Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
scales84
γιατι να παιζουν φιλε μου β κατηγορια τα παιδοεφηβικα?δεν εχει σχεση με το τι κατηγορια ειναι το αντρικο σου..αλλα με την χρονια που κανανε τ αντιστοιχα τμηματα
Ethnikaras
Φτάσαμε στο αύριο λοιπόν...
Αυριο τέτοια ώρα περίπου θα ξέρουμε ποιός θα ανέβει, και ποιοί θα αποχαιρετήσουν την κατηγορία.
Εμείς πάμε Καλλιθέα για έναν αγώνα χωρίς αύριο.
Εκεί που φτάσαμε πρέπει να αγωνιστούμε, να τα δώσουμε όλα, και να κερδίσουμε.
Χωρίς άγχος όμως.
Το μόνο που μπορεί να στερήσει απο τον Εθνικό την άνοδο φέτος είναι το άγχος.
Ηρεμία, καθαρό μυαλό, πίστη και η νίκη θα έρθει.
Ο κόσμος θα είναι εκεί.
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ !!
ΠΑΜΕ Γ' ΕΘΝΙΚΗ !!!
lis
Υποβιβάστηκαν από την Γ' ΕΘΝΙΚΗ στην Α' ΕΣΚΑΝΑ ο Πειραικός Σύνδεσμος και η Προοδευτική.

Στις 10 Μαίου θα γίνει το μπαράζ μεταξύ Ιωνικού Νικαίας και Νικόπολης Πρέβεζας.

Αυτό σημαίνει ότι υποβιβάζονται από την Α' ΕΣΚΑΝΑ στην Β' ΕΣΚΑΝΑ ο Φάρος Κερατσινίου, ο ΑΟΝΑ, ο Μανδραικός, και ο 11ος της τελικής βαθμολογίας (Έσπερος ή Μέγαρα).

Ο 10ος της τελικής βαθμολογίας (Έσπερος ή Μέγαρα) θα πρέπει να περιμένει το μπαράζ προσδοκώντας νίκη του Ιωνικού Νικαίας, σε αντίθετη περίπτωση υποβιβάζεται και αυτός στην Β' ΕΣΚΑΝΑ.
themis7
Σε λιγες ωρες πλεον το φετινο πρωταθλημα θα ανηκει στην ιστορια....

Εφτασε η ωρα οπως ειχα πει μετα το ματς με τον Εθνικο για το τελευταιο μου παιχνιδι στην ομαδα του Θεμιστοκλη....
Νιωθω σιγουρος πλεον οτι αυτος ο κυκλος της ζωης μου εκλεισε....
Το ταξιδι αυτο που ξεκινησε στις 16/10/2004 οπου ανελαβα την ομαδα τελευταια στην Δ Εσκανα τελειωνει στις 27/4/2009 με την ομαδα 7η στην Α Εσκανα.... χρειαστηκαν 1671 μερες ασταματητης προσπαθειας για να διαγραφει αυτη η πορεια...
Η αληθεια ειναι οτι οταν ξεκινησα αυτην την προσπαθεια ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα δεν φανταζομουνα οτι μετα απο 4 χρονια θ αφηνα την ομαδα τοσο ψηλα....
Ειναι περιεργα τα συναισθηματα αυτην την στιγμη .... Εζησα πολυ ομορφες στιγμες αυτο το διαστημα και θελω να μεινω για παντα μ αυτες ... Υπηρξαν και μεγαλες απογοητευσεις αλλα αυτες θελω να τις κρατησω για μενα και σιγα σιγα να τις διαγραψω απο το μυαλο μου...
Πετυχαμε 3 συνεχομενες ανοδους ... Πετυχαμε πολλες σημαντικες νικες... Πιο σημαντικες νικες σε αυτην την πορεια των 4 σαιζον βαζω την Νικη - ανοδο μεσα στην Καλλιθεα επι του ΠΟΛΙΣ περυσι, με Πρωτεα Βουλας 1π στην Εδρα μας προπερσι στην Γ Εσκανα και φετος μεσα στον Εθνικο....
Πιο πολυ ομως απο τις νικες και τις ανοδους για μενα μετρησαν οι φιλιες που εκανα απο τον χωρο....
Τωρα που ολα αυτα τελειωνουν θελω να ευχαριστησω καποιους ανθρωπους που με στηριξαν πραγματικα μεσα στην πορεια των 4 αυτων ετων....
Πρωτα απο ολους τον Αλεξη τον Τριανταφυλλου που ηταν απο την πρωτη μερα μεχρι σημερα στην ομαδα ...Αυτος ηταν ο λογος που ασχοληθηκα απο την αρχη και αυτος ηταν και ο πραγματικος αρχηγος της ομαδας...
Τον Γιωργο τον Φιλλιπου που με εμπιστευτηκε οποτε του το ζητησα και βοηθησε οσο μπορουσε και αυτος και σαν παιχτης κι οπου αλλου χρειαστηκε....
Τον Παυλο τον Κασση που περυσι εκανε υπερπροσπαθεια για να οδηγησει την ομαδα στην Α κατηγορια και με -2β...Εδωσε και την ψυχη του για την ομαδα...
Τον Μιχαλη τον Ιωαννιδη που ηταν 3 χρονια στην ομαδα και εκτος απο παιχτης βοηθησε σε οτι του ζητηθηκε...
Τον Αντωνη τον Φωστερη τον Κοντο οπως γουσταρω να τον λεω γιατι ηταν μεγαλη ψυχαρα .... Τωρα που τελειωσαμε το λεω οτι ηταν ο αγαπημενος μου παιχτης...
Τα παιδια που ξεκινησαμε τοτε στην Δ ... Τον Αντωνη τον Λαζαρου , Τον Στελιο Φαββα , Τον Σταθη Κανελλοπουλο , Τον Νικο Πατηνιωτακη , τον Παναγιωτη Παναγιωτοπουλο, τον Ηλια Αραμπατζη, τον Κουλη Τραμπαρη και τον Γιωργο Μπουτσετο ... Τα παιδια αυτα οδηγησαν την ομαδα μεχρι την Β και καποιοι μεχρι την Α και δεν πηραν ποτε ουτε ενα Ευρω και ηταν πολυ καλα παιδια και τους εχω παντα στη καρδια μου...
Τον Νικο τον Βογιατζη που κοουτσαρε την ομαδα στον 2ο γυρο της Δ και οδηγησε την ομαδα στην ανοδο στην Γ...
Τον Μαη τον Κωνσταντινιδη και τον Αντωνη Χατζηκυριακο που για μενα φετος εκαναν εξαιρετικη προσπαθεια με τρομερη ορεξη και φιλοτιμο...Χαρακτηριστικο ειναι οτι παρελαβαν μια ομαδα διαλυμενη ψυχολογικα και την εφτασαν να ειναι μια πολυ ομορφη παρεα... Νιωθω οτι τους χρωσταω κι ενα συγνωμη γιατι δεν τους στηριξα οσο θα επρεπε με τη παρουσια μου...
Τον Μιχαλη τον Τζαγκαρακη , τον Στελιο Γρηγορακη , τον Χρηστο Τσελεμπη και τον Μαριο Κοχειλα γιατι παροτι τους ξερω μονο ενα χρονο επαιξαν για την ομαδα σαν να ηταν 20 χρονια... Εδωσαν τα παντα στηριξαν στα δυσκολα και απεδειξαν οτι μπορουν να ειναι φιλοι για παντα....Πραγματικα πολυ υπερηφανος νιωθω που επαιξαν για την ομαδα μου...
Τον Θυμιο Σαραντοπουλο και τον Αλεξη τον Δημητροπουλο που εκτος οτι ηταν παντα εκει και ειναι πολυ καλα παιδια ερχονταν παντα και οι γονεις τους που τους αισθανομαι μελη αυτης της ομαδας...
Τον Τζιμη που ηταν παντα εκει...
Ενα παιδι που ειχε περυσι ξεχωριστη παρουσια ηταν ο Δημητρης ο Μιχαλαρος που εκανε περυσι εξαιρετικη χρονια...
Και τελος τον Αντιπροεδρο Στελιο Βρεττακο και το βοηθο του Γιωργο Λουμιδη...
Αυτοι ειμασταν παιδια ολα αυτα τα χρονια... Κανεις απο τους παλιους εκτος απο τον Δημητρη Μανωλακο δεν βοηθησε....Ισως και καλυτερα βεβαια....

Τελειωσαμε λοιπον και τι να πουμε.... Κραταμε τα ευχαριστα λοιπον και κοιταμε μπροστα... Ελπιζω οτι τα παιδια θα μου κανουν ενα τελευταιο δωρο την νικη με τον Α.Ο.Ν.Α. ... Θα ηταν ενα ομορφο φιναλε σε μια υπεροχη παρασταση ...

Υ.Γ. Θελω να ενημερωσω τους κυριους της ΕΣΚΑΝΑ οτι δεν εχω σκοπο να εμφανιστω γι απολογια κι εξηγησεις για οσα εχω πει στο συμβουλιο τους που μ εχουν καλεσει σημερα...Οταν ειχα παει για απολογια γι αυτα που ειπα μετα το παιχνιδι με τον Εθνικο καποιος κυριος του συμβουλιου που δεν θυμαμαι τ ονομα του κι ουτε με ενδιαφερει να το ξερω μου ειπε οτι ετσι ειναι τα πραγματα και η μαθαινεις να ζεις μ αυτα η οπιου δεν του αρεσει φευγει.... Φευγω λοιπον γιατι εγω τετοιου ειδους εκβιασμους δεν τους πολυγουσταρω.... Μεινετε μονοι σας να απολαμβανετε την υπεροχη κατασταση που φτιαξατε...Ειστε για μενα το πιο μελανο σημειο στην ιστορια....
gate14
Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΤΗΝ Γ' ΕΘΝΙΚΗ !!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΑ !!!!!!
Και μιας και η alitheia (αλλος alitheias κρυβεται )δεν μπορει να κρυφτει λεω μερικες ΑΛΗΘΕΙΕΣ !!!!!!!
1. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 77.gif
2.ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΣΚΑΝΑ ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 77.gif
3.ΠΡΩΤΟΣ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΘΕΜΗΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ shot.gif
4.ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ icon_drunk.gif
5.ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΕ ΔΥΟ ΑΝΟΔΟΥΣ ΣΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΕΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΛΙΓΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 69.gif
Δεν υπαρχουν αλλοι τιτλοι να παρουμε , η μαλλον υπαρχουν ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΤΑΚΗΣ ΓΚΟΤΣΗΣ - ΣΠΥΡΟΣ ΚΑΒΑΛΙΕΡΑΤΟΣ , χωρις δηλωσεις και υπεροψια μεσα σε δυο χρονιες καταφεραν περσι με διαφορων ποντων να χασουμε την ανοδο και φετος να παρουμε την ανοδο bball.gif
ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΑΛΛΟ
ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ [
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΚΥΠΕΛΛΟ!!!!!!!! καιιιιιιιιιι ΑΝΤΕ icon_wave.gif
gate14
QUOTE(gate14 @ Apr 27 2009, 23:33 ) *
Δεν υπαρχουν αλλοι τιτλοι να παρουμε , η μαλλον υπαρχουν ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΤΑΚΗΣ ΓΚΟΤΣΗΣ - ΣΠΥΡΟΣ ΚΑΒΑΛΙΕΡΑΤΟΣ , χωρις δηλωσεις και υπεροψια μεσα σε δυο χρονιες καταφεραν περσι με διαφορων ποντων να χασουμε την ανοδο και φετος να παρουμε την ανοδο bball.gif
ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΑΛΛΟ
ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ [
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΚΥΠΕΛΛΟ!!!!!!!! καιιιιιιιιιι ΑΝΤΕ icon_wave.gif

OTI ΘΕΛΩ ΓΡΑΦΩ icon_drunk.gif .....ΠΕΡΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΑΒΟΡΙ ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΝΤΩΝ ΤΕΡΜΑΤΙΖΟΝΤΑΣ ΔΕΥΤΕΤΟΙ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ !!!!!!!
ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ smiley.gif
ΤΕΛΙΚΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟΥΣ ΦΑΡΟ - ΑΟΝΑ - ΚΑΙ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ?
ΠΟΣΑ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΚΑΙ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ?
Ethnikaras
Μεγάλη χαρά.
Πολύ μεγάλη.
Τίποτα άλλο.
Τα υπόλοιπα αύριο.
Τώρα δεν υπάρχει μυαλό.
scales84
συγχαρητηρια στον εθνικο για την ανοδο του...Μετα την ηττα του απο μας βρηκε το σθενος και πηγε τρενο και το αξιζε τελικα...καλη πορεια του χρονου στη γ εθνικη,αν και θελει δουλεια πιστευω για να πρωταγωνιστησει κι εκει...

κατα τ αλλα μπραβο στον φοινικα που κατεκτησε νομιζω την 2η θεση,αφου θαρρω οτι εχασε ο πορφυρας...

και ενα μεγαλο κριμα που ο ιστορικος εσπερος κατρακυλησε κι αλλο...Κι αλλες ιστορικες ομαδες επεσαν στο α τοπικο,αλλα συνηλθαν και δεν εφτασαν στη β..ο εσπερος δειχνει ανημπορος να συνελθει..

εμεις 4οι..η χρονια με βαση τον αρχικο σχεδιασμο κρινεται κατι παραπανω απο πετυχημενη...απλα καποια στιγμη πιστεψαμε στο θαυμα..δεν τρεχει τπτ..ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ,ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!!!
leonkalf
Τα χθεσινά αποτελέσματα:

ΑΟΝΑ – Θεμιστοκλής 87-75
Φάρος - Έσπερος 77-76
Μέγαρα - Άρης Νικ. 82-59
Φοίνικας Πειρ. - Πέρα 76-64
Πρωτέας Β. - Πορφύρας 79-71
Ελευθερία Μοσχ. – Μανδραϊκός 90-78, Αετός Καλλ. - Εθνικός 47-68


Τελική Βαθμολογία
(σε 26 αγ.)
1. Εθνικός 1980-1770 22-4 48
---------------------------------------------------------------------------
2 Φοίνικας Πειρ. 1825- 1631 21-5 47
3 Πορφύρας 1787- 1525 20-6 46
4. Ελευθερία 1773- 1709 20-6 46
5. Πρωτέας Βούλας 1907- 1786 16-10 43
6. Αετός Καλλ. 1695- 1740 14-12 40
7. Θεμιστοκλής 1892- 1833 12-14 38
8. Άρης Νικαίας 1661- 1718 12-14 38
9. Πέρα 1699- 1891 10-16 36
-----------------------------------------------------------------------------
10. Μέγαρα 1782- 1890 10-16 36
-----------------------------------------------------------------------------
11. Έσπερος 1898-1966 8-18 34
12. Μανδραϊκός 1796- 1889 6-20 32
13 Φάρος 1837-1979 6-20 32
14. ΑΟΝΑ 1621- 1816 6-20 32

bball.gif Ο Εθνικός ανήλθε στην Γ΄ Εθνική ενώ υποβιβάστηκαν Έσπερος Καλλ, Μανδραϊκός , Φάρος και ΑΟΝΑ.

bball.gif Η τύχη του ΦΣ Μέγαρα είναι άρρηκτα δεμένη με αυτή του Ιωνικού Νικαίας στην Γ΄ Εθνική. Αν νικήσει στο μπαράζ παραμονής την Νικόπολη Πρέβεζας (Κυριακή 10/5) τότε παραμένουν στην Α΄ και τα Μέγαρα . Στην αντίθετη περίπτωση τα Μέγαρα υποβιβάζονται στην Β΄.


πηγή: eskana.gr
gate14

Επιτρεψτε μου να πω την γνωμη μου για μια μια τις ομαδες ξεχωριστα

1. Για την ομαδα μου τα εγραψα και χτες
2. Φοινικας - Απο το πουθενα τερματισε δευτερος.Το καλοκαιρι εχασε τον Μαρκοπουλο τον Μυλωνιδη τον Κουτσουμπακο , πηρε μονο τον Φωτοπουλο ειχε 5-6 μαχιμους παικτες εχασε και τον Μαρινο στο τελος και ομως τερματισε δευτερος.Πολλα μπραβο στον Κυριο Αθηναιο που αθορυβα εφερε τον Φοινικα δευτερο και εκλεισε ΠΟΛΛΑ στοματα
3.Πορφυρας- Τι να πει κανεις για αυτη την ομαδα?Παλεβε ολο το καλοκαιρι για συγχωνευση με ομαδα Γ Εθνικης, και παλι καλα που δεν πετυχε γιατι θα επεφτε πολυ κλαμμα στην Πειραικη , εκανε λαθος επιλογη πιστευω με το να κρατησει τον προπονητη που ειχε περσι , πηγε να το διορθωσει με τον Κυριο Πεταλα αλλα ...μια απο τα ιδια.Υπεροψια , παντογνωστες , νεοπλουτισμος και ξανα στα ιδια (και του χρονου με Πειραικο, Πολις, Πρωτεα Βουλας που θα κανει το μπαμ και Θεμιστοκλη αν μεινει ο Themis 7 και μην ξεχασουμε την Προοδευτικη η οποιαδηποτε αλλη εκπληξη δυσκολα τα πραγματα).Πρεπει να βαλουν μυαλο και να αφησουν τους μισθοφορους στην ακρη!!!!Να γινουν ΟΜΑΔΑ
4.Ελευθερια - Μου θυμησε τον περσυνο Εθνικο.ΟΜΑΔΑ-ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ χωρις παικτες που κοστιζουν μια περιουσια.ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΤΟΣΟΓΛΟΥ, με μια δυο καλες προσθηκες μπορει να κανει το μπαμ την νεα χρονια
5.Πρωτεας Βουλας-Ομαδα με ρευστο , με εδρα με ακαδημιες και κοσμο αν χρειαστει.Την νεα χρονια για μενα θα ειναι απο τα φαβορι.Ειχε ατυχιες με τραυματισμους αλλιως θα χτυπαγε ανοδο
6.Αετος Καλλιθεας - Συμπαθεστατη ομαδα αλλα ο Σταυρακοπουλος μονο και ο Κασπαριαν με τον Σιωκο δεν φτανουν...εχει βεβαια υλικο που την σωζει ανετα αλλα με μια δυο προσθηκες και με την παραμονη του Τζαννη (αν δεν κοψει το μπασκετ) ΚΑΙ του Κασπαριαν μπορει να παει ψηλοτερα του χρονου
7.Θεμιστοκλης- Ο Τhemis πρεπει να αναθεωρησει και να παραμεινει στο σωματειο αυτο .Εχει και διαθεση να παει ψηλοτερα τον Θεμιστοκλη και αγαπα το αθλημα .Συμπαθεστατο σωματειο δεν πρεπει να διαλυθει γιατι αυτο θα γινει αν αποχωρησει ο Themis
8. Aρης Νικαιας- Oπως τον περιμενα , μετριος αλλα σωθηκε ανετα γιατι ειχε 2-3 εμπειρους παικτες που εκαναν την δαφορα .Του χρονου αν η διοικηση δεν χωσει χρημα θα μπλεξει σε περιπετειες...
9.ΠΕΡΑ- Η ΑΤΥΧΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ...Εχασε νωρις με τραυματισμους Μοδακη-Βαμβακα-Φουφουδακη και ο Στεφανιδης με τον Χολεβα (αποκαλυψη ο δευτερος) πηραν μια ομαδα με αμουστακα παιδια στις πλατες τους.ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΤΣΟΣΚΟΥΝΟΓΛΟΥ , Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ
10.Μεγαρα- Οπως ακριβως τους περιμενα απο την αρχη της χρονιας , αγωνια ως το τελος λαθος επιλογες , εσωτερικα προβληματα κλπ...Θα περιμενουν το μπαραζ ΙΩΝΙΚΟΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ και αν σωθουν εχει καλως αλλιως ....(ΘΑ ΣΩΘΟΥΝ ΟΜΩΣ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΑΝΕΤΑ...ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΕ ΡΙΖΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ).
11.Μανδραικος...καθε χρονο και χειροτερος , φετος η εδρα του που δυο χρονια ηταν ΕΔΡΑ δεν εφτασε, εκανε πολλες εντος εδρας ηττες και με διαφορες μαλιστα...ΚΡΙΜΜΑ
12.Φαρος- Ενα ακομα συμπαθεστατο σωματειο , δυστυχως επεσε ...sad.gif
13.ΑΟΝΑ - Χωρις μεταγραφικη ενισχυση το καλοκαιρι ηταν λογικο πως θα κινδυνεψει , ξεκινησε ασχημα εκανε καλο δευτερο γυρο αλλα 6 ηττες δεν φτανουν για να σωθεις.
Και για το τελος ο ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ
Μια ομαδα με ιστορια μια ομαδα που περσι κατεκτησε το κυπελλο και με πορεια πρωταθλητισμου στον περσυνο δευτερο γυρο απο την μια στιγμη στην αλλη εχασε ΟΛΕΣ τις βασικες της μοναδες , χτυπησε και ο Παντελακης , εκανε λαθος επιλογη προπονητη αρχικα και εχασε την κατηγορια.Ας διδαχτουν απο τα λαθη τους και ευχομαι να ξαναβρουνε συντομα τον δρομο τους
Καλη συνεχεια και καλο πρωταθλημα για την νεα χρονια σε ολες τις ομαδες που συμμετειχαν φετος και σε αυτες που θα παιζουν του χρονουν στην Α' ΕΣΚΑΝΑ και ειδικα στον ΠΟΛΙΣ που θα εχει Παρισο και Χιουτακακο !!!!! 77.gif
scales84
QUOTE(gate14 @ Apr 28 2009, 12:03 ) *
Επιτρεψτε μου να πω την γνωμη μου για μια μια τις ομαδες ξεχωριστα

4.Ελευθερια - Μου θυμησε τον περσυνο Εθνικο.ΟΜΑΔΑ-ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ χωρις παικτες που κοστιζουν μια περιουσια.ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΤΟΣΟΓΛΟΥ, με μια δυο καλες προσθηκες μπορει να κανει το μπαμ την νεα χρονια

Ειναι ωραιο να αναγνωριζουν την προσπαθεια σου αι την αξια σου..να σαι καλα γκειτ 14.
konto7
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!!
Jabar
QUOTE(konto7 @ Apr 28 2009, 19:39 ) *
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!!

Καλώς όρισες και θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις προσεκτικά τους κανονισμούς.Τα greeklishαπαγορεύονται.Τροποποίησα το ποστ.Επίσης προκλητικά και μονολεκτικά ποστ που δεν προσφέρουν στο διάλογο επίσης.
highaim205
Γεια και χαρα σε ολους τους forumιτες και συναγωνιστες μου(μιας και ολοι αγωνιζομαστε για τον ιδιο σκοπο,αδερφια!!!Την ΝΙΚΗ)!!!Βρισκομαι στην ασυλληπτα ευχαριστη θεση του νταμπλουχου της ενωσης και αυτο απο μονο του σημαινει πολλα για οποιον εχει ακουμπησει εστω και λιγες φορες την πορτοκαλι στρογγυλη θεα.Ουκ ολιγες φορες,φετος,κατηγορηθηκα ως επαρμενος επιδη ελεγα οτι με εμας καλους,φοβομαστε μονο τον Θεο και τιποτα αλλο.Καποιοι προφανως ενοχλημενοι,εσπευσαν να μικροποιησουν την πασιφανεστατη ανωτεροτητα μας και να μιλησουν για συμπτωσεις και τυχη.Αδερφια,επαναλαμβανομενη συμπτωση,παυει να ειναι συμπτωση,λεγαν οι σοφοι.Περυσι,πρωτοι(βαθμολογικα) και συγκατοικοι με τους Κορυδαλιωτες.Φετος παντοκρατορες.Οποιος θελει να το αμφισβητισει,πλεον θα του απαντησει η καταγεγραμμενη ιστορια και οχι εγω ο επαρμενος.Καποιοι εκαναν λογο για καλυτερες ομαδες απο τον Εθνικο ,με καλυτερο υλικο,με μεγαλυτερο βαθος παγκου και κατι τετοια.Οσο πιο μακρια ειναι μια γλωσσα ομως,τοσο πιο ευκολα κοβεται,κι ετσι φτασαμε στο σημειο,ως δια μαγειας μερικοι να εξαφανιζονται απο εδω μεσα.Εγω παντως εδω ειμαι,και ανεξαρτητα απο το που θα βρισκομαι του χρονου,αυτο που ξεκαθαρα εχω να καταθεσω,ειναι οτι ομαδα σαν αυτη που υπηρξε φετος στην Α ΕΣΚΑΝΑ και ειχατε την τιμη να αντιμετωπισετε,αδερφια,πολυ δυσκολα θα ξαναυπαρξει.Θελω πραγματικα εκ βαθεων να ευχαριστησω για ολη την συμπαρασταση που ειχαμε αυτην τη μακρα περιοδο τους ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ μας,και μονο ετσι πρεπει να γραφονται,με κεφαλαια ολα τα γραμματα,οχι μονο το πρωτο.Δημιουργησαν ενα πρωτοφανες κλιμα και μια κατασταση που ομοια της δεν εχω ξανασυναντησει στα περιπου 10 χρονια που λιμαινομαι την ΕΣΚΑΝΑ και ειναι σιγουρο οτι ειναι αρρηκτα συνδεδεμενοι με την ιστορια που φετος γραφτηκε.Καποιες φορες σιγουρα καποιοι παρεκτραπησαν,ομως μας εδειξαν ξεκαθαρα οτι σκυλομετανιωσαν γι'αυτο μιας και τους δειξαμε οτι μονο αυτο δεν εχουμε αναγκη,με την αγωνιστικη μας παρουσια.Οτιδηποτε αλλο,ηταν ευπροσδεκτο και τα μιασματα καταστραφηκαν εκ των εσω.Τους θεωρω πραγματικα αδερφια μου και παντα θα τους σκεφτομαι.Σας ευχαριστω ρε πινεζες!!Εν συνεχεια,δε θα μπορουσα να μην αναφερθω στον Σπυρο και στον Τακη.Αδερφια.Και μεταξυ τους και με εμενα.Τους οφειλω πολλα και τους ευχαριστω με ολη τη δυναμη της ψυχης μου για το οτι με στηριξαν(οπως ολους βεβαια) και με βοηθησαν να καταθεσω στο παρκε,αυτο που ξερω.ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ,με τετοιες διοικησεις,το επιπεδο των τοπικων πρωταθληματων θα ηταν 1000000 φορες πιο αναβαθμισμενο αλλα δυστυχως,τετοια φαινομενα σπανιζουν.Φετος,τα δυο αυτα παλικαρια απεδειξαν σε ολους σας,οτι χρειαζεται και κατι παραπανω απο χρηματα για να μεγαλουργησεις.Αγαπη για το μπασκετ,και αυτοι οι δυο τυποι,ειναι ανεπανορθωτα ερωτευμενοι με αυτο κι οταν ετσι βλεπεις καποια πραγματα ακομα και να μη θες,αυτο μεταδιδεται και γινεται βιωμα και στους γυρω σου.Πολλα συγχαρηρηρια.Keep on bros.....Εν κατακλειδει,το μεγαλυτερο ευχαριστω το οφειλω στους συμπαικτες μου και συνοραματιστες μου.Εδω και δυο χρονια,φτυσαμε αιμα κυριολεκτικα για να πετυχουμε αυτον τον αθλο.Μονο οποιος μας εζησε απο κοντα μπορει να καταλαβει τι τραβηξαμε για να κανουμε καθε βδομαδα προπονησεις σαν τσιγγανικος νομας.Πολλες φορες μονο τρεξιμο στο Τροκαντερο λογω ελλειψης γηπεδου(μιλαμε για Τεταρτες ή Παρασκευες),πολλες Κυριακες και Σαββατα,φιλικα εκτος εδρας ενω την επομενη παιζαμε σημαντικα παιχνιδια εντος.Αρχες Οκτωβριου φετος,και εδρα δεν ειχαμε.Φετος πρεπει να εκανα προπονηση στα περισοοτερα γηπεδα τις περιφερειας Πειραιως και να επαιξα φιλικα με τις ιδιες και τις ιδιες ομαδες σαν να ηταν θυγατρικες μας(ή εμεις σε αυτες,τι σημασια εχει;;).Αυτο ομως που μετραει ειναι το ταξιδι και οχι ο προορισμος και το μονο σιγουρο ειναι οτι εμεις φετος χαρηκαμε το ταξιδι περισσοτερο απο τον προορισμο κι αυτο εγινε επειδη μεσα απο ολα αυτα,γιναμε πιο ισχυροι ,αποκτησαμε περισσοτερες εικονες και δεθηκαμε αρρηκταμε αποτελεσμα να κανουμε πλακιτσα δυο συνεχομενες μερες στους "απο πανω"!!!!Ειλικρινα,ασχετα με το τι εβγαινε προς τα εξω,μεταξυ μας ξεραμε και νιωθαμε οτι δεν χανουμε.Ειδικα μετα το ματς με τον Πορφυρα.Ετσι απλα.Επρεπε να βγουμε οff οι μισοι ισως και περισσοτεροι για να μπορεσουν να μας κοιταξουν στα ματια.Ολα αυτα,δε γινονται μονο με τα χρηματα και η καρδια και η πιστη σε κατι,ειναι αξιες που δεν αγοραζονται.Ευχομαι να μην πανε χαμενοι τοσοι κοποι και ο Εθνικος να παραμεινει ψηλα οπως του αξιζει και στην νεα αγωνιστικη χρονια,αυτη η αξιοζηλευτη πραγματικα στοφα,να διατηρηθει αναλλοιωτη με σκοπο να αναζητηθουν(και να επιτευχθουν) νεοι δρομοι επιτυχιων και διακρισεων.Ολοι εκει μεσα το αξιζουν.Υ.Γ. Κυρ-Γιαννη,μονο μεσα απο τα ματια σου,ο αθλητισμος φανταζει τοσο ομορφος και ονειρεμενος.Χωρις εσενα θα υπηρχε ενας αλλος Εθνικος.Οσοι σε ξερουν,το ξερουν κι αυτο.Σε ευχαριστω για ολα.Ο Θεος να σε εχει παντα καλα και ευχομαι γρηγορα "ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ" και παλι.Σε εχει αναγκη ο αθλητισμος.Σε εχει αναγκη ο ΕΘΝΙΚΟΣ. Χεργκελετζης Χρηστος.
leonkalf
Παιδιά, μετέφερα τα τελευταία posts στο ήδη υπάρχον topic για τα προβλήματα στα γήπεδα των ομάδων των τοπικών κατηγοριών.

Κάντε κλικ εδώ και θα μεταφερθείτε εκεί.

Όσοι έχετε να γράψετε κάτι για κάποιο γήπεδο και τα προβλήματά του, εκεί (δεν αφορούν αποκλειστικά το topic της Α' κατηγορίας). Ελπίζουμε να τα δουν κάποιοι, και κάτι να γίνει..
ok!!
Καλημέρα στους φίλους του basket.Άλλη μια χρονία τελίωσε με θετικές και αρνητικές εκπλήξεις.
Ας ξεκινήσουμε με την ομάδα του Εθνικού που δίκαια κατέλαβε την πρώτη θέση και την άνοδο στη Γ'Εθνική. Σταθερή και δυνατή σ'όλη τη διάρκεια της χρονιάς, με το κόσμο του να είναι ο έκτος παίκτης.
Συνχαρητήρια στην ομάδα του Φοίνικα.Εξαιρετική χρονιά, η πιο δουλεμένη ομάδα, αφού χωρίς πολλά λόγια, με εξαιρετικό προπονητή και παίκτες με μεγάλη προσωπικότητα και καρδία κατάφεραν να πάρουν την δεύτερη θέση,όταν κάποιοι έξυπνοι το καλοκαίρι τους είχαν φαβορί για την Β Εσκανά, όταν έχασαν στο κύπελο από ομάδα της Γ κατηγορίας.
Επίσης συγχαρητήρια στη διοίκηση του Πορφύρα που για άλλη μια χρονιά πέτυχε το στόχο της...πάντως μετάλιο πήρε σε σχέση με πέρσυ.
Αρνητική έκπληξη η πάλαι ποτέ ισχυρή ομάδα του Εσπέρου. Κρίμα που ένα μεγάλο ιστορικό σωματείο είχε τόσο μικρούς παράγοντες (η συνχώνευση με τον Ίκαρο δεν θα αργήσει να γίνει).
Και τελειώνω με το συμπαθή Φάρο που άξιζε καλύτερης τύχης.
Καλό καλοκαίρι σε όλους!
orthografias2
O GATOS THS ESKANA ERXETAI KYRIAKI PROI BEROLINO..................

THA STISEI TON TELIKO............

MAZI ME FILO TOY LEO......................KAI SAKI..........................


FILIA APO BERLIN...............................


basket30
QUOTE(Jabar @ Apr 28 2009, 19:48 ) *
Καλώς όρισες και θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις προσεκτικά τους κανονισμούς.Τα greeklishαπαγορεύονται.Τροποποίησα το ποστ.Επίσης προκλητικά και μονολεκτικά ποστ που δεν προσφέρουν στο διάλογο επίσης.

θα ήθελα να ρωτήσω τους υπεύθυνους με ποιο τρόπο μπορει κάποιος να μαθει στοιχεια απο αυτους που γραφουν με καποιο ψευδονυμο?πχ το e-mail τους ας πουμε.Ευχαριστώ.
POLIS KALLITHEAS
Ο ΠΟΛΙΣ συγχαιρει την οικογενεια του εθνικου για την ιστορικη ανοδο στην γ εθνικη.πραγματικα παναξια.Σας ανακοινώνουμε την πρόσληψη του προπονητή Γιώργου Σίμου στο αντρικό μας τμήμα με βοηθό αυτού τον Παναγιώτη Λούντζη απο εξαετιας συνεργατης του σωματειου μας.ευχομαστε και στους δυο καλη επιτυχια στο δυσκολο εργο τους στα μονοπατια της Α ΕΣΚΑΝΑ.Ανακοινωνουμε επισης την ανανεωση συνεργασιας με τους αθλητες Λαζαρακοπουλο Ανδρεα και Γιαννακοπουλο Θεοδωρο σε πρωτη φαση
rover6
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ May 5 2009, 11:40 ) *
Ο ΠΟΛΙΣ συγχαιρει την οικογενεια του εθνικου για την ιστορικη ανοδο στην γ εθνικη.πραγματικα παναξια.Σας ανακοινώνουμε την πρόσληψη του προπονητή Γιώργου Σίμου στο αντρικό μας τμήμα με βοηθό αυτού τον Παναγιώτη Λούντζη απο εξαετιας συνεργατης του σωματειου μας.ευχομαστε και στους δυο καλη επιτυχια στο δυσκολο εργο τους στα μονοπατια της Α ΕΣΚΑΝΑ.Ανακοινωνουμε επισης την ανανεωση συνεργασιας με τους αθλητες Λαζαρακοπουλο Ανδρεα και Γιαννακοπουλο Θεοδωρο σε πρωτη φαση

μου αρεσει γιατι αλλαξες και τοπικ, εισαι μπροστα λεμε προεδρε...........................το ποδι πως παει?
leonkalf
QUOTE (basket30 @ May 1 2009, 22:09 ) *
θα ήθελα να ρωτήσω τους υπεύθυνους με ποιο τρόπο μπορει κάποιος να μαθει στοιχεια απο αυτους που γραφουν με καποιο ψευδονυμο?πχ το e-mail τους ας πουμε.Ευχαριστώ.

Δε μπορούμε να δώσουμε -χωρίς εισαγγελική παρέμβαση- τα στοιχεία των μελών, καθώς είναι προσωπικά δεδομένα.

Μπορείς να δεις τα contact information στο profile κάθε χρήστη. Αν ο χρήστης έχει φανερά κάποια, μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.
Αλλιώς επικοινωνείς μαζί του είτε με pm είτε με email (αν το έχει στη διάθεση του forum) πατώντας το αντίστοιχο κουμπί (στο τέλος των contact information).
themis7
Oριστικη πλεον η παραμονη για τη ομαδα των Μεγαρων μετα την νικη του Ιωνικου στα μπαραζ....
basket30
QUOTE(leonkalf @ May 5 2009, 13:18 ) *
Δε μπορούμε να δώσουμε -χωρίς εισαγγελική παρέμβαση- τα στοιχεία των μελών, καθώς είναι προσωπικά δεδομένα.

Μπορείς να δεις τα contact information στο profile κάθε χρήστη. Αν ο χρήστης έχει φανερά κάποια, μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.
Αλλιώς επικοινωνείς μαζί του είτε με pm είτε με email (αν το έχει στη διάθεση του forum) πατώντας το αντίστοιχο κουμπί (στο τέλος των contact information).

Τοτε κατι δεν παει καλα!Γιατι υπαρχει συγκεκριμενος ανθρωπος ,οχι παικτης ή προπονητης,που μαθαινει τα στοιχεια οποιουδηποτε.Προσωπικα δεν εχω προβλημα που εμαθε τα δικα μου,αλλα ισως καποιος αλλος να εχει.Και τα στοιχεια τα εχει μαθει απο εναν απο εσας.Και καλο θα ηταν να μη το φωνάζει κιολας γιατι σας εκθετει.

hidalgo
QUOTE(rover6 @ May 5 2009, 12:31 ) *
μου αρεσει γιατι αλλαξες και τοπικ, εισαι μπροστα λεμε προεδρε...........................το ποδι πως παει?

υπαρχει περιπτωση ο ικαρος να κανει συγχωνευσει παραγοντων κ ο πολις
να γινει χωνευτιρι αθλητων?προς ροβερ --οβερ
POLIS KALLITHEAS
Δε θα μας χαλουσε καθολου,πιστεψε με..αλλα εχουν πολλα θεματα πρωτα να ξεκαθαρισουν ικαρος και εσπερος για τα οποια δε μας πεφτει λογος..αυτοι ξερουν το καλυτερο για τον εαυτο τους.εμεις σαν πολις τους ευχομαστε το καλυτερο και για τους δυο..οπως και τον συντοπιτη μας αετο οπως κινηθει αναλογα με τα περσινα δεδομενα φερνοντς αναλογες επιτυχιες.
themis7
Συμφωνα με καλα πληροφορημενες πηγες ο ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ εκλεισε τον Παναγιωτη Μαρκοπουλο ....
Καλη επιτυχια στον Πανο και στην καινουργια του ομαδα ...
leonkalf
Ο hidalgo άνοιξε καινούργιο topic σχετικό με τις μεταγραφές εσκανα για το 2009.

Οπότε, η συνέχεια εκεί.. http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...c=7302&st=0
leonkalf
Για ότι αφορά αποκλειστικά τα του Εσπέρου, ποστάρετε στο topic για τον Έσπερο. Εκεί μεταφέρθηκαν όλα τα σχετικά posts.

To link είναι http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=7365
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.