Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
leonkalf
katestramene (γιατί τέτοιο nickname??),

κατ'αρχήν ευχαριστώ για την εκτίμηση που δείχνεις στην ομάδα μας.

Δεύτερον, να σου πω ότι έχω παίξει και γω στην ομάδα που είσαι και μάλιστα έχω πανηγυρίσει την άνοδο από την Β' στην Α' κατηγορία έχοντας πάρα πολύ καλή ομάδα και απέκτησα πολλούς καλούς φίλους από το πέρασμά μου εκεί.

Αν όλοι μας έσπρωχναν,όπως λες, στο βούρκο ασφαλώς και θα αντιδρούσα. Και όπως και συ δεν αντέχω την αδικία.

Στο μεταξύ μας παιχνίδι στα Καμίνια δεν παίξαμε καθόλου καλά. Ήταν μια περίοδος που γενικά δεν παίζαμε καλά και είχαμε αγωνιστική κοιλιά.
Όσον αφορά το λάθος της γραμματείας, όντως έγινε (το έχω γράψει κιόλας στο προσωπικό μου blog, αν θες μπορείς να το δεις). Κάνεις όμως ένα λάθος. Το σκορ αντί για 39-31, έγινε 39-33 και όχι 37-33 όπως αναφέρεις. Δηλ. πρόσθεσαν σε μας 2π., δεν αφαίρεσαν από εσάς. Αν κάνουμε έτσι τις πράξεις θα κερδίζαμε και πάλι με 1π. Αλλά αυτό δεν είναι σωστό, το να κάνεις προσθαφαιρέσεις. Μπορεί το παιχνίδι να είχε άλλη εξέλιξη. Δεν μπορείς να ξέρεις.
Όσον αφορά αυτό που λες ότι θα είμασταν αδιάφοροι, δεν ισχύει καθόλου. Θα είχαμε 1 ήττα παραπάνω και θα είμασταν στις 6 ήττες μαζί με Μέγαρα και Νίκαια. Οπότε θα είμασταν σε τροχιά ανόδου και πάλι. Αλλά θα ήταν μεγάλη γκέλα για μας αν δεν κερδίζαμε.

Οι τιμωρίες είναι χειρότερο από την ήττα, αφού θα ακολουθήσουν κρίσιμα παιχνίδια και δεν έχετε πολυτέλεια εναλλακτικών λύσεων.
Όντως θα είναι δύσκολα από δω και πέρα τα πράγματα, αλλά ο αγώνας συνεχίζεται ως το τέλος.
leonkalf
antikeimenike, που παίζεις?
katestramenos
Το γεγονος που σου λεω για τη γραμματεια στο παιχνιδι μεταξυ μας το θυμαμαι ετσι οπως σου ειπα αλλα και παλι δεν εχει σημασια οπως ειπες η προσθαφαιρεση. στο μπασκετ ενα δεκατο αλλαζει τα παντα οπως σημερα στο παιχνιδι Μαρουσι - Αιγαλεω. Απλα ηθελα να σου δωσω να καταλαβεις οτι εχουν γινει πολλα πραγματα εις βαρος μας. (ωστοσο και παλι οπως τα λες με προσθαφαιρεση συμφωνα με τα δικα σου δεδομενα ο παικτης μας στη τελευταια φαση του αγωνα που ηταν αμαρκαριστος δε θα σταματαγε στα 7 μετρα να κανει τριποντο αφου ηταν μειον 3 αλλα θα εκανε ενα απλο lay up και θα περναμε το παιχνιδακι)
Για τον αστερα δεν εχω να πω κατι απλα με μια ηττα παραπανω αλλαζουν πολλα. Η ψυχολογια,η διαθεση της συγκεκριμενης περιοδου στην οποια οπως ανεφερες δε τραβαγε η ομαδα. Αντιθετα εμεις εχουμε ανεβει παρα πολυ. Εχουμε το παχνιδι με σας , δυο νικες μ ταταυλα ,γασε προχτες τη σφαγη με τον αετο.
Μηπως αυτη την ανοδικη πορεια την παρακολουθουν και αλλοι απο την εσκανα και προσπαθουν με διαφορους τροπους να την σταματησουν ?Θα ειχαμε κανει 4 σερι ηττες και θα ερχοταν η Αμφιαλη μεσα στα καμινια ....
Με πληρη ομαδα την αμφιαλη δε τη φοβαμαι καθολου. Τωρα ομως χωρις ψηλους τι γινεται.
Φιλε 8 εχεις παιξει στο ΠΑΣ οπως λες και ξερεις! αν ζουσε ο καπαγερωφ ο ΠΑΣ δε θα τραβαγε αυτα που τραβαει τωρα.
Να μαθει ολη η κατηγορια οτι η ομαδα αυτη οταν επεσε απο την Α εκτος απο 1 βασικο εμειναν αλλα 3 ατομα (μεταξυ αυτων και εγω που δε παιρναμε και πολυ χρονο περσυ εως καθολου) Ολο το υπολοιπο φετινο ροστερ ειναι τυχοδιωκτες με τη καλη εννοια. Ηρθαν απο αλλες ομαδες ανευ αποδοχων και προγραμματισμου. Μεχρι και το τελος του πρωτου γυρου στο τροκαντερο εβλεπες καλυτερο μπασκετ απο οτι στη προπονηση μας.δεν ειχαμε βρεθει δε παιζαμε μπασκετ. Τωρα ομως οποιος και να ερθει να μας παιξει θα δει μια αξια ομαδα που πολεμαει να παραμεινει στη κατηγορια αλλα απο οτι φαινεται εχθρος μας δεν ειναι οι υπολοιπες ομαδες ....
antikeimenikos
paizo se omada tis eska alla exo ena filo ston peiraiko kai pigaino sixna kai blepo.Eixa dei kai to metaksu sas paixnidi.apo oti thimamai 6 deytera prin ti liksi me to skor sto -3 (diladi kanonika -1 an afaireseis to kalathi pou eklepsan) eklepse paiktis tou pas tin mpala kai stamatise sta 7 metra me xrono gia 3p..an itan ston ena ponto tha ekane mpasimo kai tha kerdizan.pantos sas eixa dei kai ston a gyro..kali omada oxi kati super alla sobari h omada sas..apo tis kales tis katigorias
katestramenos
Εσυ που παρακολουθεις απο οτι φαινεται την κατηγορια. Ποιες ομαδες θεωρεις οτι πρεπει να πεσουν και ποιες να ανεβουν .?
leonkalf
Δε νομίζω ότι προλάβαινε να κάνει μπάσιμο στην τελευταία φάση. Αφού με το που σούταρε ακούστηκε η κόρνα, και δεν ήταν μόνος του όπως λέτε. Ήταν δίπλα του αντίπαλος, αφού θυμάμαι ότι έτσι όπως πήγαινε φοβήθηκα μη του κάνει φάουλ και έπαιρνε 3 βολές!!

katestramene (δε μ'αρέσει να σε λέω έτσι, αλλά εσύ το διάλεξες), είναι απόλυτα φυσιολογικό μια ομάδα όπως εσείς ξεκινήσατε με 10-12 καινούργιους παίκτες να μην παίζει καλά στην αρχή. Και φυσιολογικά με το πέρασμα του χρόνου αρχίσατε να βρίσκεστε μεταξύ σας.

Ίσως ο ΠΑΣ πληρώνει τώρα την αβάντα που είχε (κατά τη γνώμη μου) τα χρόνια της παντοδυναμίας του Καπαγέρωφ. Τότε, αν θυμάσαι, όλοι έλεγαν τα αντίθετα από αυτά που λες τώρα. Ότι ο ΠΑΣ ευνοείται και ανεβαίνει και λόγω του προέδρου. Τώρα, ίσως κάποιοι θέλουν να δουν το ανάποδο. Λέω ίσως, δεν μπορώ να ξέρω.
Αλλά το σίγουρο είναι ότι η υποστήριξη του τότε, βγάζει σήμερα τα αντίθετα αποτελέσματα.
Συνεχίστε εσείς την προσπάθειά σας, ώστε να έχετε ήσυχη τη συνείδησή σας, και αφήστε τη διοίκηση να ασχοληθεί με τα υπόλοιπα. Εσείς συνεχίστε να παίζετε μπάσκετ!
trelaras
kalimera se olous!ego ena exo na po...oti i diaitisia einai aparadekti polles fores,kai stimeni!polles omades exoune tin diaitisia iper tous kai apla kathese kai koitas!proxtes eixa paei na do ton astera me ta megara kai mporo na po oti egine ena kalo paixnidi kai oti o asteras itane para poli tixeros pou nikise.genika ginete ena poli kalo protathlima kai makari na sinexistei etsi
katestramenos
Leonkalf εσενα ρωταω ο αντικειμενικος ειναι της ΕΣΚΑ δεν εχει αποψη της κατηγοριας μας
antikeimenikos
omades gia na pesoun ektos apo tataula....theoro tin amfiali polu kaki omada kai tin eleusina me diafora tin xeiroteri omada poy exo dei pote.H dafni paroti peftei mou arese.Apo psila den exo katari apopsi.Asteras-Megara-Aetos kai Nikaia mou fainontai sta idia kyvika
trelaras
leokalf kalimera kai apo emena.den pisteuo oti o pas eixe kamia avanta ola auta ta xronia.isa isa pou eixe kai para poli kalous pextes oi opoioi an emenan opos itane prin 3 xronia tha milagame tora gia mia omada pou mpororuse kalista na protagonistei stin a eskana.idios eixe dio poli kalous pextes pou o enas iparxei akoma ston pas kai o allos paizei se autin tin katigoria.mou aresei para poli ta topika tis eskana kai makari na ta leme apo edo sixna
leonkalf
Όσον αφορά την άνοδο, θα έβαζα Αστέρα,ΑΟΝΑ,Νίκαια και Μέγαρα(αν ανέβει και 4η ομάδα).
Για υποβιβασμό Ταταύλα,ΓΑΣΕ και η 3η θέση δεν ξέρω. Είναι δύσκολο να πω ποια από ΠΑΣ,Δάφνη,Αμφιάλη αξίζει να πέσει. Μάλλον ΠΑΣ θα έλεγα γιατί η όλη εικόνα της ομάδας δε με ικανοποιεί sad.gif
katestramenos
Τελοσπαντων τα γεγονοτα ο καθε παγκος τα παρουσιαζει οπως θελει. Δε προκεται να συμφωνησουμε για το παιχνιδι μεταξυ μας.Ας το αφησουμε οτι εγινε εγινε. Αλλωστε να μας ειχαν αδικησει μονο με εσας???

Παντως ο Μαγγωνακης αν δε κανει τις σωστες κινησεις απο δω και περα καριερα δε προκειται να κανει σε αυτο που ξεκινησε!

Επειδη ξερω οτι ολοι αυτοι ειναι μπασκετοκαυλοι θα μπουν και θα τα διαβασουν θελω να περασω τα εξης μηνυματα!!!

Κυριε ΣΚΛΗΡΕ
Αν το μπασκετ που παιζεις σε ενθουσιαζει και εισαι περηφανος που θα πας στην Α κατηγορια να δω τον ενθουσιασμο σου του χρονου που θα αντιμετωπισεις ομαδες και οχι μπουρδελα οπως λες! Εισαι ολο υφος και κριτικη αντι να κατεβασεις το κεφαλι και να πεις τα γεγονοτα με το ονομα τους. Τα μεγαρα και η νικαια σαφως ειναι ανωτερες ομαδες απο τη δικη σου και ενας θεος ξερεις τι μαγειρεψες παλι με την εσκανα και εισαι εκει που εισαι!

Κυριε Μαγγωνακη
Ευχομαι να καταστραφεις απο συναδελφο σου διαιτητη και να ερθεις στη θεση που μας εφερες τη πεμπτη? Ρωτηθηκες απο το παγκο μας εσυ πως διαμαρτυρεσαι οταν παιζεις και απαντησες διαμαρτυρεσαι ομορφα και με τροπο. Αν εχεις μια ελπιδα να ανεβεις και σε καθηλωσουν οι διαιτητες να δω τι τροπο θα βρεις...(αν και δεν ανεβαινετε με τη καμια)
Κυριε Σταθοπουλε
Θελω αν σου πω οτι εισαι απλα γελοιος και πρεπει να τη παρατησεις τη σφυριχτρα.
Μακαρι να επαιζες τη πεμπτη εμας και θα σε περιμενε μια εκπληξη. Αλλα δε θες εκπληξεις εσυ. Τα μαγκωνεις και σφυρας... Στανταρ μισθος... Δε μου λες αν σου πληρωσω τα ενσημα του Απριλιου θα κανεις κατι και για το ΠΑΣ?? ποσο πηρες ρε ξεφτυλα? αντε καραγκιοζη
katestramenos
Ειναι κριμα που απαντησες ετσι για το ΠΑΣ . Ξερω οτι εχεις επικοινωνια με ατομα απο την ομαδα μου και ξερεις τι παιζει.
Αν την ομαδα που εκανες λαμογια για να τη κερδισεις εστω και με ενα καλαθι τη θεωρεις αξια υποβιβασμου τοτε πεσε και εσυ παρεα. Κριμα γιατι πιστευα οτι το ποστ αυτο το διατηρεις ενεργο επειδη εισαι και εσυ γνωστης,αντικειμενικος και σωστος αλλα απο οτι βλεπω στο μαγειρεμα εμπλεκονται παρα πολλοι.
trelaras
paidia kalimeres kai apo emenafetos ginete poli kalo protathlima kai para polles kakes diaitisies.mou aresei na vlepo ta topika dioti exei polla talentakia.file leokalf o pas sigoura an menane opos itane ta paidia prin 3 xronia sigoura tha protagonistousane stin a esakana tora.krima omos giati eixane poli kalo iliko!pisteuo oti oi omades pou tha anevoun einai o aetos,i nikaia(logo evnoiton logon)kai ta megara.eixa erthei kai eida to metaxi sas paixnidi kai mporo na po oti den me peisate oti mporeite na kanete to kati parapano.elpizo na ta leme sixna edo
antikeimenikos
katestramene eisai pali ipervolikos..Gia ton Maggonaki exo akousei ta kalutera.Eksupnos diaititis.Gia na sfyriksei etsi eixe sovaro logo na kerdisei o aetos,o stathopoulos apla einai asxetos.Sigxronsitikan ston koino skopo na kerdisei o Aetos kai ta kataferan.Krima kai adiko mono pou eixan fasaria stin grammateia meta to telos tou agona kai den mporesan na fonaksoun me ta alla paidia tou aetou gia tin niki.Toulaxiston oi kopoi tous den pigan xamenoi!!kati einai kai ayto
dizzy_fingers
trelara καλώς ήρθες στο φόρουμ μας.

Επειδή άνοιξες ξεχωριστά τόπικ για κάθε σου μήνυμα υποθέτω πως πάταγες κατά λάθος το .

Τα μετέφερα στην σωστή ενότητα, αλλά από εδώ και πέρα όταν θέλεις να προσθέσεις ένα ποστ σε μία ήδη υπάρχουσα συζήτηση πάτα το .

Επίσης, γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες, όχι με greeklish.

Καλά ποστ να έχεις.
lebron23
na soy po ego file pios tha pesi tatavla dafni kai pas.tha anevoyn nikea megara aetos . i dietisia einai xalia ti malonete se ola ta pexnidia ta idia ginode sxedon o maggonakis einai kalos referi alla akoysa kai ego oti den pige kala se ayton ton agona o zervoylakos einai aftos poy epeze palia aekt xeri kanenas ?. kaliteroi pextes apo b eskana ksexorizo karagiani megara-xnari aeto-dakoytro akadimia-savvidi pas-proseledi gase-tzortzi nikea.
trelaras
σε ευχαριστω ντιζζυ!παιδια ειπαμε ειναι καλοσ διαιτιτις το παλικαρι αλλα ειναι γνωστο πιοσ τον προοθει!παιδια μπασκετ να βλεπουμε καλο και ολα τα αλλα θα ερθουνε
katestramenos
Ο Ζερβουλακος ειναι αυτος που λες.
Οσο για το ποιος θα πεσει δεν εχει κριθει ακομα τιποτα μη βαλεις το χερι σου στη φωτια.
Εμεις εχουμε υποθετικα στο προγραμμα μας 2 νικες , με 3 σωνομαστε σιγουρα και αν παιξουμε οπως παιζουμε στα τελευταια 4 παιχνιδια θα κανουμε πανω απο 3 νικες.
leonkalf
QUOTE(trelaras @ Mar 4 2007, 10:16 PM) *
leokalf kalimera kai apo emena.den pisteuo oti o pas eixe kamia avanta ola auta ta xronia.isa isa pou eixe kai para poli kalous pextes oi opoioi an emenan opos itane prin 3 xronia tha milagame tora gia mia omada pou mpororuse kalista na protagonistei stin a eskana.idios eixe dio poli kalous pextes pou o enas iparxei akoma ston pas kai o allos paizei se autin tin katigoria.mou aresei para poli ta topika tis eskana kai makari na ta leme apo edo sixna

Γεια σου και εσένα.
Δε διαφωνώ ότι είχε καλούς παίκτες. Άλλωστε και εγώ ήμουν πριν 3 χρόνια στην ομάδα και είχαμε εξαιρετική ποιότητα και χημεία. Όμως αυτή η ομάδα δε νομίζω ότι είχε μέλλον και πρωταγωνιστικές βλέψεις για άλλους λόγους (εξωαγωνιστικούς).
Όσοι ήταν-είναι ξέρουν για την διοικητική ανυπαρξία, την έλλειψη υποδομών,ακαδημιών,κόσμου!!
Που να πάει έτσι μια ομάδα?

QUOTE(katestramenos @ Mar 4 2007, 10:25 PM) *
Ειναι κριμα που απαντησες ετσι για το ΠΑΣ . Ξερω οτι εχεις επικοινωνια με ατομα απο την ομαδα μου και ξερεις τι παιζει.
Αν την ομαδα που εκανες λαμογια για να τη κερδισεις εστω και με ενα καλαθι τη θεωρεις αξια υποβιβασμου τοτε πεσε και εσυ παρεα. Κριμα γιατι πιστευα οτι το ποστ αυτο το διατηρεις ενεργο επειδη εισαι και εσυ γνωστης,αντικειμενικος και σωστος αλλα απο οτι βλεπω στο μαγειρεμα εμπλεκονται παρα πολλοι.

Κοίτα να δεις, δεν έκανα εγώ λαμογιά. Αν έκανε λάθος η γραμματεία δεν φταίω εγώ ούτε κανένας από την ομάδα μου.
Δεν μπορώ να πω τη γνώμη μου δηλ.? Αφού είσαι μέσα και τα ξέρεις. Αν δεις τι απαντάω σε αυτό το post στον trelara, δε νομίζω ότι θα διαφωνήσεις. Με τι προοπτικές να πάει η ομάδα μπροστά? Ρώτα τα παιδιά που έχω επικοινωνία να σου πουν πόσες συζητήσεις έχουμε κάνει και τι γνώμη (κοινή) είχαμε όλοι!

QUOTE(trelaras @ Mar 4 2007, 10:34 PM) *
paidia kalimeres kai apo emena.fetos ginete poli kalo protathlima kai para polles kakes diaitisies.mou aresei na vlepo ta topika dioti exei polla talentakia.file leokalf o pas sigoura an menane opos itane ta paidia prin 3 xronia sigoura tha protagonistousane stin a esakana tora.krima omos giati eixane poli kalo iliko!pisteuo oti oi omades pou tha anevoun einai o aetos,i nikaia(logo evnoiton logon)kai ta megara.eixa erthei kai eida to metaxi sas paixnidi kai mporo na po oti den me peisate oti mporeite na kanete to kati parapano.elpizo na ta leme sixna edo

Ποιοι φταίνε για το ότι το καλό υλικό της ομάδας διαλύθηκε? Όταν δεν υπάρχει σοβαρή διοίκηση αυτά γίνονται!

Ποιοι είναι οι ευνόητοι λόγοι?? Για πες μας..

Καλώς ήρθες και συ στην παρέα, ελπίζω να τα λέμε συχνά.

Y.Γ. Παρακαλώ γράφετε με ελληνικά (όσοι γράφετε με greeklish). Είναι κουραστικό να διαβάζουμε με greeklish
trelaras
φιλε λεμπρον επεζε κρονο απο οτι χερο και πορφυρα το παιδι.για εμενα καλιτερεσ παιχτεσ ειναι ο καραγιαννης απο μεγαραο σαββιδιης,ο μανουλιαδησ απο αονα και ο δεβεζογλου απο τα μεγαρα και ο και ο προσελεντης
trelaras
ειναι γνωστο φιλε καλφ οι διασινδεσεισ του προπονητη τους για αυτο το λεω.....
katestramenos
Leonkalf τη γνωμη σου πες τη αλλα να εχεις και σωστες απαντησεις.
Σε ξαναρωταω. Μια ομαδα που πασχιζεις να τη κερδισεις και με λαμογια ΚΑΠΟΙΟΥ τελικα κερδιζεις
θεωρεις οτι ειναι πολυ κατωτερη σου?
Εσυ πας για ανοδο και αυτοι ειναι για φουντο? Δε τα λες καλα . Πες τα καλα. Η γνωμη σου ειναι γνωμη σου αλλα δεν εχει συνοχη η μια προταση με την αλλη. ναι μεν κερδισαμε δυσκολα και ισως χαναμε, παμε για ανοδο ανελπιστα (ετσι ειπες σε αλλη απαντηση σου που διαβασα) αλλα εσεις δεν ειστε για να μενετε κατηγορια!
Για διοικηση κτλ δε θα συζητησω μαζι σου αλλωστε τα ξερεις απο τους φιλους σου...
leonkalf
Δεν σημαίνει κάτι ένα παιχνίδι!!!
Δηλ. πρώτη φορά βλέπεις μια ομάδα που παλεύει για σωτηρία να κοντράρει μια ομάδα που είναι ψηλά στη βαθμολογία? Αυτό γίνεται σε όλες τις κατηγορίες!!
Και γιατί να μην πάρουμε σαν κριτήριο το ματς του 1ου γύρου τότε?
Η εικόνα και οι δυνατότητες μιας ομάδας κρίνονται από τη συνολική τους πορεία κι όχι από μεμονωμένα παιχνίδια.

Και στην τελική, και το λάθος να μη γινόταν ποιος σου λέει ότι θα κερδίζατε σίγουρα?

Δεν είπα ότι πάμε για άνοδο ανέπλιστα. Άλλωστε εγώ το πίστευα, αλλιώς δε θα έμενα στην ομάδα (πάντα βάζω ψηλούς στόχους). Είπα ότι η ομάδα δεν είχε σαν πρωταρχικό στόχο την άνοδο (όπως πέρσι), αλλά δε θα έλεγε και όχι αν έβγαινε στην πορεία.
Εγώ, προσωπικά, το πίστευα από την αρχή γιατί είχα εμπιστοσύνη στους συμπαίκτες μου και στον προπονητή μας.
katestramenos
Παιδια καληνυχτα. Ευχομαι να μπουν απο ολες τι ομαδες ατομα εδω και να κανουμε ξεχωριστα φορουμ για καθε κατηγορια της Εσκανα. Θα μπω συντομα να ξαναεκθεσω τις αποψεις μου . Ευχαριστω.
katestramenos
Ε τι στο πρωτο ματσ εληξε +12 για σας στο τελευταιο 10λεπτο και δεν ειχαμε βαλει ουτε ενα σουτ. Εισαστε καιρο ομαδα και εισασταν ετοιμοι ενω εμεις οπως ειπα πριν ολοι νεοι μεταξυ μας. Τελοσπαντων αν ειχατε χασει θα ελεγες αλλα. Δε προκειται να συμφωνησουμε για αυτο ας το αφησουμε . η αποψη σου ειναι αποψη σου.
katestramenos
Με κερδισες στο γηπεδο σου που ειπες αλλα ξεχασα να αναφερω κατι ...
ΖΩΝΑΡΑ και αγιος ο θεος...
Αν εισαι ικανοποιημενος να νικας μεσα στο γηπεδο σου μια ομαδα που ειναι για φουντο με ζωναρα τοτε...καταλαβαινεις. τελοςπαντων ειπαμε ο καθενας την αποψη του. καληνυχτα και παλι
leonkalf
trelaras,lebron παίζετε κάπου?
Καλό είναι να ξέρουμε από που είναι ο καθένας.
trelaras
λεο καλφ εγω δεν πεζω καπου.βλεπω μπασκετ απο μικρος επειδη επαιζε ο αδερφοσ μου στην βουλα.μου αρεσει να παρακολουθω πολυ παιχνιδια και δεν χανω ευκαιρια να βλεπω οταν γινεται
leonkalf
QUOTE(katestramenos @ Mar 4 2007, 11:13 PM) *
Ε τι στο πρωτο ματσ εληξε +12 για σας στο τελευταιο 10λεπτο και δεν ειχαμε βαλει ουτε ενα σουτ. Εισαστε καιρο ομαδα και εισασταν ετοιμοι ενω εμεις οπως ειπα πριν ολοι νεοι μεταξυ μας. Τελοσπαντων αν ειχατε χασει θα ελεγες αλλα. Δε προκειται να συμφωνησουμε για αυτο ας το αφησουμε . η αποψη σου ειναι αποψη σου.

Νομίζω, ότι το συγκεκριμένο ματς το κερδίσαμε σχετικά άνετα 70-57. Δεν νομίζω να είχατε μπει καθόλου στη διεκδίκηση της νίκης.

QUOTE(katestramenos @ Mar 4 2007, 11:17 PM) *
Με κερδισες στο γηπεδο σου που ειπες αλλα ξεχασα να αναφερω κατι ...
ΖΩΝΑΡΑ και αγιος ο θεος...
Αν εισαι ικανοποιημενος να νικας μεσα στο γηπεδο σου μια ομαδα που ειναι για φουντο με ζωναρα τοτε...καταλαβαινεις. τελοςπαντων ειπαμε ο καθενας την αποψη του. καληνυχτα και παλι

Δε θυμάμαι αν και πόση ώρα παίξαμε ζώνη, αλλά τι σημασία έχει? Για μένα είναι χαρά να με παίζει ο αντίπαλος ζώνη.. laugh.gif
Ομάδα για φούντο από την 2η αγωνιστική??? Ακόμα δεν είχε αρχίσει το πρωτάθλημα?
Εμείς είμασταν οι νεοφώτιστοι

Τέλος με το μεταξύ μας παιχνίδι. Δεν έχει πλέον σημασία άλλωστε. Ότι έγινε έγινε. Από δω και μπρος πλέον..
trelaras
λεο καλφ ειχα ερθει με τα μεγαρα και σας ειδα.ισουνα πολι καλος αλλα πιστευω οτι εισασταν και τυχεροι.δεν εχετε ψιλουσ παντοσ
leonkalf
Σε ευχαριστώ για το καλό σου σχόλιο smile.gif
Γενικά, φέτος δεν κάνω πολύ καλή χρονιά. Είχα και κάποια προβληματάκια. Με τα Μέγαρα όντως έκανα καλό παιχνίδι και το ευχαριστήθηκα. Ελπίζω και στη συνέχεια να είμαι το ίδιο και καλύτερος και να επανέλθω στα γνωστά μου στάνταρ.
Οι ψηλοί μας όντως δεν πήγαν καλά. Η περιφέρεια πήρε το παιχνίδι.
Γενικά, δεν είναι ότι καλύτερο οι ψηλοί μας αλλά προσπαθούν.Ο ένας είναι αρκετά καλός (απλά δεν τράβηξε προχθές, ίσως έφταιγε το ξενύχτι και το ποτό λόγω γενεθλίων της προηγούμενης μέρας!!) και ο άλλος που πιστεύω ότι είναι καλός και μπορεί να δώσει περισσότερα ήταν εκτός 12άδας.
GR-HAMMER
QUOTE(katestramenos @ Mar 5 2007, 12:25 AM) *
Ειναι κριμα που απαντησες ετσι για το ΠΑΣ . Ξερω οτι εχεις επικοινωνια με ατομα απο την ομαδα μου και ξερεις τι παιζει.
Αν την ομαδα που εκανες λαμογια για να τη κερδισεις εστω και με ενα καλαθι τη θεωρεις αξια υποβιβασμου τοτε πεσε και εσυ παρεα. Κριμα γιατι πιστευα οτι το ποστ αυτο το διατηρεις ενεργο επειδη εισαι και εσυ γνωστης,αντικειμενικος και σωστος αλλα απο οτι βλεπω στο μαγειρεμα εμπλεκονται παρα πολλοι.


οσον αφορα αυτο που εχω βαλει με εντονα γραμματα...
δεν μιλασ σωστα..
και εγω στον αστερα παιζω..
εμεις καναμε λαμογια για να σε κερδισουμε?
αν οι χαζες στη γραμματεια που δεν ξερουν μια απο μπασκετ βαζουν οτι θελουνε στο ταμπλο δεν πιστευω οτι φταιει ο αστερας...
ισως να το ειχες παρει το παιχνιδι οπως λες...
αλλα με το ισως δεν γινεται..
και ο γαυρος αν ειχε βαλει ενα γκολ στον παναθηναικο στο ντερμπι στο ποδοσφαιρο θα ειχε κερδισει, αλλα δεν το εβαλε...και εχασε το παιχνιδι..
με το αμα δεν μπορεις να ξερεις τι γινεται...
GR-HAMMER
QUOTE(katestramenos @ Mar 5 2007, 01:17 AM) *
Με κερδισες στο γηπεδο σου που ειπες αλλα ξεχασα να αναφερω κατι ...
ΖΩΝΑΡΑ και αγιος ο θεος...
Αν εισαι ικανοποιημενος να νικας μεσα στο γηπεδο σου μια ομαδα που ειναι για φουντο με ζωναρα τοτε...καταλαβαινεις. τελοςπαντων ειπαμε ο καθενας την αποψη του. καληνυχτα και παλι


γιατι απο ποτε απαγορευεται η ζωνη?
εσυ γιατι επαιζεσ man to man?
το θεμα ειναι να ερθει η νικη..
τωρα το πως θα ερθει ειναι αλλο θεμα...
goos
ειχα καιρο να μπω κ βλεπω πολυ κοσμο καινουργιο.πλακα εχει.ακουσα επισης οτι θα πεσουμε (Αμφιαλη)μια κ ειμαστε απο τις χειροτερες ομαδες.αποψεις ειναι αυτες αλλα φιλε αλλο κακη ομαδα αλλο κακοι παιχτες.σεμας κατι δεν παει καλα αλλα δεν μπορω να πω τι smile.gif μυστηκα τις ομαδας ειναι αυτα!παντως αυτη η κακη ομαδα τον αετο σε ολο το παιχνιδι τον νικουσε +17 ποντους κ εχει χασει σχεδων ολα τα παιχνιδια 3-4ποντους οποτε κρατα μικρο καλαθι biggrin.gif
gantalf
Καλημέρα και πάλι.Πολύ σημαντική αγωνιστική η σημερινή για την Α'.Γλυφάδα-ΑΕΚΤ,Πορφύρας-Άρης Νικαίας για τη μάχη της ανόδου και το ντέρμπι της ουράς Εθνικός-Ρέντης (όποιος χάσει,χάνεται).Κι επειδή κάποιο παιδί είπε ότι εύχεται να με χαντακώσουν οι διαιτητές και να μην ανέβω,αν και δεν ανεβαίνω με τη καμία,μάθε οτι μεσα στον Εθνικό έχασα επειδή ένας πολύ χοντρός διαιτητής σφύριξε ανύπαρκτα βήματα στον Μαγγωνάκη (που είναι και συνάδελφοι) σε μια φάση που ο Δημήτρης έβαλε γκολ-φάουλ στα 55΄΄ πριν τελειώσει το παιχνίδι και μας στέρησε μια νίκη που θα μας είχε ακόμα μες στο κόλπο.Το σκορ εκείνη τη στιγμή ήταν ισόπαλο...Μόνο αυτό...Αν και μάλλον υποστηρίζεις Άρη εσύ.
trelaras
καλημερα και απο εμενα παιδια.πιστευω οτι ο αρησ ευκολα η δυσκολα θα το καθαρισει το σημερινο παιχνιδακι.παιδια μην τρελενεσται και ιη ζωνη μεσα στο παιχνιδι ειναι.εδο και στο nba παιζουν!παντωσ φετοσ το επιπεδο τησ β ειναι παρα πολυ καλο και με παρα πολλουσ καλουσ παιχτεσ!
gantalf
trelara το βλέπεις διπλό το παιχνιδάκι στο "Σαλπέας" σήμερα?Με στενοχωρείς...
antikeimenikos
kalimera paidia.Diabasa ta mhnumata prosextika exo na po oson afora ton maggonaki pou polu ntoros exei ginei oti vlepontas to paixnidi tis pemptis kai xoris na me noiazei poios tha kerdisei eksorgistika me tin sumperifora tou.Yperoptis me tin mia omada( thimise Bassara sta kala tou afotou sfyrikse ton proto agona champions league), xalaros me tin alli. Aytokalathi ebaze o aetos stin voli ena ponto to metrage.texnikes poines kai ntiskalifie gia xeirokrotima den tha edine oute o proponitis tou aetou!!!Apo ekei kai pera den to kakologo, geitonia tou einai maggia tou pou tis xarise ena paixnidi alla apo tin alli kaneis oti kaneis pas na katastrepseis kai tin amoiri omada ton Peiraiko epeidi tolmise na diamartyritei gia tin sfagi kai den ekatse mexri telous xoris na milaei .kata tous referi eprepe na ginei h sfagi na min milisei kaneis kai na sikotoun na fygoun oloi eyxaristimenoi.

File gandalf einai skandalo megalo na einai diaititis kai na paiktis kapoios kai kurios na sfyrizetai apo aytous pou paizoun mazi se paixnidia..Kai se rotao pera apo to paixnidi pou oloi eidan ektos apo sena ti egine giati pire 2 deltia apo ton peiraiko?dikaiologei ena xeirokrotima eironiko diskalifie xoris na tou milisei kaneis? oi diaitites sugxoroun ksulo kai vrisies se alla paixnidia..H' mipos kapoios kanei epideiksi dunamis stous tritous apo to telos epeidi tolmisan na xtipisoun to paixnidi. Osoi einai antres kai forane pantelonia anagnorizoun ta lathi tous kai zitane suggnomi.Den kanoun tsampouka kai prokaloun gia na dikaiotoun.Na pane kai oi 2 diaitites tou agona stin eskana kai na paroun piso oti blakeia egrapsan.den einai kseftila na paradexteis to lathos sou.Einai praksi antrismou!!Esto kai tora as sosoun tin timi tous..
gantalf
antikeimenike 1ον)δε πιστεύω οτι ειναι κακό να είσαι παίκτης-διαιτητής.Κι εξάλλου,ο Δημήτρης είναι παιχτάρα,δε ξέρω αν τον έχεις δει σε κάνα παιχνίδι.Είναι και πρώτος σκόρερ της κατηγορίας μαζί με τον Φωτόπουλο.2ον)επειδή τη Παρασκευή το συζητάγαμε,όντως είπε οτι μάλλον εκεί στη βολή έκανε λάθος κι ότι έπρεπε να μετρήσει διπλό το καλάθι.Αλλά οι τεχνικές ποινές και τα ντισκαλιφιέ ήταν σωστά.Απαράδεκτη η συμπεριφορά παικτών και προπονητή του Πειραϊκου.Τα δελτία δεν θα τα έπαιρνε φίλε,αλλά ο αρχηγός του Πειράϊκου στην ένστασή του έγραψε οτι τα πήρε και μου είπε οτι από τη στιγμή που γράφτηκε στην ένσταση κάτι τέτοιο,ήταν αναγκασμένος να τα πάρει κι ότι έκαναν μαλακία που το έγραψαν.Δεν θα τα έπαιρνε.Και 3ον και σημαντικότερο,ο Δημήτρης είναι πλακωμένος μα τον προπονητή του Αετού επειδή τους είχε σφυρίξει ένα παιχνίδι κι είχαν χάσει.Μάλιστα είχαν τσακωθεί μπροστά μας,σε μια προπόνηση που είχαμε μετά από αυτούς.Ήμασταν μάρτυρες όλη η ομάδα,άρα δε παίζει να έκανε κατι τέτοιο.
trelaras
φιλε gkantalf οπος και να το κανουμε απο οτι ξερω ειναι πολι αριστικοσ πολλεσ φορες και απο οτι εχο ακουσει τον πανε για διεθνη διαιτητη επομενοσ δεν μπορει να ειναι τοσο κακοσ οσο λενε τα παιδια!παιδια οσο κακοι να ειναι οι διαιτητες αν μια ομαδα ειναι καλυτερη τα προσπερναει ολα και κερδιζει!
ti allo tha dw akoma
geia sas paidia.Paizo mpasket xronia kai exo iparksei simpaiktis me ton ena apo tous 2 paiktes pou pire to deltio o Maggonakis.To paidi den exei parei sta 14 xronia pou paizei mpasket pote texnoiki poini kai oute kan exei vrisei antipalo-paikti h diaititi.Tou milisa tin mera tou agona kai mou eipe oti xeirokrotise eironika kai ton apebalan me diskalifie kai paroligo na tou paroun k to deltio.Telika to piran kai kinduneuei me 4 agonistikes timoria.Den ksero kanenan pou na orkizetai se oti exei iero xoris logo oti den ebrise..As mas poun oi kurioi pou ekanan tin gafa pos enas paiktis 6 metra makrua evrise kai to uperixitiko ayti tous akouei ta panta..Ektos an mas poun oti dithen diavasan ta xeili.To mpravo kai to xeirokrotima einai eironeia alla oxi vrisia.An kai eseis me tis emfaniseis sas kurie maggonaki kai Stathopoule kalos ta lambanete san vrisia ta mpravo giati eisaste aparadeltoi kai ta mpravo san vrisia sas akoygontai.
O kalos diaititis den fainetai sto eukolo mats alla sto duskolo.O kalos diaititis den zugizei tis omades kai thavei ton adunamo.O kalos diaititis einai mprosta otan simplironetai to fullo agona kai leei ston ekastote arxigo otan blepei oti paei na grapsei blakeia oti kurie den tha sas ta paro ta deltia.ti einai ayta pou grafeis..
pou itan o maggonakis se olo tonagona?pou itan otan simplironotan to fullo agonos? apo to mualo tou ta ebgale o arxigos tou Pas oti tha ta paroun ta deltia? Gia na min to kourazoume me ayto pous sou eipe o dimitris opos les einai san na leei oti den itan logos sovaros na tous parei ta deltia kai tha ta edine piso alla afou ta pire eprepe na spilosei to onoma 2 paikton oti kai kala ton evrisan kai na kryftei piso apo ayto!!! Ntiskalifie gia xeirokrotima ti allo tha dw akoma thee mou!!! Nisafi pia asxetoi, e asxetoi!!!
gantalf
trelara,δε ξέρω τις διαιτητικές του ικανότητες,σε ένα παιχνίδι τον είδα κι εγώ.Δε ξέρω καν τι είναι αυτό που λες για διεθνής,αλλά αν όντως ισχύει,δε μπορεί να είναι τόσο κακός όσο επιμένουν τα παιδιά εδώ μέσα.Για το ματσάκι στο "Σαλπέας" επιμένεις για διπλό?Πολύ θα θέλαμε άσσο εκεί,απλά δε ξέρω αν τα παιδιά του Πορφύρα θα βρουν το κουράγιο να το παλέψουν.Σαν ομάδα πάντως είναι καλή,ίσως και ισάξια του Άρη.Το βράδυ θα ξέρουμε...
trelaras
το πιστευο το διπλο...ο πορφυρας παντα δινει και δεν κανει τιποτα!ο αρης το θελει παρα πολυ και πιστευο οτι ηρθε η ωρα του να ανεβει.αντε να δουμε πως θα κιλισει αυτη η αγωνιστικη...μακαρι να κερδισει παντως ο πορφυρας για να γινει ενα πιο οραιο πρωταθλημα!
gantalf
Μακάρι φίλε trelara να κερδίσει ο Πορφύρας.Εμείς μόνοι μας βγάλαμε τα μάτια μας με την ήττα μες στον Εθνικό...Αν πάντως κερδίσει ο Πορφυρας,την άλλη βδομάδα θα γίνει μακελειό...ΑΕΚΤ-Αρης Νίκαιας στη Καλλιθέα στο ματς της χρονιάς...Σας περιμένω όλους...
oti vlepo lew
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΗΡΑΝ ΔΕΛΤΙΑ ΓΙΑ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΣΤΑΣΗ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΝ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ!!! ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΙΩΣΑΝ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΒΡΙΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ!! ΣΥΓΧΑΤΗΡΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ ΚΥΡΙΟΙ ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚΤ ΑΣ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΑΡΗ.ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ!!
darwinos
Καλησπέρα,

Μάγκες για πείτε μας και εσείς την γνώμη σας για το νέο site της ΕΣΚΑΝΑ και τι πιστέυετε ότι του λείπει ή τι πρέπει να αλλάξει.
dizzy_fingers
"antikeimenike" ή "ti allo tha dw akoma" ή "oti vlepo lew" αποφάσισε με ποιό nick θα συμμετέχεις στο φόρουμ.

Υποθέτω πως θα προτιμήσεις το πρώτο (antikeimenikos) επομένως κλειδώνω τους άλλους δύο λογαριασμούς.

Το να κάνετε πάνω από έναν λογαριασμούς για προσποιηθείτε κάποιον άλλον απαγορεύεται αυστηρά!

Επίσης, δε θέλω να ξαναδώ ποστ με κεφαλαία ή με greeklish.
petza12
eimai o arxigos tou pas piraikos.Epidi paizo polla xronia basket ,exo na po pws ayta pou eginan ston aeto pane to basket stin epoxi twn pagetwnwn kai malista skeftetai kai o Liakopoulos na grapsei vivlio gia ton agona aetos-piraikos me titlo exsogiini diaitisia.Opws dhlwsa meta ton agona o pas den kerdize me ayth thn diaitisia akoma kai me nowitzki kai wade kai sto telos tha tous epairnan kai ta deltia.apo pou na arxiso kai pou na telioso.1.se boli tis omadas mou akoumpaei to dixtaki antipalos kai to vlepoun apades ektos twn diaititwn 2.kataskinosi mesa stin raketta mas se dyo faseis me ton diaititi mprosta,se shmeio pou arxisa na pisteuo pws paizame me proskopous.3.ta foul se mas ta edinan mono se taklin.4.sto teleutaio 2lepto kai eno vgazei kathara paiktis tou aetou tin mpalla se rebound,pernoun autoi thn mpalla apo exo.5.se voli tou aetou mpainei prota i epithesi mesa kai sth synexeia mpaino ego me apotelesma epanalipsi tis volis.Apokoryfoma sto telos kai afou paiktis tou aetou exei parei apo sklaveniti karotsaki kai me pigainei volta ,mou sfyrizei epithetiko.kai kapou ekei xsekinaei to paramythi me ta deltia.apovalletai o proponitis mas ,kai oi diaitites pane stin grammateia kai lene na kratithoun ta deltia twn 2 sympaiktwn moy xoris kammia dikaiologia.o agonas telionei kai pao san arxigos gia enstash.stin enstash itan paron oloi akoma kai oi 2 diaitites oi opoioi oudeppote moy arnhthikan oti den piran ta deltia ,opws kai h grammateia.se periptosi poy den ta eixan parei ta deltia ,h grammateia den tha egrafe kati poy den isxye kai oi diaitites poy itan mprosta tha mou elegan pos den isxyei kati tetoio.gi ayto de thelo na akouo vlakeies.Mallon o maggonakis ithele na mhn xsanatsakothei me ton skliro kai tou to edose to matsaki.Kai epidi exo paixsei 3 xronia stin aekt to xsero to klima kai eimai kai filos me ta paidia ekei.Den perimena o maggonakis na ginei ermaio tou aetou,giati den to exei kai anagki,ston eayto toy ekane kako.Oso gia ton stathopoulo exo na pw pws oi exsogiinoi zoyn anamesa mas.
katestramenos
Θελω να απαντησω αρχικα στα παιδια του Αστερα. Στη πρωτη μου απαντηση στο φορουμ εδω ειπα οτι σας θεωρω μια απο τις καλυτερες ομαδες,με συνοχη,με αξιοπρεπεια και καλο μπασκετακι.
Δεν εννοουσα οτι τη λαμογια τη κανατε εσεις. καποιος απο την εσκανα παιζει καλα το ρολο του. Αν οντως φταιω εγω και φανηκε ετσι οτι κατηγορω αμεσα εσας τοτε σας ζητω συγνωμη.
Συνεχιζω και λεω οτι ολα αυτα περι λαμογιας,ζωνης κτλ τα ειπα επειδη ο Λεονκαλφ ειπε οτι ειμαστε αξιοι υποβιβασμου. Θεωρω οτι δεν ειμαστε σε τετοιο επιπεδο.
Παιζω στην εσκανα πριν δημιουργηθει η Δ' κατηγορια. Το να παιζεις ζωνη μεσα στο γηπεδο σου ηταν παντα ρεζιλικι. Στο συχγρονο μπασκετ η ζωνη ειναι ρεζιλικι. Προσωπικα αν ημουν προπονητης ζωνη θα επαιζα μονο σε ειδικες περιπτωσεις(οπως απωλεια παικτων,πολλα φαουλ κτλ κτλ)
Εξηγω οτι αν εισαι ανωτερη ομαδα δε χρειαζεται να αλλαζεις 3 αμυνες για να βρεις τη λυση σου. Παιζεις το μαν του μαν σου και καθαριζεις τα παιχνιδια!!!
Οσο για την αμφιαλη δεν ανεφερα εγω οτι ειναι αξια υποβιβασμου ισα ισα. Χτυπησανε τον αετο αλυπητα και πηρανε το παιχνιδακι και προσθετω οτι το ματς της πεμπτης το φοβομαστε πολυ.
Μπασκετικες γνωσεις εχουμε ολοι εδω μη ριχνουμε το επιπεδο της συζητησης. Κακες διαιτησιες θα υπαρχουν παντα.Δε μπορει ομως να τα πληρωνει καθε πεμπτη παντα η ιδια ομαδα!Δε μπορει ο πας να ιδρωνει για καθε ματς και να του το κλεβουν μεσα απο τα χερια ατομα που δεν εχουν καν να κανουν με το παρκε.
Οι παικτικες ικανοτητες του εν λογω διαιτητη ειναι αναμφισβητητες αλλα δε μας αφορα τωρα αυτο. Ο κυριος αυτος ειναι η αρχη του τελους για την ομαδα μου. Μας εκλεψε ενα παιχνιδι, μας πηρε δυο δελτια δυο βασικων μοναδων, μας εξεθεσε στην εσκανα και ποιος ξερει τι ακολουθει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.