Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
KAKALOS
QUOTE(gate14 @ Feb 20 2009, 16:42 ) *
Δεν ασχολουμαστε με παλτα smiley.gif

τι να τον κανουμε τον τσιλντρες ρε εχουμε τον αβιζιωτη που εχει ιδιο μαλλι και βαζει και τριποντα που ο αλλος δε το εχει.....ενταξει τωρα για 1.5 μετρο αλμα διαφορα σιγα smiley.gif .....παιδια για το ματς με τον πορφυρα και πιο νωρις να γινουν τα αλλα τσαμπα κοπος μιας και η δραπετσωνα θα ειναι γεματη μια ωρα πριν και δε θα χωραει τπτ ουτε στα τραμπολινο
scales84
ελα ντε ρε εσκανακια..ειπαμε να χαρουμε λιγο να χαρουμε και δεν μπορουμε..χαχαχαχα


αλλα οπως ειπε ο τερμινειτορα..εχουν αλλοι σειρα..που πας ρε νεοφωτιστη ελευθεριτσα...
saxa
QUOTE(gate14 @ Feb 20 2009, 10:47 ) *
Τι θες να πεις φιλε Scales?
Δεν θελω να συνεχιστει καμμια αντιπαραθεση εδω μεσα, λεω πολυ απλα πως αν ο Εθνικος περασει απο το Κερατσινι την Δευτερα , τοτε εχει την ανοδο στα χερια του , μενουν 7 αγωνες και πρεπει να κανει 7 νικες και ολες ειναι στο χερι μας.
Για μενα η νικη στο Κερατσινι ειναι ολη η χρονια , την ανοδο την κρατα στα χερια του ο Εθνικος που εχει και μεσα τον Πορφυρα μονο αν το παει σερι
Θεωρω πως η Ελευθερια θα κανει ακομα μια με δυο ηττες , ο Φοινικας 1 και ο Πορφυρας 1 (αν παιξει ο Εθνικος οπως πρεπει ο Πορφυρας θα χασει στην Δραπετσωνα)

Φιλε μου διαφωνω καθετα μαζι σου οτι ολη η κατηγορια ειναι το παιχνιδι με τον Πορφυρα,εχει ακομα οπως λες 7 παιχνιδια και ολα μπορουν να συμβουν,εκτος κι αν υποτημας τις αλλες ομαδες.Εκτος εαν θεωρεις οτι το επιπεδο φετος ειναι χαμηλοτερο απο αλλες χρονιες,εγω πιστευω πως οντως ειναι,οταν βλεπω να πρωταγωνιστουν ομαδες που ανεβηκαν φετος κατηγορια και ο σκοπος τους ηταν η παραμονη.Φετος νομιζω οτι το προταθλημα θα κριθει καθαρα στα λαθη,οποιος κανει τα λιγοτερα στο τελος θα ειναι και ο πρωταθλητης.και μην ξεχνας οτι ο Πορφυρας αναλογικα τα λαθη του τα εχει κανει[προπονιτικα ελεω πρωιν κοουτς]4 εντος εδρας ηττες και εχει κανει να συμπροταγωνιστουν μαζι του και αλλες 3 ομαδες,ενω θα επρεπε ηδη να ητανε πρωταθλητης.
gate14
Δεν υποτιμω καμμια απολυτως ομαδα φιλε
Θεωρω το ματς με τον Θεμιστοκλη το δυσκολοτερο εκτος εδρας και ακολουθουν τα ματς το το Περα τον Μανδραικο και τελευταια αγωνιστικη τον ΑΕΤΟ
Δεν λεω οτι τα τρια αλλα εκτος εδρας ματς που προανεφερα ειναι ευκολα ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ , αλλα οσο ο καιρος θα περνα θα εχουν ξεκαθαρισει εντελως πολλα πραγματα
Σιγουρα και τα εντος εδρας ματς με Αρη Νικαιας Εσπερο και Φαρο ειναι δυσκολα αλλα πιστευω οτι ο Εθνικος αν δειξει ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ και καθαρισει ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΡΦΥΡΑ που ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΕΝΤΟΣ δυσκολα θα χασει την ανοδο
Αυτο λεω , αν χασει την Δευτερα και χασει και απο τον Πορφυρα αντιο ζωη αλλα αν κερδισει την Δευτερα και ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΡΦΥΡΑ μονο αν εχουμε αυτοκτονικες τασεις θα χασουμε την ανοδο
scales84
απαραιτητη προυποθεση γκειτ14 και να κανεις 8 νικες ειναι να κανουμε ηττα κι εμεις..γιατι αν ακνουμε κι οι 2 8 στα 8 εχουμε την ισοβαθμια..θα δειξει..εχει πολυ δρομο μπροστα..

ο αετος ρε παιδια τα χει παρατησει εντελως?
saxa
QUOTE(scales84 @ Feb 21 2009, 00:30 ) *
απαραιτητη προυποθεση γκειτ14 και να κανεις 8 νικες ειναι να κανουμε ηττα κι εμεις..γιατι αν ακνουμε κι οι 2 8 στα 8 εχουμε την ισοβαθμια..θα δειξει..εχει πολυ δρομο μπροστα..

ο αετος ρε παιδια τα χει παρατησει εντελως?

Παιδια το πρωταθλημα εχει ακομαπολυ δρομο,και εκτος απο κανα δυο ομαδες που ειναι αδιαφορες,ολες οι αλλες εχουν κινητρα ητε στην κορυφη,ητε στην ουρα και τα 8 παιχνιδια ακομα ειναι πολλα.εξαλλου στο τελος πιστευω πως θα παιξουνε ρολο ακομα και οι αδιαφορες ομαδες[πως να ξεχασω το παθος του Εσπερου περισυ τελευταια αγωνιστικη,αν και αδιαφορος επαιζε λες και ηθελε την νικη για να ανεβει αυτος κατηγορια,και τελικα ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΗ βγηκε η Προοδευτικη.
Jabar
QUOTE(saxa @ Feb 21 2009, 14:06 ) *
Παιδια το πρωταθλημα εχει ακομαπολυ δρομο,και εκτος απο κανα δυο ομαδες που ειναι αδιαφορες,ολες οι αλλες εχουν κινητρα ητε στην κορυφη,ητε στην ουρα και τα 8 παιχνιδια ακομα ειναι πολλα.εξαλλου στο τελος πιστευω πως θα παιξουνε ρολο ακομα και οι αδιαφορες ομαδες[πως να ξεχασω το παθος του Εσπερου περισυ τελευταια αγωνιστικη,αν και αδιαφορος επαιζε λες και ηθελε την νικη για να ανεβει αυτος κατηγορια,και τελικα ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΗ βγηκε η Προοδευτικη.

Προς όλους τους χρήστες οι οποίοι κατά καιρούς έχουν γράψει σχόλια και "καταγγελίες" για άτομα (με το όνομά τους) που έχουν σχέση με την κατηγορία (παίκτες, προπονητές, διαιτητές ή ανθρώπους ομάδων). Για παράδειγμα, το παραπάνω post..

Από δω και στο εξής, για να γίνει αυτό θα πρέπει να πληρούνται οι πρακάτω προδιαγραφές:

1) Ο τρόπος με τον οποίο γράφει το μέλος την καταγγελία του είναι ορθός βάσει των κανονισμών (χωρίς προσβλητικούς χαρακτηρισμούς προς κανέναν)
2) Να τεκμηριώνει την άποψη-καταγγελία με επιχειρήματα-γεγονότα.
3) Να μας δίνει τα στοιχεία του είτε δημόσια, είτε με πμ.


Σε περίπτωση μη τήρησης των παραπάνω προδιαγραφών το ποστ θα σβήνεται μόλις γίνει αντιληπτό από τους διαχειριστές.
Είναι απόφαση της ομάδας διαχείρισης του forum.


Σκοπός είναι το forum να γίνει χώρος ανταλλαγής απόψεων, συζήτησης και πληροφορίας με όμορφο και πολιτισμένο τρόπο.
Βοηθήστε όλοι σας να το πετύχουμε!
Η ποιοτική αναβάθμιση ξεκινάει από όλους μας. Όλοι εμείς είμαστε το basketforum.
Όσοι δεν επιθυμούν να συμβαδίσουν μαζί μας σε αυτό το δρόμο, μπορούν να απομακρυνθούν και να βρουν αλλού στέγη για τέτοιους είδους ποσταρίσματα..



Σίγουρα η κοινωνία δεν είναι αγγελικά πλασμένη,όλοι μπορούν να αναπαράγουν σενάρια.Εδώ όποιος γράφει τέτοια πρέπει να έχει το θάρος της γνώμης του και να υπογράψει με το όνομά του.Οσο για πέρυσι ο Πορφύρας αποδείχθηκε ιδανικός αυτόχειρας.
themis7
Το μονο που υποσχομαι ειναι οτι μολις τελειωσει η χρονια πρωτα ο θεος θα γραψω με λεπτομερεια τις εμπειριες μου στην Α ΕΣΚΑΝΑ ... Η φετινη χρονια ηταν ενα μεγαλο σχολειο... Κι ακομα δεν τα εχω δει ολα ... Καθε μερα μαθαινω και κατι... Παντα πιο βρωμικο... 56 ημερες εμειναν...
rover6
QUOTE(themis7 @ Feb 22 2009, 01:01 ) *
Το μονο που υποσχομαι ειναι οτι μολις τελειωσει η χρονια πρωτα ο θεος θα γραψω με λεπτομερεια τις εμπειριες μου στην Α ΕΣΚΑΝΑ ... Η φετινη χρονια ηταν ενα μεγαλο σχολειο... Κι ακομα δεν τα εχω δει ολα ... Καθε μερα μαθαινω και κατι... Παντα πιο βρωμικο... 56 ημερες εμειναν...

βαριες κουβεντες φιλε θεμη.
themis7
QUOTE(rover6 @ Feb 22 2009, 02:08 ) *
βαριες κουβεντες φιλε θεμη.

Την αληθεια θα γραψω οσο βαρια κι α ειναι... Οχι σαν τον Alithia βεβαια...
themis7
22-02-2009 09:42
Ρεπορτάζ:
Superbasket.gr

Η πορεία της καριέρας του Χριστόδουλου Καράβολα είναι ξεχωριστή κι αν αναλογιστούμε το γεγονός ότι τώρα βρίσκεται να συνεχίζει την πορεία του, προς την επιθυμητή καταξίωση, στην άγνωστη για μας Λιβύη, τότε καταλαβαίνετε ότι δε χρειαστήκαμε ιδιαίτερο ερέθισμα για να κάνουμε ένα μικρό αφιέρωμα στον Έλληνα που του προτάθληκε να παίξει στην Εθνική ομάδα της αφρικάνικης χώρας.



Μας προβλημάτισε το πως ένας παίκτης πού από το δεύτερο κιόλας παιχνίδι του με την καινούργια του ομάδα EL SΗABAB ARABI, εντυπωσίασε τόσο πολύ με την απόδοσή του, ώστε να του προταθεί από τον προπονητή της Εθνικής Λιβύης να πάρει την υπηκοότητα της χώρας για να μπορεί να παίξει στην Εθνική Λιβύης, στην χώρα του δεν του έχει καν δοθεί η ευκαιρία να δείξει το ταλέντο και τις δυνατότητες του.



Δεν χρειάστηκε και πολύ προσπάθεια για να εκμαιεύσουμε από τον παίκτη όλα όσα τον απασχολούν και τον προβληματίζουν.



-Στην τελευταία σου συνέντευξη στην εφημερίδα SPORΤDAY μίλησες για "εξωγενείς παράγοντες" στην αδυναμία πραγματοποίηση μιας μεταγραφής σε Ελληνική ομάδα. Τι εννοούσες ακριβώς;

'Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, αφού συνειδητοποίησα ότι η ζωή μου ήταν το μπάσκετ, το όνειρό μου ήταν να παίξω σε μια μεγάλη ομάδα της χώρας μου και φυσικά στην Εθνική Ελλάδος. Πάντα λοιπόν πίστευα ότι αν δούλευα σκληρά θα μπορούσα να το πραγματοποιήσω. Δυστυχώς σε κάποια περίοδο της ζωής μου η εξωγηπεδική μου συμπεριφορά δεν ήταν αυτή που θα τιμούσε έναν αθλητή. Το νεαρό της ηλικίας μου και η επιπολαιότητα μου με οδήγησε σε λάθη που δυστυχώς θα σημάδευαν για ένα αρκετά μεγάλο διάστημα την ζωή μου. Εκείνο πού η απειρία μου δεν με άφησε να προβλέψω ήταν το γεγονός ότι τα λάθη αυτά, για τα οποία σημειωτέον δεν έχω καμία δικαιολογία πέραν της νεανικής μου ανοησίας, θα στρέβλωναν και την πορεία μου προς την κορυφή του αθλήματος που λατρεύω.



-Θεωρείς ότι αδικήθηκες σε σχέση με την αξία σου;

Αν μπορούμε να θεωρήσουμε αδικία το γεγονός ότι υπάρχει μια δυσπιστία στο πρόσωπο μου και μια έλλειψη εμπιστοσύνης ως προς την συμπεριφορά μου, όχι δεν έχω αδικηθεί. Αν όμως μπορούμε να θεωρήσουμε αδικία το γεγονός ότι δεν μου επιτρέπουν να αφήσω πίσω μου ένα ατυχές παρελθόν και να κάνω μια καινούρια αρχή, ναι έχω αδικηθεί. Το ψέμα γίνεται εύκολα αλήθεια όταν θέλεις να το πιστέψεις.



Αυτό ακριβώς έχει συμβεί στην περίπτωσή μου. Τα άσχημα στόματα έβρισκαν πρόθυμα αυτιά να ακούσουν και ακόμα πιο πρόθυμες συνειδήσεις να με καταδικάσουν.



Και αυτή τη πρακτική δύσκολα μπορείς να την νικήσεις όσο κι αν προσπαθήσεις. Μέχρι και πριν από λίγο καιρό όλες οι πόρτες που άνοιγε η αξία μου και η απόδοσή μου, τις έκλεινε η "προθυμία" κάποιων να συνεχίζουν ακούραστα να μου κρεμάνε ταμπέλες.



Θεωρώ ότι πλήρωσα για τα λάθη μου και μου αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία για να μπορέσω επιτέλους να αποδείξω σε όλους αυτό πού έχω ήδη αποδείξει στον εαυτό μου και στους ανθρώπους που μ' εμπιστεύτηκαν, ότι με την κατάλληλη βοήθεια, δουλειά και θέληση, πού έτσι κι αλλιώς έχω, ένας νέος άνθρωπος μπορεί να αλλάξει την νοοτροπία του και να διευρύνει τούς ορίζοντές του και να καλυτερεύσει την ποιότητα του.



Οι άνθρωποι πού με εμπιστεύτηκαν και δεν νοιάστηκαν για τους καλοθελητές είναι ο προπονητής Κώστας Φλεβαράκης που με πήρε στον Μακεδονικό και ο Βαγγέλης Τσάπας, ο πρόεδρος του Θεμιστοκλή, ο οποίος με ήθελε στην ομάδα του παρόλα όσα του διεμήνυσαν και του οποίου η πρόταση με τίμησε ιδιαίτερα αλλά είχα ήδη δώσει τον λόγο μου στους ανθρώπους της EL SΗABAB ARABI .



-Πως φαντάζεσαι το μέλλον σου μετά από την εμπειρία σου στην Λιβύη και όσα θα αποκομίσεις από αυτήν;

Φοβάμαι ότι μου έχουν στερήσει τη δύναμη να κάνω όνειρα για το μέλλον. Προσπαθώ να δίνω σε κάθε αγώνα τον καλύτερό μου εαυτό μήπως και μου επιτρέψουν επιτέλους να αγωνιστώ για να έχω μέλλον στην πατρίδα μου .Μήπως τελικά κάποιος δει ότι δεν μπορείς να ρίχνεις στο πυρ το εξώτερο έναν άνθρωπο για ένα λάθος της νιότης του για το οποίο μάλιστα έχει πληρώσει το τίμημα.



Όπως και να έχει το θέμα εγώ θα συνεχίσω να δικαιώνω τους ανθρώπους που με εμπιστεύτηκαν και μου ζήτησαν να παίξω μέχρι και στην Εθνική τους ομάδα, πράγμα που με τιμά αλλά εγώ στην Εθνική της δικής μου χώρας θέλω να παίξω όπως και κάθε Έλληνας παίκτης άλλωστε.



Θα γυρίσω λοιπόν πίσω με στατιστικά τέτοια που δεν θα επιτρέψουν σε κανέναν να αμφισβητήσει την αξία μου, μια που τα νούμερα δεν λένε ποτέ ψέματα και θα αφήσω όλους τους καλοθελητές στην μιζέρια των κουτσομπολιών τα οποία φαίνεται να έχουν τόσο πολύ ανάγκη.





Ελπίζοντας η επόμενη επικοινωνία μας να γίνει στην Ελλάδα αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω εσάς και όλους όσους μου συμπαραστέκονται, με στηρίζουν και δεν με ξεχνάνε.



hidalgo

Θεμιστοκλής - Εθνικός 2(στο δρομο για την ανοδο)
ΑΟΝΑ –Φάρος 1(ντερμπι για τη β)
Μέγαρα - Αετός Καλλ. 1(αν κ με αυτα που γινονται στη γ εθνικη,δε προλαβαινει)
Φοίνικας Πειρ. - Ελευθερία Μοσχ. 1(ο φοινικας εχει μεταλο)
Έσπερος- Πρωτέας Β. 2(ο εσπερος δεν εχει προπονητη)
Άρης Νικ.- Μανδραϊκός 1(ο μανδραικος ειναι για κατω)
Πέρα - Πορφύρας 1(με το περα δυσκολευεται ο πορφυρας)


κανω προβλεψη ανοδου ΕΘΝΙΚΟΣ

Κ προβλεψη πτωσεως ΦΑΡΟΣ,ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ,ΑΟΝΑ
Κ μαλλον μεγαρα(πεφτει πειρακος κ ενας εκ των προοδευτικη-ιωνικος νικ)
κ εσπερος(αν παει σε μπαραζ ο αλιμος οποτε θα παιξει με
προο η νικαια οποτε θα πεσουν τοτε 3 απο γ εθνικη κ αρα
5 απο την εσκανα.)






provokatoras
QUOTE(hidalgo @ Feb 23 2009, 13:14 ) *
Θεμιστοκλής - Εθνικός 2(στο δρομο για την ανοδο)
ΑΟΝΑ –Φάρος 1(ντερμπι για τη β)
Μέγαρα - Αετός Καλλ. 1(αν κ με αυτα που γινονται στη γ εθνικη,δε προλαβαινει)
Φοίνικας Πειρ. - Ελευθερία Μοσχ. 1(ο φοινικας εχει μεταλο)
Έσπερος- Πρωτέας Β. 2(ο εσπερος δεν εχει προπονητη)
Άρης Νικ.- Μανδραϊκός 1(ο μανδραικος ειναι για κατω)
Πέρα - Πορφύρας 1(με το περα δυσκολευεται ο πορφυρας)


κανω προβλεψη ανοδου ΕΘΝΙΚΟΣ

Κ προβλεψη πτωσεως ΦΑΡΟΣ,ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ,ΑΟΝΑ
Κ μαλλον μεγαρα(πεφτει πειρακος κ ενας εκ των προοδευτικη-ιωνικος νικ)
κ εσπερος(αν παει σε μπαραζ ο αλιμος οποτε θα παιξει με
προο η νικαια οποτε θα πεσουν τοτε 3 απο γ εθνικη κ αρα
5 απο την εσκανα.)

Θεμιστοκλής - Εθνικός 2(στου αδιαφορου τη πορτα .......)
ΑΟΝΑ –Φάρος 1(κανει πολυ καλο 2ο γυρο)
Μέγαρα - Αετός Καλλ. 1(αυτοι κ αν ειναι αδιαφοροι)
Φοίνικας Πειρ. - Ελευθερία Μοσχ. 2(ευκολα)
Έσπερος- Πρωτέας Β. 1(δυσκολα)
Άρης Νικ.- Μανδραϊκός 2(ξυπνησε αν και ειναι πολυ αργα......)
Πέρα - Πορφύρας 1(απουσιαζει ο μπενισης......)

xontros7

Πέρα - Πορφύρας 1(απουσιαζει ο μπενισης......)
[/quote]


k o λογος που απουσιαζει ο μπενισης ποιος ειναι??
Emerald
QUOTE(themis7 @ Feb 22 2009, 19:22 ) *
22-02-2009 09:42
Ρεπορτάζ:
Superbasket.gr

Η πορεία της καριέρας του Χριστόδουλου Καράβολα είναι ξεχωριστή κι αν αναλογιστούμε το γεγονός ότι τώρα βρίσκεται να συνεχίζει την πορεία του, προς την επιθυμητή καταξίωση, στην άγνωστη για μας Λιβύη, τότε καταλαβαίνετε ότι δε χρειαστήκαμε ιδιαίτερο ερέθισμα για να κάνουμε ένα μικρό αφιέρωμα στον Έλληνα που του προτάθληκε να παίξει στην Εθνική ομάδα της αφρικάνικης χώρας.



Μας προβλημάτισε το πως ένας παίκτης πού από το δεύτερο κιόλας παιχνίδι του με την καινούργια του ομάδα EL SΗABAB ARABI, εντυπωσίασε τόσο πολύ με την απόδοσή του, ώστε να του προταθεί από τον προπονητή της Εθνικής Λιβύης να πάρει την υπηκοότητα της χώρας για να μπορεί να παίξει στην Εθνική Λιβύης, στην χώρα του δεν του έχει καν δοθεί η ευκαιρία να δείξει το ταλέντο και τις δυνατότητες του.



Δεν χρειάστηκε και πολύ προσπάθεια για να εκμαιεύσουμε από τον παίκτη όλα όσα τον απασχολούν και τον προβληματίζουν.



-Στην τελευταία σου συνέντευξη στην εφημερίδα SPORΤDAY μίλησες για "εξωγενείς παράγοντες" στην αδυναμία πραγματοποίηση μιας μεταγραφής σε Ελληνική ομάδα. Τι εννοούσες ακριβώς;

'Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, αφού συνειδητοποίησα ότι η ζωή μου ήταν το μπάσκετ, το όνειρό μου ήταν να παίξω σε μια μεγάλη ομάδα της χώρας μου και φυσικά στην Εθνική Ελλάδος. Πάντα λοιπόν πίστευα ότι αν δούλευα σκληρά θα μπορούσα να το πραγματοποιήσω. Δυστυχώς σε κάποια περίοδο της ζωής μου η εξωγηπεδική μου συμπεριφορά δεν ήταν αυτή που θα τιμούσε έναν αθλητή. Το νεαρό της ηλικίας μου και η επιπολαιότητα μου με οδήγησε σε λάθη που δυστυχώς θα σημάδευαν για ένα αρκετά μεγάλο διάστημα την ζωή μου. Εκείνο πού η απειρία μου δεν με άφησε να προβλέψω ήταν το γεγονός ότι τα λάθη αυτά, για τα οποία σημειωτέον δεν έχω καμία δικαιολογία πέραν της νεανικής μου ανοησίας, θα στρέβλωναν και την πορεία μου προς την κορυφή του αθλήματος που λατρεύω.



-Θεωρείς ότι αδικήθηκες σε σχέση με την αξία σου;

Αν μπορούμε να θεωρήσουμε αδικία το γεγονός ότι υπάρχει μια δυσπιστία στο πρόσωπο μου και μια έλλειψη εμπιστοσύνης ως προς την συμπεριφορά μου, όχι δεν έχω αδικηθεί. Αν όμως μπορούμε να θεωρήσουμε αδικία το γεγονός ότι δεν μου επιτρέπουν να αφήσω πίσω μου ένα ατυχές παρελθόν και να κάνω μια καινούρια αρχή, ναι έχω αδικηθεί. Το ψέμα γίνεται εύκολα αλήθεια όταν θέλεις να το πιστέψεις.



Αυτό ακριβώς έχει συμβεί στην περίπτωσή μου. Τα άσχημα στόματα έβρισκαν πρόθυμα αυτιά να ακούσουν και ακόμα πιο πρόθυμες συνειδήσεις να με καταδικάσουν.



Και αυτή τη πρακτική δύσκολα μπορείς να την νικήσεις όσο κι αν προσπαθήσεις. Μέχρι και πριν από λίγο καιρό όλες οι πόρτες που άνοιγε η αξία μου και η απόδοσή μου, τις έκλεινε η "προθυμία" κάποιων να συνεχίζουν ακούραστα να μου κρεμάνε ταμπέλες.



Θεωρώ ότι πλήρωσα για τα λάθη μου και μου αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία για να μπορέσω επιτέλους να αποδείξω σε όλους αυτό πού έχω ήδη αποδείξει στον εαυτό μου και στους ανθρώπους που μ' εμπιστεύτηκαν, ότι με την κατάλληλη βοήθεια, δουλειά και θέληση, πού έτσι κι αλλιώς έχω, ένας νέος άνθρωπος μπορεί να αλλάξει την νοοτροπία του και να διευρύνει τούς ορίζοντές του και να καλυτερεύσει την ποιότητα του.



Οι άνθρωποι πού με εμπιστεύτηκαν και δεν νοιάστηκαν για τους καλοθελητές είναι ο προπονητής Κώστας Φλεβαράκης που με πήρε στον Μακεδονικό και ο Βαγγέλης Τσάπας, ο πρόεδρος του Θεμιστοκλή, ο οποίος με ήθελε στην ομάδα του παρόλα όσα του διεμήνυσαν και του οποίου η πρόταση με τίμησε ιδιαίτερα αλλά είχα ήδη δώσει τον λόγο μου στους ανθρώπους της EL SΗABAB ARABI .



-Πως φαντάζεσαι το μέλλον σου μετά από την εμπειρία σου στην Λιβύη και όσα θα αποκομίσεις από αυτήν;

Φοβάμαι ότι μου έχουν στερήσει τη δύναμη να κάνω όνειρα για το μέλλον. Προσπαθώ να δίνω σε κάθε αγώνα τον καλύτερό μου εαυτό μήπως και μου επιτρέψουν επιτέλους να αγωνιστώ για να έχω μέλλον στην πατρίδα μου .Μήπως τελικά κάποιος δει ότι δεν μπορείς να ρίχνεις στο πυρ το εξώτερο έναν άνθρωπο για ένα λάθος της νιότης του για το οποίο μάλιστα έχει πληρώσει το τίμημα.



Όπως και να έχει το θέμα εγώ θα συνεχίσω να δικαιώνω τους ανθρώπους που με εμπιστεύτηκαν και μου ζήτησαν να παίξω μέχρι και στην Εθνική τους ομάδα, πράγμα που με τιμά αλλά εγώ στην Εθνική της δικής μου χώρας θέλω να παίξω όπως και κάθε Έλληνας παίκτης άλλωστε.



Θα γυρίσω λοιπόν πίσω με στατιστικά τέτοια που δεν θα επιτρέψουν σε κανέναν να αμφισβητήσει την αξία μου, μια που τα νούμερα δεν λένε ποτέ ψέματα και θα αφήσω όλους τους καλοθελητές στην μιζέρια των κουτσομπολιών τα οποία φαίνεται να έχουν τόσο πολύ ανάγκη.





Ελπίζοντας η επόμενη επικοινωνία μας να γίνει στην Ελλάδα αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω εσάς και όλους όσους μου συμπαραστέκονται, με στηρίζουν και δεν με ξεχνάνε.

[font="Microsoft Sans Serif"][/font] blove.gif

QUOTE(Emerald @ Feb 23 2009, 19:33 ) *
[font="Microsoft Sans Serif"][/font] blove.gif



Τελικά κι εδω οι κλίκες καλά κρατούν.Αλλιώς τι σόι Ελληνάρες θα είμασταν?
290981
QUOTE(hidalgo @ Feb 23 2009, 13:14 ) *
Θεμιστοκλής - Εθνικός 2(στο δρομο για την ανοδο)
ΑΟΝΑ –Φάρος 1(ντερμπι για τη β)
Μέγαρα - Αετός Καλλ. 1(αν κ με αυτα που γινονται στη γ εθνικη,δε προλαβαινει)
Φοίνικας Πειρ. - Ελευθερία Μοσχ. 1(ο φοινικας εχει μεταλο)
Έσπερος- Πρωτέας Β. 2(ο εσπερος δεν εχει προπονητη)
Άρης Νικ.- Μανδραϊκός 1(ο μανδραικος ειναι για κατω)
Πέρα - Πορφύρας 1(με το περα δυσκολευεται ο πορφυρας)


κανω προβλεψη ανοδου ΕΘΝΙΚΟΣ

Κ προβλεψη πτωσεως ΦΑΡΟΣ,ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ,ΑΟΝΑ
Κ μαλλον μεγαρα(πεφτει πειρακος κ ενας εκ των προοδευτικη-ιωνικος νικ)
κ εσπερος(αν παει σε μπαραζ ο αλιμος οποτε θα παιξει με
προο η νικαια οποτε θα πεσουν τοτε 3 απο γ εθνικη κ αρα
5 απο την εσκανα.)



περα-πορφυρας 53-83 μας αδικεις :-)

εχασε η Ελευθερια
hidalgo
QUOTE(290981 @ Feb 23 2009, 22:36 ) *
περα-πορφυρας 53-83 μας αδικεις :-)

εχασε η Ελευθερια

συγνωμη

εσπερος-περα 2 στη παραταση
scales84
Δυστυχως ηττα με κατεβασμενα τα χερια στο τελευταιο δεκαλεπτο...65-52...Συγχαρητηρια στον φοινικα..απολυτα δικαια νικη...μαζι με του θεμιστοκλη οι πιο δικαιες ηττες μας φετος...

Κομβικο σημειο το τριτο δεκαλεπτο στη μεση του περιπου που ημασταν +5 και χασαμε 2-3 ελευθερα σουτ ενω στον αντιποδα δεχτηκαμε 4 τριποντα(2 του φωτοπουλου κι ενα του τζιωτη απο τα 8 μετρα με ταμπλο..)βρεθηκαμε στο -5 και μετα μας πηρε απο κατω εντελως...

ΔΥστυχως χασαμε και τη διαφορα του πρωτου γυρου..Δεν πειραζει.ψηλα το κεφαλι και συνεχιζουμε..τωρα εχουμε πιο βατο καπως προγραμμα..παμε για νικες μεχρι το ματς με τον πορφυρα κι οτι βγει
290981
QUOTE(hidalgo @ Feb 23 2009, 23:22 ) *
συγνωμη

εσπερος-περα 2 στη παραταση



ο εθνικος τι εκανε?
Ethnikaras
Ματσάρα στο Κερατσίνι και διπλό Εθνικού.
78-90 εάν δεν κάνω λάθος.
Η διαφορά στα τελευταία 4-5 λεπτά, μέχρι τότε στον πόντο.
Χαμός απο τρίποντα, γρήγορο μπάσκετ, φάσεις, ένταση και αγωνία, όλα τα είχε το παιχνίδι.
Χαρήκαμε μπάσκετ.
Ο Θεμιστοκλής πιστεύω ότι αδικείται απο την βαθμολογική θέση του.
Πολύ ωραία ομάδα, με περιφέρεια φωτιά, και πολύ δουλεμένη.
Εμείς παίξαμε καλά και στα καθοριστικά σημεία είχαμε καθαρό μυαλό και καρδιά πρωταθλητή.
Η ζώνη μας ζόρισε αρκετά, καθώς και η απουσία του καθαρού μας σέντερ για ακόμα ένα παιχνίδι (Χερκελετζης) .
Μάλιστα όταν ο Αντώνης έπεσε στο παρκέ και χτύπησε πάθαμε εγκεφαλικό...
Ευτυχώς όχι σοβαρά, συνέχισε κανονικά.
Ο Θέμης σε τρελά κέφια σήμερα...
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ !!!
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ !!!
gate14
Μετα και την νικη μας 76-90 επι του Θεμιστοκλη και σε συνδιασμο με την ηττα της Ελευθεριας απο τον Φοινικα η ανοδος εξαρταται απο τους παικτες του Εθνικου και μονο
Μπορουν να κανουν το 7 στα 7 και αντιο Α Εσκανα ?
Απο τα χερια των παικτων του Εθνικου κρινεται η ανοδος !!!!!!( με εξεδρα σαν την σημερινη , ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕ 6 ΠΑΙΚΤΕΣ και οπως ειδατε σε καθε ματς ο κοσμος αυξανεται icon_drunk.gif )
Εκτος του Θεμη συγκλονιστικη εμφανιση του Παπαδημητριου και των Μπικουλη και Φωτη που περιορισαν τον Μαρκοπουλο (ακομα και χωρις τον Χερκελετζη ο Εθνικος εχει λυσεις και παικτες ΕΤΟΙΜΟΥΣ να αρπαξουν την ευκαιρια )
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
QUOTE(gate14 @ Feb 24 2009, 00:00 ) *
Μετα και την νικη μας 76-90 επι του Θεμιστοκλη και σε συνδιασμο με την ηττα της Ελευθεριας απο τον Φοινικα η ανοδος εξαρταται απο τους παικτες του Εθνικου και μονο
Μπορουν να κανουν το 7 στα 7 και αντιο Α Εσκανα ?
Απο τα χερια των παικτων του Εθνικου κρινεται η ανοδος !!!!!!( με εξεδρα σαν την σημερινη , ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕ 6 ΠΑΙΚΤΕΣ και οπως ειδατε σε καθε ματς ο κοσμος αυξανεται icon_drunk.gif )
Εκτος του Θεμη συγκλονιστικη εμφανιση του Παπαδημητριου και των Μπικουλη και Φωτη που περιορισαν τον Μαρκοπουλο (ακομα και χωρις τον Χερκελετζη ο Εθνικος εχει λυσεις και παικτες ΕΤΟΙΜΟΥΣ να αρπαξουν την ευκαιρια )


τελικα δεν εχουμε 6 παιχτες...

ΥΓ: τα υπολοιπα αποτελεσματα?

υγ1: τι εγινε στην γραμματεια μετα τη ληξη με τον προεδρο του θεμιστοκλη?
KAKALOS
ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΑΡΑ......ηττα ελευθερια και ολα πλεον ειναι στο χερι μας....φοβερο παιχνιδι αιφνιδιασμοι τριποντα ξυλο(μπασκετικο)πανικος!!!κερκιδα μπλε πανο κορνες λαος και δε χανουμε πουθενα αν ειμαστε ετσι.....χωρις τον χρισταρα κερδισαμε τον καλο αλλα κατα την γνωμη μου αργο θεμιστοκλη(τραυματισμοι κλπ εχουν φερει την ομαδα πισω απο φυσικη κατασταση)διαιτησια μετρια με λαθη και για τους 2 αφου σφυριζοντουσαν αστεια φαουλ και καποια βαρβατα περναγανε ντουκου και για τις 2 ομαδες!αν σημερα ειχαμε τοσο κοσμο δε ξερω αν η δραπετσωνα με τον πορφυρα ειναι μικρη!παμε φαιναλ φορ τωρα και οτι γινει και μετα εχουμε αρη.......ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
themis7
Mεγαλο ματς σημερα στο Κερατσινι . Μετα απο παρα πολυ κακες εμφανισεις το τελευταιο τριμηνο η ομαδα εδειξε ψυχη και διαθεση απεναντι ομως σε εναν ψυχωμενο αντιπαλο που ειχε την τυχη να εχει παρα την απουσια του Χερχελετζη τον Φωτοπουλο και τον Παπαδητριου σε συγκλονιστικη μερα. Ο δευτερος ντυθηκε Διαμαντιδης και μας σκοτωσε με τα τριποντα του. Συγχαρητηρια στα παιδια του Εθνικου και στον υπεροχο κοσμο του που κατεκλυσε το κλειστο του Κερατσινου και ηταν αψογος...

Σημερα καταλαβα κατι που επρεπε να το ειχα καταλαβει απο καιρο αλλα δυστηχως το παθος μου και η αγαπη μου γι αυτην την ομαδα με ειχαν κανει τυφλο... Οτι κοντρα στο κατεστημενο και στην σαπιλα δεν μπορω να παω... Ισως να ειναι και ευτυχημα για μενα σαν ανθρωπος που δεν μπορω να φτασω την βρωμια και το θρασος καποιον ανθρωπων αλλα πρεπει να παραδεχτω οτι επαιξα και με συντριψανε... Δεν θελω να μειωσω την νικη του Εθνικου δεν το εχω κανει ποτε αλλωστε αλλα τοσο σφαγμενος δεν εχω ξανανιωσει... Μπορει καποιος που δεν ξερει πραγματα να με θεωρει υπερβολικο ομως δεν ειμαι...
Σημερα ηταν το τελευταιο μου παιχνιδι με τον Θεμιστοκλη και με ολο τον χωρο της ΕΣΚΑΝΑ. Θα ειμαι διπλα στα παιδια και στον προπονητη μεχρι να τελειωσει το πρωταθλημα γιατι ειμαι ηθικα δεσμευμενος απεναντι τους και τους ευχαριστω για την προσπαθεια τους τοσο καιρο διπλα μου . Εγω ομως τελειωσα απο αυτην την κατασταση... Βαρεθηκα να κανω κακο στον εαυτο μου και στους γυρω μου επειδη καπιοι παιζουν στην πλατη μου...
Ειμαι πολυ υπερηφανος για ολα τα παιδια που ειναι στην ομαδα και για οσα περασαν τα 4 τελευταια χρονια που ειμαι στην ομαδα. θα ηθελα να τελειωνε αλλιως ομως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα οπως θελουμε στην ζωη...
Ηταν για μενα μια τεραστια εμπειρια εκανα παρα πολλους φιλους και εχω μια σχεση σεβασμου με ολα τα παιδια που κατα καιρους βρεθηκαμε αντιπαλοι... Κραταω ολα τα θετικα και ολες τις πολυ ευχαριστες αναμνησεις που αποκομισα αυτα τα χρονια κι ας φεγω με μια πικρια ... Ευχομαι απλα να ειναι της στιγμης η φορτιση και συντομα να φυγει κι η πικρια και να μεινουν μονο οι ευχαριστες αναμνησεις...
Ευχαριστω και εις το επανιδειν...
scales84
δυστυχως θεμη αυτη ειναι η εσκανα και το ελληνικο μπασκετ γενικοτερα...
highaim205
Εγω αυτο που εχω να πω για το χθεσινο παιχνιδι ,ειναι οτι ο Θεμιστοκλης ειναι μια ομαδα η οποια πραγματικα αδικειται απο την βαθμολογικη της θεση και εχω την εντυπωση οτι μεχρι ενος σημειου και οι ιδιοι πολυ καλοι παικτες που αγωνιζονται σε αυτην,καποιες στιγμες αδικουν τους εαυτους τους ,πραγμα που τους εχει στερησει καποιες σημαντικες νικες.Κριμα.Εγινε ενα πολυ καλο παιχνιδι και καποιες στιγμες,απο τον παγκο οπως παρακολουθουσα,ενιωσα οτι οι συμπαικτες μου ηταν πραγματικα εγκλωβισμενοι και αν δεν ηταν η απιστευτη ευστοχια μας,στο 2ο ημιχρονο,απο την περιφερεια,σημερα ισως να ειχαμε κλαμματα!!!!Η ζωνη μας δυσκολεψε αρκετα,ομως απεναντι σε μια πολυ καλη αμυνα,παντα υπερισχυει η καλυτερη επιθεση.Οπως και να'χει,σημερα χαμογελαμε,πρεπει ομως να μεινουμε πολυ συγκεντρωμενοι για την πολυ δυσκολη συνεχεια η οποια αν δεν ειμαστε προσεκτικοι μπορει και να μας ριξει στον Αδη!!Οσον αφορα στη θεση που παιρνεις,Θεμη, θελω να σου πω οτι πολλες φορες δεν αξιζει καν να ασχολεισαι με τους "γκριζους λυκους" που λιμαινονται την Α' ΕΣΚΑΝΑ διοτι πολυ απλα στην συντριπτικη πλειοψηφια των περιπτωσεων,τα φαλτσοσφυριγματα τους ειναι απορρεια της επικινδυνης ασχετοσυνης τους και του γελοιου διαιτητικου επιπεδου τους.Αισθανομαι κι εγω ασχημα που ανθρωποι σαν εσενα,με ηθος και φιλοτιμο και πανω απ'ολα μερακι για το μπασκετακι μας ερχονται σε τοσο ασχημη θεση και αισθανονται τοσο ασχημα για κατι που ανιδιοτελως αγαπουν.Κατι πρεπει να γινει τελος παντων με αυτο το θεμα με σκοπο να χαιρομαστε τις στιγμες που εντος των τεσσαρων γραμμων χυνουμε κιλα ιδρωτα(ειδικα εγω χυνω τονους!!!Μιλαμε για πολυ ιδρωτα!!!)και δινουμε τα σωψυχα μας για κατι που λατρευουμε παιδιωθεν.Οταν αρχισαμε να σκαμε το τοπι,σιγουρα ειχαμε αλλα στο μυαλο μας γι'αυτο καποιοι ας δραστηριοποιηθουν,πριν το μεγεθος της εισχωρησης ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΑΣΧΕΤΩΝ ανθρωπων στο αθλημα μας, επιφερει την ολοκληρωτικη και μη αναστεψιμη σηψη του. Υ.Γ. Πολλα συγχαρητηρια σε ολους τους συμπαικτες μου για την προσπαθεια που συνεχιζουν να καταβαλουν,ελπιζω κι εγω να επιστρεψω συντομα κοντα τους και για ακομα μια φορα θα ηθελα να ευχαριστησω τον υπεροχο κοσμο-στηριγμα μας και να ζητησω απο ολα τα παιδια να συνεχισουν την πολυτιμη ψυχολογικη στηριξη που απλοχερα μας παρεχουν ΧΩΡΙΣ ομως να παρεκτραπουν ΠΟΤΕ ξανα,αν θελουν να ειμαστε ολοι ευτυχισμενοι και να βλεπουμε να πραγματωνονται σιγα σιγα ολα τα κοινα ονειρα και επιθυμιες.ΚΑΙ ΣΕ 5-6 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΕ 5-6 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ,ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ-Ε-Ε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ,ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ !!!!!!!
basxetball
QUOTE(gate14 @ Feb 24 2009, 00:00 ) *
Εκτος του Θεμη συγκλονιστικη εμφανιση του Παπαδημητριου και των Μπικουλη και Φωτη που περιορισαν τον Μαρκοπουλο (ακομα και χωρις τον Χερκελετζη ο Εθνικος εχει λυσεις και παικτες ΕΤΟΙΜΟΥΣ να αρπαξουν την ευκαιρια )


συγχαρητηρια στα παιδια του εθνικου αλλα κ στον κοσμο του...απο ολες τις ομαδες που πανε για ανοδο ειναι η πιο καλη κατα την γνωμη μου κ μαζι με τον κοσμο,δυσκολα δεν θα ανεβουν...
τωρα οσον αφορα τον θεμιστοκλη απο τα παιχνιδια που εχω δει,θα επρεπε να ηταν πολυ πιο πανω αλλα προφανως δεν μπορεις να παιζεις ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ κ να κερδιζεις τον οποιοδηποτε αντιπαλο...
(λες κ οι περιφερειακοι τους ειναι παιχταραδες κ οι ψηλοι κακοι-ειδικα εχοντας εναν απο τους καλυτερους ψηλους στην κατηγορια τον μαρκοπουλο-τοσα χρονια στον φοινικα η μπαλα στα χερια του πηγαινε ειδικα στα δυσκολα)
κ τελος απο οτι εχω καταλαβει ο themis7 εχει καποια σχεση με τον θεμιστοκλη κ θα ηθελα να του πω οτι δεν πρεπει να ασχολειται η ομαδα του με τους διαιτητες(δεν κερδιζεις τιποτα),εχουν γινει τρομερα λαθοι σε πολλα παιχνιδια,για να μην πω σχεδον σε ολα(που εχω παρακολουθησει)...

καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες...
provokatoras
QUOTE(xontros7 @ Feb 23 2009, 18:29 ) *
Πέρα - Πορφύρας 1(απουσιαζει ο μπενισης......)



k o λογος που απουσιαζει ο μπενισης ποιος ειναι??



τον έχει στειλει η διοικηση του πορφυρα στην αρμανι μιλάνο για να ανανεωσει τη γκαρνταρόμπα του ωστε να ειναι έτοιμος στο κρισιμο ματς με τον εθνικο!
diddy 10
QUOTE(themis7 @ Feb 24 2009, 02:35 ) *
Mεγαλο ματς σημερα στο Κερατσινι . Μετα απο παρα πολυ κακες εμφανισεις το τελευταιο τριμηνο η ομαδα εδειξε ψυχη και διαθεση απεναντι ομως σε εναν ψυχωμενο αντιπαλο που ειχε την τυχη να εχει παρα την απουσια του Χερχελετζη τον Φωτοπουλο και τον Παπαδητριου σε συγκλονιστικη μερα. Ο δευτερος ντυθηκε Διαμαντιδης και μας σκοτωσε με τα τριποντα του. Συγχαρητηρια στα παιδια του Εθνικου και στον υπεροχο κοσμο του που κατεκλυσε το κλειστο του Κερατσινου και ηταν αψογος...

Σημερα καταλαβα κατι που επρεπε να το ειχα καταλαβει απο καιρο αλλα δυστηχως το παθος μου και η αγαπη μου γι αυτην την ομαδα με ειχαν κανει τυφλο... Οτι κοντρα στο κατεστημενο και στην σαπιλα δεν μπορω να παω... Ισως να ειναι και ευτυχημα για μενα σαν ανθρωπος που δεν μπορω να φτασω την βρωμια και το θρασος καποιον ανθρωπων αλλα πρεπει να παραδεχτω οτι επαιξα και με συντριψανε... Δεν θελω να μειωσω την νικη του Εθνικου δεν το εχω κανει ποτε αλλωστε αλλα τοσο σφαγμενος δεν εχω ξανανιωσει... Μπορει καποιος που δεν ξερει πραγματα να με θεωρει υπερβολικο ομως δεν ειμαι...
Σημερα ηταν το τελευταιο μου παιχνιδι με τον Θεμιστοκλη και με ολο τον χωρο της ΕΣΚΑΝΑ. Θα ειμαι διπλα στα παιδια και στον προπονητη μεχρι να τελειωσει το πρωταθλημα γιατι ειμαι ηθικα δεσμευμενος απεναντι τους και τους ευχαριστω για την προσπαθεια τους τοσο καιρο διπλα μου . Εγω ομως τελειωσα απο αυτην την κατασταση... Βαρεθηκα να κανω κακο στον εαυτο μου και στους γυρω μου επειδη καπιοι παιζουν στην πλατη μου...
Ειμαι πολυ υπερηφανος για ολα τα παιδια που ειναι στην ομαδα και για οσα περασαν τα 4 τελευταια χρονια που ειμαι στην ομαδα. θα ηθελα να τελειωνε αλλιως ομως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα οπως θελουμε στην ζωη...
Ηταν για μενα μια τεραστια εμπειρια εκανα παρα πολλους φιλους και εχω μια σχεση σεβασμου με ολα τα παιδια που κατα καιρους βρεθηκαμε αντιπαλοι... Κραταω ολα τα θετικα και ολες τις πολυ ευχαριστες αναμνησεις που αποκομισα αυτα τα χρονια κι ας φεγω με μια πικρια ... Ευχομαι απλα να ειναι της στιγμης η φορτιση και συντομα να φυγει κι η πικρια και να μεινουν μονο οι ευχαριστες αναμνησεις...
Ευχαριστω και εις το επανιδειν...



Καλησπέρα καταρχήν,λοιπόν themi7 ξέρεις πολύ καλά το τι γίνεται στην εσκανα κι ειδικά με την Βαρούχα η οποία δεν υπαρχει πουθενά αυτή ερχεται βαμμένη στα γήπεδα και φτιάχνει συνέχεια το μαλλά λες κι έρχεται να βρει γκόμενο κι οχι να κάνει την δουλειά της.Με το να τα παρατήσεις θα παει τσάμπα όση προσπάθεια καναμε ολοι μαζί από τότε που ανέλαβες την ομαδα,ξέρεις επίσης μετά απο σένα το χαος και τόσα λεφτά και τόσος κόπος και να τελείωσει έτσι άδοξα είναι αμαρτία αυτά είχα να πω κι ελπίζω να το ξανασκεφτείς και να τα έλεγες εν βρασμώ ψυχής
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
και γω απο την πλευρα μου θελω να πω οτι η ομαδα του θεμιστοκλη ηταν απο τις καλυτερες που εχω δει στο φετινο πρωταθλημα.

με τη διαιτησια τα εχουμε πει και τα ξερουμε.

δεν πιστευω βεβαια σε καμια περιπτωση οτι η χθεσινη διατησια καθορισε το αποτελεσμα. εκατερωθεν λαθη λογω ασχετοσυνης οπως εγραψε και ο αλλος φιλος.

αυτο ομως που θελω να πω ειναι οτι οταν μιλας μαζι τους πρπεει να προσεχεις τι λες γιατι αλλιως οχι μονο δεν βγαζεις τιποτα αλλα χανεις και το δικιο που εχεις...
provokatoras
QUOTE(hidalgo @ Feb 23 2009, 23:22 ) *
συγνωμη

εσπερος-περα 2 στη παραταση


Οι προβλεψεις για την ελευθερία απο τι βλεπω ηταν εγκυρες 100% δεν αντεξε τη πιεση!κριμα παντως γουσταρα να ανεβει η ελευθερια ετσι για το γαμωτο αλλα οταν δε μενεις προσγειωμενος τι πατας icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Απο οτι βλεπω το μονο ενδιαφέρον ματς που εμεινε μεχρι το τέλος ειναι το εθνικος - πορφυρας shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif (αν δεν χασει ο πορφυρας κανα ματς μεχρι το τελος γιατι τον εχω ικανο)



terminator
egw ta elega gia eleutheria file scaels alla den me akouges 69.gif 69.gif 69.gif
o porfiras exei arxisei k rolari k tha paei treno ws to telos shot.gif shot.gif
akomh k me ethniko provlepw peripato...20sto kefali 77.gif 77.gif
o porfiras exei 10 paixtes ana pasa wra k stigmh enw o ethnikos exei 4 einai polu kaliterh omada k to exei apodixi me to basket pou paizei...grhgoro,me thn kaliterh amuna k sunergasies allou epipedou!!!
exthes ekane plaka sto pera afou h diafora eftase mexri k 40 pontous 77.gif 77.gif 77.gif
290981
QUOTE(provokatoras @ Feb 24 2009, 17:13 ) *
Οι προβλεψεις για την ελευθερία απο τι βλεπω ηταν εγκυρες 100% δεν αντεξε τη πιεση!κριμα παντως γουσταρα να ανεβει η ελευθερια ετσι για το γαμωτο αλλα οταν δε μενεις προσγειωμενος τι πατας icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Απο οτι βλεπω το μονο ενδιαφέρον ματς που εμεινε μεχρι το τέλος ειναι το εθνικος - πορφυρας shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif (αν δεν χασει ο πορφυρας κανα ματς μεχρι το τελος γιατι τον εχω ικανο)



μην ανησυχεις γιαυτο,αρκετα δωρα καναμε φετος
saxa
QUOTE(KAKALOS @ Feb 24 2009, 00:47 ) *
ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΑΡΑ......ηττα ελευθερια και ολα πλεον ειναι στο χερι μας....φοβερο παιχνιδι αιφνιδιασμοι τριποντα ξυλο(μπασκετικο)πανικος!!!κερκιδα μπλε πανο κορνες λαος και δε χανουμε πουθενα αν ειμαστε ετσι.....χωρις τον χρισταρα κερδισαμε τον καλο αλλα κατα την γνωμη μου αργο θεμιστοκλη(τραυματισμοι κλπ εχουν φερει την ομαδα πισω απο φυσικη κατασταση)διαιτησια μετρια με λαθη και για τους 2 αφου σφυριζοντουσαν αστεια φαουλ και καποια βαρβατα περναγανε ντουκου και για τις 2 ομαδες!αν σημερα ειχαμε τοσο κοσμο δε ξερω αν η δραπετσωνα με τον πορφυρα ειναι μικρη!παμε φαιναλ φορ τωρα και οτι γινει και μετα εχουμε αρη.......ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Ψυχραιμια φιλε κακαλε μην σας παιρνει επαρση,εχει ακομα παιχνιδια, το ιδιο εγραφα και στον φιλο τον scales πριν απο το χθεσινο παιχνιδι με τον Φοινικα που νομιζε οτι εληξε το πρωταθλημα στις 2 παρατασεις με τον Πρωτεα,και μετα θα εκανε 8 στα 8,δεν μπαινει καμια ομαδα στο γηπεδο για να χασει,και χθες στο γηπεδο για 35 λεπτα ηταν μονο ο Φοινικας και δεν γινεται με 5 λεπτα παιχνιδι να εχεις απαιτησεις.παρεπιπτοντως να αναφερθω και στην διαιτησια του Μαγγωνακη, που για δευτερο συνεχωμενο παιχνιδι που τον βλεπω,ηταν τελειος και αλαθητος χωρις να κανει,ουτε αυτο που λεμε ανθρωπινο λαθος,αν και ειναι σχετικα νεος διαιτητης[αλλα μπασκετικος]Τωρα οσον αφορα το παιχνιδι με τον Πορφυρα πιστευω πως αν ΘΕΛΕΙ να ανεβει ο ιδιος τοτε,δυσκολα η πολυ δυσκολα θα καιρδισει μεσα στη Δραπετσωνα και ας εχει και1000 ατομα εξω απο το γηπεδο.Υπαρχει αλλη ομαδα σε ολες τις κατηγοριες που να εχει 4 ηττες εντος και να ειναι ακομα πρωτη στην κατηγορια της?και ετσι εχει δωσει και δικαιωματα να τον αμφισβητουν και ελπιδεσ σε αλλες ομαδες να πιστευουν στην ανοδο.Ποσο καιρο τωρα θα ειχε τελειωσει το πρωταθλημα?μπορει καποιος να μου απαντηση με ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ?
saxa
QUOTE(diddy 10 @ Feb 24 2009, 16:27 ) *
Καλησπέρα καταρχήν,λοιπόν themi7 ξέρεις πολύ καλά το τι γίνεται στην εσκανα κι ειδικά με την Βαρούχα η οποία δεν υπαρχει πουθενά αυτή ερχεται βαμμένη στα γήπεδα και φτιάχνει συνέχεια το μαλλά λες κι έρχεται να βρει γκόμενο κι οχι να κάνει την δουλειά της.Με το να τα παρατήσεις θα παει τσάμπα όση προσπάθεια καναμε ολοι μαζί από τότε που ανέλαβες την ομαδα,ξέρεις επίσης μετά απο σένα το χαος και τόσα λεφτά και τόσος κόπος και να τελείωσει έτσι άδοξα είναι αμαρτία αυτά είχα να πω κι ελπίζω να το ξανασκεφτείς και να τα έλεγες εν βρασμώ ψυχής

Συμφωνω μαζι σου οτι o themis7 πρεπει να ανακαλεσει χρειαζεται ΚΥΡΙΟΥΣ σαν και αυτον ηΕΣΚΑΝΑ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ.Πιστευω πως η βαθμολογικη θεση του Θεμιστοκλη ειναι τελειως πλασματικη,και πως του χρονου με δυο τρεις καλες πρωσθηκες θα πρωταγωνιστησει.ΔΙΑΦΩΝΩ μαζι σου για το σχολιο που εκανες για την Κυρια Βαρουχα μονο και μονο γιατι το μπασκετ ειναι παιχνιδι,και η συγκεκριμενη γυναικα εκτος απο Κυρια ειναι και ΜΑΝΑ,ΘΑ ΜΠΩΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.Και μια απορια,η Κυρια Βαρουχα επαιξε χθες Εθνικο?
KAKALOS
QUOTE(saxa @ Feb 24 2009, 20:15 ) *
Ψυχραιμια φιλε κακαλε μην σας παιρνει επαρση,εχει ακομα παιχνιδια, το ιδιο εγραφα και στον φιλο τον scales πριν απο το χθεσινο παιχνιδι με τον Φοινικα που νομιζε οτι εληξε το πρωταθλημα στις 2 παρατασεις με τον Πρωτεα,και μετα θα εκανε 8 στα 8,δεν μπαινει καμια ομαδα στο γηπεδο για να χασει,και χθες στο γηπεδο για 35 λεπτα ηταν μονο ο Φοινικας και δεν γινεται με 5 λεπτα παιχνιδι να εχεις απαιτησεις.παρεπιπτοντως να αναφερθω και στην διαιτησια του Μαγγωνακη, που για δευτερο συνεχωμενο παιχνιδι που τον βλεπω,ηταν τελειος και αλαθητος χωρις να κανει,ουτε αυτο που λεμε ανθρωπινο λαθος,αν και ειναι σχετικα νεος διαιτητης[αλλα μπασκετικος]Τωρα οσον αφορα το παιχνιδι με τον Πορφυρα πιστευω πως αν ΘΕΛΕΙ να ανεβει ο ιδιος τοτε,δυσκολα η πολυ δυσκολα θα καιρδισει μεσα στη Δραπετσωνα και ας εχει και1000 ατομα εξω απο το γηπεδο.Υπαρχει αλλη ομαδα σε ολες τις κατηγοριες που να εχει 4 ηττες εντος και να ειναι ακομα πρωτη στην κατηγορια της?και ετσι εχει δωσει και δικαιωματα να τον αμφισβητουν και ελπιδεσ σε αλλες ομαδες να πιστευουν στην ανοδο.Ποσο καιρο τωρα θα ειχε τελειωσει το πρωταθλημα?μπορει καποιος να μου απαντηση με ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ?

Εχω εγω απαντηση φιλε.....πιστευεις δλδ οτι αν δεν ειχαμε κανει εμεις τις ηττες με αρη θεμιστοκλη στην δραπετσωνα και δε λεω για ελευθερια και φοινικα που ηταν ντερμπι ξερεις ποσο καιρο θα ειχε τελειωσει το πρωταθλημα?μη πηγαινεις με το αν πηγαινε με το τι γινεται.....εθνικος πρωτος!μην φοβασε εμεις ξερουμε καλα τι πρεπει να κανουμε και λογο εμπειριας σαν ομαδα πολυ περισσοτερης και απο την ελευθερια που εχει και απειρια!μη βιαζεσαι και σε 5-6 βδομαδες θα δεις ποιος ανεβαινει και ποιος οχι...
scales84
Ωπα ρε παιδια..ποια επαρση?πλακα κανετε?εκτος αν δεν δικαιουμαστε να κανουμε μια ηττα εκτος εδρας σε ενα ντερμπυ..πειτε το μας να το ξερουμε..μεχρι στιγμης απο την πρωτη 6αδα ειχαμε κερδισει τους παντες εκτος εδρας...με μια ηττα μας λετε οτι δεν αντεξαμε?καναμε ενα πολυ κακο παιχνιδι.συμβαινουν αυτα...δεν παιζαμε και με ομαδουλα..μονο ο αετος εχει κερδισει εκει μεσα για οποιον δεν τον θυμαται...

οσο για τον σαχα ποτε δεν ειπα οτι θα κανουμε 8 στα 8..ενα ενα τα ματς ελεγα...και για το χτεσιο ματς για 25 λεπτα το ματς το ελεγχαμε και γι αυτο ημασταν και στο +5...εκει καναμε ενα πολυ κακο 5λεπτο που τα βαλε ολα ο φοινικας και χαθηκε το ματς..εσυθ μαλλον αλλο ματς εβλεπες..

παντως ηρεμησαν οι περισσοτεροι με την ηττα μας...ειχαμε μπει πολυ ασχημα στο ματι καποιων που μας χαρακτηριζαν ομαδα ασανσερ το καλοκαιρι..

αντε καλη συνεχεια..εμεις παιζουμε για να ευχαριστιομαστε ..δεν ειχαμε κανεναν σκοπο και αυτοσκοπο...μας προεκυψε και ακομα δεν χαθηκε για οποιον βιαζεται να βγαλει συμπερασματα
highaim205
Scales αν θυμαμαι καλα πριν λιγες μερες ελεγες οτι εσυ με τη βουλα ειστε οι καλυτερες ομαδες.Λαθος???Τωρα μην τα τουμπαρεις.Καληνυχτα και καλη συνεχεια.
toro_loco
QUOTE(themis7 @ Feb 24 2009, 01:35 ) *
Σημερα ηταν το τελευταιο μου παιχνιδι με τον Θεμιστοκλη και με ολο τον χωρο της ΕΣΚΑΝΑ.


Ελπίζω αυτό να το έγραψες πάνω στην φόρτιση της στιγμής και να μην το εννοείς... Το μπάσκετ χρειάζεται νέους παράγοντες όπως εσύ...
Όμως ρε φίλε, είσαι πολλά χρόνια στο χώρο, δεν πιστεύω να περίμενες πως ολα στην Α' ΕΣΚΑΝΑ θα είναι ένας όμορφος κόσμος αγγελικά πλασμένος. Ούτε χθεσινός είσαι, ούτε έπεσες με αλεξίπτωτο...
basket30
QUOTE(saxa @ Feb 24 2009, 20:15 ) *
Ψυχραιμια φιλε κακαλε μην σας παιρνει επαρση,εχει ακομα παιχνιδια, το ιδιο εγραφα και στον φιλο τον scales πριν απο το χθεσινο παιχνιδι με τον Φοινικα που νομιζε οτι εληξε το πρωταθλημα στις 2 παρατασεις με τον Πρωτεα,και μετα θα εκανε 8 στα 8,δεν μπαινει καμια ομαδα στο γηπεδο για να χασει,και χθες στο γηπεδο για 35 λεπτα ηταν μονο ο Φοινικας και δεν γινεται με 5 λεπτα παιχνιδι να εχεις απαιτησεις.παρεπιπτοντως να αναφερθω και στην διαιτησια του Μαγγωνακη, που για δευτερο συνεχωμενο παιχνιδι που τον βλεπω,ηταν τελειος και αλαθητος χωρις να κανει,ουτε αυτο που λεμε ανθρωπινο λαθος,αν και ειναι σχετικα νεος διαιτητης[αλλα μπασκετικος]Τωρα οσον αφορα το παιχνιδι με τον Πορφυρα πιστευω πως αν ΘΕΛΕΙ να ανεβει ο ιδιος τοτε,δυσκολα η πολυ δυσκολα θα καιρδισει μεσα στη Δραπετσωνα και ας εχει και1000 ατομα εξω απο το γηπεδο.Υπαρχει αλλη ομαδα σε ολες τις κατηγοριες που να εχει 4 ηττες εντος και να ειναι ακομα πρωτη στην κατηγορια της?και ετσι εχει δωσει και δικαιωματα να τον αμφισβητουν και ελπιδεσ σε αλλες ομαδες να πιστευουν στην ανοδο.Ποσο καιρο τωρα θα ειχε τελειωσει το πρωταθλημα?μπορει καποιος να μου απαντηση με ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ?

Εισαι σωστος σε οτι γραφεις,αλλα αν θες ειλικρινεια τοτε πες μας αν εχεις ακουσει να ανεβαινει ομαδα με 4 ηττες στην εδρα της??Παντως πορφυρας και εθνικος ειναι ισωσ οι καλυτερες ομαδες στην εσκανα και νομιζω δικαιως θα λυσουν τισ διαφορες τους στο μεταξυ τους παιχνιδι.Οποιος κερδισει αλλωστε θα αποκτησει και το δικαιωμα μιας γκελας.
Ολα τα αλλα εξελισονται λογικα,τη 15 αγων.βγηκε εκτός ο Αετος τη 17 ο Πρωτεας τη 18 η Ελευθερια και τη 19 θα εγκαταλειψει και ο φοινικας.(πιστευω πωσ δεν κερδιζει στον πρωτεα)Ναναι καλα ο πορφυρας και ο εθνικος με τισ γκελες που κανανε και εδωσαν ενδιαφερον στο πρωταθλημα.
Χθες παντως κοντρα στα προγνωστικα ο Αετος νικώντας στα Μεγαρα ισως εσωσε τον συντοπιτη Εσπερο απο μεγαλες περιπετειες.
Κριμα που δεν υπαρχει και μεγαλο ενδιαφερον στην ουρα για να ειναι και πιο ενδιαφερον το πρωταθλημα.
scales84
QUOTE(highaim205 @ Feb 24 2009, 19:46 ) *
Scales αν θυμαμαι καλα πριν λιγες μερες ελεγες οτι εσυ με τη βουλα ειστε οι καλυτερες ομαδες.Λαθος???Τωρα μην τα τουμπαρεις.Καληνυχτα και καλη συνεχεια.

Ποτε ακριβως εκανα κολοτουμπα ρε χρηστακη?εγραψα πουθενα τωρα οτι δεν ειμαστε καλη ομαδα?η μηπως λεγοντας οτι εμεις με τη βουλα ειμαστε οι καλυτεροι(θα το λεγα ακομα κι αν χαναμε στο προηγουμενο ματς)θεωρειται αυτονοητο οτι δεν θα καναμε αλλη ηττα?Μην προσπαθεις να με εκθεσεις...δεν μπορεις να το κανεις..ξερω πολυ καλα τι λεω και πως το λεω..αλλος κανει κολοτουμπες δυστυχως....

υγ..μ αρεσει που μας βγαλατε εκτος μπας και σταματησει και το κυνηγητο...αλλα για οσους δεν θυμονται υπαρχει εθνικος-πορφυρας και πορφυρας-ελευθερια..κι αντε αμα κερδισει ο εθνικος τοτε ναι 90% τελιωσε...αν κερδισει ο πορφυρας κι εμεις εκει εχετε σκεφτει κανεις τι γινεται?και δεν βαζω μεσα και τις γκελες που θα γινουν απο ολους ακομα..εδω θα μαστε και θα το δειτε....

πριν τελειωσει το πρωταθλημα καλο ειναι να μην κρινουμε και να κανουμε προβλεψεις..γιατι μεσα στη χρονια εχουμε βγαλει 5 διαφορετικους πρωταθλητες και εχουμε ριξει 6 ομαδες...2 μηνες μεινανε..καντε υπομοη
basket30
QUOTE(scales84 @ Feb 24 2009, 21:35 ) *
Ωπα ρε παιδια..ποια επαρση?πλακα κανετε?εκτος αν δεν δικαιουμαστε να κανουμε μια ηττα εκτος εδρας σε ενα ντερμπυ..πειτε το μας να το ξερουμε..μεχρι στιγμης απο την πρωτη 6αδα ειχαμε κερδισει τους παντες εκτος εδρας...με μια ηττα μας λετε οτι δεν αντεξαμε?καναμε ενα πολυ κακο παιχνιδι.συμβαινουν αυτα...δεν παιζαμε και με ομαδουλα..μονο ο αετος εχει κερδισει εκει μεσα για οποιον δεν τον θυμαται...

οσο για τον σαχα ποτε δεν ειπα οτι θα κανουμε 8 στα 8..ενα ενα τα ματς ελεγα...και για το χτεσιο ματς για 25 λεπτα το ματς το ελεγχαμε και γι αυτο ημασταν και στο +5...εκει καναμε ενα πολυ κακο 5λεπτο που τα βαλε ολα ο φοινικας και χαθηκε το ματς..εσυθ μαλλον αλλο ματς εβλεπες..

παντως ηρεμησαν οι περισσοτεροι με την ηττα μας...ειχαμε μπει πολυ ασχημα στο ματι καποιων που μας χαρακτηριζαν ομαδα ασανσερ το καλοκαιρι..

αντε καλη συνεχεια..εμεις παιζουμε για να ευχαριστιομαστε ..δεν ειχαμε κανεναν σκοπο και αυτοσκοπο...μας προεκυψε και ακομα δεν χαθηκε για οποιον βιαζεται να βγαλει συμπερασματα

φιλε scales με πολυ συμπαθεια θα σου πω πως η τυχη ειναι σα το λαδι στο καντηλι.Καποτε τελειωνει.Η πορεια της ελευθεριας ειναι φοβερη,αλλα δεν αντεχετε αλλο,οχι ομως για τη χθεσινη λογικη ηττα,απλα σου λεω πως 18 αγωνιστικες παιζετε στα κοκκινα χαρη στη δουλεια του Μακη αλλα οπως θα σου εξηγησει ο ιδιος καμμια ομαδα δεν αντεχει 26 αγωνιστικές στον ιδιο ρυθμο και την ιδια τυχη.Στις 6 αγωνιστικες του 2ου γυρου χασατε 2 παιχνιδια και κερδισατε 3 στη παραταση,στο ποντο.Δεν σημαινει ουτε οτι εισαστε καλυτερη ομαδα απο αυτες που κερδισατε,ουτε αν χανατε θα εισασταν χειροτεροι.Απλα θα μπορουσατε να ειχατε χασει και τα 3 και να ειχατε βρεθει στην 6η θεση απο νωρις.
Μπραβο για τη προσπαθεια ,του χρονου θα ειστε πιο εμπειροι και πιο υπολογισημοι.
Ethnikaras
QUOTE(scales84 @ Feb 24 2009, 22:37 ) *
πριν τελειωσει το πρωταθλημα καλο ειναι να μην κρινουμε και να κανουμε προβλεψεις..γιατι μεσα στη χρονια εχουμε βγαλει 5 διαφορετικους πρωταθλητες και εχουμε ριξει 6 ομαδες...2 μηνες μεινανε..καντε υπομονη

Πολύ καλά τα λές.
Πέρα απο τις νίκες και τις ήττες θα παίξουν ρόλο και οι διαφορές πόντων...
Εκεί να δείς κομπιουτεράκια που θα βγούν...
Έχουμε δρόμο ακόμα.
Τίποτα δεν τελείωσε.
scales84
QUOTE(basket30 @ Feb 24 2009, 21:40 ) *
φιλε scales με πολυ συμπαθεια θα σου πω πως η τυχη ειναι σα το λαδι στο καντηλι.Καποτε τελειωνει.Η πορεια της ελευθεριας ειναι φοβερη,αλλα δεν αντεχετε αλλο,οχι ομως για τη χθεσινη λογικη ηττα,απλα σου λεω πως 18 αγωνιστικες παιζετε στα κοκκινα χαρη στη δουλεια του Μακη αλλα οπως θα σου εξηγησει ο ιδιος καμμια ομαδα δεν αντεχει 26 αγωνιστικές στον ιδιο ρυθμο και την ιδια τυχη.Στις 6 αγωνιστικες του 2ου γυρου χασατε 2 παιχνιδια και κερδισατε 3 στη παραταση,στο ποντο.Δεν σημαινει ουτε οτι εισαστε καλυτερη ομαδα απο αυτες που κερδισατε,ουτε αν χανατε θα εισασταν χειροτεροι.Απλα θα μπορουσατε να ειχατε χασει και τα 3 και να ειχατε βρεθει στην 6η θεση απο νωρις.
Μπραβο για τη προσπαθεια ,του χρονου θα ειστε πιο εμπειροι και πιο υπολογισημοι.

φιλε μου μαζι σου..οτ ιμια οαμδα δεν μπορει να αντεξει 26 αγωνιστικες...Αλλωστε αυτο ειπα κι εγω.οτι ειναι λογικο να κανουμε και μια ηττα λογω κακης εμφανισης..αναλογη ηττα καναμε και στον θεμιστοκλη..κακη βραδια.

αυτο που λες για τυχη επετρεψε μου να διαφωνησω..ναι κερδισαμε 3 ματς στην παραταση..μηπως κερδισαμε κανενα καφενειο στην παραταση?κερδισαμε μεσα στον εθνικο και του πηραμε και τη διαφορα στην παραταση..και δνε ηταν θεμα τυχης..απλα ο εθνικος δνε επαιξε καλα εμεις παιξαμε καλυτερα και κερδισαμε.κερδισαμε μεσα στην καλλιθεα τον αετο που επαιζε το τελευταιο του χαρτι για την ανοδο..ουτε αυτο ηταν θεμα τυχης..εκτος αν οι νικες της εθνικης τοσα χρονια στο τελος δεν ηταν θεμα ποιστης αλλα τυχης..κερδισαμε ευκολα το φαρο στην εδρα μας και στην δευτερη παραταση την καλυτερη ομαδ απου περασε απο το μοσχατο τη βουλα.και ναι εκει ισως ειχαμε τυχη αλλα ειχαμε και την ικανοτητα να εκμεταλευτουμε την χαλαροτητα που εδειξε ο πρωτεας στο τελος...

και τελικα χασαμε απο τον φοινικα δικαιοτατα και ισως αναμενομενα(μεσα στη βδομαδα δεν δουλεψαμε καλα λογω απουσιων κι οταν δεν δουλεψουμε καλα στην προπονηση εχουμε προβλημα,ειχε φανει και στο ματς με τον πορφυρα που ελειπε ο κοουτς ολη τη βδομαδα) αλλα ουτως η αλλως ηταν ενα ντερμπυ..ο εθνικςο εχασε εκει..ο πορφυρας εχασε στο ενα απο τα 2 ματς στην κοινη εδρα.ο πρωτεας ειχε διασυρθει οποτε δεν καταλαβαινω για ποιο λογο ειναι τοσο κατακριτεο οτι χασαμε κι εμεις...για την ηττα στον εσπερι δεν θελω να σχολιασω..απλα η κυρια βαρουχα που οπως ειπανε καποιοι χτες ηταν μετρια εκει ηταν κακιστη και κυρωις σ εβαρος μας μιας και οι φιλοι του εσπερου ελεγαν στο τελος καιρο ειχαμε να χουμε τετοια διατησια..και μεις απλα της δωσαμε το δικαιωμα να μας τελειωσει..

συμπερασμα..σε 7 ματς στον β γυρο εχουμε παιξει 5 εκτος εδρας τα 3 με τους 3 απο τους 6 της εξαδας..ε δεν νομιζω οτι 2 ηττες ειναι δειγμα ασταθειας η ξεφουσκωματος....

υγ.επισης μπορω να σου διαβεβαιωσω οτι ο μακης οχι μονο δεν θεωρει οτι οτι καναμε ηταν θεμα τυχης αλλα θεωρει οτι κοουτσαρει μια απο τις καλυτερες αν οχι την καλυτερη ομαδα της κατηγοριας..οποτε σε αυτο που ειπες οτι θα μου εξηγησει μαλλον ειναι ακυρο..
KAKALOS
QUOTE(terminator @ Feb 24 2009, 17:26 ) *
egw ta elega gia eleutheria file scaels alla den me akouges 69.gif 69.gif 69.gif
o porfiras exei arxisei k rolari k tha paei treno ws to telos shot.gif shot.gif
akomh k me ethniko provlepw peripato...20sto kefali 77.gif 77.gif
o porfiras exei 10 paixtes ana pasa wra k stigmh enw o ethnikos exei 4 einai polu kaliterh omada k to exei apodixi me to basket pou paizei...grhgoro,me thn kaliterh amuna k sunergasies allou epipedou!!!
exthes ekane plaka sto pera afou h diafora eftase mexri k 40 pontous 77.gif 77.gif 77.gif

να τα να τααααααα
πλησιαζει το παιχνιδι με τον πορφυρα και αρχιζουν παλι οι δηλωσεις?αααααα δε βαζετε μυαλο εσεις 20 στο κεφαλι παλι και περιπατος και προσκυνηματα οπως στο πρωτο γυρο οπως περυσι κλπ......για παμε για παμε πειτε κι αλλα πειτε κι αλλα χαχαχαχα
saxa
QUOTE(KAKALOS @ Feb 24 2009, 21:07 ) *
Εχω εγω απαντηση φιλε.....πιστευεις δλδ οτι αν δεν ειχαμε κανει εμεις τις ηττες με αρη θεμιστοκλη στην δραπετσωνα και δε λεω για ελευθερια και φοινικα που ηταν ντερμπι ξερεις ποσο καιρο θα ειχε τελειωσει το πρωταθλημα?μη πηγαινεις με το αν πηγαινε με το τι γινεται.....εθνικος πρωτος!μην φοβασε εμεις ξερουμε καλα τι πρεπει να κανουμε και λογο εμπειριας σαν ομαδα πολυ περισσοτερης και απο την ελευθερια που εχει και απειρια!μη βιαζεσαι και σε 5-6 βδομαδες θα δεις ποιος ανεβαινει και ποιος οχι...

Δεν με καταλαβες Κακαλε,μιλαω για 4 ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ηττες, οχι εκτος.αλλα ξεχωρα απο αυτο να θυμασται ενα πραγμα εαν λεω εαν ο Φοινικας περασει απ τον Πρωτεα,τοτε με βαση το προγραμμα που εχει μεχρι κατηγορια καιρδιζει σιωπηρα και αθορηβα με μια ομαδα που εχει τσαγανο και ειναι και καλοδουλεμενη με καλους και εμπειρους παιχτες.επελεξα χθες να δω το παιχνιδι τους με την Ελευθερια γιατι το πιστευα για ντερμπακι,και μου εκανα εντυπωση που παρα την φιλοτημη προσπαθεια των παιδιων της Ελευθεριας την εκανε πραγματικα να μοιαζει με ομαδα Β ΕΣΚΑΝΑ και ιδιετερα οταν η Ελευθερια εκανε καποια στιγμη το συν 5, τοτε χαθηκε η μπαλα και η διαφορα των 13 ποντων ειναι πλασματικη αφου στο τελος ο Φοινικας εκοψε ρυθμο για αυτο λεω προσοχη γιατι στο τελος μπωρει και Εθνικος καιΠορφυρας να βαρανε παλαμακια για τον Φοινικα.
scales84
εγω παλι λεω υπερβολες υπερβολες υπερβολες...

τερμινειτορ ναι μου τα λεγες..ασε μα ρε παλικαρι..εκανε λεει πλακα στο περα..οταν το περα ηταν πληρης σας εκανε πλακα μεσα στο σαλπεα..χαλαρωσε λιγο λεω εγω...

σαχα μας εκανε να μοιαζουμε με ομαδα β εσκανα?στο +5 μας αν ειδες το ματς χασαμε 3 ελευθερα εντελως σουτ ενω ο φοινικας βαλε 4 σκοτωμενα τριποντα..ετσι κριθηκε το ματς..μην ακουω απερβολες..οσο για το αν κατεβασε ταχυτητα εγω ειδα μια ομαδα να παιρνει ακομα και ταιμ αουτ αφου φυσκα θελανε και τη διαφορα..οποτε αποκλειεται να κατεβασαν ταχυτητα...

επισης ξαναλεω γιατι περναει στο τουγκου οτι ο φοινιακς εκει τους εχει κερδισει ολους..δεν μου κανει εντυπωση οτι μας κερδισε ευκολα..στον πρωτιο γυρο ειχαμε κερδισει εμεις επισης ευκολα...

ξαναλεω λοιπον οτι καλο θα ναι να σταματησουμε τις προβλεψεις αφου διαρκως εκτιθομαστε ολοι...
saxa
QUOTE(scales84 @ Feb 25 2009, 00:52 ) *
εγω παλι λεω υπερβολες υπερβολες υπερβολες...

τερμινειτορ ναι μου τα λεγες..ασε μα ρε παλικαρι..εκανε λεει πλακα στο περα..οταν το περα ηταν πληρης σας εκανε πλακα μεσα στο σαλπεα..χαλαρωσε λιγο λεω εγω...

σαχα μας εκανε να μοιαζουμε με ομαδα β εσκανα?στο +5 μας αν ειδες το ματς χασαμε 3 ελευθερα εντελως σουτ ενω ο φοινικας βαλε 4 σκοτωμενα τριποντα..ετσι κριθηκε το ματς..μην ακουω απερβολες..οσο για το αν κατεβασε ταχυτητα εγω ειδα μια ομαδα να παιρνει ακομα και ταιμ αουτ αφου φυσκα θελανε και τη διαφορα..οποτε αποκλειεται να κατεβασαν ταχυτητα...

επισης ξαναλεω γιατι περναει στο τουγκου οτι ο φοινιακς εκει τους εχει κερδισει ολους..δεν μου κανει εντυπωση οτι μας κερδισε ευκολα..στον πρωτιο γυρο ειχαμε κερδισει εμεις επισης ευκολα...

ξαναλεω λοιπον οτι καλο θα ναι να σταματησουμε τις προβλεψεις αφου διαρκως εκτιθομαστε ολοι...

νομιζω οτι ο τερμινειτορ εχει καπου δικιο,απ τον καιρο που αλαξανε προπονητη ολα τα παιχνιδια τα παιρνουν ευκολα και με διαφορες ,θυμαμαι οταν πηγαν στα Μεγαρα και κερδισανε με 17 ποντους διαφορα περαςε απαρατηριτο για την ομαδα τους,ενω μια βδομαδα που ο Εθνικος νικησε εκει με 2 ποντους μηλαγανε για πολυ μεγαλη νικη τους, και οντως ο Πορφυρας εχει το ποιο πληρες ροστερ στην κατηγορια και τωρα νομιζω εναν πολυ καλλο προπονητη
scales84
σιγουρα θα ναι καλυτερος αφου εχει και καλυτερο προπονητη..η νικη στα μεγαρα δεν μου λεει πολλα..εχω φιλο στα μεγαρα και δνε ειναι καλα μεταξυ τους..χτες χασανε ευκολα απο τον αετο που δειχνει να τα χει παρατησει...λετε ομως για τα καλα ματς του πορφυρα..με τον αονα που χανε με 8 3 λεπτα πριν το τελος δεν κανατε σχολιο?ο πορφυρας εχει καλους παικτες αλλα δεν ειναι ομαδα..προσπαθει να γινει ομαδα
rover6
QUOTE(saxa @ Feb 25 2009, 01:13 ) *
νομιζω οτι ο τερμινειτορ εχει καπου δικιο,απ τον καιρο που αλαξανε προπονητη ολα τα παιχνιδια τα παιρνουν ευκολα και με διαφορες ,θυμαμαι οταν πηγαν στα Μεγαρα και κερδισανε με 17 ποντους διαφορα περαςε απαρατηριτο για την ομαδα τους,ενω μια βδομαδα που ο Εθνικος νικησε εκει με 2 ποντους μηλαγανε για πολυ μεγαλη νικη τους, και οντως ο Πορφυρας εχει το ποιο πληρες ροστερ στην κατηγορια και τωρα νομιζω εναν πολυ καλλο προπονητη

τωρα εχει και καλυτερο scouting
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.