχτει μεγαλυτερη και πιο αδικη κριτικη απο τους 2,χωρις καν να συνυπολογισεις την προσφορα του καθενος και τις συμπαθειες που μπορει να εχεις σε καποιον απο τους 2 περισσοτερο.
T.W.Is.M.
QUOTE(Joda @ Jun 6 2014, 21:03 ) *
Για τον Μαρκοπουλο εχω ακουσει οτι καποιοι παιχτες εχουν πει οτι ειναι ο ελληνας προπονητης με τις περισσοτερες γνωσεις μπασκετ σε σχεση με τους αλλους ελληνες.Παντως στο πρωτο παιχνιδι που ειχα δει των πλει οφς του παοκ με τον παναθηναικο,τακτικα στημενα ο παοκ ηταν αριστα και σε αμυνα και σε επιθεση.


Να προσθεσω οτι μπορει να εχουν περασει πολλα χρονια και το μπασκετ να εχει αλλαξει, αλλα εχει προπονησει σε πολυ υψηλο επιπεδο. Θυμησου τον ΠΑΟΚ του 1994 με Πρελεβιτς, Μπερι, Σαβιτς, Γαλακτερο(στα καλυτερα του), Κορφα. 2ος στο πρωταθλημα χανοντας στον ποντο τον 5ο τελικο στο ΣΕΦ, νικητης του Κυπελλου Κορατς και πανω απο τον 3ο του φαιναλ φορ Παναθηναικο στα πλει οφ. Καλλιστα μπορεις να τον πεις 3η καλυτερη ομαδα της Ευρωπης εκεινη τη σεζον(και ουσιαστικα 2η γιατι η Μπανταλονα δε θα πρεπε να ειναι ουτε στις 8).
Στη συνεχεια εκανε καλη δουλεια και στον Αρη και βεβαια εχει πολυ καλη πορεια και τα τελευταια χρονια στον ΠΑΟΚ, εστω και σε χαμηλοτερο επιπεδο απ οτι ηταν ο ΠΑΟΚ στο παρελθον.
frenchman7
QUOTE(airg @ Jun 6 2014, 20:26 ) *
Σουλης


Μην το γράφεις σκέτο
Ένας είναι ο Σούλης σκέτο

T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 6 2014, 21:06 ) *
Καλως τον.Καταρχην να σου πω και γω οτι σε εχει φοβηθει το ματι μου μετα και την καταρα - προβλεψη στον Τζειμς που βγηκε και αυτη συνεπως δεν μπορω παρα να συμφωνω απο δω και στο εξης οτι και να πεις. biggrin.gif Τι να πω ρε φιλε εσυ πρεπει να εχεις κερδισει 2 τζοκερ 3 τζακποτ και να εχεις κλεισει και τον ΟΠΑΠ ohmy.gif

Απο μεσα μου τωρα και χωρις να βλεπεις σκεφτομαι οπως πολυ σωστα ειπε ενας φιλος,οτι η εικονα και τα κατεβασμενα χερια με τον Παναθηναικο,ηταν ΚΑΡΜΠΟΝ τα ματς με την Ρεαλ στην Ισπανια.

Για τους απεναντι τωρα,θα σου θυμισω τι γραφτηκε για τον Διαμαντιδη και τι εχει γραφτει για τον Σπανουλη.Συγκρινε αν θες ακομη και μεσα απο το φορουμ και πες μου με το χερι στην καρδια ποιος εχει δεχτει μεγαλυτερη και πιο αδικη κριτικη απο τους 2,χωρις καν να συνυπολογισεις την προσφορα του καθενος και τις συμπαθειες που μπορει να εχεις σε καποιον απο τους 2 περισσοτερο.


Ετσι... Προσεχε λοιπον μην πιασω και κανεναν αλλο στο στομα μου
Παρενθεση. Στην πρωτη μου μερα στη δουλεια μου εχει γινει ληστεια!
Στα ματς με τη Ρεαλ θα διαφωνησω. Εγινε μια προσπαθεια, που δεν εφτανε, γιατι αντιμετωπιζαμε μια καλυτερη ομαδα και οχι μια ισαξια, οπως με τον Παναθηναικο. Μπορεις να πεις οτι δεν ημασταν αρκετα ετοιμοι στο πρωτο παιχνιδι, αλλα ο αντιλογος ειναι οτι κατα τη διαρκεια της σειρας βελτιωσαμε την εικονα μας. Στο τελος ξεμειναμε απο δυναμεις(ειδικα ο Ντανστον, που ηταν παιχτης-κλειδι).

Για την κριτικη σε Διαμαντιδη-Σπανουλη θεωρω υπερβολικα οσα εχουν γραφτει και για τους δυο. Ο Σπανουλης εχει δεχτει περισσοτερη, αλλα ο Διαμαντιδης πιο αδικη. Οι οπαδοι του ΠΑΟ δε θα επρεπε να τον κατηγορουν για τιποτα μετα την τεραστια προσφορα του στην ομαδα τους και την προσπαθεια που κανει και οσα συνεχιζει να προσφερει ακομα και τωρα.
Ισως το πιο σωστο ειναι οτι η ΤΣΣΚΑ ειναι για το Διαμαντιδη(σαν ματς απ) οτι και ο ΠΑΟ για το Σπανουλη.
Joda
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 6 2014, 21:06 ) *
Να προσθεσω οτι μπορει να εχουν περασει πολλα χρονια και το μπασκετ να εχει αλλαξει, αλλα εχει προπονησει σε πολυ υψηλο επιπεδο. Θυμησου τον ΠΑΟΚ του 1994 με Πρελεβιτς, Μπερι, Σαβιτς, Γαλακτερο(στα καλυτερα του), Κορφα. 2ος στο πρωταθλημα χανοντας στον ποντο τον 5ο τελικο στο ΣΕΦ, νικητης του Κυπελλου Κορατς και πανω απο τον 3ο του φαιναλ φορ Παναθηναικο στα πλει οφ. Καλλιστα μπορεις να τον πεις 3η καλυτερη ομαδα της Ευρωπης εκεινη τη σεζον(και ουσιαστικα 2η γιατι η Μπανταλονα δε θα πρεπε να ειναι ουτε στις 8).
Στη συνεχεια εκανε καλη δουλεια και στον Αρη και βεβαια εχει πολυ καλη πορεια και τα τελευταια χρονια στον ΠΑΟΚ, εστω και σε χαμηλοτερο επιπεδο απ οτι ηταν ο ΠΑΟΚ στο παρελθον.


Το οτι εχει εμπειρια κιολας απο παιχτες αστερια ειναι συν για αυτον.
Αυτο που λες για το οτι εχουν περασει τα χρονια και ο ιβκοβιτς ποσα χρονια ειναι προπονητης αλλα αμα το ξερεις το τοπι οσα χρονια και να παιρνανε παντα θα εγκληματιζεται ο καλος προπονητης με τα δεδομενα της εποχης.
Σε σχεση με τον Μπαρτζωκα τον προτιμω χιλιες φορες.
erwi grey
Ποιον Μαρκοπουλο μωρε αν ειναι καλυτερα να παρουμε τον Ιωαννιδη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.