Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
gate14
QUOTE(rover6 @ Dec 12 2008, 15:27 ) *
φιλε gate 14 επειδη εισαι απο οτι βλεπω οπαδος και καλα κανεις ,θελω να σου θυμισω οτι εδω ειναι μπασκετικο forum.
την ιστορια του εθνικου ειδικα στο ποδοσφαιρο δεν την αμφισβητει κανεις ειναι μεγαλη και εχει σελιδες πολλες και ενδοξες.
αλλα στο αθλημα που αγαπαμε και ειναι το μπασκετ ειναι εθνικακι πως να το κανουμε.
αυτη ειναι η αληθεια.
μην αγχωνεσαι,η ομαδα σου ειναι καλη και παιζει και καλο μπασκετ,και οπως λεει και ο λαος στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο. ΕΙΔΩΜΕΝ.
blove.gif


Ειναι μικρη μεγαλυτερη ομως του Πορφυρα
Οταν θα φτασει ο Πορφυρας ενα βημα απο την ΑΛΦΑ ΕΘΝΙΚΗ η οταν αποκλεισει ποτε του απο το κυπελλο Ελλαδας ομαδες οπως ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΑΡ ΗΣΤ τοτε το συζηταμε
Στο αθλημα που αγαπαμε λοιπον ολες οι ομαδες τις ΕΣΚΑΝΑ μπορουν να εχουν το -ΑΚΙ , αλλα θα κοιταμε συνολικα την ιστορια καθε ομαδας και ο Εθνικος και ο Εσπερος εχουν γραψει μια ιστορια στο Ελληνικο μπασκετ εστω μικρη σε επιπεδο εθνικων κατηγοριων και δεν μπορει να αμφισβητηθει απο κανεναν αυτο
themis7
QUOTE(alithias @ Dec 12 2008, 16:24 ) *
Σας διαβαζω καιρο οπως ολοι στην εσκανα κι ας λενε οτι δεν διαβαζουν σας λεω λοιπον οτι ο πορφυρας θα ανεβει ανετα στο τελος κι ας γραφεται εσεις οτι θελετε . εχει την καλυτερη ομαδα και τον καλυτερο προπονητη . το εθνικακι δεν μπορει και θα το δειτε ο αετος ειναι γερασμενη ομαδα και θα χασει 30 ποντους την δευτερα. η ελευθερια ειναι λιγη και ο φοινικας πολυ λιγος ο πρωτεας θα τερματισει 7 με 8 και ο θεμιστοκλης εχει προπονητη για γελια και για κλαματα . φαρος μεγαρα και αονα χαιρετισαν ηδη. με λιγα λογια σας γραφω αυτα που εσεις γραφετε σελιδες και δεν μπορειτε να τα καταλαβετε


Δεν θελω να ασχοληθω πολυ με τα ειρωνικα σου για ολους σχολια απλα θα σου πω οτι η ζωη κανει συνεχεια κυκλους και πολλες φορες εκει που νομιζεις οτι εισαι απο πανω ξαφνικα βρισκεσαι απο κατω και ψαχνεις να δεις τι εφταιξε... Οσο για τα σχολια για τον προπονητη μας δεν προκειτε ουτε γι αυτα να σου απαντησω γιατι δεν αιθανομαι την αναγκη να απολογηθω σε κανεναν για τις επιλογες μου ... Μου αρκει που αρεσουν σε μενα... Εγω παντως εχω μαθει να σεβομαι τους παντες γιατι στην ζωη μας μου εχουν μαθει οτι και το μυρμιγκι το εχουμε αναγκη...
Το εχω γραψει και περυσι οταν ανεβηκαμε σημασια δεν εχει μονο ο προορισμος αλλα και το ταξιδι και εμεις οπως και αλλες ομαδες απολαμβανουμε το ταξιδι μας...
gate14
QUOTE(themis7 @ Dec 12 2008, 15:42 ) *
Δεν θελω να ασχοληθω πολυ με τα ειρωνικα σου για ολους σχολια απλα θα σου πω οτι η ζωη κανει συνεχεια κυκλους και πολλες φορες εκει που νομιζεις οτι εισαι απο πανω ξαφνικα βρισκεσαι απο κατω και ψαχνεις να δεις τι εφταιξε... Οσο για τα σχολια για τον προπονητη μας δεν προκειτε ουτε γι αυτα να σου απαντησω γιτι δεν αιθανομαι την αναγκη να απολογηθω σε κανεναν για τις επιλογες μου ... Μου αρκει που αρεσουν σε μενα... Εγω παντως εχω μαθει να σεβομαι τους παντες γιατι στην ζωη μας μου εχουν μαθει οτι και το μυρμιγκι το εχουμε αναγκη...
Το εχω γραψει και περυσι οταν ανεβηκαμε σημασια δεν εχει μονο ο προορισμος αλλα και το ταξιδι και εμεις οπως και αλλες ομαδες απολαμβανουμε το ταξιδι μας...


Σε παω , απλα εγω ημουν λιτογερο ευγενης γιατι ειμαι οπαδος μιας και μονο ομαδας του Εθνικου Πειραιως
Δεν ειμαι αλλο στο ποδοσφαιρο αλλο στο Volley και αλλο στο Basket
Kαλη πορεια στην ομαδα σου και μπραβο για τους χαμηλους τονους που κρατατε
alithias
Δεν ειρωνευομαι λεω αληθειες και απο εδω και περα αυτο θα κανω οσο κι αν ενοχλει δεν θα σας προσβαλω ουτε θα σας σας ειρωνευομαΙ . Ο ΕΘΝΙΚΟ¦ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΗΠΕΔΟ να κανει προπονηση και κανει τον τραμπουκο σε ολες τις εδρες και εσυ του θεμιστοκλη που θιχτηκες πηγες να μοιρασεις λεφτα το καλοκαρι νομιζοντας οτι φερνοντας και καλα παιχταραδες θα ανεβεις ευκολα ομως σου επειδη εισαι λιγο ασχετος φοτωθηκες και παλτα. δεν πειραζει καντε τους φιλους φετος εθνικος θεμιστοκλης και του χρονου ξανα στην Α σας βλεπω να τρωγεστε μεταξυ σας
gate14
QUOTE(alithias @ Dec 12 2008, 15:51 ) *
Δεν ειρωνευομαι λεω αληθειες και απο εδω και περα αυτο θα κανω οσο κι αν ενοχλει δεν θα σας προσβαλω ουτε θα σας σας ειρωνευομαΙ . Ο ΕΘΝΙΚΟ¦ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΗΠΕΔΟ να κανει προπονηση και κανει τον τραμπουκο σε ολες τις εδρες και εσυ του θεμιστοκλη που θιχτηκες πηγες να μοιρασεις λεφτα το καλοκαρι νομιζοντας οτι φερνοντας και καλα παιχταραδες θα ανεβεις ευκολα ομως σου επειδη εισαι λιγο ασχετος φοτωθηκες και παλτα. δεν πειραζει καντε τους φιλους φετος εθνικος θεμιστοκλης και του χρονου ξανα στην Α σας βλεπω να τρωγεστε μεταξυ σας


Καλα κανε εσυ τον τραμπουκο σε ΠΕΡΑ και σε ΦΟΙΝΙΚΑ και στον Χιωτακη που δεν σας χαριστηκε περσι και ασε τις αηδιες .Να μας πεις τι γραφτηκε στο φ.α για το ματς ΠΟΡΦΥΡΑ -ΠΕΡΑ
Για τραμπουκισμους να μην μιλας εσυ ουτε κανεις απο τους 3 μεγαλους (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟ - ΑΕΚ )
Και το οτι ο Εθνικος γιατι δεν εχει γηπεδο να προπονηθει να το ψαξεις αλλου οχι στον Εθνικο (που να ειχε και γηπεδο να προπονηθει ε?Οχι 29-38 αλλα 29-48 θα ηταν το πρωτο ημιχρονο....και δεν θα ειμασταν και τοσο ευστοχοι στις βολες οπως ο προπονημενος Πορφυρας.....)
Κομμενη καθε κουβεντα μαζι σου για να μην κουρασουμε το φορουμ και τα παλτα να ψαξεις να τα βρεις στην ντουλαπα του Πορφυρα, γυρολογοι Εθνικων κατηγοριων και παικτες που συνομιλουν απο το πρωτο λεπτο με <<τραμπουκους>> μπας και διακοπει ο αγωνας για επεισοδια γιατι στο γηπεδο .....αστα
9η αγωνιστικη δευτερου γυρου ελπιζω μιας και εμεις και ο Θεμιστοκλης θα παιζουμε και του χρονου αντιπαλοι να μην κλαιγεστε οπως περσι και να μας λετε οτι ειστε και εσεις Πειραιωτακια....
themis7
QUOTE(alithias @ Dec 12 2008, 16:51 ) *
Δεν ειρωνευομαι λεω αληθειες και απο εδω και περα αυτο θα κανω οσο κι αν ενοχλει δεν θα σας προσβαλω ουτε θα σας σας ειρωνευομαΙ . Ο ΕΘΝΙΚΟ¦ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΗΠΕΔΟ να κανει προπονηση και κανει τον τραμπουκο σε ολες τις εδρες και εσυ του θεμιστοκλη που θιχτηκες πηγες να μοιρασεις λεφτα το καλοκαρι νομιζοντας οτι φερνοντας και καλα παιχταραδες θα ανεβεις ευκολα ομως σου επειδη εισαι λιγο ασχετος φοτωθηκες και παλτα. δεν πειραζει καντε τους φιλους φετος εθνικος θεμιστοκλης και του χρονου ξανα στην Α σας βλεπω να τρωγεστε μεταξυ σας

Ok γραφε εσυ τις αληθειες σου αφου εισαι τοσο μεγαλος γωστης της αληθειας οπως λεει και το ψευδωνυμο σου... Για μενα οτι και να γραφεις δεν με ακουμπα και δεν μου καιγετε καρφι ουτε θα μπω σε αντιλογο μαζι σου ,ο καθενας εχει δικαιωμα να εχει την αποψη του... απλα μια παροιμια λεει οτι η καμηλα βλεπει μονο μπροστα και δεν βλεπει ποτε την καμπουρα της αλλα μονο της διπλανης καμηλας την καμπουρα...
alithias
Τις παροιμοιες ποιος σου τις εμαθε οι παιχταραδες που αγορασες το καλοκαιρι απο τον πορφυρα και εχουν κανει μεχρι τωρα την διαφορα :::: ολοι βριζετε τον πορφυρα αλλα ολοι απο εκει ψωνιζετε
rover6
QUOTE(gate14 @ Dec 12 2008, 15:33 ) *
Ειναι μικρη μεγαλυτερη ομως του Πορφυρα
Οταν θα φτασει ο Πορφυρας ενα βημα απο την ΑΛΦΑ ΕΘΝΙΚΗ η οταν αποκλεισει ποτε του απο το κυπελλο Ελλαδας ομαδες οπως ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΑΡ ΗΣΤ τοτε το συζηταμε
Στο αθλημα που αγαπαμε λοιπον ολες οι ομαδες τις ΕΣΚΑΝΑ μπορουν να εχουν το -ΑΚΙ , αλλα θα κοιταμε συνολικα την ιστορια καθε ομαδας και ο Εθνικος και ο Εσπερος εχουν γραψει μια ιστορια στο Ελληνικο μπασκετ εστω μικρη σε επιπεδο εθνικων κατηγοριων και δεν μπορει να αμφισβητηθει απο κανεναν αυτο

φιλε μαλλον με μπερδεψες με καποιον αλλο .
δεν εκανα συγκριση εθνικου - πορφυρα απλα σου ανεφερα το τι πραγματικα ειναι ο εθνικος στο μπασκετ.
τα αλλα δεν με ενδιαφερουν.
οσο για τα παραδειγματα που αναφερεις, τα βιβλια που τα εχουν γραψει εχουν ανακυκλωθει ηδη.
στα τοπικα της εσκανα για να ξερεις την μεγαλυτερη πορεια την εχει κανει ο εσπερος.
και φυσικα δεν αναφερομαι στις μεγαλες ομαδες της εσκανα ολυμπιακο πανιωνιο μιλωνα .
μιλαω για τις ομαδες που υπαρχουν στα τοπικα


QUOTE(alithias @ Dec 12 2008, 15:51 ) *
Δεν ειρωνευομαι λεω αληθειες και απο εδω και περα αυτο θα κανω οσο κι αν ενοχλει δεν θα σας προσβαλω ουτε θα σας σας ειρωνευομαΙ . Ο ΕΘΝΙΚΟ¦ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΗΠΕΔΟ να κανει προπονηση και κανει τον τραμπουκο σε ολες τις εδρες και εσυ του θεμιστοκλη που θιχτηκες πηγες να μοιρασεις λεφτα το καλοκαρι νομιζοντας οτι φερνοντας και καλα παιχταραδες θα ανεβεις ευκολα ομως σου επειδη εισαι λιγο ασχετος φοτωθηκες και παλτα. δεν πειραζει καντε τους φιλους φετος εθνικος θεμιστοκλης και του χρονου ξανα στην Α σας βλεπω να τρωγεστε μεταξυ σας

εδω φιλε εισαι φαουλ.
δεν φταιει ο εθνικος και καμια αλλη ομαδα στον πειραια που δεν εχει γηπεδο.
το γηπεδικο για να ξερεις γιατι μαλλον δεν εισαι πειραιωτης ειναι το μεγαλυτερο προβλημα του πειραια.
γιατι ο πορφυρας ο φοινικας ο πειραικος (αλλη ιστορικη ομαδα) που παιζουν.εδω φταιει καθαρα ο δημος που εχει αφησει το παπαστρατειο στο ελεος του θεου 2-3 χρονια τωρα αντι να κανει ενα παλατακι και να βολεψει τις ομαδες του πειραια που ειναι τσιγγανοι.
gate14
QUOTE(rover6 @ Dec 12 2008, 16:20 ) *
φιλε μαλλον με μπερδεψες με καποιον αλλο .
δεν εκανα συγκριση εθνικου - πορφυρα απλα σου ανεφερα το τι πραγματικα ειναι ο εθνικος στο μπασκετ.
τα αλλα δεν με ενδιαφερουν.
οσο για τα παραδειγματα που αναφερεις, τα βιβλια που τα εχουν γραψει εχουν ανακυκλωθει ηδη.
στα τοπικα της εσκανα για να ξερεις την μεγαλυτερη πορεια την εχει κανει ο εσπερος.
και φυσικα δεν αναφερομαι στις μεγαλες ομαδες της εσκανα ολυμπιακο πανιωνιο μιλωνα .
μιλαω για τις ομαδες που υπαρχουν στα τοπικα


Ακριβως γι'αυτο μιλαω και εγω.Για τις ομαδες που παιζουν τωρα στα τοπικα
Δεν ξερω τι ηλικια εχεις αλλα ο Εθνικος και στην δεκαετια του 60 και την δεκαετια του 70 ΕΠΑΙΖΕ στην Β Εθνικη κατηγορια
Κανεις μεγαλυτερος δεν μπορει να ξεχασει τον αγωνα που θα εκρινε την ανοδο στην Α ΕΘΝΙΚΗ στο ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΕΙΟ ΕΘΝΙΚΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΥ (Τον Ιωνικο των Γιαννακη -Αλεξανδριδη- Σαρανταενα κλπ )
Κανεις δεν μπορει να ξεχασει οτι ο Εθνικος βρεθηκε και αντιπαλος με τον ΗΡΑΚΛΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ για το κυπελλο Ελλαδας η με τον ΑΡΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ του Γιαννακη του Σουμποτιτς του Τζοουνς ενω προηγουμενος ειχε αποκλεισει ΙΩΝΙΚΟ ΚΑΙ ΝΗΑΡ ΗΣΤ για το κυπελλο Ελλαδας και εδω μιλω για δεκαετια 90 !!!!!ΜΕΣΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ 90
Ο Εθνικος ως απο το 1989 ως και τον 1996 επαιζε συνεχεια σε Εθνικες κατηγοριες παικτες του επαιξαν και στην Α1 στον ΠΕΙΡΑΙΚΟ (ΣΟΜΠΟΛΟΣ ) και ετυχε να και για προπονητες παλαιοτερα τον σημερινο προεδρο της ομοσπονδιας μπασκετ τον ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟ τον Κωστα Μπογατσιωτη με τον οποιο εφτασε Β ΕΘΝΙΚΗ , τον ΖΟΥΡΟ (!!!!!!) , τον Κωστα Αλεξανδριδη και τον Κωστα Μουρουζη παλι στην Β ΕΘΝΙΚΗ
Οταν λοιπον μιλαμε για ιστοριες ομαδων που παιζουν ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ο Εθνικος εχει την δευτερη θεση μετα τον ΕΣΠΕΡΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ που παιζει στην Α1

rover6
QUOTE(themis7 @ Dec 12 2008, 15:42 ) *
Δεν θελω να ασχοληθω πολυ με τα ειρωνικα σου για ολους σχολια απλα θα σου πω οτι η ζωη κανει συνεχεια κυκλους και πολλες φορες εκει που νομιζεις οτι εισαι απο πανω ξαφνικα βρισκεσαι απο κατω και ψαχνεις να δεις τι εφταιξε... Οσο για τα σχολια για τον προπονητη μας δεν προκειτε ουτε γι αυτα να σου απαντησω γιατι δεν αιθανομαι την αναγκη να απολογηθω σε κανεναν για τις επιλογες μου ... Μου αρκει που αρεσουν σε μενα... Εγω παντως εχω μαθει να σεβομαι τους παντες γιατι στην ζωη μας μου εχουν μαθει οτι και το μυρμιγκι το εχουμε αναγκη...
Το εχω γραψει και περυσι οταν ανεβηκαμε σημασια δεν εχει μονο ο προορισμος αλλα και το ταξιδι και εμεις οπως και αλλες ομαδες απολαμβανουμε το ταξιδι μας...

δεν ειναι και ετσι θεμακο.
γιατι περυσι αν σας αρεσε μονο το ταξιδι δεν θα ψαχνατε να βρειτε back door στην καλλιθεα η' να πλησιασετε καποιους παικτες. ph34r.gif
αστα τα περσινα.
στα υπολοιπα εχεις απολυτο δικιο bball.gif bball.gif bball.gif

QUOTE(gate14 @ Dec 12 2008, 16:30 ) *
Ακριβως γι'αυτο μιλαω και εγω.Για τις ομαδες που παιζουν τωρα στα τοπικα
Δεν ξερω τι ηλικια εχεις αλλα ο Εθνικος και στην δεκαετια του 60 και την δεκαετια του 70 ΕΠΑΙΖΕ στην Β Εθνικη κατηγορια
Κανεις μεγαλυτερος δεν μπορει να ξεχασει τον αγωνα που θα εκρινε την ανοδο στην Α ΕΘΝΙΚΗ στο ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΕΙΟ ΕΘΝΙΚΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΥ (Τον Ιωνικο των Γιαννακη -Αλεξανδριδη- Σαρανταενα κλπ )
Κανεις δεν μπορει να ξεχασει οτι ο Εθνικος βρεθηκε και αντιπαλος με τον ΗΡΑΚΛΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ για το κυπελλο Ελλαδας η με τον ΑΡΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ του Γιαννακη του Σουμποτιτς του Τζοουνς ενω προηγουμενος ειχε αποκλεισει ΙΩΝΙΚΟ ΚΑΙ ΝΗΑΡ ΗΣΤ για το κυπελλο Ελλαδας και εδω μιλω για δεκαετια 90 !!!!!ΜΕΣΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ 90
Ο Εθνικος ως απο το 1989 ως και τον 1996 επαιζε συνεχεια σε Εθνικες κατηγοριες παικτες του επαιξαν και στην Α1 στον ΠΕΙΡΑΙΚΟ (ΣΟΜΠΟΛΟΣ ) και ετυχε να και για προπονητες παλαιοτερα τον σημερινο προεδρο της ομοσπονδιας μπασκετ τον ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟ τον Κωστα Μπογατσιωτη με τον οποιο εφτασε Β ΕΘΝΙΚΗ , τον ΖΟΥΡΟ (!!!!!!) , τον Κωστα Αλεξανδριδη και τον Κωστα Μουρουζη παλι στην Β ΕΘΝΙΚΗ
Οταν λοιπον μιλαμε για ιστοριες ομαδων που παιζουν ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ο Εθνικος εχει την δευτερη θεση μετα τον ΕΣΠΕΡΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ που παιζει στην Α1

και διηγοντας τα να κλαις που λεει και ο ποιητης.
η αληθεια ειναι οτι πλεον εισαι εθνικακι.
αλλα μη μαλωσουμε για αυτο.
σε ολα τα αλλα εχεις δικιο,για γηπεδο ,οπαδους κ.α
Melo
Το μόνο που θυμάμαι απ'όταν ήμουνα μικρός Ε-Ε ΕΘΝΙΚΟΣ!!!!
rover6
QUOTE(Melo @ Dec 12 2008, 16:34 ) *
Το μόνο που θυμάμαι απ'όταν ήμουνα μικρός Ε-Ε ΕΘΝΙΚΟΣ!!!!

για να ειμαι σωστος θα πω οτι εχω γνωρισει πολλους πειραιωτες που σνομπαρουν τον ολυμπιακο και ειναι εθνικοι φουλ.
και αυτο ειναι μαγκια το γραφω για να ειμαι σωστος.
gate14
QUOTE(rover6 @ Dec 12 2008, 16:34 ) *
δεν ειναι και ετσι θεμακο.
γιατι περυσι αν σας αρεσε μονο το ταξιδι δεν θα ψαχνατε να βρειτε back door στην καλλιθεα η' να πλησιασετε καποιους παικτες. ph34r.gif
αστα τα περσινα.
στα υπολοιπα εχεις απολυτο δικιο bball.gif bball.gif bball.gif


και διηγοντας τα να κλαις που λεει και ο ποιητης.
η αληθεια ειναι οτι πλεον εισαι εθνικακι.
αλλα μη μαλωσουμε για αυτο.
σε ολα τα αλλα εχεις δικιο,για γηπεδο ,οπαδους κ.α


To προσπερνω γιατι εσυ τουλαχιστον εισαι καλοπροαιρετος blove.gif ...αλλα ειπαμε ολες οι ομαδες που παιζουν στα τοπικα ειναι ΑΚΙΑ αν το θες , η ιστορια ομως δεν σβηνεται και πολλες φορες επαναλαμβανεται icon_drunk.gif
rover6
QUOTE(gate14 @ Dec 12 2008, 16:41 ) *
To προσπερνω γιατι εσυ τουλαχιστον εισαι καλοπροαιρετος blove.gif ...αλλα ειπαμε ολες οι ομαδες που παιζουν στα τοπικα ειναι ΑΚΙΑ αν το θες , η ιστορια ομως δεν σβηνεται και πολλες φορες επαναλαμβανεται icon_drunk.gif

φιλαρακι επειδη και εσυ εχεις την αγαπη σου και την τρελλα σου θα σου πω μια κουβεντα οσο δεν θα φτιαχνονται γηπεδα στον πειραια (κλειστα) ολες του οι ομαδες θα ειναι μεχρι γ εθνικη δυστηχως.
για να φτιαξεις μια μεγαλη ομαδα πρωτα απο ολα χρειαζεσαι γηπεδο.
και πες οτι ανεβηκες που θα πας.
το δευτερο ειναι οτι πλεον στον πειραια δεν υπαρχουν παραγοντες οικονομικοι να παρουν μια ομαδα και να την ανεβασουν νταηλικη β εθνικη α2.
ο δημος ειναι απων παντελως(κριμα που εχουμε και μπασκετικο δημαρχο) ,οταν αλλοι δημοι βλεπε καλλιθεα αργυρουπολη νικαια συνησφερουν στις ομαδες.
στα λεω γιατι τα ζω.
scales84
QUOTE(alithias @ Dec 12 2008, 12:24 ) *
Σας διαβαζω καιρο οπως ολοι στην εσκανα κι ας λενε οτι δεν διαβαζουν σας λεω λοιπον οτι ο πορφυρας θα ανεβει ανετα στο τελος κι ας γραφεται εσεις οτι θελετε . εχει την καλυτερη ομαδα και τον καλυτερο προπονητη . το εθνικακι δεν μπορει και θα το δειτε ο αετος ειναι γερασμενη ομαδα και θα χασει 30 ποντους την δευτερα. η ελευθερια ειναι λιγη και ο φοινικας πολυ λιγος ο πρωτεας θα τερματισει 7 με 8 και ο θεμιστοκλης εχει προπονητη για γελια και για κλαματα . φαρος μεγαρα και αονα χαιρετισαν ηδη. με λιγα λογια σας γραφω αυτα που εσεις γραφετε σελιδες και δεν μπορειτε να τα καταλαβετε

ρε παιδια τι καθεστε και ασχολειστε εμ το παλικαρι..πειτε του ναι...ο πορφυρας ειναι η καλυτερη ομαδα μακραν..κι ας εχει 2 μεσα στο σπιτι του..παροτι τον σπρωχνουν γιατι ολη η εσκανα ξερει οτι πρεπει ν ανεβει...καννας αλλος δεν μπορει...δεν πειραζει..ο εθνικος,εμεις(ελευθερια),ο αετος,ο θεμιστοκλης,το περα,ο αρης θα παιζουμε απλα για να γουσταρουμε....Δεν εχουμε αυτοσκοπο την ανοδο..και γι αυτο ποτε δεν θα στησουμε παιχνιδια με συμφωνιες ανταλλαγης....Σε αυτον τον τομεα του στησιματος ειμαστε ολοι λιγοι μπροστα στο μεγαλο πορφυρα....Σε αλλα θεματα ργανωσης,χημειας,παρεας,καλου κλιματος και μπασκετ ολες οι ομαδες που χαρακτηρισες λιγες ειναι πολυ μπροστα απο σας...Και επειδη μαλλον οι 2 ηττες και οτι κερδισατε καταλαθος τη δευτερα δεν σας βαλανε μυαλο αρχιζω να πιστευω πιο πολυ απο πριν(που το θεωρουσα αδυνατο)οτι ο αετος θα σας κανει και 3η κηδεια μεσα στο σαλπεα....Νταξει μην αησυχειτε παντως.εμεις στο μσοχατο δεν θελουμε ν ανεβουμε φετος οποτε προσεγγιστε μας για καμια ανταλλαγη οπως ξερετε....
rover6
QUOTE(scales84 @ Dec 12 2008, 16:59 ) *
ρε παιδια τι καθεστε και ασχολειστε εμ το παλικαρι..πειτε του ναι...ο πορφυρας ειναι η καλυτερη ομαδα μακραν..κι ας εχει 2 μεσα στο σπιτι του..παροτι τον σπρωχνουν γιατι ολη η εσκανα ξερει οτι πρεπει ν ανεβει...καννας αλλος δεν μπορει...δεν πειραζει..ο εθνικος,εμεις(ελευθερια),ο αετος,ο θεμιστοκλης,το περα,ο αρης θα παιζουμε απλα για να γουσταρουμε....Δεν εχουμε αυτοσκοπο την ανοδο..και γι αυτο ποτε δεν θα στησουμε παιχνιδια με συμφωνιες ανταλλαγης....Σε αυτον τον τομεα του στησιματος ειμαστε ολοι λιγοι μπροστα στο μεγαλο πορφυρα....Σε αλλα θεματα ργανωσης,χημειας,παρεας,καλου κλιματος και μπασκετ ολες οι ομαδες που χαρακτηρισες λιγες ειναι πολυ μπροστα απο σας...Και επειδη μαλλον οι 2 ηττες και οτι κερδισατε καταλαθος τη δευτερα δεν σας βαλανε μυαλο αρχιζω να πιστευω πιο πολυ απο πριν(που το θεωρουσα αδυνατο)οτι ο αετος θα σας κανει και 3η κηδεια μεσα στο σαλπεα....Νταξει μην αησυχειτε παντως.εμεις στο μσοχατο δεν θελουμε ν ανεβουμε φετος οποτε προσεγγιστε μας για καμια ανταλλαγη οπως ξερετε....

ο καθενας φιλε μου γραφει οτι γουσταρει (φτανει να μην προσβαλει καποιον αλλον ετσι το βλεπω εγω) για την ομαδα του.
οσο για εσας στην ελευθερια,βρειτε κανενα παραγοντα που να εχει ψηλο γιο για να παιζει και βλεπουμε.
γιατι αν δεν εισαι γιος παραγοντα δεν παιζεις στο μοσχατο. ph34r.gif
το αν θελετε να ανεβεται η οχι πρεπει να βγαλετε κοινη γραμμη γιατι κατι ανθρωποι που ασχολουνται με την ελευθερια και παιζουν και οι γιοι τους στις υποδομες, αλλα λενε.
ξεκεθαριστε τι θελετε φετος και γραψτο μας να ξερουμε και εμεις οι υπολοιποι.
αν λοιπον εσεις δεν θελετε να ανεβεται ο πορφυρας ο εθνικος ο αετος ο θεμιστοκλης θελουν.
εσεις συνεχιστε τον Μ.Λ.Α (μαζικο λαικο αθλητισμο) και μην μας κουραζεις. ugly1.gif
gate14
QUOTE(rover6 @ Dec 12 2008, 16:57 ) *
φιλαρακι επειδη και εσυ εχεις την αγαπη σου και την τρελλα σου θα σου πω μια κουβεντα οσο δεν θα φτιαχνονται γηπεδα στον πειραια (κλειστα) ολες του οι ομαδες θα ειναι μεχρι γ εθνικη δυστηχως.
για να φτιαξεις μια μεγαλη ομαδα πρωτα απο ολα χρειαζεσαι γηπεδο.
και πες οτι ανεβηκες που θα πας.
το δευτερο ειναι οτι πλεον στον πειραια δεν υπαρχουν παραγοντες οικονομικοι να παρουν μια ομαδα και να την ανεβασουν νταηλικη β εθνικη α2.
ο δημος ειναι απων παντελως(κριμα που εχουμε και μπασκετικο δημαρχο) ,οταν αλλοι δημοι βλεπε καλλιθεα αργυρουπολη νικαια συνησφερουν στις ομαδες.
στα λεω γιατι τα ζω.


+14 ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
scales84
QUOTE(rover6 @ Dec 12 2008, 15:08 ) *
ο καθενας φιλε μου γραφει οτι γουσταρει (φτανει να μην προσβαλει καποιον αλλον ετσι το βλεπω εγω) για την ομαδα του.
οσο για εσας στην ελευθερια,βρειτε κανενα παραγοντα που να εχει ψηλο γιο για να παιζει και βλεπουμε.
γιατι αν δεν εισαι γιος παραγοντα δεν παιζεις στο μοσχατο. ph34r.gif
το αν θελετε να ανεβεται η οχι πρεπει να βγαλετε κοινη γραμμη γιατι κατι ανθρωποι που ασχολουνται με την ελευθερια και παιζουν και οι γιοι τους στις υποδομες, αλλα λενε.
ξεκεθαριστε τι θελετε φετος και γραψτο μας να ξερουμε και εμεις οι υπολοιποι.
αν λοιπον εσεις δεν θελετε να ανεβεται ο πορφυρας ο εθνικος ο αετος ο θεμιστοκλης θελουν.
εσεις συνεχιστε τον Μ.Λ.Α (μαζικο λαικο αθλητισμο) και μην μας κουραζεις. ugly1.gif

Εκτος του προσεβαλλε κοσμο,ποσο λαθος εισαι αραγε....απο τα παιδια που παιζουν αυτη τη στιγμη στηνελευθερια μονο ενας εχει σχεση με παραγοντα της ελευθεριας...Και φυσικα ειναι πολυ καλυτερο να παιζουν παιδια απο την περιοχη παρα μισθοφοροι...Για πες μας λοιπον ποιοι απο τους παικτες της ελευθεριας ειναι γιοι παραγοντα?ο πεττας που ρθε περσυ?ο σκουλουδης και ο βηχος που ρθαν φετος?ο παρασιδη μηπως?

Εγω σου μιλαω απο πλευρας της ομαδας...τι λεει ο καθε ενας που ο γιος του παιζει στα παμπαιδικα και ειναι φιλαθλος και μπορει να μην μιλαει ακν με τους παικτες δεν εμ απασχολει..αλλωστε το μοσχατο ειναι η πολη της υπερβολης..εμεις παιζουμε να κερδισουμε καθε ματσακι χωρις κανενα αγχος και χωρις στοχο...αν μας κατσει δεν θα πουμε οχι φυσικα...

Οσο για το αν σε κουραζω..πολυ περισσοτερο μας εχετε κουρασει σεις με την κλαψα περι το μεγαθηριου που δεν μπορει ν ανεβει παλι παρα εγω...
rover6
QUOTE(scales84 @ Dec 12 2008, 17:21 ) *
Εκτος του προσεβαλλε κοσμο,ποσο λαθος εισαι αραγε....απο τα παιδια που παιζουν αυτη τη στιγμη στηνελευθερια μονο ενας εχει σχεση με παραγοντα της ελευθεριας...Και φυσικα ειναι πολυ καλυτερο να παιζουν παιδια απο την περιοχη παρα μισθοφοροι...Για πες μας λοιπον ποιοι απο τους παικτες της ελευθεριας ειναι γιοι παραγοντα?ο πεττας που ρθε περσυ?ο σκουλουδης και ο βηχος που ρθαν φετος?ο παρασιδη μηπως?

Εγω σου μιλαω απο πλευρας της ομαδας...τι λεει ο καθε ενας που ο γιος του παιζει στα παμπαιδικα και ειναι φιλαθλος και μπορει να μην μιλαει ακν με τους παικτες δεν εμ απασχολει..αλλωστε το μοσχατο ειναι η πολη της υπερβολης..εμεις παιζουμε να κερδισουμε καθε ματσακι χωρις κανενα αγχος και χωρις στοχο...αν μας κατσει δεν θα πουμε οχι φυσικα...

Οσο για το αν σε κουραζω..πολυ περισσοτερο μας εχετε κουρασει σεις με την κλαψα περι το μεγαθηριου που δεν μπορει ν ανεβει παλι παρα εγω...

εισαι παικτης η παραγοντας για να σου στειλω ολη την λιστα?
με ονοματα και διευθυνσεις? ph34r.gif

scales84
QUOTE(rover6 @ Dec 12 2008, 15:26 ) *
εισαι παικτης η παραγοντας για να σου στειλω ολη την λιστα?
με ονοματα και διευθυνσεις? ph34r.gif

Ειμαι παικτης..κι αν μου βρεις αλλον ενα εκτος απο αυτον που ανεφερα που παιζει στο αντρικο τμημα και εχει συγγενεια με ατομο της διοικησης εγω θα ζητησω συγνωμμη...
rover6
QUOTE(scales84 @ Dec 12 2008, 17:28 ) *
Ειμαι παικτης..κι αν μου βρεις αλλον ενα εκτος απο αυτον που ανεφερα που παιζει στο αντρικο τμημα και εχει συγγενεια με ατομο της διοικησης εγω θα ζητησω συγνωμμη...

φιλε σου στελνω την λιστα σε προσωπικο μυνημα γιατι δεν ειμαστε να λεμε ονοματα να εκθεσουμε ατομα
leonkalf
Ο χρήστης alithias τιμωρήθηκε με 1 φάουλ (warn) και 3 μέρες "διακοπές" από posting βάση κανονισμού για τους χαρακτηρισμούς που έκανε και τα εμπρηστικά post.

Το θέμα με τα συγκεκριμένα posts ας σταματήσει εδώ. Ευχαριστώ
spike
QUOTE(alithias @ Dec 12 2008, 14:24 ) *
Σας διαβαζω καιρο οπως ολοι στην εσκανα κι ας λενε οτι δεν διαβαζουν σας λεω λοιπον οτι ο πορφυρας θα ανεβει ανετα στο τελος κι ας γραφεται εσεις οτι θελετε . εχει την καλυτερη ομαδα και τον καλυτερο προπονητη . το εθνικακι δεν μπορει και θα το δειτε ο αετος ειναι γερασμενη ομαδα και θα χασει 30 ποντους την δευτερα. η ελευθερια ειναι λιγη και ο φοινικας πολυ λιγος ο πρωτεας θα τερματισει 7 με 8 και ο θεμιστοκλης εχει προπονητη για γελια και για κλαματα . φαρος μεγαρα και αονα χαιρετισαν ηδη. με λιγα λογια σας γραφω αυτα που εσεις γραφετε σελιδες και δεν μπορειτε να τα καταλαβετε

το θεμα του προπονητη του πορφυρα και της αξιας του???εχει σχολιαστει σε αλλα ποστ και ζητηθηκε ευγενικα απο τον φιλο leonkalf,να σταματησει εδω..παρ"ολα αυτα εσυ συνεχιζεις....!φιλοι του φορουμ στοχος μας δεν ειναι κατακρινουμε τους προπονητες ουτε το ποια ομαδα θα ανεβει...η ιστορια τους εχει κρινει(προπονητες)και το κοντινο μελλον θα μας δειξει ποια ομαδα θα ανεβει...!αλλα,ας με συγχωρεσεις φιλε leonkalf ,την επομενη φορα που θα βγει καποιος φιλος του πορφυρα και κανει χαρακτηρισμους περι ασχετοσυνης των αλλων προπονητων της κατηγοριας,τους προσβαλλει και μιλησει με θετικη συγκριση για τον καλατζη θα αναφερθουν πραγματα,εικονες,συνεντευξεις,καταστασεις,
γεγονοτα και παρασκηνια που δεν τιμουν και τοσο τον καλυτερο κοουτς της κατηγοριας...για μενα το θεμα θεωρειται ληξαν μεχρι επομενης κατακραυγης για τους υπολοιπους κοουτς απο φιλαθλο του πορφυρα!
Ameroliptos
Παιδιά επειδή μιλάτε για ιστορία σωματείων όλα αυτά που λέτε για τον Εσπέρο και τον Εθνικό είναι αλήθεια, και επειδή γνωρίζω πολύ καλά το basket σας λέω και ότι ο Πορφυράς είχε αγωνιστεί στην Β Εθνική όταν υπήρχε Α και Β Εθνική και δεν υπήρχε Α1 και Α2, πέφτοντας ο Εθνικός το '90 απο την Β Εθνική ανέβηκε ο Πορφύρας στην Β Εθνική. Επίσης μήν ξεχνάτε ότι το γυναικείο του Πορφύρα αγωνίστηκε για 2 χρονίες στην Α Εθνική γυναικών (σημερινή Α1 γυναικών) στα μέσα της δεκαετίας του '80.
gate14
QUOTE(Ameroliptos @ Dec 12 2008, 19:35 ) *
Παιδιά επειδή μιλάτε για ιστορία σωματείων όλα αυτά που λέτε για τον Εσπέρο και τον Εθνικό είναι αλήθεια, και επειδή γνωρίζω πολύ καλά το basket σας λέω και ότι ο Πορφυράς είχε αγωνιστεί στην Β Εθνική όταν υπήρχε Α και Β Εθνική και δεν υπήρχε Α1 και Α2, πέφτοντας ο Εθνικός το '90 απο την Β Εθνική ανέβηκε ο Πορφύρας στην Β Εθνική. Επίσης μήν ξεχνάτε ότι το γυναικείο του Πορφύρα αγωνίστηκε για 2 χρονίες στην Α Εθνική γυναικών (σημερινή Α1 γυναικών) στα μέσα της δεκαετίας του '80.


Το 90 ο Εθνικος δεν επεσε απο την Β Εθνικη
Ο Εθνικος επεσε την περιοδο 95-96 απο την Β Εθνικη και την Περιοδο 96-97 επεσε απο την Γ ΕΘΝΙΚΗ στην ΕΣΚΑΝΑ
Επισης να αναφερω οτι απο την περιοδο ιδρυσεως του ο Εθνικος επεσε σε τοπικα για πρωτη φορα την περιοδο 84-85 και το 88-89 ξαναανεβηκε στην Γ Εθνικη
Απο την στιγμη που ιδρυθηκε ο Εθνικος λοιπον για να ξερουμε τι λεμε με βαση ιστορικα στοιχεια και μονο ο ΕΘΝΙΚΟΣ εχει παιξει συνολικα σε ΤΟΠΙΚΕΣ κατηγοριες 15-16 χρονιες
Την χρονια που ανεβηκε ο Πορφυρας την περιοδο δηλαδη που ο Εθνικος για τελευταια φορα επαιξε στην Β Εθνικη εκατσε η μια η δυο χρονιες στην Β Εθνικη και για 2-3 χρονιες στην Γ Εθνικη
Αυτα για την αποκατασταση της αληθειας
Οσον αφορα το γυναικειο εχεις απολυτο δικιο επαιξε Α1 με προπονητη τον Πεταλα , και εδω θα πρεπει επισης να τονισω αν και η παρουσια του Εθνικου στο γυναικειο μπασκετ ηταν πολυ μικρη , καταφερε να βγαλει ενα απο τα μεγαλυτερα ταλεντα του Ελληνικου μπασκετ στις μερες μας την Λολιτα Λυμουρα
shot.gif icon_drunk.gif
Ameroliptos
Το 1995-1996 που λές έπεσε απο την Γ Εθνική ο Εθνικός μαζί με τον Πορφύρα. Στις εθνικές κατηγορίες -εαν δεν κάνω λάθος- έχει μεγαλύτερη παρουσία ο Πορφύρας, σέβομαι την ιστορία του Εθνικού αλλά ο Πορφύρας δεν έχει κάνει Β Εσκανα όπως ο Εθνικός. Αν έβγαλε ο Εθνικός την Λυμουρά σαν ταλέντο, δεν συγκρίνεται με την Κλικοπούλου και την Πλέσσα που έβγαλε ο Πορφύρας. Ετσι για να ανταλλάσουμε απόψεις και σωστές τοποθετήσεις.
gate14
QUOTE(Ameroliptos @ Dec 13 2008, 17:41 ) *
Το 1995-1996 που λές έπεσε απο την Γ Εθνική ο Εθνικός μαζί με τον Πορφύρα. Στις εθνικές κατηγορίες -εαν δεν κάνω λάθος- έχει μεγαλύτερη παρουσία ο Πορφύρας, σέβομαι την ιστορία του Εθνικού αλλά ο Πορφύρας δεν έχει κάνει Β Εσκανα όπως ο Εθνικός. Αν έβγαλε ο Εθνικός την Λυμουρά σαν ταλέντο, δεν συγκρίνεται με την Κλικοπούλου και την Πλέσσα που έβγαλε ο Πορφύρας. Ετσι για να ανταλλάσουμε απόψεις και σωστές τοποθετήσεις.


Το 90 λοιπον ο Εθνικος ποτε δεν επεσε απο την Β Εθνικη επεσε 5 χρονια μετα, το 95-96 ναι επεσε μαζι με τον Πορφυρα απο την Γ Εθνικη εχεις δικιο σε αυτο αλλα εμενα δεν μου λεει κατι.Μεσα στην δεκαετια του 90 ο Εθνικος ηταν μετα τον Ολυμπιακο τον Πειραικο και τον Ιωνικο η 4η καλυτερη ΠΕΙΡΑΙΚΗ ομαδα μπασκετ , και δεν πιανουμε με τιποτε τις δεκαετιες 60 70 ως και τα μεσα της δεκαετιας 80 γιατι εκει οπως σου ειπα ο Εθνικος ειχε συνεχεις παρουσιες συν πανελληνια πρωταθληματα εφηβων, ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ, μια βολτα μαλιστα στην λεσχη του Εθνικου στο Μικρολιμανο μπορει να πεισει τον οποιονδηποτε
Σωστος για την Κλιγκοπουλου αι Πλεσσα γι'αυτο ομως και μιλησα για μικρη ιστορια στο γυναικειο μπασκετ του Εθνικου
Απο εκει και περα επειδη κανεις λαθος δεν εχει μεγαλυτερη παρουσια σε εθνικες κατηγοριες απο τον Εθνικο .Αυτο ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ
Το οτι εκανε και Β ΕΣΚΑΝΑ και Β ΕΣΚΑ(αυτο δεν το γνωριζεις και το παραθετω ) δεν σημαινει κατι , και ο Εθνικος εχει παει περιφερειακο στο ποδοσφαιρο και η Δοξα Δραμας τι σημαινει αυτο ομως ?Οτι ο Αστερας Τριπολης η ο Θρασυβουλος εχουν μεγαλυτερη ιστορια ?(ενα απλο παραδειγμα φερνω και μιλω και για ποδοσφαιρο ).Αλλο μια αναλαμπη μιας ομαδας και αλλο η συνεχης παρουσια σε επιπεδο εθνικων κατηγοριων
Ειπαμε εχει προσφορα στο μπασκετ και ο Πορφυρας ΤΕΛΟΣ , και στο ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ σαφως μεγαλη προσφορα αλλα αν μιλησουμε για ανδρικο και με βαση την ιστορια , ο Εθνικος εχει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ και μιλησα με χρονια που συνολικα εχει κατσει στα τοπικα
rover6
QUOTE(Ameroliptos @ Dec 13 2008, 17:41 ) *
Το 1995-1996 που λές έπεσε απο την Γ Εθνική ο Εθνικός μαζί με τον Πορφύρα. Στις εθνικές κατηγορίες -εαν δεν κάνω λάθος- έχει μεγαλύτερη παρουσία ο Πορφύρας, σέβομαι την ιστορία του Εθνικού αλλά ο Πορφύρας δεν έχει κάνει Β Εσκανα όπως ο Εθνικός. Αν έβγαλε ο Εθνικός την Λυμουρά σαν ταλέντο, δεν συγκρίνεται με την Κλικοπούλου και την Πλέσσα που έβγαλε ο Πορφύρας. Ετσι για να ανταλλάσουμε απόψεις και σωστές τοποθετήσεις.

παιδια σορρυ αλλα αν αρχισετε να μιλατε για γυναικειο σε αλλο τοπικ biggrin.gif
KAKALOS
ΕΠΕΙΔΗ τοσες μερες δεν ειχα διαβασει τον πανικο που γινεται εδω πιστευω πως εχουμε ξεφυγει καπως απο αυτα που πρεπει να λεμε...ιστορια κλπ κλπ το θεμα ειναι τι γινεται τωρα....τωρα ασπουμε βλεπω οτι καποιοι δε βαζουν μυαλο κανουν ακομα υπεροπτικες δηλωσεις(κατα συμπτωση πριν απο ενα ντερμπι)και βλεπω κηδειες την δευτερα παλι....παρακαλω ας σταματησουν οι φιλοι του πορφυρα (αν ειναι παραγοντες)και ποσο μαλλον αν ειναι παιχτες που παιζουν τωρα γιατι δε ξερουν πολλα για την ομαδα που παιζουν και επειδη εχω παιξει οπως ξερουν αρκετοι εδω μεσα στον πορφυρα και ξερω πραγματα δε θα ηθελα να με αναγκασουν να πω πραγματα που ξερω και πραγματα που αν πω θα κρυφτει αρκετος κοσμος!
basket30
QUOTE(alithias @ Dec 12 2008, 14:24 ) *
Σας διαβαζω καιρο οπως ολοι στην εσκανα κι ας λενε οτι δεν διαβαζουν σας λεω λοιπον οτι ο πορφυρας θα ανεβει ανετα στο τελος κι ας γραφεται εσεις οτι θελετε . εχει την καλυτερη ομαδα και τον καλυτερο προπονητη . το εθνικακι δεν μπορει και θα το δειτε ο αετος ειναι γερασμενη ομαδα και θα χασει 30 ποντους την δευτερα. η ελευθερια ειναι λιγη και ο φοινικας πολυ λιγος ο πρωτεας θα τερματισει 7 με 8 και ο θεμιστοκλης εχει προπονητη για γελια και για κλαματα . φαρος μεγαρα και αονα χαιρετισαν ηδη. με λιγα λογια σας γραφω αυτα που εσεις γραφετε σελιδες και δεν μπορειτε να τα καταλαβετε

Λοιπον,εγω χαιρομαι που εμαθα το αποτελεσμα του πορφυρα-αετος,τα υπολοιπα τα ξερει κανεις?
Πριν ενα μηνα ασχολουμασταν με τον εσπερο,ο εσπερος ανεκαμψε και πιστευω πως ο "αληθειας"δημιουργει ντορο
μονο και μονο για να ξυπνησει τους δικους του.Σας παρασυρει σε επιθετικα σχολια για το πορφυρα ,τα τυπωνει και τους τα δινει για να τους ξυπνησει για το ντερμπυ.μπορει να ειναι εφορος,παικτης η προπονητης,γι αυτο μην ασχολειστε.
Τωρα για μενα η καθε ομαδα εχει την ιστορια της,αλλα στο πρωταθλημα 2008 δεν παιζει η ιστορια.
Εσπερος,Εθνικος,Πορφυρας και ολοι οι αλλοι μετα,και?
Ολοι κανουν την προσπαθεια τους και στο τελος ενας ειναι ο τυχερος.Και αυτοι που δεν θελουν να ανεβουν,αυτοι θελουν πιο πολυ.φετος ολοι πανε για ανοδο,γλυκαθηκαν απο περυσι που πηγε το πρωταθλημα σε πολλες ηττες και ελπιζουν ολοι*.
(εκτος απο αονα-φαρο-μεγαρα)
champion
καποια ψυχη μου σφυριξε οτι τη δευτερα θα εχουμε δυο αλλαγες προπονητων,μια ψηλα κ μια χαμηλα
στη βαθμολογια. η μια ομαδα ισως κατεβει με το βοηθο τη δευτερα,ισως κ οι δυο
toro_loco
Πορφύρας-Αετός 59-52
Κακό παιχνίδι.
Καλύτερος του Αετού ο Κασπαριάν.
Από τον Πορφύρα ξεχώρισαν...........
moufas
QUOTE(toro_loco @ Dec 15 2008, 23:27 ) *
Πορφύρας-Αετός 59-52
Κακό παιχνίδι.
Καλύτερος του Αετού ο Κασπαριάν.
Από τον Πορφύρα ξεχώρισαν Μπίκας, Κάρδαρης...

Εντάξει κύριοι της ΕΣΚΑΝΑ.Εντάξει κύριε Μπίκα.Εντάξει κύριε Καρδάρη.Το καταλάβαμε.Το λέω και στα άλλα παιδιά του Εθνικού, του Θεμιστοκλή, της Ελευθερίας αλλά και των άλλων ομάδων που κινδυνεύουν με υποβιβασμό ότι το πρωτάθλημα δε θα τελειώσει αν δεν είναι πρώτος ο Πορφύρας.Αν είναι δεύτερος ή τρίτος ή τέταρτος βλέπω να παίζουμε play off.Δεν υπάρχει παίκτης ή παίκτες στην ΕΣΚΑΝΑ που θα μαρκάρουν τον Τζαννή 35' και θα τους πάρει μόνο 2-3 φάουλ.Όπως και στο 53-52 που βγαίνει ο Κασπαριάν στον αιφνιδιασμό, τον παίρνει ΑΓΚΑΛΙΑ ο αντίπαλος και ο κύριος Μπραζάουσκας-Πιτσίλκας Μπίκας καταπίνει τη σφυρίχτρα κσι γελάει όλο το γήπεδο ακόμα και οι φίλοι του Πορφύρα.Και μαγκιά τους που το παραδέχτηκαν γιατί ήμουν και εγώ στην κερκίδα.Κρίμα για τους παίκτες του Αετού που άξιζαν τη νίκη σε ένα κακό παιχνίδι,κρίμα για τους παίκτες του Πορφύρα που παίζουν σε μία ομάδα που ο πρόεδρος κοουτσάρει όρθιος από τον πάγκο και ο προπονητής είναι καθιστός και το μόνο που κάνει είναι να τους βρίζει.ΚΡΙΜΑ...
torture.gif
68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
gate14
Ο Εθνικος καθαρισε τον Εσπερο 9 ποντους 66-75 αν δεν κανω λαθος
290981
QUOTE(moufas @ Dec 15 2008, 23:46 ) *
Εντάξει κύριοι της ΕΣΚΑΝΑ.Εντάξει κύριε Μπίκα.Εντάξει κύριε Καρδάρη.Το καταλάβαμε.Το λέω και στα άλλα παιδιά του Εθνικού, του Θεμιστοκλή, της Ελευθερίας αλλά και των άλλων ομάδων που κινδυνεύουν με υποβιβασμό ότι το πρωτάθλημα δε θα τελειώσει αν δεν είναι πρώτος ο Πορφύρας.Αν είναι δεύτερος ή τρίτος ή τέταρτος βλέπω να παίζουμε play off.Δεν υπάρχει παίκτης ή παίκτες στην ΕΣΚΑΝΑ που θα μαρκάρουν τον Τζαννή 35' και θα τους πάρει μόνο 2-3 φάουλ.Όπως και στο 53-52 που βγαίνει ο Κασπαριάν στον αιφνιδιασμό, τον παίρνει ΑΓΚΑΛΙΑ ο αντίπαλος και ο κύριος Μπραζάουσκας-Πιτσίλκας Μπίκας καταπίνει τη σφυρίχτρα κσι γελάει όλο το γήπεδο ακόμα και οι φίλοι του Πορφύρα.Και μαγκιά τους που το παραδέχτηκαν γιατί ήμουν και εγώ στην κερκίδα.Κρίμα για τους παίκτες του Αετού που άξιζαν τη νίκη σε ένα κακό παιχνίδι,κρίμα για τους παίκτες του Πορφύρα που παίζουν σε μία ομάδα που ο πρόεδρος κοουτσάρει όρθιος από τον πάγκο και ο προπονητής είναι καθιστός και το μόνο που κάνει είναι να τους βρίζει.ΚΡΙΜΑ...
torture.gif
68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif



δε θελω να δημιουργησω ενταση αλλα πρεπει ορισμενα πραγματα να λεγονται οπως ειναι στην πραγματικοτητα και οχι οπως θα θελαμε να ειναι
Το βιντεο του παιχνιδιου ειναι στη διαθεση οσων θελουν να το δουν.Και κατι ακομα,στο μπασκετ παιζουν παντα 2 ομαδες,οποιος λοιπον θελει να δει καλο μπασκετ απο τον Πορφυρα ας συμβουλεψει ολες τις αντιπαλες ομαδες(ανεξαιρετως )να σταματησουν να παιζουν ζωνη 40 λεπτα(στη χειροτερη μορφη της,κατενατσιο,ολοι μεσα στο ζωγραφιστο!)Ελεος πια με τον Πορφυρα,γιατι τοση κακια?Απο τα 300 αρθρα τα 290 αναφερονται στην ομαδα στους παικτες τη διοικηση και τον προπονητη με πολυ υποτιμιτικα σχολια,γιατι τοσο μισος?για ολα τα κακα της Εσκανα φταιει ο Πορφυρας?
basket30
QUOTE(moufas @ Dec 15 2008, 23:46 ) *
Εντάξει κύριοι της ΕΣΚΑΝΑ.Εντάξει κύριε Μπίκα.Εντάξει κύριε Καρδάρη.Το καταλάβαμε.Το λέω και στα άλλα παιδιά του Εθνικού, του Θεμιστοκλή, της Ελευθερίας αλλά και των άλλων ομάδων που κινδυνεύουν με υποβιβασμό ότι το πρωτάθλημα δε θα τελειώσει αν δεν είναι πρώτος ο Πορφύρας.Αν είναι δεύτερος ή τρίτος ή τέταρτος βλέπω να παίζουμε play off.Δεν υπάρχει παίκτης ή παίκτες στην ΕΣΚΑΝΑ που θα μαρκάρουν τον Τζαννή 35' και θα τους πάρει μόνο 2-3 φάουλ.Όπως και στο 53-52 που βγαίνει ο Κασπαριάν στον αιφνιδιασμό, τον παίρνει ΑΓΚΑΛΙΑ ο αντίπαλος και ο κύριος Μπραζάουσκας-Πιτσίλκας Μπίκας καταπίνει τη σφυρίχτρα κσι γελάει όλο το γήπεδο ακόμα και οι φίλοι του Πορφύρα.Και μαγκιά τους που το παραδέχτηκαν γιατί ήμουν και εγώ στην κερκίδα.Κρίμα για τους παίκτες του Αετού που άξιζαν τη νίκη σε ένα κακό παιχνίδι,κρίμα για τους παίκτες του Πορφύρα που παίζουν σε μία ομάδα που ο πρόεδρος κοουτσάρει όρθιος από τον πάγκο και ο προπονητής είναι καθιστός και το μόνο που κάνει είναι να τους βρίζει.ΚΡΙΜΑ...
torture.gif
ΝΤΡΟΠΗ,ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΞΕΦΤΙΛΑ.Δεν ειμαι αντικειμενικος αλλα.
Σε ενα κακο,δυνατο,νευρικο παιχνιδι,σε ενα ΝΤΕΡΜΠΥ δηλαδη δεν πρεπει ο διαιτητης να ειναι ο ρυθμιστης.
Οι του πορφυρα δεν πρεπει να ξανακανουν παραπονα για τιποτε και για κανενα.Σε καθε σφυριγμα ,σε καθε καλαθι ολοσ ο παγκος του πορφυρα ηταν μεσα στο γηπεδο.31"πριν το τελος ο κασπαριαν εκλεψε τη μπαλα κα εφυγε σφαιρα στον αιφνιδιασμο και ο μαραμενος σαν καμικαζι λιγο πριν το lay up κανει καθαρο φαουλ,Ο μπικας κλεινει τα ματια και κανει χριστουγεννιατικο δωρο στον πορφυρα,αφηνωντας κοκαλο τους παντες.ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΕΣΚΑΝΑ??????????
Δεν θελει κανεις κυριος καθαρο πρωταθλημα?????????????????????????????????????????????????????
Να βγει και ο αληθειας να μας πει τη γνωμη του.Σε ενα συμφωνω ο Αετος ειναι Αετακι και ποτε δε θε γινει ΑΕΤΟΣ γιατι ποτε δε θα καταφερει να παρει "χαρτακι"επιτηριδας απο τους κυριους κυριους της ΕΣΚΑΝΑ. strike.gif 68.gif 68.gif 68.gif
κριμα ΚΡΙΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
toro_loco
QUOTE(290981 @ Dec 16 2008, 00:07 ) *
δε θελω να δημιουργησω ενταση αλλα πρεπει ορισμενα πραγματα να λεγονται οπως ειναι στην πραγματικοτητα και οχι οπως θα θελαμε να ειναι
Το βιντεο του παιχνιδιου ειναι στη διαθεση οσων θελουν να το δουν.Και κατι ακομα,στο μπασκετ παιζουν παντα 2 ομαδες,οποιος λοιπον θελει να δει καλο μπασκετ απο τον Πορφυρα ας συμβουλεψει ολες τις αντιπαλες ομαδες(ανεξαιρετως )να σταματησουν να παιζουν ζωνη 40 λεπτα(στη χειροτερη μορφη της,κατενατσιο,ολοι μεσα στο ζωγραφιστο!)Ελεος πια με τον Πορφυρα,γιατι τοση κακια?Απο τα 300 αρθρα τα 290 αναφερονται στην ομαδα στους παικτες τη διοικηση και τον προπονητη με πολυ υποτιμιτικα σχολια,γιατι τοσο μισος?για ολα τα κακα της Εσκανα φταιει ο Πορφυρας?


Τα εννοείς αυτά που λες? Όλος ο κόσμος είδε το φάουλ πάνω στον Κασπαριάν... Και δεν ήταν μόνο αυτό, μην κάτσουμε τώρα να αναλύσουμε όλα τα σφυρίγματα, γιατί θα φάμε όλο το βράδυ. Και ούτε μπορούν να μιλάνε οι του Πορφύρα για κατενάτσιο γιατί τόσο ξύλο ο (πολύ κακός σήμερα) Σταυρακόπουλος δεν πρέπει να έχει φάει ούτε στην Α1. Και κάτι τελευταίο, στο εντελώς φιλικό: Αν έχει δημιουργηθεί μια αρνητική στάση απέναντι στον Πορφύρα, (και δεν έχεις άδικο σε αυτό, είναι αλήθεια σε μεγάλο βαθμό) δεν φταίει κανείς άλλος παρά μόνο οι ίδιοι οι άνθρωποι του Πορφύρα...
toro_loco
QUOTE (spike @ Dec 16 2008, 00:24 ) *
υπομονη θελει μη βριζεις μη πετας μπουκαλια μην αγχωνεσαι!

Για να μη δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις, το μπουκάλι δεν έφυγε από φίλαθλο του Πορφύρα, αλλά από φίλαθλο του Αετού
aristotelis
Φιλε 290981 δεν εχει ποτε τονν πορφυρα κ δεν εχω γραψει ποτε για την α εσκανα πυο φετος δεν εχω προλαβει να παρακολυοθησω!! Ενα σημαντικο κομματι ομως το μασκετ ειναι η τακτικη κ η ζωνη ή η κλειστη αμυνα ειναι επιλογη της καθε ομαδας. οταν λοιπον μια ομαδα θελει να λεγεται καλη πρεπει να εχει αντιδοτο κ σε υτες τις μορφες αμυνας.

Συνεπως θεωρω αστοχη την τοποθετηση σου. Οταν θες να εισαι πρωτος πρεπει να παιζεις καλα σε οτι κατασταση καλεισαι να αντιμετωπιζεις!

Αυτα! Καλη συνεχεια! Κ ευχομαι εσεις που προλαβαινεται να δειτεε Α εσκανα να βλεπετε καλο μπασκετ!
spike
QUOTE(aristotelis @ Dec 16 2008, 00:30 ) *
Φιλε 290981 δεν εχει ποτε τονν πορφυρα κ δεν εχω γραψει ποτε για την α εσκανα πυο φετος δεν εχω προλαβει να παρακολυοθησω!! Ενα σημαντικο κομματι ομως το μασκετ ειναι η τακτικη κ η ζωνη ή η κλειστη αμυνα ειναι επιλογη της καθε ομαδας. οταν λοιπον μια ομαδα θελει να λεγεται καλη πρεπει να εχει αντιδοτο κ σε υτες τις μορφες αμυνας.

Συνεπως θεωρω αστοχη την τοποθετηση σου. Οταν θες να εισαι πρωτος πρεπει να παιζεις καλα σε οτι κατασταση καλεισαι να αντιμετωπιζεις!

Αυτα! Καλη συνεχεια! Κ ευχομαι εσεις που προλαβαινεται να δειτεε Α εσκανα να βλεπετε καλο μπασκετ!

μονο στη ζωνη τα πηγε καλα ο πορφυρας!!!!σε ολα τα αλλα....και αυτο γτ ειναι λιγο αργη η περιστροφη των παικτων του αετου λογω και καποιας ηλικιας...
290981
QUOTE(spike @ Dec 16 2008, 00:24 ) *
ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ!τα καταφερες!το εκανες και παλι το θαυμασου!πολλα φαουλ κατα του πορφυρα σε ολη τη διαρκεια του ματς και στο κρισιμο σημειο βρηκαν τοπο οι αγκαλιες σου με τον μπικα!καθαρο φαουλ στον κασπαριαν(μπορει και αντιαθλητικο ακομη λογο σκοπιμοτητας)αλλα δεν σφυριξες ποτε!γιατι εσυ σφυριζεις....σε εκεινα τα σημεια! εσυ..και ο παρολιγον να σας μεινει στα χερια ο ορθιος προεδρος σας!υπομονη θελει μη βριζεις μη πετας μπουκαλια μην αγχωνεσαι!θα ανεβεις στη γ εθνικη ετσι και αλλιως!οχι γιατι το αξιζεις..αλλα γιατι τα οικονομικη κριση βλεπεις,ο κοσμος πειναει και χρειαζονται !ποσο στοιχισε να μας πει???κερδισ....


Με ολη την καλη διαθεση,
Αν εχεις στοιχεια για στημενα παιχνιδια βγαλτα στη δημοσιοτητα.Το να βγαζεις χολη και να δημιουργεις κλιμα και εντυπωσεις με οπλο την ανωνυμια που σου προσφερει το φορουμ δεν ειναι σωστο.Δεν ειναι σωστο επισης να μιλας εστι εναντιον ανθρωπων οικογενειαρχων.Εχεις κατι χειροπιαστο?Και εγω μαζι σου, ειναι λαθος ομως ο τροπος που εκφραζεις τη γνωμη σου.
champion
QUOTE(290981 @ Dec 15 2008, 22:41 ) *
Με ολη την καλη διαθεση,
Αν εχεις στοιχεια για στημενα παιχνιδια βγαλτα στη δημοσιοτητα.Το να βγαζεις χολη και να δημιουργεις κλιμα και εντυπωσεις με οπλο την ανωνυμια που σου προσφερει το φορουμ δεν ειναι σωστο.Δεν ειναι σωστο επισης να μιλας εστι εναντιον ανθρωπων οικογενειαρχων.Εχεις κατι χειροπιαστο?Και εγω μαζι σου, ειναι λαθος ομως ο τροπος που εκφραζεις τη γνωμη σου.

συμφωνω κ γω.οσο προκλητικο κ να ηταν το μη σφυριγμα φαουλ στο κασπαριαν
δε σημαινει οτι οπωσδηποτε υπαρχει κατι υποπτο.αλλωστε οι διαιτητες αν ηθελαν
δεν θα εδιναν 2 αντιαθλητικα στο 4ο δεκαλεπτο (που ηταν φυσικα) εναντιων του
πορφυρα αν επαιζε κατι υποπτο.
τωρα οσον αφορα το οικογενειαρχες ειναι ασχετο excl.gif οποιαδηποτε
βρωμα που υπονοει κατι σε τετοια θεματα,δεν αρμοζει ανεξαρτητως το
ποιον προς τον οποιο στρεφεται.
παντως κ μπικα δεν εγινε φαουλ ,εγινε kill.gif
KAKALOS
καλημερα και απο μενα....το εθνικακι(οπως θελουν να το λενε πολλοι)κερδισε σημερα τον εσπερο στην καλλιθεα....πρωτο δεκαλεπτο μουδιασμενο ο εσπερος μπροστα...δευτερο περασαμε μπροστα και δε κοιταξαμε πισω εκτος απο ενα σημειο που ο εσπερος πλησιασε στους 3.....λαθη διαιτιτικα και για τις 2 ομαδες χωρις ομως να μπορουμε να πουμε οτι καποιον ευνοησε(ο φασολης ειναι λιγος για α εσκανα ακομα)....επιτελους μετα το χαστουκι στον αρη εχουμε αρχισει και παιζουμε καλο μπασκετακι αμυντικα και επιθετικα με λυσεις σε καθε ειδους αμυνα(ο εσπερος επαιξε αρκετα ζωνη σημερα)ο μονος αντιπαλος του πορφυρα στο πρωταθλημα δεν ειναι ο εθνικος το πρωταθλημα για μενα δεν εχει φαβορι....ο εθνικος δεν νοσει διοικητικα οπως ειπε καποιος φιλος γιατι εχει καταφερει με σταρατα λογια καποιον ανθρωπων να φερουν στην ομαδα παιχτες που δε παιζουν μονο για τα λεφτα....γιατι πολυ απλα σου δινουν να καταλαβεις οτι το μπασκετακι οσοι παιζουμε τουλαχιστον σε αυτο το επιπεδο δε το ξεκινησε κανεις για να γινει πλουσιος αλλα γιατι το γουσταρεις....και αυτο δε νομιζω να ειναι διοικητικη αποτυχια οπως ειπες φιλε μου....επισης ο απιστευτος κοσμος του εθνικου που και παλι ηταν μαζι μας σημερα σε κανει να γουσταρεις να παιζεις γιατι βλεπεις πως αγαπουν την ομαδα αγαπουν τους παιχτες και εσυ απλα προσπαθεις να τους τρελανεις περισσοτερο....ολοι συμφωνουμε πως η διαιτησια ειναι τραγικη αλλα αν μπεις μεσα και τους πατησεις στο λαιμο καμια διαιτησια δε μπορει να σου παρει το παιχνιδακι....σημερα απο οτι βλεπω επεσε ξυρισματακι στον αετο....το περιμενα να πω την αληθεια ηταν ματς ντερμπι με μια ομαδα που δεν εχει κοσμο και δε θα ακουστουν πολλες φωνες μετα....τωρα παμε φαρο δεν εχουμε τπτ αλλο παρα να μουμε στο γηπεδο (ομαδα και κοσμος)και να παρουμε ενα ματσακι που θελει και ο φαρος πολυ για να κανουμε καλες διακοπες να ξεκουραστουμε και μετα ερχονται τα καλα...(ιωνικος,αετος,ελευθερια εντος ολα)παμε μωρη εθνικαρα
ΥΓ,το κλιμα εναντιον του πορφυρα οντως οπως ειπαν και αλλα παιδια δε το δημιουργησε κανεις παρα μονο ατομα του πορφυρα που με ποστ απο ατομα φωτοβολιδες που μπαινουν γραφουν μια να μη πω τι και μετα φτανου στο αμην ολους τους αλλους
closv
QUOTE(champion @ Dec 16 2008, 00:52 ) *
συμφωνω κ γω.οσο προκλητικο κ να ηταν το μη σφυριγμα φαουλ στο κασπαριαν
δε σημαινει οτι οπωσδηποτε υπαρχει κατι υποπτο.αλλωστε οι διαιτητες αν ηθελαν
δεν θα εδιναν 2 αντιαθλητικα στο 4ο δεκαλεπτο (που ηταν φυσικα) εναντιων του
πορφυρα αν επαιζε κατι υποπτο.
τωρα οσον αφορα το οικογενειαρχες ειναι ασχετο excl.gif οποιαδηποτε
βρωμα που υπονοει κατι σε τετοια θεματα,δεν αρμοζει ανεξαρτητως το
ποιον προς τον οποιο στρεφεται.
παντως κ μπικα δεν εγινε φαουλ ,εγινε kill.gif



Ετυχε να παρακολουθησω το παιχνιδι μετα απο προτροπη ενος φιλου μου - ο οποιος τελικα με εστησε - και ομολογω οτι ημουνα ετοιμος να φυγω στο ημιχρονο μια και βαρεθηκα απο ενα κακο παιχνιδι , που αν δεν κανω λαθος εβαλαν απο 23 ποντους η καθε ομαδα. Εμεινα ομως τελικα μονο και μονο απο περιεργεια περιμενοντας να δω ενα ξεσπασμα του Τζαννη Σταυροκοπουλο που φυσικα αλλιως θυμομουνα ( αχ αυτος ο χρονος.....). Μια κριτικη που θα μπορουσα να κανω για το παιχνιδι για το οποιο πολλα ειδα να γραφονται ειναι η εξης. Συνεχως μπροστα με 1-6 ποντους ο Πορφυρας και ο Αετος με αστοχο τον Τζαννη , να κρατιεται στο παιχνιδι μονο με βολες. Αυτα μεχρι το 37 περιπου και με τα φαουλ να ειναι 25 υπερ του Αετου και 15 υπερ του Πορφυρα. Τα παραπονα του Γηπεδουχου κατα την γνωμη μου ειχαν καποια βαση . Καπου εκει κι ενω ο Αετος εχει φερει το ματς στα ισα ο κοουτς του Πορφυρα βγαζει το λαγο απ το μανικι - η μαλλον απ τον παγκο -το νο 6 που στο α ημιχρονο του ειχε καταστρεψει αρκετες απο τις επιθεσεις της ομαδας του. Κι ενω ο Αετος ειχε περασει μπροστα με τριποντο βαζει ξανα μπροστα την γηπεδουχοκαι κλεβει ( μαλλον με φαουλ ) την μπαλλα σε αιφνιδιασμο του Αετου απο το νο 10 γυρο στα 30 δεφτερα πριν τη ληξη. Στην συνεχεια βαζει κι ολες τις βολες που κερδιζει και διαμορφωνεται το τελικο 59-52. Τελος σχετικα με την διαιτησια κατα την γνωμη μου δεν ηταν κακη. Οποιος εχανε ηταν σιγουρο οτι θα διαμαρτυροτανε
KAKALOS
αλλα αποτελεσματα?θεμιστοκλης?ελευθερια?....αλλα?
scales84
εμεις κερδισαμε το λαβωμενο απο τραυματισμους περα με 71-74..μπορουσαμε να χουμε κερδισει πολυ πι οευκολα αφου μεχρι και το 31 ημασταν μπροστα με 15 παρα τη ζωνη του περα..εκει επηλθε χαλαρωση κακως το περα με τον χολεβα να βαζει τα παντα απο κει που ταν αποντοσ γυρισε το ματς και προσπερασε και 2 λεπτα πριν τελειωσει..ευτυχως εκει μιλησε η αισθηση νικητη που σιγα σιγα εχουμε χτισει ξαναπερασαμε μπροστα και εν καναμε δωρο ενα δικο μας παιχνιδι...το περα αξιομαχο πιστευω οτι αν δεν ειχε τις σημαντικοτατες απωλειες θα κοντραρε για την ανοδο...

αλαλ ματς θεμιστοκλης-φοινικας δεν εγινε..αονα-μεγαρα 2 με +5,αρης-βουλα 2 με +17,μανδρα-φαρος 1 +3

επομενη αγωνιστικη το ματς με τον πορφυρα..χαμηλα τη μπαλα και παμε για οτι καλυτερο ερθει...
Jabar
QUOTE(290981 @ Dec 16 2008, 00:41 ) *
Με ολη την καλη διαθεση,
Αν εχεις στοιχεια για στημενα παιχνιδια βγαλτα στη δημοσιοτητα.Το να βγαζεις χολη και να δημιουργεις κλιμα και εντυπωσεις με οπλο την ανωνυμια που σου προσφερει το φορουμ δεν ειναι σωστο.Δεν ειναι σωστο επισης να μιλας εστι εναντιον ανθρωπων οικογενειαρχων.Εχεις κατι χειροπιαστο?Και εγω μαζι σου, ειναι λαθος ομως ο τροπος που εκφραζεις τη γνωμη σου.

Το ποστ του spike διεγράφη ο ίδιος τιμωρήθηκε με ένα φάουλ και 3 ημέρες ρεπό.Για τέτοια θέματα μιλάμε μόνο με στοιχεία.
Το ίδιο ακριβώς για ποστάρισμα του basket 30
Το ίδιο για spy eskana
Jabar
Δεν απαγορεύεται οποιoδήποτε ποστάρισμα για στήσιμο αρκεί η καταγγελία να είναι επώνυμη και τεκμηριωμένη.Αλλιώς αυτονόητα είναι συκοφαντία.
dirk10
ειδα το ματς πορφυρας-αετος.πολυ κακο μπασκετ πολυ ανχος δυνατο ματς.πιστευω σε καμια περιπτωση δεν επαιξε ρολο η διαιτησια.λαθη εγιναν ναι αλλα δεν επαιξαν κανεναν ρολο.το κλεψιμο στο νουμερο 10 του αετου στο τελοσ του παιχνιδιου ειναι πεντακαθαρο για εμενα.για τον τζανη που λετε δεν ειχε ανασες απο το πρωτο10λεπτο.οντως περναγε πολυ ευκολα ομως στην συνεχεια της φασης π πιο πολυ για να κερδισει φαουλ παρα να βαλει καλαθι με αποτελεσμα να κουτουλαει.δικαιη νικη για τον πορφυρα στις λεπτομεριες.
alithias
Ηθελα να ζητησω συγνωμη αν προκαλεσα με καποια σχολια μου . ειπα θα λεω αληθειεσ με ποιο κομψο τροπο τωρα.
ο πορφυρας κερδισε καθαροτατα . γιατι το ψαχνουμε σασ εχω πει οτι ειναι η καλυτερη ομαδα ειναι ο πορφυρασ και εχει τον καλυτερο προπονητη. επεσα εξω στην διαφορα χθες τι να κανουμε συγνωμη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.