Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
kallithea
ΑΟΝΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ 63-48 (από 48-48).

Πάνω που νόμιζα ότι τα είχα δει όλα...

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ σε ΟΛΟΥΣ.

ΥΓ1:
Πρίν αρκετά χρόνια, προπονητής ποδοσφαίρου
ξεκινούσε την καλοκαιρινή προετοιμασία με "θεωρία επί πίνακος".
Άρχιζε πάντα με τα 'βασικά':
"Μπάλα είναι σφαιρικό αντικείμενο, που κινείται στο χώρο".

ΥΓ2:
Γυρνώντας σπίτι από την Αργυρούπολη,
ο Νίκος, που μικρός είχε προλάβει τον ΕΣΠΕΡΟ
στην Α1' (1989-1990, 1999-2000) και στην Α2' Εθνική (1990-1999, 2000-2001), με ρώτησε:
"Δεν θα ήταν πιο σωστό εδώ και μερικά χρόνια
ο εκάστοτε υπεύθυνος για το μπάσκετ ανδρών του ΕΣΠΕΡΟΥ να ονομάζεται
Θιασάρχης;"

highaim205
Καλημεριζω ολους τους συναθλητες και μη και ευχομαι σε ολους καλες γιορτες με υγεια και καλη επιστροφη στις αγωνιστικες υποχρεωσεις.Αν και μολις σημερα εγινα μελος,παρακολουθω εδω και πολυ καιρο το forum και εχω αναγνωρισει αρκετους φιλους και νυν ή πρωην συμπαικτες και μπορω να πω οτι το βρισκω ιδιαιτερως επιτυχημενο και ενδιαφερον.Να ευχηθω λοιπον καλη πορεια και υπολοιπο πρωταθληματος σε ολους και με χαρα περιμενω να συμμετασχω στις συνομιλιες σας.
eskanakias
ρε τον εσπερο.κριμα.....θα κανει και αλλες ζημιες εκει ο αονα παντως.μεγαλη παιχταρα ο τσαγκαρακης και μεγαλη απωλεια σιγουρα.με μαρκοπουλο απο κατω ειναι πολυ δυνατο διδυμο.θεμης πως ητανε το παιχνιδι,ποιοι πηγανε καλα και απο τους δυο?θα συμφωνησω και εγω οτι εθνικος και πορφυρας μεχρι τελους.αν αντεξει ο εθνικος λογο ροστερ που δεν εχει και τοσες λυσεις και αν τον αφησουνε μπορει να τον χτυπησει smiley.gif
alithias
ΠΟΡΦΥΡΑΣ κανει χριστουγεννα μονος πρωτος 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Με σκληρη αμυνα χτες δειξαμε στο μοσχατο ποιος ειναι το αφεντικο icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
το μοσχατο αν τερματισει 5-6 θα ειναι θαυμα blink.gif blink.gif μετρια ομαδα απορω πως ειναι τοσο ψηλα
για τον εσπερο ειχα γραψει οτι αν δεν λεγοταν εσπερος θα ειχε πεσει ηδη
για τον θεμη του τα ειχα πει για γελια και για κλαματα και οτι με τα λεφτα δεν ανεβανεις του χρονου τωρα αν βαλεις μυαλο
δικαιωση για τις αληθειες μου νωριτερα απ οτι περιμενα icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif


rover6
QUOTE(alithias @ Dec 23 2008, 12:34 ) *
ΠΟΡΦΥΡΑΣ κανει χριστουγεννα μονος πρωτος 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Με σκληρη αμυνα χτες δειξαμε στο μοσχατο ποιος ειναι το αφεντικο icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
το μοσχατο αν τερματισει 5-6 θα ειναι θαυμα blink.gif blink.gif μετρια ομαδα απορω πως ειναι τοσο ψηλα
για τον εσπερο ειχα γραψει οτι αν δεν λεγοταν εσπερος θα ειχε πεσει ηδη
για τον θεμη του τα ειχα πει για γελια και για κλαματα και οτι με τα λεφτα δεν ανεβανεις του χρονου τωρα αν βαλεις μυαλο
δικαιωση για τις αληθειες μου νωριτερα απ οτι περιμενα icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif


ο πορφυρας εδειξε απο την αρχη οτι θα στηριχθει φετος στην πολυ καλη του αμυνα,γιατι μονο ετσι παιρνεις πρωταθληματα, ολα τα αλλα τα ψιλοακουω βερεσε,περι διαιτησιας και λοιπα, αλλο αν ενας διαιτητης ειναι κακος και αλλο να σε σφυριζει σκοπιμα.
σε παιχνιδι με μαγγωνακη διαιτητη που ειναι καριερας δεν νομιζω να επαιξε εργο στημενου γιατι τον ξερω και προσωπικα.
αν ο δευτερος ηταν κακος δεν φταινε οι ομαδες.
οσο αφορα το μοσχατο να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι στην πρωτη τετραδα.
στεναχωρηθηκα ομως με εσπερο δεν περιμενα τοσο χαλια την ομαδα αν και ξερουμε ολοι τα προβληματα που εχει.
στον θεμη 7 μια συμβουλη θελει υπομονη η κατηγορια,και ο θεμιστοκλης παρουσιαζει μια ομαδα που σιγουρα αν συνεχισει θα ειναι τα επομενα χρονια πρωταγωνιστης.

χρονια πολλα σε ολους με υγεια πανω απο ολα.
scales84
QUOTE(alithias @ Dec 23 2008, 10:34 ) *
ΠΟΡΦΥΡΑΣ κανει χριστουγεννα μονος πρωτος 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Με σκληρη αμυνα χτες δειξαμε στο μοσχατο ποιος ειναι το αφεντικο icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
το μοσχατο αν τερματισει 5-6 θα ειναι θαυμα blink.gif blink.gif μετρια ομαδα απορω πως ειναι τοσο ψηλα
για τον εσπερο ειχα γραψει οτι αν δεν λεγοταν εσπερος θα ειχε πεσει ηδη
για τον θεμη του τα ειχα πει για γελια και για κλαματα και οτι με τα λεφτα δεν ανεβανεις του χρονου τωρα αν βαλεις μυαλο
δικαιωση για τις αληθειες μου νωριτερα απ οτι περιμενα icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

XAXAXAXAXAXAAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA...
Oταν λες σκληρη αμυνα εννεις ξυλο ε?συμφωνω...Μ αρεσει ομως που εμεις ειμαστε αυτοι που παιζουμε ξυλο συμφωνα με καποιους εδω...Αν εμεις ρε αληθεια ειμαστε μετριοι που βαλαμε 51 με τις μισες βολες εσεις που βαλατε 59 και εχτε και 100 χιλιαρικα μπατζετ τι ειστε?Σας ειδαμε κι οταν δεν σας παιξανε ζωνη οπως ζητησεςπαντως ποσο εκθαμβωτικα παιξατε..

Ροβερ ο μαγγωνακης ειναι πολυ καλος διατητης και δεν αφησα κανενα υπονοουμενο περι του οτι ηταν τημενος..Αν ειδες το ματς ομως θα βλεπες οτι ο δευτερος αυτος .................Πηρε υπερβολικα σφυριγματα εις βαρος μας δεν εδωσε απλουστατα δικα τιου σφυριγματα υπερ μας οποτε ναι ηταν ..........αλλωστ δεν υπηρχε λογος τη στιγμη που υπηρχαν ενα καρο αλλοι διατητες της εσκανα που χουν ξαναπαιξει τοσο σκληρα ματς(τσιπογιαννης,σιωκας(παροτι δεν τον εχω σε εκτιμηση),βαρουχα,μπικας,η εστω εναν αθηναιο)οριζουν αυτο το .............Το χαμε λαβει το μνμ απο την κληρωση..

υγ:Ροβερ οταν ενας διατητης ειναι κακος απο οσο ξερω τοσα χρονια κανει λαθη εις βαρος και των 2...Ο κοντος χτες οτι εδινε και δεν εδινε ηταν εις βαρος μας..δεν μπορω να πιστεψω δλδ οτι απο τη μια μερια ηταν καλος και εβλεπε τις επαφες και απο την αλλη να πεφτει σπρωξιμο στο μισο μετρο μπροστα του και να το δειχνει ο μαγγωνακης απο τη σεντρα..Ηταν στημενος πως να το κανουμε...

Αληθεια εχει και δευτερο γυρο..εμεις μπορει να μην θελουμε το ματς ν ανεβουμε αλλα να σαι σιγουρος οτι και 6οι να μαστε οπως λες αμα ακομα παιζετε η ανοδος η ελευθερια θα σας την κοψει..εκτος αν ξαναφερετε τον στεργιου...
rover6
QUOTE(scales84 @ Dec 23 2008, 16:14 ) *
XAXAXAXAXAXAAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA...
Oταν λες σκληρη αμυνα εννεις ξυλο ε?συμφωνω...Μ αρεσει ομως που εμεις ειμαστε αυτοι που παιζουμε ξυλο συμφωνα με καποιους εδω...Αν εμεις ρε αληθεια ειμαστε μετριοι που βαλαμε 51 με τις μισες βολες εσεις που βαλατε 59 και εχτε και 100 χιλιαρικα μπατζετ τι ειστε?Σας ειδαμε κι οταν δεν σας παιξανε ζωνη οπως ζητησεςπαντως ποσο εκθαμβωτικα παιξατε..

Ροβερ ο μαγγωνακης ειναι πολυ καλος διατητης και δεν αφησα κανενα υπονοουμενο περι του οτι ηταν τημενος..Αν ειδες το ματς ομως θα βλεπες οτι ο δευτερος ...Πηρε υπερβολικα σφυριγματα εις βαρος μας δεν εδωσε απλουστατα δικα τιου σφυριγματα υπερ μας ..αλλωστ δεν υπηρχε λογος τη στιγμη που υπηρχαν ενα καρο αλλοι διατητες της εσκανα που χουν ξαναπαιξει τοσο σκληρα ματς(τσιπογιαννης,σιωκας(παροτι δεν τον εχω σε εκτιμηση),βαρουχα,μπικας,η εστω εναν αθηναιο)οριζουν αυτο ...Το χαμε λαβει το μνμ απο την κληρωση..

υγ:Ροβερ οταν ενας διατητης ειναι κακος απο οσο ξερω τοσα χρονια κανει λαθη εις βαρος και των 2...Ο κοντος χτες οτι εδινε και δεν εδινε ηταν εις βαρος μας..δεν μπορω να πιστεψω δλδ οτι απο τη μια μερια ηταν καλος και εβλεπε τις επαφες και απο την αλλη να πεφτει σπρωξιμο στο μισο μετρο μπροστα του και να το δειχνει ο μαγγωνακης απο τη σεντρα..Ηταν στημενος πως να το κανουμε...

Αληθεια εχει και δευτερο γυρο..εμεις μπορει να μην θελουμε το ματς ν ανεβουμε αλλα να σαι σιγουρος οτι και 6οι να μαστε οπως λες αμα ακομα παιζετε η ανοδος η ελευθερια θα σας την κοψει..εκτος αν ξαναφερετε τον στεργιου...

ξεκινωντας απο το τελος εγραψα οτι την ομαδα σας την βλεπω στην πρωτη 4αδα γιατι ειναι καλη και το πιστευω.
επειδη ημουν στο ματσακι σε ενημερωνω οτι καμια φορα και αυτο αποτελει τακτικη.δηλαδη μια ομαδα να παιζει σκληρα οχι αντιαθλητικα γιατι ετσι εγινε,ο πορφυρας επαιξε πολυ δυνατα, και οι διαιτητες να αφηνουν το παιχνιδι γιατι δεν μπορουν να σφυριζουν συνεχεια.
ο δευτερος διαιτητης ηταν οντως κακιστος,βασικα .......ασχετος.
δεν παιζουν αθηναιοι διαιτητες γιατι οι της εσκανα θεωρησαν οτι μπορουν να ανταπεξελθουν μονοι τους σε αυτην την πολυ δυσκολη κατηγορια.
πρεπει οπως εχω ξαναγραψει να γινεται αξιολογηση των παιχνιδιων και συμφωνω οτι σε αυτο το ματς επρεπε να παιξουν οι κορυφαιοι της εσκανα, γιατι πραγματικα χαλασε η εικονα απο την διαιτησια του δευτερου διαιτητη.ο μαγγωνακης παντως φανηκε οτι θα γινει διαιτητης α1 και εδειξε χαρακτηρα, αφου προσπαθουσε να κρατησει το ματς μονος του αλλα δυστηχως δεν γινεται παντα αυτο,συναδελφικη αλλυλεγγυη.
επειδη ξερω ποιος εισαι πλεον θα σου δωσω dvd β εθνικης να δεις παιχνιδι με διαιτητη που σφυριξε 2 φορες οφ-σαιντ στην ομαδα μου, να πεσεις κατω,και μετα θα μου πεις για στημενα.
και λεω β εθνικης οπου οι διαιτητες ειναι αξιολογημενοι και με τεστ εξετασεις και ολα τα συναφη.ο συγκεκριμενος δε ηταν αξιολογημενος για α1.ΤΟ ΓΕΛΙΟ αλλα και κλαμα για μας.
scales84
QUOTE(rover6 @ Dec 23 2008, 15:32 ) *
ξεκινωντας απο το τελος εγραψα οτι την ομαδα σας την βλεπω στην πρωτη 4αδα γιατι ειναι καλη και το πιστευω.
επειδη ημουν στο ματσακι σε ενημερωνω οτι καμια φορα και αυτο αποτελει τακτικη.δηλαδη μια ομαδα να παιζει σκληρα οχι αντιαθλητικα γιατι ετσι εγινε,ο πορφυρας επαιξε πολυ δυνατα, και οι διαιτητες να αφηνουν το παιχνιδι γιατι δεν μπορουν να σφυριζουν συνεχεια.
ο δευτερος διαιτητης ηταν οντως κακιστος,βασικα .......ασχετος.
δεν παιζουν αθηναιοι διαιτητες γιατι οι της εσκανα θεωρησαν οτι μπορουν να ανταπεξελθουν μονοι τους σε αυτην την πολυ δυσκολη κατηγορια.
πρεπει οπως εχω ξαναγραψει να γινεται αξιολογηση των παιχνιδιων και συμφωνω οτι σε αυτο το ματς επρεπε να παιξουν οι κορυφαιοι της εσκανα, γιατι πραγματικα χαλασε η εικονα απο την διαιτησια του δευτερου διαιτητη.ο μαγγωνακης παντως φανηκε οτι θα γινει διαιτητης α1 και εδειξε χαρακτηρα, αφου προσπαθουσε να κρατησει το ματς μονος του αλλα δυστηχως δεν γινεται παντα αυτο,συναδελφικη αλλυλεγγυη.
επειδη ξερω ποιος εισαι πλεον θα σου δωσω dvd β εθνικης να δεις παιχνιδι με διαιτητη που σφυριξε 2 φορες οφ-σαιντ στην ομαδα μου, να πεσεις κατω,και μετα θα μου πεις για στημενα.
και λεω β εθνικης οπου οι διαιτητες ειναι αξιολογημενοι και με τεστ εξετασεις και ολα τα συναφη.ο συγκεκριμενος δε ηταν αξιολογημενος για α1.ΤΟ ΓΕΛΙΟ αλλα και κλαμα για μας.

Εγω δεν θα πω μεγαλα λογια,ειναι ωραιο ν ακους τετοιοα πραγματα για την ομαδα σου...θα δειξει..απο κει και περα..σιγουρα μπορει να ναι τακτικη...Ομως ρε γμτ...Δλδ η μια ομαδα ακουει καλα λογια για την αμυνα της που στηρηζεται στα πολυ δυνατα τσεκ σε καποια σκληρα μαρκαρισματα δλδ στην λογικη καντε φαουλ δεν θα σας τα δωσουν ολα κι εμας που προσπαθουμε να παιζουμε οσο πιο καθαρα γινεται να μας λενε οτι βαραμε?

Ο δευτερος διατητης μιας και αναφερεις το dvd οταν μου στειλεις εσυ αυτο θα σου στειλω κι εγω αυτου του ματς..το παρακολουθησα 3 φορες απο χτες..αλλα ειχα και την εικονα παροτι απο το 24 και μετα ετρεχα να μεταφερω και οδηγιες απο τον αποβληθεντα κοουτς...Εχει σφυριξει υπερ μας 4-5 φορες..κι αυτο σε εξοφθαλμα σφυριγματα...Ειναι δυνατον?δεν ειναι θεμα ασχετοσυνης ρε ροβερ αυτο..σου φερα ενα παραδειγμα δεν γινεται να βλεπει τις επαφες στην αμυνα μας ολες,και στην αμυνα του πορφυρα στο μισο μετρο απο αυτον να πεταει το 11 του πορφυρα το δικο μας 11 και να σφυριζει ο μαγγωνακης απο τη σεντρα...Δεν γινεται να μην βλεπει οτι στη φαση που γινε η φασαρια παλι μπροστα του ο αθανασουλας πεταξε τον παρασιδη(τον οποιο προφανως αγαπαγαν πολυ γι αυτο τον ειχαν αγκαλια συνεχεια και βαρεσε 2 βολες νομιζω)μπροστα στους ανθρωπους απο το καταρ που γελαγαν κι αυτοι με οσα εβλεπαν κι αφησε τη φαση...

Και στο τελος να γραφει ψεμματα για οσα του πε εκεινη τη στιγμη ο κοουτς..ημουνα κοντα και μπορω να διαβεβαιωσω οτι δεν τα πε αυτα που γραψε..

αλλα χτες μαθαμε για ποιο λογο προωθειτε.ολα στην ελλαδα ειναι θεμα σπρωξιματος και μεσου...και αυτος εχει βαρβατο μεσο.....οσο για τον μαγγωνακη δεν προκειται να παιξει α1 δυστυχως..εδω ακομα δεν τον χουν ανεβασει β εθνικη ενω εχει ανεβει ο σιωκας...Εδω δεν εχουν διατητες και εχουν αφησει διατητες να το κοψουν και δεν τους αφηνουν να γυρισουν..

υγ:εχω δει σιγουρα χειροτερα σφυριγματα και σε ματς α1...ξερεις ποιος ειμαι και τι εικονες εχω κι ας μην ειμαι ουτε 30 χρονων...
toro_loco
QUOTE(scales84 @ Dec 23 2008, 02:36 ) *
Και γω πρωτος σου πα οτι ειμασταν πολυ κακοι και σου εξηγησα και το λογο...Ομως δεν ηταν καλος κι ο πορφυρας που στο κατω κατω ειναι και το απολυτο φαβορι ν ανεβει,ενω εμας οταν ξεκινησαμε μας ειχαν για φουντο..κανω λαθος?Οσο για τη διατησια διαμορφωσε αποτολεσμα αυτος ο κυριος στεργιου..ηταν σε διατεταλμενη υπηρεσια το πα και θα το ξαναπω..σε 40 λεπτα εχει σφυριξει 3 φορες υπερ μας..λεω ψεμματα?Οτι ακομα και δικα του σφυριγματα υπερ μας δεν τα εδωσε και τα δωσε ο μαγγωνακης?Σ παρακαλω τωρα..μηπως θες να δουμε τη διαφορα στις βολες?Νταξει ισως την προηγουμενη βδομαδα ηθελες να χασει πιο πολυ ο πορφυρας απο το να χασει σημερα...Εμενα δεν μου φανηκε σε καμια περιπτωση δικαιη αντιμετωπιση και δεν δημιουργω εντυπωσεις,εκφερω τη γνωμη μου..Μπορω?

Οσο για τον κοουτς εχεις δικιο οτι υπερεβαλλε τα ορια...Δεν ειπα κατι αλλο..η ενσταση μου ειναι τι εγινε για να φτασει σε αυτο το σημειο?Ηταν εξοφθαλμη υπερ μας φαση και ο κοντος την εφαγΕ?ε τι αλλο να κανουμε?να κατεβασουμε τα βρακια?

Οσο για τον αρβι..συγχαρητηρια..Πραγματικα μπασκετ υψηλου επιπεδου...

υγ:για την προγουμενη βδομαδα που λες οτι διαμορφωθηκε αποτελεσμα τι παραπανω εγινε δλδ?η φαση του μαραμενου?εντελως αντικειμενικος κριτης μου πε οτι ηταν κλεψιμο?η μηπως το σκληρο παιχνιδι του πορφυρα?γιατι αυτο ειδικα στα τσεκ στα σκριν το δαμε και σημερα χωρις καμια τιμωρια..επειδη ειπες οτι μπορουμε να βρουμε φασεις που αδικηθηκε ο πορφυρας,εγω σου πα 10 που θυμαμαι χωρις να χω δει το βιντεο...αμα το ψαξω θα ναι 30...αμα βρεις 10 εις βαρος του πορφυρα ειναι 50-50 η διατησια?

Θυμαμαι οταν χασαμε απο τον εθνικο και ειχε γινει ενα ματς ανω κατω παλι με καποιον φασολη διαμαρτυρομασταν και καποιος μου χε πει,αν σημερα θεωρεις οτι σε παιξανε 70-30 κοντρα με τον πορφυρα θα σε παιξουν πολ χειροτερα..δεν το πιστευα...ΚΑΚΩΣ


Scales δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση μαζί σου, πρώτον γιατί γνωριζόμαστε και δεύτερον γιατί ότι και να γράψουμε δεν θα αλλάξει κανενός από τους δυο μας η άποψη. Στην τελική η διαιτησία είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό. Απλώς ο καθένας βλέπει το ματς από τη σκοπιά του. Για να σου λύσω πάντως την απορία δεν έχω ούτε και με τον Αετό καμία σχέση, έχω σταματήσει εδώ και κάποια χρόνια το μπάσκετ, αλλά συνεχίζω να παρακολουθώ. Για να το εξηγήσω όμως άλλη μια φορά, πιστεύω ότι έγιναν κάποια λάθη σε βάρος σας από έναν διατητή που ήταν πολύ ΛΙΓΟΣ (και όχι στημένος) για να σφυρίξει ένα τέτοιο παιχνίδι, αλλά ανεξάρτητα από αυτό ο Πορφύρας έπαιξε (σχετικά) καλύτερα και άξιζε τη νίκη. Και κάτι ακόμα για τον κόουτς, αν και εσύ τον ξέρεις πολύ περισσότερο από εμένα, ξέρει πολλά κιλά μπάσκετ, αλλά καμιά φορά οι ακραίες αντιδράσεις του κάνουν κακό στην ομάδα...
Να ξέρεις επίσης πως γνωρίζω την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στην Ελευθερία, ειδικά στις υποδομές, συγχαρητήρια γιατί είστε υπόδειγμα σωματείου και πιστεύω πως αυτή δουλειά θα αποδώσει καρπούς στο μέλλον, και θα φτάσετε ακόμα ψηλότερα...
Καλές γιορτές σε όλο το basketforum
KAKALOS
καλησπερα και απο μενα....ευκολη σχετικα νικη χθες στον φαρο με λυσεις απο ολες τις θεσεις...ο φαρος πετυχε τα περισσοτερα καλαθια με τριποντο ενω ειχε και μια αποβολη του παυλογιαννη!οι εθνικαρες ακομα μια φορα κανανε δραπετσωνα το φαρο ...τωρα ξεκουραση και ξεκιναμε με ντερμπι(ιωνικο κυπελλο,αετο ελευθερια πρωταθλημα ολα εντος)αν τα παρουμε ειμαστε πολυ καλα αλλα θα παιξουμε τιμωριμενοι χωρις κοσμο αν και ο κοσμος μας θα ειναι μαζι μας με τον τροπο του...αλλωστε ειναι καλο οτι αρχιζουμε και παιζουμε οπως ειχα πει καλα και μπορουμε να ανταπεξελθουμε πιο ευκολα πλεον στις δυσκολιες απο οτι μεχρι πριν λιγες αγωνιστικες...καλες γιορτες σς ολους και μην βιαζεστε το πρωταθλημα δεν ειναι για 2....θα παει μακρυα η βαλιτσα...
scales84
να διορθωσω κατι που χα γραψει πιο πριν οτι ο αλλεν 10 εγραψε πιο παλια οτι εμεις παιζουμε ξυλο...εκανα λαθος ηταν ο know...σορρυ αλλεν...
rover6
QUOTE(toro_loco @ Dec 23 2008, 17:33 ) *
Scales δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση μαζί σου, πρώτον γιατί γνωριζόμαστε και δεύτερον γιατί ότι και να γράψουμε δεν θα αλλάξει κανενός από τους δυο μας η άποψη. Στην τελική η διαιτησία είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό. Απλώς ο καθένας βλέπει το ματς από τη σκοπιά του. Για να σου λύσω πάντως την απορία δεν έχω ούτε και με τον Αετό καμία σχέση, έχω σταματήσει εδώ και κάποια χρόνια το μπάσκετ, αλλά συνεχίζω να παρακολουθώ. Για να το εξηγήσω όμως άλλη μια φορά, πιστεύω ότι έγιναν κάποια λάθη σε βάρος σας από έναν διατητή που ήταν πολύ ΛΙΓΟΣ (και όχι στημένος) για να σφυρίξει ένα τέτοιο παιχνίδι, αλλά ανεξάρτητα από αυτό ο Πορφύρας έπαιξε (σχετικά) καλύτερα και άξιζε τη νίκη. Και κάτι ακόμα για τον κόουτς, αν και εσύ τον ξέρεις πολύ περισσότερο από εμένα, ξέρει πολλά κιλά μπάσκετ, αλλά καμιά φορά οι ακραίες αντιδράσεις του κάνουν κακό στην ομάδα...
Να ξέρεις επίσης πως γνωρίζω την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στην Ελευθερία, ειδικά στις υποδομές, συγχαρητήρια γιατί είστε υπόδειγμα σωματείου και πιστεύω πως αυτή δουλειά θα αποδώσει καρπούς στο μέλλον, και θα φτάσετε ακόμα ψηλότερα...
Καλές γιορτές σε όλο το basketforum

blove.gif

νομιζω οτι αυτη ειναι η καλυτερη τοποθετηση για το παιχνιδι αλλα να ξερεις scales οτι θα δω το ματσακι και στο video και θα σου γραψω και αναλυτικα.
παντως η εντυπωση που μου αφησε φευγοντας ειναι οτι ο πορφυρας ηταν πιο ετοιμος.
τα υπολοιπα θα σου γραψω αφου τα δω 2-3 φορες.
scales84
Παιδια μην παρεξηγειται τι ειπα...Παραδεχτηκα κι εγω οτι ειμασταν πολυ μα πολυ κακοι,χωρις κινηση στην επιθεση,χωρις καλες επιλογες και αλλα πραγματα,τα οποια οφειλονται στο οτι ουσιαστικα δεν προετοιμασαμε το ματς λογω ...ιωσης..απο κει και περα ο πορφυρας φανηκε πιο ετοιμος προφανως γιατι εχει και πιο εμπειρους παικτες,αλλα δεν νομιζω οτι σε καμια περι[τωση εθελξε και αυτος..βασιστηκε στην πολυ σκληρη αμυνα του και σε συνδυασμο αυτων ειχε μαζι του και τον κοντουλη να του δινει τη μπαλα οποτε χρειαζοταν με προκλητικο τροπο...
Jabar
QUOTE(scales84 @ Dec 24 2008, 11:24 ) *
Παιδια μην παρεξηγειται τι ειπα...Παραδεχτηκα κι εγω οτι ειμασταν πολυ μα πολυ κακοι,χωρις κινηση στην επιθεση,χωρις καλες επιλογες και αλλα πραγματα,τα οποια οφειλονται στο οτι ουσιαστικα δεν προετοιμασαμε το ματς λογω ...ιωσης..απο κει και περα ο πορφυρας φανηκε πιο ετοιμος προφανως γιατι εχει και πιο εμπειρους παικτες,αλλα δεν νομιζω οτι σε καμια περι[τωση εθελξε και αυτος..βασιστηκε στην πολυ σκληρη αμυνα του και σε συνδυασμο αυτων ειχε μαζι του και τον κοντουλη να του δινει τη μπαλα οποτε χρειαζοταν με προκλητικο τροπο...

Συνεχόμενες προκλητικές εκφράσεις για έναν διαιτητή, αναπόδεικτες κατηγορίες για μια έστω κακή διαιτησία.Αν θες και πολύ κακή.Αυτό μπορεί να είναι κακή ημέρα,περιορισμένες ικανότητες κλπ.Δεν είναι αποδεδειγμένο στήσιμο.Τα ποστ επεξεργάστηκαν και για μία ημέρα δεν θα μπορείς να γράφεις.
Ethnikaras
Καλές γιορτές σε όλους και όλες και χρόνια πολλά σε Χρήστους, Μανώληδες, Βασίληδες με υγεία και χαρά.
Και ευχή να δούμε ακόμα καλύτερο μπάσκετ την νέα χρονιά.
Χρόνια πολλά.
gate14
QUOTE(Ethnikaras @ Dec 24 2008, 12:37 ) *
Καλές γιορτές σε όλους και όλες και χρόνια πολλά σε Χρήστους, Μανώληδες, Βασίληδες με υγεία και χαρά.
Και ευχή να δούμε ακόμα καλύτερο μπάσκετ την νέα χρονιά.
Χρόνια πολλά.


Χρονια πολλα ΕTHNIKARA

E-E-ΕΘΝΙΚΟΣ !!!!!!
scales84
η εσκανα διαδιδει οτι η διατησια ηταν ΑΨΟΓΗ..Αντε εγω ημουνα λαθος σε ολα οσα ειπα κι αντε δεν διαμορφωσαν αποτελεσμα..τορο λοκο και ροβερ την ειδατε ΑΨΟΓΗ?

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...
rover6
QUOTE(scales84 @ Dec 25 2008, 14:07 ) *
η εσκανα διαδιδει οτι η διατησια ηταν ΑΨΟΓΗ..Αντε εγω ημουνα λαθος σε ολα οσα ειπα κι αντε δεν διαμορφωσαν αποτελεσμα..τορο λοκο και ροβερ την ειδατε ΑΨΟΓΗ?

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...

η διαιτησια φιλε δεν ηταν αψογη σιγουρα .
δεν διαμορφωσε αποτελεσμα ομως.
η τεχνικες ποινες ηταν σωστες.
αστα τωρα αυτα καλη χρονια με υγεια,και υπαρχει συνεχεια μεγαλη
scales84
QUOTE(rover6 @ Dec 26 2008, 23:26 ) *
η διαιτησια φιλε δεν ηταν αψογη σιγουρα .
δεν διαμορφωσε αποτελεσμα ομως.
η τεχνικες ποινες ηταν σωστες.
αστα τωρα αυτα καλη χρονια με υγεια,και υπαρχει συνεχεια μεγαλη

ειπα εγω ποτε οτι ηταν λαθος οι τεχνικες ποινες?το λαθος εγινε πριν τις τεχνικς ποινες και ηταν εξοφθαλμο και σημαντικοτατο κι εφερε αυτη την αντιδραση....
highaim205
καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολο το forum!! ευχομαι παντα υγεια σε ολα τα παιδια και καλη πορεια στο πρωταθλημα,χωρις τραυματισμους και γενικα χωρις δυσκολες στιγμες ειτε γηπεδικα , ειτε εξωγηπεδικα.Και να ευχηθω επισης στην ομαδα μου (ΕΘΝΙΚΟΣ) να κανει καλυτερη πορεια απο τον 1ο γυρο και (γιατι οχι;;)να ειναι αυτη που θα κοψει πρωτη το νημα στη γραμμη του τερματισμου!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!
Diaplekomenos
Πρόεδρος ομάδας που πηγαίνει με τον σταυρό στο χέρι και αδικείται (κατά τα λεγόμενά του),εθεάθη σε γνωστά νυχτερινά στέκια να συναναστρέφεται με διάφορους από τον μπασκετικό χώρο και όχι μόνο.....Περισσότερες λεπτομέρειες προσεχώς.... cool.gif
Καλή χρονιά σε όλους! smiley.gif
diaplekomenos2
QUOTE(Diaplekomenos @ Jan 9 2009, 17:19 ) *
Πρόεδρος ομάδας που πηγαίνει με τον σταυρό στο χέρι και αδικείται (κατά τα λεγόμενά του),εθεάθη σε γνωστά νυχτερινά στέκια να συναναστρέφεται με διάφορους από τον μπασκετικό χώρο και όχι μόνο.....Περισσότερες λεπτομέρειες προσεχώς.... cool.gif
Καλή χρονιά σε όλους! smiley.gif

ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΟΤΙ ΨΗΝΕΤΕ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΠΟΡΦΥΡΑ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΦΑΡΟΥ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΑΝΑΤΖΕΡΣ blove.gif ΚΑΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΘΕΙ ...
Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ...
Ο ΦΑΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΡΑΜΕΛΑ
Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΣΤΟΝ ΡΕΜΟ
ΚΑΙ Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΣΤΟΝ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟ ...
ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝΕ blove.gif blove.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
highaim205
Εθνικος - Ιωνικος (Για το κυπελλο):72-55.Ημασταν σοβαροι και πετυχαμε αυτο που θελαμε.Τωρα παμε για νικη απεναντι στον πολυ καλο Αετο.Με εμας καλους,δε φοβομαστε ΚΑΜΙΑ ομαδα στην κατηγορια και το εχουμε αποδειξει.Καλη επανεναρξη σε ολους!!!
rover6
QUOTE(diaplekomenos2 @ Jan 9 2009, 19:02 ) *
ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΟΤΙ ΨΗΝΕΤΕ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΠΟΡΦΥΡΑ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΦΑΡΟΥ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΑΝΑΤΖΕΡΣ blove.gif ΚΑΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΘΕΙ ...
Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ...
Ο ΦΑΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΡΑΜΕΛΑ
Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΣΤΟΝ ΡΕΜΟ
ΚΑΙ Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΣΤΟΝ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟ ...
ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝΕ blove.gif blove.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

τριπλη δυσκολα αλλα υπαρχει προδιαθεση ,ασε που φετος το καλοκαιρι θα δουμε τοσες συγχωνευσεις αποροφησεις που θα τρελλαθουμε,θα ανεβουν και 6 οι
ΕΞΕΔΡΑ
Καλή χρονιά ,στην ομάδα μας αλλά και σε όλους τους άλλους συλλόγους , καλή χρονιά και σε όλο το forum.
Δυστυχώς ο νέος χρόνος, μας βρίσκει σε δεινή βαθμολογική θέση , μόλις 16 βαθμούς και πέμπτοι από το τέλος , θέση που μαθηματικά μας ρίχνει κατηγορία . Παρ όλα αυτά, πιστεύουμε ότι ο ΕΣΠΕΡΟΣ , όντας μια ομάδα με εμπειρία, σε διοικητικό αλλά και σε αγωνιστικό επίπεδο, θα μπορέσει να αντεπεξέλθει στις υπόλοιπες υποχρεώσεις της σαιζόν και να πανηγυρίσουμε την σωτηρία της ομάδα μας .
Όσο και να μας πληγώνει αυτή είναι η πραγματικότητα, ξημερώματα του 2009 στον ΕΣΠΕΡΟ .
Ας είναι όμως , προσπαθώντας να δούμε οπτιμιστικά το μέλλον και πιστεύοντας ότι κάθε ομάδα που αγωνίζεται δικαιούται να κάνει ¨κοιλιά ¨ όσο παρατεταμένη και να μοιάζει αυτή , στηρίζουμε διοίκηση , παράγοντες , προπονητή και παίχτες εν όψει των υπολοίπων αγωνιστικών του πρωταθλήματος . Τους ζητάμε να κάνουν το καθήκον τους απέναντι στην ιστορία και τους φιλάθλους αυτής της ομάδας.
Και για να μην παρεξηγούμαστε , η λέξη στηρίζουμε , δεν σημαίνει ότι οι παραπάνω μπαίνουν στο απυρόβλητο , ίσα-ίσα τώρα που τα περιθώρια για λάθη έχουν στενέψει , οι πάντες θα κρίνονται θετικά ή αρνητικά , από τους επτά της ¨ΕΞΈΔΡΑΣ¨ του Έσπερου , δημοσιεύοντας στο forum τις απόψεις μας , γιατί θεωρούμε ότι πρέπει να ξέρουν όλοι, το πως ¨δείχνει¨ η ομάδα μας από την εξέδρα . Αυτός είναι ο στόχος μας , πλήρης ανιδιοτελής και πλήρως ξεκαθαρισμένος , πηγάζει από την αγάπη μας για την ομάδα και κίνητρο της είναι μόνο η καλή της πορεία .
Κλείνοντας , θέλουμε να ευχαριστήσουμε το basket forum που μας δίνει βήμα για την ανάδειξη των σκέψεων και των προβληματισμών μας .
Να ευχηθούμε να μπει με με το δεξί το 2009 , για την ομάδα μας σήμερα κόντρα στον Φάρο και να γίνει αυτό απαρχή ενός νέου ξεκινήματος για να φτάσει ο ΕΣΠΕΡΟΣ εκεί που πραγματικά ανήκει .

Χ Ρ Ο Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α και Κ Α Λ Η Χ Ρ Ο Ν Ι Α σε όλους και σε όλες .

Υ.Γ . : παρακαλούμε όπως, φίλαθλοι και οπαδοί των υπολοίπων ομάδων, μην μας απευθύνουν ερωτήματα και να μην περιμένουν απαντήσεις στα σχόλια τους, γιατί είναι αδύνατον να απαντηθούν ( το κάθε κείμενο πριν δοθεί στο forum εγκρίνετε από όλους μας , οπότε καταλάβετε πόσο δύσκολες είναι οι απαντήσεις ).
leonkalf
Tο σημερινό πρόγραμμα:

κλ. Κερατσινίου 21.30 Θεμιστοκλής – ΑΟΝΑ
κλ. Εσπέρου 20.30 Έσπερος – Φάρος
Δ.Γ. Νικαίας Πλάτωνα 21.00 Άρης Νικ. - Μέγαρα
Βυζαντινό 20.00 Πέρα – Φοίνικας Πειρ.
Σαλπέας 20.30 κεκλ. Θυρών Πορφύρας - Πρωτέας Β.
κλ. Μάνδρας 20.30 Μανδραϊκός – Ελευθερία
κλ. Δραπετσώνας 21.30 κεκλ. Θυρ. Εθνικός – Αετός Καλλ.


2 ματς κεκλεισμένων των θυρών..... σε αγώνες εσκανα....
Πολύ λυπηρό γεγονός... και άξιο προβληματισμού..
gate14
QUOTE(leonkalf @ Jan 12 2009, 16:15 ) *
Tο σημερινό πρόγραμμα:

κλ. Κερατσινίου 21.30 Θεμιστοκλής – ΑΟΝΑ
κλ. Εσπέρου 20.30 Έσπερος – Φάρος
Δ.Γ. Νικαίας Πλάτωνα 21.00 Άρης Νικ. - Μέγαρα
Βυζαντινό 20.00 Πέρα – Φοίνικας Πειρ.
Σαλπέας 20.30 κεκλ. Θυρών Πορφύρας - Πρωτέας Β.
κλ. Μάνδρας 20.30 Μανδραϊκός – Ελευθερία
κλ. Δραπετσώνας 21.30 κεκλ. Θυρ. Εθνικός – Αετός Καλλ.


2 ματς κεκλεισμένων των θυρών..... σε αγώνες εσκανα....
Πολύ λυπηρό γεγονός... και άξιο προβληματισμού..


Ο Εθνικος κερδισε 8 ποντους τον ΑΕΤΟ ( Η ΔΙΑΦΟΡΑ 6 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΙ 17 ΠΟΝΤΟΥΣ )
Ο ΑΟΝΑ κερδισε εκτος εδρας τον Θεμιστοκλη !!!!!!Ο Εσπερος νικησε τον ΦΑΡΟ
Ο Φοινικας ευκολα εκτος εδρας διπλο με το ΠΕΡΑ, το ιδιο και η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ , και ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ εμεινε στην δευτερη θεση με το τελος του πρωτου γυρου μετα την εντος εδρας ηττα απο τον Πρωτεα (Ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ )...ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΜΕΓΑΡΑ γνωριζει κανεις το αποτελεσμα?
Πρωταθλητης χειμωνα ο ................ΕΘΝΙΚΟΣ 77.gif 69.gif icon_drunk.gif smiley.gif
tokoukoutsi
QUOTE(gate14 @ Jan 13 2009, 00:20 ) *
Ο Εθνικος κερδισε 8 ποντους τον ΑΕΤΟ ( Η ΔΙΑΦΟΡΑ 6 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΙ 17 ΠΟΝΤΟΥΣ )
Ο ΑΟΝΑ κερδισε εκτος εδρας τον Θεμιστοκλη !!!!!!Ο Εσπερος νικησε τον ΦΑΡΟ
Ο Φοινικας ευκολα εκτος εδρας διπλο με το ΠΕΡΑ, το ιδιο και η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ , και ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ εμεινε στην δευτερη θεση με το τελος του πρωτου γυρου μετα την εντος εδρας ηττα απο τον Πρωτεα (Ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ )...ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΜΕΓΑΡΑ γνωριζει κανεις το αποτελεσμα?
Πρωταθλητης χειμωνα ο ................ΕΘΝΙΚΟΣ 77.gif 69.gif icon_drunk.gif smiley.gif

ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΑΤΖΗ ΓΙΑ ΚΟΟΥΤΣ ΚΑΙ 3ΗΤΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΣΟΥ,ΘΑ ΠΑΣ ΚΑΛΑ
closv
QUOTE(tokoukoutsi @ Jan 13 2009, 00:45 ) *
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΑΤΖΗ ΓΙΑ ΚΟΟΥΤΣ ΚΑΙ 3ΗΤΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΣΟΥ,ΘΑ ΠΑΣ ΚΑΛΑ



Ο Καλατζης μας ...μαρανε σημερα.....Αφου δεν ησουνα στο γηπεδο σημερα να δεις τι εγινε.....αλλα οταν υπαρχει προκαταληψη βγαζουμε τ απωθημενα μας
scales84
Η ελευθερια διπλο οχι ευκολα οπως εγραψε καποιος...αλλα σημασια χει οτι δειξαμε ακομη μια φορα χαρακτηρα μετα απο ασχημη ηττα κοντρα σε μια ομαδα που παιζε τη ζωη της...Εθνικος πρωταθλητης χειμωνα λοιπον στην τριπλη ισοβαθμια και την αλλη βδομαδα παζουμε μεταξυ μας..ελπιζω να γινει καλο ματς και να κερδισει ο καλυτερος...Στο κολπο εχει μπει και η βουλα παντς..με 4 ηττες και εθνικο-πορφυρα στη βουλα...

Ο πορφυρας πληρωνει την υπεροψια του νομιζω [παντως..αν και οπως ειπα και απο οτμ εταξυ μας ματς δεν εδειξε τπτ σπουδαιο!!!
themis7
Καλησπερα . Άλλο ένα βραδυ Δευτερας που γραφω μετα από ηττα του Θεμιστοκλη!!! ( εγινε συνηθεια πια!!!) Χασαμε και από τον Α.Ο.Ν.Α. στην εδρα μας 64- 66!!! Δεν εχω πολλα να πω για το ματς γιατι ειμασταν κωμικοτραγικοι!!!
Εχουμε πολύ κακη νοτροπια και σ αυτό εχω πολύ μεγαλο μερδιο ευθηνης και εγω!!!
Δυστηχως αποδειχτηκε ότι δεν μπορεις να διοικησεις μια ομαδα προσπαθωντας να μη χαλας χατιρια και προσπαθωντας να τους εχεις ολους ικανοποιημενους!!! Την μεγαλυτερη ευθηνη για την κακη κατά την γνωμη μου πορεια της ομαδας στον α γυρο την εχω ΕΓΩ!!! Επρεπε σε καποια λαθη που εβλεπα από την αρχη να γινονται να παρεμβω δραστικοτερα!!! Δυστηχως δεν εγινε και τωρα θα παμε να παλεψουμε για την σωτηρια μας… Ελπιζω να τα καταφερουμε!!!

Υ.Γ. Δεν θελω να μειωσω την νικη του Α.Ο.Ν.Α. για τον οποιο μονο καλα λογια εχω να πω για την προσπαθεια του… Θελω να σταθω όμως λιγο στον ένα διατητη του αγωνα , στον κυριο ΝΤΖΑΜΑΡΑ…
Από περυσι είναι 3ο συνεχομενο παιχνιδι που εμφανιζεται στην εδρα μας και προσπαθει να μας κλεψει το ματς … Σημερα τα καταφερε … Δεν λεω ότι ηταν στημενος γιατι δεν θεωρω ότι τα παιρνει… Πιστευω όμως κατι χειροτερο … Ότι είναι κομπλεξικος μεχρι αηδιας … Ο ανθρωπος κανονικα απαγορευεται να σφυριζει λογω κιλων … Δεν μπορει να περπατησει … Επειδη λοιπον είναι προεδρος των διατητων της ΕΣΚΑΝΑ και επειδη εγω από το forum εχω γραψει πολλες φορές την αποψη μου για την διαιτησια και για το ποσο κακη είναι ερχεται στο γηπεδο για να με εκδικηθει και για να το παιξει εξουσια… Η συμπεριφορα του είναι απαραδεκτη και τα σφυριγματα του τραγελαφικα…. Αν σεβοταν λιγο τον εαυτο του μετα και τα σημερινα επρεπε να κρεμασει την σφυριχτρα και να παει να εκτονωθει καπου αλλου που θα κανει καλο και στην υγεια και όχι στην δικη μου πλατη…Γιατι εχει ο καιρος γυρισματα και θα ερθει η ωρα που θα εκτονωθω κι εγω… Δεν θελω να ξαναερθει σε παιχνιδι μας ουτε σαν φιλαθλος …Το ξερω ότι μιλαω σκληρα αλλα εγω ψευτομαγκιες πισω από τα σφυριγματα δεν ανεχομαι … Οποιος συνεχιζει να ερχεται να μας σφυραει για να μας στελνει μυνηματα θα βγαινω αμεσως και θα τον κραζω …
highaim205
Χαιρετω ολο το forum!!!Τελικα ολα εγιναν οπως τα ειχα γραψει λιγες μερες πριν!!!Με εμας καλους,δεν φοβομαστε τιποτα και ΚΑΝΕΝΑΝ!!!Πολυ πιο ευκολα απο οτι δειχνει το τελικο 76-68 επικρατησαμε του Αετου ο οποιος φαινοταν πως,αν δεν ειχε Τζανη και διαιτησια,θα εβαζε το πολυ 40 - 45 ποντους,και παλι δυσκολα.Καποια στιγμη πρεπει να σταματησει αυτη η ασυλια στο προσωπο του,καθ'ολα συμπαθεστατου,Τζανη και να μην του σφυριζονται ΟΛΑ τα χαδια!!!Ας σφυριζονται τα μισα.Με τοση προστασια ειναι δυσκολο να αντισταθει ομαδα αν δεν εχει βαθος παγκου και καθαρο μυαλο ωστε να μην εκνευριστουν οι παικτες και να κρατησουν ψυχραιμια και αυτοσυγκεντρωση.Anyway,ειμαστε πρωταθλητες χειμωνα(αν και μικρη σημασια εχει κατι τοσο ατυπο)και πλεον ειναι ξεκαθαρο οτι κουμανταδοροι της υποθεσης ΑΝΟΔΟΣ ειμαστε εμεις και μονο εμεις.Συγχαρητηρια σε ΟΛΟΥΣ τους συμπαικτες μου και να ειστε ολοι σιγουροι οτι ο Εθνικος τωρα αρχιζει να ξυπναει και να ρολαρει.Περιμενουμε ανυπομονα να φιλοξενησουμε και την ΠΟΛΥ καλη και σοβαρη Ελευθερια.Κριμα που καποιοι καλοι κυριοι της ΕΣΚΑΝΑ φροντισαν ωστε αυτο το πολυ καλο,ομορφο(πιστευω)και δυνατο ντερμπυ να μην το δει και απολαυσει κανενας φιλος του μπασκετ.Κ Ρ Ι Μ Α ! ! ! Ελπιζω και νιωθω παντως οτι ο Ασσος μας ανηκει για αλλη μια φορα (ευκολα ή δυσκολα) και η Βουλα ας αρχιζει να ετοιμαζεται απο τωρα καλυτερα για λαοσυναξη και μαζικη επιδρομη!!!!
Dr.J76
QUOTE(themis7 @ Jan 13 2009, 03:00 ) *
Καλησπερα . Άλλο ένα βραδυ Δευτερας που γραφω μετα από ηττα του Θεμιστοκλη!!! ( εγινε συνηθεια πια!!!) Χασαμε και από τον Α.Ο.Ν.Α. στην εδρα μας 64- 66!!! Δεν εχω πολλα να πω για το ματς γιατι ειμασταν κωμικοτραγικοι!!!
Εχουμε πολύ κακη νοτροπια και σ αυτό εχω πολύ μεγαλο μερδιο ευθηνης και εγω!!!
Δυστηχως αποδειχτηκε ότι δεν μπορεις να διοικησεις μια ομαδα προσπαθωντας να μη χαλας χατιρια και προσπαθωντας να τους εχεις ολους ικανοποιημενους!!! Την μεγαλυτερη ευθηνη για την κακη κατά την γνωμη μου πορεια της ομαδας στον α γυρο την εχω ΕΓΩ!!! Επρεπε σε καποια λαθη που εβλεπα από την αρχη να γινονται να παρεμβω δραστικοτερα!!! Δυστηχως δεν εγινε και τωρα θα παμε να παλεψουμε για την σωτηρια μας… Ελπιζω να τα καταφερουμε!!!

Υ.Γ. Δεν θελω να μειωσω την νικη του Α.Ο.Ν.Α. για τον οποιο μονο καλα λογια εχω να πω για την προσπαθεια του… Θελω να σταθω όμως λιγο στον ένα διατητη του αγωνα , στον κυριο ΝΤΖΑΜΑΡΑ…
Από περυσι είναι 3ο συνεχομενο παιχνιδι που εμφανιζεται στην εδρα μας και προσπαθει να μας κλεψει το ματς … Σημερα τα καταφερε … Δεν λεω ότι ηταν στημενος γιατι δεν θεωρω ότι τα παιρνει… Πιστευω όμως κατι χειροτερο … Ότι είναι κομπλεξικος μεχρι αηδιας … Ο ανθρωπος κανονικα απαγορευεται να σφυριζει λογω κιλων … Δεν μπορει να περπατησει … Επειδη λοιπον είναι προεδρος των διατητων της ΕΣΚΑΝΑ και επειδη εγω από το forum εχω γραψει πολλες φορές την αποψη μου για την διαιτησια και για το ποσο κακη είναι ερχεται στο γηπεδο για να με εκδικηθει και για να το παιξει εξουσια… Η συμπεριφορα του είναι απαραδεκτη και τα σφυριγματα του τραγελαφικα…. Αν σεβοταν λιγο τον εαυτο του μετα και τα σημερινα επρεπε να κρεμασει την σφυριχτρα και να παει να εκτονωθει καπου αλλου που θα κανει καλο και στην υγεια και όχι στην δικη μου πλατη…Γιατι εχει ο καιρος γυρισματα και θα ερθει η ωρα που θα εκτονωθω κι εγω… Δεν θελω να ξαναερθει σε παιχνιδι μας ουτε σαν φιλαθλος …Το ξερω ότι μιλαω σκληρα αλλα εγω ψευτομαγκιες πισω από τα σφυριγματα δεν ανεχομαι … Οποιος συνεχιζει να ερχεται να μας σφυραει για να μας στελνει μυνηματα θα βγαινω αμεσως και θα τον κραζω …

Ας μην γινόμαστε υπερβολικοί με το θέμα της παραμονής. Απλώς είναι περίεργο μια ομάδα με ένα από τα πληρέστερα roster της κατηγορίας να έχει τέτοια αποτελέσματα απέναντι σε ομάδες που δύσκολα θα βρίσκονται στην κατηγορία την επόμενη σεζόν.
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ, ΑΝ ΕΓΙΝΑΝ ΟΠΩΣ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ. Ο ΧΩΡΟς ΣΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΕΦΙ Η ΤΟ ΨΩΝΙΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΥΠΕΡΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΟΡΦΥΡΑ ΤΙ ΕΠΑΘΕ ΧΘΕΣ?

ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΛΑΛΙΣΤΑΤΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΓΡΑΦΟΤΑΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΠΟΡΦΥΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ?
alithias
ΜΕ ΧΑΣΑΤΕ? ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΕΙΜΩΝΑ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΕΠΕΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ. ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΘΡΙΑΜΒΟΥ ΣΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΙ ΑΦΗΣΤΕ ΕΜΑΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ . bball.gif bball.gif bball.gif
ΠΕΡΙΜΕΝΩ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΜΕΤΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΗΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ ΟΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΗΣΟΥΝ ΟΠΩΣ ΧΘΕΣ. 69.gif 69.gif 69.gif
ΧΘΕΣ ΧΑΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΙ ΓΙΑΝΝΙΟΥ ΟΥΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ Η ΔΙΑΤΗΣΙΑ . ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΑΣ ΕΙΧΑΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΟΤΙ Η ΔΙΑΤΗΣΙΑ ΚΑΙ Η ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΟΡΦΥΡΑ? ΜΗΠΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΟΙ ΕΘΝΙΚΟΙ? ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΤΙΡΙ . ΖΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ . ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΤΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΘΑΥΜΑΣΕΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΡΟΖΑΛΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΟ ΤΣΕΠΑΚΙ shot.gif shot.gif shot.gif ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ icon_wave.gif icon_wave.gif
ΤΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ 77.gif 77.gif 77.gif
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 23-3-2009 ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 24.00 icon_wave.gif icon_wave.gif

ΠΡΟΕΔΡΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙΣ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ΟΤΑΝ ΣΤΑ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΕΙΧΕΣ ΘΙΧΤΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΤΑ ΘΥΜΗΣΩ (ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ) (ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΦΟΡΤΩΣΑΝ ΟΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΠΑΛΤΑ)
ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΝ ΨΗΛΟ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ? ΑΣΕ ΠΟΥ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΦΙΛΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ 68.gif 68.gif 68.gif
ΟΛΟΙ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ euro ΞΥΠΝΑ

ΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙΤΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΣΑΣ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΥ ΦΑΡΟΥ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΟΥΡΑΓΩΝ?


[size="5"][/size]TA ΛΕΜΕ 23 - 3 - 2009

ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ shot.gif
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
αν δεν κανω λαθος καποια στιγμη ο πορφυρας εχανε με 20 ποντους. τοσο κακη ηταν η διαιτησια?

gate14
QUOTE(alithias @ Jan 13 2009, 15:21 ) *
ΜΕ ΧΑΣΑΤΕ? ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΕΙΜΩΝΑ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΕΠΕΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ. ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΘΡΙΑΜΒΟΥ ΣΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΙ ΑΦΗΣΤΕ ΕΜΑΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ . bball.gif bball.gif bball.gif
ΠΕΡΙΜΕΝΩ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΜΕΤΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΗΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ ΟΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΗΣΟΥΝ ΟΠΩΣ ΧΘΕΣ. 69.gif 69.gif 69.gif
ΧΘΕΣ ΧΑΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΙ ΓΙΑΝΝΙΟΥ ΟΥΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ Η ΔΙΑΤΗΣΙΑ . ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΑΣ ΕΙΧΑΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΟΤΙ Η ΔΙΑΤΗΣΙΑ ΚΑΙ Η ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΟΡΦΥΡΑ? ΜΗΠΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΟΙ ΕΘΝΙΚΟΙ? ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΤΙΡΙ . ΖΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ . ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΤΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΘΑΥΜΑΣΕΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΡΟΖΑΛΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΟ ΤΣΕΠΑΚΙ shot.gif shot.gif shot.gif ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ icon_wave.gif icon_wave.gif
ΤΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ 77.gif 77.gif 77.gif
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 23-3-2009 ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 24.00 icon_wave.gif icon_wave.gif

ΠΡΟΕΔΡΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙΣ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ΟΤΑΝ ΣΤΑ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΕΙΧΕΣ ΘΙΧΤΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΤΑ ΘΥΜΗΣΩ (ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ) (ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΦΟΡΤΩΣΑΝ ΟΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΠΑΛΤΑ)
ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΝ ΨΗΛΟ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ? ΑΣΕ ΠΟΥ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΦΙΛΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ 68.gif 68.gif 68.gif
ΟΛΟΙ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ euro ΞΥΠΝΑ

ΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙΤΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΣΑΣ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΥ ΦΑΡΟΥ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΟΥΡΑΓΩΝ?


[size="5"][/size]TA ΛΕΜΕ 23 - 3 - 2009

ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ shot.gif



ΤΣ ΤΣ ΤΣ ΠΩΠΩ ΚΑΚΙΕΣ , ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΤΡΩΣ ΠΟΛΥ ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ , ΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞ ΤΑ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΜΙΑ ΖΩΗ !!!!!!!
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
αληθεια αυτοι οι δυο καταπληκτικοι υπερηλικες που καρφωνουν με τα χειροτερα λογια τις υπολοιπες ομαδες που εχουν χαθει?

ειδικα αυτος με τα γυαλια που ειναι απολαυση οταν κλωτσαει πορτες και υπερασπιζεται τα αθλητικα ιδεωδη εναντιον διαιτητων , κ.λπ.?
leonkalf
Παιδιά, ηρεμήστε και σταματήστε τις εκατέρωθεν ειρωνείες και προσβολές!!!
Αν συνεχίσετε θα υπάρξουν κυρώσεις.

alithias, έχεις ξανατιμωρηθεί. Πιστεύω ότι δε θέλεις να ξανασυμβεί.
Γι΄ αυτό σταμάτα να είσαι εριστικός και να προκαλείς απαντήσεις όπως του gate14 (αλλά ίσως και άλλων που θα ήθελαν).

Κι εσύ gate14 μην ρίχνεις λάδι στη φωτιά σε παρακαλώ με τις εκφράσεις που χρησιμοποίησες.


Ευελπιστώ ότι δε θα χρειαστεί να επανέλθω.


Αντί αυτών, μπορείτε να μας γράψετε για τα παιχνίδια που είδατε/πήρατε μέρος με μπασκετικές αναλύσεις.



Ευχαριστώ
scales84
αληθεια κανε το στραυρ σου που ο πραγματικα ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ τησ κατηγοριας(ΑΝΓΝΩΡΙΣΜΕΝΑ ΑΛΛΩΣΤΕ) ηταν αρρωστος για μια βδομαδα πριν το μεταξυ μας ματς και η ελευθερια κατεβηκε εντελως απροετοιμαστη και που σε εσπρωξαν αβερτα γιατι ουτε τη μετρια ελευθερια δεν θα χες κερδισει..παρεπιμπτονως η μετρια ελευθερια κερδισε πολυ πιο ευκολα απο οτι η ομαδαρα σου στη μανδρα χτες ενω στη βουλα που σε διελυσε ειχε κανει διπλο...αντε τωρα βαλε λιγο τη γλωσσιτσα μεσα και προσεχε....


εμεις μπορει να χασουμε απο το εθνικο...στο σαλπεας θα κερδισουμε...δεν γινεται να ξανααρρωστησει ο ποτοσογλου πριν το ματς....Ακου λεει ο καλυτερος προπονητηςτης κατηγοριας...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
QUOTE(scales84 @ Jan 13 2009, 15:59 ) *
αληθεια κανε το στραυρ σου που ο πραγματικα ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ τησ κατηγοριας(ΑΝΓΝΩΡΙΣΜΕΝΑ ΑΛΛΩΣΤΕ) ηταν αρρωστος για μια βδομαδα πριν το μεταξυ μας ματς και η ελευθερια κατεβηκε εντελως απροετοιμαστη και που σε εσπρωξαν αβερτα γιατι ουτε τη μετρια ελευθερια δεν θα χες κερδισει..παρεπιμπτονως η μετρια ελευθερια κερδισε πολυ πιο ευκολα απο οτι η ομαδαρα σου στη μανδρα χτες ενω στη βουλα που σε διελυσε ειχε κανει διπλο...αντε τωρα βαλε λιγο τη γλωσσιτσα μεσα και προσεχε....


εμεις μπορει να χασουμε απο το εθνικο...στο σαλπεας θα κερδισουμε...δεν γινεται να ξανααρρωστησει ο ποτοσογλου πριν το ματς....Ακου λεει ο καλυτερος προπονητηςτης κατηγοριας...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


εγω δεν ξερω ποιος ειναι τι και ποιος ειναι ο καλυτερος προπονητης, κ.λπ., κ.λπ., ξερω ομως οτι ο τροπος σου μου αρεσει καθως και αυτα που γραφεις, σε σχεση με τον τροπο που γραφει ο αληθειας...

και νομιζω οτι σε αυτο συμφωνουν ολοι οι λογικως σκεπτομενοι ανθρωποι.

υγ: ο κοντος υπερηλικας με τα γυαλια που κλωτσαει πορτες που ειναι;
gate14
Eγω ζητω συγνωμη , απο το φορουμ και οχι απο καποιον που μπαινει και το μονο πραγμα που κανει ειναι να προκαλει και να ανοιγει μετωπα με ΟΛΟ το κοσμο (ΟΜΑΔΕΣ-ΠΑΙΚΤΕΣ-ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ )
Δεν θα το συνεχισω αλλο μαζι του, οσο μπαινει και προκαλει δεν θα απαντω απλα θα κανω διαπιστωσεις και εκανα απλα μια διαπιστωση
Αν νομιζει οτι ειναι ALITHEIAS και κατεχει την απολυτη ALITHEIA ας γραψει και αλλες αληθειες που μπορει να γινουν βιβλιο απο τον εκδοτικο οικο του ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ , η σαν δευτερη εναλλακτικη του προτεινω να κανει μια αιτηση στο ALTER για να ανοιξουν διαπλατα για αυτον οι ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
αληθευει οτι ο ποτοσογλου αποβληθηκε χθες και γραφτηκε και στο φυλλο αγωνα?
scales84
παικταρα αν δεν με προκαλεσουν δεν θα προκαλεσω..εχω ενα επιπεδο...με τον gate14 που ναι και οπαδος και τα βλεπει και πιο υποκειμενικα και μετα απο ενα πολυ σκληρο ντερμυ στον πρωτο γυρο αντιπαρατεθηκαμε αλλα δεν ριξαμε το επιπεδο..ετσι πρεπει...οταν καποιος μπαινει μονο και μονο για να μειωνει και οχι μονο την ομαδα μου που χαρακτηρισε μετρια ενω ουσιαστικα τελειωσε οντας νεοφωτιστη και καποιοι τη διναν για φουντο στη πρωτη θεση,αλλα ολες τις ομαδες τους παικτς καιτους προπονητες εκνευριζομαι!!!

ΕΛΕΟΣ ΔΛΔ
eskanakias
αφου εχω διαβασει παρα πολλα αυτεσ τις μερες εχω να παραθεσω τα εξης.συμφωνω οτι σαν ονομα ο ποτοσογλου ειναι το μεγαλυτερο αυτην την στιγμη στην εσκανα.θα δαιφωνησω με τον φιλο που ειπε για τον παιχταρα του θεμιστοκλη....το παιδι να το λεμε και με το επιθετο του...ο τσαγκαρακης λοιπον ειναι απο τα καλυτερα τεσσαρια της κατηγοριας,με τρομερο ποσταρισμα και πολυ μπασκετ το παλικαρι και για την εσκανα ειναι πολυτελεια και μακαρι να τον κρατησουν εκει στον θεμιστοκλη.θα συμφωνησω και με το θεμα προπονητη οτι οχι αστειος οπως λεει,απλα ειναι λιγος για α εσκανα πιστευω.και επιτελους παρτε ενα πλειμεκερ του χρονου,τοσα κυκλοφορουν στην πιατσα.τωρα και εγω πιστευω οτι ο πορφυρας ειναι το φαβορι ακομα λογο πιο γεματου ροστερ αλλα οχι πως θα ανεβει σιγουρα.εθνικος και πρωτεας πιστευω οτι θα τον κοντραρουνε.παντως πεζει και η συγχωνευση παλι αν δεν ανεβει smiley.gif
scales84
Ειναι αλλο ενα κωμικοτραγικο....με τον πορφυρα οπως εχω γραψει εμφανιστκε ενας τυπος στεργιου που χε σφυριξει 2 ματς και απεβαλλε το ποτοσογλου ενω ο μαγγωνακης δεν εκανε τπτ...χτες εχει οριστει ο μπικας(ο καλυτερος διατητης της εσκανα κατα τεκμηριο)και εμφανιστηκε στη θεση του η γαρινη...ποια ειναι η γαρινη δλδ?αποβληθηκε στο δευτερο δεκαλεπτο...γραφτηκε οτι θα ακολουθησει εκθεση εν αντιθεσει του ματς με τον πορφυρα που χαν γραφτει πραγματα στο φυλλο αγωνα...δεν νομιζ παντως να μην κατσει στον παγκο με τον εθνικο οπως διαβασα και σε ενα φορουμ φιλων του εθνικου

ο τσαγκαρκης ειναι καταπληκτικος παικτης ε παιδια..μην λεμε οτι θελουμε...επισης και ασσο εχουν..ο φιλιππου λιγο ειναι για α εσκανα δλδ?
eskanakias
QUOTE(scales84 @ Jan 13 2009, 16:18 ) *
Ειναι αλλο ενα κωμικοτραγικο....με τον πορφυρα οπως εχω γραψει εμφανιστκε ενας τυπος στεργιου που χε σφυριξει 2 ματς και απεβαλλε το ποτοσογλου ενω ο μαγγωνακης δεν εκανε τπτ...χτες εχει οριστει ο μπικας(ο καλυτερος διατητης της εσκανα κατα τεκμηριο)και εμφανιστηκε στη θεση του η γαρινη...ποια ειναι η γαρινη δλδ?αποβληθηκε στο δευτερο δεκαλεπτο...γραφτηκε οτι θα ακολουθησει εκθεση εν αντιθεσει του ματς με τον πορφυρα που χαν γραφτει πραγματα στο φυλλο αγωνα...δεν νομιζ παντως να μην κατσει στον παγκο με τον εθνικο οπως διαβασα και σε ενα φορουμ φιλων του εθνικου

ο τσαγκαρκης ειναι καταπληκτικος παικτης ε παιδια..μην λεμε οτι θελουμε...επισης και ασσο εχουν..ο φιλιππου λιγο ειναι για α εσκανα δλδ?

ναι φιλε σκειλς ειναι ενα απο τα καλυτερα τεσσαρια στην κατηγορια.οσο για τον φιλιππου τον προτιμω σαν 2
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
QUOTE(scales84 @ Jan 13 2009, 16:18 ) *
Ειναι αλλο ενα κωμικοτραγικο....με τον πορφυρα οπως εχω γραψει εμφανιστκε ενας τυπος στεργιου που χε σφυριξει 2 ματς και απεβαλλε το ποτοσογλου ενω ο μαγγωνακης δεν εκανε τπτ...χτες εχει οριστει ο μπικας(ο καλυτερος διατητης της εσκανα κατα τεκμηριο)και εμφανιστηκε στη θεση του η γαρινη...ποια ειναι η γαρινη δλδ?αποβληθηκε στο δευτερο δεκαλεπτο...γραφτηκε οτι θα ακολουθησει εκθεση εν αντιθεσει του ματς με τον πορφυρα που χαν γραφτει πραγματα στο φυλλο αγωνα...δεν νομιζ παντως να μην κατσει στον παγκο με τον εθνικο οπως διαβασα και σε ενα φορουμ φιλων του εθνικου

ο τσαγκαρκης ειναι καταπληκτικος παικτης ε παιδια..μην λεμε οτι θελουμε...επισης και ασσο εχουν..ο φιλιππου λιγο ειναι για α εσκανα δλδ?


μηπως ο ποτοσογλου ειναι λιγο γκρινιαρης?
scales84
Δεν λεω οτι ηταν αδικη η αποβολη η τα σχετικα..απλα ρωταω ρε παιδια...γινεται να αντικαταστησεις τον μπικα με την γαρινη?δλδ αναλογικα σαν να αντικαθιστας τον βορεαδη με εναν διατητη α2...Ε αρχιζει κι η προκαταληψη μετα...
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
QUOTE(scales84 @ Jan 13 2009, 16:27 ) *
ειναι γκρινιαρης...δεν διαφωνω,..ουτε λεω οτι ηταν αδικη η αποβολ η τα σχετικα..απλα ρωταω ρε παιδια...γινεται να αντικαταστησεις τον μπικα με την γαρινη?δλδ αναλογικα σαν να αντικαθιστας τον βορεαδη με εναν διατητη α2...Ε αρχιζει κι η προκαταληψη μετα...


με τον εθνικο τι θα κανετε?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.