Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιώργος Μπαρτζώκας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
plo koon
QUOTE (Voyager @ Apr 11 2013, 16:41 ) *
Quiz της ημέρας : Από πότε και σε ποιο πρωτάθλημα του πλανήτη αλλάζει η μπάλα μεσούσης της περιόδου ;

Αυτό ούτε εγώ το καταλαβαίνω. Ήλπιζα να είναι η ίδια μπάλα με διαφορετικά χρώματα. Αλλά είναι ηλίθιο να έχεις νέα μπάλα. Στεγνά ηλίθιο.
Eddie.Johnson
smiley.gif biggrin.gif 69.gif φοβερό!


Click to view attachment
Reggie Miller #31
Αυτό που λέει στη συνέντευξη ο Μπαρτζώ για το ματς με την Εφές και τη διαφωνία με τον Σπανούλη,τι ακριβώς είχε παιχτεί;
SteveNashidis
Χρόνια πολλά coach ! :Ρ
HLR CENATION
Εστω και τον ΜαΪο θα τον παραδεχτον αρκετοι τον Μπαρτζωκα.

Ηταν συγκλονιστικος σημερα,του πηρε την ταυτοτητα του Μεσινα.

Τετοια αμυνα ειχα χρονια να δω απο ομαδα.

Μπραβο του.
spysta
ΣΟΥΠΕΡ προετοιμασια για την αναχαιτιση της ΤΣΣΚΑ .. ΜΕΓΑΛΟ coachαρσιμα !!
41.gif
GreekNick
Ολοι οσοι κατα τη διαρκεια της χρονιας κραζανε Μπαρτζωκα παρακαλουντε να παρουνε ΤΣΙΧΛΙΤΣΑ. Να βρασω και Μεσινα και Πιαννιτζανι και Μαχμουτι και ολους
tzagasdog
Καταπληκτικό ματς κ. Μπαρτζώκα.

υγ. Μου την έσπασε λίγο που οι δημοσιογραφάρες (οι Έλληνες) του μίλαγαν στον ενικό....

υγ. Τρελή μαγκιά να μιλάει Ελληνικά σήμερα...
natouralistis
Τρίτος Έλληνας προπονητής που πάει σε τελικό Ευρωλίγκας.

Πρώτος Έλληνας που το σηκώνει, αν πάνε όλα καλά.
Eddie.Johnson
QUOTE (GreekNick @ May 11 2013, 08:53 ) *
Ο coach Μπαρτζωκας απεδειξε και στους πλεον δυσπιστους οτι ειναι τοπ επιπεδου οποτε μην εκπλαγουμε να δουμε και την Κυριακη πολυ ετοιμη την ομαδα τακτικα.


Διαφωνώ με την γενικότερη λογική όλων(κυρίως των δημοσιογράφων)απο χτές ότι ο Μπαρτζώκας έδειξε πράγματα και απάντησε στους επικριτές του.

Φυσικά και δέν ανήκω σε αυτούς που θέλουν να φύγει,να εξοριστεί κλπ αλλά το να περνάμε στο άλλο άκρο ότι χτές ξαφνικά έδειξε πόσο προπονηταράς είναι,αποτελεί νομίζω υπερβολή.

Δέν ξέρω άν είδαμε διαφορετικό παιχνίδι χτές,αλλά τα ματάκια μου είδαν μία ομάδα να μασάει σίδερα στην άμυνα και να βγάζει φοβερή ενέργεια και ο αντίπαλος να πιάνεται στον ύπνο και να μήν μπορεί να αντιδράσει μετά.

'Αν κάτι μπορεί να του αναγνωρίσω για χτές είναι ότι μάλλον ψυχολογικά προετοίμασε πολύ καλά τους παίκτες,μέχρι εκεί.

Είδατε καμία ιδιαίτερη τακτική εσείς? Κλασικά ο παλήκαρος 'κοντός' στην ρακέτα μπήκε και τα καθάρισε όλα,ο Σπανούλης ήταν σχετικά σοβαρός επιθετικά και πολύ καλός αμυντικά(ίσως να έπαιξε και πρώτη φορά άμυνα φέτος biggrin.gif)και οι υπόλοιποι έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό για να πάμε τελικό.

Εγώ το χτεσινό το κρίνω σάν μία μεγάλη υπερπρόσπαθεια/συγκέντρωση της ομάδας και ελάχιστα σάν νίκη του προπονητή(είπαμε σίγουρα κι αυτός έβαλε το λιθαράκι του σε αυτά που είδαμε χτές).

Προσοχή,ξαναλέω,δέν εννοώ ότι ο άνθρωπος είναι για να φεύγει απο τον Ολυμπιακό απλά λέω ότι ακόμα δέν έχουμε/έχω δεί κάτι ιδιαίτερο τακτικά απο αυτόν.Αντίθετα μέσα στην χρονιά έχουμε δεί τα άπειρα αρνητικά απο πλευράς του,χωρίς να έχει υπάρξει διόρθωση σε αυτά τα κακώς κείμενα.

Η αυριανή κούπα(αν τα καταφέρουμε)θα αλλάξει ριζικά την ιστορία στη καριέρα του.Άν πάλι δέν τα καταφέρουμε,ο Μπαρτζώκας θα έχει φτάσει πάλι(μετά το κύπελλο)μία ανάσα απο ένα τίτλο(και τί τίτλο...)και δέν θα έχει πιεί νερό απο την πηγή...και θα περιμένουμε να μήν τριτώσει το κακό στους τελικούς της Α1.

Προσωπικά και να χάσουμε άυριο,δέν θα βγώ να κράξω Μπαρτζώκα γιατί έχω δεί όλη την χρονιά πιό είναι το ταβάνι του/της ομάδας και δέν θα είναι παράξενο να κάνουμε μία(απο τις συνηθισμένες τον περασμένο καιρό)άσχημη εμφάνιση.

Καλώς ή κακώς οι τίτλοι κρίνουν τα πάντα στον αθλητισμό και όχι ένα καλό παιχνίδι ή μία καλή εμφάνιση.
benchwarmer
QUOTE(Eddie.Johnson @ May 11 2013, 16:32 ) *
....
Δέν ξέρω άν είδαμε διαφορετικό παιχνίδι χτές,
.....


Σίγουρα. Και μάλλον ο Μεσίνα σύμφωνα με τις δηλώσεις του είδε το ίδιο ματς με εμάς και όχι με σένα.
T.W.Is.M.
QUOTE(Eddie.Johnson @ May 11 2013, 16:32 ) *
Διαφωνώ με την γενικότερη λογική όλων(κυρίως των δημοσιογράφων)απο χτές ότι ο Μπαρτζώκας έδειξε πράγματα και απάντησε στους επικριτές του.

Φυσικά και δέν ανήκω σε αυτούς που θέλουν να φύγει,να εξοριστεί κλπ αλλά το να περνάμε στο άλλο άκρο ότι χτές ξαφνικά έδειξε πόσο προπονηταράς είναι,αποτελεί νομίζω υπερβολή.

Δέν ξέρω άν είδαμε διαφορετικό παιχνίδι χτές,αλλά τα ματάκια μου είδαν μία ομάδα να μασάει σίδερα στην άμυνα και να βγάζει φοβερή ενέργεια και ο αντίπαλος να πιάνεται στον ύπνο και να μήν μπορεί να αντιδράσει μετά.

'Αν κάτι μπορεί να του αναγνωρίσω για χτές είναι ότι μάλλον ψυχολογικά προετοίμασε πολύ καλά τους παίκτες,μέχρι εκεί.

Είδατε καμία ιδιαίτερη τακτική εσείς? Κλασικά ο παλήκαρος 'κοντός' στην ρακέτα μπήκε και τα καθάρισε όλα,ο Σπανούλης ήταν σχετικά σοβαρός επιθετικά και πολύ καλός αμυντικά(ίσως να έπαιξε και πρώτη φορά άμυνα φέτος biggrin.gif)και οι υπόλοιποι έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό για να πάμε τελικό.

Εγώ το χτεσινό το κρίνω σάν μία μεγάλη υπερπρόσπαθεια/συγκέντρωση της ομάδας και ελάχιστα σάν νίκη του προπονητή(είπαμε σίγουρα κι αυτός έβαλε το λιθαράκι του σε αυτά που είδαμε χτές).

Προσοχή,ξαναλέω,δέν εννοώ ότι ο άνθρωπος είναι για να φεύγει απο τον Ολυμπιακό απλά λέω ότι ακόμα δέν έχουμε/έχω δεί κάτι ιδιαίτερο τακτικά απο αυτόν.Αντίθετα μέσα στην χρονιά έχουμε δεί τα άπειρα αρνητικά απο πλευράς του,χωρίς να έχει υπάρξει διόρθωση σε αυτά τα κακώς κείμενα.

Η αυριανή κούπα(αν τα καταφέρουμε)θα αλλάξει ριζικά την ιστορία στη καριέρα του.Άν πάλι δέν τα καταφέρουμε,ο Μπαρτζώκας θα έχει φτάσει πάλι(μετά το κύπελλο)μία ανάσα απο ένα τίτλο(και τί τίτλο...)και δέν θα έχει πιεί νερό απο την πηγή...και θα περιμένουμε να μήν τριτώσει το κακό στους τελικούς της Α1.

Προσωπικά και να χάσουμε άυριο,δέν θα βγώ να κράξω Μπαρτζώκα γιατί έχω δεί όλη την χρονιά πιό είναι το ταβάνι του/της ομάδας και δέν θα είναι παράξενο να κάνουμε μία(απο τις συνηθισμένες τον περασμένο καιρό)άσχημη εμφάνιση.

Καλώς ή κακώς οι τίτλοι κρίνουν τα πάντα στον αθλητισμό και όχι ένα καλό παιχνίδι ή μία καλή εμφάνιση.


Προσεξες τι ελεγε η καρτα της Ευρωλιγκα στο τελος του αγωνα?
"Olympiacos
3rd Title game in 4 years"
Δεν ειναι μονο οι τιτλοι. Και να χασουμε αυριο η ιστορια θα γραψει οτι η Ρεαλ θα εχει βγει πρωταθλητρια Ευρωπης κερδιζοντας τον Ολυμπιακο. Ή αν το διαβασουμε αλλιως, ο Ολυμπιακος θα εχει τερματισει 2ος μεταξυ 24 ομαδων στην Ευρωλιγκα. Αν επαιζε καλα σε ολη τη σεζον, αν ηταν ασταθης ομαδα σε ολη τη χρονια, αν αντιμετωπιζε ευκολους αντιπαλους μεχρι τον τελικο, αν του εκατσε ενα μεγαλο παιχνιδι με την ΤΣΣΚΑ ή μια τραγικη εμφανιση των Ρωσων ή αν ηταν ολη τη χρονια καλυτερος της πρωταθλητριας Ευρωπης, ολα αυτα θα παιζουν μικροτερο ρολο απο την τελικη καταταξη. Περσι ας πουμε ο Ολυμπιακος βγηκε πρωταθλητης Ευρωπης, ενω ειχε χασει με 32 ποντους στη Μοσχα απο τη μετεπειτα αντιπαλο του στον τελικο. Μικρη σημασια ειχε ομως αυτο, οπως και η εικονα της ομαδας στην πρωτη φαση.
Ολα στον αθλητισμο(και οχι μονο) ειναι συγκριτικα. Επιθετικα κι εγω δεν ειδα κατι φοβερο. Μονο που δεν ειναι η επιθεση η δυναμη αυτης της ομαδας. Ειδα ομως μια ομαδα πολυ καλυτερα προετοιμασμενη απο την αλλη, η οποια ηταν το θεωρητικο φαβορι. Δεν εδειξε οτι ειναι προπονηταρας, εδειξε οτι στο χτεσινο ματς βοηθησε περισσοτερο την ομαδα του απ οτι ο αντικειμενικα εκ των κορυφαιων της Ευρωπης Μεσινα.
argeitis
LOCA LOCA πήραμε την κούπα με Μπαρτζώκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif
frenchman7
PASKET
QUOTE(Eddie.Johnson @ May 11 2013, 16:32 ) *
Διαφωνώ με την γενικότερη λογική όλων(κυρίως των δημοσιογράφων)απο χτές ότι ο Μπαρτζώκας έδειξε πράγματα και απάντησε στους επικριτές του.

Φυσικά και δέν ανήκω σε αυτούς που θέλουν να φύγει,να εξοριστεί κλπ αλλά το να περνάμε στο άλλο άκρο ότι χτές ξαφνικά έδειξε πόσο προπονηταράς είναι,αποτελεί νομίζω υπερβολή.

Δέν ξέρω άν είδαμε διαφορετικό παιχνίδι χτές,αλλά τα ματάκια μου είδαν μία ομάδα να μασάει σίδερα στην άμυνα και να βγάζει φοβερή ενέργεια και ο αντίπαλος να πιάνεται στον ύπνο και να μήν μπορεί να αντιδράσει μετά.

'Αν κάτι μπορεί να του αναγνωρίσω για χτές είναι ότι μάλλον ψυχολογικά προετοίμασε πολύ καλά τους παίκτες,μέχρι εκεί.

Είδατε καμία ιδιαίτερη τακτική εσείς? Κλασικά ο παλήκαρος 'κοντός' στην ρακέτα μπήκε και τα καθάρισε όλα,ο Σπανούλης ήταν σχετικά σοβαρός επιθετικά και πολύ καλός αμυντικά(ίσως να έπαιξε και πρώτη φορά άμυνα φέτος biggrin.gif)και οι υπόλοιποι έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό για να πάμε τελικό.

Εγώ το χτεσινό το κρίνω σάν μία μεγάλη υπερπρόσπαθεια/συγκέντρωση της ομάδας και ελάχιστα σάν νίκη του προπονητή(είπαμε σίγουρα κι αυτός έβαλε το λιθαράκι του σε αυτά που είδαμε χτές).

Προσοχή,ξαναλέω,δέν εννοώ ότι ο άνθρωπος είναι για να φεύγει απο τον Ολυμπιακό απλά λέω ότι ακόμα δέν έχουμε/έχω δεί κάτι ιδιαίτερο τακτικά απο αυτόν.Αντίθετα μέσα στην χρονιά έχουμε δεί τα άπειρα αρνητικά απο πλευράς του,χωρίς να έχει υπάρξει διόρθωση σε αυτά τα κακώς κείμενα.

Η αυριανή κούπα(αν τα καταφέρουμε)θα αλλάξει ριζικά την ιστορία στη καριέρα του.Άν πάλι δέν τα καταφέρουμε,ο Μπαρτζώκας θα έχει φτάσει πάλι(μετά το κύπελλο)μία ανάσα απο ένα τίτλο(και τί τίτλο...)και δέν θα έχει πιεί νερό απο την πηγή...και θα περιμένουμε να μήν τριτώσει το κακό στους τελικούς της Α1.

Προσωπικά και να χάσουμε άυριο,δέν θα βγώ να κράξω Μπαρτζώκα γιατί έχω δεί όλη την χρονιά πιό είναι το ταβάνι του/της ομάδας και δέν θα είναι παράξενο να κάνουμε μία(απο τις συνηθισμένες τον περασμένο καιρό)άσχημη εμφάνιση.

Καλώς ή κακώς οι τίτλοι κρίνουν τα πάντα στον αθλητισμό και όχι ένα καλό παιχνίδι ή μία καλή εμφάνιση.

Μεγαλε γνωστη του μπασκετ ηλθε και ο τιτλος ηλθε και η δευτερη καλη εμφανιση.
Ο κοουτς τους πηρε την ταυτοτητα,το κασε του πηγε στο 1.000.000 ,και το τι γραφει ο καθε προπονηταρας στα φορουμ μαλλον δεν τον ενδιαφερει.Ολα τα ξενα σαιτ τον αποθεωνουν(και καποιος ΜΕΣΙΝΑ...).Μαλλον δεν ξερουν μπασκετ...
Eddie.Johnson
Αρχηγέ δέν μπαίνω σε διαδικασία να τσακώνομαι ούτε να ειρωνεύομαι,ο καθένας έχει την αποψή του και την σέβομαι.

Για μένα,μετά και το χτεσινό,ισχύουν τα ίδια για τον Μπαρτζώκα,ούτε ξαφνικά μας έκανε ομαδάρα,ούτε είναι ο προπονηταράς.

Με κέρδισε σε επίπεδο εμπιστοσύνης στο προσώπο του και πλέον πιστεύω ότι θα πάει καλύτερα απο δώ κ πέρα(νομίζω θα ωριμάσει και ίδιος προπονητικά με την Ευρωλίγκα και θα ανταπεξέλθει πιά στην συνεχή πίεση που έχει ο Ολυμπιακός).

QUOTE (kseplenhs @ May 13 2013, 10:04 ) *
Σε γενικές γραμμές πάντως εμφανιστήκαμε καλύτεροι απο όλους.Σαν να φάνηκε πως η πρόκριση και μόνο τους έλυσε τα πόδια.Και είναι απίστευτα σημαντικό πως σε μια πρωτόγνωρα μεγάλη σεζόν καταφέραμε και βγήκαμε πρώτοι


Θα συμφωνήσω απόλυτα με το παρπάνω σχόλιο και θα προσθέσω ότι ίσως έλυσε και τον ίδιο τον Μπαρτζώκα η πρόκριση.

Σαφώς και είναι τεράστιο κατόρθωμα αυτό που πέτυχε(πρώτος Ελληνας προπονητής με Ευρωλίγκα)και πολύ δύσκολα πιστεύω ότι θα καταφέρουν το ίδιο άλλοι Ελληνες προπονητές.

'Ηρθε στον Ολυμπιακό με όνομα καλού προπονητή και παρόλλο που έδωσε ο ίδιος λαβή για την αμφισβήτηση που δέχθηκε όλη την χρονιά,κατάφερε τελικά κερδίσει τον σεβασμό όλων αλλά και να τον εμπιστευτούμε περισσότερο απο δώ κ πέρα.

Όπως χάρηκα όταν άκουσα ότι τον πήραμε,έτσι χαίρομαι και τώρα για αυτό που κατάφερε με τον Ολυμπιακό.

Συγχαρητήρια στον κόουτς και πέριμενουμε δούμε κι άλλες απο τις αρετές του wink.gif
GMF80
QUOTE (frenchman7 @ May 13 2013, 11:57 ) *




Επικό!!!! smiley.gif
Zephyr
O Μπαρτζώκας ούτε είναι Φιλ Τζάκσον (για να βγαίνει στο απυρόβλητο) ούτε είναι προπονητάκος της σειράς (όπως πολλοί λέγαμε εδώ μέσα). Η κατάκτηση της Ευρωλίγκας με τον τρόπο που έγινε το αποδεικνύει. Αν ο Ντούντα πέρσι γνώρισε την αποθέωση επειδή κέρδισε οριακά Μπάρτσα και ΤΣΣΚΑ, με αρκετά "δύσκολα" σουτ (από αυτά που δεν μπαίνουν σε σταθερή βάση), τότε τι να πούμε για τον φετινό Ολυμπιακό που από το βράδυ της Παρασκευής έχει χαζέψει όλη την Ευρώπη? Δεν μπορεί, κάτι θα έχει συνεισφέρει και ο Μπαρτζώκας tongue.gif.
Όλα όμως εξαρτώνται από τους τελικούς του πρωταθλήματος, γιατί βέβαια στην Ελλάδα έχεις μεγαλύτερη πίεση για το πρωτάθλημα της ψαροκώσταινας παρά για την Ευρωλίγκα. Αν η ομάδα παρουσιαστεί έτσι στους τελικούς με ΠΑΟ ο Μπαρτζώκας θα έχει βουλώσει και τον τελευταίο επικριτή του. Αν όχι, οι καταρράκτες είναι πολύ εύκολο να ανοίξουν...
SteveNashidis
Γιώργος Μπαρτζώκας: Από... φύλακας στο κλειστό Αμαρουσίου, στην κορυφή της Ευρώπης

Kάποιοι εδώ μέσα οφείλουν δημόσια συγνώμη για όσα του έχουν σούρει και ανέβασμα βιντεάκι στο youtube με την κωλοτούμπα σε κοντινή πλατεία της γειτονιάς τους
T.W.Is.M.
Ενας ακομα λογος για να πουμε μπραβο σε αυτη την ομαδα και στον προπονητη της ειναι οτι κερδισε και τα δυο παιχνιδια παιζοντας το παιχνιδι του αντιπαλου. Κερδισε την ΤΣΣΚΑ με την αμυνα και τη Ρεαλ με την επιθεση. Ο Ολυμπιακος πηγε και τις 2 ομαδες στο δικο τους "γηπεδο" και τις κερδισε εκει!
Anaz
Aυτο το final four ηταν τρανη αποδειξη-δικαιωση οχι μονο των coaching skills του Μπαρτζωκα αλλα και της δουλειας του ολο το χρονο. Χαιρομαι ιδιαιτερα που αναδειξαμε τον δικο μας μεγαλο προπονητη να ηγηθει του μοντελου αυτου τα επομενα χρονια.
Χαιλαιτ του final four το κοντραστ με τις εικονες του υπερεκτιμημενου και καβαλημενου Μεσινα με το γυαλακι και το attitude καθηγητή πριν το ματς, στις εικονες λυπησης μετα..
Manu7
Ξαναείδα δηλώσεις του Μπαρτζώκα στον Ιωάννου και στεναχωρήθηκα με την πικρία που έβγαλε..Τουλάχιστον 3 μπηχτές με παράπονο σε 1'30 συνέντευξη..

Δυστυχώς πέφτουμε στη λούμπα να κράζουμε αδιάκοπα και χωρίς μέτρο.

Respect από μένα coach για το άριστο κοουτσάρισμα στα 2 ματς του φάιναλ φορ 41.gif . Τα λέμε ξανά στους τελικούς.
mono maroussi
Μπραβο ρε Μπαρτζωκα Μαρουσαρα...απο οταν εφτασες το Μαρουσι ενα βημα απο τους 8 της ευρωλιγκα φανηκε οτι ειχες λαμπρο μελλον
passer

Πάντως πέρα από αναλύσεις για συστήματα, παίκτες, μεταγραφές, αν είναι καλός προπονητής ή όχι κοκ, πόσο μοναδικό αλλά και περίεργο συναίσθημα πρέπει να είναι, ο πρώτος τίτλος που κατακτάς ποτέ στη ΖΩΗ σου να είναι η Ευρωλίγκα;;
gmalamos
QUOTE(passer @ May 14 2013, 03:03 ) *
Πάντως πέρα από αναλύσεις για συστήματα, παίκτες, μεταγραφές, αν είναι καλός προπονητής ή όχι κοκ, πόσο μοναδικό αλλά και περίεργο συναίσθημα πρέπει να είναι, ο πρώτος τίτλος που κατακτάς ποτέ στη ΖΩΗ σου να είναι η Ευρωλίγκα;;


Οντως πραγματικα εντυπωσιακο να κατακτας ως πρωτο τιτλο euroleague το ιδιο αν δεν κανω λαθος εχει και ο ζελικο με παρτιζαν το 92.
passer
Λόγω ηλικίας δεν το χω προλάβει, για να το λες θα ισχύει όμως ο Ζοτς είχε τίτλους ως παίκτης ενώ ο Μπαρτζώκας όχι, γι αυτό έγραψα στη ΖΩΗ του.
PASKET
QUOTE(mono maroussi @ May 13 2013, 20:10 ) *
Μπραβο ρε Μπαρτζωκα Μαρουσαρα...απο οταν εφτασες το Μαρουσι ενα βημα απο τους 8 της ευρωλιγκα φανηκε οτι ειχες λαμπρο μελλον

ΠΕΣ ΤΑ!!!!
Και παρα λιγο PLAYOFF!!!
Eddie.Johnson
QUOTE (Eddie.Johnson @ May 13 2013, 12:50 ) *
Για μένα,μετά και το χτεσινό,ισχύουν τα ίδια για τον Μπαρτζώκα,ούτε ξαφνικά μας έκανε ομαδάρα,ούτε είναι ο προπονηταράς.

Με κέρδισε σε επίπεδο εμπιστοσύνης στο προσώπο του και πλέον πιστεύω ότι θα πάει καλύτερα απο δώ κ πέρα(νομίζω θα ωριμάσει και ίδιος προπονητικά με την Ευρωλίγκα και θα ανταπεξέλθει πιά στην συνεχή πίεση που έχει ο Ολυμπιακός).


θα προσθέσω ότι ίσως έλυσε και τον ίδιο τον Μπαρτζώκα η πρόκριση.


'Ηρθε στον Ολυμπιακό με όνομα καλού προπονητή και παρόλλο που έδωσε ο ίδιος λαβή για την αμφισβήτηση που δέχθηκε όλη την χρονιά,κατάφερε τελικά κερδίσει τον σεβασμό όλων αλλά και να τον εμπιστευτούμε περισσότερο απο δώ κ πέρα.

Συγχαρητήρια στον κόουτς και πέριμενουμε δούμε κι άλλες απο τις αρετές του wink.gif


Τελικά η Ευρωλίγκα δέν του έκανε καλό του Μπαρτζώκα cool.gif

Χτές εκτός του ότι δέν βοήθησε την ομάδα(είτε πρίν το παιχνίδι στην προετοιμασία του αγώνα,είτε κατα την διάρκεια που ο ΠΑΟ μας κάρφωνε το ένα μετά το άλλο σύν τα ελεύθερα τρίποντα)η συμπεριφορά του στον πάγκο απέναντι στους διαιτητές με απογοήτευσε sad.gif

Είσαι πρωταθλητής Ευρώπης ρε μάστορα πιά,άσε την γκρίνια,το θέατρο και τις φωνές και κοίτα πώς θα απαντήσεις στον αντίπαλο προπονητή που έκανε την ομάδα σου σμπαράλια σε 4 περιόδους και εσύ απλά φώναζες 'πάμε γερά παιδιά' shot.gif

Εγώ χτές ειλικρινά περίμενα να τον δώ πολύ ήρεμο,ειδικά απο την στιγμή που η ομάδα σου βλέπεις ότι τα έχει χαμένα,προσπάθησε να τους ηρεμήσεις και να τους πείς δύο πράγματα που πρέπει να κάνουν σωστά μέσα στο παρκέ.

Αν τον βαθμολογούσα για χτές,με άριστα το 10,θα του έδινα -1 για την συμπεριφορά στον πάγκο αλλά και την γενικότερη μή προετοιμασία της ομάδας για το συγκεριμένο ντέρμπι.

Ο Ολυμπιακός,όπως και στον τελικό του κυπέλλου,πιάστηκε στον ύπνο και δέν ξύπνησε ποτέ.Αν η χτεσινή εμφάνιση δέν είναι ευθύνη του προπονητή,τότε μάλλον φταίει η διαιτησία και ο τραυματισμός του Μάντζαρη... rolleyes.gif

Ζόρζ ξύπνα και τρέλλανε μας αύριο smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Eddie.Johnson @ Jun 8 2013, 17:44 ) *
Ο Ολυμπιακός,όπως και στον τελικό του κυπέλλου,πιάστηκε στον ύπνο και δέν ξύπνησε ποτέ.Αν η χτεσινή εμφάνιση δέν είναι ευθύνη του προπονητή,τότε μάλλον φταίει η διαιτησία και ο τραυματισμός του Μάντζαρη... rolleyes.gif


Εγω νομιζω οτι φταιει ο τραυματισμος του Μαυροειδη παντως. smiley.gif
Χτες θα συμφωνησω οτι ηταν εκτος τοπου και χρονου ο Μπαρτζωκας. Οχι τοσο για την ελλειψη αντιδρασης απο τον παγκο, ουτε για την γκρινια στους διαιτητες, αυτο καμια φορα ειναι και μερος του παιχνιδιου. Η ομαδα ομως ηταν αγχωμενη. Επαιζε βιαστικα και οχι γρηγορα που θα λεγε κι ο Χατζη και ηταν ανορθοδοξη ωρες ωρες. Δεν μπορεσε λοιπον να κανει κατι για να αποβαλλουν αυτο το αγχος.
Eddie.Johnson
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 9 2013, 00:24 ) *
Εγω νομιζω οτι φταιει ο τραυματισμος του Μαυροειδη παντως. smiley.gif


Ούτε κάν σήμερα δέν θυμήθηκε τον Μαυροειδή να τον αναφέρει στην συνέντευξη τύπου,που θα ήταν μία καλή δικαιολογία ή τουλάχιστον καλύτερη απο την διαιτησία icon_drunk.gif

Σοβαρά πάντως,μετά το Ευρωπαικό και τον τίτλο του πρώτου Έλληνα προπονητή με ευρωλίγκα,εγώ θα το είχα δεί τύπου 'Ιβκοβιτς/Σοφός...και δέν θα καταδεχόμουν με τίποτα να πέσω στο επίπεδο της πεζής ελληνικής πραγματικότητας.Άντε κάνα μπινελίκι στην γραμματεία,2-3 ειρωνικά χαμογελάκια στους διαιτητές και πολλά συγχαρητήρια στον κόουτςςς Πεδουλάκης για το νίκη σήμερα tongue.gif

Νομίζω δέν του έκανε καθόλου καλό η Ευρωλίγκα ή έστω δέν ήταν ακόμα έτοιμος να διαχειριστεί μία τέτοια μεγάλη επιτυχία. cool.gif

Reggie Miller #31
Με την απουσία του Μάντζαρη έμαθες να ζεις,αλλά ο Λο είναι μεγάλη απώλεια είτε το θέλουμε,είτε όχι,είτε ορισμένοι το αναφέρουν είτε όχι.Είναι τεράστιο το κενό και σε άμυνα και σε επίθεση,ασχέτως αν το περνούν στο ντούκου...
T.W.Is.M.
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 10 2013, 23:18 ) *
Με την απουσία του Μάντζαρη έμαθες να ζεις,αλλά ο Λο είναι μεγάλη απώλεια είτε το θέλουμε,είτε όχι,είτε ορισμένοι το αναφέρουν είτε όχι.Είναι τεράστιο το κενό και σε άμυνα και σε επίθεση,ασχέτως αν το περνούν στο ντούκου...


Ειναι μεγαλη απωλεια σε συνδυασμο και με τον Μαντζαρη. Σκεψου οτι οι δυο τους μεχρι τον Ιανουαριο καλυπταν απολυτα τη μια θεση της πενταδας.
Reggie Miller #31
όπως και να το κάνουμε είναι απώλεια.
Ειδικά από τη στιγμή που ο ΠΑΟ έχει έναν γκαρντ παραπάνω κι εσύ ένα λιγότερο.Αν προσθέσεις και τον Γκέτσε ο οποίος δεν υπολογίζεται...
Eddie.Johnson
QUOTE (mr 3Xdouble @ Jun 13 2013, 17:47 ) *
Να συμπληρώσω επίσης ότι η σειρά κρίθηκε κατά μεγάλο βαθμό στην εμμονή του Μπαρτζώ στα hedge out και είναι απορίας άξιο γιατί έστω και στο 3ο ματς δε δοκίμασε ζώνη.


Απο εμμονές του Μπαρτζώκα χορτάσαμε όλη την χρονιά cool.gif

Το χειρότερο που έκανε ήταν να βάζει τον Πάουελ βασικό στις αρχές 1ής και 3ής περιόδου με αποτέλεσμα να βρισκόμαστε απο την αρχή του αγώνα πίσω στο σκόρ και αργότερα να χάνουμε ότι διαφορά είχαμε χτίσει στο ημίχρονο.(χτές απο το +4 πήγαμε στο -7 νομίζω στην αρχή της 3ης περιόδου)

Βαφτίστηκε ο Πάουελ 5 και αυτό ήταν...Εγώ ειλικρινά τον λυπήθηκα τον αμερικάνο όσο αλλο τόσο με εκνεύριζε ΑΛΛΑ όλο το φταίξιμο είναι αποκλειστικά του προπονητή που ενώ έβλεπε ότι δέν βοηθάει την ομάδα επέμενε να τον βάζει shot.gif

Πλήρη απογοήτευση ο Μπαρτζώκας σε αυτούς του τελικούς,φάνηκε ότι δέν ήξερε να απαντήσει στα τρίκ του Πεδουλάκη.Χτές για παράδειγμα ο Τσαρτσαρής άλλαζε στα σκρίν κ έπαιρνε κοντό αντίπαλο(Λό,Σπανούλη)και μας έκανε γιογιό με 14 πόντους ohmy.gif Δέν είδα σε κανένα σημείο του αγώνα να έχει βρεί το αντίδοτο ο Μπαρτζώκας(όπως και στα άλλα κακα της ομάδας βέβαια).

Κάτι άλλο πολύ σημαντικό είναι οι 3 τεχνικές του Αντις στα 3 παιχνίδια.Για ποιά πειθαρχία εντός ομάδας μιλάμε? Εδώ ο μικρός Παπανικολάου έχει αρχίσει τις διαμαρτυρίες και το ψευτοθέατρο μετά τα καλάθια ή τα υποτιθέμενα φάουλ που δέν του καταλογίζουν...Νομίζω ότι η ομάδα παραέγινε παιδική χαρά(αυτά τα έλεγα κ πρίν το Λονδίνο) rolleyes.gif

Να μείνει,να φύγει...ειλικρινά δέν έχω ξεκάθαρη γνώμη αυτή τη στιγμή.Σίγουρα αξίζει μία δεύτερη ευκαιρία μετα το ευρωπαικό αλλά απο την άλλη νομίζω ότι θα λειτουργεί όλη την χρονιά με αφόρητη πιέση και δέν ξέρω αν μπορεί να ανταπεξέλθει.
T.W.Is.M.
QUOTE(Eddie.Johnson @ Jun 13 2013, 18:41 ) *
Να μείνει,να φύγει...ειλικρινά δέν έχω ξεκάθαρη γνώμη αυτή τη στιγμή.Σίγουρα αξίζει μία δεύτερη ευκαιρία μετα το ευρωπαικό αλλά απο την άλλη νομίζω ότι θα λειτουργεί όλη την χρονιά με αφόρητη πιέση και δέν ξέρω αν μπορεί να ανταπεξέλθει.


Το ιδιο δεν ισχυει και για τον οποιο αντικαταστατη ομως?
Eddie.Johnson
Δέν διαφωνώ,εξαρτάται βέβαια κι απο το πρόσωπο που θα τον αντικαταστήσει.Πχ αν είναι ο 'Ιβκοβιτς δέν πιστεύω να υπάρχει καμία πίεση στο πρόσωπο του.Γενικά πιστεύω ένα ξένο όνομα(παράδειγμα Κουρτινάιντις)θα είχε περισσότερη στήριξη/εμπιστοσύνη απ ότι ο Μπαρτζώκας στην δεύτερη του χρονιά στην ομάδα μας.

Για να μείνουμε όμως στον Ζόρζ tongue.gif,όσο και να απογοητευτήκαμε μαζί του,πιστεύω πρέπει να του δοθεί μία δεύτερη ευκαιρία.Μπορεί στην τελική να μάθει απο τα λάθη του την φετινή χρονιά και του χρόνου να δούμε διαφορετικά πράγματα.

Αν όμως δούμε οτι μείνει και ανανεώσει τον Πάουελ biggrin.gif τότε θα καταλάβουμε όλοι ότι δέν υπάρχει γιατρειά για την πάθηση του smiley.gif

Πιστεύω πάντως ότι θα μείνει τελικά ο Μπαρτζώκας κυρίως γιατί τον εμπιστεύονται απόλυτα οι πρόεδροι.
akratacity
http://basketnet.gr/main/1/a1/articles/1/d...kazan-osfp.html

το εγραψε η πρασινη laugh.gif
PanosIlio
Γεια σου ρε κόουτς με τα βραβεία σου

http://www.euroleague.net/news/i/114542/18...mpiacos-piraeus

Μπράβο του, νομίζω το άξιζε το βραβείο, ειδικά στο F4 η ομάδα ήταν άριστα προετοιμασμένη, άλλο που τα θαλάσσωσε στο Ελληνικό πρωτάθλημα.
ALHOFF33
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129432227

Συνέντευξη του coach στο Β. Σκουντή
Dreamerpanos
Πωπω στο twitter Γκετσεβίτσιους και Άντιτς κράζουν τον Μπαρτζώκα

Gecevicius: Ivkovic was open with players, he talked about everything - game, life abroad. Things have changed after Bartzokas stepped in.

Gecevicius: there was very good chemistry in the team, nice teammates, thats why i didnt ask to release me earlier. it helped to keep morale

Και εδώ η απάντηση του Άντιτς....http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129444064
rankin
καλά το tweet με τη φάτσα του Mr. Bean ...Ολα τα λεφτά... laugh.gif

https://twitter.com/antic12pero/status/3588...8395137/photo/1
Weekendman
Για καλο και για κακό δεν κοβούμε η έστω να περιορίσουμε τα social media στους παίκτες του Ολυμπακού σιγα σιγα; Είδαμε και τις παρενέργειες με Ντορσει....
Air Kef
QUOTE(Weekendman @ Jul 22 2013, 15:10 ) *
Για καλο και για κακό δεν κοβούμε η έστω να περιορίσουμε τα social media στους παίκτες του Ολυμπακού σιγα σιγα; Είδαμε και τις παρενέργειες με Ντορσει....



Μήπως είσαι πανω απο 60-70 ετών;
manj13
Για το γνωστο θεμα με τη Φενερ....

Υ.Γ:Ολα τα λεφτα το ανεκδοτο αριστερα!!!

LFO
Λατρεμενη στηλη ο Πρασινοφρουρος.....

Από τις μικροαπολαυσεις της καθημερινοτητας
rchos
Τι του έκανε ο Μπαρτζώκας αυτουνού και βγάζει τέτοιο πόνο?
Ούτε την γυναίκα να του είχε απαυτόσει...
rankin
QUOTE(LFO @ Sep 5 2013, 15:28 ) *
Λατρεμενη στηλη ο Πρασινοφρουρος.....

Από τις μικροαπολαυσεις της καθημερινοτητας

Μα τη παναγία, δεν διαβάζεται αυτό το πράγμα.. Πόνεσε το μυαλό μου, τσούξανε τα μάτια μου...
Ενα ακόμα αποδεικτικό στοιχείο του πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει, νοητικά, το ανθρώπινο είδος
komag
Αξίζει να παρατηρήσετε την εναρμόνιση του πρωτοσέλιδου της Πράσινης με το περιεχόμενο της συνέντευξης... wacko.gif
roko
Βλεπω την Σερβια του μεγαλου δασκαλου Ντουσαν και με πιανει η καρδια μου ρε παιδια tongue.gif Τι ειχαμε και τι εχουμε τωρα στον παγγο..Χωρις να θελω να μειωσω την αξια του Μπαρτζωκα αλλα ο ανθρωπος ηταν σε αλλο επιπεδο πραγματικα.Μονο που δεν ηταν τοσο ''οικονομικος'' και ''επελεξε'' ο ιδιος να φυγει..
T.W.Is.M.
QUOTE(roko @ Sep 5 2013, 19:03 ) *
Βλεπω την Σερβια του μεγαλου δασκαλου Ντουσαν και με πιανει η καρδια μου ρε παιδια tongue.gif Τι ειχαμε και τι εχουμε τωρα στον παγγο..Χωρις να θελω να μειωσω την αξια του Μπαρτζωκα αλλα ο ανθρωπος ηταν σε αλλο επιπεδο πραγματικα.Μονο που δεν ηταν τοσο ''οικονομικος'' και ''επελεξε'' ο ιδιος να φυγει..


Εγω οποτε τους βλεπω με πιανουν τα νευρα μου. Δηλαδη οχι μονο οταν τους βλεπω εγω, αλλα οταν σκεφτομαι οτι υπαρχουν στο μπασκετ γενικοτερα. Κι ο Ντουντα ομως χτες ηταν ενα τριποντο μακρια απ το να παθει απ τον Καζλαουσκας οτι του ειχε κανει περσι!
Παντως ισως και να εφυγε τη σωστη στιγμη. Οι παιχτες αυτοι και η ομαδα ειχε αρχισει να "μεγαλωνει" και ισως αναγκαζοταν να βγαλει προς τα εξω τα γνωστα πεισματα και κολληματα του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.