Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
scales84
QUOTE(hidalgo @ Mar 23 2009, 11:55 ) *
τα προγνωστικα μου

23/3/2009 21:00 ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 1 κ ελπιζει σε διακοπη κ τιμωριες
23/3/2009 21:00 ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 αν κ αδιαφοροι
23/3/2009 20:30 ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. 2 απουσιες ο φοινικας
23/3/2009 20:30 ΚΛ. ΜΑΝΔΡΑΣ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ. 1,δυστυχως δε βαζουν μυαλο στον
.. εσπερο κ θα πεσουν
23/3/2009 20:00 ΚΛ.ΕΘΝ.ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ 1 μπορει να βγει κ μεγαλο σκορ συνολικα
23/3/2009 21:30 ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΠΕΡΑ Α.Σ. 2 καλυτερο το περα,παρα τα προβληματα
23/3/2009 21:30 ΚΛ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ ΔΙΑΚΟΠΗ ,η ασσος

σιγα ρε φιλε..μπορει να μας βολευει να διακοπει το ματς αλλα δεν ελπιζουμε σε αυτο...το καλο για το αθλημα και το πρωταθλημα ειναι να γινει το ματς χωρις να γινει τπτ...και μην ξεχνας οτι αν εμεις παμε μονο με νικες στο σαλπες τη μεγαλη δευτερα μας βολευει και το διπλο του πορφυρα
pitto
κανένα αποτέλεσμα ????????
Ethnikaras
NIKH ΕΘΝΙΚΟΥ 1 ΠΟΝΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
for ever blue
ε θ ν ι κ α ρ α α α α α α α α ! ! !


FOR EVER BLUE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xontros7
μεγαλη νικη για τον εθνικο...για αλλη μια φορα ο πορφυρας εδειξε οτι εχει καταρα κ δεν μπορει να κερδισει κανενα κρισιμο παιχνιδι...στο πρωτο μερος μακραν καλυτερος ο πορφυρας στο δευτερο μακραν καλυτερος ο εθνικος.. φωτοπουλος τι αλλο να κανει το παιδι τους πηρε απο το χερακι..πρεπει να εβαλε 40 απο τους 65!!πολλες βολες αλλα αυτο δεν λεει κ πολλα!λογικα ο εθνικος ειναι το μεγαλο φαβορι πλεον!!




κ κατι για το τελος

georgio benisi φιλε εμεις σε αγαπαμε κ με nike...... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
top_thanos_90
QUOTE(xontros7 @ Mar 24 2009, 00:33 ) *
μεγαλη νικη για τον εθνικο...για αλλη μια φορα ο πορφυρας εδειξε οτι εχει καταρα κ δεν μπορει να κερδισει κανενα κρισιμο παιχνιδι...στο πρωτο μερος μακραν καλυτερος ο πορφυρας στο δευτερο μακραν καλυτερος ο εθνικος.. φωτοπουλος τι αλλο να κανει το παιδι τους πηρε απο το χερακι..πρεπει να εβαλε 40 απο τους 65!!πολλες βολες αλλα αυτο δεν λεει κ πολλα!λογικα ο εθνικος ειναι το μεγαλο φαβορι πλεον!!




κ κατι για το τελος

georgio benisi φιλε εμεις σε αγαπαμε κ με nike...... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif


Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο xontros7..στ 1ο ημίχρονο κακός ο εθνικός με βιαστικές επιλογές στην επίθεση ενώ στ 3ο δεκάλεπτο κυρίως ήταν πάρα πολύ καλός.και τέλος,πραγματικά η εμφάνιση του φωτόπουλου δεν περιγράφεται με λόγια.....
69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif
gate14
Ειπα να πω μια ALITHEIA αλλα θα πω πολλες .......

ALITHEIA Νο1 - Ο Πορφυρας εδειξε οτι εχει ΠΟΛΥ καλη ομαδα και ηταν ανωτερος του πρωτου γυρου , συγχαρητηρια
ALITHEIA Νο2 - Ο Πορφυρας μονο με θαυμα πλεον ανεβαινει
ALITHEIA Νο 3 - Εθνικος - Φοινικας και Ελευθερια (γιατι η Ελευθερια θα παρει τον Πορφυρα) θα παλεψουν μεχρι τελους για την ανοδο
ALITHEIA Νο 4 - 4 ματς που ο Πορφυρας σε δυο χρονια ΧΑΝΕΙ απο τον Εθνικο , και διατηρειται η παραδοση
ALITHEIA Νο 5 - Σε καθε ματς που απομενει ο Εθνικος πρεπει να βλεπει καθε του αντιπαλο σαν τον Πορφυρα σαν την Ελευσινα και το Περαμα (οπως στο κυπελλο οι 2 τελευταιες) για να αποφυγει εμφραγματα
ALITHEIA Νο 5 - Παπαδημητριου και ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ TOP shot.gif (ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ Ο 7 ΤΟΥ ΠΟΡΦΥΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ Ο ΝΟ5 ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΤΟΥ )
ALITHEIA Νο 6 - Το πρωταθλημα τελειωνει σε 4 εβδομαδες


Και να και κατι που δεν περιμενα , λεγαμε για 500 ΕΘΝΙΚΟΥΣ , ΤΙ 500? 750?800 ?ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΕΘΝΙΚΑΡΕΣ
Σπασαμε καθε ρεκορ προσελευσης φιλαθλων (πρεπει και ο Πορφυρας να ειχε καμμια κατοσταρια και καμμια 100αρια ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΙ )

ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΨΕΥΣΗ - Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΦΡΟΥΣ ΚΥΡΙΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΔΙΜΟΙΡΙΕΣ ΜΑΤ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ , ΚΑΙ ΔΙΕΨΕΥΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΥΤΡΑΠΕΛΑ

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 4 ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΒΓΕΙ
Ευχαριστω ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ .....ALITHEIA
23 ΜΑΡΤΙΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΔΩΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ....ALITHEIA[size="6"][/size]
kallithea
Ύστερα από ενδιαφέρον παιχνίδι στα καμποχώραφα του Θριασίου ο ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ, νίκησε τον ΕΣΠΕΡΟ στην παράταση 90-89. Το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο, αλλά 1:53 πριν το τέλος ο ΕΣΠΕΡΟΣ πέρασε μπροστά 71-76. Στο σημείο εκείνο, πιθανώς σε live αναπάράσταση της αυριανής επετείου, οι Μανδραναίοι άρχισαν τα «γιούργια». Στην εξέδρα «πλήρωσε τη νύφη», μεταξύ άλλων, μια γυναίκα οπαδός του ΕΣΠΕΡΟΥ. Στο παρκέ άρχισαν τα κλωτσομπουνίδια, τα σπρωξίδια και τα «νταηλίκια», με πρωταγωνιστές, δυστυχώς, τους προπονητή και βοηθό προπονητή των γηπεδούχων.

Το παιχνίδι διακόπηκε για 45 περίπου λεπτά, εν αναμονή αστυνομικής δύναμης. Όταν το παιχνίδι ξανάρχισε, ****. Το 74-79 30 δευτερόλεπτα πριν το τέλος μετατράπηκε σε 79-79.

Στην παράταση οι «***μαγκιές» ξεθύμαναν, ****. Ο ΕΣΠΕΡΟΣ προηγήθηκε 85-89 ένα λεπτό πριν το τέλος, αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να κερδίσει φάουλ. Έτσι φτάσαμε στο τελικό 90-89.

Φεύγοντας από το γήπεδο ο Μπίκας πήρε μαζί του και το ταμπλώ, που έγραφε: Μανδραϊκός φάουλ 15, ΕΣΠΕΡΟΣ φάουλ 29.

Ευχαριστούμε τους πατριώτες για τη «φιλοξενία». Για να ανταποδώσουμε κάποτε θα πρέπει να «υπερβάλουμε εαυτούς».

****
themis7
Συγχαρητηρια στον Εθνικο για την μεγαλη νικη του!! Συγχαρητηρια ομως και στον Πορφυρα για την παλικαρισια εμφανιση του σε ενα γηπεδο που δεν επεφτε καρφιτσα!!!!! Ειδα μονο τα τελευταια 5 λεπτα και δεν εχω ξεκαθαρη εικονα του ματς...


Το μονο που προλαβαν να δουν τα ματια μου ηταν την γνωστη για τα φιλοπορφυρικα της αισθηματα διαιτητρια (που απειλει με μυνησεις αλλα οταν εχεις την φωλιτσα σου λερωμενη μενεις στις απειλες...) να παρακολουθει το παιχνιδι αναμεσα στους παραγοντες του Πορφυρα... Μαλλον θα ετυχε... Τωρα που το ξανασκεφτομαι μαλλον ειμαι ενας κακοηθης καχυποπτος σ ενα πρωταθλημα αγγελικα πλασμενο... 39.gif icon_tomato.gif
ARVI
συγχαρητήρια στα παιδιά του Εθνικού για την νίκη....Ο Φωτόπουλος έκανε πάλι την διαφορά....αν και σούταρε πολλές βολές( και σε αρκετά αμφισβητούμενα φάουλ που κέρδισε) έδειξε 'οτι είναι ηγέτης....εμείς το παλέψαμε, στην περισότερη διάρκεια είμασταν πιο καλοί αλλά σημασία έχει το αποτέλεσμα...πολλές βολές χαμένες( 0/6 εγώ προσωπικά)...συνεχίζουμε και ότι γίνει...ωραία ατμόσφαιρα απο τον κόσμο....
rover6
QUOTE(themis7 @ Mar 24 2009, 01:12 ) *
Συγχαρητηρια στον Εθνικο για την μεγαλη νικη του!! Συγχαρητηρια ομως και στον Πορφυρα για την παλικαρισια εμφανιση του σε ενα γηπεδο που δεν επεφτε καρφιτσα!!!!! Ειδα μονο τα τελευταια 5 λεπτα και δεν εχω ξεκαθαρη εικονα του ματς...


Το μονο που προλαβαν να δουν τα ματια μου ηταν την γνωστη για τα φιλοπορφυρικα της αισθηματα διαιτητρια (που απειλει με μυνησεις αλλα οταν εχεις την φωλιτσα σου λερωμενη μενεις στις απειλες...) να παρακολουθει το παιχνιδι αναμεσα στους παραγοντες του Πορφυρα... Μαλλον θα ετυχε... Τωρα που το ξανασκεφτομαι μαλλον ειμαι ενας κακοηθης καχυποπτος σ ενα πρωταθλημα αγγελικα πλασμενο... 39.gif icon_tomato.gif

συγχαρητηρια στον εθνικο για την πολυ μεγαλη νικη του, εδειξε δειγματα πολυ καλης ομαδας σε ενα παιχνιδι που εδειχνε οτι θα γυρει προς τον πορφυρα.
θεμης φωτοπουλος ΘΕΟΣ πραγματικα αποτελει το νο1 παικτη στην εσκανα και δεν ειναι τυχαιο οτι οπου παει παιρνει δαχτυλιδι.
θεμη οσο αφορα το δευτερο κομματι μαλλον βλεπεις φαντασματα φιλε γιατι απο οτι ειδες μονο εκει ηταν αδειο το γηπεδο,και δεν υπηρχαν παραγοντες του πορφυρα εκει αλλα μπασκετικοι οπως ο κατιακος της ερυθραιας δυο παιδια του ψυχικου και δυο παραγοντες της εοκ, και μαλλον οπως λες εισαι κακοηθης καχυποπτος σε ενα οχι αγγελικα πλασμενο πρωταθλημα.
ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ και στους φιλαθλους του εθνικου, ετσι πραγματικα βοηθιεται μια ομαδα απο τον κοσμο της.

QUOTE(ARVI @ Mar 24 2009, 01:26 ) *
συγχαρητήρια στα παιδιά του Εθνικού για την νίκη....Ο Φωτόπουλος έκανε πάλι την διαφορά....αν και σούταρε πολλές βολές( και σε αρκετά αμφισβητούμενα φάουλ που κέρδισε) έδειξε 'οτι είναι ηγέτης....εμείς το παλέψαμε, στην περισότερη διάρκεια είμασταν πιο καλοί αλλά σημασία έχει το αποτέλεσμα...πολλές βολές χαμένες( 0/6 εγώ προσωπικά)...συνεχίζουμε και ότι γίνει...ωραία ατμόσφαιρα απο τον κόσμο....

μας γονατισες καλυτερα να σουταρες απο το τριποντο ειδικα στις δυο τελευταιες.
themis7
Στο δικο μας παιχνιδι με την Ελευθερια χασαμε δικαια 5 ποντους παρα την υπερπροσπαθεια να το γυρισουμε στο τελος...
Τα παιδια της Ελευθεριας μας εκτελεσαν απο τα 6.25 !!! Ειδικα ο Παρασιδης ηταν εκπληκτικος!!! Συγχαρητηρια στην Ελευθερια και καλη συνεχεια...
Εμεις οσοι εχουμε μεινει το παλεψαε οσο μπορουσαμε το ματς αλλα δεν μας βγηκε... Παμε για το επομενο...

Σημερα ομως θελω να κανω μια αναφορα σε ενα παιχτη μας... Ελπιζω οτι θα με συγχωρεσουν τα αλλα παιδια ( Αν και οσοι εχουν μεινει τωρα δεν ειναι παρεξηγιαρηδες ουτε κομπλεξικοι)
Θελω να πω δημοσια ενα μεγαλο ευχαριστω στον Αντωνη τον Φωστερη για την προσηλωση και την αφοσιωση που εχει δειξει αυτα τα 2 χρονια στην ομαδα ... Σημερα επαιξε σχεδον 30 λεπτα κουτσαινοντας γιατι την Παρασκευη ειχε παθει βαρυ διαστρεμα... Ενω λοιπον ολοι του λεγαμε να μην παιξει αφου ειμαστε και βαθμολογικα χαλαροι κι επειδη προεχει η υγεια του αυτος μπηκε και τα εδωσε ολα!!! Δεν ειναι πρωτη φορα που το κανει αυτα τα 2 χρονια... Ειναι παλικαρι και αρσενικος και ειμαι πολυ υπερηφανος που ειναι στην ομαδα μας οπως βεβαια περηφανος ειμαι για ολα τα παιδια που εχουν μεινει και παιζουν τωρα στην ομαδα!!!!
ARVI
QUOTE(rover6 @ Mar 24 2009, 01:28 ) *
συγχαρητηρια στον εθνικο για την πολυ μεγαλη νικη του, εδειξε δειγματα πολυ καλης ομαδας σε ενα παιχνιδι που εδειχνε οτι θα γυρει προς τον πορφυρα.
θεμης φωτοπουλος ΘΕΟΣ πραγματικα αποτελει το νο1 παικτη στην εσκανα και δεν ειναι τυχαιο οτι οπου παει παιρνει δαχτυλιδι.
θεμη οσο αφορα το δευτερο κομματι μαλλον βλεπεις φαντασματα φιλε γιατι απο οτι ειδες μονο εκει ηταν αδειο το γηπεδο,και δεν υπηρχαν παραγοντες του πορφυρα εκει αλλα μπασκετικοι οπως ο κατιακος της ερυθραιας δυο παιδια του ψυχικου και δυο παραγοντες της εοκ, και μαλλον οπως λες εισαι κακοηθης καχυποπτος σε ενα οχι αγγελικα πλασμενο πρωταθλημα.
ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ και στους φιλαθλους του εθνικου, ετσι πραγματικα βοηθιεται μια ομαδα απο τον κοσμο της.


μας γονατισες καλυτερα να σουταρες απο το τριποντο ειδικα στις δυο τελευταιες ελεος ρε πουσ..... μου.

τι να πω....το θέμα είναι οτι βολές δεν χάνω...πάνω μου δεν τα έκανα....φάνηκε όταν όλα πηγαίναν να χαθούν και έβαλα 3/3 τρίποντα και τα 2 με πίεση....έχεις δίκιο οι 2 τελευταίες ήταν σκότωμα....
themis7

θεμη οσο αφορα το δευτερο κομματι μαλλον βλεπεις φαντασματα φιλε γιατι απο οτι ειδες μονο εκει ηταν αδειο το γηπεδο,και δεν υπηρχαν παραγοντες του πορφυρα εκει αλλα μπασκετικοι οπως ο κατιακος της ερυθραιας δυο παιδια του ψυχικου και δυο παραγοντες της εοκ, και μαλλον οπως λες εισαι κακοηθης καχυποπτος σε ενα οχι αγγελικα πλασμενο πρωταθλημα.

Ασε να εχω την δικη μου αποψη και να κρινω εγω αυτα που βλεπω... Προτιμω να ειμαι κακοηθης παρα υπαλληλος συμφεροντων... Και μην ξεχνας οτι η γυναικα του Καισαρα δεν αρκει να ειναι τιμια πρει και να φαινετε... Αλλα εδω που μπλεξαμε εχουμε ξεχασει τα ορια του θρασους...
Ethnikaras
Πάμε λοιπόν...
Στο πρώτο ημίχρονο ξεχάσαμε να μπούμε...
Δεν υπήρχαμε στο γήπεδο.
Θα μπορούσε ο Πορφύρας που ήταν ομαδάρα να καθάριζε το παιχνίδι εκεί.
Μόνο ο Θέμης πάλευε σαν σκυλί, οι υπόλοιποι φοβερά αγχωμένοι, φοβερά πιεσμένοι απο το παιχνίδι.
Η διαφορά έφτασε μέχρι και 13 πόντους για τον Πορφύρα.
Γρήγορη κυκλοφορία, καλές επιλογές στην επίθεση, ζεστά χέρια, αρχηγική εμφάνιση, πλήρης έλεγχος του αγώνα απο τους κοκκινομαύρους.
Ο Θέμης ο Φωτόπουλος κράταγε το σκόρ σε κάποια επίπεδα ώστε το παιχνίδι να είναι ανταγωνιστικό...
Εγώ ευχόμουν να μην είμαστε στο γήπεδο, εάν οι παίκτες μας ένιωθαν πίεση απο τον κόσμο καλύτερα να φεύγαμε...
Η ζυγαρία έγερνε επικίνδυνα προς τον Πορφύρα.
Και ο Εθνικός δεν πάταγε καλά στο παρκέ.
Στην ανάπαυλα κάτι άλλαξε, τόσο αποφασισμένους και τσαμπουκαλεμένους θέλω να τους βλέπω.
Στα αποδυτήρια κάτι έγινε, και μετά βγήκε στο παρκέ ο ΕΘΝΙΚΟΣ.
Η διαφορά έφυγε, περάσαμε μπροστά, και όλοι τα έδιναν όλα σε εξέδρα και γήπεδο.
Φοβερή ένταση.
Ο Πορφύρας πάλευε, η μπάλλα ζύγιζε 200 κιλά, ο Θέμης έκανε το παιχνίδι της ζωής του, ο Παπαδημητριου ακολουθούσε, και η άμυνα τα έδινε όλα...
Λίγα καλάθια, 9 πόντους σε ένα δεκάλεπτο (το τρίτο) για τον Πορφύρα, έπεφταν κορμιά...
Όλοι οι παίκτες του Εθνικού ήξεραν ότι παίζουν την χρονιά και έκαναν τα πάντα...
Στο τέταρτο μίλησε η ψυχή, όπως γίνεται σε τέτοια παιχνίδια...
Οι δυνάμεις να εγκαταλείπουν απο την υπερπροσπάθεια, το παιχνίδι να γίνεται γρήγορο και νευρικό, αρκετά λάθη και απο τις 2 ομάδες.
Η ψυχή των παικτών μας, το πάθος, και η εξέδρα μας έστειλε στα ουράνια.
Με το σταγονόμετρο σκόραρε ο Πορφύρας, χάναμε κάποιες βολές εμείς, τρίποντο ο Πορφύρας, καλάθι και φάουλ εμείς, και ξανά άμυνα μέχρι θανάτου.
ΧΑΜΟΣ...
5 πόντους μπροστά ο Εθνικός στο τελευταίο λεπτό, πολλά λάθη και απο τους δύο, και φτάνουμε στο φινάλε.
Αντιαθλητικό στα 3'' πριν την λήξη, τι να λέμε τώρα...
Ο παίκτης του Πορφύρα χάνει την μια βολή, βάζει την άλλη...
Μετά τρίποντο και τέλος.
Για την διαιτησία δεν χρειάζεται να πώ τίποτα.
Για τα ΜΑΤ που μας τίμησαν με την παρουσία τους ελπίζω να απόλαυσαν το παιχνίδι...
Για τον Εθνικό τώρα.
Μεγάλη νίκη, νίκη για την άνοδο, για τους βαθμούς, για το γόητρο,για τους εαυτούς μας, για τον κόσμο που ήρθε να δεί αυτήν την ομαδάρα μας.
Και κυρίως για τους παίκτες μας και τον προπονητή μας.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ.
Εμείς ήρθαμε 800 και βάλε άνθρωποι για την πάρτη σας.
Και μας τιμήσατε με τον τρόπο που παίξατε.
Μας κάνατε μια ακόμα φορά υπερήφανους.

Υ.Γ. Εάν κρίνω απο τα λεγόμενα του φίλου του Έσπερου μας περιμένει μια εμπειρία στην Μάνδρα...
Θα πρέπει να προσπαθήσουν πολύ για μας κάνουν να χάσουμε την άνοδο.
Ας επικεντρωθούν στο παρκέ....
Ας τα αφήσουν τα υπόλοιπα...
xontros7
QUOTE(ARVI @ Mar 24 2009, 01:38 ) *
τι να πω....το θέμα είναι οτι βολές δεν χάνω...πάνω μου δεν τα έκανα....φάνηκε όταν όλα πηγαίναν να χαθούν και έβαλα 3/3 τρίποντα και τα 2 με πίεση....έχεις δίκιο οι 2 τελευταίες ήταν σκότωμα....



εχασες κ δυο στο πρωτο ημιχρονο η μου φαινεται?εσυ δεν βαρεσες το αντιαθλητικο??κριμα γιατι ησουν πολυ καλος ειδικα εκει που καποιος επρεπε να βαλει...ο μαραμενος γιατι ηταν εκτος?κ ο μομτζος γιατι δεν επαιξε ουτε δευτερολεπτο?
290981
QUOTE(Ethnikaras @ Mar 24 2009, 01:42 ) *
Πάμε λοιπόν...
Στο πρώτο ημίχρονο ξεχάσαμε να μπούμε...
Δεν υπήρχαμε στο γήπεδο.
Θα μπορούσε ο Πορφύρας που ήταν ομαδάρα να καθάριζε το παιχνίδι εκεί.
Μόνο ο Θέμης πάλευε σαν σκυλί, οι υπόλοιποι φοβερά αγχωμένοι, φοβερά πιεσμένοι απο το παιχνίδι.
Η διαφορά έφτασε μέχρι και 13 πόντους για τον Πορφύρα.
Γρήγορη κυκλοφορία, καλές επιλογές στην επίθεση, ζεστά χέρια, αρχηγική εμφάνιση, πλήρης έλεγχος του αγώνα απο τους κοκκινομαύρους.
Ο Θέμης ο Φωτόπουλος κράταγε το σκόρ σε κάποια επίπεδα ώστε το παιχνίδι να είναι ανταγωνιστικό...
Εγώ ευχόμουν να μην είμαστε στο γήπεδο, εάν οι παίκτες μας ένιωθαν πίεση απο τον κόσμο καλύτερα να φεύγαμε...
Η ζυγαρία έγερνε επικίνδυνα προς τον Πορφύρα.
Και ο Εθνικός δεν πάταγε καλά στο παρκέ.
Στην ανάπαυλα κάτι άλλαξε, τόσο αποφασισμένους και τσαμπουκαλεμένους θέλω να τους βλέπω.
Στα αποδυτήρια κάτι έγινε, και μετά βγήκε στο παρκέ ο ΕΘΝΙΚΟΣ.
Η διαφορά έφυγε, περάσαμε μπροστά, και όλοι τα έδιναν όλα σε εξέδρα και γήπεδο.
Φοβερή ένταση.
Ο Πορφύρας πάλευε, η μπάλλα ζύγιζε 200 κιλά, ο Θέμης έκανε το παιχνίδι της ζωής του, ο Παπαδημητριου ακολουθούσε, και η άμυνα τα έδινε όλα...
Λίγα καλάθια, 9 πόντους σε ένα δεκάλεπτο (το τρίτο) για τον Πορφύρα, έπεφταν κορμιά...
Όλοι οι παίκτες του Εθνικού ήξεραν ότι παίζουν την χρονιά και έκαναν τα πάντα...
Στο τέταρτο μίλησε η ψυχή, όπως γίνεται σε τέτοια παιχνίδια...
Οι δυνάμεις να εγκαταλείπουν απο την υπερπροσπάθεια, το παιχνίδι να γίνεται γρήγορο και νευρικό, αρκετά λάθη και απο τις 2 ομάδες.
Η ψυχή των παικτών μας, το πάθος, και η εξέδρα μας έστειλε στα ουράνια.
Με το σταγονόμετρο σκόραρε ο Πορφύρας, χάναμε κάποιες βολές εμείς, τρίποντο ο Πορφύρας, καλάθι και φάουλ εμείς, και ξανά άμυνα μέχρι θανάτου.
ΧΑΜΟΣ...
5 πόντους μπροστά ο Εθνικός στο τελευταίο λεπτό, πολλά λάθη και απο τους δύο, και φτάνουμε στο φινάλε.
Αντιαθλητικό στα 3'' πριν την λήξη, τι να λέμε τώρα...
Ο παίκτης του Πορφύρα χάνει την μια βολή, βάζει την άλλη...
Μετά τρίποντο και τέλος.
Για την διαιτησία δεν χρειάζεται να πώ τίποτα.
Για τα ΜΑΤ που μας τίμησαν με την παρουσία τους ελπίζω να απόλαυσαν το παιχνίδι...
Για τον Εθνικό τώρα.
Μεγάλη νίκη, νίκη για την άνοδο, για τους βαθμούς, για το γόητρο,για τους εαυτούς μας, για τον κόσμο που ήρθε να δεί αυτήν την ομαδάρα μας.
Και κυρίως για τους παίκτες μας και τον προπονητή μας.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ.
Εμείς ήρθαμε 800 και βάλε άνθρωποι για την πάρτη σας.
Και μας τιμήσατε με τον τρόπο που παίξατε.
Μας κάνατε μια ακόμα φορά υπερήφανους.

Υ.Γ. Εάν κρίνω απο τα λεγόμενα του φίλου του Έσπερου μας περιμένει μια εμπειρία στην Μάνδρα...
Θα πρέπει να προσπαθήσουν πολύ για μας κάνουν να χάσουμε την άνοδο.
Ας επικεντρωθούν στο παρκέ....
Ας τα αφήσουν τα υπόλοιπα...




συγχαρητηρια στον εθνικο για τη νικη του και μπραβο στον κοσμο του,φοβερη ατμοσφαιρα!Μακαρι ολες οι ομαδες να εχουν τετοιους οπαδους,συγχαρητηρια και στους οπαδους του πορφυρα,πραγματικα δεν περιμενα τοσο κοσμο απο την πλευρα μας
Μπραβο στο Θεμη για τη μεγαλη εμφανιση του,παικτης ηγετης.
Δε γινεται ομως καθε επαφη να του σφυριζεται και φαουλ!Ο γκαλης τοσες βολες σε ενα παιχνιδι δε εχει σουταρει!
Αυτη ειναι η ενσταση μου,
ευχαριστω

Π.Αθανασουλας
scales84
Νομιζω οτι το πρωταθλημα κριθηκε σημερα...η νικη του εθνικου ειναι τεραστια και πολυ δυσκολα θα κανει δωρο την ανοδο σε οποιαδηποτε αλλη ομαδα..ο πορφυρας ειναι εκτος πλεον αφου θελει 2 ηττες του εθνικου..θεωρητικα διεκδικουμε εμεις κι ο φοινικας αλα κακα τα ψεμματα δυσκολα θα χασει ο εθνικος πλεον..εμεις χασαμε την ευκαιρια ν ανεβουμε σε εκεινο το ματς στην καλλιθεα που μας σφυριξε η κυρια που δε ο θεμης σημερα αναμεσα στους παραγοντες του πορφυρα και μας σφυριξε οπως ακριβως σφυριξε ο μπικας σημερα με βαση τα λεγομενα του φιλου καλλιθεα...τελοςπαντως..εμεις παντως σκοπευουμε να κανουμε το καθκον μας σε καθε ματς να κερδισουμε ολα τα ματς και οτι ηθηλε προκυψει..πρωτα απο ολα για την παρτη μας και μετα για την αξιοπρεπεια μας..

σημερα κερδισαμε 79-72 τον θεμιστοκλη που παρα τις απουσιες του ηταν αξιομαχος αν και στο 30 τον ειχαμε αφησει πισω με 17 ποντους..με εναναπιστευτο τσαγκαρακη που πρεπει να βαλε καμια 40αρα μας εκανε να καρδιοχτυπησουμε αλλα ευτυχως καθαρισαμε..απορω πως αυτη η ομαδα με τοσο καλους παικτες εφτασε να κινδυνευει και να κανει τοσες ηττες...οντως εμεις ημασταν για 30 λεπτα σουπερ..μεχρι και γω ο κουλος που δεν με βαζει ουτε ο πατερας μου οπως ελεγαν καποιοι εβαλα τριποντο..αν ειναι δυνατον...Επομενο ματς αρης νικαιας..αλλη μια σταση στο ομορφο φετινο ταξιδι...Αντε καλη συνεχεια ναχουμε
veteranos33
Καλησπέρα,

ξέρουμε άλλα αποτελέσματα;
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
παροτι ο εθνικαρας τα εγραψε καλα και για τη διαιτησια εγραψε τι να λεμε τωρα, θελω να παραθεσω ενα στοιχειο που κατα τη γνωμη μου λεει πολλα: στο β δεκαλεπτο με αμυνα μαν του μαν οι διαιτητες καταλογισαν ενα (ναι 1) φαουλ στον πορφυρα.

εγιναν 4 πανομοιοτυπες φασεις , μια υπερ του πορφυρα και τρεις υπερ του εθνικου. αυτη υπερ του πορφυρα σφυριχθηκε αντιαθλητικο. στις 3 του εθνικου τιποτα.

κατα τα λοιπα ειχαμε δυο διμοιριες της αστυνομιας (μια ματ και μια κανονικη) και καμποσους μπραβους.

την απαπντγηση ομως την πηραν στο γηπεδο

μπραβο στα παιδια
xontros7
QUOTE(ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ @ Mar 24 2009, 02:32 ) *
παροτι ο εθνικαρας τα εγραψε καλα και για τη διαιτησια εγραψε τι να λεμε τωρα, θελω να παραθεσω ενα στοιχειο που κατα τη γνωμη μου λεει πολλα: στο β δεκαλεπτο με αμυνα μαν του μαν οι διαιτητες καταλογισαν ενα (ναι 1) φαουλ στον πορφυρα.

εγιναν 4 πανομοιοτυπες φασεις , μια υπερ του πορφυρα και τρεις υπερ του εθνικου. αυτη υπερ του πορφυρα σφυριχθηκε αντιαθλητικο. στις 3 του εθνικου τιποτα.

κατα τα λοιπα ειχαμε δυο διμοιριες της αστυνομιας (μια ματ και μια κανονικη) και καμποσους μπραβους.

την απαπντγηση ομως την πηραν στο γηπεδο

μπραβο στα παιδια



μπραβοι?????τις διμοιριες τις ειδα...τους μπραβους δεν ειδα..
kallithea
Πήρα ένα προσωπικό μήνυμα από τον veteranos 33, το οποίο, αν κατάλαβα καλά, έγραφε:

«********»

Cool φιλαράκο! Εδώ μιλάμε για μπάσκετ, ******. Επειδή δεν παίζεις κάθε χρόνο με τον ΕΣΠΕΡΟ, κι επειδή στη ρημάδα την ιστορία σου έπαιξες με τον ΕΣΠΕΡΟ όλες κι όλες τέσσερις φορές (πέρυσι και φέτος), διάβασε τα παρακάτω και πες μου:

Πού κολλάει ο ΜΠΙΚΑΣ στους τρεις προηγούμενους αγώνες ΕΣΠΕΡΟΥ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΥ;

2008-09, 1ος γύρος: ΕΣΠΕΡΟΣ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 91-85. Διαιτητές: Ντζαμάρας, Γαρίνη.

2007-08, 2ος γύρος: ΜΑΝΔΡΑΊΚΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ 61-67. Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος, Γαρδέλης.

2007-08, 1ος γύρος: ΕΣΠΕΡΟΣ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 64-61. Διαιτητές: Μέλης, Παραμυθιώτης.

Λογικά πρέπει να γράψεις με ΧΡΥΣΑ γράμματα στην ιστορία του ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΥ, ότι χτες κέρδισες (ελέω Μπίκα) τον ΕΣΠΕΡΟ.

Αντίστοιχα κι εμείς θα γράψουμε με ΜΑΥΡΑ γράμματα στην ιστορία του ΕΣΠΕΡΟΥ, ότι χτες χάσαμε (ελέω Μπίκα) από τον ΜΑΝΔΡΑΪΚΟ.

****
highaim205
Καλημερα κι απο εμενα.Σημερα ολα φανταζουν λιγο διαφορετικα και πλεον η μοναξια της κορυφης γεννα αναμεικτα συναισθηματα.Το πρωτο και μεγαλυτερο δεν ειναι της χαρας.Ειναι της τεραστιας ευθυνης που εχουμε πια,να καταφερουμε να κρατηθουμε εκει μεχρι τελους και να πανυγηρισουμε ξανα αγκαλιασμενοι οπως καθε δευτερα κατι πολυ σημαντικοτερο απο μια νικη επι του Πορφυρα:Το DOUBLE.Τα κεφαλια μεσα λοιπον και τερμα τα πανυγηρια απο χθες το βραδυ κιολας.Συγχαρητηρια και στους συναγωνιστες μας,στα παιδια του Πορφυρα που κι αυτοι εδωσαν ο,τι καλυτερο ειχαν αλλα ετσι ειναι το μπασκετακι μας,κερδιζει παντα ενας και (σχεδον) παντα αυτος που ειναι καλυτερος στις λεπτομερειες.Εδικα σε παιχνιδια οπως το χθεσινο.Εμεις απο τη μερια μας,ειχαμε την τυχη να εχουμε τον Θεμη σε μια σπουδαια επιθετικη βραδια και απο εκει και περα με την ατσαλινη θεληση και τη συμμετοχη ολων μας ηρθε το πολυποθητο αποτελεσμα.Ο,τι και να αναφερω για τους φιλαθλους μας ειναι λιγο.Οσα μπραβο και ευχαριστω να τους πω,ειναι ενα τεραααααστιο τιποτα μπροστα στην αγαπη και τη βοηθεια που μας εχουν δωσει τοσο απλοχερα.Η δικη μας δεσμευση,ειναι οτι θα συνεχισουμε να δινουμε τα παντα πανω στο παρκε και απλα θελω να τους ζητησω να μην παρατησουν επ ουδενι την προσπαθεια που κανουν για να μας εμψυχωνουν και να μας κρατουν αγρυπνους σε καθε 40λεπτο φετος.Αντε ρε παιδια,λιγο εμεινε!!!!!!!Σας ευχαριστουμε.
άρρωστος
QUOTE(Ethnikaras @ Mar 24 2009, 01:42 ) *
Πάμε λοιπόν...
Στο πρώτο ημίχρονο ξεχάσαμε να μπούμε...
Δεν υπήρχαμε στο γήπεδο.
Θα μπορούσε ο Πορφύρας που ήταν ομαδάρα να καθάριζε το παιχνίδι εκεί.
Μόνο ο Θέμης πάλευε σαν σκυλί, οι υπόλοιποι φοβερά αγχωμένοι, φοβερά πιεσμένοι απο το παιχνίδι.
Η διαφορά έφτασε μέχρι και 13 πόντους για τον Πορφύρα.
Γρήγορη κυκλοφορία, καλές επιλογές στην επίθεση, ζεστά χέρια, αρχηγική εμφάνιση, πλήρης έλεγχος του αγώνα απο τους κοκκινομαύρους.
Ο Θέμης ο Φωτόπουλος κράταγε το σκόρ σε κάποια επίπεδα ώστε το παιχνίδι να είναι ανταγωνιστικό...
Εγώ ευχόμουν να μην είμαστε στο γήπεδο, εάν οι παίκτες μας ένιωθαν πίεση απο τον κόσμο καλύτερα να φεύγαμε...
Η ζυγαρία έγερνε επικίνδυνα προς τον Πορφύρα.
Και ο Εθνικός δεν πάταγε καλά στο παρκέ.
Στην ανάπαυλα κάτι άλλαξε, τόσο αποφασισμένους και τσαμπουκαλεμένους θέλω να τους βλέπω.
Στα αποδυτήρια κάτι έγινε, και μετά βγήκε στο παρκέ ο ΕΘΝΙΚΟΣ.
Η διαφορά έφυγε, περάσαμε μπροστά, και όλοι τα έδιναν όλα σε εξέδρα και γήπεδο.
Φοβερή ένταση.
Ο Πορφύρας πάλευε, η μπάλλα ζύγιζε 200 κιλά, ο Θέμης έκανε το παιχνίδι της ζωής του, ο Παπαδημητριου ακολουθούσε, και η άμυνα τα έδινε όλα...
Λίγα καλάθια, 9 πόντους σε ένα δεκάλεπτο (το τρίτο) για τον Πορφύρα, έπεφταν κορμιά...
Όλοι οι παίκτες του Εθνικού ήξεραν ότι παίζουν την χρονιά και έκαναν τα πάντα...
Στο τέταρτο μίλησε η ψυχή, όπως γίνεται σε τέτοια παιχνίδια...
Οι δυνάμεις να εγκαταλείπουν απο την υπερπροσπάθεια, το παιχνίδι να γίνεται γρήγορο και νευρικό, αρκετά λάθη και απο τις 2 ομάδες.
Η ψυχή των παικτών μας, το πάθος, και η εξέδρα μας έστειλε στα ουράνια.
Με το σταγονόμετρο σκόραρε ο Πορφύρας, χάναμε κάποιες βολές εμείς, τρίποντο ο Πορφύρας, καλάθι και φάουλ εμείς, και ξανά άμυνα μέχρι θανάτου.
ΧΑΜΟΣ...
5 πόντους μπροστά ο Εθνικός στο τελευταίο λεπτό, πολλά λάθη και απο τους δύο, και φτάνουμε στο φινάλε.
Αντιαθλητικό στα 3'' πριν την λήξη, τι να λέμε τώρα...
Ο παίκτης του Πορφύρα χάνει την μια βολή, βάζει την άλλη...
Μετά τρίποντο και τέλος.
Για την διαιτησία δεν χρειάζεται να πώ τίποτα.
Για τα ΜΑΤ που μας τίμησαν με την παρουσία τους ελπίζω να απόλαυσαν το παιχνίδι...
Για τον Εθνικό τώρα.
Μεγάλη νίκη, νίκη για την άνοδο, για τους βαθμούς, για το γόητρο,για τους εαυτούς μας, για τον κόσμο που ήρθε να δεί αυτήν την ομαδάρα μας.
Και κυρίως για τους παίκτες μας και τον προπονητή μας.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ.
Εμείς ήρθαμε 800 και βάλε άνθρωποι για την πάρτη σας.
Και μας τιμήσατε με τον τρόπο που παίξατε.
Μας κάνατε μια ακόμα φορά υπερήφανους.

Υ.Γ. Εάν κρίνω απο τα λεγόμενα του φίλου του Έσπερου μας περιμένει μια εμπειρία στην Μάνδρα...
Θα πρέπει να προσπαθήσουν πολύ για μας κάνουν να χάσουμε την άνοδο.
Ας επικεντρωθούν στο παρκέ....
Ας τα αφήσουν τα υπόλοιπα...

Tο νου σας να έχετε στην Μάνδρα γιατί με κάθε τρόπο θεμιτό και αθέμιτο(τραμπουκισμούς από παγκο και έξέδρα και διαιτησία) θα προσπαθήσουν να πάρουν το ματς.Μην την αφήσετε την ομάδα σ'αυτό το παιχνίδι χωρίς κόσμο για να μην γίνουν περίεργα όπως με εμάς εχθές.
paspa
Συγχαριτιρια στον εθνικο εδιξε οτι ειναι μεγαλη ομαδα γτ ακομα και με 6 πεχτες καταφερε και το πειρε!Οσο για τον Πορφυρα πιστευς πως το παιχνιδι το εχασε ο Πεταλας με τισ πραξεισ του!!!
eskanakias
QUOTE(paspa @ Mar 24 2009, 10:06 ) *
Συγχαριτιρια στον εθνικο εδιξε οτι ειναι μεγαλη ομαδα γτ ακομα και με 6 πεχτες καταφερε και το πειρε!Οσο για τον Πορφυρα πιστευς πως το παιχνιδι το εχασε ο Πεταλας με τισ πραξεισ του!!!

να πω και εγω συγχαρητηρια στον εθνικο αλλα κυριως στον αθανασουλα.μπραβο ρε παιχτη ησουνα φοβερος και πιστευω η εσκανα πρεπει να χαιρεται που επαιξεσ σε αυτην.συμφωνω και σε αυτο που λες για τις επαφες ημαρτον!τωρα τον σκοτωσε τον προφυρα τα τριποντα του παπαδημητριου και πιστευω τον βοηθησε η μη χρησιμοποιηση μομτζου διοτι ο αλλος ο ψηλος την εχανε μεσα απο τα χερια του παρολα τα φοβερα προσοντα του.πονηρο παιχνιδι το επομενο στην μανδρα παντως....τωρα ο φοινικας κερδισε τα μεγαρα παρα πολυ ευκολα περιπου 20 ποντους και θα μπορουσε να ητανε και παραπανω η διαφορα.σουπερ τζιωτης και φωτοπουλος.για τα μεγαρα μονο ενα παληκαρι προσπαθουσε το νουμερο 5 και ετνυπωση μου εκανε που ακομα σε ενα παιχνιδι ειδα στην κερκιδα τον δεβεζογλου και τον ανθρακοπουλο να παιζει 7 λεπτα.κερδισε και ο φαροσ το ελλιπεστατο περα γυρο στους 5 ποντους
terminator
QUOTE (ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ @ Mar 24 2009, 02:32 ) *
παροτι ο εθνικαρας τα εγραψε καλα και για τη διαιτησια εγραψε τι να λεμε τωρα, θελω να παραθεσω ενα στοιχειο που κατα τη γνωμη μου λεει πολλα: στο β δεκαλεπτο με αμυνα μαν του μαν οι διαιτητες καταλογισαν ενα (ναι 1) φαουλ στον πορφυρα.

εγιναν 4 πανομοιοτυπες φασεις , μια υπερ του πορφυρα και τρεις υπερ του εθνικου. αυτη υπερ του πορφυρα σφυριχθηκε αντιαθλητικο. στις 3 του εθνικου τιποτα.

κατα τα λοιπα ειχαμε δυο διμοιριες της αστυνομιας (μια ματ και μια κανονικη) και καμποσους μπραβους.

την απαπντγηση ομως την πηραν στο γηπεδο

μπραβο στα παιδια

les oti nanai....!!!!!!!!!!!
orthografias2
QUOTE(άρρωστος @ Mar 24 2009, 10:05 ) *
Tο νου σας να έχετε στην Μάνδρα γιατί με κάθε τρόπο θεμιτό και αθέμιτο(τραμπουκισμούς από παγκο και έξέδρα και διαιτησία) θα προσπαθήσουν να πάρουν το ματς.Μην την αφήσετε την ομάδα σ'αυτό το παιχνίδι χωρίς κόσμο για να μην γίνουν περίεργα όπως με εμάς εχθές.


Κριμα για το ιστορικο σωματειο παλι το αδικησανε 24.gif
hidalgo
QUOTE(orthografias2 @ Mar 24 2009, 11:41 ) *
Κριμα για το ιστορικο σωματειο παλι το αδικησανε 24.gif

στηριξη......... στο λαθος σας κ στη β εσκανα.να δω με ποιους θα παιζετε του
χρονου.παντως απο τα νεα παιδια δεν ανεβαινει κανεις στο αντρικο,ειδικα με
αυτο το προπονητη.καλη τυχη icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
closv
QUOTE(ARVI @ Mar 24 2009, 01:38 ) *
τι να πω....το θέμα είναι οτι βολές δεν χάνω...πάνω μου δεν τα έκανα....φάνηκε όταν όλα πηγαίναν να χαθούν και έβαλα 3/3 τρίποντα και τα 2 με πίεση....έχεις δίκιο οι 2 τελευταίες ήταν σκότωμα....



Στα σουτ δεν προλαβαινεις να σκεφτεις....αντιθετα στις βολες σκεφτεσαι ...κι οταν το ματς ειναι κρισιμο βαραινει κι η μπαλλα και τα χερια....Τραγικος ο Πορφυρας στις ΒΟΛΕΣ στο Β ημιχρονο.
rover6
QUOTE(orthografias2 @ Mar 24 2009, 11:41 ) *
Κριμα για το ιστορικο σωματειο παλι το αδικησανε 24.gif

φιλαρακι το σωματειο θα τον βρει τον δρομο του.
εσυ δεν μας λες απο ποιο ιστορικο σωματειο εισαι να λαβεις την απαντηση που σου αρμοζει.
γιατι η κοροιδια ειναι ευκολη η δημιουργια ειναι δυσκολη.

QUOTE(highaim205 @ Mar 24 2009, 08:33 ) *
Καλημερα κι απο εμενα.Σημερα ολα φανταζουν λιγο διαφορετικα και πλεον η μοναξια της κορυφης γεννα αναμεικτα συναισθηματα.Το πρωτο και μεγαλυτερο δεν ειναι της χαρας.Ειναι της τεραστιας ευθυνης που εχουμε πια,να καταφερουμε να κρατηθουμε εκει μεχρι τελους και να πανυγηρισουμε ξανα αγκαλιασμενοι οπως καθε δευτερα κατι πολυ σημαντικοτερο απο μια νικη επι του Πορφυρα:Το DOUBLE.Τα κεφαλια μεσα λοιπον και τερμα τα πανυγηρια απο χθες το βραδυ κιολας.Συγχαρητηρια και στους συναγωνιστες μας,στα παιδια του Πορφυρα που κι αυτοι εδωσαν ο,τι καλυτερο ειχαν αλλα ετσι ειναι το μπασκετακι μας,κερδιζει παντα ενας και (σχεδον) παντα αυτος που ειναι καλυτερος στις λεπτομερειες.Εδικα σε παιχνιδια οπως το χθεσινο.Εμεις απο τη μερια μας,ειχαμε την τυχη να εχουμε τον Θεμη σε μια σπουδαια επιθετικη βραδια και απο εκει και περα με την ατσαλινη θεληση και τη συμμετοχη ολων μας ηρθε το πολυποθητο αποτελεσμα.Ο,τι και να αναφερω για τους φιλαθλους μας ειναι λιγο.Οσα μπραβο και ευχαριστω να τους πω,ειναι ενα τεραααααστιο τιποτα μπροστα στην αγαπη και τη βοηθεια που μας εχουν δωσει τοσο απλοχερα.Η δικη μας δεσμευση,ειναι οτι θα συνεχισουμε να δινουμε τα παντα πανω στο παρκε και απλα θελω να τους ζητησω να μην παρατησουν επ ουδενι την προσπαθεια που κανουν για να μας εμψυχωνουν και να μας κρατουν αγρυπνους σε καθε 40λεπτο φετος.Αντε ρε παιδια,λιγο εμεινε!!!!!!!Σας ευχαριστουμε.

το πιο ωραιο ποστ thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif αυτο ειναι το μπασκετακι που γουσταρουμε να βλεπουμε και να μιλαμε.
εγω υποστηριζω τον πορφυρα αλλα χθες και οι δυο ομαδες παιξανε μπασκετ που χαιρουσουνα να δεις, και οπως πηγε το ματς θα μπορουσε να ηταν αλλιως και η εκβαση του,πραγματικο ντερμπυ.
συγχαρητηρια και παλι στα παιδια του εθνικου,και οχι μονο στον φωτοπουλο που ηταν η αιχμη του δορατος αλλα και τα υπολοιπα παιδια δωσανε ψυχουλα και ειδαμε μαχες μπασκετικες ωραιες.
καλη συνεχεια

QUOTE(paspa @ Mar 24 2009, 10:06 ) *
Συγχαριτιρια στον εθνικο εδιξε οτι ειναι μεγαλη ομαδα γτ ακομα και με 6 πεχτες καταφερε και το πειρε!Οσο για τον Πορφυρα πιστευς πως το παιχνιδι το εχασε ο Πεταλας με τισ πραξεισ του!!!

αρχηγε κλεισε τα παραθυρα στο σπιτι η στην δουλεια σου γιατι εχεις κρυολογησει και δεν μυριζεις καθολου σε αυτο που λεμε μπασκετ .
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ icon_tomato.gif
gate14
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 65-64 video

http://www.youtube.com/watch?v=vv1B1BvDCyw
rover6
QUOTE(gate14 @ Mar 24 2009, 13:35 ) *
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 65-64 video

http://www.youtube.com/watch?v=vv1B1BvDCyw

ΦΙΛΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ .
για τετοια ματς επρεπε να υπαρχει ενα site να ηταν ολα τα παιχνιδια.
πιστευω οτι ηταν διαφημηση για την εσκανα.
αυτο ειπαν και κατι παραγοντες της εοκ που ηταν στο γηπεδο.
xontros7
μπορει καποιος απο τον πορφυρα να μου πει γιατι ηταν εκτος ο μαραμενος κ δεν επαιξε λεπτο ο μομτζος??τον δευτερο βεβεα δεν το εχω δει να παιζει πολυ γενικα φετος αλλα ο μαραμενος οσες φορες τον εχω δει παιζει κ ηταν κ απο τους καλυτερους!
closv
QUOTE(rover6 @ Mar 24 2009, 13:40 ) *
ΦΙΛΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ .
για τετοια ματς επρεπε να υπαρχει ενα site να ηταν ολα τα παιχνιδια.
πιστευω οτι ηταν διαφημηση για την εσκανα.
αυτο ειπαν και κατι παραγοντες της εοκ που ηταν στο γηπεδο.



To ματς πραγματικα ηταν διαφημιση για το BASKET, και απ αυτο θα επρεπε να παραδειγματιστουν οι οπαδοι ολων των ομαδων, μικρων και μεγαλων.
Ενα μεγαλο μπραβο στους αθλητες που οχι μονο ουτε μια βρωμικη αμυνα δεν επαιξαν αλλα το χαμογελο μεταξυ τους παρα την ενταση του αγωνα ηρεμουσε και την κερκιδα.
Ενα μεγαλο μπραβο και στους οπαδους ειδικα του Εθνικου που στο ημιχρονο που εχαναν, τους ακουσα να λενε πως δεν παιζει καλα η ομαδα τους και δεν τα εβαζαν με τους αντιπαλους η τους διαιτητες. Παντα τετοια παιδια να βλεπουν και λιγο Basket oi Αστυνομικοι !!!!
hidalgo
QUOTE(xontros7 @ Mar 24 2009, 13:41 ) *
μπορει καποιος απο τον πορφυρα να μου πει γιατι ηταν εκτος ο μαραμενος κ δεν επαιξε λεπτο ο μομτζος??τον δευτερο βεβεα δεν το εχω δει να παιζει πολυ γενικα φετος αλλα ο μαραμενος οσες φορες τον εχω δει παιζει κ ηταν κ απο τους καλυτερους!

ο μαραμενος ηταν ματι-αυτι του προηγουμενου κοουτσ.
παιχτες σα το μομτζο,τους θεωρει σοφτ ο πεταλας ,συν το γεγονος οτι
απο καπου πρεπει να αρχισουν οι περικοπες με αφορμη κανα
πειθαρχικο παραπτωμα
closv
QUOTE(hidalgo @ Mar 24 2009, 14:19 ) *
ο μαραμενος ηταν ματι-αυτι του προηγουμενου κοουτσ.
παιχτες σα το μομτζο,τους θεωρει σοφτ ο πεταλας ,συν το γεγονος οτι
απο καπου πρεπει να αρχισουν οι περικοπες με αφορμη κανα
πειθαρχικο παραπτωμα



Αν ειναι οπως τα λες ...αυτοι εκει στον Πορφυρα δεν θελουν με ττιποτα ν ανεβουν φαινεται . Γιατι αν δεν ηταν τιμωρημενοι η τραυματισμενοι τοτε.....
xal7
QUOTE(xontros7 @ Mar 24 2009, 13:41 ) *
μπορει καποιος απο τον πορφυρα να μου πει γιατι ηταν εκτος ο μαραμενος κ δεν επαιξε λεπτο ο μομτζος??τον δευτερο βεβεα δεν το εχω δει να παιζει πολυ γενικα φετος αλλα ο μαραμενος οσες φορες τον εχω δει παιζει κ ηταν κ απο τους καλυτερους!

Φιλε εχω και εγω την ιδια απορια,και επισης απορω για εναν ακομα παιχτη,που περυσι στο ιδιο παιχνιδι στο ιδιο γηπεδο ειχε βαλει 22 ποντους στο πρωτο 10λεπτο,και λεω για τον Μπαλτσαβια που χθες χρησιμοποιηθηκε μονον για ενα τριλεπτο στο τριτο δεκαλεπτο με θετικοτατη παρουσια και ενω ολη η ομαδα την συγκεκριμενη περιοδο ειχε φουρτουνιασει με επανοτα λαθη και χωρις ποντο για εξι λεπτα,μπηκε στο παιχνιδι και το μειον 3 για την ομαδα του εγινε συν 4 και μετην δικια του συνεισφορα και απορω γιατι δεν συνεχισε?,γιατι δεν ξαναπαιξε??.και να ειστε βεβαιοι οτι δεν ηταν μονο δικια μου απορια την ειχε και πολυς αλλος κοσμος απ την εξεδρα.












xal7
QUOTE(closv @ Mar 24 2009, 16:17 ) *
Αν ειναι οπως τα λες ...αυτοι εκει στον Πορφυρα δεν θελουν με ττιποτα ν ανεβουν φαινεται . Γιατι αν δεν ηταν τιμωρημενοι η τραυματισμενοι τοτε.....

closv,αστο αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα,εχεις ακουσει ποτε αυτο που λενε?το πνευμα θελει αλλα η σαρκα δεν μπορει??νασαι σιγουρος ομως οτι θα ερθει η ωρα που θα την κανουμε αυτη την κουβεντα και θα ειναι οντως πολυυυυυυ μεγαλη.
saxa
QUOTE(themis7 @ Mar 24 2009, 01:12 ) *
Συγχαρητηρια στον Εθνικο για την μεγαλη νικη του!! Συγχαρητηρια ομως και στον Πορφυρα για την παλικαρισια εμφανιση του σε ενα γηπεδο που δεν επεφτε καρφιτσα!!!!! Ειδα μονο τα τελευταια 5 λεπτα και δεν εχω ξεκαθαρη εικονα του ματς...


Το μονο που προλαβαν να δουν τα ματια μου ηταν την γνωστη για τα φιλοπορφυρικα της αισθηματα διαιτητρια (που απειλει με μυνησεις αλλα οταν εχεις την φωλιτσα σου λερωμενη μενεις στις απειλες...) να παρακολουθει το παιχνιδι αναμεσα στους παραγοντες του Πορφυρα... Μαλλον θα ετυχε... Τωρα που το ξανασκεφτομαι μαλλον ειμαι ενας κακοηθης καχυποπτος σ ενα πρωταθλημα αγγελικα πλασμενο... 39.gif icon_tomato.gif

Themis7,απο που προκηπτουν τα φιλοπορφυρικα της αισθηματα?μηπως τα εχεις μπερδεψει λιγο?τις προαλες στο παιχνιδι σας με τον Εθνικο κατα τα λεγωμενα σας,σφυριξε εις βαρος σας,πως ειναι λοιπον φιλοπορφυρικια οταν σφυριζει υπερ μιας ομαδας που ειναι ανταγωνιστικη του Πορφυρα??και σαν γυναικα του Καισαρα ηταν εκει και φανηκε και σε καμια περιπτωση δεν καθωταν με πορφυραιους,αλλα στην ζωνη που καθωντουσαν οι ουδετεροι το γηπεδο χθες ,δεν ειχε μονο φιλους των δυο ομαδων.
saxa
QUOTE(scales84 @ Mar 24 2009, 01:58 ) *
Νομιζω οτι το πρωταθλημα κριθηκε σημερα...η νικη του εθνικου ειναι τεραστια και πολυ δυσκολα θα κανει δωρο την ανοδο σε οποιαδηποτε αλλη ομαδα..ο πορφυρας ειναι εκτος πλεον αφου θελει 2 ηττες του εθνικου..θεωρητικα διεκδικουμε εμεις κι ο φοινικας αλα κακα τα ψεμματα δυσκολα θα χασει ο εθνικος πλεον..εμεις χασαμε την ευκαιρια ν ανεβουμε σε εκεινο το ματς στην καλλιθεα που μας σφυριξε η κυρια που δε ο θεμης σημερα αναμεσα στους παραγοντες του πορφυρα και μας σφυριξε οπως ακριβως σφυριξε ο μπικας σημερα με βαση τα λεγομενα του φιλου καλλιθεα...τελοςπαντως..εμεις παντως σκοπευουμε να κανουμε το καθκον μας σε καθε ματς να κερδισουμε ολα τα ματς και οτι ηθηλε προκυψει..πρωτα απο ολα για την παρτη μας και μετα για την αξιοπρεπεια μας..

σημερα κερδισαμε 79-72 τον θεμιστοκλη που παρα τις απουσιες του ηταν αξιομαχος αν και στο 30 τον ειχαμε αφησει πισω με 17 ποντους..με εναναπιστευτο τσαγκαρακη που πρεπει να βαλε καμια 40αρα μας εκανε να καρδιοχτυπησουμε αλλα ευτυχως καθαρισαμε..απορω πως αυτη η ομαδα με τοσο καλους παικτες εφτασε να κινδυνευει και να κανει τοσες ηττες...οντως εμεις ημασταν για 30 λεπτα σουπερ..μεχρι και γω ο κουλος που δεν με βαζει ουτε ο πατερας μου οπως ελεγαν καποιοι εβαλα τριποντο..αν ειναι δυνατον...Επομενο ματς αρης νικαιας..αλλη μια σταση στο ομορφο φετινο ταξιδι...Αντε καλη συνεχεια ναχουμε

τελικα ρε παιδια ποιας ομαδας φιλη ειναι η κυρια? απο αυτο που γραφεις τωρα,προκυπτει φιλη του Εσπερου εγω παντως αν δεν την δω με εμφανιση καποιας ομαδας δεν πιστευω κανενα.
themis7
QUOTE(saxa @ Mar 24 2009, 21:49 ) *
Themis7,απο που προκηπτουν τα φιλοπορφυρικα της αισθηματα?μηπως τα εχεις μπερδεψει λιγο?τις προαλες στο παιχνιδι σας με τον Εθνικο κατα τα λεγωμενα σας,σφυριξε εις βαρος σας,πως ειναι λοιπον φιλοπορφυρικια οταν σφυριζει υπερ μιας ομαδας που ειναι ανταγωνιστικη του Πορφυρα??και σαν γυναικα του Καισαρα ηταν εκει και φανηκε και σε καμια περιπτωση δεν καθωταν με πορφυραιους,αλλα στην ζωνη που καθωντουσαν οι ουδετεροι το γηπεδο χθες ,δεν ειχε μονο φιλους των δυο ομαδων.


Eπειδη εχετε μπερδευτει... Εγω δεν εκανα επιθεση μετα το παιχνιδι με τον Εθνικο γιατι μας αδικησε αυτη... Που και αυτη εβαλε τοχερακι της ( Πιθανων να φοβηθηκε που ολη την ωρα την εβριζαν εν χωρο οι φιαλθλοι του Εθνικου) Οποιος ηταν στο γηπεδο θα θυμαται κιολας το ανεπαναληπτο να της φωναζουν οι φιλαθλοι του Εθνικου << Πορφυρας >>... Μαλλον τυχαια και αυτο...
Εγω διαμαρτυρηθηκα στον αλλο διαιτητη και προσπαθησε να το παιξει αρχοντισα του αγωνα και μου μιλησε με υφος και ακολουθησε οτι ακολουθησε...
Και βεβαια ειναι τυχαιο το γεγονος οτι οτι εχετε βγει οι σωματοφυλακες του Πορφυρα να την στηριξετε... Που ακουστηκε να βγαινουν προπονητες και φιλοι μιας ομαδας να γραφουν υπερ διατητη????Και για να τελειωνουμε ειναι η γνωμη μου την γραφω και αν κανω λαθος εγω εκτιθεμαι σε οσους ηταν εκει και ειδαν κατι αντιθετο...
Αν παρεμενε στο καμαρακι οπως στο πρωτο ημιχρονο δεν θα το ανεφερα ...
Τελος παντων υπαρχουν προσωπα και πραγματα στο χωριο της ΕΣΚΑΝΑ που ολοι τα ξερουν... Εγω δεν τα λεω απλα τα γραφω κι ολας τοσο κακο ειναι????? Το ξερω οτι η συμπεριφορα μου ενοχλει...
Οι κινεζοι λενε οτι αν θες να κανεις καποιον εχθρο σου πες του την αληθεια...
Και φετος δοξα τον θεο απεκτησα πολλους εχθρους...
Γι αυτο λοιπον του χρονου θα σας αδειασω την γωνια για να καθαρισει επιτελους ο χωρος απο τους ανεπιθυμητους που εχουν το ελατωμα να λενε τα πραγματα με το ονομα τους και χαλανε τη πιατσα...
scales84
σαχα κανεις οτι δεν καταλαβαινεις?επειδη μας εσφαξε με τον εσπερο παει να πει οτι την εβαλε ο εσπερος?αλλος ειχε τα συμφεροντα να το κανει..κι αν εχεις απορια να μαθεις γιατι λεμε οτι εχει φιλοπορφυρικα συναισθηματα μαθε που παιζει ο γιος της μπασκετ..τοσο απλα..

υγ.ρε αυτο το παλιακρι ο στεργιου που επαιξε το ντερμπυ ισοβαθμων στην κορυφη ελευθερια-πρωτεας και εχουμε ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ γιατι δενε χει σφυριξει ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ?Μαλλον εκει ηταν η αποστολη και τελος...
saxa
QUOTE(scales84 @ Mar 24 2009, 22:41 ) *
σαχα κανεις οτι δεν καταλαβαινεις?επειδη μας εσφαξε με τον εσπερο παει να πει οτι την εβαλε ο εσπερος?αλλος ειχε τα συμφεροντα να το κανει..κι αν εχεις απορια να μαθεις γιατι λεμε οτι εχει φιλοπορφυρικα συναισθηματα μαθε που παιζει ο γιος της μπασκετ..τοσο απλα..

υγ.ρε αυτο το παλιακρι ο στεργιου που επαιξε το ντερμπυ ισοβαθμων στην κορυφη ελευθερια-πρωτεας και εχουμε ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ γιατι δενε χει σφυριξει ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ?Μαλλον εκει ηταν η αποστολη και τελος...

Να σε ρωτησω κατι χωρις να εχω προθεση ειρωνιας,ο ενας Φωτοπουλος παιζει στον Φοινικα,ο αλλος στον Εθνικο,η μανατους τι ομαδα ειναι??
saxa
QUOTE(themis7 @ Mar 24 2009, 22:36 ) *
Eπειδη εχετε μπερδευτει... Εγω δεν εκανα επιθεση μετα το παιχνιδι με τον Εθνικο γιατι μας αδικησε αυτη... Που και αυτη εβαλε τοχερακι της ( Πιθανων να φοβηθηκε που ολη την ωρα την εβριζαν εν χωρο οι φιαλθλοι του Εθνικου) Οποιος ηταν στο γηπεδο θα θυμαται κιολας το ανεπαναληπτο να της φωναζουν οι φιλαθλοι του Εθνικου << Πορφυρας >>... Μαλλον τυχαια και αυτο...
Εγω διαμαρτυρηθηκα στον αλλο διαιτητη και προσπαθησε να το παιξει αρχοντισα του αγωνα και μου μιλησε με υφος και ακολουθησε οτι ακολουθησε...
Και βεβαια ειναι τυχαιο το γεγονος οτι οτι εχετε βγει οι σωματοφυλακες του Πορφυρα να την στηριξετε... Που ακουστηκε να βγαινουν προπονητες και φιλοι μιας ομαδας να γραφουν υπερ διατητη????Και για να τελειωνουμε ειναι η γνωμη μου την γραφω και αν κανω λαθος εγω εκτιθεμαι σε οσους ηταν εκει και ειδαν κατι αντιθετο...
Αν παρεμενε στο καμαρακι οπως στο πρωτο ημιχρονο δεν θα το ανεφερα ...
Τελος παντων υπαρχουν προσωπα και πραγματα στο χωριο της ΕΣΚΑΝΑ που ολοι τα ξερουν... Εγω δεν τα λεω απλα τα γραφω κι ολας τοσο κακο ειναι????? Το ξερω οτι η συμπεριφορα μου ενοχλει...
Οι κινεζοι λενε οτι αν θες να κανεις καποιον εχθρο σου πες του την αληθεια...
Και φετος δοξα τον θεο απεκτησα πολλους εχθρους...
Γι αυτο λοιπον του χρονου θα σας αδειασω την γωνια για να καθαρισει επιτελους ο χωρος απο τους ανεπιθυμητους που εχουν το ελατωμα να λενε τα πραγματα με το ονομα τους και χαλανε τη πιατσα...

Θεμη δεν καταλαβες καλα,η καταλαβες με τον τροπο που σε βολευε,γιατι αυτο που εγραψες ηταν μομφη για τον Πορφυρα και οχι για την κυρια,και μετα μας λες οτι ειρθες τα 5 τελευταια λεπτα του παιχνιδιου,και απ την αλλη,οτι στο πρωτο ημιχρονο την ειδες στο καμαρακι.πραγματικα εχω μπερδευτει.
scales84
η μανα τους δεν ειναι διατητρια φιλε μου να κρινει ματς..ακυρο το παραδειγμα σου..ρωτησες για ποιο λογο να σφυριξει ετσι και σου απαντησα πολυ απλα..οι ιδιοι οι ανθρωποι του εσπερου μετα απο εκεινο το ματς ελεγαν οτι μας επαιξε περιεργως καλα η κυρια αυτη σημερα..ο θεμης δεν μπορει να ειδε το πρωτο ημιχρονο σαχα γιατι μεχρι τις 10 και μιση ηταν στο δικο μας γηπεδο...
themis7
QUOTE(saxa @ Mar 25 2009, 00:20 ) *
Θεμη δεν καταλαβες καλα,η καταλαβες με τον τροπο που σε βολευε,γιατι αυτο που εγραψες ηταν μομφη για τον Πορφυρα και οχι για την κυρια,και μετα μας λες οτι ειρθες τα 5 τελευταια λεπτα του παιχνιδιου,και απ την αλλη,οτι στο πρωτο ημιχρονο την ειδες στο καμαρακι.πραγματικα εχω μπερδευτει.

Δεν αφησα καμια μομφη για τον Πορφυρα... Ο Πορφυρας κοιταει την δουλεια του και καλα κανει... Οσο για το Α ημιχρονο ηταν ευκολο να μου το πουν ανθρωποι που ηταν εκει...
Δεν ξερω τι ομαδα ειναι η μητερα του Θεμη το μονο που ξερω ειναι οτι πρεπει να ειναι πολυ υπερηφανη για τα παιδια της...
Και ειδικα για τον Θεμη που ειναι ΠΑΟΚΤΖΗΣ ........
scales84
Παοκτσης κι ο θεμης κι εσυ?κριμα και σας πηγαινα!!!ΑΡΗΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(themis7 @ Mar 25 2009, 06:10 ) *
Δεν αφησα καμια μομφη για τον Πορφυρα... Ο Πορφυρας κοιταει την δουλεια του και καλα κανει... Οσο για το Α ημιχρονο ηταν ευκολο να μου το πουν ανθρωποι που ηταν εκει...
Δεν ξερω τι ομαδα ειναι η μητερα του Θεμη το μονο που ξερω ειναι οτι πρεπει να ειναι πολυ υπερηφανη για τα παιδια της...
Και ειδικα για τον Θεμη που ειναι ΠΑΟΚΤΖΗΣ ........
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΣ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΑΞΙΖΕΤΕ,ΠΑΙΞΑΤΕ ΣΑ ΛΕΒΕΝΤΕΣ..
gate14
Συγχαρητηρια και στην POLIS για την ανοδο του στην Α ΕΣΚΑΝΑ μιας και εχει δυο δικα μας παιδια που βοηθησαν στην επιτευξη του στοχου σας
Τον Παρισο και τον Χιουτακακο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.