Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
darwinos
QUOTE(rasputin @ Jan 18 2006, 09:31 PM)
Πρώτον δεν είμαι Νεοσμυρνιώτης.Απλά είδα το παιχνίδι έχω άποψη και δεν μου αρέσει ο τρόπος που εκφράζεσαι γιαυτό απαντάω έτσι.
Δευτερον ο προπονητης σας τιμωρήθηκε επειδή εβρισε το διαιτητη ( υπάρχει η εκθεση του αγωνα και το δέχθηκε και ο ιδιος στην απολογια του )ο παιχτης τιμωρηθηκε επειδη τσακώθηκε με τον Σφυρή της Βουλας (έφαγαν και οι δύο την ίδια τιμωρία) και το γήπεδο επειδή οι οπαδοί σας μπήκαν μέσα και επιτέθηκαν στους παίχτες της Βούλας ( ήμουν στο παιχνίδι αυτό και παρότι αξίζατε την νικη αξίζατε και την τιμωρία)
Βλέπει κανείς κάτι άδικο?
*


ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ.
ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΑΠΟΛΟΓΗΘΗΚΕ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΑΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΒΟΥΛΑΣ ΥΠΟΘΕΤΩ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΛΑ.
ΑΡΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ( ΜΗΠΩΣ ΕΝΑΣ???? ) ΚΑΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ Ο ΠΑΓΚΟΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΑΣ ( ΜΗΠΩΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΕΔΡΑ ΚΑΙ ΕΒΡΙΖΕ ΤΗΝ ΕΞΕΔΡΑ ) ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΕΑ Η' ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ Ο ΨΗΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ( ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ) ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ. ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΩΣΤΑ?? ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕ.

ΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΛΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΔΩΡΑΚΙΑ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ.

ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΕ ΕΧΩ ΚΑΛΥΨΕΙ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΒΓΗΚΕ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ.

ΠΟΣΕΣ ΣΕΡΙ ΝΙΚΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ LEONKALF?? ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ. Η' ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΣΑΣ????

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ.
tommyxoua
Καλημερα&καλη εβδομαδα σε ολους.Leonkalf σε ειδα χθες το μεσημερι στην τηλεοραση να βομβαρδιζεις τα καλαθια της Καλλιθεας!!! shot.gif
Τι εγινε?Το HI CHANNEL εχει τα τηλεοπτικα σου δικαιωματα? biggrin.gif
Οταν ελεγα οτι η κατηγορια ειναι λιγη για σενα,δεν με πιστευε κανενας...
leonkalf
QUOTE(darwinos @ Jan 22 2006, 11:44 PM)
ΠΟΣΕΣ ΣΕΡΙ ΝΙΚΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ LEONKALF?? ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ. Η' ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΣΑΣ????
*

Διακρίνω μια δόση ειρωνείας και δε νομίζω ότι το αξίζω.

Έχω κρίση,έκανα απλά μια διαπίστωση με βάση τα γραφόμενα σας(τα οποία δικά σου τα κατέβασες από το site σας) και ρώτησα κάποια πράγματα (που δεν απαντήθηκαν κιόλας).Τώρα αν νομίζεις ότι το έκανα εσκεμμένα τι να πω.Εγώ γράφω τις προσωπικές απόψεις μου.Δηλαδή τι να μας αφορά εμάς?
Εδώ είμαστε για να συζητάμε τα τρέχοντα θέματα όλοι μεταξύ μας και μπορεί όποιος θέλει να τοποθετείται.Αν θέλει κάποιος προσωπική συζήτηση υπάρχουν τα pm και άλλοι τρόποι.
Papaloukas 4 ever
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 20 2006, 03:27 PM)
Αν βάλω φωτιά στο κλειστό όπου παίζει η ομάδα μου, έχω ελπίδες να παίξω το επόμενο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ? biggrin.gif
*

Πάντως, κάπου διάβασα ότι θα παίζουν στο βοηθητικό του ΟΑΚΑ και όχι στο κυρίως γήπεδο.
leonkalf
Ναι,πρέπει να έχεις δίκιο.
Στο βοηθητικό του Ελληνικού, όχι ΟΑΚΑ.
leonkalf
QUOTE(tommyxoua @ Jan 23 2006, 10:21 AM)
Καλημερα&καλη εβδομαδα σε ολους.Leonkalf σε ειδα χθες το μεσημερι στην τηλεοραση να βομβαρδιζεις τα καλαθια της Καλλιθεας!!!    shot.gif
Τι εγινε?Το HI CHANNEL εχει τα τηλεοπτικα σου δικαιωματα?    biggrin.gif
Οταν ελεγα οτι η κατηγορια ειναι λιγη για σενα,δεν με πιστευε κανενας...
*

Όντως το High channel έδειξε χθες το ματς που παίξαμε την Παρασκευή στην Καλλιθέα με τον Πόλις.Το εν λόγω κανάλι δείχνει όλα τα εντός έδρας ματς του Πόλις.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Όντως έκανα καλό παιχνίδι,ειδικά στο τέλος.
Πάντως,ότι και να λες, στην ομάδα σου δεν έρχομαι!!! rolleyes.gif
vsaros
leonkalf στη δικία μου έρχεσαι;
leonkalf
Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο και σκέφτομαι μόνο αυτό.
Όταν έρθει η ώρα των μεταγραφών με το καλό,θα τα εξετάσω όλα.

Σιγά-σιγά,ένας-ένας.Μη βιάζεστε... tongue.gif
dizzy_fingers
(αλλά στο τέλος θα έρθεις στην ομάδα του basketforum, οκ? όπως είπαμε... 32.gif 17.gif )


biggrin.gif
leonkalf
ok, dizzy.
Αποδέχομαι την πρόσκληση για την επίλεκτη ομάδα του basketforum (ξέρεις,σαν την εθνική ομάδα 69.gif )
dizzy_fingers
Έτσι ακριβώς, "επίλεκτη" (όπως λέμε " δεν πληρώνουμε" tongue.gif ). biggrin.gif
leonkalf
H ομάδα του Ρέντη βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή.
Νεότερα προσεχώς...
leonkalf
Νέος προπονητής στην Α.Ε Ρέντη είναι από χθες ο Κάσσης.
leonkalf
QUOTE(Papaloukas 4 ever @ Jan 23 2006, 11:36 AM)
Πάντως, κάπου διάβασα ότι θα παίζουν στο βοηθητικό του ΟΑΚΑ και όχι στο κυρίως γήπεδο.
*

Στο ελληνικό μετακόμισαν 2 ομάδες οι οποίες κατόπιν δική τους επιθυμίας έκαναν τις εξής επιλογές :

- Τα Σούρμενα χρησιμοποιούν την κεντρική σάλα του γηπέδου.
- Το Ελληνικό χρησιμοποιεί το βοηθητικό(είναι παρόμοιο με το
βοηθητικό του ΣΕΦ.Χωρίς εξέδρες,ταμπλό,απλό προπονητήριο).

Το Ελληνικό έκανε αυτή την επιλογή με την αιτιολογία ότι το κεντρικό γήπεδο δεν είναι έδρα!!

Λες και θα έχουν ποτέ άλλωτε την ευκαιρία να παίξουν σε ένα τέτοιο γήπεδο!! Κατά την προσωπική μου άποψη δεν έπραξαν σωστά!

Κρίμα sad.gif , δε θα μπορέσω να παίξω -στο μεταξύ μας παιχνίδι- στο υπέροχο αυτό γήπεδο.
Χθες που είδα το ματς Σούρμενα-Δάφνη Αγ.Δημητρίου ζήλεψα! Πάντως,έκανε φοβερό κρύο μέσα στο γήπεδο 68.gif

Επίσης, σύμφωνα με λεγόμενα της δημοτικής αρχής του δήμου Ελληνικού, μέχρι τον Σεπτέμβριο θα έχει φτιαχτεί ένα κλειστό γήπεδο (σε ήδη υπάρχον ανοικτό γήπεδο με αποδυτήρια,κερκίδες) για να μπουν οι εν λόγω ομάδες.Μακάρι 41.gif
Πάντως,οι συνθήκες το ευνοούν.Δημοτικές εκλογές έρχονται...
hagi
Ρε παίδες ξέρει κανείς τίποτα για τον ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ;Τί λέει σαν ομάδα;
Είναι στην Δ’ ΕΣΚΑΝΑ απ’όσο ξέρω.
rasputin
Πρωταθλήτρια χειμώνα η Ν Σμύρνη με 12-2.Πολύ καλα εάν αναλογιστουμε ότι είναι πρώτη χρονιά στη Γ Εσκανά.Εάν όμως είσαι σωστές οι πληροφορίες μου με τα προβλήματα που έχει δεν βλέπω να ανεβαίνει κατηγορία.
Εάν συνεχίσει να παίζει έτσι και με τόσες ελείψεις βλέπω να χάνει από την φορμαρισμένη Τερψιθέα.
Αντίθετα βλέπω για επάνω την Αμφιάλη τον Αστέρα και μάλλον την Βάρη .Εάν ανέβει και τέταρτη ομάδα θα παλαίψουν Βούλα ΑΣΗ και Ν.Σμύρνη.Δύσκολο το φετινό πρωτάθλημα της Γ Εσκανά.
Ακουσα ότι ο ψήλος του Ιάσωνα τραυματίστηκε πολύ σοβαρά.
leonkalf
Τέταρτη ομάδα δεν μπορεί να ανέβει φέτος.
Αυτό θα γινόταν αν δεν έπεφτε καμία ομάδα της εσκανά από την γ'εθνική.Ήδη όμως 2 ομάδες είναι σχεδόν σίγουρες για υποβιβασμό (ΑΕΚΤ,Προοδευτική).
Μόνο αν γίνει κάποια συγχώνευση το καλοκαίρι (και σ'αυτή την περίπτωση δεν είναι σίγουρο) και υπάρχει έλλειψη ομάδας σε παραπάνω κατηγορία.

Πέρασε ο 1ος γύρος.
Η ομάδα μου τα πάει πολύ καλά,έχουμε βγάλει αρκετά δύκολο πρόγραμμα στον 1ο γύρο και βρισκόμαστε στην 2η θέση.Ελπίζω και πιστεύω και ο 2ος γύρος να είναι το ίδιο καλός για μας.

Περαστικά στον παίκτη του Ιάσονα,αν ισχύει.Δεν έχω μάθει κάτι σχετικό.
rasputin
QUOTE(leonkalf @ Feb 7 2006, 01:16 PM)
Τέταρτη ομάδα δεν μπορεί να ανέβει φέτος.
Αυτό θα γινόταν αν δεν έπεφτε καμία ομάδα της εσκανά από την γ'εθνική.Ήδη όμως 2 ομάδες είναι σχεδόν σίγουρες για υποβιβασμό (ΑΕΚΤ,Προοδευτική).
Μόνο αν γίνει κάποια συγχώνευση το καλοκαίρι (και σ'αυτή την περίπτωση δεν είναι σίγουρο) και υπάρχει έλλειψη ομάδας σε παραπάνω κατηγορία.

Πέρασε ο 1ος γύρος.
Η ομάδα μου τα πάει πολύ καλά,έχουμε βγάλει αρκετά δύκολο πρόγραμμα στον 1ο γύρο και βρισκόμαστε στην 2η θέση.Ελπίζω και πιστεύω και ο 2ος γύρος να είναι το ίδιο καλός για μας.

Περαστικά στον παίκτη του Ιάσονα,αν ισχύει.Δεν έχω μάθει κάτι σχετικό.
*

Απο την στιγμή που θα πέσει η ΑΕΚΤ το σενάριο συγχωνευσης με τον Έσπερο ακούγεται πολύ πιθανό.Πιέζει και οΔήμος για μια πιο ισχυρή ομάδα οπότε μονο ο ΤΣΙΒ μπορεί να αποτρέψει την συγχωνευση.
hagi
Δεν ξέρει κανείς τίποτα;;Για τον ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ρωτάω..
leonkalf
Πριν αρκετά χρόνια είχα παίξει αντίπαλος με την συγκεκριμένη ομάδα όταν βρισκόταν σε παραπάνω κατηγορίες.Τώρα δεν ξέρω σε τι κατάσταση βρίσκεται.Είναι κάμποσα χρόνια στην Δ΄κατηγορία,χωρίς να κάνει κάτι αξιόλογο.

Πάντως,εκεί ξεκίνησε να παίζει μπάσκετ ο Τσαλδάρης,που τώρα παίζει Α1 με τον Πανελλήνιο.
hagi
Ευχαριστώ για την πληροφορία..Να’σαι καλά.
magic jonhson
Πολύ μεγάλη νίκη έκανε την Παρασκευή η Ν.Σμυρνη επι του Πρωτέα Βούλας.Οχι τόσο για το σκορ (66-64) αλλά κυρίως για ψυχολογικούς λόγους μιάς και έχει το πιο δύσκολο πρόγραμμα από όλους στο δεύτερο γύρο.Πάντως θεωρώ πολύ δύσκολο να καταφέρει να πάρει μία από τις τρείς προνομιούχες θέσεις.
leonkalf
Όντως καλή η νίκη της Ν.Σμύρνης(εύκολα ή δύσκολα τα παίρνει τα ματσάκια μέχρι τώρα),η οποία βολεύει και την ομάδα μου τον Αστέρα.
Όντως,όμως,έχει το δυσκολότερο πρόγραμμα από τους πρωτοπόρους.

Μετά και τη νίκη μας επί της Αμφιάλης,είμαστε σε ευνοϊκή θέση και έχουμε και τα υπόλοιπα ματς με τις ομάδες που είναι στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας στην έδρα μας(εκτός του Πρωτέα Β.)

Η συνέχεια στα παρκέ...
dribler
H NEA SMYRNI THA ANEBEI OPOS K H BOYLA K O ASTERAS
GIATI INE I KALITERES OMADES POY EIDA.
I NEA SMIRNI EXEI KALO PROPONITH
H BOYLA KALO ILIKO
K O ASTERAS TON LEON KALF POY KANEI THN DIAFORA
dribler
QUOTE(dribler @ Feb 22 2006, 12:55 AM)
H NEA SMYRNI THA ANEBEI OPOS K H BOYLA K O ASTERAS
GIATI INE I KALITERES OMADES POY EIDA.
I NEA SMIRNI EXEI KALO PROPONITH
H BOYLA KALO ILIKO
K O ASTERAS TON LEON KALF POY KANEI THN DIAFORA
*

OXI H BOYLA H BARH MPERDEFTIKA LOGO GHPEDOY
Η ΒΑΡΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΛΙΚΟ
Κ Η ΒΟΥΛΑ ΑΛΛΑ Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΜΕΤΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.
rasputin
Σύμφωνα με το πρόγραμμα αγώνων ο Αστερας ειναι αυτός που έχει το μεγαλύτερο πλεονέκτημα για να ανέβει αλλά και να πάρει την πρώτη θέση.Οι άλλες δύο θέσεις παίζονται.Πίστευω ότι σε 3-4 αγωνιστικές θα έχουν ξεκαθαρίσει λίγο τα πράγματα.Εως τότε υπομονή.
dribler
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ'ΕΣΚΑΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ
Papaloukas 4 ever
Leonkalf, 17 ποντάκια στην τελευταία αγωνιστική δεν ήταν άσχημα (μπουμπούνισες και 2 τριποντάκια). Άντε και εις ανώτερα (μάλλον και περισσότερα).
leonkalf
Με 17 πόντους διαφορά κερδίσαμε τη Βάρη.Δεν έβαλα εγώ 17.

Είχα 29(2), για τα 2 τρίποντα ήσουν σωστός.

Που τα έμαθες?Παρακολουθείς?
Papaloukas 4 ever
29 πόντους διαφορά στο τελευταίο πιαχνίδι; Good, very good. Σε παρακαλώ, που μπορούμε να βλέπουμε πόντους και ακόμα περισσότερο ενημέρωνέ με για το που παίζετε (γήπεδο, που βρίσκεται αυτό και τι ώρα παίζετε) σε κάθε αγωνιστική. Έστω και με ΡΜ.
leonkalf
Ναι,κάναμε πολύ καλό παιχνίδι.Βέβαια,οι αντίπαλοι δεν μπορούσαν να μας κοντράρουν.
Πήγα και εγώ καλά, είχα 28(4)π.

Δυστυχώς,τους πόντους από τα παιχνίδια της κατηγορίας μας δεν τους δημοσιεύουν.Ούτε στις εφημερίδες,ούτε σε κάποιο site.Μόνο τα αποτελέσματα βάζουν.
Εγώ ξέρω τους πόντους της ομάδας μου από την στατιστική που κρατάμε, και των αντιπάλων από το φύλλο αγώνα.
Papaloukas 4 ever
Γερά για την πρωτιά μετά τη νίκη με 5 πόντους ενάντια στη Ν. Σμύρνη. Μούγκα ο φίλος που έγραφε στην αρχή. Πως τα πήγες;
magic jonhson
QUOTE(Papaloukas 4 ever @ Mar 28 2006, 04:40 PM)
Γερά για την πρωτιά μετά τη νίκη με 5 πόντους ενάντια στη Ν. Σμύρνη. Μούγκα ο φίλος που έγραφε στην αρχή. Πως τα πήγες;
*

Εάν εννοείς εμένα εχω σταματήσει να γράφω εδω και καιρό γιατί βαρέθηκα να λέω τα ίδια και τα ίδια.Παρακολουθώ μόνο αυτά που γράφετε οι υπόλοιποι .Αλλωστε ποτέ δεν έγραψα ότι η Ν.Σμυρνη είναι φαβορί για την πρώτη θέση.Το αντίθετο έλεγα.Εχεις υπ όψην ποσα χάλασε το καλοκαιρι ο Αστέρας και πόσα η Ν.Σμύρνη για μεταγραφες?Και για να τελείωνουμε εάν καταφέρει να ανέβει η Ν.Σμύρνη φέτος θα είναι μεγάλη επιτυχία.Καλό θα ήταν πάντως να έβλεπες και το παιχνίδι για να μπορείς να έχεις και δίκη σου άποψη.Οι αριθμοί δεν λένε πάντα την αλήθεια.
leonkalf
QUOTE(Papaloukas 4 ever @ Mar 28 2006, 04:40 PM)
Γερά για την πρωτιά μετά τη νίκη με 5 πόντους ενάντια στη Ν. Σμύρνη. Μούγκα ο φίλος που έγραφε στην αρχή. Πως τα πήγες;
*

Ευχαριστούμε,να'σαι καλά.Ελπίζουμε να διατηρηθούμε πρώτοι ως το τέλος.
Καλά πήγα σχετικά.Έκανα ένα πολύ καλό α'ημίχρονο,σε κάποια φάση στο β'δεκάλεπτο όμως γλίστρησα σε ιδρώτα (μάλλον) και γύρισα το πόδι μου.Στο β'ημίχρονο άρχισε να με πονάει πολύ(παρ'όλα αυτά δεν ήθελα να βγω),αλλά δεν ήμουν καλός όσο στο α' ημίχρονο.Δεν πάταγα καλά στα σουτ μου.
Από πόντους είχα 21(3), συν 6 ριμπάουντ,1 κλέψιμο.

Πάντως,σε σχέση με άλλα ματς, σκοράραμε πολύ λιγότερο για παιχνίδι στην έδρα μας.Είχαμε κάποιες βιαστικές επιλογές,κυρίως στο β'ημίχρονο(στο σημείο που ήταν έξω ο βασικός μας playmaker με 4 φάουλ).
Όλα καλά,η νίκη μετράει.
leonkalf
Επίσης,δεν ανέφερα το γεγονός της σημαντικής -για την κατηγορία- παρουσίας θεατών στην εξέδρα, οι οποίοι έδωσαν παλμό και ζωντάνια στο ματς.
Εγω,όπως πιστεύω και τα περισσότερα παιδιά,χαιρόμαστε να παίζουμε σε τέτοιο περιβάλλον.Είναι κάτι διαφορετικό,απ'οτι συνήθως που στο γήπεδο έρχονται λιγότεροι θεατές.Μακάρι,να μπορέσουμε να κρατήσουμε αρκετούς και να έρχονται συχνότερα.Τους θέλουμε κοντά στο μπάσκετ.

Γενικά,στο παιχνίδι,υπήρχε αρκετό πάθος αφού και οι 2 ομάδες θέλαμε τη νίκη (περισσότερο για το γόητρο,αφού λογικά θα ανέβουμε και οι 2).
Η πορεία και των 2 ομάδων έχει δείξει ότι αξίζουν την άνοδο περισσότερο από τις υπόλοιπες.Θα συμφωνήσω με τον magic ότι η Ν.Σμύρνη δεν ήταν στα φαβορί για άνοδο,αλλά πιστεύω ότι τα φαβορί φαίνονται μέσα στο γήπεδο.Η πορεία,η διάρκεια και τα αποτελέσματα φανερώνουν τις καλύτερες ομάδες.Η δουλειά που κάνει ο καθένας επιβραβεύεται στο τέλος.
leonkalf
Θέλω να πω περαστικά και γρήγορη επάνοδο στα γήπεδα στον play maker της Αμφιάλης,τον Δημήτρη, που απ'ότι έμαθα είχε αυτοκινητιστικό ατύχημα.
Χτύπησε αρκετά σοβαρά,αλλά αφού δεν έπαθε κάτι χειρότερο αυτό θα περάσει.
Περαστικά και σιδερένιος.

Υ.Γ Παιδιά,προσοχή.
Πάνω απ'όλα να έχουμε την υγεία μας και μετά όλα τ'άλλα.
darwinos
Μπράβο Leonkalf μπράβο.

Πληροφοριακά ο παικταράς έπαιξε την Παρασκευή εναντίον της Βάρης που η Αμφιαλή κέρδισε παρόλο που ήταν με σπασμένα πλευρά.

Υγεία πάνω από όλα.
leonkalf
Τέλειωσε το πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας την περασμένη Πέμπτη.

Τελική Bαθμολογία
(σε 26 αγ.)
1. Μανδραϊκός 23-3 49
2. Φάρος 21-5 47
3. Ελευθερία 20-6 46
------------------------------------------------
4. ΑΟΝΑ 20-6 46
5. Μέγαρα 18-8 44
6. Αετός Καλλ. 16-10 42
7. Βουλιαγμένη 14-12 40
------------------------------------------------
8. Ακαδημία ’89 12-14 38
9. Ταταύλα 9-17 35
10. Δάφνη Αγ. Δημ. 8-18 34
------------------------------------------------
11. Απόλλ. Αγ. Δημ. 8-18 34
12. Σούρμενα 8-18 34
13. Φοίνικας Αγ. Σοφ. 3-23 29
14. Ν. Πέραμος 2-24 28

Ανήλθαν στην Α΄ Μανδραϊκός, Φάρος και Ελευθερία . Υποβιβάστηκαν οριστικά οι τέσσερις τελευταίες ομάδες. Επίσης Ακαδημία ’89 , Ταταύλα και Δάφνη Αγ. Δημ. εξαρτώνται από την τύχη Έσπερου, Κρόνου και Πανελευσινιακού (αν μείνουν στην Γ΄ Εθνική) . Ίσως να μην υποβιβαστεί καμία αλλά σε …τραβηγμένη περίπτωση και όλες!
leonkalf
Τέλειωσε χθες και το πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας.

Ομάδα Ν-Η Πόντοι Β.
1.Πειραϊκός Συνδ. 24-2 2027-1511 50
---------------------------------------------
2.Άρης Νικ. 22-4 1957-1586 48
3.Tράχωνες 18-8 1677-1662 44
4.ΑΕ Ρέντη 16-10 2095-2023 42
5.Γλυφάδα 14-12 1912-1857 40
6.Πέρα 16-10 1758-1618 39*
7.Εθνικός 12-14 1798-1792 38
8.Πορφύρας 11-15 1876-1923 37
9.Φοίνικας Π. 11-15 1936-1922 37
10.Πέραμα 13-13 1938-1910 36*
------------------------------------------------
11.Πειραϊκός ΑΣ 9-17 1861-1948 35
12.ΕΑ Νικαίας 8-18 1809-2066 34
13.Ευρυάλη 6-20 1748-1920 32
14.ΓΑΣΕ/Δήμητρα 1-25 1488-2142 27

Πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Πειραϊκός Σύνδεσμος και ανεβαίνει στην Γ' εθνική κατηγορία.
Στη Β' κατηγορία υποβιβάζονται μέχρι στιγμής ΓΑΣΕ,Ευρυάλη,ΕΑ Νικαίας,Πειραϊκός ΑΣ.
Αν πέσει και 5η ομάδα αυτή θα είναι το Πέραμα.
leonkalf
Χριστός Ανέστη.
Χρόνια Πολλά σε όλους,και του χρόνου να είμαστε καλά!!

Τώρα που τέλειωσαν τα 3 από τα 4 πρωταθλήματα της ένωσης και το μόνο που έχει ακόμα αγωνιστικές είναι αυτό της Γ' κατηγορίας, ας στρέψουμε όλοι εκεί τα βλέμματα μέχρι τέλη Μαϊου.
Ας ελπίσουμε να έρθει και περισσότερος κόσμος στα γήπεδα.

Άλλωστε,χωρίς μπάσκετ δεν μπορούμε... και το εν λόγω πρωτάθλημα με 5 αγωνιστικές να απομένουν θα μας κρατήσει το ενδιαφέρον (πριν αρχίσει η μεταγραφική περίοδος του Ιουνίου).
leonkalf
H ομάδα μου, ο Αστέρας Αγ.Δημητρίου, εξασφάλισε πρώτος (και μαθηματικά) την άνοδο στη Β' κατηγορία 4 αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος.

Για μένα είναι η 3η άνοδος (2η σερί) που πετυχαίνω με 3 διαφορετικές ομάδες. Εύχομαι να ακολουθήσουν κι άλλες πολλές τέτοιες επιτυχίες.

Συγχαρητήρια σε όλους μέσα στην ομάδα που βοήθησαν στο να επιτευχθεί ο στόχος.
Και κυρίως μπράβο στα παιδιά,στους συμπαίκτες μου 41.gif
leonkalf
Μετά την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας,ξεκαθάρισε και πόσες ομάδες θα πέσουν τελικά από τις κατηγορίες της εσκανά.
Κρόνος, Έσπερος και Πανελευσινιακός έμειναν τελικά στην κατηγορία.

Από Α' και Β' κατηγορία θα πέσουν 4 ομάδες
και από την Γ' κατηγορία θα πέσουν 5 ομάδες.

Επίσης, ξεκαθάρισε και το ποιες ομάδες θα ανέβουν από την Γ' στην Β' κατηγορία.
Αυτές είναι ο Αστέρας Αγ.Δημητρίου, η Ν.Σμύρνη και η Αμφιάλη.
Anaz
Η βαθμολογια της Δ' ??
leonkalf
Η βαθμολογία της Δ' κατηγορίας :

1. Aρης Γλυφ. 45
2. ΝΕ Μεγαρίδος 44
3. Θεμιστοκλής 42
------------------------
4. Απρόβλεπτοι 40
5. Λέων Μοσχ. 39
6. Κυρίαρχοι 38
7. Δραπετσώνα 36
8. Εν. Αρμενίων 35
9. Ερμής Πειραιά 33
10.Ερμής Αργυρ. 29
11.Αν. Ικονίου 28
12.ΟΚ Ελευσίνας 27
13.Ατρόμητος Πειρ. 23

Ανέβηκαν στην Γ΄ κατηγορία οι 3 πρώτες ομάδες.
leonkalf
Σήμερα θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί του κυπέλλου ανδρών της ΕΣΚΑΝΑ στο κλειστό Πειραιά «Π. Καπαγέρωφ» (Παπαστράτειο).
Στις 18.00 θα παίξουν Πανελευσινιακός - Κρόνος
και στις 20.00 Αετός Καλλ. – Ίκαρος Ν. Σμύρνης.

Ο τελικός θα διεξαχθεί την Κυριακή στις 18.30 στο ίδιο γήπεδο .

Καλό είναι όποιος μπορεί να παρακολουθήσει τα παιχνίδια.
leonkalf
Ο Κρόνος κι ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης, επικράτησαν στους ημιτελικούς του φάιναλ-φορ του κυπέλλου της ΕΣΚΑΝΑ και προκρίθηκαν στον τελικό.

Πανελευσινιακός-Κρόνος: 72-76

Δεκάλεπτα: 22-14, 44-28(ημιχ.), 58-52 , 72-76

Διαιτητές: Μπίκας Ζαγοράκης

Πανελευσινιακός (Αποστολάκης): Παπαντωνίου 22(3),Αβραμίδης 10, Φασουλόπουλος, Μπαλάφας 15, Διολέτης 15, Σιούτας 5, Ένεζλης 5

Κρόνος (Χρυσόγελος): Καραγιάννης , Στραγανιώτης 22(3), Παπαργυρόπουλος 2, Μωϋσίδης, Φιλίππου 17(2), Πρίτσος 17(3), Κάπλαντζης 3(1) , Μπατσούκας 2, Τζαγκαράκης 8, Κασαμπαλής 5

Αετος Καλλ.-Ίκαρος Νέα Σμύρνη: 45-85

Δεκάλεπτα: 08-20, 17-47(ημιχ.), 34-64, 45-85

Διαιτητές: Ζάγκλης, Βαρούχα

Αετός Καλλ (Σκληρός) : Μαγγιώρος 1, Κούβακας 2, Μάρας 17(2) , Αγγέλης , Μαρακάκης 3(1), Λιαμής 2, Αναγνωστόπουλος 6, Μπάρδης 9, Τριάντης , Γκιοβάσο 5

Ίκαρος Ν. Σμύρνη (Χαριτάτος): Τσοπόκης 2, Τζούνας 16(1), Σβαρδάγκαλος 8(1), Καρασταμάτης 3(1), Βαρδάλος 2, Τύρλας 4, Μαύρος 14(1) , Θεολόγης 9(3), Σταυρόπουλος 2, Μπάλλας 14(2), Κατούφας 7(1), Κούκουρας 4


Ο τελικός θα γίνει αύριο Κυριακή στις 6:30 στο Παπαστράτειο.
hustler
Geia sas paidia exete kanena neo gia metagrafes sthn eskana ? einai ligo nwris alla olo kai kapioI exoun klisei...
leonkalf
Έχουν αρχίσει οι δοκιμές παικτών και οι συζητήσεις μεταξύ παικτών και ενδιαφερόμενων ομάδων.
Απ'ότι ξέρω δεν έχουν κλείσει ακόμα πολλοί παίκτες.Λίγες περιπτώσεις.
Από την επόμενη εβδομάδα που αρχίζουν οι μεταγραφές θα υπάρχει κάτι πιο χειροπιαστό,γιατί ότι και να γίνεται τώρα μπορεί να αλλάξει!!

Αύριο παίζεται η τελευταία αγωνιστική της Γ' κατηγορίας.
Στον Αγ.Δημήτριο,στις 8:30, θα γίνει φιέστα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο.
Όσοι το διαβάσετε εδώ,ελάτε στο γήπεδο.Είστε προσκεκλημένοι μου!!

Μετά από αυτό,θα αρχίσει άλλο "πρωτάθλημα".Αυτό των μεταγραφών,ανανεώσεων κλπ.

Να δούμε και φέτος το καλοκαίρι που θα καταλήξουμε!
"Καυτός" Ιούνιος ... bball.gif
hustler
De vlepw enimerwsh gia tis metagrafes sthn eskana edw kai kairo pantws kapies pou exw mathei einai manwliadhs (apo sourmena) papadhmhtriou (apo longwood ncaa) ston aona kai goulandris apo glyfada sto prwtea boulas...
enw akousa oti h glyfada pali ekane poly kales metagrafes gia na doume ...
nikas
..Any news mipos gia tis metagrafes stin omada tis evryalis ?.. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.