Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Fantasy League: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
mikri prasini ollandeza
Καλό θα ήταν και αν γινόταν να μη γράφεις με greeklish...!
Anaz
QUOTE
kales idees mporeis na pareis kai apo to :

http://fantasychallenge.euroleague.net/index.php
Τo οποιο ανανεωνεται με την νεα χρονια κ θα εχει κ νεα στοιχεια οπως λενε!
dizzy_fingers
Καλώς ήρθες φίλε inno.
Όπως είπε και η Ολλανδέζα γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες εκτός κι αν βρίσκεσαι στο εξωτερικό.

Τα νέα ρόστερ θα μπουν σύντομα (εντός των ερχόμενων ημερών). Ο λόγος που δεν έγινε νωρίτερα, είναι γιατί πολύ απλά αρκετούς παίχτες δεν τους έχουμε δει αρκετά, ενώ αρκετές ομάδες...δεν το έχουν συμπληρώσει!

Ομάδα μπορείς να φτιάξεις κι από τώρα, απλά μόλις μπουν τα νέα ρόστερ θα μηδενιστεί(τα credits θα γίνουν 500 και θα σβηστούν οι παίχτες...το όνομα ασφαλώς θα μείνει wink.gif ).


QUOTE
protash :kalo 8a einai sta statistika twn paixtwn na anaferontai kai mesoi oroi gia na katalavainoume ti mas ginetai

Λες στην καρτέλα του κάθε παίχτη?
Πού θα τους βρούμε τους μέσους όρους? (εδώ ο Γαλάνης δεν τους έχει)

Τα μόνα στα οποία κρατάω σύνολο είναι αυτά στα οποία βλέπετε τους πρώτους στην αρχική σελίδα:
Σκορ-Ριμπάουντ-Ασσίστ-Κλεψίματα-Κοψίματα.
Σε αυτά λοιπόν μπορώ να βάζω τους μέσους όρους αλλά σε άλλα, εξίσου σημαντικά όπως τα ποσοστά στα σουτ ή τα λάθη, δε μπορώ να βάζω.

Οπότε...να τα προσθέσω έστω αυτά?
berry
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 28 2006, 08:27 PM) *
Καλώς ήρθες φίλε inno.
Όπως είπε και η Ολλανδέζα γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες εκτός κι αν βρίσκεσαι στο εξωτερικό.

Τα νέα ρόστερ θα μπουν σύντομα (εντός των ερχόμενων ημερών). Ο λόγος που δεν έγινε νωρίτερα, είναι γιατί πολύ απλά αρκετούς παίχτες δεν τους έχουμε δει αρκετά, ενώ αρκετές ομάδες...δεν το έχουν συμπληρώσει!

Ομάδα μπορείς να φτιάξεις κι από τώρα, απλά μόλις μπουν τα νέα ρόστερ θα μηδενιστεί(τα credits θα γίνουν 500 και θα σβηστούν οι παίχτες...το όνομα ασφαλώς θα μείνει wink.gif ).
Λες στην καρτέλα του κάθε παίχτη?
Πού θα τους βρούμε τους μέσους όρους? (εδώ ο Γαλάνης δεν τους έχει)

Τα μόνα στα οποία κρατάω σύνολο είναι αυτά στα οποία βλέπετε τους πρώτους στην αρχική σελίδα:
Σκορ-Ριμπάουντ-Ασσίστ-Κλεψίματα-Κοψίματα.
Σε αυτά λοιπόν μπορώ να βάζω τους μέσους όρους αλλά σε άλλα, εξίσου σημαντικά όπως τα ποσοστά στα σουτ ή τα λάθη, δε μπορώ να βάζω.

Οπότε...να τα προσθέσω έστω αυτά?


νομίζω οτι θα ήταν καλή ιδέα

QUOTE(inno @ Sep 28 2006, 08:45 PM) *
νομίζω οτι θα ήταν καλή ιδέα


καλώς σας βρήκα μπαι δε γουει
dizzy_fingers
Alright man.
Θα προσθέσω αυτούς τους μέσους όρους τότε (αλλά μην μου ζητήσετε να βάλω κι άλλους tongue.gif )
reignman
μπορειτε να δωσετε το url γιατι δε το βρισκω? Οο
mikri prasini ollandeza
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?act=fantasy
dizzy_fingers
Καλώς ήρθες κε Kemp στην παρέα μας biggrin.gif (τί μου θύμισες με αυτό το nick...).

Για να μην ακολουθείς συνεχώς το λινκ από εδώ, μπορείς άλλη φορά να μπαίνεις στο fantasy league από το λινκ πάνω δεξιά που λέει "Games" (δίπλα στο Forum και στο Bball).
liolias
Καλως Ηρθατε παιδια!
dizzy_fingers
Παιδιά, ποιός άγιος άνθρωπος του φόρουμ πόσταρε αυτό?
berry
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 3 2006, 06:41 PM) *
Παιδιά, ποιός άγιος άνθρωπος του φόρουμ πόσταρε αυτό?


εγω

icon_drunk.gif


ποτε το βλεπεις να ειμαστε ετοιμοι αληθεια ?
berry
μπαι δε γουει ανοιξε το http://fantasychallenge.euroleague.net/¨

να φτιαξω μια λιγκα για μας ?
dizzy_fingers
Θα σου έλεγα ναι, αλλά δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει πάρει την ίδια πρωτοβουλία...να μη σκορπιστούμε.
Άνοιξε ένα νέο τόπικ καλύτερα στο Ευρωπαϊκό μπάσκετ και ζήτα να δηλώσουμε συμμετοχές.
Μόλις μαζευτούμε, τότε άνοιξε λίγκα, με κωδικό κατά προτίμηση(σου ζητάω να το κάνεις, γιατί υποθέτω πως θα ξέρεις περισσότερα για το παιχνίδι απ'ότι εγώ).

Α, btw, ευχαριστώ για τη διαφήμιση biggrin.gif.

Το πότε είμαστε έτοιμοι?
Μπορεί και σήμερα (να παιχτεί και ο αγώνας ΑΕΚ-Μαρούσι να πάρουμε και τα τελευταία δείγματα των ομάδων).
Αν όχι σήμερα, μέχρι το τέλος της ομάδας (παρασκευή) θα είμαστε έτοιμοι, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δε θα πάρει τόσο πολύ.
berry
εχεις την δυνατοτητα να προσθεσεις παικτες αν γινει καποια μεταγραφη τελευταια στιγμη ε ?

πχ οικονομου , γκαγκαλουδης που ακουγονται για πανιωνιο
dizzy_fingers
Βεβαίως.
Αν βάζαμε το ρόστερ από την αρχή και μετά δεν το ανανεώναμε καθόλου, δε θα κάναμε τίποτα.
berry
προς το παρον εχω φτιαξει 2 λιγκες

Hellas (password greece)

kai

Basketforum.gr (password Eurobasket87) η μηπως eurobasket87?

γκρρρρρρ

μολις ειχαν ανοιξει οι prive οποτε δεν εχει φτιαξει κανεις απο εδω

postare το οπου νομιζεις οτι αρμοζει

let the games begin !
berry
QUOTE(inno @ Oct 3 2006, 08:09 PM) *
προς το παρον εχω φτιαξει 2 λιγκες

Hellas (password greece)

kai

Basketforum.gr (password Eurobasket87) η μηπως eurobasket87?

γκρρρρρρ

μολις ειχαν ανοιξει οι prive οποτε δεν εχει φτιαξει κανεις απο εδω

postare το οπου νομιζεις οτι αρμοζει

let the games begin !


στο γιουρολιγκ φαντασι μπορεις να εχεις μεχρι 5 ομαδες . για την λιγκα μας θα προτεινα να εχει μια ο καθενας για να μην τα μπλεξουμε. τι λετε ?
dizzy_fingers
Άνοιξε καινούριο τόπικ.
berry
smile.gif
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 3 2006, 10:18 PM) *
Άνοιξε καινούριο τόπικ.


ok εγινε

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...f=7&t=1874&st=0
sarounas
χεχεχε, βρήκα με ποιον θα τα βάζω όταν δεν πάει καλά η ομάδα μου biggrin.gif

καλά ρε Σπύρο, Διαμαντίδης και Βασιλειάδης στην βαθμολογία πως έμειναν στον άσο;
αφού είχαν καλό μέσο όρο..
ποιους να έπαιρνα τότε;
πάντως για πρώτη συμμετοχή καλά πήγε η ομάδα tongue.gif

ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι ομάδες από την 27ή και κάτω πήραν 0; μήπως δεν έχουν παίχτες;
dizzy_fingers
Δεν έχουν παίχτες, γι'αυτό έχουν 0.

Οι αξίες τώρα δεν παίζουν σοβαρά βρε biggrin.gif.
Αχταρμάς είναι τα στατιστικά biggrin.gif.
reignman
thx και καλως σας βρηκα wink.gif
nash
Πότε περίπου θα είναι έτοιμα τα ρόστερ για να αρχίσει το πραγματικό παιχνίδι??
dizzy_fingers
Soon...αν ρωτήσετε άλλες 14 φορές, ίσως σκεφτούμε να τα ανεβάσουμε και σήμερα...

Σοβαρά τώρα, θα πέσει τρελό ξενύχτι απόψε...

Σημ: Όσοι θέλετε να αλλάξετε το όνομα της ομάδας σας, στείλτε μου πμ ή ζητήστε το εδώ.
mikri prasini ollandeza
Nα ρωτήσω κτ...

Ο Ματσιγιάσκους θα παίζει κανονικά?ή θα τον βάλεις απ΄τον Μάρτη??Εγώ προτείνω να παίζει κανονικά από τώρα!
nash
Υποθέτω ότι αν γίνουν καινούριες μεταγραφές θα προστεθούν στη λίστα έτσι?
(π.χ Γκαγκαλούδης στον Πανιώνιο)
Anaz
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Oct 7 2006, 03:01 PM) *
Nα ρωτήσω κτ...

Ο Ματσιγιάσκους θα παίζει κανονικά?ή θα τον βάλεις απ΄τον Μάρτη??Εγώ προτείνω να παίζει κανονικά από τώρα!

ohmy.gif Πως θα γινει αυτο??εννοεις αν θα υπαρχει στη λιστα απ'την αρχη..?Θα υπαρχει.Αλλα θα'ναι χαζο να τον αγορασεις! rolleyes.gif
thrylos7
QUOTE
Υποθέτω ότι αν γίνουν καινούριες μεταγραφές θα προστεθούν στη λίστα έτσι?

Ασφαλώς...

QUOTE
Ο Ματσιγιάσκους θα παίζει κανονικά?ή θα τον βάλεις απ΄τον Μάρτη??Εγώ προτείνω να παίζει κανονικά από τώρα!

QUOTE
εννοεις αν θα υπαρχει στη λιστα απ'την αρχη..?Θα υπαρχει.

Γιατί λέτε "θα"; Υπάρχει ήδη!

Οι παίκτες είναι έτοιμοι και μπορείτε να κάνετε τις αγορές σας...
suspect
the suspect team is online !
mikri prasini ollandeza
οοοο...Ι'am scared!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Air Kef
Δεν την βλέπω την σάσπεκτ τιμ..
liolias
Υπαρχει μονο μια ομαδα!! Air-liolias!! Αντε ερχεται ο καιρος να ειστε προετοιμασμενοι!!
Anaz
Mηπως εχεις ξεχασει τον Πριντεζη??Γιατι δεν τον βρισκω...??? 39.gif
Ο Μακφερσον δεν εφυγε??
Θα βοηθουσε να ειχαμε ταξινομηση ανα ομαδα στους παιχτες.Μπορεις να βλεπεις καλυτερα το ροστερ κ ποιοι ειναι τα οπλα καθε ομαδας,για να διαλεξεις.Αν βεβαια ειναι πλεον αργα,δεν πειραζει!
nash
Dizzy μήπως έχεις ξεχάσεις να βάλεις τους ψηλούς της Ολύμια στη λίστα?? Γιατί δε βλέπω ούτε Πρίντεζη, ούτε Τσιάρα, ούτε Μπάκμαν...
Warrior
Μπηκαν και οι ψηλοι της Ολυμπιας τωρα....

Στους ψηλους γενικα υπαρχουν και δυο παικτες της Ολυμπιας χωρις ονομα και αξια.Εγινε ενα λαθος και θα
διορθωθει συντομα και θα αφαιρεθουν.Μην δωσετε σημασια,δεν λειπει καποιος αλλος παικτης απο την
Ολυμπια με τα ως τωρα δεδομενα.
thrylos7
QUOTE
Mηπως εχεις ξεχασει τον Πριντεζη??Γιατι δεν τον βρισκω...???

μήπως έχεις ξεχάσεις να βάλεις τους ψηλούς της Ολύμια στη λίστα?? Γιατί δε βλέπω ούτε Πρίντεζη, ούτε Τσιάρα, ούτε Μπάκμαν...


Σε κάποιους θέλαμε να δούμε τη ζήτηση που θα υπάρξει για να μπουν ανάλογα οι τιμές... 69.gif

QUOTE
the suspect team is online !the suspect team is online !


Όντως, ισχύει αυτό:
QUOTE
Δεν την βλέπω την σάσπεκτ τιμ..

Οπότε, όταν ξαναδοκιμάσεις, αν πάλι δεν έχει δημιουργηθεί postαρέ το να το λύσουμε.
Achilleas13
Αν και δεν ευτιαξα την καλυτερη ομάδα θα το άρω το πρωτάθλημα
suspect
χμ γκουχ γκουχ γκουχ

γραψτε λαθος.

την ομαδα μου την εβαλα στην ευρωλιγκα.

για την Α1 θα αργησω καθως θελω να δω τα οριστικα ροστερ.
jokey
Mια ερώτηση: Το παιχνίδι αρχίζει την Τετάρτη μάζι με το πρωτάθλημα?
P.S. Πολύ ακριβός ο Ταπούτος, αντίθετα τζάμπα πράμα ο Τζιγκάνοβιτς, πάρτε κόσμεtongue.gif
Alexmei
οι Λίστες είναι έτοιμες; για να αρχίσω να φτιάχνω την ομάδα μου...
dizzy_fingers
Ναι alexmei, μπορείς να πέσεις με τα μούτρα πια στο παιχνίδι biggrin.gif.

Jokey το παιχνίδι έχει ήδη αρχίσει.

Μπες και φτιάξε την ομάδα σου.
Την Τετάρτη μερικές ώρες πριν την έναρξη του πρώτου παιχνιδιού, οι αλλαγές θα κλειδώσουν και δε θα μπορείτε να αλλάξετε κάτι στην ομάδα σας.
Το βράδυ της Τετάρτης θα περαστούν τα στατιστικά των παιχτών και θα έχουμε την πρώτη βαθμολογία της σεζόν smile.gif.

Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για το παιχνίδι εδώ.
liolias
Αντε παω να κανω την ομαδα...
Anaz
71 o Πριντεζης....!?! 40.gif sad.gif
Alexmei
εγώ δυσκολεύτηκα να κάνω την ομάδα...... άξιζαν αρκετά κάποιοι παίχτες και στο τέλος αναγκάστηκα να πάρω παίχτες με 13.00 credits!...ξόδεξα ακριβώς 500 credits για να φτιάξω την ομάδα και πολλοί παίχτες που τους είχα στο μυαλό μου για να κάνω την ομάδα, μου βγήκαν με τεράστια credtis ενώ άλλοι (καλύτεροι πιστεύω) με πολύ λιγότερα....
liolias
Και γω το ιδιο.Μου εμειναν 2 credits και πηρα μονο 11 παιχτες!!!
dizzy_fingers
Μόνο 11?
Αφού μέχρι 10 μπορείς να πάρεις 7.gif...

Παιδιά, τί νομίζατε ότι είναι το παιχνίδι?
Αν ήταν να παίρναμε 10 παιχταράδες των 80+ credits, τότε όλοι θα κερδίζαμε.
Το θέμα είναι να έχεις 3-5 αυτής της αξίας και οι υπόλοιποι να είναι φτηνοί, τους οποίους θα πρέπει να διαλέξεις έτσι ώστε να σου βγουν λαβράκια και να αυξηθεί η αξία τους...ώστε είτε να τους πουλήσεις μετά και να έχεις περισσότερα λεφτά, ή να αποφασίσεις να τους κρατήσεις μήπως ανέβουν κι άλλο.

Για τον Πρίντεζη, γιατί αυτή η έκπληξη?
Οι αξίες βγαίνουν από τα στατιστικά, και σε αυτόν τον τομέα στα φιλικά, τα πήγε άψογα...
Anaz
QUOTE
Για τον Πρίντεζη, γιατί αυτή η έκπληξη?
Οι αξίες βγαίνουν από τα στατιστικά, και σε αυτόν τον τομέα στα φιλικά, τα πήγε άψογα...
Δεν ηταν εκπληξη ακριβως!Απλα ευελπιστουσα οτι δεν θα ειχατε πολυπροσεξει πως πηγε στα φιλικα.. 69.gif
dizzy_fingers
Ο αεικίνητος thrylos7 παρακολουθεί όλους τους παίχτες...από επίσημους αγώνες μέχρι και τα στατιστικά στα οικογενειακά διπλά των προπονήσεων 19.gif!
Anaz
Exei καποιος να μου δανεισει credits?και του τα δίνω μετα.. 69.gif
Ντιζυ με 10€ μου δινεις 5 credits?? 69.gif
dizzy_fingers
21.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.