Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Fantasy League: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
dizzy_fingers
QUOTE(christos)
Οι οδηγιες που δινεις στο λινκ βρισκονται πουθενα στην σελιδα του παιχνιδιου??

Χμ, πουθενά είναι η αλήθεια... 39.gif
Τώρα θα μπουν δίπλα στο "GO BACK" των 3 κεντρικών σελίδων.
Να που ακόμα και τώρα, μπορούν να γίνουν προτάσεις για τη βελτίωση του παιχνιδιού smile.gif.
liolias
Τωρα που θα μας εχει και η εφημεριδα τι αλλο θελουμε!! biggrin.gif
geosider
QUOTE(liolias @ Oct 17 2006, 11:07 PM) *
Τωρα που θα μας εχει και η εφημεριδα τι αλλο θελουμε!! biggrin.gif

η εφημερίδα έχει μόνο τους κορυφαίους, οπότε κάνε όνειρα tongue.gif
Warrior
QUOTE(geosider @ Oct 18 2006, 12:17 AM) *
η εφημερίδα έχει μόνο τους κορυφαίους, οπότε κάνε όνειρα tongue.gif


Πω πω...

Αυτος την ψωνισε απο την 1η αγωνιστικη!! laugh.gif tongue.gif

Κεφατο σε βλεπω! dry.gif

Επιασε καμια απο τις αλλαγες που εκανες?? rolleyes.gif
liolias
QUOTE(geosider @ Oct 18 2006, 03:17 AM) *
η εφημερίδα έχει μόνο τους κορυφαίους, οπότε κάνε όνειρα tongue.gif


Το ξερω γιαυτο το λεω tongue.gif
dizzy_fingers
Έτοιμη και η 2η αγωνιστική!!!
mikri prasini ollandeza
26η σε αυτήν την αγωνιστική... banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif
Ανεβαίνω σιγά σιγά, με γοργούς ρυθμούς!! biggrin.gif
dizzy_fingers
Λόγω κάποιων μικροπροβλημάτων, το παιχνίδι θα "κλείσει" για λίγο (5 λεπτάκια).

Ζητώ συγνώμη για την ταλαιπωρία. Backup κρατήθηκαν για τις καινούριες ομάδες και δε θα χαθεί τίποτα.
christos
A γι'αυτο ειδα καποιες αλλαγες ξαφνικα στις αξιες.. rolleyes.gif
dizzy_fingers
Ναι.
Μην κάνετε αλλαγές τώρα, γιατί θα χαθούν.

Θα σας πω πότε θα μπορείτε να αλλάξετε κάτι. smile.gif
geosider
QUOTE(christos @ Oct 19 2006, 12:30 AM) *
A γι'αυτο ειδα καποιες αλλαγες ξαφνικα στις αξιες.. rolleyes.gif

πως το κανες αυτό το σκορ ρε;

αχ, πολύ μεγάλη παπ... να μην πάρω τον Τζιγκάνοβιτς
πάντως ακόμη πρώτος είμαι banana.gif banana.gif banana.gif
dizzy_fingers
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 19 2006, 12:32 AM) *
Ναι.
Μην κάνετε αλλαγές τώρα, γιατί θα χαθούν.

Θα σας πω πότε θα μπορείτε να αλλάξετε κάτι. smile.gif


Tώρα είστε οκ smile.gif.
Anaz
dizzy κατι δεν δουλευει καλα με τα συνολικα στατιστικα στους παιχτες..
Dromeas7
Και ναι λοιπόν είμαι τελευταίος!!!!!!!

Μα καλά τι κουβάς είναι αυτός?????

Το καλό είναι ότι πιο κάτω δεν πάει................ 68.gif
hagi
Dizzy γιατί έχω μηδέν βαθμολογία στην αγωνιστική...Δεν έχω δει τα στατιστικά αλλά δε νομίζω να είμαι μηδέν..

Για πες μου να ξέρω..


Άκυρο το ερώτημα...Διάβασα τους κανόνες και κατάλαβα..Είχα κάνει λάθος και πούλησα ένα παίχτη χωρίς να μπορώ να αγοράσω άλλο..Οπότε τέθηκα έκτος αγωνιστικής..

Πες μου όμως κάτι..Αν κάνεις αυτό το λάθος πως επανέρχεσαι μετά κανονικά;;
nash
QUOTE(hagi @ Oct 19 2006, 08:39 AM) *
Για πες μου να ξέρω..
Άκυρο το ερώτημα...Διάβασα τους κανόνες και κατάλαβα..Είχα κάνει λάθος και πούλησα ένα παίχτη χωρίς να μπορώ να αγοράσω άλλο..Οπότε τέθηκα έκτος αγωνιστικής..

Πες μου όμως κάτι..Αν κάνεις αυτό το λάθος πως επανέρχεσαι μετά κανονικά;;

Κάνοντας ένα reset επανέρχεσαι στην κατάσταση που είχες μετά το τέλος της τελευταίας αγωνιστικής
liolias
Εγω που εκανα τωρα reset και εκανα καποιοες αλλαγες θα μπορω να συμμετεχω κανονικα στην επομενη αγωνιστικη?
dizzy_fingers
Αν έχεις συμπληρώσει 10 παίχτες θα παίξεις μια χαρά.

Anaz, ποιοί παίχτες συγκεκριμένα έχουν πρόβλημα στα στατιστικά τους?
Anaz
ολοι!στα σουτ δεν προσθετει τα ευστοχα.
πχ: Κλαρκ: χτες 51 ποντοι 8/8, 8/10, 9/11. Συνολο 63 ποντοι 8/9, 8/19, 9/13.
aetos
Παιδια αν βάλω χορηγό στην φανέλα θα πάρω περισσότερα credits?? Αντε μια κρατικη επιχορηγηση
απο ΟΠΑΠ ή κατι τετοιο!! biggrin.gif

Πρέπει να αλλάξω τα παλτα που φορτώθηκα shot.gif
liolias
Πουλα τους ολους και ξανακανε την ομαδα απο την αρχη.
Anaz
QUOTE
Πουλα τους ολους και ξανακανε την ομαδα απο την αρχη.
Basika αυτο δεν γινεται λόγω περιορισμου των μεταγραφων,αλλα γενικα μη βιαζεστε να κανετε τετοιες ριζικες αλλαγες!Ειναι νωρις κ 2 εμφανισεις δεν κρινουν το τελικο αποτελεσμα!Εξαλλου αν τους πουλησετε τωρα χανετε κ πολλα credits!Εκτος βεβαια αν δεν πιστευετε οτι θα ανακαμψουν κ θα συνεχισουν στο ιδιο βιολι..!
Εγω να δω πως θα ξεφορτωθω τον Αγαδακο!Τελευταια στιγμη τον προτιμησα απο Κομματο,την 2η αγωνιστικη δεν τον αλλαξα παλι κ τωρα..ασ'τα να πανε!! 68.gif sad.gif

Καλη αγορα θα ηταν ακομη κ τωρα για οποιον εχει credits οι Κομματος,Κλαρκ!Με αυτον το Μ.Ο. ακομα κ αν πατωσουν στην επομενη αγωνιστικη,η αξια τους θ'ανεβει 12 credits στον καθενα!Oποτε πουλατε αν θελετε στην επομενη κ βγαινετε 12 credits κερδισμενοι!Βεβαια ειναι ηδη αρκετα ακριβοι,οποτε ειναι δυσκολο να τους αγορασεις..
Δεν λεω ομως τιποτ'άλλο!Τα καλα τα κραταω.. 19.gif

Μετα την προηγουμενη παταγωδη αποτυχια,ο Anaz πήρε θριαμβευτικη εκδικηση απο τους αμφισβητιες του..!! shot.gif (dizzy κ MPO σε σας αναφερομαι.. tongue.gif )
Κατεγραψε αισιως μια 2η θεση με την ομαδα του, και μια 1η ως scouter-general manager!! wink.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Anaz @ Oct 19 2006, 02:46 PM) *
ολοι!στα σουτ δεν προσθετει τα ευστοχα.
πχ: Κλαρκ: χτες 51 ποντοι 8/8, 8/10, 9/11. Συνολο 63 ποντοι 8/9, 8/19, 9/13.

Γίνει πιο ξεκάθαρος άλλη φορά βρε άνθρωπε 18.gif.
Το έφτιαξα τώρα wink.gif.


liolia, είσαι σίγουρος ότι έχεις διαβάσει τις οδηγίες?
Air Kef
Ντιζι σε παρακαλώ μέτρα μου την πρώτη αγωνιστικη..sad.gif
hagi
Πήρα όποιους ναναι για να κάνω ομάδα γιατί δεν είχα credits..

τί να κάνω...
Warrior
Πατησες reset Αντωνη??

Ενας παικτης δεν σου ελειπε μονο?
liolias
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 19 2006, 07:34 PM) *
liolia, είσαι σίγουρος ότι έχεις διαβάσει τις οδηγίες?

Εκανα τιποτα λαθος?
sarounas
QUOTE(liolias @ Oct 20 2006, 10:36 AM) *
Εκανα τιποτα λαθος?

σου λέει για την συμβουλή σου "πούλα τους όλους και πάρε άλλους"
δεν ισχύει, αφού υπάρχει περιορισμός στις 3 πωλήσεις
liolias
Σωστα χαζομαρα ειπα sorry torture.gif torture.gif
Dromeas7
Ο μορφή γιατί δεν έκανε ομάδα???
Μήπως εφτιαξε με άλλο account για να μην τον γρουσουζέψουμε??

Μορφή οεο που είσαι?
dizzy_fingers
Περιμένει το BasketForum NBA Only USAers Fantasy League tongue.gif biggrin.gif.
Dromeas7
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 21 2006, 02:14 AM) *
Περιμένει το BasketForum NBA Only USAers Fantasy League tongue.gif biggrin.gif.



Σωστά!!!!!!Πως και μου διέφυγε...Μάλλον αυτό το Fantasy League είναι και ο λόγος που μείωσε τα ποστ του...Παραγίναμε Ευρωπαίοι σε αυτό το φόρουμ μου φαίνεται...Για να πιούμε καμιά κόκα-κόλα να θυμηθούμε το American dream που μάλλον ξεχάσαμε!!!!!

VIVA USA!!! shot.gif

P.S.το πολύ άραγμα βλάπτει τις λειτουργίες του εγκεφάλου...να θυμηθώ να βρω δουλειά
ashton
Aπορία...
Έχω στο ρόστερ τους Tommy Dobbins (Μακεδονικός) και Lance Williams (ΑΕΛ). Το σύστημα τους βγάζει με μηδενική παρουσία στα 2 ματς.
όμως...

7 DOBBINS Antony 29 10/14 71% 8/23 34% 1/8 12% 0 3 10 0 13 4 9 2 4 1 1 0.237 75:58 2

18 WILLIAMS Lans 15 1/3 33% 7/14 50% 0/0 0 4 6 1 4 2 3 2 0 0 0 0.252 43:40 2

Κάτι δεν θα έπρεπε να είχαν πάρει αυτοί οι δυο και να μου έχουν προσφέρει στα 2 ματσάκια ???
dizzy_fingers
To ίδιο πρόβλημα με τον Suspect....
Πήρατε τους παίχτες όταν ο Γαλάνης τους είχε με άλλο όνομα με αποτέλεσμα, τώρα να είναι σαν διαφορετικοί παίχτες (με μηδενική παρουσία).

Για παράδειγμα εσύ έχεις τους:
DOBBINS Tommy και WILLIAMS Lance

Αν κοιτάξεις εδώ κι εδώ όμως θα δεις ότι τα ονόματά τους είναι πια:
DOBBINS Antony και WILLIAMS Lans

Τους είχα αλλάξει τα ονόματα και στις ομάδες θυμάμαι, αλλά μερικοί (όπως στην περίπτωσή σου και του γρηγόρη) μπορεί να ξεφύγανε.
Οπότε καλό είναι να ελέγξετε την ορθότητα των ονομάτων των παιχτών σας (όσοι συμμετείχατε μετά την πρώτη αγωνιστική δε νομίζω να είναι απαραίτητο).
Αν έχουν 0 συμμετοχή ή σκορ τότε θα συμβαίνει κάτι τέτοιο.


Ashton σε διορθώνω τώρα.
liolias
QUOTE(Dromeas7 @ Oct 21 2006, 02:27 AM) *
Σωστά!!!!!!Πως και μου διέφυγε...Μάλλον αυτό το Fantasy League είναι και ο λόγος που μείωσε τα ποστ του...Παραγίναμε Ευρωπαίοι σε αυτό το φόρουμ μου φαίνεται...Για να πιούμε καμιά κόκα-κόλα να θυμηθούμε το American dream που μάλλον ξεχάσαμε!!!!!

VIVA USA!!! shot.gif

P.S.το πολύ άραγμα βλάπτει τις λειτουργίες του εγκεφάλου...να θυμηθώ να βρω δουλειά


Οι αμερικανοι δεν πινουν κυριως pepsi??
dizzy_fingers
Liolia, δε συμμαζεύεις λίγο τον αριθμό των off topic ποστ σου?

Έκανες 53 ποστ σήμερα και η συντριπτική πλειοψηφία τους είναι ασήμαντα σχόλια της μίας σειράς.
Τέτοια κάνουμε όλοι, αλλά όχι σε τέτοια ποσότητα κι όχι σε τέτοιο ποσοστό.

Ελπίζω να μην το κάνεις για να αυξήσεις τον αριθμό των ποστ σου...αν αντιληφθώ κάτι τέτοιο θα σου μηδενίσω το post count.
liolias
Γιατι να το κανω για να αυξησω τον αριθμο των ποστ??Λεφτα θα κερδισω??
mikri prasini ollandeza
μα ναι ρε dizzy...τι έχουμε να κερδίσουμε???Απλά κάνουμε ποστ(λιγάαααακι off topic) για να ξεχαστούμε από την καθημερινότητα, για να, για να...Μα δε νομίζω ότι το κάνει για να αυξήσει ποστς γιατί απλά...το φόρουμ είναι για να μιλάμε...Το παίζω δικηγόρος?Απλά, παρατηρήσεις που έχεις κάνει σε άλλα τόπικ για το χαβαλέ, αντιστοιχούνε και σε μένα, και πρέπει να πάρω κάποια θέση...!
dizzy_fingers
Μιας και αποφάσισες να τοποθετηθείς στο θέμα, να μεταφέρω την παρατήρηση του λιόλια και σε σένα, αφού όπως παραδέχεσαι κάνεις κι εσύ αρκετά τέτοια ποστ.

Καταλάβετε ότι σε όλα υπάρχει ένα μέτρο.
Χαβαλέ κάνουμε όλοι και μικρά και μονολεκτικά ποστ γράφουμε και δεν επιχειρηματολογούμε πάντα.
Αλλά όταν πλέον:
1) Αυτού του είδους τα ποστ αντιστοιχούν στο μεγαλύτερο ποσοστό των συνολικών μηνυμάτων μας.
2) Κάνουμε ασυνήθιστα μεγάλο αριθμό ποστ ανά ημέρα για αρκετό καιρό (αν όλα είναι ποιοτικά, ασφαλώς δεν τρέχει τίποτα αλλά...μην κοροϊδευόμαστε τώρα, στις περιπτώσεις που αναφέρομαι τα 9 στα 10 είναι του στυλ "συμφωνώ","διαφωνώ", "ναι δίκιο έχεις!" και τέτοια συναφή).

(και το πιο σημαντικό: )

3) Όταν αυτά γίνονται στις αμιγώς μπασκετικές κατηγορίες ή σε αυτές που αφορούν το φόρουμ, τότε τα πράγματα ξεφεύγουν από τον έλεγχο.


Καταλάβετε ότι δεν είστε σε chat room, αλλά σε φόρουμ.

Αν μάλιστα θέλετε να ξεφύγετε κάντε το στο off topic. Εκεί δε σας έχω πει τίποτα ποτέ.
Μη γεμίζετε όμως τα τόπικ με αχρείαστα ποστ και μην αποπροσανατολίζετε τις συζητήσεις με off topic ποστ.

Εδώ τελειώνει η κουβέντα μας επί του θέματος.
Ότι άλλο θέλετε να συζητήσετε, στείλτε μου πμ.


ON TOPIC: Ashton, είσαι έτοιμος. wink.gif
mikri prasini ollandeza
(ναι...τότε όμως μην μας έκανες ρεζίλι μπροστά σε τόσο φόρουμ...παρατηρήσεις γίνονται και με πμ...Φιλικά πάντα...)
dizzy_fingers
Δεν έκανα κανέναν ρεζίλι.
Ο καθένας κάνει τις πράξεις του και αναλόγως κρίνεται. Όπως κρίνεσαι εσύ, έτσι κρίνομαι κι εγώ.

Η παρατήρηση που έγινε με αφορμή τον liolia, είχε κι άλλους αποδέκτες όπως κατάλαβες και η ίδια.

Επειδή όμως είναι παρατήρηση δεν αξίζει περισσότερης (off topic) συζήτησης.
Το είπα, διαβάσατε, κανονίζουμε όλοι την πορεία μας.
liolias
Παιδια ας το κλεισουμε εδω το θεμα.Το τοπικ εχει τιτλο: Α1 Fantasy League: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
morfi
QUOTE(Dromeas7 @ Oct 21 2006, 02:12 AM) *
Ο μορφή γιατί δεν έκανε ομάδα???
Μήπως εφτιαξε με άλλο account για να μην τον γρουσουζέψουμε??

Μορφή οεο που είσαι?


QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 21 2006, 02:14 AM) *
Περιμένει το BasketForum NBA Only USAers Fantasy League tongue.gif biggrin.gif.


QUOTE(Dromeas7 @ Oct 21 2006, 02:27 AM) *
Σωστά!!!!!!Πως και μου διέφυγε...Μάλλον αυτό το Fantasy League είναι και ο λόγος που μείωσε τα ποστ του...Παραγίναμε Ευρωπαίοι σε αυτό το φόρουμ μου φαίνεται...Για να πιούμε καμιά κόκα-κόλα να θυμηθούμε το American dream που μάλλον ξεχάσαμε!!!!!

VIVA USA!!! shot.gif

P.S.το πολύ άραγμα βλάπτει τις λειτουργίες του εγκεφάλου...να θυμηθώ να βρω δουλειά

Εχω και ζωη παιδες... οσο για το viva usa... ειμαι περηφανος που ειμαι ελληνας...

QUOTE(liolias @ Oct 21 2006, 02:38 AM) *
Οι αμερικανοι δεν πινουν κυριως pepsi??

Δεν ξερω.. μαλλον κοκα κολα...

QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 21 2006, 02:42 AM) *
Liolia, δε συμμαζεύεις λίγο τον αριθμό των off topic ποστ σου?

Έκανες 53 ποστ σήμερα και η συντριπτική πλειοψηφία τους είναι ασήμαντα σχόλια της μίας σειράς.
Τέτοια κάνουμε όλοι, αλλά όχι σε τέτοια ποσότητα κι όχι σε τέτοιο ποσοστό.

Ελπίζω να μην το κάνεις για να αυξήσεις τον αριθμό των ποστ σου...αν αντιληφθώ κάτι τέτοιο θα σου μηδενίσω το post count.

Ε τωρα ρε σεις δεν ειναι αυτος λογος για να τσακωθειτε... πανω κατω ολοι κανουμε οφτοπικ ποστ καθε τοσο... μην χαλασουμε το καλο κλιμα που εχει το φορουμ... δεν ειναι και ο μονος που κανει οφτοπικ... και αυτο με τον αριθμο των ποστ... καλα ειπε... δεν θα βγαλει και λεφτα απο αυτο (αν και θα ηταν καλο σπυρο να δινεται ενα χρηματικο ποσο στους δεκα πρωτους για να εχουνε και αυτοι ενα κινητρο για να συνεχισουν να γραφουν 69.gif ). Ο liolias ειναι φοβερος και εχει λαμπρο μελλον στο φορουμ. Ε και στην τελικη ειναι πιο μικρος απο εμας και ειναι φυσιολογικο να εχει εναν ενθουσιασμο (θυμησου την νικολετα οπως και την μικρη πρασινη ολλανδεζα). Αυτοι ειναι το μελλον του φορουμ... οταν εμεις θα πεθανουμε (δηλαδη εσεις, γιατι εγω θα ζησω αν οχι αιωνια σιγουρα παντως ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ! ), αυτοι θα κινουν τα νηματα του φορουμ. Οταν εμεις θα πεθανουμε αυτοι θα τρωνε κολυβα και θα κανουν ποστ εις μνημη μας.

QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Oct 21 2006, 03:28 AM) *
(ναι...τότε όμως μην μας έκανες ρεζίλι μπροστά σε τόσο φόρουμ...παρατηρήσεις γίνονται και με πμ...Φιλικά πάντα...)

E σιγα και εσυ... δεν ειπε και οτι παλια ησουνα αντρας... tongue.gif
reth1
Ερώτηση νέου (ψάρακα κοινώς...): Είναι δυνατόν ένας παίκτης (με συμμετοχή στον αγώνα) να έχει βαθμολογία 0;

NIKOLAIDIS Prodro
dizzy_fingers
Ναι, και για να είμαστε συγκεκριμένοι, εννοείς το σκορ.
Η αξία του δε μπορεί να πέσει ποτέ κάτω από τα 5 credits.

Πάντως είναι καλή ερώτηση γιατί μας δίνεται η ευκαιρία να εφαρμόσουμε τον τύπο και να δούμε πως δουλεύει (γιατί νιώθω σαν καθηγητής φυσικής κατεύθυνσης τώρα? tongue.gif).

Ο τύπος είναι:
Σκορ= (πόντοι+αμυντικά ριμπάουντ+επιθετικά ριμπ.+ασίστ+κλεψίματα+κοψίματα+κερδισμένα φάουλ)-(χαμένα σουτ+λάθη+φάουλ)

Αν αντικαταστήσουμε τα στατιστικά του τελευταίου του αγώνα θα έχουμε:
Σκορ=(7+0+1+1+1+0+1)-(6+0+5)=11-11=0
smile.gif
Anaz
Δεν πηγαμε καλα σημερα!Ας όψεται ο Μουλα που ΠΑΤΩΣΕ καταγραφοντας (μαλλον την χειροτερη ως τωρα) αρνητικη βαθμολογια.. 68.gif
dizzy_fingers
Xμ..εγώ περιμένω καλά πράγματα.
Αλλά πρέπει να δούμε πρώτα τί κάνουν και οι υπόλοιποι...
Ελπίζω να πλασαριστώ στη 10άδα έστω, σε γενική βαθμολογία και αγωνιστικής smile.gif.
Anaz
Ερωτηση: Οταν ενας παιχτης παιρνει αρνητικη βαθμολογια τί γίνεται με το 10%?? Δεν το παιρνει καθόλου φανταζομαι..?
dizzy_fingers
Ακριβώς.
Αλίμονο αν ο παίχτης με κακή εμφάνιση έπαιρνε "πριμ" για την αυτήν του biggrin.gif.

Η 3η αγωνιστική θα περαστεί μόλις βγάλει ο Γαλάνης και το ΑΕΛ-ΠΑΟΚ wink.gif.
liolias
Εχω μια απορια γιατι ενω στην 1 αγωνιστικη ημουν 22ος και στην 2 ημουν 9ος στο Overall με εχει με βελακι προς τα κατω?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.