Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
scales84
QUOTE(koutsou10 @ Nov 25 2008, 19:40 ) *
οταν λεσ δεν παιζει εννοεισ οτι δεν τον βαζει ο κοουτσ η οτι ειναι εκτοσ 12αδασ?δεν εχει παιξει ουτε για λιγο?
παντωσ κριμα γιατι πιστευω πωσ μπορει να παιξει σε αυτο το επιπεδο κ να ειναι κ απο τουσ διακριθεντεσ...

Ειναι επιλογη προπονητη..εχει ντυθει σε αρκετα ματς αλλα εχει αγωνιστει μονο 1μιση λεπτο στο τελος του αγωνα με τον φοινικα..χτες ηταν εκτος 12αδας
basket30
QUOTE(rover6 @ Nov 25 2008, 11:41 ) *
Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟΝ ΠΟΡΦΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ Ο ΑΕΤΟΣ.
ΔΕΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ, ΚΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ,ΣΟΒΑΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ,ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ,ΛΟΓΩ ΧΡΗΜΑΤΩΝ.
ΠΑΝΤΩΣ
Kai θελει και θα διεκδικησει μεχρι τελους αν τον "αφησουν".Στον Αετο ετσι πανε τοσα χρονια και δεν κανουν πισω.Αν τουσ κατσει θα προχωρήσουν.ΑΑααν ανέβουν θα βρουν και την ακρη,το πολυ πολυ να γυρισουν απο εκει που ηρθαν,το κομματι τους κανουν και περνανε και καλα.
Και απο δευτερα σε δευτερα οι αντιπαλοι τους πρεπει να ετοιμαζονται και για παικτη εκπληξη που μπορει να αλλαξει τις ισσοροπιες σε ολη την κατηγορια.(μπορει λεω ε!)


QUOTE(rover6 @ Nov 25 2008, 11:36 ) *
ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΦΙΛΟΙ Ο ΕΣΠΕΡΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΣΕΙ ΘΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ.
ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

Μακαρι αλλα...απο την 8η θεση και κατω (7 ομαδες )θα εμπλεκονται μεχρι τελους με τον υποβιβασμο,και εννοω βεβαια και το περα με τον πρωτεα που τωρα δειχνουν να εχουν εναν αερα.Αρα ο εσπερος στη 1η επταδα δεν παει με τιποτε ,οποτε ολα εξαρτωνται απο το ποσες ομαδες θα πεσουν απο Γ εθνικη.Για μενα 12 νικες ειναι απαραιτητες και μπορει και να μη φτασουν.
toro_loco
QUOTE(rover6 @ Nov 25 2008, 11:41 ) *
Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟΝ ΠΟΡΦΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ Ο ΑΕΤΟΣ.
ΔΕΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ, ΚΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ,ΣΟΒΑΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ,ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ,ΛΟΓΩ ΧΡΗΜΑΤΩΝ.
ΠΑΝΤΩΣ


Λόγω χρημάτων; Ο Σταυρακόπουλος ξέρεις πόσα παίρνει; Και οι υπόλοιποι Σιώκος, Κασπαριάν κλπ με τι πληρώνονται; Με τριαντάφυλλα; Για υπολόγισε λίγο το μπάτζετ τους. Φίλε rover ο έρωτας, ο βήχας και τα λεφτά δεν κρύβονται....
scales84
QUOTE(toro_loco @ Nov 25 2008, 22:30 ) *
Λόγω χρημάτων; Ο Σταυρακόπουλος ξέρεις πόσα παίρνει; Και οι υπόλοιποι Σιώκος, Κασπαριάν κλπ με τι πληρώνονται; Με τριαντάφυλλα; Για υπολόγισε λίγο το μπάτζετ τους. Φίλε rover ο έρωτας, ο βήχας και τα λεφτά δεν κρύβονται....

Ο σιωκος παντως εχει πει σε γνωστο μου οτι παιζει για την πλακα του και χωρις χρηματα η για λιγα χρηματα
rover6
QUOTE (toro_loco @ Nov 26 2008, 00:30 ) *
Λόγω χρημάτων; Ο Σταυρακόπουλος ξέρεις πόσα παίρνει; Και οι υπόλοιποι Σιώκος, Κασπαριάν κλπ με τι πληρώνονται; Με τριαντάφυλλα; Για υπολόγισε λίγο το μπάτζετ τους. Φίλε rover ο έρωτας, ο βήχας και τα λεφτά δεν κρύβονται....


ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΦΙΛΕ.
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟ ΑΚΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ.
eskanakias
QUOTE(rover6 @ Nov 26 2008, 11:13 ) *
ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΦΙΛΕ.
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟ ΑΚΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ.

θα συμφωνησω με τον φιλο rover διοτι για να το λεει κατι θα ξερει.παντως αυτα που ακουγονται ειναι οτι πολοι παιζουνε για λιγα λεφτα λογο των καλων σχεσεων με τον Σκληρο και αλλοι λενε μεχρι οτι ο τζανης περνει 40000 για ενα χρονο!!!!!!!πολλα θα ακουγονται παιδια ειναι σιγουρο!καλο για το πρωταθλημα να παιζουνε παιχτες μεγαλυτερων κατηγοριων οσα και να περνουν
balos
QUOTE (basket30 @ Nov 25 2008, 23:10 ) *
Kai θελει και θα διεκδικησει μεχρι τελους αν τον "αφησουν".Στον Αετο ετσι πανε τοσα χρονια και δεν κανουν πισω.Αν τουσ κατσει θα προχωρήσουν.ΑΑααν ανέβουν θα βρουν και την ακρη,το πολυ πολυ να γυρισουν απο εκει που ηρθαν,το κομματι τους κανουν και περνανε και καλα.


Τι εννοεις αν τον ''αφησουν''φιλε μου γιατι εγω ειδα με τα ματια μου την δευτερα οτι θελουν να τον αφησουν.ειδικα στην τελευταια φαση στο αμυντικο που εδωσαν αντι για καραεπιθετικο...............................
champion


ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 1 ντερμπι
ΑΟΝΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ 2
ΜΕΓΑΡΑ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ 1 χαλια κ οι δυο ομαδες
ΕΣΠΕΡΟΣ-ΜΑΝΔΡΑ 1 στανταρ
ΑΡΗΣ-ΑΕΤΟΣ 2 ο αρης ειναι λιγος φετος
ΠΕΡΑ-ΦΑΡΟΣ 2
ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1 χαλαρα
allen10
QUOTE(eskanakias @ Nov 26 2008, 13:53 ) *
θα συμφωνησω με τον φιλο rover διοτι για να το λεει κατι θα ξερει.παντως αυτα που ακουγονται ειναι οτι πολοι παιζουνε για λιγα λεφτα λογο των καλων σχεσεων με τον Σκληρο και αλλοι λενε μεχρι οτι ο τζανης περνει 40000 για ενα χρονο!!!!!!!πολλα θα ακουγονται παιδια ειναι σιγουρο!καλο για το πρωταθλημα να παιζουνε παιχτες μεγαλυτερων κατηγοριων οσα και να περνουν

σορρυ ρε φιλε αλλα αυτος που τα λεει αυτα ειναι λιγο ανιδεος ο τυπος ειναι παικταρας αλλα παιρνει το πολυ 25 χιλιαρικα το πολυ ξαναλεω... και χωρια τα λεφτυα που πληρωνεται απο την δουλεια του στον δημο που ειναι ενας φυσιολογικος μισθος δημοσιου υπαλληλου, επισης την συμβαση του την εχει υπογραψει παικτης που παιζει πλεον σε τοπικα πελλοπονησου με πολυ καλα λεφτα και αυτος και γινεται μεταφορα χρηματων... αλλα καλυτερα θα παρακαλουσα να μην ανοιξει συζητηση περι χρηματων οχι μονο του τζανου αλλα και ολων των παικτων γιατι ουτε του χρονου δεν θα βγει ακρη... ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΕΩΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ!!!
KAKALOS
QUOTE(ARVI @ Nov 25 2008, 19:01 ) *
κερδίζαμε και 15 αλλά λίγο η ζώνη,λίγο η χαλαρότητα και λιγότερο οι διαιτητές,χάσαμε...κερδίσαμε 20 και την Νίκαια και εσείς χάσατε...μόνο με μαγκιά δεν κερδίζεις τον πορφύρα και το πιο πιθανό θα είναι να φύγεις με σκυμένο κεφάλι....τόσο καιρό στα λόγια είσαι πρώτος αλλα στην κορυφή άλλη είμαστε...την Δευτέρα περισσότερα...

1.δεν μιλησα υποτιμητικα για τον πορφυρα που αν θες να ξερεις ημουν αρχηγος αυτης της ομαδας αν σου λεει κατι...
2.μιλησα απλα για την ομαδα που παιζω οτι πολυ απλα παμε για την νικη γιατι σε καθε αγωνα αυτο εχουμε στοχο ποσο μαλλον σε ενα ντερμπυ που ολοι θελουν να παιζουν σε τετοια παιχνιδια...
3.το τι εκανες με την νικαια και με οποια ομαδα επαιξες δε με απασχολει εγω για την ομαδα μου μιλησα και απλα εξεφρασα την απορια μου πως εχασε ο πορφυρας που ειναι δεδομενο καλη ομαδα απο το περα που ειναι πολυ πιο αδυναμη ομαδα....
4.με την λεξη "μαγκια" εννοουσα μπασκετικη μαγια και αν ειμαστε μαγκες και αν το λεει η καρδια μας ως ομαδα για αυτο και εβαλα αυτη την λεξη σε εισαγωγικα και δεν εννουσα μαγκια εκτος γηπεδου...
5.μην εισαι υπεροπτης και μη λες για σκυμενα κεφαλια γιατι παιζεις με μια ομαδα με το μισο μπατζετ απο σενα και επειδη η ιστορια αν ασχολησε χρονια με τον πορφυρα λεει οτι καθε χρονο απο υπεροψια φευγεις εσυ με σκυμενο κεφαλι
6.η επιθεση σου γιατι μονο ετσι μπορω να το εκλαβω μου δειχνει οτι μαλλον σε πιανει πανικος και μαρεσει γιατι ειναι υπερ μας(εχεις να κερδισεις αρκετο καιρο τον εθνικο)
7.επειδη λοιπον σε πιανει ενας σχετικος πανικος θα σε συμβουλευα να περιμενεις την δευτερα για να δεις ποιος θα εχει σκυμενο κεφαλι και οχι να αναλωνεσαι απο την τριτη με δηλωσεις που δεν ειναι και το φορτε σου στο κατω κατω (ιστορικα παντα)
8.θα χαρω πολυ που θα παιξω αντιμετωπος με την παλια μου ομαδα και θα δω και παλι ως αντιπαλος βεβαια ανθρωπους που μου φερθηκαν σωστα οσο ημουν εκει αλλα οσο και να σε χαλαει αυτο που λεω την δευτερα ερχομαστε στο σαλπεας με σκοπο τον σκοπο που εχει καθε αθλητης οταν κανει ενα αθλημα....την ΝΙΚΗ!!!!Καλο σου βραδυ και αν κερδισετε την δευτερα τοτε εχεις καθε δικαιωμα να βγεις και να πεις οτι θες και να με δουλεψεις κλπ αλλα προς το παρον .....
basket30
QUOTE(balos @ Nov 26 2008, 14:50 ) *
Τι εννοεις αν τον ''αφησουν''φιλε μου γιατι εγω ειδα με τα ματια μου την δευτερα οτι θελουν να τον αφησουν.ειδικα στην τελευταια φαση στο αμυντικο που εδωσαν αντι για καραεπιθετικο...............................
Η γνωμη σου σεβαστη αλλα εγω λεω τα εξης:
επειδη σιγουρα ησουν στο γηπεδο σαν φιλος του Θεμιστοκλη,η φαση που περιγραφεις δεν ηταν η τελευταια ηταν 1 λεπτο πριν το τελος,και ισως να ηταν αμφισβητουμενη αλλα οχι και καραεπιθετικο.Απο αυτη τη φαση ακολουθησε χαμενη επιθεση του θεμιστοκλη,αστοχη επιθεση του Αετου και follow του 9(χναρης) και περασε ο αετος,και ακολουθησε παιχνιδι τακτικης στα τελευταια 20'' που ο θεμιστοκλης πηγε 2 φορες στις ελευθερες βολες και ο φιλιππου εβαλε 1/4.Ακομη θα σου πω πως ολο το υπολοιπο παιχνιδι εγιναν πολλα και μονο τα φαουλ πανω στον σιωκο αν σφυριζαν θα χε τελειωσει το παιχνιδι νωριτερα.Τωρα οταν ενα παιχνιδι κρινετε στον ποντο ολοι εχουν δικιο να γκρινιαζουν.Οι τελευταιες διαιτησιες που συνανταει ο Αετος σου λεω πως δεν ειναι καλες,με τον αονα η βαρουχα τον εσκισε....αλλα να μη γινομαστε γραφικοι συνεχεια με τους διαιτητες,και αυτο που πιστευω ειναι πως ολα γινονται για να σπρωχτει ο πορφυρας.
basket30
QUOTE(eskanakias @ Nov 26 2008, 13:53 ) *
θα συμφωνησω με τον φιλο rover διοτι για να το λεει κατι θα ξερει.παντως αυτα που ακουγονται ειναι οτι πολοι παιζουνε για λιγα λεφτα λογο των καλων σχεσεων με τον Σκληρο και αλλοι λενε μεχρι οτι ο τζανης περνει 40000 για ενα χρονο!!!!!!!πολλα θα ακουγονται παιδια ειναι σιγουρο!καλο για το πρωταθλημα να παιζουνε παιχτες μεγαλυτερων κατηγοριων οσα και να περνουν

Παιδια πολυ χαλασμενο τηλεφωνο εχει πεσει.Απο εγκυρες λοιπον πηγες σας ενημερωνω.
<πολλοι παιζουνε για λιγα λεφτα λογο των καλων σχεσεων με τον Σκληρο>ΣΩΣΤΟ (ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ)και αλλοι λενε μεχρι οτι <ο τζανης περνει 40000 για ενα χρονο>ΛΑΘΟΣ.
<ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΦΙΛΕ.><την συμβαση του την εχει υπογραψει παικτης που παιζει πλεον σε τοπικα πελλοπονησου >ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ απλα περυσι ειχε οντως υπογραφει μια συμβαση για συνεργασια με τον αθλητικο οργανισμο του δημου που συμπεριαλαμβανε και καποια αμοιβη για τη συνεργασια του τζανη στον αετο και σε προπονητικο επιπεδο(ακαδημιες)
Φετος τον τζανη τον πληρωνει εξολοκληρου ο Αετος και γενικα το μπατζετ ειναι χαμηλο(ειδικα για τους παικτες που εχει).
Επισης η οποια βοηθεια υπαρχει απο τον Δημο,μεχρι στιγμης για αυτη τη χρονια δεν υπαρχει κατι.
Στον Αετο υπαρχει κλιμα και ο Σκληρος εχει τον τροπο να φερνει παικτες που ενσωματωνονται και παιζουν για να το ευχαριστιουντε ολοι,ενω και η διοικηση ειναι πολυ χαλαρη.
και τελος ,αν ο αετος πληρωνε με τριανταφυλλα θαχε φαληρισει.ειναι ακριβα!Χαμηλο μπατζετ ειπαμε.δυσκολοι καιροι.
Υ.Γ.Καλα τα μεγαλα μπατζετ, αλλα για να ανεβει μια ομαδα χρειαζετε και κατι αλλο,και οποια ομαδα τοχει θα ανεβει.
gate14
ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ διαιτητης......ΣΙΩΚΑΣ smiley.gif (Λες και το ξεραμε)
Ραντεβου την Δευτερα , θα ειμαστε ΟΛΟΙ εκει !!!!! icon_drunk.gif
themis7
QUOTE(basket30 @ Nov 27 2008, 00:13 ) *
Η γνωμη σου σεβαστη αλλα εγω λεω τα εξης:
επειδη σιγουρα ησουν στο γηπεδο σαν φιλος του Θεμιστοκλη,η φαση που περιγραφεις δεν ηταν η τελευταια ηταν 1 λεπτο πριν το τελος,και ισως να ηταν αμφισβητουμενη αλλα οχι και καραεπιθετικο.Απο αυτη τη φαση ακολουθησε χαμενη επιθεση του θεμιστοκλη,αστοχη επιθεση του Αετου και follow του 9(χναρης) και περασε ο αετος,και ακολουθησε παιχνιδι τακτικης στα τελευταια 20'' που ο θεμιστοκλης πηγε 2 φορες στις ελευθερες βολες και ο φιλιππου εβαλε 1/4.Ακομη θα σου πω πως ολο το υπολοιπο παιχνιδι εγιναν πολλα και μονο τα φαουλ πανω στον σιωκο αν σφυριζαν θα χε τελειωσει το παιχνιδι νωριτερα.Τωρα οταν ενα παιχνιδι κρινετε στον ποντο ολοι εχουν δικιο να γκρινιαζουν.Οι τελευταιες διαιτησιες που συνανταει ο Αετος σου λεω πως δεν ειναι καλες,με τον αονα η βαρουχα τον εσκισε....αλλα να μη γινομαστε γραφικοι συνεχεια με τους διαιτητες,και αυτο που πιστευω ειναι πως ολα γινονται για να σπρωχτει ο πορφυρας.


Καλημερα εγω ειμουν σιγουρα στο γηπεδο και σιγουρα εχω δει το παιχνιδι αλλα και το βιντεο!!! Θα σου εξηγησω καποια πραγματα χωρις το λεω απο την αρχη να θελω να θιξω την νικη του ΑΕΤΟΥ . Η φαση με το επιθετικο γινεται 39 δευτερα πριν το τελος ενω ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ειναι 2 ποντους μπροστα . Ο ενας ( Σιωκας ) δινει αμυντικο την ωρα που η αλλη ( Θεολογη ) ειναι ετοιμη να δωσει επιθετικο . Ο παιχτης μας εχει πεσει κατω και πανυγιριζει και ο ΚΑΣΠΑΡΙΑΝ που κερδισε το φαουλ ετοιμαζεται να παρει θεση αμυνας ... καταλαβαινεις οτι το σφυριγμα αυτο ηταν τρομερα κομβικο.. Αυριο θα σου στειλω με P.M. την φαση! Οπως καταλαβαινεις δεν θελω να αντιδικισω μαζι σου γιατι το παιχνιδι εχει τελειωσει και δεν εχει πλεον νοημα !!!! Θεωρω οτι δεν φταιει η κακη και ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ διαιτησια που χασαμε αλλα το γεγονος οτι αυτοκτωνησαμε γιατι 5 λεπτα πριν ληξει το ματς ειμασταν 8 ποντους μπροστα !!!

Η γνωμη μου ειναι ξεκαθαρη και θα την γραψω κι ας παρεξηγηθω ! Ο ΑΕΤΟΣ εχει πολυ καλη ομαδα και πολλα παιδια που αξιζουν τον σεβασμο οπως και εναν πολυ αξιολογο προπονητη αλλα δεν θα τον αφησουνε ν ανεβει οπως δεν θα αφησουνε τον Εθνικο που ειναι επισης αξιολογη ομαδα! Για την Ελευθερια δεν λεω γιατι πιστευω οτι εκει οι ανθρωποι δεν θελουν να πανε για πανω απλα θελουν να κερδιζουν καθε ματς και να διατηρησουν το καλο κλιμα μεταξυ τους!!! Αρα λοιπον φετος γινεται ενα πρωταθλημα για να ανεβει ο Πορφυρας με οποιοδηποτε τροπο και κοστος και για να δουμε ποιοι θα πεσουν!!!! Αυτα που γραφω να τα θυμαστε και στο τελος της χρονιας και μην βιαστειτε να τα κρινετε τωρα!! Ο Εθνικος και ο Αετος θα χασουν ματς που κανεις δεν θα περιμενει και θα εχουμε διαμαρτυριες για διαιτησιες , μονο που οι διαμαρτυριες δεν θα φερνουν τους χαμενους βαθμους πισω οποτε ολοι καταλαβαινουν τι γινεται ...

Υ.Γ. Με ΣΙΩΚΑ διατητη χασαμε απο τον ΑΡΗ με σφαγη... Μας εκανε και εκθεση στην ΕΣΚΑΝΑ ο κυριος αυτος ... Με ΣΙΩΚΑ διατητη χανουμε στον ΑΕΤΟ και με ΣΙΩΚΑ διατητη παιζεται το ματς ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ...
ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΟΥ ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ ΓΙΑ ΒΛΑΚΕΣ ...

Υ.Γ.2 Τα στοιχεια μου τα εχει το φορουμ οποτε αν προσβληθει ο διαιτητης που εχω αναφερει το ονομα του δεν εχω κανενα προβλημα να μου κανει μυνηση...
scales84
QUOTE(themis7 @ Nov 27 2008, 10:48 ) *
Καλημερα εγω ειμουν σιγουρα στο γηπεδο και σιγουρα εχω δει το παιχνιδι αλλα και το βιντεο!!! Θα σου εξηγησω καποια πραγματα χωρις το λεω απο την αρχη να θελω να θιξω την νικη του ΑΕΤΟΥ . Η φαση με το επιθετικο γινεται 39 δευτερα πριν το τελος ενω ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ειναι 2 ποντους μπροστα . Ο ενας ( Σιωκας ) δινει αμυντικο την ωρα που η αλλη ( Θεολογη ) ειναι ετοιμη να δωσει επιθετικο . Ο παιχτης μας εχει πεσει κατω και πανυγιριζει και ο ΚΑΣΠΑΡΙΑΝ που κερδισε το φαουλ ετοιμαζεται να παρει θεση αμυνας ... καταλαβαινεις οτι το σφυριγμα αυτο ηταν τρομερα κομβικο.. Αυριο θα σου στειλω με P.M. την φαση! Οπως καταλαβαινεις δεν θελω να αντιδικισω μαζι σου γιατι το παιχνιδι εχει τελειωσει και δεν εχει πλεον νοημα !!!! Θεωρω οτι δεν φταιει η κακη και ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ διαιτησια που χασαμε αλλα το γεγονος οτι αυτοκτωνησαμε γιατι 5 λεπτα πριν ληξει το ματς ειμασταν 8 ποντους μπροστα !!!

Η γνωμη μου ειναι ξεκαθαρη και θα την γραψω κι ας παρεξηγηθω ! Ο ΑΕΤΟΣ εχει πολυ καλη ομαδα και πολλα παιδια που αξιζουν τον σεβασμο οπως και εναν πολυ αξιολογο προπονητη αλλα δεν θα τον αφησουνε ν ανεβει οπως δεν θα αφησουνε τον Εθνικο που ειναι επισης αξιολογη ομαδα! Για την Ελευθερια δεν λεω γιατι πιστευω οτι εκει οι ανθρωποι δεν θελουν να πανε για πανω απλα θελουν να κερδιζουν καθε ματς και να διατηρησουν το καλο κλιμα μεταξυ τους!!! Αρα λοιπον φετος γινεται ενα πρωταθλημα για να ανεβει ο Πορφυρας με οποιοδηποτε τροπο και κοστος και για να δουμε ποιοι θα πεσουν!!!! Αυτα που γραφω να τα θυμαστε και στο τελος της χρονιας και μην βιαστειτε να τα κρινετε τωρα!! Ο Εθνικος και ο Αετος θα χασουν ματς που κανεις δεν θα περιμενει και θα εχουμε διαμαρτυριες για διαιτησιες , μονο που οι διαμαρτυριες δεν θα φερνουν τους χαμενους βαθμους πισω οποτε ολοι καταλαβαινουν τι γινεται ...

Υ.Γ. Με ΣΙΩΚΑ διατητη χασαμε απο τον ΑΡΗ με σφαγη... Μας εκανε και εκθεση στην ΕΣΚΑΝΑ ο κυριος αυτος ... Με ΣΙΩΚΑ διατητη χανουμε στον ΑΕΤΟ και με ΣΙΩΚΑ διατητη παιζεται το ματς ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ...
ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΟΥ ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ ΓΙΑ ΒΛΑΚΕΣ ...

Υ.Γ.2 Τα στοιχεια μου τα εχει το φορουμ οποτε αν προσβληθει ο διαιτητης που εχω αναφερει το ονομα του δεν εχω κανενα προβλημα να μου κανει μυνηση...

Βασικα θελουμε να ειμαστε σιγουροι οτι θα σωθουμε θεμη γιατι δεν ξερεις τι θα γινει απο πανω και ποσοι θα πεσουν...Καλο ματς να χουμε την δευτερα ελπιζω πιο ηρεμο απο περσυ..εμεις θα προσπαθησουμε γι αυτο ελπιζω κι εσυ...αν καταλαβες για ποιο πραγμα μιλαω...διατηες ο μαγγωνακης με τον μελλη..ο μαγγωνακης ειναι σουπερ ελπιζω και ο μελης να κανει καλο παιχνιδι μετα την τιμωρια του
papa
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Χ
ΑΟΝΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ 2 (ΕΥΚΟΛΑ)
ΜΕΓΑΡΑ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ 1
ΕΣΠΕΡΟΣ-ΜΑΝΔΡΑ 1 (+15)
ΑΡΗΣ-ΑΕΤΟΣ 2 (ΔΥΣΚΟΛΑ)
ΠΕΡΑ-ΦΑΡΟΣ 1
ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1 (ΕΥΚΟΛΑ)
eskanakias
[quote name='papa' date='Nov 29 2008, 12:35 ' post='250784']
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 1=ο τσαγκαρακης και ο παρκοπουλος θα κανουνε την διαφορα.αν το σκορ ανοιξει ο θεμιστοκλης θα κερδισει ανετα
ΑΟΝΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ 2 εστω και δυσκολα θα το παρει ο πρωτεας μετα και την προσθηκη του χαλαρη
ΜΕΓΑΡΑ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ 1 αν τραβηξουν οι δυο παικτες των μεγαρων θα κερδισουνε αν οχι.....πιστολιες θα εχουμε
ΕΣΠΕΡΟΣ-ΜΑΝΔΡΑ 1 δυσκολη εδρα και με καλυτερο προπονητη ο εσπερος
ΑΡΗΣ-ΑΕΤΟΣ 12 αν πανε τα σουτ του αρη τοτε θα το παρει το παιχνιδακι αν οχι...τοτε τζανης!
ΠΕΡΑ-ΦΑΡΟΣ 1 μονο και μονο λογο εδρας και τραυματισμων...αν δεν το παρει ο φαρος αυτο το παιχνιδι τοτε πιο θα παρει????
ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1 ευκολα πολυ ευκολα...αλλα μακαρι να ερθει το διπλο για να δωσει νεο ενδιαφερον στο πρωταθλημα
KAKALOS
εμαθα οτι αυριο ο πορφυρας(μακαρι να μην ειναι ετσι)δε θα αφησει τον κοσμο του εθνικου να μπει στο γηπεδο....εμαθα οτι θα εχει αστυνομια για να μην αφησει τον κοσμο μας να μπει μεσα(οπως στο κυπελο προοδευτικη-ιωνικος)....ερωτηση(!)επιτρεπεται στο πρωταθλημα της εσκανα να απογορευεται η εισοδος στον κοσμο των φιλοξενουμενων?ερωτηση(2)αν οντως ισχυει αυτο για πιο λογο γινεται?απο οτι ξερω ο πορφυρας δεν εχει και τπτ οργανομενους οπαδους για να υπαρχει φοβος για επισοδια....μηπως συμβαινει κατι αλλο?μηπως εχει να κανει και με τον διαιτητη που σφυριζει αυριο και φοβαται μην μπει ο κοσμος μεσα?ειλικρινα θα προσπαθησω να επικοινωνησω με καποιον ανθρωπο του πορφυρα αν εχουν στο μυαλο τους κατι τετοιο να μην γινει γιατι με αυτο το τροπο πανε να κανουν εχθρο τον κοσμο μιας ομαδας που απο πισω εχει αρκετο (τον περισσοτερο στην κατηγορια)και επειδη αυριο ο κοσμος μας θα ερθει αν φαει πορτα δε ξερω τι μπορει να γινει(εκτος και εντος)μακαρι να πανε ολα καλα και ολα αυτα να ειναι μια κακια πληροφορια που ακουσα γιατι απλα ενα παιχνιδι ειναι και ο καλυτερος μπορει να το δειξει μονο μεσα στο γηπεδο και οχι με τετοιο τροπο
gate14
O κοσμος του Εθνικου αυριο στις 20.30 θα βρισκεται στο γηπεδο ειτε το θελουν καποιοι ειτε οχι
20.30 ακριβως θα ειμαστε εκει για τον ΕΘΝΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ
gate14
Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΘΑ ΕΧΑΝΕ ΕΥΚΟΛΑ, ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ , ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΘΑ ΦΕΥΓΑΝ ΜΕ ΣΚΥΜΜΕΝΑ ΚΕΦΑΛΙΑ Η ΚΟΚΚΙΝΗ ΟΜΑΔΑΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΤΟΥΣΕ , ΟΙ ΨΑΧΤΕ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΧΤΥΠΗΤΟΙ ΚΑΙ .......ΣΑΝ ΘΑΥΜΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?
Η πελατειακη σχεση συνεχιστηκε , ο Πορφυρας για 3ο σερι παιχνιδι εχασε απο τον Εθνικουλι του χαμηλου μπατζετ, αντι των παικτων του Εθνικου ειδαμε τους παικτες του Πορφυρα να φευγουν με σκυμμενα κεφαλια και αλλOI που δεν μπορουσαν να πιστεψουν τι εγινε καθηλωθηκαν στα 4 (ΤΕΣΣΕΡΑ )του κλειστου Γ. Σαλπεας
ΑΝΤΕ ΠΙΑ , ΜΑΣ ΖΑΛΙΣΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΝΤΕΛΟ TOY ΠΟΡΦΥΡΑ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΚΗ , ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΟΣΕΣ ΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΒΑΡΟΥΣΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ
....ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΑΣ , ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ KAKALE
gate14
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 1
ΜΕΓΑΡΑ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ 2
ΕΣΠΕΡΟΣ - ΜΑΝΔΡΑ 1
ΑΡΗΣ Ν. - ΑΕΤΟΣ 1
ΠΕΡΑ - ΦΑΡΟΣ 1
ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ 2 icon_drunk.gif ΘΕΜΗΣ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ shot.gif 77.gif
ΑΟΝΑ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΓΝΩΣΤΟ
ΜΕΓΑΡΑ , ΦΑΡΟΣ , ΑΟΝΑ , ΚΑΙ ΜΑΝΔΡΑ ΑΝ ΠΕΣΟΥΝ 4 ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΝΟΥΝ , ΑΝ ΠΕΣΟΥΝ 5 ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΕΣΠΕΡΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΔΥΝΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ
KAKALOS
1.η ΕΘΝΙΚΑΡΑοπως καταλαβατε(και οχι τελικα εθνικακι)εκανε το 2πλο
2.ειμασταν στα αποδυτηρια πριν αρχισει ο αγωνας και ενω ακουγαμε τις οδηγιες του προπο ξαφνικα ακουμε απο μακρυα με μια φωνη να μπαινουν στο γυπεδο ενα τσουρμο....με το που τους ακουσαμε γυαλισε το ματι μας...βγαινουμε εξω τρελαμενοι και βλεπουμε το σαλπεας βαμενο σρα μπλε απο πανο και 100 και πλεον οπαδους μας.....δε λεω το πως νιωσαμε(εγω προσωπικα ξεκολισα το ταμπλο της μπασκετας αλλα ευτυχως ο αγωνας εγινε)
3.σε ολο μα σε ολο το παιχνιδι ο πορφυρας περασε μπροστα μια φορα με ενα ποντο...αυτο τα λεει ολα....
4.το παιχνιδι δε το χαναμε ουτε μεθαυριο....
5.τελειωσε ο αγωνας κερκιδα παιχτες παραγοντες γιναμε κουβαρι...
6.ειμαστε πλεον και παλι στο κολπο οπως ειχα πει αλλα δε με πιστευαν καποιοι(και εχουμε και δευτερο γυρω)
7.ευχαριστουμε το υπεροχο κοσμο μας (gate να τους τα πεις)που αυτοι πηραν το παιχνιδι και μετα εμεις και εγω προσωπικα που ηθελα το παιχνιδι παραπανω απο ολους
8.ευτυχως το ξυλο που αρχισε να πεφτει σταματησε γρηγορα γιατι θα ειχαμε τραυματιες...
9.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ.......ειδα παιχτες να φευγουν με σκυμενα τα κεφαλια αλλα δεν ηταν του εθνικου....ειδα παιχτες (πολυ ανωτερους απο τους δικους μας οπως καποιοι ειπαν καποιοι)που ηταν λιγο πως να το πω ...φοβισμενοι και δεν ηταν δικοι μας(που να παιζαν σε κανα αργος κλπ μιας και ειναι επιπεδου 3 εθνικης)ειδα παιχτες που πεφτανε στην μπαλα και την δαγκωναν(αυτοι ηταν οι δικοι μας)ειδα καποιον σε προηγουμενο ποστ οτι ειναι πρωτος(ειναι ακομα?)....
10.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ σε ολους οσους μας ειχαν για τελειωμενους και ειδικα σε καποιον που ειχε το θρασος να μιλησει τοσο υποτιμητικα για την ομαδα μας χωρις να εχει μαθει απο προηγουμενα χρονια οτι οι ****** δε μιλανε
11.ζητω συγνωμη απο το φορουμ που μιλαω καπως ασχημα και επιθετικα αλλα εμενα προσωπικα τα σχολια καποιον εδω μεσα με ειχαν προσβαλει και σαν ατομο αλλα και σα παιχτη και πιστευω οτι τους αξιζει να τα ακουσουν....ισως του χρονου βαλετε μυαλο σας το ευχομαι!
angelspy
ΕΣΠΕΡΟΣ-ΜΕΓΑΡΑ 91-86. Ένα παιχνίδι για γερά νεύρα. Κατά την άποψή μου λάθος αρχικές επιλογές παικτών στο ξεκίνημα για τον Έσπερο έδωσε την δυνατότητα στα Μέγαρα να είναι 10-12 πόντους μπροστά σε όλο το 1ο δεκάλεπτο . Μετά τα πράγματα εξορθολογίστηκαν και φθάσαμε στο ημίχρονο ισοπαλία. Στη συνέχεια το σκορ ήταν πάντα κοντά και όταν ο Έσπερος ξέφευγε 5-7 ποντους αλλεπάληλα λάθη έφερναν πάλι το παιχνίδι σχεδόν στα ίσια. Στο τέλος ο Έσπερος έφυγε με το ροζ και πολλές ελπίδες για παραμονή. Κορυφαίοι οι ΠΟΛΥΖΟΣ και ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ και προκαλεί απορίες για ποιο λόγο ο ΠΟΛΥΖΟΣ δεν χρησιμοποιήθηκε από την αρχή, αφού χωρίς αυτόν ο Έσπερος έχει πρόβλημα στη θέση 1. Πάντως εκτός από αυτό, καλό το κοουτσάρισμα του νέου προπονητή, που παρά την κρισιμότητα του αγώνα έδειξε ψυχραιμία και σοβαρότητα. Πάντως μου άρεσε και το κοουτσάρισμα και γενικά η συμπεριφορά του προπονητή των Μεγάρων που σε κανένα σημείο δεν διαμαρτυρήθηκε σε διαιτητές (έντονα τουλάχιστον) και είχε το μυαλό του συγκεντρωμένο στο παιχνίδι και μόνο σε αυτό, μη ψάχνοντας άλοθι σε κακές επιλογές των παικτών του. Οι διατητές παρ' όλη την εμφανισιακή δυσαρμονία (ο ένας υπερβολικά υπέρβαρος και η άλλη υπερβολικά κοντή κι αδύνατη) και τα κάποια λάθη που έκαναν, πέρασαν σε γενικές γραμμές απαρατήρητοι, που κατά την άποψή που είναι το ζητούμενο.
KAKALOS
QUOTE(ARVI @ Nov 25 2008, 19:01 ) *
κερδίζαμε και 15 αλλά λίγο η ζώνη,λίγο η χαλαρότητα και λιγότερο οι διαιτητές,χάσαμε...κερδίσαμε 20 και την Νίκαια και εσείς χάσατε...μόνο με μαγκιά δεν κερδίζεις τον πορφύρα και το πιο πιθανό θα είναι να φύγεις με σκυμένο κεφάλι....τόσο καιρό στα λόγια είσαι πρώτος αλλα στην κορυφή άλλη είμαστε...την Δευτέρα περισσότερα...

ρε παιδια μηπως ειδε κανεις αυτο το παιδι να μου πει τα περισσοτερα γιατι ειπε την δευτερα περισσοτερα και ξημερωνει τριτη...προφανως φιλε επεσες νωρις για υπνο....περαστικα σου και ισως του χρονου οσο για το δευτερο γυρω δε νομιζω να περιμενεις τπτ...αν οι παιχταραδες σου σημερα τα κανανε πανω τους τοτε στην δραπετσωνα με ακομα περισσοτερο λαο καταλαβαινεις οτι πρεπει να ρθουν με χορηγο τα pumpers...αντε φιλε μου ονειρα γλυκα και περαστικα και αν εισαι αντρας με παντελονια βγες και πες συγνωμη στην ομαδα μας για τον τροπο που μιλησες...δε βλαπτει!
themis7
Ο Θεμιστοκλης κερδισε δικαια θεωρω την Ελευθερια 68 -48 μια καλοδουλεμενη ομαδα που δεν ειχε τους σουτερ της σε καλη μερα κι ετσι δεν μπορεσε να διεκδικισει κατι παραπανω σημερα...

Θελω να δωσω συγχαρητηρια στην ομαδα του Εθνικου για την μεγαλη νικη του !!! Οι ανθρωποι του Πορφυρα εκαναν οτι μπορουσαν για να ξυπνησουν τον εγωισμο των παιχτων του Εθνικου ... Η αλλαζονεια ειναι κακος συμβουλος ...
Πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι ολες οι ομαδες αξιζουν σεβασμο ... κανενα ματς δεν κερδιζετε με δηλωσεις ... Ο Εθνικος ξαναειναι μεσα στο κολπο και πλεον μοιαζει με πληγωμενο λιονταρι ετοιμο να εκδικηθει...
scales84
δικαια κι ευκολα μας κερδισατε θεμη...δεν κατεβηκαν καν στο γηπεδο καποιοι απο μας..μαλλον η κορυφη μας ζαλισε...Τεσπα ηταν μια ηττα εντος προγραμματος...συνεχιζουμε κι ελπιζουμε σε καλυτερες μερες...

υγ:παντως θεμη σημερα τουλαχιστον δεν ξερω αν φανηκε λογω των δικων μας εποθετικων χαλιων ετσι,η αμυνα μου φανηκε παλι πρωτος στοχος σας οπως και περσυ,απλα εχετε και μεγαλυτερη ποιοτητα στην επιθεση
KAKALOS
QUOTE(themis7 @ Dec 2 2008, 02:27 ) *
Ο Θεμιστοκλης κερδισε δικαια θεωρω την Ελευθερια 68 -48 μια καλοδουλεμενη ομαδα που δεν ειχε τους σουτερ της σε καλη μερα κι ετσι δεν μπορεσε να διεκδικισει κατι παραπανω σημερα...

Θελω να δωσω συγχαρητηρια στην ομαδα του Εθνικου για την μεγαλη νικη του !!! Οι ανθρωποι του Πορφυρα εκαναν οτι μπορουσαν για να ξυπνησουν τον εγωισμο των παιχτων του Εθνικου ... Η αλλαζονεια ειναι κακος συμβουλος ...
Πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι ολες οι ομαδες αξιζουν σεβασμο ... κανενα ματς δεν κερδιζετε με δηλωσεις ... Ο Εθνικος ξαναειναι μεσα στο κολπο και πλεον μοιαζει με πληγωμενο λιονταρι ετοιμο να εκδικηθει...

themis ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια οντως οπως τα ειπες ειναι ειμαστε ακομα εδω και θα ειμαστε γιατι σημερα καταλαβαμε αλλα και αποδειξαμε οτι η περσινη πορεια της ομαδας δεν ηταν τπτ αλλο παρα τυχαια.....σημερα καναμε μαθηματα ηθικης σε καποιους σημερα επαληθευσαμε την λαικη παροιμια μεγαλη μπουκια φαε μεγαλο λογο μη λες σημερα απλα δειχνουμε το δρομο σε ολες τις ομαδες οτι καλος κακος παιζουμε σε μια κατηγορια που εκτος απο ταλεντο θελει και ψυχη(για μενα πρωτα ψυχη)σημερα θα καταλαβουν και οι υπολοιπες ομαδες πως μια ζωνη μπορει να πνιξει ευκολα το πορφυρα εμεις ευτυχως το καταλαβαμε νωριτερα!παμε γερα πλεον ξανα στο κολπο με το κοσμο μας διπλα να μας ακολουθει και εμεις να προσπαθουμε να τους κανουμε χαρουμενους...συγχαρητηρια και στην ομαδα σου για την νικη με την ελευθερια ....και απο οτι ειδα και οσο ξερω τα σημερινα αποτελεσματα σημερα το πρωταθλημα ξανααρχιζει...ε ρε γλεντια!!!!
magicj
QUOTE(angelspy @ Dec 2 2008, 02:02 ) *
ΕΣΠΕΡΟΣ-ΜΕΓΑΡΑ 91-86. Ένα παιχνίδι για γερά νεύρα. Κατά την άποψή μου λάθος αρχικές επιλογές παικτών στο ξεκίνημα για τον Έσπερο έδωσε την δυνατότητα στα Μέγαρα να είναι 10-12 πόντους μπροστά σε όλο το 1ο δεκάλεπτο . Μετά τα πράγματα εξορθολογίστηκαν και φθάσαμε στο ημίχρονο ισοπαλία. Στη συνέχεια το σκορ ήταν πάντα κοντά και όταν ο Έσπερος ξέφευγε 5-7 ποντους αλλεπάληλα λάθη έφερναν πάλι το παιχνίδι σχεδόν στα ίσια. Στο τέλος ο Έσπερος έφυγε με το ροζ και πολλές ελπίδες για παραμονή. Κορυφαίοι οι ΠΟΛΥΖΟΣ και ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ και προκαλεί απορίες για ποιο λόγο ο ΠΟΛΥΖΟΣ δεν χρησιμοποιήθηκε από την αρχή, αφού χωρίς αυτόν ο Έσπερος έχει πρόβλημα στη θέση 1. Πάντως εκτός από αυτό, καλό το κοουτσάρισμα του νέου προπονητή, που παρά την κρισιμότητα του αγώνα έδειξε ψυχραιμία και σοβαρότητα. Πάντως μου άρεσε και το κοουτσάρισμα και γενικά η συμπεριφορά του προπονητή των Μεγάρων που σε κανένα σημείο δεν διαμαρτυρήθηκε σε διαιτητές (έντονα τουλάχιστον) και είχε το μυαλό του συγκεντρωμένο στο παιχνίδι και μόνο σε αυτό, μη ψάχνοντας άλοθι σε κακές επιλογές των παικτών του. Οι διατητές παρ' όλη την εμφανισιακή δυσαρμονία (ο ένας υπερβολικά υπέρβαρος και η άλλη υπερβολικά κοντή κι αδύνατη) και τα κάποια λάθη που έκαναν, πέρασαν σε γενικές γραμμές απαρατήρητοι, που κατά την άποψή που είναι το ζητούμενο.

Ο ΠΟΛΥΖΟΣ φιλε angelspy δεν ξεκιναει μαλλον λογω του κανονισμου που υπαρχει απο φετος στην ΕΣΚΑΝΑ ο οποιος λεει πως πρεπει στην πρωτη πενταδα να ειναι καποιος παικτης του 1988 και ανω..Ο ΠΟΛΥΖΟΣ ΕΙΝΑΙ 87αρης αν δεν κανω λαθος.ΜΑΤΣ για γερα νευρα πραγματικα στο κλειστο του ΕΣΠΕΡΟΥ.Η νικη κριθηκε στις λεπτομερειες!Οπως και να χει παντως οταν εχει μια ομαδα σε τετοια μερα ενα σουπερ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ και εναν σουπερ ΠΟΛΥΖΟ και με πολυ καλους ΒΑΣΣΑΛΟ-ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ δυσκολα χανει..Την επομενη δευτερα πιστευω πολυ οτι ο ΕΣΠΕΡΟΣ θα καταφερει να παρει το διλπο μεσα στην καυτη εδρα των ΜΕΓΑΡΩΝ!!!Επιτελους η ομαδα δειχνει σημαδια ανακαμψης..Για να δουμε..
scales84
παλι με ζωνη την πατησε ο πορφυρας?Το πρωταθλημα ειναι πολυ αμφιροππο και αλοπροσαλλο..εμεις στα αποδυτηρια ειμασταν με κατεβασμενα μουτρα για τα χαλια μας και ξαφνικα ακους οτι εχασε πορφυρας-αετος και λες τι γινεται τωρα..
KAKALOS
QUOTE(scales84 @ Dec 2 2008, 03:11 ) *
παλι με ζωνη την πατησε ο πορφυρας?Το πρωταθλημα ειναι πολυ αμφιροππο και αλοπροσαλλο..εμεις στα αποδυτηρια ειμασταν με κατεβασμενα μουτρα για τα χαλια μας και ξαφνικα ακους οτι εχασε πορφυρας-αετος και λες τι γινεται τωρα..

scales σημερα εχασες την μεγαλη σου αυκαιρια με λιγα λογια να βρεθεις μονος σου στην κορυφη rolleyes.gif δε πειραζει ρε τρελε να ξερεις η αχαριστια ειναι μεγαλο πραγμα(σημερα το μαθανε κι αλλοι)μεσα τα κεφαλια και μη σε νοιαζει η προσπαθεια που κανετε ανταμοιβεται..κανατε μια ηττα εκτος εδρας με ενα πολυ καλο αντιπαλο(εμεις το μαθαμε μεσα στην εδρα μας)απλα δε περιμενα να χασετε ευκολα(απο το σκορ κρινω παντα)!οντως η ζωνη ηταν και παλι το ματ του πορφυρα κλεισαμε καλα τα σουτ τους μεσα στην ρακετα δεν ειχαν απολυτως τπτ και αν και δε καναμε και παλι το κορυφαιο παιχνιδι μας επιθετικα ειχαμε οπως αποδειχθηκε μεγαλυτερες προσωπικοτητες που οταν επρεπε στο τελος την βαλανε στο πλεχτο(ο φωτο εδωσε ρεστα και 5/6 βολες στο τελος ενω ο πορφυρας 2/8 στο τελος)παντως θα την πω την αμαρτια μου ο πορφυρας περυσι ειχε καλυτερους παιχτες για μενα!ειχε ενα διαμαντη που ειχε τρελο σουτ ειχε τον στελιο με επισης καλο σουτ ειχε καλυτερους ψηλους(μπορει οχι σε υψος και ονοματα αλλα σε μαχητικοτητα στανταρ)σημερα περιμεναν τα παντα απο το 7 ενα με ξυρισμενο κεφαλι...
scales84
την ευκαιρια να μαστε μονοι πρωτοι την εχουμε χασει εψω και καιρο απο τ ομεταξυ μας tongue.gif ...Οντως ηταν μια ηττα αν μπορεις να την πεις εντος προγραμματος....Απλα προβληματιζει η εκταση και η εμφανιση...Εντελως για πλακα δεν χασαμε...μεχρι το 28 ηταν στους 5 κι ενω το γυρισαμε απο -12...αλλα εκει μας κανανε ενα μεγαλο σερι και με ολα τα οπλα σε κακη μερα οπως ειπε ο θεμης ηταν αδυνατο να αντιδρασουμε
pitto
καλημέρα

τα αποτελέσμα όλα τα ξέρει κανείς παιδιά ?

ο Αετος τί έκανε ?


ευχαριστώ
leonkalf
Ο KAKALOS παίρνει ένα φάουλ (warn) (το 1ο του, άρα είναι τώρα στο 20%) και 1 μέρα δε θα μπορεί να γράψει για τα 2 πρώτα ποστ που έκανε σήμερα.
Οι χαρακτηρισμοί και τα προσβλητικά ποστ να λείπουν, παρακαλώ πολύ όλους. Μπορούμε πιστεύω να πούμε αυτό που θέλουμε χωρίς να προσβάλουμε το συνομιλητή μας και τους αντιπάλους.



Τα χθεσινά αποτελέσματα:

Θεμιστοκλής - Ελευθερία Μοσχ. 68-48
ΑΟΝΑ - Πρωτέας Β. 53-71
Μέγαρα - Φοίνικας Πειραιά 78-81
Έσπερος Καλλ. – Μανδραϊκός 91-85
Άρης Νικαίας – Αετός 68-61
Πέρα – Φάρος 76-70
Πορφύρας – Εθνικός 56-58

Βαθμολογία
(σε 9 αγ.)
1. Ελευθερία 576-544 7-2 16
-----------------------------------------------------------------------
2. Αετός Καλλ. 654-631 7-2 16
3. Πορφύρας 624-524 7-2 16
4. Θεμιστοκλής 660-608 6-3 15
5 Φοίνικας Πειρ. 608-584 6-3 15
6. Εθνικός 638-599 6-3 15
7. Άρης Νικαίας 597-616 5-4 14
8. Πέρα 600-624 5-4 14
9. Πρωτέας Βούλας 652-627 5-4 14
10. Έσπερος 643-658 3-6 12
11. Μέγαρα 591-668 2-7 11
------------------------------------------------------------------------
12. Μανδραϊκός 596-594 2-7 11
13 Φάρος 620-660 2-7 11
14. ΑΟΝΑ 527-658 0-9 9

Η ερχόμενη 10η αγωνιστική (08/12): Πρωτέας Β. - Θεμιστοκλής, Φοίνικας Πειρ. - ΑΟΝΑ, Μέγαρα - Έσπερος Καλλ., Ελευθερία – Άρης Νικαίας, Αετός - Πέρα, Φάρος - Πορφύρας, Εθνικός - Μανδραϊκός
FIVOS9
*ΠΕΡΑ –ΦΑΡΟΣ 76-70(39-50)
Διαιτητές: Bαρούχα , Φραγκιαδάκης
ΠΕΡΑ (Σαββάτης , Τσοσκούνογλου): Στεφανίδης 7(2), Καραγιαννάκης 10, Σκουμπουτής 9(3), Χολέβας 30(6) , Κουκουλάς 2, Ζέρβας 2 , Καραγιάννης 16
ΦΑΡΟΣ (Χλιαουτάκης): Δαλμυράς 6(1), Πουλέρης 6, Τζοβάρας 8(2) , Μυλωνάς 9(1) , Παυλόγιαννης 23, Καλλέργης 2, Τσομίδης , Αντιπάτης 13(1), Κεραμιδάς 3(1), Βήχος
*ΑΡΗΣ ΝΙΚ. -ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. 68-61(41-28)
Διαιτητές: Μπίκας , Χρηστίδης
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τσαπάκης): Φερεντίνος , Τσιμπεκίδης 4, , Ψαράκης 2, Δέδες 10, Ζηνέλης 2, Τσακαλοφίδης 10(2), Γαλίτης 10, Σαρηγιαννίδης 17(1), Ευστρατίου 5(1), Βαρλάς 6, Παπαναγόπουλος
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. (Σκληρός) : Τριάντης , Μιχαλακάκος 14(2), Σταυρακόπουλος 10(1) , Χατζηδάκης 4, Χνάρης 10(2) , Κασπαριάν 12 , Μπουζιάνης 3(1), Σιώκος 6, Χατζηγιακουμής 2
*ΠΟΡΦΥΡΑΣ -ΕΘΝΙΚΟΣ 56-58(29-38)
Διαιτητές: Σιώκας , Γερουλάνος
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Καλατζής ,Μπενίσης ): Στασινόπουλος 6, Κωστόπουλος 6(1), Μαραμένος 5(1), Καπελέρης 13(2), Παπαθανασίου 6(1) , Αθανασούλας 6(2), Τσιάκος 3(1) , Αθανασάκης 4, Μόμτζος 7(1) , Βέλιος
ΕΘΝΙΚΟΣ (Κλιγκόπουλος) : Φωτόπουλος 26, Συρόγλου 8(1), Παπαδημητρίου , Φούκος 4 , Χερκελετζής 7, Μακρυγιάννης 6, Φωτής 2, Μπίκουλης 3 , Αβιζιώτης 2
*ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 68-48(36-32)
Διαιτητές: Μαγγωνάκης , Μέλης
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Κάσσης): Γιάννος, Φωστέρης 6(1), Τσελεμπής 14(2), Μαρκόπουλος 15, Φιλίππου 19(1), Κουκουβάκης 2, Ιωαννίδης 5, Γρηγοράκης 3, Σαραντόπουλος , Δημητρόπουλος , Κόχειλας 4
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Ποτόσογλου, Διαλυνάς) : Παπατρέχας , Παρασίδης 7, Ποτόσογλου 2, Βήχος 4, Πέτας 5(1), Σκουλούδης 8, Τζαφέρης 4, Κόλιας 3, Δέλιος 10, Καλίδης 2, Παυλιάς , Χατζηκίδης 3
*ΕΣΠΕΡΟΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 91-85(43-44)
Διαιτητές: Ντζαμάρας , Γαρίνη
ΕΣΠΕΡΟΣ (Μπεκές) : Καραγιάννης 17 ,Μπουζιάνης , Βλασσόπουλος 7, Πανόπουλος 23(5), Βασσάλος 12(2), Μιχαλάς , Βοριάς 4, Πολύζος 20(1), Νατσίδης 8 , Κόντση
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας, Μέτος) : Κοντόπουλος 5, Πέτρου 5(1), Νίκας 18(2), Κυριακόπουλος 3, Μπουρβάνης 12 , Ρεντούμης 2, Πατέλης 11(1), Μαζιώτης 12(1) , Κουφόγιαννης 12, Καρράς 5
*ΜΕΓΑΡΑ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 78-81(40-42)
Διαιτητές: Γαρδέλης , Ουσταμπασίδης
ΜΕΓΑΡΑ (Ζιάγκος): Μαργώνης 6, Στεφάνου Δ. 4, Δεβετζόγλου , Στεφάνου Κ., Ραφτόπουλος 3(1), Μπαζιώτης 16(2), Ρουμπελάκης 19(1), Ανθρακόπουλος 18(4), Δημητριάδης 9, Κηρύκος 3(1)
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Αθηναίος) : Αγγελόπουλος Σ. 11(2), Μαρίνος 5, Αγγελίδης 14(1), Αγγελόπουλος Η. , Τζιώτης 14(3), Χιωτάκης 20(3), Κανέλλης 9(1) , Λαζαρίδης 8
*ΑΟΝΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ Β. 53-71(31-28)
Διαιτητές : Αρφαρά , Στεργίου
ΑΟΝΑ (Χαρεράς, Γκαναβίας): Κουκούρης 3 Παγώνης 21(3), Λουλουδάκης -, Κουγιούφας 5(1), Λαγιόπουλος 2, Κουτρούλης - Μαραγκόπουλος 16(3), Μαργαρίτης 2, Παπαδημητρίου 4, Γρυπάρης -
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Δημητρίου-Πετρουγάκης): Γιοβάς 7, Δρακόπουλος 10, Τζούνας 17(2), Χάλαρης 9(1), Κανελλόπουλος 3(1), Σπυριδάκης 13(2), Χατζηελευθερίου , Ζεγκίνογλου 12
FIVOS9
Δεν εχω δει καθολου τον ΕΘΝΙΚΟ φετος αλλα απο αυτα που γραφονται για τον κοσμο του, μαλλον ο ΕΘΝΙΚΟΣ παιζει ολα τα παιχνιδια σαν να ειναι γηπεδουχος! ΜΠΡΑΒΟ στον κοσμο του ΕΘΝΙΚΟΥ blove.gif και μακαρι ολες οι ομαδες να ειχαν τοσο κοσμο εντος αλλα και εκτος εδρας!
Αλλο ενα μαθημα για τον (μετριοφρων) ΠΟΡΦΥΡΑ!
blove.gif
dirk10
οντως ο κοσμος του εθνικου ηταν πολυ θερμος και το σαλπεας φαινοταν σαν να ειναι εδρα του.απαραδεκτη συμπεριφορα ομως απο ενα μονο φιλαθλο τους που πιγεναι με τσαμπουκα σε 15χρονια παιδια και τους επαιρνε το τυμπανο γιατι αυτος κρυβοταν πισω απο την δυναμη του οχλου.το ευχαριστω ηταν οτι οι περισσοτεροι του εθνικου παραδεχτικαν οτι ηταν λαθος ο τυπος ασχετα με το αν επεσε ξηλο.τρομερη στιγμητο οτι μεσα πεφταν μπουνιες και η αστυνομια εξω να γραφει αυτοκινητα smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif ελεος.στα του παιχνιδιου ηταν καθαρα θεμα βολων το παιχνιδιμε 26χαμενες ο πορφυρας αλλα και οποια ομαδα δεν νικας.και ο φωτοπουλος οπου εκανε οτι ηθελε
themis7

ΣΚΟΡΕΡ

1/ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΜΙΣ 183(2)
2/ ΧΟΛΕΒΑΣ 177(35)
3/ ΣΤΑΥΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 174(16)
4/ ΑΝΘΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 157(19)
5/ ΠΑΓΩΝΗΣ 150(12)
6/ ΤΣΕΛΕΜΠΗΣ 142(14)
7/ ΚΑΣΠΑΡΙΑΝ 141(6)
8/ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 139(11)
9/ ΤΖΟΒΑΡΑΣ 136(16)
10/ ΤΖΟΥΝΑΣ 134(7)



ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1/ ΧΟΛΕΒΑΣ 35
2/ ΦΩΣΤΕΡΗΣ 25
3/ ΠΑΠΑΤΡΕΧΑΣ 20
4/ ΠΑΡΑΣΙΔΗΣ 20
5/ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 20
6/ ΤΖΙΩΤΗΣ 19
7/ ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ 19
8/ ΑΝΘΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 19
9/ ΦΙΛΛΙΠΟΥ 17
10/ ΤΖΟΒΑΡΑΣ 16
- / ΣΤΑΥΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 16
FIVOS9
Προγνωστικα επομενης αγωνιστικης

ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 2 (σε καλυτερη κατασταση)
ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΑΟΝΑ 1 (ευκολα)
ΜΕΓΑΡΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ 1 (καιγονται για τη νικη, βεβαια δεν αποκλειω κ το διπλο που και ο εσπερος καιγεται)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΑΡΗΣ 1 (θα αντιδρασει μετα την βαρια εκτος εδρας ηττα)
ΑΕΤΟΣ-ΠΕΡΑ 1 (λογω εδρας και ροστερ)
ΦΑΡΟΣ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2 (λογικα θα αντιδρασει,δεν ξερω τι γινεται και στα εσωτερικα)
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΜΑΝΔΡΑ 1 (λογω εδρας και κοσμου)
blove.gif
scales84
QUOTE(FIVOS9 @ Dec 2 2008, 14:28 ) *
Προγνωστικα επομενης αγωνιστικης

ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 2 (σε καλυτερη κατασταση)
ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΑΟΝΑ 1 (ευκολα)
ΜΕΓΑΡΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ 1 (καιγονται για τη νικη, βεβαια δεν αποκλειω κ το διπλο που και ο εσπερος καιγεται)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΑΡΗΣ 1 (θα αντιδρασει μετα την βαρια εκτος εδρας ηττα)
ΑΕΤΟΣ-ΠΕΡΑ 1 (λογω εδρας και ροστερ)
ΦΑΡΟΣ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2 (λογικα θα αντιδρασει,δεν ξερω τι γινεται και στα εσωτερικα)
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΜΑΝΔΡΑ 1 (λογω εδρας και κοσμου)
blove.gif

ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 1 ο πρωτεας ανεβαινει,δεν αποκλειω βεβαια και το 2 αν σκεφτω την πορεια του θεμιστοκλη
ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΑΟΝΑ 1 λογικα στανταρ
ΜΕΓΑΡΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ 1 πρεπει να κερδισουν καποτε στην εδρα τους τουλαχιστον γιατι αλλιως
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΑΡΗΣ ελπιζω 1 και να γινει αυτο που πε ο φοιβος..δυσκολο ματς για μας και περιμενω να δω αντιδραση μετα απο 2 μηνες σχεδον αηττητοι...
ΑΕΤΟΣ-ΠΕΡΑ 1 λογικα 1 αλλα ποιος μπορει να ξεγραψει το περα που κανε διπλο στον πορφυρα?
ΦΑΡΟΣ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2 (με καθε τροπο...)
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΜΑΝΔΡΑ 1 99% κι ευκολα
KARAVANEAS
Συγχαρητήρια για την "αξια" νίκη σας. Και δεν εννοώ μέσα στο παρκε γιατί εκει είστε μπασκετικά ανύπαρκτοι. Λέω για τους τραμπούκους οπαδούς της ομάδας σας που κάνουν τους ψευτόμαγκες εκεί που τους παίρνει. Αυτους που ήρθαν με τις μπύρες τα χασίσια και τις κροτίδες σε εναν αγώνα απέναντι σε μια ομάδα με υγιείς φιλάθλους και όχι γυναικοτούς που πάνε με την μάζα για να κάνουν τσαμπουκά σε δεκαπεντάχρονα. Το παιχνίδι έπρεπε να διακοπεί και να εκκενωθεί η εξέδρα και αν γινόταν αυτό θα χάνατε τουλάχιστον 20 πόντους γιατι όπως είπα και στην αρχή μπασκετικά δεν υπάρχετε. Η κλάση και η διαφορά της ομάδας μας φαινεται και ότι και να κάνετε δεν πρόκειται να μας στερήσετε την άνοδο στην Γ΄Εθνική.
ethnikara
QUOTE(KARAVANEAS @ Dec 2 2008, 22:05 ) *
Συγχαρητήρια για την "αξια" νίκη σας. Και δεν εννοώ μέσα στο παρκε γιατί εκει είστε μπασκετικά ανύπαρκτοι. Λέω για τους τραμπούκους οπαδούς της ομάδας σας που κάνουν τους ψευτόμαγκες εκεί που τους παίρνει. Αυτους που ήρθαν με τις μπύρες τα χασίσια και τις κροτίδες σε εναν αγώνα απέναντι σε μια ομάδα με υγιείς φιλάθλους και όχι γυναικοτούς που πάνε με την μάζα για να κάνουν τσαμπουκά σε δεκαπεντάχρονα. Το παιχνίδι έπρεπε να διακοπεί και να εκκενωθεί η εξέδρα και αν γινόταν αυτό θα χάνατε τουλάχιστον 20 πόντους γιατι όπως είπα και στην αρχή μπασκετικά δεν υπάρχετε. Η κλάση και η διαφορά της ομάδας μας φαινεται και ότι και να κάνετε δεν πρόκειται να μας στερήσετε την άνοδο στην Γ΄Εθνική.



Φίλε μου τελικά πρέπει να σε πόνεσε πολύ η χθεσινή ήττα.....! Το να εκκενωθεί η εξέδρα ήταν κάτι που θα σας βόλευε γιατί πολύ απλά δεν έχετε μάθει να παίζεται με κόσμο... Είστε ανύπαρκτοι από κόσμο και αυτό είναι που πονάει περισσότερο. Όσον αφορά τις κροτίδες συμφωνώ ότι ήταν λάθος των κόσμου μας. Να σου θύμισω μόνο ότι το σενάριο της νίκης του Εθνικού δεν το έζησες μόνο φέτος αλλά και πέρισυ 2 φορές και θα το ζήσεις για και 4η φορά στον δεύτερο γύρο.. Γι' αυτό προετοιμάσου ψυχολογικά όσο είναι καιρός ακόμα.... Ραντεβού στη Δραπετσώνα λοιπόν σε λίγο καιρό!
Υ.Γ. Την άνοδο θα την κερδίσει ο καλύτερος κ μόνο και αν μπασκετικά είμαστε ανύπαρκτοι όπως λες γιατί πολύ απλά δεν μας κέρδισες με 20 πόντους διαφορά κ έχασες με 2? Η κλάση και η διαφορά των ομάδων φαίνεται κ φάνηκε...
Υ.Γ.2 Έλα στον 2ο γύρο και πες τα αυτά στο γήπεδο... Θα σε περιμένουν να σε αγκαλιάσουν με πολύ αγαπη όλοι οι γυναικοτοί που προανέφερες!
dirk10
QUOTE(ethnikara @ Dec 2 2008, 23:25 ) *
Φίλε μου τελικά πρέπει να σε πόνεσε πολύ η χθεσινή ήττα.....! Το να εκκενωθεί η εξέδρα ήταν κάτι που θα σας βόλευε γιατί πολύ απλά δεν έχετε μάθει να παίζεται με κόσμο... Είστε ανύπαρκτοι από κόσμο και αυτό είναι που πονάει περισσότερο. Όσον αφορά τις κροτίδες συμφωνώ ότι ήταν λάθος των κόσμου μας. Να σου θύμισω μόνο ότι το σενάριο της νίκης του Εθνικού δεν το έζησες μόνο φέτος αλλά και πέρισυ 2 φορές και θα το ζήσεις για και 4η φορά στον δεύτερο γύρο.. Γι' αυτό προετοιμάσου ψυχολογικά όσο είναι καιρός ακόμα.... Ραντεβού στη Δραπετσώνα λοιπόν σε λίγο καιρό!
Υ.Γ. Την άνοδο θα την κερδίσει ο καλύτερος κ μόνο και αν μπασκετικά είμαστε ανύπαρκτοι όπως λες γιατί πολύ απλά δεν μας κέρδισες με 20 πόντους διαφορά κ έχασες με 2? Η κλάση και η διαφορά των ομάδων φαίνεται κ φάνηκε...
Υ.Γ.2 Έλα στον 2ο γύρο και πες τα αυτά στο γήπεδο... Θα σε περιμένουν να σε αγκαλιάσουν με πολύ αγαπη όλοι οι γυναικοτοί που προανέφερες!

ειμαι ουδετερος.ημουν στο γηπεδο.σαν ροστερ η ομαδα του πορφυρα ειναι πολυ καλυτερο ο εθνικος ειναι μια ομαδα ενος παιχτη και θα ελεγα οτι δυναμη της ειναι ο κοσμος σ αυτην την κατηγορια οχι τιποτα το τρομερο 30 ατομα ειναι.δεμ ξερω αν ειδες τι εγινε στο ματς με το ξυλο που επεσε αλλα ο χοντρος τυπος του εθνικου που το ξεκινησε ειναι πολυ γυναικοτος οπως λες να παει να παρει το τυμπανο απο 15χρονα παιδια.παντως η νικη ειναι δικαιη αλλα αυτος ο τυπος μου εκατσε.το θετικο οτι ο κοσμος του εθνικου το αναγνωρισε
ethnikara
QUOTE(dirk10 @ Dec 2 2008, 23:15 ) *
ειμαι ουδετερος.ημουν στο γηπεδο.σαν ροστερ η ομαδα του πορφυρα ειναι πολυ καλυτερο ο εθνικος ειναι μια ομαδα ενος παιχτη και θα ελεγα οτι δυναμη της ειναι ο κοσμος σ αυτην την κατηγορια οχι τιποτα το τρομερο 30 ατομα ειναι.δεμ ξερω αν ειδες τι εγινε στο ματς με το ξυλο που επεσε αλλα ο χοντρος τυπος του εθνικου που το ξεκινησε ειναι πολυ γυναικοτος οπως λες να παει να παρει το τυμπανο απο 15χρονα παιδια.παντως η νικη ειναι δικαιη αλλα αυτος ο τυπος μου εκατσε.το θετικο οτι ο κοσμος του εθνικου το αναγνωρισε


Χαιρομαι που μιλάς για δίκαιη νίκη και μόνο αυτό μου αρκεί. Όντως έτσι ήταν... Καλώς ή κακώς υπάρχουν ομάδες που ζηλέύουν τον κόσμο μας και που πολύ θα ήθελαν να έχουν και εκείνες τόσο φίλαθλο κόσμο και δεν το λέω εριστικά. Από εκεί και πέρα δεν μπορείς για έναν και μόνο φίλαθλο να μηδενίζεις τις προσπάθειες των παχτών, των παραγόντων και του κόσμου. Οποιος ήταν στο γήπεδο θα είδε απλά ότι κέρδισε ο καλύτερος και απόλυτα καθαρά!
gate14
QUOTE(KARAVANEAS @ Dec 2 2008, 22:05 ) *
Συγχαρητήρια για την "αξια" νίκη σας. Και δεν εννοώ μέσα στο παρκε γιατί εκει είστε μπασκετικά ανύπαρκτοι. Λέω για τους τραμπούκους οπαδούς της ομάδας σας που κάνουν τους ψευτόμαγκες εκεί που τους παίρνει. Αυτους που ήρθαν με τις μπύρες τα χασίσια και τις κροτίδες σε εναν αγώνα απέναντι σε μια ομάδα με υγιείς φιλάθλους και όχι γυναικοτούς που πάνε με την μάζα για να κάνουν τσαμπουκά σε δεκαπεντάχρονα. Το παιχνίδι έπρεπε να διακοπεί και να εκκενωθεί η εξέδρα και αν γινόταν αυτό θα χάνατε τουλάχιστον 20 πόντους γιατι όπως είπα και στην αρχή μπασκετικά δεν υπάρχετε. Η κλάση και η διαφορά της ομάδας μας φαινεται και ότι και να κάνετε δεν πρόκειται να μας στερήσετε την άνοδο στην Γ΄Εθνική.


Οταν το πρωτο σου ποσταρισμα αφορα τον Εθνικο και μονο αυτο δειχνει τον πονο σου
Το τραμπουκους και το χασισια μιας και εκτος απο φιλος του Πορφυρα εισαι σιγουρα και φιλος του πρωην ΠΟΚ να το αναζητησεις στους οπαδους των τριων μεγαλων του κεντρου ....Αν η αστυνομια δεν ειδε χασισια και τα ειδες εσυ τοτε απο KARAVANEAS θα πρεπει να μετονομαστεις σε ΑΣΤΥΝΟΜΕΑΣ .Τι να σου πω ειδες εσυ χασισια η μαλλον μυρισες και δεν τα ειδαμε ουτε τα μυρισαμε ολοι εμεις ?
Το υγιεις φιλαθλοι ΑΣΤΟ να το ξερουν οι παικτες του Φοινικα που περσι επειδη δεν εκατσαν (και ειδικα ο Χιωτακης ) γνωρισαν απο πρωτο χερι ποσο υγιεις φιλοι ειστε (αυτα τα δεκαπενταχρονα που λες οταν ειδαν οτι σιγα σιγα αυξανοντε αρχισαν να χειρονομουν και παλι εκτος απο εναν κανεις δεν ασχοληθηκε μαζι τους επιστραφηκε το τυμπανο 3 φορες και ο ενας που λες εγινε απο ολους μας αντικειμενο αποδοκιμασιας ).
Για το θεμα εκκενωσης εξεδρας καλα στο ειπε ο αδερφος Εθνικος , εχεις μαθει να παιζεις σε κενες εξεδρες ....
Η κλαση μιας ομαδας πως φαινεται ?Με το να χασεις 28 βολες ?Η μην μου πεις οτι φοβηθηκαν τοσο οι παικτες σας με τις δυο κροτιδες που εσκασαν ωστε να χανουν τις βολες?Αν ναι παλι καλα που δεν ανεβηκατε στην Γ Εθνικη γιατι εκει θα χανατε σε καθε παιχνιδι στην επαρχια πριν ακομα περασετε τα διοδια .Και δεν νομιζω οι παικτες να ειναι κοτες ωστε δυο απο αυτους ο 7 και ο 8 να χειρονομουβν απο την αρχη του παιχνιδιου
Στην κλαση παλι της ομαδας τωρα απλα σου υπενθυμιζω οτι το σκορ ημιχρονου ηταν 29-38 και περασατε μπροστα στο σκορ μολις μια φορα ....
Και εμεις δεν θα στην στερησουμε με τιποτε την ανοδο μην φοβασαι υπαρχουν και αλλες ομαδες που μπορουν να σε κερδισουν ....πολλες ομαδες, και ακομα ειμαστε στην 9η αγωνιστικη smiley.gif
ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΟΙ ΜΠΥΡΟΒΙΟΙ ΟΙ ΧΑΣΙΚΛΗΔΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΩΤΟΙ ΟΙ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΟΤΙΔΕΣ , ΚΑΤΑΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΑΝ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΣΑΣ (ΚΑΙ ΠΡΩΗΝ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ) ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΙΣΟΠΑΛΟΙ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ .ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΜΑΣΤΟΥΡΩΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ Ο ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΟΡΟΥΣΕ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΛΑ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ icon_drunk.gif


dirk10
QUOTE(ethnikara @ Dec 3 2008, 01:38 ) *
Χαιρομαι που μιλάς για δίκαιη νίκη και μόνο αυτό μου αρκεί. Όντως έτσι ήταν... Καλώς ή κακώς υπάρχουν ομάδες που ζηλέύουν τον κόσμο μας και που πολύ θα ήθελαν να έχουν και εκείνες τόσο φίλαθλο κόσμο και δεν το λέω εριστικά. Από εκεί και πέρα δεν μπορείς για έναν και μόνο φίλαθλο να μηδενίζεις τις προσπάθειες των παχτών, των παραγόντων και του κόσμου. Οποιος ήταν στο γήπεδο θα είδε απλά ότι κέρδισε ο καλύτερος και απόλυτα καθαρά!

δεν μηδενιζω καμια προσπαθεια κανενος ουτε του κοσμου ουτε της ομαδος.αλλα ο συγκεκριμενος τυπος με πειραξε και τιποτε αλλο.ειχατε φτιαξει πολυ ωραια ατμοσφαιρα αλλα η κινηση του ηταν απαραδεκτη.και για να δεις οτι δεν μηδενιζω τιποτα πιο πανω γραφω οτι ο κοσμος του εθνικου τον αποδοκιμασε αυτον τον τυπο
FIVOS9
QUOTE(KARAVANEAS @ Dec 2 2008, 22:05 ) *
Συγχαρητήρια για την "αξια" νίκη σας. Και δεν εννοώ μέσα στο παρκε γιατί εκει είστε μπασκετικά ανύπαρκτοι. Λέω για τους τραμπούκους οπαδούς της ομάδας σας που κάνουν τους ψευτόμαγκες εκεί που τους παίρνει. Αυτους που ήρθαν με τις μπύρες τα χασίσια και τις κροτίδες σε εναν αγώνα απέναντι σε μια ομάδα με υγιείς φιλάθλους και όχι γυναικοτούς που πάνε με την μάζα για να κάνουν τσαμπουκά σε δεκαπεντάχρονα. Το παιχνίδι έπρεπε να διακοπεί και να εκκενωθεί η εξέδρα και αν γινόταν αυτό θα χάνατε τουλάχιστον 20 πόντους γιατι όπως είπα και στην αρχή μπασκετικά δεν υπάρχετε. Η κλάση και η διαφορά της ομάδας μας φαινεται και ότι και να κάνετε δεν πρόκειται να μας στερήσετε την άνοδο στην Γ΄Εθνική.

Φιλε KARAVANEA μη το δενεις απο τωρα για την ανοδο γιατι πολυ απλα υπαρχει πολυ δρομος ακομα μεχρι το τελος και μη ξεχνας οτι εχεις κανει 2 ηττες στην εδρα σου!
blove.gif
KAKALOS
και μετα απο την τιμωρια μου(δεκτη και ζητησα και συγνωμη απο τα παιδια του φορουμ αλλα οχι και απο αυτον που αναφερομουν)και αφου διαβασα αυτα που γραφτηκαν χθες επιστρεφω.....φιλε karavanea πες μου λοιπον,επειδη η πιπιλα με τον μπασκετικα ανυπαρκτο εθνικο και τους υπερπαικταραδες του πορφυρα,αν ξερεις το ροστερ της ομαδας σου και το που εχουν παιξει να σου γραψω και εγω το που εχουν παιξει και ποιοι ειναι οι παιχτες του εθνικου να κανεις μια συγκριση και τοτε θα καταλαβεις οτι τα πραγματα δεν ειναι οπως τα λετε η' οπως θελετε να τα λετε εσυ και καποιοι αλλοι εδω....να πω οτι μιλουσε ο αετος που εχει και ενα τζανη να το καταλαβω....αλλα εσεις να μιλατε για ανυπαρξια?κατ επεκταση πες μου και για τον προπονητη σου που ηταν και τι εχει κανει να σου πω και για τον δικο μας....πιθανον θα αναθεωρησεις τις αποψεις σου τοτε γιατι το ροστερ του πορφυρα μπορει να ειναι ακριβο αλλα ισως καποιοι να ειναι και υπερεκτιμημενοι(το κανει χρονια ο πορφυρας αυτο)και επισης θα καταλαβεις πως το ροστερ σου δεν απεχει τρελα απο 3-4 ομαδες της κατηγοριας....και οποιος αλλος θελει να κανει αυτη την συγκριση εγω ειμαι μεσα....αν αδειαζε το γηπεδο φιλε μου πιστευεις πως θα κερδιζατε?το οτι βαλατε 56 ποντους ο κοσμος σας εφταιγε?εχεις ιδεα απο εθνικες κατηγοριες?εχεις παει ποτε στο αιγιο ,αρκαδικο,κρητη να δεις τι γινεται?προφανως οχι!παρτε το χαμπαρι ο εθνικος εχει λαο που τον ακολουθει και θα τον εχει συνεχεια....εχει παικτες εχει προπονητη.....αν καποιοι προσπαθουν να ανεβουν με διαιτησιες ο εθνικος εχει τον κοσμο του που θα τον προστατευει .....και οποιος ηταν στο γηπεδο προχθες ειδε την καλυτερη διαιτησια που ειχαμε φετος (χωρις να μας δωσει τπτ παραπανω απο αυτα που εγιναν)και το γιατι ?γιατι ο κοσμος τους εκανε να σφυριξουν 50-50(γιατι και ο αγιος φοβερα θελει)με αδειο γηπεδο ξερω γιατι λες πως θα χαναμε με 20....θα μας σφαζανε οι κυριοι με τα γκρι!περιμενω λοιπον απαντηση για το ροστερ σου και το ποιος ειναι ο καθε παιχτης σου!!!
champion
QUOTE(KARAVANEAS @ Dec 2 2008, 20:05 ) *
Συγχαρητήρια για την "αξια" νίκη σας. Και δεν εννοώ μέσα στο παρκε γιατί εκει είστε μπασκετικά ανύπαρκτοι. Λέω για τους τραμπούκους οπαδούς της ομάδας σας που κάνουν τους ψευτόμαγκες εκεί που τους παίρνει. Αυτους που ήρθαν με τις μπύρες τα χασίσια και τις κροτίδες σε εναν αγώνα απέναντι σε μια ομάδα με υγιείς φιλάθλους και όχι γυναικοτούς που πάνε με την μάζα για να κάνουν τσαμπουκά σε δεκαπεντάχρονα. Το παιχνίδι έπρεπε να διακοπεί και να εκκενωθεί η εξέδρα και αν γινόταν αυτό θα χάνατε τουλάχιστον 20 πόντους γιατι όπως είπα και στην αρχή μπασκετικά δεν υπάρχετε. Η κλάση και η διαφορά της ομάδας μας φαινεται και ότι και να κάνετε δεν πρόκειται να μας στερήσετε την άνοδο στην Γ΄Εθνική.

εγω πιστευω οτι κερδισε ο ποιο ευστοχος κ αυτος με το πιο καθαρο μυαλο,ειδικα απο το παγκο
κ σα παραδειγμα θα φερω την αναταραχη στο παγκο του πορφυρα ειδικα απο το προπονητη
για την αστοχια,τις αλλαγες σε ρυθμο πολυβολου κ επισης τη συνχηση που επικρατουσε μετα απο καθε
αστοχη επιθεση εναντιων ζωνης με αποκορυφωμα μετα απο ενα ταιμ που πηρε εβαλε μεσα να παιξουν
6 παιχτες κ οταν εγινε αντιληπτο δεν ηξερε ποιον να βγαλει αρα κ στο ταιμ εδινε οδηγιες σε 6
αυτο εγινε στο τελευταιο λεπτο κ οσοι ηταν στο γηπεδο μπορουν να το επιβεβαιωσουν
rover6
QUOTE(champion @ Dec 4 2008, 16:07 ) *
εγω πιστευω οτι κερδισε ο ποιο ευστοχος κ αυτος με το πιο καθαρο μυαλο,ειδικα απο το παγκο
κ σα παραδειγμα θα φερω την αναταραχη στο παγκο του πορφυρα ειδικα απο το προπονητη
για την αστοχια,τις αλλαγες σε ρυθμο πολυβολου κ επισης τη συνχηση που επικρατουσε μετα απο καθε
αστοχη επιθεση εναντιων ζωνης με αποκορυφωμα μετα απο ενα ταιμ που πηρε εβαλε μεσα να παιξουν
6 παιχτες κ οταν εγινε αντιληπτο δεν ηξερε ποιον να βγαλει αρα κ στο ταιμ εδινε οδηγιες σε 6
αυτο εγινε στο τελευταιο λεπτο κ οσοι ηταν στο γηπεδο μπορουν να το επιβεβαιωσουν

νικη αετου 70 -58 με περα για αρχη αυτης της αγωνιστικης
basket30
QUOTE(rover6 @ Dec 8 2008, 23:58 ) *
νικη αετου 70 -58 με περα για αρχη αυτης της αγωνιστικης

hη ελευθερια νικησε τον αρη
ο πρωτεας τον θεμιστοκλη!
ο φοινικας τον αονα
ο εθνικος την μανδρα
ο εσπερος διπλο στα μεγαρα!!
και ο πορφυρας πεφτει απο την ακροπολη χωρις αλεξιπτωτο και ψαχνει και πορτοφολι........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.