Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
leonkalf
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 69-76

Άνετη νίκη για τον φιλοξενούμενο Εθνικό. Η διαφορά είχε φτάσει τους 18π., στο τέλος μειώθηκε.


ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΦΑΡΟΣ 1
hidalgo
οπως ειχα πει πριν κανα μηνα,ειχαμε ολοκληρωση εργου μπεκε στη καλιθεα
οπου τα μεγαρα εκαναν 2πλο κ ο συμπαθης εσπερος ειναι με το ενα ποδι στη
β εσκανα.
τραγικο μπασκετ ο εσπερος.ερωτησεις που ειχε η κερκιδα.
1 ο εσπερος απο +8 πηγε -14 για να παρθει τιμε στο β δεκαλεπτο
2 ο εσπερος γυρισε απο το -14 στο -2 με ενα σχημα το οποιο δε ξαναεπαιξε
3 ο καραγιαννης δεν επαιξε το τελευταιο λεπτο ενω ειχε ισοφαρισει 2 φορες νωριτερα το παιχνιδι
4 δεν παιχτηκε 1-4 αμυνα ο ανθρακοπουλος που ηταν το 80% των μεγαρων
5 δεν εγινε 2 φορες φαουλ στα τελευταια 45' ενω τα μεγαρα ειχαν 1-4 βολες
6 σε βολες των μεγαρων στους ποντους στα 27' κ ενω υπηρχε δυνατοτητα αλλαγης
ηταν εκτος καραγιαννης νατσιδης βλασοπουλος κ πηδηξαν στο ρημπαουν βοριας , πανοπουλος
κ ο κοντυτερος(συμπαθης κ καλος παιχτης) κοτση κ φυσικα χαθηκε το ρημπαουν
7 αναρχια στο παιχνιδι με πολλες προσπαθειες για 1-1 που εφεραν ανισοροπια στο τροπο
εκδηλωσης των επιθεσεων με αποτελεσμα το τραγικο μπασκετ που προανεφερα.
ολα αυτα εμπιπτουν στο κοουτσαρισμα ,ενω κ απο ψυχολογικης προετοιμασιας ο εσπερος
ηταν σαν να μην υπηρχε στο γηπεδο.
επειδη ειδα πολλους μπασκετικους στο γηπεδο,περιμενω μια κριτικη στις αποψεις μου κ
τελος,φιλε αρρωστε ,μακαρι τα πραγματα να ηταν καλυτερα,αλλα δυστυχως ο φιλος
σου σε εξεθεσε
toro_loco
Πολύ κρίμα για τον Έσπερο... Ένα τόσο ιστορικό σωματείο να βρίσκεται ουσιαστικά στη Β' ΕΣΚΑΝΑ...
Και λυπάμαι που το λέω, ίσως να είναι σκληρό, αλλά αγωνιστικά φέτος πήραν αυτό που τους άξιζε...
Όπως έχω γράψει και σε προηγούμενο ποστ, και όπως διαπίστωσα και σήμερα, η ομάδα αυτή παίζει το πιο άναρχο μπάσκετ της κατηγορίας. Λες και μαζεύονται κάθε Δευτέρα μια παρέα για να παίξουν. Και εδώ υπάρχει ευθύνη του προπονητή με τη διαφορά πως δεν του αναλογεί το χτίσιμο της ομάδας, που είναι ένα τεράστιο λάθος...
Σήμερα φαινόταν από την αρχή, ακόμα και όταν ο Εσπερος ήταν μπροστά, ποια ομάδα θα κέρδιζε...
Συγχαρητήρια στα Μέγαρα για τη νίκη τους, εκεί που όλοι τους έχουν ξεγραμμένους το πάλεψαν και δικαιώνονται.
Ελπίζω στην Καλλιθέα να μάθουν άπό τα λάθη τους και να επιστρέψουν σε κάποια χρόνια πιο δυνατοί εκεί που πρέπει να βρίσκονται, δηλαδή στις εθνικές κατηγορίες...
gate14
Ανετη επικρατηση του Εθνικου στην Μανδρα (+7 ποντους ) με την διαφορα να εχει φτασει και 21 ποντους
Το γηπεδο εκκλησια , 100 και βαλε φιλοι του Εθνικου το εκαναν Δραπετσωνα 1 διμοιρια ΜΑΤ και ΠΑΛΙ smile.gif ΚΑΙ ΧΑΜΟΣ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ
Ηττα του Εσπερου απο τα Μεγαρα
Η Ελευθερια νοκ αουτ οριστικα την διελυσε ο Αρης Νικαιας ηταν καπου 19 ποντους η διαφορα ενα λεπτο πριν το τελος
Νικησαν Πορφυρας - Φοινικας
Πλεον αλλος ενας τελικος για τον Εθνικο
Εντος εδρας με τον Εσπερο , με σοβαροτητα πρεπει να συνεχισουμε !!!!
ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΤΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ
Παμε για το 3 στα 3 πλεον
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
χαλαρα περασαμε απο την μανδρα. το γηπεδο εκκλησια, αρκετη δυναμη της αστυνομιας, η οποια εκανε αψογα τη δουλεια της και οι φιλαθλοι του εθνικου παναγιες.

μπηκαμε απο την αχρη με τη νοοτροπια του πρωταθλητη

μπραβο σε ολους
Ethnikaras
Για το παιχνίδι λοιπόν, Μανδραΐκός - Εθνικός ...
Μπήκαμε δυνατά και σοβαρά απο την αρχή.
Πολύ ωραίο και ουσιαστικό μπάσκετ.
Ταχύτητα αφού είχαμε την δύναμη στο καλάθι και τα ριμπάουντς, όταν δεν έβγαινε αιφνιδιασμός κοντρόλ επιθέσεις 20'' και σωστές επιλογές κοντά στο καλάθι και με εύκολα σούτ.
Ο Μανδραΐκός είχε προσαρμόσει την άμυνα του στον Φωτόπουλο, είχε προετοιμαστεί σωστά για το παιχνίδι.
Πήρε ο Θέμης επιθέσεις και έβαλε αρκετούς πόντους.
Αλλά σήμερα ο Χρηστάρας ο Χερκελετζής έκανε φοβερό παιχνίδι, MVP o ψηλός.
Σάρωσε τα ριμπάουντς, έκανε κοψίματα, έβαλε πάνω απο 20 πόντους, έκανε ότι ήθελε.
Ο Μανδραΐκός προσπαθούσε αλλά δεν μπορούσε να πλησιάσει το σκόρ.
Πάλεψε, ίδρωσε, άλλαξε άμυνες, πίεσε στην περιφέρεια με αλλαγές στο σχήμα για να προκαλέσει κούραση, απο man to man σε ζώνη και ξανά man to man, προσπάθησε κοντά στο καλάθι για να φορτώσει με φάουλ τον Χερκελετζή αλλά δεν πλησίασε.
Οι Αντώνηδες βοήθησαν πολύ στην άμυνα, έδωσαν λύσεις και επιθετικά, Αβιζιώτης και Παπαδημητρίου με τρίποντα, όλοι όσοι έπαιξαν έδωσαν ότι είχαν...
Στο τέλος υπήρχε πανηγυρική ατμόσφαιρα με εμάς να φωνάζουμε για 10 λεπτά χωρίς ανάσα, όλα ήταν μαγικά, και η πολύ μαγεία φέρνει χαλάρωση...
Η διαφορά έπεσε στους 7 πόντους που ήταν και η μικρότερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού.
Απο 12 μέχρι και 20+ πόντους ήταν μπροστά ο Εθνικός.
Η διαιτησία 50-50 με μικρά λαθάκια, το κλειστό γεμάτο, 100+ Εθνικοί και οι υπόλοιποι του Μανδραΐκού.
Απο τις καλύτερες ατμόσφαιρες σήμερα.
Και απο τις καλύτερες εξέδρες σε φωνή που έχουμε κάνει φέτος στο μπάσκετ.
Φωνάξαμε μέχρι να κλείσει ο λαιμός...
Οι φίλαθλοι του Μανδραΐκού κοσμιότατοι, η φιλοξενία ΑΨΟΓΗ.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι στράβωσε στο παιχνίδι με τον Έσπερο και έγιναν φασαρίες.
Σήμερα ήταν μια πολύ όμορφη βραδιά μπάσκετ με κόσμο που πήγε να φωνάξει για την ομάδα του.
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ, 3 ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ !!!
themis7
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 87 -80 ... ΜΕ SUPER STAR ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ....

Πολυ καλο ματς και απο τις 2 ομαδες ( Το δειχνει και το σκορ...)
Τωρα που σωθηκαμε και μαθηματικα εχω να πω
Μπραβο στα παιδια που συνεχιζουν την προσπαθεια παρολο τα προβληματα και τελειωνουμε την χρονια με ψηλα το κεφαλι...Οπως αξιζε σε αυτα τα παιδι για την προσπαθεια που εχουν κανει απο το καλοκαιρι...
Ωφειλω κι ενα ευχαριστω στο τεχνικο διδυμο Κωνσταντινιδη -Χατζηκυριακος οι οπιοι κανουν τεραστια προσπαθεια παροτι η ομαδα μαζευει 10 σε προπονηση μονο οταν η προπονηση γινεται στον ιστιοπλοικο ομιλο.... Λογω τραυματισμων...
Συγχαρητηρια και στην ομαδα της Βουλας για την μεχρι τωρα πορεια της... Εχω ξαναγραψει και το πιστευω οτι ειναι το πιο οργανωμενο σωματειο σε ολη την Εσκανα... Επειδη τα τρια τελευταια χρονια παιζουμε αντιπαλοι (Ανεβαιναμε παρεα...) τα παιχνιδια μας εχουν ενα ιδιαιτερο χρωμα ... Ολα ηταν ντερμπι ...

Τελος θεωρω οτι Ο Εθνικος καθαρισε.... Γιατι μετα την ηττα της Ελευθεριας εχει καβα μια ηττα ... Πιστευει κανεις οτι μπορει να κανει 2????
Πιστευω οτι η μαχη για την ουρα εχει δρομο .... Ο Εσπερος εχει την δυνατοτητα να κανει 2 νικες ....

Ειναι και κατι που το κραταω απο τις 19 Ιανουαριου... Οταν παιξαμε με τον Εσπερο καθομουν στο παγκο και ηταν 3 φιλοι του Εσπερου που με εβριζαν σε ολο το ματς οτι εδωσα το ματς με τα Μεγαρα.... Ειχαμε χασει στα Μεγαρα 3π... Και μεβριζαν πουλημενο και ποσα πηρα και κατι αλλα πολυ ομορφα.... Παροτι για οποιον με ξερει εστω και ελαχιστα αυτη η κατηγορια μονο γελια προκαλει ειχα στεναχωρηθει απιστευτα ...
Σε 2 αγωνιστικες παιζουμε με τα Μεγαρα... Εμεις αδιαφοροι...Τα Μεγαρα καιγονται ....
Ειδατε κυριοι πως τα φερνει η ζωη...
Εμεις μπορει να μην εχουμε την ιστορια σας ομως εχουμε ηθικη και θα δωσουμε το 100% για να κερδισουμε οπως κανουμε παντα...
Αυτα επειδη δεν ειμαστε ολοι ιδιοι....



leonkalf
Έτυχε να δω τα τελευταία 15 λεπτά στην Μάνδρα. Μου έκανε εντύπωση που μόλις έφτασα είδα 1 κλούβα ΜΑΤ απ' έξω!!
Μέσα, οι φίλαθλοι και των 2 ομάδων άψογοι!!
Την περισσότερη "φασαρία" (με τη φωνή και τα συνθήματά τους) την έκαναν οι Εθνικοί! Δίνουν φοβερή στα παιδιά της ομάδας τους νομίζω!!
Μ' αρέσει και ο τρόπος που πανηγυρίζουν στο τέλος παίκτες, προπονητής και φίλαθλοι του Εθνικού. Όλοι μαζί στην κερκίδα, δίνουν εικόνα μονιασμένης ομάδας που όλοι παίζουν για την ομάδα και τον κόσμο της!! Μου αρέσει πολύ αυτό!Δε συμβαίνει και κάθε μέρα ..

Για το αγωνιστικό σκέλος, τα έγραψαν αναλυτικά τα παιδιά στα παραπάνω posts.



Πορφύρας-Φάρος 79-62 τελικό σκορ.
Στο ημίχρονο 2-3π. μπροστά ο Πορφύρας, δεύτερο ημίχρονο ο Φάρος έπαιξε χωρίς ψηλούς ουσιαστικά (αποβλήθηκαν 2) και ο Μόμτζος κυριάρχησε.

Στα μέσα του β' δεκαλέπτου, η διαιτητής Βαρούχα απέβαλλε τον παίκτη του Φάρου Χρήστο Παυλόγιαννη και κράτησε και το δελτίο του.. Αιτιολογία ότι ο αθλητής έβρισε την διαιτητή, όταν διαμαρτυρήθηκε που δεν πήρε και φάουλ στο καλάθι που έβαλε.. ε, η συγκεκριμένη δε θέλει και πολύ..
2ο περιστατικό με την ίδια διαιτητή και αθλητή του Φάρου (πριν λίγες αγωνιστικές το άλλο). Είχε φάει 4 αγωνιστικές και σήμερα που ξαναέπαιξε, έλαχε σε άλλον συμπαίκτη του.
Λογικά και ο Παυλόγιαννης για 4 πηγαίνει (ίδια αιτία), οπότε τέλος το πρωτάθλημα για εκείνον.
hidalgo
QUOTE(themis7 @ Mar 30 2009, 23:51 ) *
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΡΩΤΕΑΣ 87 -80 ... ΜΕ SUPER STAR ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ....

Πολυ καλο ματς και απο τις 2 ομαδες ( Το δειχνει και το σκορ...)
Τωρα που σωθηκαμε και μαθηματικα εχω να πω
Μπραβο στα παιδια που συνεχιζουν την προσπαθεια παρολο τα προβληματα και τελειωνουμε την χρονια με ψηλα το κεφαλι...Οπως αξιζε σε αυτα τα παιδι για την προσπαθεια που εχουν κανει απο το καλοκαιρι...
Ωφειλω κι ενα ευχαριστω στο τεχνικο διδυμο Κωνσταντινιδη -Χατζηκυριακος οι οπιοι κανουν τεραστια προσπαθεια παροτι η ομαδα μαζευει 10 σε προπονηση μονο οταν η προπονηση γινεται στον ιστιοπλοικο ομιλο.... Λογω τραυματισμων...
Συγχαρητηρια και στην ομαδα της Βουλας για την μεχρι τωρα πορεια της... Εχω ξαναγραψει και το πιστευω οτι ειναι το πιο οργανωμενο σωματειο σε ολη την Εσκανα... Επειδη τα τρια τελευταια χρονια παιζουμε αντιπαλοι (Ανεβαιναμε παρεα...) τα παιχνιδια μας εχουν ενα ιδιαιτερο χρωμα ... Ολα ηταν ντερμπι ...

Τελος θεωρω οτι Ο Εθνικος καθαρισε.... Γιατι μετα την ηττα της Ελευθεριας εχει καβα μια ηττα ... Πιστευει κανεις οτι μπορει να κανει 2????
Πιστευω οτι η μαχη για την ουρα εχει δρομο .... Ο Εσπερος εχει την δυνατοτητα να κανει 2 νικες ....

Ειναι και κατι που το κραταω απο τις 19 Ιανουαριου... Οταν παιξαμε με τον Εσπερο καθομουν στο παγκο και ηταν 3 φιλοι του Εσπερου που με εβριζαν σε ολο το ματς οτι εδωσα το ματς με τα Μεγαρα.... Ειχαμε χασει στα Μεγαρα 3π... Και μεβριζαν πουλημενο και ποσα πηρα και κατι αλλα πολυ ομορφα.... Παροτι για οποιον με ξερει εστω και ελαχιστα αυτη η κατηγορια μονο γελια προκαλει ειχα στεναχωρηθει απιστευτα ...
Σε 2 αγωνιστικες παιζουμε με τα Μεγαρα... Εμεις αδιαφοροι...Τα Μεγαρα καιγονται ....
Ειδατε κυριοι πως τα φερνει η ζωη...
Εμεις μπορει να μην εχουμε την ιστορια σας ομως εχουμε ηθικη και θα δωσουμε το 100% για να κερδισουμε οπως κανουμε παντα...
Αυτα επειδη δεν ειμαστε ολοι ιδιοι....

εγω πιστευω οτι θα κερδισεις αλλα ο εσπερος δε θα οφεληθει γιατι ακομα κ αν κανει
2 νικες,σημερα φανταζει αδυνατο με την εικονα της ομαδας οπως ειπα κ πριν,τα μεγαρα θα
κανουν σιγουρα κ αυτα 2 νικες κ θα σωθουν.
στο παιχνιδι σας με τον εσπερο ημουν διπλα σε αυτους που φωναζαν κ γελαγα
γιατι εκτιθονταν
gate14
Ρυθμιστης πλεον του πρωταθληματος ο Θεμιστοκλης
Παιζει με Φοινικα και Μεγαρα
Μπορει και να ειναι ο μονος (αδιαφορος βαθμολογικα ) που δεν θα βρει την ηρεμια του μεχρι το τελος smiley.gif
Ethnikaras
QUOTE(leonkalf @ Mar 30 2009, 23:01 ) *
Μ' αρέσει και ο τρόπος που πανηγυρίζουν στο τέλος παίκτες, προπονητής και φίλαθλοι του Εθνικού. Όλοι μαζί στην κερκίδα, δίνουν εικόνα μονιασμένης ομάδας που όλοι παίζουν για την ομάδα και τον κόσμο της!! Μου αρέσει πολύ αυτό!Δε συμβαίνει και κάθε μέρα ..




hidalgo
QUOTE(Ethnikaras @ Mar 31 2009, 00:07 ) *


με τετοιο κοσμο,τον κορμο της ομαδας,φυσικα το προπονητη κ
μερικες προσθηκες, ανετα στεκεται στη γ εθνικη η ομαδα κ κοιτα για πιο
πανω.
μενει μονο το γηπεδο,κ δε θελω να φανταστω τι θα γινει αν καποια στιγμη
ανοιξει ξανα το παπαστρατειο
deve
συγχαρητιρια στους συμπαικτες μου και μονο σε αυτους για την νικη σωτηριας(οπως φενεται)που κανανε σημερα μεσα στον εσπερο!ελπιζω τα προβληματα που εχουνε με αυτην την νικη να λυθουν.τα υπολοιπα που θελω να πω θα τα γραψω τις επομενες μερες διοτι σημερα ειναι μερα χαρας και δεν θελω να τουσ το χαλασο γιατι πετυχανε μεγαλη νικη τα παιδια.οσο για το θεμα του θεμη τους νικησαμε στο τελος και αφου εχασε ο φιλιπου τριποντο με την ληξη αρα δεν βλεπω να μας το δωσανε.καλη συνεχεια σε ολους
ZeLL
Καλησπερα , ειμαι παιχτης της Δραπετσωνας ... Θελω να πω συγχαρητηρια στον Εθνικο για τη νικη του εκ μερους της ομαδας μου ...

Στη Δραπετσωνα φετος 2 πρωταθλητες ...

Συγχαρητηρια και παλι στον Εθνικο καλη συνεχεια στο υπολοιπο του πρωταθληματος smile.gif ...
gate14
Ζell θα πουμε συγχαρητηρια στην ομαδα σου για την ανοδο και θα σου πουμε πολλα ευχαριστω οταν με το καλο τελειωσει το πρωταθλημα της Α ΕΣΚΑΝΑ (ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ ΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ) !!!!
scales84
σημερα στον πλατωνα κατεβηκαν μονο οι φανελες της ελευθεριας..ο αρης επαιζε σαν να παιρνει πρωταθλημα με νικη κι εμεις λες και ειμασταν αδιαφοροι...πολυ απλα λοιπον στο ημιχρονο 43-23 και αντιο ζωη..στο βημιχρονο θυμηθηκαμε να παιξουμε μπασκετ αλλα με τη διαφορα τοσο ψηλα ουτε να χασουμε με αξιοπρεπεη διαφορα δεν πετυχαμε...Τελος και τυπικα λοιπον στο ονειρο...δεν πειραζει..και του χρονου εδω θα μαστε να τα λεμε...η χρονια δεν μπορει να θεωρηθει αποτυχημενη αλλωστε...πριν 2 χρονια σ αυτο το γηπεδο ειχαμε χασει με 50 ποντους διαφορα και στο τελος ειχαμε χαιρετησει την κατηγορια...Τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα βεβαια αφου το παλεψαμε για εναν πολυ ψηλο στοχο και πλησιασαμε..αλλα...\\συγχαρητηρια στον αρη...καποια πραγματα που εγιναν μεσα στο παιχνιδι δεν τιμανε βεβαια ουτε αυτους ουτε εμας που αντιδρασαμε λαθος..και συγχαρτηρια στον εθνικο και στον σπυρο τον καβαλιερατο που βλεπει το ονειρο του να πραγματοποιειται και να ανεβαινει κατηγορια..'

υγ.ο γκειτ14 θα θυμαται οτι πριν 2 χρονια εμεις,ο εθνικος κι ο φοινικας ηταν στις 5 ομαδες που παλευαν να σωθουν μεχρι τελευταια μερα..φετος ειμαστε στην 4αδα...αποδειξη οτι αν δουλεψεις σωστα και με υπομονη ολα ειναι πιθανα και στρωμενα στα ποδια σου
gate14
QUOTE(scales84 @ Mar 31 2009, 01:31 ) *
υγ.ο γκειτ14 θα θυμαται οτι πριν 2 χρονια εμεις,ο εθνικος κι ο φοινικας ηταν στις 5 ομαδες που παλευαν να σωθουν μεχρι τελευταια μερα..φετος ειμαστε στην 4αδα...αποδειξη οτι αν δουλεψεις σωστα και με υπομονη ολα ειναι πιθανα και στρωμενα στα ποδια σου


Eιχα σκοπο να το γραψω φιλαρακι και το θυμαμαι καλα , οπως πιστευω θυμασαι και εσυ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ πως απο το πρωτο μεταξυ μας ματς φετος ειχα πει πως η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ θα κλεισει πολλα σπιτια και ΕΚΛΕΙΣΕ (Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕ ΤΟΝ ΠΕΡΣΥΝΟ ΕΘΝΙΚΟ , ΑΘΟΡΥΒΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΑ ΑΓΩΝΑ ΕΦΤΑΣΕ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ).
Ειχα επισης πει οτι ο Φοινικας εχει ενα προπονητη που κανει σπουδαια δουλεια και μεχρι τελους θα χτυπησει την ανοδο
Ο Κωστας ο Αθηναιος , ο Κυριος Τσοσκουνογλου (με τοσους τραυματισμους η ομαδα του ) και ο Κυριος Ποτοσογλου ειναι οι προπονητες που τους αξιζουν ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ !!!
Ισως παρει μια θεση διπλα τους και ο Κυριος Κλιγκοπουλος αν καταφερει να κανει το νταμπλ (πρωταθλημα και κυπελλο) και να ειναι ο προπονητης που μεσα σε δυο χρονιες καταφερε δυο ανοδους με δυο διαφορετικες ομαδες
Το ταξιδι για τον Εθνικο μας τωρα εχει 3 στασεις , και να ξερουν οι παικτες της ομαδας μας πως ακομα και στην Α' ΕΣΚΑΝΑ μας εκαναν υπερηφανους !!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΕΘΝΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ !!!!!
Δεν ειναι ντροπη για εμας να ειμαστε με τους λιγους , ντροπη θα ηταν να ειμασταν με τους πολλους
orthografias
Μετα απο εισαγγελικη παρεμβαση θα "σπασει" το τηλεφωνικο απορρητο παικτη του Θεμιστοκλη, διοτι υπαρχουν σοβαρες υπονοιες - κατηγοριες πως ειχε συνομιλιες αρνητικου περιεχομενου εις βαρος της ομαδας του, με προπονητη αντιπαλης ομαδας, που θα αντιμετωπισει ο Θεμιστοκλης μεχρι το τελος του πρωταθληματος. (κι ο νοων νοειτο...)
scales84
τελος παντων..ωραι πρωταθλημα ειδαμε...εγω μπορω να πω οτι εζησα μερικες καταπληκτικες στιγμες φετος,με τις νικες στην παραταση μεσα στη δραπετσωνα,στην καλλιθεα αλλα και με τη βουλα σε μας...οπως και ασχημες και ειδικα η σημερινη απογοητευτικη εικονα ηταν η χειροτερη...Του χρονου ελπιζω να συναντηθουμε εστω και στο κυπελλο...περαν της πλακας και τα 4 ματς που χουμε δωσει εδω και 3 χρονια ηταν ματσαρες με τα ολα τους...
themis7
Μια ερωτηση μπορω να κανω ??? Ο Παυλογιαννης μπηκε φυλακη για τα κακουργηματα που διεπραξε σημερα????
Ντροπιασε ολο τον ελληνικο αθλητισμο με την συμπεριφορα του!!! Ακους εκει να θελει να παιξει για να κερδισει???
Ντροπη του....
Οχι μονο το δελτιο επρεπε να του κρατησουν αλλα και δις ισωβια να του ριξουν παλι λιγο θα ειναι....
Ευτυχως που υπαρχουν οι αμεμπτου ηθικης προστατες και τον εβγαλαν εξω απο τον αγωνα γιατι αυτοι οι αλητες του Φαρου εκεινη την ωρα ειχαν το θρασος να κερδιζουν.... Η Batwoman προστατεψε το κυρος του ελληνικου μπασκετ...
(και τους φιλους της icon_tomato.gif icon_tomato.gif icon_tomato.gif )

ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΠΑΙΔΙΑ....................................................................
.............................................................
ARVI
QUOTE(themis7 @ Mar 31 2009, 03:23 ) *
Μια ερωτηση μπορω να κανω ??? Ο Παυλογιαννης μπηκε φυλακη για τα κακουργηματα που διεπραξε σημερα????
Ντροπιασε ολο τον ελληνικο αθλητισμο με την συμπεριφορα του!!! Ακους εκει να θελει να παιξει για να κερδισει???
Ντροπη του....
Οχι μονο το δελτιο επρεπε να του κρατησουν αλλα και δις ισωβια να του ριξουν παλι λιγο θα ειναι....
Ευτυχως που υπαρχουν οι αμεμπτου ηθικης προστατες και τον εβγαλαν εξω απο τον αγωνα γιατι αυτοι οι αλητες του Φαρου εκεινη την ωρα ειχαν το θρασος να κερδιζουν.... Η Batwoman προστατεψε το κυρος του ελληνικου μπασκετ...
(και τους φιλους της icon_tomato.gif icon_tomato.gif icon_tomato.gif )

ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΠΑΙΔΙΑ....................................................................
.............................................................

επειδή μάλλον είχες πάει στο παιχνίδι της ομάδας σου και εγω επαιζα εκείνη την ώρα στο Πορφύρας-Φάρος, ρώτα τον Παυλόγιαννη αν είπε στην μούρη της διαιτήτριας "αντε γ........ μω.. κα.....". μην είσαι εμπαθής με την προσπάθεια που κάνω εγω και οι συμπαίκτες μου να τερματίσουμε οσο πιο ψηλά γίνεται...
dallas
QUOTE(ARVI @ Mar 31 2009, 12:02 ) *
επειδή μάλλον είχες πάει στο παιχνίδι της ομάδας σου και εγω επαιζα εκείνη την ώρα στο Πορφύρας-Φάρος, ρώτα τον Παυλόγιαννη αν είπε στην μούρη της διαιτήτριας "αντε γ........ μω.. κα.....". μην είσαι εμπαθής με την προσπάθεια που κάνω εγω και οι συμπαίκτες μου να τερματίσουμε οσο πιο ψηλά γίνεται...



Κανεις δεν ειναι εμπαθης με την προσπαθεια σας φιλε να τερματισετε ψηλα αλλα για το συγκεκριμενο θεμα εισαι λαθος ποσο μαλλον οταν μιλαμε για εναν αθλητη που τοσα χρονια δεν εχει δωσει δικαιωματα στο να βριζει μεσα στο γηπεδο και με την συγκεκριμενη που δεν χρειαζεται καν να μπουμε στην διαδικασια να σχολιασουμε για το τι εχει κανει ολα αυτα τα χρονια στην καριερα της αν καποιος ειναι εμπαθης ειναι η συγκεκριμενη οχι βεβαια με την ομαδα του φαρου αλλα γενικα με τον εαυτο της και με το αθλημα γενικοτερα αλλα τι να κανουμε υπαρχουν και αυτα...και να εβρισε παντως ο αθλητης του φαρου το εκανε με τετοιο τροπο ωστε να μην το ακουσει εκεινη ασχετα αν εκεινη ηθελε να γινει για αλλη μια φορα πρωταγονιστρια σε ενα παιχνιδι που μεχρι εκεινη την στιγμη ηταν αρκετα καλο..μετα βεβαια την αποβολη και την καθιερωμενη γκρινια της ομαδας του φαρου ολα εγιναν πιο ευκολα για σας.....οσο για την ανοδο θεωρω οτι ο εθνικος μονο με 'αυτοκτονια' θα χασει την ανοδο και δικαια θα ανεβει οπως και δικαια θα πεσει ο φαρος....Υ.Γ. απλα να σου θυμισω οτι παιχτης της ομαδας σας ειχε παει μετα την αποβολη στον παγκο της ομαδας του φαρου και σχολιαζε αρνητικα την συγκεκριμενη απαοβολη!!!
themis7
QUOTE(ARVI @ Mar 31 2009, 11:02 ) *
επειδή μάλλον είχες πάει στο παιχνίδι της ομάδας σου και εγω επαιζα εκείνη την ώρα στο Πορφύρας-Φάρος, ρώτα τον Παυλόγιαννη αν είπε στην μούρη της διαιτήτριας "αντε γ........ μω.. κα.....". μην είσαι εμπαθής με την προσπάθεια που κάνω εγω και οι συμπαίκτες μου να τερματίσουμε οσο πιο ψηλά γίνεται...

Κατ αρχην δεν εχω καμμια εμπαθεια για σενα και τους συμπαιχτες σου....Στο ειχα ξαναγραψει και το επαναλαμβανω γιατι η επαναληψη ειναι η μητηρ πασης μαθησεως.... Η γνωμη μου ειναι οτι κατα 99 % θα κερδιζατε και με τον Παυλογιαννη μεχρι το τελος να επαιζε... Αυτο ομως δεν λεει κατι τα παιδια του Φαρου αν και εχουν πεσει εχουν δικαιωμα στην προσπαθεια για την νικη...
Οσο αναφορα το βρισιμο στην μουρη δεν ειμουν εκει οποτε μπορει να εχεις δικιο αν και ανθρωποι που ηταν και τους εχω απολυτη εμπιστοσυνη μου ειπαν οτι εβριζε χωρις ομως να κοιταει προς τα εκει...
Εγω ομως θα δεχτω την δικη σου αποψη... Μου κανει εντυπωση που βγαινει παιχτης να υποστηριξει διατητη και να γραψει κατι που ενοχοποιει συναθλητη του... Εσυ δεν εχεις βγει ποτε εκτος ελεγχου και να πεις κατι παραπανω???
Εγω σου λεω λοιπον οτι καθε εβδομαδα γινονται στα γηπεδα γινονται πολυ χειροτερα και οι παραγοντες και οι διαιτητες φροντιζουν να παιζουν τον ρολο του πυροσβεστη κι οχι να αναβουν φωτιες.... Χθες στο δικο μας ματς με το που τελειωσε το ματς εγινε γενικη συραξη παιχτων και κερκιδας ... Μπηκαμε οι ψυχραιμοτεροι το θεμα εληξε και οι διαιτητες βοηθησαν ωστε να κλεισουν ολα ομαλα και να παμε σπιτια μας... Το μπασκετ ειναι αρσενικο αθλημα και καμμια φορα αναβουν και λιγο τα αιματα .... Καλο ειναι αυτο... Εγω λεω οτι ειναι κριμα για το παιδι να μην ξαναπαιξει τις αλλες 3 αγωνιστικες και θα το ελεγα αμα επαιρναν οποιουδηποτε το δελτιο που απλα μεσα στην ενταση του αγωνα ελεγε μια κουβεντα παραπανω....

Σου λεω λοιπον οτι εγω εχω διατητη ο οποιος ειναι μακρινος μου ξαδερφος ο οποιος χωρις εγω να ξερω τιποτα εχει ζητησει απο την Εσκανα εξαιρεση απο τα δικα μας παιχνιδια για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις....
Με τοσο κραξιμο που εχει πεσει καποια στιγμη θα επρεπε να ακολουθησουν και αλλοι αυτην την οδο....
Αλλα ειπαμε το θρασος στην ΕΣΚΑΝΑ θεωρειτε εξυπναδα................................

Μια τελευται ερωτηση μηπως ξερεις γιατι οταν τσακωθηκε μαζι μου κρατησε ως ενεχυρο και για εκβιασμο τα δελτια της ομαδας και την ταυτοτητα του προπονητη μας?????
Βεβαια απο την ΕΣΚΑΝΑ για το συγκεκριμενο θεμα μου ζηταγαν συγνωμη την αλλη μερα...
Μαλλον υπερβολικο ζηλος για εκτελεση καθηκοντος......................
dallas
QUOTE(deve @ Mar 31 2009, 00:18 ) *
συγχαρητιρια στους συμπαικτες μου και μονο σε αυτους για την νικη σωτηριας(οπως φενεται)που κανανε σημερα μεσα στον εσπερο!ελπιζω τα προβληματα που εχουνε με αυτην την νικη να λυθουν.τα υπολοιπα που θελω να πω θα τα γραψω τις επομενες μερες διοτι σημερα ειναι μερα χαρας και δεν θελω να τουσ το χαλασο γιατι πετυχανε μεγαλη νικη τα παιδια.οσο για το θεμα του θεμη τους νικησαμε στο τελος και αφου εχασε ο φιλιπου τριποντο με την ληξη αρα δεν βλεπω να μας το δωσανε.καλη συνεχεια σε ολους



λογικα ολοι καταλαβαν ποιος εισαι γι αυτο και θα περιμενω να διαβασω τι εχεις να μας πεις και κυριως τους λογους που σταματησες φετος γιατι ειμαι και λιγο περιεργος
69.gif 69.gif 69.gif
rover6
QUOTE(themis7 @ Mar 31 2009, 12:55 ) *
Κατ αρχην δεν εχω καμμια εμπαθεια για σενα και τους συμπαιχτες σου....Στο ειχα ξαναγραψει και το επαναλαμβανω γιατι η επαναληψη ειναι η μητηρ πασης μαθησεως.... Η γνωμη μου ειναι οτι κατα 99 % θα κερδιζατε και με τον Παυλογιαννη μεχρι το τελος να επαιζε... Αυτο ομως δεν λεει κατι τα παιδια του Φαρου αν και εχουν πεσει εχουν δικαιωμα στην προσπαθεια για την νικη...
Οσο αναφορα το βρισιμο στην μουρη δεν ειμουν εκει οποτε μπορει να εχεις δικιο αν και ανθρωποι που ηταν και τους εχω απολυτη εμπιστοσυνη μου ειπαν οτι εβριζε χωρις ομως να κοιταει προς τα εκει...
Εγω ομως θα δεχτω την δικη σου αποψη... Μου κανει εντυπωση που βγαινει παιχτης να υποστηριξει διατητη και να γραψει κατι που ενοχοποιει συναθλητη του... Εσυ δεν εχεις βγει ποτε εκτος ελεγχου και να πεις κατι παραπανω???
Εγω σου λεω λοιπον οτι καθε εβδομαδα γινονται στα γηπεδα γινονται πολυ χειροτερα και οι παραγοντες και οι διαιτητες φροντιζουν να παιζουν τον ρολο του πυροσβεστη κι οχι να αναβουν φωτιες.... Χθες στο δικο μας ματς με το που τελειωσε το ματς εγινε γενικη συραξη παιχτων και κερκιδας ... Μπηκαμε οι ψυχραιμοτεροι το θεμα εληξε και οι διαιτητες βοηθησαν ωστε να κλεισουν ολα ομαλα και να παμε σπιτια μας... Το μπασκετ ειναι αρσενικο αθλημα και καμμια φορα αναβουν και λιγο τα αιματα .... Καλο ειναι αυτο... Εγω λεω οτι ειναι κριμα για το παιδι να μην ξαναπαιξει τις αλλες 3 αγωνιστικες και θα το ελεγα αμα επαιρναν οποιουδηποτε το δελτιο που απλα μεσα στην ενταση του αγωνα ελεγε μια κουβεντα παραπανω....

Σου λεω λοιπον οτι εγω εχω διατητη ο οποιος ειναι μακρινος μου ξαδερφος ο οποιος χωρις εγω να ξερω τιποτα εχει ζητησει απο την Εσκανα εξαιρεση απο τα δικα μας παιχνιδια για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις....
Με τοσο κραξιμο που εχει πεσει καποια στιγμη θα επρεπε να ακολουθησουν και αλλοι αυτην την οδο....
Αλλα ειπαμε το θρασος στην ΕΣΚΑΝΑ θεωρειτε εξυπναδα................................

Μια τελευται ερωτηση μηπως ξερεις γιατι οταν τσακωθηκε μαζι μου κρατησε ως ενεχυρο και για εκβιασμο τα δελτια της ομαδας και την ταυτοτητα του προπονητη μας?????
Βεβαια απο την ΕΣΚΑΝΑ για το συγκεκριμενο θεμα μου ζηταγαν συγνωμη την αλλη μερα...
Μαλλον υπερβολικο ζηλος για εκτελεση καθηκοντος......................


καταρχην φιλε θεμη που ειναι το κακο να βγει ενας παικτης και να πει την αληθεια ασχετα αν βολευει η οχι.
και δευτερον το cdακι που εχεις φαει δεν ξερω απο ποιους για τους διαιτητες δεν σε βοηθαει να χτισεις την ομαδα που ονειρευεσαι ,να το ξερεις, απλα θα κανεις μαγκες καποιους αλλους.
εχεις μια εμπαθεια με την συγκεκριμενη διαιτητη δεν ξερω γιατι και η δημιουργεια εντυπωσεων σε μερος που δεν εχεις αμεσση απαντηση απο αυτην σε μειωνει και σαν ανθρωπο και σαν παραγοντα.
προσωπικα σαν ανθρωπο του μπασκετ με ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ οταν λαθη δικα μας προσπαθουμε να τα φορτοσουμε καπου αλλου.
προσπαθεις εδω και καιρο να δημιουργησεις κλιμα αδικιας κατι που δεν σε κολακαευει γιατι ξερω την ποιοτητα σου σαν ανθρωπο.
ο εθνικος δηλαδη που ανεβαινει βοηθηθηκε.
ΟΧΙ ανεβηκε με την μαγκια του και οπου χρειαστηκε ξεπερασε τα εμποδια που βρηκε μονος του, και αυτο που ειδα αυτον τον καιρο που γραφω ειναι οτι ακομη και οι οργανωμενοι φιλοι του σπανια εγραψαν για διαιτησιες και σφαγες.
αλλα μαλλον ειναι "προνομιο" δικο σου και του φιλου scales να αδικησαι.
g_13
Στα μέσα του β' δεκαλέπτου, η διαιτητής Βαρούχα απέβαλλε τον παίκτη του Φάρου Χρήστο Παυλόγιαννη και κράτησε και το δελτίο του.. Αιτιολογία ότι ο αθλητής έβρισε την διαιτητή, όταν διαμαρτυρήθηκε που δεν πήρε και φάουλ στο καλάθι που έβαλε.. ε, η συγκεκριμένη δε θέλει και πολύ..
2ο περιστατικό με την ίδια διαιτητή και αθλητή του Φάρου (πριν λίγες αγωνιστικές το άλλο). Είχε φάει 4 αγωνιστικές και σήμερα που ξαναέπαιξε, έλαχε σε άλλον συμπαίκτη του.
Λογικά και ο Παυλόγιαννης για 4 πηγαίνει (ίδια αιτία), οπότε τέλος το πρωτάθλημα για εκείνον.
[/quote]



αντι να την κλεισουνε αυτην μεσα για τα αισχη που εχει κανει παιρνει και δελτια...η γυναικα εγινε αποδεδειγμενα ρεζιλι οταν σε διαφορα 4 αγωνιστικων νομιζω επαιξε την ιδια ομαδα στο ενα ματσ τραγικα,για γελια κ στο αλλο ηταν αψογη....πως γινεται αραγε?!?! sad.gif

QUOTE(rover6 @ Mar 31 2009, 13:33 ) *
καταρχην φιλε θεμη που ειναι το κακο να βγει ενας παικτης και να πει την αληθεια ασχετα αν βολευει η οχι.
και δευτερον το cdακι που εχεις φαει δεν ξερω απο ποιους για τους διαιτητες δεν σε βοηθαει να χτισεις την ομαδα που ονειρευεσαι ,να το ξερεις, απλα θα κανεις μαγκες καποιους αλλους.
εχεις μια εμπαθεια με την συγκεκριμενη διαιτητη δεν ξερω γιατι και η δημιουργεια εντυπωσεων σε μερος που δεν εχεις αμεσση απαντηση απο αυτην σε μειωνει και σαν ανθρωπο και σαν παραγοντα.
προσωπικα σαν ανθρωπο του μπασκετ με ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ οταν λαθη δικα μας προσπαθουμε να τα φορτοσουμε καπου αλλου.
προσπαθεις εδω και καιρο να δημιουργησεις κλιμα αδικιας κατι που δεν σε κολακαευει γιατι ξερω την ποιοτητα σου σαν ανθρωπο.
ο εθνικος δηλαδη που ανεβαινει βοηθηθηκε.
ΟΧΙ ανεβηκε με την μαγκια του και οπου χρειαστηκε ξεπερασε τα εμποδια που βρηκε μονος του, και αυτο που ειδα αυτον τον καιρο που γραφω ειναι οτι ακομη και οι οργανωμενοι φιλοι του σπανια εγραψαν για διαιτησιες και σφαγες.
αλλα μαλλον ειναι "προνομιο" δικο σου και του φιλου scales να αδικησαι.




και λιγα λεει ο themis για την συγκεκριμενη...
xontros7
QUOTE (g_13 @ Mar 31 2009, 14:14 ) *
Στα μέσα του β' δεκαλέπτου, η διαιτητής Βαρούχα απέβαλλε τον παίκτη του Φάρου Χρήστο Παυλόγιαννη και κράτησε και το δελτίο του.. Αιτιολογία ότι ο αθλητής έβρισε την διαιτητή, όταν διαμαρτυρήθηκε που δεν πήρε και φάουλ στο καλάθι που έβαλε.. ε, η συγκεκριμένη δε θέλει και πολύ..
2ο περιστατικό με την ίδια διαιτητή και αθλητή του Φάρου (πριν λίγες αγωνιστικές το άλλο). Είχε φάει 4 αγωνιστικές και σήμερα που ξαναέπαιξε, έλαχε σε άλλον συμπαίκτη του.
Λογικά και ο Παυλόγιαννης για 4 πηγαίνει (ίδια αιτία), οπότε τέλος το πρωτάθλημα για εκείνον.




αντι να την κλεισουνε αυτην μεσα για τα αισχη που εχει κανει παιρνει και δελτια...η γυναικα εγινε αποδεδειγμενα ρεζιλι οταν σε διαφορα 4 αγωνιστικων νομιζω επαιξε την ιδια ομαδα στο ενα ματσ τραγικα,για γελια κ στο αλλο ηταν αψογη....πως γινεται αραγε?!?! sad.gif





και λιγα λεει ο themis για την συγκεκριμενη...


περυσι στο ματς φαρος-πορφυρας ο πεταλας δεν ηταν που δεν καθοταν στον παγκο του να αρχισει το ματς επειδη ειχαν βαλει διαιτητη την catwoman (χαχα τρομερο παρατσουκλι... 41.gif 41.gif 41.gif )
????
rover6
και λιγα λεει ο themis για την συγκεκριμενη...
[/quote]
διαφωνω ρε φιλε ,δεν αποτελει ξαναλεω προνομιο του θεμιστοκλη να αδικειται,η οτιδηποτε γινεται να φταινε οι διαιτητες.
αν εβρισε ο παυλογιαννης και αυτο το βεβαιωνει και παικτης του ποφυρα καλα του εκανε.
δηλαδη αν ερθω εγω στην δουλεια σου και βρισω θα μου πεις και ευχαριστω.
ξαναδηλωνω οτι δεν μιλαω για την αξια της διαιτητου που εχω αποψη και την εχω πει, αλλα δεν μπορω να βλεπω να γραφονται παπα.....ς απο μπασκετικους.
οταν θελουμε να δικαιολογησουμε κατι υπαρχουν 1.000.000 αιτιες πριν φτασουμε στν διαιτητη.
themis7
QUOTE (rover6 @ Mar 31 2009, 11:33 ) *
καταρχην φιλε θεμη που ειναι το κακο να βγει ενας παικτης και να πει την αληθεια ασχετα αν βολευει η οχι.
και δευτερον το cdακι που εχεις φαει δεν ξερω απο ποιους για τους διαιτητες δεν σε βοηθαει να χτισεις την ομαδα που ονειρευεσαι ,να το ξερεις, απλα θα κανεις μαγκες καποιους αλλους.
εχεις μια εμπαθεια με την συγκεκριμενη διαιτητη δεν ξερω γιατι και η δημιουργεια εντυπωσεων σε μερος που δεν εχεις αμεσση απαντηση απο αυτην σε μειωνει και σαν ανθρωπο και σαν παραγοντα.
προσωπικα σαν ανθρωπο του μπασκετ με ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ οταν λαθη δικα μας προσπαθουμε να τα φορτοσουμε καπου αλλου.
προσπαθεις εδω και καιρο να δημιουργησεις κλιμα αδικιας κατι που δεν σε κολακαευει γιατι ξερω την ποιοτητα σου σαν ανθρωπο.

Λοιπον το ξαναλεω!!!!!!!!!!!!! Πως ειναι δυνατον να βγαινεται ανθρωποι της συγκεκριμενης ομαδας να υπερασπιζεστε καποιον που υπαρχει υπονεια οτι σας ευνοει????????????? Πραγματικα μου κανει τεραστια εντυπωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Οσο αναφορα αν ειπε την αληθεια ο ΑRVI εγω δεν σταθηκα σε αυτο ... Σταθηκα στο γεγονος οτι εγραψε κατι υπερ διαιτητη και εναντιον συναθλητη και ενος παιδιου που εχει φορεσει 2 χρονια την φανελα της ομαδας που φοραει αυτος τωρα.... Για μενα αυτιο ηταν αστοχο..... Εχω την γνωμη μου και την λεω....

Εχω εμπαθεια αλλα δεν την ξεκινησα εγω.......... Αλλοι γυρναγαν στους διαδρομους των γηπεδων και παρακαλαγαν καποιους να μου κανουν μυνηση και να καταθεσουν εναντιον μου......Αλλοι εγραψαν ψεματα ....
Οσο για την αμεση απαντηση το forum ειναι ανοιχτο για οποιν θελει να γραψει...
Αλλα ξεχασα δεν διαβαζουν αυτοι οι ανθρωποι ειναι υπερανω των forum και της βλακειας της ελευθερης διατυπωσης της σκεψης.... Ρωτα τον leonkalf να σου πει..........................................................................
Γρφεις οτι προσπαθω να χρεωσω λαθη αλλου!! Απο που προκυπτει αυτο????
Εχω γραψει μετα απο ηττες που ποναγαν πολυ οτι χασαμε καθαρα και δικαια !!! Οταν θεωρησα οτι αδικηθηκα παλι το εγραψα!!! Μπορει να μην ειχα δικιο αλλα εγω ετσι το εβλεπα και οταν αισθανομαι κατι το γραφω και αυτο φαινεται....

Αυτο που εγραψες για το cdακι που εχω φαει δεν το καταλαβα και αν θελεις το εξηγεις.....

Και αν θελεις να μιλησουμε για το αν αδικηθηκαμε απ την διαιτησια φετος δεν χρειαζεται να κανουμε δημοσιο διαλογο ....
Ελα οποτε θελεις να βρεθουμε να δεις με τα ματια σου..................

Και κατι τελευταιο ... Επειδη γνωριζεις πολλα και το ξερω και επειδη εγραψες και για τον scales για πες μας τι εγινε μολις η Ελευθερια εφυγε ενα ποντο μπροστα στην βαθμολογια ?????
Ποιος τον χειρουργησε????????????????????????????????????????? Και ποια ομαδα ωφεληθηκε?????????????????


Μηπως επισης ξερεις τι εγινε περυσι στο ΦΑΡΟΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ????????????????????????????????????
rover6

ξεκινοντας απο το τελος μαλλον ευνοηθηκε ο εθνικος βλεποντας την βαθμολογια.
ειναι γνωστο ανα την παση οτι το επιπεδο των διαιτητων στην εσκανα ειναι μετριο προς πολυ κακο.
επειδη τυχαινει να ειμαι στον χωρο παρα πολλα χρονια σου λεω οτι η διαφορα μιας κακης διαιτησιας απο μια στημενη ειναι πολυ μικρη.
οσα παιχνιδια ειδα φετος στην α εσκανα και εβλεπα ενα καθε εβδομαδα ειδα κακες διαιτησιες οχι εσκεμενες.
φετος σας ειδα σε 3 παιχνιδια.
και τελευταιο στο παιχνιδι σας στο περα και σου εγραψα οτι η ομαδα σου δεν παιζει καλα.
δεν φταινε οι διαιτητες φιλε παντα.
οσο για το cd που σου εγραψα υπαρχουν στην αγορα διαφοροι που λενε οτι ελενχουν προσωπα και καταστασεις .
ε λοιπον ολα αυτα ειναι ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ. ολα στηριζονται στις προσωπικες σχεσεις και οχι στο χρημα οσο αφορα την διαιτησια, τουλαχιστον κατα 80%.
στα λεω αυτα γιατι ειναι κριμα σοβαροι παραγοντες σαν εσενα που εχουν την σωστη τρελλα να πεφτουν σε λουμπες τετοιου ειδους.
και στο αμεσσο μελλον θα μιλησουμε και απο κοντα για να καταλαβεις με ποιον μιλας.
themis7
QUOTE (rover6 @ Mar 31 2009, 13:38 ) *
ξεκινοντας απο το τελος μαλλον ευνοηθηκε ο εθνικος βλεποντας την βαθμολογια.
ειναι γνωστο ανα την παση οτι το επιπεδο των διαιτητων στην εσκανα ειναι μετριο προς πολυ κακο.
επειδη τυχαινει να ειμαι στον χωρο παρα πολλα χρονια σου λεω οτι η διαφορα μιας κακης διαιτησιας απο μια στημενη ειναι πολυ μικρη.
οσα παιχνιδια ειδα φετος στην α εσκανα και εβλεπα ενα καθε εβδομαδα ειδα κακες διαιτησιες οχι εσκεμενες.
φετος σας ειδα σε 3 παιχνιδια.
και τελευταιο στο παιχνιδι σας στο περα και σου εγραψα οτι η ομαδα σου δεν παιζει καλα.
δεν φταινε οι διαιτητες φιλε παντα.

Ξεκιναω κι εγω απο το τελος και σου παραθετω τι εγραψα μετα το παιχνιδι με το Περα που ηταν ηττα μαχαιρια και θελω να δεις αν αναφερω κατι για διατησια.....
QUOTE (rover6)
θα στεναχωρησω φιλο θεμη αλλα επειδη ειδα το ματς περα - θεμιστοκλη ενα θα πω μονο.
ΚΡΙΜΑ.
ο τσοσκουνογλου μαζι με τον ποτοσογλου μπορουν σε αυτο το επιπεδο να κοουτσαρουν μεχρι τα 120 τους χρονια.

Kαλημερα ! Δεν με στεναχωρεις οταν λες την αληθεια !!!! Οι ανθρωποι δεν ειναι τυχαιοι !!! Ξερουν πολλα παραπανω απο εμας και ωφειλουμε να τους ακουμε και να τους σεβομαστε!!! Χθες μας κερδισε ο Χολεβας και καποια αμουστακα παιδακια που αργα η γρηγορα θα ειναι οι επομενοι πρωταγωνιστες της κατηγοριας !!! Συγχαρητηρια αξιζουν σε αυτους που ειναι πρωταγωνιστες στο γηπεδο και στον προπονητη τους!!!

Παμε στην διατησια .... Δεν μιλησα για στημενη διαιτησια αλλα για μεροληψια.............................................Εχει τεραστια ηθικη διαφορα για μενα............................................................
Και μια τελευταια απορια για να το κλεισουμε πως μπορεις να βγαινεις να υπερασπιζεσαι καποιον που εκ πρωιμιου τον εχεις χαρακτηρισει απο μετριο εως κακο????????????????????????????????????
eskanakias
QUOTE(dallas @ Mar 31 2009, 12:56 ) *
λογικα ολοι καταλαβαν ποιος εισαι γι αυτο και θα περιμενω να διαβασω τι εχεις να μας πεις και κυριως τους λογους που σταματησες φετος γιατι ειμαι και λιγο περιεργος
69.gif 69.gif 69.gif

επειδη πολλα διαδιδονται καλο ειναι να βγεις και να πεις τον λογο γιατι πολλοι δεν σε ξερουνε.απο οτι φενεται η εθνικαρα ανεβηκε και συγχαρητηρια στα παιδια αυτα που παλευουνε με πολλα προβληματα και κιριος γηπεδου.και παλι μπραβο smiley.gif
rover6
υπερασπιζομαι καποιον που θελει να κανει την δουλεια του και δεν φταιει αυτος αν δεν μπορει να την κανει σωστα αλλα αυτος που τον βαζει να την κανει.
αν ανατρεξεις και πιο παλια θα δεις οτι το φταιξιμο για ολα αυτα λεω οτι ειναι της ενωσης και οχι των διαιτητων.
ARVI
QUOTE(themis7 @ Mar 31 2009, 14:29 ) *
Λοιπον το ξαναλεω!!!!!!!!!!!!! Πως ειναι δυνατον να βγαινεται ανθρωποι της συγκεκριμενης ομαδας να υπερασπιζεστε καποιον που υπαρχει υπονεια οτι σας ευνοει????????????? Πραγματικα μου κανει τεραστια εντυπωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Οσο αναφορα αν ειπε την αληθεια ο ΑRVI εγω δεν σταθηκα σε αυτο ... Σταθηκα στο γεγονος οτι εγραψε κατι υπερ διαιτητη και εναντιον συναθλητη και ενος παιδιου που εχει φορεσει 2 χρονια την φανελα της ομαδας που φοραει αυτος τωρα.... Για μενα αυτιο ηταν αστοχο..... Εχω την γνωμη μου και την λεω....

Εχω εμπαθεια αλλα δεν την ξεκινησα εγω.......... Αλλοι γυρναγαν στους διαδρομους των γηπεδων και παρακαλαγαν καποιους να μου κανουν μυνηση και να καταθεσουν εναντιον μου......Αλλοι εγραψαν ψεματα ....
Οσο για την αμεση απαντηση το forum ειναι ανοιχτο για οποιν θελει να γραψει...
Αλλα ξεχασα δεν διαβαζουν αυτοι οι ανθρωποι ειναι υπερανω των forum και της βλακειας της ελευθερης διατυπωσης της σκεψης.... Ρωτα τον leonkalf να σου πει..........................................................................
Γρφεις οτι προσπαθω να χρεωσω λαθη αλλου!! Απο που προκυπτει αυτο????
Εχω γραψει μετα απο ηττες που ποναγαν πολυ οτι χασαμε καθαρα και δικαια !!! Οταν θεωρησα οτι αδικηθηκα παλι το εγραψα!!! Μπορει να μην ειχα δικιο αλλα εγω ετσι το εβλεπα και οταν αισθανομαι κατι το γραφω και αυτο φαινεται....

Αυτο που εγραψες για το cdακι που εχω φαει δεν το καταλαβα και αν θελεις το εξηγεις.....

Και αν θελεις να μιλησουμε για το αν αδικηθηκαμε απ την διαιτησια φετος δεν χρειαζεται να κανουμε δημοσιο διαλογο ....
Ελα οποτε θελεις να βρεθουμε να δεις με τα ματια σου..................

Και κατι τελευταιο ... Επειδη γνωριζεις πολλα και το ξερω και επειδη εγραψες και για τον scales για πες μας τι εγινε μολις η Ελευθερια εφυγε ενα ποντο μπροστα στην βαθμολογια ?????
Ποιος τον χειρουργησε????????????????????????????????????????? Και ποια ομαδα ωφεληθηκε?????????????????


Μηπως επισης ξερεις τι εγινε περυσι στο ΦΑΡΟΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ????????????????????????????????????

για κανένα λόγο δεν θέλω να τιμωρηθεί ο Παυλόγιαννης γιατι είναι αξιόλογο παιδί(παρ όλο που τον γνωρίζω λίγο)και όπως είπες ούτε εγώ είμαι απο τα καλύτερα παιδιά, και εννοέιται οτι και σε διαιτητές τα έχω σούρει πάνω στην ένταση....αλλά πίστεψε με δεν έχω βρίσει κανέναν γιατι στην κόντρα με διαιτητές μόνο χαμένος βγαίνει κάποιος....το μόνο που θέλω είναι να προστατέψω τους συμπαίκτες μου γιατι όπως είπες τελικά και εσυ εύκολα ή δύσκολα θα κερδίζαμε ας είχαν και τον Παυλόγιαννη...
g_13
QUOTE(rover6 @ Mar 31 2009, 14:22 ) *
και λιγα λεει ο themis για την συγκεκριμενη...

διαφωνω ρε φιλε ,δεν αποτελει ξαναλεω προνομιο του θεμιστοκλη να αδικειται,η οτιδηποτε γινεται να φταινε οι διαιτητες.
αν εβρισε ο παυλογιαννης και αυτο το βεβαιωνει και παικτης του ποφυρα καλα του εκανε.
δηλαδη αν ερθω εγω στην δουλεια σου και βρισω θα μου πεις και ευχαριστω.
ξαναδηλωνω οτι δεν μιλαω για την αξια της διαιτητου που εχω αποψη και την εχω πει, αλλα δεν μπορω να βλεπω να γραφονται παπα.....ς απο μπασκετικους.
οταν θελουμε να δικαιολογησουμε κατι υπαρχουν 1.000.000 αιτιες πριν φτασουμε στν διαιτητη.




δεν μιλαω για το συγκεκριμενο ουτε εγω ουτε ο themis(απ οτι εχω καταλαβει)..σαφως και τιμωρειται η συγκεκριμενη ενεργεια αλλα σκεψου ομως τι θα ειδαν τα ματια του για ν αντεδρασει ετσι..αλλα τελοςπαντων μπορεις να μου εξηγησεις το αλλο?σφυραει μια ομαδα και την σφαζει κυριολεκτικα οταν αυτη ειναι πρωτη..αν δεν εξυπηρετει συμφεροντα τοτε ειναι ασχετη και δεν ξερει να σφυραει.να το δεχτω.οταν ομως σε 4-5 αγωνιστικες σφυραει την ιδια ομαδα που την εχει αποκαθηλωσει βεβαια απο πρωτη και ειναι αψογη και σφυραει 50-50 τοτε τι ειναι??για πεσ μου??ρεζιλι γινεται...
nikefalin
QUOTE(g_13 @ Mar 31 2009, 13:44 ) *
.αν δεν εξυπηρετει συμφεροντα τοτε ειναι ασχετη και δεν ξερει να σφυραει.να το δεχτω.

παίρνω αφορμή από αυτή τη φράση που την ακούω σε όλα τα γήπεδα από τους παμπαίδες και τις παγκορασίδες εως την Ευρωλίγκα.

Μας έχει χτηπήσει όλους καλά η διαιτητίδα και μάλιστα σε οξύ βαθμό. Βλέπω πως ασχολείστε αρκετά σε όλα τα τόπικ όλων των κατηγοριών , θέλωντας πολλοί να βγάλετε τα "εσώψυχα" σας, ο καθένας για τους λόγους του.

Παραγοντες που τρελαίνονται, παίκτες που τρελαίνονται , κόσμος που τρελαίνεται.

το σπόρ είναι ψυχαγωγία , αγωγή της ψυχής και πολλοί με το πρόσωπο που εμφανίζετε εδώ το κάνετε μαρασμό της ψυχής, κακομοιριά και μιζέρια. Μια εικόνα που δεν σας αντιπροσωπεύει (είμαι σίγουρος) και που όταν την βλέπετε σε άλλους το ομολογείτε.

Για 10 περιπτώσεις που θα μπορούσαν να εμπίπτουν (να "δικαιολογούν") αυτή τη φράση υπάρχουν υπερπολλαπλάσιες περιπτώσεις στη διάρκεια ενός αγώνα που αφορούν τους υπόλοιπους παράγοντες του αγώνα. Τους προπονητές και τους παίκτες. Δεν είδα π.χ. κάποιον να γράφει " το Νο 11 έχασε 8 λέι απ και έκανε 4 χαζά φάουλ, αν δεν εξυπηρετεί συμφέροντα τότε είναι άσχετος και δεν ξέρει να παίζει." Ή αντίστοιχα να πεις για τον προπονητή "έφαγε 8 αναπάντητους πόντους, δεν πήρε τάιμ, έχασε διαφορές 10 πόντων 2 φορές , αν δεν έχει συμφέροντα κλπ κλπ κλπ".

Τα λάθη στο σπόρ που βλέπουμε , παίζουμε, υπηρετούμε είναι ο κανόνας. Θέλετε να το καταλάβετε αυτό ? Είναι το σπορ με τη μεγαλύτερη αλληλεπίδραση και ταχύτητα σε σχέση με το χώρο που παίζεται. Το να εστιάζουμε και να δίνουμε "πρωταγονιστικό χαρακτήρα" σε λάθη μόνο των διαιτητών είναι όχι μόνο η μισή, αλλά το 1/10 της αλήθειας.

Ναι σε κάποια παιχνίδια υπάρχουν περιπτώσεις κακής απόδοσης. Αλλά αυτό ισχύει για όλους. Συγχωρούμε άνετα και με άνεση τα λάθη των "δικών μας" και ψάχνουμε άλλοθι στα λάθη των υπολοίπων.

Και επειδή όλοι κοπτόμεθα για το επίπεδο της διαιτησίας, αλί (κυριολεκτικά) σε όποιον παρακολουθήσει ένα παιχνίδι Β εθνικής κατηγορίας σε οποιοδήποτε ευρωπαικό κράτος πλην της ψωροκώσταινας. Εκεί που και πληρώνονται στην ώρα τους και δεν έχουν να αντιμετωπίσουν αυτήν την καχυποψία από όλους.

το μπάσκετ είναι ψυχαγωγία, στο ερασιτεχνικό επίπεδο είναι 3η-4η ασχολία , ιεραρχήστε το εκεί που πρέπει και μην σας πιάνει τρέλα.
rover6
QUOTE(eskanakias @ Mar 31 2009, 15:06 ) *
επειδη πολλα διαδιδονται καλο ειναι να βγεις και να πεις τον λογο γιατι πολλοι δεν σε ξερουνε.απο οτι φενεται η εθνικαρα ανεβηκε και συγχαρητηρια στα παιδια αυτα που παλευουνε με πολλα προβληματα και κιριος γηπεδου.και παλι μπραβο smiley.gif

φετος ανεβηκε ο εθνικος με φωτοπουλο πρωτο βιολι.
την νεα χρονια βλεπω φιλο θεμη με ΜΕΛΑ πρωτο βιολι να κουναει μαντηλι για εθνικες κατηγοριες.
ασφαλεις πληροφοριες ......
scales84
φιλε μου ροβερ γιατι με κατηγορεις?η ελευθερια εχει κανει 6 ηττες φετος..να στις απαριθμησω?εθνικο μεσα(ειχα γραψει παραπονα αλλα τελικα καταληξαμε οτι μαλλον ηταν ασχετος ο ενας διατητης τοτε και το δεχτηκα).θεμιστοκλη που δενε γραψα τπτ αφου χασαμε δικαιοτατα..φοινικα που παλι δενε γραψα τπτ γιατι χασαμε δικαιοτατα...αρη νικαιας που και παλι δενε γραψα τπτ...για ποια ματς εγραψα λοιπον?με τον εσπερο και τον πορφυρα στην εδρα μας...να σου αναλυσω λοιπον οτι...

πορφυρας-αετος μια αγωνιστικη πριν το ελευθερια-πορφυρας σφυριζουν ο μπικας και ο καρδαρης...που σημαινει οτι απο τους θεωρητικα καλους διατητες της εσκανα εχουμε ελυεθερους τον μαγγωνακη,τον ζαγορακη,τον σιωκα,τον τσιπογιαννη και φυσικα αθηναιους που τοσες φορες εχουμε δει..στο συγκεκριμενο ματς λοιπον ερχετε μαζι εμ τον μαγγωνακη καποιος κυριος στεργιου που μεχρι τοτε ειχε σφυριξει ΔΥΟ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΑΜΤς(12η αγωνιστικη)και απο τοτε δεν εχει σφυριξει ΟΥΤΕ ΕΝΑ!!!Και φυσικα ο κυριος αυτος εχει σφαξει εν ψυχρω την ομαδα μου το βιντεο ειναι στη διαθεση του ΚΑΘΕΝΟΣ με αποκορυφωμα μετα και τη φασαρια πυο εγινε με την αποβολη του ποτοσογλου για εξωφθαλμο φαουλ υπερ μας πυο δεν εδωσε μπροστα στα ματια του να αναγκαζεται ο μαγγωνακης να παιρνει και δικα του σφυριγματα γιατι αυτος δεν ΓΟΥΣΤΑΡΕ ΝΑ ΣΦΥΡΙΞΕΙ!!!ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!!!

Και ποιο ειναι το αλλο ματς?με τον εσπερο...οπου ειμασταν τραγικοι...ομως αυτον τον φετινο εσπερο με μια διατησια 50-50 θα τον κερδιζαμε και τραγικοι..να προσθεσω οτι πριν το ματς εμ τον εσπερο εχουμε κανει διπλο στον εθνικο με μια διατησια με λαθη και απο τι2 2 μεριες θεωρω και διπλο στην καλλιθεα επι του αετου με τον αθηναιο διατητη να μας εχει παρει με το ετσι θελω 5 φορες την μπαλα(ο ιδιος διατητης μας σφυριξε με τον θεμιστοκλη και απεδειξε γιατι ειχα ακουσει οτι ειναι καλος διατητης..αρα εκεινη τη μερα προφανως πεσαμε σε μια ακομα κακη μερα)..περνωντας λοιπον απο δραπετσωνα και καλλιθεα τα ματς που θα μπορουσαμε να πεσουμε απο την κορυφη λιγοστευαν...θυμασαι τι μου χες πει?το ματς με τον εσπερο εκαι τον φοινικα ειναι πονηρα..στο ματς εμ τον εσπερο λοιπον οριζεται για πρωτη φορα μετα απο 1μιση χρονο σε ματς της ελευθεριας αυτη η κυρια...η οποια εχω καθε δικαιωμα να θεωρω οτι εχει δολο οταν ειναι γνωστο οτι εχει σχεσεις γονεα με τον πορφυρα...και προφανως μπορει να ευνοηθηκε ο εθνικος αλλα ευνοηθηκε και ο πορφυρας τοτε...και η κυρια αυτη σε κεινο το ματς μας σφυριξε 32 φαουλ...εναντι 14 του εσπερου...δλδ ξαφνικα η δευτερη αμυνα της κατηγοριας ειχε ξεχσει?μας εδωσε 7 επιθετικα φαουλ σε σκριν..ξεχασαμε να κανουμε σκριν?οι ιδιοι ανθρωποι του εσπερου απορουσαν πως αυτη η κυρια σφυριξε καλα γι αυτους..και αν σου πω και κατι που μου δειχνει το σχεδιο τς?το ενα ειναι οτι μετα απο 4 ματς οπως εγραψε καποιος που πλεον ειμασταν πισω απο το διδυμο της κορυφης στην αργυρουπολη ηταν αψογη...και το δευτερο ειναι οτι την εχουμε μαθει τοσα χρονια οτι οταν καποιος της φωναξει λιγο,της την πει της παει κοντρα η μονιμη αντιδραση της ειναι να τον κατακρεουργει..σε κεινο το ματς λοιπον ο εσπερος εφαγε τεχνικη ποινη στο 5ο λεπτο..η κερκιδα στο πρωτο δεκαλεπτο την εβριζε εν χορω...και ως ια μαγειας εκεινη τη μερα κατακρεουργησε εμας που δεν ασχοληθηκαμε κατα τη διαρκεια του ματς μαζι της!!!το dvd του αγωνα το χουν δει διατητες εμπειροι και απλα γελανε με τα κατορθωματα της..οταν το ματς ειχε κριθει απο τις τυψεις της μας εδωσε επιθετικο φαουλ στο σκριν και πηγε να μας δωσει βολες...και τη διορθωσαμε εμεις οι ιδιοι...το ταμπλο θυμιζε χριστουγεννιατικο δεντρο οπως ο ιδιος της ειχα αναφερει..οποτε δεν γινεται αν μην μιλαμε φιλε ροβερ...οταν δεν παιζουμε καλα θα το πουμε..αλλα οταν καποια πραγματα ειναι ΠΑΣΙΦΕΝΑΣΤΑΤΑ παλι θα το πουμε...

gazelas
quiz.... ποιος παιχτης της κατηγοριας που αγωνιζεται στη θεση 5(με 3ποντο),διανυει περιοδο εξαιρετικης φορμας παρ ολα τα αρκετα παραπανισια κιλα που εχει προσθεσει στο ηδη επιβαρημενο κορμι του τον τελευταιο καιρο?? ΒΟΗΘΕΙΕΣ: χαρακτηριστικο του ειναι οι μορφασμοι αηδιας κ οι εξαλλοι πανυγηρισμοι του!!!! ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΑΤΑΚΑ: ¨Εισαι εμπαθης!!¨
xlapatsas
QUOTE(gazelas @ Apr 2 2009, 01:26 ) *
quiz.... ποιος παιχτης της κατηγοριας που αγωνιζεται στη θεση 5(με 3ποντο),διανυει περιοδο εξαιρετικης φορμας παρ ολα τα αρκετα παραπανισια κιλα που εχει προσθεσει στο ηδη επιβαρημενο κορμι του τον τελευταιο καιρο?? ΒΟΗΘΕΙΕΣ: χαρακτηριστικο του ειναι οι μορφασμοι αηδιας κ οι εξαλλοι πανυγηρισμοι του!!!! ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΑΤΑΚΑ: ¨Εισαι εμπαθης!!¨

Γνωστος μπασκετμπολιστας τησ Α εσκανα εμφανος αδυνατισμενος και τρεφομενος απο ατμομαγειρα με προσον τη διεισδηση, με πολυ καλο ποσοστο στα λει απ(γυρω στο 10%) και με θυτεια στη ΧΑΛΚΙΔΑ με προπονητη τον ΤΖΟΥΡΟΒΙΤΣ σταματαει το μπασκετ για να ασχοληθει αποκλειστικα με την καινουρια του επιχειρηση ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΜΠΥΡΑΣ ΗΕΙΝΕΚΕΝ με σκοπο την νεα χρονια να ειναι ο βασικος χορηγος ομαδας Α εσκανα! rolleyes.gif

που...να ολα smiley.gif
leonkalf
Ο themis7 δημιούργησε topic για την ομάδα του Θεμιστοκλή (http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=7018).

Εκεί μετέφερα όλα όσα έλεγαν τα παιδιά σχετικά με την ομάδα αυτή (εξωαγωνιστικά κυρίως..).
Έτσι, μπορείτε να συνεχίσετε εκεί όποια κουβέντα θέλετε σχετικά με την ομάδα του Κερατσινίου (η οποία βγαίνει εκτός παρόντος θέματος).
xontros7
QUOTE(xlapatsas @ Apr 2 2009, 10:35 ) *
Γνωστος μπασκετμπολιστας τησ Α εσκανα εμφανος αδυνατισμενος και τρεφομενος απο ατμομαγειρα με προσον τη διεισδηση, με πολυ καλο ποσοστο στα λει απ(γυρω στο 10%) και με θυτεια στη ΧΑΛΚΙΔΑ με προπονητη τον ΤΖΟΥΡΟΒΙΤΣ σταματαει το μπασκετ για να ασχοληθει αποκλειστικα με την καινουρια του επιχειρηση ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΜΠΥΡΑΣ ΗΕΙΝΕΚΕΝ με σκοπο την νεα χρονια να ειναι ο βασικος χορηγος ομαδας Α εσκανα! rolleyes.gif

που...να ολα smiley.gif



καιρο τον περιμεναμε να το κοψει το mega talent ....αντε επιτελους... smiley.gif smiley.gif
scales84
quiz:προεδρος ομαδας της κατηγοριας εθεαθη να τα σπαει σε γνωστο θεσαλονικιο τραγουδιστη μεχρι πρωιας,πρωτο τραπεζι μαλιστα,παρασερνωντας στο βουρκο και αθλητες της ομαδος ενω ειμαστε ακομα σε αγωνιστικη περιοδο...ποιος ειναι?χαχαχχα

Ο ΓΑΤΟΣ
QUOTE(scales84 @ Apr 4 2009, 04:57 ) *
quiz:προεδρος ομαδας της κατηγοριας εθεαθη να τα σπαει σε γνωστο θεσαλονικιο τραγουδιστη μεχρι πρωιας,πρωτο τραπεζι μαλιστα,παρασερνωντας στο βουρκο και αθλητες της ομαδος ενω ειμαστε ακομα σε αγωνιστικη περιοδο...ποιος ειναι?χαχαχχα


Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ smiley.gif

ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΞΑΝΑΠΩ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΗΝ Α ΕΣΚΑΝΑ.... 77.gif 77.gif 77.gif





hidalgo
να υποθεσω οτι αγωνιστηκα θεματα θα βλεπουμε σπανια πλεον αφου
εχουν ξεκαθαρισει ολα.εχουν?
LITSAS
ΦΑΡΟΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 95-92 ΜΕ ΡΕΣΙΤΑΛ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ 13-9
gate14
Μπροστα σε 300 φιλους του ο Εθνικος νικησε τον Εσπερο 92-69
Συνεχιζουμε και παμε για το 2 στα 2
Σε αλλα παιχνιδια ο Πορφυρας νικησε εκτος τον Αετο με 9 ποντους , ο Φοινικας 5-6 ποντους τον Θεμιστοκλη ενω κερδισαν και τα Μεγαρα καπου 15 ποντους τον ΑΟΝΑ
Ο Εσπερος φοβαμαι πως αποχαιρετησε την Α ΕΣΚΑΝΑ .Καλη επανοδο στο ιστορικο σωματειο της Καλλιθεας.Ευχομαι συντομα να βρει τον δρομο του
Ethnikaras
Χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση καθάρισε ο Εθνικός σήμερα.
Μόνο στο τέταρτο 10λεπτο παίξαμε καλό μπάσκετ.
Στην αρχή είχαμε προβλήματα στην άμυνα, επιθετικά ευτυχώς είμαστε σε καλή μέρα και έτσι είμασταν κοντά στο σκόρ.
Με εναλλαγές το σκόρ λοιπόν, ο Έσπερος να προσπαθεί παίζοντας 1 με 1 με κάποιους παίκτες του και περιφερειακά σούτ, άναρχο μπάσκετ είναι αλήθεια, αλλά τους έβγαινε το παιχνίδι.
Καλά ποσοστά και πίεση στην άμυνα για τον Έσπερο, παιχνίδι στους ψηλούς και καλές επιλογές για τον Εθνικό.
Κάναμε αρκετά λάθη...
Ευτυχώς επιθετικά που είμασταν καλοί και είχαμε μια διαφορά 4-5 πόντων στο ημίχρονο.
Στο τρίτο μαζευτήκαμε κάπως αμυντικά, χάσαμε τον Χερκελεντζή με 4 φάουλ, Μπικούλης μέσα και σιγά σιγά η διαφορά στους 10.
Στο τέταρτο όλα τα λεφτά.
Καλό μπάσκετ, έφυγε το άγχος, χάρηκε ο κόσμος.
Πάλι ο Φωτόπουλος έγραψε, ο Παπαδημητρίου τρελό ποσοστό στα τρίποντα (7/8 νομίζω), ο Χρηστάρας όσο έπαιξε πολύ καλός κυρίως επιθετικά, ο Σύρογλου πολύ καλός, και ο Μπικούλης έκανε την φάση του αγώνα...
Α ρε Αντώναρε !!!
Και φυσικά ο Φωτης με πολύ καλές επιλογές και καλό παιχνίδι ειδικά στην αρχή που είχαμε πρόβλημα.
Ελπίζω ο Έσπερος να επανέλθει γιατί είναι ιστορική ομάδα, σήμερα όμως έδειξε να έχει προβλήματα.
Προβλήματα που μπορεί όμως στο μέλλον να ξεπεράσει.
Εμείς με τον Φάρο την Δευτέρα και με σοβαρότητα θα πάρουμε την νίκη.
scales84
εμεις κερδισαμε 82-65 το περα..για την αξιοπρεπεια μας,για την αξιοπρεπεια του πρωταθληματος και για καποια μικρη ρεβανς που θελαμε καποια παιδια να που μαστε πιο παλιοι να παρουμε...Ο εσπερος ακομα δεν εχει πεσει αν πεσουν 4..το περα δυσκολα θα κανει νικη κοντρα σε βουλα και φοινικα..με 2 στα 2 ο εσπερος αν τα καταφερει το φτανει κι εχει την ισοαθμια..κι αν ειναι και τα μεγαρα μαζι στις 9 νικες πανε αυτα 4α απο το τελος..οποτε μην βγαζουμε ακομα συμπερασματα στην ουρα
hidalgo
QUOTE(scales84 @ Apr 7 2009, 00:50 ) *
εμεις κερδισαμε 82-65 το περα..για την αξιοπρεπεια μας,για την αξιοπρεπεια του πρωταθληματος και για καποια μικρη ρεβανς που θελαμε καποια παιδια να που μαστε πιο παλιοι να παρουμε...Ο εσπερος ακομα δεν εχει πεσει αν πεσουν 4..το περα δυσκολα θα κανει νικη κοντρα σε βουλα και φοινικα..με 2 στα 2 ο εσπερος αν τα καταφερει το φτανει κι εχει την ισοαθμια..κι αν ειναι και τα μεγαρα μαζι στις 9 νικες πανε αυτα 4α απο το τελος..οποτε μην βγαζουμε ακομα συμπερασματα στην ουρα

τα μεγαρα θα κανουν μια νικη σιγουρα οποτε μονο αν αν πεσουν 4 κ ο εσπερος κανει
2-2 νικες κ το περα 0-2 νικες τοτε πεφτει το περα , κ το εργο μενει μισο
κ φυσικα πρεπει να αρχισω τις συγνωμες στον αρρωστο που παντως για να μη λεει τιποτα
μαλλον εχει απογοητευθει
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.