Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιώργος Μπαρτζώκας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
redleg7
QUOTE (aionio talento @ May 23 2014, 01:43 ) *
Εχεις παρει τροπαιο στο Λονδινο με Μαντζαρη εξω λογω ΧΙΑΣΤΩΝ ! οι τραυματισμοι ειναι αναποφευκτο κομματι και περα απο
δικαιολογια στις ηττες ΠΡΕΠΕΙ να ανφερεται και στις επιτυχιες !

Την χρονια του 1997 που ειρωνευεσαι με ΒΑΟ κλπ στο τελος καναμε καποιο . . TRIPLE CROWN !!! (το πρωτο στην ελλαδα)

Το δικαιωμα μου (και οχι προβλημα που γραφεις) να κανω το ΠΡΟΦΑΝΕΣ που ειναι κριτικη δεν μπορει να μου το στερησει
ΚΑΝΕΙΣ οπως δεν μπορω να το στερησω ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ !!

ΦΥΣΙΚΑ και θελω τον τιτλο απεναντι σε εναν ΜΕΓΑΛΟ αντιπαλο που ειναι σε καμψη για πολλους λογους που εχουν αναφερθει
ο οποιος ειναι ΧΩΡΙΣ προπονητη και παρολα αυτα παλι ηττα με 50something στην επιθεση να εχει ΚΟΥΡΑΣΕΙ !!!

Το οποιο Ευρωπαικο δεν συγκρινεται σε καμια περιπτωση με τον μαραθωνιο των αγωνων που παιζουν πλεον στην Ευρωλιγκα.Ουτε εχει σχεση ως προς το επιπεδο των ομαδων σε καμια περιπτωση.
Επισης σε εκεινο το TRIPLE CROWN oπως αναφερεις ο Ιβκοβιτς ηταν ενα βημα να σουταρει τον Ριβερς και ειχε πολλα θεματακια για τα οποια του ασκηθηκε κριτικη.Ομως ΘΑ μου πεις εδω πριν παρει το φαιναλ 4 της Πολης η ομαδα με τον Ιβκοβιτς στον παγκο τον αποκαλουσαν καποιοι παππου και ¨υπνο¨ και γεροξεκουτη.Σε ολα τα υπολοιπα θα κολλησουμε?

Δικαιολογια ειναι να χασεις ενα παιχτη,δικαιολογια να χασεις 2.Παυει να ειναι δικαιολογια οταν παιζεις με αποδεκατισμενη ομαδα και χωρις τους ηγετες σου στα πιο δυσκολα.Να σου θυμισω ομαδς που παιξανε χωρις τους ηγετες τους και τα θαλασσωσαν?Αστο ειναι μεγαλη η λιστα.

Οπως ειπα η κριτικη ειναι καλοδεχουμενη.Στην ισοπεδωση (αν και αυτη παλι ειναι δικη σου επιλογη )νομιζω οτι πρεπει να βαζουμε καποια πιο λογικα πλαισια για το καλο της ομαδας.

Το θεμα δεν ειναι να θες τον τιτλο απεναντι σε ενα μεγαλο αντιπαλο.Το θεμα ειναι να αρκεισαι μονο σε αυτο.

Απο την αλλη ομως διακρινω οτι δεν εχεις καποιο ονομα να αναφερεις που θα διαχειριστει καλυτερα την κατασταση.Ουτε αποδεχεσαι το προφανες.Οτι στα τελευταια λεπτα χασαμε αποκλειστικα λογω της θολουρας που επικρατει στο μυαλο καποιων και δεν εννοω του προπονητη(που ξαναλεω δεχομαι οτι κανει και αυτος τα λαθη του).
Sherlock_7
Εγώ σαν Ολυμπιακός αυτό που θέλω είναι να κερδίζουμε τον ΠΑΟ. Αυτός είναι ο ανταγωνιστής μας εντός συνόρων και πρέπει να τον κερδίζεις, ειδικά όταν έχεις ξεκάθαρα καλύτερη ομάδα.

Οκ, μπορώ να δεχτώ την ήττα μέσα στο παιχνίδι είναι άλλωστε, δεν μπορώ να δεχτώ όμως τις συνεχόμενες σφαλιάρες τα τελευταία 2 χρόνια.

Δεν γίνεται επειδή πήραμε το Ευρωπαικό πέρυσι να ανεχώμαστε την κάθε ήττα από τον ΠΑΟ και να λέμε "μας αυτός σου πήρε το Ευροπαικό, δεν μπορώ να δεχτώ την σκούπα πέρυσι ούτε τα 2 τελευταία χαμένα κύπελλα και γενικά τις σάπιες εμφανίσεις στα ντέρμπι.

Υπεύθυνος υπάρχει και είναι ένας. Ο προπονητής.
redleg7
QUOTE (Sherlock_7 @ May 23 2014, 01:54 ) *
Δεν γίνεται επειδή πήραμε το Ευρωπαικό πέρυσι να ανεχώμαστε την κάθε ήττα από τον ΠΑΟ και να λέμε "μας αυτός σου πήρε το Ευροπαικό, δεν μπορώ να δεχτώ την σκούπα πέρυσι ούτε τα 2 τελευταία χαμένα κύπελλα και γενικά τις σάπιες εμφανίσεις στα ντέρμπι.

Ο Πασκουαλ θα παραμεινει και του χρονου.Εφαγε 40 ποντους στον ημιτελικο απο την Ρεαλ και μετραει 9-1 σερι στα τελευταια 10 ματς(εννοειται ηττες).Επισης στα 6-7 χρονια που ειναι στον παγκο εχει καταφερει να παρει ενα Ευρωπαικο ενω περσι εχασε τους τελικους.Ειναι ανοητοι δηλαδη οι Ισπανοι που τον στηριζουν τοσα χρονια?
Μηπως λεω εγω τωρα να κανουμε υπομονη και να αφησουμε τον προπονητη να δουλεψει χωρις αυτη την εξωφρενικη πιεση .Πολλες φορες οταν δεν πιεζεις καταστασεις (βλ το πως ξεκινησε να φτιαχνεται αυτη η ομαδα) εχει πολυ καλυτερα αποτελεσματα και στην τελικη καμια καταστροφη δεν θα ερθει αν χαθει και ο φετινος τιτλος.Αν η ομαδα τωρα του χρονου κανει τις διορθωτικες κινησεις που πρεπει και χασει τον τιτλο ναι να του γινει πολυ πιο αυστηρη κριτικη.Ας αποκτησουμε μια καπως διαφορετικη νοοτροπια στο κομματι αυτο.Μονο καλο θα μας κανει παιδες.
aionio talento
QUOTE(redleg7 @ May 22 2014, 22:49 ) *
Το οποιο Ευρωπαικο δεν συγκρινεται σε καμια περιπτωση με τον μαραθωνιο των αγωνων που παιζουν πλεον στην Ευρωλιγκα.Ουτε εχει σχεση ως προς το επιπεδο των ομαδων σε καμια περιπτωση.
Επισης σε εκεινο το TRIPLE CROWN oπως αναφερεις ο Ιβκοβιτς ηταν ενα βημα να σουταρει τον Ριβερς και ειχε πολλα θεματακια για τα οποια του ασκηθηκε κριτικη.Ομως ΘΑ μου πεις εδω πριν παρει το φαιναλ 4 της Πολης η ομαδα με τον Ιβκοβιτς στον παγκο τον αποκαλουσαν καποιοι παππου και ¨υπνο¨ και γεροξεκουτη.Σε ολα τα υπολοιπα θα κολλησουμε?

Δικαιολογια ειναι να χασεις ενα παιχτη,δικαιολογια να χασεις 2.Παυει να ειναι δικαιολογια οταν παιζεις με αποδεκατισμενη ομαδα και χωρις τους ηγετες σου στα πιο δυσκολα.Να σου θυμισω ομαδς που παιξανε χωρις τους ηγετες τους και τα θαλασσωσαν?Αστο ειναι μεγαλη η λιστα.

Οπως ειπα η κριτικη ειναι καλοδεχουμενη.Στην ισοπεδωση (αν και αυτη παλι ειναι δικη σου επιλογη )νομιζω οτι πρεπει να βαζουμε καποια πιο λογικα πλαισια για το καλο της ομαδας.

Το θεμα δεν ειναι να θες τον τιτλο απεναντι σε ενα μεγαλο αντιπαλο.Το θεμα ειναι να αρκεισαι μονο σε αυτο.


Στο οποιο εκεινο triple crown αν θυμασαι πηγε με μειονεκτημα εδρας κερδιζοντας με 20 ποντους καποιον . . ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ !!!
Στα περι Ριβερς τωρα το να συκρινεις τους ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ παικτες που επαιζαν τοτε (οχι μονο τους δικους μας) με αυτος που
παιζουν τωρα ειναι ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ το λιγοτερο !!! Παικτες οπως ο κατσιβελης δε θα μπορουσαν να βοηθησουν την ομαδα ουτε
στην προπονηση και ξενοι τυπου PETWAY δεν θα τους επαιρνε ουτε η ομαδαρα της γειτονιας μου ο Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ που τοτε
επαιζε Α1 ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ειχε κερδισει κι αυτος το 1997 τον ΟΣΦΠ με 10 ποντους διαφορα !!!

Ισοπεδωτικος θα ημουν αν ειχα αρχισει την γκρινια ''νωρις - νωρις'' οπους κανουν ολοι οι ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ !! 2 (σχεδον) χρονια μετα με 3 τιτλους ηδη να εχουν χαθει την ομαδα να μην βλεπεται φετος με ενα ΚΟΟΥΤΣ μονο να βριζει ΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ
εχοντας βαλει φετος στο παρκε 20 παικτεςνα παιξουν !!!!! (10 ξενους και 10 ελληνες . . ) Εκτος final 4 Νομιζω οτι το λιγοτερο
που μπορει να ειπωθει ειναι πως ειναι δικαιη και οχι ''μουρμουρα'' με το ''καλημερα'' !!!
redleg7
QUOTE (aionio talento @ May 23 2014, 02:00 ) *
Στο οποιο εκεινο triple crown αν θυμασαι πηγε με μειονεκτημα εδρας κερδιζοντας με 20 ποντους καποιον . . ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ !!!
Στα περι Ριβερς τωρα το να συκρινεις τους ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ παικτες που επαιζαν τοτε (οχι μονο τους δικους μας) με αυτος που
παιζουν τωρα ειναι ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ το λιγοτερο !!! Παικτες οπως ο κατσιβελης δε θα μπορουσαν να βοηθησουν την ομαδα ουτε
στην προπονηση και ξενοι τυπου PETWAY δεν θα τους επαιρνε ουτε η ομαδαρα της γειτονιας μου ο Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ που τοτε
επαιζε Α1 ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ειχε κερδισει κι αυτος το 1997 τον ΟΣΦΠ με 10 ποντους διαφορα !!!

Ισοπεδωτικος θα ημουν αν ειχα αρχισει την γκρινια ''νωρις - νωρις'' οπους κανουν ολοι οι ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ !! 2 (σχεδον) χρονια μετα με 3 τιτλους ηδη να εχουν χαθει την ομαδα να μην βλεπεται φετος με ενα ΚΟΟΥΤΣ μονο να βριζει ΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ
εχοντας βαλει φετος στο παρκε 20 παικτεςνα παιξουν !!!!! (10 ξενους και 10 ελληνες . . ) Εκτος final 4 Νομιζω οτι το λιγοτερο
που μπορει να ειπωθει ειναι πως ειναι δικαιη και οχι ''μουρμουρα'' με το ''καλημερα'' !!!

Καποιον Παναθηναικο που ηταν ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ και απο τον φετινο.Αστο αυτο το θεμα.
Ποιος συγκρινε τι?

Που ειδες την συγκριση?Κανε μου μια παραθεση να την δω και μονος μου.

Απο την αλλη και ο Μπακατσιας αν επαιζε για κανα Ηλυσιακο θα εκανε.Να σου θυμισω μετα το Ευρωπαικο τι Αμερικανους ειχαμε και ποιους επελεξε ο προπονητης?

Θα σου ζητησω για τριτη φορα να μου πεις ενα ονομα που θα διαχειριζοταν καλυτερα την κατασταση και αν συμφωνεις οτι τα καλοπαιδα δεν αφησαν τον προπονητη και την ομαδα να διεκδικησει αυτο που προφανως θες διακαως σαν οπαδος υπο ισους ορους.
erwi grey
Περα απο τον Μπαρτζωκα που εχει μεγαλη ευθυνη, κανενας δεν ειναι υπερανω κριτικης και κυριως ο Σπανουλης ο οποιος φετος το εχει παρακανει με τις wannabe ηρωας προσπαθειες, αλλα και εκει δε πρεπει ο κοουτς να του τραβηξει το αυτι;
Mε Ιβκοβιτς δε νομιζω να σουταρε απο τα 9M.
aionio talento
QUOTE(redleg7 @ May 23 2014, 00:04 ) *
Καποιον Παναθηναικο που ηταν ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ και απο τον φετινο.Αστο αυτο το θεμα.
Ποιος συγκρινε τι?

Που ειδες την συγκριση?Κανε μου μια παραθεση να την δω και μονος μου.

Απο την αλλη και ο Μπακατσιας αν επαιζε για κανα Ηλυσιακο θα εκανε.Να σου θυμισω μετα το Ευρωπαικο τι Αμερικανους ειχαμε και ποιους επελεξε ο προπονητης?

Θα σου ζητησω για τριτη φορα να μου πεις ενα ονομα που θα διαχειριζοταν καλυτερα την κατασταση και αν συμφωνεις οτι τα καλοπαιδα δεν αφησαν τον προπονητη και την ομαδα να διεκδικησει αυτο που προφανως θες διακαως σαν οπαδος υπο ισους ορους.


Εγω κρινω αυτον που ειναι τωρα προπονητης και ειναι ΑΝΕΠΑΡΚΕΣΤΑΤΟΣ και σε κουτσαρισμα και σε συμπεριφορα (μεχρι τον ιωαννιδη μου θυμισε σημερα με αυτες τις ΑΣΤΕΙΟΤΗΤΕΣ με το σακακι) Τον πηραν στο μεζε οι παναθηναικοι με το δικιο τους
*βγαλτε εξω τον καραγκιοζη κλπ !! Επισης αυτο που με τρελαινει περα απο οτι χανουμε ειναι που στο λαθος ΜΟΝΙΜΩΣ αλλα
μονιμως ΜΟΡΦΑΖΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙ !! ο παικτης στο λαθος θελει το αντιθετο (βλ. ντουντα)

Την συγκριση την ειδα στο οτι ''πηρες'' ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ονομα του παρελθοντος (ριβερς) και το ''εβαλες'' στη σημερινη κουβεντα
περι μπαρτζωκα και απλα ειπα οτι οι παικτες τοτε ηταν πολυ καλυτεροι !

Εν μεσω (χαμενων απο οτι φαινεται) Τελικων το να σου πω : Α ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ τον ΤΑΔΕ προπονητη αν θες στο λεω
αλλα δεν αλλαζει κατι !

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ δικαιη κριτικη ειναι 2 χρονια μετα 100 ματσακια πρωτος προπονητης σε 6 διοργανωσεις !!!!
mixalisgate7
QUOTE(redleg7 @ May 23 2014, 01:59 ) *
Ειναι ανοητοι δηλαδη οι Ισπανοι που τον στηριζουν τοσα χρονια?


Εννοείται,έχουν επενδύσει τόσο χρήματα από το 2009 και έχουν περάσει σ'έναν τελικό.Ο Μπαρτζώκας εκτός από τους δυο αγώνες του Final 4 έχει δείξει οτι υστερεί τακτικά στα κρίσιμα ματς,συν δεν διαχειρίζεται σωστά την πίεση.
redleg7
QUOTE (aionio talento @ May 23 2014, 02:12 ) *
Εγω κρινω αυτον που ειναι τωρα προπονητης και ειναι ΑΝΕΠΑΡΚΕΣΤΑΤΟΣ και σε κουτσαρισμα και σε συμπεριφορα (μεχρι τον ιωαννιδη μου θυμισε σημερα με αυτες τις ΑΣΤΕΙΟΤΗΤΕΣ με το σακακι) Τον πηραν στο μεζε οι παναθηναικοι με το δικιο τους
*βγαλτε εξω τον καραγκιοζη κλπ !! Επισης αυτο που με τρελαινει περα απο οτι χανουμε ειναι που στο λαθος ΜΟΝΙΜΩΣ αλλα
μονιμως ΜΟΡΦΑΖΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙ !! ο παικτης στο λαθος θελει το αντιθετο (βλ. ντουντα)

Την συγκριση την ειδα στο οτι ''πηρες'' ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ονομα του παρελθοντος (ριβερς) και το ''εβαλες'' στη σημερινη κουβεντα
περι μπαρτζωκα και απλα ειπα οτι οι παικτες τοτε ηταν πολυ καλυτεροι !

Εν μεσω (χαμενων απο οτι φαινεται) Τελικων το να σου πω : Α ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ τον ΤΑΔΕ προπονητη αν θες στο λεω
αλλα δεν αλλαζει κατι !

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ δικαιη κριτικη ειναι 2 χρονια μετα 100 ματσακια πρωτος προπονητης σε 6 διοργανωσεις !!!!

Ανεπαρκης για σενα.Υποκειμενικο τελειως αυτο που λες.Μην περιμενεις να το αποδεχτουν και οι υπολοιποι.

Επι 20 ποστ μου λες για τον Μπαρτζωκα για τον Μπαρτζωκα και για τον Μπαρτζωκα.

Θα κανεις κριτικη για τους παιχτες που κανουν του κεφαλιου τους και κανουν αδικαιολογητα λαθη?

Αυτοι εχουν ασυλια για εσενα?Σου αρεσε αποψε που χασανε δικο τους ματς στο τελος?

***Θελω για πες μου ενα ονομα λοιπον να σου πω την αποψη μου.

****Και παλι δεν αναφερεις τιποτα για το γεγονος οτι αλλοι ευθυνονται αρχικα για το οτι χαθηκε το φετινο πλεονεκτημα εδρας.

Anyway προφανως δεν προκειται να συμφωνησουμε.Απ οτι καταλαβαινω δεν θες να καταπιαστεις με κατι αλλο περαν του προπονητη και δεν θες να ασκησεις κριτικη για κανενα αλλο παρα την περιοριζεις σε ενα προσωπο.Ειναι και αργαμιση και οχι τιποτα αλλο γινεται αναλωση της κουβεντας στα ιδια και τα ιδια.

QUOTE (mixalisgate7 @ May 23 2014, 02:13 ) *
Εννοείται,έχουν επενδύσει τόσο χρήματα από το 2009 και έχουν περάσει σ'έναν τελικό.Ο Μπαρτζώκας εκτός από τους δυο αγώνες του Final 4 έχει δείξει οτι υστερεί τακτικά στα κρίσιμα ματς,συν δεν διαχειρίζεται σωστά την πίεση.

Οπως ανοητοι ειναι και οι της Τσσκα που στηριξαν 3 χρονια τον Μεσινα με 40 μυρια μπατζετ και οι της Ρεαλ τον Λασο κλπ κλπ κλπ.
tsouras o.a.c
QUOTE(redleg7 @ May 23 2014, 01:59 ) *
Ο Πασκουαλ θα παραμεινει και του χρονου.Εφαγε 40 ποντους στον ημιτελικο απο την Ρεαλ και μετραει 9-1 σερι στα τελευταια 10 ματς(εννοειται ηττες).Επισης στα 6-7 χρονια που ειναι στον παγκο εχει καταφερει να παρει ενα Ευρωπαικο ενω περσι εχασε τους τελικους.Ειναι ανοητοι δηλαδη οι Ισπανοι που τον στηριζουν τοσα χρονια?
Μηπως λεω εγω τωρα να κανουμε υπομονη και να αφησουμε τον προπονητη να δουλεψει χωρις αυτη την εξωφρενικη πιεση .Πολλες φορες οταν δεν πιεζεις καταστασεις (βλ το πως ξεκινησε να φτιαχνεται αυτη η ομαδα) εχει πολυ καλυτερα αποτελεσματα και στην τελικη καμια καταστροφη δεν θα ερθει αν χαθει και ο φετινος τιτλος.Αν η ομαδα τωρα του χρονου κανει τις διορθωτικες κινησεις που πρεπει και χασει τον τιτλο ναι να του γινει πολυ πιο αυστηρη κριτικη.Ας αποκτησουμε μια καπως διαφορετικη νοοτροπια στο κομματι αυτο.Μονο καλο θα μας κανει παιδες.

redleg συμφωνω κατα ενα μεγαλο μερος μαζι σου οσον αφορα την στηριξη στους προπονητες γενικα,σε βαθος χρονου,για να δειξουν εργο,οταν εχουν καλα στοιχεια αλλα νομιζω οτι το παραδειγμα με τον Πασκουαλ δεν κρινεται ως και το πιο επιτηχημενο!Απλα αυτοι δεν εχουν τοσο μεγαλη εμμονη με το επιτυχια(τιτλοι) εδω και τωρα ,και θεωρουν ως φυσιολογικο το να υπαρχουν και αλλοι διεκδικητες σε Ισπανια και Ευρωπη...... off topic

Ο Μπαρτζωκας φαινεται να εχει ορεξη ,πλανο, συγκροτημενη αποψη για το αθλημα,ειναι περισσοτερο της προπονησης και λιγοτερο του κοουτσαρισματος,αλλα δυστυχως στις ειδικες καταστασεις εχει ελλειμα και αυτο προς τα εξω φαινεται σαν θολουρα.Δεν ξερω εαν ο Σπανουλης ,ο Πριντεζης,ο Περπερογλου εχουν μια ιδιοτυπη ασυλια επιλογων στα δυσκολα,αλλα βαση αποτελεσματων ιδιως φετος κρινονται αποτυχημενοι οι ηρωισμοι.
Ειναι εσωτερικο ζητημα της ομαδας ,και θα πρεπει νομιζω να βρει την ισορροπια αναμεσα στο πινακακι και στο σακακι...
SteveNashidis
Πάμε σε κριτική που έχει να κάνει με το τεχνικό/αγωνιστικό κομμάτι που παρουσιάζει ο Ολυμπιακός και ιδιαίτερα στα ματς με τον ΠΑΟ.

-Στα pick n roll του Σπανούλη αν δεν γίνει αλλαγή στα μαρκαρίσματα ,γίνεται ένα double team με αποτέλεσμα ο Σπανούλης 8/10 φορές να σπάει την μπάλα. Οι άλλες 2 φορές είναι να επιχειρεί drive πάνω στα ψηλά κορμιά των Γκιστ Λάσμε ή να σουτάρει από τα 8-9 μέτρα ,υπο πίεση. Αυτή η τακτική δεν βγαίνει.

Έλα όμως που τα περισσότερα transition plays καταλήγουν με την μπάλα στα χέρια του Σπανούλη. Δεν θα ήταν κακό να άλλαζε το όλο σύστημα ώστε ο Παναθηναικός να προσαρμοστεί σε κάτι άλλο . Όταν αντιμετωπίζεις τόσο καλά το θέμα Σπανούλη θα το κάνεις ξανά και ξανά. Το φάουλ του Μπαρτζώκα είναι ότι επιμένει στον ίδιο τρόπο παιχνιδιού.

Τι να κάνει να μου πεις όταν δεν μπορεί να περάσει την μπάλα μέσα γιατί ο Dunston είναι 2.03 , ο Σίμμονς δεν μπορεί και ο Πέρπε με τον Πρίντεζη είναι με την μέρα τους . Πρέπει να τρέξει ένα διαφορετικό σύστημα κατα την γνώμη του. Να βάλει έναν πασέρ/σουτέρ στο high post να μοιράσει παιχνίδι και να εκμεταλλευτεί το χώρο που αφήνει ο ΠΑΟ στην ρακέτα με τους ψηλούς του να αναλώνονται με τον Σπανούλη στην περιφέρεια.

Αμυντικά τώρα , το ποστάρισμα του Μασιούλιτς είναι εκνευριστικό (tongue.gif ) γιατί δεν το αντιμετωπίζει με κανένα τρικ . Ούτε με παγίδα, ουτε με βοήθεια από την αδύνατη πλευρά , ούτε με συνολική λειτουργία της ομάδας με το κλείσιμο της ρακέτας , όπως κάνει ο ΠΑΟ. Με αποτέλεσμα τα πανεύκολα καλάθια του ΠΑΟ.

Αν πρέπει να αλλάξει κάτι επιθετικά είναι το spacing. Οι παίκτες μας είναι πολύ κοντά ο ένας με τον άλλον και δεν εκμεταλλευόμαστε τα miss-match και τα επιθετικά πλεονεκτήματα κάποιων παικτών στο 1v1 όταν δημιουργούνται ανάλογες συνθήκες. Το έκανε ο Κόλλινς σήμερα που έδειξε τσαμπουκά !

Μην τον κρεμάμε τον άνθρωπο όμως. Μια χαρά μας είναι ο Coach B . Εγώ δεν θέλω να κερδίζω μόνο ΠΑΟ και να έχω χάλια εικόνα στα υπόλοιπα ματς μου όπως κάτι τέτοιο είχε ο ΠΑΟ φέτος .

Μάντζαρης και Σλούκας σαν να μην γουστάρουν τον Μπαρτζώκα ή μου φαίνεται ; Έχω αρκετό καιρό να δω ο κόουτς να φώναζει τόσο έντονα σε Μάντζαρη . Σαν να έχει χάσει λίγο τον έλεγχο με αυτούς τους δύο ο Κόουτς .Μπορεί και να κάνω λάθος.
redleg7
QUOTE (tsouras o.a.c @ May 23 2014, 02:24 ) *
redleg συμφωνω κατα ενα μεγαλο μερος μαζι σου οσον αφορα την στηριξη στους προπονητες γενικα,σε βαθος χρονου,για να δειξουν εργο,οταν εχουν καλα στοιχεια αλλα νομιζω οτι το παραδειγμα με τον Πασκουαλ δεν κρινεται ως και το πιο επιτηχημενο!Απλα αυτοι δεν εχουν τοσο μεγαλη εμμονη με το επιτυχια(τιτλοι) εδω και τωρα ,και θεωρουν ως φυσιολογικο το να υπαρχουν και αλλοι διεκδικητες σε Ισπανια και Ευρωπη...... off topic

Ο Μπαρτζωκας φαινεται να εχει ορεξη ,πλανο, συγκροτημενη αποψη για το αθλημα,ειναι περισσοτερο της προπονησης και λιγοτερο του κοουτσαρισματος,αλλα δυστυχως στις ειδικες καταστασεις εχει ελλειμα και αυτο προς τα εξω φαινεται σαν θολουρα.Δεν ξερω εαν ο Σπανουλης ,ο Πριντεζης,ο Περπερογλου εχουν μια ιδιοτυπη ασυλια επιλογων στα δυσκολα,αλλα βαση αποτελεσματων ιδιως φετος κρινονται αποτυχημενοι οι ηρωισμοι.
Ειναι εσωτερικο ζητημα της ομαδας ,και θα πρεπει νομιζω να βρει την ισορροπια αναμεσα στο πινακακι και στο σακακι...

Η οποια εμμονη φυσικα ειναι το σημειο που ηθελα να δωσω εμφαση μονο αρνητικα αποτελεσματα μπορει να εχει για την ομαδα.Το κατανοω οτι οι τιτλοι ειναι το παν για μια ομαδα με μεγαλους στοχους αλλα απο την αλλη βγαζει υγεια αυτο το πραγμα το να αφηνεις τον προπονητη να κανει την δουλεια του οπως αυτος ξερει καλυτερα.Στην τελικη οταν κρινουν το εργο του Πασκουαλ γιατι γι αυτον μιλαμε στην προκειμενη θα γινει μια πιο απολυτη κριτικη καθως του επετρεψαν να δουλεψει σε βαθος χρονου και του παρειχαν και ολες τις ¨ανεσεις¨.


Συμφωνω με το τελευταιο κομματι που αναφερεις.Δεν γινεται την ωρα που ο αντιπαλος ειναι πισω στο σκορ και προσπαθει να βρει σκορ με ποσταρισματα και ξανα ποσταρισματα να πηγαινεις να γινεις ηρωας με 2/10 σουτ με το στανιο.Απλα δεν γινεται.Αυτο που πρεπει να κανει ο Σπανουλης ειναι αν δεν ειναι στην μερα του επιθετικα να βοηθησει δημιουργικα και να επικεντρωθει εκει.Οπως λες και ο ιδιος ολες οι αποπειρες ηρωισμου πεσανε στο κενο.
aionio talento
QUOTE(redleg7 @ May 23 2014, 00:20 ) *
Ανεπαρκης για σενα.Υποκειμενικο τελειως αυτο που λες.Μην περιμενεις να το αποδεχτουν και οι υπολοιποι.

Επι 20 ποστ μου λες για τον Μπαρτζωκα για τον Μπαρτζωκα και για τον Μπαρτζωκα.

Θα κανεις κριτικη για τους παιχτες που κανουν του κεφαλιου τους και κανουν αδικαιολογητα λαθη?

Αυτοι εχουν ασυλια για εσενα?Σου αρεσε αποψε που χασανε δικο τους ματς στο τελος?

***Θελω για πες μου ενα ονομα λοιπον να σου πω την αποψη μου.

****Και παλι δεν αναφερεις τιποτα για το γεγονος οτι αλλοι ευθυνονται αρχικα για το οτι χαθηκε το φετινο πλεονεκτημα εδρας.

Anyway προφανως δεν προκειται να συμφωνησουμε.Απ οτι καταλαβαινω δεν θες να καταπιαστεις με κατι αλλο περαν του προπονητη και δεν θες να ασκησεις κριτικη για κανενα αλλο παρα την περιοριζεις σε ενα προσωπο.Ειναι και αργαμιση και οχι τιποτα αλλο γινεται αναλωση της κουβεντας στα ιδια και τα ιδια.


Οι παικτες και σε αυτην την ομαδα (πριντεζης ματζαρης σλουκας)και σε αυτην μαζι με αλλες (σπανουλης περπε) εχουν δειξει κανει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ !! χωρια και τις επιτυχιες με εθνικη και ατομικες διακρισεις (βλ. σπανουλης) Ο συγκεκριμενος προπονητης
με παικτες αλλου (ΝΤΟΥΝΤΑ) εκανε κατι σπουδαιο πριν 12 μηνες (λονδινο) και εκτοτε απλα : ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ !!!

Μου αρεσει πολυ ο μπλατ εκανε μεγαλη επιτυχια με συλλογο φετος ενω εχει αφησει 2ους μεσα στο σπιτι τους τους ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΥΣ τοτε Ισπανους με Ρωσια το 07 !! απορω πως ηρθε καποτε στον Αρη . . μετα το F4 θεωρω αδυνατο να ερθει. .
mixalisgate7
QUOTE(redleg7 @ May 23 2014, 02:24 ) *
Οπως ανοητοι ειναι και οι της Τσσκα που στηριξαν 3 χρονια τον Μεσινα με 40 μυρια μπατζετ και οι της Ρεαλ τον Λασο κλπ κλπ κλπ.


Ο Μεσίνα είναι 2 χρόνια στην ΤΣΣΚΑ και ο Βατούτιν μετά το Final 4 τον άδειασε κανονικά.Ο Μπαρτζώκας έχει αποδείξει πως όταν το plan Α δεν πηγαίνει σωστά δεν έχει plan B,οπότε είναι μέτριος γι'αυτό το επίπεδο.Η κριτική που του ασκείται μπορεί να είναι σκληρή κριτική αλλά είναι δικαιότατη.
tsouras o.a.c
QUOTE(redleg7 @ May 23 2014, 02:29 ) *
Η οποια εμμονη φυσικα ειναι το σημειο που ηθελα να δωσω εμφαση μονο αρνητικα αποτελεσματα μπορει να εχει για την ομαδα.Το κατανοω οτι οι τιτλοι ειναι το παν για μια ομαδα με μεγαλους στοχους αλλα απο την αλλη βγαζει υγεια αυτο το πραγμα το να αφηνεις τον προπονητη να κανει την δουλεια του οπως αυτος ξερει καλυτερα.Στην τελικη οταν κρινουν το εργο του Πασκουαλ γιατι γι αυτον μιλαμε στην προκειμενη θα γινει μια πιο απολυτη κριτικη καθως του επετρεψαν να δουλεψει σε βαθος χρονου και του παρειχαν και ολες τις ¨ανεσεις¨.


Συμφωνω με το τελευταιο κομματι που αναφερεις.Δεν γινεται την ωρα που ο αντιπαλος ειναι πισω στο σκορ και προσπαθει να βρει σκορ με ποσταρισματα και ξανα ποσταρισματα να πηγαινεις να γινεις ηρωας με 2/10 σουτ με το στανιο.Απλα δεν γινεται.Αυτο που πρεπει να κανει ο Σπανουλης ειναι αν δεν ειναι στην μερα του επιθετικα να βοηθησει δημιουργικα και να επικεντρωθει εκει.Οπως λες και ο ιδιος ολες οι αποπειρες ηρωισμου πεσανε στο κενο.

Γι αυτο λεω οτι πλεον ειναι εσωτερικο ζητημα! Δεν ειναι ευκολο να αποβαλλεις απο τον καλυτερο παικτη της Ευρωπης το ενστικτο του killer και τις τασεις ηρωισμου!Περασαμε κι εμεις περιοδους που ζουσαμε και πεθαιναμε με τους ηρωισμους του Τεοντοσιτς!Εκει ειναι η μαγκια του προπονητη να δειξει οτι εχει το πανω χερι κι εαν ο Σπανουλης θελει να παιρνει τις 10 τελευταιες επιθεσεις,τοτο πρεπει να βγαλει 2-3 συστηματα να καταληγει η μπαλα στα χερια του με τις καλυτερες δυνατες προυποθεσεις για να ειμαστε ολοι κερδισμενοι.
redleg7
QUOTE (aionio talento @ May 23 2014, 02:30 ) *
Οι παικτες και σε αυτην την ομαδα (πριντεζης ματζαρης σλουκας)και σε αυτην μαζι με αλλες (σπανουλης περπε) εχουν δειξει κανει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ !! χωρια και τις επιτυχιες με εθνικη και ατομικες διακρισεις (βλ. σπανουλης) Ο συγκεκριμενος προπονητης
με παικτες αλλου (ΝΤΟΥΝΤΑ) εκανε κατι σπουδαιο πριν 12 μηνες (λονδινο) και εκτοτε απλα : ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ !!!

Οκ επρεπε παντως να μου το πεις οτι θα δωσεις ασυλια ακομα ΚΑΙ αποψε που ηταν οι ΚΥΡΙΟΙ υπαιτιοι της ηττας να μην καθομαστε να ¨ανακυκλωνουμε¨ την κουβεντα.
Ουτε καν σχολιαζεις οτι υπευθυνοι για το μειονεκτημα εδρας φετος ειναι ¨αλλοι¨.
Εισαι λοιπον της λογικης του αυτοματου πιλοτου με τις επιλογες του Αγγελου(γιατι ο Ιβκοβιτς διαλεξε μονο τον Χαουαρντ,τον Λουκας,τον Λαζο και τον Αντιτς) και επειδη καπου,καποτε ειχαν καποια επιτευγματα δεν πρεπει να τους κρινουμε ποτε ξανα.
Δεν μου το ελεγες απο την αρχη?

Να σου θυμισω μηπως την ηλικια του κοουτς?Να σου αναφερω οτι εχει δουλεψει με το Μαρουσι καποια χρονια νεοτερος και με μπατζετ 600 χιλιαδων ευρω παραλιγο να χτυπησει 8 δα με αντιπαλους στο Τοπ 16 την Παρτιζαν που εφτασε ημιτελικο και αποκλεισαμε με ενα φολοου του Τσιλι,τον Παο του Ομπραντοβιτς και την Μπαρτσελονα?

Στην σειρα με την Ρεαλ εγω ή εσυ προπονουσες την ομαδα?

Η Ρεαλ αληθεια χωρις Σερχι και Φερναντεθ θα καταφερνε να φτασει την σειρα σε 5 ματς?Η θα ετρωγε σκουπα αν ηταν και ο Λο παροντας?

Και μετα μου αναφερεις οτι δεν εισαι υπερ της ισοπεδωσης.

QUOTE (aionio talento @ May 23 2014, 02:30 ) *
Μου αρεσει πολυ ο μπλατ εκανε μεγαλη επιτυχια με συλλογο φετος ενω εχει αφησει 2ους μεσα στο σπιτι τους τους ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΥΣ τοτε Ισπανους με Ρωσια το 07 !! απορω πως ηρθε καποτε στον Αρη . . μετα το F4 θεωρω αδυνατο να ερθει. .


Απο τους τοσους τεχνικους σου ζητησα να μου πεις ενα ονομα και μου ανεφερες τον Μπλατ που θα αξιωνει φετος παραπανω απο 1.5 μυριο.Παντως περσι εχασε κατα κρατος στο Ισραηλ απο τον Μπαρτζωκα(μιλαμε για δικο του ματς και μην ανεφερεις οτι τους συγκρινω παλι γιατι δεν κανω την παραμικρη συγκριση).
Απ οτι βλεπεις λοιπον δεν υπαρχουν αρκετοι αξιολογοι τεχνικοι που θα μπορουσαν να κανουν κατι καλυτερο.Και αν υπαρχουν ειναι 2-3.

QUOTE (mixalisgate7 @ May 23 2014, 02:33 ) *
Ο Μεσίνα είναι 2 χρόνια στην ΤΣΣΚΑ και ο Βατούτιν μετά το Final 4 τον άδειασε κανονικά.Ο Μπαρτζώκας έχει αποδείξει πως όταν το plan Α δεν πηγαίνει σωστά δεν έχει plan B,οπότε είναι μέτριος γι'αυτό το επίπεδο.Η κριτική που του ασκείται μπορεί να είναι σκληρή κριτική αλλά είναι δικαιότατη.

Αναλογα τι θεωρεις κορυφαιο για το επιπεδο αυτο θα δεχτω τον χαρακτηρισμο ¨μετριος¨.
Η κριτικη καλοδεχουμενη ειναι αλλα θα γινει αφου γινει και στους υπολοιπους με τον ιδιο καυστικο τροπο.
aionio talento
QUOTE(redleg7 @ May 22 2014, 23:40 ) *
Οκ επρεπε παντως να μου το πεις οτι θα δωσεις ασυλια ακομα ΚΑΙ αποψε που ηταν οι ΚΥΡΙΟΙ υπαιτιοι της ηττας να μην καθομαστε να ¨ανακυκλωνουμε¨ την κουβεντα.
Ουτε καν σχολιαζεις οτι υπευθυνοι για το μειονεκτημα εδρας φετος ειναι ¨αλλοι¨.
Εισαι λοιπον της λογικης του αυτοματου πιλοτου με τις επιλογες του Αγγελου(γιατι ο Ιβκοβιτς διαλεξε μονο τον Χαουαρντ,τον Λουκας,τον Λαζο και τον Αντιτς) και επειδη καπου,καποτε ειχαν καποια επιτευγματα δεν πρεπει να τους κρινουμε ποτε ξανα.
Δεν μου το ελεγες απο την αρχη?

Να σου θυμισω μηπως την ηλικια του κοουτς?Να σου αναφερω οτι εχει δουλεψει με το Μαρουσι καποια χρονια νεοτερος και με μπατζετ 600 χιλιαδων ευρω παραλιγο να χτυπησει 8 δα με αντιπαλους στο Τοπ 16 την Παρτιζαν που εφτασε ημιτελικο και αποκλεισαμε με ενα φολοου του Τσιλι,τον Παο του Ομπραντοβιτς και την Μπαρτσελονα?
Και μετα μου αναφερεις οτι δεν εισαι υπερ της ισοπεδωσης.



Απο τους τοσους τεχνικους σου ζητησα να μου πεις ενα ονομα και μου ανεφερες τον Μπλατ που θα αξιωνει φετος παραπανω απο 1.5 μυριο.Παντως περσι εχασε κατα κρατος στο Ισραηλ απο τον Μπαρτζωκα(μιλαμε για δικο του ματς και μην ανεφερεις οτι τους συγκρινω παλι γιατι δεν κανω την παραμικρη συγκριση).
Απ οτι βλεπεις λοιπον δεν υπαρχουν αρκετοι αξιολογοι τεχνικοι που θα μπορουσαν να κανουν κατι καλυτερο.Και αν υπαρχουν ειναι 2-3.


Και ο Αγγελου τι ειναι ?? ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΗΣ ??? Συνεργατης του Ντουντα ειναι σχεδον μια 8 ετια σε 2 ομαδες
(οσφπ δυναμο μοσχας) και πανε και για τριτη (Εφες) δεν δικαιουται να εχει το ΄΄κομματι'' της ευρεσης καλων ξενων ?
(αλλο κομματι που Μπαρτζωκας η οι συνεργατες του τα χουν κανει ΘΑΛΑΣΣΑ)

Δεν μου ζητησες πολλους τεχνικους ! Εναν μου ζητησες και στον ειπα . . .
redleg7
QUOTE (tsouras o.a.c @ May 23 2014, 02:40 ) *
Γι αυτο λεω οτι πλεον ειναι εσωτερικο ζητημα! Δεν ειναι ευκολο να αποβαλλεις απο τον καλυτερο παικτη της Ευρωπης το ενστικτο του killer και τις τασεις ηρωισμου!Περασαμε κι εμεις περιοδους που ζουσαμε και πεθαιναμε με τους ηρωισμους του Τεοντοσιτς!Εκει ειναι η μαγκια του προπονητη να δειξει οτι εχει το πανω χερι κι εαν ο Σπανουλης θελει να παιρνει τις 10 τελευταιες επιθεσεις,τοτο πρεπει να βγαλει 2-3 συστηματα να καταληγει η μπαλα στα χερια του με τις καλυτερες δυνατες προυποθεσεις για να ειμαστε ολοι κερδισμενοι.

Εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι αν ειχαμε αλλο τεχνικο αποψε δεν θα εκανε τους ηρωισμους του ο Σπανουλης.Τους εκανε και επι Ντουντα μην το ξεχναμε σε ολα τα ματς της σειρα την χρονια που πηραμε τον τιτλο.Μονο που τοτε του βγηκαν αυτα τα σουτ στο Σεφ ειδικα στο τελευταιο ματς γιατι στο Οακα μια απο τα ιδια....

Και ο Τεοντοσιτς τα ιδια εκανε παλι οπως λες.Ειναι καθαρα στον παιχτη αυτο.Εκει που ευθυνεται ο Μπαρτζωκας ειναι αν δει οτι συνεχιστει το φαινομενο αυτο ειναι να μην τον τραβηξει στον παγκο.

QUOTE (aionio talento @ May 23 2014, 02:46 ) *
Και ο Αγγελου τι ειναι ?? ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΗΣ ??? Συνεργατης του Ντουντα ειναι σχεδον μια 8 ετια σε 2 ομαδες
(οσφπ δυναμο μοσχας) και πανε και για τριτη (Εφες) δεν δικαιουται να εχει το ΄΄κομματι'' της ευρεσης καλων ξενων ?
(αλλο κομματι που Μπαρτζωκας η οι συνεργατες του τα χουν κανει ΘΑΛΑΣΣΑ)

Δεν μου ζητησες πολλους τεχνικους ! Εναν μου ζητησες και στον ειπα . . .

Καληνυχτα φιλε μου...

Και καλη συνεχεια στους τελικους για την ομαδα μας.
aionio talento
QUOTE(redleg7 @ May 23 2014, 00:48 ) *
Εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι αν ειχαμε αλλο τεχνικο αποψε δεν θα εκανε τους ηρωισμους του ο Σπανουλης.Τους εκανε και επι Ντουντα μην το ξεχναμε σε ολα τα ματς της σειρα την χρονια που πηραμε τον τιτλο.Μονο που τοτε του βγηκαν αυτα τα σουτ στο Σεφ ειδικα στο τελευταιο ματς γιατι στο Οακα μια απο τα ιδια....

Και ο Τεοντοσιτς τα ιδια εκανε παλι οπως λες.Ειναι καθαρα στον παιχτη αυτο.Εκει που ευθυνεται ο Μπαρτζωκας ειναι αν δει οτι συνεχιστει το φαινομενο αυτο ειναι να μην τον τραβηξει στον παγκο.


Καληνυχτα φιλε μου...

Και καλη συνεχεια στους τελικους για την ομαδα μας.


ναι σαι καλα !
PanosIlio
Ρε Γιώργο Μπαρτζώκα μπορείς να "σκοτώσεις" τον "γαύρο" που έχεις μέσα σου? Αν ναι τότε μπορεί και να παίξουμε πιο χαλαρά στο ΟΑΚΑ...

Ρε Γιώργο Μπαρτζώκα τον Πρίντεζη σαν 3άρι τον έχεις σκεφτεί???? ohmy.gif
airg
Eκανα ενα συνειρμο και τρομαξα.
Καπου στην κουβεντα μπηκε συγκριση του τροπου παιχνιδιου τεοντοσιτς και σπανουλη.
Οντως στο τελευταιο ματς ο σπανουλης, θυμισε τεοντοσιτς στη θολουρα των αποφασεων.
Κριμα.
Οταν τον ειδα στις βολες ποσο σφιγμενος ηταν, τοτε φοβηθηκα.
erwi grey
Πλακα θα εχει να χασουμε και στο επομενο κατι που ειναι πολυ πιθανο με τα μυαλα που κουβαλαει ο κοουτς.
Προβλεπω ανελεητο ποσταρισμα Ματσιουλις και δοκιμες επι δοκιμων μεχρι να καταληξει στον Κολινς παλι πανω του.
Ο Σερμαντινι ενω αποκτηθηκε με τροπο που εδειχνε οτι τον ειχε αναγκη, κατι εκανε λαθος, ισως εγινε πιο ασχημος και δεν τον θελει ο κοουτς ουτε καν να τον δοκιμασει εκτος αν θελει να τον βαλει με πιο ομαλο τροπο στο κλιμα της ομαδας τον Ιουνιο που θα τον εχει αναγκη.
Προβλεπω να μενει και του χρονου για να το εμπεδωσουμε οτι δεν εχει να προσφερει κατι παραπανω.
D-Wade
Δεν ξέρω τι θα κάνει σήμερα ο coach b (ας βάλει στον Πρίντεζη λίγο Παντελίδη ή στον Πετγουει Κιάμο) ΠΡΕΠΕΙ να παρουσιάσει ομάδα που να γυαλίζει το μάτι της.Αν χάσουμε ας χάσουμε γιατί οι άλλοι είναι καλύτεροι όχι γιατί φοβόμαστε να νικήσουμε
roko
QUOTE (D-Wade @ May 26 2014, 16:28 ) *
Δεν ξέρω τι θα κάνει σήμερα ο coach b (ας βάλει στον Πρίντεζη λίγο Παντελίδη ή στον Πετγουει Κιάμο) ΠΡΕΠΕΙ να παρουσιάσει ομάδα που να γυαλίζει το μάτι της.Αν χάσουμε ας χάσουμε γιατί οι άλλοι είναι καλύτεροι όχι γιατί φοβόμαστε να νικήσουμε


Εγω να προσθεσω σε αυτα που λες οτι αν χασει καλο θα ηταν να αρχισει να πακεταρει τις βαλιτσες του για να ειναι ετοιμες,γιατι 2 χρονια σερι σε πρωταθλημα και κυπελο με μπασκετικη φαπα στο κουτελο απο τον χειροτερο παναθηναικο της 15ετιας ειναι πολλα και θυμιζουν αλλες εποχες που το πελατολογειο δικαιολογουταν απο το οτι η ομαδα ηταν εντελως παρατημενη απο την διοικηση και σε εποχες που ο παναθηναικος μεσουρανουσε στην ευρωπη με τον Ομπραντοβιτς,οχι με το φαντασμα του αργυρη και τον αλβερτη στον παγκο..
erwi grey
Mπραβο για σημερα την εστησε ωραια την ομαδα, αν και παραλιγο να τους το χαρισει.
Ας δουμε και το επομενο ματς και αν το παρει δικαιουται να μεινει.
Reggie Miller #31
QUOTE(erwi grey @ May 29 2014, 22:19 ) *
Mπραβο για σημερα την εστησε ωραια την ομαδα, αν και παραλιγο να τους το χαρισει.
Ας δουμε και το επομενο ματς και αν το παρει δικαιουται να μεινει.



Θα ήθελα να μάθω αν ήταν οδηγία του στο 4ο να χαλαρώσει η ομάδα και να κάνει καθυστερήσεις λες και παίζαμε ποδόσφαιρο.Πάντως δεν μάσησε και πήρε τα τάιμ-άουτ και ρίσκαρε στο τέλος πουν δεν είχε για να πάρει.
erwi grey
QUOTE(Reggie Miller #31 @ May 30 2014, 03:21 ) *
Θα ήθελα να μάθω αν ήταν οδηγία του στο 4ο να χαλαρώσει η ομάδα και να κάνει καθυστερήσεις λες και παίζαμε ποδόσφαιρο.Πάντως δεν μάσησε και πήρε τα τάιμ-άουτ και ρίσκαρε στο τέλος πουν δεν είχε για να πάρει.

Εννοειται πως στο τελος ειχε ευκαιριες να σκοραρει και οι παικτες εξαντλουσαν μεχρι τελους τις επιθεσεις κανοντας τραβηγμενα σουτ, γι αυτο λεω πως πηγε να τους το χαρισει.
Αλλα κατα τα αλλα ολες οι επιλογες στα μαρκαρισματα του βγηκαν και με πολυ καλες αλλαγες οποτε χρειαζοταν,εκτος απο τα τελευταια λεπτα
Reggie Miller #31
QUOTE(erwi grey @ May 29 2014, 22:34 ) *
Εννοειται πως στο τελος ειχε ευκαιριες να σκοραρει και οι παικτες εξαντλουσαν μεχρι τελους τις επιθεσεις κανοντας τραβηγμενα σουτ, γι αυτο λεω πως πηγε να τους το χαρισει.
Αλλα κατα τα αλλα ολες οι επιλογες στα μαρκαρισματα του βγηκαν και με πολυ καλες αλλαγες οποτε χρειαζοταν,εκτος απο τα τελευταια λεπτα


Όπως και στο πρώτο ματς μετά το 51-53 κάναμε σουτ από τα 8 μέτρα.Κακές επιθέσεις.
erwi grey
QUOTE(Reggie Miller #31 @ May 30 2014, 03:40 ) *
Όπως και στο πρώτο ματς μετά το 51-53 κάναμε σουτ από τα 8 μέτρα.Κακές επιθέσεις.

Συμφωνω σε αυτο ομως φταιει πολυ και Σπανουλης που παιρνει κατα κορον τετοιες προσπαθειες απο μακρια ενω σημερα εδινε την μπαλα στον Ντανστον η τον Πριντεζη στα δυο δευτερολεπτα.
T.W.Is.M.
Στο τελος εχω την εντυπωση πως εφταιξαν αρκετα οι υπολοιποι πλην Σπανουλη που τον εψαχναν για να ξεκινησει αυτος την επιθεση. Το αποτελεσμα ηταν να βγουν δυσκολα σουτ στη ληξη του χρονου. Το θεμα της καταρρευσης στο 4ο δεκαλεπτο και των γενικοτερων ασχημων αντιδρασεων στο τελος πρεπει να τον προβληματισει και για το επομενο ματς και για τις αντιδρασεις του στο ΟΑΚΑ απο τη νεα σεζον.
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 30 2014, 05:10 ) *
Στο τελος εχω την εντυπωση πως εφταιξαν αρκετα οι υπολοιποι πλην Σπανουλη που τον εψαχναν για να ξεκινησει αυτος την επιθεση. Το αποτελεσμα ηταν να βγουν δυσκολα σουτ στη ληξη του χρονου. Το θεμα της καταρρευσης στο 4ο δεκαλεπτο και των γενικοτερων ασχημων αντιδρασεων στο τελος πρεπει να τον προβληματισει και για το επομενο ματς και για τις αντιδρασεις του στο ΟΑΚΑ απο τη νεα σεζον.

Αφου σε καθε επιθεση ο Σπανουλης τρεχει σαν τρελος να παρει την μπαλα, ολη τη χρονια αυτο βλεπουμε αυτο ειναι το συστημα στο τελος και εχει κοστισει, γι' αυτο πιστευω χρειαζεται και δευτερος επιθετικος πολος πλην Σπανουλη του χρονου.
Air Kef
Η ομάδα στην δ περίοδο μπήκε με εντολή να "Τρέξει αν μπορεί", αυτό βγήκε απο το ρεπορτάζ του πάγκου δλδ.
Δεν νομίζω ότι ήταν οδηγία Μπαρτζώκα να κανουμε καθυστερήσεις.

Απλά κάναμε 4 φάουλ στο 8.37 και είχαμε συνεχεια διακοπές του ματς με βολές, ο ΠΑΟ άρχισε να πιέζει καθυστερώντας ανάπτυξη, έσφιξαν πολύ τα γάλατα κοινώς, έχουμε και προηγούμενα μεσα στο ΟΑΚΑ, έπεσε διστακτικότητα παντού.

Για μένα σωστός σήμερα, τον έκραξα λίγο που δεν έβαλε Σέρμα όταν μπήκε ο Μαυροκεφ, κατα τα άλλα και με πλάνο, και με τα τάιμ σωστά, και το ροτέσιον σωστό.

Ο πρώτος έξτρα λόγος που χαίρομαι αν το πάρουμε είναι ότι μένει δίκαια στα μάτια όλων - για μένα δίκαια θα μείνει ακόμα και αν δεν το πάρει. Είμαι σίγουρος βέβαια ότι σε κάποια κοιλιά του χρόνου, πχ. αν αρχίσουμε με 1-3 στο Τοπ 16, οι γνωστοί θα αρχίσουν "ελα μωρέ, με τον Αλβέρτη και τους τελειωμένους το πήρε, σιγά τον προπονηταρά", αλλά ντάξει, εκεί θα μαστε πάλι.
roko
QUOTE (Air Kef @ May 30 2014, 01:04 ) *
Η ομάδα στην δ περίοδο μπήκε με εντολή να "Τρέξει αν μπορεί", αυτό βγήκε απο το ρεπορτάζ του πάγκου δλδ.
Δεν νομίζω ότι ήταν οδηγία Μπαρτζώκα να κανουμε καθυστερήσεις.

Απλά κάναμε 4 φάουλ στο 8.37 και είχαμε συνεχεια διακοπές του ματς με βολές, ο ΠΑΟ άρχισε να πιέζει καθυστερώντας ανάπτυξη, έσφιξαν πολύ τα γάλατα κοινώς, έχουμε και προηγούμενα μεσα στο ΟΑΚΑ, έπεσε διστακτικότητα παντού.

Για μένα σωστός σήμερα, τον έκραξα λίγο που δεν έβαλε Σέρμα όταν μπήκε ο Μαυροκεφ, κατα τα άλλα και με πλάνο, και με τα τάιμ σωστά, και το ροτέσιον σωστό.

Ο πρώτος έξτρα λόγος που χαίρομαι αν το πάρουμε είναι ότι μένει δίκαια στα μάτια όλων - για μένα δίκαια θα μείνει ακόμα και αν δεν το πάρει. Είμαι σίγουρος βέβαια ότι σε κάποια κοιλιά του χρόνου, πχ. αν αρχίσουμε με 1-3 στο Τοπ 16, οι γνωστοί θα αρχίσουν "ελα μωρέ, με τον Αλβέρτη και τους τελειωμένους το πήρε, σιγά τον προπονηταρά", αλλά ντάξει, εκεί θα μαστε πάλι.


H ιδιαιτεροτητα της δυσκολιας που ειχε να αντιμετωπισει φετος ο Μπαρτζωκας,ειναι οτι αν χασει το πρωταθλημα απο τον Παναθηναικο του Αλβερτη θα φαει δικαιολογημενο κραξιμο ενω αν το παρει ναι μεν δεν θα το παιρνει απο καναν Ομπραντοβιτς,αλλα οπως και να το κανουμε οταν μετα απο 21 ολοκληρα χρονια κανεις μπρεικ και σηκωνεις την κουπα του πρωταθλητη απεναντι στον Παναθηναικο ΜΕ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ ειναι μεγαλη δουλεια και νομιζω κανεις δεν θα το πει αυτο που λες,τουλαχιστον βραχυπροθεσμα.Το οτι παιζει χωρις προπονητη δηλαδη ο Παναθηναικος εχει και αυτη την εξτρα παραμετρο που το κανει πιο δυσκολο για την ψυχολογια του ιδιου του Μπαρτζωκα.
erwi grey
QUOTE(Air Kef @ May 30 2014, 06:04 ) *
Είμαι σίγουρος βέβαια ότι σε κάποια κοιλιά του χρόνου, πχ. αν αρχίσουμε με 1-3 στο Τοπ 16, οι γνωστοί θα αρχίσουν "ελα μωρέ, με τον Αλβέρτη και τους τελειωμένους το πήρε, σιγά τον προπονηταρά", αλλά ντάξει, εκεί θα μαστε πάλι.

Γιατι ψεμα ειναι; Aπο τωρα το λεμε.
GK_23
QUOTE(Air Kef @ May 30 2014, 00:04 ) *
Ο πρώτος έξτρα λόγος που χαίρομαι αν το πάρουμε είναι ότι μένει δίκαια στα μάτια όλων - για μένα δίκαια θα μείνει ακόμα και αν δεν το πάρει. Είμαι σίγουρος βέβαια ότι σε κάποια κοιλιά του χρόνου, πχ. αν αρχίσουμε με 1-3 στο Τοπ 16, οι γνωστοί θα αρχίσουν "ελα μωρέ, με τον Αλβέρτη και τους τελειωμένους το πήρε, σιγά τον προπονηταρά", αλλά ντάξει, εκεί θα μαστε πάλι.

Αν ο Μπαρτζώκας φίλε χάσει το πρωτάθλημα από αυτόν τον ΠΑΟ και με τις υπάρχουσες συνθήκες (2-1 το σκορ υπέρ μας), πρέπει να καταθέσει την προπονητική του ταυτότητα και να αποσυρθεί από το μπάσκετ.

Από εκεί και πέρα, ο ίδιος και η διοίκηση, καλούνται το καλοκαίρι να δείξουν πως έμαθαν από τα λάθη τους. Οι προσδοκίες περί "καλύτερης ομάδας από πέρυσι" και "περί θρι πιτ" δυστυχώς δεν επαληθεύτηκαν. Και δεν φταίνε οι τραυματισμοί για αυτό. Η εικόνα της ομάδας είναι σαφώς χειρότερη από πέρυσι. Αυτό αποτυπώνεται τόσο στα αποτελέσματα, όσο και στο μπάσκετ που έπαιξε η ομάδα. Η διαφαινόμενη κατάκτηση του πρωταθλήματος χρυσώνει το χάπι και αποκλείει την εσωτερική φαγωμάρα αλλά δεν αναιρεί το γεγονός πως φέτος έγιναν σοβαρά λάθη στον καταρτισμό του ρόστερ, επικράτησε πανικός κατά τη διάρκεια της σεζόν και διοίκηση-προπονητής έβαλαν πολλές φορές το εγώ τους πάνω από το συμφέρον της ομάδας.

Εγώ προσωπικά έχω πολλές ενστάσεις και για την ικανότητα και για τον επαγγελματισμό του Μπαρτζώκα.
Αποστρέφομαι γενικότερα τους προπονητές που έχουν ισχυρές προσβάσεις στα ΜΜΕ.
Ελπίζω τουλαχιστον η διαφαινόμενη κατάκτηση του πρωταθλήματος να τον απελευθερώσει από τυχόν ψυχολογικά βάρη και να τον βοηθήσει να λιετουργήσει καλύτερα στο μέλλον.
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ May 31 2014, 00:05 ) *
Γιατι ψεμα ειναι; Aπο τωρα το λεμε.



Να φερουμε τοτε τον Μπανκι να γινουμε Μεντρανο... smiley.gif
louie
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 31 2014, 14:30 ) *
Να φερουμε τοτε τον Μπανκι να γινουμε Μεντρανο... smiley.gif


αν διωξετε μπαρτζωκα φερτε ιβκοβιτς. ειχε υποσχεθει οτι αν ξαναπροπονησει ποτε συλλογο θα ειναι μονο για τον ολυμπιακο...

oκ, cheap shot, το ξερω smiley.gif
erwi grey
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 31 2014, 19:30 ) *
Να φερουμε τοτε τον Μπανκι να γινουμε Μεντρανο... smiley.gif

Αυτο ηταν χτυπημα κατω απο τη μεση και δεχομαι πολλες τελευταια ακομα και απο μοντ. laugh.gif
Σοβαρα τωρα ιδιοι προπονητες ακριβως ειναι, στη φιλοσοφια.
roko
QUOTE (louie @ May 31 2014, 15:32 ) *
αν διωξετε μπαρτζωκα φερτε ιβκοβιτς. ειχε υποσχεθει οτι αν ξαναπροπονησει ποτε συλλογο θα ειναι μονο για τον ολυμπιακο...

oκ, cheap shot, το ξερω smiley.gif


Μας προλαβε η Εφες..Τελικα εγω δεν καταλαβα αυτον τον ανθρωπο τον αφησαν να φυγει λογω χρηματων και αυτον?...Συνεχιζουμε λοιπον με το ιδιο αστειο μπατζετ και τον αλγοριθμο της λοταριας στην ανευρεση νεων ταλεντων (εν ελλαδι παντα γιατι ειπαμε το φτηνο και χαριν εχει).
Quincy
QUOTE(roko @ Jun 1 2014, 08:34 ) *
Τελικα εγω δεν καταλαβα αυτον τον ανθρωπο τον αφησαν να φυγει λογω χρηματων και αυτον?...



Αμφέβαλλες ποτέ; Νομίζω κάτι είχε διαρεύσει μάλιστα αφού είχε τελειώσει το συμβόλαιο και ήμασταν στο ψάξιμο ότι του είχε ξαναγίνει πρόταση και ζήτησε πολλά.

Αλλά για μένα καλά έκανε. Αν έμενε είτε θα δυαλούσε την ομάδα γρηγορότερα κι από τους Αγγελο, είτε θα χαλούσε λίγο από το θρύλο που έχτισε στην ομάδα μας. άσε που ο Ολυμπιακός χρειαζόταν εναν σχετικά νέο προπονητή να μείνει πολλά χρόνια στην ομάδα

Ένα πενταετές στον coach b τώρα κι είμαστε μια χαρά. Ας πάει κι ο Σοφος Τουρκία μπας και περάσει στους 8 ο Εφες με 40εκ μπάτζετ 19.gif
roko
QUOTE (Quincy @ Jun 1 2014, 13:02 ) *
Αμφέβαλλες ποτέ; Νομίζω κάτι είχε διαρεύσει μάλιστα αφού είχε τελειώσει το συμβόλαιο και ήμασταν στο ψάξιμο ότι του είχε ξαναγίνει πρόταση και ζήτησε πολλά.

Αλλά για μένα καλά έκανε. Αν έμενε είτε θα δυαλούσε την ομάδα γρηγορότερα κι από τους Αγγελο, είτε θα χαλούσε λίγο από το θρύλο που έχτισε στην ομάδα μας. άσε που ο Ολυμπιακός χρειαζόταν εναν σχετικά νέο προπονητή να μείνει πολλά χρόνια στην ομάδα

Ένα πενταετές στον coach b τώρα κι είμαστε μια χαρά. Ας πάει κι ο Σοφος Τουρκία μπας και περάσει στους 8 ο Εφες με 40εκ μπάτζετ 19.gif


Γιατι να διελυε την ομαδα? δεν καταλαβα τον συλλογισμο σου blink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Quincy @ Jun 1 2014, 13:02 ) *
Αμφέβαλλες ποτέ; Νομίζω κάτι είχε διαρεύσει μάλιστα αφού είχε τελειώσει το συμβόλαιο και ήμασταν στο ψάξιμο ότι του είχε ξαναγίνει πρόταση και ζήτησε πολλά.

Αλλά για μένα καλά έκανε. Αν έμενε είτε θα δυαλούσε την ομάδα γρηγορότερα κι από τους Αγγελο, είτε θα χαλούσε λίγο από το θρύλο που έχτισε στην ομάδα μας. άσε που ο Ολυμπιακός χρειαζόταν εναν σχετικά νέο προπονητή να μείνει πολλά χρόνια στην ομάδα

Ένα πενταετές στον coach b τώρα κι είμαστε μια χαρά. Ας πάει κι ο Σοφος Τουρκία μπας και περάσει στους 8 ο Εφες με 40εκ μπάτζετ 19.gif


Ετσι, πες τα...
Εγω πιστευω οτι αν ηθελε, θα εμενε. Αλλα δεν πιστευε οτι η ομαδα εκεινη μπορουσε να τα καταφερει.

QUOTE(roko @ Jun 1 2014, 14:03 ) *
Γιατι να διελυε την ομαδα? δεν καταλαβα τον συλλογισμο σου blink.gif



Το ειχε κανει μια φορα, δεν ηταν δυσκολο να το ξανακανει.
Οσοι κραζετε τον Μπαρτζωκα για τις επιλογες του στις μεταγραφες, θυμηθειτε τις επιλογες του Ιβκοβιτς. Ειναι πολυ χειροτερες.
roko
Λοιπον ακουω ονοματα 19.gif 19.gif Μενουμε με τον Μπαρτζωκα? Ας κανουμε ενα exit poll ρε παιδια.

QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 1 2014, 17:39 ) *
Ετσι, πες τα...
Εγω πιστευω οτι αν ηθελε, θα εμενε. Αλλα δεν πιστευε οτι η ομαδα εκεινη μπορουσε να τα καταφερει.




Το ειχε κανει μια φορα, δεν ηταν δυσκολο να το ξανακανει.
Οσοι κραζετε τον Μπαρτζωκα για τις επιλογες του στις μεταγραφες, θυμηθειτε τις επιλογες του Ιβκοβιτς. Ειναι πολυ χειροτερες.



Καταρχας για ποια ομαδα μιλαμε ρε παιδια? Αυτη που ο ιδιος εφτιαξε και σηκωσε Ευρωλιγκα? Δεν σας πιανω τι εννοειτε οτι εκεινη η ομαδα δεν θα μπορουσε να τα καταφερει?
Joda
Ηρθε ο καιρος πιστευω να μιλαμε και για αλλαγη προπονητη.Δεν κανει ο Μπαρτζωκας για τον ολυμπιακο κατι που αποδειχτηκε και σημερα για ακομη μια φορα απεναντι σε εναν κατα συνθηκη προπονητη και απεναντι σε ενα παναθηναικο που ειναι ο χειροτερος των τελευταιων 15 ετων.Τραγικη τακτικη στο σημερινο παιχνιδι οπως και σε αλλα παιχνιδια.
Θα πρεπει για μενα ο ολυμπιακος να κοιταξει τις περιπτωσεις κατσικαρη,ιτουδη και πεσιτς η και τον προπονητη της βαλενθια που εκανε πολυ καλη δουλεια φετος.
erwi grey
Πολυ σπουδαιος προπονητης.........
Joda
QUOTE (erwi grey @ Jun 1 2014, 22:06 ) *
Πολυ σπουδαιος προπονητης.........


Γιατι το λες αυτο?Τοσες ηττες εχουμε απο τον παναθηναικο μεσα σε 2 χρονια.Ποιος αλλος θα τα καταφερνε τοσο καλα? smiley.gif
roko
Ας κερδισει και με 30 την Τεταρτη μεσα στο ΟΑΚΑ.Ο ανθρωπος αποδειχτηκε ελαχιστος.Δεν εχει κανενα ελαφρυντικο.Επαιζε χωρις αντιπαλο προπονητη και τα εκανε σαλατα μαρουλι ντοματα.
erwi grey
QUOTE(Joda @ Jun 2 2014, 03:08 ) *
Γιατι το λες αυτο?Τοσες ηττες εχουμε απο τον παναθηναικο μεσα σε 2 χρονια.Ποιος αλλος θα τα καταφερνε τοσο καλα? smiley.gif

Eιλικρινα σημερα τον σιχαθηκα βλεπω με τον Κολινς να μη μπορει να βγει μια σωστη επιθεση.
Τον αφηνεις μια μεσα δυο ε οχι να φτασεις να χασεις με δεκα για να το μυριστεις.
Απο κει και περα το μονο που εκανε ο Παναθηναικος στο 3ο και 4ο ηταν να παιζει πικ ν ρολ Διαμαντιδη με Λασμε και να μενει συνεχεια μονος του με τον Σλουκα.Δυο πραγματα εκανε ο κοουτς ο θεος να τον κανει Αλβερτης και δεν βρηκε λυσεις.
Ο ανθρωπος εχει απιστευτη ασυλια και για μενα ειναι δεδομενο οτι θα μεινει και του χρονου να μας αποτελειωσει.
HackerBaby
Ρεσιταλ Μπαρζωκα στη νεριτ
tuareg
παλι κλαμα για τη διαιτησια ρε μπαρτζω?πιο γραφικος κι απο το πηλιο

βιαστηκαμε να κερδισουμε λεει ...ρε μπας κι εβλεπε αλλο ματς?πως βιαστηκε να κερδιζει ματς που ηταν συνεχεια πισω?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.