Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
ARVI
καλή αρχή παιδιά....για να το διαχωρίσουμε απο μεταγραφές και νέα άλλων κατηγοριών....έτσι κάνω την αρχή για το νέο πρωτάθλημα που θα έχει κλήρωση την Δευτέρα..καλά ποσταρίσματα...
dirk10
kalh emfanish toy porfura me antipalo to xolargo to πρωτο φιλικο της ομαδος για την νεα χρονια.εδειξε καλα στοιχεια στην επιθεση και μεγαλη διαθεση στην αμυνα!
ARVI
έχει δίκιο ο dirk ποιοτικό μπάσκετ στην επίθεση κατα διαστήματα και διάθεση στην άμυνα περίπου 14 πόντους ανα δεκάλεπτο....περιμένουμε και ενημέρωσει για τα φιλικά άλλων ομάδων...
berry the truth
http://www.eskana.gr/2009/aandron2009.doc

η κλήρωση του πρωταθλήματος...
FIVOS9
Ας κανουμε και τα προγνωστικα για την πρωτη αγωνιστικη!

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ 1 (Λογω εδρας δινω προβαδισμα στο θεμιστοκλη)
ΑΟΝΑ-ΑΡΗΣ 2 (πιστευω πως ο αρης ευκολα η δυσκολα θα κερδισει αυτο το ματς)
ΜΕΓΑΡΑ-ΠΕΡΑ 1 (δυσκολα θα χασουν τα μεγαρα στην πρεμιερα μεσα στην εδρα τους)
ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2 (περσινα χρωστουμενα)
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 1 (καλυτερο ροστερ κατα την αποψη μου ο πρωτεας συν του οτι ειναι γηπεδουχος)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ 2 (πολυ πιο εμπειρη ομαδα κ αρκετα δυνατη φετος)
ΑΕΤΟΣ-ΦΑΡΟΣ 1 (μονο λογω εδρας)

Αποψη μου, χωρις να θελω να αδικησω καμια απο τις ομαδες! θεωρητικα παντα!
Με βαση τα οσα εχουμε ακουσει απο τις μεταγραφες και απο οσα ξερουμε απο προηγουμενες χρονιες!

Οποιος θελει ας γραψει τα δικα του προγνωστικα!
blove.gif
toro_loco
Να πω κι εγώ τα δικά μου, αν και είναι νωρίς:
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ 2 (Πιο έμπειρος ο Έσπερος, παιχνίδι που ξέρει πως να κερδίσει)
ΑΟΝΑ-ΑΡΗΣ 2 (Απλώς καλλίτερη ομάδα ο Αρης)
ΜΕΓΑΡΑ-ΠΕΡΑ 1 (Θα μιλήσει η έδρα)
ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 1 (Του έχει πάρει τον αέρα)
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 1 (Εδρα και ρόστερ)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ 2 (Με φόρα από πέρσι)
ΑΕΤΟΣ-ΦΑΡΟΣ 2 (Δεν ξέρω, έτσι μου κάθεται...)
leonkalf
1η 6/10 Αγωνιστική 14η 19/01
ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ.
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ
ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. - ΠΕΡΑ Α.Σ.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο. - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

2η 13/10 Αγωνιστική 15η 26/01
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
ΠΕΡΑ Α.Σ. - Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ - ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ.
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ. - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο.

3η 20/10 Αγωνιστική 16η 09/02
ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΠΕΡΑ Α.Σ.
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο.
ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ. - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ

4η 27/10 Αγωνιστική 17η 16/02
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ - ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ - Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο. - Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ.
ΠΕΡΑ Α.Σ. - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ

5η 03/11 Αγωνιστική 18η 16/02
ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο.
Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ. - ΠΕΡΑ Α.Σ.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ

6η 10/11 Αγωνιστική 19η 23/02
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο. - ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ
Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ.
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ - ΠΕΡΑ Α.Σ.

7η 17/11 Αγωνιστική 20η 09/03
ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο.
ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ - Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ. - ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΠΕΡΑ Α.Σ. - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ

8η 24/11 Αγωνιστική 21η 16/03
ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ.
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ
ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ. - Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΠΕΡΑ Α.Σ. - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

9η 01/12 Αγωνιστική 22η 23/03
ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ
ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ. - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο.
ΠΕΡΑ Α.Σ. - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

10η 08/12 Αγωνιστική 23η 30/03
Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ - Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. - ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο. - ΠΕΡΑ Α.Σ.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ

11η 15/12 Αγωνιστική 24η 06/04
ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ.
ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ. - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΠΕΡΑ Α.Σ. - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο.
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

12η 22/12 Αγωνιστική 25η 13/04
ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. - ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ
Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΕΡΑ Α.Σ.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο. - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

13η 12/01 Αγωνιστική 26η 27/04
ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ. - ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ - ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ.
ΠΕΡΑ Α.Σ. - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ - Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Α.Ο.
ARVI
πολυ καλός και στο δεύτερο του φιλικό ο Πορφύρας κέρδισε τον Παπάγου με σκόρ 69-82...βέβαια η διαφορά ξέφυγε όταν αγωνίστηκαν στο τελευταί ο πεντάλεπτο οι μικροί και τον δύο ομάδων...το σκόρ ήταν κοντά σε όλο το παιχνίδι...έχουμε κανένα άλλο φιλικό να ενημερωθούμε?
papa
QUOTE(ARVI @ Sep 3 2008, 21:11 ) *
πολυ καλός και στο δεύτερο του φιλικό ο Πορφύρας κέρδισε τον Παπάγου με σκόρ 69-82...βέβαια η διαφορά ξέφυγε όταν αγωνίστηκαν στο τελευταί ο πεντάλεπτο οι μικροί και τον δύο ομάδων...το σκόρ ήταν κοντά σε όλο το παιχνίδι...έχουμε κανένα άλλο φιλικό να ενημερωθούμε?

Φιλικό τη Παρασκευή μεταξυ Έσπερου - Νεοπεντελικού
Πολυ ενδιαφέρον ματσάκι για οποιον έχει όρεξη..
jimmykay
Tα προγνωστικά μου:

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ 1 (Λογω εδρας και λόγω καλού ροστερ φέτος. Θα δούμε αν έγινε ομάδα ο Θεμιστοκλής που λόγω προπονητή εκτιμώ οτι θα έχει δυνατή άμυνα. Δεν θα είναι καθόλου έκπληξη πάντως το 2πλο. Αμφίρροπο ματς)
ΑΟΝΑ-ΑΡΗΣ 2 (αποδυναμωμένος ο Άρης, με ιστορία πάντως στην κατηγορία. Ο ΑΟΝΑ δύσκολα θα κάνει κάτι καλό στην κατηγορία φέτος με το ρόστερ του. Ελαφρύ πάντως προβάδισμα στο 2πλό)
ΜΕΓΑΡΑ-ΠΕΡΑ 1 (Πιστεύω θα μιλήσει η έδρα, αν και το Πέρα έχει τις δυνατότητες σε αυτό το παιχνίδι)
ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2 (Πορφύρας με άνεση πιστεύω, λόγω περσινών γεγονότων)
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 1 (Αν δεν τσακωθούν στον Πρωτέα-πολλές δυνατές προσωπικότητες-θα πάνε καλά και πιστεύω πως θα κερδίσουν)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ 2 (Η Ελευθερία πιστεύω θα δυσκολευτεί στηνν κατηγορία, ο Εθνικός πολύ καλύτερη και πιο έμπειρη ομάδα, σίγουρο 2πλό)
ΑΕΤΟΣ-ΦΑΡΟΣ 1 (θα κερδίσει ο Αετός λόγω έδρας. Ερωτηματικό ο Φάρος για φέτος)


Τα παραπάνω είναι προσωπική εκτίμηση, χωρίς εμπάθειες και συμπάθειες...
drazen7
Θετικότατες εντυπώσεις άφησε η ομάδα του Πορφύρα στα 3 παιχνίδια που έδωσε στο τουρνουά του Βόλου με την συμμετοχή των Ίκαρων Σερρών(Β Εθνική),Νίκης Βόλου,Αίολου Τρικάλων(Γ Εθνική)Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΝΙΚΗ 71-61
ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΑΙΟΛΟΣ 59-55
ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΣΕΡΡΕΣ 63-64
Η ομάδα έδειξε πολύ ανταγωνιστική παρά το γεγονός της κούρασης αφού σε διάστημα 4 ημερών έδωσε 4 δυνατά παιχνίδια.(Την Πέμπτη αντιμετώπισε τον Μίλωνα).
Η προετοιμασία συνεχίζεται με αμείοτο ρυθμό και το θετικό είναι ότι ο κοουτς Καλαντζής δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών.
drazen7
η ώρα της Redeem Team πλησιάζει! 6/10/08......
scales84
ποια ειναι αυτη????
eskanakias
χτες πηγα να δω το κυπελλο εσπερου με τον εθνικο.η αληθεια ειναι οτι ο εσπερος το εχασε μεσα απο τα χερια του,ηθελε μεγαλη προσπαθεια αυτο που εκανε!!!!!!!!!!!!!!τωρα να πω την αληθεια μου καμια απο τισ δυο ομαδεσ με επιεισε.τωρα μπορει να κανω και λαθος και να βγω στην συνεχεια και να τα αναιρεσω.τωρα ο πορφυρας στο παιχνιδι με τον πειραικο ξεκινησε καλα αλλα μετα ο προπονητης αλλαχε ολη την ομαδα ε και εκει χαθηκε το παιχνιδι.φετοσ τον βλεπω να ανεβαινει αν δεν παθει τα περσινα.η μανδρα που την εχουνε για φαβορι εχει στιβαρη ομαδα αλλα με εναν παιχτη τον νικα και προπονητη που..........δεν ξερω που μπορει να παει.η εκπληξη του πρωταθληματος θα ειναι ο αετος μετα και την προστηκη του σιωκου,αρκει να αντεξουν οι τρεις καλοι παιχτες(τζανης,κασπαριαν και σιωκος).τωρα για την σωτηρια αονα,ελευθερια,μεγαρα(αν και κραταω μια επιφυλαξη)φαρος...................και αλλοι πολοι θαπαλεψουν.δεν βλεπω καποιεσ ομαδες που σιγουρα θα πεσουν και αυτο ειναι καλο για το πρωταθλημα.αυτα τα ολιγα απο εμενα καλο πρωταθλημα να εχουνε ολεσ οι ομαδες
papa
Παιδιά ξέρει κανείς να γράψει τις ώρες των παιχνιδιών της Δευτέρας?
leonkalf
Δευτέρα 06/10

Κλ. Κερατσινίου 21.30 Θεμιστοκλής – Έσπερος

κλ. Νέο Αργυρούπολης 21.00 ΑΟΝΑ - Αρης Νικαίας

κλ. Ν. Περάμου 21.00 Μέγαρα – Πέρα

Κλ. Π. Σαλπέας 20.30 Φοίνικας Πειρ.- Πορφύρας

κλ. Βούλας 21.00 Πρωτέας Βούλας – Μανδραϊκός

κλ. Μοσχάτου 21.00 Ελευθερία Μοσχ.- Εθνικός

κλ. Εθν. Αντίστασης 20.00 Αετός Καλλ. – Φάρος
toro_loco
Πορφύρας-Φοίνικας 1 (περ.15)
koke
QUOTE(toro_loco @ Oct 6 2008, 22:05 ) *
Πορφύρας-Φοίνικας 1 (περ.15)

μπραβο στο πορφυρα που δειχνει ετοιμος
leonkalf
Όποιος ήταν στο γήπεδο ας μας πει τι έγινε, κάποιο παραλειπόμενο... αφού λογικά το ματς θα είχε ένταση μετά τα περσινά γεγονότα στο 2ο γύρο...
Λογικά ο Πορφύρας θα ήθελε ρεβάνς-"εκδίκηση".
koke
QUOTE(leonkalf @ Oct 6 2008, 22:25 ) *
Όποιος ήταν στο γήπεδο ας μας πει τι έγινε, κάποιο παραλειπόμενο... αφού λογικά το ματς θα είχε ένταση μετά τα περσινά γεγονότα στο 2ο γύρο...
Λογικά ο Πορφύρας θα ήθελε ρεβάνς-"εκδίκηση".

τιποτα το ιδιαιτερο
leonkalf
Πρωτέας Β. - Μανδραϊκός 75-72 (43-30 ημίχρονο)

Παιχνίδι με πολύ ένταση, "ξύλο" και πολλά λάθη και από τις 2 ομάδες.
toro_loco
QUOTE(leonkalf @ Oct 7 2008, 00:25 ) *
Όποιος ήταν στο γήπεδο ας μας πει τι έγινε, κάποιο παραλειπόμενο... αφού λογικά το ματς θα είχε ένταση μετά τα περσινά γεγονότα στο 2ο γύρο...
Λογικά ο Πορφύρας θα ήθελε ρεβάνς-"εκδίκηση".


Δεν έγινε τίποτα το σημαντικό, εκτός από μια παραξήγηση ενός φίλαθλου του Πορφύρα με τον πάγκο του Φοίνικα. Γενικά όλα κύλησαν ομαλά, σε αυτό βοήθησε και η εξέλιξη του αγώνα αφού ο Πορφύρας ήταν συνεχώς μπροστά και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε. Πλήρης ομάδα ο Πορφύρας, πολύ δυνατή γραμμή ψηλών, από τον Φοίνικα πάλευε μόνο ο Φωτόπουλος αφού οι άλλοι τα σπάσανε.
gate14
Ελευθερια -Εθνικος 59-62
Παιχνιδι με ενταση και καποια μικροεπεισοδια στο τελος
toro_loco
QUOTE(gate14 @ Oct 7 2008, 00:34 ) *
Ελευθερια -Εθνικος 59-62
Παιχνιδι με ενταση και καποια μικροεπεισοδια στο τελος


Από Εθνικό ποιος έπαιξε καλά;
koke
πολυ χαιρομαι που ξεκιναμε με μεγαλη συμμετοχη στην α εσκανα.αντε με τα περισοτερα ποστ
φετος απο ολους.
gate14
Δεν θελω να πω ποιος επαιξε η δεν επαιξε καλα
Η ομαδα εχει ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ δυνατοτητες , αλλα ειχε κακες επιλογες στο Α ΜΕΡΟΣ και κοντρα καποιον ....Φασολη .Στο δευτερο μερος σοβαρευτηκε ο Εθνικος και μεγαλο μεριδιο στην νικη της ομαδας εχουν και οι φιλοι της .
Η Ελευθερια πολυ καλη ΟΜΑΔΑ , πολυ καλες αμυνες θα φτυσουν αιμα ολοι στο Μοσχατο.Η περιφερεια της χτυπαγε με τριποντα και ειχε και τον 7 αν δεν κανω λαθος ενα ψηλο παιδι που το κατεχει το αθλημα κατω απο τα καλαθια με κοτσιδα
leonkalf
bball.gif Αετός Καλλ. – Φάρος 1 (2π. διαφορά)


QUOTE(gate14 @ Oct 7 2008, 00:44 ) *
Η περιφερεια της χτυπαγε με τριποντα και ειχε και τον 7 αν δεν κανω λαθος ενα ψηλο παιδι που το κατεχει το αθλημα κατω απο τα καλαθια με κοτσιδα

Μιχάλης Βήχος το #7. Εξαιρετικός παίκτης. Ο coach Κλιγκόπουλος τον ξέρει καλά...


QUOTE(koke @ Oct 7 2008, 00:28 ) *
τιποτα το ιδιαιτερο

QUOTE(toro_loco @ Oct 7 2008, 00:32 ) *
Δεν έγινε τίποτα το σημαντικό, εκτός από μια παραξήγηση ενός φίλαθλου του Πορφύρα με τον πάγκο του Φοίνικα. Γενικά όλα κύλησαν ομαλά, σε αυτό βοήθησε και η εξέλιξη του αγώνα αφού ο Πορφύρας ήταν συνεχώς μπροστά και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε. Πλήρης ομάδα ο Πορφύρας, πολύ δυνατή γραμμή ψηλών, από τον Φοίνικα πάλευε μόνο ο Φωτόπουλος αφού οι άλλοι τα σπάσανε.


Χειραψία ανάμεσα στους 2 προπονητές έγινε??? tongue.gif
gate14
Αυτος που επαιζε Προοδευτικη ?Για αυτον τον Βηχο μιλαμε ?
toro_loco
QUOTE(leonkalf @ Oct 7 2008, 00:51 ) *
Χειραψία ανάμεσα στους 2 προπονητές έγινε??? tongue.gif


Να σου πω την αλήθεια δεν το πρόσεξα, αλλά τι σημασία έχει; Αυτοί μια χαρά τα πάνε μεταξύ τους, άλλοι χάλασαν τη μανέστρα πέρσι... wink.gif
leonkalf
QUOTE(gate14 @ Oct 7 2008, 00:51 ) *
Αυτος που επαιζε Προοδευτικη ?Για αυτον τον Βηχο μιλαμε ?

Nαι, αυτός. Τότε δεν είχε κοτσίδα όμως.. smile.gif
Κι έχει αλλάξει κι άλλες 3 ομάδες μετά την Προοδευτική.

QUOTE(toro_loco @ Oct 7 2008, 00:54 ) *
Να σου πω την αλήθεια δεν το πρόσεξα, αλλά τι σημασία έχει; Αυτοί μια χαρά τα πάνε μεταξύ τους, άλλοι χάλασαν τη μανέστρα πέρσι... wink.gif

Μια χαρά δε νομίζω...
Εκτός αν τώρα τα έχουν βρει και ξέχασαν τα περσινά (κυρίως αυτά που είπαν μεταξύ τους πριν το ματς και που δεν εφαρμόστηκαν μετά)..
leonkalf
bball.gif Θεμιστοκλής – Έσπερος 1 (7π. διαφορά)
eskanakias
το περα κερδισε τα μεγαρα γυρω στους 15 ποντους.ωραιο μπασκετ απο το περα,ανυπαρκτα τα μεγαρα.μπορουσε η διαφορα να ειναι ακομα μεγαλυτερη
toro_loco
Πω, πω σε όλα μέσα έπεσα... Είχα πει Φοίνικα, Φάρο και Μέγαρα... icon_drunk.gif Αύριο θα παίξω Τζόκερ 68.gif
a bullet for your head
QUOTE(eskanakias @ Oct 7 2008, 01:08 ) *
το περα κερδισε τα μεγαρα γυρω στους 15 ποντους.ωραιο μπασκετ απο το περα,ανυπαρκτα τα μεγαρα.μπορουσε η διαφορα να ειναι ακομα μεγαλυτερη

Ο Ζιαγκος ειναι προπονητης στα Μεγαρα?
eskanakias
QUOTE(toro_loco @ Oct 7 2008, 01:11 ) *
Πω, πω σε όλα μέσα έπεσα... Είχα πει Φοίνικα, Φάρο και Μέγαρα... icon_drunk.gif Αύριο θα παίξω Τζόκερ 68.gif

και εσυ ρε τορο επρεπε να πεις για νικες αυτων των ομαδων??????φαβορι για να πεσουν ειναι!!!!!!!!
toro_loco
QUOTE(eskanakias @ Oct 7 2008, 01:14 ) *
και εσυ ρε τορο επρεπε να πεις για νικες αυτων των ομαδων??????φαβορι για να πεσουν ειναι!!!!!!!!


Πόνταρα στις υψηλές αποδόσεις για να αυξήσω τα κέρδη!!!! hammer.gif
eskanakias
ναι ο ζιαγκος ειναι προπονητης
scales84
Εγω δεν ειχα μιλησει τοσες μερες ως μελος της ελευθεριας που ολοι ας ειχαν χαμενους απο χερι,αλλα δεν μπορω να ακουω ανακριβειες...Ειχατε καποιον φασολη κοντρα φιλε μου?ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ?Ειχατε κοντρα εναν τυπο που δεν εδωσε ενα σφυριγμα υπερ μας σε ολο το β ημιχρονο?Που ο κοουτς κλιγκοπουλος χωρις να θελω να τον θιξω ιας και τον εκτιμω μπηκε μεχρι τη σεντρα και τον εβριζε και δεν του εβαλε τεχνικη ποινη?Που ανακαλυψε βηματα στο 58-60 και μετα το ματς ελεγε οτι δεν ηξερα οτι αυτη η φαση δεν ειναι βηματα?Μην τρελαθουμε κιολας...Εχετε πολυ καλη ομαδα,αλλα οχι οτι αδικηθηκατε..Μην λεμε οτι θελουμε...Σημερα μπορω να πω οτι κερδισατε μονο και μονο λογ ονοματος..Εσεις ησασταν ο εθνικος που ναι το φαβορι ν ανεβει και η ελευθερια το φαβορι για να πεσει..ασχετα αν στο γηπεδο αυτο δεν φανηκε...

Οσο για τα επεισοδια στο τελος ειναι καταδικαστεα,εγιναν μεσα στην ενταση του αγωνα και κυριως προκλησεων απο την πελυρα του παγκου σας
gate14
Οκ ασε μην το συνεχισουμε αποψη σου αποψη μας ...
Τα επεισοδια σε τιμα που λες πως ηταν καταδικαστεα, απλα ΑΝ εχει προκλησεις και στον Β Γυρο , να δουμε αν θα αντιδρασει ετσι ο κυριος που θα εδερνε ολο τον παγκο μας
Ειστε ΟΛΟΙ οι παικτες και οι φιλοι σας που ηταν ΚΥΡΙΟΙ και ΚΥΡΙΕΣ απεναντι μας καλοδεχουμενοι εκτος απο αυτον (ξερεις για ποιον μιλαω)
scales84
Φυσικα και ξερω οπως και ξερω οτι ειναι αποψη μου και αποψη σου..οσο για τον κυριο αυτο εσυ θεωρεις οτι προκαλεσε εκεινος εκεινος θεωρει οτι προκαλουσε ο προεδρος σας σε ολο το παιχνιδι...

Και στο κατω κατω ας χαλαρωσουμε ρε παιδια..δεν τσακωθηκαμε πριν 2 χρονια που παιζαμε μια κατηγορια...απλα πιστευω οτι οι τυποι που σφυριζουν ειναι γενικα ανικανοι και δημιουργουν ολες τις εντασεις...ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΝ...

Δεν γινεται να σου λεει διαιτητης δεν ηξερα τον κανονισμο οταν με αυτο το σφυριγμα εχει κρινει ενα ματς
gate14
ΟΚ σε ολο το παιχνιδι λοιπον λεει οτι τον προκαλουσε ο προεδρος μας
Στο ημιχρονο που κερδιζε η Ελευθερια ηταν αγκαλιτσες και χαδακια με ολο τον κοσμο
Οταν εχασε ομως τον επιασε αμοκ
Δεν πειραζει σου επαναλαμβανω ομως δεν εχουμε με κανενα απο την Ελευθερια τιποτε μονο με αυτον
Να τον δουμε και στον δευτερο γυρο
gate14
Και μην υποτιμας την ομαδα σου, εχεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ το εννοω αυτο (και ειδατε οτι οταν κανατε τον κυκλο στην μεση του γηπεδου σας χειροκροτησαμε και εμεις )
scales84
Φιλε μου το ξερω οτι εχουμε καλη ομαδα γι αυτο και οταν ολοι εδω μας ειχαν χαμενους αν διαβασες και ευκολα εγω δεν απαντησα..ελεγα κατσε να δουε το ματς...Απλα μου τη βαραει γιατι θεωρω οτι αδικηθηκαμε...ισως οχι σε ολο το ματς αλλα στα πολυ κρισημα σημεια ειμαι 100% ΒΕΒΑΙΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΛΑ ΤΑ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ..Μα πες μου σε παρακαλω εχεις ξανακουσει διαιτητη να σου λεει οτι δεν ηξερα οτι αυτο δεν ειναι βηματα και με αυτη τη φαση να εχει κρινει ισως το ματς?

Οσο για τον κυριο να ολοκληρωσω,επειδη ειπες για αγκαλιτσες και φιλακια,ρωτηστε τον εθνικαρα που τον αγκαλιαζε τι ομαδα υποστηριζει και ισως τοτε καταλαβετε γιατι θιχτηκε τοσο πολυ απο καποια πραγματα...
gate14
QUOTE(scales84 @ Oct 7 2008, 03:02 ) *
Φιλε μου το ξερω οτι εχουμε καλη ομαδα γι αυτο και οταν ολοι εδω μας ειχαν χαμενους αν διαβασες και ευκολα εγω δεν απαντησα..ελεγα κατσε να δουε το ματς...Απλα μου τη βαραει γιατι θεωρω οτι αδικηθηκαμε...ισως οχι σε ολο το ματς αλλα στα πολυ κρισημα σημεια ειμαι 100% ΒΕΒΑΙΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΛΑ ΤΑ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ..Μα πες μου σε παρακαλω εχεις ξανακουσει διαιτητη να σου λεει οτι δεν ηξερα οτι αυτο δεν ειναι βηματα και με αυτη τη φαση να εχει κρινει ισως το ματς?

Οσο για τον κυριο να ολοκληρωσω,επειδη ειπες για αγκαλιτσες και φιλακια,ρωτηστε τον εθνικαρα που τον αγκαλιαζε τι ομαδα υποστηριζει και ισως τοτε καταλαβετε γιατι θιχτηκε τοσο πολυ απο καποια πραγματα...


Ασε ολοι γνωριζομαστε μεταξυ μας , την Κυριακη θα τον περιμενουμε στο Ελληνικο ποθ παιζει η ομαδα ποδοσφαιρου του Εθνικου να αγκαλιαστουμε αφου ειναι τοσο Εθνικαρας ....(συνεχιζω να μην μιλω για την διαιτησια ...αποψη μου αποψη σου )
scales84
Δεν σου πα οτι ειναι φανατικος..Ξερω οτι μεχρι πριν καποια χρονια ηταν καθημερινα με τηνασχολια του εθνικου...Και σου λεω ρωτα τον εθνικαρα..δεν ειναι κακο..συζητηση κανουμε...

Στην ελλαδα δεν βγαζεις ποτε ακρη με τη διαιτησια...Αλλωστε ο χρονος δνε γυριζει πισω....
gate14
οκ καλη συνεχεια φιλε μου και ο Παρασιδης με τον Παπατρεχα και τον Βηχο ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ
Καλη συνεχεια και αντε να δουμε ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ (ΣΕ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ )
scales84
Τον παρασιδη με τοσο ξυλο που του ριξε ο φιλος μου ο πετρος ο φουκος δεν τον ειδατε στα καλα του σημερα...Οσο για τους διαιτητες επειδη ειδα και το ματς του κυπελλου σας με τον εσπερο ειναι για γελια...κανουν τα ματς κολο και στο τελος καταληγουμε να τσακωνομαστε εμεις....
koke
QUOTE(leonkalf @ Oct 6 2008, 23:05 ) *
bball.gif Θεμιστοκλής – Έσπερος 1 (7π. διαφορά)

ξεκινημα με το αριστερο για τον εσπερο,ελπιζω να εχει καλυτερη συνεχεια
γιατι ειναι ιστορικο σωματειο
themis7
Καλημερα! Χθες για τον Θεμιστοκλη ηταν μια σημαντικη μερα γιατι επαιξε το πρωτο του παιχνιδι στην Α κατηγορια υστερα απο 15 χρονια ! Εχουν περασει πολλα πετρινα κυριως χρονια απο τοτε και ετσι για εμας ειχε κατι το ξεχωριστο το ματς με μια ιστορικη ομαδα οπως ειναι ο Εσπερος ! Το καλο για μας ειναι οτι συνδιαστηκε και με την κατακτηση του ροζ φυλλου!!!! Εχω την αισθηση οτι κερδισαμε δικαια ημασταν μπροστα στην αρχη εως και 15 ποντους βρεθηκαμε πισω με 5 ποντους 15 λεπτα πριν την ληξη αλλα βρηκαμε την δυναμη να ξαναπερασουμε παλι μπροστα εως και 12! Πρεπει να πουμε βεβαια οτι ο Εσπερος επαιξε χωρις τον παντελακη ο οπιος εχει προβλημα με το ποδι του ! Του ευχομαστε περαστικα!
Για την διατησια τι να πει κανεις ??? Αλλα αντι αλλων συνεχεια! Προσοχη δεν λεω οτι αδικησε εμας αλλα σφυραγαν οτι ηθελαν και για τις 2 ομαδες ! Πρεπει να οργανωθει ενα σεμιναριο και για διατητες αλλα και για προπονητες ωστε να κατανοηθουν απο ολους οι καινουργιοι κανονισμοι !!!! Και κυριως απο τους διαιτητες που για οτι παραξενο σφυριζουν τα ριχνουν στους καινουργιους κανονισμους!!!!
berry the truth
ΕΣΚΑΝΑ-ΑΝΔΡΕΣ: Πρεμιέρα με διπλά για Πέρα, Πορφύρα και Εθνικό
(betsmart.gr)

Ξεκίνημα στην Α ΕΣΚΑΝΑ ανδρών με τον Πορφύρα να κερδίζει εύκολα τον Φοίνικα στο πειραϊκό ντέρμπι με 71-57 εκτός έδρας και τον φιλόδοξο φέτος Εθνικό να περνάει με την βοήθεια και του κόσμου του από το κλειστό του Μοσχάτου νικώντας 68-64 την Ελευθερία σε ένα ματς με πολλά νεύρα και ένταση στο τέλος. Με ηγέτη τον αειθαλή Τζαννή Σταυρακόπουλο που πέτυχε 30 πόντους, ο Αετός Καλλιθέας λύγισε τον Φάρο με 78-76 την ίδια ώρα που η άλη ομάδα της Καλλιθέας, ο Έσπερος, έχασε στο Κερατσίνι από τον Θεμιστοκλή, που επέστρεψε στην Α κατηγορία μετά από 15 χρόνια, με 83-78. Πέρασμα και για το Πέρα του Τσοσκούνογλου από τα Μέγαρα με 74-60.

Α΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

*ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ.- ΦΑΡΟΣ 78-76(46-37)
Διαιτητές: Bαρούχα , Γαρδέλης
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. (Σκληρός) : Τριάντης , Μιχαλακάκος 3 , Μαρακάκης 6(2) , Σταυρακόπουλος 30(2) , Χατζηδάκης 9, Μπορμπόν , Κασπαριάν 18(2) , Μπουζιάνης , Σιώκος 6, Χατζηγιακουμής , Τρουπής , Γκιοβάσο 6
ΦΑΡΟΣ (Χλιαουτάκης): Δαλμυράς 7, Ζαβός , Πουλέρης 15(2), Τζοβάρας 13(1), Αντιπάτης 20, Μυλωνάς 8(1) , Παυλόγιαννης 6, Καλέργης 5, Μαλτίδης 2 , Βήχος

*ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ.- ΠΟΡΦΥΡΑΣ 57-71 (28-32)
Διαιτητές: Μπίκας , Κάρδαρης
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Αθηναίος) : Αγγελόπουλος Σ. 3, Αγγελίδης 2, Τσολάκης 11(2), Μαρίνος 6, Τζιώτης 10, Χιωτάκης 10(1) , Φωτόπουλος 13 , Κανέλλης 2 , Λαζαρίδης
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Καλατζής ,Μπενίσης ): Στασινόπουλος , Κωστόπουλος 8, Μαραμένος , Καπελέρης 7(2) , Παπαθανασίου 11 , Αθανασούλας 3(1) , Τσιάκος 10(3) , Αθανασάκης 13, Μόμτζος 8(1), Πατρίκιος , Καραντανάς 11(3) , Βέλιος

*ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ 83-78(44-35)
Διαιτητές: Μέλης , Γιακείμη
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Κάσσης): Χαλατσιάδης , Φωστέρης 13(4), Τσελεπής 17, Τζαγκαράκης 18, Μαρκόπουλος 7, Φιλίππου 13(2), Κουκουβάκης , Ιωαννίδης 4, Γρηγοράκης 9, Σαραντόπουλος , Δημητρόπουλος . Κόχειλας 2
ΕΣΠΕΡΟΣ (Σαβούρδος) : Καραγιάννης 24(1), Μπουζιάνης 6, Βλασσόπουλος 13(1), Πανόπουλος , Βασσάλος, Μιχαλάς 3, Βοριάς 8, Πολύζος 16, Νατσίδης 3, Δερμιτζάκης , Αποστόλου , Κόντση 5(1)

*ΑΟΝΑ –ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 64-68(21-31)
Διαιτητές: Θεολόγη ,. Φραγκιαδακης
ΑΟΝΑ (Χαρεράς, Γκαναβίας): Θεοδώρου 6 , Κουκούρης 3(1) , Παγώνης 5, Λουλουδακης 2, Κουγιούφας 6(1) , Λαγιόπουλος 23(3), Μαραγκόπουλος 8(1) , Μαργαρίτης 3 , Παπαδημητρίου 8 , Ψυχογιός
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τσαπάκης): Τσιμπεκίδης 4, Φερεντίνος 6(2) , Ψαράκης 3, Δέδες 5, Γαλίτης 9(1), Τσολάκος Κ. 5, Τσολάκος Ε., Σαρηγιαννίδης 7, Βαρλάς 29(6), Παπαναγόπουλος

*ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ –ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 75-72(43-30)
Διαιτητές: Μαγγωνάκης , Τσιλιώνης
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Δημητρίου-Πετρουγάκης): Γιοβάς 8(1),. Σφυρής 17(2) , Δρακόπουλος 22(1) , Αθηναίος , Τζούνας 8, Κανελλόπουλος , Σπυριδάκης 7 , Ζεγκίνογλου 13
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας) : Κοντόπουλος 9, Πέτρου 6(2), Νίκας 12(2), Κυριακόπουλος 5(1), Μπουρβάνης 13 , Ρεντούμης , Ένεζλης 8(1), Μαζιώτης 12 , Κουφόγιαννης 7, Καρράς , Βασιλείου

*ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ 59-62(33-29)
Διαιτητές: Αγαδάκος , Φασόλης
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Ποτόσογλου) : Παπατρέχας 12(4), Παρασίδης 7(2) , Ποτόσογλου , Βήχος 9, Πέτας 12, Σκουλούδης 4, Τζαφέρης 4(1), Κόλιας 3, Δέλιος 2 , Παυλιάς 6
ΕΘΝΙΚΟΣ (Κλιγκόπουλος) : Φωτόπουλος 7, Συρόγλου 12(1), Δραβίλας , Παπαδημητρίου 2, Φούκος 4, Χερκελετζής 14(3), Μακρυγιάννης 8, Φωτής 9, Μπίκουλης 6, Ρουμάνι

*ΜΕΓΑΡΑ –ΠΕΡΑ 60-74 (24-37)
Διαιτητές: Σιώκας , Ουσταμπασίδης
ΜΕΓΑΡΑ (Ζιάγκος): Μαργώνης 6, Στεφάνου Δ. 6(1), Δεβετζόγλου 4, Γεωργιάδης , Μπαζιώτης 16(2), Ρουμπελάκης 5, Στεφάνου Κ. , Ανθρακόπουλος 21(5), Δημητριάδης 2, Μούρτος
ΠΕΡΑ (Τσοσκούνογλου , Σαββάτης): Στεφανίδης 10(2), Καραγιαννάκης 2 , Μοδάκης 7, Παπαβασιλόπουλος , Σούλης 13 , Χολέβας 14(2), Βαμβακάς 17(1), Φουφουδάκης 2, Κουκουλάς , Καδδάς , Καραγιάννης 9(2)

Η ερχόμενη 2η αγωνιστική (13/10): ‘Αρης Νικαίας – Θεμιστοκλής , Πέρα –ΑΟΝΑ , Πορφύρας – Μέγαρα , Μανδραϊκός – Φοίνικας Πειραιά , Εθνικός –Πρωτέας Βούλας , Φάρος Κερ.- Ελευθερία Μοσχ. , Έσπερος Καλλ. – Αετός Καλλ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.