Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιώργος Μπαρτζώκας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
erwi grey
QUOTE(redleg7 @ Jun 10 2014, 21:50 ) *
Και επειδη ακουστηκε το ονομα του Κατσικαρη(χωρις να τον βαζω σε διαδικασια συγκρισης) και ο Κατσικαρης τον ειχε εκθεσει στα μεταξυ τους ματς και τον αφησε εκτος συνεχειας στην Ευρωλιγκα(Ειχε φτασει στους 8 με την Τσσκα).Μιλαμε για μια σεζον μετα αφου ειχε παει την Μπιλμπαο στους τελικους πετωντας εκτoς τελικων την Ρεαλ.

*** http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ia-o-katsikaris

Οποτε λογικα(εκτος αν δουμε τιποτα κουλο) προβλεπω να ανανεωνει ο κοουτς.

Eτσι πιστευω κι εγω μετα και απο αυτη την εξελιξη λογικα θα μεινει.
Κι εκτος απο αυτο εαν οντως ισχυουν οι επαφες με παικτες, το πιο προφανες ειναι οτι θα μεινει.
Κατα τη γνωμη μου λαθος γιατι με τις πρωτες ηττες που λογικα θα γινουν του χρονου (δε μπορεις να πας αηττητος μεχρι το τελος) και μαλιστα αν γινουν παλι εναντιον του Παναθηναικου, θα αρχισουν οι γκρινιες με αποτελεσμα να απομακρυνθει κυριως λογω πιεσης του κοσμου, που και παλι δε θα ηταν σωστο γιατι ετσι χανεις τη χρονια, με αλλαγες προπονητων και αναφερομαι κυριως στην Ευρωπη, γιατι στην Ελλαδα βλεπουμε και με Αλβερτη θαυματα.

T.W.Is.M.
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 10 2014, 15:08 ) *
πχ ο Ιβάνοβιτς που πήρε ο ΠΑΟ δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που να αμφισβητεί ότι είναι κλάσεις ανώτερος.


Ευτυχως για μενα με προλαβαν αλλοι 2, ο ενας μαλιστα ειναι κατα της παραμονης Μπαρτζωκα.
redleg7
Erwi ο Μπαρτζω αν παραμεινει θα παραμεινει για ολη την σεζον και πιστευω θα δουλεψει και με καλυτερο υλικο φετος σε σχεση με περσι.Δεν θυμαμαι ποτε (αν το εχουν κανει να με διορθωσει ο T.W.is.M)να εχουν απομακρυνει προπονητη στην μεση της σεζον.
Αν λεω παραμεινει θα γινει μια ολοκληρωτικη κριτικη στο τελος της τριετιας.
Μην ξεχναμε οτι εχει συμβολαιο με τον Ολυμπιακο.
D-Wade
QUOTE(redleg7 @ Jun 10 2014, 16:08 ) *
Erwi ο Μπαρτζω αν παραμεινει θα παραμεινει για ολη την σεζον και πιστευω θα δουλεψει και με καλυτερο υλικο φετος σε σχεση με περσι.Δεν θυμαμαι ποτε (αν το εχουν κανει να με διορθωσει ο T.W.is.M)να εχουν απομακρυνει προπονητη στην μεση της σεζον.
Αν λεω παραμεινει θα γινει μια ολοκληρωτικη κριτικη στο τελος της τριετιας.
Μην ξεχναμε οτι εχει συμβολαιο με τον Ολυμπιακο.

Γκέρσον
redleg7
QUOTE (D-Wade @ Jun 10 2014, 16:10 ) *
Γκέρσον

+
Σωστος.Αλλα και παλι σε ολη την θητεια τους ηταν η μονη εξαιρεση η περιπτωση αυτη.
erwi grey
QUOTE(redleg7 @ Jun 10 2014, 22:08 ) *
Erwi ο Μπαρτζω αν παραμεινει θα παραμεινει για ολη την σεζον και πιστευω θα δουλεψει και με καλυτερο υλικο φετος σε σχεση με περσι.Δεν θυμαμαι ποτε (αν το εχουν κανει να με διορθωσει ο T.W.is.M)να εχουν απομακρυνει προπονητη στην μεση της σεζον.
Αν λεω παραμεινει θα γινει μια ολοκληρωτικη κριτικη στο τελος της τριετιας.
Μην ξεχναμε οτι εχει συμβολαιο με τον Ολυμπιακο.

Yποθετικα βεβαια αν μεινει που ειναι και το πιο πιθανο, σκεψου τι θα γινεται στο Σεφ εαν χασει παλι απο τον Παναθηναικο κανα κυπελο η γινει ηττα στο Σεφ.
Εχει να πεσει τρελο κραξιμο και δεν ξερω αν αυτη τη φορα θα κανουν υπομονη οι Αγγελοπουλοι, αφου θα παρει η μπαλα και αυτους για πρωτη φορα.
Και ειμαι της αποψης οτι αν ξεκινησουμε με αυτον τη χρονια με αυτον πρεπει να την τελειωσουμε.
Ελπιζω παντως εαν μεινει του χρονου να δω κριτικη και απο σενα smiley.gif με δεδομενο οτι του χρονου δεν θα εχει παλι δικαιολογιες.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 10 2014, 22:05 ) *
Ευτυχως για μενα με προλαβαν αλλοι 2, ο ενας μαλιστα ειναι κατα της παραμονης Μπαρτζωκα.

Να δουμε για τη Μιλανο ποτε θα συμφωνησουμε. smiley.gif
redleg7
QUOTE (erwi grey @ Jun 10 2014, 16:17 ) *
Yποθετικα βεβαια αν μεινει που ειναι και το πιο πιθανο, σκεψου τι θα γινεται στο Σεφ εαν χασει παλι απο τον Παναθηναικο κανα κυπελο η γινει ηττα στο Σεφ.
Εχει να πεσει τρελο κραξιμο και δεν ξερω αν αυτη τη φορα θα κανουν υπομονη οι Αγγελοπουλοι, αφου θα παρει η μπαλα και αυτους για πρωτη φορα.
Και ειμαι της αποψης οτι αν ξεκινησουμε με αυτον τη χρονια με αυτον πρεπει να την τελειωσουμε.
Ελπιζω παντως εαν μεινει του χρονου να δω κριτικη και απο σενα smiley.gif με δεδομενο οτι του χρονου δεν θα εχει παλι δικαιολογιες.

Φυσικα και θα κανω κριτικη.
Να δουμε αν παραμεινει πρωτα και αν γινει αυτο του χρονου θα γινει οπως ειπα μια ολοκληρωτικη κριτικη με ολα τα + και τα - της τριετιας.
Μεσα στην βδομαδα παντως πιστευω οτι θα εχουμε εξελιξεις(μην δω κανα Σφαιροπουλο μονο ή κανα Τομιτς....).
T.W.Is.M.
QUOTE(erwi grey @ Jun 10 2014, 16:19 ) *
Να δουμε για τη Μιλανο ποτε θα συμφωνησουμε. smiley.gif


Οταν αποδεχτεις κι εσυ οτι ηταν ομαδα-καφενες! smiley.gif smiley.gif
SkyFall
έμεινε ο μεγάλος? thumbsup.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 10 2014, 16:05 ) *
Ευτυχως για μενα με προλαβαν αλλοι 2, ο ενας μαλιστα ειναι κατα της παραμονης Μπαρτζωκα.


Εδώ για διαφωνήσουμε,όπως είχαμε κάνει και παλιότερα.Ο Ντούσκο έχει να επιδείξει αρκετά σε μια λίγκα απαιτητική,αλλά και με συμμετοχές σε final4,χωρίς να έχει ρόστερ που φοβίζει.Εγώ τον γουστάρω γιατί οι ομάδες του είναι σκληρές και τρέχουν.

Αυτός νομίζω έχει κάνει καλά πράγματα είναι και ο Πλάθα,αλλά το όλο φιλοσοφικέ στυλάκι του,ίσως να είναι πολύ χαλαρό για εμάς.Αλλιώς παίρνουμε τον Ιταλό καθηγητή Τρινκερί,για να γλεντήσουμε και τον Βασιλακόπουλο.Και να τον πείσουμε να μην σπάσει τον συμβόλαιο του!Τρολάρισμα μέχρι τέλους!!!
T.W.Is.M.
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 10 2014, 17:19 ) *
Εδώ για διαφωνήσουμε,όπως είχαμε κάνει και παλιότερα.Ο Ντούσκο έχει να επιδείξει αρκετά σε μια λίγκα απαιτητική,αλλά και με συμμετοχές σε final4,χωρίς να έχει ρόστερ που φοβίζει.Εγώ τον γουστάρω γιατί οι ομάδες του είναι σκληρές και τρέχουν.

Αυτός νομίζω έχει κάνει καλά πράγματα είναι και ο Πλάθα,αλλά το όλο φιλοσοφικέ στυλάκι του,ίσως να είναι πολύ χαλαρό για εμάς.Αλλιώς παίρνουμε τον Ιταλό καθηγητή Τρινκερί,για να γλεντήσουμε και τον Βασιλακόπουλο.Και να τον πείσουμε να μην σπάσει τον συμβόλαιο του!Τρολάρισμα μέχρι τέλους!!!


Ο Πλαθα μου μοιαζει κι εμενα καλος προπονητης. Τον Ιβανοβιτς δεν τον παω σαν προπονητη, γιατι ειναι υπερβολικα αυταρχικος και εχω την εντυπωση οτι επικεντρωνεται περισσοτερο απ οτι πρεπει στην αμυνα.
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 10 2014, 17:21 ) *
Ο Πλαθα μου μοιαζει κι εμενα καλος προπονητης. Τον Ιβανοβιτς δεν τον παω σαν προπονητη, γιατι ειναι υπερβολικα αυταρχικος και εχω την εντυπωση οτι επικεντρωνεται περισσοτερο απ οτι πρεπει στην αμυνα.


Ναι γουστάρει άμυνα,γι αυτό πιστεύω ότι θα ταιριάξει στους απέναντι.
Ο Πλάθα πέρσι στη Λιθουανία μέχρι κάποιο διάστημα πήγαινε καλά,μετά άρχισαν τα προβλήματα με τη διοίκηση,αν δεν κάνω λάθος.Αλλά και φέτος μια χαρά δουλειά έχει κάνει στην Μάλαγα και χωρίς να έχει παικταράδες.
Joda
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Jun 10 2014, 17:25 ) *
Ναι γουστάρει άμυνα,γι αυτό πιστεύω ότι θα ταιριάξει στους απέναντι.
Ο Πλάθα πέρσι στη Λιθουανία μέχρι κάποιο διάστημα πήγαινε καλά,μετά άρχισαν τα προβλήματα με τη διοίκηση,αν δεν κάνω λάθος.Αλλά και φέτος μια χαρά δουλειά έχει κάνει στην Μάλαγα και χωρίς να έχει παικταράδες.


+1. εχει κανει και καλη σειρα μεχρι στιγμης παρολο που εχει χασει τα παιχνιδια.Αν του δωσεις ενα καλυτερο συνολο πιστευω οτι θα εχει τα αντιστοιχα αποτελεσματα.
drunk guy
καλα ενυαξει ολα αυτα μαλλον θα μεινουν στο επιπεδο σεναριων αφου οπως φαινεται το ραντεβου των αγγελοπουλων δε γινεται καν για να αποφασισουν το μελλον του μπαρτζωκα απλως και μονο για να μιλησουν για το σχεδιασμο της νεας χρονιας
redleg7
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 10 2014, 17:21 ) *
Ο Πλαθα μου μοιαζει κι εμενα καλος προπονητης. Τον Ιβανοβιτς δεν τον παω σαν προπονητη, γιατι ειναι υπερβολικα αυταρχικος και εχω την εντυπωση οτι επικεντρωνεται περισσοτερο απ οτι πρεπει στην αμυνα.

Αμυνα?77 ποντους ετρωγε στην Ευρωλιγκα ανα ματς την σεζον 11/12 και την επομενη μεχρι να φυγει (την χρονια που του εριξε 80 και η Τσεντεβιτα και τον κερδισε) λιγους παραπανω.
SteveNashidis
Έχετε βάλει όλοι άβαταρ τον Μπαρτζώκα και κάθε φορά νομίζω ότι γράφει ο Air Kef .

QUOTE(erwi grey @ Jun 10 2014, 16:19 ) *
Yποθετικα βεβαια αν μεινει που ειναι και το πιο πιθανο, σκεψου τι θα γινεται στο Σεφ εαν χασει παλι απο τον Παναθηναικο κανα κυπελο η γινει ηττα στο Σεφ.
Εχει να πεσει τρελο κραξιμο και δεν ξερω αν αυτη τη φορα θα κανουν υπομονη οι Αγγελοπουλοι, αφου θα παρει η μπαλα και αυτους για πρωτη φορα.
Και ειμαι της αποψης οτι αν ξεκινησουμε με αυτον τη χρονια με αυτον πρεπει να την τελειωσουμε.
Ελπιζω παντως εαν μεινει του χρονου να δω κριτικη και απο σενα smiley.gif με δεδομενο οτι του χρονου δεν θα εχει παλι δικαιολογιες.


Eυτυχώς μόνο οι ποδοσφαιρικοί ολυμπιακοί έχουν αυτήν την νοοτροπία . "Το θέλω νίκες " μόνο με ΠΑΟ δεν αποτελεί κριτήριο για τους σωστά σκεπτόμενους φίλους της ομάδας. Και ο Πεδουλάκης μόνο με ΟΣΦΠ νικούσε αλλα στο τέλος έφυγε.
SkyFall
QUOTE (Voyager @ Jun 10 2014, 18:19 ) *
Έχετε βάλει όλοι άβαταρ τον Μπαρτζώκα και κάθε φορά νομίζω ότι γράφει ο Air Kef .


smiley.gif #nufaliesadistimeine
Joda
QUOTE (Voyager @ Jun 10 2014, 18:19 ) *
Έχετε βάλει όλοι άβαταρ τον Μπαρτζώκα και κάθε φορά νομίζω ότι γράφει ο Air Kef .



Eυτυχώς μόνο οι ποδοσφαιρικοί ολυμπιακοί έχουν αυτήν την νοοτροπία . "Το θέλω νίκες " μόνο με ΠΑΟ δεν αποτελεί κριτήριο για τους σωστά σκεπτόμενους φίλους της ομάδας. Και ο Πεδουλάκης μόνο με ΟΣΦΠ νικούσε αλλα στο τέλος έφυγε.


Δηλαδη την θεωρεις λογικη την κινηση να φυγει ο πεδουλακης πριν τελειωσει το πρωταθλημα?
North_gato
QUOTE (drunk guy @ Jun 10 2014, 18:14 ) *
καλα ενυαξει ολα αυτα μαλλον θα μεινουν στο επιπεδο σεναριων αφου οπως φαινεται το ραντεβου των αγγελοπουλων δε γινεται καν για να αποφασισουν το μελλον του μπαρτζωκα απλως και μονο για να μιλησουν για το σχεδιασμο της νεας χρονιας



Στη συναντηση θα συζητησουν, υποθετω, για ολα. Αυτο περιλαμβανει τον σχεδιασμο της νεας ομαδας, και τις προοπτικες που θα εχει αυτη. Με δεδομενο οτι οι Αγγελοπουλοι δεν παρεμβαινουν στον σχεδιασμο, αλλα διαπραγματευονται μονο το οικονομικο κομματι, τις προτασεις θα τις κανει, αν φτασουν σε τετοια συμφωνια, ο Μπαρτζωκας. Με δεδομενη την κακη φετεινη χρονια, αν αποφασιστει να δοθει πιστωση χρονου, το πρωτο τριμηνο της επομενης αγωνιστικης περιοδου θα ειναι καθοριστικο.
Πρακτικα, αν επαναληφθουν τα φετεινα αποτελεσματα θα απομακρυνθει.Χωρις να θελω να γινω μαντης κακων, η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι θα επαναληφθουν και ουσιαστικα τοτε θα εχει χαθει πολυτιμος χρονος και οι επομενοι στοχοι.
Joda
QUOTE (North_gato @ Jun 10 2014, 19:07 ) *
Στη συναντηση θα συζητησουν, υποθετω, για ολα. Αυτο περιλαμβανει τον σχεδιασμο της νεας ομαδας, και τις προοπτικες που θα εχει αυτη. Με δεδομενο οτι οι Αγγελοπουλοι δεν παρεμβαινουν στον σχεδιασμο, αλλα διαπραγματευονται μονο το οικονομικο κομματι, τις προτασεις θα τις κανει, αν φτασουν σε τετοια συμφωνια, ο Μπαρτζωκας. Με δεδομενη την κακη φετεινη χρονια, αν αποφασιστει να δοθει πιστωση χρονου, το πρωτο τριμηνο της επομενης αγωνιστικης περιοδου θα ειναι καθοριστικο.
Πρακτικα, αν επαναληφθουν τα φετεινα αποτελεσματα θα απομακρυνθει.Χωρις να θελω να γινω μαντης κακων, η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι θα επαναληφθουν και ουσιαστικα τοτε θα εχει χαθει πολυτιμος χρονος και οι επομενοι στοχοι.


Το θεμα ειναι τι θα γινει το τοπ 16 και τι θεση θα παρεις αλλα και στους αγωνες με τον παναθηναικο.
North_gato
QUOTE (Joda @ Jun 10 2014, 19:17 ) *
Το θεμα ειναι τι θα γινει το τοπ 16 και τι θεση θα παρεις αλλα και στους αγωνες με τον παναθηναικο.


Μια απο τα ιδια. Και λαβε υπ οψη οτι του χρονου ο Παναθηναικος δεν θα εχει μεταφραστη για προπονητη, και ο αυτοματος πιλοτος θα εχει απομακρυνει το αεροπλανο αλλη μια χρονια.

QUOTE (Joda @ Jun 10 2014, 18:46 ) *
Δηλαδη την θεωρεις λογικη την κινηση να φυγει ο πεδουλακης πριν τελειωσει το πρωταθλημα?


Θα βγουμε off topic, αλλαο Πεδουλακης εφυγε νυχτα, επιδη θεωρηθηκε οτι επιασε ταβανι στην Ευρωπη, και στην Ελλαδα ο εναπομεινων στοχος θα επιτευχοταν και χωρις αυτον, οπως και εγινε. Θα ηταν δυσκολο να απομακρυνθει σαν νταμπλουχος.
airg
Eλπιζω να εχουμε αλλον προπονητη.
Ο Μπαρτζωκας, καλος χρυσος αλλα 4 τιτλους διεκδικησε και τους εχασε.
Πρεπει να τον αφησουν να τους κανει 6 χαμενους;

Απο τη μια θα εχουμε τον εξαστερο και απο την αλλη τον εξαχαστο.
comrade
QUOTE(airg @ Jun 10 2014, 20:26 ) *
Eλπιζω να εχουμε αλλον προπονητη.
Ο Μπαρτζωκας, καλος χρυσος αλλα 4 τιτλους διεκδικησε και τους εχασε.
Πρεπει να τον αφησουν να τους κανει 6 χαμενους;

Απο τη μια θα εχουμε τον εξαστερο και απο την αλλη τον εξαχαστο.


Σου διαφεύγει μια σημαντικη λεπτομερεια. 5 τίτλους διεκδικησε και κερδισε έναν. Κι αυτος ο ενας ηταν η Ευρωλιγκα με τον οποιο ο Ολυ στεφθηκε back to back πρωταθλητης.
Δηλαδη το να λες οτι δεν κερδισε τιποτα στην θητεια του, ειναι μεγαλη υποβαθμιση αυτων που εχει προσφερει.
airg
QUOTE(comrade @ Jun 10 2014, 21:56 ) *
Σου διαφεύγει μια σημαντικη λεπτομερεια. 5 τίτλους διεκδικησε και κερδισε έναν. Κι αυτος ο ενας ηταν η Ευρωλιγκα με τον οποιο ο Ολυ στεφθηκε back to back πρωταθλητης.
Δηλαδη το να λες οτι δεν κερδισε τιποτα στην θητεια του, ειναι μεγαλη υποβαθμιση αυτων που εχει προσφερει.

Mιλαω για τους εγχωριους τιτλους,
καλως ή κακως, αυτους πλεον διεκδικουμε.
redleg7

http://s21.postimg.org/71hjpfs9h/1211.png

Τις επομενες μερες ανακοινωνεται η παραμονη του(και πολυ αργησε) λογικα και θα τεθει το προτζεκτ της επομενης σεζον.
redleg7
http://www.sport-fm.gr/article/prwta-mpart...tagrafes/770371

Mετα την παραμονη Μπαρτζωκα και περαν των μεταγραφων επιτελους ισως η Καε παει σε προωρη ανανεωση συμβολαιων.


Άμεσα θα ενεργοποιηθούν οι οψιόν ανανέωσης για ένα ακόμα χρόνο στους Γιώργο Πρίντεζη και Βαγγέλη Μάντζαρη, με τους οποίους δεν αποκλείεται να γίνει συζήτηση για πρόωρη επέκταση συμβολαίου και για μετά το 2015 με αυξημένες οικονομικά απολαβές, ειδικά για τη περίπτωση του δεύτερου. Όταν ξεκαθαρίσουν τα παραπάνω, στον Πειραιά θα ασχοληθούν και με τις μεταγραφές, που προς το παρόν συζητιούνται σε φιλολογικό και μόνο επίπεδο. Όπως και να ‘χει, τα ονόματα των Ντιλέινι, Λαφαγέτ, Χάινς και Καϊμακόγλου θα απασχολήσουν έντονα, όπως και άλλες περιπτώσεις παικτών που έχουν ή θα προταθούν.
redleg7
Οριστικο.


Συνεχίζει με Μπαρτζώκα!


http://www.sport-fm.gr/article/sunexizei-me-mpartzwka/770499
HackerBaby3
QUOTE (redleg7 @ Jun 12 2014, 01:28 ) *
Οριστικο.


Συνεχίζει με Μπαρτζώκα!


http://www.sport-fm.gr/article/sunexizei-me-mpartzwka/770499


να και μια καλη ειδηση
redleg7
Η καλυτερη wink.gif
GK_23
QUOTE(redleg7 @ Jun 12 2014, 01:28 ) *
Οριστικο.


Συνεχίζει με Μπαρτζώκα!


http://www.sport-fm.gr/article/sunexizei-me-mpartzwka/770499

Μέρα με τη μέρα αποδεικνύεται όλο και περισσότερο η επικινδυνότητα και η ελάχιστη επαφή που έχουν με το αντικείμενο οι Αφοί Αγγελόπουλοι. Μέσα σε δύο χρόνια απέδειξαν ξεκάθαρα πως είχαν σχεδόν μηδαμινή συμμετοχή στο χτίσιμο της back to back ομάδας. Πιστεύω πως ήδη μετρούν αντίστροφα ως παράγοντες. Ας πάνε να παίζουν κανέναν μονάκι στο Ψυχικό με τον Μπαρτζώκα και τους αυλοκόλακές τους από την ΚΑΕ.
airg
QUOTE(LoveCoachB @ Jun 12 2014, 01:30 ) *
να και μια καλη ειδηση

Φιλε μου πολυ φοβαμαι πως εχεις δικιο.
Δες τα avatar μας και κρινε.

Νομιζω οτι και οι δυο μεγαλες ομαδες στην Ελλαδα, βαδιζουν σε δυσκολους δρομους.
redleg7
Οτι θα διαβασω καθε ειδους τρολια απο οπαδους του αντιπαλου στρατοπεδου πολυ νεαρης ηλικιας που ενδεχομενως και αναφερομαι γενικα να μην εχουν ιδιαιτερη επαφη με το αθλημα το κατανοω αλλα να βλεπω σχολια για το αν αξιζει σαν ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ο Μπαρτζωκας μετα τα συνολικα 60 ματς περσι και φετος στην Ευρωλιγκα(στην πρωτη κατεκτησε τιτλο χωρις 2 τα 2 αμυντικα του οπλα και στην αλλη ειχε το ιδιο ρεκορ στο τοπ 16 με περσι απλα δεν πηρε το πλεονεκτημα) για να κριθει απο τα συνολικα 8 με τον Παο ενταξει απλα ξεπερναει καθε λογικη κατα την γνωμη μου.Δεν κανω καν αναφορα σε παλιοτερη σταδιοδρομια του κοους στην Ευρωλιγκα με το Μαρουσι ή το τι εργο εχει να επιδειξει στις υπολοιπες ομαδες στις οποιες εργαστηκε.Δεν θα κανω αναφορα πχ οτι ενα φεγγαρι που στον Ολυμπιακο σκεφτονταν ακομα και την αποδεσμευση του Πριντεζη αυτος τον πιστεψε και τον εξελιξε στην Ολ Λαρισας κλπ.Το θεωρω πλεον περιττο.
Οπως περιττο θεωρω να αναφερω οτι αν η ομαδα δεν εχει 2/33 τριποντα με τον Παο στο τεταρτο και κρισιμο ματς εκει που επρεπε να βγουν και καποιοι αθλητες μπροστα περαν των Ντανστον,Λοτζεσκι και αν δεν ειχε ο Σπανουλης την περιφημη ιδεα να σουταρει απο τα 8 μετρα στο +2 στο Οακα 2 μαλιστα φορες τωρα θα μιλουσαμε για τον προπονηταρα που εσπασε εδρα (μια εδρα που δεν εσπασε ουτε ο Γιαννακης ουτε ο Γκερσον ουτε ο Ιβκοβιτς με 40 εκ.ρια ευρω μπατζετ).Ομως ξεχασα αν ειχε συμβει τετοιο ενδεχομενο τον τιτλο θα τον ειχαν χρεωθει οι παιχτες γιατι ως γνωστον η ηττα χρεωνεται στον προπονητη και η νικη στην ομαδα.
Ευτυχως τετοια λογικη δεν επικρατει και στο μυαλο των αφων και τον ανανεωσαν ως οφειλαν με την ελπιδα να ενισχυσουν την ομαδα με 2-3 ετοιμους παιχτες ωστε να αλλαξει πραγματικα επιπεδο.


Μετά τον Μπαρτζώκα, ο Στράτος και οι άλλοι

Η ανανέωση της συνεργασίας με τον Στράτο Περπέρογλου, αλλά και η επέκταση συμβολαίων σε Πρίντεζη και Μάντζαρη είναι στο προσκήνιο στον Ολυμπιακό. Υπομονή για Ντιλέινι και Χάινς, φήμες για Βεζένκοφ.


http://www.sport-fm.gr/article/meta-ton-mp...oi-alloi/770547
North_gato
QUOTE (redleg7 @ Jun 12 2014, 01:33 ) *
Η καλυτερη wink.gif


Διαβασε ποιος εγραψε οτι η παραμονη του ειναι μια καλη ειδηση και θα ανατριχιασεις.
Αν δεν το εχεις καταλαβει οι απεναντι αισθανονται ανακουφισμενοι και σιγουροι οταν εμεις εχουμε τον Μπαρτζωκα στον παγκο. Σου λεει κατι αυτο? laugh.gif
redleg7
QUOTE (North_gato @ Jun 12 2014, 09:41 ) *
Διαβασε ποιος εγραψε οτι η παραμονη του ειναι μια καλη ειδηση και θα ανατριχιασεις.
Αν δεν το εχεις καταλαβει οι απεναντι αισθανονται ανακουφισμενοι και σιγουροι οταν εμεις εχουμε τον Μπαρτζωκα στον παγκο. Σου λεει κατι αυτο? laugh.gif

Ειχα επιγνωση που το εκανα το νευμα. smile.gif
Αυτη ειναι η διαφορα μας οτι ζουν αποκλειστικα οι απεναντι για τα ματς με τον Ολυμπιακο κατι που δεν ισχυει στην δικη μας περιπτωση(περαν συγκεκριμενων περιπτωσεων).
erwi grey
Aσχημα ξεκιναει η μερα.
mpam
QUOTE (redleg7 @ Jun 12 2014, 09:06 ) *
Οτι θα διαβασω καθε ειδους τρολια απο οπαδους του αντιπαλου στρατοπεδου πολυ νεαρης ηλικιας που ενδεχομενως και αναφερομαι γενικα να μην εχουν ιδιαιτερη επαφη με το αθλημα το κατανοω αλλα να βλεπω σχολια για το αν αξιζει σαν ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ο Μπαρτζωκας μετα τα συνολικα 60 ματς περσι και φετος στην Ευρωλιγκα(στην πρωτη κατεκτησε τιτλο χωρις 2 τα 2 αμυντικα του οπλα και στην αλλη ειχε το ιδιο ρεκορ στο τοπ 16 με περσι απλα δεν πηρε το πλεονεκτημα) για να κριθει απο τα συνολικα 8 με τον Παο ενταξει απλα ξεπερναει καθε λογικη κατα την γνωμη μου.Δεν κανω καν αναφορα σε παλιοτερη σταδιοδρομια του κοους στην Ευρωλιγκα με το Μαρουσι ή το τι εργο εχει να επιδειξει στις υπολοιπες ομαδες στις οποιες εργαστηκε.Δεν θα κανω αναφορα πχ οτι ενα φεγγαρι που στον Ολυμπιακο σκεφτονταν ακομα και την αποδεσμευση του Πριντεζη αυτος τον πιστεψε και τον εξελιξε στην Ολ Λαρισας κλπ.Το θεωρω πλεον περιττο.
Οπως περιττο θεωρω να αναφερω οτι αν η ομαδα δεν εχει 2/33 τριποντα με τον Παο στο τεταρτο και κρισιμο ματς εκει που επρεπε να βγουν και καποιοι αθλητες μπροστα περαν των Ντανστον,Λοτζεσκι και αν δεν ειχε ο Σπανουλης την περιφημη ιδεα να σουταρει απο τα 8 μετρα στο +2 στο Οακα 2 μαλιστα φορες τωρα θα μιλουσαμε για τον προπονηταρα που εσπασε εδρα (μια εδρα που δεν εσπασε ουτε ο Γιαννακης ουτε ο Γκερσον ουτε ο Ιβκοβιτς με 40 εκ.ρια ευρω μπατζετ).Ομως ξεχασα αν ειχε συμβει τετοιο ενδεχομενο τον τιτλο θα τον ειχαν χρεωθει οι παιχτες γιατι ως γνωστον η ηττα χρεωνεται στον προπονητη και η νικη στην ομαδα.
Ευτυχως τετοια λογικη δεν επικρατει και στο μυαλο των αφων και τον ανανεωσαν ως οφειλαν με την ελπιδα να ενισχυσουν την ομαδα με 2-3 ετοιμους παιχτες ωστε να αλλαξει πραγματικα επιπεδο.


Μετά τον Μπαρτζώκα, ο Στράτος και οι άλλοι

Η ανανέωση της συνεργασίας με τον Στράτο Περπέρογλου, αλλά και η επέκταση συμβολαίων σε Πρίντεζη και Μάντζαρη είναι στο προσκήνιο στον Ολυμπιακό. Υπομονή για Ντιλέινι και Χάινς, φήμες για Βεζένκοφ.


http://www.sport-fm.gr/article/meta-ton-mp...oi-alloi/770547

Ο Μπαρτζωκας ειναι καλος προπονητης με τα πλεονεκτηματα κ τα μειονεκτηματα του. Αν δεν μπορουσαμε να βρουμε ισαξιο η καλυτερο του καλως εμεινε. Αρα η ουσια ειναι κ η λογικη λεει οτι επρεπε (πρεπει) να τον αντικαταστησουμε....(αφου βρισκαμε καποιον τουλαχιστον ισαξιο)!!!

Εκανε ενα διπλο απεναντι στον χειροτερο Παναθηναικο της τελευταιας 15ετιας. Κ προσωπικα δεν το μετραω καθολου στα προτερηματα του τα οποια ειναι πολλα. Ξερεις μπασκετ κ αναλυεις πολλες φορες πολυ σωστα τα πραγματα. Πως εχεις κολησει με αυτο το διπλο κ το θεωρεις μεγαλο προτερημα του Β δεν μπορω να καταλαβω....!!

Η σειρα απεναντι σε μια τετοια ομαδα κ με βαση τα ροστερ των δυο επρεπε να τελειωσει με συνοπτικες διαδικασιες. Το οτι δεν εγινε αυτο δεν πρεπει να το λαβουμε υποψιν μας? Παιζοντας μαλιστα με εναν υποδυεστερο αντιπαλο ο οποιος μας παιζει την ιδια αμυνα 2 χρονια κ δεν καταφερε να βρει μια λυση....
roko
QUOTE (erwi grey @ Jun 12 2014, 09:42 ) *
Aσχημα ξεκιναει η μερα.


Δες το αλλιως.Ο κοουτς b δεν εγινε αλλος ενας απο τους εκατομμυρια ανεργους.Τωρα που το σκεφτομαι αν εμενε χωρις ομαδα,θα επαιρνε το επιδομα ανεργιας που ειναι γυρω στα 390 ευρω? blink.gif
redleg7
QUOTE (mpam @ Jun 12 2014, 10:52 ) *
Ο Μπαρτζωκας ειναι καλος προπονητης με τα πλεονεκτηματα κ τα μειονεκτηματα του. Αν δεν μπορουσαμε να βρουμε ισαξιο η καλυτερο του καλως εμεινε. Αρα η ουσια ειναι κ η λογικη λεει οτι επρεπε (πρεπει) να τον αντικαταστησουμε....(αφου βρισκαμε καποιον τουλαχιστον ισαξιο)!!!

Εκανε ενα διπλο απεναντι στον χειροτερο Παναθηναικο της τελευταιας 15ετιας. Κ προσωπικα δεν το μετραω καθολου στα προτερηματα του τα οποια ειναι πολλα. Ξερεις μπασκετ κ αναλυεις πολλες φορες πολυ σωστα τα πραγματα. Πως εχεις κολησει με αυτο το διπλο κ το θεωρεις μεγαλο προτερημα του Β δεν μπορω να καταλαβω....!!

Η σειρα απεναντι σε μια τετοια ομαδα κ με βαση τα ροστερ των δυο επρεπε να τελειωσει με συνοπτικες διαδικασιες. Το οτι δεν εγινε αυτο δεν πρεπει να το λαβουμε υποψιν μας? Παιζοντας μαλιστα με εναν υποδυεστερο αντιπαλο ο οποιος μας παιζει την ιδια αμυνα 2 χρονια κ δεν καταφερε να βρει μια λυση....

Δεν θεωρω κανενα προτερημα αλλα μην ξεχναμε οτι φετος εφυγε 2 φορες με το κεφαλι σκυφτο και η Τσσκα(εστω χωρις τον Τεοντοσιτς).Οπως και ο Ομπραντοβιτς κλπ.
Οπως και να ειναι ο Παο η εδρα δεν ειναι ευκολη.
Και αλλες φορες οπως το 2010/2011 ή το 2011/2012 ειχαμε καλυτερο ροστερ αλλα δεν καναμε διπλο ουτε στην ρεγκιουλαρ σιζον με μπατζετ 35 και 40 εκ ευρω.
Δεν κανω καν αναφορα για τα προηγουμενα 12-13 χρονια και για τα ποσα διπλα καναμε.

Αυτο που αναφερω ειναι οτι δεν γινεται στο 1-0 να χανει ο Μπαρτζωκας,στο 1-2 να το γυριζει η ομαδα και στο 3-2 να φταιει παλι ο Μπαρτζωκας.

Οπως ειπα και πριν αν καποιοι αθλητες ειχαν πολυ πιο καθαρο μυαλο ισως η σειρα τελειωνε με σκουπα(αν παιρναμε το πρωτο ματς).
Οπως προφανως και για την αστοχια σε ελευθερα σουτ(μα τελειως ελευθερα κατοπιν επιλογης του αντιπαλου) δεν ευθυνεται ο προπονητης.
Γι αυτο και λεω οτι αν 1-2 αυτονοητα πραγματακια ειχαν γινει απο αθλητες με τεραστια εμπειρια δεν θα μιλουσαμε για τον προπονητη και για το αν αξιζει να βρισκεται στον παγκο του γιατι προφανως και εχει αποδειξει οτι αξιζει να καθεται στον παγκο αυτο.
Zoys
QUOTE(redleg7 @ Jun 12 2014, 11:28 ) *
Και αλλες φορες οπως το 2010/2011 ή το 2011/2012 ειχαμε καλυτερο ροστερ αλλα δεν καναμε διπλο ουτε στην ρεγκιουλαρ σιζον με μπατζετ 35 και 40 εκ ευρω.

Απλά για την ιστορία τη σεζόν 2010-11 είχαμε κάνει διπλό στην regular season.
North_gato
Κοκκινοποδαρε εγραψες τις επιτυχιες, ξεχασες η υποβαθμιζεις τις αποτυχιες....
Για να μην το πολυκουρασω το θεμα, εγω θα επανελθω σε αυτο στο τελος της χρονιας (ελπιζω οχι νωριτερα) οπου θα εχουμε δειγματα γραφης και δικα μας και των αντιπαλων μας.
redleg7
QUOTE (Zoys @ Jun 12 2014, 14:06 ) *
Απλά για την ιστορία τη σεζόν 2010-11 είχαμε κάνει διπλό στην regular season.

Οπως και περσι αν θυμαμαι καλα.Mαλιστα ειχαμε 2-0 στην ρεγκιουλαρ με τον Παο.
erwi grey
Τον Σερμαντινι γιατι τον εφερε?
Τον Μπεγκιτς γιατι τον εφερε?
Τον Κατσιβελη γιατι δεν τον αξιοποιησε οταν η ομαδα χρειαζονταν επειγοντως και αλλο γκαρντ να βοηθησει?
Τον Μουν γιατι τον εφερε και γιατι τον εδιωξε?
Τον Πετγουει και τον Σιμονς ποιος τους επελεξε?
Τα κακα κοουτσαρισματα με τον Παναθηναικο στους τελικους ποιος τα εκανε?Ειδικα στον 4ο τελικο τη διαφορα ο Παναθηναικος την πηρε με την εισοδο του Κολινς οπου επεμεινε να τον αφηνει μεσα παιρνοντας ο Παναθηναικος διαφορα 10 ποντους μεχρι να ξυπνησει.

Πρωτη φορα βλεπω σε τετοια τρικυμια προπονητη της ομαδας με τοσες αλλαγες παικτων, οπου και κανενας απο αυτους που ηρθαν στην τελικη δεν βοηθησε.Οσο γι'αυτους που γραφουν για την ανακαλυψη του παικτη Ντανστον περισυ ο καλυτερος σεντερ ηταν στην Ιταλια, δεν ηταν Χαινς που ηταν στοιχημα.

Τελοσπαντων ας αλλαξει μυαλα φετος για το καλο της ομαδας και θα τα λεμε.
North_gato
QUOTE (erwi grey @ Jun 12 2014, 17:18 ) *
Τον Σερμαντινι γιατι τον εφερε?
Τον Μπεγκιτς γιατι τον εφερε?
Τον Κατσιβελη γιατι δεν τον αξιοποιησε οταν η ομαδα χρειαζονταν επειγοντως και αλλο γκαρντ να βοηθησει?
Τον Μουν γιατι τον εφερε και γιατι τον εδιωξε?
Τον Πετγουει και τον Σιμονς ποιος τους επελεξε?
Τα κακα κοουτσαρισματα με τον Παναθηναικο στους τελικους ποιος τα εκανε?Ειδικα στον 4ο τελικο τη διαφορα ο Παναθηναικος την πηρε με την εισοδο του Κολινς οπου επεμεινε να τον αφηνει μεσα παιρνοντας ο Παναθηναικος διαφορα 10 ποντους μεχρι να ξυπνησει.

Πρωτη φορα βλεπω σε τετοια τρικυμια προπονητη της ομαδας με τοσες αλλαγες παικτων, οπου και κανενας απο αυτους που ηρθαν στην τελικη δεν βοηθησε.Οσο γι'αυτους που γραφουν για την ανακαλυψη του παικτη Ντανστον περισυ ο καλυτερος σεντερ ηταν στην Ιταλια, δεν ηταν Χαινς που ηταν στοιχημα.

Τελοσπαντων ας αλλαξει μυαλα φετος για το καλο της ομαδας και θα τα λεμε.


Ξεχασες τον Κολινς...
Μας βγηκε ο Λοτζεσκυ. Αν το καλοσκεφτεις ενας στα επτα, οχι μ ενα χτυπημα επτα...
Οσο κι αν συμφωνουμε εγω κι εσυ διαφωνουνε οι περισσοτεροι...εχουνε αλλη γνωμη. Διαβασε το ποστ μου στην προηγουμενη σελιδα....Ο Μπαρτζωκας εμεινε και το τι θα βγει η τι θα κανει, μεχρι Χριστουγεννα το πολυ θα εχει φανει.
airg
QUOTE(redleg7 @ Jun 12 2014, 10:06 ) *
αλλα να βλεπω σχολια για το αν αξιζει σαν ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ο Μπαρτζωκας μετα τα συνολικα 60 ματς περσι και φετος στην Ευρωλιγκα(στην πρωτη κατεκτησε τιτλο χωρις 2 τα 2 αμυντικα του οπλα και στην αλλη ειχε το ιδιο ρεκορ στο τοπ 16 με περσι απλα δεν πηρε το πλεονεκτημα) για να κριθει απο τα συνολικα 8 με τον Παο ενταξει απλα ξεπερναει καθε λογικη κατα την γνωμη μου.


φιλε redleg7, δυστυχως αυτα τα ματς σε δυο χρονια κρινανε 4 τιτλους.

Καλως ή κακως την ευρωλιγκα την ξεχναμε σαν θεσμο. Φτωχυναμε πολυ σαν χωρα.

Στο υποβαθμισμενο πρωταθλημα μας, ειναι πλεον οι στοχοι μας.

Εσυ νοιωθεις περηφανος για το περισινο σουιπ;
Νοιωθεις οτι πρεπει να δικαιολογησεις την απωλεια των φετινων τιτλων απο χειροτερη ομαδα;

Με ιδια σχεδον ομαδα και ιδιο προπονητη, περιμενεις κατι καλυτερο;

Μακαρι να χεις δικιο και θα χαρω να κανω κολοτουμπα.

Μεχρι τοτε ομως εχω δικαιωμα κριτικης και με χαρα να μετανοησω.
redleg7
QUOTE (airg @ Jun 12 2014, 18:25 ) *
φιλε redleg7, δυστυχως αυτα τα ματς σε δυο χρονια κρινανε 4 τιτλους.

Καλως ή κακως την ευρωλιγκα την ξεχναμε σαν θεσμο. Φτωχυναμε πολυ σαν χωρα.

Στο υποβαθμισμενο πρωταθλημα μας, ειναι πλεον οι στοχοι μας.

Εσυ νοιωθεις περηφανος για το περισινο σουιπ;
Νοιωθεις οτι πρεπει να δικαιολογησεις την απωλεια των φετινων τιτλων απο χειροτερη ομαδα;

Με ιδια σχεδον ομαδα και ιδιο προπονητη, περιμενεις κατι καλυτερο;

Μακαρι να χεις δικιο και θα χαρω να κανω κολοτουμπα.

Μεχρι τοτε ομως εχω δικαιωμα κριτικης και με χαρα να μετανοησω.


Κριτικη εννοειται να κανει ο οποιοσδηποτε.Δεν την απαγορευει και κανεις.
Αλλα αυτες τις μερες ξεπερασαμε το επιπεδο της κριτικης(γενικα αναφερομαι)στον προπονητη Μπαρτζωκα, περασαμε σε αλλο επιπεδο και φτασαμε στον βαθμο της απαξιωσης με κατι ειρωνικες φωτο,poll της πλακας για το αν παραμεινει ή οχι στην ομαδα κλπ κλπ.

Οπως τιτλος ειναι και ο περσινος Ευρωπαικος αλλα απ οτι βλεπω(και παλι αναφερομαι γενικα και οχι σε σενα φιλε μου) εχει ηδη διαγραφει απο την μνημη αρκετων.
Ομως η περσινη απωλεια του τιτλου ειναι για τα καλα χαραγμενη.

Παντως υπερηφανεια αν κατακτησω την Α1 των 2 ομαδων δεν θα νιωσω.
Θα ενιωθα μια αλφα χαρα την δεκαετια του 90 για προφανεις λογους(ισως και το καλυτερο πρωταθλημα της Ευρωπης).
Υπερηφανεια παντως νιωθω για τον περσινο τιτλο και μαλιστα με τις συνθηκες με τις οποιες επιτευχθηκε(απουσιες κλπ,αλλαγη της ψυχολογιας μετα το 1-4 στο Τοπ 16 που προφανως και αυτη δεν πιστωνεται απο καποιους στον Μπαρτζωκα).

Μην ξεχναμε περσι μετα τις ηττες απο Εφες και Τσεντεβιτα(που δυστυχως δεν ημουν ακομα μελος) τι γινοταν οχι μονο εδω αλλα γενικοτερα ως προς την κριτικη στο προσωπο του κοουτς.

Τον Μαιο εγινε ξανα ο κορυφαιος στην Ευρωπη(ψηφιστηκε και ως τετοιος) και μετα τα γνωστα.Κωλοτουμπα στην κωλοτουμπα.

Αν ειναι καλος τεχνικος ή οχι ειναι περιττο να το αναφερουμε κια μια κουβεντα χιλιοσυζητημενη.

Ξενερα για την απωλεια του τιτλου προφανως και νιωθουν οσοι αγαπανε την ομαδα.
Ομως περισσοτερο (σου μιλαω ειλικρινα)στεναχωρεθηκα που εχασα στα 5 ματς με την Ρεαλ.
Το γιατι και εδω ειναι αυτονοητο.

Επισης λογος δεν μου πεφτει στο τι πρεπει να ξενερωνει τον καθενα και τι οχι.
Γι αλλους δυστυχως εχουν μεγαλυτερη σημασια οι τελικοι της πλακας με τις μπουκες και κατι αγωνες εξ ορισμου στην εδρα του αντιπαλου(οπως περσυ στο Οακα) την στιγμη που στην προηγμενη μπασκετικη Ευρωπη παιζουν φαιναλ 8.

Γι αλλους παλι εχει μεγαλυτερη σημασια η πορεια της ομαδας στην Ευρωλιγκα(οπως και η αρχοντια μου).Και εκει η πορεια του Μπαρτζωκα αποδεδειγμενα ειναι παραπανω απο καλη.Και με την βουλα που λεμε με αντιπαλους τους κορυφαιους οπως Ομπραντοβιτς,Μπλατ,Μεσινα κλπ

Ας στηριξουμε την ομαδα φετος (δεν εχει και νοημα να το συζηταμε απ την στιγμη που παρεμεινε) και στο τελος της τριτης σεζον να συζητησουμε πιο ολοκληρωτικα τα + και τα -
North_gato
Εχω βασιμες υποψιες οτι ο κοκκινοποδαρος ειναι ο εκπροσωπος τυπου της ΚΑΕ και πατζανακης του προπονητη.
T.W.Is.M.
Να προσπαθησω να παιξω λιγο το παιχνιδι των αποφασισμενων εχθρων του Μπαρτζωκα? Πριν γραψετε οτιδηποτε για την επομενη σεζον, παρακολουθηστε τι συμβαινει απεναντι. O Λασμε εμεινε ελευθερος, ο Ματσιουλις το ιδιο και ενδεχομενως να ψαχνουν τροπο να αφησουν και τον Γκιστ. Το μεγαλο προβλημα εναντιον του ΠΑΟ μεσα στο γηπεδο τουλαχιστον ηταν το διδυμο Λασμε-Γκιστ, το οποιο κατ αρχην εσπασε και ισως διαλυθει. Και δευτερευοντως ο Ματσιουλις στο low post. Κι αυτος φευγει! Ο ΠΑΟ μοιαζει να ακολουθει αλλο δρομο πια και να μην επικεντρωνεται τοσο στο πως θα κερδισει τον Ολυμπιακο. Συνεχιζετε να πιστευετε οτι θα συνεχισουμε στο ρυθμο του 5-11?
Μετα απ αυτο διαγραψτε απο τη μνημη σας τα παιχνιδια με τον Παναθηναικο. Πειτε οτι δεν υπαρχει αυτη η ομαδα ως αντιπαλος. Βλεπετε ακομα εναν προπονητη που ΠΡΕΠΕΙ να φυγει?(οχι αν μπορει να φυγει για να ερθει καλυτερος, αυτο το θελουμε ολοι)
Διευκρινιζω οτι δεν ειμαι υποστηρικτης του Μπαρτζωκα! Αν μπορουσα να βρω εναν κορυφαιο προπονητη, θα τον ηθελα πολυ περισσοτερο. Αν μου πει καποιος, σου φερνω τον Μπλατ, θα πηγαινα να τον υποδεχτω. Αν ξαναρχοταν ο Ιβκοβιτς(με τα κολληματα του), θα εκανα πετρα την (αντισερβικη) καρδια μου και θα τον χειροκροτουσα. Αν ερχοταν ο Μεσινα του 2008(και οχι του 2014), θα πανηγυριζα. Αλλα συγγνωμη, για τον Ιβανοβιτς, που ξηλωνει για να φτιαξει ομαδα στα μετρα του(και ενδεχομενως να τη φτιαξει και να παιξει καλο ή αποτελεσματικο μπασκετ), δε θα τον αλλαζα.
frenchman7
Επειδή πολλοί γράφουν για μη αξιοποίηση του Κατσίβελη, εγώ θα πω του χρόνου δανεικός και πολύ του είναι.
Ας αποδείξει ο Κατσίβελης πλέον ότι κάνουν λάθος οι προπονητές, και μετά ας επιστρέψει.

Δύο πράγματα συμβαίνουνε με τούτονε.... Ή έχει βολευτεί-συμβιβαστεί και την έχει αράξει, ή είναι γατάκι και με το που
μπαίνει μέσα κάνει τσίσα του. Όπως και να χει δανεικός μπας και ξυπνήσει

Ας πάρει τον δικό του χρόνο ο Χριστοδούλου
airg
QUOTE(redleg7 @ Jun 12 2014, 19:54 ) *
Παντως υπερηφανεια αν κατακτησω την Α1 των 2 ομαδων δεν θα νιωσω.

Ας στηριξουμε την ομαδα φετος (δεν εχει και νοημα να το συζηταμε απ την στιγμη που παρεμεινε) και στο τελος της τριτης σεζον να συζητησουμε πιο ολοκληρωτικα τα + και τα -

Εδω θα διαφωνησουμε.
-2 πρωταθληματα -2 κυπελα. Αν τα ειχαμε θα ενοιωθα πιο περηφανος, για την ομαδα μου.

Επειδη εμεινε, δεν σημαινει οτι πηρε συγχωροχαρτι. Αλλη η δουλεια των προεδρων και αλλη η δουλεια των οπαδων.

Αν θες την αποψη μου, την εμπιστοσυνη μου, πρεπει να την κερδισει με ωραιο μπασκετ και οχι με ρολοι, αντιδραση στις κινησεις του αντιπαλου εκαστοτε προπονητη και φυσικα με τιτλους.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 12 2014, 20:32 ) *
Να προσπαθησω να παιξω λιγο το παιχνιδι των αποφασισμενων εχθρων του Μπαρτζωκα? Πριν γραψετε οτιδηποτε για την επομενη σεζον, παρακολουθηστε τι συμβαινει απεναντι.

Καταρχην δεν υπαρχουν αποφασισμενοι εχθροι, αλλα αγωνιωδεις αρρωστοι ολυμπιακοί
Αυτη ειναι η βαση της κουβεντας.


Τι κανουν οι απεναντι δεν με νοιαζει.
Φετος ηταν πολυ κακοι αλλα εμεις δεν μπορεσαμε.

Αν του χρονου ειναι χειροτεροι, αυτο δεν σημαινει οτι τους εχουμε.

Το καλυτερο μας πρωταθλημα, ηταν οταν το πηραμε απο την ομαδα του Ομπραντοβιτς.
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 12 2014, 19:32 ) *
Να προσπαθησω να παιξω λιγο το παιχνιδι των αποφασισμενων εχθρων του Μπαρτζωκα? Πριν γραψετε οτιδηποτε για την επομενη σεζον, παρακολουθηστε τι συμβαινει απεναντι. O Λασμε εμεινε ελευθερος, ο Ματσιουλις το ιδιο και ενδεχομενως να ψαχνουν τροπο να αφησουν και τον Γκιστ. Το μεγαλο προβλημα εναντιον του ΠΑΟ μεσα στο γηπεδο τουλαχιστον ηταν το διδυμο Λασμε-Γκιστ, το οποιο κατ αρχην εσπασε και ισως διαλυθει. Και δευτερευοντως ο Ματσιουλις στο low post. Κι αυτος φευγει! Ο ΠΑΟ μοιαζει να ακολουθει αλλο δρομο πια και να μην επικεντρωνεται τοσο στο πως θα κερδισει τον Ολυμπιακο. Συνεχιζετε να πιστευετε οτι θα συνεχισουμε στο ρυθμο του 5-11?
Μετα απ αυτο διαγραψτε απο τη μνημη σας τα παιχνιδια με τον Παναθηναικο. Πειτε οτι δεν υπαρχει αυτη η ομαδα ως αντιπαλος. Βλεπετε ακομα εναν προπονητη που ΠΡΕΠΕΙ να φυγει?(οχι αν μπορει να φυγει για να ερθει καλυτερος, αυτο το θελουμε ολοι)
Διευκρινιζω οτι δεν ειμαι υποστηρικτης του Μπαρτζωκα! Αν μπορουσα να βρω εναν κορυφαιο προπονητη, θα τον ηθελα πολυ περισσοτερο. Αν μου πει καποιος, σου φερνω τον Μπλατ, θα πηγαινα να τον υποδεχτω. Αν ξαναρχοταν ο Ιβκοβιτς(με τα κολληματα του), θα εκανα πετρα την (αντισερβικη) καρδια μου και θα τον χειροκροτουσα. Αν ερχοταν ο Μεσινα του 2008(και οχι του 2014), θα πανηγυριζα. Αλλα συγγνωμη, για τον Ιβανοβιτς, που ξηλωνει για να φτιαξει ομαδα στα μετρα του(και ενδεχομενως να τη φτιαξει και να παιξει καλο ή αποτελεσματικο μπασκετ), δε θα τον αλλαζα.


Μια διευκρινιση για το σκεπτικο μου τουλαχιστον, πολυ περιληπτικα.
Δεν τον θεωρω αχρηστο, κακο η μετριο. Καλος ειναι, αλλα εκ των αποτελεσματων κρινω οτι μετα την κατακτηση του ευρωπαικου η πορεια ηταν φθινουσα. Περσυ χαθηκε το πλεονεκτημα εδρας, και η δικαιολογια οτι δεν ειχαμε ενεργεια απο τη συμμετοχη στο F4, περισσοτερο μου δειχνει οτι απλα θελουμε να πουμε κατι παρα ορθολογικα να εξηγησουμε κατι. Φετος, για να μην πιασω και εγω τις επιλογες παικτων, θεμα που εχουμε ξεζουμισει,εγινε μια αξιοπρεπης πορεια στην ευρωπη αλλα απο το αρχικο της περιοδου, born to win, φτασαμε στο αλλο ακρο και τελικα χασαμε το πρωταθλημα με σπασιμο υστερα απο σπασιμο και κυνηγωντας διαφορες 16 και ποντων ακομα και στην εδρα μας. Και δεν με ενδιαφερει οτι απεναντι μας ειχαμε τον Παναθηναικο, αλλα καποια ομαδα που ειχε τους ιδιους στοχους με εμας. Θεωρω δε οτι η ομαδα αυτη ειχε αντικειμενικες αδυναμιες στελεχωσης και απο καποιο σημειο δεν ειχε προπονητη, κοινως ηταν κατωτερη της δικης μας. Τωρα αν ο Πριφτης η Μανωλοπουλος θεωρηθουν προπονητες, ε τοτε να ενας τουλαχιστον καλυτερος απο τον δικο μας σε προσιτη τιμη, για να μην λεμε οτι δεν κυκλοφορει τιποτα στην αγορα.
Τωρααν ο Παναθηναικος επιλεξει να διαλυσει την ομαδα ειτε για λογους νοοτροπιας , σχεδιασμου ειτε κοστους, εμας κατα καποιο τροπο μας στερει το ενδεχομενο συγκρισης, μια και δεν θα εχουμε την δυνατοτητα να αντιμετωπισουμε την ιδια ομαδα ξανα. Γιατι αν ο Ιβανοβιτς αποτυχει η εστω δεν προλαβει να δημιουργησει αναλογη ανταγωνιστικη ομαδα και τον κερδισουμε, ποιος δεν θα σκεφτει οτι στους τυφλους ο μονοφθαλμος βασιλευει?

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.