Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Fantasy League: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
thrylos7
Καταστροφική αναμένεται η αγωνιστική... Ήδη νοσταλγώ την τελευταία αγωνιστική στο fantasy της Ευρωλίγκας... rolleyes.gif
thrylos7
Τί είναι αυτός ο Άκερ ρε... με το που μπαίνει φάουλ! 4 σε 7:55!!!

Τουλάχιστον ας πάνε όλα μαζί στραβά... που φαίνεται ότι πάνε με τα 1000... Λίγο θέλω να βγάλω αρνητικό!

Devotion... devotion.. I feel devotion!

Εdit: Να και το 5ο... σε 1:03 αυτό... συνολικά 8:58!
nash
Ακερ 5 φάουλ σε 8:58 και σκορ -5.

5 φάουλ και Χάτσον.

Τουλάχιστον σώζει λίγο την κατάσταση ο Γουόλς
christos
QUOTE
Φτου,τελευταια στιγμη πουλησα Καλαμπόκη,Tαπουτο γιατι φοβηθηκα μηπως δεν παιξουν..
Kai ο αντικαταστάτης του Καλαμπόκη μαντεψτε ποιος ήταν...Ναι,ναι..Ο ΑΚΕΡ!!! 69.gif

Parker,Βασιλοπουλος απο μια κουλούρα ο καθένας,οποτε μια χαρα..
Ελπιζω να με σωσουν οι υπολοιποι..
ashton
Ρε γμτ...
πήγα χθες το πρωί να αλλάξω τον Σκεπάνοβιτς, το μετάνοιωσα και πάτησα reset μετά, αλλά τώρα βλέπω πως με έχει με 9 παίκτες...
dizzy_fingers
Το πρόβλημα με την επιλογή παιχτών στη δοκιμαστική λειτουργία διορθώθηκε.
Εκτός από τη 2η θέση υπήρχε και στην 3η τελικά.

Πλέον μπορείτε να το χρησιμοποιείτε άφοβα.

Ευχαριστώ τον teneati για το heads up. wink.gif
dizzy_fingers
Νέα προσθήκη:

Στην οθόνη ενός παίχτη (πχ Terrel Castle ) τα γραφήματα βελτιώθηκαν.
Η διαφορά δείχνει μόνο εικαστική προς το παρών...αλλά με αυτή την αλλαγή μου λύνονται τα χέρια για να φτιάξω στο μέλλον κάποια οθόνη σύγκρισης της πορείας 2 ή και περισσότερων παιχτών.
dizzy_fingers
Ένα "δωράκι" με το νέο έτος.

Πλέον, εδώ θα μπορείτε να διαλέγετε δύο παίχτες (δε χρειάζεται να είναι απαραίτητα από την ίδια θέση) και να κάνετε μία head2head σύγκριση των στατιστικών τους.

Ένα πολύ χρήσιμο εργαλειάκι που μπορεί να χρησιμεύσει και για άλλους σκοπούς πέρα από το fantasy (γι'αυτό και είναι προσβάσιμο και στους guest wink.gif ).

Enjoy!
dizzy_fingers
Nash είσαι προπονητάρα τελικά... 41.gif

Πάλι πρώτη θέση για την αγωνιστική.

Να συγχαρώ και τον εορτάζοντα Kef για την 4η θέση των "Naxos`s Goats"!
Warrior
A ρε γαμωτο....που να εβαζε και τον Μπατιστ καθολου ο Ομπραντοβιτς!! cool.gif
dizzy_fingers
Χα! Για λιιιιγάκι δεν έπιασες την πρώτη θέση ε? tongue.gif

Δεν πειράζει, ακόμη κι έτσι θα γραφτείς στη basketnews tongue.gif laugh.gif.


Καλή συνέχεια στο fantasy...γιατί αν περιμένεις από το overplaybet 19.gif 30.gif...
Warrior
Στο Overplaybet εχω βουλιαξει τελειως.... sad.gif
Και εχω αρχισει και ρισκαρω και ειναι δικοπο μαχαιρι!Θα προσπαθησω να βελτιωσω τουλαχιστον την θεση μου..

Στο fantasy προσπαθω να σταθεροποιησω την ομαδα...
thrylos7
Δεν ήταν καλή αυτή η εβδομάδα... 0/6 επιλογές (μαζί με Ευρωλίγκα)! Δεν έχω παράπονο βέβαια, οι περισσότεροι από τους υπόλοιπους καλά τα πήγαν... αλλά σιγά σιγά θα χρειαστώ κυάλια για να βλέπω τον MVP...
Air Kef
Όντως 4ος στο Φανταζι και το κουλο ειναι οτι το βαρυ πυροβολικο της ομάδας ονοματι Αλεξ Σκειλς ειχε σκορ...-1!!


Ήταν η γιορτη μου και μου εκαναν δώρο,απο την επομενη μαλλον ξαναεπιστρεφω στα ταπεινα 70 μου!
geosider
μια χαρά τα πάω
Nash ετοιμάσου έρχεται η σειρά σου.
nash
QUOTE(geosider @ Jan 8 2007, 03:53 PM) *
μια χαρά τα πάω
Nash ετοιμάσου έρχεται η σειρά σου.

Περιμένω...
thrylos7
Αν είναι δυνατόν! Αν είναι δυνατόν! Ελπίζω μόνο να μην έκανα τη λάθος κίνηση της χρονιάς...
nash
QUOTE
Αν είναι δυνατόν! Αν είναι δυνατόν! Ελπίζω μόνο να μην έκανα τη λάθος κίνηση της χρονιάς...

Τι εννοείς?

Δεν παίζει ο Χατσον για Πανιωνιο! Δεν μπορούσανε να το πούνε νωρίτερα?

Κατα τα άλλα ο Τζέφερσον του Μακεδονικού πρέπει να έπιασε 40αρι. Από Μαρούσι πολύ καλό σκορ έπιασαν οι Κυρίτσης ,Εϊμπραμς(κάπου 30).

Πολύ μέτρια τα πράγματα μέχρι στιγμής. Ελπίζω να μην πιάσω πάτο αυτή την αγωνιστική και πέσω από την κορυφή...
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ Jan 13 2007, 06:04 PM) *
Αν είναι δυνατόν! Αν είναι δυνατόν! Ελπίζω μόνο να μην έκανα τη λάθος κίνηση της χρονιάς...


Τι εκανες?Δεν συμπληρωσες 10αδα?? ohmy.gif
thrylos7
QUOTE
Τι εκανες?Δεν συμπληρωσες 10αδα??


Όχι, εντάξει! Αν το έκανα αυτό θα είχα πέσει από το μπαλκόνι...

QUOTE
Τι εννοείς?

Δεν παίζει ο Χατσον για Πανιωνιο! Δεν μπορούσανε να το πούνε νωρίτερα?


Το λες μόνος σου... Μόνο που υποθέτω ότι είσαι σε κάπως καλύτερη κατάσταση, δεδομένου ότι τώρα τον πήρα εγώ...

Είπαν μόνο για ατομικό πρόγραμμα και ότι παίζει κανονικά...

To πιο κουλό είναι ότι πρότεινα Κλαρκ στη basketnews και εγώ τον έδιωξα, για να πάρω Χάτσον... Δυστυχώς το ένστικτό μου βγήκε.. κι έτσι ο Κλαρκ αυτή τη στιγμή δίνει 30...
nash
QUOTE
To πιο κουλό είναι ότι πρότεινα Κλαρκ στη basketnews και εγώ τον έδιωξα, για να πάρω Χάτσον... Δυστυχώς το ένστικτό μου βγήκε.. κι έτσι ο Κλαρκ αυτή τη στιγμή δίνει 30...


Εγώ πάλι τους έχω και τους δύο...
thrylos7
Άλλη μια μέτρια αγωνιστική... Το κακό είναι ότι με τις νέες εξελίξεις ίσως χρειαστεί πρόσθετη δουλειά για τον 10ο παίκτη...
thrylos7
Κλαρκ και Τζικάνοβιτς έπιασαν... (μαζί με τον Έιμπραμς) Καλώς! Αν και αμφιβάλλω αν ρίσκαρε κανένας με τον Σάβο.
dizzy_fingers
Ρίσκο? Εγώ τον είχα ξεχάσει στην ομάδα μου tongue.gif.

Συγχαρητήρια στον suspect για την πρωτιά του! 41.gif
thrylos7
Πάλι; Ξέχασέ τον και την επόμενη εβδομάδα! wink.gif
nash
Τελικά μπορεί να μην τα πήγα και πολυ καλά (122 είχα) αλλά ο geosider πήγε ακόμα χειρότερα και έτσι αυξησα την διαφορά από τον δεύτερο κατά 50 περίπου. smile.gif
Air Kef
Τι σας έλεγα;;;; 71 αυτην την βδομαδα!!!

Οι δύο που ειδα και λαιβ με σκοτωσαν..

Ουολς και Μπετσιροβιτς,ειδικο δευτερος ήταν απαράδεκτοι σήμερα..
nash
Και μια παρατήρηση: Συνεχίζουν να μην παίρνουν το +10% της νίκης οι παίκτες της Ολυμπιάδας
thrylos7
Είπα κι εγώ, λάθος τα υπολόγισα;

Ευτυχώς που το είπες, γιατί είχαμε την εντύπωση ότι αυτό συνέβη μόνο την πρώτη φορά.
Olorin
Lol, αυτό μόνο εγώ θα μπορούσα να το καταφέρω:

6 μόλις παίκτες, ανάμεσα στους οποίους μάλιστα δεν συμπεριλαμβανόταν ο στατιστικά καλύτερός μου παίκτης, μου έδωσαν 102,3 βαθμούς κι όμως η συνολική μου εβδομαδιαία συγκομιδή ήταν... 97,3!!! blink.gif

Πώς το κατάφερα αυτό το ανεπανάληπτο κατόρθωμα??? Πολύ απλά από τους υπόλοιπους 4, οι 3 μου έδωσαν αρνητική βαθμολογία κι ο 4ος άκουγε στο όνομα... Χάτσον!!! sad.gif

Οπότε μάλλον απομακρύνεται το όνειρό μου να μπω στην 20άδα παρά το γεγονός ότι ξεκίνησα στην 3η αγωνιστική...

Υ.Γ: nash, ήθελα να σε ρωτήσω κι από κοντά, αλλά μήπως για την επιλογή των παικτών χρησιμοποιείς κανέναν... Μισύρλειο αλγόριθμο??? (καλή του ώρα εκεί στην Κύπρο που πήγε του ανθρώπου μπας και ξαναπάρει κανείς πτυχίο από τη σχολή μας... tongue.gif )
Anaz
QUOTE
Αν και αμφιβάλλω αν ρίσκαρε κανένας με τον Σάβο.
Eγω τον πήρα αυτην την αγωνιστική στην ομάδα μου και με δικαιωσε!
Οι υπολοιπες μεταγραφες μου όμως-πάνω που πήγε να ανεβει λίγο η ομαδα-ακολουθησαν το πρότυπο του Euroleague fantasy..αυτοι που εδιωξα σκίστηκαν!!
nash
QUOTE
Υ.Γ: nash, ήθελα να σε ρωτήσω κι από κοντά, αλλά μήπως για την επιλογή των παικτών χρησιμοποιείς κανέναν... Μισύρλειο αλγόριθμο??? (καλή του ώρα εκεί στην Κύπρο που πήγε του ανθρώπου μπας και ξαναπάρει κανείς πτυχίο από τη σχολή μας... )


Νότη αν χρησιμοποιούσα αλγόριθμο του Μισυρλή μάλλον δεν θα ήμουνα σε αυτήν την θέση τώρα...
Θα είμαι το βράδυ στην Γκραβά μάλλον, οπότε θα τα πούμε από κοντά. Καλή επιτυχία με την παλιά μου ομάδα!
Olorin
QUOTE(nash @ Jan 15 2007, 11:57 AM) *
Νότη αν χρησιμοποιούσα αλγόριθμο του Μισυρλή μάλλον δεν θα ήμουνα σε αυτήν την θέση τώρα...
Θα είμαι το βράδυ στην Γκραβά μάλλον, οπότε θα τα πούμε από κοντά. Καλή επιτυχία με την παλιά μου ομάδα!


Ναι, αλλά θα μπορούσες να... το πάρεις σαν άσκηση για το σπίτι!!! tongue.gif

Θα τα πούμε το βράδυ από κοντά λοιπόν...
jjc
Εχω γεμισει την ομαδα αμερικανους. Καλο ειναι αυτο η κακο?

Με Μπαρτ και Κλαρκ στον ασσο με βλεπω τη μια να πιανω 160 και την αλλη 70

(Γιατι ο μπουρουσης εχει σταυρο?)
Anaz
Με τους πολλούς Αμερικανούς είναι δυσκολο να δεθούν οι φίλαθλοι με την ομαδα! Το δοκιμασα κι εγω μια περιοδο,αλλα πολλοι απογοητεύτηκαν και αυτο φάνηκε αμεσως απ'το κλιμα στο γήπεδο αλλα και απ'την θεαματική μειωση των εισιτηρίων,κατι που φυσικά δεν αφησε ανεπηρέαστο το αγωνιστικό προσωπο της ομαδας!!Αμεσως ήρθα και τα πρώτα κρουσματα απειθαρχίας στα αποδυτηρια,οπότε..Ετσι αποφασισα να προσδώσω λίγο ελληνικο στοιχείο,και πραγματι τοσο η ομαδα όσο και οι φιλαθλοι επιδεικνύουν περισσότερο πάθος στο γήπεδο! 41.gif Αυτος ήταν και ο κυριοτερος παραγοντας αναπτέρωσης της ομαδας,μεχρι την προηγούμενη αγωνιστική όμως... sad.gif Τι να κανεις..Προεδρος και προπονητης μαζι δεν γίνεται..Που να προλάβω!

Τωρα ως τεχνικός διευθυντης στην ομάδα του φίλου christου έχω άλλο προβλημα..Να πάρω Σεκουλιτς αυτην την αγωνιστική..??Ποσο θα τον έχει επηρρεασει το όλο μεταγγραφικό σεναριο?? 39.gif
jjc
QUOTE(Anaz @ Jan 19 2007, 08:34 PM) *
Με τους πολλούς Αμερικανούς είναι δυσκολο να δεθούν οι φίλαθλοι με την ομαδα! Το δοκιμασα κι εγω μια περιοδο,αλλα πολλοι απογοητεύτηκαν και αυτο φάνηκε αμεσως απ'το κλιμα στο γήπεδο αλλα και απ'την θεαματική μειωση των εισιτηρίων,κατι που φυσικά δεν αφησε ανεπηρέαστο το αγωνιστικό προσωπο της ομαδας!!Αμεσως ήρθα και τα πρώτα κρουσματα απειθαρχίας στα αποδυτηρια,οπότε..Ετσι αποφασισα να προσδώσω λίγο ελληνικο στοιχείο,και πραγματι τοσο η ομαδα όσο και οι φιλαθλοι επιδεικνύουν περισσότερο πάθος στο γήπεδο! 41.gif Αυτος ήταν και ο κυριοτερος παραγοντας αναπτέρωσης της ομαδας,μεχρι την προηγούμενη αγωνιστική όμως... sad.gif Τι να κανεις..Προεδρος και προπονητης μαζι δεν γίνεται..Που να προλάβω!



Σε μενα απαντησες? huh.gif blink.gif
Anaz
QUOTE(jjc @ Jan 19 2007, 10:44 PM) *
Σε μενα απαντησες? huh.gif blink.gif

Ναι,που είναι το περίεργο?? huh.gif blink.gif





24.gif
dizzy_fingers
O jjc δεν είναι γραφείο τύπου tongue.gif.
thrylos7
Δεν έχει καμία απολύτως σημασία η εθνικότητα των παικτών, ο καθένας είναι ξεχωριστός.

QUOTE
(Γιατι ο μπουρουσης εχει σταυρο?)


Γιατί έχει ξεχαστεί... biggrin.gif

Εφόσον δεν αναφέρεται στο τόπικ με τις απουσίες-προβλήματα και οι περισσότεροι ξέρετε ότι έπαιξε με την Εφές, ελπίζω να μη σας επηρέασε!

QUOTE
Να πάρω Σεκουλιτς αυτην την αγωνιστική..??Ποσο θα τον έχει επηρρεασει το όλο μεταγγραφικό σεναριο??

Το θέμα είναι αν θα παίξει... Μπορείς να είσαι σίγουρος;

Δυστυχώς, αυτή η εξέλιξη με πάει πολύ πίσω... Ή μάλλον, δε με αφήνει να πάω μπροστά κι έτσι δε θα μπορέσω να αξιοποιήσω όλα τα credits που έβγαλα με τόσο κόπο τόσο καιρό... συνεπώς να ξεχωρίσω.

3000!!!
Anaz
πηραμε ρισκα αυτη την εβδομάδα! Ας ελπίσουμε οτι θα μας κατσουν γιατι αλλιώς ρισκάρεται η καρέκλα μου ως τεχνικού διευθυντη... 42.gif
thrylos7
Η ομάδα χρειάζεται ευχέλαιο... Αν και προμηνύοταν δύσκολη η αγωνιστική ούτως ή άλλως.

Δεν κινδυνεύω πάντως, καθώς έχω κλειστό διετές και υπάρχει όρος στο συμβόλαιο το οποίο με προστατεύει... biggrin.gif
Anaz
QUOTE
Το θέμα είναι αν θα παίξει... Μπορείς να είσαι σίγουρος;
Ακυρωσα στο τελος την μεταγραφη Reda-Seκulic και τελικα ο πρωτος ανεξηγητα δεν επαιξε και ο δευτερος πηγε πολυ καλα.. shot.gif
Τουλαχιστον βγηκε το ενα σημερινο ρισκο!Το αλλο,το αυριανο ηταν τελευταια στιγμη στη θεση της παραπανω μεταγραφης..Για να δουμε..η καρεκλα τριζει αν και δεν πηγε και παρα πολυ ασχημα σημερα..

Προεδρε θα ρεφαρουμε στο υπόσχομαι...

Οσων αφορα την ομαδα μου,πλέον χτιζουμε βασεις για του χρονου! biggrin.gif
thrylos7
Εγώ τους είχα και τους δύο. Αν και δεν έχω δει ακόμα στατιστικά του Σέκουλιτς. Δε θα τον αγόραζα, αλλά πραγματικά, δεν είχε κάτι καλό ν' αγοράσω. Και ο Ραλίμι, λόγω Χάτσον έμεινε.

Έτσι, πάρε νέα παιδιά, να χτιστεί γερή ομάδα. biggrin.gif
jjc
Κλαρκ-Γουολς-Γουινστον κανανε καλη δουλεια 41.gif 41.gif
Οραλιμι γτ δεν επαιξε? Περιμενα ενα 15αρι απο αυτον

Κλαρκ-Γουολς-Γουινστον-Αντερσον Επιασε το ρισκο με τους αμερικανους. Τι λεει αναζ, τους κραταμε? θα βρουν χημεια?
Warrior
Τι να πω και γω ρε παιδια που πουλησα σημερα τον Πελεκανο??? 40.gif 40.gif
Anaz
QUOTE
Τι λεει αναζ, τους κραταμε? θα βρουν χημεια?
sta πρωτα στραβα αποτελεσματα που θα αντιδρασει ο κοσμος και θε γκρινιαζει,θα με θυμηθεις..

QUOTE
Τι να πω και γω ρε παιδια που πουλησα σημερα τον Πελεκανο???
Εγω πλεον αυτα δεν τα αναφερω καν..Την προηγουμενη πουλησα Γουινστον,και αυτη Πελεκανο..
Δεν πειραζει,ειπαμε..Μπαινουν βασεις!! biggrin.gif

Ρε Παρκερ ΕΛΕΟΣ..!! shot.gif Ε ρε καλα ελεγα να σε διωξω..Οι μερες σου ειναι μετρημενες..
Τα πλευ μου με απογοητευσαν τελειως αυτην την αγωνιστικη! 68.gif
Jimar
εγω πουλησα γουολς...

αγορασα ομως ταπουτο
jjc
Καλος και ο μπαρτ σημερα. Να δουμε οι αντιπαλοι πως τα πηγανε...
Anaz
Εγω ΧΑΛΙΑ!
Jimar
γμτ αρνητικο θα βγαλει ο σκειλς..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.