Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Fantasy League: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
thrylos7
Χαίρομαι που βλέπω ότι υπάρχει ενδιαφέρον από τώρα για τη νέα χρονιά...

Λογικά θα υπάρξουν κάποιες μικροαλλαγές, αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Όσο για τη μάχη στην κορυφή, ο sarounas είναι δύσκολο να πιάσει τον Steve καθώς έχουν πάνω κάτω τους ίδιους παίκτες... Βέβαια, 1 διαφορετική επιλογή μπορεί να μεταβάλλει τη διαφορά αρκετούς πόντους κι έτσι κάθε αλλαγή παίζει πολύ σημαντικό ρόλο, άρα τίποτα δεν είναι σίγουρο.
sarounas
μια χαρά πήγε η ομάδα smile.gif
ευτυχώς γιατί με το σκορ ohmy.gif του nash όλα θα 'χαν τελειώσει οριστικά και αμετάκλητα

QUOTE(geosider @ Mar 12 2007, 02:12 PM) *
μπράβο; γιατί επειδή τους έφεξε; δεν είστε με τα καλά σας biggrin.gif

χωρίς τύχη δεν πάμε πουθενά biggrin.gif


QUOTE(thrylos7 @ Mar 13 2007, 02:15 AM) *
Όσο για τη μάχη στην κορυφή, ο sarounas είναι δύσκολο να πιάσει τον Steve καθώς έχουν πάνω κάτω τους ίδιους παίκτες... Βέβαια, 1 διαφορετική επιλογή μπορεί να μεταβάλλει τη διαφορά αρκετούς πόντους κι έτσι κάθε αλλαγή παίζει πολύ σημαντικό ρόλο, άρα τίποτα δεν είναι σίγουρο.

είναι δύσκολο, και πράγματι πάνω κάτω έχουμε τους ίδιους,
αλλά έχει δρόμο ακόμη 6 αγωνιστικές δεν είναι και λίγες cool.gif
thrylos7
QUOTE
μπράβο; γιατί επειδή τους έφεξε; δεν είστε με τα καλά σας

QUOTE
χωρίς τύχη δεν πάμε πουθενά


Aπ' τη μια υπάρχει η απλή τύχη... και απ' την άλλη... η τρελή κωλοφαρδία.. Στο πρώτο έχεις το ρόστερ, καλή ομάδα δηλαδή και απλά κάποιες φορές σου βγαίνουν καλά τα πράγματα... Στο δεύτερο, έχεις Ξανθόπουλο, Φλέτσερ, Μάγλο, παίζουν 30' και δίνουν άλλο τόσο σκορ... Προφανώς τα παιδιά παίζουν με το πρώτο στοιχείο...

QUOTE
είναι δύσκολο, και πράγματι πάνω κάτω έχουμε τους ίδιους,
αλλά έχει δρόμο ακόμη 6 αγωνιστικές δεν είναι και λίγες

Επίσης, είναι τελευταίες αγωνιστικές.. με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται. Σ' αυτές κυρίως συναντάμε τη δεύτερη περίπτωση που λέω παραπάνω. (Στο είχα εξηγήσει κάπως κι από κοντά, για την τελευταία αγωνιστική του TOP 16 τότε..)
Anaz
Mα γιατι δεν με ακουω??
Ολη την βδομαδα 2 παιχτες ειχα υποψη μου να παρω.Πριντεζη,Σκειλς γιατι ειχα την πεποιθηση οτι με αυτους τους αντιπαλους θα πανε καλα.Τελικα ξυπνησα μεσημερι και βιαστικα εκανα 2 αλλαγες εκ των οποιων καμμια απο αυτες που ηθελα.
Ο Πριντεζης ηδη κανει οργια..
apkat
Τι θα γινει με τους παικτεςτου αγωνα Ολυμπιαδα-ΑΕΚ..Πρωτη φορα πηρα παικτη της ΑΕΚ και επεσα στην περιπτωση.. sad.gif sad.gif sad.gif

Γινομαι πολυ πεζος με τη ερωτηση πυ κανω αφου το γεγονος ειναι τραγικο αλλα υπαρχει καποια σκεψη;;
thrylos7
Αρχικά πρέπει να δούμε αν υπάρχει σκέψη να γίνει το ματς μέσα στην εβδομάδα (που απ' ότι διαβάζω είναι δύσκολο)...

Ακόμα κι αν γίνει μεσοβδόμαδα της επόμενης εβδομάδας δε θα έχουμε πρόβλημα, καθώς η επόμενη αγωνιστική είναι αργότερα (έχουμε το παιχνίδι Πανιώνιου - Ολυμπιάδας που δεν υπολογίζεται αυτό το Σαβ/κο).

Εφόσον γίνει αργότερα από την επόμενη αγωνιστική, πρέπει να βρεθεί μια λύση, καθώς είναι κρίμα να χαθούν οι πόντοι (καθώς θα γίνει το παιχνίδι).. Γι' αυτό έχω κάτι στο μυαλό μου, αλλά ας περιμένουμε να δούμε πρώτα.

Αν αποφασιστεί να μη γίνει καθόλου το παιχνίδι, δε νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να λύσουμε το πρόβλημα.. Ακόμα κι αν αύριο το πρωί αποφασιστεί αυτό, δε μπορούμε ν' ανοίξουμε τις αλλαγές για ν' απαλλαχθούν όσοι είναι από τους παίκτες των δύο ομάδων και ν' αγοράσουν άλλους, καθώς κάτι τέτοιο δεν είναι καθόλου αξιόπιστο.
Jimar
ο τζαζβιν εκανε γυρω στο 46 !. αλλα δεν πρεπει να τον ειχαν πολλοι.

δεν θα βγει το σκορ σημερα, θα περιμενουμε να γινει και το ολυμπιαδα αεκ?
Gravedigger
Κάηκα αυτή την αγωνιστική...Acker,Scales κ Μπουρούσης ήταν αλλού...Ελπίζω τουλάχιστον να έχω πιάσει 100...
Jimar
τι θα γινει με το ολυμπιαδα -αεκ τελικα ?
sarounas
QUOTE(Jimar @ Mar 18 2007, 07:03 PM) *
τι θα γινει με το ολυμπιαδα -αεκ τελικα ?

θα προστεθούν οι πόντοι που θα κάνουν οι παίκτες μας όταν γίνει το συγκεκριμένο ματς;
sorry που ρωτάω, καταλαβαίνω ότι υπάρχει δυσκολία και μπορεί να σκέφτεστε λύσεις..
αλλά έχω 2 παίκτες από αυτό και με νοιάζει άμεσα biggrin.gif
dizzy_fingers
Υπολογίστηκαν τα σκορ και οι βαθμολογίες των παιχνιδιών που έγιναν. Αυτά θα δείτε στο άρθρο της BasketWeek αύριο.

Αλλά όταν γίνει το ματς Ολυμπιάδα-ΑΕΚ θα ξαναϋπολογιστούν τα σκορ όλων των 7 παιχνιδιών και θα έχουμε τις πλήρεις βαθμολογίες και σκορ.

Αυτό ασφαλώς με την προϋπόθεση ότι το ματς θα γίνει πριν την επόμενη αγωνιστική.

Αχ αυτή η Ολυμπιάδα...όλο λουφάρει και δεν παίζει αγώνες tongue.gif.
Jimar
την μεγαλη τεταρτη θα γινει το ματς ..

με βλεπω να μενω στην κορυφη smiley.gif smiley.gif
thrylos7
Αυτά είναι... η επόμενη αγωνιστική είναι Τετάρτη 28/3, ενώ η Μεγάλη Τετάρτη είναι μια εβδομάδα αργότερα...

Γενικώς... την "κάτσαμε"! Οπότε πρέπει να δούμε αν δουλεύει αυτό που είχα πει πως σκέφτηκα για μια τέτοια περίπτωση...
Air Kef
Αποφασιστηκε σιγουρα;

Γιατι εγω διαβασα οτι ειναι 50-50 για Τεταρτη και Μ. Τεταρτη.. smile.gif peace.gif
thrylos7
Ναι, σίγουρα Μ. Τετάρτη.. Ούτως ή άλλως και οι δύο ομάδες θα έχουν άλλο ματς την άλλη Τετάρτη..

Απίστευτο! Αν ξέραμε ότι θα διακοπεί και αυτό το ματς θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι πάρα πολύ ωραίο... Το' χα σκεφτεί ήδη για το Ολυμπιάδα - Πανιώνιος, αλλά δεν είχα τόση φαντασία..

Αρκεί να πω ότι την επόμενη αγωνιστική παίζουν μεταξύ τους οι αντίπαλοι της Ολυμπιάδας σ' αυτά τα 2 ματς... Όπως και να' χει, τώρα δεν έχει νόημα.

Edit: Όχι δεν είναι σίγουρο, αλλά είναι σίγουρο ότι θα γίνει μετά από την επόμενη αγωνιστική.
Anaz
Θα μπορουσε να κρατηθει ενα αρχειο με τις ομαδες που εχουν παιχτες απο αυτον τον αγωνα και ποιους εχουν, μετα να ξεκλειδωσει το παιχνιδι να γινουν κανονικα οι αλλαγες και η επομενη αγωνιστικη, και οταν γινει το παιχνίδι βλεπετε το αρχειο και προσθετε τους ποντους στις συγκεκριμενες ομαδες. ειναι λιγο χρονοβόρο αλλα φανταζομαι οτι γινεται και ειναι και το πιο δικαιο.. rolleyes.gif
thrylos7
Ναι, ουσιαστικά έτσι θα γίνει (εφόσον είναι εφικτό)...

3 άτομα που το βρίσκουν το πιο δίκαιο.. πολύ ωραία!
Jimar
εμενα παλι πολυ μου αρεσει ετσι , μην αλλαξετε τιποτα . ας το ξεχασουμε αυτο το ματς tongue.gif
dizzy_fingers
Αν το ματς γίνει μετά τις 28/3 ξεχάστε το.
Προχωράμε χωρίς αυτό και το καλοκαίρι σκεφτόμαστε λύσεις για να είμαστε καλύτερα προετοιμασμένοι για του χρόνου.

Όταν σας έλεγα ότι φέτος είναι δοκιμαστική η λειτουργία του fantasy κάτι τέτοια είχα στο μυαλό...
geosider
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 20 2007, 06:33 PM) *
Αν το ματς γίνει μετά τις 28/3 ξεχάστε το.
Προχωράμε χωρίς αυτό και το καλοκαίρι σκεφτόμαστε λύσεις για να είμαστε καλύτερα προετοιμασμένοι για του χρόνου.

Όταν σας έλεγα ότι φέτος είναι δοκιμαστική η λειτουργία του fantasy κάτι τέτοια είχα στο μυαλό...

καλά νέα, χιχιχι
ευτυχώς επειδή δεν είχα κανένα παίχτη απο αυτές τις ομάδες, ενώ κάτι άλλα κορόιδα την πάτησαν smiley.gif
dizzy_fingers
Το παιχνίδι ξεκλείδωσε.

Μην ξεχάσετε ότι η 22 αγωνιστική είναι σε 3 μέρες, την Τετάρτη.
sarounas
QUOTE(geosider @ Mar 24 2007, 11:36 PM) *
καλά νέα, χιχιχι
ευτυχώς επειδή δεν είχα κανένα παίχτη απο αυτές τις ομάδες, ενώ κάτι άλλα κορόιδα την πάτησαν smiley.gif

αν εννοείς εμένα πρέπει να σου πω ότι σίγουρα δεν αισθάνομαι κορόιδο
άτυχος ναι…. sad.gif
Gravedigger
Lee k Clark με έκαψαν...Μα να έχω τους 2 πιο καλούς PG με βάση τους αριθμούς κ να μου βγάζουν τέτοια score??? 68.gif
Jimar
πολυ καλα ο πελεκανος , σταθερη αξια ο μασευ μετρια προς καλα οι αλλοι
christos
Mπορουσα να'χα κανει παρα πολυ μεγαλο σκορ σημερα αν ημουν λιγο πιο προσεχτικος και τυχερος στις τελικες επιλογες μου. Κριμα,χαθηκε μια ευκαιρια ν'ανεβω..
dizzy_fingers
Θα σας ζητήσω να κάνετε λίγη υπομονή για τα αποτελέσματα καθώς θα βγουν αύριο βράδυ (με μία πιθανότητα να γίνει και....παρασκευή μεσημέρι blush.gif ).

Ζητώ την κατανόησή σας.

Παρασκευή απόγευμα θα μπορείτε σίγουρα να κάνετε τις επιλογές σας σε fantasy+o'bet.
Jimar
αααχχ , φευγω παρασκευη πρωι για τριημερη.... δεν με βλεπω να κανω αλλαγες
Warrior
Kαλα εγω ξεχασα να κανω αλλαγες σημερα(οπως και να παιξω στο overplaybet)!! 40.gif
hammer.gif hammer.gif
thrylos7
QUOTE
Lee k Clark με έκαψαν...Μα να έχω τους 2 πιο καλούς PG με βάση τους αριθμούς κ να μου βγάζουν τέτοια score???


Σιγά το πράγμα! Αυτά είναι πολύ συνηθισμένα πράγματα...

Το σκορ του Κλαρκ πάντως, ήταν αναμενόμενο.. Αν μπορούσα θα τον άλλαζα. Για τον Λι περίμενα μεγαλύτερο σκορ.. Ποτέ δεν τον έχω στα καλά του αυτόν τον παίκτη.

Δυστυχώς, ούτε την αλλαγή Κυρίτση - Πελεκάνου μπορούσα να κάνω, καθώς προείχαν άλλες...
(Βέβαια, αυτή τη στιγμή θυμάμαι μόνο τις 2... έχει πλάκα! Την κάναμε πάλι!)


QUOTE
Mπορουσα να'χα κανει παρα πολυ μεγαλο σκορ σημερα αν ημουν λιγο πιο προσεχτικος και τυχερος στις τελικες επιλογες μου. Κριμα,χαθηκε μια ευκαιρια ν'ανεβω..

Επ! Κάτσε εκεί που είσαι εσύ, γιατί μας απειλείς! tongue.gif

QUOTE
Ζητώ την κατανόησή σας.

Ουουου! Ντροπή! Κάτω το fantasy! icon_drunk.gif

QUOTE
αααχχ , φευγω παρασκευη πρωι για τριημερη.... δεν με βλεπω να κανω αλλαγες


QUOTE
Kαλα εγω ξεχασα να κανω αλλαγες σημερα(οπως και να παιξω στο overplaybet)!!

Άλλοι θα πάνε τριήμερη και σκέφτονται τις αλλαγές κι εσύ τις ξέχασες; blech.gif
(Πάω στοίχημα ότι τα πήγες καλύτερα απ' ότι αν έκανες τις αλλαγές)
Anaz
Τι κουλο ηταν αυτο?? ohmy.gif
Ουτε που ειχα δει την βαθμολογια της ομαδας μου,και μπαινω και διαπιστωνω οτι βγηκα πρωτος.. w00t.gif

Κι ειχα κ τον Σοφο με 0.. rolleyes.gif
apkat
Και συ ειχες Σοφο ε;;Και γω τον χοντρουλη τον στηριζω αλλα μαλλον αυτη η στηριξη θα λαβει τελος..Θα πεσουν κεφαλια μετα απο αυτη την αγωνιστικη..

Η επομενη ειναι κανονικα Σαβ/κο;;
thrylos7
QUOTE
Τι κουλο ηταν αυτο??
Ουτε που ειχα δει την βαθμολογια της ομαδας μου,και μπαινω και διαπιστωνω οτι βγηκα πρωτος..

Κι ειχα κ τον Σοφο με 0..

Αν ξεχνάς τον Πελεκάνο μέσα... tongue.gif
Άντερσον και ξερό ψωμί ρε!

Ναι, έχουμε ξανά αγωνιστική...

Edit: Εκτός αν αποφασιστεί να μη γίνουν ματς αυτό το σαβ/κο, λόγω του τραγικού γεγονότος.
kostasvc15
Πω ρε τι παιχταρας που ειμαι!!! blink.gif 171.10 ειναι το σκορ μου!!!Μονο ο Πελεκανος ειχε 41.8!Που να επαιζε καλα και ο Σιγαλας 68.gif !Καλα ε εχω τη καλυτερη ομαδα!5ος βγηκα,θα με εχει και στη μπασκετ γουικ οεο;;;
mitsos-abalos
Πως φτιαχνω ομαδα?
Zmac
QUOTE(mitsos-abalos @ Mar 31 2007, 02:19 PM) *
Πως φτιαχνω ομαδα?



Νομιζω πρεπει να εχεις πανω απο 20 posts
thrylos7
biggrin.gif

Δες εδώ:

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=1887
tsitum
Λοιπον εχω φτιαξει την εξης εκπληκτικη dream team.

1. GARNER Cristopher
2. BECIROVIC Sani
3. PELEKANOS Mihalis
4. VASILOPOULOS Pana
5. WINSTON Kennedy
6. WALSH Mat
7. SCHORTSANITIS Sof
8. ZIZIC Antrija
9. SAKOTA Dusan
10. TSIARAS Giorgos

Τι λετε?Το κανα το θαυμα μου?
thrylos7
Ο Ουόλς δεν είναι τραυματίας; tongue.gif

Επίσης δε μου πολυαρέσει το δίδυμο ψηλών του Ολυμπιακού (ειδικά ο Σόφο τελευταία πάλι 5λεπτα παίζει, ο Ζίζιτς καλώς είναι).. ούτε ο Βασιλόπουλος...

Ούτε ο Γκάρνερ (ειδικά τώρα που ήρθε ο Μπένερμαν).

Ο Ουίνστον έχει αρχίσει ν' ανεβαίνει για τα καλά, αλλά το επόμενο ματς είναι με τον ΠΑΟ, οπότε τα πράγματα θα είναι αρκετά δύσκολα.

Ο Μπετσίροβιτς είναι σταθερή αξία στην Α1.

Ο Πανελλήνιος παίζει με Μακεδονικό, άρα και ο Πελεκάνος μάλλον μια χαρά.

Ο Τσιάρας επίσης καλή επιλογή γενικά. Μπορεί να δώσει μεγάλα σκορ σε μικρό χρόνο. Τώρα έχει το τοπικό ντέρμπι με την ΑΕΛ.

Ο Σάκοτα προφανώς αγοράστηκε με ότι απέμεινε...

Οπότε, θα μπορούσαν να γίνουν κάποιες βελτιώσεις... Αλλά το καλύτερο είναι να πειραματιστείς μόνος σου, έτσι θα μάθεις καλύτερα. Εξάλλου, δεν υπάρχει ιδιαίτερο βαθμολογικό νόημα τώρα, στο τέλος της χρονιάς.
tsitum
Ο walsh λογω της διακοπης θα επανελθει στην επανεναρξη του πρωταθληματος.

Βασιλοπουλος κ Σχορτσιανιτης ειμαι σιγουρος οτι θα δοκιμαστουν για,σχετικα με προηγουμενως,μεγαλο χρονικο διαστημα,επειδη ειναι ειδικες αποστολες κ εξαιρετικα χρησιμοι για τα παιχνιδια με Ταου.Οποτε ισως χρησιμοποιηθουν στη βασικη λιστα για τα 4 "ευκολα" ματς του Ολυμπιακου στο τελος της περιοδου.

Τον Γκαρνερ τον ειχα παρατηρησει με τον Γυμναστικο.Μπορει να κανει πολλα λαθη αλλα ειναι ενας μικρος Μουλα.Καλος σκορερ κτλ...

Ο Τσιαρας εχει την καλυτερη ευστοχια,νομιζω,σε σουτ εντος παιδιας για την Ολυμπια παροτι ειναι ψιλοπεριφερειακος.

Πονταρω στην αδιαφορια του ΠΑΟ,αλλα κ το ΤΑΛΕΝΤΟ του Σακοτα.Σε σχετικα αδιαφορα ματς για τον ΠΑΟ μπορει να σκοραρει μια 20αρα.
thrylos7
Σωστός για Ουόλς! Μου είχε διαφύγει... (λογικό, τέτοια ώρα).

Μήπως όμως με τους Βασιλόπουλο και Σχορτσιανίτη γίνει ακριβώς το αντίθετο;

Όπως και να' χει, καλή επιτυχία! smile.gif
tsitum
Ετσι,σωστος....

Με τη διακοπη του πρωταθληματος θα εχουμε μερες ατελειωτες να αναλυουμε τις επιλογες μας....

Τουλαχιστον να αξιζε τον κοπο αυτη η διακοπη κ να ειχε καποιο αποτελεσμα,ενταξει....
Jimar
θα αναβληθει μαλλον το Αρης - Παοκ . τους πουλαμε τους παιχτες η θα προστεθουν τα σκορ μολις γινει το ματς?
thrylos7
Για να υπολογιστεί πρέπει να γίνει πριν την επόμενη αγωνιστική..

Ίσως δε θα ήταν καλό να ρισκάρετε...
Jimar
την τριτη θα γινει ( 17/4) αρα θα υπολογιστει ε?
thrylos7
Ουφ! Προλάβαμε... Στις 18:00 είναι τα ματς έτσι;

17:55 θα κλείσουν τα παιχνίδια..

Ναι, θα υπολογιστεί κανονικά... Για 100% σίγουρη απάντηση, ίσως χρειαστεί να περιμένεις μερικά λεπτά.
thrylos7
ΝΑΙ, ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΗΣ - ΠΑΟΚ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

Οπότε μπορείτε να διαλέξετε (μέσα σε μία ώρα tongue.gif ) άνετα όποιους παίκτες θέλετε.

Απλά τα αποτελέσματα της αγωνιστικής μάλλον θα βγούνε την Τρίτη.
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ Apr 14 2007, 01:48 PM) *
Ουφ! Προλάβαμε... Στις 18:00 είναι τα ματς έτσι;

17:55 θα κλείσουν τα παιχνίδια..

Ναι, θα υπολογιστεί κανονικά... Για 100% σίγουρη απάντηση, ίσως χρειαστεί να περιμένεις μερικά λεπτά.



Ουπς.... blush.gif

Το κλειδωσα για ενα λεπτο μονο,νομιζα πως αρχιζανε 5μμ. οι αγωνες! biggrin.gif

Τωρα ειναι ανοιχτο παλι..
thrylos7
Μα να μην πάρω Ουόλς... έγκλημα (και τιμωρία...)
apkat
Αυτη η αγωνιστικη για την ωρα ειναι καταστροφικη..Αν δεν κανουν οργια οι Σκειλς Σκεπανοβιτς και Μασει θα εχουμε τεραστιο προβλημα..Μα ειναι δυνατον να παρω και γω Γκολντουγαιρ;;;κατι μου λεγε οτι θα μου βγει αλλα..απογοητευση..
jjc
180 σημερα και κλησαμε. δεν εχω τπτ για την τριτη περιμενουμε τωρα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.