Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
magic jonhson
QUOTE(hustler @ Jul 13 2006, 01:56 AM)
De vlepw enimerwsh gia tis metagrafes sthn eskana edw kai kairo pantws kapies pou exw mathei einai manwliadhs (apo sourmena) papadhmhtriou (apo longwood ncaa) ston aona kai goulandris apo glyfada sto prwtea boulas...
enw akousa oti h glyfada pali ekane poly kales metagrafes gia na doume ...
*

ποιός παπαδημητρίου ο τίμος που έπαιζε παλία στην γλυφάδα?
leonkalf
Αν υπάρχει ενδιαφέρον (γιατί βλέπω ότι δεν ασχολούνται αρκετοί με τα τοπικά), θα αρχίσω να γράφω για μεταγραφές στην Εσκανά.

Αυτό όμως από βδομάδα λόγω προσωπικού προβλήματος.

Μέχρι τότε ας πουν ποιοι ενδιαφέρονται γενικά εδώ στο forum για τα της Εσκανα, να υπάρχει μια εικόνα.
hustler
QUOTE(magic jonhson @ Jul 13 2006, 02:56 PM)
ποιός παπαδημητρίου ο τίμος που έπαιζε παλία στην γλυφάδα?
*


nai magic aytos einai.
magic jonhson
QUOTE(hustler @ Jul 17 2006, 02:34 PM)
nai magic aytos einai.
*

o AONA δηλαδή πρώτο φαβορί για άνοδο ( πήρε και τον Λουλουδάκη από την Αιξωνή) και μετά μάλλον Μέγαρα. Ο Αετός έμαθα ότι έκανε καλές μεταγραφές όπως τον Ζούμα από τον Φάρο και στην Ακαδημία εμειναν οι Γιαννόπουλος Δακουτρός και Λαυρετζος .
leonkalf
Το θέμα του καλοκαιριού είναι, δίχως άλλο, οι μεταγραφές.
Φέτος, έγιναν πολύ νωρίτερα από τις προηγούμενες χρονιές κι έτσι εδώ και πολλές μέρες δεν κουνιέται φύλλο!

Γι'αυτό ας προσπαθήσουμε να καταγράψουμε τις κινήσεις που έκαναν οι ομάδες αυτό το καλοκαίρι, μέχρι να αρχίσουν οι προετοιμασίες των ομάδων και ξαναέχουμε κάποια κίνηση.

Θα αναφέρω αυτές που έχω μάθει και σίγουρα θα παραλείψω πολλές. Γι'αυτό όσοι διαβάσουν και ξέρουν ας συμπληρώσουν.

Στην Α' κατηγορία :

- Άρης Ν. : Ενισχύθηκε και φέτος.
Πήρε προπονητή τον Γκανά (περσι στην αήττητη ΑΕΦ Περιστερίου, Β'Εσκα) και από την ίδια ομάδα πήρε 4 παίκτες. Τον Θ.Φωτόπουλο (2-3), τον Αλσαντζή(3) και άλλους 2 στις θέσεις 1 και 4 αν δεν κάνω λάθος.
Επίσης πήρε το 5άρι της Ηλιούπολης, δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομά του, αλλά επειδή τον έχω δει πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες μεταγραφές!
Επέστρεψε ο Μωϋσιάδης (για άλλη μια φορά!) συν άλλες 2-3 μεταγραφές.
Από το περσινό ρόστερ, έφυγε ο Μπένος.

- Ρέντης :
Πήρε τον Δρακόπουλο (2) από τον Πας (2ος σκόρερ στην Α' πέρσι), τον Κουφόγιαννη (4-5) από Νίκαια, ένα καλό 3άρι, ένα 1 από ομάδα της Κορίνθου,επέστρεψε ο Ντίλης.
Πάντως έφυγαν αρκετοί σε σχέση με πέρσι (Καραχοτζίτης,Γρηγοράκης,Τζοβάρας,Παπαδόπο
υλος).

- Πέρα :
Ξέρω ότι έφυγαν πολλοί, δεν ξέρω τι έχει πάρει.

- Εθνικός :
Προπονητής θα είναι ο Πεταλάς.
Πήρε τον Μακρυγιάννη (1) από Ευρυάλη, Παπακωνσταντίνου(4),Παπασταματίου(5) από Πέρα.

- Πορφύρας :
Νέος προπονητής ο Μυκονιάτης.
Πήρε Καραχοτζίτη(2-3),Γρηγοράκη(2-3) από Ρέντη, Πέττα(3) από Άλιμο, Παυλόγιαννη(5) από Φοίνικα Π., Διαμαντή(1) από Τάυρο και ένα ακόμη 4άρι από τον Τάυρο.

- Φοίνικας Π.:
Πήρε τον Σόμπολο από Γλυφάδα, Αγγελίδη(4) από Πας, Ανυφαντή(1-2) από Πορφύρα

- Φάρος :
Πήρε τον Τζιώτη(1) από Πας, Τζοβάρα(1-2) από Ρέντη, Καλλέργη(5)

- Προοδευτική :
Πήρε Χαραλαμπίδη(1) από Εθνικό, Φωτόπουλο Μ.(5) από Αρδηττό, Κοτσώβολη(3) από Φοίνικα Π., Τσατσάνη(3) από Πας, Καττή(4).


Αυτά ξέρω από Α'. Ότι άλλο ξέρει κάποιος συμπληρώνει.

Για την Β' κατηγορία αύριο...
harris
QUOTE(leonkalf @ Jul 27 2006, 02:45 AM) *
- Πορφύρας :
Νέος προπονητής ο Μυκονιάτης.
Πήρε Καραχοτζίτη(2-3),Γρηγοράκη(2-3) από Ρέντη, Πέττα(3) από Άλιμο, Παυλόγιαννη(5) από Φοίνικα Π., Διαμαντή(1) από Τάυρο και ένα ακόμη 4άρι από τον Τάυρο.
-


Ο Πορφύρας πέτυχε διάνα με τον Διαμαντή... απλά εξαιρετικός... θα το δείτε... Επίσης, πήρε και τον Δημήτρη Σακαράκη από τον Παναθηναικό... πολύ καλός παίκτης, 19 ετών, θητεία σε εθνική παίδων... και καλό παιδί...

leonkalf δώσε μας τα φώτα σου... 41.gif
leonkalf
Ο Διαμαντής εμένα δεν μου αρέσει.
Μου την "σπάει" ο τρόπος που παίζει, κυρίως επειδή είναι playmaker και πιστεύω ότι εκνευρίζει την υπόλοιπη ομάδα μ'αυτά που κάνει. Επίσης, έχει ένα πολύ παράξενο στυλ σουτ (πετάει την μπάλα από πίσω απ'το κεφάλι).
Πέρα απ'τη δική μου γνώμη πάντως, έπαιζε φέτος Β'εθνική,πολλές χρονιές Γ'εθνική και θα είναι ο πιο ακριβοπληρωμένος στον Πορφύρα.

Τον Σακαράκη δεν τον ξέρω.

Ελπίζω Χάρη να ακολουθούν και άλλοι και να μας δίνουν τα φώτα τους...!!

... και να επισκέπτεσαι συχνότερα το topic για να γράφεις ότι ξέρεις...
leonkalf
Πάμε στην Β' κατηγορία..

- ΑΟΝΑ :
Πήρε Παπαδημητρίου(5) από longwood, Καϊκα(2-3) από Πέρα, Μανωλιάδη(4) από Σούρμενα, Λουλουδάκη(5)
από Αιξωνή.

- Μέγαρα :
Πήρε Δεβεζόγλου(1) από Απόλλωνα Αθ., Ρουμπελάκη(1) από Πορφύρα, Μερακλή(5) από Φάρο,
Παργιανόπουλο(4-5) από Φοίνικα Π. και ένα 3άρι που έπαιζε Πέρα(δεν ξέρω αν ήταν και φέτος στο Πέρα).

- Αετός Καλ.
Πήρε Ζούμα(4) από Φάρο

- Βουλιαγμένη :
Πήρε Γολικίδη(1) από Απόλλωνα Αγ.Δημητρίου

- Πειραϊκός Α.Σ :
Έφυγαν Τζιώτης, Δρακόπουλος, Τσατσάνης, Αγγελίδης, Ιωαννίδης, Μόμτζος

- Νίκαια :
Πήρε Μπαρμπαρόσο(5) και Τσιμπόνη(4) από Παλατιανή, Καρκανιά(1) από ΓΑΣΕ
Έφυγε ο Κοπέλης

- ΓΑΣΕ :
Πήρε Λεβέντη(4) από Πήγασο Κορυδαλλού
Έφυγε ο Καρκανιάς

- Αστέρας Αγ.Δημητρίου :
Πήρε Μητρόπουλο(1) από Δάφνη Αγ.Δημητρίου, Χαϊδεμένο(3) από Προοδευτική, Κραβαρίτη(3) από Εθνικό,
Μακριδάκη(5) από Προοδευτική, Παλατιανό(5).
Έφυγε ο Διώχνος (σταμάτησε και άρχισε προπονητική καριέρα), ο Βαλμάς και ο Σπηλιάδης.

- Αμφιάλη :
Πήρε Παλατιανό(1-2) από ΠΑΟΚ Πατρών, Φουντή(2) από Προοδευτική
Έφυγε ο Καλαϊτζάκης

- Ν.Σμύρνη :
Πήρε Ρένεση(4) από Δάφνη Αγ.Δημητρίου, Αποστολόπουλο(3) από Ιάσονα Ν.


Αυτά και για την Β' Εσκανά από μένα.

Περιμένω απ' όσους ξέρουν κάτι διαφορετικό να συμπληρώσουν ...
leonkalf
Όσον αφορά τη Γ' κατηγορία, τα λίγα που ξέρω είναι τα εξής :

- Θεμιστοκλής :
Πήρε Φιλίππου(1) και Κάπλαντζη(3) από Κρόνο, Ιωαννίδη(4-5) από Πας.

- Πήγασος :
Πήρε Τσιμπεκίδη(4) και Θεοφανόπουλο(3) από Φάρο,
Μουρκόγιαννης(4), Σφυρής(5), Δρόσος(1) και Γιάννος(2) επέστρεψαν στην ενεργό δράση
Έφυγε ο Μπαζιώτης, ο Σκλέντζας και ο Φοιρός

- Πόλις :
Πήρε Αθηναίο(4) από Εθνικό

- Πρωτέας Βούλας :
Πήρε Ταμπάκη(5) (τον γνωστό με θητεία σε Ηρακλή,Έσπερο), Πεγιούδη(1) από Βουλιαγμένη, Γουλανδρή(4-5)
από Γλυφάδα
hustler
Poly kales oi metagrafes tou prwtea... Gia glyfada kserei kaneis tpt? ematha oti pire ena psilo pou epeze ston espero alla de kserw onoma kai nomizw oti pire kai to vamvaka apo ton aona.
magic jonhson
Τσιβίογλου (4) από ακαδημια π.φ. σε Αετό Καλλιθέας Τρουπής (3) από Δάφνη σε Δάφνη Αγ.Δημητρίου Σφυρής (1) από Δάφνη σε Αστέρα.
nikos_11
Καλησπέρα σε όλους, είμαι κανούργιος στην παρέα, μπορει καποιος με βαση τα μεχρι τωρα δεδομένα να δώσει 3 φαβορί απο κάθε κατηγορία της ΕΣΚΑΝΑ (Α,Β,Γ,Δ)
darwinos
Leonkalf μας ξέχασες ή πήγες διακοπές.

Darwinos
hustler
QUOTE(nikos_11 @ Aug 1 2006, 04:39 PM) *
Καλησπέρα σε όλους, είμαι κανούργιος στην παρέα, μπορει καποιος με βαση τα μεχρι τωρα δεδομένα να δώσει 3 φαβορί απο κάθε κατηγορία της ΕΣΚΑΝΑ (Α,Β,Γ,Δ)



ΣΤΗΝ Α'ΕΣΚΑΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΕΝΩ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΕΣ ΛΟΓΙΚΑ ,
ΣΤΗ Β'ΕΣΚΑΝΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΩΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΟΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΙΣΩΣ Η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
ΕΝΩ ΣΤΗ Γ 'ΕΣΚΑΝΑ Ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΕΥΚΟΛΑ Η ΔΥΣΚΟΛΑ.
ΓΙΑ Δ' ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ.
leonkalf
QUOTE(nikos_11 @ Aug 1 2006, 01:39 PM) *
Καλησπέρα σε όλους, είμαι κανούργιος στην παρέα, μπορει καποιος με βαση τα μεχρι τωρα δεδομένα να δώσει 3 φαβορί απο κάθε κατηγορία της ΕΣΚΑΝΑ (Α,Β,Γ,Δ)

Καλώς ήρθες στην παρέα και ελπίζω να συμμετέχεις ενεργά. Ασχολείσαι με τα τοπικά? Παίζεις κάπου?

Από τώρα δεν μπορεί να πει κάποιος για φαβορί, εγώ δε θα κάνω από τώρα προβλέψεις.
Κάτσε πρώτα να δούμε τα παιχνίδια του κυπέλλου, να πάρουμε μια πρώτη γεύση από τις ομάδες και το ξανασυζητάμε.


QUOTE(darwinos @ Aug 2 2006, 10:51 AM) *
Leonkalf μας ξέχασες ή πήγες διακοπές.

Darwinos

Ήμουν 2 βδομάδες διακοπές. Εκτός όλων των άλλων ήμουν και μακριά από υπολογιστή.
Σήμερα γύρισα,αλλά από αύριο ξαναφεύγω.
Από 21 του μήνα θα επανέλθω πλήρως...
leonkalf
Αρχίζουν σιγά-σιγά αυτές τις μέρες την προετοιμασία τους οι ομάδες.

Καλή χρονιά να έχουμε -με υγεία πάνω απ' όλα- και να ευχαριστηθούμε τα πρωταθλήματα.

Πιστεύω ότι φέτος θα έχουν περισσότερο ενδιαφέρον στην εξέλιξή τους. Αναμένω δυνατές ομάδες, αμφίρροπα ματς και αγωνιώδης εξέλιξη κατά τη διάρκεια της σεζόν. Μακάρι...

Εγώ αρχίζω σήμερα προετοιμασία με την ομάδα μου. Εύχομαι να πάμε και φέτος καλά!

Καλή προετοιμασία σε όσους παίζουν, καλή δουλειά στους προπονητές και οι υπόλοιποι που απλά παρακολουθούν ας κάνουν υπομονή μέχρι να μας δουν στους πρώτους αγώνες ή φιλικά.
apollonaras
Του χρονου αν περασω εκει π[ου θελω παιζει να ερθω αθηνα...κ πιστευω πως θα μπορουσα να παιξω σε μια ομαδα α εσκα.Πως ειναι τα πραγματα σε εσας?πληρωνουν παιχτες,εχουν κοσμο τα γηπεδα κλπ..?Εδω στην πατρα αρκετες ομαδες α1 κ α2 πληρωνουν...τα γηπεδα εχουν αρκετο κοσμο οχι ομως παρα πολυ.
leonkalf
Σήμερα το απόγευμα στις 5 θα γίνει η κλήρωση των πρωταθλημάτων και του κυπέλλου της Εσκανά, στα γραφεία της ένωσης στο ΣΕΦ.
leonkalf
QUOTE(apollonaras @ Aug 25 2006, 09:39 PM) *
Του χρονου αν περασω εκει π[ου θελω παιζει να ερθω αθηνα...κ πιστευω πως θα μπορουσα να παιξω σε μια ομαδα α εσκα.Πως ειναι τα πραγματα σε εσας?πληρωνουν παιχτες,εχουν κοσμο τα γηπεδα κλπ..?Εδω στην πατρα αρκετες ομαδες α1 κ α2 πληρωνουν...τα γηπεδα εχουν αρκετο κοσμο οχι ομως παρα πολυ.

Με το καλό να περάσεις εκεί που θέλεις και ομάδα θα βρεις να παίξεις.

Να ξέρεις ότι το πρωτάθλημα της Α' Εσκα που λες ότι μπορείς και θέλεις να παίξεις είναι επιπέδου Γ' Εθνικής. Πολύ δυνατό πρωτάθλημα, πολύ καλές ομάδες. Οι ομάδες αυτής της κατηγορίας και λεφτά δίνουν και κόσμο (σχετικά αρκετό) μαζεύουν.
Βέβαια, θα πρέπει να κάνεις από νωρίς επαφές, ώστε να έρθεις να σε δουν, να κάνεις προπονήσεις σε κάποιες ομάδες γιατί ειδικά ομάδες Α' κατηγορίας δεν παίρνουν παίκτες χωρίς να τους ξέρουν.
leonkalf
Στο site της εσκανά (www.eskana.gr) υπάρχουν τα προγράμματα των πρωταθλημάτων καθώς και τα ζευγάρια και οι διασταυρώσεις του κυπέλλου, όπως προέκυψαν από την χθεσινή κλήρωση.
leonkalf
Μια μεταγραφή που έμαθα πριν 3 μέρες είναι αυτή του Ζερβουλάκου στον Πειραϊκό Α.Σ.
leonkalf
Ανακοινώθηκαν από την ΕΣΚΑΝΑ οι πρώτοι αγώνες κυπέλλου σε άνδρες και γυναίκες .

Για όσους θέλουν να παρακολουθήσουν κάποιο παιχνίδι παραθέτω το πρόγραμμα.

Αναλυτικά :

1Η ΦΑΣΗ

Δευτέρα 11/9 ΕΑΚ Κορυδαλλού 21.30 Προοδευτική – Πέραμα
Δευτέρα 11/9 Kλ. Π. Σαλπέας 21.00 Ερμής Πειρ.- ΝΕ Μεγαρίδος

2Η ΦΑΣΗ 14/09/06 έως 19/09/06

Πέμπτη 14/09 ΕΑΚ Γλυφάδας 21.00 Ευρυάλη – Φάρος
Πέμπτη 14/09 Κλ. Καμινίων 21.45 Πειραϊκός Α.Σ.- ΓΑΣΕ/Δήμητρα

Παρασκευή 15/09 κλ. νέο Αγ. Δημητρίου 21.45 Απόλλωνας Αγ. Δημ.- Ελευθερία Μοσχ.
Παρασκευή 15/09 κλ. Ολυμπιακών εγκ. Ελληνικού 20.30 Σούρμενα – ΑΠΟ Ν. Σμύρνη
Παρασκευή 15/09 Κλ. Ν. Περάμου 20.30 Ν. Πέραμος – Αστέρας Αγ. Δημ.
Παρασκευή 15/09 Κλ. Κερατσινίου(Ιχθ.) 20.30 Θεμιστοκλής –Πέρα
Παρασκευή 15/09 ΕΑΚ Κορυδαλλού 21.45 Πήγασος – Φοίνικας Π.
Παρασκευή 15/09 ΕΑΚ Γλυφάδας 21.00 Άρης Γλυφ.- Πορφύρας
Παρασκευή 15/09 κλ. Εθν. Αντίστασης 21.45 Πόλις – Παννεαπολικός
Παρασκευή 15/09 κλ. Αγ. Τρύφωνα 20.00 Αιξωνή – Αρμενική
Παρασκευή 15/09 Kλ. Βούλας 21.00 Πρωτέας Β.- Ερμής Πειρ. ή ΝΕ Μεγαρίδος

Κυριακή 17/09 ΕΑΚ Κορυδαλλού 20.30 Απρόβλεπτοι – Ηλεκτρούπολη
Κυριακή 17/09 κλ. Καμινίων 20.30 Προφ. Ηλίας –ΑΕ Ρέντη

Δευτέρα 18/09 Κλ. Π. Καπαγέρωφ 21.00 Φοίνικας Αγ. Σοφ. – ΑΟΝΑ
Δευτέρα 18/09 ΕΑΚ Γλυφάδας 21.00 Βουλιαγμένη –Γλυφάδα
Δευτέρα 18/09 κλ. Ελευσίνας 20.00 ΟΚΕ – Βάρη
Δευτέρα 18/09 κλ. Καμινίων 22.00 Ατρόμητος –ΑΕΚΤ
Δευτέρα 18/09 κλ. Δραπετσώνας 21.00 ΔΑΣ Δραπετσώνα – Τερψιθέα
Δευτέρα 18/09 κλ. Εθν. Αντίστασης 21.30 Αετός Καλλ. – Εθνικός Π. οκ
Δευτέρα 18/09 κλ. Μεγάρων 21.00 Μέγαρα ΦΣ –ΕΑ Νικαίας
Δευτέρα 18/09 Κλ. Καμινίων 20.00 Κυρίαρχοι –Ιάσωνας Νικ.
Δευτέρα 18/09 κλ. Μοσχάτου 21.00 Λέων Μοσχ - Δάφνη Αγ. Δημ.
Δευτέρα 18/09 κλ. Ολυμπιακών εγκ. Ελληνικού 21.45 Ελληνικό –Τράχωνες
Δευτέρα 18/09 κλ. Ικονίου 20.00 Αν. Ικονίου - Ταταύλα
Δευτέρα 18/09 ΕΑΚ Πλάτωνα 21.30 Ακαδημία ’89- Άρης Νικ.

Τρίτη 19/09 κλ. Σιταποθηκών 21.00 Εν. Αμφιάλης – Μανδραϊκός
leonkalf
Χθες ξεκίνησαν τα επίσημα ματς και στον Κορυδαλλό έγινε ένα δραματικό ματς όπου η Προοδευτική κέρδισε το Πέραμα 66-64 με 2 τρίποντα του Χαραλαμπίδη στις τελευταίες επιθέσεις (το 2ο γύρω στα 5'' πριν τη λήξη).

Το Πέραμα έπαιξε καλύτερα, αλλά στα τελευταία 4 λεπτά κόλλησε επιθετικά και η Προοδευτική ανέτρεψε διαφορά 14π.
leonkalf
Κάποιες "καλοκαιρινές" κινήσεις που έγιναν στη Β' Εσκανά και δεν ήξερα είναι η απόκτηση του Πολυδωράκη (5άρι) από την Αμφιάλη και του Μανιάτη (1-2) από την Ευρυάλη.
leonkalf
Τα πρώτα αποτελέσματα του κυπέλλου :

1Η ΦΑΣΗ
Προοδευτική – Πέραμα 68-66 , Ερμής Πειρ.- ΝΕ Μεγαρίδος 55-69

2Η ΦΑΣΗ
Ευρυάλη – Φάρος 51—57 ,
Πειραϊκός Α.Σ.- ΓΑΣΕ/Δήμητρα 91-95 ,
Απόλλωνας Αγ. Δημ.- Ελευθερία Μοσχ. 33-68,
Σούρμενα – ΑΠΟ Ν. Σμύρνη 57-73,
Ν. Πέραμος – Αστέρας Αγ. Δημ. 63-77,
Θεμιστοκλής –Πέρα 43-68,
Πήγασος – Φοίνικας Π. 63-85 ,
Άρης Γλυφ.- Πορφύρας 44-95,
Πόλις – Παννεαπολικός 80-57,
Αιξωνή – Αρμενική 74-69(63-63)
Πρωτέας Β.- ΝΕ Μεγαρίδος 73-71,
Απρόβλεπτοι – Ηλεκτρούπολη 48-61,
Προφ. Ηλίας –ΑΕ Ρέντη 68-77,
Μέγαρα ΦΣ –ΕΑ Νικαίας 73-81
dizzy_fingers
Λεωνίδα, στις 12 Οκτώβρη παίζεις με ΑΠΟ?
Αν ναι, θα είναι και ο Garnett13 εκεί (παίζει 4-5άρι εκεί). biggrin.gif

Α, να σου ευχηθώ και χρόνια πολλά Λεωνίδα! Να τα εκατοστήσεις και να έχεις πολλές επιτυχίες επαγγελματικές και μπασκετικές 41.gif.
leonkalf
Ευχαριστώ για τις ευχές Σπύρο, να' σαι καλά. thumbsup.gif

Ναι, στις 12 Οκτωβρίου παίζω στη Ν. Σμύρνη με τον ΑΠΟ, 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Ο Garnett ήταν εκεί και πέρσι ή πήγε φέτος?
Οπότε σε περιμένω και σένα εκεί, να μας δεις και τους 2 !!

Τώρα, να σε ρωτήσω με ποιον θα είσαι...??? tongue.gif
leonkalf
Σήμερα Πέμπτη 12 Οκτωβρίου ξεκινάει το πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας.

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

21:00 ΜΕΓΑΡΑ - ΕΥΡΥΑΛΗ

21:00 ΒΟΥΛIAΓΜΕΝΗ - ΝΙΚΑΙΑ

21:30 ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. - Α.Ο.Ν.Α

22:00 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. - ΑΚΑΔΗΜΙΑ '89

21:45 Ν. ΣΜΥΡΝΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.

21:00 ΑΜΦΙΑΛΗ - ΤΑΤΑΥΛΑ

21:45 ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΓΑΣΕ

Καλή χρονιά να έχουμε και καλό πρωτάθλημα.

Εύχομαι όλοι να είναι καλά και να περάσουμε καλά.

Ας ξεκινήσει το παιχνίδι!! Πάμε....
dizzy_fingers
QUOTE
21:45 Ν. ΣΜΥΡΝΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.

Το περίφημο ματς με τους δύο basketforumίτες...

Garnett13 εναντίον Leonkalf.

Ποιός θα κερδίσει άραγε? Πολύ κρίμα που δε θα μπορέσω να παρακολουθήσω από κοντά τη μονομαχία...sad.gif
leonkalf
O Σπύρος δε θα μπορέσει να έρθει.

Ας έρθει όμως όποιος άλλος μπορεί!!

Θα είναι χαρά μας...!!

Έλα ντε, ποιος θα κερδίσει? Για να δω προβλέψεις...

Πάντως το basketforum θα πρέπει να στείλει αντιπρόσωπο/ους-παρατηρητή/ές να τιμήσει τα μέλη του που θα συμμετέχουν στο ματς και να γράψουν μετά τα σχόλιά τους.
Live strong
QUOTE(leonkalf @ Oct 12 2006, 01:31 AM) *
O Σπύρος δε θα μπορέσει να έρθει.

Ας έρθει όμως όποιος άλλος μπορεί!!

Θα είναι χαρά μας...!!

Έλα ντε, ποιος θα κερδίσει? Για να δω προβλέψεις...

Πάντως το basketforum θα πρέπει να στείλει αντιπρόσωπο/ους-παρατηρητή/ές να τιμήσει τα μέλη του που θα συμμετέχουν στο ματς και να γράψουν μετά τα σχόλιά τους.


ph34r.gif wacko.gif 65.gif
Sponge Bob
bball.gif Καλό ξεκίνημα σε όλους κι από μένα, αν και περιμένω ένα ιδιαίτερο μάτς την επόμενη αγωνιστική!!! bball.gif
Live strong
QUOTE(Sponge Bob @ Oct 12 2006, 11:54 AM) *
bball.gif Καλό ξεκίνημα σε όλους κι από μένα, αν και περιμένω ένα ιδιαίτερο μάτς την επόμενη αγωνιστική!!! bball.gif



Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ περιμένω ένα ιδιαίτερο ματς την άλλη εβδομάδα, λες να λέμε το ίδιο; wink.gif

Καλά posts smile.gif
leonkalf
QUOTE(Sponge Bob @ Oct 12 2006, 11:54 AM) *
bball.gif Καλό ξεκίνημα σε όλους κι από μένα, αν και περιμένω ένα ιδιαίτερο μάτς την επόμενη αγωνιστική!!! bball.gif

Περίμενε, περίμενε...
1 βδομάδα έμεινε....

Τα παϊδάκια τα θέλω ζεστά !!! 19.gif
Sponge Bob
QUOTE(Live strong @ Oct 12 2006, 05:19 PM) *
Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ περιμένω ένα ιδιαίτερο ματς την άλλη εβδομάδα, λες να λέμε το ίδιο; wink.gif

Καλά posts smile.gif




Αν βρεθούμε στο ίδιο γήπεδο, μάλλον θα αναφερόμαστε στο ίδιο μάτς!!! wink.gif
Για να δούμε...

Καλώς σας βρήκα!!! icon_wave.gif
Sponge Bob
QUOTE(leonkalf @ Oct 12 2006, 07:07 PM) *
Περίμενε, περίμενε...
1 βδομάδα έμεινε....

Τα παϊδάκια τα θέλω ζεστά !!! 19.gif



Δεν κάνω δηλώσεις πριν τα μάτς. Μιλάω στο γήπεδο. wos_sport3.gif
Ιδιαίτερα όταν θίγονται τόσο ευαίσθητα ζητήματα, όπως τα παϊδάκια....!!!!! 77.gif
dizzy_fingers
Χαχα, γεια σου ρε Μπομπ laugh.gif!

Καλά ποστ να έχεις smile.gif.
goos
Ας κανω την αρχη.Αμφιαλη-Ταταυλα 64-49(1 πανω ενας κατω δεν πειραζει tongue.gif )πολυ ευκολο παιχνιδι για την αμφιαλη .τα ταταυλα ως το ημιχρονο κρατουσαν την επαφη με το σκορ αλλα στο 2ημιχρονο το παρατησαν.αντε γραφτε κανενα αποτελεσμα να μαθαινουμε νωριτερα
goos
οπ 62-49 νομιζω biggrin.gif
leonkalf
Ν.Σμύρνη-Αστέρας Αγ. Δημητρίου 59-66

Πειραϊκός Α.Σ-Ακαδημία 74-76

Η Δάφνη Αγ. Δημητρίου κέρδισε 3π. τον ΑΟΝΑ

Η Βουλιαγμένη κέρδισε 8π. την Νίκαια

Τα Μέγαρα κέρδισαν την Ευρυάλη
dizzy_fingers
Τα έμαθα τα του παιχνιδιού σου Λεωνίδα biggrin.gif.

Με πήρε τηλ. οργισμένος o garnett13 που δεν έπαιξε ούτε ένα λεπτό στην αναμέτρηση. 24.gif

Μου είπε επίσης ότι η front line σας ήταν μέτρια. Ισχύει αυτό ή τα έβγαλε μέσα από την πίκρα του? biggrin.gif

Επίσης, κατέβηκε κανείς άλλος από φόρουμ στον αγώνα?
Olorin
Κατάλαβα... μαζευτήκατε όλοι οι... ΕΣΚΑΝ-ίτες στο forum κι εμένα με έχετε αφήσει μόνο μου να βολοδέρνω στα άθλια γήπεδα της ΕΣΚΑ (της ΕΣΚΑΝΑ από ό,τι θυμάμαι από τη θητεία μου στον Ίκαρο ήταν τα περισσότερα καλύτερα...)

Ρε συ dizzy, ο Αστέρας Εξαρχείων τι έγινε??? Δεν τον βλέπω ούτε στη Β'ΕΣΚΑ που θα'πρεπε να είναι ούτε σε καμιά χαμηλότερη κατηγορία... Διαλύθηκε εντελώς??? sad.gif Κρίμα θα'ναι ρε γμτ για τέτοια ιστορική ομάδα... Εκτός αν συγχωνεύτηκε με τον Λαρισαϊκό (τον οποίο επίσης δεν βλέπω σε καμία κατηγορία!!!) όπως ακουγόταν και άλλαξε όνομα, αλλά χλωμό το κόβω, αφού δυο μιζέριες δεν είναι καλύτερες από μια... 68.gif Αν το'ξερα ότι θα γινόταν έτσι, θα σας λυπόμουν και δεν θα έκανα 3 καρφώματα στα μούτρα του Κομματά μέσα στου Στρέφη πέρσι!!! tongue.gif
leonkalf
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 13 2006, 02:03 AM) *
Τα έμαθα τα του παιχνιδιού σου Λεωνίδα biggrin.gif.

Με πήρε τηλ. οργισμένος o garnett13 που δεν έπαιξε ούτε ένα λεπτό στην αναμέτρηση. 24.gif

Μου είπε επίσης ότι η front line σας ήταν μέτρια. Ισχύει αυτό ή τα έβγαλε μέσα από την πίκρα του? biggrin.gif

Ναι, δεν έπαιξε καθόλου οπότε δεν υπήρξε μεταξύ μας κόντρα εντός παρκέ (αν και παίζουμε και διαφορετικές θέσεις,οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να αλληλομαρκαριζόμαστε).

Όντως, η front line μας δεν πήγε πολύ καλά. Είναι σίγουρα καλύτεροι οι ψηλοί μας απ'ότι έδειξαν. Ήταν άστοχοι και ειδικά με τις άστοχες βολές προς το τέλος πήγαν να γυρίσουν το ματς κατά μας!! Επίσης, οι 3 από τους 4 ψηλούς μας βγήκαν με 5 φάουλ. Στα τελευταία λεπτά παίξαμε με χαμλό σχήμα και 4άρι το 3άρι μας.

Μίλησα για λίγο με τον garnett13 στο τέλος του παιχνιδιού.
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 13 2006, 02:03 AM) *
Τα έμαθα τα του παιχνιδιού σου Λεωνίδα biggrin.gif.

Με πήρε τηλ. οργισμένος o garnett13 που δεν έπαιξε ούτε ένα λεπτό στην αναμέτρηση. 24.gif

Μου είπε επίσης ότι η front line σας ήταν μέτρια. Ισχύει αυτό ή τα έβγαλε μέσα από την πίκρα του? biggrin.gif

Επίσης, κατέβηκε κανείς άλλος από φόρουμ στον αγώνα?


Παρούσα!!!! icon_wave.gif
Σιγά μη δε πήγαινα! biggrin.gif

Σε γενικές γραμμές ήταν ένα κακό παιχνίδι νομίζω κα από τις δύο πλευρές! 68.gif
Χαμένοι αιφνιδιασμοί, χαμένα lay up, χαμένες βολές και πολύ ξύλο!!! ugly_tocktock.gif
Χαρακτηριστικό δε η πολύ κακή διαιτησία. Βασικά δεν ήξεραν τι σφύριζαν. Δόθηκαν αρκετές τεχνικές ποινές κυρίως στη Ν. Σμύρνη! Τρεις ! Στον Αστέρα μία ή δύο.. με τόσες που έδωσαν έχασα το μέτρημα! blink.gif
Όσον αφορά τον Λεωνίδα, βρέθηκε αρκετές φορές μόνος του αλλά οι συμπαίχτες του δεν τον αξιοποίησαν όσο έπρεπε! wos_sport5.gif
leonkalf
H Live Strong παρούσα! Την είδα, αλλά για λίγο στο τέλος.
Θα συμφωνήσω με τον σχολιασμό της.

Οι τεχνικές ποινές ήταν 3 για Ν.Σμύρνη και 2 για Αστέρα, αλλά 2 φορές έδωσαν από 1 σε κάθε ομάδα οπότε δεν πήρε πλεονέκτημα κάποια ομάδα (την μια φορά ήταν στους 2 προπονητές και την άλλη σε 2 παίκτες).

Είδες, δε με αξιοποίησαν!! smile.gif
Δεν ειμαι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, αλλά δεν πήγα και άσχημα. Πιστεύω σε λίγο καιρό θα είμαι όπως πρέπει πάλι shot.gif

Πω πω, εκείνο το lay up που έχασα απίστευτο!! Το σκεφτόμουν συνέχεια μετά.
Αλλά πιστεύω ρέφαρα με τις 2 συνεχόμενες φάσεις που πήρα στο 53-56 και έγινε το σκορ 53-60, 1 λεπτό πριν τη λήξη 69.gif
Live strong
QUOTE(leonkalf @ Oct 13 2006, 10:28 AM) *
H Live Strong παρούσα! Την είδα, αλλά για λίγο στο τέλος.
Θα συμφωνήσω με τον σχολιασμό της.

Οι τεχνικές ποινές ήταν 3 για Ν.Σμύρνη και 2 για Αστέρα, αλλά 2 φορές έδωσαν από 1 σε κάθε ομάδα οπότε δεν πήρε πλεονέκτημα κάποια ομάδα (την μια φορά ήταν στους 2 προπονητές και την άλλη σε 2 παίκτες).

Είδες, δε με αξιοποίησαν!! smile.gif
Δεν ειμαι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, αλλά δεν πήγα και άσχημα. Πιστεύω σε λίγο καιρό θα είμαι όπως πρέπει πάλι shot.gif

Πω πω, εκείνο το lay up που έχασα απίστευτο!! Το σκεφτόμουν συνέχεια μετά.
Αλλά πιστεύω ρέφαρα με τις 2 συνεχόμενες φάσεις που πήρα στο 53-56 και έγινε το σκορ 53-60, 1 λεπτό πριν τη λήξη 69.gif


Εντάξει! σχετικά καλά! Νομίζω έντεκα πόντους; Ή κάνω λάθος; blink.gif Κέρδισες κι ένα έξυπνο φάουλ που δεν ήταν… rolleyes.gif
leonkalf
Λάθος κάνεις! Μη με ρίχνεις...

14(1)π. είχα.

Ποιο φάουλ λες? 3 πήρα όλα κι όλα! 7/7 βολές.
Αν λες αυτό στη λήξη της α' περιόδου στο τρίποντο, ήταν. Δεν έπεσα μόνος μου. Ήρθε ο άλλος με φόρα πάνω μου, και παραλίγο να μπει κιόλας!! Έχασα στο τσακ το 4ποντο.
Πιστεύω και τα άλλα 2 ήταν, στο β' ημίχρονο. Απλά, σε ένα ήταν λάθος της άμυνας. Θα μπορούσαν να το είχαν αποφύγει. Ίσως δεν φάνηκε καλά στην εξέδρα επειδή κινήθηκα προς την αντίθετη κατεύθυνση.
Live strong
QUOTE(leonkalf @ Oct 13 2006, 11:02 AM) *
Λάθος κάνεις! Μη με ρίχνεις...

14(1)π. είχα.

Ποιο φάουλ λες? 3 πήρα όλα κι όλα! 7/7 βολές.
Αν λες αυτό στη λήξη της α' περιόδου στο τρίποντο, ήταν. Δεν έπεσα μόνος μου. Ήρθε ο άλλος με φόρα πάνω μου, και παραλίγο να μπει κιόλας!! Έχασα στο τσακ το 4ποντο.
Πιστεύω και τα άλλα 2 ήταν, στο β' ημίχρονο. Απλά, σε ένα ήταν λάθος της άμυνας. Θα μπορούσαν να το είχαν αποφύγει. Ίσως δεν φάνηκε καλά στην εξέδρα επειδή κινήθηκα προς την αντίθετη κατεύθυνση.



Καλά το τρίποντο που ήμουν και δεν το είδα, θα τρελαθούμε τώρα; blink.gif
Τις εφτά βολές τις θυμάμαι! Έβαλες ένα καλάθι στο πρώτο ημίχρονο και μετά άλλα δύο προς το τέλος, άντε δεκατρείς οι πόντοι. Λες να έχασα το τρίποντο; ohmy.gif
Όσο για το φάουλ εκείνο που λες, δεν ήταν σταμάτα! Στο είπα κι χτες ότι η διαιτησία ήταν για πολύ ξύλο! 68.gif
leonkalf
Έβαλα ένα τρίποντο στο β' ημίχρονο από τη γωνία, μπροστά από τον πάγκο της Ν. Σμύρνης.

Πως σου ξέφυγε?? ohmy.gif

Δε μου είπες ποιο φάουλ εννοείς!! Στο τρίποντο ή κάποιο από τα 2 του β' ημιχρόνου?

Το άλλο που έχασα από κάτω ένα καλάθι -που έφαγα 2 σφαλιάρες στο κεφάλι- δεν είπες τίποτα !! smile.gif
Live strong
QUOTE(leonkalf @ Oct 13 2006, 12:14 PM) *
Έβαλα ένα τρίποντο στο β' ημίχρονο από τη γωνία, μπροστά από τον πάγκο της Ν. Σμύρνης.

Πως σου ξέφυγε?? ohmy.gif

Δε μου είπες ποιο φάουλ εννοείς!! Στο τρίποντο ή κάποιο από τα 2 του β' ημιχρόνου?

Το άλλο που έχασα από κάτω ένα καλάθι -που έφαγα 2 σφαλιάρες στο κεφάλι- δεν είπες τίποτα !! smile.gif


Στο β’ ημίχρονο! Λέω! Τέλος πάντων δεν έχει σημασία! rolleyes.gif

Μιλάς για το καλάθι που έχασες; Τι θέλεις να πω! Αυτά συμβαίνουν! cool.gif
Όσο για τις σφαλιάρες που λες, καλό μου φιλαράκι, κι εσύ σε κάποιες φάσεις τραβούσες αλλά δε δόθηκε τίποτα! wink.gif smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.