Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Fantasy League: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
thrylos7
Πράγματι, δεν το διευκρινίζουμε (κακώς) στις οδηγίες του παιχνιδιού. Η πλάκα είναι ότι όλοι μας έχουμε στο μυαλό μας ότι κανονικά κλείνει 1 ώρα πριν(όπως στην Ευρωλίγκα). Το έχουμε αφήσει και μισή ώρα πριν, το' χουμε αφήσει μέχρι και την έναρξη άλλες φορές. Άλλες πάλι φορές έκλεινε 1,5 ώρα πριν...

Οπότε να έχετε υπόψη σας ότι οι αλλαγές κλειδώνουν γύρω στη 1 ώρα πριν. Αν υπάρχει κάποιος σχετικός mod, μπορεί να κλείνει και στις 17:00, αλλά αυτό δε μπορούμε να το προκαθορίσουμε.
Anaz
Mιλάμε για πολυ πατο!! (και εδω)
Γενικα ομως δεν νομιζω να'χουμε μεγαλα σκορ..
dizzy_fingers
Δεν το ξεκαθαρίζουμε γιατί δε γνωρίζουμε τί θα γίνεται κάθε βδομάδα.
Επομένως, ότι λέει o thrylos wink.gif. Χονδρικά, μία ώρα πριν...
Gravedigger
Kserei kaneis giati dn epaikse o Mpouroushs?Pantws xalia auth h agwnistikh...Mono o N'Diaye me eswse... 77.gif
thrylos7
Aπ' ότι διάβασα, υπάρχει κάποιο θέμα με τη διοίκηση...

Δεν πρέπει να είχε οποιοδήποτε πρόβλημα τραυματισμού, καθώς συμμετείχε κανονικά στο ζέσταμα της ομάδας.
Gravedigger
Opote dn xreiazetai na ton dwsoume...Thanx pantws!
Air Kef
Ειναι να μην χτυπας το κεφάλι σου στον τοιχο οταν προτιμας Σακοτα(0) απο Μπάρλο(33);;
apkat
Με εχει καψει η εισοδος μου την δωδεκατη αγωνιστικη και δε χτυπαω τις πρωτες θεσεις.. tongue.gif Πλακα κανω βεβαια.Παντως το πιο ισχυρο μου χαρτη αγωνιστικες τωρα ειναι ο Ρομερο τον οποιο ειχα αγορασει με 48 αλλα απο την πρωτη στιγμη πιστευα οτι θα βγει και τελικα νατος..Επισης ειμαι παρα πολυ απογοητευμενος απο τον Αντερσον τον οποιο και αποχωριστηκα με βαρια καρδια την προηγουμενη αγωνιστικη λογω των αρνητικων σκορ που εβγαζε για να παρω ποιον;;;;Τον Σκεπανοβιτς..και αυτος αρνητικο σκορ σημερα.Τι κατασταση ειναι αυτη δηλαδη;;

Επισης θελω να καταγγειλω τους Χατζηβρετα Σισκαουσκας για την παντελη τους αδιαφορια στην προσπαθεια που κανω μιας και μου εβγαλαν ενα συνολο 7.70..Μηπως επιεδη ειμαι Ολυμπιακος;; sad.gif
Air Kef
Kι εσύ αγόρασες Σκεπάνοβιτς ακριβως πριν ματς με τον ΠΑΟ;;

Εμενα ο Σισκ μου έχει δώσει κατι καλα 30άρια!

Αντε να δουμε..
kostasvc15
Παιζει κανεις fantasy nba στο yahoo;
Gravedigger
To Paixnidi Olympiadas-Paniwniou dn 8a ginei authn thn ebdomada alla stis 24 Martiou logw eurwpaikwn ypoxrewsewn tou Paniwniou...Ti 8a ginei me ta scores twn paiktwn?8a proste8oun sto score ths ebdomadas otan ginei o agwnas?
thrylos7
Αυτό είναι μάλλον αδύνατο, καθώς θα έχουν προηγηθεί άλλες αγωνιστικές... οι αξίες των παικτών θ' αλλάξουν, αλλαγές παικτών θα γίνουν κτλ κτλ..

Μεγάλο πρόβλημα!

Σκεφτείτε και προτείνετε κάποια λύση. Προς το παρόν το προτιμότερο είναι να μην υπολογιστεί καν αυτό το ματς, αλλά αν μπορούμε, να βρούμε κάτι καλύτερο.
GR-HAMMER
ναι οντως ειναι κομματακι δυσκολο να υπολογιστουν οι ποντοι σε αυτο το ματς...
εχει γινει γνωστο ποτε θα γινει το παιχνιδι?
αμα ειναι σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα δηλαδη μεσοβδομαδα ισως αν δεν κανει κανενας αλλαγες να μπορουν να μετρηθουν τοτε οι ποντοι..
αν ειναι να γινει σε κενο του πρωταθληματος ομως(σε κανα μηνα) τοτε προτεινω αλλη λυση..
ολοι οι παιχτες των 2 ομαδων να δηλωθουν γι'αυτη την αγωνιστικη τραυματιες, για να ξερουν οι παιχτες να τουσ πουλησουν και να μη χαθουν τζαμπα ποντοι..
αυτη ειναι η δικη μου γνωμη...
περιμενω κι αλλες
jjc
Εγω λεω να παρουν οι παιχτες τον μ.ο. των σκορ. Δε με παιρνει και πολυ γτ εχω χατσον-ουινστον.
dizzy_fingers
Λίγο πιο πάνω γράφει ο gravedigger ότι ο αγώνας θα γίνει στις 24 Μαρτίου. Αλλά και δύο μέρες μετά να γινόταν, έχουμε να παραδόσουμε κι ένα άρθρο στην BasketWeek την Κυριακή βράδυ....επομένως η μόνη πιθανή λύση (μέχρι να βρούμε κάποια άλλη...διορία σήμερα το βράδυ, από αύριο ανακοινώνουμε τί θα πράξουμε) δείχνει το να μην υπολογίσουμε καθόλου αυτό το ματς.

QUOTE
ολοι οι παιχτες των 2 ομαδων να δηλωθουν γι'αυτη την αγωνιστικη τραυματιες, για να ξερουν οι παιχτες να τουσ πουλησουν και να μη χαθουν τζαμπα ποντοι..

Αυτή είναι καλή ιδέα..για να ενημερωθεί ο κόσμος και να μην την πατήσει wink.gif.
Αλλά αυτή τη στιγμή σπάω το κεφάλι μου να βρω κάποιον τρόπο για να μη χρειαστεί να γίνει αυτό χωρίς να αλλοιωθούν οι βαθμολογίες 39.gif...
Anaz
Στις 24 μαρτιου ειναι προγραμματισμενο το Ολυμπιαδα-Ολυμπια λαρισας. Θα μεταφερθει δηλαδη και εκεινο το ματς??
Gravedigger
Megalo mperdema....Egw eixa N'Diaye k ton edwsa gia ton Hudson k exw k ton Winston...Opote dn me pairnei na to afhsw etsi...Dnkserw gia to Olympia-Olympiada pantws gia to Olympiada-Paniwnios diabasa oti 8a ginei stis 24 Martiou...
thrylos7
QUOTE
Στις 24 μαρτιου ειναι προγραμματισμενο το Ολυμπιαδα-Ολυμπια λαρισας. Θα μεταφερθει δηλαδη και εκεινο το ματς??


Mη μας λες τέτοια... Αμάν αμάν! ohmy.gif
Air Kef
Ρε πάτε καλα,Ολυμπιαδα-Ολυμπια εχουν παιξει εδω και δυο βδομαδες..
Gravedigger
Kala leei!Pou zoume???? icon_drunk.gif
Anaz
Πωπω μπερδευτηκα!24 Φλεβαρη ηταν αυτο το ματς! Για τις 24 μαρτιου ευτυχως δεν εχει προγραμματιστει τελικα ματς!Η αγωνιστικη θα γίνει Τεταρτη 28.
kostasvc15
Ρε παιδια ειχα τον Σασα Μαρκοβιτς στην ομαδα μου με αξια 30 κρεντιτς και χωρις να κανει καμια καλη εμφανιση η αξια του ανεβηκε στα 60 κρεντιτς.Πως εγινε αυτο;
Gravedigger
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 8 2007, 07:36 PM) *
Ρε παιδια ειχα τον Σασα Μαρκοβιτς στην ομαδα μου με αξια 30 κρεντιτς και χωρις να κανει καμια καλη εμφανιση η αξια του ανεβηκε στα 60 κρεντιτς.Πως εγινε αυτο;

Dn eprepe na to peis!!! tongue.gif
GR-HAMMER
QUOTE(Gravedigger @ Mar 8 2007, 10:50 PM) *
Dn eprepe na to peis!!! tongue.gif


ναι οντως ουτε εγω θα το ελεγα..
0αχο0χα0αοχ0ο
Gravedigger
Ekana thn omada mou anw katw me ton agwna Olympiadas-Paniwniou....K twra exw 51 credits pou perisseuoun k dn kserw ti na ta kanw...! blink.gif
Air Kef
Κρατα τα ρε συ..Εγω ειχα πουλησει τον Ουολς πριν απο ενα ματς και μου ειχαν μεινει καμια 50αρια..Μετα τον ξαναπήρα!
thrylos7
Έλα ρε παραπονιέστε... Ευκαιρία για μένα να θυμηθώ τις χρυσές εποχές με τα 80 και 90 ανεκμετάλλευτα credits....

Πάνε (σχεδόν) όλοι οι ψηλοί... Μόνο ο Μάρκοβιτς - Θεοδωρακάκης έμεινε... biggrin.gif

(είναι άλλο ένα πρόβλημα με τη διαφορετική ονομασία, θα λυθεί πιστεύω)
Gravedigger
Etsi lew k egw...Na ta krathsw k na parw tous paiktes mou pisw thn allh agwnistikh.Alla kati mou leei oti auth pou erxetai 8a einai xalia...!
thrylos7
Τελικά ο νόμος του Μέρφι ισχύει... (το διαπίστωσα κι απ' την ανάποδη, για πρώτη φορά ίσως)

Κατά τ' άλλα, πρέπει να κάνουμε ειδικό ρεπορτάζ για το ποιους θα ξεκουράζει ο Γκέρσον κάθε φορά...
dizzy_fingers
Ξέρει κανείς γιατί στα A1 results δεν έχει περαστεί το ΑΕΛ-ΠΑΟ? ohmy.gif

Αν παραμείνει έτσι, είναι πολύ πιθανό να μην υπολογιστούν 2 ματς αντί για το αναμενόμενο 1 40.gif....
thrylos7
Έχουν υπάρξει κι άλλα παιχνίδια στη διάρκεια της σεζόν όπου δεν υπήρχε σύνδεση και έβγαλαν τα στατιστικά αργότερα, οπότε πιστεύω (κι ελπίζω) ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας...
dizzy_fingers
Το ξέρω αυτό, απλά τώρα έβλεπα ένα "No int. connection", κάτι που δεν είχα ξαναδει στο παρελθόν και ανυσήχησα....

...χωρίς λόγο όμως καθώς τώρα είναι οκ.

Ξεκινάω τον υπολογισμό.
dizzy_fingers
Έτοιμο το fantasy.

Πάλι 200άρια βλέπω στην κορυφή 41.gif.
thrylos7
Εξαιρετική μάχη στην κορυφή! 41.gif
losers can win
to fantasy league συνεχίζεται και για τα play-off ;
Gravedigger
Τώρα μπορούμε να πάρουμε πίσω τους παίκτες του Πανιωνίου έτσι???Μπράβο στους πρώτους!Πολύ καλά scores!Εγώ πήγα μέτρια...! wink.gif
dizzy_fingers
Ναι, μπορείτε να τους πάρετε smile.gif.

losers_can_win, όχι το παιχνίδι δε συνεχίζεται και στα playoffs.
kostasvc15
QUOTE(Gravedigger @ Mar 8 2007, 08:50 PM) *
Dn eprepe na to peis!!! tongue.gif



QUOTE(GR-HAMMER @ Mar 9 2007, 01:39 PM) *
ναι οντως ουτε εγω θα το ελεγα..
0αχο0χα0αοχ0ο

Γιατι δεν επρεπε;;;Εγω τον πουλησα καλα δεν εκανα;'Φοβηθηκα' μην ξαναπεσει η αξια του.Ειμαι καινουργιος και δεν τα πολυξερω τα κολπα.Απαντηστε please!
harris
Εδωσα Νάγκις και ΣεΪμπούτις, αλλά ξέχασα να τους αντικαταστήσω... Οπότε δεν βαθμολογήθηκα αυτή την αγωνιστική. Καλά να πάθω. Εχασα και την πέμπτη θέση... πφφ...
kostasvc15
QUOTE(harris @ Mar 11 2007, 09:12 PM) *
Εδωσα Νάγκις και ΣεΪμπούτις, αλλά ξέχασα να τους αντικαταστήσω... Οπότε δεν βαθμολογήθηκα αυτή την αγωνιστική. Καλά να πάθω. Εχασα και την πέμπτη θέση... πφφ...

Και εγω παρομοια βλακεια εκανα.Με 8 παιχτες μαζεψα 108 βαθμους
Gravedigger
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 11 2007, 09:04 PM) *
Γιατι δεν επρεπε;;;Εγω τον πουλησα καλα δεν εκανα;'Φοβηθηκα' μην ξαναπεσει η αξια του.Ειμαι καινουργιος και δεν τα πολυξερω τα κολπα.Απαντηστε please!

K egw prwth fora paizw alla siga siga ma8ainw!Dn eprepe na to peis mhpws erixnan thn aksia tou pali!Kala ekanes k ton poulhses! wink.gif

QUOTE(kostasvc15 @ Mar 12 2007, 12:21 AM) *
Και εγω παρομοια βλακεια εκανα.Με 8 παιχτες μαζεψα 108 βαθμους

Egw me 7 paiktes mazepsa 157!Alla oi alloi 3 htan Montgomery,Siskauskas k Pasalic pou ebgalan oloi mazi 5.5... sad.gif
Air Kef
Κατηγορω τον Γαλανη γιατι εφαγαν του Γιαννουλη μια ασσιστ!!!Ουουουου!!!Ου ρε!!

Μια εκανε στο α ημιχρονο στον Σκειλς που καρφωσε και μια προς το τελος στον Καλαιτζη που εκοψε στην μπαλα και εκανε λει απ.2 ασσιστ ο Γιαν γιαν και του εχουν βαλει 1..!

Γελαω με τα χαλια μου.. 24.gif
PanosIlio
Πρώτη φορά που πήρα μέρος ήταν αυτό το σ/κ και τα πήγα αρκετά καλά, 171,2 με τον Καυκή μέσα, που ξέχασα να τον βγάλω και δεν βαθμολογήθηκε και τον Τσάλδαρη που ήταν αρνητικός -6 αλλά δεν τον αλλάζω για συναισθηματικούς λόγους (ήμασταν συμπαίκτες παλιά στα παιδο-εφηβικά της Δραπετσώνας smiley.gif )

Καλή μου συνέχεια blove.gif
thrylos7
QUOTE
Και εγω παρομοια βλακεια εκανα.Με 8 παιχτες μαζεψα 108 βαθμους


+108 βαθμοί δεν είναι παρόμοια βλακεία... rolleyes.gif



QUOTE
Κατηγορω τον Γαλανη γιατι εφαγαν του Γιαννουλη μια ασσιστ!!!Ουουουου!!!Ου ρε!!


Μην το γελάς καθόλου, το 'χω παρατηρήσει κι εγώ αυτό το φαινόμενο, ειδικά με τις ασσίστ...
geosider
QUOTE(Gravedigger @ Mar 11 2007, 08:21 PM) *
Μπράβο στους πρώτους!Πολύ καλά scores!Εγώ πήγα μέτρια...! wink.gif

μπράβο; γιατί επειδή τους έφεξε; δεν είστε με τα καλά σας biggrin.gif

και γω άκλαφτος πήγα αυτήν την αγωνιστική, ντροπή στον Γκέρσον για Ζίζιτς πάνω από όλα
πάνε τα όνειρα πάνε και οι ελπίδες για κορυφή 68.gif
Gravedigger
Bravo epeidh ekanan swstes epiloges.Epeidh mas perasan dn xreiazetai na skame... peace.gif
geosider
QUOTE(Gravedigger @ Mar 12 2007, 02:26 PM) *
Bravo epeidh ekanan swstes epiloges.Epeidh mas perasan dn xreiazetai na skame... peace.gif

γκρρρρρρρρρρρρρ
Gravedigger
QUOTE(geosider @ Mar 12 2007, 02:38 PM) *
γκρρρρρρρρρρρρρ

smiley.gif
Anaz
Δεν πηγε ασχημα αυτη η αγωνιστικη!θα μπορουσε βεβαια να παει αρκετα καλυτερα αν εκανα πιο πετυχημενες αλλαγες,αλλα την πατησα με τον Μοντγκόμερι και περιμενα και καλυτερη εμφανιση του Ειμπραμς κοντρα στους ψηλους του Παοκ..
Το θεμα ειναι οτι εχει χαθει σημαντικο εδαφος.. Πιστευω οτι η πρωτη θεση τελικά πολυ δυσκολα θα αλλαξει στις 6 αγωνιστικες που απομενουν!(εκτος αν κανει καμμια χοντρη κοτσανα ο nash! 19.gif ) Μια μικρη μαχη γινεται για την τριτη θεση που δειχνει (πιο) ανοιχτη..
Gravedigger
Egw gamwto mphka thn 3h agwnistikh...an eixa arxisei apo thn 1h pisteuw 8a mporousa na xtyphsw pentada...Alla dn peirazei,prwth xronia paizw,tou xronou elpizw na paw kalytera...!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.