Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
sakatis
QUOTE(saxa @ Feb 28 2009, 14:31 ) *
Πραγματικα ρε παιδια θληβερο γεγονος που επισκιαζει τα παντα,ποιες νικες, ποιες ηττες,ποιο πρωταθλημα?πιστευω πως απ αυτη την ηττα δεν υπαρχει ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ και πως ολη η κατηγορια νοιωθει ηττημενη.Θερμα συλληπητηρια στην οικογενεια του,ναναι καλα να τον θυμουνται,για να νοιωθει και οΒασιλης απο εκει που ειναι παντα ΝΙΚΗΤΗΣ.




πραγματι..τετοιες ωρες δεν μπορεις να ασχοληθεις μ' αλλα πραγματα...τα συλλυπητηρια μου στην οικογενεια του αλλα και στον φαρο.
hidalgo
ξερει κανεις αν οι τιμωριες εθνικου-πορφυρα,εχουν εκτιθει
highaim205
QUOTE(hidalgo @ Mar 5 2009, 00:28 ) *
ξερει κανεις αν οι τιμωριες εθνικου-πορφυρα,εχουν εκτιθει

Οσον αφορα τον Πορφυρα απο οσα γνωριζω,ναι εχει εκτιθει η τιμωρια του δεν μπορω ομως να το πω με σιγουρια.Ο Εθνικος παντως,ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι δεν εχει να εκτισει περαιτερω ποινη.
pitto
Καλημέρα παιδιά

ξέρει κάποιος που παίζει ο Αετός στις 16/03/2009 ?

Ευχαριστω
highaim205
QUOTE(pitto @ Mar 5 2009, 10:41 ) *
Καλημέρα παιδιά

ξέρει κάποιος που παίζει ο Αετός στις 16/03/2009 ?

Ευχαριστω

Αν μπεις στο site eskana.gr μπορεις να βρεις οποιαδηποτε πληροφορια θες για το προγραμμα του πρωταθληματος.
pitto
QUOTE(highaim205 @ Mar 5 2009, 11:25 ) *
Αν μπεις στο site eskana.gr μπορεις να βρεις οποιαδηποτε πληροφορια θες για το προγραμμα του πρωταθληματος.


Ευχαριστώ πολύ

16/3/2009 21:30 ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟΚ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

παίζει ένα φιλαράκι μου στον Αετό, και θα είμαι Αθηνα εκείνη την μέρα, μπορεί να πάω να τον δω....
themis7
Σημερα στα γραφεια της ΕΣΚΑΝΑ ειχαμε αναστατωση...
Τα 2/3 των διατητων της ενωσης του Πειραια που ειχαν οριστει να σφυριξουν στα παιχνιδια της Δευτερας δηλωσαν κολυμα εκφραζοντας ετσι την δυσαρεσκεια τους για τους διαιτητες που οριζονται απο την ενωση της Αθηνας...
Οπως ολοι καταλαβαινουμε τα πραγματα εχουν φτασει στα ορια τους ...
Καποιος πρεπει να παρει την ευθυνη να καθαρισει επιτελους τον χωρο...
Αυτοι πρεπει και ωφειλουν να ειναι οι ανθρωποι που διοικουν την ΕΣΚΑΝΑ ...

Ειναι τουλαχιστον περιεργο να οριζονται συνεχεια στα δυσκολα ματς διαιτητες της Αθηνας που οριζονται μαλιστα τελευταια στιγμη!!!!!!!

Υπαρχουν ανθρωποι και μεσα στην ΕΣΚΑΝΑ αλλα και μεσα στην ενωση των διατητων που θελουν επιτελους να ξεκαθαρισει η κατασταση ...
Βεβαια για ευνοητους λογους υπαρχουν καπιοι που αρεσκονται στην κατασταση αυτη...

Οποτε οπως καταλαβαινετε η αγωνιστικη της Δευτερας ειναι στον αερα...
2007
Συλυπητηρια στην οικογενεια του και λυπάμαι γιατί ο Καλιακούδας ήταν καλός άνθρωπος και τον είχα σε εκτίμηση
leonkalf
QUOTE (themis7 @ Mar 6 2009, 19:45 ) *
Σημερα στα γραφεια της ΕΣΚΑΝΑ ειχαμε αναστατωση...
Τα 2/3 των διατητων της ενωσης του Πειραια που ειχαν οριστει να σφυριξουν στα παιχνιδια της Δευτερας δηλωσαν κολυμα εκφραζοντας ετσι την δυσαρεσκεια τους για τους διαιτητες που οριζονται απο την ενωση της Αθηνας...
Οπως ολοι καταλαβαινουμε τα πραγματα εχουν φτασει στα ορια τους ...
Καποιος πρεπει να παρει την ευθυνη να καθαρισει επιτελους τον χωρο...
Αυτοι πρεπει και ωφειλουν να ειναι οι ανθρωποι που διοικουν την ΕΣΚΑΝΑ ...

Ειναι τουλαχιστον περιεργο να οριζονται συνεχεια στα δυσκολα ματς διαιτητες της Αθηνας που οριζονται μαλιστα τελευταια στιγμη!!!!!!!

Υπαρχουν ανθρωποι και μεσα στην ΕΣΚΑΝΑ αλλα και μεσα στην ενωση των διατητων που θελουν επιτελους να ξεκαθαρισει η κατασταση ...
Βεβαια για ευνοητους λογους υπαρχουν καπιοι που αρεσκονται στην κατασταση αυτη...

Οποτε οπως καταλαβαινετε η αγωνιστικη της Δευτερας ειναι στον αερα...

Για το συγκεκριμένο θέμα, γράψτε τις απόψεις σας στο topic ΕΣΚΑΝΑ (κάντε κλικ εδώ για μεταφορά σας εκεί).
Είναι αρκετά σοβαρό και υπάρχει θέμα..
άρρωστος
QUOTE(themis7 @ Mar 6 2009, 19:45 ) *
Σημερα στα γραφεια της ΕΣΚΑΝΑ ειχαμε αναστατωση...
Τα 2/3 των διατητων της ενωσης του Πειραια που ειχαν οριστει να σφυριξουν στα παιχνιδια της Δευτερας δηλωσαν κολυμα εκφραζοντας ετσι την δυσαρεσκεια τους για τους διαιτητες που οριζονται απο την ενωση της Αθηνας...
Οπως ολοι καταλαβαινουμε τα πραγματα εχουν φτασει στα ορια τους ...
Καποιος πρεπει να παρει την ευθυνη να καθαρισει επιτελους τον χωρο...
Αυτοι πρεπει και ωφειλουν να ειναι οι ανθρωποι που διοικουν την ΕΣΚΑΝΑ ...

Ειναι τουλαχιστον περιεργο να οριζονται συνεχεια στα δυσκολα ματς διαιτητες της Αθηνας που οριζονται μαλιστα τελευταια στιγμη!!!!!!!

Υπαρχουν ανθρωποι και μεσα στην ΕΣΚΑΝΑ αλλα και μεσα στην ενωση των διατητων που θελουν επιτελους να ξεκαθαρισει η κατασταση ...
Βεβαια για ευνοητους λογους υπαρχουν καπιοι που αρεσκονται στην κατασταση αυτη...

Οποτε οπως καταλαβαινετε η αγωνιστικη της Δευτερας ειναι στον αερα...

Εάν έχεις στοιχεία να τα βγάλεις στη φόρα για να μας ''ανοίξεις'' τα μάτια και σε εμάς τους άσχετους που ασχολούμαστε με τον Έσπερο 25 χρόνια και να αφήσεις τα προσωπικά μηνύματα. Όταν λες βαριές κουβέντες μπροστά σε κόσμο θα μάθεις να το φτάνεις μέχρι το τέλος .
themis7
QUOTE(άρρωστος @ Mar 9 2009, 08:15 ) *
Εάν έχεις στοιχεία να τα βγάλεις στη φόρα για να μας ''ανοίξεις'' τα μάτια και σε εμάς τους άσχετους που ασχολούμαστε με τον Έσπερο 25 χρόνια και να αφήσεις τα προσωπικά μηνύματα. Όταν λες βαριές κουβέντες μπροστά σε κόσμο θα μάθεις να το φτάνεις μέχρι το τέλος .

Tο τι θα κανω εγω ειναι δικο μου θεμα... Συντομα θα δεις... Δεν δεχομαι ανωνυμες υποδειξεις....
Σημερα ειμαι καλεσμενος 17.15 στα γραφεια της ΕΣΚΑΝΑ για απολογια... Αν θελεις ελα να ακουσεις πραγματα που ωφειλατε εσεις που εισαστε 25 χρονια στον χωρο να τα κανετε για να τα φτιαξετε... Δεν εχω κατι με τον Εσπερο ... Μιλησα ηδη με τον προεδρο της ομαδας του Εσπερου και εχω δωσει εξηγησεις ...
Μην ξεχνας οτι εγω εχω παραιτηθει μετα το παιχνιδι με τον Εθνικο ... Σου υπενθυμιζω οτι καθομαι στην ομαδα μονο για τα παιδια και τον προπονητη που με τιμουν με την παρουσια τους και κανουν την προσπαθεια τους να μεινουμε στην κατηγορια...
Μετα το τελος της χρονιας αποχορω και αφηνω τους παλιους να συνεχισουν το υπεροχο εργο τους...


άρρωστος
QUOTE(themis7 @ Mar 9 2009, 09:38 ) *
Tο τι θα κανω εγω ειναι δικο μου θεμα... Συντομα θα δεις... Δεν δεχομαι ανωνυμες υποδειξεις....
Σημερα ειμαι καλεσμενος 17.15 στα γραφεια της ΕΣΚΑΝΑ για απολογια... Αν θελεις ελα να ακουσεις πραγματα που ωφειλατε εσεις που εισαστε 25 χρονια στον χωρο να τα κανετε για να τα φτιαξετε... Δεν εχω κατι με τον Εσπερο ... Μιλησα ηδη με τον προεδρο της ομαδας του Εσπερου και εχω δωσει εξηγησεις ...
Μην ξεχνας οτι εγω εχω παραιτηθει μετα το παιχνιδι με τον Εθνικο ... Σου υπενθυμιζω οτι καθομαι στην ομαδα μονο για τα παιδια και τον προπονητη που με τιμουν με την παρουσια τους και κανουν την προσπαθεια τους να μεινουμε στην κατηγορια...
Μετα το τελος της χρονιας αποχορω και αφηνω τους παλιους να συνεχισουν το υπεροχο εργο τους...

Το αν θα απολογηθείς στην ΕΣΚΑΝΑ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ) ή στην FIBA δεν με ενδιαφέρει καθόλου. To ότι μίλησες με τον πρόεδρο το ξέρω αλλά όταν ισχυρίζεσαι ότι μια διαιτητής χρηματίστηκε σε κάποιο ματς τότε φίλε μου πιστεύω ότι πρέπει να δώσεις εξηγήσεις.Αν θέλεις να σου πω τη γνώμη μου το μπάσκετ βρωμάει όπως και η κοινωνία. Για να γίνει κάτι θέλει ριζικές αλλαγές όπως να παίζουν από Α΄2 και κάτω μέχρι 3 πάνω από 32, 4 κάτω από 23, να μην επιτρέπεται μεταγραφή στα παιδοεφηβικά εκτός των μετοικήσεων, η Β΄Εθνική να έχει 2 όμιλους των 16 γιατί οι μετακινήσεις είναι πολλές και μεγάλες και η ομοσπονδία αργεί να δώσει τα λεφτά τα οποία είναι και λίγα γι αυτές, Γ΄Εθνική να μην υπάρχει για τον προηγούμενο λόγο και γιατί σε μια χώρα 10 εκατομμυρίων δε δικαιολογείται να υπάρχουν τόσες ομάδες στις Εθνικές κατηγορίες ούτε αναπτυξιακό μπάσκετ υπάρχει γιατί σχεδόν όλες οι επαρχιακές ομάδες παίζουν με επτά οκτώ Αθηναίους ή Θεσσαλονικείς ή εκτός του νομού τους παίχτες και δεν καταλαβαίνω το λόγο που θα πρέπει να πάει π.χ. ο Έσπερος ή ο κάθε Έσπερος στο Κρανίδι ή στο κάθε Κρανίδι . Αν δεν μπορώ να είμαι στην Β΄Εθνική τότε προτιμώ να παίζουμε μεταξύ μας εδώ χωρίς μετακινήσεις και πέρα των εντάσεων μέσα στα παιχνίδια να φεύγουμε αγκαλιά για καμμιά ταβέρνα μετά.Αυτά και άλλα πολλά πρέπει να γίνουν αλλά ποιοι να τα σκεφτούν και να τα βάλουν σε εφαρμογή τα γερόντια της ΕΟΚ ή της ΕΣΚΑΝΑ;όπως και εμείς που ασχολούμαστε με τις ομάδες πρέπει να μην μπαίνουμε στα παιχνίδια των παιχτών και των μάνατζερς στο θέμα των χρημάτων ειδικά σε αυτές τις κατηγορίες.
Jabar
QUOTE(άρρωστος @ Mar 9 2009, 11:09 ) *
Το αν θα απολογηθείς στην ΕΣΚΑΝΑ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ) ή στην FIBA δεν με ενδιαφέρει καθόλου. To ότι μίλησες με τον πρόεδρο το ξέρω αλλά όταν ισχυρίζεσαι ότι μια διαιτητής χρηματίστηκε σε κάποιο ματς τότε φίλε μου πιστεύω ότι πρέπει να δώσεις εξηγήσεις.Αν θέλεις να σου πω τη γνώμη μου το μπάσκετ βρωμάει όπως και η κοινωνία. Για να γίνει κάτι θέλει ριζικές αλλαγές όπως να παίζουν από Α΄2 και κάτω μέχρι 3 πάνω από 32, 4 κάτω από 23, να μην επιτρέπεται μεταγραφή στα παιδοεφηβικά εκτός των μετοικήσεων, η Β΄Εθνική να έχει 2 όμιλους των 16 γιατί οι μετακινήσεις είναι πολλές και μεγάλες και η ομοσπονδία αργεί να δώσει τα λεφτά τα οποία είναι και λίγα γι αυτές, Γ΄Εθνική να μην υπάρχει για τον προηγούμενο λόγο και γιατί σε μια χώρα 10 εκατομμυρίων δε δικαιολογείται να υπάρχουν τόσες ομάδες στις Εθνικές κατηγορίες ούτε αναπτυξιακό μπάσκετ υπάρχει γιατί σχεδόν όλες οι επαρχιακές ομάδες παίζουν με επτά οκτώ Αθηναίους ή Θεσσαλονικείς ή εκτός του νομού τους παίχτες και δεν καταλαβαίνω το λόγο που θα πρέπει να πάει π.χ. ο Έσπερος ή ο κάθε Έσπερος στο Κρανίδι ή στο κάθε Κρανίδι . Αν δεν μπορώ να είμαι στην Β΄Εθνική τότε προτιμώ να παίζουμε μεταξύ μας εδώ χωρίς μετακινήσεις και πέρα των εντάσεων μέσα στα παιχνίδια να φεύγουμε αγκαλιά για καμμιά ταβέρνα μετά.Αυτά και άλλα πολλά πρέπει να γίνουν αλλά ποιοι να τα σκεφτούν και να τα βάλουν σε εφαρμογή τα γερόντια της ΕΟΚ ή της ΕΣΚΑΝΑ;όπως και εμείς που ασχολούμαστε με τις ομάδες πρέπει να μην μπαίνουμε στα παιχνίδια των παιχτών και των μάνατζερς στο θέμα των χρημάτων ειδικά σε αυτές τις κατηγορίες.
Ενδιαφέρουσες απόψεις και γενικά σε σωστή κατεύθυνση.Θα σε παρακαλούσα να πας στο ειδικό τόπικ με τις θεσμικές αλλαγές (κλικ εδώ)και να γράψεις αναλυτικά.Καλό θα είναι να αρχίσει μία σωστή συζήτηση για το μπάσκετ πέρα από τα μικρά και οπαδικά που μας τυφλώνουν υπάρχει το άθλημα να μας ενώνει.
άρρωστος
QUOTE(Jabar @ Mar 9 2009, 12:15 ) *
Ενδιαφέρουσες απόψεις και γενικά σε σωστή κατεύθυνση.Θα σε παρακαλούσα να πας στο ειδικό τόπικ με τις θεσμικές αλλαγές (κλικ εδώ)και να γράψεις αναλυτικά.Καλό θα είναι να αρχίσει μία σωστή συζήτηση για το μπάσκετ πέρα από τα μικρά και οπαδικά που μας τυφλώνουν υπάρχει το άθλημα να μας ενώνει.

Φίλε Jabar θα γράψω αναλυτικά αύριο γιατί σήμερα είναι μέρα αγώνων αν και δε ξέρω αν μπορούμε να πετύχουμε κάτι γιατί και στο παρελθόν που έχουμε κάνει συγκεκριμένες προτάσεις προς την ΕΟΚ δεν έγινε τίποτα!!!!
hidalgo
πορφυρας-εσπερος 1,(ρεζιλικια στο παγκο του πορφυρα,πηγαν να πλακωθουν μομτζος-καπελερης στους 20 ποντους
διαφορα σε ενα ταιμ)τραγικος ο εσπερος, τραυματισμος πολυζου(μαλλον διαστρεμα) εφυγε υποβασταζομενος
gate14
Ο Εθνικος καπου 15-16 ποντους καθαρισε τον Αρη Νικαιας και συνεχιζει αγωνα αγωνα για το 6 στα 6
Ο Πορφυρας οπως ειπε ο φιλος HIDALGO κερδισε τον Εσπερο η Ελευθερια καπου 10 ποντους τα Μεγαρα και σημαντικο διπλο του Φοινικα μεσα στην Βουλα
Οποιος γνωριζει τα υπολοιπα αποτελεσματα ας ενημερωσει
Ethnikaras
86-70 o Εθνικός τον Άρη Νίκαιας.
Απλό, όμορφο, ανοικτό μπάσκετ και απο τις 2 ομάδες.
Γρήγορο παιχνίδι, σε κάποια σημεία οι επιθέσεις γινόντουσαν στα 7-8'', αρκετοί αιφνιδιασμοί, ωραίο θέαμα κατά διαστήματα.
Στα τελευταία λεπτά με την διαφορά στους 20 πόντους, έγιναν πολλές αλλαγές και απο τις 2 ομάδες, πήραν χρόνο όλοι οι παίκτες.
Ο Άρης μείωσε στο 3 δεκάλεπτο αρκετά μια διαφορά που είχε φτιάξει ο Εθνικός, αλλά δεν μπόρεσε να συνεχίσει σε τόσο έντονη πίεση, φορτώθηκε με φάουλ και το σέντερ και δεν άντεξε...
Εμείς κάπως νευρικοί σε κάποια σημεία, δεν δώσαμε δικαιώματα πάντως.
Κάναμε αυτό που έπρεπε.
Οι διαιτητές πρέπει να ήταν απο ΕΣΚΑ μεριά...
Άγνωστοι και θεωρώ ότι έπαιξαν καλά, ο αρσενικός ήταν ιδιαίτερα αυστηρός ειδικά σε μια φάση το παράκανε, αλλά ψιλά γράμματα...
Η Κυρία άψογη, τα πήγε πολύ καλά.
Σε γενικές γραμμές ένα ευχάριστο βράδυ για εμάς...
Ότι πρέπει για μια δύσκολη τριάδα αγώνων που μας περιμένει....
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ !!!
basket30
QUOTE(gate14 @ Mar 9 2009, 23:45 ) *
Ο Εθνικος καπου 15-16 ποντους καθαρισε τον Αρη Νικαιας και συνεχιζει αγωνα αγωνα για το 6 στα 6
Ο Πορφυρας οπως ειπε ο φιλος HIDALGO κερδισε τον Εσπερο η Ελευθερια καπου 10 ποντους τα Μεγαρα και σημαντικο διπλο του Φοινικα μεσα στην Βουλα
Οποιος γνωριζει τα υπολοιπα αποτελεσματα ας ενημερωσει

Ο Αετος για την αξιοπιστια του πρωταθληματος 77-65 τον Αονα, ο θεμιστοκλης +3 τον Φαρο και η Μανδρα νικησε το Περα
ARVI
QUOTE(hidalgo @ Mar 9 2009, 23:17 ) *
πορφυρας-εσπερος 1,(ρεζιλικια στο παγκο του πορφυρα,πηγαν να πλακωθουν μομτζος-καπελερης στους 20 ποντους
διαφορα σε ενα ταιμ)τραγικος ο εσπερος, τραυματισμος πολυζου(μαλλον διαστρεμα) εφυγε υποβασταζομενος

εύκολα τον έσπερο όντως....βαριά η έκφραση ρεζιλίκια...φίλε μου αν έχεις παίξει μπάσκετ ή γενικά κάποιο σπορ, οφείλεις να ξέρεις ότι ένταση μπορεί να δημιουργηθεί....απο εκεί και πέρα επειδή κάθε ομάδα είναι μία οικογένεια(και στα καλύτερα σπίτια μπορεί να υπάρξουν τσακωμοί) το θέμα τελείωσε και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα....
υπάρχουν πολλά που μπορεί να ήταν πιο ενδιαφέρον απο αυτό τον τσακωμο και θα μπορούσες να σχολιάσεις αλλα δυστυχώς πιο πολύ σε ενδιαφέρει να μας δημιουργήσεις πρόβλημα....εκτός αν κάνω λάθος...
scales84
τελικα η αγωνιστικη εγινε κανονικα..εμεις κερδισαμε 84-72 τα μεγαρα τα οποια για 33 λεπτα σταθηκαν ως ισο προς ισο και μαλιστα ειχαν συνεχως το προβαδισμα μεχρι εκεινο το σημειο.τοτε με ενα επιμερους 15-0 καναμε το 64-63 79-63 και μια δυσκολη επικρατηση τη μετατρεψαμε σε ευκολη..συνεχιζουμε κι οπου βγει..

ο φοινικας κερδισε 46-56 με την βουλα να παιζει χωρις σπυριδακη και τον χαλαρη απροπονητο
leonkalf
Τα χθεσινά αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής και η βαθμολογία:

Φάρος - Θεμιστοκλής 80-83
Αετός Καλλ. - ΑΟΝΑ 77–65
Ελευθερία Μοσχ. - Μέγαρα 84-72
Πρωτέας Β. - Φοίνικας Πειρ. 46-56
Πορφύρας – Έσπερος 82-58
Εθνικός - Άρης Νικ.86-70
Μανδραϊκός - Πέρα 74–58


Βαθμολογία
(σε 20 αγ.)
1. Εθνικός 1514- 1372 16-4 36
---------------------------------------------------------------------------
2 Πορφύρας 1390- 1181 16-4 36
3 Φοίνικας Πειρ. 1351- 1235 15-5 35
4. Ελευθερία 1370- 1303 15-5 35
5. Πρωτέας Βούλας 1451-1354 13-7 33
6. Αετός Καλλ. 1358-1341 12-8 32
7. Θεμιστοκλής 1429- 1389 9-11 29
8. Άρης Νικαίας 1283-1344 9-11 29
9 Πέρα 1271-1414 9-11 29
10. Έσπερος 1437-1453 7-13 27
11. Μέγαρα 1323-1438 6-14 26
-----------------------------------------------------------------------------
12. Μανδραϊκός 1350-1404 5-15 25
13. ΑΟΝΑ 1233- 1378 5-15 25
14 Φάρος 1374-1508 3-17 23


Η ερχόμενη 21η αγωνιστική (16/3/09): Θεμιστοκλής - Αετός Καλλ., ΑΟΝΑ – Ελευθερία, Μέγαρα - Πρωτέας Β., Έσπερος - Φοίνικας Πειρ., Άρης Νικ. – Φάρος, Πέρα – Εθνικός, Πορφύρας - Μανδραϊκός
hidalgo
για τη μαχη παραμονης καμια προβλεψη?
με πειραικο να πεφτει σιγουρα κ νικαια να τη γλιτωνει μετα τη νικη σε ιωνικο ν.φ
μενει μονο η προ να κινδινευει κ αυτη για μπαραζ οποτε αν πεσουν 2 απο γ εθνικη παμε
για 4 να πεφτουν.
μεγαρα,εσπερος,θεμιστοκλης,περα ειναι κατα τη γνωμη μου η σειρα κ εξηγω.

μεγαρα 26 =χειροτερη ομαδα απο ολους,κ παιζει εκτος στον εσπερο
εσπερος 27 =μπεκες με 5 στα 14 απ οταν ανελαβε παραμενει για να ολοκληρωσει το εργο του
θεμιστοκλης 29 =με προβληματα κ αβεβαιοτητα για το μελλον(κυριως οικονομικα)
περα 29 =με πολλες ατυχιες κατα τη διαρκεια της σεζον οι οποιες συνεχιζονται
themis7
θεμιστοκλης 29 =με προβληματα κ αβεβαιοτητα για το μελλον(κυριως οικονομικα)

Συγνωμη αλλα τι εννοεις οικονομικα προβληματα??? Η ομαδα εχει ως στοχο να τελειωσει το πρωταθλημα με οσο το δυνατον περισσοτερες νικες...
Στον οικονομικο τομεα δεν υπαρχει ουτε ενα ευρω που να χρωσταει η ομαδα σε παιχτη μεχρι και το τελος της χρονιας...
Ισως η μοναδικη ομαδα...
traxonas
QUOTE(hidalgo @ Mar 10 2009, 16:08 ) *
για τη μαχη παραμονης καμια προβλεψη?
με πειραικο να πεφτει σιγουρα κ νικαια να τη γλιτωνει μετα τη νικη σε ιωνικο ν.φ
μενει μονο η προ να κινδινευει κ αυτη για μπαραζ οποτε αν πεσουν 2 απο γ εθνικη παμε
για 4 να πεφτουν.

Πιστευω οτι ο Πειραικος θα περασει τη Νικοπολη η θα ισοβαθμισει μαζι της(και παλι εχει πλεονεκτημα +8).
Το υπολοιπο προγραμμα ειναι πολυ δυσκολο για την Πρεβεζα και πιστευω οτι σε δυο αγωνιστικες οι
δυο ομαδες θα ειναι ισοβαθμες.
provokatoras
[quote name='hidalgo' date='Mar 10 2009, 16:08 ' post='280353']
για τη μαχη παραμονης καμια προβλεψη?

Με τα τελευταια αποτελεσματα και το προγραμμα των ομαδων στη γ πιστευω πως απο την Α δε θα πέσουν παραπάνω απο 3 ομάδες!
Με Φαρο να έχει πεσει ηδη και με ΑΟΝΑ,ΜΑΝΔΡΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΡΑ να παλευουν για μια θέση παραπονης!

Οποτε το ενδιαφέρον του πρωταθληματος είναι στην ουρα με παραπανω ομαδες και στη κορυφη με ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΡΦΥΡΑ να ξεκαθαριζουν την μεθεπομενη αγωνιστικη μεταξυ τους!
hidalgo
QUOTE(themis7 @ Mar 10 2009, 16:16 ) *
θεμιστοκλης 29 =με προβληματα κ αβεβαιοτητα για το μελλον(κυριως οικονομικα)

Συγνωμη αλλα τι εννοεις οικονομικα προβληματα??? Η ομαδα εχει ως στοχο να τελειωσει το πρωταθλημα με οσο το δυνατον περισσοτερες νικες...
Στον οικονομικο τομεα δεν υπαρχει ουτε ενα ευρω που να χρωσταει η ομαδα σε παιχτη μεχρι και το τελος της χρονιας...
Ισως η μοναδικη ομαδα...

εννοω οτι οι περισοτεροι παιχτες εχουν αρχισει κ ψαχνονται για του χρονου οποτε
λογικο ειναι να κοιτανε να ανεβασουν το κασε τους αδιαφοροντας για τη πορεια της ομαδας
,λογω της αβεβαιωτητας που υπαρχει,διαφορετικα γνωριζουν ολοι οτι αποτελεις εγγυηση
provokatoras
QUOTE(ARVI @ Mar 10 2009, 00:44 ) *
εύκολα τον έσπερο όντως....βαριά η έκφραση ρεζιλίκια...φίλε μου αν έχεις παίξει μπάσκετ ή γενικά κάποιο σπορ, οφείλεις να ξέρεις ότι ένταση μπορεί να δημιουργηθεί....απο εκεί και πέρα επειδή κάθε ομάδα είναι μία οικογένεια(και στα καλύτερα σπίτια μπορεί να υπάρξουν τσακωμοί) το θέμα τελείωσε και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα....
υπάρχουν πολλά που μπορεί να ήταν πιο ενδιαφέρον απο αυτό τον τσακωμο και θα μπορούσες να σχολιάσεις αλλα δυστυχώς πιο πολύ σε ενδιαφέρει να μας δημιουργήσεις πρόβλημα....εκτός αν κάνω λάθος...



Φιλε ΑrVI αλλο ενταση κ αλλο να πανε να πλακωθουνε μεταξυ τους οι παιχτες κ ειδικα οταν ενα ματς ειναι στους 20 ποντους τι ενταση να υπαρχει?
Δηλαδη αν τσακωνοντουσαν παιχτες του εσπερου θα επρεπε να παρουν τα πιστολια?
Σας βλεπω να χανετε απο τον εθνικο και να αρχιζετε τις φαπες εκει στο πειραια ολοι με ολους..........
μη σκισεται μονο το δερματινο του μπενιση γιατι εχει 5.000€...... 24.gif 24.gif 24.gif
underdog
QUOTE(hidalgo @ Mar 10 2009, 16:08 ) *
για τη μαχη παραμονης καμια προβλεψη?
με πειραικο να πεφτει σιγουρα κ νικαια να τη γλιτωνει μετα τη νικη σε ιωνικο ν.φ
μενει μονο η προ να κινδινευει κ αυτη για μπαραζ οποτε αν πεσουν 2 απο γ εθνικη παμε
για 4 να πεφτουν.
μεγαρα,εσπερος,θεμιστοκλης,περα ειναι κατα τη γνωμη μου η σειρα κ εξηγω.

μεγαρα 26 =χειροτερη ομαδα απο ολους,κ παιζει εκτος στον εσπερο
εσπερος 27 =μπεκες με 5 στα 14 απ οταν ανελαβε παραμενει για να ολοκληρωσει το εργο του
θεμιστοκλης 29 =με προβληματα κ αβεβαιοτητα για το μελλον(κυριως οικονομικα)
περα 29 =με πολλες ατυχιες κατα τη διαρκεια της σεζον οι οποιες συνεχιζονται



Φίλε hidalgo ,στο πολύ επίκαιρο σχόλιο σου για υποβιβασμό, έχω την εντύπωση ότι τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα από ότι δείχνουν . Από την Α’ ΕΣΚΑΝΑ , πρέπει να είμαστε έτοιμοι να δεχθούμε την πτώση 6 ομάδων ( και νομίζω ότι σε όλες τις ομάδες που εμπλέκονται , αυτό έχουν κατά νου .). Τώρα όσο αναφορά τις προβλέψεις , δύσκολο , αν και μια πρόχειρη ματιά στις υπόλοιπες 6 αγωνιστικές και καλώς εχόντων των πραγμάτων , σύμφωνα με την δυναμικότητα των ομάδων τα αναμενόμενα αποτελέσματα έχουν :

εναπομείναντες αγώνες 6 :

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ : νικ. 4 - ήττες 2 σύνολο βαθμών 10 +29 = 39
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ : ¨ 3 - ¨ 3 ¨ 9 + 29= 38
ΠΕΡΑ : ¨ 2 - ¨ 4 ¨ 8 + 29= 37
ΕΣΠΕΡΟΣ : ¨ 3 - ¨ 3 ¨ 9 + 27= 36
ΜΕΓΑΡΑ : ¨ 1 - ¨ 5 ¨ 7 + 26 = 33

Ζητούμενο στα παραπάνω η υπέρβαση από μια ή περισσότερες ομάδες.


Τώρα βέβαια θα μου πεις , δεν είναι τόσο εύκολο , και θα έχεις δίκιο , βλέπεις παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο, ( αγωνιστική κατάσταση ομάδας , οικονομικά , διαιτησία , δηλώσεις , θέληση για παραμονή , φιλικά σωματεία , κλπ. ). Πάντως το ευχάριστο είναι ότι καμιά ομάδα δεν φαίνεται να τα παρατάει , και αυτό ίσως δώσει ένα πολύ καλό φινάλε.

Υγ. : να μην ξεχάσω να πω ότι συμφωνώ απολύτως με τα σχόλια σου για την κάθε ομάδα, και ας φωνάζει όσο θέλει ο Θεμης , λες και δεν καταλαβαίνει ότι αναφέρεσαι στο μέλλον της ομάδας και όχι στο παρών !!!!!!
dirk10
QUOTE(themis7 @ Mar 10 2009, 17:16 ) *
θεμιστοκλης 29 =με προβληματα κ αβεβαιοτητα για το μελλον(κυριως οικονομικα)

Συγνωμη αλλα τι εννοεις οικονομικα προβληματα??? Η ομαδα εχει ως στοχο να τελειωσει το πρωταθλημα με οσο το δυνατον περισσοτερες νικες...
Στον οικονομικο τομεα δεν υπαρχει ουτε ενα ευρω που να χρωσταει η ομαδα σε παιχτη μεχρι και το τελος της χρονιας...
Ισως η μοναδικη ομαδα...

mhpws να ερθεις κατα νικαια μερια να ασχοληθεις με τα οικονομικα ??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif (πλακα κανω)
provokatoras
[quote name='underdog' date='Mar 10 2009, 18:09 ' post='280385']
Φίλε hidalgo ,στο πολύ επίκαιρο σχόλιο σου για υποβιβασμό, έχω την εντύπωση ότι τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα από ότι δείχνουν . Από την Α’ ΕΣΚΑΝΑ , πρέπει να είμαστε έτοιμοι να δεχθούμε την πτώση 6 ομάδων ( και νομίζω ότι σε όλες τις ομάδες που εμπλέκονται , αυτό έχουν κατά νου .). Τώρα όσο αναφορά τις προβλέψεις , δύσκολο , αν και μια πρόχειρη ματιά στις υπόλοιπες 6 αγωνιστικές και καλώς εχόντων των πραγμάτων , σύμφωνα με την δυναμικότητα των ομάδων τα αναμενόμενα αποτελέσματα έχουν :

Μη λεμε οτι θελουμε!
Για να πεσουν 6 ομαδες φιλε μου πρεπει να πεσουν απο τη γ 4 ομαδες της εσκανα!
τοσες καλα καλα δεν εχει η γ πως θα πεσουν!
ο μονος που θα κινδυνεψει ειναι ο πειραικος που και να πεσει δεν επειρεάζει ομαδα της εσκανα!
τωρα για να πεσει 4ος απο την Α εσκανα πρεπει να χασει το μπαραζ ενας εκ του Ιωνικου η προο που μαλλον θα παιξει!
Οποτε αυτα που λες ειναι λιγο ακυρα εκτος αν πιστευεις πως μπορει να κινδυνεψει το περαμα η ο κρονος.......
scales84
προβοκατορα ομαδες εσκανα υπαρχουν μπολικες...περαμα-ελευσινα-κρονος-μιλωνας-αλιμος-πειραικος-ιωνικος-προοδευτικη..δλδ 8..απλα πλεον το να πεσουν 4 ειναι οντως δυσκολο..ολα δειχνουν πειραικο και προο στα μπαραζ...
hidalgo
QUOTE(scales84 @ Mar 10 2009, 20:31 ) *
προβοκατορα ομαδες εσκανα υπαρχουν μπολικες...περαμα-ελευσινα-κρονος-μιλωνας-αλιμος-πειραικος-ιωνικος-προοδευτικη..δλδ 8..απλα πλεον το να πεσουν 4 ειναι οντως δυσκολο..ολα δειχνουν πειραικο και προο στα μπαραζ...

κ γω αυτο βλεπω ως αρκετα πιθανοτερο οποτε να παμε για 3 η 4 αν πεσει η προο
rover6
QUOTE(hidalgo @ Mar 10 2009, 21:23 ) *
κ γω αυτο βλεπω ως αρκετα πιθανοτερο οποτε να παμε για 3 η 4 αν πεσει η προο

παντως φιλοι μιλαμε πλεον για ποιοι θα πεσουν ενω ειχα κουβεντα με προπονητη της κατηγοριας μας και μου ειπε κατι πονηρο.
μεχρι τελους φιλοι το πιο ευκολο προγραμμα ειναι του φοινικα ,αφου υπαρχει η μονομαχια εθνικου - πορφυρα και καποια πονηρα οχι τοσο δυσκολα και για τους δυο ,ενω ο φοινικας εχει πολυ βατο προγραμμα, και ενα βαθμο πισω.

λετε???????? να τρελαθουμε στο τελος? και στο λαου λαου και ενω σκοτωνονται ολοι οι αλλοι να την κανει ο αντιπαθητικος προπονητης ........ για αυτοκτονια λεμε τωρα ph34r.gif
scales84
ισχυει αυτο που λες...βεβαια αν πχ κερδισει ο πορφυρας μεσα στον εθνικο τον φοινικα δεν τον βολευει γιατι δεν εχει την ισοβαθμια..ο φοινικας εχει τωρα πολυ πονηρο ματσακι με τον εσπερο που παιζει τ ζωη του...
ok!!
QUOTE(rover6 @ Mar 10 2009, 21:51 ) *
παντως φιλοι μιλαμε πλεον για ποιοι θα πεσουν ενω ειχα κουβεντα με προπονητη της κατηγοριας μας και μου ειπε κατι πονηρο.
μεχρι τελους φιλοι το πιο ευκολο προγραμμα ειναι του φοινικα ,αφου υπαρχει η μονομαχια εθνικου - πορφυρα και καποια πονηρα οχι τοσο δυσκολα και για τους δυο ,ενω ο φοινικας εχει πολυ βατο προγραμμα, και ενα βαθμο πισω.

λετε???????? να τρελαθουμε στο τελος? και στο λαου λαου και ενω σκοτωνονται ολοι οι αλλοι να την κανει ο αντιπαθητικος προπονητης ........ για αυτοκτονια λεμε τωρα ph34r.gif

Για ποιόν αναφέρεσαι ότι είναι ο αντιπαθητικός και γιατί?είναι προσωπική σου άποψη αλλά από περιέργια ρωτάω. πάντως δεν κερδίζει με τίποτα ο Πορφύρας μέσα στη Δραπετσώνα,άρα Εθνικός μάλλον πρώτος
hidalgo
QUOTE(scales84 @ Mar 11 2009, 00:15 ) *
ισχυει αυτο που λες...βεβαια αν πχ κερδισει ο πορφυρας μεσα στον εθνικο τον φοινικα δεν τον βολευει γιατι δεν εχει την ισοβαθμια..ο φοινικας εχει τωρα πολυ πονηρο ματσακι με τον εσπερο που παιζει τ ζωη του...

Philipou
QUOTE(hidalgo @ Mar 10 2009, 17:27 ) *
εννοω οτι οι περισοτεροι παιχτες εχουν αρχισει κ ψαχνονται για του χρονου οποτε
λογικο ειναι να κοιτανε να ανεβασουν το κασε τους αδιαφοροντας για τη πορεια της ομαδας
,λογω της αβεβαιωτητας που υπαρχει,διαφορετικα γνωριζουν ολοι οτι αποτελεις εγγυηση

Φιλε μου επειδη εχεις μαλλον μαυρα μεσανυχτα κ λες πραγματα τα οποια δεν ισχυουν ( μιας κ δεν εισαι μελος της), να σου πω εγω πο ειμαι μεσα σ αυτη την ομαδα πως ειμαστε ολοι πληρωμςνοι κ μαλιστα πριν την ωρα μας που αυτο δεν υπαρχει σε καμμια ομαδα και πως επισης για του χρονου δεν σκεφτεται κανεισ να φυγει εκτοσ κ αν ο προεδρος(Τσαπας) δεν τον θελει ο ιδιοσ στην ομαδα κ μονο γι αυτο! νομιζω πως οι συνθηκεσ τησ ομαδασ αυτησ ειναι δυσκολο να βρεθουν καπου αλλου για εναν αθλητη! ... ακουσε με για να στο λεω κατι παραπανω ξερω! Αρα φιλε ασε τισ συκοφαντιες κ ασχολησου με ομαδες που γνωριζεισ πραγματικα γεγονοτα!
rover6
QUOTE(ok!! @ Mar 11 2009, 00:49 ) *
Για ποιόν αναφέρεσαι ότι είναι ο αντιπαθητικός και γιατί?είναι προσωπική σου άποψη αλλά από περιέργια ρωτάω. πάντως δεν κερδίζει με τίποτα ο Πορφύρας μέσα στη Δραπετσώνα,άρα Εθνικός μάλλον πρώτος

φυσικα και ειναι προσωπκη μου αποψη,αλλωστε καποιους συμπαθουμε και καποιους οχι ,και αναφερομαι στον προπονητη του φοινικα,για να λυσω την απορια.
επειδη στο αθλημα τα εχουμε δει ολα λεω οτι δεν ειναι και μακρυνη πιθανοτητα να δουμε και κανενα περιεργο.
hidalgo
QUOTE(Philipou @ Mar 11 2009, 10:12 ) *
Φιλε μου επειδη εχεις μαλλον μαυρα μεσανυχτα κ λες πραγματα τα οποια δεν ισχυουν ( μιας κ δεν εισαι μελος της), να σου πω εγω πο ειμαι μεσα σ αυτη την ομαδα πως ειμαστε ολοι πληρωμςνοι κ μαλιστα πριν την ωρα μας που αυτο δεν υπαρχει σε καμμια ομαδα και πως επισης για του χρονου δεν σκεφτεται κανεισ να φυγει εκτοσ κ αν ο προεδρος(Τσαπας) δεν τον θελει ο ιδιοσ στην ομαδα κ μονο γι αυτο! νομιζω πως οι συνθηκεσ τησ ομαδασ αυτησ ειναι δυσκολο να βρεθουν καπου αλλου για εναν αθλητη! ... ακουσε με για να στο λεω κατι παραπανω ξερω! Αρα φιλε ασε τισ συκοφαντιες κ ασχολησου με ομαδες που γνωριζεισ πραγματικα γεγονοτα!

εχω ηδη διευκρινησει τις αποψεις μου σε αναλογη απορια του θεμις7,ενω αν διαβαζες προσεκτικα κ ο
αντερντογκ καταλαβε το νοημα της παραθεσης μου.
εσυ μαλλον ψαχνεσε ,αλλωστε οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται. icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
saxa
QUOTE(ok!! @ Mar 11 2009, 00:49 ) *
Για ποιόν αναφέρεσαι ότι είναι ο αντιπαθητικός και γιατί?είναι προσωπική σου άποψη αλλά από περιέργια ρωτάω. πάντως δεν κερδίζει με τίποτα ο Πορφύρας μέσα στη Δραπετσώνα,άρα Εθνικός μάλλον πρώτος

Συμφωνω και εγω μαζι σου οτι ο Πορφυρας δεν κερδιζει με τιποτα μεσα στον Εθνικο,και ειμαι πεπισμενος γι αυτο απ το παιχνιδι του Θεμιστοκλη με τον Εθνικο που επελεξα να δω την συγκεκριμενη μερα,δεν υπηρχε περιπτωση με τιποτα να κερδισει ο Θεμιστοκλης μα με ΤΙΠΟΤΑ μιλαμε και ετσι εγινε μεγαλη σφαγη .Να θυμασται απο τωρα σας το λεω οτι και στο παιχνιδι Εθνικου-Πορφυρα οι γκριζοι λυκοι θα κανουν παλι ομορφιες.Μεγαλο παιχνιδι ειδα προχθες[ΤΑΥΡΟΣ-ΙΛΙΟΝ],παιδια μηλαμε για καλο μπασκετ απο δυο ομαδες που αν ηταν στην ΕΣΚΑΝΑ θα εκαναν παρτυ σε καθε παιχνιδι
themis7
Παιδια με ολο τον σεβασμο στις αποψεις σας εχω να καταθεσω τα εξης για σας βοηθησει στις αποριες σας...
Το οικονομικο θεμα το εχουμε συζητησει και δεν υπαρχει λογος να το αναφερουμε...
Αποψη μου ειναι οτι ολα τα παιδια που ειναι τωρα στην ομαδα το τελευταιo πραγμα που τους ενδιαφερει αυτην την στιγμη ειναι τα χρηματα της ομαδας και το που θα παιζουν του χρονου αν χρειαστει να φυγουν...
Εχουν αποδειξει οτι παιζουν για την ομαδα και εχουν παιξει παρα πολλες φορες τραυματιες ακομα κι οταν ο γιατρος κι ο φυσοθεραπευτης το απαγορευαν... Αυτο εμενα μου λεει πολλα... Εκτος λοιπον απο τα παιδια που ηταν και περυσι και συνεχιζουν ακομα να βοηθανε τα μεγιστα εχω να πω οτι και τα παιδια που εχουν ερθει φετος εχουν κανει την μεγαλυτερη δυνατη προσπαθεια... Τωρα αν μερικα αποτελεσματα μας απογοητευσαν δεν τρεχει και κατι ... Στην ζωη δεν υπαρχουν μονο οι νικες αλλα και οι ηττες ... Οι μαγκες και οι φιλοι φαινονται στα δυσκολα ... Τα παιδια που συνεχιζουν εχουν αποδειξει οτι δεν τα παρατανε...
Αν με ρωτησετε λοιπον τωρα αν ξαναρχιζε η χρονια και επρεπε να επιλεξω παλι παιχτες να ειστε σιγουροι οτι παλι τα παιδια που ειναι σημερα στην ομαδα θα διαλεγα με το ιδιο ακριβως κοστος... Για μενα δεν παιζουν ρολο μονο τα αποτελεσματα ... Τα παιδια ολα ειναι και φιλοι και ειμαι υπερηφανος που τους εχω φιλους και που εχουμε μοιραστει ευχαριστες και δυσαρεστες στιγμες με καποιους μια και με καποιους αλλους παραπανω χρονιες...
Απο αυτην την αποψη θεωρω οτι ειναι αδικο γι αυτους οτι δεν εχουν το μυαλο τους στην ομαδα και οτι ψαχνουν να βρουν ομαδα για του χρονου...
Αληθεια παντως αν ειμουν στην θεση των Φωστερη, Φιλλιπου, Τσελεμπη, Μαρκοπουλου, Τζαγκαρακη , Γρηγορακη , Ιωαννιδη δεν θα ειχα ιδιατερη ανασφαλεια αν θα βρω ομαδα το καλοκαιρι... Ποιος δεν θα τους ηθελε στην ομαδα του????
Αυτο λοιπον που θελω να τονισω ειναι οτι τα παιδια ειναι συγκεντρωμενα στην ομαδα ειναι σπανιοι χαρακτηρες και ακομα και αν δεν τα καταφερουμε να μεινουμε στην κατηγορια τι να κανουμε???
c est la vie...
toro_loco
QUOTE(rover6 @ Mar 11 2009, 10:28 ) *
φυσικα και ειναι προσωπκη μου αποψη,αλλωστε καποιους συμπαθουμε και καποιους οχι ,και αναφερομαι στον προπονητη του φοινικα,για να λυσω την απορια.
επειδη στο αθλημα τα εχουμε δει ολα λεω οτι δεν ειναι και μακρυνη πιθανοτητα να δουμε και κανενα περιεργο.


Δεν τυχαίνει να γνωρίζω προσωπικά τον άνθρωπο, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για τον χαρακτήρα του. Πάντως η εικόνα που έχω γι 'αυτόν σαν προπονητή είναι πως δουλεύει σκληρά και πως όπου εργάζεται συνήθως φέρνει αποτελέσματα. Αν και νομίζω πως είναι η πρώτη φορά που κάνει πρωταθλητισμό στην Α'. Τέλος πάντων...
Ο Φοίνικας εννοείται πως δεν είναι καθόλου ξεγραμμένος. Έχει να παίξει μια ματσάρα τη Δευτέρα στον Έσπερο και αν κερδίσει και μείνει κοντά, στη συνέχεια έχει το πιο βατό πρόγραμμα απ' όλους. Περιμένοντας και το Εθνικός-Πορφύρας (που και εγώ εκτιμώ πως δύσκολσ θα φύγει από τον άσο).
Αν το Εθνικός -Πορφύρας έρθει τελικά άσος, ουσιαστικά ο Πορφύρας τελειώνει, γιατί σε οποιαδήποτε ισοβαθμία με τον Εθνικό (είτε μόνοι τους, είτε μαζί με Φοίνικα) χάνει, οπότε ψάχνει για δύο ήττες του Εθνικού (και μόνο νίκες δικές του) πράγμα που εγώ θεωρώ δύσκολο.
Αντίθετα, ο Φοίνικας, θα ψάχνει για ένα στραβοπάτημα του Εθνικού, ώστε να ισοβαθμήσει μαζί του.
Και τι γίνεται σε αυτή την ισοβαθμία; Και οι δύο είχαν κερδίσει με +11, άρα πάμε για συνολική διαφορά πόντων!!!
Όλα αυτά βέβαια αφήνοντας έξω την Ελευθερία, που πίστεύω πως τουλάχιστον φέτος, δεν είναι ακόμα έτοιμη για πρωταθλητισμό. Αν και μπορεί να πέφτω έξω......
highaim205
Απο οσα μπορω να θυμαμαι οσον αφορα τα "ντερμπυ" με τους πελατες μας απο Σαλπεας μερια,σε 10 περιπου μερες το φιλοθεαμον κοινο δε θα πρεπει να περιμενει ενα ματς "επιτομη" του μπασκετ αλλα,αλλο ενα ματς που θα κριθει στο πολυ ξυλο και στο ποσο η διπλη "απειλη" με τις σφυριχτρες θα ειναι αντικειμενικη και θα παιξει στα ισα τον αδυναμο,φτωχο και χωρις "ακρες" Εθνικο απεναντι στο μεγαθηριο και ζαμπλουτο και πολλα υποσχομενο του χρονου στη Γ' Εθνικη,Πορφυρα.Στοιχιωδως σχετικος να εισαι με την πορτοκαλι Θεα,τη λεξη "μπαλα" απλα να ξερεις να προφερεις,πρεπει να καταλαβαινεις οτι ο Θεμιστοκλης μας νικησε επειδη κοιμομαστε.7.899.567 ματς να ξαναπαιζαμε,θα εχανε,και τη φιμολογια περι διαιτησιας την ακουω βερεσε.Ειναι ΑΝΑΓΚΗ καποια στιγμη να σταματησει η εμπαθεια που δημιουργειται απο καποιους "τυφλους" του αθληματος απεναντι σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ δεν τους αρεσει και δεν πηγαινει οπως το περιμεναν.Δυο χρονια στον Εθνικο,εχω βαρεθει να ακουω για διαιτησια και για παιχνιδια που πηραμε εξ'αιτιας της,τη στιγμη που οποιοσδηποτε αλλος λογος(οτι παιζουμε το καλυτερο μπασκετ στην κατηγορια ή οτι τις δεδομενες στιγμες πιανουμε υψηλα standards αποδοσεων,πχ.)ειναι απλα μια μικρη αληθεια που κρινει το εκαστοτε αποτελεσμα.Πολυ θα χαρω λοιπον να δω για αλλη μια χρονια τους παμπολλους προπονητες της εξεδρας που θα κατακλεισουν τη Δρατσα στις 23/3/09,να σχολιαζουν και να κρινουν οτιδηποτε θα λαμβανει χωρα εντος των 4 γραμμων και να καταθετουν την πολυπειρη και ψαγμενη αποψη τους την επομενη μερα ,εδω μεσα.ΜΑΘΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΠΑΣΚΕΤ!!!!Αιντε!!!!
Jabar
Για να μην αδικούμε προσπάθειες και ιδρώτα ομάδων αφήστε απέξω διαιτησία και διασυνδέσεις με ομάδες.Ελεύθερα μπορεί να κρίνει κανείς συγκεκριμένη διαιτησία ,αλλά όχι να τη συνδέει με ομάδες και κεντρική κατεύθυνση.Αδικούμε και τους περισσότερους διαιτητές ,έτσι.Οπως έχει ξαναγραφεί οποιαδήποτε καταγγελία,όχι κριτική ενυπόγραφα και με τυχόν στοιχεία να παρατίθενται.
themis7
QUOTE(highaim205 @ Mar 12 2009, 08:27 ) *
Απο οσα μπορω να θυμαμαι οσον αφορα τα "ντερμπυ" με τους πελατες μας απο Σαλπεας μερια,σε 10 περιπου μερες το φιλοθεαμον κοινο δε θα πρεπει να περιμενει ενα ματς "επιτομη" του μπασκετ αλλα,αλλο ενα ματς που θα κριθει στο πολυ ξυλο και στο ποσο η διπλη "απειλη" με τις σφυριχτρες θα ειναι αντικειμενικη και θα παιξει στα ισα τον αδυναμο,φτωχο και χωρις "ακρες" Εθνικο απεναντι στο μεγαθηριο και ζαμπλουτο και πολλα υποσχομενο του χρονου στη Γ' Εθνικη,Πορφυρα.Στοιχιωδως σχετικος να εισαι με την πορτοκαλι Θεα,τη λεξη "μπαλα" απλα να ξερεις να προφερεις,πρεπει να καταλαβαινεις οτι ο Θεμιστοκλης μας νικησε επειδη κοιμομαστε.7.899.567 ματς να ξαναπαιζαμε,θα εχανε,και τη φιμολογια περι διαιτησιας την ακουω βερεσε.Ειναι ΑΝΑΓΚΗ καποια στιγμη να σταματησει η εμπαθεια που δημιουργειται απο καποιους "τυφλους" του αθληματος απεναντι σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ δεν τους αρεσει και δεν πηγαινει οπως το περιμεναν.Δυο χρονια στον Εθνικο,εχω βαρεθει να ακουω για διαιτησια και για παιχνιδια που πηραμε εξ'αιτιας της,τη στιγμη που οποιοσδηποτε αλλος λογος(οτι παιζουμε το καλυτερο μπασκετ στην κατηγορια ή οτι τις δεδομενες στιγμες πιανουμε υψηλα standards αποδοσεων,πχ.)ειναι απλα μια μικρη αληθεια που κρινει το εκαστοτε αποτελεσμα.Πολυ θα χαρω λοιπον να δω για αλλη μια χρονια τους παμπολλους προπονητες της εξεδρας που θα κατακλεισουν τη Δρατσα στις 23/3/09,να σχολιαζουν και να κρινουν οτιδηποτε θα λαμβανει χωρα εντος των 4 γραμμων και να καταθετουν την πολυπειρη και ψαγμενη αποψη τους την επομενη μερα ,εδω μεσα.ΜΑΘΑΜΕ ΟΛΟλΙ ΜΠΑΣΚΕΤ!!!!Αιντε!!!!


Φιλε highaim205 διαπιστωνω μια αλλαζονικη συπεριφορα στα τελευταια σου posts! Ειναι σιγουρο οτι στον Α γυρο με τους Μαγγωνακη κα Μπικα να εγγυωνται την διεξαγωγη του αγωνα σας κερδισαμε καθαρα και ειμασταν και σε ολο το ματς οδηγοι... Το αν κοιμηθηκατε εσεις δεν απασχολει κανεναν... Παντως κανατε αλλη μια εβδομαδα χουζουρι πριν ξυπνησετε γιατι χασατε ευκολα και την επομενη αγωνιστικη πο τον Αρη... Αρα μαλλον ντεφορμε εισασταν ... Απλα λιγο πριν το ματς με τον Πορφυρα οι ανθρωποι του Πορφυρα εκαναν το λαθος να μπουν στο forum να γραψουν αλλαζονικα posts οτι θα φυγετε με σκυφτο το κεφαλι κτλ και ξυπνησαν τον εγωισμο σας... Θα σου θυμισω λοιπον οτι και τοτε τους ειχα γραψει να μην προκαλουν γιατι υπαρχει θεια δικη και μετα το ματς ειχα γραψει οτι ο Πορφυρας με την αλλαζονικη του συμπεριφορα το μονο που καταφερε ειναι να ξυπνησει το πληγωμενο εκεινη την εποχη θηριο που λεγοταν Εθνικος... Προσεχε μην πεσεις στην ιδια παγιδα...
Οσο για το ματς του Β γυρου και για τις ακρες ... Ρωτα καλυτερα τους ανθρωπους της ομαδας σου... (Αληθεια μαλλον τυχαιο θα ειναι το γεγονος οτι κοντος που σας ειχε κανει πλακα στον Α γυρο ειχε 4 φαουλ στο 5... και μαλλον τυχαια η ομαδα που επαιξε 35 λεπτα ζωνη ειχε τα διπλσια φαουλ...) Αστο θα παει μακρια οι βαλιτσα και θα με απειλουν παλι για μυνησεις ανθρωποι τυχαρπαστοι και δεν εχω ορεξη...
Οσοι ξερουν πρωσοπα και καταστασεις ξερουν καλα την συμπαθεια που εχω στον Εθνικο και στους ανθρωπους του... Ομως παιδια χαμηλωστε λιγο ... Η ομαδα του Πορφυρα με τον κο Πεταλα στον παγκο ειναι αηητητη και δειχνει να εχει βρει τον δρομο της... Φαβορι παραμενει ο Εθνικος αλλα μην ξεχνατε οτι και εσεις στο κυπελλο παιζατε με καλυτερες ομαδες κι ομως επειδη πηγατε με χαμηλα το κεφαλι και συγκεντρωμενοι φυγατε θριαμβευτες και με ψηλα το κεφαλι... Αρα λοιπον αφου εχετε δοκιμασμενη συνταγη επιτυχιας αφησε τα 7899567 ματς γιατι οσα δεν φερνει ο χρονος τα φερνει η στιγμη....
highaim205
QUOTE(themis7 @ Mar 12 2009, 09:41 ) *
Φιλε highaim205 διαπιστωνω μια αλλαζονικη συπεριφορα στα τελευταια σου posts! Ειναι σιγουρο οτι στον Α γυρο με τους Μαγγωνακη κα Μπικα να εγγυωνται την διεξαγωγη του αγωνα σας κερδισαμε καθαρα και ειμασταν και σε ολο το ματς οδηγοι... Το αν κοιμηθηκατε εσεις δεν απασχολει κανεναν... Παντως κανατε αλλη μια εβδομαδα χουζουρι πριν ξυπνησετε γιατι χασατε ευκολα και την επομενη αγωνιστικη πο τον Αρη... Αρα μαλλον ντεφορμε εισασταν ... Απλα λιγο πριν το ματς με τον Πορφυρα οι ανθρωποι του Πορφυρα εκαναν το λαθος να μπουν στο forum να γραψουν αλλαζονικα posts οτι θα φυγετε με σκυφτο το κεφαλι κτλ και ξυπνησαν τον εγωισμο σας... Θα σου θυμισω λοιπον οτι και τοτε τους ειχα γραψει να μην προκαλουν γιατι υπαρχει θεια δικη και μετα το ματς ειχα γραψει οτι ο Πορφυρας με την αλλαζονικη του συμπεριφορα το μονο που καταφερε ειναι να ξυπνησει το πληγωμενο εκεινη την εποχη θηριο που λεγοταν Εθνικος... Προσεχε μην πεσεις στην ιδια παγιδα...
Οσο για το ματς του Β γυρου και για τις ακρες ... Ρωτα καλυτερα τους ανθρωπους της ομαδας σου... (Αληθεια μαλλον τυχαιο θα ειναι το γεγονος οτι κοντος που σας ειχε κανει πλακα στον Α γυρο ειχε 4 φαουλ στο 5... και μαλλον τυχαια η ομαδα που επαιξε 35 λεπτα ζωνη ειχε τα διπλσια φαουλ...) Αστο θα παει μακρια οι βαλιτσα και θα με απειλουν παλι για μυνησεις ανθρωποι τυχαρπαστοι και δεν εχω ορεξη...
Οσοι ξερουν πρωσοπα και καταστασεις ξερουν καλα την συμπαθεια που εχω στον Εθνικο και στους ανθρωπους του... Ομως παιδια χαμηλωστε λιγο ... Η ομαδα του Πορφυρα με τον κο Πεταλα στον παγκο ειναι αηητητη και δειχνει να εχει βρει τον δρομο της... Φαβορι παραμενει ο Εθνικος αλλα μην ξεχνατε οτι και εσεις στο κυπελλο παιζατε με καλυτερες ομαδες κι ομως επειδη πηγατε με χαμηλα το κεφαλι και συγκεντρωμενοι φυγατε θριαμβευτες και με ψηλα το κεφαλι... Αρα λοιπον αφου εχετε δοκιμασμενη συνταγη επιτυχιας αφησε τα 7899567 ματς γιατι οσα δεν φερνει ο χρονος τα φερνει η στιγμη....
Συμφωνω και επαυξανω σε οσα ειπες.Ολα ειναι πολυ σωστα οπως και το οτι ειμασταν ντεφορμε την περιοδο που βρεθηκαμε αντιμετωποι.Υπερβολη ηταν αυτο που ειπα για τα μεταξυ μας παιχνιδια,και ζητω συγνωμη αν προσβληθηκες αλλα πιστευω οτι ειμαστε καλυτεροι απο εσας και δυσκολα θα μας ξανακερδισετε οσες φορες κι αν παιξουμε και ειμαστε και οι δυο πολυ καλοι την ιδια μερα.Αυτο εννοουσα.Οσο για την διαιτησια,εξακολουθω να λεω οτι ειμαστε οι λιγοτερο ευνοημενοι σε ολον αυτον τον καιρο που αγωνιζομαι στην ομαδα και πως ΟΤΙ εχουμε πετυχει,το εχουμε πετυχει χωρις παρασκηνιο οπως θες ή σε βολευει να λες.Τις μερες που ειμαστε κακοι,εχουμε χασει δικαια και αυτο,νομιζω,τα λεει ολα.Οποτε επρεπε να χασουμε,χασαμε.Ποιο σπρωξιμο απο διαιτησια,λοιπον???Ειναι λαθος να προσπαθειτε να μειωνετε την προσπαθεια και τον κοπο καποιων παιδιων επειδη εκαναν τη μεγαλη εκπληξη,μεχρι σημερα.Αυτο λεω και κλεινω το θεμα.Αλλωστε δεν εχουμε να χωρισουμε και τιποτα.Ισα ισα που στην ομαδα σου,αγωνιζονται και φιλοι μου οι οποιοι μονο καλα λογια εχουν να πουν και για εσενα και για τον Εθνικο.
themis7
QUOTE(highaim205 @ Mar 12 2009, 10:26 ) *
Συμφωνω και επαυξανω σε οσα ειπες.Ολα ειναι πολυ σωστα οπως και το οτι ειμασταν ντεφορμε την περιοδο που βρεθηκαμε αντιμετωποι.Υπερβολη ηταν αυτο που ειπα για τα μεταξυ μας παιχνιδια,και ζητω συγνωμη αν προσβληθηκες αλλα πιστευω οτι ειμαστε καλυτεροι απο εσας και δυσκολα θα μας ξανακερδισετε οσες φορες κι αν παιξουμε και ειμαστε και οι δυο πολυ καλοι την ιδια μερα.Αυτο εννοουσα.Οσο για την διαιτησια,εξακολουθω να λεω οτι ειμαστε οι λιγοτερο ευνοημενοι σε ολον αυτον τον καιρο που αγωνιζομαι στην ομαδα και πως ΟΤΙ εχουμε πετυχει,το εχουμε πετυχει χωρις παρασκηνιο οπως θες ή σε βολευει να λες.Τις μερες που ειμαστε κακοι,εχουμε χασει δικαια και αυτο,νομιζω,τα λεει ολα.Οποτε επρεπε να χασουμε,χασαμε.Ποιο σπρωξιμο απο διαιτησια,λοιπον???Ειναι λαθος να προσπαθειτε να μειωνετε την προσπαθεια και τον κοπο καποιων παιδιων επειδη εκαναν τη μεγαλη εκπληξη,μεχρι σημερα.Αυτο λεω και κλεινω το θεμα.Αλλωστε δεν εχουμε να χωρισουμε και τιποτα.Ισα ισα που στην ομαδα σου,αγωνιζονται και φιλοι μου οι οποιοι μονο καλα λογια εχουν να πουν και για εσενα και για τον Εθνικο.

Δεν ειπα ποτε οτι ειμαστε καλυτεροι απο εσας ενοοειτε ... Θα ειμουν γραφικος αν το ισχυριζομουν αυτο ... Εχετε αποδειξει οτι δικαια ειστε στην πρωτη θεση,,, Δεν μπορει ο 7ος να λεει οτι ειναι καλυτερος απο τον 1ο !!! Δεν εχω μειωσει την προσπαθεια σας ΠΟΤΕ ισα ισα που την εχω εκθειασει απο εδω απειρες φορες... Καλη συνεχεια...
scales84
γιατι θεωρειται εκπληκξη οτι ο εθνικος ειναι πρωτος οταν το καλοκαιρι μαζι με τον πορφυρα θεωρηθηκε απο τα φαβορι για την ανοδο?τωρα για τ αλλα που λες....
provokatoras
QUOTE(terminator @ Mar 12 2009, 15:19 ) *
esu prin kala kala xekinisi to match les gia dietisia..???mipws eisai mantis??h pipws piges se xartorixtra na sou pei to mellon?? smiley.gif smiley.gif smiley.gif polles anakrivies les k dimiourgis klima xwris logo!!!
aaa...k kati akoma...k vevea o porfiras einai polla uposxomenos gia tin g' ethnikh...poios tha einai o ethnikos pou den exei gipedo gipedo na kanei proponhsh 69.gif 69.gif 69.gif h pou den exei dioikish 68.gif 68.gif
prosexe pws milas gia omades pou den gnwrizeis....


ισχυει πως ο πορφυρας δεν εχει κανει ηττα εκτος εδρας ενω οι και οι 4 ηττες εχουν γινει στο γηπεδό του?
Αυτα δε γινονται
Ο εθνικος εχει χάσει αλλο στο γηπεδο του εκτος απο την ελευθερία?
scales84
ναι ο πορφυρας εχει 4 ηττες εντος αφου ακομα και το ματς με τον φοινικα που ναι κοινη εδρα ηταν τυπικα γηπεδουχος..

ο εθνικος εχει χασει απο τον θεμιστοκλ στη δραπετσων παλι στην παραταση
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.