Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic - Γ' ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
Jabar
Για το φαγητό έχω να πώ ότι δεν έχετε να φοβηθήτε τίποτε από μένα γιατί είμαι χορτοφάγος το πολύ να φάω
1---- παϊδάκι όπου ---- η μετρική μονάδα tn πχ πράγματι ο φίλος lord of the courts δείχνει πολύ δυνατός και αξιοσέβαστος αντίπαλος κάτι σαν lord of the tavern and lamp . Δεν έχω μούσι αλλά καθόμουνα πολύ κοντά
στον yoda .Για τον ΛΥΚΟ έχω να πω ότι εύχομαι να πέρασε καλά με τις Αγγλίδες να αναπλήρωσε λίγο τις ανάγκες τους να πήρε ρεβανς στο κρεβάτι και να μην πήγε στο γήπεδο με πολλά όνειρα.Την Παρασκευή θα πάω να τον δω και αν μου κάνει το κατάλληλο δώρο σε συνεργασία με τον yoda θα του στείλω ένα διαιτητή biggrin.gif Οσο για τον NIKEFALIN τι περιμένεις από ένα τύπο που έχει σήμα ένα τροχό όλα τα κόβει biggrin.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(gk1 @ Mar 6 2008, 10:34 ) *
λυκε μη τους ακους ρε! μπραβο στην ομαδαρα σας που καταφερε να τους περιορισει μονο στα 3 41.gif 41.gif !! smiley.gif
οσο για το πρωταθλημα το μονο που μπορεις να κανεις απο δω και περα ειναι να παρακαλας smiley.gif icon_drunk.gif
ισωσ ετσι και ο τακαρος παρει το βραβειο του καλυτερου προπονητη τησ ευρωπης ισως να βγει κυβερνηση το πασοκ ισως βρεξει στη κυπρο μετα απο 4 χρονια!
παρακαλα και εχει ο θεος smiley.gif smiley.gif

Κοιτα να δεις πως βγηκαν απο τα λαγουμια τους.
Αμεσως βγαλατε τα κεφαλακια σας να κουνησετε τα αυτακια σας και τις ουρες σας.
Απο δω και περα ομως τερμα η Ευρωπη για μας
και θα εχουμε το μυαλο μας μονο στο πρωταθλημα
και στο κυπελλο. Ξερετε εκει που τρωτε 4.

Φευγω τωρα παω να προλαβω το αεροπλανο,
θα σας κραξω παλι το απογευμα απο την Αθηνα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Jabar @ Mar 6 2008, 13:25 ) *
Για το φαγητό έχω να πώ ότι δεν έχετε να φοβηθήτε τίποτε από μένα γιατί είμαι χορτοφάγος το πολύ να φάω
1---- παϊδάκι όπου ---- η μετρική μονάδα tn πχ πράγματι ο φίλος lord of the courts δείχνει πολύ δυνατός και αξιοσέβαστος αντίπαλος κάτι σαν lord of the tavern and lamp . Δεν έχω μούσι αλλά καθόμουνα πολύ κοντά
στον yoda .Για τον ΛΥΚΟ έχω να πω ότι εύχομαι να πέρασε καλά με τις Αγγλίδες να αναπλήρωσε λίγο τις ανάγκες τους να πήρε ρεβανς στο κρεβάτι και να μην πήγε στο γήπεδο με πολλά όνειρα.Την Παρασκευή θα πάω να τον δω και αν μου κάνει το κατάλληλο δώρο σε συνεργασία με τον yoda θα του στείλω ένα διαιτητή biggrin.gif Οσο για τον NIKEFALIN τι περιμένεις από ένα τύπο που έχει σήμα ένα τροχό όλα τα κόβει biggrin.gif

Μην τον πιστευετε τον γεροΤζαμπαρ.
Θελει 2 κιλα για πλακα στην καθισια του. icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Την εκδικηση μου την πηρα επι 3 19.gif 19.gif 19.gif

Μην μου πειραζετε τον nikefalin.
Παρε κεφαλια αγορι μου, βαλε μπρος την πριονοκορδελα

Τζαμπαρ σε περιμενω την παρασκευη
LordOfTheCourts
Ήρθες που ήρθες ρε Yoda, πες και ένα γεια να σε γνωρίσουμε από κοντά.

Ερώτηση πρός όλους τους φορουμίστες παίχτες και μη, πιστεύετε ότι ο Κρόνος δεν έχει τα φόντα να ανέβει κατηγορία χωρίς τη βοήθεια της διατησίας;

Κάτι άσχετο - σχετικό, το ότι δεν φωνάζουμε για διατησία δεν σημαίνει ότι δεν έχουμε και παράπονα, αλλά δεν νομίζω να καταφέρει κάποιος να αλλάξει τα πράγματα σε αυτή τη κατηγορία.

Στα 2 τελευταία παιχνίδια είχαμε χρεωθεί με 4 φάουλ και είχαν βγει και παίχτες μας με 5 φάουλ αρκετά νωρίς... ούτε καν το αναφέραμε και αναγκαζόμαστε να το λέμε σήμερα για παιχνίδια που έγιναν πριν 2 εβδομάδες, για να σας πούμε τί? ότι η διατησία δεν είναι η καλύτερη στις κατηγορίες ΕΣΚΑ? το γνωρίζουμε όλοι αυτό. Σε αυτές τις κατηγορίες οι διατητές, εκπαιδεύονται και πέρνουν εμπειρίες για εθνικές κατηγορίες.

Δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα ακτός από να τους υποστούμε
LordOfTheCourts
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 5 2008, 14:40 ) *
Ασε ρε παντοφλαααααααααααα
και την προηγουμενη φορα τα ιδια ελεγες


Δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά... θα συμφωνήσω ότι είμαι παντοφλας smiley.gif
Αλλά αποφάσισα να σηκώσω κεφάλι και την επόμενη φορά που θα παλέψετε με το αρνί θα είμαι και εγώ εκεί smiley.gif
nikefalin
QUOTE(Jabar @ Mar 6 2008, 11:25 ) *
Για το φαγητό έχω να πώ ότι δεν έχετε να φοβηθήτε τίποτε από μένα γιατί είμαι χορτοφάγος το πολύ να φάω
1---- παϊδάκι όπου ---- η μετρική μονάδα tn πχ πράγματι ο φίλος lord of the courts δείχνει πολύ δυνατός και αξιοσέβαστος αντίπαλος κάτι σαν lord of the tavern and lamp . Δεν έχω μούσι αλλά καθόμουνα πολύ κοντά
στον yoda .Για τον ΛΥΚΟ έχω να πω ότι εύχομαι να πέρασε καλά με τις Αγγλίδες να αναπλήρωσε λίγο τις ανάγκες τους να πήρε ρεβανς στο κρεβάτι και να μην πήγε στο γήπεδο με πολλά όνειρα.Την Παρασκευή θα πάω να τον δω και αν μου κάνει το κατάλληλο δώρο σε συνεργασία με τον yoda θα του στείλω ένα διαιτητή biggrin.gif Οσο για τον NIKEFALIN τι περιμένεις από ένα τύπο που έχει σήμα ένα τροχό όλα τα κόβει biggrin.gif

laugh.gif laugh.gif , και όχι μόνο διαιτητή , όλο το σετ θα το έχει εαν φροντίσει να ..εκτελωνίσει τα αγαθά laugh.gif laugh.gif
nikefalin
QUOTE(LordOfTheCourts @ Mar 6 2008, 12:29 ) *
Δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά... θα συμφωνήσω ότι είμαι παντοφλας smiley.gif
Αλλά αποφάσισα να σηκώσω κεφάλι και την επόμενη φορά που θα παλέψετε με το αρνί θα είμαι και εγώ εκεί smiley.gif

Η επανάσταση της παντόφλας θα γίνει δηλαδή ?
Yoda
Ο Yoda λέει στον Jabar ... μέ όλο τον σεβασμό επειδή λόγω επαγγέλματος τα πάω καλά με τους αριθμούς θα ήθελα να σας θυμίσω ορισμένα πράγματα .... ο αγώνας σταμάτησε συνολικά 11 φορές , δύο για τις τεχνικές ποινές που δέχτηκε η Εκάλη (η μία στο 17 της Εκάλης που έκανε το σήμα της αλλαγής στον πάγκο του) , η τρίτη για τον τραυματισμό και υποχρεωτική αντικατάσταση του 10 της Εκάλης (που κανείς δεν κατάλαβε γιατί δεν είναι αντιαθλητικό φάουλ η αγκωνιά στα πλευρά πάνω στο μπάσιμο), η τέταρτη επειδή δεν ανανεώθηκε ο χρόνος της επίθεσης της Εκάλης μετά από σούτ που εμφανώς βρήκε στο στεφάνι, δύο φορές για τάιμ αουτ που ζήτησε ο Κρόνος και πέντε φορές για ταιμ άουτ που πήρε η Εκάλη!

Σε 40 λεπτά αγώνα δεν σφυρίχτηκαν ούτε μία φορά βήματα στον Γέρακα και σφυρίχτηκαν πέντε φορές στη Εκάλη (οι δύο σε επιθετικό ριμπάουντ κάτω από το καλάθι πριν σκοράρουν....) σφυρίχτηκε μία φορά «μεταφορά της μπάλας στον 10 του Γέρακα» και καμία στην Εκάλη και δεν σφυρίχτηκε ούτε μία φορά η παράβαση των τριών δευτερολέπτων ούτε στο 14 του Κρόνου ούτε στο 7 της Εκάλης που μάλλον το παράκαναν. Επίσεις 3 φορές έβαλε καλάθι ο Κρόνος ... ακριβώς??? .... με τη λήξη των 24άρων

Το «βάθος» του Γέρακα που λέτε ... λυπάμαι αλλά δεν το είδα πουθενά... εννέα παίκτες έπαιξαν και οι τρείς δεν «ακούμπησαν» κυριολεκτικά την μπάλα (..., 8, 9, χωρίς νούμερο,) .... η μπάλα κυκλοφορεί ΜΟΝΟ μεταξύ των 6, 7, 10, 11 (ονόματα δεν λέμε ...) και τέρμα!
Οργανωμένα συστήματα δεν είδα αλλά μόνο ατομικές προσπάθειες και από τις δύο ομάδες συνεπώς στις μονομαχίες σφύραγαν ότι ήθελαν οι διαιτητές και μου έκανε εντύπωση πως ο (center) 7 της Εκάλης που από όσα διαβάζαμε στην Εφημερίδα και στα φύλλα αγώνων που «ποστάρε» βάζει πάνω από 25+ σε κάθε αντίπαλο ψηλό έμεινε στους μηδέν πόντους (νομίζω).... χωρίς να εκτελέσει ούτε βολή! ... και παράλληλα αχρηστεύτηκε και αμυντικά με δύο φάουλ στο 1 λεπτό και 20 δευτερόλεπτα από το την έναρξη .... και το 3ο φάουλ πριν λήξει το πρώτο δεκάλεπτο!

Ο Yoda λέει ... τώρα πως αυτό συμβαδίζει με αυτό που λέμε ότι οι διαιτητές "άφησαν" το δυνατό παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γέρακας είχε συνολικά 3 ομαδικά και στο ίδιο διάστημα μόνο ο καλύτερος παίκτης της Εκάλης (7) είχε ατομικά 3 φάουλ .... τα συμπεράσματα δικά σας!
Αλλοι θα το πουν «καλή άμυνα» ... άλλοι το πουν «βαράτε ελεύθερα» ... εγώ πάντως ξέρω τι είδα!

Ο Yoda λέει ότι συμφωνώ ότι το Οίον κυκλοφορεί πολύ καλά μπάλα όπως και τα Καλύβια που ίσως έχουν την καλύτερη περιφέρεια από όλες τις ομάδες του Ομίλου .... αλλά Jabar .... η ίδια απείθαρχη, κουρασμένη γερασμένη Εκάλη κέρδισε τη μία ομάδα και έχασε στη λήξη από την άλλη .... σε (τουλάχιστον ) λογικά, εξίσου γρήγορα παιχνίδια αφού το σκόρ των 2 άλλων παιχνιδιών ήταν πολύ υψηλότερο απο αυτό που είδαμε (80+ πόντοι και για τις δύο ομάδες και όχι από 60 - 65!).

Ο Υοda λέει πολύ καλό παιχνίδι Lord of the Courts με την Εκάλη αλλά μην το πάρεις στραβά ούτε τον triponter. ούτε τον Dimaster χαιρέτησα και μάλλον ούτε τον Λύκο και τον Pegasus 12 στον αγώνα τους την Παρασκευή θα χαιρετήσω .... να τελειώσει το πρωτάθλημα και βλέπουμε!

.... άσε που τώρα μας ακούει και .... «Ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το Πριόνι»!!!
3 laloun kai 2 xoreuoun
QUOTE(LordOfTheCourts @ Mar 6 2008, 12:27 ) *
Στα 2 τελευταία παιχνίδια είχαμε χρεωθεί με 4 φάουλ και είχαν βγει και παίχτες μας με 5 φάουλ αρκετά νωρίς... ούτε καν το αναφέραμε και αναγκαζόμαστε να το λέμε σήμερα για παιχνίδια που έγιναν πριν 2 εβδομάδες, για να σας πούμε τί? ότι η διατησία δεν είναι η καλύτερη στις κατηγορίες ΕΣΚΑ? το γνωρίζουμε όλοι αυτό.


Φιλε Lord καταφεραν και σας βγαλαν παιχτη με 5 φαουλ?????Αν παραπονιεσε για αυτο το θεμα τι να πω?Εμεις με το Λαγονησι ειχαμε τους καλυτερους παιχτες μας στο ημιχρονο με 3 και 4 φαουλ η καθε επαφη στο Β' ημιχρονο ηταν φαουλ και φτασαμε στο σημειο να εχουν 5 φαουλ 4 παιχτες μας βασικοι οι υπολοιποι απο 4 και παραλιγο αν μπορουσε το παιχνιδι να παει παραταση θα εμπαινα και εγω με τις πατεριτσες να παιξω λογο ελειψης παιχτων.Οποτε οταν μια ομαδα εχει σχεδον ολους τους παιχτες στο οριο των 5 φαουλ ενα βασικο ειναι οτι δεν μπορει να παιξει σωστη αμυνα και ενα δευτερο οτι η αντιπαλη ομαδα φτανει στο σημειο να βαραει 40+ βολες.Δεν τα λεω για να διαμαρτυρηθω απλα για να σου δειξω οτι υπαρχουν και χειροτερα και σε μεγαλυτερο βαθμο.Αυτο δεν εχει γινει μονο με το Λαγονησι!.Αν οι διαιτητες αφηνουν ενα σκληρο παιχνιδι εν μερη το καλαβαινω(αν και μπορουν να το αποτρεψουν αλλα βαριουντε) αλλα η μια ομαδα να ματωνει να βαλει καλαθι και απο την αλλη η επαφη σε συγκεκριμενους παιχτες να ειναι φαουλ αυτο δεν το καταλαβαινω.Τελοσπαντων....Αυτους εχουμε με αυτους θα προχωρησουμε!!!!

Αντε μωρη θρυλαρα!!!!Υποψιαζομαι οτι βρηκαμε και αλλο παλτο μετα τον Κοβασεβιτς(ηρθε και αυτος για ενσημα σαν τον Ριβαλντο τοτε) και τον Λουα Λουα.Ακουει στο ονομα Μπελουτσι.........Εμεις τουλαχιστον χασαμε απο μια Τσελσι των 450.000.000 λιρων οχι να φοβομαστε στο 89' μην μας ισοφαρισει ο 36χρονος Λουτσιανο......που εχει κανει μπακα σαν τον Τριποντερ smiley.gif smiley.gif
nikefalin
QUOTE(Yoda @ Mar 6 2008, 13:40 ) *
Ο Υοda λέει πολύ καλό παιχνίδι Lord of the Courts με την Εκάλη αλλά μην το πάρεις στραβά ούτε τον triponter. ούτε τον Dimaster χαιρέτησα και μάλλον ούτε τον Λύκο και τον Pegasus 12 στον αγώνα τους την Παρασκευή θα χαιρετήσω .... να τελειώσει το πρωτάθλημα και βλέπουμε!

.... άσε που τώρα μας ακούει και .... «Ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το Πριόνι»!!!

Σωστό αυτό, μην εκτεθούμε και μας ορμήξει κάποιο παλικάρι με τα αποκριάτικα που λέμε και δεν έχουμε που να κρυφτούμε, και γω στη θέση σου το ίδιο ακριβώς θα έκανα laugh.gif laugh.gif

α, επίσης, οποιοδήποτε πρόβλημα που πιθανόν έχεις με τον "σχιζοφρενή δολοφόνο με το Πριόνι" συζητιέται με Pm και μάλιστα επωνύμως με δέσμευση για την εμπιστευτικότητα των στοιχείων.
Yoda
Ο Υοda λέει ότι ο nikefalin μάλλον έχει "κάτω από το μηδέν" αίσθηση του χιούμορ ....
όσο για την σωματική μου υγεία σε βεβαιώνω ότι δεν κινδυνεύω από κάποιον forumista
γιατί στα νιάτα μου δούλευα πόρτα σε νυχτερινά μαγαζιά οπότε ξέρω
να αντιμετωπίζω δύσκολες καταστάσεις ...

O Yoda πάντως λέει ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. .... και δεν έχει κανένα πρόβλημα με
τον nikefalin παρα μόνο με τη μόνιμη μεταφορά όσων γράφω στα ... off topic ...
αλλά μικρό το κακό! τώρα αν παρεξηγήθηκες και δεν θέλεις να έχεις ως σήμα το πριόνι
... τότε ίσως να βάλεις κάποιο .... πιο light κοπτικό μηχάνημα ... όπως π.χ μία λίμα για τα νύχια ...
nikefalin
QUOTE(Yoda @ Mar 6 2008, 14:09 ) *
Ο Υοda λέει ότι ο nikefalin μάλλον έχει "κάτω από το μηδέν" αίσθηση του χιούμορ ....
όσο για την σωματική μου υγεία σε βεβαιώνω ότι δεν κινδυνεύω από κάποιον forumista
γιατί στα νιάτα μου δούλευα πόρτα σε νυχτερινά μαγαζιά οπότε ξέρω
να αντιμετωπίζω δύσκολες καταστάσεις ...

πες μας ότι είσαι της δουλειάς ! έτσι εξηγούνται όλα !
Μετά από αυτήν την εξήγηση δε χρειάζεται κάτι άλλο
dizzy_fingers
Ο dizzy λέει ότι πρόβλημα υπάρχει μεταξύ δύο μελών, να λύνεται μέσω πμ.
Αν και γουστάρουμε τατιάνα, μεσημεριανές εκπομπές και κουτσομπολιά, το σωστό είναι οι διαφορές ανάμεσα σε δύο άτομα που σέβονται τον εαυτό τους να λύνονται μεταξύ τους και όχι ενώπιον τρίτων με σκοπό την απόκτηση της εύνοιάς (μέχρι και λύπησής) τους.

Κοινώς, κουράζεις yoda με τις μπηχτές και το ιδιαίτερο (αρχικά ενδιαφέρον) ύφος σου.
Αν κι εσύ θεωρείς πως ο nikefallin κουράζει με τα πριονίσματά του, στείλε του πμ ή αν δεν καταδέχεσαι να μιλήσεις face 2 face μαζί του, κάντο με εμένα.

Edit: Κουράζετε και οι δύο tongue.gif.
Yoda
O Yoda λέει στον dizzy fingers ότι έχει συγκεκριμένη φιλοσοφία και
προτεραιότητες στη ζωή του και παραθέτει τα "σοφά λόγια"
... που ξέρω ότι θα εκτιμήσεις ....

... " Πιστεύω ακράδαντα πως η καλύτερη στιγμή κάθε άντρα, η μεγαλύτερη εκπλήρωση
όλων όσων αγαπά, είναι όταν έχει παλέψει με την καρδιά του και κείτεται εξουθενωμένος
στο πεδίο της μάχης… Νικητής".

Τον Υoda λέει ότι αυτό τον ενδιαφέρει και αυτό τον εκφράζει απόλυτα!
.... και φυσικά δεν έχει πρόβλημα με τον nikefalin ...
... μικρός είναι και κάποτε από λίμα θα γίνει ... πριονοκορδέλλα!

ΥΓ. αμα τα λέμε με PM ... δεν έχει και πολύ πλάκα... θα είναι σαν να τηλεφωνώ στο
090 για να ακούσω ανέκδοτα!!
dizzy_fingers
Οπότε επιλέγεις να τα μοιράζεσαι δημοσίως για να φτιάχνεις το κέφι όλων μας.
ΟΚ, δεκτόν.

QUOTE
... " Πιστεύω ακράδαντα πως η καλύτερη στιγμή κάθε άντρα, η μεγαλύτερη εκπλήρωση
όλων όσων αγαπά, είναι όταν έχει παλέψει με την καρδιά του και κείτεται εξουθενωμένος
στο πεδίο της μάχης… Νικητής".

Αυτό σημαίνει ότι πρώτα θα πέσουμε ξεροί από την παρουσία σου και μετά θα πανηγυρίσουμε τη συμμόρφωση ή φυγή σου? laugh.gif
Χαίρομαι πάντως που ενστερνίζεσαι αυτήν την άποψη, κι ακόμη περισσότερο κολακεύομαι που έψαξες ενδελεχώς στο ίντερνετ πριν ποστάρεις...

Ο dizzy_fingers αρχίζει και υποψιάζεται ότι ο master Yoda δεν είναι αυτό που δείχνει...αλλά η σκοτεινή πλευρά τον έχει κυριέψει...
nikefalin
QUOTE(Yoda @ Mar 6 2008, 15:14 ) *
O Yoda λέει στον dizzy fingers ότι έχει συγκεκριμένη φιλοσοφία και
προτεραιότητες στη ζωή του και παραθέτει τα "σοφά λόγια"
... που ξέρω ότι θα εκτιμήσεις ....

... " Πιστεύω ακράδαντα πως η καλύτερη στιγμή κάθε άντρα, η μεγαλύτερη εκπλήρωση
όλων όσων αγαπά, είναι όταν έχει παλέψει με την καρδιά του και κείτεται εξουθενωμένος
στο πεδίο της μάχης… Νικητής".

Τον Υoda λέει ότι αυτό τον ενδιαφέρει και αυτό τον εκφράζει απόλυτα!
.... και φυσικά δεν έχει πρόβλημα με τον nikefalin ...
... μικρός είναι και κάποτε από λίμα θα γίνει ... πριονοκορδέλλα!

ΥΓ. αμα τα λέμε με PM ... δεν έχει και πολύ πλάκα... θα είναι σαν να τηλεφωνώ στο
090 για να ακούσω ανέκδοτα!!

μιας και με ξέρει καλά σαν λίμα ο yoda μήπως θα πρέπει να γίνω πριονοκορδέλα με τη δική του αφορμή ?

Αυτό είναι το τελευταίο πόστ για το ζήτημα αυτό , όπως και ότι αφορά τις αμπελοφιλοσοφίες.
Οτιδήποτε από δω και στο εξής αφορά τρίτους και παραβιάζει τον κανονισμό λειτουργίας έτσι θα αντιμετωπίζεται.
Εκτός αν κάποιος παραιτηθεί της βολικής , ασύδοτης και ανερμάτιστης ανωνυμίας και αποφασίσει να παίρνει την ευθύνη των όσων γράφει .
LordOfTheCourts
QUOTE(Yoda @ Mar 6 2008, 13:40 ) *
Ο Yoda λέει στον Jabar ... μέ όλο τον σεβασμό επειδή λόγω επαγγέλματος τα πάω καλά με τους αριθμούς θα ήθελα να σας θυμίσω ορισμένα πράγματα .... ο αγώνας σταμάτησε συνολικά 11 φορές , δύο για τις τεχνικές ποινές που δέχτηκε η Εκάλη (η μία στο 17 της Εκάλης που έκανε το σήμα της αλλαγής στον πάγκο του) , η τρίτη για τον τραυματισμό και υποχρεωτική αντικατάσταση του 10 της Εκάλης (που κανείς δεν κατάλαβε γιατί δεν είναι αντιαθλητικό φάουλ η αγκωνιά στα πλευρά πάνω στο μπάσιμο), η τέταρτη επειδή δεν ανανεώθηκε ο χρόνος της επίθεσης της Εκάλης μετά από σούτ που εμφανώς βρήκε στο στεφάνι, δύο φορές για τάιμ αουτ που ζήτησε ο Κρόνος και πέντε φορές για ταιμ άουτ που πήρε η Εκάλη!

Σε 40 λεπτά αγώνα δεν σφυρίχτηκαν ούτε μία φορά βήματα στον Γέρακα και σφυρίχτηκαν πέντε φορές στη Εκάλη (οι δύο σε επιθετικό ριμπάουντ κάτω από το καλάθι πριν σκοράρουν....) σφυρίχτηκε μία φορά «μεταφορά της μπάλας στον 10 του Γέρακα» και καμία στην Εκάλη και δεν σφυρίχτηκε ούτε μία φορά η παράβαση των τριών δευτερολέπτων ούτε στο 14 του Κρόνου ούτε στο 7 της Εκάλης που μάλλον το παράκαναν. Επίσεις 3 φορές έβαλε καλάθι ο Κρόνος ... ακριβώς??? .... με τη λήξη των 24άρων

Το «βάθος» του Γέρακα που λέτε ... λυπάμαι αλλά δεν το είδα πουθενά... εννέα παίκτες έπαιξαν και οι τρείς δεν «ακούμπησαν» κυριολεκτικά την μπάλα (..., 8, 9, χωρίς νούμερο,) .... η μπάλα κυκλοφορεί ΜΟΝΟ μεταξύ των 6, 7, 10, 11 (ονόματα δεν λέμε ...) και τέρμα!
Οργανωμένα συστήματα δεν είδα αλλά μόνο ατομικές προσπάθειες και από τις δύο ομάδες συνεπώς στις μονομαχίες σφύραγαν ότι ήθελαν οι διαιτητές και μου έκανε εντύπωση πως ο (center) 7 της Εκάλης που από όσα διαβάζαμε στην Εφημερίδα και στα φύλλα αγώνων που «ποστάρε» βάζει πάνω από 25+ σε κάθε αντίπαλο ψηλό έμεινε στους μηδέν πόντους (νομίζω).... χωρίς να εκτελέσει ούτε βολή! ... και παράλληλα αχρηστεύτηκε και αμυντικά με δύο φάουλ στο 1 λεπτό και 20 δευτερόλεπτα από το την έναρξη .... και το 3ο φάουλ πριν λήξει το πρώτο δεκάλεπτο!

Ο Yoda λέει ... τώρα πως αυτό συμβαδίζει με αυτό που λέμε ότι οι διαιτητές "άφησαν" το δυνατό παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γέρακας είχε συνολικά 3 ομαδικά και στο ίδιο διάστημα μόνο ο καλύτερος παίκτης της Εκάλης (7) είχε ατομικά 3 φάουλ .... τα συμπεράσματα δικά σας!
Αλλοι θα το πουν «καλή άμυνα» ... άλλοι το πουν «βαράτε ελεύθερα» ... εγώ πάντως ξέρω τι είδα!

Ο Yoda λέει ότι συμφωνώ ότι το Οίον κυκλοφορεί πολύ καλά μπάλα όπως και τα Καλύβια που ίσως έχουν την καλύτερη περιφέρεια από όλες τις ομάδες του Ομίλου .... αλλά Jabar .... η ίδια απείθαρχη, κουρασμένη γερασμένη Εκάλη κέρδισε τη μία ομάδα και έχασε στη λήξη από την άλλη .... σε (τουλάχιστον ) λογικά, εξίσου γρήγορα παιχνίδια αφού το σκόρ των 2 άλλων παιχνιδιών ήταν πολύ υψηλότερο απο αυτό που είδαμε (80+ πόντοι και για τις δύο ομάδες και όχι από 60 - 65!).

Ο Υοda λέει πολύ καλό παιχνίδι Lord of the Courts με την Εκάλη αλλά μην το πάρεις στραβά ούτε τον triponter. ούτε τον Dimaster χαιρέτησα και μάλλον ούτε τον Λύκο και τον Pegasus 12 στον αγώνα τους την Παρασκευή θα χαιρετήσω .... να τελειώσει το πρωτάθλημα και βλέπουμε!

.... άσε που τώρα μας ακούει και .... «Ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το Πριόνι»!!!


Παραπάνω Joda, δυστηχώς διάβασα την ΑΠΑΞΙΩΣΗ μιας προσπάθειας 10 - 12 ανθρώπων να πραγματοποιήσουν μια σημαντική νίκη για τη πορεία τους. Αν κάνουμε μια σύζήτηση με τα παιδιά της Εκάλης (είναι συμπαίκτες μου και σε παρείστικη ομάδα του Άγιου Κοσμά) θα καταλάβουμε ότι στα περισσότερα παιχνίδια που έχουν χάσει τους φταίνε πάντα τα ίδια πράγματα, το ξύλο που έχουν δεχθεί και τα αντίθετα σφυρίγματα... έλεος πια.

Θα συμφωνήσω με τον dizzy_fingers πρέπει να σε έχεικυριεύσει η σκοτεινή δύναμη... κα΄τι πρέπει να κάνεις... smiley.gif
LordOfTheCourts
QUOTE(3 laloun kai 2 xoreuoun @ Mar 6 2008, 13:45 ) *
Φιλε Lord καταφεραν και σας βγαλαν παιχτη με 5 φαουλ?????Αν παραπονιεσε για αυτο το θεμα τι να πω?Εμεις με το Λαγονησι ειχαμε τους καλυτερους παιχτες μας στο ημιχρονο με 3 και 4 φαουλ η καθε επαφη στο Β' ημιχρονο ηταν φαουλ και φτασαμε στο σημειο να εχουν 5 φαουλ 4 παιχτες μας βασικοι οι υπολοιποι απο 4 και παραλιγο αν μπορουσε το παιχνιδι να παει παραταση θα εμπαινα και εγω με τις πατεριτσες να παιξω λογο ελειψης παιχτων.Οποτε οταν μια ομαδα εχει σχεδον ολους τους παιχτες στο οριο των 5 φαουλ ενα βασικο ειναι οτι δεν μπορει να παιξει σωστη αμυνα και ενα δευτερο οτι η αντιπαλη ομαδα φτανει στο σημειο να βαραει 40+ βολες.Δεν τα λεω για να διαμαρτυρηθω απλα για να σου δειξω οτι υπαρχουν και χειροτερα και σε μεγαλυτερο βαθμο.Αυτο δεν εχει γινει μονο με το Λαγονησι!.Αν οι διαιτητες αφηνουν ενα σκληρο παιχνιδι εν μερη το καλαβαινω(αν και μπορουν να το αποτρεψουν αλλα βαριουντε) αλλα η μια ομαδα να ματωνει να βαλει καλαθι και απο την αλλη η επαφη σε συγκεκριμενους παιχτες να ειναι φαουλ αυτο δεν το καταλαβαινω.Τελοσπαντων....Αυτους εχουμε με αυτους θα προχωρησουμε!!!!

Αντε μωρη θρυλαρα!!!!Υποψιαζομαι οτι βρηκαμε και αλλο παλτο μετα τον Κοβασεβιτς(ηρθε και αυτος για ενσημα σαν τον Ριβαλντο τοτε) και τον Λουα Λουα.Ακουει στο ονομα Μπελουτσι.........Εμεις τουλαχιστον χασαμε απο μια Τσελσι των 450.000.000 λιρων οχι να φοβομαστε στο 89' μην μας ισοφαρισει ο 36χρονος Λουτσιανο......που εχει κανει μπακα σαν τον Τριποντερ smiley.gif smiley.gif


Δεν ΄βλέπω παράλογο να βγαίνει κάποιος με 5 φάουλ, αλλά με 5 φάουλ που δεν έχει κάνει ούτε τα 3... τότε είναι παράλογο...
Ξέρεις τι με ενοχλεί περισσότερο... όσες φορές αδικηθήκαμε, δεν γκρινιάξαμε κανένας από την ομάδα μου σε αυτό το φόρουμ γιατι η μπασκετική μας παιδία δεν μας το επέτρεψε ή ακόμα ίσως να έχουμε καταλάβει ότι και η λάθος διαιτησία, μέσα στο παιχνίδι είναι... Αλλά αντιθέτως κάθε φορά που ίσως μας παίζει καλύτερα η διαιτησία ακούμε διάφορα σχόλια και τα υπομένουμε. Πάντως ειλικρινά ποτέ δεν μου αρέσει να πέρνουμε παιχνίδι με την διαιτησία... όπως φαντάζομαι κανένας παίχτης δεν το θέλει αυτό.
Yoda
Ο Yoda λέει στον dizzy fingers ότι προσπαθεί πάντα να είναι ενημερωμένος πριν μιλήσει και ότι ήδη εξετάζει διάφορα «κλασικά» σενάρια .... για το «τέλος»

Στις αρχαίες τραγωδίες στο τέλος επέρχεται η ... «κάθαρση» ... για την ικανοποίηση του λαϊκού αισθήματος .... αλλά δεν βλέπω τον Yoda να «κολλάει» ως Ιφιγένεια ...

Στα comic o ήρωας καβαλάει είτε το άλογο του ... είτε τη μπέρτα του ... είτε το web του (κυριολεκτικά και μεταφορικά) .... και την «κάνει» ... γενικώς!
Αυτό είναι πιθανό σενάριο αλλά. σκέψου καβάλα στη Ντόλλυ μαζί τον Λούκυ Λούκ και τον Υoda να τραβούν προς το ηλιοβασίλεμα ... ... αυτό ούτε στη gay ταινία στο “Brοkeback Mountain” .... δεν έγινε!

- Στα sequel όπως ο Πόλεμος των Άστρων όμως ....... πάντα πρέπει να προηγηθεί μία μακρά , κρυμμένη και επίπονη εσωτερική πάλη του ήρωα .... παράλληλα με μία φανερή εξωτερική μάχη του καλού με το κακό .... αυτό το τέλος το προτιμώ ... αλλά ομολογώ ότι όντως έχω το δίλημμα .... «γιατί να μην είμαι με τους ....κακούς??» ....

Ο Yoda λέει ... στο κάτω κάτω αυτοί που νικάνε στο τέλος είναι πάντα οι «καλοί» .... γιατί αυτοί τελικά γράφουν την ιστορία .... όχι όμως γιατί είχαν απαραίτητα δίκιο ....

Ελπίζω η Δύναμη να με καθοδηγήσει σωστά!
v-span
QUOTE(Yoda @ Mar 6 2008, 00:14 ) *
O Yoda λέει στον V-Span ότι αυτό που λέω απο την αρχή είναι να μιλάμε και να μην κουκουλώνουμε! Η δημοσιοποίηση των πραγμάτων είναι η μόνη αντίδραση ... αλλά νομίζεις ότι τυχαία δεν γράφουν πλέον οι εφημερίδες για τον όμιλο μας? Τυχαία δεν δίνουν κάποιοι παράγοντες στοιχεία των αγώνων τους (ή των αναβολών) ή των διαιτητών που τους σφυρίζουν ....
Κάθε παιχνίδι το «ζούν» απο μέσα 2-3 παίκτες από κάθε ομάδα και το βλέπουν άλλοι 3-4 φίλαθλοι, παράγοντες διαιτητές κλπ απο τις κερκίδες (και μιλάω για όσους γράφουν εδώ μέσα) με αποτέλεσμα να μπορούμε να μαθαίνουμε αρκετές απόψεις για κάθε ματς και να μπορεί να βγάλει ο καθένας το συμπέρασμα του. Δυστυχώς όμως εδώ στο forum αντί να ενθαρρύνουμε τις συζητήσεις ... τις «κόβουμε»

Ο Yoda λέει ότι όσο βγάζεις τα πράγματα “στη φόρα” τόσο πιο πολύ αποδυναμώνεις όσους λειτουργούν υπόγεια. ... αλλά εδώ καταντήσαμε όταν μιλάμε για διαιτητές και περίεργες αναβολές σε στέλνουν απευθείας off topic «στα χαβαλέ ζητήματα» έτσι αντί να ενισχύουμε κάποια χρήσιμα συμπεράσματα που μπορούν να βγούν για το καλό όλων, στην ουσία ακυρώνουμε και την ύπαρξη του forum που περιορίστηκε σε σουβλάκια μπίρες και τζατζίκια . Παράλληλα όσοι λένε κάτι διαφορετικό «κατατάσσονται» στους γραφικούς ...

Ο Yoda λέει ότι για το χθεσινό παιχνίδι που δέκα μέρες πριν πάω να το δω είχα γράψει ότι «βρόμαγε» .... από τον γελοίο τρόπο που είχε αναβληθεί προκειμένου να γίνει πρώτα το Εκάλη- Καλύβια ... ήταν τελικά ένα απίστευτο χειρουργείο! Είδα πράγματα που δεν τα έχω ξαναδεί μαζεμένα σε έναν αγώνα που ήταν απόλυτα ενδεικτικά της νοοτροπίας νταβατζή που προανέφερες. .... ε και?

Ο Υοda λέει ότι αυτό που θέλουν να μάθεις εσύ και κάθε άλλος είναι το τελικό σκορ .... τα πως και τα γιατί ... «βάλτα κάτω απο το χαλί και ξέχνα τα» γιατί αν αρχίσουν να καταγράφονται κάπου έστω και ανεπίσημα (όπως το forum), τότε μπορεί να αρχίσουν να γίνονται συσχετισμοί ... και τα δήθεν τυχαία γεγονότα να αρχίζουν να βγάζουν κάποιο άλλο νόημα ...

¨Οσο για τις νόμιμες ενέργειες διαμαρτυρίας .... καλύτερα ξέχνα το! .... όταν το μόνο κριτήριο είναι το φύλλο αγώνα και η καταθέσεις των διαιτητών ... τότε είναι σαν να καταγγέλλεις .... τον δικαστή στο ... παραδικαστικό κύκλωμα και να περιμένεις να τιμωρηθεί! .... και να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι τόσο «ανώτεροι» άνθρωποι για να ξεχάσουν γρήγορα ότι τους κατήγγειλες και αμφισβήτησες την απόλυτη εξουσία τους ...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, πραγματικά. Απλά το δυσάρεστο είναι ότι όταν ξέρεις πως είσαι black list πρέπει να παίζεις πολύυυυ καλύτερα από τους διεκδικητές για να κερδίσεθς και τους εφτά που παίζουν αντίπαλοι...
dizzy_fingers
QUOTE(Yoda @ Mar 6 2008, 17:44 ) *
Ο Yoda λέει στον dizzy fingers ότι προσπαθεί πάντα να είναι ενημερωμένος πριν μιλήσει και ότι ήδη εξετάζει διάφορα «κλασικά» σενάρια .... για το «τέλος»

Στις αρχαίες τραγωδίες στο τέλος επέρχεται η ... «κάθαρση» ... για την ικανοποίηση του λαϊκού αισθήματος .... αλλά δεν βλέπω τον Yoda να «κολλάει» ως Ιφιγένεια ...

Στα comic o ήρωας καβαλάει είτε το άλογο του ... είτε τη μπέρτα του ... είτε το web του (κυριολεκτικά και μεταφορικά) .... και την «κάνει» ... γενικώς!
Αυτό είναι πιθανό σενάριο αλλά. σκέψου καβάλα στη Ντόλλυ μαζί τον Λούκυ Λούκ και τον Υoda να τραβούν προς το ηλιοβασίλεμα ... ... αυτό ούτε στη gay ταινία στο “Brοkeback Mountain” .... δεν έγινε!

- Στα sequel όπως ο Πόλεμος των Άστρων όμως ....... πάντα πρέπει να προηγηθεί μία μακρά , κρυμμένη και επίπονη εσωτερική πάλη του ήρωα .... παράλληλα με μία φανερή εξωτερική μάχη του καλού με το κακό .... αυτό το τέλος το προτιμώ ... αλλά ομολογώ ότι όντως έχω το δίλημμα .... «γιατί να μην είμαι με τους ....κακούς??» ....

Ο Yoda λέει ... στο κάτω κάτω αυτοί που νικάνε στο τέλος είναι πάντα οι «καλοί» .... γιατί αυτοί τελικά γράφουν την ιστορία .... όχι όμως γιατί είχαν απαραίτητα δίκιο ....

Ελπίζω η Δύναμη να με καθοδηγήσει σωστά!

Παράτα το αδερφέ...ο κόσμος είναι έξυπνος και δεν τσιμπάει. Quit trying wink.gif.
trifyllo
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 6 2008, 11:31 ) *
Κοιτα να δεις πως βγηκαν απο τα λαγουμια τους.
Αμεσως βγαλατε τα κεφαλακια σας να κουνησετε τα αυτακια σας και τις ουρες σας.
Απο δω και περα ομως τερμα η Ευρωπη για μας
και θα εχουμε το μυαλο μας μονο στο πρωταθλημα
και στο κυπελλο. Ξερετε εκει που τρωτε 4.

Φευγω τωρα παω να προλαβω το αεροπλανο,
θα σας κραξω παλι το απογευμα απο την Αθηνα.


Μπράβο, καλά μας τη λες! 41.gif 41.gif

Επίσης θα μπορούσες να θυμηθείς το 3-0 της Ριζούπολης, τους 32 πόντους στο μπάσκετ, την ευρωπαϊκή πορεία στο πόλο, το 7-0 στο beach τάβλι και το Ολυμπιακό Στάδιο (ΟΑΚΑ) που είναι καλύτερο απ'το Παναθηναϊκό στάδιο (Καλλιμάρμαρο)! icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Πάντως για την χθεσινή τσόντα, που δεν θέλατε και πολύ για να σπάσετε το ατομικό ρεκόρ του 7-0 απ'τη Γιούβε, δεν θα μιλήσεις καθόλου! Καλή μέθοδος... 77.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(trifyllo @ Mar 7 2008, 02:44 ) *
Μπράβο, καλά μας τη λες! 41.gif 41.gif

Επίσης θα μπορούσες να θυμηθείς το 3-0 της Ριζούπολης, τους 32 πόντους στο μπάσκετ, την ευρωπαϊκή πορεία στο πόλο, το 7-0 στο beach τάβλι και το Ολυμπιακό Στάδιο (ΟΑΚΑ) που είναι καλύτερο απ'το Παναθηναϊκό στάδιο (Καλλιμάρμαρο)! icon_drunk.gif icon_drunk.gif

32 ποντους?????????????
Αν θυμαμαι καλα ηταν 35.

Επισης εχω παρει και στο βολλευ ερωπαικο.
Ξερεις εκει που εγραφαν οι φυλλαδες σας προχθες οτι πατε για να το παρετε φετος,
αλλα ηρθαν παλι αυτοι οι καταραμενοι οι Ιταλοι και αντιο ζωη (με την Μαρθα Βουρτση)

Την τεσσαρα βλεπω την ξεχασαμε.

Δεν μας ειπες ομως εσεις με ποιον παιζατε την Τεταρτη??????
Και γενικα με ποιους παιξατε στο CH.L.????????

Α, ξεχασα δεν παιζατε εκει.
Παιζατε εκει που παιζουν οι τριτοι.

Και επισης αν θυμαμαι καλα, χθες δεν ειχε η Τσελσι δοκαρι
αλλα ο Μπελουτσι
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(LordOfTheCourts @ Mar 6 2008, 14:29 ) *
Δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά... θα συμφωνήσω ότι είμαι παντοφλας smiley.gif
Αλλά αποφάσισα να σηκώσω κεφάλι και την επόμενη φορά που θα παλέψετε με το αρνί θα είμαι και εγώ εκεί smiley.gif

Αντε να το δω και να μην εισαι μονο δηλωσεις,
σαν τον Γιαννακη τον Γκουμα

QUOTE(nikefalin @ Mar 6 2008, 15:28 ) *
laugh.gif laugh.gif , και όχι μόνο διαιτητή , όλο το σετ θα το έχει εαν φροντίσει να ..εκτελωνίσει τα αγαθά laugh.gif laugh.gif

Μολις τελειωσει η απεργια στο λιμανι του ΠΕΙΡΑΙΑ (με μεγαλα γραμματα για να σκατε)
το εμπορευμα θα ερθει φρεσκολουσμενο και φρεσκοξυρισμενο
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Yoda @ Mar 7 2008, 01:37 ) *
( ... Λύκε ελπίζω να γύρισες νωρίς και να είδες σχολιασμό Αλέφαντου στον ΑΝΤ1 για το χθεσινό ματς ... και να λέει μεταξύ άλλων .... «Τιτίκα» τον Σίσιτς!!)

ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ

Εχασα τον ΜΕΓΑ ΑΛΕΦΑ??????????????????????????

Μηπως το εχει γραψει κανεις στο βιντεο??????
trifyllo
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 7 2008, 03:49 ) *
Και επισης αν θυμαμαι καλα, χθες δεν ειχε η Τσελσι δοκαρι
αλλα ο Μπελουτσι


Σωστά. η Τσέλσι έβαλε γκολ. Και όχι 1, αλλά 3.

Βέβαια, το δοκάρι του Μπελουτσι ήταν πιο σημαντικό απ'την 3-άρα, έχεις δικιο! evilmonkey.gif
Jabar
Ολη αυτή η φιλολογία για το πόσο δυνατά πιρούνια υπάρχουν στην Γ ΕΣΚΑ είναι μύθος.Μετά το ματς της Κηφισιάς πήγαμε για μάσα .Ενα σας λέω ευτυχώς που είχα φάει πριν το ματς μακαρονάδα γιατί κόντεψα να λιμοκτονήσω.
Jabar
Σας περιμένω όλους στο παιχνίδι της 17/03/2008 ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 21.00 και να σας κεράσω και να
δείτε πως τρώνε. Στην εκδήλωση θα πάρουν μέρος και τα μπαλέτα του Λύκου.
Yoda
O Yoda λέει στον mog#4 ότι είναι κοινά αποδεκτό ότι το παιχνίδι του Οίον με τον Γέρακα θα κριθεί κυρίως από την κυκλοφορία της μπάλας που είναι και δική σου ευθύνη να μοιράσεις σωστά το παιχνίδι .... Τώρα αν καταφέρεις να σκοράρεις 3-4 εύστοχα περιφερειακά σουτάκια ( γιατί δεν σε βλέπω καλά αν κάνεις μπασίματα με τον «πλοκάμια» τον 14 )... θα γίνεις ήρωας του μάτς.. Στο λέω επειδή θεωρώ ότι συχνά εσένα θα επιλέξουν να μένεις ελεύθερος με τα double team που παίζει ο Γέρακας. Προπονήσου στα σούτ από 4 ½ έως 6 ½ μέτρα!

O Yoda λέει στον nikefalin ...”are you talking to me?”

O Yoda λέει στον Lord of the Courts ... 20 αθλητικές εφημερίδες και 30 αθλητικά ένθετα στις πολιτικές εφημερίδες υπάρχουν .... κάπου δεν θα βρώ να γράψω κάποια στιγμή?

O Yoda λέει στον V-Span ... πάντως πέρα από τη διαιτησία που ενδεχομένως δεν θα είναι πολύ ευγενική μαζί σας μέχρι το τέλος της χρονιάς ... δεν σας βλέπω ικανούς να μην κάνετε καμία ήττα μέχρι το τέλος αφου θα παίξετε και με τις τέσσερις πρώτες ομάδες (Γέρακα έξω, Οιον μέσα, Καλύβια μέσα, Εκάλη έξω) .... και χάσατε 2 φορές από τον Κούρο που πάει ... ολοταχώς για τα ... ανοιχτά της Δ ΕΣΚΑ!

O Yoda λέει στον Pegasus 12 ... δεν σας βλέπω καθόλου καλά ...

O Yoda λέει στον Jabar αν είναι σοβαρή η πρόσκληση για φαγητό τότε .... Ζήτω ο Χολαργός! ... και το Ιασώ General στη Μεσογείων! Ζήτω .... και η πέμπτη έκτη έβδομη στάση Χολαργού και η Φανερωμένη ....και η εκκλησία και τα γηπεδάκια (η αριστερή μπασκέτα όπως μπαίνουμε που παίζουν οι «καλοί» ...) Κάτω η Ηλιούπολη ... τι ώρα τρώμε?

O Yoda λέει στον Dimaster και τον triponter ότι αφού πήγατε παρεούλα (θα είστε και μελλοντικοί συμπαίκτες?) να δείτε τον Λύκο .... τώρα καταλαβαίνω γιατί ο Dimaster έμεινε στους μηδέν πόντους στο μάτς Γέρακας – Εκάλη .... και τώρα εξηγούνται και «τα τετ α τετ» του κόουτς Σφήκα με όλους τους παίκτες της πεντάδας Εκάλης μετά το ματσάκι .... Βλέπω μεταγραφές! .... δύσκολη η Β’ ΕΣΚΑ και έχει απαιτήσεις.... Λέτε να ανέβει ο Γέρακας και να παίζει με την πεντάδα της Εκάλης???

O Yoda λέει στον Λύκο ....μεγάλη νίκη με Κούρο και τεράστια βαθμολογική ανάσα ... αλλά ακόμα είσαι 2 νίκες κάτω από τη σωτηρία ... βέβαια ένα «διπλό» θέλεις με Γέρακα (triponter) που σίγουρα ανέβηκε) και με Εκάλη (Dimaster) που δεν κυνηγάει άνοδο) και η Κηφισιά σώθηκε! .....

Ο Υοda λέει ... TF Lagonisi ....σε έφαγε ο Λύκος ... στις δημόσιες σχέσεις ... εσύ έχεις δίπλα σου ΤΟ ΤΡΙΓΩΝΟ στα Καλύβια για να κάνεις τις επαφές σου .... αλλά απ’ ότι κατάλαβα η παραμονή στη Γ ΕΣΚΑ πέρασε από «Τα γουρουνάκια» της Κηφισιάς! ... αν ο Λύκος στείλει και τα ρώσικα μπαλέτα στον Jabar στον Χολαργό .... τότε τύφλα να έχουν οι γούνες στον Ισπανό διαιτητή (Δυναμό Μόσχας -ΠΑΟ δεν ήταν?) .... και τα pampers του Κοσκωτά !

O Yoda λέει στον dizzy ότι ... διαφωνεί. κάθετα ... ζούμε στην εποχής της «χρυσής μετριότητας» .... και συνηθίσαμε να μας περιβάλλει και να ορίζει το μέτρο σύγκρισης η βλακεία και η κουτοπονηριά ...
3 laloun kai 2 xoreuoun
Καλημερα σε ολους.Ευχομαι Χρονια Πολλα και καλα Κουλουμα!!Σηκωστε ψηλα τους χαρταετους........

Ειμαι ο πρωτος που γραφω μετα το χθεσινο παρτυ.Πραγματικα ηταν πολυ ωραιο.........Gk1 εισαι super!!!!!


Τη δουλεια εχει ο Φαραω ο Scary Movie και ενας κουτσος μαζι να φωτογραφιζονται???Λεπτομεριες αργοτερα.....

Εχθες μετα απο καιρο(μετα τον τραυματισμο) βγηκα και ειχα για παρτενερ τον Λυκο και καποιες ομορφες παρουσιες!!!!Συναντησαμε τον διοργανωτη Gk1 και το αποτελεσμα ηταν τελειο.................Αντε και του χρονου με υγεια smiley.gif smiley.gif


Προς ολους τους καλοφαγαδες.........
1)φατε σημερα ελευθερα δεν παχαινουν,ερχετε 40 μερες νηστεια smiley.gif smiley.gif smiley.gif

2) βαφτιστε τα αρνια,τα κοντοσουβλια τα κοκορετσια τα εξοχικα σε καλαμαρακια,χταποδακια,γαρδιουλες εεε και για το καλο φατε λιγο ταραμα........

Αντε και παλι καλα κουλουμα!!!!!!!


Υ.Γ Λυκε που εισαι χαμενος??Αφου πανω απο 2 φορες δεν μπορεις........Που εισαι χαμενος τετοια ωρα???
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Ο Λυκος εδωσε χθες το παρων μαζι με τον 3 Λαλουν,
στο παρτυ του GK1 στον Μαραθωνα.

Πραγματικα πολυ καλο παρτυ με αρκετο και ''καλο'' κοσμο.

Εντος των ημερων θα αναρτηθει και το απαραιτητο φωτογραφικο υλικο.


Ρε κακομοιρη κουτσαβλε 3Λαλουν, δεν φτανει που σου βρηκα γυναικα,
βγαζεις και γλωσσα??????????????
3 laloun kai 2 xoreuoun
Με εχεις συνηθησει να γραφεις στις 4.30 το πρωι και μετα στις 11.Περασε η ωρα και ανησυχησα....Δεν πιστευω να σε ρουφιξε τελειως???ΑΑΑχ τι κανει ο ενας μηνας!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(3 laloun kai 2 xoreuoun @ Mar 10 2008, 19:47 ) *
Με εχεις συνηθησει να γραφεις στις 4.30 το πρωι και μετα στις 11.Περασε η ωρα και ανησυχησα....Δεν πιστευω να σε ρουφιξε τελειως???ΑΑΑχ τι κανει ο ενας μηνας!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Οσο και να ρουφηξουν παντα υπαρχει αποθεμα.

Με τον ΛΥΚΟ μιλας οχι με τον Παντοφλερ
LordOfTheCourts
QUOTE(Yoda @ Mar 8 2008, 19:01 ) *
O Yoda λέει στον Lord of the Courts ... 20 αθλητικές εφημερίδες και 30 αθλητικά ένθετα στις πολιτικές εφημερίδες υπάρχουν .... κάπου δεν θα βρώ να γράψω κάποια στιγμή?

O Yoda λέει στον Jabar αν είναι σοβαρή η πρόσκληση για φαγητό τότε .... Ζήτω ο Χολαργός! ... και το Ιασώ General στη Μεσογείων! Ζήτω .... και η πέμπτη έκτη έβδομη στάση Χολαργού και η Φανερωμένη ....και η εκκλησία και τα γηπεδάκια (η αριστερή μπασκέτα όπως μπαίνουμε που παίζουν οι «καλοί» ...) Κάτω η Ηλιούπολη ... τι ώρα τρώμε?


Στο εύχομαι....

Ρε Yoda πήγαινες και εσύ στη Περικλέους...;
Έχω να πάω 2 χρόνια... τι λέει μαζεύει κόσμο;
TF LAGONHSI
ΤΙ ΝΕΚΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΙΠΑΜΕ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ Γ.....


ΗΜΑΡΤΟΝ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο TRIPONTER Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ

ΛΥΚΕ ΤΟΝ ΦΑΓΑΤΕ ΤΟΝ SIR TAKIS ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΓΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΕΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΘΥΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(TF LAGONHSI @ Mar 11 2008, 22:27 ) *
ΤΙ ΝΕΚΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΙΠΑΜΕ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟ Γ.....
ΗΜΑΡΤΟΝ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο TRIPONTER Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ

ΛΥΚΕ ΤΟΝ ΦΑΓΑΤΕ ΤΟΝ SIR TAKIS ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΓΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΕΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΘΥΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Μην ανησυχεις μπουλη, τον Μαιο παλι εμεις θα ψηνουμε αρνια.

Και για να σας κανει πλακα ο Σωκρατης, θα παρει παλι τον ΑΛΕΦΑΝΤΟ
Yoda
Ο Υοda λέει στον Lord of the Courts ότι πήγαινε σε όλη την Αττική για να βρεί "καλά" μονάκια
... και φυσικά πήγαινα και Περικλέους ... με την "πρωτοτυπία" για όσους δεν ξέρουν
τα μονά να πηγαίνουν μέχρι τους ... 61 πόντους! Πήγαινα απο τότε που δεν υπήρχε το περίπτερο στη γωνία
στα γηπεδάκια... πριν ακόμα και από το Ευρωμπάσκετ (1987) ... δηλαδή τότε που ο διπλανός μου
στον τελικό στο ΣΕΦ (πραγματικό γεγονός) φώναζε ΓΚΟΛ στις βολές του τίμιου γίγαντα Καμπούρη ...
και μετά περίμενε να αρχίσει το 2ο ημίχρονο της παράτασης!

Ο Υοda λέει ότι έχω πάρα πολύ καιρό να πάω Περικλέους .... ειδικά αφού δεν πάει συχνά και ο Μπέζος!
Jabar
Ο Μπέζος πάει Ναυαρίνου.Περικλέους ακόμα μαζεύει κόσμο.Τη Δευτέρα σε περιμένω.
triponter
μπα μπα....οι δυο γερουσιες του φορουμ ο κος ΤΖΑΜΠΑΡ & YODA ξερουν την Περικλεους????

εχουμε φαει παϊδακια&γαρδουμπακια σε αυτο το γηπεδο...σορρυ εννουσα ψωμι και αιμα...

ο κος Μπεζος αραια και που εμφανιζοταν και επαιζε στις 3 αλλες μπασκετες..... Στην μια την καλη παιζουν μονο οι εκλεκτοι..αν και πια το επιπεδο εχει ψιλοπεσει...πανε οι εποχες που μαζευονταν κατι Κικιλιες,Υφαντηδες,Λημνιατες,Τσοπηδες, Τριποντερηδες tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif κτλ....

ΛΟΥΑ ΛΟΥΑ και τα μυαλα στα καγκελα...
Jabar
Κανονίστε ρεμάλια τη Δευτέρα σας περιμένω.Εγώ μονάκια έπαιζα σε Κουκάκι,Φωκιανό ,Αγ.Κοσμά,Πλάτωνα, Πανιώνιο.Φυσικά έχω παίξει μπάσκετ και πριν την έλευση του Γκάλη στη Πάτρα( εκεί ήμουν φοιτητής) τοπικό και Β εθνική.Είμαι αρχαία σκουριά.Στο Ευρωπαϊκό του 87 βρισκόμουν δόκιμος στο Κιλκίς.Είμαι τόσο αρχαίος που λέω να κατέβω να παίξω με την Εκάλη. biggrin.gif Λέτε να με βάλουν στο εφηβικό τους wink.gif
nikefalin
QUOTE(Jabar @ Mar 12 2008, 23:34 ) *
Κανονίστε ρεμάλια τη Δευτέρα σας περιμένω.Εγώ μονάκια έπαιζα σε Κουκάκι,Φωκιανό ,Αγ.Κοσμά,Πλάτωνα, Πανιώνιο.Φυσικά έχω παίξει μπάσκετ και πριν την έλευση του Γκάλη στη Πάτρα( εκεί ήμουν φοιτητής) τοπικό και Β εθνική.Είμαι αρχαία σκουριά.Στο Ευρωπαϊκό του 87 βρισκόμουν δόκιμος στο Κιλκίς.Είμαι τόσο αρχαίος που λέω να κατέβω να παίξω με την Εκάλη. biggrin.gif Λέτε να με βάλουν στο εφηβικό τους wink.gif

Δευτέρα που ?
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(nikefalin @ Mar 13 2008, 02:52 ) *
Δευτέρα που ?

Στο Boston Garden.
Τι εγινε σε αφησε επιτελους η γυναικα να ξαναμπεις στο φορουμ??????
Ή μηπως μπηκες κρυφα?????????
Jabar
Ολη αυτή η φιλολογία για το πόσο δυνατά πιρούνια υπάρχουν στην Γ ΕΣΚΑ είναι μύθος.Μετά το ματς της Κηφισιάς πήγαμε για μάσα .Ενα σας λέω ευτυχώς που είχα φάει πριν το ματς μακαρονάδα γιατί κόντεψα να λιμοκτονήσω .Σας περιμένω όλους στο παιχνίδι της 17/03/2008 ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 21.00 και να σας κεράσω και να δείτε πως τρώνε. Στην εκδήλωση θα πάρουν μέρος και τα μπαλέτα του Λύκου.
LordOfTheCourts
Ωραίες εποχές στην Περικλέους που περίμενες στις 4.30 να ανοίξουν τα γήπεδα για να προλάβεις με την τετράδα σου μπασκέτα...
nikefalin
QUOTE(Jabar @ Mar 13 2008, 09:12 ) *
Ολη αυτή η φιλολογία για το πόσο δυνατά πιρούνια υπάρχουν στην Γ ΕΣΚΑ είναι μύθος.Μετά το ματς της Κηφισιάς πήγαμε για μάσα .Ενα σας λέω ευτυχώς που είχα φάει πριν το ματς μακαρονάδα γιατί κόντεψα να λιμοκτονήσω .Σας περιμένω όλους στο παιχνίδι της 17/03/2008 ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 21.00 και να σας κεράσω και να δείτε πως τρώνε. Στην εκδήλωση θα πάρουν μέρος και τα μπαλέτα του Λύκου.

Εντάξει θα τα πούμε από κοντά smile.gif αν έρθουν και τα Λυκομπαλέτα είναι +
Yoda
Ο Υοda λέει ότι αλλάξανε τα πράγματα στις γειτονιές και στα γηπεδάκια
... και την τελευταία φορά που πήγα για μονάκι στις δύο τετράδες έπαιζαν
1 Ελληνας 2 Αλβανοί 1 Κινέζος 1 Ρώσος 1 Γκανέζος 1 Ρουμάνος και 1 Ιταλός
... δηλαδή κάτι σαν ανέκδοτο ...

Ο Υοda λέει ότι τους μισούς από αυτούς τους είδα μερικές μέρες μετά στην τhλεόραση
σε video clip του ...NΙVO ... και ... δεν τους ξαναείδα για μπασκετάκι!!
dimaster
QUOTE(Yoda @ Mar 13 2008, 12:40 ) *
Ο Υοda λέει ότι αλλάξανε τα πράγματα στις γειτονιές και στα γηπεδάκια
... και την τελευταία φορά που πήγα για μονάκι στις δύο τετράδες έπαιζαν
1 Ελληνας 2 Αλβανοί 1 Κινέζος 1 Ρώσος 1 Γκανέζος 1 Ρουμάνος και 1 Ιταλός
... δηλαδή κάτι σαν ανέκδοτο ...

Ο Υοda λέει ότι τους μισούς από αυτούς τους είδα μερικές μέρες μετά στην τhλεόραση
σε video clip του ...NΙVO ... και ... δεν τους ξαναείδα για μπασκετάκι!!


χαχαχαχαχα 41.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(gk1 @ Mar 14 2008, 12:03 ) *
εγω μολις ειχα γυσρισει απο ταξιδι κτλ!!
μαλλον το παρτακι δεν επαιξε ρολο στο συγκεκριμενο παιχνιδι smiley.gif smiley.gif

Ασε μωρη μουμια του Φαραω τις δικαιολογιες και πες την αληθεια.
Πως να παιξεις με τοσο χαλουμι και τοσες σεφταλιες που τσακισες στο ταξιδακι?????
Μην ξεχνας αυτο που ζητησα

QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 14 2008, 12:33 ) *
Ναι αλλά φίλτατε 3λαλούν υπάρχει το off topic.
Όπως υπάρχουν κανόνες και όρια.
Και σας έχουμε ενημερώσει επανειλλημένως για αυτά.
Δηλαδή, από ένα σημείο και μετά είναι σαν να μου λες "σε γράφω στα κάκαλά μου (ποντιακά) θα κάνω ότι θέλω και αν σου αρέσει".
Όσο για το πιο δραστήριο τόπικ του φόρουμ....βγάλε το κεφάλι σου λίγο έξω από τις "Υπόλοιπες κατηγορίες" και δες καλύτερα. Υπάρχουν κι άλλοι φαφλατάδες (που μένουν εντός θέματος όμως) biggrin.gif.

Θα παρακαλουσα πολυ η λεξη κακαλα(ποντιακα) να μην χρησιμοποιειται,
χωρις την εγκριση μου.
Εχω τα πνευματικα δικαιωματα. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

15 μερες χωρις αγωνες ειμαστε, τι να συζητησουμε???

Εγω που εχω βγαλει το κεφαλακι μου εξω απο τις "Υπόλοιπες κατηγορίες" ,
εχω διαπιστωσει οτι οντως ειμαστε ενα απο τα 3 πιο ενεργα τοπικ,
μαζι με τις μεταγραφες του Ολυμπιακου και αλλο ενα που δεν θυμαμαι.

QUOTE(gambler @ Mar 14 2008, 13:11 ) *
p.s.2 : Λύκε τελευταία στιγμή έμαθα για το πάρτυ..πήγες εσύ?

Λειπει ο Μαρτης απο την Σαρακοστη???????

Οπου παρτυ, ο Λυκος μεσα ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!
dizzy_fingers
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 14 2008, 14:10 ) *
Θα παρακαλουσα πολυ η λεξη κακαλα(ποντιακα) να μην χρησιμοποιειται,
χωρις την εγκριση μου.
Εχω τα πνευματικα δικαιωματα. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Καλώς, θα το έχω υπόψιν biggrin.gif.

QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 14 2008, 14:10 ) *
15 μερες χωρις αγωνες ειμαστε, τι να συζητησουμε???

Για τις μπριζολοσυνάξεις ασφαλώς....αλλά στο σωστό (off)topic. wink.gif

QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 14 2008, 14:10 ) *
Εγω που εχω βγαλει το κεφαλακι μου εξω απο τις "Υπόλοιπες κατηγορίες" ,
εχω διαπιστωσει οτι οντως ειμαστε ενα απο τα 3 πιο ενεργα τοπικ,
μαζι με τις μεταγραφες του Ολυμπιακου και αλλο ενα που δεν θυμαμαι.

Δεν αμφέβαλλα ότι είναι από τα πιο καυτά τόπικ το Γ ΕΣΚΑ, διαφώνησα στο "πιο δραστήριο".

Αλλά κι εσύ κοτζάμ λύκος και σε ένα γυναικείο τόπικ δεν πάτησες tongue.gif?
Off topic Γυναικείου, σε μόλις 5 μήνες μαζέψανε 500 σελίδες ( ohmy.gif ).
Επίσης, το "off topic σκέψεις" στο "off topic" είναι κλασσική αξία, ενώ άλλα διαχρονικά τόπικ με μεταγραφές σε ΟΣΦΠ-ΠΑΟ κλπ είναι οι ναυαρχίδες των συζητήσεων εκεί πέρα, εδώ και πολύ καιρό.


Πάντως, υπάρχει μία ασάφεια στον καθορισμό του πιο "καυτού" τόπικ.
Είναι αυτό με τα περισσότερα ποστ?
Αυτό με τα περισσότερα άτομα να γράφουν?
Αυτό με τις περισσότερες επισκέψεις (το "Α ΕΣΚΑ" είναι πρωταθλητής με αυτό το κριτήριο, με 100.000 θεάσεις!!!)?
Σηκώνει κουβέντα αυτό το θέμα (να κάτι να συζητάμε για 15 μέρες απραξίας tongue.gif).

Μεταφέρω τα εκτός θέματος μηνύματα στο off topic post, γιατί κι εγώ το παράκανα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 14 2008, 17:25 ) *
Αλλά κι εσύ κοτζάμ λύκος και σε ένα γυναικείο τόπικ δεν πάτησες tongue.gif?

Αν μπω εγω στο γυναικειο φορουμ,
θα αποβληθω δια παντος, οχι μονο απο το φορουμ,
αλλα και απο ολοκληρο το ιντερνετ.
spam.gif spam.gif
Ασε που αν μπω εκει, πολλοι θα γινουν κεραταδες μετα. 69.gif 69.gif 69.gif

Μην με κολαζεις 19.gif 19.gif 19.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.