Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Fantasy League: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
suspect
ρε Σπυρο επειδη εχω μπερδευτει με 985472 τοπιξ και 9028975387 φορουμ, μηπως ειναι εφικτο να γινει ενα τοπικ ΜΟΝΟ με τις βαθμολογιες των ομαδων/μελων ωστε να ξερουμε πως παμε;
dizzy_fingers
Αυτό δε σου κάνει? (υπόψιν, τα σημερινά παιχνίδια δεν έχουν περαστεί ακόμα)

Ά ρε Γρηγόρη, θα μου παραπονιέται ο Alexmei ότι του φωνάζω άδικα και θα έχει δίκιο....
dizzy_fingers
Και...τα σκορ υπολογίστηκαν, η πρώτη κατάταξη είναι γεγονός όπως και ο πρωταθλητής της πρώτης αγωνιστικής.

Ο geosider (τί ρώταγες αγόρι μου για τα fantasy league της Ευρωλίγκας? μείνε εδώ που είσαι πρώτος! biggrin.gif ) με την ομάδα του astrapi είναι στην πρώτη θέση με 126 πόντους.

Στις τελευταίες θέσεις υπάρχουν αρκετοί οι οποίοι δε συμπλήρωσαν 10άδα για την αγωνιστική και πήραν 0 βαθμούς.
Ακριβώς από πάνω ακολουθεί...ο anaz tongue.gif.

Στους άσσους, ο Καστλ παρά την ήττα της ομάδας του έκανε μία καλή εμφάνιση αφού πέτυχε σκορ 24 και είναι ο πιο ακριβός με 82,8
Στους περιφερειακούς ο Άκερ ηγείται με 29.7 και...
στους ψηλούς ο Μπλάγκοτα Σέκουλιτς έσπασε τα κοντέρ με ένα αστρονομικό σκορ 37,40!
Δεδομένου ότι η αξία του είναι σχετικά χαμηλή καθώς λόγω του 15% δε μεταβλήθηκε πολύ, ίσως να αξίζει της προσοχής σας...



==========



Παίδες, είχατε πολλούς "κόκκινους" (πτώση στην αξία τους) παίχτες στην ομάδα σας?
Εμένα οι 8 στους 10 έχουν πτωτική πορεία της τάξης των 50 περίπου βαθμών blink.gif....πάω να κάνω τις αλλαγές μου.
suspect
μια χαρα, ευχαριστω!

βεβαια δεν καταλαβα που ακριβως ειναι το λινκ αλλα δεν πειραζει.

θα σου το ξαναζητησω

tongue.gif
dizzy_fingers
Στο παιχνίδι έχεις μπει ποτέ βρε?tongue.gif

Στην κεντρική του οθόνη έχεις 3 επιλογές.
- Διαχείριση ομάδας
- Βαθμολογίες ομάδων
- Παίχτες,στατιστικά...
Το δεύτερο είναι αυτό που θέλεις.
suspect
εισαι γιγαντας αγορι μου!

ευχαριστω!

το suspect team ξεκινησε απο την 27 θεση για να ριξει σταχτη στα ματια των αντιπαλων κοουτσων.

ρε tsops, που εισαι εκει στον πατο, δεν σε βλεπω ρε φιλε....
sarounas
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 12 2006, 11:51 PM) *
Παίδες, είχατε πολλούς "κόκκινους" (πτώση στην αξία τους) παίχτες στην ομάδα σας?
Εμένα οι 8 στους 10 έχουν πτωτική πορεία της τάξης των 50 περίπου βαθμών blink.gif....πάω να κάνω τις αλλαγές μου.


άστα κατά διαόλου πήγα και εγώ, 4 από τους 10 πάικτες μου έχουν πτωτική πορεία ενώ και ο Πεδουλάκης γιατί δεν τον έβαλε λίγο τον Πάτερσον τί τον πήρε τότε;γκρρ
γενικά πάντως βλέπω ότι όλοι ψιλοχάλια πήγαμε...
Σπύρο που πας αγόρι μου; εδώ την άλλη βδομάδα είναι η αγωνιστική τώρα θα πας να αλλάξεις παίκτες; blink.gif
εγώ πάντως θα αλλάζω το προηγούμενο βράδυ tongue.gif
Dromeas7
Ευτυχώς που εχω και τον Delk και έσωσα τα προσχήματα!!!!

3 ερωτήσεις έχω:

Ο Flecher δεν έχει βαθμπλογηθεί γιατι?
Γιατί έχω μόνο 3 επιτρεπόμενες αλλαγές?
Ο Σοφο γιατί είναι αρνητικός καλα στατιστικά δεν είχε?
dizzy_fingers
Γιατί βρίσκομαι σε αυτόν τον πλανήτη...τί κάνω σε αυτή τη ζωή?
Σε αυτά τα ερωτήματα δε μπορεί να μου απαντήσει κανείς.

Στα δικά σου, ευτυχώς μπορείς να βρεις τις απαντήσεις εδώ biggrin.gif.

Επίσης, αν βλέπετε τίποτα περίεργα λάθη, λανθασμένα στατιστικά τώρα είναι γιατί πειράζω τη βάση δεδομένων...βελτιώνω κάποια πράγματα wink.gif.
Οπότε μην ανησυχείτε (για παράδειγμα, η απορία σου Θανάση για τον Φλέτσερ...θα τον πέτυχες όσο θα έκανα κάποια ταρζανιά biggrin.gif).
leonkalf
Συνέχισε την καλή δουλειά Σπύρο...

Well done 41.gif
suspect
Ναι Σπυρο.
Συνεχισε την καλη δουλεια.

Κλειστο

tongue.gif tongue.gif tongue.gif
nash
Λοιπόν να κάνω μια ερώτηση:

Αν τώρα εγώ κάνω τις 3 αλλαγές, και μετά πριν ξεκινησει η 2η αγωνιστική το μετανιώσω, μπορώ να πατήσω Reset, να επανέλθει το ρόστερ όπως ήταν μετά την λήξη τις 1ης αγωνιστικής και να κάνω από την αρχή τις 3 αλλαγές??
leonkalf
Πολύ καλή ερώτηση!
thrylos7
Nαι, μπορείς. Γι' αυτό είναι το Reset.. Αλλά δεν το λένε οι οδηγίες;

QUOTE
γιατί δεν τον έβαλε λίγο τον Πάτερσον τί τον πήρε τότε;γκρρ

Κλασικό σχόλιο διαγωνιζομένου... tongue.gif Έχουμε να το πούμε αυτό όλοι μας πολλές φορές μέσα στη χρονιά...

Οι 3 πρώτοι περιφερειακοί του Ολυμπιακού είναι... biggrin.gif
geosider
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 12 2006, 11:51 PM) *
Και...τα σκορ υπολογίστηκαν, η πρώτη κατάταξη είναι γεγονός όπως και ο πρωταθλητής της πρώτης αγωνιστικής.

Ο geosider (τί ρώταγες αγόρι μου για τα fantasy league της Ευρωλίγκας? μείνε εδώ που είσαι πρώτος! biggrin.gif ) με την ομάδα του astrapi είναι στην πρώτη θέση με 126 πόντους.

χαχαχα, είναι να γελά και να απορεί κανείς tongue.gif

και sarounas, φάε σκόνη παιδάκι μου blech.gif μπράβο Πεδουλάκη, συνέχισε έτσι tongue.gif
nash
QUOTE(thrylos7 @ Oct 13 2006, 12:30 PM) *
Nαι, μπορείς. Γι' αυτό είναι το Reset.. Αλλά δεν το λένε οι οδηγίες;

Απλά ήθελα να σιγουρευτώ για να μην κάνω καμιά μ@λ@κ!@...

QUOTE
μπράβο Πεδουλάκη, συνέχισε έτσι

Πάντως είναι ρίσκο να παίρνεις παίκτες από ομάδες του Πεδουλάκη σε τέτοια παιχνίδια. Δεν είναι και ο πιο προβλέψιμος προπονητής στο κοουτσάρισμα...
liolias
Αν και δεν πηγα και πολυ καλα θα ανακαμψω και θα χτυπησω κορυφη!
Pierce
φιλτατε dizzy γιατι δε βαθμολογηθηκα στην πρωτη αγωνιστικη και εχω 0 βαθμους?
liolias
Μηπως δεν συμπληρωσες 10αδα?
Pierce
οντως εχω 9 παιχτες ομως λεει οτι δε χρειαζεται να συμπληρωσεις 10αδα
liolias
Αυτο ειναι μαλλον.Νομιζω οτι πρεπει να εχεις 10 παιχτες στο ροστερ.
Warrior
QUOTE
Αν δε συμπληρώσετε 10άδα, τότε δεν παίζετε στην αγωνιστική και παίρνετε 0 βαθμούς.


To λεει βρε pierce21....ενω το ειχαμε αναφερει και σε προηγουμενες σελιδες.

Ισως επρεπε να το τονισουμε περισσοτερο,αφου απο οτι φαινεται...πολυ κοσμος δεν το καταλαβε. 39.gif
sarounas
QUOTE(geosider @ Oct 13 2006, 12:40 PM) *
χαχαχα, είναι να γελά και να απορεί κανείς tongue.gif

και sarounas, φάε σκόνη παιδάκι μου blech.gif μπράβο Πεδουλάκη, συνέχισε έτσι tongue.gif

α, ώστε με προκαλείς 19.gif
καλά θα τα πούμε στην συνέχεια, κέρδισες μια μάχη όχι και τον πόλεμο όμως wink.gif
nash
Επειδή πρωτη φορά παίζω παιχνίδι Fanatasy έχω άλλη μια απορία

Οι βαθμολογίες κάθε παίκτη πως βγαίνει? Προστίθεται αθροιστικά η κάθε αγωνιστική ή βγαίνει ο μέσος όρος όλων των αγωνιστικών???
dizzy_fingers
Το σκορ ή η αξία του παίχτη λες?

Το σκορ βγαίνει από τον τύπο + το πριμ 10% αν κερδίσει η ομάδα του.

Η αξία βγαίνει αν πολλαπλασιάσουμε τον μέσο όρο των σκορ του παίχτη επί 4,5. Επίσης, η αξία του δε μπορεί να μεταβληθεί πάνω από 15%, οπότε έτσι εξηγείται αν δε βλέπεις καθαρά το "*4,5" σε μερικούς παίχτες.
mikri prasini ollandeza
(Να'σαι καλά Anaz!!Χάρις σε εσένα δεν βγήκα τελευταια...Ευχαριστώ πολύ!το εκτιμώ!)
nash
QUOTE(nash @ Oct 14 2006, 11:24 AM) *
Επειδή πρωτη φορά παίζω παιχνίδι Fanatasy έχω άλλη μια απορία

Οι βαθμολογίες κάθε παίκτη πως βγαίνει? Προστίθεται αθροιστικά η κάθε αγωνιστική ή βγαίνει ο μέσος όρος όλων των αγωνιστικών???

Sorry,λάθος διατύπωση.

Η βαθμολογία κάθε ομάδας ήθελα να πω.
thrylos7
Αθροιστικά... έχουμε κούρσα...

(στο overplay είναι με μέσο όρο.)
Pierce
QUOTE(Warrior @ Oct 13 2006, 10:38 PM) *
To λεει βρε pierce21....ενω το ειχαμε αναφερει και σε προηγουμενες σελιδες.

Ισως επρεπε να το τονισουμε περισσοτερο,αφου απο οτι φαινεται...πολυ κοσμος δεν το καταλαβε. 39.gif


ειχα μεινει στη δοκιμαστικη περιοδο . δεν πειραζει θα επιστρεψω δημητριος shot.gif λολ
Warrior
Προσοχη!!

Οποιος εχει παιξει την 1η αγωνιστικη...και κανει αλλαγη στο ροστερ του,μην πατησει το reset μεχρι να
ξεκαθαρισουμε κατι.

Γενικα αποφυγετε να κανετε reset...
geosider
QUOTE(Warrior @ Oct 15 2006, 11:41 AM) *
Προσοχη!!

Οποιος εχει παιξει την 1η αγωνιστικη...και κανει αλλαγη στο ροστερ του,μην πατησει το reset μεχρι να
ξεκαθαρισουμε κατι.

Γενικα αποφυγετε να κανετε reset...

Ωχ, τι τρέχει εγώ έχω κάνει τουλάχιστον 5 φορές reset!
dizzy_fingers
Τίποτα για εσάς biggrin.gif.

Αυτό που είπε ο Warrior πηγαίνει μόνο στην basket4 καθώς οι δύο τους έχουν το ίδιο όνομα στις ομάδες τους με αποτέλεσμα να προκαλείται ένα πρόβλημα με το reset.

Αν παρόλα αυτά συναντήσετε κάποιο πρόβλημα, πείτε το μου.
Έχω backup με τα δεδομένα και θα ανεβάσω ότι λείπει.
Warrior
Nαι παιδια...ακυρος ο συναγερμος!! biggrin.gif

Ειπα να σας προστατεψω( rolleyes.gif ) γιατι εμενα μου εβγαλε προβλημα...

"Φωτια και λαβρα" στην basket4 που μου αντεγραψε το ονομα!! ninja.gif 19.gif
tongue.gif
liolias
Αντε να ετοιμαζομαστε για την δευτερη αγωνιστικη και φυσικα για τις μεγαλες ανατροπες! tongue.gif
geosider
QUOTE(liolias @ Oct 15 2006, 09:19 PM) *
Αντε να ετοιμαζομαστε για την δευτερη αγωνιστικη και φυσικα για τις μεγαλες ανατροπες! tongue.gif

χεχεχε, μόλις έφτιαξα και πάλι την φοβερή ομαδάρα μου που θα σκίσει και πάλι biggrin.gif
πήρα μεγάλο ρίσκο όμως, έκανα κάτι φοβερές αλλαγές που αν πιάσουν θα με ψάχνετε με κιάλια, αν δεν πιάσουν θα τρέχω να κρυφτώ sad.gif
Air Kef
Καλά μιλάς σοβαρά τώρα;;;

Εγώ επίτηδες τους άφησα 8,νομιζα ότι δεν ήταν απαραιτητη η συμπληρωση 10άδας..
Anaz
Tραγικη αποτυχια!!2 επιλογες στο τελος δε, με κατεστρεψαν τελειως!! Αγαδακο,Πριντεζη αντι Κομματου,Σεκουλιτς!! (οι μεν σκορ 8, οι δε 70..!!) hammer.gif
Κ τωρα που χασαμε κ του κοσμου τα credits που λεφτα για μεταγγραφες.. Δε πειραζει εχουμε πιστη στην ομαδα!Το κλιμα στα αποδυτηρια παραμενει αψογο κ το ηθικο μετα το κατσαδιασμα στους παιχτες εχει ανεβει κατακορυφα!! shot.gif

Η ιδανικη δεκαδα που θα μπορουσατε να ειχατε παρει:

HARALABIDIS Costas
LUKOVSKI Dragan
BELSER Corey
MARKSON Bryand
PERPEROGLOU Strat
KOLOKAS Markos
SEKULIC Blagota
JAVTOKAS Robertas
DJIKANOVIC Savo
ZIZIC Antrija

Συνολικα credits: 497 - Συνολικο σκορ: 217.9
Live strong
Μεγαλώνει η διαφήμιση του basket forum. 69.gif
Μία καθόλου ευκαταφρόνητη διαφήμιση έχει σήμερα η εφημερίδα basket news για το fantasy league και το basket forum. w00t.gif
Άντε Σπύρο, εύχομαι και ολοσέλιδη!!!! 41.gif
Έχεις κάνει τέλεια δουλειά!!!!! 77.gif
leonkalf
Οι αλλαγές θα "κλειδώσουν" σήμερα πριν το ματς της Αεκ?
Ή θα μπορούμε να κάνουμε και αύριο?
Warrior
Αφου εχει αγωνα σημερα...δεν γινεται να μην κλειδωσουν οι αλλαγες.

Λιγο πριν αρχισει ο αγωνας,θα κλειδωσουν τοσο το fantasy οσο και το overplaybet.

Με τον Απολλωνα θα ντεμπουταρει σημερα ο Σταρτσεβιτς(κατα πασα πιθανοτητα αφου περιμενουν να παρουν
το δελτιο του).Οσοι θελησουν να τον αγορασουν,θα ειναι αργοτερα διαθεσιμος αν τελικα ειναι ok.
dizzy_fingers
Τώρα μπορείτε να τον πάρετε τον Στάρτσεβιτς αν θέλετε smile.gif.

Η αγωνιστική κλειδώνει λίγα λεπτά πριν τις 5.

Καλά παιχνίδια!

QUOTE(Live_strong)
Άντε Σπύρο, εύχομαι και ολοσέλιδη!!!!
Έχεις κάνει τέλεια δουλειά!!!!!

Πέρα από το προφανές και κλισέ, αλλά συνάμα πέρα για πέρα αληθινό, ότι όλοι μαζί τα έχουμε καταφέρει και έχουμε φέρει το basketforum εδώ που είναι...στη συγκεκριμένη περίπτωση του Fantasy League, ένα πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ μεγάλο μερίδιο για την ανάπτυξη του παιχνιδιού ανήκει στον thrylo7, τον υπεύθυνο των ρόστερ wink.gif.

ΥΓ: Άγιος Φιλέρης...
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 17 2006, 02:21 PM) *
Τώρα μπορείτε να τον πάρετε τον Στάρτσεβιτς αν θέλετε smile.gif.

Η αγωνιστική κλειδώνει λίγα λεπτά πριν τις 5.

Καλά παιχνίδια!
Πέρα από το προφανές και κλισέ, αλλά συνάμα πέρα για πέρα αληθινό, ότι όλοι μαζί τα έχουμε καταφέρει και έχουμε φέρει το basketforum εδώ που είναι...στη συγκεκριμένη περίπτωση του Fantasy League, ένα πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ μεγάλο μερίδιο για την ανάπτυξη του παιχνιδιού ανήκει στον thrylo7, τον υπεύθυνο των ρόστερ wink.gif.

ΥΓ: Άγιος Φιλέρης...


Πάντα μετριόφρων ο Σπύρος!!!! rolleyes.gif smile.gif

Thryle 7 41.gif 77.gif
mikri prasini ollandeza
Ε μα λογικό είναι να βγαίνουν και στις εφημερίδες!!Έχει γίνει καταπληκτική δουλειά...!!!Μπράβο και από μένα...!!
liolias
Μπραβο παιδια! Αλλα ειχε μια παραληψη η εφημεριδα.Καμια αναφορα στην ομαδα Air-liolias που θα ειναι η πρωτη της 2ης αγωνιστικης icon_headbang.gif
christos
βγαλτε τα σκορ.. 38.gif
Warrior
Ποια σκορ??

Ενας αγωνας εγινε μολις....δεν εχει νοημα.
christos
ε αυτου του αγωνα.. rolleyes.gif
Να ρωτησω κατι..Οι οδηγιες του παιχνιδιου που ειναι???
Warrior
Για τις οδηγιες...

Eδώ

Θα βγουν οι βαθμολογιες αυριο που θα ολοκληρωθουν ολοι οι αγωνες.Σημερα εγινε μολις ενας αγωνας,αν
ειχαν γινει περισσοτεροi θα μπορουσαμε να βγαλουμε τις βαθμολογιες που θα ηταν ενδεικτικες...

Υπομονη μεχρι αυριο λοιπον! smile.gif

Υ.Γ:Αν θες να υπολογισεις τι σκορ εχει πιασει ενας παικτης σου(που αγωνιστηκε σημερα) μπορεις να πας στο
site του Γαλανη και να το υπολογισεις απο μονος σου πολυ ευκολα με βαση τον τυπο που δινεται στο
παραπανω λινκ. wink.gif
christos
QUOTE
Αν θες να υπολογισεις τι σκορ εχει πιασει ενας παικτης σου(που αγωνιστηκε σημερα) μπορεις να πας στο
site του Γαλανη και να το υπολογισεις απο μονος σου πολυ ευκολα με βαση τον τυπο που δινεται στο
παραπανω λινκ.
Το εκανα ηδη!! biggrin.gif

Οι οδηγιες που δινεις στο λινκ βρισκονται πουθενα στην σελιδα του παιχνιδιου??
thrylos7
Να 'στε καλά παιδιά!

Ότι και να λέμε πάντως, ο προγραμματισμός είναι πάντα το πιο δύσκολο κομμάτι... ξέρω πολύ καλά τι είναι...

QUOTE
Θα βγουν οι βαθμολογιες αυριο που θα ολοκληρωθουν ολοι οι αγωνες.Σημερα εγινε μολις ενας αγωνας

Θα μπορούσε να λειτουργήσει έτσι και κατασκοπεία.. οπότε καλύτερα όλα μαζί.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.