Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Fantasy League: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Anaz
Οχι,ειναι πολυ αδικο να βγει με Μ.Ο. γιατι ενας παιχτης που μπαινει πιο μετα στο παιχνιδι ειναι πιο ευνοημενος σε σχεση με τους αλλους για διαφορους λόγους όπως κατ'αρχην η γενικα χαμηλοτερη αξια των παιχτων λόγω της αρχικης υπερεκτιμησης όπως κ το scouting.Αλλο να μπαινεις την 1η αγωνιστικη που δεν ξερεις τιποτα κ αλλο την 4η οταν εχουν διαμορφωθει καποιες καταστασεις κ ξερεις ηδη ποιοι παιχτες πανε καλα κ ποιοι οχι.
Αν ειναι ετσι σχεδον κανεις δεν θα μπαινει την 1η αγωνιστικη!
Olorin
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, αν και πιστεύω πως φαίνεται από τη συνέχεια του post μου, για πλάκα το είπα να βασιστούμε σον μ.ο., μόνο και μόνο επειδή με βάση τον μ.ο. είμαι πρώτος (κάτι σαν να λέμε, "κατέκτησα το χρυσό στις καρδιές μας..." tongue.gif )

Αυτό έλειπε, να την πληρώσετε εσείς, επειδή εγώ ανακάλυψα το Fantasy League στην 3η αγωνιστική...
Anaz
Naι το καταλαβα Olorin! wink.gif
QUOTE
στο αυριανό φύλλο της basketnews το nickname σου μοστράρει στην πρώτη 5άδα 41.gif στην καθιερωμένη πια στήλη για το fantasy league μας
Παρεπιμπτοντως αυτο με την Βasketnews αληθευει?? ohmy.gif Πως προεκυψε κατι τετοιο??
ashton
υπάρχει γενικότερη συνεργασία -πχ στο f4 της Ευρωλίγκας στην Πράγα κλπ.
thrylos7
QUOTE
Όσο για τη μάχη του πρωταθλήματος...δεν έχει κριθεί τίποτα ακόμη. Ακόμη και η διαφορά της τάξης των 70 βαθμών που χωρίζει τους 4 πρώτους με τους από κάτω, μπορεί αργά αλλά σταθερά να φαγωθεί.

Πάντως, προς το παρών η πρώτη διάδα geosider-thrylos7 παίζει στήθος με στήθος για την πρωτιά.
Ανυπομονώ για τη συνέχεια!!!

Eννοείται δεν έχει κριθεί τίποτα ακόμη... Οι διαφορές είναι πολύ μικρές, όταν υπάρχουν άλλες 22 αγωνιστικές...

Ναι, δε γίνεται με μέσους όρους.

QUOTE
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, αν και πιστεύω πως φαίνεται από τη συνέχεια του post μου, για πλάκα το είπα να βασιστούμε σον μ.ο., μόνο και μόνο επειδή με βάση τον μ.ο. είμαι πρώτος (κάτι σαν να λέμε, "κατέκτησα το χρυσό στις καρδιές μας..." )

Αυτό έλειπε, να την πληρώσετε εσείς, επειδή εγώ ανακάλυψα το Fantasy League στην 3η αγωνιστική...

Μπορεί όμως να υπάρξει βραβείο νικητή πρώτου γύρου και ξεχωριστό, μόνο για τον 2ο γύρο... Χώρια από το βραβείο του νικητή, το οποίο είναι και το μόνο σίγουρο αυτή τη στιγμή.

QUOTE
Παρεπιμπτοντως αυτο με την Βasketnews αληθευει?? Πως προεκυψε κατι τετοιο??

Αρχικά μας έκανε πρόταση το SLAM, με προσωπικό mail από τον Στερν, αλλά τελικά δεν "έκατσε" γιατί θέλαμε το nba.com, το οποίο όμως δεν είχε άλλο χώρο... tongue.gif

Ασφαλώς και αληθεύει... Η στήλη θα έχει συνεχώς νέα (ενδιαφέροντα) πράγματα... Η αρχή έγινε σήμερα με κάποιες προτάσεις..
nash
QUOTE
Μπορεί όμως να υπάρξει βραβείο νικητή πρώτου γύρου και ξεχωριστό, μόνο για τον 2ο γύρο... Χώρια από το βραβείο του νικητή, το οποίο είναι και το μόνο σίγουρο αυτή τη στιγμή


Ποιο είναι το βραβείο του νικητή αν επιτρέπεται?
Anaz
QUOTE
Η αρχή έγινε σήμερα με κάποιες προτάσεις..

Πoιoς γράφει το άρθρο?
κ ποιες ειναι οι προτάσεις?? biggrin.gif
thrylos7
QUOTE
Ποιο είναι το βραβείο του νικητή αν επιτρέπεται?

Ήταν σίγουρο εκείνη τη στιγμή... τώρα είναι άλλη στιγμή... tongue.gif

Δεν έχουμε αποφασίσει τίποτα ακόμη, ούτε αν θα υπάρξει βραβείο νικητή, ούτε και ποιο θα είναι αυτό... (οπότε ήταν λάθος μου, που το ανέφερα ως σίγουρο και σας ξεσήκωσα...). Αυτό που είναι σίγουρο, είναι ότι θα επιδιώξουμε να υπάρξει βραβείο...

QUOTE
Πoιoς γράφει το άρθρο?
κ ποιες ειναι οι προτάσεις??


Να πάρεις την εφημερίδα! tongue.gif
Αν πάντως, υπήρχε και το "Η πρόταση της εβδομάδας" (που ίσως υπάρξει στη συνέχεια, στη Basketnews), αυτή θα ήταν ο Καλαμπόκης του ΠΑΟΚ...
nash
Με έκαψε η Basketnews...

Και οι τρεις αλλαγές που έκανα στο ρόστερ μου (την Δευτέρα), περιλαμβάνονται στις προτάσεις της Basketnews! Και τρεις από τις υπόλοιπες προτάσεις τις είχα ήδη στο ρόστερ μου! (Σύνολο 6/10)
thrylos7
Τότε γιατί σ' έκαψε;

Επειδή θα πιάσουν οι υπόλοιπες 4; tongue.gif
nash
QUOTE(thrylos7 @ Nov 1 2006, 02:50 PM) *
Τότε γιατί σ' έκαψε;

Επειδή θα πιάσουν οι υπόλοιπες 4; tongue.gif


Οχι απλά επειδή λογικά θα τις ακολουθήσουν κι άλλοι αυτές τις προτάσεις, και να πιάσουν δεν θα είναι τόσο μεγάλο το κέρδος.
geosider
QUOTE(thrylos7 @ Nov 1 2006, 02:21 PM) *
Ήταν σίγουρο εκείνη τη στιγμή... τώρα είναι άλλη στιγμή... tongue.gif

Δεν έχουμε αποφασίσει τίποτα ακόμη, ούτε αν θα υπάρξει βραβείο νικητή, ούτε και ποιο θα είναι αυτό... (οπότε ήταν λάθος μου, που το ανέφερα ως σίγουρο και σας ξεσήκωσα...). Αυτό που είναι σίγουρο, είναι ότι θα επιδιώξουμε να υπάρξει βραβείο...
Να πάρεις την εφημερίδα! tongue.gif
Αν πάντως, υπήρχε και το "Η πρόταση της εβδομάδας" (που ίσως υπάρξει στη συνέχεια, στη Basketnews), αυτή θα ήταν ο Καλαμπόκης του ΠΑΟΚ...


ναι όντος τώρα που το σκέφτομαι 70 πόντοι δεν είναι πολλοί θα μεγάλώσω και άλλο την διαφορά. απλά το κάνω για να μην ξενερώσετε τελείως biggrin.gif


τί είναι αυτά που διαβάζω;
δεν θα πάρω δώρο; icon_drunk.gif
liolias
QUOTE(geosider @ Nov 1 2006, 08:47 PM) *
ναι όντος τώρα που το σκέφτομαι 70 πόντοι δεν είναι πολλοί θα μεγάλώσω και άλλο την διαφορά. απλά το κάνω για να μην ξενερώσετε τελείως biggrin.gif

Καλα καλα...Ο νικητης του fantasy league θα γελασει τελευταιος..
thrylos7
Πήρε διαφορά ο πρώτος... 41.gif

Επιτέλους, μια καλή αγωνιστική, με τα υψηλότερα σκορ μέχρι στιγμής...
liolias
Ναι πραγματικα ο nash παει για πρωτια.Αντε να προλαβουμε τα play-off cool.gif
dizzy_fingers
Χάρη, νιώθεις την καυτή ανάσα μου??? 19.gif

Τα βελάκια είναι τελείως παιγμένα... unsure.gif
christos
ta belakia ap'oti εχω καταλαβει δεν ειναι τελειως παιγμενα αλλα δειχνουν τη συγκριση με το σκορ της προηγουμενης αγωνιστικης. κ όχι του overall.

dizzy μηπως εχεις κανει ενα λαθος?Οταν ενας παιχτης δεν παιζει δεν πρεπει να παιρνει σκορ 0??Εδω ομως γραφει οσο στον προηγουμενο αγωνα,αρα κ οταν υπολογιζεται απ'τις ομαδες που τον εχουν αυτο δεν θα παιρνει??

Επισης τα πανω κουμπια που προσθεσες δεν δουλευουν.
dizzy_fingers
QUOTE
ta belakia ap'oti εχω καταλαβει δεν ειναι τελειως παιγμενα αλλα δειχνουν τη συγκριση με το σκορ της προηγουμενης αγωνιστικης. κ όχι του overall.

Εννοώ τα βελάκια στην overall βαθμολογία. Είχε γίνει και παρόμοια συζήτηση στο παρελθόν, αλλά παρότι δεσμεύτηκα να τα φτιάξω, δε βρήκα το χρόνο...


QUOTE
dizzy μηπως εχεις κανει ενα λαθος?Οταν ενας παιχτης δεν παιζει δεν πρεπει να παιρνει σκορ 0??Εδω ομως γραφει οσο στον προηγουμενο αγωνα,αρα κ οταν υπολογιζεται απ'τις ομαδες που τον εχουν αυτο δεν θα παιρνει??

Πες μου με παραδείγματα παίχτες, να καταλάβω ακριβώς τί εννοείς.
Όπως το βλέπω (όπως στην περίπτωση του Πασαλίδη) σε περίπτωση μη συμμετοχής (00:00 λεπτά αγώνα) έτσι γίνεται...0 σκορ και η αξία παραμένει αμετάβλητη.


Τα link φτιάχτηκαν. Τα είχα ξεχάσει όπως τα είχα στον test server του υπολογιστή μου icon_drunk.gif...
Pierce
πουλησα γρηγορα τον κουμπουρα γαμωτο.... τι ηττα ειναι αυτη γμτ! στο δοκιμαστικο ρολαρε η ομαδα. ο σειμπουτης μας το εχει κλεισει το σπιτι. καθε αγωνα και χειροτερα! 68.gif τουλαχιστον παω καλα στο overplay bet
dizzy_fingers
Τον Σεϊμπούτις τον άλλαξα σάββατο πρωί με τον Καλαμπόκη και σώθηκα!

Ο Τζιγκάνοβιτς παιδιά, μήπως αρχίζει και ξεφουσκώνει?

Πούλημα όσοι τον έχουν.... rolleyes.gif

Από την άλλη ο Χάτσον, πόσο ακόμα θα συνεχίσει αυτές τις τρελές εμφανίσεις???
Anaz
QUOTE
Πες μου με παραδείγματα παίχτες, να καταλάβω ακριβώς τί εννοείς.
Όπως το βλέπω (όπως στην περίπτωση του Πασαλίδη) σε περίπτωση μη συμμετοχής (00:00 λεπτά αγώνα) έτσι γίνεται...0 σκορ και η αξία παραμένει αμετάβλητη.
Ο Ντιξον!Δεν επαιξε,ήταν εκτος αποστολης αλλα εχει σκορ 15,της προηγουμενης!Το ίδο θυμαμαι είχε γινει κ με τον Γιαφτοκας νομιζω..
thrylos7
QUOTE
Τον Σεϊμπούτις τον άλλαξα σάββατο πρωί με τον Καλαμπόκη και σώθηκα!

Διαβάζεις κι εσύ Basketnews ε; tongue.gif

QUOTE
Ο Τζιγκάνοβιτς παιδιά, μήπως αρχίζει και ξεφουσκώνει?

Ναι... είναι παίκτης βέβαια που μπορεί να κάνει κάποια μεγάλα σκορ..

QUOTE
Από την άλλη ο Χάτσον, πόσο ακόμα θα συνεχίσει αυτές τις τρελές εμφανίσεις???

Για τον Χάτσον δεν είναι καθόλου τρελές...

...όταν ενσωματωθεί με το καλό ο Οικονόμου...

Ο Ντιξον!Δεν επαιξε,ήταν εκτος αποστολης αλλα εχει σκορ 15,της προηγουμενης!Το ίδο θυμαμαι είχε γινει κ με τον Γιαφτοκας νομιζω..

Απλώς φαίνεται, δεν υπολογίζεται...
geosider
ώρα να σοβαρευτούμε, αρκετά κράτησε η πλάκα, 68.gif
εδώ πάνε να μας φάνε την πρωτιά 19.gif
Anaz
QUOTE
Απλώς φαίνεται, δεν υπολογίζεται...
κι ομως υπολογιζεται!για τσεkαρετε το σιγουρα..
dizzy_fingers
Αυτό έκανα.
Έχω τον Μανούσο (κοίτα που με βάλατε να αποκαλύψω τα κρυφά μου ατού tongue.gif laugh.gif ), ο οποίος είχε 0 σκορ και τόσο ακριβώς μέτρησε στο συνολικό σκορ της ομάδας μου.

Ρε σεις, δε νομίζω να εννοείτε την αξία του παίχτη?????
Anaz
dizzy ο Μανουσος τι σκορ ειχε την προηγουμενη αγωνιστικη?Παντως ο Ντιξον εχει σκορ 15,κ μετρησε αυτην την αγωνιστικη κανονικα!
Μηπως γιατι ο Ντιξον ηταν εκτος αποστολης??
thrylos7
Αφού ο Ντίξον έχει 4 συμμετοχές...

Δηλαδή έχεις τον Ντίξον και πήρες 15;
dizzy_fingers
QUOTE(Anaz)
Μηπως γιατι ο Ντιξον ηταν εκτος αποστολης??

Αυτό ακριβώς ήταν το πρόβλημα.
Αν κάποιος παίχτης δε γραφόταν στο φύλλο αγώνος, τότε δεν άλλαζε τίποτα με αποτέλεσμα να τα έχει όλα ίδια (στατιστικά, αξίες, σκορ κλπ).

Τώρα το πρόβλημα διορθώθηκε, και από αυτήν την αγωνιστική και εμπρός δεν πρόκειται να μας ενοχλήσει wink.gif.
Anaz
QUOTE
Αυτό ακριβώς ήταν το πρόβλημα.
ΓΑΤΑ ειμαι ο ατιμος!!!Παλι βρηκα την λύση του προβληματος!! banana.gif
tongue.gif 69.gif
Air Kef
Ντίζι έχεις και συ τον Μανούσο;;;;;;;
dizzy_fingers
Θες να με ψαρέψεις για να φας τη θέση μου? rolleyes.gif

(ναι, έχει ξεμείνει από παλιά εκεί laugh.gif ...θα κάνω κάποιες αλλαγές μάλλον...)
Anaz
Μόλις πούλησα εναν παίχτη κ δεν μπορώ να πάρω αλλον..!!Τι έγινε??Κλείδωσαν κιόλας οι αλλαγές?? rolleyes.gif
Warrior
Πρεπει να την κλειδωσε ο Σπυρος επειδη δεν ηξερε αν θα ειναι κανεις στις 5μμ. για να το κλειδωσει.

Το ξεκλειδωσα(και το Overplaybet) και θα κλειδωσουν σε περιπου 25 λεπτα..
Anaz
τωρα ειναι αργα... sad.gif
dizzy_fingers
ο κλασσικός ο φαντασάκιας ο έλληνας....όλα τελευταία στιγμή! 71.gif
tongue.gif
sarounas
τί καταπληκτικές αλλαγές έκανα αυτή την αγωνιστική;
είπα να κάνω την μεγάλη αντεπίθεση και καταποντίστικα εντελώς!
επιβάλονται διορθώσεις...

nash και geosider έχουν μετατρέψει προς το παρόν το παιχνίδι σε προσωπική υπόθεση
kolossos
H oμαδάρα μου αυτή την αγωνιστική ****** και έδειρε! tongue.gif 19.gif 19.gif 19.gif
dizzy_fingers
Θα δεις στην εφημερίδα αύριο τί τίτλο σου ετοιμάζουμε biggrin.gif.
Live strong
Τον διάβασα…. happy.gif Άρε μεγαλεία στη… Γαλλία…. biggrin.gif Αυτά είναι τα καλά !!!! banana.gif banana.gif
leonkalf
Δηλαδή??
dizzy_fingers
Πάρε την basketnews και θα δεις...τί τίτλο ετοιμάσαμε στον Κολοσσό 6.gif .
biggrin.gif
dizzy_fingers
Χτυπήσαμε 100άρι. 41.gif
Alexmei
ρε παιδιά τα περισσότερα μέλη δν τα έχω ξαναδεί στο φόρουμ... γράφτηκαν μόνο για fantasy; wav.gif
thrylos7
Προσθέτωντας τον Πάρκερ του ΠΑΟΚ που μπορεί να παίξει στο 1 και στο 2...
Πιστεύω καλύτερα να μπει στο 2 καθώς οι λύσεις στο 1 είναι πολύ περισσότερες (αναλογικά) από αυτές του 2...
dizzy_fingers
Πάει και αυτή η αγωνιστική.
Αυτή η πρώτη 5άδα nash-geosider-sarounas-kolossos-thrylos δεν λένε να ξεκολλήσουν από την κορυφή smile.gif.

Οι άσσοι έδωσαν πολλούς βαθμούς αυτή τη βδομάδα....
Ο Goldwire έκανε δυνατό ντεμπούτο.
geosider
χεχε, σφαγή θα γίνει μέχρι το τέλος biggrin.gif
ο nash πάτωσε αυτή την αγωνιστική και τον έπιασα πάλι
ρε @%ηγ&$ sarounas δεν το βάζεις κάτω ε;
kolosse και tryle άδικα προσπαθείτε banana.gif banana.gif banana.gif
nash
QUOTE(geosider @ Nov 19 2006, 09:34 PM) *
χεχε, σφαγή θα γίνει μέχρι το τέλος biggrin.gif
ο nash πάτωσε αυτή την αγωνιστική και τον έπιασα πάλι
ρε @%ηγ&$ sarounas δεν το βάζεις κάτω ε;
kolosse και tryle άδικα προσπαθείτε banana.gif banana.gif banana.gif


Αφού έπαιξα με 9 παίκτες. Ο Κυρίτσης γιατί δεν έπαιξε ρε παιδιά??
thrylos7
QUOTE
χεχε, σφαγή θα γίνει μέχρι το τέλος

Σιγά μη γίνει σφαγή... 7/26 αγωνιστικές...

QUOTE
kolosse και tryle άδικα προσπαθείτε

Λες να σταματήσουμε δηλαδή;

Απ' την αγωνιστική Νο. 10 ξεκινάω να παίζω... icon_workout.gif
GR-HAMMER
ο κυριτσης ξυπνησε λεει με πρησμενο ποδι μετα απο ενα πολυ μικρο τραυματισμο στην προπονηση του σαββατου...
τον ειχα και εγω και εδωσε 0..
οπως και ο σισκαουσκας 0 που μαλλον θα παρει ποδι..
παρ'ολ'αυτα βγηκα 1ος την αγωνιστικη, με -2 παιχτες ουσιαστικα..
και χωρις να παρω τον βασιλοπουλο ποθ με ετρωγε το χερι μου να τον τσιμπησω...
διαμαντιδης και goldwire στους κοντους και μπατιστ ουιλκινσον και σκοτ στους ψηλους με σωσανε...
οχι απλως με σωσανε, σκιστηκανε...LOL...!!!
που να επαιζα και τις 4 πρωτες αγωνιστικες...
σε 3 αγωνες 480 ποντους...οχι ασχημα...tongue.gif
geosider
QUOTE(thrylos7 @ Nov 20 2006, 03:42 PM) *
Απ' την αγωνιστική Νο. 10 ξεκινάω να παίζω... icon_workout.gif


μπα, αν οργανώνεις σχέδιο να με περάσεις,
μην κοπιάζεις άδικα και χάνεις το καιρό σου, ΄
όπως και να το κάνουμε υπάρχει διαφορά κλάσης!

όσο για σένα GR- Hammer, μας κοροιδεύεις;
αν μπαίναμε και εμείς τρίτη αγωνιστική στο παιχνίδι, ξέρεις πόσους πόντους θα είχαμε μ.ο. ;
ρίξε μια ματιά στα σκορ των πρώτων αγωνιστικών και θα καταλάβεις, τότε το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο,
αν ήταν να παίζουμε με μ.ο. θα ξεκινούσαμε όλοι αργότερα.
τρέχα να προλάβεις..........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.