Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Fantasy League: Συζητήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
dizzy_fingers
Τα credits μια χαρά είναι.

Κοίτα το:
Έχεις 36,28 με τον Μούλα στην ομάδα.
Χωρίς αυτόν έχεις 83,2.

Αν δεις, η αξία του είναι 46,92.

Άρα τα δεδομένα συμφωνούν wink.gif.
geosider
dizzy finger θέλω να ρωτήσω κάτι. οι βαθμολογίες της κάθε αγωνιστικής στο παιχνιδι καθορίζονται από αυτά που έκανε ο παίχτης στις αντίστοιχες αγωνιστικές πέρσι στο πρωτάθλημα ή είναι τυχαίες;
ακόμη δεν θα ήταν καλύτερα να συμπεριλάβουμε τους παίχτες που προστέθηκαν στο φετινό πρωτάθλημα και να βγάλουμε αυτούς που έφυγαν;
Warrior
Oι βαθμολογιες καθε αγωνιστικης δεν ειναι απο τις αντιστοιχες περσινες,αλλα τυχαιες...Δοκιμαστικη περιοδος
ειναι για το παιχνιδι,θα προστεθουν οι νεοι παικτες και θα γινουν ολες οι απαραιτητες αλλαγες.
dizzy_fingers
Με κάλυψε ο Κώστας smile.gif.

Ο λόγος που τρέχουμε την δοκιμαστική αυτή περίοδο είναι για να ανακαλύψουμε τυχόν σφάλματα.

Κι αν κοιτάξεις στις προηγούμενες 10 σελίδες θα δεις ότι είναι πολλά....καθώς και οι προσθήκες στο παιχνίδι τις οποίες δε θα σκεφτόμουν μόνος μου (κυρίως στην οθόνη εμφάνισης των στατιστικών του παίχτη).

Να ξέρετε ότι πριν την έναρξη του πρωταθλήματος (μία βδομάδα ίσως) θα σβηστούν όλα για να περαστούν οι νέοι παίχτες με τις νέες ομάδες, οπότε θα χρειαστεί να ξαναγραφτείτε.

Μέχρι τότε, μπορείτε να εξοικιωθείτε με το παιχνίδι smile.gif.
Anaz
Tρεξε ντε καμμια αγωνιστικη!Πως θα βγω πρωτος..?Θελω να βγω πρωταθλητης προετοιμασιας!! tongue.gif

Αληθεια dizzy με τις αξιες ειχες καθολου εξελιξη,κατεληξες καπου?Εχεις αρχισει να τις επεξεργαζεσαι ή αφου τελειωσουν ολα τα ροστερ?
liolias
Ε καλα το ποιος θα βγει πρωταθλητης το ξερουμε!!Air-liolias!! tongue.gif tongue.gif
mikri prasini ollandeza
Να βάλουμε στοιχηματάκια για να δούμε ποιος θα βγει πρωταθλητής προετοιμασίας....Στοιχηματίζω τις μπότες και τ΄αστέρι μου στον Dizziako(έχω τη σιγουριά της νίκης σε αυτό το στοίχημα στο τσεπάκι μου!!)!!!
dizzy_fingers
Βέβαια...αφού τις πρώτες 3 αγωνιστικές τις έτρεξα μόνος μου tongue.gif.

Anaz, τις αξίες τις δουλεύουμε...αν έχεις κι εσύ καμία ιδέα πάντως, πόσταρέ την.
mikri prasini ollandeza
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 18 2006, 04:45 PM) *
Βέβαια...αφού τις πρώτες 3 αγωνιστικές τις έτρεξα μόνος μου tongue.gif.



Eμ!Γι'αυτό το λέω!! tongue.gif
Anaz
To fantasy δε δουλευει??
dizzy_fingers
QUOTE
aaa

laugh.gif 24.gif
Το έφτιαξα (=διόρθωσα τη βλακεία που έκανα) biggrin.gif.
liolias
Τρεξε καμια αγωνιστιικη για να σηκωσω το κυπελλακι!!
Achilleas13
QUOTE(liolias @ Sep 23 2006, 12:54 AM) *
Τρεξε καμια αγωνιστιικη για να σηκωσω το κυπελλακι!!


Καλά λέει τρέξε λίγο πιο γρήγορα τις αγωνιστικές icon_wave.gif
hagi
Ρε dizzy έφτιαξα ομάδα αλλά δεν την βλέπω στην κατάταξη..Τι γίνεται;
dizzy_fingers
Όταν πατάς να μπεις στις βαθμολογίες σου βγάζει αυτήν της αγωνιστικής (και αφού δεν έπαιξες στην προηγούμενη, λογικό είναι να μη σε βγάζει wink.gif ).
Αν μπεις στην Overall θα τη δεις στις τελευταίες (δεδομένου ότι δεν έχει παίξει ακόμα καμία αγωνιστική και έχει 0 βαθμούς).

Τώρα πάντως που έτρεξα την αγωνιστική θα δεις την konti biggrin.gif.
Warrior
Καλα ε...η ομαδαρα μου πεταει!!! w00t.gif tongue.gif

Βρε Σπυρο...2 φορες την ιδια αγωνιστικη ετρεξες(7η και 8η)?? huh.gif laugh.gif
dizzy_fingers
65.gif

(εξ'ού και η 9η biggrin.gif)

Λόγω των πολλών συμμετοχών λέω να μη σβήσω τις ομάδες...
Θα περαστούν οι νέοι παίχτες και θα μηδενιστούν τα δεδομένα της κάθε ομάδας, αλλά για να μη σας βάζω στον κόπο να ξαναγράφεστε, θα τις κρατήσω.

Απλά επειδή μπορεί μερικοί να έχετε βάλει ένα δοκιμαστικό όνομα (όπως ο Dromeas7 για παράδειγμα που είχε βάλει κενό), μπορείτε να μου πείτε να το αλλάξω.
Dromeas7
Πότε αρχίζει κανονικά το fantasy???

Χρειάζεται να ξανακάνω νεα ομάδα?Είχα φτιάξει μια ομάδα με το όνομα Δρομέας αλλα για κάποιο λόγο σβήστηκε.Τι να κάνω?
Warrior
Εχουμε λιγο καιρο ακομα για να αρχισουμε κανονικα.Παντως θα ειναι εγκαιρως...
Δεν εχουν ολοκληρωθει και το ροστερ ολων των ομαδων ακομα για να βγουνε και τα credits.

Θα ξαναπαρεις παικτες απο την αρχη,οπως ολοι φυσικα.Για το ονομα θα πεις στον Σπυρο τι θελεις να σου
βαλει...
dizzy_fingers
QUOTE(Dromeas7 @ Sep 23 2006, 11:19 PM) *
Χρειάζεται να ξανακάνω νεα ομάδα?

Ρε! Το από πάνω ποστ μου δεν το διάβασες? laugh.gif
Πες μου πως θες να στο κάνω το όνομα.
mikri prasini ollandeza
Οι παίχτες τλκ θα κρατηθούν?Ναι ή ου?
Warrior
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Sep 24 2006, 10:15 AM) *
Οι παίχτες τλκ θα κρατηθούν?Ναι ή ου?


Oυ!!! biggrin.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Warrior)
Oυ!!!

Πάψε κα Λουκά tongue.gif.

Πώς να κρατηθούν βρε? Με το περσινό ρόστερ θα παίξετε?
40.gif
liolias
dizzy γιατι δεν τρεχεις ολες τις αγωνιστικες μαζι να δουμε ποιος θα βγει??Και μετα ξαναρχιζουμεsmile.gif
dizzy_fingers
Εσύ θα πάθεις στερητικό σύνδρομο όταν ξεκινήσει το παιχνίδι που θα θέλει μία βδομάδα για να έρθει η επόμενη αγωνιστική... tongue.gif
liolias
Γι'αυτο να εισαι σιγουρος που να αντεξω μια εβδομαδα tongue.gif Οποτε ας βαλουμε και κυπελλο και euroleague και uleb και nba στο Fantasy League για να μην περιμενουμε! cool.gif cool.gif
dizzy_fingers
Να βάλουμε και ΕΣΚΑ ε?
Τον leonkalf τον έκλεισα εγώ!!! laugh.gif

Το πέρασμα των αγωνιστικών θέλει λίγη ώρα για να γίνει και αν είναι να περάσω τις υπόλοιπες 17, θα μου πάρει περισσότερη.
Άσε που τις έχω περάσει ανακατεμένες και δεν ξέρω ποιές μου έχουν μείνει ακόμα (πιο πάνω είδες που παρατήρησε ο warrior ότι πέρασα την ίδια για την 7η και 8η) icon_drunk.gif

Η δοκιμαστική λειτουργία είχε να κάνει με το να μάθουμε το παιχνίδι.
Νομίζω πως πετύχαμε τον σκοπό.

Μην ξεχνάτε ότι έχουμε και ανανεωμένο OverplayBet για hardcore προβλέψεις...έρχεται κι αυτό wink.gif.
liolias
Ναι και γω παρατηρησα οτι χθες ειχα 203 στην βαθμολογια και σημερα εχω 197.
lexx
Πρώτα απ όλα συγχαρητήρια για το εγχείρημα!!!!
Στο roster όταν πατάς στην κενή θέση βγάζει error.

Θα κάνω μια μεγάλη γύρα τώρα που έχω χρόνο.

Επίσης θα ήταν καλό να γίνει ένα καθαρό faq κάποια στιγμή. Μπορώ να βοηθήσω κι εγώ. smile.gif

Θα ήταν καλό να λέει τι θέση παίζει ο παίκτης στο buy

Όταν πρωτομπήκα στο League μου είχε 10 αγορές όπως λέει αλλά έκανα μόνο μια γιατί δεν είχα χρόνο.

Τώρα που μπήκα μετά από μια βδομάδα μου έχει 3 με αποτέλεσμα να μην μπορώ να φτιάξω ομάδα.

Αυτό ή πρέπει να διορθωθεί ή καλύτερα να τονισθεί στην αρχή smile.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Στο roster όταν πατάς στην κενή θέση βγάζει error.

Λογικό είναι να σου βγάζει error καθώς όταν πατάς στο όνομα ενός παίχτη, σου βγάζει τα στατιστικά του. Ο κενός

QUOTE
Θα ήταν καλό να λέει τι θέση παίζει ο παίκτης στο buy

Κοίτα καλύτερα. Το γράφει (απλά δεν ξέρω πού ακριβώς εννοείς με το "buy").

QUOTE
Όταν πρωτομπήκα στο League μου είχε 10 αγορές όπως λέει αλλά έκανα μόνο μια γιατί δεν είχα χρόνο.

Τώρα που μπήκα μετά από μια βδομάδα μου έχει 3 με αποτέλεσμα να μην μπορώ να φτιάξω ομάδα.

Ευχαριστώ για την (last minute) ενημέρωση. Αυτό είναι σημαντικό....
Θα το φτιάξω πάντως. Δεν είναι δύσκολο.
Θα σε ενημερώσω όταν το διορθώσω wink.gif.
mikri prasini ollandeza
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 24 2006, 03:39 PM) *
Πάψε κα Λουκά tongue.gif.

Πώς να κρατηθούν βρε? Με το περσινό ρόστερ θα παίξετε?
40.gif



εεε..... 65.gif 65.gif 65.gif 65.gif
lexx
Αυτό με τις θέσεις το βρήκα τελικά smile.gif

Το error όμως αν και λογικό φαίνεται άσχημο γι αυτό το λέω. sad.gif

Όταν διορθώσεις αυτό με τις αγορές πες μου για να συνεχίσω smile.gif
dizzy_fingers
Προς το παρών στις έκανα 100 τις αλλαγές, αφού δεν υπάρχει πρόβλημα ανταγωνισμού, ώστε να φτιάξεις την ομάδα σου και να δεις τα υπόλοιπα aspects τους παιχνιδιού wink.gif.


QUOTE
Το error όμως αν και λογικό φαίνεται άσχημο γι αυτό το λέω.

Θα το κάνω μάλλον να μη βγάζει λινκ όταν έχει κενή θέση 39.gif.
lexx
Ευχαριστώ! Πάω να συνεχίσω.
lexx
Που βλέπω πότε παίζω αγώνα;
dizzy_fingers
Αν παίζεις αύριο, βγαίνει ένας και σου φωνάζει "ΕΧΕΙΣ ΑΓΩΝΑ ΑΥΡΙΟ!!!!".
tongue.gif banana.gif

Ειδάλλως θα περιμένεις να περάσει η πραγματική αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1.
Τώρα που είμαστε σε δοκιμαστική λειτουργία πετάω μερικές ξέμπαρκες περσινές αγωνιστικές για να συνηθίσουμε το παιχνίδι.

Α, όσο για το πρόβλημά μας με τις αλλαγές πριν από μία αγωνιστική θα γίνει ως εξής:
- Αν κάποιος δεν έχει συμπληρώσει 7αδα πριν την αγωνιστική, απλά δε συμμετέχει σε αυτήν wink.gif.
Alexmei
η απόδοση μιας ομάδας στο fantasy league βγαίνει με βάση την απόδοση του κάθε παίχτη σε κάθε αγωνιστική έτσι;
dizzy_fingers
Το άθροισμά τους, ναι.
liolias
Αντε ρε dizzy θα τρεξεις καμια αγωνιστικη?smile.gif
dizzy_fingers
Όχι ακόμα.
dizzy_fingers
Bugs fixed.

Πλέον όταν δεν έχετε παίχτη στην ομάδα σας αντί για το --- με το λάθος λινκ σας εμφανίζεται ένα (click to buy) το οποίο κάνει την ίδια δουλειά με το .

Επίσης, όταν κάποιος έχει κάνει ομάδα αλλά δεν έχει συμπληρώσει τους 7 παίχτες, τότε δεν αλλάζει τίποτα με το πέρασμα της αγωνιστικής (έχει τους ίδιους παίχτες, τα ίδια credits, τις ίδιες αλλαγές) αλλά η ομάδα του δε συμμετέχει στην αγωνιστική.
lexx
Τέλειο!
Achilleas13
Τρεξε λίγο πιο γρήγορα τις αγωνιστικές.........
dizzy_fingers
Άλλο ένα ποστ που να μου ζητάει να τρέξω κι άλλη αγωνιστική και το κλειδώνω το παιχνίδι...

Είπαμε πως τρέχουμε δοκιμαστική λειτουργία, όχι μίνι πρωτάθλημα.
Ο σκοπός αυτής της διαδικασίας είναι για να ανακαλύψουμε τυχόν λάθη, όχι για να βγούμε πρώτοι.
Καταλάβετέ το, ειδικά οι μικρότεροι φίλοι που ανυπομονείτε...


Όσο για το παιχνίδι, γίνεται μία αλλαγή (την οποία στην ουσία, θα την κάνω το βράδυ).
Από εδώ και πέρα θα πρέπει να έχετε και τους 10 παίχτες συμπληρωμένους για να συμμετάσχετε σε μία αγωνιστική, ειδάλλως θα είναι σαν να μην έχετε κάνει ομάδα (0 πόντοι).

Αυτό ήταν το σωστό από την αρχή, απλά για κάποιον περίεργο λόγο είχα αποφασίσει ότι πρέπει να έχετε 7 μίνιμουμ για να παίξετε 39.gif...
sarounas
καινούριο παιχνιδάκι Σπύρο;
καλό φαίνεται, για να φτιάξω και εγώ την ομάδα μου tongue.gif

από ότι φαντάζομαι στο κανονικό παιχνίδι που αρχίζει μαζί με το πρωτάθλημα οι βαθμολογίες θα καθορίζονται σύμφωνα με την πραγματική απόδοση του κάθε παίχτη, έτσι δεν είναι;
dizzy_fingers
Ασφαλώς. smile.gif
Achilleas13
Οι ομάδες μετράνε και για τα playoff?Αν ναι τί θα γίνει με τους παίχτες που δεν θα παίζουν???
dizzy_fingers
Το παιχνίδι είναι μόνο για την κανονική διάρκεια της σεζόν, όπως άλλωστε είναι και όλα τα fantasy παιχνίδια για το μπάσκετ.
Κι αυτό γιατί στα playoff οι ομάδες λιγοστεύουν, με αποτέλεσμα όλο και περισσότερες ομάδες να έχουν τους ίδιους παίχτες.
berry
eeeem sorry alla eimai freskos kai den exw xrono na diavasw olo to topic. pote 8a eimaste etoimoi na dhlwsoume omades?

mphka na ftia3w omada ,alla eida oti den exeis pros8esei tous neous paixtes pou 8a agwnizontai sthn A1 fetos (p.x komatos,domercant,siskauskas,scales klp)
berry
QUOTE(inno @ Sep 28 2006, 05:00 PM) *
eeeem sorry alla eimai freskos kai den exw xrono na diavasw olo to topic. pote 8a eimaste etoimoi na dhlwsoume omades?

mphka na ftia3w omada ,alla eida oti den exeis pros8esei tous neous paixtes pou 8a agwnizontai sthn A1 fetos (p.x komatos,domercant,siskauskas,scales klp)



ok mia dokimastikh thn eftia3a xexe

protash :kalo 8a einai sta statistika twn paixtwn na anaferontai kai mesoi oroi gia na katalavainoume ti mas ginetai



kales idees mporeis na pareis kai apo to :

http://fantasychallenge.euroleague.net/index.php

kalh prospa8eia pantws 41.gif

keep walkin 77.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.