Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
scales84
QUOTE(hidalgo @ Apr 6 2009, 23:03 ) *
τα μεγαρα θα κανουν μια νικη σιγουρα οποτε μονο αν αν πεσουν 4 κ ο εσπερος κανει
2-2 νικες κ το περα 0-2 νικες τοτε πεφτει το περα , κ το εργο μενει μισο
κ φυσικα πρεπει να αρχισω τις συγνωμες στον αρρωστο που παντως για να μη λεει τιποτα
μαλλον εχει απογοητευθει

το προγραμμα λεει
περα:πρωτεας μεσα,φοινικας εξω..δλδ 1 η καμια νικη λογικα
μεγαρα:θεμιστοκλης εξω,αρης μεσα..1 η καμια νικη κι αυτοι
εσπερος:αονα μεσα,φαρος εξω..αν θελουν να σωθουν 2 στα 2 επειγοντως..

στις ισοβαθμιες ο εσπερος εχει και τους 2,και το περα τα μεγαρα...οπτοε εχουμε ακομα ψωμι..

και μην ξεχνας τη γ εθνικη..υπαρχει παντα το ενδεχομενο να πεσουν κατευθειαν πειραικος και ιωνικος η προοδευτικη και οποιος απο τους δεν πεσει απευθειας να παιξει μπαρα με την πρεβεζα και να γινουν 3 αυτοι που πεφτουν αρα 5 απο την α.,...
hidalgo
QUOTE(scales84 @ Apr 7 2009, 01:12 ) *
το προγραμμα λεει
περα:πρωτεας μεσα,φοινικας εξω..δλδ 1 η καμια νικη λογικα
μεγαρα:θεμιστοκλης εξω,αρης μεσα..1 η καμια νικη κι αυτοι
εσπερος:αονα μεσα,φαρος εξω..αν θελουν να σωθουν 2 στα 2 επειγοντως..

στις ισοβαθμιες ο εσπερος εχει και τους 2,και το περα τα μεγαρα...οπτοε εχουμε ακομα ψωμι..

και μην ξεχνας τη γ εθνικη..υπαρχει παντα το ενδεχομενο να πεσουν κατευθειαν πειραικος και ιωνικος η προοδευτικη και οποιος απο τους δεν πεσει απευθειας να παιξει μπαρα με την πρεβεζα και να γινουν 3 αυτοι που πεφτουν αρα 5 απο την α.,...

αν πεσει πειραικος κ ενας απο νικαια κ προο σωθει κ ο αλλος μπαραζ κ σωθει τοτε πεφτουν
3.νομιζω τα ειπαμε ολα εκτος απο το να σωθει ο πειραικος
scales84
QUOTE(hidalgo @ Apr 6 2009, 23:42 ) *
αν πεσει πειραικος κ ενας απο νικαια κ προο σωθει κ ο αλλος μπαραζ κ σωθει τοτε πεφτουν
3.νομιζω τα ειπαμε ολα εκτος απο το να σωθει ο πειραικος

δεν γινεται να σωθουν και η νικαι και η προο...ενας θα πεσει σιγουρα κι ο αλλος μπαραζ..οποτε αν πεσει κι ο πειραικος πεφτουν αυτοματα 4 απο α και περιμνουμε το μπαραζ να δουμε αν θα πεσουν 5
provokatoras
QUOTE(scales84 @ Apr 7 2009, 01:54 ) *
δεν γινεται να σωθουν και η νικαι και η προο...ενας θα πεσει σιγουρα κι ο αλλος μπαραζ..οποτε αν πεσει κι ο πειραικος πεφτουν αυτοματα 4 απο α και περιμνουμε το μπαραζ να δουμε αν θα πεσουν 5


o πειραικος φιλε δε πεφτει απευθειας οδηγειτε σε μπαραζ........
και πεφτει απευθειας ενας απο τους προο ιωνικο νικαιας η φιλ. και ενας απο τους 1 απο τους 2 που δε πεφτουν παιζει μπαραζ με πειραικο!
Το πιο λογικο σεναριο λεει οτι πεφτουν μαλλον 4 πιθανον 3 και πολυ δυσκολα θα πεσουν 5!
Μαλλον τα μεγαρα τη σωνουν τη παρτιδα....
κριμα για τη μανδρα που ειχε δυνατη ομαδα τα προηγουμενα χρονια και επεσε δικαια φετος!
scales84
φιλε προβοκατορα πεφτουν απευθειας 5 και οι 6οι παιζουν μπαρα.ετσι δεν ειναι?ο πειραικος αυτη τη στιγμη ειναι 6ος απο το τελος μαζι με την πρεβεζα και δυσκολα θα κανει νικη με αλιμο και αγια παρασκευη...οποτε αν κανει μια νικη η πρεβεζα δεν πεφτει απευθειας?
provokatoras

Καλό μπάσκετ, έφυγε το άγχος, χάρηκε ο κόσμος.
Πάλι ο Φωτόπουλος έγραψε, ο Παπαδημητρίου τρελό ποσοστό στα τρίποντα (7/8 νομίζω), ο Χρηστάρας όσο έπαιξε πολύ καλός κυρίως επιθετικά, ο Σύρογλου πολύ καλός, και ο Μπικούλης έκανε την φάση του αγώνα...
Α ρε Αντώναρε !!!


Παπαδημητριου ειναι μακραν ο καλυτερος σουτερ στη κατηγορια!
πιστεω πως ηταν το κρυφο χαρτη του εθνικου στο 2ο γυρο κ αυτος που εδωσε τις περισσοτερες λυσεις για να ανεβει η ομαδα!
Κ σε οσα ματς τον ειδα τον εβαζε μονο στο 2ο ημιχρονο κ καθαριζε μονος του απ εξω.......

taz4
QUOTE(scales84 @ Apr 7 2009, 00:54 ) *
δεν γινεται να σωθουν και η νικαι και η προο...ενας θα πεσει σιγουρα κι ο αλλος μπαραζ..οποτε αν πεσει κι ο πειραικος πεφτουν αυτοματα 4 απο α και περιμνουμε το μπαραζ να δουμε αν θα πεσουν 5


1ος ομίλος Νότου
Βαθμολογία (σε 24 αγώνες): ΑΕΚ Άργους 43, Αγία Παρασκευή 43, Πέραμα 43, Άλιμος 40, Κεφαλονιά 40, Δόξα Λευκάδας 39, Κόροιβος 37, Παπάγου 36,
----------------------------------------------
Πειραϊκός 34,
----------------------------------------------
Νικόπολη 34, Κρόνος Ιωανν. 32, Κρανίδι 31, Νέο Σχολείο 29,(Μάνη).

Επόμενη αγωνιστική (25η, 12/04): Άλιμος - Πειραϊκός, Πέραμα - Κρόνος Ιωαν., Αγία Παρασκευή - Νέο Σχολείο, Κόροιβος Αμαλ. - Κρανίδι, ΑΕΚ Άργους - Μάνη, Κεφαλονιά - Δόξα Λευκάδας, Νικόπολη Πρεβ. - Παπάγου.

(τελευταία)26/04/09
ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. - ΚΑΠ
ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ
ΑΣ ΜΑΝΗΣ - ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ

2ος ομίλος Νότου
Βαθμολογία (σε 24 αγώνες): Πανελευσινιακός 44, Ιεράπετρα 43, Λιβαδειά 41, Κρόνος Αγ. Δημητρίου 39, Ψυχικό 39, Κηφισιά 39, Μίλωνας 36, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 35,
-----------------------------------------------------
Προοδευτική 35
------------------------------------------------------
Ιωνικός Ν. 34, ΠΑΟ Δειλινών 32, Ιπποκράτης 30, Ζωγράφου 29, Φιλαθλητικός 28.

Επόμενη αγωνιστική (25η, 12/04): Λιβαδειά - Ιωνικός Νίκαιας, Κηφισιά - Ψυχικό, Μίλωνας - ΠΑΟ Δειλινών, Ζωγράφου - Φιλαθλητικός, Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ιωνικός Ν.Φ., Ιπποκράτης - Ιεράπετρα, Προοδευτική - Πανελευσινιακός.

(τελευταία)26/04/09
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ - ΑΟ ΜΙΛΩΝ
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ - ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ
hidalgo
QUOTE(rookie @ Apr 7 2009, 16:38 ) *
1ος ομίλος Νότου
Βαθμολογία (σε 24 αγώνες): ΑΕΚ Άργους 43, Αγία Παρασκευή 43, Πέραμα 43, Άλιμος 40, Κεφαλονιά 40, Δόξα Λευκάδας 39, Κόροιβος 37, Παπάγου 36,
----------------------------------------------
Πειραϊκός 34,
----------------------------------------------
Νικόπολη 34, Κρόνος Ιωανν. 32, Κρανίδι 31, Νέο Σχολείο 29,(Μάνη).

Επόμενη αγωνιστική (25η, 12/04): Άλιμος - Πειραϊκός, Πέραμα - Κρόνος Ιωαν., Αγία Παρασκευή - Νέο Σχολείο, Κόροιβος Αμαλ. - Κρανίδι, ΑΕΚ Άργους - Μάνη, Κεφαλονιά - Δόξα Λευκάδας, Νικόπολη Πρεβ. - Παπάγου.

(τελευταία)26/04/09
ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙ - ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΕΡΜ
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔ. - ΚΑΠ
ΝΕΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΕΑ - ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙ
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΕΚ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΡΓΟΥ
ΑΣ ΜΑΝΗΣ - ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕ

2ος ομίλος Νότου
Βαθμολογία (σε 24 αγώνες): Πανελευσινιακός 44, Ιεράπετρα 43, Λιβαδειά 41, Κρόνος Αγ. Δημητρίου 39, Ψυχικό 39, Κηφισιά 39, Μίλωνας 36, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 35,
-----------------------------------------------------
Προοδευτική 35
------------------------------------------------------
Ιωνικός Ν. 34, ΠΑΟ Δειλινών 32, Ιπποκράτης 30, Ζωγράφου 29, Φιλαθλητικός 28.

Επόμενη αγωνιστική (25η, 12/04): Λιβαδειά - Ιωνικός Νίκαιας, Κηφισιά - Ψυχικό, Μίλωνας - ΠΑΟ Δειλινών, Ζωγράφου - Φιλαθλητικός, Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ιωνικός Ν.Φ., Ιπποκράτης - Ιεράπετρα, Προοδευτική - Πανελευσινιακός.

(τελευταία)26/04/09
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ - ΑΟ ΜΙΛΩΝ
ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΗΡΑΚ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ - ΑΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΑΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕ

στη τριπλη προο - νικαια - φιλαδελφεια,αν γινει ξερει κανεις ποιος πεφτει ποιος παει μπαραζ ποιος μενει
basketikos
QUOTE(hidalgo @ Apr 7 2009, 20:42 ) *
στη τριπλη προο - νικαια - φιλαδελφεια,αν γινει ξερει κανεις ποιος πεφτει ποιος παει μπαραζ ποιος μενει


Η Νικαια εχει ολες τις ισοβαθμιες

Προ - ΝΦ δεν ξερω
hidalgo
QUOTE(basketikos @ Apr 8 2009, 00:04 ) *
Η Νικαια εχει ολες τις ισοβαθμιες

Προ - ΝΦ δεν ξερω

στη τριπλη ρωτησα τι γινεται παιζουν ολα τα αποτελεσματα ρολο
basketikos
QUOTE(hidalgo @ Apr 7 2009, 23:25 ) *
στη τριπλη ρωτησα τι γινεται παιζουν ολα τα αποτελεσματα ρολο


bball.gif Διπλες
NΦ - προο +1

Ιωνικος-προο +6

Ιωνικος - ΝΦ +4

bball.gif Τριπλη
Ιωνικος +10
ΝΦ -3
Προο -7
taz4
QUOTE(basketikos @ Apr 8 2009, 01:46 ) *
bball.gif Διπλες
NΦ - προο +1

Ιωνικος-προο +6

Ιωνικος - ΝΦ +4

bball.gif Τριπλη
Ιωνικος +10
ΝΦ -3
Προο -7


Στην τριπλή νομίζω μετράει αρχικά πόσες νίκες έχει καθένας στα μεταξύ τους(Ιων-Προ-ΝΦ).Λογικά όλοι από 2 έχουν??
Αν και πολύ δύσκολα θα έρθει η τριπλή...
dirk10
me βαση την λογικη προοδευτικη εχει 0/2 παιζει με ελευσινα και ιεραπετρα.ο νφ 1/2 χανει απο κρονο λογικα νικη ζωγραφου.ολα εξαρτονται απο νικαια εαν παρει το διπλο μεσα στην λειβαδια εχει τελευταια αγωνιστικη μιλωναλογικα νικηοποτε με 2/2 σωνετε .με 1/2 μπαραζ και πεφτει η προ.εαν κανει 1 νικη η προ ο ιωνικος θελει 2 νικες οποτε εχουμε τριπλη οπου υπερεχει η νικαια
deve
ελεγα να γραψω αφου ολοκληρωθει το πρωταθλημα αλλα μερικα πραγματα με ωθουνε ωστε να γινει το αντιθετο.ο dallas ειχε πει οτι ειναι περιεργος,ε ηρθε η ωρα να του φυγει η περιεργεια.εχω σταματησει εδω και 4βδομαδες απο την ομαδα των μεγαρων και εχω ακουσει παρα πολλα.να πω πρωτα τι διαδιδει ο κυριος που ειναι τωρα προπονητης τω μεγαρων και προεδρος και αντιπροεδρος και εφορος και ταμιας και εγω ειμαι τα ΜΕΓΑΡΑ.σαν πρωτο και καλυτερο οτι ειμαι αλητης,παλιοχαρακτηρας και χαλαο το κλιμα στην ομαδα και δεν εχω καθολου καλες σχεσεις με τους συμπαικτες μου.και το κορυφαιο.....οτι ειχε τα α......και με εδιωξε.συγνωμη που παιζω τοσα χρονια μπασκετ και εχω καλες σχεσεις με τους παντες.συγνωμη που ηρθα με τον αονα και οι συμπαικτες μου αφησανε την προθερμανση και ηρανε στην κερκιδα και με χαιρεταγανε και ακομα μεγαλυτερη συγνωμη που εβαλε ο σπυρακος ο εφηβος καλαθι και το πανυγηρησε μαζι μου και καποιος που τα εβλεπε ολα αυτα σκυλιαζε.δευτερη δικαιολογια ητανε οτι εφυγα γιατι δεν πληρωνομουνα.αυτο ειπε ο κυριος στον προπονητη του αονα.τρια χρονια στην ομαδα και πολλοι μου λεγανε παντα καθε καλοκαιρι τι καθεσαι αφου σου τρωνε παντα τους μιστους.καθομουνα επειδη ειχα δεθει με τον συλλογο και με παρα πολλα παιδια της ομαδας και της κερκιδας.ακομα οτι εβρισα την περιοχη στον αγωνα της ελευθεριας και οι συμπαικτες μου δεν ακουσανε τιποτα.και το ολοκληροτικο χτυπημα ητανε σημερα.συμπαικτες που δεν εχουμε καλες σχεσεις μου ειπανε οτι τους ειπα και λιγουρια!!!!ημαρτον!!!!χτες περασα μετα απο 4 βδομαδες απο απολογια....μετα απο 4 βδομαδες ωστε να μην ακουστουνε αυτα που επρεπε!πολλοι απο τους συμπαικτες μου θελανε και αυτοι να ερθουνε να με υπερασπιστουνε και τους ευχαριστω.ο εν λογο κυριος σε ολες τις προπονησεις,με απουσα την διοικηση,φεροτανε υποτιμιτικα σε ολους μας.εβριζε την διοικηση συνεχεια και καταφερε να διωξει και τον εφορο μας που ητανε φοβερο παιδι.εριχνε προστηματα επειδη αναπνεαμε και μολις αρχισαμε να αντιδραμε ε εκει αρχισανε τα οργανα.ειρωνευοτανε πολλους παιχτες για τα λεφτα που περνανε και μας ειρωνευοτανε και για το μπασκετ που ξερουμε οπως χαρακτηριστικα ελεγε.συγνωμη αλλα δεν ειμαστε εμεια αυτοι που δεν εχουμε περασει ποτε τα διοδια......ολοι οι συμπεκτες μου μου λεγανε να κανω υπομονη λεγοντας μου αστον(μην πω ακριβως την λεξη)τα λεφτα μας να παρουμε και τα δελτια μας.ομως λογο νοοτροπιας και συμφωνα με αυτα που μου εχουνε δωσει οι γονεις μου εγω δεν μπορο να μου πατανε την προσοπικοτητα και την αξιοπρεπεια για ενα αξιοσεβαστο ποσο.τα λεφτα φυσικα και τα ειχα αναγκη οπως και οι συμπαικτες μου ομως ετσι ειμαι εγω και δεν αλλαζει.ο εν λογο κυριος αφηνε αιχμες προς το προσοπο μου οτι ειχα επιλεξει να παιξω σε παιχνιδια που ειχα διαφορες και να μην παιξω σε αλλα που ειχα γνωστους.εδω ειναι ο θεμης να μας πει αν εχω αντιπαλοτητα με καποιους στον θεμιστοκλη.ακομα και οτι εχω κλεισει στην ελευθερια διαδιδει επειδη ετυχε να ειμαι τυχερος που ειχα προπονητη στον πειραικο τον κ.ποτοσογλου και οτι ετσι απλα εδωσα και τα δυο παιχνιδια!!!!ρε ο τζορνταν ειμαι???ρε μπιγκ-μπεν εχω κλεισει?με ποσα???α και ξεχασα πες συγνωμη στον πεττα που μολις τελειωσε το παιχνιδι στα μεγαρα του εδωσα το χερι μου και συγνωμη που ειμαι φιλος με εσενα και τον πεττα!!!επειδη μεγαρα δεν ειναι ο κυριος....και ο κυριος που τον στηριζει....μεγαρα ειναι τα παιδακια που ερχονται στο γηπεδο και ας ξεφευγουνε πολλες φορες...μεγαρα ειναι ο κ σαλτας που παρολη την ηλικια του ερχετε σε ολα τα εντος και σε ολα τα εκτος(και εσυ πηγεσ με τον πρωτεα να του επιτεθεις επειδη σου φωναξε αυτο που βλεπανε ολοι...ΤΟΝ ΑΝΘΡΑΚΟΠΟΥΛΟ ΞΕΧΑΣΕΣ!!!)....μεγαρα ειναι η φανελα που φορεσα τρια χρονια και ας μην απεδωσα αυτο που μπορουσα φετος....και ευχαριστω τους συμπαικτες μου που ανεχτηκανε για αλλη μια χρονια τα πειραγματα μου...τον κυριο μιχαλαρο για την ντομπρα σταση του απεναντι μου και τον προεδρο και ας μην ειναι μπασκετικος.μπορει να κουρασα το ξερω και συγνωμη απο τον λεωνιδα και τα αλλα παιδια αν ημουνα και λιγο ειρωνικος αλλα επειδη το μπασκετ ευτυχως δεν τελειωνει για εμενα(και δυστηχως για τον κυριο) και ακουγονται πολλα κακα σχολια απο μερους του και ξερω οτι διαβαζουνε πολλοι αυτο το σαιτ....καλο ειναι να ξερουνε την αληθεια.ευτυχως που υπαρχουνα και παιδια εδω οπως ο μπικουλης και ο ποτο που με ξερουνε και ελπιζω να μην τους επηρεασανε αυτα που εχουνε ακουσει για εμενα.ασε που του χρονου θα παιζω στην ελευθερια smiley.gif ευχαριστω που με ακουσατε και συγνωμη για το παραληρημαααααα!!!!!! 77.gif
scales84
ρε παλτο δεν σε θελουμε στην ελευθερια..του χρονου θα παιζω εγω 1-2...δεν χωρας...χαχαχαχα

μην ασχολεισαι ρε....
eskanakias
ενα εχω να πω με αυτα που διαβασα....κριμα για τα μεγαρα γιατι οπως ειπε και ο σκειλς κατα την γνωμη μου παντου θα θελανε αυτο το παλτο smiley.gif και μπραβο σε εσενα που αντεδρασες ετσι.κριμα που υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι στο ερασιτεχνικο μπασκετ και κυριος σε επαρχιακες ομαδες που εχουνε δυναμικη.τελικα ποσοι πεφτουνε ρε παιδια????γιατι για το πιος ανεβαινει εχει κλεισει!
xal7
QUOTE(deve @ Apr 9 2009, 00:46 ) *
ελεγα να γραψω αφου ολοκληρωθει το πρωταθλημα αλλα μερικα πραγματα με ωθουνε ωστε να γινει το αντιθετο.ο dallas ειχε πει οτι ειναι περιεργος,ε ηρθε η ωρα να του φυγει η περιεργεια.εχω σταματησει εδω και 4βδομαδες απο την ομαδα των μεγαρων και εχω ακουσει παρα πολλα.να πω πρωτα τι διαδιδει ο κυριος που ειναι τωρα προπονητης τω μεγαρων και προεδρος και αντιπροεδρος και εφορος και ταμιας και εγω ειμαι τα ΜΕΓΑΡΑ.σαν πρωτο και καλυτερο οτι ειμαι αλητης,παλιοχαρακτηρας και χαλαο το κλιμα στην ομαδα και δεν εχω καθολου καλες σχεσεις με τους συμπαικτες μου.και το κορυφαιο.....οτι ειχε τα α......και με εδιωξε.συγνωμη που παιζω τοσα χρονια μπασκετ και εχω καλες σχεσεις με τους παντες.συγνωμη που ηρθα με τον αονα και οι συμπαικτες μου αφησανε την προθερμανση και ηρανε στην κερκιδα και με χαιρεταγανε και ακομα μεγαλυτερη συγνωμη που εβαλε ο σπυρακος ο εφηβος καλαθι και το πανυγηρησε μαζι μου και καποιος που τα εβλεπε ολα αυτα σκυλιαζε.δευτερη δικαιολογια ητανε οτι εφυγα γιατι δεν πληρωνομουνα.αυτο ειπε ο κυριος στον προπονητη του αονα.τρια χρονια στην ομαδα και πολλοι μου λεγανε παντα καθε καλοκαιρι τι καθεσαι αφου σου τρωνε παντα τους μιστους.καθομουνα επειδη ειχα δεθει με τον συλλογο και με παρα πολλα παιδια της ομαδας και της κερκιδας.ακομα οτι εβρισα την περιοχη στον αγωνα της ελευθεριας και οι συμπαικτες μου δεν ακουσανε τιποτα.και το ολοκληροτικο χτυπημα ητανε σημερα.συμπαικτες που δεν εχουμε καλες σχεσεις μου ειπανε οτι τους ειπα και λιγουρια!!!!ημαρτον!!!!χτες περασα μετα απο 4 βδομαδες απο απολογια....μετα απο 4 βδομαδες ωστε να μην ακουστουνε αυτα που επρεπε!πολλοι απο τους συμπαικτες μου θελανε και αυτοι να ερθουνε να με υπερασπιστουνε και τους ευχαριστω.ο εν λογο κυριος σε ολες τις προπονησεις,με απουσα την διοικηση,φεροτανε υποτιμιτικα σε ολους μας.εβριζε την διοικηση συνεχεια και καταφερε να διωξει και τον εφορο μας που ητανε φοβερο παιδι.εριχνε προστηματα επειδη αναπνεαμε και μολις αρχισαμε να αντιδραμε ε εκει αρχισανε τα οργανα.ειρωνευοτανε πολλους παιχτες για τα λεφτα που περνανε και μας ειρωνευοτανε και για το μπασκετ που ξερουμε οπως χαρακτηριστικα ελεγε.συγνωμη αλλα δεν ειμαστε εμεια αυτοι που δεν εχουμε περασει ποτε τα διοδια......ολοι οι συμπεκτες μου μου λεγανε να κανω υπομονη λεγοντας μου αστον(μην πω ακριβως την λεξη)τα λεφτα μας να παρουμε και τα δελτια μας.ομως λογο νοοτροπιας και συμφωνα με αυτα που μου εχουνε δωσει οι γονεις μου εγω δεν μπορο να μου πατανε την προσοπικοτητα και την αξιοπρεπεια για ενα αξιοσεβαστο ποσο.τα λεφτα φυσικα και τα ειχα αναγκη οπως και οι συμπαικτες μου ομως ετσι ειμαι εγω και δεν αλλαζει.ο εν λογο κυριος αφηνε αιχμες προς το προσοπο μου οτι ειχα επιλεξει να παιξω σε παιχνιδια που ειχα διαφορες και να μην παιξω σε αλλα που ειχα γνωστους.εδω ειναι ο θεμης να μας πει αν εχω αντιπαλοτητα με καποιους στον θεμιστοκλη.ακομα και οτι εχω κλεισει στην ελευθερια διαδιδει επειδη ετυχε να ειμαι τυχερος που ειχα προπονητη στον πειραικο τον κ.ποτοσογλου και οτι ετσι απλα εδωσα και τα δυο παιχνιδια!!!!ρε ο τζορνταν ειμαι???ρε μπιγκ-μπεν εχω κλεισει?με ποσα???α και ξεχασα πες συγνωμη στον πεττα που μολις τελειωσε το παιχνιδι στα μεγαρα του εδωσα το χερι μου και συγνωμη που ειμαι φιλος με εσενα και τον πεττα!!!επειδη μεγαρα δεν ειναι ο κυριος....και ο κυριος που τον στηριζει....μεγαρα ειναι τα παιδακια που ερχονται στο γηπεδο και ας ξεφευγουνε πολλες φορες...μεγαρα ειναι ο κ σαλτας που παρολη την ηλικια του ερχετε σε ολα τα εντος και σε ολα τα εκτος(και εσυ πηγεσ με τον πρωτεα να του επιτεθεις επειδη σου φωναξε αυτο που βλεπανε ολοι...ΤΟΝ ΑΝΘΡΑΚΟΠΟΥΛΟ ΞΕΧΑΣΕΣ!!!)....μεγαρα ειναι η φανελα που φορεσα τρια χρονια και ας μην απεδωσα αυτο που μπορουσα φετος....και ευχαριστω τους συμπαικτες μου που ανεχτηκανε για αλλη μια χρονια τα πειραγματα μου...τον κυριο μιχαλαρο για την ντομπρα σταση του απεναντι μου και τον προεδρο και ας μην ειναι μπασκετικος.μπορει να κουρασα το ξερω και συγνωμη απο τον λεωνιδα και τα αλλα παιδια αν ημουνα και λιγο ειρωνικος αλλα επειδη το μπασκετ ευτυχως δεν τελειωνει για εμενα(και δυστηχως για τον κυριο) και ακουγονται πολλα κακα σχολια απο μερους του και ξερω οτι διαβαζουνε πολλοι αυτο το σαιτ....καλο ειναι να ξερουνε την αληθεια.ευτυχως που υπαρχουνα και παιδια εδω οπως ο μπικουλης και ο ποτο που με ξερουνε και ελπιζω να μην τους επηρεασανε αυτα που εχουνε ακουσει για εμενα.ασε που του χρονου θα παιζω στην ελευθερια smiley.gif ευχαριστω που με ακουσατε και συγνωμη για το παραληρημαααααα!!!!!! 77.gif

Εχε υπ οψιν σου φιλε οτι δεν εισαι ο μονος που αντιμετωπησες τετοιου ειδους προβληματα και μπραβο σου που βγηκες και τα εγραψες,το πηθανοτερο ειναι να βγουνε κι αλλα παιδια να να γραψουν τα παθη τους για προεδρους,και προπονητες που ευκολα καταρακωνουν και προσβαλουν ανθρωπινες προσωπικοτητες και ειδικοτερα παιδια-αθλητες,που το μονο που κανουν ειναι αυτο που αγαπανε,δλδ να παιζουν μπασκετ.Τωρα ακομα δεν λεμε ονοματα,αλλα να ειστε ολοι σιγουροι οτι πλησιαζει ο καιρος να πουμε πολλα πραγματα με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ για ανθρωπους που δεν κανουν το αθλημα ουτε σαν θεατες να το παρακολουθουν.Ευχομαι καλη καριερα στο υπολοιπο μπασκετικο σου.
KAKALOS
Γιωργαρα καλα κανεις και τα λες εγω μαζι σου ειμαι ....μπορει να παιξαμε ενα χρονο μολις μαζι και να μη προλαβα να σου ριξω πολλες κουτουλιες 69.gif ....αλλα ξερω καλα ποιος εισαι και τι εισαι....οτι και να λενε μη χαλιεσαι εχεις πολλα χρονια μπροστα σου.....εγω το αιμα μου το πηρα φετος αντιπαλος με τα μεγαρα(τα ειχα με αλλον εγω που στην αρχη της χρονιας ελεγε το χερι μου ειναι συμβολαιο και μπηκαμε μεσα 3 μισθους στο τελος)πιστευω θα εχεις και εσυ την ευκαιρια να αποδειξεις στο μελλον ποιος εισαι....
hidalgo
μπορει να ενημερωσει καποιος αν γινονται αγωνες τη δευτερα η να αρχισουμε τις
ευχες για το πασχα απο τωρα
leonkalf
Έχει κανονικά αγωνιστική την Μ.Δευτέρα.
scales84
Εχει κανονικα αγωνιστικ..βεβαια το μεγαλειο της εσκανα δεν φροντισε το προγραμμα ετσι,ισως με καποια εμολιμη ωστε να τελειωσει κιολας.αλλα θα πρεπει οι περισσοτερες ομαδες που θα ναι αδιαφορες να περιμενουν 15 μερες ακομα να τελειωσει το πρωταθλημα
άρρωστος
QUOTE(hidalgo @ Apr 7 2009, 01:03 ) *
τα μεγαρα θα κανουν μια νικη σιγουρα οποτε μονο αν αν πεσουν 4 κ ο εσπερος κανει
2-2 νικες κ το περα 0-2 νικες τοτε πεφτει το περα , κ το εργο μενει μισο
κ φυσικα πρεπει να αρχισω τις συγνωμες στον αρρωστο που παντως για να μη λεει τιποτα
μαλλον εχει απογοητευθει
Για να μην λέει ο <<φίλος>> μας ο hidalgo ότι δεν μιλάμε ας κάνουμε τα προγνωστικά μας.
13/4/2009 21:30 ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. 1 γιατί έχουν αποδείξει ότι παίζουν για την αξιοπρέπειά τους
13/4/2009 20:30 ΚΛ. ΕΣΠΕΡΟΥ ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ. Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛ. 1 γιατί είναι το τελευταίο μας χαρτί αν και έτσι όπως τα καταφέραμε δε φτάνουν μόνο τα δικά μας αποτελέσματα
13/4/2009 21:00 Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΛΑΤΩΝ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 2 αν και στα τελευταία παιχνίδια ο Άρης δείχνει πολύ ανεβασμένος
13/4/2009 20:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΠΕΡΑ Α.Σ. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ αν στη Βούλα σέβονται τους εαυτούς τους θα κερδίσουν αν όχι τότε δυστυχώς για εμάς αντίο
13/4/2009 20:30 ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. αδιάφορο αλλά πιστεύω 1
13/4/2009 20:30 ΚΛ. ΜΑΝΔΡΑΣ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ αυτό και αν είναι αδιάφορο 2
13/4/2009 21:30 ΚΛ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 1 με ελεύθερο και καλό μπάσκετ
hidalgo
QUOTE(άρρωστος @ Apr 13 2009, 12:16 ) *
Για να μην λέει ο <<φίλος>> μας ο hidalgo ότι δεν μιλάμε ας κάνουμε τα προγνωστικά μας.
13/4/2009 21:30 ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. 1 γιατί έχουν αποδείξει ότι παίζουν για την αξιοπρέπειά τους
13/4/2009 20:30 ΚΛ. ΕΣΠΕΡΟΥ ΕΣΠΕΡΟΣ Π.Ο.Κ. Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛ. 1 γιατί είναι το τελευταίο μας χαρτί αν και έτσι όπως τα καταφέραμε δε φτάνουν μόνο τα δικά μας αποτελέσματα
13/4/2009 21:00 Δ.Γ.ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΛΑΤΩΝ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 2 αν και στα τελευταία παιχνίδια ο Άρης δείχνει πολύ ανεβασμένος
13/4/2009 20:00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΠΕΡΑ Α.Σ. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ αν στη Βούλα σέβονται τους εαυτούς τους θα κερδίσουν αν όχι τότε δυστυχώς για εμάς αντίο
13/4/2009 20:30 ΚΛ. "ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ" ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. αδιάφορο αλλά πιστεύω 1
13/4/2009 20:30 ΚΛ. ΜΑΝΔΡΑΣ ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ αυτό και αν είναι αδιάφορο 2
13/4/2009 21:30 ΚΛ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 1 με ελεύθερο και καλό μπάσκετ

μπραβο που βγαινεις αλλα αστοχο το σχολιο για τη βουλα.
rover6
QUOTE(hidalgo @ Apr 13 2009, 13:20 ) *
μπραβο που βγαινεις αλλα αστοχο το σχολιο για τη βουλα.

φιλε δεν ειναι καθολου αστοχο γιατι στο περα τωρα που σφυξανε τα γαλατα πιανουν και τα χορτα εξω απο τα γηπεδα.
και οταν ερθει η ωρα να τελειωσει με το καλο η χρονια θα πουμε και αλλα.
για τηλεφωνα σε παικτες πριν απο αγωνα με προσχημα εσεις ειστε αδιαφοροι και αλλα τετοια. ph34r.gif
και παλευει ο εσπερος με αυτους που εχει στα ισα να κερδισει η να χασει αλλα μεσα στο γηπεδο και οχι εξω απο αυτο.
και δεν εκανε την βλακεια με τα μεγαρα θα σου ελεγα και αλλα.
εχει δικιο ο φιλος αρρωστος.
scales84
το περα θα κερδισει σημερα..η βουλα το χει παρατησει..σχεσεις ανθρωπων υπαρχουν..αρα το περα σωζεται σημερα...και τα μεγαρα παρα τ οντεμαραζ βραζουν στο ζουμι τους αφου μετα τα χτεσινα το ενδεχομενο να πεσουν 5 μεγαλωσε ξανα...
hidalgo
QUOTE(rover6 @ Apr 13 2009, 13:34 ) *
φιλε δεν ειναι καθολου αστοχο γιατι στο περα τωρα που σφυξανε τα γαλατα πιανουν και τα χορτα εξω απο τα γηπεδα.
και οταν ερθει η ωρα να τελειωσει με το καλο η χρονια θα πουμε και αλλα.
για τηλεφωνα σε παικτες πριν απο αγωνα με προσχημα εσεις ειστε αδιαφοροι και αλλα τετοια. ph34r.gif
και παλευει ο εσπερος με αυτους που εχει στα ισα να κερδισει η να χασει αλλα μεσα στο γηπεδο και οχι εξω απο αυτο.
και δεν εκανε την βλακεια με τα μεγαρα θα σου ελεγα και αλλα.
εχει δικιο ο φιλος αρρωστος.

ξερω οτι καιγεσαι το υποκαταστημα να ειναι σε καλη κατηγορια για να ειναι το γκριλ του
ψησηματος πιο δυνατο,αλλα δε βγηκε το σκηνικο.
ποτε ξεκινανε οι διαπραγματευσεις?
οσο για τον αρρωστο,εχει δικιο αλλα οπως εστρωσε ας κοιμηθει.
κ να πω οτι δε του τα ελεγα κ προσωπικα.!!
δε με ακουσε οταν ειχα κρουσει τον κωδωνα,στηριξε την επιλογη του
που ολοκληρωσε το εργο οπως δυστυχως ειχα προβλεψει.
gate14
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΦΑΡΟΣ 78-71
Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΚΕΡΔΙΖΕ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ 15 ΠΟΝΤΟΥΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΟΝ ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΑΠΟΥ 20 ΠΟΝΤΟΥΣ
ΤΟ ΠΕΡΑ ΚΕΡΔΙΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΣΩΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙΔΑ
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΑΕΤΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ
Ethnikaras
+7 πόντους νίκη για τον Εθνικό.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΦΑΡΟ ΠΟΥ ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ !
Ξεκίνησε καλά ο Εθνικός και στο πρώτο 10λεπτο παίζοντας καταπληκτικό μπάσκετ πήρε διαφορά +19 πόντους.
Με χαμηλό σχήμα και αφού καθαρίζαμε τα ριμπάουντς η ομάδα έτρεχε, έβγαλε εύκολα καλάθια και όλα έδειχναν ότι θα παίρναμε το παιχνίδι και με διαφορά.
Στο 2 δεκάλεπτο ο Φάρος βρήκε τρόπους να σπάσει την άμυνα μας, η διαφορά έπεφτε και το ημίχρονο τελείωσε με +10.
Η ομάδα γέμισε άγχος, και ο κόσμος το ίδιο.
Το παιχνίδι έγινε ντέρμπυ.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα, η ομάδα του Φάρου νεανική, με πολύ τρέξιμο, καλές άμυνες και ευστοχία απο την περιφέρεια πήγε στους +5 την διαφορά και στο τέλος του τρίτου στο +7.
Στο τέταρτο το παιχνίδι ήταν όλα η τίποτα.
Πάλι με τα σουτ του Παπαδημητρίου βρήκαμε λύση και με κάποιους αιφνιδιασμούς απο λάθη στο κατέβασμα.
Η άμυνα του Φάρου καταπληκτική (στο πρώτο δεκάλεπτο βάλαμε 33 πόντους, σε όλο το μάτς 78...), η εμπειρία όμως κάποιων παικτών μας έδωσε την νίκη.
Η διαιτησία ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ, ανάποδα και πολλά φάουλ και για τις 2 ομάδες, παιδικά λάθη, σε ένα ωραίο παιχνίδι εκνεύρισαν ακόμα και τις ντουζιέρες.
Ειδικά η τεχνική ποινή σε παίκτη του Φάρου που τόλμησε να πεί "Ποιό φάουλ μωρέ, την μπάλλα χτύπησα" μας γυρίζει πολλά χρονια πίσω...
Έλεος ρε παιδιά, ανδρικό είναι το άθλημα, αφήστε να παιχτεί μπάσκετ και το πιάνο με τα Γαλλικά να τα μάθετε στις κόρες σας.
Δεν ήρθε ο κόσμος να καμαρώσει εσάς, ΕΛΕΟΣ.
Πάμε για μια ακόμα νίκη, στην Καλλιθέα.
ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΟ.
Είμαστε πρώτη ομάδα στην κατηγορία, για εμάς δεν υπάρχουν αδιάφοροι.
Όλοι θέλουν να κερδίσουν τον πρώτο.
Και πολύ καλά κάνουν.
Είμαστε κίνητρο για όλους να παίξουν καλά και για την νίκη.
Έχουμε και εμείς όμως μεγάλο κίνητρο.
Πρέπει για ακόμα μια Δευτέρα να παλέψουμε για την νίκη.
Τελειώνουμε την τελική ευθεία...
KAKALOS
ΜΠΡΑΒΟ και απο μενα στα παιδια του φαρου που παιξανε ψυχωμενα και χτυπησαν το ματσακι σε αντιθεση με αλλες ομαδες που κατεβηκαν για δημοσιες σχεσεις και ξερουν για ποιον μιλαω ....εμεις δυστυχως ενω ξεκινησαμε καλα παιξαμε με σβηστες μηχανες αν και ειχαμε απουσια του χρηστου και τους γνωστους τραυματισμους αλλα δε δικαιολογει σε τιποτα την εικονα μας.....η επομενη δευτερα και τελευταια κρινει το πρωταθλημα οριστικα εμεις περιμενουμε ενα αετο οπως ο φαρος σημερα...κανεις δε μας χρωσταει κανενα παιχνιδι και ουτε θελουμε!οτι ειναι θα το παρουμε με την αξια μας και την δευτερα αν νικησουμε δε φτανουν ουτε 100 ποντοι να κερδισουν οι αλλοι για να το παρουν...καλλιθεα λοιπον με μια καλη ομαδα και το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να δουλεψουμε καλα αυτες τις μερες και να παμε να τελειωσουμε πρωταθλητες μαζι με το κοσμο μας που θα γεμισει και ειμαι σιγουρος το γηπεδο!καλο πασχα σε ολους !!!
scales84
61-37 με πολυ κακη εμφανιση στο β ημιχρονο..ανωτερος ο πορφυρας και συγχρητηρια για τη δικαια νικη του...ολα τ αλλα αναμενομενα..ισως μονο η τοσο ευκολη νικη του φοινικα...
basket30
QUOTE(scales84 @ Apr 13 2009, 23:39 ) *
61-37 με πολυ κακη εμφανιση στο β ημιχρονο..ανωτερος ο πορφυρας και συγχρητηρια για τη δικαια νικη του...ολα τ αλλα αναμενομενα..ισως μονο η τοσο ευκολη νικη του φοινικα...
ο εσπερος νικησε τον αονα,ο θεμιστοκλης τα μεγαρα, ο αετος μεσα στη μανδρα
scales84
αρα αν πεσουν 5 ακολουθουν μεγαρα-εσπερος τους 3..αν πεσουν 4 ο εσπερος ακομα ελπιζει
themis7
Νικη 86 63 για τον Θεμιστοκλη με τα Μεγαρα!!!

30 ποντους με 8 τριποντα ο ανεπαναληπτος ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ....... 77.gif 77.gif 77.gif

Εμεις δεν εχουμε μεγαλη ιστορια να παιξουμε γι αυτην....

Παιζουμε για την παρτη μας και μονο κι αυτο μας φτανει.....

Καλη συνεχεια στα Μεγαρα....................................................................
........................

http://www.ergorama.gr/themistoklis.html
scales84
θεμη τον γυριζεις στα μπουζουκια και μετα κανει οργια..αυτα ειναι
themis7
ΕΘΝΙΚΟΣ με τα 2 ποδια στην Γ ΕΘΝΙΚΗ .... ( Η αεροσολα του δευτερου ποδιου εξεχει λιγο)

Μοναδικο σεναριο που χανει ο Εθνικος την Ανοδο ειναι

Να χασει απο τον Αετο... Να χασει ο Πορφυρας απο την Βουλα .... Και να κερδισει ο Φοινικας το περα με πανω απο 6π μειον τους ποντους που θα χασει ο Εθνικος απο τον Αετο....

Γνωμη μου μου ειναι οτι δεν γινονται αυτα και τα 3 ταυτοχρονα ποτε....

Ο Πορφυρας εχει ΙΣΧΥΡΟΤΑΤΟ κινητρο να κερδισει την αδιαφορη Βουλα....

Η δευτερη θεση κατω απο συνθηκες οδηγει στην Γ εθνικη....

Οι συνθηκες αυτες ειναι: Nα γινει συγχωνευση ΑΕΛ ΟΛΥΜΠΙΑΣ στην Α1.... Να παιξουν μπαραζ οι 4 2οι των ομιλων της Γ εθνικης .... Το Περαμα να ειναι 2ο απο τον ομιλο του και να ανεβει στα μπαραζ στην Β εθνικη και να ανεβει στην Γ Εθνικη αλλη μια ομαδα της Εσκανα ....
Μακρινο σεναριο αλλα γιατι να μην το παλεψει ο Πορφυρας....


Ειναι γνωστη η συμπαθεια μου για τον Εθνικο .... Δικαιοτατα ανεβαινει αλλα θα μου επιτραπει να πω την γνωμη μου οτι ο Πορφυρας του Πεταλα ισως ηταν η καλυτερη ομαδα φετος...
Απλα οταν ανελαβε ο Πεταλας το τρενο του Εθνικου ειχε μπει ηδη στις ραγες....
scales84
δεν υπαρχει περιπτωση να χασει ο εθνικος στην καλλιθεα...ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΒΕΒΑΙΑ...Ο πορφυρας κι αυτος θα κερδισει και θα βγει 2ος...3ος ο φοινικας και 4οι εμεις...οι 2 πρωτοι ηταν γνωστοι απο τηναρχη στα προγνωστικα τελικα ο 3-4 ημασταν οι εκπληξεις...αρνητικη εκπληξη σιγουρα μακραν του 2ου ο εσπερος...
xontros7
QUOTE(themis7 @ Apr 14 2009, 01:08 ) *
Νικη 86 63 για τον Θεμιστοκλη με τα Μεγαρα!!!

30 ποντους με 8 τριποντα ο ανεπαναληπτος ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ....... 77.gif 77.gif 77.gif

Εμεις δεν εχουμε μεγαλη ιστορια να παιξουμε γι αυτην....

Παιζουμε για την παρτη μας και μονο κι αυτο μας φτανει.....

Καλη συνεχεια στα Μεγαρα....................................................................
........................

http://www.ergorama.gr/themistoklis.html



ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΣΤΕΛΛΙΟΣ απλα MEGA ταλεντ.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
themis7
Οσο αναφορα την ουρα το Περα σωθηκε και μαθηματικα σημερα ακομα κι αν πεσουν 5....
Για μενα ηταν τεραστια επιτυχια γι αυτην την ομαδα που χτυπηθηκε τοσο πολυ απο τους τραυματισμους φετος και σωνεται χαρης στην τεραστια προσπαθεια του Χολεβα και στο ειδικο βαρος του Τσοσκουνογλου.....

Τα Μεγαρα κρατανε την τυχη τους στα χερια τους... Αν κερδισουν στην εδρα τους τον Αρη βγαινουν 5οι απο το τελος και λογικα σωνονται.... Αν δεν κερδισουν και χασει ο Φαρος απο τον Εσπερο στο Κερατσινι τοτε σωνεται ο Εσπερος...

Οποτε μαλλον δυσκολα τα πραγματα για τον ΕΣΠΕΡΟ....
orthografias2
QUOTE(xontros7 @ Apr 14 2009, 02:38 ) *
ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΣΤΕΛΛΙΟΣ απλα MEGA ταλεντ.... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Aκουγετε οτι την ωρα που εβαζε τα τριποντα με το δεξι κραταγε την μπαλα και στο αριστερο ειχε το Marlboro και στον παγκο αντι για isoton η ομαδα του εχει amstel ....
άρρωστος
QUOTE(themis7 @ Apr 14 2009, 01:08 ) *
Νικη 86 63 για τον Θεμιστοκλη με τα Μεγαρα!!!

30 ποντους με 8 τριποντα ο ανεπαναληπτος ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ....... 77.gif 77.gif 77.gif

Εμεις δεν εχουμε μεγαλη ιστορια να παιξουμε γι αυτην....

Παιζουμε για την παρτη μας και μονο κι αυτο μας φτανει.....

Καλη συνεχεια στα Μεγαρα....................................................................
........................

http://www.ergorama.gr/themistoklis.html
Aδερφέ καλά κάνετε και παίζετε για την πάρτη σας και μπράβο σας. Το να μας πικάρεις τώρα που έχουμε την πίκρα μας, και χωρίς να έχουμε να χωρίσουμε τίποτα, και να μην σέβεσαι την ιστορία δεν νομίζω ότι κερδίζεις κάτι. Βέβαια για να κάνουμε κριτική πρώτα να κάνουμε στους εαυτούς μας και μάλιστα αυστηρή. Και εμείς δυστυχώς, που με τις καλοκαιρινές μας επιλογές και τους χειρισμούς μας σε διάφορα θέματα εσωτερικά μέσα στη χρονιά, είμαστε οι πρώτοι που δεν σταθήκαμε στο ύψος μας ανάλογα με την μεγάλη, και ας πειράζει κάποιους, ιστορία μας. Όμως μας δίνεται τώρα μια δεύτερη ευκαιρία να ξεφύγουμε από την μιζέρια και να βρούμε πάλι τον δρόμο μας. Ας σταθούμε τώρα αντάξιοι της ιστορίας μας και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
themis7
QUOTE(άρρωστος @ Apr 14 2009, 12:23 ) *
Aδερφέ καλά κάνετε και παίζετε για την πάρτη σας και μπράβο σας. Το να μας πικάρεις τώρα που έχουμε την πίκρα μας, και χωρίς να έχουμε να χωρίσουμε τίποτα, και να μην σέβεσαι την ιστορία δεν νομίζω ότι κερδίζεις κάτι. Βέβαια για να κάνουμε κριτική πρώτα να κάνουμε στους εαυτούς μας και μάλιστα αυστηρή. Και εμείς δυστυχώς, που με τις καλοκαιρινές μας επιλογές και τους χειρισμούς μας σε διάφορα θέματα εσωτερικά μέσα στη χρονιά, είμαστε οι πρώτοι που δεν σταθήκαμε στο ύψος μας ανάλογα με την μεγάλη, και ας πειράζει κάποιους, ιστορία μας. Όμως μας δίνεται τώρα μια δεύτερη ευκαιρία να ξεφύγουμε από την μιζέρια και να βρούμε πάλι τον δρόμο μας. Ας σταθούμε τώρα αντάξιοι της ιστορίας μας και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

Φιλε συγνωμη δεν ειερωνευτηκα τον ΕΣΠΕΡΟ .... ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ.... Εχω πει κατα καιρους οταν εδω εγραφαν οτι ειμαστε αδιαφοροι κι οτι τα παιδια παιζουν μονο για το επομενο συμβολαιο τους οτι εμεις μπαινουμε μονο για να κερδισουμε.... Οπως καναμε και με τους πρωτοπορους ασχετα αν δεν τα καταφεραμε....
Χθες δεν σου κρυβω οτι ειχα τεραστιο αγχος να κερδισουμε κι οχι γιατι εχω κατι με τα παιδια των Μεγαρων ισα ισα που ειναι και μια πολυ συμπαθης ομαδα.... Αλλα εχω ξαναγραψει και για αλλες περιπτωσεις οτι η γυναικα του καισαρα πρεπει εκτος του να ειναι τιμια να φαινεται κι ολας......
Το παιζουμε για την παρτη μας εχει αλλους αποδεκτες κι οχι βεβαια εσας....

Δεν εχω τιποτα με τον ΕΣΠΕΡΟ και σας ευχομαι καλη επιτυχια σε οτι και να γινει στο μελλον....

Τους μονους που δεν ξεχναω ειναι τους 3 γραφικους φιλαθλους σας που με εβριζαν και με φωναζαν πουλημενο(για τον πρωτο γυρο με τα Μεγαρα...)

Υ.Γ. κατι τελευταιο επειδη δεν εχει τυχει να με γνωρισετε σαν ανθρωπο το μονο που μπορω να σας πω οτι ποτε δεν θα ειρωνευομουν καποιον που περναει μια κριση εστω και πρωσορινη ....
Κανω πολυ χαβαλε και μεγαλη ειρωνια σε πολλα πραγματα ποτε ομως στην στεναχωρια του αλλου ...
Ελπιζω να σε καλυψα....
DEJAN13
αρρωστε μην ακους κανεναν κ οταν η ομαδα θα παιζει στην φυσικη της θεση το πρωτο πραγμα που θα κανεις ειναι να φερεις την σημαια σπιτι της....αλλιως κρεμασε το 4 στο ταβανι.....
hidalgo
QUOTE(άρρωστος @ Apr 14 2009, 13:23 ) *
Aδερφέ καλά κάνετε και παίζετε για την πάρτη σας και μπράβο σας. Το να μας πικάρεις τώρα που έχουμε την πίκρα μας, και χωρίς να έχουμε να χωρίσουμε τίποτα, και να μην σέβεσαι την ιστορία δεν νομίζω ότι κερδίζεις κάτι. Βέβαια για να κάνουμε κριτική πρώτα να κάνουμε στους εαυτούς μας και μάλιστα αυστηρή. Και εμείς δυστυχώς, που με τις καλοκαιρινές μας επιλογές και τους χειρισμούς μας σε διάφορα θέματα εσωτερικά μέσα στη χρονιά, είμαστε οι πρώτοι που δεν σταθήκαμε στο ύψος μας ανάλογα με την μεγάλη, και ας πειράζει κάποιους, ιστορία μας. Όμως μας δίνεται τώρα μια δεύτερη ευκαιρία να ξεφύγουμε από την μιζέρια και να βρούμε πάλι τον δρόμο μας. Ας σταθούμε τώρα αντάξιοι της ιστορίας μας και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

συνχωνευση smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Ο ΓΑΤΟΣ
TSIAPAS THE BEST!
leonkalf
QUOTE (άρρωστος @ Apr 14 2009, 13:31 ) *
Ήρθε λοιπόν η ώρα να τα ακούσεις και εσύ <<φίλε>>. Όπως έγραψα και πιο πάνω μας έφαγαν τα λάθη του καλοκαιριού και βασικά η επιλογή προπονητή. Το λέω και το φωνάζω και μάλιστα επώνυμα γιατί όλοι ξέρουν ποιος είμαι σε αντίθεση με σένα που έδειξες όλη την εμπάθειά σου στο πρόσωπο του Μπεκέ κρύβοντας την ταυτότητά σου ακόμα και στα προσωπικά μηνύματα που ανταλλάξαμε. Και ξέρεις κάτι όλοι έχουν δικαίωμα να έχουν άποψη, σχετικοί ή άσχετοι,μυρίζουν δεν μυρίζουν, μπαμπάδες, μαμάδες, μανατζεράκια αλλά να έχουν το θάρρος της γνώμης τους, να έχουν λύση επόμενη από την υπάρχουσα, να μην είναι εμπαθείς και να μην κρύβονται σαν τα ποντικάκια. Και να είσαι σίγουρος ότι ο πιο αυστηρός κριτής του Μπεκέ είμαι εγώ. Έχουμε μαλώσει μπασκετικά ψάχνοντας να βρούμε τη λύση πολλές φορές αλλά αν ήταν στην ομάδα από το καλοκαίρι θα είμασταν πολύ ψηλότερα με μικρότερο μπάτζετ και καλύτερο ρόστερ γιατί πολύ απλά είναι πρώτα άνθρωπος, πολύ καλός και διαβασμένος προπονητής με τα λάθη του βέβαια όπως όλοι και όχι άσχετος ή λαμόγιο που θα του πασάρουν τα μανατζεράκια όποιους θέλουν σε όποια τιμή θέλουν ούτε είναι τακίμι με κανέναν από αυτούς για να το κάνουν τσιφλίκι τους. Που ήσουν όμως όταν έγιναν αυτά στον Εσπερο;σιωπούσες και επειδή έχω παρατηρήσει ότι γράφεις και στην Β΄Εθνική και στην Α΄και Β΄ΕΣΚΑ και δεν ξέρω και που αλλού μήπως είχες κανένα συμφέρον; δεν περιμένω να απαντήσεις ντόμπρα αλλά τουλάχιστον να μας πεις ποιος προπονητάκος ή μανατζεράκος είσαι. Επειδή όμως ούτε αυτό θα κάνεις θα ξέρεις ότι κουτόχορτο δεν τρώμε μετά από τόσα χρόνια στα γήπεδα. Και προτιμώ να μιλάω και να έρχομαι σε αντιπαράθεση κάποιες φορές με τον Themis7 που και επώνυμα μιλάει και το θάρρος της γνώμης του έχει και καλός και όχι λαμόγιο παράγοντας είναι χωρίς να τον ξέρω προσωπικά αλλά από όσα μου έχουν πει φίλοι του χώρου.

Με αφορμή το παραπάνω post,

παραθέτω τους κανονισμούς 3 & 4 του forum (για υπενθύμιση σε όσους τους έχουν ξεχάσει..)

Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Πιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================

Κανονισμός 4:
  • Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.
Ποινή:
  • Διαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Σε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================


άρρωστε, επειδή ο τρόπος που μιλάς στον συμφορουμίτη σου -και γενικά σε ανθρώπους που κινούνται στο χώρο του μπάσκετ- δεν είναι σωστός και σύμφωνος με τους κανονισμούς, παίρνεις ένα φάουλ και θα σε παρακαλέσω να αναιρέσεις τους χαρακτηρισμούς, να μη δωθεί συνέχεια και να μην επανέλθουμε.
Μπορεί να ξέρεις κάτι παρπάνω από εμάς ή και να έχεις δίκιο αλλά ο τρόπος που το εκφράζεις είναι λάθος. Πες τις απόψεις σου με πιο κόσμιο τρόπο, επειδή εδώ μιλάμε δημόσια.

Παρακαλούμε όλους να σέβεστε το "συνομιλητή" σας είτε είναι επώνυμος είτε ανώνυμος (είναι στα δικαιώματά του, εκτός αν λεει κάτι που πρέπει να το τεκμηριώσει και ζητάμε να υπογράφει τα γραφόμενά του).


Ευχαριστώ, καλή συνέχεια στις συζητήσεις σας.
orthografias2
Πηραν τα αυτια μου οτι ο ΓΑΤΟΣ εχει προταση απο ομαδα της επαρχιας για να την βοηθησει στα play off ως παιχτης με το φαρμακερο του hook shoot... Αν ισχυει αυτο μαθαινω οτι ετοιμαζεται απο γνωστο προεδρο εξορμηση με αεροπλανα και βαπορια για να τον αποθεωσουν στην τελευταια του παρασταση. Επισης συσωμη ομαδα της Α εσκανα θα ειναι στις κερκιδες ντυμενοι ως ΓΑΤΟΙ προς τιμην του ΓΑΤΟΥ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

ΕΛΑ LEO blink.gif blink.gif blink.gif
άρρωστος
QUOTE(leonkalf @ Apr 14 2009, 15:11 ) *
Με αφορμή το παραπάνω post,

παραθέτω τους κανονισμούς 3 & 4 του forum (για υπενθύμιση σε όσους τους έχουν ξεχάσει..)

Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Πρόσθεση 1 φάουλ.
  • Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Πιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================

Κανονισμός 4:
  • Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.
Ποινή:
  • Διαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Σε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================


άρρωστε, επειδή ο τρόπος που μιλάς στον συμφορουμίτη σου -και γενικά σε ανθρώπους που κινούνται στο χώρο του μπάσκετ- δεν είναι σωστός και σύμφωνος με τους κανονισμούς, παίρνεις ένα φάουλ και θα σε παρακαλέσω να αναιρέσεις τους χαρακτηρισμούς, να μη δωθεί συνέχεια και να μην επανέλθουμε.

Παρακαλούμε όλους να σέβεστε το "συνομιλητή" σας είτε είναι επώνυμος είτε ανώνυμος (είναι στα δικαιώματά του, εκτός αν λεει κάτι που πρέπει να το τεκμηριώσει και ζητάμε να υπογράφει τα γραφόμενά του).


Ευχαριστώ, καλή συνέχεια στις συζητήσεις σας.
Φίλε μου αν οι χαρακτηρισμοί προπονητάκος και μανατζεράκος δεν είναι σύμφωνοι με τους κανονισμούς τότε ζητάω συγνώμη από όλους όσους διαβάζουν και γράφουν στο forum αλλά πιστεύω ότι έχουν γραφτεί πολύ πιο σκληρά λόγια και για μιλήσω και με μπασκετικούς όρους πολύ αυστηρό ρε ρεφ!!!!!!!!
themis7
O ΓΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ ΣΕ GARFIELD....

http://aspatotti.gr/garfield.html


http://www.youtube.com/watch?v=wGRFVWXE6y8


ΓΑΤΟΣ IN LOVE............................................................... jedi.gif jedi.gif hippy.gif.jpeg
highaim205
Αλλη μια αγωνιστικη περιοδος φτανει στο τελος της.Ανεξαρτητα απο το ποιος θα ανεβει,αν και πιστευω οτι με εμας καλους (οπως εχω ξαναπει σε ολα σχεδον τα Post μου) δεν εχουμε να φοβηθουμε τιποτα και κανεναν,εχω την πεποιθηση οτι η φετινη περιοδος ηταν απο τις πιο αμφιρροπες και θεαματικες(οσον αφορα τις μεταβολες σε κορυφη και "ουρα").Αποτελεσμα αυτης της -σε γενικες γραμμες- ισοδυναμιας των πρωτοπορων και των ουραγων ειναι η,μεχρι και τωρα,την υστατη στιγμη,αγνοια του ποιος θα κοψει πρωτος το νημα και ποιος θα προλαβει το τραινο της σωτηριας(οπως κοινοτυπα αναφερεται).Ειναι επισης μια χρονια η οποια αφηνει στο διαβα της μια μεγαλη πικρα για την,κατα πως φαινεται,ασταματητη (;;;) κατρακυλα του ιστορικοτατου Εσπερου,ο οποιος ακομα κι αν τελικα σωθει,η κατασταση στην οποια εχει περιελθει,χαρακτηριζεται απλως τραγικη.Επιπλεον ειναι μια χρονια η οποια χαρακτηριστηκε απο αρκετους τραυματισμους παικτων που σιγουρα θα μπορουσαν να παιξουν πρωταγωνιστικο ρολο στις ομαδες τους και στο πρωταθλημα,και που σιγουρα η απουσια τους διαταραξε εντονα τις ισορροπιες στη βαθμολογια και στην εσωτερικη λειτουργια των συλλογων τους,την αγωνιστικη παντα.Ω γεγοναι γεγοναι λοιπον,και με αυτα τα δεδομενα θεωρω οτι η δικη μας διαφενομενη ανοδος στην Γ εθνικη κατηγορια ειναι μια πολυ ευχαριστη εκπληξη στον αντιποδα της δυσαρεστης που προανεφερα(Εσπερος).Με ενα απο τα χαμηλοτερα μπατζετ στην αγορα και επι της ουσιας ζωντας αυτα τα δυο χρονια σαν εξοριστοι μεσα στην ιδια τη χωρα μας,χωρις γηπεδο για προπονησεις και χωρις αγωνιστικη εδρα,θεωρω οτι μονο αθλος μπορει να χαρακτηριστει αυτο που εγινε περυσι και φετος.Θεωρω πως απλως αποδειξαμε εμπρακτα,οτι οσο κι αν το υψος του μπατζετ,κατα γενικη ομολογια,ειναι (ΣΧΕΔΟΝ παντα) σημαντικοτατος παραγοντας για καλες και επιτυχημενες χρονιες,αλλο τοσο τεινει να γινεται πολλες φορες και τεραστιος ανασταλτικος παραγοντας για ενα ευημερες και συμπαγες αγωνιστικο προφιλ(Πορφυρας).Οπως εχω ξαναπει λοιπον,πιστευω οτι το δεσιμο που εχουμε εμεις δυο χρονια τωρα,ειναι παραδειγμα προς μιμηση και αποδειχτηκε πολυ ισχυρο αντιδοτο στα ακριβοθωρητα μπατζετ και στις βαρυγδουπες δηλωσεις.Ανεξαρτητα απο το τι θα κανει του χρονου στη Γ εθνικη (λογικα) ο Εθνικος,κανεις δε μπορει να παραβλεψει οτι αξια βρισκεται εκει ψηλα δυο συνεχομενες χρονιες και οτι η διαφανεια ειναι το κυριο γνωρισμα αυτης της ομαδας.Δε μας χαριστηκε κανεις,ουτε και το θελουμε βεβαιως και νομιζω οτι αυτο δινει ακομα μεγαλυτερη αξια στον αθλο που παλευουμε να φερουμε εις περας.Τη Δευτερα εμεις θα κανουμε αυτο που ξερουμε καλα,να παιζουμε καθαρο μπασκετ και να δινουμε το 100% του εαυτου μας,και ελπιζω οτι κατα τις 23:00(λιγο πριν,λιγο μετα) το story θα εχει ενα πανεμορφο happy end.ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ.
themis7
Επειδη η χρονια τελειωνει ... Για αλλους ευχαριστα για αλλους δυσαρεστα και για αλλους μια απο τα ιδια ορμωμενος απο το post του φιλου του Εσπερου καλο θα ηταν να παρουμε τα μυνηματα της χρονιας....
Θα γραψω την γνωμη μου οπως την αισθανομαι χωρις να εχω την διαθεση να θιξω κανεναν...
Ο αθλητισμος ειναι ενα κοινωνικο φαινομενο και ως τετοιο ωφειλει να το προσεγγισει καποιος...
θεωρω οτι στον ερασιτεχνικο αθλητισμο οπως ειναι και τα σωματεια της ΕΣΚΑΝΑ κλεινει ενας κυκλος που ξεκινησε την δεκαετια του 1980...
Τοτε υπηρξε μια ανθηση των ερασιτεχνικων σωματειων ... Σε καθε γωνια δημιουργηθηκε και απο ενα μικρο ερασιτεχνικο σωματειο απο ανθρωπους που αγαπουσανε τον αθλητισμο χωρις χρηματα με μονο εφοδιο την ορεξη για να προσφερουν κυριως τον χρονο τους και τις γνωσεις τους.... Αυτα τα σωματεια πορευθηκαν για πολλα χρονια βασιζομενοι στην νεολαια τις περιοχης τους ... Φυτωρια και ταλεντα εδιναν ζωη σε αυτες τις ομαδες... Γονεις των παιδιων που επαιζαν τοτε αχολουντουσαν με τα σωματεια και στηριζαν στα μικροεξοδα που ειχαν τοτε... Τα παιδια που επαιζαν ουτε πληρωναν συνδρομες οι προπονητες των παιδικοεφηβικων δεν επαιρναν χρηματα παρα μονο την αναγνωριση της τοπικης κοινωνιας οσο για τις αντρικες ομαδες οι παιχτες επαιρναν κατι σαν οδοιπορικα και ο προπονητης ενα χαρτζιλικακι... Τα γηπεδα ακομα και σε παιχνιδια παιδικοεφηβικων ειχαν πολυ κοσμο και γενικα υπηρχε μια ρομαντικη διαθεση γυρω απο το ερασιτεχνικο μπασκετ....
Στα μεσα της δεκαετιας του 90 οπως σε ολα τα στοιχεια της καθημερινοτητας του Ελληνα ετσι και στον ερασιτεχνικο αθλητισμο εισηλθε το στοιχειο του νεοπλουτισμου... Ανθρωποι που ειχαν 5 δραχμες και μπορουσαν να αναλαβουν διοικητικες θεσεις ακομα κι αν δεν ειχαν ιδεα απο μπασκετ εμφανιζοταν ως προεδροι και ως μεσσιες... Ο ερασιτεχνικος αθλητικος και το μπασκετ εξελιχθηκαν σε μια μπιζνα .... Οι ακδημιες οργανωθηκαν με συνδρομες με σκοπο να πληρωνονται οι προπονητες στα αντρικα μπηκαν χρηματα κι ολο το τοπιο αλλαξε ... Καπιοι θελουν να πιστευουν οτι απλα εξελιχθηκε ... Εγω νομιζω οτι απλα διαβρωθηκε...
Στην αρχη υπηρχε αναπτυξη και επιπεδο ομως σιγα σιγα οι παραγοντες που δεν ειχαν τοσα χρηματα και απλα ειχαν χρονο και μερακι ειτε απομακρυνθηκαν ειτε πηραν δευτερο ρολο... Τα λεφτα ομως επειδη δεν ειναι ποτε απειρα καποια στγμη τελειωνουν ομως τα εξοδα και τα κοστη λειτουργιας παρεμειναν υψηλα μολις ο χρηματοδοτης εφευγε για δικους του λογους απο την ομαδα αρχιζε η κατρακυλα.... Παντα στην αρχη υπηρχε η προσπαθεια σωτηριας απο επιδοξους σωτηρες η απο αλλους ανθρωπους που απλα ηθελαν να βοηθησουν αλλα το μονο που γινοταν ηταν μια απλη χρονικη καθυστερηση σε μια πορεια που ειχε ηδη διαγραφει....
Ο κυκλος λοιπον αυτος σιγα σιγα κλεινει... Οι κυκλοι παντα κλεινουν με απαξιωση και με απεχθεια απεναντι σε κατι που πριν λιγα χρονια ενθουσιαζε.... Παντα ετσι γινεται...
Ο κυκλος εκλεισε και για την κοινωνια μας .... Οποιος μπορει να δει παραεξω πραγματα το αντιλαμβανεται...
Οταν κλεινει με θορυβο ενας κυκλος παντα αθορυβα ανοιγει ενας καινουργιος... Αυτο ωφειλουμε να καταλαβουμε...
Τα χρηματα στον εξω κοσμο σιγα σιγα λιγοστευουν ... Η κριση εχει ακουμπησει ολα τα στρωματα της Ελληνικης οικονομιας... Δυσκολα λοιπον θα βρισκονται ηρωες να συντηρουν τις ομαδες ... Φετος τα κανονια σε πολλες κατηγορειες ηταν μεγαλα ...
Μονο ενα 20% των ομαδων απο Γ εθνικη και κατω πληρωσαν ακριβως τις υποχρεωσεις τους... Πολλες ομαδες δεν εχουν δωσει ουτε τα μισα απο οτι εχουν υποσχεθει... Οποιος δεν καταλαβαινει οτι αυτο το μοντελο χρεωκοπησε τοτε εθελοτυφλει...
Ομαδες σαν και την δικη μας εκανε εξοδα ομαδας που διεκδικουσε ανοδο... Μια ομαδα που δεν εχει ουτε εφηβικα και παιδικα τα μαζεψε με το ζορι για να μην μηδενιστει οπως περυσι... Ομαδες οπως ο Πορφυρας ξοδεψαν 2 χρονιες ενα τσουβαλι χρηματα χωρις να μεινει παρακαταθηκη τιποτα... Απλα για τον εγωισμο της ανοδου... Ακομα και η ανοδος να ερχοταν τι θα γινοταν??? Απλα θα επρεπε να βρεθουν το καλοκαιρι αλλα 150.000 για να σωθει του χρονου η παρτιδα... Κι ο Εθνικος του χρονου παλι στην ιδια αγωνια θα ζει... Αν βγει το μπατζετ...
Το μπασκετ ομως ειναι διασκεδαση και ψυχαγωγια κι οχι αλλος ενας χωρος για να στεναχωριεται καποιος... Η ζωη αλλαζει κι ετσι ωφειλουμε να αλλαξουμε κι εμεις τον τροπο που βλεπουμε τα πραγματα... Χρειαζεται με καθαρο μυαλο να βρουμε μια πιο βιωσιμη κατασταση... Επιστροφη στις ριζες μπορει να ειναι μια λυση... Περισσοτερη ασχολια με τις ακαδημιες και με τα παιδακια γενικως... Το μπασκετ ωφειλει να δινει τροπο σκεψης στα παιδια που ασχολουνται μαζι του κι οχι αλλο ενα νεοπλουτιστικο στυλ... Περισσοτερο χρονο απο τους γονεις για τα παιδια που παιζουν μπασκετ και γενικα σε ενα αλλο τροπο ζωης μεσα απο το μπασκετ....
Απ αυτο το πρισμα οι ανθρωποι του Εσπερου δεν θα πρεπει να στεναχωριουνται για την πτωση η μη της ομαδας ... Αυτο γινεται και στον Πειραικο στον Ιωνικο στον ΣΠΟΡΤΙΓΚ στο Π.Φαληρο και αλλου... Το θεμα ειναι ποιος απ ολους θα δει πρωτος καταματα την αληθεια και θα πρωχορησει στην αλλαγη και θα γυρισει σελιδα... Για ολα αυτα τα ιστορικα σωματεια ειναι μια τεραστια ευκαιρια για μια αυτοκαθαρση και μετα απο λιγο καιρο για μια νεα ενδοξη πορεια... Ακομα και η csska που τωρα μεσουρανει περασε μια 20ετια που βολοδερνε.... Η ζωη κανει κυκλους και οσοι μενουν ενωμενοι στα δυσκολα συντομα ξαναβγαινουν στον αφρο....
Ολοι εχουμε κανει λαθη ομως απο αυτα πρεπει να διδασκομαστε κι οχι απο εγωισμο να τα επαναλαμβανουμε....

Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα τωρα που τελειωνουν οι υποχρεωσεις και λιγο προβληματισμος δεν κανει κακο....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.