Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Fantasy League: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
nash
QUOTE
Εγω ΧΑΛΙΑ!

Mια απ τα ίδια...
Anaz
Ki όμως η ομαδα τωρα που διαθετει πιστωση χρόνου και παιζει χωρις άγχος και με χαμηλό μπατζετ,for the love of the game συνεχιζει να κανει βήματα προοδου και αυτην την αγωνιστικη!Παραδοξως σκαρφαλωσε στην 6η θεση της αγωνιστικης! 41.gif

Το ρίσκο με τον Ολιβερ σήμερα δεν μας βγηκε και μου στοιχισε και 10 credits!! sad.gif Σε μια κακη γενικα αγωνιστικη όμως για τα φαβορι,πρα τον φτωχο απολογισμό ανεβηκε αλλη μια θεση στην γενικη βαθμολογια και φιγουράρει πλεον στην 7η! Η διαφορά απ'την 3αδα όμως αυξηθηκε και παραμενει δύσκολος ο στοχος που έθεσε ο πρόεδρος οταν αναλάβαμε τα ηνια..

ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ ΒΓΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ!!!!
42.gif
leonkalf
Πω,πω τι χάλια απόδοση!!!

Η χειρότερή μου αγωνιστική. 2 μείον και αρκετά μονοψήφια...

Θα πέσουν πρόστιμα και ... σκληρή προπόνηση από αύριο!!! Κομμένο το ρεπό 19.gif
reth1
δεν μπορώ να κάνω καθόλου αγοροπωλησίες από χθες...
dizzy_fingers
Το lock out των παιχτών έλαβε τέλος 65.gif...
Air Kef
Η ομάδα Naxos's Goats,μεσω εμου,ανακοινώνει το ενδιαφέρον της για σύναψη συνεργασίας με κάποιον χορηγο.Ο χορηγός θα μπει στην φανελα της ομάδας και στις πινακιδες του γηπέδου και το μονο κοστος που θα έχει είναι η συνεισφορά 100 credits τον μηνα.!

Dizzy;;;Για σενα ειδικα θα ειναι παιχνιδακι να μου βάζεις 100 credits καθε μηνα!
dizzy_fingers
Αν πείσεις και τη θυγατρική (Ολύμπια Λάρισας) της ομάδας σου να διαφημίσει το basketforum θα σου δώσω όλα μου τα credits tongue.gif.
jjc
Εσκισαν οι αμερικανοι αυτη την αγωνιστικη. Φαινεται το run 'n' gun παχνιδι της ομαδας απεδωσε καρπους.

Αυτο σαν απαντηση στον Αναζ που προτιμα να παιζει σε κοντρολ ρυθμους 19.gif . Αποδειχτηκε λοιπον πως το μυστικο της επιτυχιας κρυβεται στην επιθεση


Υ.Γ. DOBERMANS


Καπως ετσι το εχω φανταστει, μη με απογοητευσετε, μετα απο πολυ καιρο θα αγορασω basketnews

Y.Γ.2 Επαιζα και με 9 αφου ειχα και ραλιμι που ακομα δν καταλαβα γτ δεν επαιξε. Εφυγε απο τον μακεδονικο? Θα ξαναπαιξει η τον πουλαμε?
Jimar
και γω καλα πηγα , αν επαιζε κι ο σκειλς που μου δωσε αρνητικο...

ποιος λετε να παει καλυτερα στη επομενη , αριγκμπαμπου η πασαλιτς ?
dizzy_fingers
jjc θα σου αρέσει ο τίτλος αύριο wink.gif.
alan
jjc is the best of allllllllllllllllllllllllllll\εισαι τουμπανο δικε μου
τρομερηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ηηη νικη σου
Anaz
QUOTE
ποιος λετε να παει καλυτερα στη επομενη , αριγκμπαμπου η πασαλιτς ?
O Pasalic είναι σίγουρα στις προτάσεις της εβδομάδος! wink.gif
Εγω τον πήρα πριν κανα μήνα και μ'εχει δικαιωσει!Ευχαριστω Drago!την άλλη βδομάδα μάλιστα λέω να τον ξεκινήσω βασικό!

Υ.Γ:Τωρα που είπα "βασικό" έπρεπε να βάλουμε την επιλογη 5αδας..πλάκα θα'χε! sad.gif

QUOTE
Επαιζα και με 9 αφου ειχα και ραλιμι που ακομα δν καταλαβα γτ δεν επαιξε. Εφυγε απο τον μακεδονικο? Θα ξαναπαιξει η τον πουλαμε?
Εγω πάντως θα τον πουλήσω!Και κακως δεν το έκανα την προηγούμενη!Εκει στον Μακεδονικό κανεις δεν ξέρει τι γίνεται..
thrylos7
QUOTE
Επαιζα και με 9 αφου ειχα και ραλιμι που ακομα δν καταλαβα γτ δεν επαιξε. Εφυγε απο τον μακεδονικο? Θα ξαναπαιξει η τον πουλαμε?


Δεν έπαιξε διότι δεν είχε πληρωθεί. Δεν έχει φύγει, αλλά καλύτερα να τον πουλήσεις. Είναι ικανός παίκτης πάντως, κλασικό πεντάρι. wink.gif

QUOTE
O Pasalic είναι σίγουρα στις προτάσεις της εβδομάδος!

Χμ... διαρροή πληροφοριών... Για να ελέγξουμε τί έγινε.. tongue.gif

Ναι, ο Πάσαλιτς είναι προτιμότερος.

QUOTE
Υ.Γ:Τωρα που είπα "βασικό" έπρεπε να βάλουμε την επιλογη 5αδας..πλάκα θα'χε!

Ειδικά εσύ που διώχνεις τους καλύτερους και παίρνεις τους χειρότερους παίκτες της αγωνιστικής δε μπορείς να το πεις αυτό... Η βασική σου θα είχε 0... tongue.gif
jjc
Ακερ-Κομματος προστεθηκαν στην ομαδα. ασταθεις παιχτες και οι 2. Ελπιζω να τους βρω στη μερα τους
Jimar
τον μπουντουρη δεν συμφερει να τον κρατησω αλλο ετσι?

εχει φτασει στην μεγιστη αξια και στην επομενη παιζει με ΠΑΟ
Anaz
δεν έχει φτασει καθόλου στην μεγιστη με Μ.Ο 15 και αξία 50!(αν θυμαμαι καλα.) ΛΟΓΙΚΑ θα ανεβει και την άλλη βδομάδα..
thrylos7
Πράγματι... εφόσον προλάβουμε να διορθώσουμε το 10% αυτής της εβδομάδας θα έχει Αξία: 50,26 και Μ.Ο. Σκορ: 15,24. Άρα οι 3 "μαγικοί" αριθμοί είναι -19,2/-9,2/0,9. wink.gif
jjc
Σουπερ ο τιτλος. μ' εφτιαξες τωρα. Θελω και την αλλη εβδομαδα biggrin.gif biggrin.gif blove.gif
Anaz
O Oλιβερ,το ρισκο της προηγουμενης βδομαδας έβαλε 27 ποντους σημερα!! Το προβλημα είναι οτι τον πούλησα.. 40.gif
Κοιτα πλάκα,λες τωρα που σταματησα με το euroleague fantasy να γίνονται εδω τα "ωραία"..? Ελεος, Δεν θα τ'αντεξω!!
thrylos7
Εδώ που τα λέμε τα "θέλεις" κι εσύ... με την ΑΕΚ παίζει και τον πουλάς; tongue.gif

Τελικά "βγήκε" περισσότερο ο Πρίντεζης από τον Τσιάρα... με τον Μακεδονικό τέτοιου είδους παίκτες κάνουν καλά παιχνίδια... Να θυμήσω τα όργια του Ταπούτου στην Κοζάνη...
Anaz
QUOTE
Εδώ που τα λέμε τα "θέλεις" κι εσύ... με την ΑΕΚ παίζει και τον πουλάς;
Oντως! rolleyes.gif Αλλα εκνευριστηκα που εχασα 10 credits!! 19.gif Και για να με αποτελειώσω πηρα στη θεση του τον Σισκάουσκας που εκανε μειον!!
Τουλαχιστον οι υπολοιποι παιχτες μου σημερα πηγαν καλύτερα!
christos
QUOTE(Anaz @ Jan 22 2007, 02:30 AM) *
ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ ΒΓΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ!!!!
42.gif
εννοια σου,και παρακολουθείσαι στενά.. Αυριο μάλιστα θα επισκεφτω και τα αποδυτήρια.. 45.gif
Anaz
QUOTE
Αυριο μάλιστα θα επισκεφτω και τα αποδυτήρια..
Θα σε περιμένουμε με σαμπάνιες.. biggrin.gif

Kαλα πήγαμε, σε μια γενικά καλή αγωνιστική!
jjc
Respect στον Μπουρουση που με εσωσε. Ο μπαρτ ο ακερ και ο πασαλιτς πανε για πουλημα.
liolias
Ναι ρε ο βλακας ο Πασαλιτς τον αγορασα για να ανευω λιγο και με εκαψε..
thrylos7
Ε λοιπόν αυτό ήταν! Η υπομονή μου εξαντλήθηκε... Ώρα να παίξουμε σοβαρά!
Air Kef
Τον Πασαλιτς τον ειχα πριν 3 αγωνιστικες και μαλλον ηρθε η ώρα να φύγει..Αλλα να παρεις ποιον;;

Αυτος που με έκαψε ήταν ο Σισκάουσκας....-2 ρε τρομοκράτη;;;;20 ποντακια έβαλες μεσα στο Παλε και βαζεις 0 στην Ολυμπιαδα Πατρών;;;
hagi
Τόσο καιρό δεν είχα δώσει πολύ προσοχή στο παιχνίδι και τώρα το πληρώνω..Πρέπει να ανακάμψω κάπως..Άντε να δούμε..
Anaz
Λοιπον πουλησα Κομματο,Γουιλκινσον για οποιον ενδιαφερεται.. 19.gif
Αυτην την αγωνιστική "βλεπω" πολύ τον Κυριτση. rolleyes.gif

Ο Ρομέρο παιζει ε??
thrylos7
Λες να πιάσει κανένα 40άρι ο Μάικ; Όσο χρόνο και να μην πάρει, το post σου με προβλημάτισε...

Ο Ρομέρο, ναι, θα παίξει λογικά.
Jimar
ουινστον , πελεκανος η ταπουτος

ποιον ''βλεπετε'' ?
thrylos7
Σύμφωνα με τις έγκυρες προτάσεις της BasketNews, Πελεκάνος και συμφωνώ κι εγώ... biggrin.gif

Ο Ταπούτος παίζει με τον ΠΑΟ, άρα τον ξεχνάμε (εξάλλου έχει μ.ο. μόλις 20 λεπτά συμμετοχής).
Ο Ουίνστον είναι σε πολύ καλή κατάσταση, αλλά έχει δυσκολότερο παιχνίδι (μέσα στην Ολύμπια) απ' ότι ο Πελεκάνος που θα παίξει μέσα στο Αιγάλεω. Συν τις άλλοις, ο Πανιώνιος έχει περισσότερες λύσεις για το σκοράρισμα, σ' αντίθεση με τον Πανελλήνιο. Ούτως ή άλλως, ο Πελεκάνος παίρνει αρκετό σκορ και από άλλους τομείς.
Air Kef
Χμ..Το έχω γούρι να πέρνω αντιπάλους!!

Ουίνστον δαγκωτό!

Και τώρα που το σκέφτομαι το Καλλινικίδης-Πελεκανος θα ειναι φοβερο ματς-απ!
dolly12
εκανα μια βλακεια κανοντας αλλαγες και δεν ειδα οτι μου τελειςσανε και ετσι εχω μεινει με 9 παικτες στο roster μου και δε μπορω να παρω μερος. Αυτο διορθωνεται καπως?
nash
Aν πατήσεις ένα reset θα έρθεις στην κατάσταση που ήταν το ρόστερ μετά την τελευταία αγωνιστική. Οπότε μπορείς να ξανακάνεις τις αλλαγές που θέλεις.
Air Kef
Σκειλς ή Αντερσον;
thrylos7
Άντερσον... όχι ότι ο Σκέιλς δε μπορεί να κάνει μεγάλο σκορ, απλά τελευταία δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση. Όχι ότι αν ήταν θ' άλλαζε κάτι. Ο Άντερσον μου αρέσει πολύ γενικά. Υπόψην ότι έχει καιρό να κάνει μεγάλο σκορ(ν' αρχίσει να ευστοχεί από παντού δηλαδή) και κάτι τέτοιο είναι πολύ πιο πιθανό στην έδρα της ομάδας του.
thrylos7
Οι κατάρες του Anaz έπιασαν τόπο... καθώς οι αλλαγές που ήθελα να κάνω ήταν 4!

Διαλυμένη ομάδα η High Voltage... μακάρι να ήταν στα 9/10 ή 8/10!
Anaz
τι να πω κι εγω που δεν μπορoysa να κανω τις αλλαγες που θελω για 0,2 credits!!!! ohmy.gif
thrylos7
Τεράστιο ποσό... νομίζω έχει τύχει να μη μπορώ να κάνω για 0,01.. πρόπερσι. tongue.gif

Αν είναι να σου δώσω κάποια credits και να μου δώσεις το δικαίωμα μιας αλλαγής (άρα να κάνεις μόνο 2)... icon_drunk.gif

Όχι τίποτ' άλλο, κινδυνεύω να χάσω 50άρι...
Air Kef
Αμα παει καλα αύριο κι ο Αντερσον χτυπαω 5αδα τουλάχιστον..! 38.gif 42.gif icon_headbang.gif
thrylos7
Θυμίστε μου άλλη φορά να μη διαφωνήσω με τον Anaz...

Όπως και το να με ακούω...
Anaz
Eτσι μπραβο!Αφου δεν σε παιρνει βρε αγορι μου.. wink.gif tongue.gif
ξεκινα να μαζευεις λεφτά εσυ... 19.gif
Οι ψηλοι μου πηγαν πολυ καλα,ο Ταπουτος χαλια αλλα δεν εφταναν οι μεταγγραφες να τον αλλαξω. τα 0.2 credits μου στοιχισαν γιατι δεν πηρα τον Περκοβιτς τον οποιο τον περιμενα οτι θα παει πολυ καλα όπως και στον πρωτο γυρο κοντρα στον Παο, αλλα οχι παρα πολυ αφου καλυψαν το κενο του οι υπολοιπες μεταγγραφες.
γενικα μετρια προς καλουτσικα..Αμα παει καλα κ ο Πελεκανος.
thrylos7
QUOTE
ξεκινα να μαζευεις λεφτά εσυ...

Πλάκα πλάκα... με το που τα μάζεψα έφυγαν παίκτες...
πάλι πόσα credits είμαι αναγκασμένος να αφήνω έξω κάθε φορά...

Όχι ρε, να μην πάει καλά ο Πελεκάνος... tongue.gif
Air Kef
Οξω ο Πελεκανος!!!!

Ναι σε παρτυ του Αντερσον!
Anaz
QUOTE
πάλι πόσα credits είμαι αναγκασμένος να αφήνω έξω κάθε φορά...
Oντως!
αλλα εγω εννοουσα τα 400 ευρω για το διαρκειας του Αρη.. 19.gif
thrylos7
Αρχίσαμε την εξω-φανταστική κόντρα; biggrin.gif

Εγώ όμως δεν έβαλα τον Κάμπελ σέντερ στους καλύτερους της εφετινής ευρωλίγκα... rolleyes.gif

Κάποιος του Αιγάλεω θα κάνει πάρτυ σήμερα... Ελπίζω να μην ήταν η ...4η αλλαγή..
Air Kef
Γιατι ρε Αιρ..;;;


Πελεκανος:

34 π.,9/10 1π,5/6 2π,5/6 3π,4 ριμπ,2 ασσιστ,7 κερδισμ φαουλ..Τελος γ' περιοδου.

Ο Τζορνταν παιζει στο κλειστο του Αιγάλεω απόψε
thrylos7
hammer.gif

Είναι απίστευτο το πόσοι πόντοι μπορούν να χαθούν από ένα παιχνίδι...

Δεν ξέρω αν πρέπει να αρχίσω να μαζεύω λεφτά, αλλά η κορυφή πλέον αποτελεί μάλλον παρελθόν...

Τι μάλλον... σίγουρα... 100 πόντοι παραπάνω...
dizzy_fingers
Όσοι έχουν Ντζάι, Πελεκάνο, Κλαρκ στις ομάδες τους....να περιμένουν να εκτοξευτούν σήμερα...οι 3 τους πρέπει να έχουν σύνολο κάπου στους 80-90 πόντους ε?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.