Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιώργος Μπαρτζώκας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Neondreamer
QUOTE (rahxephon13 @ Jan 21 2018, 22:47 ) *
Τείνω να πιστέψω ότι η έλλειψη ψυχραιμίας που προσαπτόταν στων μπαρτζω στα ματς με των παο δεν ήταν άπλα δικαιολογίες άλλα είχαν μια βάση, http://www.eurohoops.net/el/vtb-el/600357/...-ironies-video/ μετά την ήττα τις ομάδας του από την λοκομοτιβ ο κόουτς ξέσπασε στα αποδυτήρια για τις αποδοκιμασίες από την πρώην του ομαδα, νταξει δεν ξέρω τι περίμενε κι αυτός σίγουρα μπορεί να πέρασε καλά στην λοκο τα προηγούμενα χρονιά άλλα τώρα επιστρέφει σαν αντίπαλος δεν είναι κάτι πρωτοφανές να σε γιουχάρουν και δεν ήταν τόσο πολύ καιρό εκεί να πεις ότι δεθήκαν μαζί του, τεσπα νομίζω ότι αντέδρασε λίγο υπερβολικά.

Υποθέτω πως του το κρατούσαν μανιάτικο για την αποχώρησή του για τη Βαρκελώνη.
Και δεν έδειξαν να αισθάνονται ιδιαίτερα ..."υποχρεωμένοι" απέναντί του για τη συμμετοχή της Λοκο στο προπέρσινο F4, επιτυχία πρωτόγνωρη για τα δεδομένα της ομάδας, που αμφιβάλλω αν θα επαναληφθεί.

Αν συνυπολογίσουμε και τον τρόπο φυγής του από τον Ολυμπιακό, μετά το περίφημο επιστημονικό συνέδριο του πάρκινγκ, μπορούμε να πούμε ότι ο Γιώργος δεν τυγχάνει, αν μη τι άλλο, άμεσης αναγνώρισης από τις ομάδες όπου έχει πετύχει κορυφαία, ίσως εν προκειμένω ανεπανάληπτα πράγματα σε ευρωπαϊκό επίπεδο.
akratacity
QUOTE (rahxephon13 @ Jan 21 2018, 22:47 ) *
Τείνω να πιστέψω ότι η έλλειψη ψυχραιμίας που προσαπτόταν στων μπαρτζω στα ματς με των παο δεν ήταν άπλα δικαιολογίες άλλα είχαν μια βάση, http://www.eurohoops.net/el/vtb-el/600357/...-ironies-video/ μετά την ήττα τις ομάδας του από την λοκομοτιβ ο κόουτς ξέσπασε στα αποδυτήρια για τις αποδοκιμασίες από την πρώην του ομαδα, νταξει δεν ξέρω τι περίμενε κι αυτός σίγουρα μπορεί να πέρασε καλά στην λοκο τα προηγούμενα χρονιά άλλα τώρα επιστρέφει σαν αντίπαλος δεν είναι κάτι πρωτοφανές να σε γιουχάρουν και δεν ήταν τόσο πολύ καιρό εκεί να πεις ότι δεθήκαν μαζί του, τεσπα νομίζω ότι αντέδρασε λίγο υπερβολικά.

Νομιζω οτι τον ενοχλησε η ειρωνικη αντιμετωπιση της οποιας ετυχε. Χαρακτηριστικα απο τα μεγαφωνα στο τελος ακουγοταν το "bye bye mr bartzokas". Ε οπως και να το κανουμε ολους θα μας ενοχλουσε κατι τετοιο ειδικα ενα ανθρωπο ιδιαιτερα οξυθυμο οπως ο Μπαρτζι...
RipCity
Τι να πω. Κι μένα θα με ενοχλούσε κάτι τέτοιο προσωπικά. Τους οδήγησε σε κάτι που δύσκολα θα ξαναζήσουν ποτέ και στην τελική δεν έφυγε σα κλέφτης, αλλά με λεφτά στην ομάδα.
Sence Of Defence
QUOTE (akratacity @ Jan 22 2018, 18:10 ) *
Νομιζω οτι τον ενοχλησε η ειρωνικη αντιμετωπιση της οποιας ετυχε. Χαρακτηριστικα απο τα μεγαφωνα στο τελος ακουγοταν το "bye bye mr bartzokas". Ε οπως και να το κανουμε ολους θα μας ενοχλουσε κατι τετοιο ειδικα ενα ανθρωπο ιδιαιτερα οξυθυμο οπως ο Μπαρτζι...


Συγνώμη ρε παιδιά, ειρωνεύεσαι και κοροϊδεύεις πρώην προπονητή σου και γράφουμε εδώ ότι ίσως ήταν λίγο υπερβολικός? Ντροπή των φιλάθλων καθώς και των παραγόντων, διότι εφόσον ακούστηκε και από τα μεγάφωνα το bye bye mr bartzokas πάει να πει ότι ήταν προμελετημένο από πριν το γιουχάρισμα.
Αυτό δείχνει αχαριστία και ντροπή της ομάδας και των φιλάθλων, αυτό έχω να πω. Ντροπή τους.

QUOTE (RipCity @ Jan 22 2018, 18:25 ) *
Τι να πω. Κι μένα θα με ενοχλούσε κάτι τέτοιο προσωπικά. Τους οδήγησε σε κάτι που δύσκολα θα ξαναζήσουν ποτέ και στην τελική δεν έφυγε σα κλέφτης, αλλά με λεφτά στην ομάδα.

Ακριβώς !!! Ντροπή της ομάδας...
Neondreamer
QUOTE (Sence Of Defence @ Jan 25 2018, 11:19 ) *
Ακριβώς !!! Ντροπή της ομάδας...

Κάτι παρόμοιο θα μπορούσε να ειπωθεί και για μια άλλη ομάδα, η οποία - εκ των πραγμάτων - επιβράβευσε το επιστημονικό συνέδριο του 2014 (πανεπιστήμονες χημικοί μηχανικοί, δίχως αμφιβολία!) με τον εξευτελισμό ενός ανθρώπου που πριν από εκείνο το χρόνο είχε οδηγήσει την ομάδα στην κατάκτηση ευρωπαϊκού - και τι κατάκτηση.
yorgos
QUOTE(Neondreamer @ Jan 25 2018, 17:40 ) *
Κάτι παρόμοιο θα μπορούσε να ειπωθεί και για μια άλλη ομάδα, η οποία - εκ των πραγμάτων - επιβράβευσε το επιστημονικό συνέδριο του 2014 (πανεπιστήμονες χημικοί μηχανικοί, δίχως αμφιβολία!) με τον εξευτελισμό ενός ανθρώπου που πριν από εκείνο το χρόνο είχε οδηγήσει την ομάδα στην κατάκτηση ευρωπαϊκού - και τι κατάκτηση.

ΚΑι όπου οι πόρτες της προπόνησης τεχνηέντως είχαν μείνει ανοιχτές (μα ποιος κυβερνάει αυτή τη χώρα; Ο Άκης και ο Τάκης; ) ενώ ο Σπανούλης όταν έγινε η μανούρα ήταν μπροστά, του είπνα "κάτσε εσύ εκεί, μη μιλάς" και... έκατσε.
akratacity
QUOTE (yorgos @ Jan 25 2018, 17:01 ) *
ΚΑι όπου οι πόρτες της προπόνησης τεχνηέντως είχαν μείνει ανοιχτές (μα ποιος κυβερνάει αυτή τη χώρα; Ο Άκης και ο Τάκης; ) ενώ ο Σπανούλης όταν έγινε η μανούρα ήταν μπροστά, του είπνα "κάτσε εσύ εκεί, μη μιλάς" και... έκατσε.

Χαχαχ να δω τι άλλο θα βρείτε να πείτε για τον Σπανούλη...
Μόνο την ελληνική κρίση δεν του έχετε χρεώσει...
yorgos
Τι να πούμε, γεγονός είναι ότι δε μίλησε. Η δε διοίκηση άφησε τις πόρτες ανοιχτές κατά λα΄θος και η ασφάλεια δεν ανακατεύτηκε καθόλου. Λογικό είναι να είναι πικραμένος ο Μπαρτζώκας, με τόσα που προσέφερε είδες οπαδούς-παίκτες-διοίκηση να τον προπηλακίζουν ή να μένουν αμέτοχοι.
akratacity
QUOTE (yorgos @ Jan 25 2018, 17:39 ) *
Τι να πούμε, γεγονός είναι ότι δε μίλησε. Η δε διοίκηση άφησε τις πόρτες ανοιχτές κατά λα΄θος και η ασφάλεια δεν ανακατεύτηκε καθόλου. Λογικό είναι να είναι πικραμένος ο Μπαρτζώκας, με τόσα που προσέφερε είδες οπαδούς-παίκτες-διοίκηση να τον προπηλακίζουν ή να μένουν αμέτοχοι.

Για τον Σπανουλη λεω εγω, τα υπολοιπα που αναφερεις δεν τα σχολιασα γιατι δεχομαι οτι αληθευουν. Αλλα εσυ που δεν ησουν μπροστα πως ξερεις ποιος αντεδρασε και ποιος οχι;;
Δεν νομιζω οτι ειναι γεγονος οπως λες εκτος αν εννοεις να εβγαινε μετα και να κατηγορουσε τον κοσμο για τις αντιδρασεις. Αλλα και αυτο να εννοεις δεν καταλαβαινω γιατι ειναι υποχρεωμενος να το κανει.
yorgos
QUOTE(akratacity @ Jan 25 2018, 20:56 ) *
Για τον Σπανουλη λεω εγω, τα υπολοιπα που αναφερεις δεν τα σχολιασα γιατι δεχομαι οτι αληθευουν. [b]Αλλα εσυ που δεν ησουν μπροστα πως ξερεις ποιος αντεδρασε και ποιος οχι;;[/b]
Δεν νομιζω οτι ειναι γεγονος οπως λες εκτος αν εννοεις να εβγαινε μετα και να κατηγορουσε τον κοσμο για τις αντιδρασεις. Αλλα και αυτο να εννοεις δεν καταλαβαινω γιατι ειναι υποχρεωμενος να το κανει.

To τι ακριβώς συνέβη γράφτηκε σε όλα τα μέσα την περίοδο εκείνη, προφανώς από διαρροές από διαφορετικούς παρόντες. Δε διάβασα ούτε μια εκδοχή που να έλεγε κάτι διαφορετικό, συνπεριλαμβνομένου του Καρύδα, που τον θεωρώ και τον σοβαρότερο. Δε θυμάμαι γεγονός στα ελληνικά μπασκετικά δρώμενα που να έχει αναφερθέι χωρίς δεύτερη εκδοχή, πρέπει να είναι το μόνο.

Υποχρεωμένος δεν είναι κανείς για τίποτε. Αλλά δεν κρινόμαστε μόνο γι αυτά που είμαστε υποχρεωμενοι να κάνουμε. Κι εγώ αν δω έναν τσαντάκια να πλακώνει μια γιαγιά στις φάπες για να της πάρει το πορτοφόλι, δεν είμαι υποχρεωμένος να τη βοηθήσω, αλλά το θέαμα δεν παύει να είναι αποκρουστικό και στάση μου κατακριτέα. Και ο Σπανούλης δεν είναι ένας απλός περαστικός, είναι ο ηγέτης της ομάδας. Φαντάζεσαι να έμπαινε ο Μπάμπης ο Σουγιάς και να πλάκωνε στις φάπες τον Πασκουάλ και τον Διαμαντίδη ή τον Αλβέρτη να κοιτάνε;
Conan1982
Δυστυχώς όταν έχεις μπροστά σου έναν όχλο οργανωμένων ψυχολογικά δεν είναι και τόσο εύκολα να τα βάλεις μαζί τους. Είναι και θέμα ιδιοσυγκρασίας, οι παίκτες δεν έχουν συνηθίσει σε καυγάδες και νταηλίκια. Δεν ξέρω ο Αλβέρτης με τον Διαμαντίδη αν είχαν αντιδράσει διαφορετικά. Ίσως κάποιος Γούντς, κανένας Ντίνο Ράτζα....
Αλλά ξέφυγα λίγο.
akratacity
QUOTE (yorgos @ Jan 26 2018, 09:33 ) *
To τι ακριβώς συνέβη γράφτηκε σε όλα τα μέσα την περίοδο εκείνη, προφανώς από διαρροές από διαφορετικούς παρόντες. Δε διάβασα ούτε μια εκδοχή που να έλεγε κάτι διαφορετικό, συνπεριλαμβνομένου του Καρύδα, που τον θεωρώ και τον σοβαρότερο. Δε θυμάμαι γεγονός στα ελληνικά μπασκετικά δρώμενα που να έχει αναφερθέι χωρίς δεύτερη εκδοχή, πρέπει να είναι το μόνο.

Υποχρεωμένος δεν είναι κανείς για τίποτε. Αλλά δεν κρινόμαστε μόνο γι αυτά που είμαστε υποχρεωμενοι να κάνουμε. Κι εγώ αν δω έναν τσαντάκια να πλακώνει μια γιαγιά στις φάπες για να της πάρει το πορτοφόλι, δεν είμαι υποχρεωμένος να τη βοηθήσω, αλλά το θέαμα δεν παύει να είναι αποκρουστικό και στάση μου κατακριτέα. Και ο Σπανούλης δεν είναι ένας απλός περαστικός, είναι ο ηγέτης της ομάδας. Φαντάζεσαι να έμπαινε ο Μπάμπης ο Σουγιάς και να πλάκωνε στις φάπες τον Πασκουάλ και τον Διαμαντίδη ή τον Αλβέρτη να κοιτάνε;

Ρε συ διαβασες οτι ειπαν στο Σπανουλη "κατσε εκει και μην μιλας" και το εκανε. Θα ηθελα να το δω αυτο το δημοσιευμα αν το εχεις προχειρο. Και παλι βεβαια θα εχω τις επιφυλαξεις μου για την εγκυροτητα του.
Ο Σπανουλης φιλε μου ειναι οικογενειαρχης, δεν καταλαβαινω για ποιο λογο θα επρεπε να τα βαλει με τον οχλο και να ρισκαρει τη σωματικη του ακεραιοτητα. Δηλαδη με την ιδια λογικη γιατι ο Διαμαντιδης δεν ειχε αντιδρασει οταν την ειχαν πεσει στο ΟΑΚΑ στον Μπουρουση; Γιατι δεν μπηκε να τις φαει και αυτος; Επισης γιατι δεν αναφερεις και τον Πριντεζη (φανταζομαι ουτε αυτος ειχε αντιδρασει) αλλα κολλας στον Σπανουλη μονο. Εγω παντως δεν θα ειχα καμια τετοια απαιτηση γιατι σε τετοιες καταστασεις ευκολα τα πραγματα μπορει να ξεφυγουν ακομα περισσοτερο. Τωρα το κολλημα που εχετε ορισμενοι με τον Σπανουλη το καταλαβαινω μεν αλλα οχι σε τετοιο βαθμο που να δικαιολογω τετοιες αποψεις. Εισαι και απο τους πολυ σοβαρους συνομιλητες σε αυτο το φορουμ και ειναι πραγματικα κριμα να ψαχνεις να βρεις κατι για να βγαλεις "λιγο" τον Σπανουλη. Αυτη τη δουλεια την εχουν αναλάβει τα 15χρονα στο φβ...
lefpan
QUOTE (akratacity @ Jan 26 2018, 17:33 ) *
Ρε συ διαβασες οτι ειπαν στο Σπανουλη "κατσε εκει και μην μιλας" και το εκανε. Θα ηθελα να το δω αυτο το δημοσιευμα αν το εχεις προχειρο. Και παλι βεβαια θα εχω τις επιφυλαξεις μου για την εγκυροτητα του.
Ο Σπανουλης φιλε μου ειναι οικογενειαρχης, δεν καταλαβαινω για ποιο λογο θα επρεπε να τα βαλει με τον οχλο και να ρισκαρει τη σωματικη του ακεραιοτητα. Δηλαδη με την ιδια λογικη γιατι ο Διαμαντιδης δεν ειχε αντιδρασει οταν την ειχαν πεσει στο ΟΑΚΑ στον Μπουρουση; Γιατι δεν μπηκε να τις φαει και αυτος; Επισης γιατι δεν αναφερεις και τον Πριντεζη (φανταζομαι ουτε αυτος ειχε αντιδρασει) αλλα κολλας στον Σπανουλη μονο. Εγω παντως δεν θα ειχα καμια τετοια απαιτηση γιατι σε τετοιες καταστασεις ευκολα τα πραγματα μπορει να ξεφυγουν ακομα περισσοτερο. Τωρα το κολλημα που εχετε ορισμενοι με τον Σπανουλη το καταλαβαινω μεν αλλα οχι σε τετοιο βαθμο που να δικαιολογω τετοιες αποψεις. Εισαι και απο τους πολυ σοβαρους συνομιλητες σε αυτο το φορουμ και ειναι πραγματικα κριμα να ψαχνεις να βρεις κατι για να βγαλεις "λιγο" τον Σπανουλη. Αυτη τη δουλεια την εχουν αναλάβει τα 15χρονα στο φβ...

Δεν νομίζω ότι ψάχνει να βγάλει "λίγο" τον Σπανούλη.
Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι καταδικάζει τα "επιστημονικά συνέδρια" που γίνονται από τους γνωστούς "επιστήμονες", που αφού έχουν κάνει την ποδοσφαιρική ομάδα σαν τα μούτρα τους (και σαν τα μούτρα του προέδρου τους), θέλουν να περιλάβουν και την ομάδα μπάσκετ.
Ο Μπαρτζώκας ήταν θύμα αυτής της κατάστασης.
akratacity
QUOTE (lefpan @ Jan 26 2018, 17:47 ) *
Δεν νομίζω ότι ψάχνει να βγάλει "λίγο" τον Σπανούλη.
Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι καταδικάζει τα "επιστημονικά συνέδρια" που γίνονται από τους γνωστούς "επιστήμονες", που αφού έχουν κάνει την ποδοσφαιρική ομάδα σαν τα μούτρα τους (και σαν τα μούτρα του προέδρου τους), θέλουν να περιλάβουν και την ομάδα μπάσκετ.
Ο Μπαρτζώκας ήταν θύμα αυτής της κατάστασης.

Οι περισσοτεροι "υγιως σκεπτομενοι" φιλαθλοι καταδικαζουμε αυτες τις καταστασεις. Οι αναφορες στον Σπανουλη δεν καταλαβαινω που αποσκοπουν.
yorgos
QUOTE
Ρε συ διαβασες οτι ειπαν στο Σπανουλη "κατσε εκει και μην μιλας" και το εκανε.

Αυτό ακριβώς, ναι. "Κάνε εσύ στην άκρη" διάβασα ακριβώς.
Αν και η εκδοχή που θα βρεις (αυτούσια κιόλας, από το gazetta μέχρι το ifemeirda και το contra) είναι πως αυτός που είχε μείνει στήλή άλατος ήταν ο Πρίντεζης, ότι ο Σπανούλης έκανε μια κίνηση να πάει προς το Μπαρτζώκα αλλά τον συγκρατησε ο όχλος. Ένα γκουγκλάρισμα να κάνεις θα βρεις ακριβώς το ίδιο κείμενο σε δεκάδες σάιτ.
QUOTE
Ο Σπανουλης φιλε μου ειναι οικογενειαρχης, δεν καταλαβαινω για ποιο λογο θα επρεπε να τα βαλει με τον οχλο και να ρισκαρει τη σωματικη του ακεραιοτητα.

Επειδή δέρνεται άλλος οικογενειάρχης μπροστά του και μάλιστα ο θεωρητικά προϊστάμενός του. Επειδή είναι ο αρχηγός, επειδή έχει τα γαλόνια και την προσωπικότητα να το κάνει. Επειδή αν κάποιος μπορούσε να το σταματήσει ήταν αυτός και τέλος πάντων πενήντα 20χρονα δεν είναι ακριβώς και τρόμος για 15 δίμετρους αθλητές. Εγώ αν ήμουν ο Μπαρζώκας και τις είχα φάει αφού με είχαν κρεμάσει εντός αγωνιστικού χώρου οι αθλητές μου, θα ένιωθα πικρία, αυτό λέω.

QUOTE
Δηλαδη με την ιδια λογικη γιατι ο Διαμαντιδης δεν ειχε αντιδρασει οταν την ειχαν πεσει στο ΟΑΚΑ στον Μπουρουση;
Δεν το ξέρω το περιστατικό, αλλά την ίδια άποψη έχω για όποιον έχει ίδια συμπεριφορά, μηδενός ΔΔ εξαιρουμενου. Κι έχουμε δει πολλές φορές να πέφτει ξύλο σε φιλοξενούμενους στη φυσούνα και να πέφτουν πάνω τους να τους προστατέψουν οι γηπεδούχοι τρώγοντας και αντικείμενα στο κεφάλι και ψιλές μερικές φορές. Χαρακτηριστικά θυμάμαι το Μπουρούση να προστατεύει το Μπατίστ στο ΣΕΦ και το Μπάμπη Παπαδάκη να τα βάζει με τουςκάφρους που επιτέθηκαν στον Ντίνκινς που ήταν σε φορείο.
QUOTE
Γιατι δεν μπηκε να τις φαει και αυτος; Επισης γιατι δεν αναφερεις και τον Πριντεζη (φανταζομαι ουτε αυτος ειχε αντιδρασει) αλλα κολλας στον Σπανουλη μονο.

Αν κατάλαβες ότι το πρόβλημά μου ήταν μεώσω το Σπανούλη, κατάλαβες λάθος. Αυτό που έγραψα είναι πως ο Μπαρτζώκας έχει δίκιο να νιώθει πικραμένος γιατί δεν πιροστατεύθηκε ούτε από τη διοίκηση, ούτε από τους παίκτες του. Ο άνθρωπος προπηλακιζόταν και μάλλον έφαγε και φάπες μπροστά στους παίκτες του και με τη διοίκηση να αφήνει τις πόρτες ανοικτές και μετά να έχει μια εντελώς χλιαρή αντιμετώπιση του περιστατικού, με μια ανακοίνωση και καλά αυστηρή, τους έκανε ντα.
QUOTE
Εισαι και απο τους πολυ σοβαρους συνομιλητες σε αυτο το φορουμ και ειναι πραγματικα κριμα να ψαχνεις να βρεις κατι για να βγαλεις "λιγο" τον Σπανουλη. Αυτη τη δουλεια την εχουν αναλάβει τα 15χρονα στο φβ...

Σε ευχαριστώ για το κομπλιμάν, που λένε και οι μόρτηδες στα Πετράλωνα.
Την πικρία του Μπαρτζώκα δικαιολογώ και με πειράζει που δε βρέθηκε ΕΝΑΣ από τους παίκτες του να μπει μέσα και ναι, να τις φάει αυτός αντί ο 45χρονος προπονητής του. ΜΕ εξοργίζει η ιδέα μιας ομάδας που στα δύσκολα αφήνουν τον πιο ευάλωτο να τις τρωει (ο Μπαρτζώκας δεν έχει τη σωμτική διάπλαση και την ηλικία των παικτων του), όταν μάλιστα ακόμη και γι αυτό που "κατηγορήθηκε" (λες και είναι λογικό να κατηγορείται κανείς επειδή έχασε ένα ματς) ήταν αυτός που εφταιγε λιγότερο. Το αν είναι λίγος ο Σπανούλης δεν είναι δική μου άποψη. Αντιθέτως, τον θεωρώ και αξιοπρεπή άνθρωπο και πολύ σοβαρό αθλητή (άσχετα αν ως παίκτης και μόνο δεν μου αρέσει το στιλ του, με εκνεύριζε αφάνταστα όταν έπαιζε στον Παναθηναϊκό).

basket72
QUOTE (yorgos @ Feb 27 2018, 04:41 ) *
Αυτό ακριβώς, ναι. "Κάνε εσύ στην άκρη" διάβασα ακριβώς.
Αν και η εκδοχή που θα βρεις (αυτούσια κιόλας, από το gazetta μέχρι το ifemeirda και το contra) είναι πως αυτός που είχε μείνει στήλή άλατος ήταν ο Πρίντεζης, ότι ο Σπανούλης έκανε μια κίνηση να πάει προς το Μπαρτζώκα αλλά τον συγκρατησε ο όχλος. Ένα γκουγκλάρισμα να κάνεις θα βρεις ακριβώς το ίδιο κείμενο σε δεκάδες σάιτ.


Κι εγώ το θυμάμαι αυτό το "κάνε εσύ στην άκρη". Κρίμα για τον άνθρωπο αυτόν και για κάθε άνθρωπο εξάλλου να βιώνει τέτοιο τραμπουκισμό. Κι όλα αυτά για μια ήττα σε ντέρμπι που παρεμπιπτόντως δεν έφταιγε. Εξωφρενικά πράγματα.
Σίγουρα οι παίκτες ελέγχονται που δεν παρενέβησαν σε ένα πολύ θεωρητικό επίπεδo ωστόσο γιατί δεν ξέρουμε τι ακριβώς ήταν αυτά τα 20χρόνα παιδάκια. Μπορεί να είχε μέσα πολύ ζόρικες μούρες από Πέραμα κι Ασπρόπυργο με τα αναμορφωτήριά τους και τις γυμναστικές τους και τα μαχητικά τους τα αθλήματα, τα καδρόνια τους και λοιπά όπλα και βέβαια με τις σκόνες τους ως μαγικό τους φίλτρο. Παίζει πολύ σοβαρά και οι δίμετροι να τις μαζεύαν. Για εκείνο που ελέγχονται είναι ότι με το που έληξε εκείνος ο αγώνας στο ΟΑΚΑ δεν βγήκαν να πάρουν όλη την ευθύνη οι ίδιοι και να μπουν ασπίδα στον προπονητή τους. Το κλίμα θα το είχαν αφουγραστεί εξάλλου.

Ανέλαβαν την ευθύνη για την ήττα (όχι όλοι, αν δεν κάνω λάθος ήταν ο Σλούκας κι ο Πρίντεζης, αν λαθεύω ας με διορθώσει κάποιος) αλλά το κάναν μετά τα γεγονότα που περγράφεις και καταδικάζεις με το δίκιο σου.

Τώρα που τα λέω αυτά, μου έρχονται στο νου εικόνες από ένα βίντεο που ανέβηκε χθες- προχθές στο φόρουμ αυτό, στο τόπικ του Παππά και βλέπω τον ...αχαρακτήριστο Παππά να μπινελικώνει τον προπονητή του συνεχώς και τους υπόλοιπους παίκτες να μιλάνε στον Μίσσα στο ενικό και με απαξίωση. Εκεί τι να πούμε δηλαδή; Είναι εικόνα ομάδας; Και μάλιστα Εθνικής;

*Τον Σπανούλη πάντως δεν τον πολύ-πας. Δεν είναι ότι δεν σου κάνει ως στυλ μπάσκετ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Όταν όμως αναφέρεσαι στον Σπανούλη και τον λες σοβαρό αθλητή (σοβαρός αθλητής ήταν ας πούμε ο Μπάμπης ο Παπαδάκης που ανέφερες πριν), είναι σαν αυτούς που θέλουν να πουν βλάκα κάποιον αλλά για τους φ,χ, ψ, λόγους φυλάγονται κι αρκούνται σε ένα "ο τάδε; εντααάξει καλό παιδί" και καπάκι παίρνουν μια έκφραση στο πρόσωπο που δηλώνει ένα μεγάλο "αλλά" smiley.gif.
Με τον προσήκοντα σεβασμό στο πρόσωπό σου πάντα compadre.
**Από τον Σεπτέμβριο όταν και η Χίμκι υπέγραψε τον Ρόμπινσον που νομίζω ότι είναι και το καλύτερο 5αρι της λίγκας, έχω πει ότι την θεωρώ ομάδα f4. Σε συνδυασμό πάντα με την καθοδήγηση του Μπαρτζώκα που για τέτοιους πάγκους είναι ταμάμ (κάποια στιγμή τον βλέπω και στην Μπασκόνια). Νομίζω ότι θα είναι και φέτος στο Βελιγράδι και το εύχομαι για να δούμε και κάτι διαφορετικό αλλά και γιατί αξίζει στον κόουτς κι άνθρωπο, Γιώργο Μπαρτζώκα. Ίσως στην Εθνική μας, να μπορούσε να κάνει δουλειά με ένα μακροχρόνιο συμβόλαιο και με άλλη ηγεσία/νοοτροπία στην ομοσπονδία, βεβαίως.
yorgos
QUOTE
Ανέλαβαν την ευθύνη για την ήττα (όχι όλοι, αν δεν κάνω λάθος ήταν ο Σλούκας κι ο Πρίντεζης, αν λαθεύω ας με διορθώσει κάποιος) αλλά το κάναν μετά τα γεγονότα που περγράφεις και καταδικάζεις με το δίκιο σου.

Aυτό που σίγουρα θυμάμαι είναι το Σλούκα στη συνένετευξη Τύπου να λέει ότι είναι αποκλειστικά ευθύνη των παικτων η ήττα και ήταν. Δεν μπορεί να φταίει ο Μπαρτζώκας που παίκτης του 90% στις βολές χάνει δύο σε άδειο γήπεδο, που δεν έκαναν φάουλ στο Διαμαντίδη όπως τους ζήτησε, που έχασαν δυο φορές τη μπάλα στο κατέβασμα.

QUOTE
*Τον Σπανούλη πάντως δεν τον πολύ-πας. Δεν είναι ότι δεν σου κάνει ως στυλ μπάσκετ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Όταν όμως αναφέρεσαι στον Σπανούλη και τον λες σοβαρό αθλητή (σοβαρός αθλητής ήταν ας πούμε ο Μπάμπης ο Παπαδάκης που ανέφερες πριν), είναι σαν αυτούς που θέλουν να πουν βλάκα κάποιον αλλά για τους φ,χ, ψ, λόγους φυλάγονται κι αρκούνται σε ένα "ο τάδε; εντααάξει καλό παιδί" και καπάκι παίρνουν μια έκφραση στο πρόσωπο που δηλώνει ένα μεγάλο "αλλά" smiley.gif.


Ε όχι, είπα ότι είναι σοβαρός αθλητή, από πότε είναι μεμπτό αυτό. Επαγγελματίας, σοβαρός , με ηθική εργασίας που αν είχαν τα μισά ελληνικά ταλέντα θα ήμασταν ενωμένη Γιουγκοσλαβία. Κακή κουβέντα δεν είπα για τον άνθρωπο, ίσα-ίσα που η συμπεριφορά του γενικώς είναι πάρα πολύ καλή και σοβαρή. Ε, από αυτόν τον άνθρωπο λοιπόν είχα όχι την απαίτηση, αλλά την ελπίδα να βάλει ασπίδα στον προπονητή του.
QUOTE
Με τον προσήκοντα σεβασμός στο πρόσωπό σου πάντα compadre.

Έτσι έτσι, να μη λείπει ο σεβασμό στο γέροντα!
QUOTE
**Από τον Σεπτέμβριο όταν και η Χίμκι υπέγραψε τον Ρόμπινσον που νομίζω ότι είναι και το καλύτερο 5αρι της λίγκας, έχω πει ότι την θεωρώ ομάδα f4. Σε συνδυασμό πάντα με την καθοδήγηση του Μπαρτζώκα που για τέτοιους πάγκους είναι ταμάμ (κάποια στιγμή τον βλέπω και στην Μπασκόνια). Νομίζω ότι θα είναι και φέτος στο Βελιγράδι και το εύχομαι για να δούμε και κάτι διαφορετικό αλλά και γιατί αξίζει στον κόουτς κι άνθρωπο, Γιώργο Μπαρτζώκα. Ίσως στην Εθνική μας, να μπορούσε να κάνει δουλειά με ένα μακροχρόνιο συμβόλαιο και με άλλη ηγεσία/νοοτροπία στην ομοσπονδία, βεβαίως.

Μακάρι. Δεν είναι μόνο ότι είναι φοβερά δουλευταράς κι ανέβηκε με το σπαθί του (έχει ξεκινήσει απο πολύ χαμηλά την προπονητική), είναι και ότι παίζουν πολύ ωραίο μπάσκετ οι ομάδες του, κάνει επιλογές απολαυστικών παικτών, για μένα παίζει το πιο σέξι μπάσκετ στην Ευρώπη.Με θλίβει ότι τέτοιοι άνθρωποι εκδιώχνονται από το συρφετό που είναι μειοψηφία αλλά κάνει κουμάντο σε τόσες εκφάνσεις της ζωής στην Ελλάδα. Καλύτερα να μείνει εκεί έξω ο κόουτς Μπαρτζώκα να απολαμβάνει το σεβασμό που δεν έχει εδώ.
rankin
QUOTE(yorgos @ Feb 27 2018, 12:00 ) *
Μακάρι. Δεν είναι μόνο ότι είναι φοβερά δουλευταράς κι ανέβηκε με το σπαθί του (έχει ξεκινήσει απο πολύ χαμηλά την προπονητική), είναι και ότι παίζουν πολύ ωραίο μπάσκετ οι ομάδες του, κάνει επιλογές απολαυστικών παικτών, για μένα παίζει το πιο σέξι μπάσκετ στην Ευρώπη.Με θλίβει ότι τέτοιοι άνθρωποι εκδιώχνονται από το συρφετό που είναι μειοψηφία αλλά κάνει κουμάντο σε τόσες εκφάνσεις της ζωής στην Ελλάδα. Καλύτερα να μείνει εκεί έξω ο κόουτς Μπαρτζώκα να απολαμβάνει το σεβασμό που δεν έχει εδώ.



Ο κοουτς Μπαρτζώκας ειναι ο ικανότερος ελληνας προπονητής και εκ των κορυφαίων στην ευρώπη
αν ηταν φιλος μου, θα τον συμβούλευα να βλέπει εναν ψυχολόγο, για να μπορεί να ελέγχει τα αισθήματα του.
Τότε θα γινόταν Ο κορυφαίος ολων!
RipCity
QUOTE (rankin @ Mar 1 2018, 10:00 ) *
Ο κοουτς Μπαρτζώκας ειναι ο ικανότερος ελληνας προπονητής και εκ των κορυφαίων στην ευρώπη
αν ηταν φιλος μου, θα τον συμβούλευα να βλέπει εναν ψυχολόγο, για να μπορεί να ελέγχει τα αισθήματα του.
Τότε θα γινόταν Ο κορυφαίος ολων!


Ναι, καλος χρυσος αλλα απο την τηλεόραση τον βλεπω και νευριαζω με τις αντιδράσεις του. Θεωρω απιθανο να μη μεταφερει νευρικοτητα στους παικτες του σε καποιες στιγμες. Ο τυπος εχει θεμα.
Tesla
QUOTE (RipCity @ Mar 1 2018, 11:12 ) *
Ναι, καλος χρυσος αλλα απο την τηλεόραση τον βλεπω και νευριαζω με τις αντιδράσεις του. Θεωρω απιθανο να μη μεταφερει νευρικοτητα στους παικτες του σε καποιες στιγμες. Ο τυπος εχει θεμα.


Νομιζω πρωταθλητης μεταδοσης νευρικοτητας ειναι ο κοουτς Παναγιωτης Γιαννακης. Και νευρικοτητα τυπου ηττοπαθειας μαλιστα ενω ο Μπαρτζωκας μεταδιδει νευρικοτητα θυμου και ζοχαδας.
thanath
QUOTE (rankin @ Mar 1 2018, 12:00 ) *
Ο κοουτς Μπαρτζώκας ειναι ο ικανότερος ελληνας προπονητής και εκ των κορυφαίων στην ευρώπη
αν ηταν φιλος μου, θα τον συμβούλευα να βλέπει εναν ψυχολόγο, για να μπορεί να ελέγχει τα αισθήματα του.
Τότε θα γινόταν Ο κορυφαίος ολων!


Συμφωνώ! Ίσως όχι όλων, εγώ ακόμα βάζω τον Ζοτς στην θέση αυτή, αλλά σίγουρα στο τοπ 3.
ethn
QUOTE(RipCity @ Mar 1 2018, 11:12 ) *
Ναι, καλος χρυσος αλλα απο την τηλεόραση τον βλεπω και νευριαζω με τις αντιδράσεις του. Θεωρω απιθανο να μη μεταφερει νευρικοτητα στους παικτες του σε καποιες στιγμες. Ο τυπος εχει θεμα.



...το οποίο όσο περνάνε τα χρόνια δείχνει να εντείνεται! Κι εώ δεν μπορώ πάντως να τον βλέπω!Απο την άλλη, οι παίκτες τους ίσως τον συνηθίζουν και μαθαίνουν να 'αγνοούν' τα καμώματα και τις αντιδράσεις του..
akratacity
Δυο ονόματα θα σας πω: Ιτουδης, Γιασικεβίτσιους...
Κάνουν τα ίδια η και χειρότερα με Μπαρτζώκα αλλά μόνο για τον Μπι υπάρχει τόση κριτική...
golitog7
QUOTE(akratacity @ Mar 1 2018, 12:14 ) *
Δυο ονόματα θα σας πω: Ιτουδης, Γιασικεβίτσιους...
Κάνουν τα ίδια η και χειρότερα με Μπαρτζώκα αλλά μόνο για τον Μπι υπάρχει τόση κριτική...

ειδικά ο Γιασικεβίτσιους είναι άστα να πάνε..Βέβαια οι περισσότεροι προπονητές είναι έτσι. Από τους λίγους που δεν τρελαίνονται τόσο πολύ είναι ο Σφαιρόπουλος. Και φυσικά ο Κοκόσκωφ που δεν τον θυμάμαι ποτέ να νευριάζει
thanath
QUOTE (akratacity @ Mar 1 2018, 14:14 ) *
Δυο ονόματα θα σας πω: Ιτουδης, Γιασικεβίτσιους...
Κάνουν τα ίδια η και χειρότερα με Μπαρτζώκα αλλά μόνο για τον Μπι υπάρχει τόση κριτική...


Στον coach B δείχνει να επηρεάζεται η κρίση του στην διάρκεια του αγώνα. Οι άλλοι 2 μπορεί να κάνουν τους ταρζάν και να χτυπιούνται, όπως άλλωστε και ο Ζοτς με το περίφημο μελιτζανί χρώμα, αλλά δείχνουν να είναι πιο ψύχραιμοι στις αποφάσεις τους.
yorgos
QUOTE(golitog7 @ Mar 1 2018, 13:39 ) *
ειδικά ο Γιασικεβίτσιους είναι άστα να πάνε..Βέβαια οι περισσότεροι προπονητές είναι έτσι. Από τους λίγους που δεν τρελαίνονται τόσο πολύ είναι ο Σφαιρόπουλος. Και φυσικά ο Κοκόσκωφ που δεν τον θυμάμαι ποτέ να νευριάζει

Συμφωνώ ότι είναι πιο ψύχραιμος αλλά έχει κι αυτός τις ώρες του
https://www.youtube.com/watch?v=BGHx7xEq6Cw&t=8s

Έχει κι άλλα πολλά αν κάτσεις και τα ψάξεις. Πολύ ψυχοφθόρο επάγγελμα, βλέπω τους κύκλους κάτω από τα μάτια τους και τους λυπάμαι.

http://www.documentonews.gr/article/o-andr...apodrash-twn-27
blink.gif
benchwarmer
QUOTE(rankin @ Mar 1 2018, 11:00 ) *
αν ηταν φιλος μου, θα τον συμβούλευα να βλέπει εναν ψυχολόγο, για να μπορεί να ελέγχει τα αισθήματα του.


Πήγαινε, όσο ήταν στον Ολυμπιακό τουλάχιστον.

Δεν χρειάζεται περαιτέρω ανάλυση αυτό, του ταιριάζει πολύ περισσότερο το εξωτερικό και ομάδες χωρίς ιδιαίτερο βάρος (Μαρούσι-Λοκομοτίβ-Κίμκι σε αντίθεση με Ολυμπιακό-Μπαρτσελόνα) ώστε να μπορέσει να βγάλει τις δυνατότητές του στο μέγιστο.

ΥΓ: Εντάξει, εδώ στην Ελλάδα θεωρούμε αποτυχημένο(?) προπονητή που πήρε Ευρωλίγκα.... Και το ίδιο μετράει ακόμα και για Λάσο και για άλλους.

ΥΓ2: Εκτός από τα γνωστά χιουμοριστικά βιντεάκια με τις αντιδράσεις του, ας δει κάποιος και αυτό για να αποκτήσει μια πιο ολοκληρωμένη άποψη

akratacity
QUOTE (thanath @ Mar 1 2018, 13:39 ) *
Στον coach B δείχνει να επηρεάζεται η κρίση του στην διάρκεια του αγώνα. Οι άλλοι 2 μπορεί να κάνουν τους ταρζάν και να χτυπιούνται, όπως άλλωστε και ο Ζοτς με το περίφημο μελιτζανί χρώμα, αλλά δείχνουν να είναι πιο ψύχραιμοι στις αποφάσεις τους.

Αυτο συμβαινει οντως, ετσι πιστευω και εγω. Αυτο δειχνει ομως οτι ο Σαρας και ο Ιτουδης το κανουν αυτο με συγκεκριμενο στοχο και σκοπο (πχ η μιρλα για τη διαιτησια για να παρουν καποιο σφυριγμα). Αντιθετα ο Μπι το κανει λογω ιδιοσυγκρασιας...
papp7
Θεωρω θα του πηγαινε πολυ η τσσκα σαν ομαδα.Εχει διαρευσει πως ο βατουτιν δεν ειναι ευχαριστημενος απο τον Ιττουδη και υπαρχει ενδεχομενο απομακρυνσης και τωρα(συμφωνα με ισπανικα δημοσιευματα).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.