Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Fantasy League: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
suspect
τελικα εκανα μια και για την Α1.

αλλα..... ο Βασιλοπουλος περιφερειακος;
berry
Houston we have a problem !

μπαινω να φτιαξω ομαδα ,αλλα μοθ ζηταει ονομα ομαδας. δινω το Last Drive. με βγαζει στην διαχειρηση ομαδας αλλα μου εχει αδειες θεσεις ,ολες με sell διπλα. παταω reset μπας και αλλα τιποτα. τι φταει ? help

επισης μου βγαζει αυτο το μηνυμα

IPB WARNING [2] Division by zero (Line: 745 of /sources/action_public/fantasy.php)
Anaz
QUOTE
αλλα..... ο Βασιλοπουλος περιφερειακος;
3αρι ειναι ο ανθρωπος! Μπορει να παιξει κ 4 αλλα..3αρι κ πάλι 3αρι!!! laugh.gif
suspect
ιννο, σε οτι αφορα το δευτερο μηνυμα, μη μασας. Το εβγαλε και σε μενα.
πατα μπακ και ξανακαντο. θα το παρει με τη δευτερη.

σε οτι αφορα το πρωτο, ναι, η επιλογη ειναι μεσω Λαμιας αλλα χρειαζεται λιγη υπομονη.
Κλικ στον παικτη που θελεις, και οταν σου βγαζει την καρτελα του, κατω αριστερα σε ρωταει:

μπαϊ;

κλικαρε το και συνεχιζεις.

ρε Αναζ, 3αρι ο Βασιλοπουλος;
απο ποτε;

ουτε στον παοκ, ουτε στον οσφπ, ουτε στην εθνικη τον εβαλε ποτε στο 3 !!!


Αντε αντε να αρχισουμε, να διαπρεψει η αλεπου των παγκων Mr. Suspect

( ψωνιο ψωνιο οε οε οε)

biggrin.gif:D:D:D
dizzy_fingers
Για όσους έχουν απορίες για τον τρόπο παιχνιδιού, διαβάστε τις οδηγίες.
Anaz
QUOTE
ουτε στον παοκ, ουτε στον οσφπ, ουτε στην εθνικη τον εβαλε ποτε στο 3 !!!
blink.gif Στον Ολυμπιακο επαιζε πολυ συχνα 3αρι,στην Εθνικη το δειγμα ειναι μικρο αλλα κ εκει εχει παιξει 3,ενω το καλοκαιρι με τους μικρους ο Μανουσελης τον ειχε καθιερωσει περισσοτερο στο 3! Στον Παοκ επαιζε 4,αλλα πλεον ευτυχως εχουν αρχισει κ οι προπονητες του να αντιλαμβανονται οτι το μελλον του ειναι κυριως στο 3. Αnyway 3-4αρι ειναι αλλα κ εγω αν επρεπε να διαλεξω κατηγορια περιφερειακο θα τον εβαζα κ όχι ψηλό! wink.gif
dizzy_fingers
Berry κοίτα τα πμ σου και απάντα μου σε παρακαλώ.


Σημ: Αν δε μπορείς να μπεις ως berry, μπες με τα στοιχεία του inno.
thrylos7
Μην απογοητεύεστε για τα credits. Mη ξεχνάτε ότι ο συντελεστής δεν είναι 4 αλλά 4,5...
liolias
Ναι 10 μπορω να παρω εγω εκανα λαθος.Μπορω να κανω reset και να ξανακανω την ομαδα τωρα?
dizzy_fingers
Βεβαίως, γιατί δεν το δοκιμάζεις?
Απλά να ξέρεις ότι θα πρέπει να ξανχτίσεις το ρόστερ σου από την αρχή.
dizzy_fingers
QUOTE(Anaz @ Oct 8 2006, 05:19 AM) *
Θα βοηθουσε να ειχαμε ταξινομηση ανα ομαδα στους παιχτες.Μπορεις να βλεπεις καλυτερα το ροστερ κ ποιοι ειναι τα οπλα καθε ομαδας,για να διαλεξεις.Αν βεβαια ειναι πλεον αργα,δεν πειραζει!

Έγινε κι αυτό στον σημερινό..."μαραθώνιο".
Προστέθηκαν επίσης και κάποια άλλα πραγματάκια τα οποία θα δείτε μόλις τρέξει η 1η αγωνιστική.
liolias
Αντε δεν αντεχω αλλο#######
suspect
ο 3αρι χρειαζεται να εχει τριπλα.

ο Βασιλοπουλος δεν εχει.

Ο μονος που το εχει καταργησει αυτο ειναι ο φραγκισκος αλλα αυτος ειναι 50 χρονια στον ΠΑΟ και κουτσα στραβα τον χωραει ο Ζοτς.

Τωρα αν σε μερικες φασεις, σε μερικα πειραματα, σε καποιες στιγμες του αγωνα χρησιμοποιηθηκε, ΟΚ, αλλα δεν ειναι.

Στα ματς του Ολυμπιακου θυμαμαι οτι οταν ηταν ο Βασιλοπουλος στην 5 αδα ειτε υπηρχε ο Μπαρλος στο 3 ειτε ο Λιουις.

τεσπα, αφου τον θελετε 3, παρτε τον.
dizzy_fingers
3-4άρι είναι...αλλά που παίζει?

Ο διαχωρισμός στο παιχνίδι είναι άσσος-περιφερειακός-ψηλός.

Πόσες φορές τον είδαμε πέρσι στη ρακέτα?
Εγώ πιο πολύ να γυροβολάει στην περιφέρεια και να κάνει διεισδύσεις τον έβλεπα, παρά να ποστάρει στη ρακέτα...αυτόν δεν τον χαρακτηρίζω "ψηλό" και αφού δεν είναι play maker, μία θέση μας μένει wink.gif.
Anaz
Σωστος ο Ντιζυ όσων αφορα το παιχνίδι,νομιζω μας καλυψε!
QUOTE
Στα ματς του Ολυμπιακου θυμαμαι οτι οταν ηταν ο Βασιλοπουλος στην 5 αδα ειτε υπηρχε ο Μπαρλος στο 3 ειτε ο Λιουις.
O Mπαρλος στο 3..??Στον Ολυμπιακο,ποτε!Ουτε λεπτό!!Οταν συνυπαρχαν στο παρκε, ο Βασιλο ηταν ΠΑΝΤΑ στο 3!
QUOTE
Τωρα αν σε μερικες φασεις, σε μερικα πειραματα, σε καποιες στιγμες του αγωνα χρησιμοποιηθηκε, ΟΚ, αλλα δεν ειναι.
Οχι,οχι καθολου ετσι!Ο χρονος του περσι ηταν σχεδον εξισου μοιρασμενος αναμεσα στο 3 κ το 4. Δεν εχει μεγαλη ταχυτητα-εκρηκτικοτητα στην ντριμπλα αλλα σιγουρα δεν μπορεις να πεις οτι δεν εχει κ καθολου!
Εξαλλου ποσες φορες τον ειδες να ποσταρει κατω απ'το καλαθι?? Παντα με προσωπο παιζει κ ή σουταρει απ'την περιφερεια ή πηγαινει στο μπασιμο ή κυνηγα το επιθετικο ριμπαουντ!
reth1
QUOTE(suspect @ Oct 8 2006, 11:12 PM) *
ιννο, σε οτι αφορα το δευτερο μηνυμα, μη μασας. Το εβγαλε και σε μενα.
πατα μπακ και ξανακαντο. θα το παρει με τη δευτερη.

σε οτι αφορα το πρωτο, ναι, η επιλογη ειναι μεσω Λαμιας αλλα χρειαζεται λιγη υπομονη.
Κλικ στον παικτη που θελεις, και οταν σου βγαζει την καρτελα του, κατω αριστερα σε ρωταει:

μπαϊ;

κλικαρε το και συνεχιζεις.

ρε Αναζ, 3αρι ο Βασιλοπουλος;
απο ποτε;

ουτε στον παοκ, ουτε στον οσφπ, ουτε στην εθνικη τον εβαλε ποτε στο 3 !!!
Αντε αντε να αρχισουμε, να διαπρεψει η αλεπου των παγκων Mr. Suspect

( ψωνιο ψωνιο οε οε οε)

biggrin.gif:D:D:D


και στον ΠΑΟΚ και στην Εθνική έχει παίξει 3αρι (αυτό δε σημαίνει ότι και στους 2 δεν έχει παίξει και στο 4)
jokey
Συγνώμη, μπορείτε να μου εξηγήσετε τις αλαγές, γιατί δεν τις έχω καταλάβει?
Μέχρι να αρχίσει το πρωτάθλημα κάνουμε όσες θέλουμε, μετά κάνουμε 3 κάθε αγωνιστική, 3 σε όλη τη σεζόν, άπειρες σε όλη τη σεζόν, τί απ' όλα?
thrylos7
Μέχρι ν' αρχίσει το πρωτάθλημα κάνουμε όσες θέλουμε... Άλλαξέ την όσες φορές θέλεις την ομάδα χωρίς reset...

Όταν ξεκινήσει το πρωτάθλημα όμως, μπορείς να κάνεις μέχρι 3 το πολύ αλλαγές για κάθε αγωνιστική...
Πχ, πριν τη 2η αγωνιστική, μπορεί να θέλεις να κάνεις μόνο 2 αλλαγές, οπότε κάνεις 2, πριν τη 3η αγωνιστική μπορεί να μη θέλεις να κάνεις αλλαγές, επομένως δεν κάνεις, και πριν την 4η αγωνιστική μπορεί να θέλεις να κάνεις 4 αλλαγές, άρα κάνεις 3, γιατί μέχρι τόσες επιτρέπεται.
berry
μ'αρεσει που προστεθηκαν στατιστικα.

ο τομασεβιτς που ειναι ? (καρφωθηκα)

παιζει να μην παιξει ελλαδα ?

χλωμο το κοβω...

εχμ και κατι αλλο. εγινε μπερδεμα με τα νικς μου το ξερω,αλλα γιατι δεν εμφανιζεται κατω απο την φωτογραφια μου το ονομα τησ ομαδας που εφτιαξα ? (gun club)
dizzy_fingers
Καλά έκανες που το ανέφερες (δεν το είχα προσέξει).
Είναι το πρόβλημα με το member name και το member's display name που σου έλεγα στο πμ wink.gif.

Τώρα είναι οκ.
berry
thanks man
dizzy_fingers
Κάντε τις αλλαγές σας όσοι θέλετε...
Η ώρα είναι 16:32 (σύμφωνα με το ρολόι μου) και στις 16:50 το παιχνίδι θα κλειδώσει, χωρίς να μπορείτε να κάνετε άλλες αλλαγές.
Warrior
Πας λαθος!! tongue.gif

Oυπς...off-topic! fast.gif
dizzy_fingers
Ουπς! Ban...
19.gif

tongue.gif biggrin.gif


Ανυπομονώ τόσο πολύ για το πως θα τα πάει το παιχνίδι που δε μπορώ ούτε να διαβάσω... icon_bored.gif
Warrior
Ασε την πατησα...νομιζα πως το ποσταρα στο αλλο τοπικ που ειχες πει να περιοριστουν στο ελαχιστο
τα off-topic posts! blush.gif laugh.gif

Kακο μπελα βρηκαμε φετος με δυο παιχνιδια,πολυ "ξεμυαλισμα"...!Καλα ακομα δινεις εσυ?? blink.gif

Κανονικα αν βαζαμε τα αποτελεσματα της ημερας,δεν θα εβγαζε βαθμολογιες με τα ως τοτε αποτελεσματα??
Βεβαια δεν θα ειχε νοημα,απλα για να μην περιμενουμε μεχρι αυριο να δουμε αν υπαρχει κανενα προβλημα.
dizzy_fingers
Αυτό γίνεται...απλά μπορεί να μπερδευτούν πολλοί με τις βαθμολογίες που θα βγουν σήμερα.
Θα δω σήμερα το βράδυ τί θα κάνω.

Μάθημα δίνω το τελευταίο την Παρασκευή...δύσκολο και αν συνεχίσω με αυτούς τους ρυθμούς, δε με βλέπω καλά... sad.gif

Και, το παιχνίδι ξεκινάει επίσημα από ΤΩΡΑ!

Καλή μας αρχή!!!
wav.gif
leonkalf
Άντε καλή αρχή και καλή διασκέδαση σε όλους.

Και γω το περίμενα με αγωνία...

Για να δούμε τι θα δούμε όλη τη χρονιά!!!!

Πάμμεεεεε.............. blove.gif
Anaz
Παταγωδης αποτυχια σημερα και..ατυχια!!Αλλαγες τελευταιας στιγμης με κατεστρεψαν!! sad.gif
jokey
Και 'γω μεγάλο κουβά. Ζήτημα να πιάσω καμιά 70άρα μαζί με τα αυριανά.
Warrior
Και εσεις,ε?? laugh.gif
sad.gif
liolias
Οι σημερινες βαθμολογιες που ειναι??
Warrior
Θα βγουν οταν τελειωσει η αγωνιστικη.Δεν εχει νοημα να βγουν νωριτερα...

Υπολογισμους κανουμε με βαση την αποδοση των παικτων.
liolias
Παντως απο οτι βλεπω δεν πηγαμε και πολυ καλα sad.gif
dizzy_fingers
Υπομονή μέχρι αύριο για να μάθετε...

Σκέφτηκα για μια στιγμή να περάσω τα σημερινά παιχνίδια....αλλά ω τί έκπληξη, το site του Γαλάνη είναι κάτω... 45.gif
liolias
Εγω μπηκα κανονικα.
http://www.galanissportsdata.com/basketbal...e/onlineday.asp
dizzy_fingers
Εμένα γιατί δε φορτώνει?
Για ξανακλίκαρε τώρα.

EDIT: Φόρτωσε!!!!!!
liolias
Μπαινει κανονικα.
Δοκιμασε εδω
http://www.galanissportsdata.com/basketbal...7/a1day.asp?d=u
dizzy_fingers
Πάει με τα κέφια του...μία φορτώνει μία όχι.

Πήρα backup της βάσης δεδομένων οπότε δε φοβόμαστε τίποτα.

Πάω να κάνω τους υπολογισμούς και...ο θεός βοηθός.
17.gif
dizzy_fingers
Υπολογίστηκαν τα σκορ από τα παιχνίδια που έγιναν σήμερα.

Ότι λάθη βλέπετε στα στατιστικά των παιχτών θα διορθωθούν αύριο. Η αξία τους όμως, είναι σωστή.

Επίσης, kolossos, basketomania και xlimitzouras, θέλω να μου ξαναπείτε τα ονόματα των ομάδων σας.
kolossos
Α.Ο ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ 1963
Πάντως σήμερα αν και παίζαν μόνο 4 παίκτες μου μάζεψα 71,5 πόντους. Πάντως οι 3 αλλαγές ανά αγωνιστική είναι λίγες. Καλύτερα θα ήταν να γίνουν 4 ή και 5 ακόμη.
Air Kef
Γιατι εχω 0 ενω έχουν προστεθει οι βαθμοι;;;
liolias
Εμενα δεν επαιξαν 5.Ελπιζω σημερα ο Διαμαντιδης να βγαλει ματια.Τωρα που εχω ενα τραυματια γινεται να τον πουλησω και να παρω αλλο ε?
Basketomania
Οι 'Ασχετοι
Warrior
QUOTE(Basketomania @ Oct 12 2006, 12:37 PM) *
Οι 'Ασχετοι


Αυτα τα ιερογλυφικα (Ïé ¢ó÷åôïé) αυτο σημαινουν,ε? smile.gif

Σπυρο...και στου Koλοσσου και στου Xlimitzoura το ονομα της ομαδα εχει καποιο προβλημα!

Air,ειχες συμπληρωσει 10 παικτες??
jokey
Πλήρης πανωλεθρία. 21 πόντοι με μόλις 4 παίχτες μου να παίζουν σήμερα sad.gif 68.gif
dizzy_fingers
Ρε Kef...είχες συμπληρώσει μόλις τους 8 από τους 10 παίχτες. 40.gif
Βasketomania και Κολοσσέ, είστε οκ... wink.gif

QUOTE
Εμενα δεν επαιξαν 5.Ελπιζω σημερα ο Διαμαντιδης να βγαλει ματια.Τωρα που εχω ενα τραυματια γινεται να τον πουλησω και να παρω αλλο ε?

Βεβαίως.

QUOTE
Πάντως οι 3 αλλαγές ανά αγωνιστική είναι λίγες. Καλύτερα θα ήταν να γίνουν 4 ή και 5 ακόμη.

Μη διαπραγματεύσιμο ΟΧΙ. tongue.gif
Bonzo
συμφωνώ με dizzy.. Μια χαρά είναι οι τρεις αλλαγεσ
Παρεπιπτώντως εγώ πήγα αρκετά καλα νομίζω..
85 με 5 παίχτες
thrylos7
QUOTE
Πάντως οι 3 αλλαγές ανά αγωνιστική είναι λίγες. Καλύτερα θα ήταν να γίνουν 4 ή και 5 ακόμη.

Είναι λίγες(σε σχέση με αυτές που θα ήθελες) να κάνεις, μόνο τις πρώτες αγωνιστικές...
Είναι μια χαρά όμως!

QUOTE
Ρε Kef...είχες συμπληρώσει μόλις τους 8 από τους 10 παίχτες.

Ο Σόφο για έναν μετράει... tongue.gif biggrin.gif
nash
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως ακριβώς βγαίνει το σκορ ενός παίκτη για κάθε αγωνιστική? Πως γίνεται να βγαίνει δεκαδικός?
dizzy_fingers
Δική μου παράλειψη...
Όταν κερδίζει η ομάδα ενός παίχτη, τότε παίρνει ένα μπόνους 10% στο σκορ του.
Γι'αυτό βλέπεις και κάτι σκορ 2,2 ....7,7...κλπ.

Μόλις το πρόσθεσα και στους κανονισμούς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.