Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιώργος Μπαρτζώκας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 6 2014, 21:11 ) *
Ετσι... Προσεχε λοιπον μην πιασω και κανεναν αλλο στο στομα μου
Παρενθεση. Στην πρωτη μου μερα στη δουλεια μου εχει γινει ληστεια!
Στα ματς με τη Ρεαλ θα διαφωνησω. Εγινε μια προσπαθεια, που δεν εφτανε, γιατι αντιμετωπιζαμε μια καλυτερη ομαδα και οχι μια ισαξια, οπως με τον Παναθηναικο. Μπορεις να πεις οτι δεν ημασταν αρκετα ετοιμοι στο πρωτο παιχνιδι, αλλα ο αντιλογος ειναι οτι κατα τη διαρκεια της σειρας βελτιωσαμε την εικονα μας. Στο τελος ξεμειναμε απο δυναμεις(ειδικα ο Ντανστον, που ηταν παιχτης-κλειδι).

Για την κριτικη σε Διαμαντιδη-Σπανουλη θεωρω υπερβολικα οσα εχουν γραφτει και για τους δυο. Ο Σπανουλης εχει δεχτει περισσοτερη, αλλα ο Διαμαντιδης πιο αδικη. Οι οπαδοι του ΠΑΟ δε θα επρεπε να τον κατηγορουν για τιποτα μετα την τεραστια προσφορα του στην ομαδα τους και την προσπαθεια που κανει και οσα συνεχιζει να προσφερει ακομα και τωρα.
Ισως το πιο σωστο ειναι οτι η ΤΣΣΚΑ ειναι για το Διαμαντιδη(σαν ματς απ) οτι και ο ΠΑΟ για το Σπανουλη.


Σε 3 ματς στη Ισπανια η ομαδα κατεβηκε με κατω τα χερια.Εγινε μια προσπαθεια στο Σεφ και μεσα απο την ωθηση του κοσμου που ηταν εκπληκτικος καναμε 2 νικες.Αλλα να δω ενα συστημα,ενα αντιμπασκετ ρε αδερφε που να χαλαει το μυαλο του αντιπαλου,2 χρονια τωρα με τον Μπαρτζωκα δεν το εχω δει.Δηλαδη ενα συστημα κατι να πεις οτι εκανε αυτος δεν υπαρχει.Εκτος απο το οτι ειναι ελληνας βεβαια biggrin.gif Τεσπα οι Αφοι δεν θελουν να ξοδευτουν οποτε εδω θα κατσει..
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 6 2014, 20:52 ) *
Να σου πω εγω τα ασχημα? Κακο προσωπο εναντιον του Παναθηναικου.-
Αυτο ειναι ολο. Αν στο πρωταθλημα δεν ειχαμε τον Παναθηναικο, αλλα τη Μακαμπι, δε θα υπηρχε αμφισβητηση απο κανεναν.
Οι απεναντι δειχνουν πιο υγιη συμπεριφορα απο μας. Δεν τους φτανει οτι κερδιζουν τον Ολυμπιακο, γιατι δεν τους αρεσει το μπασκετ που παιζουν και ζητανε αλλαγες. Εμας μαλλον θα μας εφτανε...


Εδω εχω μια ενσταση: Το δικο μου προβλημα ειναι δεν κερδισε το πρωταθλημα ανταγωνιζομενος ομαδα που δεν θεωρειται καλυτερη, με αγωνες στους οποιους ουσιαστικα δεν κατεβηκε. Το ποιο ειναι το το ονομα της ομαδας εινι αδιαφορο.

Οι απεναντι οπως λες, κατα καποιο τροπο διατυπωνουν την αποψη εκ τους εκ του ασφαλους. Κερδιζουμε τον Ολυμπιακο (αρα παιρνουμε τουλαχιστον το πρωταθλημα) και κανουμε και τα παραπονα μας, γιατι δεν παιζουμε θεαματικο μπασκετ. Ειναι μια αλλη μορφη διαμαρτυριας.
Joda
QUOTE (roko @ Jun 6 2014, 21:19 ) *
Σε 3 ματς στη Ισπανια η ομαδα κατεβηκε με κατω τα χερια.Εγινε μια προσπαθεια στο Σεφ και μεσα απο την ωθηση του κοσμου που ηταν εκπληκτικος καναμε 2 νικες.Αλλα να δω ενα συστημα,ενα αντιμπασκετ ρε αδερφε που να χαλαει το μυαλο του αντιπαλου,2 χρονια τωρα με τον Μπαρτζωκα δεν το εχω δει.Δηλαδη ενα συστημα κατι να πεις οτι εκανε αυτος δεν υπαρχει.Εκτος απο το οτι ειναι ελληνας βεβαια biggrin.gif Τεσπα οι Αφοι δεν θελουν να ξοδευτουν οποτε εδω θα κατσει..


Δυστυχως οι αγγελοπουλοι δεν ειναι κοκκαλης να το σκεφτουν ψυχρα το θεμα προπονητη.
North_gato
QUOTE (Joda @ Jun 6 2014, 21:33 ) *
Δυστυχως οι αγγελοπουλοι δεν ειναι κοκκαλης να το σκεφτουν ψυχρα το θεμα προπονητη.


Λαθος παραδειγμα εδωσες.... Ο Κοκκαλης τις περισσοτερες φορες το θεμα και τις αποφασεις περι προπονητη τις επαιρνε εν θερμω, κυριως στο ποδοσφαιρο. Με το μπασκετ δεν πολυασχοληθηκε, τουλαχιστον προσωπικα, γιαυτο και σου εδωσε αυτην την εντυπωση.
roko
QUOTE (Joda @ Jun 6 2014, 21:33 ) *
Δυστυχως οι αγγελοπουλοι δεν ειναι κοκκαλης να το σκεφτουν ψυχρα το θεμα προπονητη.


Ο Κοκκαλης οσο ασχολιοταν σε ποδοσφαιρο και μπασκετ εβαζε λεφτα παντως.Οπως εκαναν οι Γιαννακοπουλοι τοσα χρονια.Στο θεμα προπονητη παντα ειχε κολλημα οπως σωστα υπονοεις αλλα αυτο τι σημαινει δηλαδη? Οτι επειδη ειχε εκεινος κολλημα στο θεμα προπονητη οι Αγγελοπουλοι ειναι καλυμενοι να φερουν και να κρατησουν τον καθενα? Δεν καταλαβαινω τον συλλογισμο σου΄. Εκτος αν απλα θελεις να ειρωνευτεις χωρις καποιο πλανο συγκεκριμενο σαν τον κοουτς b.

Παντως επι κοκκαλη ειδαμε και εναν Σουμποτιτς ειδαμε και εναν Ζουρο ειδαμε και εναν Ιβκοβιτς ειδαμε και εναν ξανθο..
Joda
QUOTE (roko @ Jun 6 2014, 21:44 ) *
Ο Κοκκαλης οσο ασχολιοταν σε ποδοσφαιρο και μπασκετ εβαζε λεφτα παντως.Οπως εκαναν οι Γιαννακοπουλοι τοσα χρονια.Στο θεμα προπονητη παντα ειχε κολλημα οπως σωστα υπονοεις αλλα αυτο τι σημαινει δηλαδη? Οτι επειδη ειχε εκεινος κολλημα στο θεμα προπονητη οι Αγγελοπουλοι ειναι καλυμενοι να φερουν και να κρατησουν τον καθενα? Δεν καταλαβαινω τον συλλογισμο σου΄. Εκτος αν απλα θελεις να ειρωνευτεις χωρις καποιο πλανο συγκεκριμενο σαν τον κοουτς b.

Παντως επι κοκκαλη ειδαμε και εναν Σουμποτιτς ειδαμε και εναν Ζουρο ειδαμε και εναν Ιβκοβιτς ειδαμε και εναν ξανθο..


Εννοω οτι δε το βλεπουν ψυχρα και να τον διωξουν τον Μπαρτζωκα οπως εχει κανει ο κοκκαλης.Αν συμπαθησουν καποιον οι αγγελοπουλοι τον κρατανε.Και ο παναθηναικος ψυχρα ειδε την περιπτωση πεδουλακη και τον εδιωξε.
North_gato
QUOTE (roko @ Jun 6 2014, 21:44 ) *
Ο Κοκκαλης οσο ασχολιοταν σε ποδοσφαιρο και μπασκετ εβαζε λεφτα παντως.Οπως εκαναν οι Γιαννακοπουλοι τοσα χρονια.Στο θεμα προπονητη παντα ειχε κολλημα οπως σωστα υπονοεις αλλα αυτο τι σημαινει δηλαδη? Οτι επειδη ειχε εκεινος κολλημα στο θεμα προπονητη οι Αγγελοπουλοι ειναι καλυμενοι να φερουν και να κρατησουν τον καθενα? Δεν καταλαβαινω τον συλλογισμο σου΄. Εκτος αν απλα θελεις να ειρωνευτεις χωρις καποιο πλανο συγκεκριμενο σαν τον κοουτς b.

Παντως επι κοκκαλη ειδαμε και εναν Σουμποτιτς ειδαμε και εναν Ζουρο ειδαμε και εναν Ιβκοβιτς ειδαμε και εναν ξανθο..



Στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν ειρωνευομαι κανενα.
Αναμφισβητητα ο Κοκκαλης εβαζε βαθεια το χερι στην τσεπη, αλλα οι επιλογες του, κυριως στο ποδοσφαιρο, ηταν πολλες φορες μη ικανοποιητικες εως αστοχες και χωρις να το πολυσκεφτει τους αντικαθιστουσε αδιαφορωντας για το οποιο κοστος. Χρηματικο η αγωνιστικο. Και αυτη ειναι μια μεγαλη διαφορα με τους Αγγελοπουλους που σαφως δειχνουν οτι τετοιες αποφασεις τις παιρνουν ηρεμοι. Αν για παραδειγμα στην προεδρια της ΚΑΕ ηταν ο Κοκκαλης θα ειμαστε σε αναζητηση προπονητη εδω και ενα σαρανταοκταωρο.
Slouky Luke
Νομίζω πως κάπου άκουσα/διάβασα πως ο Μπαρτζώκας είπε ότι χωρίς την αφαίρεση βαθμών θα είχαμε την έδρα και θα ταν αλλιώς οι τελικοί. Ισχύει ότι είπε κάτι τέτοιο κι αν ναι, WTF ;;
North_gato
QUOTE (Slouky Luke @ Jun 6 2014, 22:12 ) *
Νομίζω πως κάπου άκουσα/διάβασα πως ο Μπαρτζώκας είπε ότι χωρίς την αφαίρεση βαθμών θα είχαμε την έδρα και θα ταν αλλιώς οι τελικοί. Ισχύει ότι είπε κάτι τέτοιο κι αν ναι, WTF ;;


Ο Ολυμπιακος ειχε και μια ηττα απο τον ΚΑΟΔ. Αρα τετοιο θεμα δεν υφισταται.
Slouky Luke
QUOTE (North_gato @ Jun 6 2014, 21:18 ) *
Ο Ολυμπιακος ειχε και μια ηττα απο τον ΚΑΟΔ. Αρα τετοιο θεμα δεν υφισταται.


το ξέρω γι αυτό το λέω. Δεν ξέρω μπορεί να το φαντάστικα ή να το είπε άλλος
yorgos
QUOTE(Ilias7 @ Jun 6 2014, 12:46 ) *
Σε περιπτωση που μεινει ο Μπαρτζωκας πρεπει πρωτα να διορθωσει καποια πραγματα ο ιδιος σαν προπονητης απο μονος του και μετα να κανει διορθωτικες κινησεις στην ομαδα..

Στο αγωνιστικο κομματι αυτα τα 2 χρονια τα πηγε καλα και η ομαδα κατα διαστηματα επαιξε ωραιο μπασκετ και ειδαμε νεα στοιχεια στο παιχνιδι της..

Εκει που τα χαλαει ειναι στο κομματι της διαχειρησης των παιχτων αλλα και στο ψυχολογικο κομματι της ομαδας..

Πρεπει να διαχειριζεται καλυτερα τη πιεση ειτε μετα απο μεγαλες επιτυχιες ειτε μετα απο αποτυχιες.Αυτο φανηκε οτι δε το εχει αυτο μας στοιχησε το περσινο Πρωταθλημα και το φετινο.

Τα τελευταια 2 χρονια ο Ολυμπιακος με το ΠΑΟ επαιξαν 16 φορες μεταξυ τους..Απο αυτα τα 16 παιχνιδια ζητημα ειναι αν ειναι 5 ή 6 τα παιχνιδια που ο Ολυμπιακος εδειξε ανωτερος του ΠΑΟ ειτε αγωνιστικα ειτε σε θεμα ετοιμοτητας και σε αυτο πιστευω οτι εχει μεγαλο μεριδιο ευθηνης ο coach..Ενω ο Ολυμπιακος και τα 2 χρονια φαινομενικα ειχε καλυτερη και πιο ετοιμη ομαδα ομαδα(2012-2013) απο το ΠΑΟ σε καμια περιπτωση δε καταφερε να το δειξει μεσα στο γηπεδο λυγιζοντας απο τη πιεση..

Επισης πιστευω πως ειναι και αρκετοι οι παιχτες οι οποιοι δεν εχουν και πολυ καλες σχεσεις μαζι του..Και εδω που τα λεμε καμια φορα χρειαζεται οι παιχτες να παιζουν και για το προπονητη τους,κατι το οποιο δε συμβαινει στον Ολυμπιακο.


Ακριβώς τα ίδια πιστεύω κι εγώ.

QUOTE
ολυ σοβαρα. Σαν καθαρα προπονητικη αξια τον προτιμω κι απο τον Μπαρτζωκα κι απ τον Κατσικαρη, το Σφαιροπουλο, τον Ιτουδη, το Γιαννακη, τον Πεδουλακη, το Ζουρο και οποιονδηποτε Ελληνα προπονητη.


Συμφωνώ απολύτως, πλην Ιτούδη. Ο ΜΑρκόπουλος μπορεί να είναι αχτένιστος, να μιλάει σα να βγήκε από τη στάνη εν μέσω αρμέγματος, να είναι αντιτουριστικός, αλλά μπάσκετ ξέρει όσο λίγοι και από επιλογές ξένων έχει κάνει και κάποιες εξαιρετικές. Από και και πέρα το ότι είναι μεγάλος δε μου λέει κάτι, το Μαρκοπουλάκι που έρχεται από πίσω είναι από τους ελάχιστους τόσο διαβασμένους με πολλή εμπειρία σε μικρή ηλικία. Το πρόβλημα του Σούλη είναι καθαρα επικοινωνιακό, ως εικόνα είναι πολύ τρωτός, στην πρώτη στραβή θα αρχίσουν τα "ποιος σούλης μωρέ τώρα, που έχει τσακωθεί με τη γάτα του και δεν ξέρει να δέσει μια γραβάτα". Δυστυχώς επικοινωνιακά είναι καμένο χαρτί για ομάδα με πολύ κόσμο και πολλή πίεση.
SteveNashidis
Άρχισαν και οι online ψηφοφορίες για την παραμονή του Μπαρτζώκα ! Ε δεν πάμε καλά....! Αν τον διώξουμε αποδεικνύουμε ότι τελικά μόνο οι νίκες επί του ΠΑΟ μας ενδιαφέρουν.

#MEINEBARTZOKA
T.W.Is.M.
QUOTE(Slouky Luke @ Jun 6 2014, 22:12 ) *
Νομίζω πως κάπου άκουσα/διάβασα πως ο Μπαρτζώκας είπε ότι χωρίς την αφαίρεση βαθμών θα είχαμε την έδρα και θα ταν αλλιώς οι τελικοί. Ισχύει ότι είπε κάτι τέτοιο κι αν ναι, WTF ;;



QUOTE(North_gato @ Jun 6 2014, 22:18 ) *
Ο Ολυμπιακος ειχε και μια ηττα απο τον ΚΑΟΔ. Αρα τετοιο θεμα δεν υφισταται.


Δεν ειναι τοσο απλο το θεμα. Ξεκινωντας απο το 0 αντι του -2 τα ντερμπι της κανονικης περιοδου αποκτουν μεγαλυτερη σημασια. Ενδεχομενως να παιρναμε τη διαφορα κατ αρχην(ειχαμε +10 στο ΣΕΦ και -10 στο ΟΑΚΑ, οποτε παμε στο επομενο κριτηριο που ηταν η συνολικη διαφορα ποντων, οπου υπερτερουσε νομιζω ο ΠΑΟ). Κυριως ομως το παιχνιδι με τον ΚΑΟΔ και καθε τετοιο ματς θα ηταν πολυ πιο σημαντικο και δεν μπορουμε να παρουμε ως δεδομενο οτι θα ειχε την ιδια καταληξη. Μετα εχοντας την πιεση του αποτελεσματος ενδεχομενως κι ο Παναθηναικος να ειχε αλλα αποτελεσματα. Ισως καλυτερα(ευκολοτερες νικες), ισως χειροτερα.
Το πιο σωστο ειναι οτι χωρις την αφαιρεση βαθμων ισως να ειχαμε την εδρα. Οπως ομως ειχα γραψει και τοτε, αφου ετσι λεει ο κανονισμος, καλως αφαιρεθηκαν οι βαθμοι για να φανει η ζημια που κανουν μερικοι "οπαδοι" στην ομαδα τους.

QUOTE(yorgos @ Jun 6 2014, 22:40 ) *
Ακριβώς τα ίδια πιστεύω κι εγώ.



Συμφωνώ απολύτως, πλην Ιτούδη. Ο ΜΑρκόπουλος μπορεί να είναι αχτένιστος, να μιλάει σα να βγήκε από τη στάνη εν μέσω αρμέγματος, να είναι αντιτουριστικός, αλλά μπάσκετ ξέρει όσο λίγοι και από επιλογές ξένων έχει κάνει και κάποιες εξαιρετικές. Από και και πέρα το ότι είναι μεγάλος δε μου λέει κάτι, το Μαρκοπουλάκι που έρχεται από πίσω είναι από τους ελάχιστους τόσο διαβασμένους με πολλή εμπειρία σε μικρή ηλικία. Το πρόβλημα του Σούλη είναι καθαρα επικοινωνιακό, ως εικόνα είναι πολύ τρωτός, στην πρώτη στραβή θα αρχίσουν τα "ποιος σούλης μωρέ τώρα, που έχει τσακωθεί με τη γάτα του και δεν ξέρει να δέσει μια γραβάτα". Δυστυχώς επικοινωνιακά είναι καμένο χαρτί για ομάδα με πολύ κόσμο και πολλή πίεση.


Ακριβως αυτο ειναι η ενσταση μου.
Απ την αλλη, αφου υπαρχει κι ο Μαρκοπουλος τζουνιορ(αν δεν κανω λαθος ειναι μολις 32 χρονων) που λες οτι μαθαινει διπλα στον πατερα του και γνωριζει το αθλημα, μηπως μελλοντικα να εξεταζοταν η περιπτωση του εχοντας τον πατερα απο πισω? Ο Χαρης θα ηταν ενα αγνωστο ονομα μεν, αλλα οχι αντιτουριστικο, με ρισκο επιπεδου Ζουρου το 2000, αλλα με δυνατοτητες να ανταποκριθει.
Μιλαω για το μελλον ομως, οχι για φετος σε καμια περιπτωση, ουτε καν για του χρονου.
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 6 2014, 22:49 ) *
Δεν ειναι τοσο απλο το θεμα. Ξεκινωντας απο το 0 αντι του -2 τα ντερμπι της κανονικης περιοδου αποκτουν μεγαλυτερη σημασια. Ενδεχομενως να παιρναμε τη διαφορα κατ αρχην(ειχαμε +10 στο ΣΕΦ και -10 στο ΟΑΚΑ, οποτε παμε στο επομενο κριτηριο που ηταν η συνολικη διαφορα ποντων, οπου υπερτερουσε νομιζω ο ΠΑΟ). Κυριως ομως το παιχνιδι με τον ΚΑΟΔ και καθε τετοιο ματς θα ηταν πολυ πιο σημαντικο και δεν μπορουμε να παρουμε ως δεδομενο οτι θα ειχε την ιδια καταληξη. Μετα εχοντας την πιεση του αποτελεσματος ενδεχομενως κι ο Παναθηναικος να ειχε αλλα αποτελεσματα. Ισως καλυτερα(ευκολοτερες νικες), ισως χειροτερα.
Το πιο σωστο ειναι οτι χωρις την αφαιρεση βαθμων ισως να ειχαμε την εδρα. Οπως ομως ειχα γραψει και τοτε, αφου ετσι λεει ο κανονισμος, καλως αφαιρεθηκαν οι βαθμοι για να φανει η ζημια που κανουν μερικοι "οπαδοι" στην ομαδα τους.


Σωστος μεν συλλογισμος αλλα εισερχεται μια υποθεση και προυποθεση τοσο μεγαλη που τον κανουν αοριστο....
Αν δεν ειχαμε την αφαιρεση βαθμων θα παιζαμε καλυτερα ωστε να εχουμε καλυτερη συνολικη διαφορα ποντων. Το αναγει στην ελλειψη (υποτιθεται) κινητρου... Και εστω οτι ειμαστε πρωτοι την κανονικη περιοδο... Θα επρεπε να κερδισουμε τρεις φορες στο ΣΕΦ, αν χαναμε δυο στο ΟΑΚΑ... Οπερ και δεν εγενετο......
T.W.Is.M.
QUOTE(North_gato @ Jun 6 2014, 23:40 ) *
Σωστος μεν συλλογισμος αλλα εισερχεται μια υποθεση και προυποθεση τοσο μεγαλη που τον κανουν αοριστο....
Αν δεν ειχαμε την αφαιρεση βαθμων θα παιζαμε καλυτερα ωστε να εχουμε καλυτερη συνολικη διαφορα ποντων. Το αναγει στην ελλειψη (υποτιθεται) κινητρου... Και εστω οτι ειμαστε πρωτοι την κανονικη περιοδο... Θα επρεπε να κερδισουμε τρεις φορες στο ΣΕΦ, αν χαναμε δυο στο ΟΑΚΑ... Οπερ και δεν εγενετο......


Οπωσδηποτε ειναι υποθεση και μαλιστα αοριστη.
Παντως εχοντας το πλεονεκτημα εδρας και κανοντας 1 ηττα εντος και 1 νικη εκτος δε χαναμε το πρωταθλημα, αλλα παιζαμε 5ο παιχνιδι εντος. Το κλειδι βεβαια ηταν ποιο μπρεικ θα γινοταν πρωτο. Αν ηταν το δικο μας, θα πηγαιναμε τουλαχιστον σε 5ο παιχνιδι, αν ηταν του Παναθηναικου μαλλον οχι. Μπορει παλι και να μη γινοταν μπρεικ στα πρωτα 4 παιχνιδια.
Τελος παντων, δεν εχει σχεση πια αυτο το σκεπτικο με τον Μπαρτζωκα, οποτε ας μην το συνεχισουμε και βγουμε κι αλλο off topic.
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 6 2014, 23:56 ) *
Οπωσδηποτε ειναι υποθεση και μαλιστα αοριστη.
Παντως εχοντας το πλεονεκτημα εδρας και κανοντας 1 ηττα εντος και 1 νικη εκτος δε χαναμε το πρωταθλημα, αλλα παιζαμε 5ο παιχνιδι εντος. Το κλειδι βεβαια ηταν ποιο μπρεικ θα γινοταν πρωτο. Αν ηταν το δικο μας, θα πηγαιναμε τουλαχιστον σε 5ο παιχνιδι, αν ηταν του Παναθηναικου μαλλον οχι. Μπορει παλι και να μη γινοταν μπρεικ στα πρωτα 4 παιχνιδια.
Τελος παντων, δεν εχει σχεση πια αυτο το σκεπτικο με τον Μπαρτζωκα, οποτε ας μην το συνεχισουμε και βγουμε κι αλλο off topic.


To σκεπτικο που αναλυουμε εχει σχση με τον Μπαρτζωκα, γιατι κρινουμε τον λογο και την εκφραση του.
Εστω λοιπον οτι ειχαμε πλεονεκτημα...και δεν γινοταν breakπου εδω που τα λεμε δεν ειναι και απαραιτητο. Εστω οτι ο δευτερος αγωνας που εγινε στο ΣΕΦ ηταν ο τριτος, δηλαδη ο πεμπτος τελικος και το μεχρι στιγμης αποτελεσμα 2-2.. Επρεπε να τον κερδισουμε. Το καναμε? Οχι.! Αρα χασαμε το πρωταθλημα. Και η δικη μου σκεψη εχει υποθεσεις... Οσες του Γιωργου..
airg
QUOTE(frenchman7 @ Jun 6 2014, 21:08 ) *
Μην το γράφεις σκέτο
Ένας είναι ο Σούλης σκέτο

Μαλλον ποδοσφαιρικος θα ειναι, για να μην τον ξερω.

Συγνωμη αλλα ειμαι καθαρα μπασκετικος.
roko
Απο συνεντευξη του Στεφαν Λασμε.Αναμεσα στα αλλα ειπε :

- Η πρώτη σου χρονιά στην Ευρωλίγκα (2008-09) με τη φανέλα της Παρτίζαν, συνέπεσε με την τελευταία του Φραγκίσκου Αλβέρτη σαν παίκτη, επομένως δεν τον γνώρισες ως αντίπαλο μέσα στα γήπεδα, αλλά ως team manager της ομάδας, πέρυσι όταν ήρθες στον Παναθηναϊκό. Πως τον είδες στα “βαθιά νερά” που εμπεριέχει ο ρόλος του head-coach;

«Του αξίζει ο απόλυτος σεβασμός γι' αυτό που έκανε φέτος! Δεν είναι εύκολο για τον καθέναν, κοιμηθεί team manager και το επόμενο πρωί να ξυπνήσει head-coach, χωρίς την παραμικρή εμπειρία και μάλιστα στην πιο κρίσιμη καμπή της σεζόν! Ο “Φράνκι” είναι άντρας με Α κεφαλαίο και με συγχωρείς που χρησιμοποιώ αυτές τις λέξεις, αλλά ήθελε “καρύδια” για να αποδεχθεί αυτό τον ρόλο σε μία εντελώς... γαμημένη κατάσταση (σ.σ.: “fucked-up situation”, όπως είπε αυτολεξεί). Όμως, βγήκε μπροστά και αποφάσισε ότι να καθοδηγήσει την ομάδα και κοιτάξτε που μας έφτασε. Χωρίς να τον ξέρω σαν παίκτη, είχα ακούσει πολλά για αυτόν και φέτος κατάλαβα, γιατί όλοι έλεγαν ότι είναι μεγάλος νικητής... Μπορεί να μην έχει την τέλεια κατάρτιση, αλλά γνωρίζει πολύ μπάσκετ και το κυριότερο είναι ότι ξέρει πως να μιλήσει στους παίκτες...»

- Τι σας είπε μετά τον 3ο τελικό, δηλαδή;

«Απλά πράγματα, μην φαντάζεσαι κάτι το εντυπωσιακό! Μας είπε αυτά που θέλαμε να ακούσουμε. Ήταν μπασκετμπολίστας υψηλού επιπέδου και φάνηκε ότι ξέρει τι πρέπει να πει ειδικότερα σε στιγμές που οι παίκτες είναι απογοητευμένοι και χρειάζονται τόνωση ηθικού, αλλά και μετά από θριάμβους όταν έχουν “απογειωθεί” και επιβάλλεται να... κατέβουν στο έδαφος!

...Toν λενε Φραγκισκο και σου πηρε τα σωβρακα Γιωργαρα μου.2 νταμπλ σερι ο Παναθηναικος και παμε για το 3ο..
41.gif 41.gif 41.gif

QUOTE (North_gato @ Jun 6 2014, 22:01 ) *
Στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν ειρωνευομαι κανενα.
Αναμφισβητητα ο Κοκκαλης εβαζε βαθεια το χερι στην τσεπη, αλλα οι επιλογες του, κυριως στο ποδοσφαιρο, ηταν πολλες φορες μη ικανοποιητικες εως αστοχες και χωρις να το πολυσκεφτει τους αντικαθιστουσε αδιαφορωντας για το οποιο κοστος. Χρηματικο η αγωνιστικο. Και αυτη ειναι μια μεγαλη διαφορα με τους Αγγελοπουλους που σαφως δειχνουν οτι τετοιες αποφασεις τις παιρνουν ηρεμοι. Αν για παραδειγμα στην προεδρια της ΚΑΕ ηταν ο Κοκκαλης θα ειμαστε σε αναζητηση προπονητη εδω και ενα σαρανταοκταωρο.


Δεν απευθυνομουν σε εσενα φιλε μου συμφωνουμε και σε αυτο το θεμα.Στο αλλο το παιδι απαντησα.
shtarkws
QUOTE(roko @ Jun 7 2014, 11:08 ) *
Απο συνεντευξη του Στεφαν Λασμε.Αναμεσα στα αλλα ειπε :

- Η πρώτη σου χρονιά στην Ευρωλίγκα (2008-09) με τη φανέλα της Παρτίζαν, συνέπεσε με την τελευταία του Φραγκίσκου Αλβέρτη σαν παίκτη, επομένως δεν τον γνώρισες ως αντίπαλο μέσα στα γήπεδα, αλλά ως team manager της ομάδας, πέρυσι όταν ήρθες στον Παναθηναϊκό. Πως τον είδες στα “βαθιά νερά” που εμπεριέχει ο ρόλος του head-coach;

«Του αξίζει ο απόλυτος σεβασμός γι' αυτό που έκανε φέτος! Δεν είναι εύκολο για τον καθέναν, κοιμηθεί team manager και το επόμενο πρωί να ξυπνήσει head-coach, χωρίς την παραμικρή εμπειρία και μάλιστα στην πιο κρίσιμη καμπή της σεζόν! Ο “Φράνκι” είναι άντρας με Α κεφαλαίο και με συγχωρείς που χρησιμοποιώ αυτές τις λέξεις, αλλά ήθελε “καρύδια” για να αποδεχθεί αυτό τον ρόλο σε μία εντελώς... γαμημένη κατάσταση (σ.σ.: “fucked-up situation”, όπως είπε αυτολεξεί). Όμως, βγήκε μπροστά και αποφάσισε ότι να καθοδηγήσει την ομάδα και κοιτάξτε που μας έφτασε. Χωρίς να τον ξέρω σαν παίκτη, είχα ακούσει πολλά για αυτόν και φέτος κατάλαβα, γιατί όλοι έλεγαν ότι είναι μεγάλος νικητής... Μπορεί να μην έχει την τέλεια κατάρτιση, αλλά γνωρίζει πολύ μπάσκετ και το κυριότερο είναι ότι ξέρει πως να μιλήσει στους παίκτες...»

- Τι σας είπε μετά τον 3ο τελικό, δηλαδή;

«Απλά πράγματα, μην φαντάζεσαι κάτι το εντυπωσιακό! Μας είπε αυτά που θέλαμε να ακούσουμε. Ήταν μπασκετμπολίστας υψηλού επιπέδου και φάνηκε ότι ξέρει τι πρέπει να πει ειδικότερα σε στιγμές που οι παίκτες είναι απογοητευμένοι και χρειάζονται τόνωση ηθικού, αλλά και μετά από θριάμβους όταν έχουν “απογειωθεί” και επιβάλλεται να... κατέβουν στο έδαφος!

...Toν λενε Φραγκισκο και σου πηρε τα σωβρακα Γιωργαρα μου.2 νταμπλ σερι ο Παναθηναικος και παμε για το 3ο..
41.gif 41.gif 41.gif



Δεν απευθυνομουν σε εσενα φιλε μου συμφωνουμε και σε αυτο το θεμα.Στο αλλο το παιδι απαντησα.


Με την διαφαινομενη προσληψη Ιβανοβιτς τα δεδομενα μπορει να αλλαξουν.
akratacity
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art...045&catid=1

http://allstarkourouna.blogspot.gr/2014/06/blog-post_4.html

καλα αν οι αγγελοπουλοι κανουν τετοιο χουνερι στον βασιλακοπουλο μας βλεπω με τον μισσα προπονητη

παντως ο κατσικαρης αν αναλαβει θα ειναι μονο για το παγκοσμιο οποτε παλι δεν τιθεται ζητημα

δυσκολευουν τα πραγματα για τον μπαρτζωκα
roko
QUOTE (akratacity @ Jun 7 2014, 13:34 ) *
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art...045&catid=1

http://allstarkourouna.blogspot.gr/2014/06/blog-post_4.html

καλα αν οι αγγελοπουλοι κανουν τετοιο χουνερι στον βασιλακοπουλο μας βλεπω με τον μισσα προπονητη

παντως ο κατσικαρης αν αναλαβει θα ειναι μονο για το παγκοσμιο οποτε παλι δεν τιθεται ζητημα

δυσκολευουν τα πραγματα για τον μπαρτζωκα


Ο Κατσικαρης εχει κανει ενα πολυ μεγαλο ονομα χωρις να εχει κανει κατι σοβαρο στην καριερα του.Κλασικος υπερπροβλημενος ΕΛΛΗΝΑΣ προπονητης απο τους εγκριτους αντικειμενικους μπασκετικους δημοσιογραφους..Καλυτερα να μεινουμε με Μπαρτζωκα αν ειναι να παμε για κατσικαρηδες.
redleg7
QUOTE (akratacity @ Jun 7 2014, 13:34 ) *
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art...045&catid=1

http://allstarkourouna.blogspot.gr/2014/06/blog-post_4.html

καλα αν οι αγγελοπουλοι κανουν τετοιο χουνερι στον βασιλακοπουλο μας βλεπω με τον μισσα προπονητη

παντως ο κατσικαρης αν αναλαβει θα ειναι μονο για το παγκοσμιο οποτε παλι δεν τιθεται ζητημα

δυσκολευουν τα πραγματα για τον μπαρτζωκα

Ετσι και ερθει ο Κατσικαρης θα δεις τι εχει να γινει στην Α1.
Παντως η ολη καθυστερηση της ανακοινωσης του Κατσικαρη προκαλει υποψιες και ερωτηματα.
Μονο η ΕΟΚ δεν εχει ανακοινωσει τεχνικο ακομα ενω ακολουθει το Παγκοσμιο icon_drunk.gif
HackerBaby2
Αν θεωρουμε τον Μπαρτζωκα γατακι τοτε ο Κατσικαρης ειναι κουταβι
akratacity
QUOTE (roko @ Jun 7 2014, 13:45 ) *
Ο Κατσικαρης εχει κανει ενα πολυ μεγαλο ονομα χωρις να εχει κανει κατι σοβαρο στην καριερα του.Κλασικος υπερπροβλημενος ΕΛΛΗΝΑΣ προπονητης απο τους εγκριτους αντικειμενικους μπασκετικους δημοσιογραφους..Καλυτερα να μεινουμε με Μπαρτζωκα αν ειναι να παμε για κατσικαρηδες.

η ταινια λαλακης ο εισαγομενος πρεπει να ηταν η αγαπημενη σου

πραγματικα υπαρχει οτιδηποτε ελληνικο που να σχατιζεται με το μπασκετ που να μην το σνομπαρεις???
erwi grey
Πλακα θα χει αν φυγει ο Μπαρτζωκας, να παει στον Παναθηναικο!
Ενα πραγμα παντως που αν ισχυει με ενοχλησε ειναι το οτι ενας λογος για να τον διωξουν οι Αγγελοπουλοι ειναι και το οτι δεν τον γουσταρει ο Σπανουλης που πραγματικα αν ισχυει καλυτερα να φυγει ο Σπανουλης.
Οι ομαδες ετσι γινονται μπ....λο.
Slouky Luke
QUOTE (erwi grey @ Jun 7 2014, 13:02 ) *
Ενα πραγμα παντως που αν ισχυει με ενοχλησε ειναι το οτι ενας λογος για να τον διωξουν οι Αγγελοπουλοι ειναι και το οτι δεν τον γουσταρει ο Σπανουλης που πραγματικα αν ισχυει καλυτερα να φυγει ο Σπανουλης.


Μόνο που, εάν όντως ισχύει, δεν υπάρχει περίπτωση να τη πληρώσει ο Σπανούλης αφού κάποιοι του δώσανε κλειστό τριετές το καλοκαίρι. Κι αν παίζει στ αλήθεια το "δεν απαντάω για του χρόνου κάνοντας τον γκρινιάρη γιατί δεν πάω τον κόουτς", τη καραβάψαμε
erwi grey
QUOTE(Slouky Luke @ Jun 7 2014, 19:19 ) *
Μόνο που, εάν όντως ισχύει, δεν υπάρχει περίπτωση να τη πληρώσει ο Σπανούλης αφού κάποιοι του δώσανε κλειστό τριετές το καλοκαίρι. Κι αν παίζει στ αλήθεια το "δεν απαντάω για του χρόνου κάνοντας τον γκρινιάρη γιατί δεν πάω τον κόουτς", τη καραβάψαμε

Eαν ο Ολυμπιακος ηθελε να τον αφησει ελευθερο ανετα θα εβρισκε παρομοιο συμβολαιο η στην Τσσκα η στην Μπαρτσελονα, αλλα δε νομιζω να θελουν και οι δυο πλευρες να τα σπασουν, οποτε και παλι εαν ισχυει αυτη η φημη ο πιο αναλωσιμος ειναι ο Μπαρτζωκας.
frenchman7
Το μόνο σίγουρο αν έρθει ο Κατσικάρης (λέμε τώρα), είναι πως ξαφνικά θα αποκτήσει ελαττώματα!
Σαν τον Γιαννάκη ένα πράγμα
Ilias7
Οπως σχεδον σε ολα τα ομαδικα αθληματα ετσι και στο μπασκετ οταν δε παει κατι καλα σε μια ομαδα και τα αποτελεσματα δεν ειναι θετικα τοτε ειναι πιο ευκολο να φυγει ο προπονητης παρα καποιοι βασικοι παιχτες της ομαδας..και εδω που τα λεμε ο προπονητης ειναι αυτο που εχει τη μεγαλυτερη ευθυνη για τις επιλογες του..

Ο Μπαρτζωκας πιστευω δεν ηταν και πολυ αρεστος στους παιχτες κατι το οποιο παιζει ρολο σε μια ομαδα..αν δεν υπαρχουν οι καλυτερες σχεσεις μεταξυ τους τοτε κατι δε παει καλα..τα περσινα σχολια του Αντιτς και αν θυμαμαι καλα και του Γκετσεβιτσιους απο καπου προεκυψαν δεν εγιναν απο το πουθενα..

Ο προπονητης μεχρι ενα σημειο πρεπει να ειναι αρεστος στους παιχτες του αλλα οχι και σε σημειο που θα διαλεγουν οι παιχτες πιο προοπονητη θελουν..

Ο Κατσικαρης ειναι πολυ αξιολογος προπονητης με σοβαρη δουλεια και επιτυχι αποτελεσματα στη Μπιλμπαο..Κανεις δε λεει οτι ειναι κορυφαιος προπονητης αλλα τα δειγματα που εχουμε απο αυτον τη τελευταια 4ετια ειναι ακρως θετικα..
roko
QUOTE (akratacity @ Jun 7 2014, 13:59 ) *
η ταινια λαλακης ο εισαγομενος πρεπει να ηταν η αγαπημενη σου

πραγματικα υπαρχει οτιδηποτε ελληνικο που να σχατιζεται με το μπασκετ που να μην το σνομπαρεις???


Οχι δεν την εχω δει! Φινος? στειλτη και μου αρεσουν αρκετες ταινιες απο ελληνικο κινηματογραφο biggrin.gif

Κατι που να σχετιζεται με ελληνικο μπασκετ ναι αλλα εξαρταται για ποιο πραγμα συζηταμε δεν ειναι μαυρο η' ασπρο ολα.Πιστευω για το θεμα προπονητων οτι δεν εχει βγαλει η χωρα αυτη κατι αξιολογο σε προπονητη,αντιθετα με παικτες και ομαδαρες (εθνικες και συλλογους) που εχουν βγει ολα αυτα τα χρονια.

Και ειναι και το αλλο που εχω ξαναπει.Ο ελληνας προπονητης,θα εχει απο πισω του για φρουρο τον ελληνα δημοσιογραφο,ο ελληνας δημοσιογραφος θα εχει απο πισω τον ελληνα καρχαρια-επιχειρηματια εφοπλιστη,ο ελληνας επιχειρηματιας θα εχει απο πισω του εκατονταδες ελληνικα προβατα (οπαδους και φιλους) να τον ακολουθουν..Ολα αυτα πανε αλυσιδα και ο ενας κρικος αβανταρει τον αλλον ακομη και αν τα πραγματα ειναι ασχημα για μια ομαδα.

** Ο Κατσικαρης τι τιτλους ειπαμε εχει παρει?
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 7 2014, 18:39 ) *
Οχι δεν την εχω δει! Φινος? στειλτη και μου αρεσουν αρκετες ταινιες απο ελληνικο κινηματογραφο biggrin.gif

Κατι που να σχετιζεται με ελληνικο μπασκετ ναι αλλα εξαρταται για ποιο πραγμα συζηταμε δεν ειναι μαυρο η' ασπρο ολα.Πιστευω για το θεμα προπονητων οτι δεν εχει βγαλει η χωρα αυτη κατι αξιολογο σε προπονητη,αντιθετα με παικτες και ομαδαρες (εθνικες και συλλογους) που εχουν βγει ολα αυτα τα χρονια.

Και ειναι και το αλλο που εχω ξαναπει.Ο ελληνας προπονητης,θα εχει απο πισω του για φρουρο τον ελληνα δημοσιογραφο,ο ελληνας δημοσιογραφος θα εχει απο πισω τον ελληνα καρχαρια-επιχειρηματια εφοπλιστη,ο ελληνας επιχειρηματιας θα εχει απο πισω του εκατονταδες ελληνικα προβατα (οπαδους και φιλους) να τον ακολουθουν..Ολα αυτα πανε αλυσιδα και ο ενας κρικος αβανταρει τον αλλον ακομη και αν τα πραγματα ειναι ασχημα για μια ομαδα.

** Ο Κατσικαρης τι τιτλους ειπαμε εχει παρει?



Και ποιος ειναι ο ξενος προπονητης που εχει δειξει κατι καλυτερο απο το μεσο Ελληνα?
Δεκτος και ο Ομπραντοβιτς(για να σε διευκολυνω και να δωσεις μια απαντηση στο λεω).
Να υπενθυμισω τωρα ή μετα οτι σε καθε πρωταθλημα ενας γηγενης προπονητης(ή και παιχτης) έχει προβαδισμα σε σχεση με εναν ισαξιο ξενο λογω των ιδιαιτεροτητων του καθε πρωταθληματος?
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 7 2014, 19:50 ) *
Και ποιος ειναι ο ξενος προπονητης που εχει δειξει κατι καλυτερο απο το μεσο Ελληνα?
Δεκτος και ο Ομπραντοβιτς(για να σε διευκολυνω και να δωσεις μια απαντηση στο λεω).
Να υπενθυμισω τωρα ή μετα οτι σε καθε πρωταθλημα ενας γηγενης προπονητης(ή και παιχτης) έχει προβαδισμα σε σχεση με εναν ισαξιο ξενο λογω των ιδιαιτεροτητων του καθε πρωταθληματος?


Περασοβιτς οπως ειχε προτεινει ενας φιλος.Επαιξε ωραιο μπασκετακι η Βαλενθια και νομιζω και μονο που δεν θα ηταν το πουλεν του καθε Μελαγιες και Παπαδογιαννη,εμενα τουλαχιστον θα ειχε την απολυτη στηριξη μου.Τωρα τι να σου πω απο κει και περα ειχαμε τον κορυφαιο τον Ιβκοβιτς και τον <<απελευθερωσαν>> λογω κασε οι Αφοι..Ο Μπλατ επισης ειναι προπονηταρας και νεος σε ηλικια.O Σκαριολο ενας ακομη.Ο Μεσσινα, ο λουζερ Μεσσινα ναι λουζερ αλλα με παμπολες παραστασεις στο κορυφαιο επιπεδο.Ο Ιβανοβιτς επισης πανω κατω τα ιδια.

giorgos14
QUOTE(roko @ Jun 7 2014, 17:13 ) *
Περασοβιτς οπως ειχε προτεινει ενας φιλος.Επαιξε ωραιο μπασκετακι η Βαλενθια και νομιζω και μονο που δεν θα ηταν το πουλεν του καθε Μελαγιες και Παπαδογιαννη,εμενα τουλαχιστον θα ειχε την απολυτη στηριξη μου.Τωρα τι να σου πω απο κει και περα ειχαμε τον κορυφαιο τον Ιβκοβιτς και τον <<απελευθερωσαν>> λογω κασε οι Αφοι..Ο Μπλατ επισης ειναι προπονηταρας και νεος σε ηλικια.O Σκαριολο ενας ακομη.Ο Μεσσινα, ο λουζερ Μεσσινα ναι λουζερ αλλα με παμπολες παραστασεις στο κορυφαιο επιπεδο.Ο Ιβανοβιτς επισης πανω κατω τα ιδια.



τωρα αληθεια;;;;Θα διωξουμε Μπαρτζωκα για να παρουμε Σκαριολο;Παω και εγω προπονητης στην ομαδα και με το 1/10 του κασε του
roko
QUOTE (akratacity @ Jun 7 2014, 13:59 ) *
η ταινια λαλακης ο εισαγομενος πρεπει να ηταν η αγαπημενη σου

πραγματικα υπαρχει οτιδηποτε ελληνικο που να σχατιζεται με το μπασκετ που να μην το σνομπαρεις???


Την ταινια την googlara και μολις ειδα οτι ειναι του 1984 καταλαβα οτι θα'ναι μαπα οπως ολες εκεινης της δεκαετιας 68.gif

QUOTE (giorgos14 @ Jun 7 2014, 20:15 ) *
τωρα αληθεια;;;;Θα διωξουμε Μπαρτζωκα για να παρουμε Σκαριολο;Παω και εγω προπονητης στην ομαδα και με το 1/10 του κασε του


Ο Σκαριολο ειναι προπονητης απο το 1989.Εχει παρει αποτι ειδα πρωταθλημα Ιταλιας,2 πρωταθληματα Ισπανιας,2 κυπελα Ισπανιας,2 Ευρωμπασκετ και εχει ψηφιστει και κορυφαιος προπονητητης τοσο σε Ιταλια οσο και σε Ισπανια.Εχει προπονησει ρεαλ Μπαρτσελνα,Μαλαγα,Αρμανι Κιμκι Εθνικη Ισπανιας κα..Ε ποσο χειροτερος του κοουτς b να ειναι πια?..Δεν λεω να παρουμε αυτον ντε και καλα.Ενα ονομα ανεφερα στο T.W.Is.M σαν παραδειγμα για περιπτωσεις που εμενα προσωπικα θα μου εκαναν γκελ σε σχεση με τους ελληνες προπονητες που συζηταμε.
erwi grey
QUOTE(roko @ Jun 8 2014, 01:21 ) *
Την ταινια την googlara και μολις ειδα οτι ειναι του 1984 καταλαβα οτι θα'ναι μαπα οπως ολες εκεινης της δεκαετιας 68.gif



Ο Σκαριολο ειναι προπονητης απο το 1989.Εχει παρει αποτι ειδα πρωταθλημα Ιταλιας,2 πρωταθληματα Ισπανιας,2 κυπελα Ισπανιας,2 Ευρωμπασκετ και εχει ψηφιστει και κορυφαιος προπονητητης τοσο σε Ιταλια οσο και σε Ισπανια.Εχει προπονησει ρεαλ Μπαρτσελνα,Μαλαγα,Αρμανι Κιμκι Εθνικη Ισπανιας κα..Ε ποσο χειροτερος του κοουτς b να ειναι πια?..Δεν λεω να παρουμε αυτον ντε και καλα.Ενα ονομα ανεφερα στο T.W.Is.M σαν παραδειγμα για περιπτωσεις που εμενα προσωπικα θα μου εκαναν γκελ σε σχεση με τους ελληνες προπονητες που συζηταμε.

Ο Σκαριολο ειναι πολυ χειροτερος απο τον Μπαρτζωκα ειναι απο τους χειροτερους προπονητες πλεον στην Ευρωπη και λιγα λεω.
roko
QUOTE (erwi grey @ Jun 7 2014, 20:23 ) *
Ο Σκαριολο ειναι πολυ χειροτερος απο τον Μπαρτζωκα ειναι απο τους χειροτερους προπονητες πλεον στην Ευρωπη και λιγα λεω.


Τον Αλβερτη λες δεν τον εκανε καλα δηλαδη ουτε αυτος ε? wink.gif
frenchman7
QUOTE(roko @ Jun 7 2014, 20:21 ) *
Την ταινια την googlara και μολις ειδα οτι ειναι του 1984 καταλαβα οτι θα'ναι μαπα οπως ολες εκεινης της δεκαετιας 68.gif


Α χάνεις!
Πάρε μια γεύση

erwi grey
QUOTE(roko @ Jun 8 2014, 01:25 ) *
Τον Αλβερτη λες δεν τον εκανε καλα δηλαδη ουτε αυτος ε? wink.gif

Δε περιμενα οτι θα μπω ποτε σε αντιπαραθεση για τις ικανοτητες του Σκαριολο, smiley.gif οπως νομιζεις.
Las Plagas
μακαρι να παρει σκαριολο ο ολυμπιακος
το μονο αρνητικο ειναι οτι θα εχουμε για προπονητη τον γιαννακοπουλο εμεις sad.gif
roko
Πως τους βγαζουμε ολους τους ξενους αχρηστους ρε παιδια με τοσα χρονια καριερας και τοσα πρωταθληματα και κυπελα,και απο την αλλη τον καθε ελληνα με 0 πρωταθληματα και 0 κυπελα τον κανουμε Θεο δεν μπορω να το καταλαβω blink.gif Τελος παντων ετσι κιαλλιως οι ελληνες προπονητες εκτος απο καλυτεροι ειναι και φθηνοτεροι απο τους ξενους οποτε μην ανησυχειτε ελληνας θα'ναι στον παγκο και του χρονου bball.gif
giorgos14
μπροστα σε αυτο




το be decisive θα μοιαζει με εντολη βγαλμενη απο το στομα του Φιλ Τζακσον αφου πρωτα εκανε συσκεψη με τον Αουερμπαχ
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 7 2014, 20:13 ) *
Περασοβιτς οπως ειχε προτεινει ενας φιλος.Επαιξε ωραιο μπασκετακι η Βαλενθια και νομιζω και μονο που δεν θα ηταν το πουλεν του καθε Μελαγιες και Παπαδογιαννη,εμενα τουλαχιστον θα ειχε την απολυτη στηριξη μου.Τωρα τι να σου πω απο κει και περα ειχαμε τον κορυφαιο τον Ιβκοβιτς και τον <<απελευθερωσαν>> λογω κασε οι Αφοι..Ο Μπλατ επισης ειναι προπονηταρας και νεος σε ηλικια.O Σκαριολο ενας ακομη.Ο Μεσσινα, ο λουζερ Μεσσινα ναι λουζερ αλλα με παμπολες παραστασεις στο κορυφαιο επιπεδο.Ο Ιβανοβιτς επισης πανω κατω τα ιδια.



Ποσο πιο δοκιμασμενος ειναι ο Περασοβιτς απο τον Μπαρτζωκα? Απο τον Πασκουαλ ειναι καλυτερος? Χωρις να εχω δει φετος τη Βαλενθια, θυμαμαι αποσπασματα απο περσινα και προπερσινα παιχνιδια της, οπου η επιθετικη της λειτουργια ηταν ενας διαρκης διαγωνισμος τριποντων. Συνολικα θα τον τοποθετουσα περιπου στα ιδια με τους καλυτερους Ελληνες. Κι ενα κλικ παραπανω να ειναι, αυτο αντισταθμιζεται απο την προσαρμογη που πρεπει να εχει. Γραφω κι εδω για το θεμα της καρδιας του, που δεν ξερω αν εχει ξεπεραστει 100%. Αν οχι, να μεινει ο ανθρωπος μακρια απο εδω μην παθει τιποτα.
O Ιβκοβιτς ειναι προφανως κορυφαιος. Ανεφικτη περιπτωση πια, εχω ξαναγραψει και θα το λεω μεχρι να πει καποιος απο την ΚΑΕ το αντιθετο οτι δε θεωρω οτι πιστευε πως η ομαδα που ειχε φτιαξει μπορουσε να επαναλαβει το κατορθωμα της. Επιπλεον, για να μην αποθεωνουμε οτιδηποτε βρισκεται μακρια μας, οπως εχει μεγαλες επιτυχιες, εχει και μεγαλες αποτυχιες. Δεν ειναι μακρια η εποχη που εδω μεσα γραφοταν η φραση "ο Ντουντα ξερει" με ειρωνικη διαθεση. Ακομα πιο κοντα ειναι η περιοδος που ηθελε να αλλαξει προσωπα στον Ολυμπιακο και θα εκανε αλλες επιλογες απο αυτες που αλλαξαν την ομαδα. Κορυφαιος παρολα αυτα και πολυ ανωτερος οσων εχουμε στην Ελλαδα.
Ο Μπλατ ειναι επισης πολυ καλος προπονητης και καλυτερος των δικων μας. Βεβαια στον Αρη δεν εκανε τη διαφορα, πραγμα που δειχνει οτι ενας προπονητης δε φτανει απο μονος του για να φτιαξει μια ομαδα. Ανεφικτη περιπτωση ομως μετα το ενδιαφερον απο τις ΗΠΑ. Αληθεια, περσι τετοια εποχη ποσοι θα εβαζαν τον Μπλατ πανω απο τον Μπαρτζωκα? Παρολα αυτα τον Μπλατ τον προτιμω, αλλα πολυ δυσκολα ερχεται.
Ο Μεσινα ηταν ενας κορυφαιος προπονητης. Του επιπεδου του Ομπραντοβιτς και του Ιβκοβιτς. Οταν ομως η τελευταια του επιτυχια ηταν το 2008 και απο τοτε η μια αποτυχια συναγωνιζεται την αλλη, καλο ειναι να ειμαστε επιφυλακτικοι. Οταν μαλιστα για να δουλεψει σε μια ομαδα ζηταει μπατζετ που ΟΣΦΠ και ΠΑΟ δεν μπορουν να δωσουν, τον κανουμε περα. Εδω που τα λεμε, κι ο Γιαννακης οταν ηρθε στον Ολυμπιακο ειχε μια 4ετια με διακρισεις παρομοιες με αυτες του Μεσινα. Αποδειχτηκε ομως κατωτερος των προσδοκιων. Δε θα τον προτιμουσα λοιπον!
Το Σκαριολο τον προσπερναω, θεωρω οτι ηταν τυπογραφικο λαθος.
Τον Ιβανοβιτς τον θεωρω υπερτιμημενο. Στην εποχη του Ιωαννιδη θα μπορουσε να σταθει ως ενας απο τους καλυτερους προπονητες, αλλα ο Ιωαννιδης θα ηταν καλυτερος.
Θα περιμενα να δω τον Πεσιτς, που ειναι ενα βημα πριν τη συνταξη και εχει προπονησει σε κορυφαιο επιπεδο, αλλα το 2003. Να ναι αραγε καλυτερος απο το Σουλη Μαρκοπουλο?
Θα περιμενα να δω τον Πλαθα. Καλος προπονητης κατα τη γνωμη μου, αλλα η θητεια του στη Ρεαλ δεν ηταν και τοσο επιτυχημενη. Κατα τ αλλα δεν εχει πετυχει περισσοτερα απο τον Κατσικαρη. Αν αποκλεισει τη Ρεαλ στα πλει οφ, ισως να αλλαξει αυτο(αν και ο Κατσικαρης ειχε παει τελικους στην ACB).
Θα μπορουσα να δω τον Πασκουαλ. Εχει παιξει ωραιο μπασκετ με την Μπαρτσελονα, εχει παρει τιτλους, αλλα εχει χασει και τιτλους. Οταν φυγει απο κει και προπονησει καπου αλλου, θα φανει αν μοιαζει πιο πολυ στον Μπλατ ή στον Πιανιτζιανι.
Απο κει και περα μπαινει κι ο υποκειμενικος παραγοντας. Εγω πχ θεωρω τον Καζλαουσκας και τον Γκερσον καλυτερους προπονητες απ οτι νομιζουν οι Ελληνες φιλαθλοι. Ο ενας ομως εκανε λαθη που δε συγχωρεθηκαν κι ο αλλος δεν ταιριαξε στην ελληνικη νοοτροπια(και χρειαζεται συγκεκριμενες συνθηκες για να δειξει εργο). Αυτο μπορει να παθει ο καθε ξενος προπονητης. Η στηριξη ή η ανοχη απο δημοσιογραφους και οπαδους ειναι απαραιτητη. Για να μην κανω υποθεσεις, πιστευει κανεις οτι αν ο Ομπραντοβιτς δεν ειχε το ονομα που εχει θα ειχε ανοχη στην Τουρκια μετα τη φετινη σεζον? Ειτε θα ειχε φυγει ηδη ειτε θα εψαχνε αντικαταστατη για το καλοκαιρι η Φενερ ειτε θα επαιζε την παραμονη του στους τελικους τωρα. Μιλωντας για τον Ομπραντοβιτς, αν δεν προσαρμοσει το ροστερ του στα νεα δεδομενα, τον βλεπω να εχει την καταληξη του Μεσινα στην Τουρκια.
SteveNashidis
QUOTE(akratacity @ Jun 7 2014, 13:34 ) *
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art...045&catid=1

http://allstarkourouna.blogspot.gr/2014/06/blog-post_4.html

καλα αν οι αγγελοπουλοι κανουν τετοιο χουνερι στον βασιλακοπουλο μας βλεπω με τον μισσα προπονητη

παντως ο κατσικαρης αν αναλαβει θα ειναι μονο για το παγκοσμιο οποτε παλι δεν τιθεται ζητημα

δυσκολευουν τα πραγματα για τον μπαρτζωκα


Γιατί δυσκολεύουν ? Επειδή γράφει κάποιος κάτι χωρίς να δώσει πηγή ? Γιατί να εμπιστευτούμε κάποιο λιθουανικό σάιτ; Από πότε οι Λιθουανοι γνωρίζουν τι γίνεται στο ΣΕΦ ? Δημοσιεύματα για τα views θα έλεγα εγώ !
roko
QUOTE (giorgos14 @ Jun 7 2014, 20:41 ) *
μπροστα σε αυτο




το be decisive θα μοιαζει με εντολη βγαλμενη απο το στομα του Φιλ Τζακσον αφου πρωτα εκανε συσκεψη με τον Αουερμπαχ


Φιλε μην μασας ειναι αφασια οι ιταλοι.Σημερα εμαθα οτι δεν εχουν παγωμενους καφεδες fredo φραπεδες κλπ αλλα βαζουν μεσα στον καφε παγωτο για να τον κανουν κρυο.. smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Jun 7 2014, 20:47 ) *
Φιλε μην μασας ειναι αφασια οι ιταλοι.Σημερα εμαθα οτι δεν εχουν παγωμενους καφεδες fredo φραπεδες κλπ αλλα βαζουν μεσα στον καφε παγωτο για να τον κανουν κρυο.. smiley.gif


Και φτιαχνουν πιτσες αποκλειστικα με πολυ λεπτη ζυμη.
Πως λοιπον να εχουν προπονητες??? smiley.gif
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 7 2014, 20:49 ) *
Και φτιαχνουν πιτσες αποκλειστικα με πολυ λεπτη ζυμη.
Πως λοιπον να εχουν προπονητες??? smiley.gif


Αυτο με την ζυμη ειναι καλο παντως. wink.gif Για τους προπονητες πραγματικα οτι ειχα στο μυαλο μου το εγραψα δεν μπορω να σε πεισω δεν μπορεις να με πεισεις.Του χρονου τετοια εποχη παλι εδω θα'μαστε να τα λεμε bball.gif Απλα δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος να φυγει ο Μπαρτζωκας για να ερθει ο αλλος?..Ας μεινουμε με τον Μπαρτζωκα που ξερει και την ομαδα στην τελικη..
Joda
QUOTE (roko @ Jun 7 2014, 20:53 ) *
Αυτο με την ζυμη ειναι καλο παντως. wink.gif Για τους προπονητες πραγματικα οτι ειχα στο μυαλο μου το εγραψα δεν μπορω να σε πεισω δεν μπορεις να με πεισεις.Του χρονου τετοια εποχη παλι εδω θα'μαστε να τα λεμε bball.gif Απλα δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος να φυγει ο Μπαρτζωκας για να ερθει ο αλλος?..Ας μεινουμε με τον Μπαρτζωκα που ξερει και την ομαδα στην τελικη..


Αμα ημουν μανατζερ/σκαουτερ του ολυμπιακου και ημουν χωμενος μεσα στα πραγματα θα ελεγα ποσα ονοματα.Αλλα δεν ειμαστε εμεις ουτε μανατζερ ουτε ακριβως τι παιζει στην αγορα δεν ξερουμε.Μου φαινεται οτι παει να σχηματιστει η αποψη μετα τον Μπαρτζωκα το χαος λες και ο Μπαρτζωκας ειναι ο τεραστιος κοουτς και δεν μπορει να αντικατασταθει.Δεν νομιζω να πιστευουν πολλοι οτι με τον Μπαρτζωκα θα παρουμε πρωταθλημα του χρονου.
Στην επιλογη προπονητη αν ηθελα να επιλεξω καποιον θα κοιταγα στις ομαδες που εχει εργαστει αν παιζανε ωραιο μπασκετ σε συναρτηση με τη δυναμικη του ροστερ και αν ειχε γενικα καλα αποτελεσματα.
Οταν ερχεται ενας προπονητης οσο και καλος να ειναι αυτο δεν σου εγγυαται αυτοματα οτι θα παρεις και τιτλους.Δοκιμαζεις κανοντας μια καλη προεργασια πανω στην επιλογη σου.
Οπως δενει ενας παιχτης με την ομαδα ετσι δενει και ο προπονητης.Αλλος τα καταφερνει και αλλος οχι.
Εγω δεν μπορω να δεχθω μια τοσο μεγαλη ομαδα οπως ο ολυμπιακος να εχει προπονητη ο οποιος δεν μπορει να διαχειριστει ψυχολογικα τον εαυτο του.Οταν ο ιδιος δεν μπορει να το κανει στον εαυτο του πως τοτε μπορει να διαχειριστει και μια ολοκληρη ομαδα?Μεταδιδει το αγχος του στους παιχτες ενω θα επρεπε αυτος να ειναι η πιο ισχυρη προσωπικοητα μεσα στην ομαδα και να τους ντοπαρει ολους ψυχολογικα.
Μηπως πρεπει να φερουμε ιτουδη που ξερει καλα τον παο για να παρουμε πρωταθλημα? rolleyes.gif
erwi grey
Kαπου πηρε το ματι μου οτι μενει.
roko
QUOTE (Joda @ Jun 7 2014, 21:46 ) *
Αμα ημουν μανατζερ/σκαουτερ του ολυμπιακου και ημουν χωμενος μεσα στα πραγματα θα ελεγα ποσα ονοματα.Αλλα δεν ειμαστε εμεις ουτε μανατζερ ουτε ακριβως τι παιζει στην αγορα δεν ξερουμε.Μου φαινεται οτι παει να σχηματιστει η αποψη μετα τον Μπαρτζωκα το χαος λες και ο Μπαρτζωκας ειναι ο τεραστιος κοουτς και δεν μπορει να αντικατασταθει.Δεν νομιζω να πιστευουν πολλοι οτι με τον Μπαρτζωκα θα παρουμε πρωταθλημα του χρονου.
Στην επιλογη προπονητη αν ηθελα να επιλεξω καποιον θα κοιταγα στις ομαδες που εχει εργαστει αν παιζανε ωραιο μπασκετ σε συναρτηση με τη δυναμικη του ροστερ και αν ειχε γενικα καλα αποτελεσματα.
Οταν ερχεται ενας προπονητης οσο και καλος να ειναι αυτο δεν σου εγγυαται αυτοματα οτι θα παρεις και τιτλους.Δοκιμαζεις κανοντας μια καλη προεργασια πανω στην επιλογη σου.
Οπως δενει ενας παιχτης με την ομαδα ετσι δενει και ο προπονητης.Αλλος τα καταφερνει και αλλος οχι.
Εγω δεν μπορω να δεχθω μια τοσο μεγαλη ομαδα οπως ο ολυμπιακος να εχει προπονητη ο οποιος δεν μπορει να διαχειριστει ψυχολογικα τον εαυτο του.Οταν ο ιδιος δεν μπορει να το κανει στον εαυτο του πως τοτε μπορει να διαχειριστει και μια ολοκληρη ομαδα?Μεταδιδει το αγχος του στους παιχτες ενω θα επρεπε αυτος να ειναι η πιο ισχυρη προσωπικοητα μεσα στην ομαδα και να τους ντοπαρει ολους ψυχολογικα.
Μηπως πρεπει να φερουμε ιτουδη που ξερει καλα τον παο για να παρουμε πρωταθλημα? rolleyes.gif


Σαν ιδεα καλη ακουγεται αλλα μηπως την πατησει οπως ο Σπανουλης και εχουμε ομαδικη καταθλιψη οποτε παμε ΟΑΚΑ? laugh.gif
Joda
QUOTE (roko @ Jun 7 2014, 22:09 ) *
Σαν ιδεα καλη ακουγεται αλλα μηπως την πατησει οπως ο Σπανουλης και εχουμε ομαδικη καταθλιψη οποτε παμε ΟΑΚΑ? laugh.gif


Αν γινει και αυτο τοτε μια ειναι η λυση και αυτη λεγεται Κοκκαλης που εχει εμπειρια στα παρασκηνιακα!Ετσι θα το παρουμε σιγουρα απο τον Σεπτεμβρη και ας λενε οτι θελουν οι απεναντι! smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.