Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
leonkalf
Δεν θα είναι ξανά υποψήφιος δήμαρχος ο Παναγιώτης Φασούλας. Από το ΠΑΣΟΚ θα είναι υποψήφιος ο κ.Μίχας (μέχρι πρότινος νομάρχης Πειραιά).

Και ότι ήταν να κάνει ο Π. Φασούλας θα έπρεπε να το κάνει τόσο καιρό. Και να ήταν ξανά υποψήφιος, τώρα θα έπρεπε να τα κάνει? Υπάρχουν πολλά παράπονα από τον αθλητικό Πειραιά από τον Παναγιώτη. Κρίμα.. πιστεύαμε ότι θα κάνει έργο.
KAKALOS
QUOTE(leonkalf @ Sep 28 2010, 10:31 ) *
300 χιλιάρικα ε? Μωρε μπράβοοοο....
Απατεώνες... Αυτό το πλαστικό που έβαλαν εκεί, σε λίγο καιρό θα θέλει πάλι πέταμα και άλλαγμα.
Τα αποδυτήρια οκ, έγιναν πιο ανθρώπινα αλλά τέτοιο κόστος? Ήμαρτον..

Μπράβο KAKALE για τις πληροφορίες. 41.gif
Να τα βλέπουν και να τα "ακούνε" κάποιοι αυτά..

δυστυχως μονο εμεις τα βλεπουμε και τα ακουμε και το χειροτερο?τα πληρωνουμε κιολας....θα μπορουσαν να φανε εστω λιγοτερα,μιας και η αρπαχτη δε προκειτε να σταματησει ποτε στην ελλαδα,και με κατι παραπανω απο τα ΜΙΣΑ λεφτα που εγραφε η ταμπελα τα καμινια θα ειχα γινει γηπεδο στολιδι που θα μπορουσε να στεγασει ομαδες του πειραια οπως η ομαδα μου ο εθνικος που εδω και 3-4 χρονια κανει περιοδιες σε ολη την αθηνα προκειμενου να βρει καποιες ωρες για προπονηση!!!
djapo
Μολις λιγες μερες πριν την 1η Οκτωβριου που αναγκαστηκα ολες οι ομαδες πρεπει να παιζουν σε γηπεδα με τις νεες γραμμες, αποφασισανε οι υπευθυνοι του γηπεδου των Καμινιων να παρουν συνεργειο για να φτιαξουν τις γραμμες! 8 ομαδες που προπονουνται εκει και ειναι στην αρχη του πρωταθληματος δεν θα κανουν προπονησεις αυτην την κρισιμη περιοδο! Ολοκληρο καλοκαιρι ειχαν μπροστα τους, επρεπε να περιμενουν στο τσακ για να κινηθουν??? Ελεος δηλαδη!!! Και λογικα επειδη ειναι τελευταια στιγμη, ποιος ξερει ποσα τους πηρε η εταιρια για να φτιαξει τις γραμμες εγκαιρως!!! Ελπιζω το σαββατο που θα ξανανοιξει το κλειστο να ξεκινησουνε ομαλα οι προπονησεις των ομαδων και ευχομαι να μην υπαρξουν τραυματισμοι λογω του ... πανακριβου και υπεροχου πλαστικου ταπητα!!! 68.gif
toro_loco
QUOTE(djapo @ Sep 30 2010, 05:44 ) *
Μολις λιγες μερες πριν την 1η Οκτωβριου που αναγκαστηκα ολες οι ομαδες πρεπει να παιζουν σε γηπεδα με τις νεες γραμμες, αποφασισανε οι υπευθυνοι του γηπεδου των Καμινιων να παρουν συνεργειο για να φτιαξουν τις γραμμες! 8 ομαδες που προπονουνται εκει και ειναι στην αρχη του πρωταθληματος δεν θα κανουν προπονησεις αυτην την κρισιμη περιοδο! Ολοκληρο καλοκαιρι ειχαν μπροστα τους, επρεπε να περιμενουν στο τσακ για να κινηθουν??? Ελεος δηλαδη!!! Και λογικα επειδη ειναι τελευταια στιγμη, ποιος ξερει ποσα τους πηρε η εταιρια για να φτιαξει τις γραμμες εγκαιρως!!! Ελπιζω το σαββατο που θα ξανανοιξει το κλειστο να ξεκινησουνε ομαλα οι προπονησεις των ομαδων και ευχομαι να μην υπαρξουν τραυματισμοι λογω του ... πανακριβου και υπεροχου πλαστικου ταπητα!!! 68.gif


Δε λες πάλι καλά που σας το φτιάξανε και δε θα μηδενίζεστε στα παιχνίδια...
Negro8
εγω τι να πω ρε παιδια που επαιξα αγωνα εκει μεσα με χρονιο προβλημα στον αχιλλειο και ενω δεν ειχα προβλημα εδω και 1 χρονο καταφερα εκει μεσα να παθω ζημια σε ενα γηπεδο που ειναι οχι παρκε αλλα σαν τσιμεντο με την οψη ξυλου....κατα τ'αλλα ξοδεψαν 300 χιλιαρικα..χαχαχαχα
magickaminia
QUOTE(djapo @ Sep 30 2010, 05:44 ) *
Μολις λιγες μερες πριν την 1η Οκτωβριου που αναγκαστηκα ολες οι ομαδες πρεπει να παιζουν σε γηπεδα με τις νεες γραμμες, αποφασισανε οι υπευθυνοι του γηπεδου των Καμινιων να παρουν συνεργειο για να φτιαξουν τις γραμμες! 8 ομαδες που προπονουνται εκει και ειναι στην αρχη του πρωταθληματος δεν θα κανουν προπονησεις αυτην την κρισιμη περιοδο! Ολοκληρο καλοκαιρι ειχαν μπροστα τους, επρεπε να περιμενουν στο τσακ για να κινηθουν??? Ελεος δηλαδη!!! Και λογικα επειδη ειναι τελευταια στιγμη, ποιος ξερει ποσα τους πηρε η εταιρια για να φτιαξει τις γραμμες εγκαιρως!!! Ελπιζω το σαββατο που θα ξανανοιξει το κλειστο να ξεκινησουνε ομαλα οι προπονησεις των ομαδων και ευχομαι να μην υπαρξουν τραυματισμοι λογω του ... πανακριβου και υπεροχου πλαστικου ταπητα!!! 68.gif

Επειδη αναφερομαστε ολοι συχνα πυκνα για το γηπεδικο προβλημα του Πειραια κραζοντας το Δημαρχο Π.Φασουλα , προχθες στην τηλεοραση ο Νομαρχης Πειραια και νυν υποψηφιος Δημαρχος Κος Μιχας παραδεχθηκε οτι τα γηπεδα ηταν ευθυνη της Νομαρχιας Πειραια και μαλιστα ανεφερε με κομπασμο τα εργα στα κλειστα Σαλπεας και Καμινιων. Αραγε ξερει τι σοι εργα εγιναν στα γηπεδα αυτα ; Γιατι αν ηξερε δεν θα αναφεροταν με τοση περηφανια για τα επιτευγματα του. Ενας τραυματισμος την εβδομαδα κατα μεσο ορο στα Καμινια δεν νομιζω οτι θα του αποδωσει ψηφους απο μεριας των Πειραιωτων. blove.gif
Makourk
Η κατάσταση στο κλειστό των Καμινίων είναι απλά τραγική.Λόγω βροχής προχθές οι πάγκοι ήταν μέσα στα νερά καθώς το ''κλειστό'' μπάζει από παντού (οροφή και πλάι).Ευτυχώς την ώρα του παιχνιδιού είχε σταματήσει η βροχή αλλιώς θα χρειαζόμασταν βατραχοπέδιλα.Η οροφή ψιλοέσταζε σε πάρα πολλα σημεία στον αγωνιστικό χώρο και είχαμε και γλύστρες με φόβο τραυματισμού. Ο μουσαμάς που διαθέτει το ανακαινσμένο γήπεδο είναι απλά μπετό.Περιτό να αναφέρω πως οι νέες διαγραμμίσεις έχουν αρχίσει να σβήνουν. Αυτά τα ωραία. (Απορώ που δεν έπιασε η μπογία σε τέτοιο παρκε)
magickaminia
Για να ολοκληρωσω τα του θεματος. Χθες πηραν σειρα οι Δημαρχοι του Πειραια στην ΝΕΤ. Απελπισια.... Για να αποδωσω ομως τα του καισαρος τω καισαρι θα αναφερω δυο πραγματακια. Πρωτον επι Δημαρχιας Αγραπιδη τοτε Προεδρος του Δημοτικου Συμβουλιου Π.Μαντουβαλος υποσχεθηκε την κατασκευη ποδοσφαιρικου και κλειστου γηπεδου στην θεση του Στρατοπεδου του Σακελλιωνα στα συνορα Απολλωνα και Καμινιων. Υπηρχαν μαλιστα και μακετες . Αν τα ειδατε πειτε το και μενα. Υστερα σε κοπη πιττας του Ατρομητου Π. στο μπασκετ ο τοτε Υπουργος Παιδειας Γ.Καλος ειπε οτι ειναι θεμα ημερων η ολοκληρωση της μελετης και κατασκευης Κλειστου Γυμναστηριου στο περιβολο της ΣΚΥΠ στην οδο Πειραιως , ΚΡΙΜΑ δεν προλαβε να το κανει. Τελος ο κ.Βασιλης Μιχαλολιακος πραγματι σαν Υφυπ.Εθν.Αμυνης παραχωρησε προς κατασκευη ποδοσφαιρικου γηπεδου το Στρατοπεδο Παπαδογιωργη ομως γηπεδο δεν ειδαμε ποτε , επισημους βεβαια ειδαμε να φωτογραφιζονται στην αλανα του χωρου. Παληκαρια τα πραγματα ειναι τοσο απλα. Βρειτε τα με τις τραπεζες , με το Χαραγκιωνη με οποιο θελετε τελος παντων και απαλλοτριωστε την περιοχη που καταλαμβανει η πρωην ΧΡΩΠΕΙ. Εκει φτιαξτε και παρκο και γηπεδο ποδοσφαιρου και στιβο και κλειστο και οτι θελετε και εν αναγκη πειτε το και στους Αγγελοπουλους να τσονταρουν και ας παρει και ο Ολυμπιακος ωρες στα γηπεδα αυτα. Ετσι γινονται οι μελετες πραξη παληκαρια διαφορετικα θα ακουμε οτι δωσαν 300.000 Ε για το κλειστο των Καμινιων που με τοσα λεφτα θα το γκρεμιζαν και θα το φτιαχναν απ την αρχη και οχι αυτο το εκτρωμα που βλεπουμε σημερα. blove.gif
d.basket
Καλησπέρα και απο εμένα. Θα ήθελα μέσα απο το forum να εκφράσω την απορία μου για τη φετινή κατάσταση στην ΕΣΚΑΝΑ. Συγκεκριμένα χθές δεν έγινε παιχνίδι της Β΄κατηγορίας εφηβικού λόγω απουσίας της γραμματείας......
Ακόμη, μήπως κάποιος ξέρει να μου πεί αν και πότε θα γίνει η κλήρωση για το πρωτάθλημα ΜΙΝΙ; Μήπως το "φάει" και αυτό η "οικονομική κρίση" ;;;

Άν υπάρχει απάντηση.... καλοδεχούμενη, και ευχαριστώ για το βήμα που δίνεται να ακούγονται απόψεις....
PAN123
QUOTE(d.basket @ Oct 25 2010, 14:33 ) *
Καλησπέρα και απο εμένα. Θα ήθελα μέσα απο το forum να εκφράσω την απορία μου για τη φετινή κατάσταση στην ΕΣΚΑΝΑ. Συγκεκριμένα χθές δεν έγινε παιχνίδι της Β΄κατηγορίας εφηβικού λόγω απουσίας της γραμματείας......
Ακόμη, μήπως κάποιος ξέρει να μου πεί αν και πότε θα γίνει η κλήρωση για το πρωτάθλημα ΜΙΝΙ; Μήπως το "φάει" και αυτό η "οικονομική κρίση" ;;;

Άν υπάρχει απάντηση.... καλοδεχούμενη, και ευχαριστώ για το βήμα που δίνεται να ακούγονται απόψεις....


Καλησπέρα σε όλους!!! Ο φίλος άνοιξε ένα μεγάλο θέμα με τους αγώνες που αναβάλλονται. Χτες δεν έγιναν όχι 1, αλλά 7 αγώνες, λόγω απουσίας κριτών και την προηγούμενη εβδομάδα 5 ( μπορεί να κάνω λάθος για τον αριθμό των αγώνων, ίσως να είναι 1 - 2 λιγότεροι, όχι παραπάνω ). Κανένας βέβαια δεν ασχολείται με αυτό το θέμα... Οι κριτές πληρώθηκαν τελευταία φορά πριν 1 χρόνο περίπου για τον Οκτώβρη του 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Γιατί λοιπόν κάποιος να συνεχίσει να κάνει την... το χόμπι του για 6 ευρώ το παιχνίδι μετά από 2 χρόνια???????????????
Να τρέχει χειμώνα στο Φολερό, στο ανοικτό του Πορφύρα, στο ανοικτό του Άρη Γλυφάδας, πόσο παραπάνω στη Σαλαμίνα, στη Σαρωνίδα, στα Μέγαρα, αλλά και στην Αίγινα??? Να πληρώνει βενζίνη, διόδια, εισιτήρια για το καραβάκι για Παλούκια ή Αίγινα???
Ξέρετε πόσοι από τους κριτές είναι φοιτητές που τους αρέσει το μπάσκετ???
Εργαζόμενοι που τρέχουν μετά από τη δουλειά τους για τα παιχνίδια???
Άνεργοι που απλώς είναι τρελαμένοι με το μπάσκετ και πάνε να παίξουν ένα παιχνίδι για να ξεφύγουν από τις δυσκολίες και να πουν μια κουβέντα με το συνάδελφο κριτή και διαιτητή???
Οι κριτές που είναι αναγκασμένοι να πληρώνουν για τις μπλούζες τους... χωρίς βέβαια να έχουν κάνει την απόσβεση τους...
Από ότι υπολογίζω οι μπλούζες έκαναν 20 ευρώ * 2 = 40 ευρώ. Άρα 40 / 6 = 6,5 περίπου παιχνίδια αρκεί να πάω με κάποιον άλλον, ώστε να μη βάλω βενζίνη, να είναι κοντά για να μην πληρώσω διόδια και φυσικά μακριά από Σαλαμίνα και Αίγινα, γιατί με πειράζει η θάλασσα!!! Ααα ξέχασα επειδή είμαι καλός παίζω και στην Α που πληρώνουν 7 ευρώ, θα κάνω απόσβεση πιο γρήγορα... το 2012 θα έχω κάνει απόσβεση για τις μπλούζες...

Υ.Γ 1. Μέχρι τότε δεν πρέπει να πάρουν οι κριτές καινούριες μπλούζες γιατί θα μπούνε μέσα...
Υ.Γ. 2. Αμάν... δεν πλήρωσα την συνδρομή... απόσβεση το 2015.
Υ.Γ. 3. Συγνώμη αν κούρασα...
baller29
QUOTE(PAN123 @ Oct 25 2010, 19:07 ) *
Καλησπέρα σε όλους!!! Ο φίλος άνοιξε ένα μεγάλο θέμα με τους αγώνες που αναβάλλονται. Χτες δεν έγιναν όχι 1, αλλά 7 αγώνες, λόγω απουσίας κριτών και την προηγούμενη εβδομάδα 5 ( μπορεί να κάνω λάθος για τον αριθμό των αγώνων, ίσως να είναι 1 - 2 λιγότεροι, όχι παραπάνω ). Κανένας βέβαια δεν ασχολείται με αυτό το θέμα... Οι κριτές πληρώθηκαν τελευταία φορά πριν 1 χρόνο περίπου για τον Οκτώβρη του 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Γιατί λοιπόν κάποιος να συνεχίσει να κάνει την... το χόμπι του για 6 ευρώ το παιχνίδι μετά από 2 χρόνια???????????????
Να τρέχει χειμώνα στο Φολερό, στο ανοικτό του Πορφύρα, στο ανοικτό του Άρη Γλυφάδας, πόσο παραπάνω στη Σαλαμίνα, στη Σαρωνίδα, στα Μέγαρα, αλλά και στην Αίγινα??? Να πληρώνει βενζίνη, διόδια, εισιτήρια για το καραβάκι για Παλούκια ή Αίγινα???
Ξέρετε πόσοι από τους κριτές είναι φοιτητές που τους αρέσει το μπάσκετ???
Εργαζόμενοι που τρέχουν μετά από τη δουλειά τους για τα παιχνίδια???
Άνεργοι που απλώς είναι τρελαμένοι με το μπάσκετ και πάνε να παίξουν ένα παιχνίδι για να ξεφύγουν από τις δυσκολίες και να πουν μια κουβέντα με το συνάδελφο κριτή και διαιτητή???
Οι κριτές που είναι αναγκασμένοι να πληρώνουν για τις μπλούζες τους... χωρίς βέβαια να έχουν κάνει την απόσβεση τους...
Από ότι υπολογίζω οι μπλούζες έκαναν 20 ευρώ * 2 = 40 ευρώ. Άρα 40 / 6 = 6,5 περίπου παιχνίδια αρκεί να πάω με κάποιον άλλον, ώστε να μη βάλω βενζίνη, να είναι κοντά για να μην πληρώσω διόδια και φυσικά μακριά από Σαλαμίνα και Αίγινα, γιατί με πειράζει η θάλασσα!!! Ααα ξέχασα επειδή είμαι καλός παίζω και στην Α που πληρώνουν 7 ευρώ, θα κάνω απόσβεση πιο γρήγορα... το 2012 θα έχω κάνει απόσβεση για τις μπλούζες...

Υ.Γ 1. Μέχρι τότε δεν πρέπει να πάρουν οι κριτές καινούριες μπλούζες γιατί θα μπούνε μέσα...
Υ.Γ. 2. Αμάν... δεν πλήρωσα την συνδρομή... απόσβεση το 2015.
Υ.Γ. 3. Συγνώμη αν κούρασα...



Πές τα χρυσόστομε!!! Παρ' όλο που δεν έχω καμία σχέση με κριτές και διαιτησία, όταν βλέπω αυτούς τους ανθρώπους εκεί στη γραμματεία πραγματικά τους θαυμάζω! Χωρίς να παίρνουν φράγκο (τα 6 ευρώ/αγώνα μετά απο 3 χρόνια δεν μπορείς ακριβώς να τα πείς λεφτά) βρίσκονται στα πόστα τους και κατά τη γνώμη μου κάνουν εθελοντική δουλειά ουσιαστικά. Το μόνο που μπορώ να τους προσάψω ίσως, είναι το οτι εάν δεν μπορούν να βρεθούν για κάποιο λόγο στο γήπεδο θα έπρεπε να ειδοποιούν και να προσπαθούν μέσω γνωστών τους και αυτοι (γιατί αν περιμενουμε απο ομοσπονδίες... αστα) να καλύψουν το κενό. Σαν παλαιότερος παίκτης αλλά και σαν πατέρας παίκτη πλέον ,ξέρω οτι είναι μεγάλη απογοήτευση να έχεις προετοιμαστεί για ένα παιχνίδι όλη την εβδομάδα, να πηγαίνεις με αγωνία στο γήπεδο και να λένε σε 30 άτομα (συν τους θεατές) οτι "δεν παίζετε γιατί δεν ήρθε ο διαιτητής/κριτής/κλπ". Κατά τα άλλα, αυτοί οι άνθρωποι μάλλον συγχαρητήρια χρειάζονται παρά γιουχάϊσμα. Το γιουχάϊσμα πρέπει να το ρίξουμε σ'αυτούς που τους αφήνουν απλήρωτους και που υπόσχονται/εμφανίζονται μόνο όποτε έχει εκλογές...
leonkalf
Oι κριτές έχουν όλο το δίκιο με το μέρος τους! Ποιος μπορεί να τους πει το παραμικρό όταν στα τοπικά πρωταθλήματα η κατάσταση είναι όπως περιγράφεται στο παραπάνω post? Έχουν χίλια δίκια οι άνθρωποι!

Το μόνο τους όραμα/ελπίδα είναι απ'ότι καταλαβαίνω να ανέβουν κατηγορίες και να παίζουν παιχνίδια εθνικών κατηγοριών, όπου πληρώνονται και καλύτερα και αμεσότερα. Μόνο αν πάει κάποιος Α1/Ευρώπη μπορεί να πει ότι βγάζει λεφτά.
BASKETFAN1979
QUOTE (leonkalf @ Oct 26 2010, 14:36 ) *
Oι κριτές έχουν όλο το δίκιο με το μέρος τους! Ποιος μπορεί να τους πει το παραμικρό όταν στα τοπικά πρωταθλήματα η κατάσταση είναι όπως περιγράφεται στο παραπάνω post? Έχουν χίλια δίκια οι άνθρωποι!

Το μόνο τους όραμα/ελπίδα είναι απ'ότι καταλαβαίνω να ανέβουν κατηγορίες και να παίζουν παιχνίδια εθνικών κατηγοριών, όπου πληρώνονται και καλύτερα και αμεσότερα. Μόνο αν πάει κάποιος Α1/Ευρώπη μπορεί να πει ότι βγάζει λεφτά.

Παιδια καλησπερα....

Πρωτη φορα γραφω στο site....
Ειμαι κριτης της εσκανα ή μάλλλον μέλος του συνδεσμου κριτων Πειραια.Προσωπικα εγω ποτε δεν θεωρησα οτι ειμαι μελος της εσκανα.......
Για τις πληρωμες μας που συζητατε,εχω να σας πω οτι εχουμε πληρωθει μεχρι και τον Οκτωβρη του 2007....δηλαδη για οσα παιχνιδια εχουμε κανει απο τοτε,ειμαστε απληρωτοι....
Η εσκανα ποτε δεν νοιαστηκε για τους κριτες και το μονο που την ενδιαφερει ειναι η καλη σχεση με τα σωματεια....Πειτε μου ποτε τιμωρηθηκε με σοβαρη ποινη ενα σωματειο....Ακομα και πριν λιγο καιρο που εγινε φασαρια σε παιχνιδι Α Ανδρων,ο προεδρος της εσκανα βγηκε και ειπε οτι "ενταξει μωρε παιδια ειναι,τους καταλαβαινω τωρα με την κριση...." και άλλες τετοιες παπαριες...Ο ανθρωπος ειναι εκτος τοπου και χρονου...δεν εχει ιδεα τι γινεται στα γηπεδα....
Εμεις απο την μερια μας,το χομπι μας κανουμε.....6 ευρω/παιχνιδι και τρεχουμε συνεχεια σε ανοικτα γηπεδα με χιονια και με κρυα....ευτυχως δεν ειμαστε διαιτητες και δεν ακουμε μπινελικια.....Αφηνουμε πισω γυναικες και παιδια και παμε να περασουμε την ωρα μας και να πουμε καμμια κουβεντα με συναδελφους.....
Οσον αφορα τις πληρωμες μας σε αγωνες εθνικων κατηγοριων-Α1-Ευρωπαικα θα σας πω το εξης....
Σχεδον καθε κυριακη παιζουμε εναν αγωνα ΕΟΚ το πολυ δηλαδη 25-30 ευρω(Α2 ανδρων) 20-25 ευρω Β-Γ εθνικη και Α1-Α2 γυναικων
Καθε μηνα αντιστοιχει 1-2 παιχνιδια Α1 ανδρων (συνηθως 1 και αν....αν εισαι νεος κριτης στην Α1) 90 ευρω/παιχνιδι
και οσοι ειναι αξιολογημενοι για Ευρωπαικα,αν δεν κανω λαθος, ο Ολυμπιακος πληρωνει 150/παιχνιδι και παιζουν 1 παιχνιδι το μηνα......
Δηλαδη στο συνολο μας βγαινει 300 ευρω τον μηνα αν παιζεις ευρωπαικα.....
Στα τοπικα παιζουμε 7-8 παιχνιδια την εβδομαδα το πολυ.....
Η κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο.....Δεν θα μας σωσουν τα λεφτα που θα μας δωσουν αλλά τουλαχιστον εχουμε ενα κινητρο να παιζουμε.....Και απεργια να κανουμε,που το ειχαμε σκεφτει καποια στιγμη,η απαντηση της εσκανα ηταν:"θα πω στην εσκα να μου στελνει δικους της κριτες"........
Προσωπικα το θεωρω λογικο να αναβαλλονται παιχνιδια αλλά να αναβαλλονται επειδη δεν δεχεται ο κριτης να παει και οχι επειδη δεχτηκε να παει αλλά βαριοταν (γινεται και αυτο).........Δυστυχως το μονο μεσο που εχουμε για να πιεσουμε την εσκανα ειναι αυτο.....Να μην πηγαινουμε στα παιχνιδια.Ουτε με τα παιδια που παιζουν εχουμε προβλημα,ουτε με τις ομαδες...Αντιθετως εχουμε αρκετα καλες σχεσεις

Ευχαριστω
PAN123
QUOTE(BASKETFAN1979 @ Oct 29 2010, 15:39 ) *
Παιδια καλησπερα....

Πρωτη φορα γραφω στο site....
Ειμαι κριτης της εσκανα ή μάλλλον μέλος του συνδεσμου κριτων Πειραια.Προσωπικα εγω ποτε δεν θεωρησα οτι ειμαι μελος της εσκανα.......
Για τις πληρωμες μας που συζητατε,εχω να σας πω οτι εχουμε πληρωθει μεχρι και τον Οκτωβρη του 2007....δηλαδη για οσα παιχνιδια εχουμε κανει απο τοτε,ειμαστε απληρωτοι....
Η εσκανα ποτε δεν νοιαστηκε για τους κριτες και το μονο που την ενδιαφερει ειναι η καλη σχεση με τα σωματεια....Πειτε μου ποτε τιμωρηθηκε με σοβαρη ποινη ενα σωματειο....Ακομα και πριν λιγο καιρο που εγινε φασαρια σε παιχνιδι Α Ανδρων,ο προεδρος της εσκανα βγηκε και ειπε οτι "ενταξει μωρε παιδια ειναι,τους καταλαβαινω τωρα με την κριση...." και άλλες τετοιες παπαριες...Ο ανθρωπος ειναι εκτος τοπου και χρονου...δεν εχει ιδεα τι γινεται στα γηπεδα....
Εμεις απο την μερια μας,το χομπι μας κανουμε.....6 ευρω/παιχνιδι και τρεχουμε συνεχεια σε ανοικτα γηπεδα με χιονια και με κρυα....ευτυχως δεν ειμαστε διαιτητες και δεν ακουμε μπινελικια.....Αφηνουμε πισω γυναικες και παιδια και παμε να περασουμε την ωρα μας και να πουμε καμμια κουβεντα με συναδελφους.....
Οσον αφορα τις πληρωμες μας σε αγωνες εθνικων κατηγοριων-Α1-Ευρωπαικα θα σας πω το εξης....
Σχεδον καθε κυριακη παιζουμε εναν αγωνα ΕΟΚ το πολυ δηλαδη 25-30 ευρω(Α2 ανδρων) 20-25 ευρω Β-Γ εθνικη και Α1-Α2 γυναικων
Καθε μηνα αντιστοιχει 1-2 παιχνιδια Α1 ανδρων (συνηθως 1 και αν....αν εισαι νεος κριτης στην Α1) 90 ευρω/παιχνιδι
και οσοι ειναι αξιολογημενοι για Ευρωπαικα,αν δεν κανω λαθος, ο Ολυμπιακος πληρωνει 150/παιχνιδι και παιζουν 1 παιχνιδι το μηνα......
Δηλαδη στο συνολο μας βγαινει 300 ευρω τον μηνα αν παιζεις ευρωπαικα.....
Στα τοπικα παιζουμε 7-8 παιχνιδια την εβδομαδα το πολυ.....
Η κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο.....Δεν θα μας σωσουν τα λεφτα που θα μας δωσουν αλλά τουλαχιστον εχουμε ενα κινητρο να παιζουμε.....Και απεργια να κανουμε,που το ειχαμε σκεφτει καποια στιγμη,η απαντηση της εσκανα ηταν:"θα πω στην εσκα να μου στελνει δικους της κριτες"........
Προσωπικα το θεωρω λογικο να αναβαλλονται παιχνιδια αλλά να αναβαλλονται επειδη δεν δεχεται ο κριτης να παει και οχι επειδη δεχτηκε να παει αλλά βαριοταν (γινεται και αυτο).........Δυστυχως το μονο μεσο που εχουμε για να πιεσουμε την εσκανα ειναι αυτο.....Να μην πηγαινουμε στα παιχνιδια.Ουτε με τα παιδια που παιζουν εχουμε προβλημα,ουτε με τις ομαδες...Αντιθετως εχουμε αρκετα καλες σχεσεις

Ευχαριστω


Καλησπέρα φίλε μου. Στα περισσότερα συμφωνώ μαζί σου, αλλά θα διαφωνήσω στα σημαντικότερα...
Από όσα γνωρίζω τοπικά παιχνίδια είναι ελάχιστοι οι κριτές που παίζουν πάνω από 5 - 6 παιχνίδια την εβδομάδα ( υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που παίζουν πάνω από 10 και για αυτόν το λόγο υπάρχουν αναβολές μόνο τα Σαββατοκύριακα που γίνεται χαμός...), παιχνίδια εθνικών κατηγοριών οι κριτές παίζουν σίγουρα 2 το μήνα και αν είναι τυχεροί 3 ( με εξαιρέσεις βέβαια ), ενώ αγώνες Α1 ξέρω πολλούς κριτές που πέρυσι αξιολογήθηκαν για Α1 και έπαιξαν από 1 - 4 παιχνίδια ( Φέτος που έχουμε 3 ομάδες πιστεύω ότι θα είναι παραπάνω οι αγώνες ). Οι παλιοί όπως καταλαβαίνεις αρκετά περισσότερα...
Στην Ευρώπη τώρα είναι η σφαγή. Αξιολογημένοι πρέπει να είναι 13 -16, άρα πως παίζει ο καθένας 1 παιχνίδι το μήνα στον Ολυμπιακό???

Κατά τα άλλα έχεις δίκιο σε πολλά...
Quiz: Όποιος θέλει ας ψάξει να βρει την προηγούμενη χρονιά πόσοι παράγοντες τιμωρήθηκαν, πόσοι προπονητές, πόσοι παίκτες και πόσοι κριτές... Ο νικητής θα κερδίσει μία προπέρσινη μπλούζα κριτών και ένα ζευγάρι γάντια για τα κρύα...
BASKETFAN1979
QUOTE (PAN123 @ Oct 30 2010, 00:33 ) *
Καλησπέρα φίλε μου. Στα περισσότερα συμφωνώ μαζί σου, αλλά θα διαφωνήσω στα σημαντικότερα...
Από όσα γνωρίζω τοπικά παιχνίδια είναι ελάχιστοι οι κριτές που παίζουν πάνω από 5 - 6 παιχνίδια την εβδομάδα ( υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που παίζουν πάνω από 10 και για αυτόν το λόγο υπάρχουν αναβολές μόνο τα Σαββατοκύριακα που γίνεται χαμός...), παιχνίδια εθνικών κατηγοριών οι κριτές παίζουν σίγουρα 2 το μήνα και αν είναι τυχεροί 3 ( με εξαιρέσεις βέβαια ), ενώ αγώνες Α1 ξέρω πολλούς κριτές που πέρυσι αξιολογήθηκαν για Α1 και έπαιξαν από 1 - 4 παιχνίδια ( Φέτος που έχουμε 3 ομάδες πιστεύω ότι θα είναι παραπάνω οι αγώνες ). Οι παλιοί όπως καταλαβαίνεις αρκετά περισσότερα...
Στην Ευρώπη τώρα είναι η σφαγή. Αξιολογημένοι πρέπει να είναι 13 -16, άρα πως παίζει ο καθένας 1 παιχνίδι το μήνα στον Ολυμπιακό???

Κατά τα άλλα έχεις δίκιο σε πολλά...
Quiz: Όποιος θέλει ας ψάξει να βρει την προηγούμενη χρονιά πόσοι παράγοντες τιμωρήθηκαν, πόσοι προπονητές, πόσοι παίκτες και πόσοι κριτές... Ο νικητής θα κερδίσει μία προπέρσινη μπλούζα κριτών και ένα ζευγάρι γάντια για τα κρύα...

Καλησπερα.....
Αν πουμε οτι ενας κριτης παιζει σχεδον καθε μερα,εχουμε τα εξης:
1 παιχνιδι την Δευτερα Α Ανδρων ή Δ Ανδρων
2 την Τριτη Παιδικο-Εφηβικο
1 την Πεμπτη Β Ανδρων
1 την Παρασκευη Γ Ανδρων
τις τεταρτες ειναι λιγα τα παιχνιδια γιατι παιζουν μονο νεανιδες
1-2 παιχνιδια το Σαββατο μινι-κορασιδες
και 1 την Κυριακη Α Γυναικων
Αν δεν παιζει καθε μερα,τα παιχνιδια μειωνονται σε 4-5 την εβδομαδα
Για να παιξει καποιος εθνικες κατηγοριες θα πρεπει,βασει εσωτερικου κανονισμου,να παιζει 10-12 παιχνιδια τοπικα τον μηνα....
Πολλοι συναδελφοι μου,με δεδομενο το προβλημα των πληρωμων,για το οποιο ξαναλεω οτι ειναι υπευθυνη η εσκανα,μολις συμπληρωσουν αυτον τον αριθμο δεν δεχονται άλλα παιχνιδια με συνεπεια να υπαρχουν πολλες αναβολες.
Κατα την γνωμη μου καλα κανουν και ειμαι και εγω ενας απο αυτους.
Δυστυχως,καποιοι συναδελφοι μου νομιζουν οτι με το να παιζουμε πολλα παιχνιδια,βοηθαμε τον συνδεσμο μας
ομως, κατα την γνωμη μου,το μονο που κανουμε ειναι να βοηθαμε την εσκανα......
Δεν εχουν καταλαβει οτι εσκανα και συνδεσμος κριτων ειναι 2 εντελως διαφορετικοι οργανισμοι....Η εσκανα τουλαχιστον το εχει καταλαβει.....
Οσο για τον Ολυμπιακο,θα πρεπει να σου πω οτι για καθε αγωνα χρειαζονται 5 κριτες και δεδομενου οτι παιζει 2 εντος εδρας αγωνες καθε μηνα(χοντρικα) ετσι βγαινει 1 παιχνιδι/κριτη
kek
Kαλησπέρα σε όλους

Θα ήθελα να συμφωνήσω με τα περισσότερα από όσα έχουν ακουστεί....απλά θα ήθελα να τονίσω ότι καλά είναι για όσους είναι αξιολογημένοι και παίζουν παιχνίδια ΕΟΚ, με τους νέους κριτές που πρέπει να παίξουν 3 χρόνια μόνο τοπικά για να αξιολογηθούν τι γίνεται?....πρέπει να είσαι ή τρελός ή ηλίθιος ή απλά να γουστάρεις πάρα πολύ αυτό που κάνεις για να τρέχεις απλήρωτος σε ανοιχτά-κλείστα χειμώνα καλοκαίρι, με τη βενζίνη στα ύψη....και αλήθεια τα χρήματα που έχει πάρει η εσκανα από την εοκ για τα οδοιπορικά μας που πήγαν τελικά?...εθελοντές με καμία αναγνώριση...
Καλό κουράγιο σε αυτούς που συνεχίζουν...και θερμή παράκληση....αφού σχεδον όλοι μας απαξιώνουν ας μην απαξιώνουμε και εμείς οι ίδιοι τους εαυτούς μας ενστερνίζοντας τις απόψεις της ένωσης να γίνονται οι αγώνες με κάθε τρόπο(αγώνες με ένα κριτή,αγώνες ανδρικών με 2 κριτές.παιχνίδι να ξεκινά με διαιτητή γονέα,γραμματεία από την κερκίδα και τόσα άλλα)...ευτυχώς κάποιοι από εμάς έχουν ακόμα αξιοπρέπεια....
γιωργος65
QUOTE(d.basket @ Oct 25 2010, 14:33 ) *
Καλησπέρα και απο εμένα. Θα ήθελα μέσα απο το forum να εκφράσω την απορία μου για τη φετινή κατάσταση στην ΕΣΚΑΝΑ. Συγκεκριμένα χθές δεν έγινε παιχνίδι της Β΄κατηγορίας εφηβικού λόγω απουσίας της γραμματείας......
Ακόμη, μήπως κάποιος ξέρει να μου πεί αν και πότε θα γίνει η κλήρωση για το πρωτάθλημα ΜΙΝΙ; Μήπως το "φάει" και αυτό η "οικονομική κρίση" ;;;

Άν υπάρχει απάντηση.... καλοδεχούμενη, και ευχαριστώ για το βήμα που δίνεται να ακούγονται απόψεις....


απ'οτι μου ειπαν απο την ΕΣΚΑΝΑ η κληρωση του μινι θα γινει την επομενη Τεταρτη στις 5μμ
BASKETFAN1979
QUOTE (kek @ Oct 30 2010, 22:55 ) *
Kαλησπέρα σε όλους

Θα ήθελα να συμφωνήσω με τα περισσότερα από όσα έχουν ακουστεί....απλά θα ήθελα να τονίσω ότι καλά είναι για όσους είναι αξιολογημένοι και παίζουν παιχνίδια ΕΟΚ, με τους νέους κριτές που πρέπει να παίξουν 3 χρόνια μόνο τοπικά για να αξιολογηθούν τι γίνεται?....πρέπει να είσαι ή τρελός ή ηλίθιος ή απλά να γουστάρεις πάρα πολύ αυτό που κάνεις για να τρέχεις απλήρωτος σε ανοιχτά-κλείστα χειμώνα καλοκαίρι, με τη βενζίνη στα ύψη....και αλήθεια τα χρήματα που έχει πάρει η εσκανα από την εοκ για τα οδοιπορικά μας που πήγαν τελικά?...εθελοντές με καμία αναγνώριση...
Καλό κουράγιο σε αυτούς που συνεχίζουν...και θερμή παράκληση....αφού σχεδον όλοι μας απαξιώνουν ας μην απαξιώνουμε και εμείς οι ίδιοι τους εαυτούς μας ενστερνίζοντας τις απόψεις της ένωσης να γίνονται οι αγώνες με κάθε τρόπο(αγώνες με ένα κριτή,αγώνες ανδρικών με 2 κριτές.παιχνίδι να ξεκινά με διαιτητή γονέα,γραμματεία από την κερκίδα και τόσα άλλα)...ευτυχώς κάποιοι από εμάς έχουν ακόμα αξιοπρέπεια....

Φιλε kek,εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες....καποιοι νομιζουν οτι με το να διεξαγονται οι αγωνες με οποιεσδηποτε συνθηκες,βοηθουν τον συνδεσμο μας.....Προσωπικα πιστευω οτι ειναι η μεγαλυτερη παπαριά που εχω ακουσει....
ΜΟΝΟ ΤΗΝ εσκανα ΒΟΗΘΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κανονικα,σε περιπτωση που ειναι 1 ή 2 κριτες αντι για 3,απο μονοι μας πρεπει να πουμε οτι δεν γινεται το παιχνιδι.........Δεν καταλαβα δηλαδη?????????? Θα κανουμε μια ζωη μαγκα την εσκανα???????????
Μακαρι να φτασουμε σε σημειο να αναβαλονται και παιχνιδια Α Ανδρων,μπας και βαλουν μυαλο οι καρεκλοκενταυροι.....
Αλλά μαλλον πολλά ζηταω...........
Επαναλαμβανω οτι δεν μας φταινε σε τιποτα οι παικτες και οι ομαδες....αλλά δυστυχως δεν γινεται αλλιως.....
BASKETFAN1979
Δεν γνωριζω ποσοι απο εσας το ξερουν.....
Χθες Τριτη 02/11,μπροστα στον κινδυνο να αναβληθει αλλο ενα παιχνιδι παιδικου(προφανως και εφηβικου) επειδη δεν ειχαν οριστει κριτες,το παιχνιδι εγινε με την γραμματεια απαρτιζομενη απο γονεις.....
ΑΠΟΡΙΑ(ρητορικη μαλλον):Ο διαιτητης για ποιον λογο δεχτηκε?????
Η εσκανα ενημερωθηκε απο την γηπεδουχο ομαδα οτι δεν υπαρχουν κριτες και τους ειπαν **** "καντε το μονοι σας".....
Ο διαιτητης τι φοβηθηκε και δεν ανεβαλε το παιχνιδι??????????
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΣΑΣ **** ΣΤΗΝ εσκανα....
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(BASKETFAN1979 @ Nov 3 2010, 20:05 ) *
Δεν γνωριζω ποσοι απο εσας το ξερουν.....
Χθες Τριτη 02/11,μπροστα στον κινδυνο να αναβληθει αλλο ενα παιχνιδι παιδικου(προφανως και εφηβικου) επειδη δεν ειχαν οριστει κριτες,το παιχνιδι εγινε με την γραμματεια απαρτιζομενη απο γονεις.....
ΑΠΟΡΙΑ(ρητορικη μαλλον):Ο διαιτητης για ποιον λογο δεχτηκε?????
Η εσκανα ενημερωθηκε απο την γηπεδουχο ομαδα οτι δεν υπαρχουν κριτες και τους ειπαν **** "καντε το μονοι σας".....
Ο διαιτητης τι φοβηθηκε και δεν ανεβαλε το παιχνιδι??????????
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΣΑΣ **** ΣΤΗΝ εσκανα....

δε φοβηθηκε τιποτα ο ανθρωπος μαλλον λυπηθηκε τα παιδακια που περιμενανε με αγωνια και εκανε το παιχνιδι.πανω απο ολα τα παιδια ξυπνατε.....
BASKETFAN1979
QUOTE (POLIS KALLITHEAS @ Nov 4 2010, 13:42 ) *
δε φοβηθηκε τιποτα ο ανθρωπος μαλλον λυπηθηκε τα παιδακια που περιμενανε με αγωνια και εκανε το παιχνιδι.πανω απο ολα τα παιδια ξυπνατε.....

Εχεις απολυτο δικιο....Πανω απ' ολα τα παιδια....Δεν φταινε σε τιποτα αν καποιοι ειναι ανικανοι...
Αν γινοταν αυτο σε παιχνιδι κατηγοριας,ακομα και Δ εσκανα,ο (καθε) διαιτητης,τι θα εκανε?????
Ειμαι σιγουρος οτι το παιχνιδι θα γινοταν κανονικα και με τις ευλογιες της εσκανα....
Αν ειναι ετσι,εμας τους κριτες τι μας χρειαζονται?????
Ουτως ή αλλως για την εσκανα ειμαστε διακοσμητικα στοιχεια....
thlgs
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Nov 4 2010, 14:42 ) *
δε φοβηθηκε τιποτα ο ανθρωπος μαλλον λυπηθηκε τα παιδακια που περιμενανε με αγωνια και εκανε το παιχνιδι.πανω απο ολα τα παιδια ξυπνατε.....

Πάνω απ'όλα το άθλημα blove.gif

QUOTE(BASKETFAN1979 @ Nov 4 2010, 16:29 ) *
Ουτως ή αλλως για την εσκανα ειμαστε διακοσμητικα στοιχεια....

τότε πηγαίνετε στο γήπεδο! ΥΓ. αν μια ομάδα δεν κατέβει σε αγώνα παιδικού υπόκειται κυρώσεις...διαιτητές και κριτές στο απυρόβλητο? ΥΓ. όλοι όσοι ασχολούμαστε το κάνουμε επειδή προτίστως το αγαπάμε, μην αφήνετε συμφέροντα να μπαίνουν ανάμεσα σε σας και το άθλημα bball.gif
kek
QUOTE (thlgs @ Nov 4 2010, 18:51 ) *
Πάνω απ'όλα το άθλημα blove.gif


τότε πηγαίνετε στο γήπεδο! ΥΓ. αν μια ομάδα δεν κατέβει σε αγώνα παιδικού υπόκειται κυρώσεις...διαιτητές και κριτές στο απυρόβλητο? ΥΓ. όλοι όσοι ασχολούμαστε το κάνουμε επειδή προτίστως το αγαπάμε, μην αφήνετε συμφέροντα να μπαίνουν ανάμεσα σε σας και το άθλημα bball.gif



Καλησπέρα

Απλά πιστεύω ότι δεν είναι σωστό στο βωμό του αθλήματος να καταπατούνται αξιοπρέπειες....αν θέλουν τα παιδάκια να παίξουν ας παίξουν φιλικό και όχι επίσημο αγώνα πρωταθλήματος χωρίς κριτές και διαιτητές..όσο αφορά τιμωρίες..οι κριτές τιμωρήθηκαν περισσότερο από όλους τη σαιζον που πέρασε....ήδη φέτος παιδικό ομάδας δεν έχει κατέβει σε δύο αγώνες...παίκτης ομάδας α κατηγορίας πιάστηκε με πλαστό δελτίο πέρσι....ακούσατε καμία τιμωρία?...τα πάντα είναι πολιτική κύριοι και δυστυχώς οι κριτές δεν ψηφίζουν για ΔΣ της ένωσης.....και για ποια συμφέροντα μιλάτε....η ΕΟΚ έχει δώσει στην ένωση τα οδοιπορικά μας 3 ετών (6 ευρώ το παιχνίδι....τρομερό ποσό που στις μέρες μας δεν φτάνει ούτε για βενζίνη) και εμείς δεν έχουμε πάρει δραχμή....δεν φτάνει η προσφορά μας στο άθλημα..είμαστε και ένοχοι από πάνω?
thlgs
QUOTE(kek @ Nov 4 2010, 21:27 ) *
Καλησπέρα

Απλά πιστεύω ότι δεν είναι σωστό στο βωμό του αθλήματος να καταπατούνται αξιοπρέπειες....αν θέλουν τα παιδάκια να παίξουν ας παίξουν φιλικό και όχι επίσημο αγώνα πρωταθλήματος χωρίς κριτές και διαιτητές..όσο αφορά τιμωρίες..οι κριτές τιμωρήθηκαν περισσότερο από όλους τη σαιζον που πέρασε....ήδη φέτος παιδικό ομάδας δεν έχει κατέβει σε δύο αγώνες...παίκτης ομάδας α κατηγορίας πιάστηκε με πλαστό δελτίο πέρσι....ακούσατε καμία τιμωρία?...τα πάντα είναι πολιτική κύριοι και δυστυχώς οι κριτές δεν ψηφίζουν για ΔΣ της ένωσης.....και για ποια συμφέροντα μιλάτε....η ΕΟΚ έχει δώσει στην ένωση τα οδοιπορικά μας 3 ετών (6 ευρώ το παιχνίδι....τρομερό ποσό που στις μέρες μας δεν φτάνει ούτε για βενζίνη) και εμείς δεν έχουμε πάρει δραχμή....δεν φτάνει η προσφορά μας στο άθλημα..είμαστε και ένοχοι από πάνω?

τοτε αν εχετε την ευγενη καλοσυνη ας ενημερωνετε και μας σε ποια παιχνιδια θα κτεβαινετε,να μην τρα;βιομαστε και μεις τσαμπα ΔΗΛΑΔΗ 'Η ΚΑΝΤΕ ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΑΝ ΦΟΡΕΑΣ 'Η ΕΛΑΤΕ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
kek
QUOTE (thlgs @ Nov 5 2010, 01:27 ) *
τοτε αν εχετε την ευγενη καλοσυνη ας ενημερωνετε και μας σε ποια παιχνιδια θα κτεβαινετε,να μην τρα;βιομαστε και μεις τσαμπα ΔΗΛΑΔΗ 'Η ΚΑΝΤΕ ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΑΝ ΦΟΡΕΑΣ 'Η ΕΛΑΤΕ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ



Εμείς ενημερώνουμε την ένωση...τώρα εάν η ένωση δεν ενημερώνει τις ομάδες...είναι κάτι που θα πρέπει και αυτό να σας προβληματίσει......άλλωστε οι ομάδες είναι που ψηφίσατε και στηρίξατε την ένωση...οπότε και τον άρτιο τρόπο της διεξαγωγής των πρωταθλημάτων που έχουμε τα τελευταία χρόνια!!!!!
BASKETFAN1979
QUOTE (thlgs @ Nov 5 2010, 01:27 ) *
τοτε αν εχετε την ευγενη καλοσυνη ας ενημερωνετε και μας σε ποια παιχνιδια θα κτεβαινετε,να μην τρα;βιομαστε και μεις τσαμπα ΔΗΛΑΔΗ 'Η ΚΑΝΤΕ ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΑΝ ΦΟΡΕΑΣ 'Η ΕΛΑΤΕ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Φιλε thlgs,καλησπερα...
Διακρινω μια ειρωνεια σε αυτα που γραφεις.....
Κατ' αρχας να σε ενημερωσω οτι δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να ενημερωσουμε κανεναν αν παμε σε ενα παιχνιδι ή οχι....
Ειμαστε υποχρεωμενοι να ενημερωσουμε μονο αν εχουμε οριστει και δεν παμε....και μονο τον συνδεσμο μας....
για την απεργια που γραφεις,δυστυχως δεν θα εχουμε κατι να κερδισουμε....Οπως εχω γραψει,υπηρξε καποτε αυτη η σκεψη αλλά η ενωση ειπε οτι θα συνεργαστει με κριτες της εσκα....Ας το κανει....
Δστυχως,οι ομαδες δεν εχουν καταλαβει οτι το να αρνουμαστε να παμε σε παιχνιδια ειναι ενας τροπος πιεσης προς την εσκανα να λυθει το θεμα του οικονομικου....
Η εσκανα απο την μερια της θα επρεπε να ειδοποιει τις ομαδες οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμοι κριτες (ή διαιτητες) ετσι ωστε να μην "τραβιεστε και εσεις τσαμπα"......
Πότε ομως το εχει κανει αυτο?????
Ακομα και οι ομαδες συμφωνουν να γινεται ο αγωνας χωρις κριτες αλλά με γονεις και τον καθε τυχαιο που βρισκεται στο γηπεδο....Επομενως συναινουν στην παγια θεση της εσκανα να διεξαγονται οι αγωνες βρεξει-χιονισει.....
Επισης,θελω να θιξω και ενα αλλο θεμα.....
Ποσες φορες εχει τυχει να βρεθει παικτης με πλαστο δελτιο ή να παιζει με το δελτιο αλλου παικτη??????
καθε μερα τα συνανταμε αυτα.....οποτε μην μας κανεις την "αθωα περιστερα".....
και οταν λεμε στους παραγοντες των ομαδων οτι κατι δεν παει καλα με τα δελτια,μας λενε "ελα μωρε,ενταξει..δεν τρεχει τιποτα...." και συμφωνει και ο γυμνασιαρχος.....
Ολες οι ομαδες της εσκανα,και ειδικοτερα οι ομαδες του πειραια,εχουν ανοχη απο την ενωση.....
leonkalf
QUOTE (BASKETFAN1979 @ Nov 5 2010, 15:16 ) *
Επισης,θελω να θιξω και ενα αλλο θεμα.....
Ποσες φορες εχει τυχει να βρεθει παικτης με πλαστο δελτιο ή να παιζει με το δελτιο αλλου παικτη??????
καθε μερα τα συνανταμε αυτα.....οποτε μην μας κανεις την "αθωα περιστερα".....
και οταν λεμε στους παραγοντες των ομαδων οτι κατι δεν παει καλα με τα δελτια,μας λενε "ελα μωρε,ενταξει..δεν τρεχει τιποτα...." και συμφωνει και ο γυμνασιαρχος.....
Ολες οι ομαδες της εσκανα,και ειδικοτερα οι ομαδες του πειραια,εχουν ανοχη απο την ενωση.....

Σοβαρά συμβαίνει κάτι τέτοιο??? ohmy.gif Και μάλιστα συχνά?
Μπορεί να το επιβεβαιώσει κι άλλος??

Δεν θέλω να το πιστέψω... αλλά αν συμβαίνουν τέτοια πράγματα απαιτείται παρέμβαση και τιμωρίες!! Και επειδή όλοι, αρμόδιοι και μη επισκέπτονται και διαβάζουν ότι γράφεται... ας λάβουν τα μέτρα τους!!

Συμφωνεί και ο γυμνασίαρχος και ... όλα καλά εε..??? Φοβερά πράγματα..
BASKETFAN1979
QUOTE (leonkalf @ Nov 5 2010, 15:37 ) *
Σοβαρά συμβαίνει κάτι τέτοιο??? ohmy.gif Και μάλιστα συχνά?
Μπορεί να το επιβεβαιώσει κι άλλος??

Δεν θέλω να το πιστέψω... αλλά αν συμβαίνουν τέτοια πράγματα απαιτείται παρέμβαση και τιμωρίες!! Και επειδή όλοι, αρμόδιοι και μη επισκέπτονται και διαβάζουν ότι γράφεται... ας λάβουν τα μέτρα τους!!

Συμφωνεί και ο γυμνασίαρχος και ... όλα καλά εε..??? Φοβερά πράγματα..


Εγω προσωπικα γνωριζω 3 ομαδες που το κανουν αυτο....Δεν ξερω αν συνεχιζουν,αλλά τα τελευταια 3 χρονια σιγουρα....
Η μονη τιμωρια που υπαρχει ειναι η μη συμμετοχη του παικτη.....
Εχει τυχει να βρεθουν δελτια χωρις υπογραφες γιατρων αλλά ευτυχως επεμβαινουν οι διαιτητες και απαγορευουν την συμμετοχη του παικτη....
Δεν χρειαζεται καν να σχολιασω αν υπαρχει τιμωρια των ομαδων απο την εσκανα,ειτε για πλαστο ειτε για μη υπογεγραμμενο.....
Το αν εχουν τα δελτια υπογραφη γιατρου ειναι αρμοδιοτητα του διαιτητη να το κοιταει.βεβαια και εμεις το κανουμε και αν δουμε κατι,το λεμε....τις περισσοτερες φορες που οι κριτες διαπιστωνουμε οτι ενα δελτιο ανηκει σε άλλο παικτη απο αυτον που ειναι δηλωμενος στο φυλλο αγωνα,ειναι κατα την διάρκειά του....Σε καποιο νεκρο χρονο,ενημερωνουμε τους διαιτητες και αυτος τις ομαδες.... Αν το παιχνιδι εχει μεγαλη διαφορα στο σκορ,ολα καλα...απλα ο συγκεκριμμενος παικτης δεν παιζει για το υπολοιπο του αγωνα....Αν το σκορ ειναι κλειστο,γινεται ενσταση απο την αντιπαλη ομαδα και υπεθυνη πλεον ειναι η επιτροπη πρωταθληματων της εσκανα να επιβαλλει καποια τιμωρια....ΕΔΩ ΓΕΛΑΝΕ......ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΟ,ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ???????
thlgs
QUOTE(BASKETFAN1979 @ Nov 5 2010, 15:16 ) *
Φιλε thlgs,καλησπερα...
Διακρινω μια ειρωνεια σε αυτα που γραφεις.....
Κατ' αρχας να σε ενημερωσω οτι δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να ενημερωσουμε κανεναν αν παμε σε ενα παιχνιδι ή οχι....
Ειμαστε υποχρεωμενοι να ενημερωσουμε μονο αν εχουμε οριστει και δεν παμε....και μονο τον συνδεσμο μας....
για την απεργια που γραφεις,δυστυχως δεν θα εχουμε κατι να κερδισουμε....Οπως εχω γραψει,υπηρξε καποτε αυτη η σκεψη αλλά η ενωση ειπε οτι θα συνεργαστει με κριτες της εσκα....Ας το κανει....
Δστυχως,οι ομαδες δεν εχουν καταλαβει οτι το να αρνουμαστε να παμε σε παιχνιδια ειναι ενας τροπος πιεσης προς την εσκανα να λυθει το θεμα του οικονομικου....
Η εσκανα απο την μερια της θα επρεπε να ειδοποιει τις ομαδες οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμοι κριτες (ή διαιτητες) ετσι ωστε να μην "τραβιεστε και εσεις τσαμπα"......
Πότε ομως το εχει κανει αυτο?????
Ακομα και οι ομαδες συμφωνουν να γινεται ο αγωνας χωρις κριτες αλλά με γονεις και τον καθε τυχαιο που βρισκεται στο γηπεδο....Επομενως συναινουν στην παγια θεση της εσκανα να διεξαγονται οι αγωνες βρεξει-χιονισει.....
Επισης,θελω να θιξω και ενα αλλο θεμα.....
Ποσες φορες εχει τυχει να βρεθει παικτης με πλαστο δελτιο ή να παιζει με το δελτιο αλλου παικτη??????
καθε μερα τα συνανταμε αυτα.....οποτε μην μας κανεις την "αθωα περιστερα".....
και οταν λεμε στους παραγοντες των ομαδων οτι κατι δεν παει καλα με τα δελτια,μας λενε "ελα μωρε,ενταξει..δεν τρεχει τιποτα...." και συμφωνει και ο γυμνασιαρχος.....
Ολες οι ομαδες της εσκανα,και ειδικοτερα οι ομαδες του πειραια,εχουν ανοχη απο την ενωση.....

Εμενα,δεν με ενδιαφερει εαν εχετε ενδοοικογενειακα καυγαδακια με την εσκανα,ειδικοτερα απο τη στιγμη που εχω δωσει σαν ομαδα το παραβολο στην διοργανωτρια αρχη.Με ενδιαφερει να παιζουν τα παιχνιδια τους τα παιδια,γιατι απ'οτι φαινεται μονο στα παιδικα εχετε το θαρος τηςδιεκδικισης των δικαιωματων σας.Στα αντρικα γιατι κατεβαινετε?2ον το θεμα με τα δελτια ειναι υπαρκτο,αλλα ασχετο.Και εγω ξερω σωματεια που παιζουν χωρις μικρο σε αντρικο επιπεδο,καθως επισης και οι αρκουδες χεζουν στο δασος.Καταλαβετε ΟΛΟΙ σας οτι ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.Δεν αντιλεγω οτι εχετε δικιο,αλλα πρεπει να βρεθει μια αλλη μορφη πιεσης.Και τελος παντων μη μεταφερετε τα προβληματα σας στις ομαδες.
.
leonkalf
QUOTE (thlgs @ Nov 6 2010, 22:01 ) *
Και εγω ξερω σωματεια που παιζουν χωρις μικρο σε αντρικο επιπεδο

ΤΑ ΑΚΟΥΕΙ κανείς αυτά....???? blink.gif
Ιδρώνει το αυτί κανενός...???
osbe
Αυτο δεν ειναι τιποτα .Εγω ξερω ομαδα που απο τα 4 πρωτα παιχνιδια του παιδικου εχει κατεβει μονο στο ενα και σε αυτο με 4 παιδια .Το φυλλο εκλεισε χωρις μηδενισμο .Η ομαδα αυτη θα βγαλει ολη την χρονια με αναβολες παιχνιδιων και οταν τελειωσει η πρωτη φαση απλα δεν θα γινουν οι αγωνες της και φυσικα δεν θα εχει καμια τιμωρια .Δυο μετρα και δυο σταθμα οπως γινεται χρονια τωρα
BASKETFAN1979
QUOTE (thlgs @ Nov 6 2010, 22:01 ) *
Εμενα,δεν με ενδιαφερει εαν εχετε ενδοοικογενειακα καυγαδακια με την εσκανα,ειδικοτερα απο τη στιγμη που εχω δωσει σαν ομαδα το παραβολο στην διοργανωτρια αρχη.Με ενδιαφερει να παιζουν τα παιχνιδια τους τα παιδια,γιατι απ'οτι φαινεται μονο στα παιδικα εχετε το θαρος τηςδιεκδικισης των δικαιωματων σας.Στα αντρικα γιατι κατεβαινετε?2ον το θεμα με τα δελτια ειναι υπαρκτο,αλλα ασχετο.Και εγω ξερω σωματεια που παιζουν χωρις μικρο σε αντρικο επιπεδο,καθως επισης και οι αρκουδες χεζουν στο δασος.Καταλαβετε ΟΛΟΙ σας οτι ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.Δεν αντιλεγω οτι εχετε δικιο,αλλα πρεπει να βρεθει μια αλλη μορφη πιεσης.Και τελος παντων μη μεταφερετε τα προβληματα σας στις ομαδες.
.

Εχεις απολυτο δικιο...Πολλοι συναδελφοι μου δεν πανε μονο στα παιδικα...Δεν μπορω να καταλαβω τι φοβουνται και αρνουνται να δεχτουν ορισμο για αντρικο πρωταθλημα.....Μάλλον καποιοι ειναι τσαμπα μαγκες.....
Εγω προσωπικα στο περσινο πρωταθλημα,ειχα αρνηθει να ξεκινησει παιχνιδι Β ανδρων(ή Γ,δεν θυμαμαι καλα) με 2 κριτες.....
Η πιεση των ομαδων και του γυμνασιαρχου ηταν τουλαχιστον εκνευριστικη....Τελικα σηκωθηκα και εφυγα.....
Το θεμα των δελτιων το ανεφερα,για να τονισω οτι και οι ομαδες εχετε μεριδιο ευθυνης στο χάλι που επικρατει στην εσκανα...
Ξερετε οτι δεν θα εχετε κυρωσεις απο την ενωση και κανετε ο,τι θελετε.....
Οποιος ενδιαφερεται,μπορω να του πω ποιες ομαδες κανουν παρατυπιες με τα δελτια...Αυτες που ξερω εγω τουλαχιστον....
kek
Παρατήρησε κανένας πόσους αγώνες έβαλε η εσκανά μέσα στο σαββατοκύριακο που διεξάγωνται στους περισσότερους δήμους και περιφέρειες τις χώρας μας ο δεύτερος γύρος των εκλογών? wink.gif
jhantzop
QUOTE(PAN123 @ Oct 25 2010, 22:07 ) *
Καλησπέρα σε όλους!!! Ο φίλος άνοιξε ένα μεγάλο θέμα με τους αγώνες που αναβάλλονται. Χτες δεν έγιναν όχι 1, αλλά 7 αγώνες, λόγω απουσίας κριτών και την προηγούμενη εβδομάδα 5 ( μπορεί να κάνω λάθος για τον αριθμό των αγώνων, ίσως να είναι 1 - 2 λιγότεροι, όχι παραπάνω ). Κανένας βέβαια δεν ασχολείται με αυτό το θέμα... Οι κριτές πληρώθηκαν τελευταία φορά πριν 1 χρόνο περίπου για τον Οκτώβρη του 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...


Στην ΕΣΚΑΝΑ δεν πληρώνουν οι ομάδες τους κριτές όπως γίνεται στην ΕΣΚΑ; (σε όλα τα πρωταθλήματα, και παιδικοεφηβικά)

Να σημειώσω και πως από φέτος οι ομάδες της ΕΣΚΑ πληρώνουν και τους διαιτητές σε Α+Β+Γ+Δ Ανδρών και Κύπελλο.

Έτσι μόνο κατάφεραν οι κριτές να μην είναι απλήρωτοι και το ίδιο θα γίνει και με τους διαιτητές σιγά σιγά.

Μιλάμε για ένα κόστος 1000 ευρώ max για κάθε ομάδα.




Επίσης για τα δελτία που αναφέρθηκε πιο πάνω... τραγικό! Από όλες τις μεριές!

Σε αγώνα της δικιάς μου ομάδας (ΕΣΚΑ), ήρθε ο διαιτητής στο ζέσταμα και μου είπε "αυτός ο παίκτης δεν μπορεί να παίξει γιατί το δελτίο του δεν έχει σφραγίδα ΕΟΚ και ας έχει σφραγίδα και υπογραφή γιατρού". Δεν πέρασε από το μυαλό μου καν να του προτείνω να παίξει και να κάνει τα στραβά μάτια και ας είχε παίξει στους τρεις πρώτους αγώνες της ομάδας μου! Δε γίνονται αυτά... Λάθος της ΕΟΚ, παράβλεψη δικιά μου που δεν το είδα, παράβλεψη και των άλλων διαιτητών στους προηγούμενους αγώνες... την επομένη πήγα και το έφτιαξα.


BASKETFAN1979
QUOTE (jhantzop @ Nov 11 2010, 09:38 ) *
Στην ΕΣΚΑΝΑ δεν πληρώνουν οι ομάδες τους κριτές όπως γίνεται στην ΕΣΚΑ; (σε όλα τα πρωταθλήματα, και παιδικοεφηβικά)

Να σημειώσω και πως από φέτος οι ομάδες της ΕΣΚΑ πληρώνουν και τους διαιτητές σε Α+Β+Γ+Δ Ανδρών και Κύπελλο.

Έτσι μόνο κατάφεραν οι κριτές να μην είναι απλήρωτοι και το ίδιο θα γίνει και με τους διαιτητές σιγά σιγά.

Μιλάμε για ένα κόστος 1000 ευρώ max για κάθε ομάδα.




Επίσης για τα δελτία που αναφέρθηκε πιο πάνω... τραγικό! Από όλες τις μεριές!

Σε αγώνα της δικιάς μου ομάδας (ΕΣΚΑ), ήρθε ο διαιτητής στο ζέσταμα και μου είπε "αυτός ο παίκτης δεν μπορεί να παίξει γιατί το δελτίο του δεν έχει σφραγίδα ΕΟΚ και ας έχει σφραγίδα και υπογραφή γιατρού". Δεν πέρασε από το μυαλό μου καν να του προτείνω να παίξει και να κάνει τα στραβά μάτια και ας είχε παίξει στους τρεις πρώτους αγώνες της ομάδας μου! Δε γίνονται αυτά... Λάθος της ΕΟΚ, παράβλεψη δικιά μου που δεν το είδα, παράβλεψη και των άλλων διαιτητών στους προηγούμενους αγώνες... την επομένη πήγα και το έφτιαξα.

Καλησπερα φιλε jhantjop,
Ευτυχως ή δυστυχως(αναλογα πως το βλεπει κανεις...),η ΕΣΚΑ ειναι πολλα χρονια μπροστα σε σχεση με την εσκανα....
Υπηρξε μια κινηση της εσκανα να πληρωνουν οι ομαδες κριτες και διαιτητες,αλλά οι ομαδες δεν δεχτηκαν (απ΄οσο γνωριζω)
Τι να πει κανεις.....Χαωδης διαφορα.....και μετα καποιοι απορουν γιατι υπαρχει διαφορετικη αντιμετωπιση των 2 ενωσεων σε ολα τα επιπεδα (ενωση-κριτες-διαιτητες) απο την ΕΟΚ....
Εχω μια απαντηση....αλλο ενωση με αρχ@$# και άλλο αρχ@$%$ ενωση....
ο νοων νοειτω.....
d.basket
QUOTE(BASKETFAN1979 @ Nov 12 2010, 15:57 ) *
Καλησπερα φιλε jhantjop,
Ευτυχως ή δυστυχως(αναλογα πως το βλεπει κανεις...),η ΕΣΚΑ ειναι πολλα χρονια μπροστα σε σχεση με την εσκανα....
Υπηρξε μια κινηση της εσκανα να πληρωνουν οι ομαδες κριτες και διαιτητες,αλλά οι ομαδες δεν δεχτηκαν (απ΄οσο γνωριζω)
Τι να πει κανεις.....Χαωδης διαφορα.....και μετα καποιοι απορουν γιατι υπαρχει διαφορετικη αντιμετωπιση των 2 ενωσεων σε ολα τα επιπεδα (ενωση-κριτες-διαιτητες) απο την ΕΟΚ....
Εχω μια απαντηση....αλλο ενωση με αρχ@$# και άλλο αρχ@$%$ ενωση....
ο νοων νοειτω.....

Καλησπέρα και απο εμένα. Έτσι άκουσα και εγώ φίλε μου και μάλιστα απο επίσημα χείλη. Ότι προτάθηκε σε συμβούλιο να πληρώσουν οι ομάδες αλλά η πρόταση δεν πέρασε.
Τώρα ποιός θα φταίει όταν δεν παίζουν τα παιδάκια? Και όλοι οι εθελοντές "κριτές" τι θα φταίνε για τις ώρες που θα κάθονται? Και καλά αν είναι αγώνας τις ομάδας τους, για τους άλλους αγώνες?
Μήπως πρέπει να ξαναγίνει στα σοβαρά η πρόταση να πληρώνουν οι ομάδες διαιτητές και κριτές (χωρίς να πληρώνουν συνδρομή βεβαίως) ώστε να τελειώσει αυτή η ιστορία?
Πέρυσι που διοργανώσαμε ένα τουρνουά και πλήρωνε μισα μισα η κάθε ομάδα το διαιτητή ΔΕΝ είχαμε κανένα πρόβλημα. Όλα κύλησαν ομαλά.... 'Αντε να τελιώνουμε και εμείς και κυρίως αυτοί οι άνθρωποι που τρέχουν απο εδώ και απο εκεί και τους χρωστάνε απο χρόνια.....
jhantzop
QUOTE(d.basket @ Nov 12 2010, 16:18 ) *
Καλησπέρα και απο εμένα. Έτσι άκουσα και εγώ φίλε μου και μάλιστα απο επίσημα χείλη. Ότι προτάθηκε σε συμβούλιο να πληρώσουν οι ομάδες αλλά η πρόταση δεν πέρασε.
Τώρα ποιός θα φταίει όταν δεν παίζουν τα παιδάκια? Και όλοι οι εθελοντές "κριτές" τι θα φταίνε για τις ώρες που θα κάθονται? Και καλά αν είναι αγώνας τις ομάδας τους, για τους άλλους αγώνες?
Μήπως πρέπει να ξαναγίνει στα σοβαρά η πρόταση να πληρώνουν οι ομάδες διαιτητές και κριτές (χωρίς να πληρώνουν συνδρομή βεβαίως) ώστε να τελειώσει αυτή η ιστορία?
Πέρυσι που διοργανώσαμε ένα τουρνουά και πλήρωνε μισα μισα η κάθε ομάδα το διαιτητή ΔΕΝ είχαμε κανένα πρόβλημα. Όλα κύλησαν ομαλά.... 'Αντε να τελιώνουμε και εμείς και κυρίως αυτοί οι άνθρωποι που τρέχουν απο εδώ και απο εκεί και τους χρωστάνε απο χρόνια.....


Τι εννοείς με το "χωρίς να πληρώνουν συνδρομή";
Είμαι λίγο άσχετος από ΕΣΚΑΝΑ αλλά θα μάθω! που θα πάει!

wos_sport4.gif


BASKETFAN1979
QUOTE (jhantzop @ Nov 12 2010, 16:20 ) *
Τι εννοείς με το "χωρίς να πληρώνουν συνδρομή";
Είμαι λίγο άσχετος από ΕΣΚΑΝΑ αλλά θα μάθω! που θα πάει!

wos_sport4.gif

Και να μαθεις,δεν προκειται να βγαλεις ακρη.....
Μιλαμε για ετη φωτος μπροστα αυτη η ενωση.....
Ωρες-ωρες απορω πως κρατιεται.....Ετσι και ζουσε ο Καπαγερωφ θα ειχε σαλταρει.....
Αλλά αν ζουσε,θα ηταν ακομα αυτος προεδρος και οχι αυτοι.....
jhantzop
QUOTE(BASKETFAN1979 @ Nov 12 2010, 17:50 ) *
Και να μαθεις,δεν προκειται να βγαλεις ακρη.....
Μιλαμε για ετη φωτος μπροστα αυτη η ενωση.....
Ωρες-ωρες απορω πως κρατιεται.....Ετσι και ζουσε ο Καπαγερωφ θα ειχε σαλταρει.....
Αλλά αν ζουσε,θα ηταν ακομα αυτος προεδρος και οχι αυτοι.....


Ε δεν θα μου πεις;


BASKETFAN1979
QUOTE (jhantzop @ Nov 12 2010, 19:25 ) *
Ε δεν θα μου πεις;

Τι θες να μαθεις?
jhantzop
QUOTE(BASKETFAN1979 @ Nov 12 2010, 19:37 ) *
Τι θες να μαθεις?


Ποιοί πληρώνουν συνδρομή και που;

bball.gif


BASKETFAN1979
QUOTE (jhantzop @ Nov 12 2010, 22:42 ) *
Ποιοί πληρώνουν συνδρομή και που;

bball.gif

Δεν εχω ιδεα....αυτο ειναι κατι που αφορα τις ομαδες....προφανως πρεπει να ειναι το παραβολο της συμμετοχης στα πρωταθληματα....
leonkalf
3 παιχνίδια γυναικείου και 1 ματς αντρικού Δ' κατηγορίας δεν έγιναν χθες λόγω μη προσέλευσης κριτών.
Προφανώς σε ένδειξη διαμαρτυρίας..
leonkalf
Έκκληση προέδρου Εσκανα στην πολιτεία για τα χρήματα που οφείλονται σε διαιτητές και κριτές.
leonkalf
Διαβάστε εδώ http://www.attikabasket.gr/index.php?optio...2&Itemid=68


Ξέρω από ανθρώπους ομάδων ότι ισχύει αυτό. Τους παίρνουν από εσκανα και τους λένε να κάνουν χρέη κριτών άνθρωποι των ομάδων ώστε να γίνει το εκάστοτε ματς! Δηλαδή, ας γίνει το παιχνιδάκι όπως όπως με ότι να ΄ναι...
Και μετά, να γίνουν τίποτα λάθη, τσακωμοί και ότι άλλο επειδή δεν μπορεί να λειτουργήσει σωστά το όλο πράγμα..
kek
Καλησπέρα

Το έχω τονίσει πολλές φορές ότι την εσκανά δεν την ενδιαφέρει κάτω από ποιές συνθήκες θα διεξάγονται τα παιχνίδια και αν υπάρχει παραποίηση αποτελέσματων.....το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να γίνονται οι αγώνες με κάθε τρόπο...τώρα αντί να αποφασίσουν οι ίδιες οι ομάδες να πληρώνουν τους κριτές στο γήπεδο (6 ευρώ τον κάθε κριτή...τρομερό ποσό) για να σταματήσει να διαιωνίζεται αυτή η νοσιρή κατάσταση, αυτές συναινούν και κάνουν τα παιχνίδια από μόνοι τους....και όπως σωστά αναφέρθηκε...το κακό δε θα αργήσει να συμβεί....
Captain Kouk
QUOTE(leonkalf @ Dec 8 2010, 12:56 ) *
Διαβάστε εδώ http://www.attikabasket.gr/index.php?optio...2&Itemid=68


Ξέρω από ανθρώπους ομάδων ότι ισχύει αυτό. Τους παίρνουν από εσκανα και τους λένε να κάνουν χρέη κριτών άνθρωποι των ομάδων ώστε να γίνει το εκάστοτε ματς! Δηλαδή, ας γίνει το παιχνιδάκι όπως όπως με ότι να ΄ναι...
Και μετά, να γίνουν τίποτα λάθη, τσακωμοί και ότι άλλο επειδή δεν μπορεί να λειτουργήσει σωστά το όλο πράγμα..


Ναι ισχύει απόλυτα. Ίσως να είναι η πρώτη χρονία που δεν θα τελειώσουν τα πρωταθλήματα, όλα. Από τον νέο χρόνο αν δεν τηρηθούν οι δεσμεύσεις προς τους κριτές θα σταματήσουν να κατεβαίνουν στα παιχνίδια, για μένα δικαιολογημένα πλήρως. Όσο για την λύση των παραγόντων να κάνουν τους κριτές ξέρω τουρνουά που το κάνουν χρόνια άρα γιατι να βρίσκονται οι ομάδες κάτω από την ομπρέλα της ΕΣΚΑΝΑ για να κάνουν το ίδιο πράγμα. Λες και οι παράγοντες έχουν τον άπειρο ελεύθερο χρόνο για να αρχίσουν να κάνουν και αυτό. Άσε δε που θα βάζουν και από την τσέπη τους τις συνδρομές των ομάδων τους και για τα λεφτά που έδωσαν θα κάθονται και θα κάνουν αυτοί τους αγώνες. ΤΡΕΛΑ Ελληνικό ερασιτεχνικό μπασκετ 2010-2011 και όπως λέει και το τραγουδι - Να δεις του σου ΄χω για μετά-. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΝΑ ΄ΧΟΥΜΕ!
BASKETFAN1979
QUOTE (Captain Kouk @ Dec 8 2010, 13:27 ) *
Ναι ισχύει απόλυτα. Ίσως να είναι η πρώτη χρονία που δεν θα τελειώσουν τα πρωταθλήματα, όλα. Από τον νέο χρόνο αν δεν τηρηθούν οι δεσμεύσεις προς τους κριτές θα σταματήσουν να κατεβαίνουν στα παιχνίδια, για μένα δικαιολογημένα πλήρως. Όσο για την λύση των παραγόντων να κάνουν τους κριτές ξέρω τουρνουά που το κάνουν χρόνια άρα γιατι να βρίσκονται οι ομάδες κάτω από την ομπρέλα της ΕΣΚΑΝΑ για να κάνουν το ίδιο πράγμα. Λες και οι παράγοντες έχουν τον άπειρο ελεύθερο χρόνο για να αρχίσουν να κάνουν και αυτό. Άσε δε που θα βάζουν και από την τσέπη τους τις συνδρομές των ομάδων τους και για τα λεφτά που έδωσαν θα κάθονται και θα κάνουν αυτοί τους αγώνες. ΤΡΕΛΑ Ελληνικό ερασιτεχνικό μπασκετ 2010-2011 και όπως λέει και το τραγουδι - Να δεις του σου ΄χω για μετά-. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΝΑ ΄ΧΟΥΜΕ!

Οποτε,εμας τι μας θελουν??????Διακοσμητικο στοιχειο ειμαστε καιρο τωρα.....
Ας πηγαινει ο καθε καρεκλοκενταυρος της εσκανα και να κανει παιχνιδια....και να του δινουν οι ομαδες τα λεφτα μετα απο 5 χρονια.....
POWER_KF
Διαβάζω με μεγάλη απογοήτευση τα όσα διαδραματίζονται στα γήπεδα όλων των κατηγοριών και αφορούν τους κριτές και τους διαιτητές. Παράλληλα είδα και την δήλωση του προέδρου της ΕΣΚΑΝΑ σχετικά με τα χρήματα των δύο συνδέσμων.
Επειδή προφανώς υπάρχει κοροϊδία σε βάρος τόσο των αμοιβόμενων (κριτών, διαιτητών) αλλά και των ομάδων, γιατί οι δύο σύνδεσμοι δεν ζητούν από την ΕΣΚΑΝΑ μια ανοιχτή συνέλευση όλων των σωματείων και των συνδέσμων ώστε να γίνει διάλογος, να αναδειχθούν οι ευθύνες και να παρθούν αποφάσεις;
Μάλιστα, επειδή πολλοί σύλλογοι δεν συμμετέχουν στα κοινά να γίνει υποχρεωτική η συμμετοχή τους με απειλή μηδενισμού στον επόμενο αγώνα εάν δεν παρευρεθεί εκπρόσωπός τους.
Δεν πάει άλλο. Κάποιοι δεν θέλουν να προχωρήσει το μπάσκετ και προτιμούν να αδειάζουν τα γήπεδα.
Ας αναλάβουν τις ευθύνες τους απένατι σε όλο τον κόσμο του ερασιτεχνικού μπάσκετ.
Αν είναι βαρύ το φορτίο της διαχείρισης της ΕΝΩΣΗΣ ας το μοιραστούμε πάλι μαζί με άλλους. Ας ενωθεί η ΕΣΚΑ με την ΕΣΚΑΝΑ. Δεν φταίνε σε τίποτα όσοι επανδώνουν τους συλλόγους. Τους είναι αδιάφορο κάτω από ποια ομπρέλα θα βρεθούν, αρκεί να είναι γεμάτα τα γήπεδα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.